Results for Winter Blast
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Aalto Alvari |
Järjestäjä: |
Jyväskylän Aalto |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
03.12.2022 - 03.12.2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 1, 200m Vapaauinti Naiset 11 ja nuoremmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lilja Eskelinen |
2011 |
Jyväskylän Aalto |
|
256 |
2:53.71 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:57.38 |
(-3.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lumi Polso |
2011 |
Jyväskylän Aalto |
0.75 |
115 |
3:46.36 |
+52.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 12/3/2022 12:12:53 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 1, 200m Vapaauinti Naiset 12-13 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elli Himanen |
2009 |
Mikkelin Uimaseura |
|
564 |
2:13.44 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:17.12 |
(-3.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Unna Tourunen |
2010 |
Jyväskylän Aalto |
0.69 |
399 |
2:29.81 |
+16.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:32.22 |
(-2.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ilona Antila |
2010 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
330 |
2:39.60 |
+26.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:46.78 |
(-7.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Viivi Paavola |
2009 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
0.66 |
325 |
2:40.28 |
+26.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:41.23 |
(-0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kertu Eliis Kangru |
2010 |
Spordiklubi Aquamarine |
|
320 |
2:41.12 |
+27.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.77 |
(+4.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ronja Antikainen |
2009 |
Pieksän Kuutit |
|
258 |
2:53.07 |
+39.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:55.85 |
(-2.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Maria Sippu |
2009 |
Varkauden Uimarit |
|
240 |
2:57.44 |
+44.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 12/3/2022 12:12:53 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 1, 200m Vapaauinti Naiset 14-15 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Aada-Julia Laakso |
2007 |
Jyväskylän Aalto |
0.69 |
532 |
2:16.07 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:16.87 |
(-0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Pinja Kotakoski |
2008 |
Cetus Espoo |
0.78 |
356 |
2:35.52 |
+19.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.10 |
(+1.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Olivia Ojala |
2008 |
Jyväskylän Aalto |
0.47 |
352 |
2:36.20 |
+20.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.38 |
(-3.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Noela Salokangas |
2008 |
Jyväskylän Aalto |
|
283 |
2:47.86 |
+31.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.17 |
(+5.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 12/3/2022 12:12:53 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 1, 200m Vapaauinti Naiset 16 ja vanhemmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Martta Ruuska |
2003 |
Jyväskylän Aalto |
|
628 |
2:08.78 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:08.54 |
(+0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vilma Hjelt |
2004 |
Pieksän Kuutit |
0.70 |
494 |
2:19.49 |
+10.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Filippa Kokki |
2006 |
Varkauden Uimarit |
0.89 |
286 |
2:47.24 |
+38.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 12/3/2022 12:12:53 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-12-2022 12:13:30 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Aalto Alvari |
Järjestäjä: |
Jyväskylän Aalto |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
03.12.2022 - 03.12.2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 2, 200m Vapaauinti Miehet 11 ja nuoremmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jasper Vihavainen |
2011 |
Varkauden Uimarit |
|
184 |
2:54.45 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:54.91 |
(-0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mikael Kukkola |
2012 |
Jyväskylän Aalto |
|
165 |
3:01.03 |
+6.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:05.45 |
(-4.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Viljo Vilhunen |
2011 |
Varkauden Uimarit |
|
158 |
3:03.43 |
+8.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 12/3/2022 12:36:32 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 2, 200m Vapaauinti Miehet 12-13 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Joona Autiomäki |
2009 |
Jyväskylän Aalto |
0.74 |
260 |
2:35.57 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.67 |
(-9.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lenni Kumpulainen |
2010 |
Mikkelin Uimaseura |
|
225 |
2:43.20 |
+7.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:58.29 |
(-15.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Noel Kuusenmäki |
2010 |
Jyväskylän Aalto |
0.89 |
155 |
3:04.78 |
+29.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:20.37 |
(-15.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 12/3/2022 12:36:32 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 2, 200m Vapaauinti Miehet 14-15 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Arseni Tielinen |
2008 |
Kuopion Uimaseura |
|
370 |
2:18.35 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:21.07 |
(-2.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Johannes Jukola |
2007 |
Jyväskylän Aalto |
|
267 |
2:34.18 |
+15.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:38.63 |
(-4.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Adolf Kaisla |
2007 |
Cetus Espoo |
|
256 |
2:36.42 |
+18.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:46.68 |
(-10.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Joonas Keränen |
2007 |
Cetus Espoo |
|
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 12/3/2022 12:36:32 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 2, 200m Vapaauinti Miehet 16 ja vanhemmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Michal Uhlík |
2004 |
XBS Swimming |
|
616 |
1:56.74 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:49.72 |
(+7.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Markus Veckman |
2004 |
Jyväskylän Aalto |
0.68 |
573 |
1:59.57 |
+2.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:57.30 |
(+2.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kaapo Laaja |
2006 |
Jyväskylän Aalto |
0.72 |
545 |
2:01.59 |
+4.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Arttu Venemies |
2005 |
Jyväskylän Aalto |
|
511 |
2:04.22 |
+7.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:02.32 |
(+1.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lauri Voutilainen |
2006 |
Pieksän Kuutit |
|
366 |
2:18.87 |
+22.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Verneri Eronen |
2002 |
Jyväskylän Aalto |
0.61 |
195 |
2:51.14 |
+54.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.60 |
(+7.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Aleksi Kaidesoja |
1997 |
Jyväskylän Aalto |
0.65 |
144 |
3:09.55 |
+1:12.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 12/3/2022 12:36:32 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-12-2022 12:36:52 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Aalto Alvari |
Järjestäjä: |
Jyväskylän Aalto |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
03.12.2022 - 03.12.2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 4x50m Vapaauinti Seka 13 ja nuoremmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
|
|
FINA |
|
|
Aika |
Ero |
|
|
1 |
|
Jyväskylän Aalto 1 |
13 |
Jyväskylän Aalto |
|
|
446 |
|
|
1:54.97 |
|
|
|
|
|
|
|
Maxim Loboda |
2009 |
09A612 |
0.66 |
29.30 |
|
|
|
|
29.30 |
|
|
|
|
|
|
|
Urho Ruuska |
2009 |
09A126 |
|
27.17 |
|
|
|
|
56.47 |
|
|
|
|
|
|
|
Julia Lampinen |
2009 |
09A053 |
|
28.65 |
|
|
|
|
1:25.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Johanna Laine |
2011 |
11A127 |
|
29.85 |
|
|
|
|
1:54.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Järvenpään Uintiklubi ry |
13 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
|
337 |
|
|
2:06.22 |
+11.25 |
|
|
|
|
Tara Hallia |
2010 |
10A260 |
0.68 |
29.11 |
|
|
|
|
29.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kevin Hartman |
2009 |
09A892 |
|
33.39 |
|
|
|
|
1:02.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Viivi Paavola |
2009 |
09A648 |
|
32.05 |
|
|
|
|
1:34.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elmo Kyytinen |
2010 |
10A214 |
|
31.67 |
|
|
|
|
2:06.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jyväskylän Aalto 2 |
13 |
Jyväskylän Aalto |
|
|
311 |
|
|
2:09.63 |
+14.66 |
|
|
|
|
Unna Tourunen |
2010 |
10A048 |
0.83 |
31.93 |
|
|
|
|
31.93 |
|
|
|
|
|
|
|
Cecilia Ojala |
2010 |
10A577 |
|
32.62 |
|
|
|
|
1:04.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lauri Korppinen |
2009 |
09A688 |
|
31.41 |
|
|
|
|
1:35.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
RIKU KUKKONEN |
2010 |
10A204 |
|
33.67 |
|
|
|
|
2:09.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jyväskylän Aalto 3 |
13 |
Jyväskylän Aalto |
|
|
278 |
|
|
2:14.66 |
+19.69 |
|
|
|
|
Noora Ruuskanen |
2010 |
10A382 |
|
32.45 |
|
|
|
|
32.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Amelia Suvanto |
2010 |
10A980 |
|
33.31 |
|
|
|
|
1:05.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eero Huuska |
2010 |
10A940 |
|
34.71 |
|
|
|
|
1:40.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Uuno Jouha |
2009 |
09B425 |
|
34.19 |
|
|
|
|
2:14.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jyväskylän Aalto 4 |
13 |
Jyväskylän Aalto |
|
|
277 |
|
|
2:14.76 |
+19.79 |
|
|
|
|
Eeva Pirttimäki |
2009 |
09A746 |
0.59 |
33.65 |
|
|
|
|
33.65 |
|
|
|
|
|
|
|
Netta Raatikainen |
2010 |
10A213 |
|
31.96 |
|
|
|
|
1:05.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ahti López-Lehto |
2011 |
11A244 |
|
35.23 |
|
|
|
|
1:40.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maltti Lantela |
2010 |
10A941 |
|
33.92 |
|
|
|
|
2:14.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jyväskylän Aalto 6 |
13 |
Jyväskylän Aalto |
|
|
251 |
|
|
2:19.27 |
+24.30 |
|
|
|
|
Elle Aaltonen |
2010 |
10A551 |
0.71 |
34.92 |
|
|
|
|
34.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Teresa Jämsä |
2010 |
10B025 |
|
35.23 |
|
|
|
|
1:10.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Joona Autiomäki |
2009 |
09B155 |
|
32.21 |
|
|
|
|
1:42.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Noel Kuusenmäki |
2010 |
10A944 |
|
36.91 |
|
|
|
|
2:19.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jyväskylän Aalto 5 |
12 |
Jyväskylän Aalto |
|
|
230 |
|
|
2:23.31 |
+28.34 |
|
|
|
|
Pihla valkonen |
2010 |
10B240 |
0.66 |
33.94 |
|
|
|
|
33.94 |
|
|
|
|
|
|
|
Lilja Eskelinen |
2011 |
11A548 |
|
36.33 |
|
|
|
|
1:10.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Leevi Pirttimäki |
2011 |
11A250 |
|
36.05 |
|
|
|
|
1:46.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julius Keralampi |
2011 |
11A647 |
|
36.99 |
|
|
|
|
2:23.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Vaajakosken Uimaseura |
13 |
Vaajakosken Uimaseura |
|
|
210 |
|
|
2:27.70 |
+32.73 |
|
|
|
|
Helinä Heinola |
2010 |
10B225 |
|
33.59 |
|
|
|
|
33.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marten Babak |
2011 |
11B084 |
|
41.08 |
|
|
|
|
1:14.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tuuli Järvinen |
2012 |
12A348 |
|
39.67 |
|
|
|
|
1:54.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aatu Lapinkoski |
2009 |
09B351 |
|
33.36 |
|
|
|
|
2:27.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jyväskylän Aalto 7 |
13 |
Jyväskylän Aalto |
|
|
165 |
|
|
2:39.99 |
+45.02 |
|
|
|
|
Janna Hakkarainen |
2012 |
12A398 |
|
39.21 |
|
|
|
|
39.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofie Vigman |
2009 |
09B265 |
|
38.55 |
|
|
|
|
1:17.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jalmari Mäkinen |
2010 |
10A689 |
|
38.36 |
|
|
|
|
1:56.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tuukka Korppinen |
2011 |
11A622 |
|
43.87 |
|
|
|
|
2:39.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Jyväskylän Aalto 8 |
12 |
Jyväskylän Aalto |
|
|
150 |
|
|
2:45.33 |
+50.36 |
|
|
|
|
Anna Mangeloja |
2011 |
11A618 |
0.64 |
39.02 |
|
|
|
|
39.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Iida Lohvansuu |
2010 |
10B141 |
|
44.20 |
|
|
|
|
1:23.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danel Pönkkä |
2011 |
11A702 |
|
42.30 |
|
|
|
|
2:05.52 |
|
|
|
|
|
|
|
Pyry Varvikko |
2012 |
12A411 |
|
39.81 |
|
|
|
|
2:45.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Jyväskylän Aalto 9 |
12 |
Jyväskylän Aalto |
|
|
145 |
|
|
2:47.00 |
+52.03 |
|
|
|
|
Pihla Liira |
2012 |
12A593 |
|
38.41 |
|
|
|
|
38.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hertta Pakarinen |
2010 |
10A945 |
|
39.78 |
|
|
|
|
1:18.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Otto Terho |
2012 |
12A294 |
|
46.45 |
|
|
|
|
2:04.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Roope Retkin |
2011 |
11A766 |
|
42.36 |
|
|
|
|
2:47.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Jyväskylän Aalto 10 |
12 |
Jyväskylän Aalto |
|
|
139 |
|
|
2:49.38 |
+54.41 |
|
|
|
|
Helmi Kimari |
2010 |
10A979 |
|
39.62 |
|
|
|
|
39.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anja Kähäri |
2012 |
|
|
41.65 |
|
|
|
|
1:21.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tobias Jämsén |
2012 |
12A295 |
|
43.70 |
|
|
|
|
2:04.97 |
|
|
|
|
|
|
|
Niila Penttinen |
2012 |
12A704 |
|
44.41 |
|
|
|
|
2:49.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Jyväskylän Aalto 11 |
12 |
Jyväskylän Aalto |
|
|
127 |
|
|
2:54.72 |
+59.75 |
|
|
|
|
Aada Tyviö |
2011 |
11A660 |
0.70 |
39.30 |
|
|
|
|
39.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Linnea Ocampo |
2010 |
10B305 |
|
42.97 |
|
|
|
|
1:22.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kusti López-Lehto |
2013 |
13A303 |
|
44.95 |
|
|
|
|
2:07.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vilho Malmberg |
2011 |
11B081 |
|
47.50 |
|
|
|
|
2:54.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Jyväskylän Aalto 12 |
11 |
Jyväskylän Aalto |
|
|
113 |
|
|
3:01.57 |
+1:06.6 |
|
|
|
|
Lotte Telakoski |
2012 |
12A290 |
|
39.90 |
|
|
|
|
39.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lumi Polso |
2011 |
11B202 |
|
43.85 |
|
|
|
|
1:23.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Severi Streur |
2012 |
12A419 |
|
48.84 |
|
|
|
|
2:12.59 |
|
|
|
|
|
|
|
Lev Platonov |
2013 |
13A574 |
|
48.98 |
|
|
|
|
3:01.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 12/3/2022 12:42:39 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 4x50m Vapaauinti Seka 14-15 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
|
|
FINA |
|
|
Aika |
Ero |
|
|
1 |
|
Jyväskylän Aalto 13 |
15 |
Jyväskylän Aalto |
|
|
537 |
|
|
1:48.11 |
|
|
|
|
|
|
|
Jussi Laine |
2008 |
08A556 |
|
26.86 |
|
|
|
|
26.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emil Österberg |
2008 |
08B182 |
|
26.98 |
|
|
|
|
53.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emilia Isoviita |
2007 |
07A704 |
|
26.45 |
|
|
|
|
1:20.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aada-Julia Laakso |
2007 |
07A041 |
|
27.82 |
|
|
|
|
1:48.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jyväskylän Aalto 14 |
15 |
Jyväskylän Aalto |
|
|
397 |
|
|
1:59.50 |
+11.39 |
|
|
|
|
Eelis Hietala |
2007 |
07A241 |
|
28.55 |
|
|
|
|
28.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Olli Ruuskanen |
2008 |
08A474 |
|
29.59 |
|
|
|
|
58.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Pinja Hacklin |
2008 |
08A227 |
|
30.54 |
|
|
|
|
1:28.68 |
|
|
|
|
|
|
|
Elsa Kähäri |
2008 |
08A471 |
|
30.82 |
|
|
|
|
1:59.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Cetus Espoo part 2 |
15 |
Cetus Espoo |
|
|
351 |
|
|
2:04.49 |
+16.38 |
|
|
|
|
Vuokko Larjomaa |
2007 |
07A454 |
|
30.49 |
|
|
|
|
30.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mikael Suni |
2007 |
07A197 |
|
29.01 |
|
|
|
|
59.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Noora Lausala |
2008 |
08A914 |
|
35.06 |
|
|
|
|
1:34.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Henri Koskela |
2007 |
07A472 |
|
29.93 |
|
|
|
|
2:04.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 12/3/2022 12:42:39 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 4x50m Vapaauinti Seka 16 ja vanhemmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
|
|
FINA |
|
|
Aika |
Ero |
|
|
1 |
|
Jyväskylän Aalto 16 |
17 |
Jyväskylän Aalto |
|
|
481 |
|
|
1:52.11 |
|
|
|
|
|
|
|
Pyry Laurikainen |
2006 |
06A528 |
0.64 |
27.80 |
|
|
|
|
27.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Peetu Kinnunen |
2006 |
06A522 |
|
27.41 |
|
|
|
|
55.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maija Serebruskina |
2005 |
05B343 |
|
27.87 |
|
|
|
|
1:23.08 |
|
|
|
|
|
|
|
Karoliina Hirvelä |
2006 |
06A037 |
|
29.03 |
|
|
|
|
1:52.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Cetus Espoo part 1 |
20 |
Cetus Espoo |
|
|
464 |
|
|
1:53.47 |
+1.36 |
|
|
|
|
Manan Khalil |
2006 |
06B266 |
0.76 |
29.00 |
|
|
|
|
29.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Amanda Nilsson |
2006 |
06A427 |
|
29.24 |
|
|
|
|
58.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Pilvi Pietikäinen |
2002 |
02A550 |
|
29.45 |
|
|
|
|
1:27.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oskar Westerberg |
2005 |
05A519 |
|
25.78 |
|
|
|
|
1:53.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 12/3/2022 12:42:39 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-12-2022 12:57:44 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Aalto Alvari |
Järjestäjä: |
Jyväskylän Aalto |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
03.12.2022 - 03.12.2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 50m Selkäuinti Naiset 11 ja nuoremmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anna Mangeloja |
2011 |
Jyväskylän Aalto |
|
147 |
47.78 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 45.71 |
(+2.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vilja Haikarainen |
2012 |
Jyväskylän Aalto |
0.74 |
135 |
49.23 |
+1.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.30 |
(-4.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lotte Telakoski |
2012 |
Jyväskylän Aalto |
0.78 |
134 |
49.27 |
+1.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.92 |
(-1.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Peppi Kuusinen |
2011 |
Jyväskylän Aalto |
0.66 |
129 |
49.98 |
+2.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.90 |
(-3.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lumi Polso |
2011 |
Jyväskylän Aalto |
0.78 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 12/3/2022 12:46:55 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 50m Selkäuinti Naiset 12-13 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Laura-Lota Melih |
2009 |
Spordiklubi Aquamarine |
0.71 |
354 |
35.72 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.87 |
(+0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aamu Hilma Päivätär Himanen |
2009 |
Mikkelin Uimaseura |
0.68 |
292 |
38.05 |
+2.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.59 |
(-1.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kertu Eliis Kangru |
2010 |
Spordiklubi Aquamarine |
0.66 |
272 |
38.98 |
+3.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.78 |
(+1.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ilona Kellman |
2010 |
Mikkelin Uimaseura |
0.77 |
253 |
39.92 |
+4.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.89 |
(-3.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Amelia Suvanto |
2010 |
Jyväskylän Aalto |
0.73 |
218 |
41.93 |
+6.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.31 |
(-4.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elle Aaltonen |
2010 |
Jyväskylän Aalto |
0.76 |
208 |
42.59 |
+6.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.45 |
(-3.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Teresa Jämsä |
2010 |
Jyväskylän Aalto |
0.83 |
185 |
44.30 |
+8.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.21 |
(-7.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lyyti Honkanen |
2009 |
Mikkelin Uimaseura |
0.74 |
183 |
44.43 |
+8.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.91 |
(-0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Linnea Ocampo |
2010 |
Jyväskylän Aalto |
0.75 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 12/3/2022 12:46:55 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 50m Selkäuinti Naiset 14-15 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Iida Remes |
2007 |
Pieksän Kuutit |
0.63 |
470 |
32.49 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.90 |
(-0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Isabel Kykyri |
2008 |
Jyväskylän Aalto |
0.70 |
396 |
34.39 |
+1.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.57 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Venla Hauvala |
2007 |
Jyväskylän Aalto |
0.58 |
330 |
36.54 |
+4.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.89 |
(+0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Pinja Hacklin |
2008 |
Jyväskylän Aalto |
0.57 |
329 |
36.60 |
+4.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.03 |
(-1.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sinja-Minnea Riekko |
2008 |
Jyväskylän Aalto |
0.73 |
325 |
36.72 |
+4.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.09 |
(-0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Olivia Ojala |
2008 |
Jyväskylän Aalto |
0.83 |
262 |
39.45 |
+6.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.87 |
(+0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Josefiina Lipsanen |
2008 |
Mikkelin Uimaseura |
0.68 |
205 |
42.84 |
+10.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.95 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alla Voronchikhina |
2008 |
Cetus Espoo |
0.93 |
187 |
44.15 |
+11.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.65 |
(-0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 12/3/2022 12:46:55 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 50m Selkäuinti Naiset 16 ja vanhemmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emilie Pärnänen |
2002 |
Jyväskylän Aalto |
0.67 |
676 |
28.79 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.67 |
(+1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Selma Soininen |
1999 |
Jyväskylän Aalto |
0.64 |
635 |
29.39 |
+0.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.62 |
(+0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Janna Salminen |
2003 |
Lahden Uimaseura |
0.71 |
464 |
32.64 |
+3.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.52 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ksenija Moissejeva |
2006 |
Jyväskylän Aalto |
0.68 |
441 |
33.19 |
+4.40 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Meri Elo |
2006 |
Jyväskylän Aalto |
0.64 |
393 |
34.49 |
+5.70 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Amanda Nilsson |
2006 |
Cetus Espoo |
0.74 |
363 |
35.40 |
+6.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.15 |
(+1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Kreetta Somero |
2004 |
Lahden Kaleva |
0.79 |
362 |
35.43 |
+6.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.92 |
(+1.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Noora Kärnä |
2005 |
Kuopion Uimaseura |
0.91 |
340 |
36.18 |
+7.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.34 |
(+0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 12/3/2022 12:46:55 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-12-2022 12:47:24 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Aalto Alvari |
Järjestäjä: |
Jyväskylän Aalto |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
03.12.2022 - 03.12.2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 50m Selkäuinti Miehet 11 ja nuoremmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julius Keralampi |
2011 |
Jyväskylän Aalto |
0.67 |
171 |
40.00 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 41.50 |
(-1.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tuukka Korppinen |
2011 |
Jyväskylän Aalto |
0.87 |
88 |
49.79 |
+9.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.73 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Otto Terho |
2012 |
Jyväskylän Aalto |
0.70 |
79 |
51.76 |
+11.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.43 |
(-1.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tobias Jämsén |
2012 |
Jyväskylän Aalto |
0.89 |
67 |
54.57 |
+14.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.18 |
(-1.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Vilho Malmberg |
2011 |
Jyväskylän Aalto |
0.62 |
61 |
56.38 |
+16.38 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Niila Penttinen |
2012 |
Jyväskylän Aalto |
0.74 |
59 |
57.05 |
+17.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.35 |
(-19.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lev Platonov |
2013 |
Jyväskylän Aalto |
0.80 |
43 |
1:03.06 |
+23.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 12/3/2022 12:48:21 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 50m Selkäuinti Miehet 12-13 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Urho Ruuska |
2009 |
Jyväskylän Aalto |
0.58 |
314 |
32.68 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.07 |
(-2.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elmo Kyytinen |
2010 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
0.90 |
217 |
36.92 |
+4.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.22 |
(+1.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lauri Korppinen |
2009 |
Jyväskylän Aalto |
0.61 |
208 |
37.47 |
+4.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.46 |
(-1.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Joona Talvensaari |
2009 |
Jyväskylän Aalto |
0.73 |
187 |
38.85 |
+6.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.70 |
(-0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
RIKU KUKKONEN |
2010 |
Jyväskylän Aalto |
0.61 |
182 |
39.18 |
+6.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.13 |
(-1.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Henrik Mikkonen |
2010 |
Jyväskylän Aalto |
0.61 |
88 |
49.94 |
+17.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.48 |
(+0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jalmari Mäkinen |
2010 |
Jyväskylän Aalto |
0.72 |
80 |
51.50 |
+18.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.85 |
(+0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Maxim Loboda |
2009 |
Jyväskylän Aalto |
0.72 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 12/3/2022 12:48:21 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 50m Selkäuinti Miehet 14-15 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Cristian Cannizzaro |
2007 |
Kuopion Uimaseura |
0.75 |
313 |
32.70 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.41 |
(-0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Eelis Hietala |
2007 |
Jyväskylän Aalto |
0.65 |
271 |
34.31 |
+1.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.47 |
(+1.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Patrick Salo |
2008 |
Varkauden Uimarit |
0.80 |
187 |
38.82 |
+6.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.90 |
(-4.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Johannes Jukola |
2007 |
Jyväskylän Aalto |
0.71 |
160 |
40.91 |
+8.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.93 |
(+0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 12/3/2022 12:48:21 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 50m Selkäuinti Miehet 16 ja vanhemmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Michal Uhlík |
2004 |
XBS Swimming |
0.64 |
554 |
27.05 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.62 |
(+2.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mikko Sihvo |
2004 |
Jyväskylän Aalto |
0.70 |
442 |
29.15 |
+2.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.74 |
(-0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jasper Nupponen |
2004 |
Kuopion Uimaseura |
0.64 |
355 |
31.36 |
+4.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.06 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Peetu Kinnunen |
2006 |
Jyväskylän Aalto |
0.80 |
299 |
33.20 |
+6.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.31 |
(-1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Pyry Laurikainen |
2006 |
Jyväskylän Aalto |
0.72 |
298 |
33.24 |
+6.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.83 |
(-1.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 12/3/2022 12:48:21 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-12-2022 12:49:13 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Aalto Alvari |
Järjestäjä: |
Jyväskylän Aalto |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
03.12.2022 - 03.12.2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 50m Rintauinti Naiset 11 ja nuoremmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elisa Luostarinen |
2011 |
Varkauden Uimarit |
|
223 |
47.05 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 46.58 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vella Kero |
2011 |
Varkauden Uimarit |
|
194 |
49.28 |
+2.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.32 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vuokko Hacklin |
2013 |
Jyväskylän Aalto |
|
158 |
52.80 |
+5.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.50 |
(-2.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mirabella Tissari |
2011 |
Pieksän Kuutit |
|
156 |
52.96 |
+5.91 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Linnea Holm |
2012 |
Jyväskylän Aalto |
|
136 |
55.42 |
+8.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.99 |
(-5.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Janna Hakkarainen |
2012 |
Jyväskylän Aalto |
|
131 |
56.11 |
+9.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.27 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Elsa Tikkanen |
2013 |
Jyväskylän Aalto |
0.74 |
111 |
59.27 |
+12.22 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Riina Pakarinen |
2013 |
Varkauden Uimarit |
|
104 |
1:00.58 |
+13.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.02 |
(-0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Neea Miettinen |
2012 |
Jyväskylän Aalto |
|
80 |
1:06.09 |
+19.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.87 |
(+2.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Martta Sorvoja |
2012 |
Jyväskylän Aalto |
0.32 |
59 |
1:13.03 |
+25.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.82 |
(-5.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lilja Eskelinen |
2011 |
Jyväskylän Aalto |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
- |
|
Vilja Kähäri |
2015 |
Jyväskylän Aalto |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 12/3/2022 12:56:54 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 50m Rintauinti Naiset 12-13 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julia Lampinen |
2009 |
Jyväskylän Aalto |
|
434 |
37.72 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.55 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Unna Tourunen |
2010 |
Jyväskylän Aalto |
|
285 |
43.37 |
+5.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.13 |
(-1.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ilona Antila |
2010 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
0.51 |
281 |
43.60 |
+5.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.65 |
(-3.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elle Aaltonen |
2010 |
Jyväskylän Aalto |
|
273 |
44.00 |
+6.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.15 |
(-5.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Netta Raatikainen |
2010 |
Jyväskylän Aalto |
|
271 |
44.09 |
+6.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.75 |
(-1.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Noora Ruuskanen |
2010 |
Jyväskylän Aalto |
0.57 |
270 |
44.16 |
+6.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.42 |
(-2.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Cecilia Ojala |
2010 |
Jyväskylän Aalto |
|
267 |
44.35 |
+6.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.82 |
(+0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Anna-Maria Sintonen |
2010 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
264 |
44.48 |
+6.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.18 |
(-1.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Anette Kokki |
2009 |
Varkauden Uimarit |
0.84 |
187 |
49.87 |
+12.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.56 |
(-1.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Tinka Kero |
2010 |
Varkauden Uimarit |
|
175 |
51.05 |
+13.33 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emilia Pietilä |
2010 |
Jyväskylän Aalto |
0.71 |
171 |
51.40 |
+13.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.35 |
(+1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Eeva Pirttimäki |
2009 |
Jyväskylän Aalto |
0.78 |
162 |
52.37 |
+14.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.16 |
(+0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Maria Sippu |
2009 |
Varkauden Uimarit |
|
149 |
53.76 |
+16.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.10 |
(+1.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Iida Lohvansuu |
2010 |
Jyväskylän Aalto |
0.33 |
126 |
56.90 |
+19.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.03 |
(-26.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 12/3/2022 12:56:54 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 50m Rintauinti Naiset 14-15 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Minea Törhönen |
2007 |
Kuopion Uimaseura |
0.70 |
481 |
36.43 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.54 |
(-1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Noela Salokangas |
2008 |
Jyväskylän Aalto |
0.70 |
379 |
39.45 |
+3.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.12 |
(-0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jade Kemppainen |
2008 |
Varkauden Uimarit |
0.44 |
326 |
41.46 |
+5.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.72 |
(-6.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Pinja Kotakoski |
2008 |
Cetus Espoo |
|
288 |
43.24 |
+6.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.98 |
(+1.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 12/3/2022 12:56:54 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 50m Rintauinti Naiset 16 ja vanhemmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Marlene Niemi |
1992 |
Jyväskylän Aalto |
0.70 |
601 |
33.84 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Minttu Paalanen |
2003 |
Lahden Uimaseura |
0.69 |
584 |
34.16 |
+0.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.03 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Selma Soininen |
1999 |
Jyväskylän Aalto |
|
564 |
34.55 |
+0.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.74 |
(+1.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tinja Korhonen |
2006 |
Kuopion Uimaseura |
|
519 |
35.53 |
+1.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.15 |
(-0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Erin Ovaska |
2006 |
Lappeenrannan Uimarit |
0.58 |
474 |
36.62 |
+2.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.55 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sanni Rintanen |
2006 |
Jyväskylän Aalto |
|
392 |
39.02 |
+5.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 12/3/2022 12:56:54 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-12-2022 12:57:15 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Aalto Alvari |
Järjestäjä: |
Jyväskylän Aalto |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
03.12.2022 - 03.12.2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 7, 50m Rintauinti Miehet 11 ja nuoremmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ahti López-Lehto |
2011 |
Jyväskylän Aalto |
|
140 |
47.94 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 47.20 |
(+0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kusti López-Lehto |
2013 |
Jyväskylän Aalto |
|
83 |
56.97 |
+9.03 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Roope Retkin |
2011 |
Jyväskylän Aalto |
0.86 |
66 |
1:01.49 |
+13.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.78 |
(-2.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Severi Streur |
2012 |
Jyväskylän Aalto |
|
61 |
1:03.26 |
+15.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.61 |
(-3.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Danel Pönkkä |
2011 |
Jyväskylän Aalto |
0.52 |
56 |
1:05.05 |
+17.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.39 |
(-12.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Samuel Taskula |
2013 |
Jyväskylän Aalto |
|
42 |
1:11.74 |
+23.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.84 |
(+0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lev Platonov |
2013 |
Jyväskylän Aalto |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 12/3/2022 1:00:52 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 7, 50m Rintauinti Miehet 12-13 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hermanni Huttunen |
2009 |
Jyväskylän Aalto |
|
223 |
41.10 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 43.33 |
(-2.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Eero Huuska |
2010 |
Jyväskylän Aalto |
|
161 |
45.81 |
+4.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.10 |
(-2.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aatu Lapinkoski |
2009 |
Vaajakosken Uimaseura |
|
160 |
45.95 |
+4.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.01 |
(-1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Joona Autiomäki |
2009 |
Jyväskylän Aalto |
0.69 |
152 |
46.74 |
+5.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.39 |
(-9.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Noel Kuusenmäki |
2010 |
Jyväskylän Aalto |
|
85 |
56.70 |
+15.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.81 |
(-1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 12/3/2022 1:00:52 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 7, 50m Rintauinti Miehet 14-15 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jussi Laine |
2008 |
Jyväskylän Aalto |
0.57 |
456 |
32.41 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.45 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kasper Valkeeniemi |
2007 |
Cetus Espoo |
0.84 |
367 |
34.82 |
+2.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.15 |
(-0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Topi Rissanen |
2008 |
Pieksän Kuutit |
0.65 |
357 |
35.15 |
+2.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.54 |
(-0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emil Österberg |
2008 |
Jyväskylän Aalto |
0.71 |
310 |
36.84 |
+4.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.65 |
(-5.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Henri Koskela |
2007 |
Cetus Espoo |
0.76 |
254 |
39.35 |
+6.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.95 |
(-0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 12/3/2022 1:00:52 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 7, 50m Rintauinti Miehet 16 ja vanhemmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Atte Lindholm |
2001 |
Jyväskylän Aalto |
|
602 |
29.54 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.50 |
(+1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rasmus Ikonen |
2004 |
Mikkelin Uimaseura |
0.69 |
496 |
31.50 |
+1.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.38 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Veeti Vilén |
2004 |
Mikkelin Uimaseura |
|
480 |
31.86 |
+2.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.67 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Teemu Viljanen |
1987 |
Aurajoen Uinti Ry |
0.86 |
477 |
31.92 |
+2.38 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Joel Paukkonen |
2004 |
Kuopion Uimaseura |
0.66 |
449 |
32.57 |
+3.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.55 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mikko Sihvo |
2004 |
Jyväskylän Aalto |
0.63 |
395 |
34.00 |
+4.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.59 |
(+0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Niklas Pesonen |
2006 |
Kuopion Uimaseura |
|
380 |
34.44 |
+4.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.93 |
(-0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Otto Kaipio |
1978 |
Jyväskylän Aalto |
0.80 |
357 |
35.17 |
+5.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.26 |
(+0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Vili Nissinen |
2004 |
Varkauden Uimarit |
|
354 |
35.26 |
+5.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.19 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Manan Khalil |
2006 |
Cetus Espoo |
0.57 |
288 |
37.78 |
+8.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.03 |
(-0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Samuel Hartikainen |
2006 |
Varkauden Uimarit |
0.75 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 12/3/2022 1:00:52 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-12-2022 13:01:14 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Aalto Alvari |
Järjestäjä: |
Jyväskylän Aalto |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
03.12.2022 - 03.12.2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 200m Sekauinti Naiset 11 ja nuoremmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Johanna Laine |
2011 |
Jyväskylän Aalto |
0.80 |
330 |
2:56.26 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:52.39 |
(+3.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 12/3/2022 1:09:31 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 200m Sekauinti Naiset 12-13 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sara Uski |
2009 |
Lappeenrannan Uimarit |
0.74 |
391 |
2:46.55 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:46.14 |
(+0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tara Hallia |
2010 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
354 |
2:52.25 |
+5.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:49.43 |
(+2.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Viivi Paavola |
2009 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
320 |
2:58.07 |
+11.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:54.08 |
(+3.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ronja Antikainen |
2009 |
Pieksän Kuutit |
|
250 |
3:13.29 |
+26.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Amelia Suvanto |
2010 |
Jyväskylän Aalto |
0.74 |
228 |
3:19.37 |
+32.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:06.76 |
(+12.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 12/3/2022 1:09:31 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 200m Sekauinti Naiset 14-15 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vieno Tikkanen |
2007 |
Jyväskylän Aalto |
|
451 |
2:38.88 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.75 |
(+1.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 12/3/2022 1:09:31 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 200m Sekauinti Naiset 16 ja vanhemmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nea Parkatti |
2004 |
Helsingfors Simsällskap |
|
529 |
2:30.59 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.58 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maija Serebruskina |
2005 |
Jyväskylän Aalto |
0.76 |
467 |
2:37.05 |
+6.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.23 |
(+2.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Karoliina Hirvelä |
2006 |
Jyväskylän Aalto |
0.64 |
420 |
2:42.72 |
+12.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Maria-Sofia Kajosmäki |
2006 |
Jyväskylän Aalto |
0.72 |
361 |
2:51.08 |
+20.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.31 |
(+5.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Viivi Hallikainen |
2006 |
Kuopion Uimaseura |
0.67 |
344 |
2:53.78 |
+23.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:51.12 |
(+2.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 12/3/2022 1:09:31 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-12-2022 13:10:21 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Aalto Alvari |
Järjestäjä: |
Jyväskylän Aalto |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
03.12.2022 - 03.12.2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 9, 200m Sekauinti Miehet 14-15 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Olli Ruuskanen |
2008 |
Jyväskylän Aalto |
|
300 |
2:43.67 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.40 |
(-0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Adolf Kaisla |
2007 |
Cetus Espoo |
0.85 |
194 |
3:09.06 |
+25.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:19.99 |
(-10.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 12/3/2022 1:10:33 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 9, 200m Sekauinti Miehet 16 ja vanhemmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vilho Tikkanen |
2005 |
Jyväskylän Aalto |
|
460 |
2:21.93 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:18.34 |
(+3.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 12/3/2022 1:10:33 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-12-2022 13:12:02 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Aalto Alvari |
Järjestäjä: |
Jyväskylän Aalto |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
03.12.2022 - 03.12.2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 50m Vapaauinti Naiset 11 ja nuoremmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lilja Eskelinen |
2011 |
Jyväskylän Aalto |
0.77 |
252 |
36.29 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.94 |
(-2.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mirabella Tissari |
2011 |
Pieksän Kuutit |
|
196 |
39.44 |
+3.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.80 |
(-4.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tuuli Järvinen |
2012 |
Vaajakosken Uimaseura |
0.89 |
193 |
39.66 |
+3.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.68 |
(-0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vella Kero |
2011 |
Varkauden Uimarit |
|
185 |
40.20 |
+3.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.20 |
(+2.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elisa Luostarinen |
2011 |
Varkauden Uimarit |
|
167 |
41.57 |
+5.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.53 |
(-4.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Asia Smirnova |
2013 |
Jyväskylän Aalto |
|
151 |
42.97 |
+6.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.47 |
(-6.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Riina Pakarinen |
2013 |
Varkauden Uimarit |
0.83 |
126 |
45.62 |
+9.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.89 |
(-1.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Natalia Dunn |
2012 |
Jyväskylän Aalto |
|
102 |
48.92 |
+12.63 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Neea Miettinen |
2012 |
Jyväskylän Aalto |
|
42 |
1:05.66 |
+29.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.74 |
(-3.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Martta Sorvoja |
2012 |
Jyväskylän Aalto |
0.75 |
39 |
1:07.18 |
+30.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.40 |
(+2.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Vilja Kähäri |
2015 |
Jyväskylän Aalto |
|
26 |
1:16.69 |
+40.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.64 |
(-3.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 12/3/2022 1:49:15 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 50m Vapaauinti Naiset 12-13 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tara Hallia |
2010 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
0.63 |
498 |
28.91 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.99 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Laura-Lota Melih |
2009 |
Spordiklubi Aquamarine |
|
413 |
30.79 |
+1.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.41 |
(+0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Cecilia Ojala |
2010 |
Jyväskylän Aalto |
0.79 |
358 |
32.29 |
+3.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.57 |
(-0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Noora Ruuskanen |
2010 |
Jyväskylän Aalto |
|
337 |
32.92 |
+4.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.95 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Netta Raatikainen |
2010 |
Jyväskylän Aalto |
0.74 |
335 |
33.00 |
+4.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.90 |
(-0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Helinä Heinola |
2010 |
Vaajakosken Uimaseura |
0.87 |
310 |
33.88 |
+4.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.89 |
(-1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Pihla valkonen |
2010 |
Jyväskylän Aalto |
|
292 |
34.55 |
+5.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.14 |
(-0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Maria Sippu |
2009 |
Varkauden Uimarit |
0.80 |
286 |
34.80 |
+5.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.66 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Anna-Maria Sintonen |
2010 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
0.68 |
282 |
34.95 |
+6.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.80 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Eeva Pirttimäki |
2009 |
Jyväskylän Aalto |
|
278 |
35.11 |
+6.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.86 |
(+1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Teresa Jämsä |
2010 |
Jyväskylän Aalto |
|
276 |
35.19 |
+6.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.68 |
(-0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Lyyti Honkanen |
2009 |
Mikkelin Uimaseura |
|
245 |
36.61 |
+7.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.05 |
(-0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Tinka Kero |
2010 |
Varkauden Uimarit |
0.81 |
220 |
37.98 |
+9.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.75 |
(+0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Pinja-Saranda Peltonen |
2010 |
Jyväskylän Aalto |
|
195 |
39.52 |
+10.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.33 |
(-0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Miisa Katalkin |
2010 |
Vaajakosken Uimaseura |
|
195 |
39.54 |
+10.63 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Anette Kokki |
2009 |
Varkauden Uimarit |
0.64 |
192 |
39.71 |
+10.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.08 |
(+2.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Enni Tuomela |
2010 |
Vaajakosken Uimaseura |
|
130 |
45.24 |
+16.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.03 |
(+0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 12/3/2022 1:49:15 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 50m Vapaauinti Naiset 14-15 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emilia Isoviita |
2007 |
Jyväskylän Aalto |
|
599 |
27.20 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.74 |
(+0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aada-Julia Laakso |
2007 |
Jyväskylän Aalto |
0.75 |
494 |
29.00 |
+1.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.51 |
(+0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Olivia Ojala |
2008 |
Jyväskylän Aalto |
0.83 |
388 |
31.43 |
+4.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.30 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sarisha Agarwal |
2008 |
Cetus Espoo |
|
361 |
32.19 |
+4.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.41 |
(-0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Noela Salokangas |
2008 |
Jyväskylän Aalto |
0.61 |
352 |
32.47 |
+5.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.28 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 12/3/2022 1:49:15 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 50m Vapaauinti Naiset 16 ja vanhemmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Marlene Niemi |
1992 |
Jyväskylän Aalto |
|
626 |
26.80 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emilie Pärnänen |
2002 |
Jyväskylän Aalto |
|
617 |
26.93 |
+0.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.33 |
(+0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Martta Ruuska |
2003 |
Jyväskylän Aalto |
|
614 |
26.97 |
+0.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.05 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sofia Lepistö |
2006 |
Mikkelin Uimaseura |
0.54 |
575 |
27.56 |
+0.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.98 |
(-0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anna-Sofia Brännkärr |
2001 |
Kemin Työväen Uimarit |
0.78 |
485 |
29.17 |
+2.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.02 |
(-2.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sanni Rintanen |
2006 |
Jyväskylän Aalto |
|
469 |
29.50 |
+2.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.47 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emmi Lyytinen |
2004 |
Kuopion Uimaseura |
0.75 |
454 |
29.82 |
+3.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.41 |
(+0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Viivi Ikonen |
2006 |
Mikkelin Uimaseura |
|
451 |
29.88 |
+3.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.72 |
(+0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Evely-Efthe Petäjä |
2003 |
Lahden Kaleva |
0.72 |
439 |
30.16 |
+3.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.17 |
(+0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 12/3/2022 1:49:15 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-12-2022 13:49:49 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Aalto Alvari |
Järjestäjä: |
Jyväskylän Aalto |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
03.12.2022 - 03.12.2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 11, 50m Vapaauinti Miehet 11 ja nuoremmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jasper Vihavainen |
2011 |
Varkauden Uimarit |
0.68 |
188 |
35.16 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.75 |
(+0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Leevi Pirttimäki |
2011 |
Jyväskylän Aalto |
|
182 |
35.56 |
+0.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.51 |
(-1.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mikael Kukkola |
2012 |
Jyväskylän Aalto |
|
170 |
36.39 |
+1.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.65 |
(-1.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Julius Keralampi |
2011 |
Jyväskylän Aalto |
0.80 |
151 |
37.80 |
+2.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.37 |
(-0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Viljo Vilhunen |
2011 |
Varkauden Uimarit |
0.98 |
139 |
38.86 |
+3.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.61 |
(+1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Marten Babak |
2011 |
Vaajakosken Uimaseura |
0.81 |
126 |
40.11 |
+4.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.52 |
(+0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Pyry Varvikko |
2012 |
Jyväskylän Aalto |
0.46 |
122 |
40.64 |
+5.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.14 |
(-0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Atte Lapinkoski |
2012 |
Vaajakosken Uimaseura |
|
113 |
41.68 |
+6.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.65 |
(+1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lev Platonov |
2013 |
Jyväskylän Aalto |
|
54 |
53.08 |
+17.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.07 |
(-2.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Samuel Taskula |
2013 |
Jyväskylän Aalto |
|
35 |
1:01.23 |
+26.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.18 |
(-8.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 12/3/2022 1:51:00 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 11, 50m Vapaauinti Miehet 12-13 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kalle Romppainen |
2009 |
Mikkelin Uimaseura |
|
355 |
28.45 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.71 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hermanni Huttunen |
2009 |
Jyväskylän Aalto |
0.66 |
277 |
30.90 |
+2.45 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lauri Korppinen |
2009 |
Jyväskylän Aalto |
0.45 |
265 |
31.36 |
+2.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.89 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Joona Autiomäki |
2009 |
Jyväskylän Aalto |
0.39 |
261 |
31.51 |
+3.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.43 |
(-1.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Joona Talvensaari |
2009 |
Jyväskylän Aalto |
0.54 |
239 |
32.46 |
+4.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.31 |
(-0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Aatu Lapinkoski |
2009 |
Vaajakosken Uimaseura |
0.78 |
219 |
33.43 |
+4.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.79 |
(-0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
RIKU KUKKONEN |
2010 |
Jyväskylän Aalto |
|
203 |
34.26 |
+5.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.73 |
(-1.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Uuno Jouha |
2009 |
Jyväskylän Aalto |
|
203 |
34.28 |
+5.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.45 |
(-1.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Maltti Lantela |
2010 |
Jyväskylän Aalto |
|
191 |
34.97 |
+6.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.32 |
(-1.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 12/3/2022 1:51:00 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 11, 50m Vapaauinti Miehet 14-15 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emil Österberg |
2008 |
Jyväskylän Aalto |
0.69 |
408 |
27.16 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.44 |
(-0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Topi Rissanen |
2008 |
Pieksän Kuutit |
|
355 |
28.45 |
+1.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.24 |
(+1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mikael Suni |
2007 |
Cetus Espoo |
0.90 |
333 |
29.06 |
+1.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.99 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jesse Valkonen |
2008 |
Vaajakosken Uimaseura |
0.88 |
308 |
29.83 |
+2.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.80 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Henri Koskela |
2007 |
Cetus Espoo |
|
283 |
30.69 |
+3.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.60 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kasper Valkeeniemi |
2007 |
Cetus Espoo |
0.81 |
270 |
31.16 |
+4.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.77 |
(+1.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Juuso Järvinen |
2008 |
Vaajakosken Uimaseura |
|
244 |
32.24 |
+5.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.37 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Eetu Mäkinen |
2008 |
Jämsänkosken Ilves |
0.37 |
229 |
32.92 |
+5.76 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Eetu Pelkonen |
2008 |
Varkauden Uimarit |
0.85 |
190 |
35.04 |
+7.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.89 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 12/3/2022 1:51:00 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 11, 50m Vapaauinti Miehet 16 ja vanhemmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ari-Pekka Liukkonen |
1989 |
Jyväskylän Aalto |
|
765 |
22.04 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 20.61 |
(+1.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Julius Nyberg |
2002 |
Jyväskylän Aalto |
|
613 |
23.73 |
+1.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 23.53 |
(+0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Michal Uhlík |
2004 |
XBS Swimming |
0.67 |
604 |
23.84 |
+1.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 22.89 |
(+0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Markus Veckman |
2004 |
Jyväskylän Aalto |
0.65 |
587 |
24.07 |
+2.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 24.05 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Atte Lindholm |
2001 |
Jyväskylän Aalto |
0.62 |
561 |
24.43 |
+2.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 23.76 |
(+0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jani Heinänen |
1991 |
Jyväskylän Aalto |
0.58 |
532 |
24.88 |
+2.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 24.97 |
(-0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ivan Gavrilov |
2005 |
Cetus Espoo |
0.72 |
499 |
25.41 |
+3.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 25.37 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Joel Paukkonen |
2004 |
Kuopion Uimaseura |
0.68 |
428 |
26.75 |
+4.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.45 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Peetu Kinnunen |
2006 |
Jyväskylän Aalto |
|
367 |
28.14 |
+6.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.59 |
(+0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Samuel Hartikainen |
2006 |
Varkauden Uimarit |
0.80 |
327 |
29.24 |
+7.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.50 |
(+0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 12/3/2022 1:51:00 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-12-2022 13:52:38 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Aalto Alvari |
Järjestäjä: |
Jyväskylän Aalto |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
03.12.2022 - 03.12.2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 12, 50m Perhosuinti Naiset 11 ja nuoremmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vella Kero |
2011 |
Varkauden Uimarit |
|
137 |
47.21 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Pihla Liira |
2012 |
Jyväskylän Aalto |
0.63 |
127 |
48.50 |
+1.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.72 |
(-0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anja Kähäri |
2012 |
Jyväskylän Aalto |
|
109 |
50.95 |
+3.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.21 |
(+2.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 12/3/2022 1:57:36 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 12, 50m Perhosuinti Naiset 12-13 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elli Himanen |
2009 |
Mikkelin Uimaseura |
|
432 |
32.25 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.26 |
(-2.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Amelia Suvanto |
2010 |
Jyväskylän Aalto |
0.41 |
303 |
36.29 |
+4.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.65 |
(-0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ilona Antila |
2010 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
249 |
38.71 |
+6.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.91 |
(+0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Pihla valkonen |
2010 |
Jyväskylän Aalto |
0.51 |
199 |
41.72 |
+9.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.16 |
(-0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elle Aaltonen |
2010 |
Jyväskylän Aalto |
|
173 |
43.69 |
+11.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.15 |
(+1.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Helmi Kimari |
2010 |
Jyväskylän Aalto |
|
152 |
45.61 |
+13.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.14 |
(-1.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sofie Vigman |
2009 |
Jyväskylän Aalto |
|
122 |
49.05 |
+16.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.70 |
(+1.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 12/3/2022 1:57:36 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 12, 50m Perhosuinti Naiset 14-15 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Venla Hauvala |
2007 |
Jyväskylän Aalto |
|
446 |
31.90 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.47 |
(+0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elsa Kähäri |
2008 |
Jyväskylän Aalto |
0.69 |
379 |
33.68 |
+1.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.15 |
(+0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Isabel Kykyri |
2008 |
Jyväskylän Aalto |
0.75 |
374 |
33.81 |
+1.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.12 |
(+0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vuokko Larjomaa |
2007 |
Cetus Espoo |
|
358 |
34.33 |
+2.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.66 |
(+0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Pinja Hacklin |
2008 |
Jyväskylän Aalto |
0.52 |
320 |
35.62 |
+3.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.92 |
(-1.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sinja-Minnea Riekko |
2008 |
Jyväskylän Aalto |
0.70 |
302 |
36.32 |
+4.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.08 |
(-0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sarisha Agarwal |
2008 |
Cetus Espoo |
|
281 |
37.21 |
+5.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.64 |
(+0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Pinja Kotakoski |
2008 |
Cetus Espoo |
0.77 |
196 |
41.93 |
+10.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.85 |
(+3.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 12/3/2022 1:57:36 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 12, 50m Perhosuinti Naiset 16 ja vanhemmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Selma Soininen |
1999 |
Jyväskylän Aalto |
|
660 |
28.00 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.24 |
(+0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Susanne Hirvonen |
1997 |
Jyväskylän Aalto |
|
642 |
28.26 |
+0.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.73 |
(+1.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Minttu Paalanen |
2003 |
Lahden Uimaseura |
0.65 |
602 |
28.87 |
+0.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.73 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jenni Moisio |
2002 |
Jyväskylän Aalto |
0.66 |
600 |
28.90 |
+0.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.20 |
(+1.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emilie Pärnänen |
2002 |
Jyväskylän Aalto |
0.73 |
554 |
29.68 |
+1.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.39 |
(+0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Martta Ruuska |
2003 |
Jyväskylän Aalto |
0.42 |
539 |
29.94 |
+1.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.27 |
(+0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Maija Serebruskina |
2005 |
Jyväskylän Aalto |
0.74 |
510 |
30.51 |
+2.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.79 |
(+0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Vilma Hjelt |
2004 |
Pieksän Kuutit |
0.70 |
470 |
31.34 |
+3.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.49 |
(+0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ksenija Moissejeva |
2006 |
Jyväskylän Aalto |
|
464 |
31.48 |
+3.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.52 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Tinja Korhonen |
2006 |
Kuopion Uimaseura |
0.52 |
455 |
31.68 |
+3.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.35 |
(+0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Amanda Nilsson |
2006 |
Cetus Espoo |
|
412 |
32.75 |
+4.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.24 |
(+1.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sanni Rintanen |
2006 |
Jyväskylän Aalto |
|
383 |
33.57 |
+5.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.33 |
(+0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Kreetta Somero |
2004 |
Lahden Kaleva |
0.71 |
378 |
33.70 |
+5.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.88 |
(+0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Viivi Ikonen |
2006 |
Mikkelin Uimaseura |
|
370 |
33.93 |
+5.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.47 |
(+0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Anna-Sofia Brännkärr |
2001 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
362 |
34.19 |
+6.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.02 |
(-3.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 12/3/2022 1:57:36 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-12-2022 13:58:51 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Aalto Alvari |
Järjestäjä: |
Jyväskylän Aalto |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
03.12.2022 - 03.12.2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 13, 50m Perhosuinti Miehet 11 ja nuoremmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jasper Vihavainen |
2011 |
Varkauden Uimarit |
|
151 |
40.76 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.99 |
(-0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 12/3/2022 2:00:23 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 13, 50m Perhosuinti Miehet 12-13 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kalle Romppainen |
2009 |
Mikkelin Uimaseura |
0.76 |
278 |
33.31 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.66 |
(+0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maxim Loboda |
2009 |
Jyväskylän Aalto |
0.60 |
214 |
36.34 |
+3.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.77 |
(+0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kevin Hartman |
2009 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
0.71 |
187 |
37.98 |
+4.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.35 |
(+0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lenni Kumpulainen |
2010 |
Mikkelin Uimaseura |
0.74 |
161 |
39.98 |
+6.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.64 |
(+1.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
RIKU KUKKONEN |
2010 |
Jyväskylän Aalto |
|
135 |
42.34 |
+9.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.66 |
(-1.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Noel Kuusenmäki |
2010 |
Jyväskylän Aalto |
0.58 |
105 |
46.03 |
+12.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.22 |
(+1.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Uuno Jouha |
2009 |
Jyväskylän Aalto |
|
89 |
48.71 |
+15.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 12/3/2022 2:00:23 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 13, 50m Perhosuinti Miehet 14-15 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jussi Laine |
2008 |
Jyväskylän Aalto |
0.72 |
413 |
29.19 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.26 |
(-1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lauri Juvonen |
2007 |
Kuopion Uimaseura |
0.52 |
303 |
32.36 |
+3.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.26 |
(-0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mikael Suni |
2007 |
Cetus Espoo |
0.84 |
249 |
34.54 |
+5.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.15 |
(+1.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Olli Ruuskanen |
2008 |
Jyväskylän Aalto |
0.79 |
238 |
35.06 |
+5.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.72 |
(-1.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kasper Valkeeniemi |
2007 |
Cetus Espoo |
|
210 |
36.56 |
+7.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.48 |
(+1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Patrick Salo |
2008 |
Varkauden Uimarit |
0.53 |
134 |
42.46 |
+13.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.83 |
(+3.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 12/3/2022 2:00:23 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 13, 50m Perhosuinti Miehet 16 ja vanhemmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kaapo Laaja |
2006 |
Jyväskylän Aalto |
0.73 |
539 |
26.72 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.52 |
(-0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Touko Riipinen |
2004 |
Jyväskylän Aalto |
|
532 |
26.83 |
+0.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.36 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jonne Isoranta |
2003 |
Lahden Uimaseura |
0.60 |
498 |
27.43 |
+0.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.11 |
(+0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Arttu Venemies |
2005 |
Jyväskylän Aalto |
0.64 |
471 |
27.95 |
+1.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.32 |
(-0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Antero Ruban |
2004 |
Lahden Uimaseura |
0.67 |
464 |
28.09 |
+1.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.56 |
(+0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ivan Gavrilov |
2005 |
Cetus Espoo |
|
456 |
28.25 |
+1.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.12 |
(+1.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Rasmus Ikonen |
2004 |
Mikkelin Uimaseura |
0.72 |
447 |
28.44 |
+1.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.35 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Vili Nissinen |
2004 |
Varkauden Uimarit |
|
416 |
29.12 |
+2.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.81 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Veeti Vilén |
2004 |
Mikkelin Uimaseura |
0.71 |
409 |
29.29 |
+2.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.60 |
(+0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Pyry Laurikainen |
2006 |
Jyväskylän Aalto |
|
398 |
29.55 |
+2.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.78 |
(-0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Lauri Voutilainen |
2006 |
Pieksän Kuutit |
0.68 |
327 |
31.55 |
+4.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.78 |
(-2.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Aleksi Kaidesoja |
1997 |
Jyväskylän Aalto |
|
222 |
35.90 |
+9.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.52 |
(+2.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Verneri Eronen |
2002 |
Jyväskylän Aalto |
|
122 |
43.84 |
+17.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.68 |
(+3.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 12/3/2022 2:00:23 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-12-2022 14:00:44 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Aalto Alvari |
Järjestäjä: |
Jyväskylän Aalto |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
03.12.2022 - 03.12.2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 14, 400m Vapaauinti Naiset 11 ja nuoremmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Johanna Laine |
2011 |
Jyväskylän Aalto |
0.93 |
360 |
5:28.55 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 5:19.30 |
(+9.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lilja Eskelinen |
2011 |
Jyväskylän Aalto |
|
306 |
5:47.11 |
+18.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:59.39 |
(-12.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Janna Hakkarainen |
2012 |
Jyväskylän Aalto |
|
190 |
6:46.87 |
+1:18.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Aada Tyviö |
2011 |
Jyväskylän Aalto |
|
154 |
7:16.14 |
+1:47.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 7:47.47 |
(-31.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Peppi Kuusinen |
2011 |
Jyväskylän Aalto |
|
126 |
7:46.39 |
+2:17.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Linnea Holm |
2012 |
Jyväskylän Aalto |
0.39 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 12/3/2022 2:20:47 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 14, 400m Vapaauinti Naiset 12-13 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julia Lampinen |
2009 |
Jyväskylän Aalto |
|
450 |
5:05.17 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 5:16.42 |
(-11.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Unna Tourunen |
2010 |
Jyväskylän Aalto |
|
403 |
5:16.58 |
+11.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:16.20 |
(+0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kertu Eliis Kangru |
2010 |
Spordiklubi Aquamarine |
|
321 |
5:41.46 |
+36.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:33.89 |
(+7.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Eeva Pirttimäki |
2009 |
Jyväskylän Aalto |
0.81 |
300 |
5:49.09 |
+43.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:39.99 |
(+9.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Helmi Kimari |
2010 |
Jyväskylän Aalto |
|
160 |
7:10.77 |
+2:05.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 7:39.10 |
(-28.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 12/3/2022 2:20:47 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 14, 400m Vapaauinti Naiset 14-15 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Minea Törhönen |
2007 |
Kuopion Uimaseura |
0.70 |
504 |
4:53.89 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:48.18 |
(+5.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alla Voronchikhina |
2008 |
Cetus Espoo |
0.73 |
245 |
6:13.51 |
+1:19.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:04.14 |
(+9.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 12/3/2022 2:20:47 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 14, 400m Vapaauinti Naiset 16 ja vanhemmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Aliina Karvonen |
2004 |
Simmis Wanda ry |
|
610 |
4:35.76 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:27.20 |
(+8.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Filippa Kokki |
2006 |
Varkauden Uimarit |
0.84 |
296 |
5:50.99 |
+1:15.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:44.29 |
(+6.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 12/3/2022 2:20:47 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-12-2022 14:21:03 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Aalto Alvari |
Järjestäjä: |
Jyväskylän Aalto |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
03.12.2022 - 03.12.2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 15, 400m Vapaauinti Miehet 12-13 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elmo Kyytinen |
2010 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
0.95 |
302 |
5:16.30 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 5:26.99 |
(-10.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Urho Ruuska |
2009 |
Jyväskylän Aalto |
|
212 |
5:55.61 |
+39.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:50.74 |
(+1:04.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 12/3/2022 2:24:18 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 15, 400m Vapaauinti Miehet 14-15 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Johannes Jukola |
2007 |
Jyväskylän Aalto |
0.79 |
233 |
5:44.49 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 5:51.15 |
(-6.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Adolf Kaisla |
2007 |
Cetus Espoo |
0.84 |
215 |
5:53.95 |
+9.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:56.13 |
(-2.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 12/3/2022 2:24:18 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 15, 400m Vapaauinti Miehet 16 ja vanhemmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oskar Westerberg |
2005 |
Cetus Espoo |
|
490 |
4:29.19 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:33.55 |
(-4.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Niklas Pesonen |
2006 |
Kuopion Uimaseura |
0.67 |
451 |
4:36.67 |
+7.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:40.96 |
(-4.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Manan Khalil |
2006 |
Cetus Espoo |
0.78 |
315 |
5:11.82 |
+42.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:25.34 |
(-13.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 12/3/2022 2:24:18 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-12-2022 14:24:41 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Aalto Alvari |
Järjestäjä: |
Jyväskylän Aalto |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
03.12.2022 - 03.12.2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 16, 100m Selkäuinti Naiset 11 ja nuoremmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anna Mangeloja |
2011 |
Jyväskylän Aalto |
0.76 |
135 |
1:46.78 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.79 |
(+2.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Peppi Kuusinen |
2011 |
Jyväskylän Aalto |
0.57 |
113 |
1:53.28 |
+6.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:53.30 |
(-0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elsa Tikkanen |
2013 |
Jyväskylän Aalto |
|
112 |
1:53.78 |
+7.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vilja Haikarainen |
2012 |
Jyväskylän Aalto |
0.76 |
106 |
1:55.98 |
+9.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:49.97 |
(+6.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Vuokko Hacklin |
2013 |
Jyväskylän Aalto |
|
85 |
2:04.57 |
+17.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Martta Sorvoja |
2012 |
Jyväskylän Aalto |
0.63 |
49 |
2:29.83 |
+43.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 12/3/2022 2:40:53 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 16, 100m Selkäuinti Naiset 12-13 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Aamu Hilma Päivätär Himanen |
2009 |
Mikkelin Uimaseura |
0.80 |
280 |
1:23.86 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.84 |
(+1.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Teresa Jämsä |
2010 |
Jyväskylän Aalto |
0.76 |
207 |
1:32.70 |
+8.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:44.53 |
(-11.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hertta Pakarinen |
2010 |
Jyväskylän Aalto |
0.77 |
142 |
1:45.03 |
+21.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.71 |
(-2.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Linnea Ocampo |
2010 |
Jyväskylän Aalto |
0.73 |
121 |
1:50.92 |
+27.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.82 |
(+5.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 12/3/2022 2:40:53 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 16, 100m Selkäuinti Naiset 14-15 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nelli Kiho |
2008 |
Jyväskylän Aalto |
0.75 |
370 |
1:16.40 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.14 |
(-1.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Noora Lausala |
2008 |
Cetus Espoo |
0.89 |
168 |
1:39.44 |
+23.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.43 |
(+1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 12/3/2022 2:40:53 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 16, 100m Selkäuinti Naiset 16 ja vanhemmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maria Karvonen |
2006 |
Simmis Wanda ry |
0.71 |
517 |
1:08.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.79 |
(+1.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Janna Salminen |
2003 |
Lahden Uimaseura |
0.71 |
475 |
1:10.33 |
+1.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.21 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofia Lepistö |
2006 |
Mikkelin Uimaseura |
0.66 |
449 |
1:11.68 |
+3.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.67 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ksenija Moissejeva |
2006 |
Jyväskylän Aalto |
0.67 |
445 |
1:11.89 |
+3.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.56 |
(+0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Maria-Sofia Kajosmäki |
2006 |
Jyväskylän Aalto |
0.64 |
376 |
1:16.01 |
+7.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.28 |
(+3.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kreetta Somero |
2004 |
Lahden Kaleva |
0.76 |
350 |
1:17.82 |
+9.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.61 |
(+3.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 12/3/2022 2:40:53 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-12-2022 14:41:11 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Aalto Alvari |
Järjestäjä: |
Jyväskylän Aalto |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
03.12.2022 - 03.12.2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 17, 100m Selkäuinti Miehet 11 ja nuoremmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Roope Retkin |
2011 |
Jyväskylän Aalto |
0.81 |
86 |
1:49.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tuukka Korppinen |
2011 |
Jyväskylän Aalto |
0.87 |
78 |
1:52.64 |
+3.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:53.36 |
(-0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Danel Pönkkä |
2011 |
Jyväskylän Aalto |
0.62 |
64 |
2:00.23 |
+10.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Niila Penttinen |
2012 |
Jyväskylän Aalto |
0.76 |
56 |
2:05.71 |
+16.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 12/3/2022 2:41:20 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 17, 100m Selkäuinti Miehet 12-13 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kalle Romppainen |
2009 |
Mikkelin Uimaseura |
0.73 |
228 |
1:19.04 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.56 |
(-2.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
RIKU KUKKONEN |
2010 |
Jyväskylän Aalto |
0.57 |
166 |
1:27.93 |
+8.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.27 |
(-1.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maltti Lantela |
2010 |
Jyväskylän Aalto |
0.57 |
129 |
1:35.42 |
+16.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.27 |
(-1.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jalmari Mäkinen |
2010 |
Jyväskylän Aalto |
0.78 |
65 |
1:59.66 |
+40.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:03.69 |
(-4.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 12/3/2022 2:41:20 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 17, 100m Selkäuinti Miehet 14-15 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Eelis Hietala |
2007 |
Jyväskylän Aalto |
0.73 |
309 |
1:11.42 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.91 |
(+0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Arseni Tielinen |
2008 |
Kuopion Uimaseura |
0.73 |
275 |
1:14.25 |
+2.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.70 |
(-2.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lauri Juvonen |
2007 |
Kuopion Uimaseura |
0.65 |
247 |
1:16.93 |
+5.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.96 |
(-5.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 12/3/2022 2:41:20 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 17, 100m Selkäuinti Miehet 16 ja vanhemmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mikko Sihvo |
2004 |
Jyväskylän Aalto |
0.69 |
368 |
1:07.40 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.07 |
(+1.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 12/3/2022 2:41:20 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-12-2022 14:41:43 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Aalto Alvari |
Järjestäjä: |
Jyväskylän Aalto |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
03.12.2022 - 03.12.2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 18, 100m Sekauinti Naiset 11 ja nuoremmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elisa Luostarinen |
2011 |
Varkauden Uimarit |
0.35 |
163 |
1:43.32 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.05 |
(+3.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Pihla Liira |
2012 |
Jyväskylän Aalto |
|
155 |
1:45.04 |
+1.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anja Kähäri |
2012 |
Jyväskylän Aalto |
|
124 |
1:53.26 |
+9.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:49.08 |
(+4.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tuuli Järvinen |
2012 |
Vaajakosken Uimaseura |
0.78 |
119 |
1:54.61 |
+11.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:58.77 |
(-4.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 12/3/2022 2:45:32 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 18, 100m Sekauinti Naiset 12-13 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tara Hallia |
2010 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
0.66 |
404 |
1:16.40 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.60 |
(-1.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sara Uski |
2009 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
389 |
1:17.39 |
+0.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.75 |
(-2.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Viivi Paavola |
2009 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
369 |
1:18.76 |
+2.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.12 |
(-2.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ilona Kellman |
2010 |
Mikkelin Uimaseura |
|
308 |
1:23.59 |
+7.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.19 |
(-1.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Noora Ruuskanen |
2010 |
Jyväskylän Aalto |
0.67 |
307 |
1:23.70 |
+7.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.34 |
(+1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Unna Tourunen |
2010 |
Jyväskylän Aalto |
|
288 |
1:25.52 |
+9.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.96 |
(-2.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Netta Raatikainen |
2010 |
Jyväskylän Aalto |
|
286 |
1:25.73 |
+9.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.18 |
(-2.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Cecilia Ojala |
2010 |
Jyväskylän Aalto |
0.80 |
263 |
1:28.14 |
+11.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.42 |
(-1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Amelia Suvanto |
2010 |
Jyväskylän Aalto |
|
249 |
1:29.71 |
+13.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.55 |
(+4.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Anna-Maria Sintonen |
2010 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
0.83 |
237 |
1:31.30 |
+14.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.53 |
(+2.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emilia Pietilä |
2010 |
Jyväskylän Aalto |
0.78 |
234 |
1:31.64 |
+15.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.90 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Eeva Pirttimäki |
2009 |
Jyväskylän Aalto |
|
233 |
1:31.83 |
+15.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:49.81 |
(-17.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Elle Aaltonen |
2010 |
Jyväskylän Aalto |
0.63 |
228 |
1:32.47 |
+16.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.48 |
(-2.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Teresa Jämsä |
2010 |
Jyväskylän Aalto |
|
211 |
1:34.92 |
+18.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.31 |
(-2.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Anette Kokki |
2009 |
Varkauden Uimarit |
0.72 |
173 |
1:41.40 |
+25.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.23 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Pinja-Saranda Peltonen |
2010 |
Jyväskylän Aalto |
|
148 |
1:46.72 |
+30.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 12/3/2022 2:45:32 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 18, 100m Sekauinti Naiset 14-15 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emilia Isoviita |
2007 |
Jyväskylän Aalto |
0.67 |
569 |
1:08.16 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.08 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aada-Julia Laakso |
2007 |
Jyväskylän Aalto |
|
476 |
1:12.36 |
+4.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Noela Salokangas |
2008 |
Jyväskylän Aalto |
0.72 |
304 |
1:24.04 |
+15.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.18 |
(+0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Pinja Kotakoski |
2008 |
Cetus Espoo |
0.74 |
300 |
1:24.41 |
+16.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.52 |
(-2.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sarisha Agarwal |
2008 |
Cetus Espoo |
0.70 |
299 |
1:24.45 |
+16.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.51 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Olivia Ojala |
2008 |
Jyväskylän Aalto |
0.61 |
274 |
1:26.90 |
+18.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.89 |
(-1.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Josefiina Lipsanen |
2008 |
Mikkelin Uimaseura |
|
256 |
1:28.90 |
+20.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.80 |
(-3.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alla Voronchikhina |
2008 |
Cetus Espoo |
|
194 |
1:37.54 |
+29.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.15 |
(+4.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Noora Lausala |
2008 |
Cetus Espoo |
0.85 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 12/3/2022 2:45:32 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 18, 100m Sekauinti Naiset 16 ja vanhemmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mia Pentti |
2002 |
Jyväskylän Aalto |
|
683 |
1:04.14 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.20 |
(+0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Susanne Hirvonen |
1997 |
Jyväskylän Aalto |
|
585 |
1:07.54 |
+3.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.33 |
(+0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jenni Moisio |
2002 |
Jyväskylän Aalto |
0.70 |
579 |
1:07.80 |
+3.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.54 |
(+3.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Erin Ovaska |
2006 |
Lappeenrannan Uimarit |
0.68 |
535 |
1:09.60 |
+5.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.44 |
(-3.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Meri Elo |
2006 |
Jyväskylän Aalto |
0.73 |
513 |
1:10.57 |
+6.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.72 |
(-0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Viivi Ikonen |
2006 |
Mikkelin Uimaseura |
0.68 |
403 |
1:16.46 |
+12.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.32 |
(-0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Noora Kärnä |
2005 |
Kuopion Uimaseura |
|
370 |
1:18.71 |
+14.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.88 |
(-0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 12/3/2022 2:45:32 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-12-2022 14:45:50 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Aalto Alvari |
Järjestäjä: |
Jyväskylän Aalto |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
03.12.2022 - 03.12.2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 19, 100m Sekauinti Miehet 11 ja nuoremmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jasper Vihavainen |
2011 |
Varkauden Uimarit |
|
143 |
1:34.21 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.18 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Pyry Varvikko |
2012 |
Jyväskylän Aalto |
|
95 |
1:47.72 |
+13.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Danel Pönkkä |
2011 |
Jyväskylän Aalto |
0.49 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 12/3/2022 2:51:04 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 19, 100m Sekauinti Miehet 12-13 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maxim Loboda |
2009 |
Jyväskylän Aalto |
|
227 |
1:20.75 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.87 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lauri Korppinen |
2009 |
Jyväskylän Aalto |
0.34 |
212 |
1:22.54 |
+1.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.24 |
(-1.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lenni Kumpulainen |
2010 |
Mikkelin Uimaseura |
0.74 |
177 |
1:27.68 |
+6.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.94 |
(+0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Joona Talvensaari |
2009 |
Jyväskylän Aalto |
|
173 |
1:28.29 |
+7.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.00 |
(-3.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Henrik Mikkonen |
2010 |
Jyväskylän Aalto |
0.23 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 8.2 |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 12/3/2022 2:51:04 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 19, 100m Sekauinti Miehet 14-15 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Cristian Cannizzaro |
2007 |
Kuopion Uimaseura |
0.65 |
393 |
1:07.27 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.36 |
(-1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jussi Laine |
2008 |
Jyväskylän Aalto |
|
367 |
1:08.80 |
+1.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.24 |
(+0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Topi Rissanen |
2008 |
Pieksän Kuutit |
0.71 |
328 |
1:11.42 |
+4.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.58 |
(-2.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Patrick Salo |
2008 |
Varkauden Uimarit |
|
199 |
1:24.35 |
+17.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.45 |
(+0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Eetu Mäkinen |
2008 |
Jämsänkosken Ilves |
|
172 |
1:28.53 |
+21.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Juuso Järvinen |
2008 |
Vaajakosken Uimaseura |
0.85 |
157 |
1:31.28 |
+24.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 12/3/2022 2:51:04 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 19, 100m Sekauinti Miehet 16 ja vanhemmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anton Herrala |
1993 |
TaTu Tampere |
0.69 |
552 |
1:00.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jasper Nupponen |
2004 |
Kuopion Uimaseura |
|
456 |
1:04.02 |
+3.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.35 |
(+0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Veeti Vilén |
2004 |
Mikkelin Uimaseura |
0.70 |
419 |
1:05.83 |
+5.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.06 |
(-0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jani Heinänen |
1991 |
Jyväskylän Aalto |
0.58 |
415 |
1:06.02 |
+5.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=5 |
|
Ivan Gavrilov |
2005 |
Cetus Espoo |
0.77 |
340 |
1:10.56 |
+10.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.15 |
(+0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=5 |
|
Peetu Kinnunen |
2006 |
Jyväskylän Aalto |
0.78 |
340 |
1:10.56 |
+10.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.57 |
(+0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Vili Nissinen |
2004 |
Varkauden Uimarit |
|
337 |
1:10.81 |
+10.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.93 |
(-3.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Otto Kaipio |
1978 |
Jyväskylän Aalto |
0.79 |
282 |
1:15.14 |
+15.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.98 |
(+2.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Manan Khalil |
2006 |
Cetus Espoo |
0.77 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 12/3/2022 2:51:04 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-12-2022 14:51:23 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Aalto Alvari |
Järjestäjä: |
Jyväskylän Aalto |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
03.12.2022 - 03.12.2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 20, 100m Vapaauinti Naiset 11 ja nuoremmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Janna Hakkarainen |
2012 |
Jyväskylän Aalto |
0.52 |
182 |
1:28.62 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.56 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anna Mangeloja |
2011 |
Jyväskylän Aalto |
|
179 |
1:29.12 |
+0.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.25 |
(-5.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aada Tyviö |
2011 |
Jyväskylän Aalto |
|
179 |
1:29.13 |
+0.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.68 |
(-4.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Pihla Liira |
2012 |
Jyväskylän Aalto |
|
177 |
1:29.46 |
+0.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.02 |
(-2.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lotte Telakoski |
2012 |
Jyväskylän Aalto |
|
147 |
1:35.16 |
+6.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.71 |
(-10.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Linnea Holm |
2012 |
Jyväskylän Aalto |
|
137 |
1:37.33 |
+8.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.82 |
(-6.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Asia Smirnova |
2013 |
Jyväskylän Aalto |
0.49 |
135 |
1:37.88 |
+9.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.85 |
(-2.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Tuuli Järvinen |
2012 |
Vaajakosken Uimaseura |
0.72 |
135 |
1:37.95 |
+9.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.58 |
(+3.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Anja Kähäri |
2012 |
Jyväskylän Aalto |
|
120 |
1:41.80 |
+13.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.63 |
(+3.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Elsa Tikkanen |
2013 |
Jyväskylän Aalto |
|
119 |
1:42.12 |
+13.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.03 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Vuokko Hacklin |
2013 |
Jyväskylän Aalto |
|
109 |
1:44.99 |
+16.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.17 |
(-1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Vilja Haikarainen |
2012 |
Jyväskylän Aalto |
|
106 |
1:46.08 |
+17.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.26 |
(-1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 12/3/2022 3:30:07 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 20, 100m Vapaauinti Naiset 12-13 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elli Himanen |
2009 |
Mikkelin Uimaseura |
|
579 |
1:00.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.65 |
(-0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sara Uski |
2009 |
Lappeenrannan Uimarit |
0.74 |
423 |
1:06.93 |
+6.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.20 |
(+1.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Laura-Lota Melih |
2009 |
Spordiklubi Aquamarine |
0.61 |
354 |
1:10.98 |
+10.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.08 |
(+3.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Cecilia Ojala |
2010 |
Jyväskylän Aalto |
0.78 |
327 |
1:12.88 |
+12.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.54 |
(+0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ilona Antila |
2010 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
324 |
1:13.16 |
+12.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.51 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Eeva Pirttimäki |
2009 |
Jyväskylän Aalto |
0.81 |
296 |
1:15.37 |
+15.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.05 |
(+1.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Netta Raatikainen |
2010 |
Jyväskylän Aalto |
|
291 |
1:15.81 |
+15.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.36 |
(-0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Helinä Heinola |
2010 |
Vaajakosken Uimaseura |
|
276 |
1:17.13 |
+16.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.52 |
(+0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emilia Pietilä |
2010 |
Jyväskylän Aalto |
|
268 |
1:17.87 |
+17.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.69 |
(-0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lyyti Honkanen |
2009 |
Mikkelin Uimaseura |
0.89 |
226 |
1:22.39 |
+22.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.05 |
(+0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sofie Vigman |
2009 |
Jyväskylän Aalto |
|
188 |
1:27.61 |
+27.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.27 |
(-0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Helmi Kimari |
2010 |
Jyväskylän Aalto |
|
157 |
1:32.96 |
+32.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.81 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Pinja-Saranda Peltonen |
2010 |
Jyväskylän Aalto |
0.76 |
150 |
1:34.52 |
+34.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.31 |
(+5.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Linnea Ocampo |
2010 |
Jyväskylän Aalto |
0.92 |
129 |
1:39.26 |
+38.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.35 |
(+0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Iida Lohvansuu |
2010 |
Jyväskylän Aalto |
|
128 |
1:39.66 |
+39.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.38 |
(-6.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 12/3/2022 3:30:07 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 20, 100m Vapaauinti Naiset 14-15 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Isabel Kykyri |
2008 |
Jyväskylän Aalto |
0.70 |
439 |
1:06.11 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.07 |
(-0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Pinja Hacklin |
2008 |
Jyväskylän Aalto |
|
400 |
1:08.18 |
+2.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.31 |
(-2.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vuokko Larjomaa |
2007 |
Cetus Espoo |
|
383 |
1:09.17 |
+3.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.62 |
(+0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sinja-Minnea Riekko |
2008 |
Jyväskylän Aalto |
|
378 |
1:09.45 |
+3.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.22 |
(+0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jade Kemppainen |
2008 |
Varkauden Uimarit |
0.58 |
301 |
1:14.97 |
+8.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.69 |
(+0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Josefiina Lipsanen |
2008 |
Mikkelin Uimaseura |
0.70 |
292 |
1:15.66 |
+9.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.04 |
(-1.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 12/3/2022 3:30:07 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 20, 100m Vapaauinti Naiset 16 ja vanhemmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofia Lepistö |
2006 |
Mikkelin Uimaseura |
0.53 |
528 |
1:02.17 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.01 |
(-0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Viivi Hallikainen |
2006 |
Kuopion Uimaseura |
|
465 |
1:04.83 |
+2.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.18 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anna-Sofia Brännkärr |
2001 |
Kemin Työväen Uimarit |
0.77 |
456 |
1:05.24 |
+3.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.00 |
(-4.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emmi Lyytinen |
2004 |
Kuopion Uimaseura |
0.74 |
409 |
1:07.65 |
+5.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Evely-Efthe Petäjä |
2003 |
Lahden Kaleva |
0.73 |
372 |
1:09.85 |
+7.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.74 |
(+3.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 12/3/2022 3:30:07 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-12-2022 15:30:23 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Aalto Alvari |
Järjestäjä: |
Jyväskylän Aalto |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
03.12.2022 - 03.12.2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 21, 100m Vapaauinti Miehet 11 ja nuoremmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Leevi Pirttimäki |
2011 |
Jyväskylän Aalto |
0.23 |
183 |
1:18.92 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.01 |
(-2.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ahti López-Lehto |
2011 |
Jyväskylän Aalto |
0.42 |
174 |
1:20.23 |
+1.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.82 |
(+0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Viljo Vilhunen |
2011 |
Varkauden Uimarit |
|
155 |
1:23.47 |
+4.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.04 |
(-1.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Julius Keralampi |
2011 |
Jyväskylän Aalto |
0.80 |
153 |
1:23.82 |
+4.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.00 |
(+0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Marten Babak |
2011 |
Vaajakosken Uimaseura |
|
116 |
1:31.94 |
+13.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.95 |
(-1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tuukka Korppinen |
2011 |
Jyväskylän Aalto |
|
112 |
1:32.95 |
+14.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.48 |
(-2.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Pyry Varvikko |
2012 |
Jyväskylän Aalto |
0.45 |
101 |
1:36.27 |
+17.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.32 |
(+0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Otto Terho |
2012 |
Jyväskylän Aalto |
|
91 |
1:39.69 |
+20.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.72 |
(-1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Tobias Jämsén |
2012 |
Jyväskylän Aalto |
|
80 |
1:43.69 |
+24.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:48.21 |
(-4.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Vilho Malmberg |
2011 |
Jyväskylän Aalto |
|
63 |
1:52.57 |
+33.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Kusti López-Lehto |
2013 |
Jyväskylän Aalto |
|
57 |
1:56.43 |
+37.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:52.55 |
(+3.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 12/3/2022 3:46:19 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 21, 100m Vapaauinti Miehet 12-13 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kalle Romppainen |
2009 |
Mikkelin Uimaseura |
0.76 |
341 |
1:04.16 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.44 |
(+0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elmo Kyytinen |
2010 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
0.98 |
289 |
1:07.75 |
+3.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.02 |
(-0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kevin Hartman |
2009 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
0.70 |
259 |
1:10.27 |
+6.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.53 |
(-4.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lauri Korppinen |
2009 |
Jyväskylän Aalto |
0.63 |
252 |
1:10.91 |
+6.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.29 |
(-1.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Joona Autiomäki |
2009 |
Jyväskylän Aalto |
|
244 |
1:11.74 |
+7.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.13 |
(-2.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Uuno Jouha |
2009 |
Jyväskylän Aalto |
0.55 |
175 |
1:20.09 |
+15.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.26 |
(-2.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
RIKU KUKKONEN |
2010 |
Jyväskylän Aalto |
|
174 |
1:20.27 |
+16.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.47 |
(+1.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Eero Huuska |
2010 |
Jyväskylän Aalto |
|
167 |
1:21.32 |
+17.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.70 |
(-2.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jalmari Mäkinen |
2010 |
Jyväskylän Aalto |
|
116 |
1:31.77 |
+27.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.82 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Henrik Mikkonen |
2010 |
Jyväskylän Aalto |
0.52 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 12/3/2022 3:46:19 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 21, 100m Vapaauinti Miehet 14-15 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mikael Suni |
2007 |
Cetus Espoo |
|
322 |
1:05.39 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.38 |
(-0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Henri Koskela |
2007 |
Cetus Espoo |
0.75 |
277 |
1:08.78 |
+3.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.58 |
(+0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Johannes Jukola |
2007 |
Jyväskylän Aalto |
0.77 |
263 |
1:09.98 |
+4.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.98 |
(-2.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Juuso Järvinen |
2008 |
Vaajakosken Uimaseura |
|
210 |
1:15.36 |
+9.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.69 |
(+1.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 12/3/2022 3:46:19 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 21, 100m Vapaauinti Miehet 16 ja vanhemmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ari-Pekka Liukkonen |
1989 |
Jyväskylän Aalto |
|
677 |
51.05 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 47.99 |
(+3.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Michal Uhlík |
2004 |
XBS Swimming |
0.69 |
660 |
51.50 |
+0.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.47 |
(+2.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Julius Nyberg |
2002 |
Jyväskylän Aalto |
0.69 |
633 |
52.21 |
+1.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.36 |
(-0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Markus Veckman |
2004 |
Jyväskylän Aalto |
|
617 |
52.67 |
+1.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.25 |
(+0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Touko Riipinen |
2004 |
Jyväskylän Aalto |
0.64 |
523 |
55.65 |
+4.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.65 |
(+2.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Arttu Venemies |
2005 |
Jyväskylän Aalto |
0.64 |
522 |
55.66 |
+4.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.62 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Vilho Tikkanen |
2005 |
Jyväskylän Aalto |
0.66 |
507 |
56.23 |
+5.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.41 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Oskar Westerberg |
2005 |
Cetus Espoo |
0.75 |
465 |
57.87 |
+6.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.03 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lauri Voutilainen |
2006 |
Pieksän Kuutit |
|
433 |
59.27 |
+8.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.59 |
(-0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 12/3/2022 3:46:19 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-12-2022 15:46:34 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Aalto Alvari |
Järjestäjä: |
Jyväskylän Aalto |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
03.12.2022 - 03.12.2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 22, 100m Perhosuinti Naiset 12-13 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Aamu Hilma Päivätär Himanen |
2009 |
Mikkelin Uimaseura |
|
296 |
1:21.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kertu Eliis Kangru |
2010 |
Spordiklubi Aquamarine |
|
240 |
1:27.82 |
+5.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.52 |
(+5.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ilona Kellman |
2010 |
Mikkelin Uimaseura |
0.61 |
230 |
1:29.01 |
+7.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Iida Lohvansuu |
2010 |
Jyväskylän Aalto |
0.44 |
115 |
1:51.96 |
+30.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:55.91 |
(-3.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 12/3/2022 3:46:49 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 22, 100m Perhosuinti Naiset 14-15 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Minea Törhönen |
2007 |
Kuopion Uimaseura |
|
393 |
1:14.48 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.24 |
(+3.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nelli Kiho |
2008 |
Jyväskylän Aalto |
0.83 |
380 |
1:15.36 |
+0.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.00 |
(-14.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Noora Lausala |
2008 |
Cetus Espoo |
0.98 |
189 |
1:35.07 |
+20.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.40 |
(-2.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 12/3/2022 3:46:49 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 22, 100m Perhosuinti Naiset 16 ja vanhemmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Minttu Paalanen |
2003 |
Lahden Uimaseura |
|
607 |
1:04.47 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.37 |
(-0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nea Parkatti |
2004 |
Helsingfors Simsällskap |
0.74 |
513 |
1:08.18 |
+3.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.37 |
(-1.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maija Serebruskina |
2005 |
Jyväskylän Aalto |
|
494 |
1:09.04 |
+4.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 12/3/2022 3:46:49 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-12-2022 15:47:08 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Aalto Alvari |
Järjestäjä: |
Jyväskylän Aalto |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
03.12.2022 - 03.12.2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 23, 100m Perhosuinti Miehet 12-13 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Urho Ruuska |
2009 |
Jyväskylän Aalto |
|
313 |
1:10.33 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.16 |
(+2.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 12/3/2022 3:47:20 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 23, 100m Perhosuinti Miehet 14-15 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Adolf Kaisla |
2007 |
Cetus Espoo |
0.63 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 12/3/2022 3:47:20 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 23, 100m Perhosuinti Miehet 16 ja vanhemmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Antero Ruban |
2004 |
Lahden Uimaseura |
|
442 |
1:02.70 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.64 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Niklas Pesonen |
2006 |
Kuopion Uimaseura |
0.71 |
339 |
1:08.46 |
+5.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.63 |
(-2.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rasmus Ikonen |
2004 |
Mikkelin Uimaseura |
0.73 |
329 |
1:09.19 |
+6.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.74 |
(-0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Pyry Laurikainen |
2006 |
Jyväskylän Aalto |
0.65 |
290 |
1:12.15 |
+9.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.01 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 12/3/2022 3:47:20 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-12-2022 15:47:40 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Aalto Alvari |
Järjestäjä: |
Jyväskylän Aalto |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
03.12.2022 - 03.12.2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 24, 100m Rintauinti Naiset 11 ja nuoremmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Johanna Laine |
2011 |
Jyväskylän Aalto |
|
342 |
1:29.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.75 |
(-0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lumi Polso |
2011 |
Jyväskylän Aalto |
|
110 |
2:09.88 |
+40.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Neea Miettinen |
2012 |
Jyväskylän Aalto |
|
108 |
2:10.90 |
+41.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 12/3/2022 4:01:06 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 24, 100m Rintauinti Naiset 12-13 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julia Lampinen |
2009 |
Jyväskylän Aalto |
|
448 |
1:21.45 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.70 |
(-1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Viivi Paavola |
2009 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
0.53 |
375 |
1:26.41 |
+4.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.97 |
(+2.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tara Hallia |
2010 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
328 |
1:30.35 |
+8.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.37 |
(+2.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Noora Ruuskanen |
2010 |
Jyväskylän Aalto |
|
276 |
1:35.74 |
+14.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.58 |
(+2.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Netta Raatikainen |
2010 |
Jyväskylän Aalto |
|
267 |
1:36.82 |
+15.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.22 |
(+0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anna-Maria Sintonen |
2010 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
0.88 |
230 |
1:41.73 |
+20.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.68 |
(+2.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Amelia Suvanto |
2010 |
Jyväskylän Aalto |
0.70 |
203 |
1:46.04 |
+24.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.15 |
(+7.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emilia Pietilä |
2010 |
Jyväskylän Aalto |
|
190 |
1:48.29 |
+26.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:48.11 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sofie Vigman |
2009 |
Jyväskylän Aalto |
|
188 |
1:48.67 |
+27.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:48.88 |
(-0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Hertta Pakarinen |
2010 |
Jyväskylän Aalto |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 12/3/2022 4:01:06 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 24, 100m Rintauinti Naiset 14-15 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vuokko Larjomaa |
2007 |
Cetus Espoo |
0.74 |
347 |
1:28.73 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.15 |
(+2.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Noela Salokangas |
2008 |
Jyväskylän Aalto |
0.77 |
329 |
1:30.26 |
+1.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.67 |
(+4.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jade Kemppainen |
2008 |
Varkauden Uimarit |
0.72 |
286 |
1:34.63 |
+5.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.09 |
(-0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 12/3/2022 4:01:06 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 24, 100m Rintauinti Naiset 16 ja vanhemmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Erin Ovaska |
2006 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
480 |
1:19.62 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.22 |
(+0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Karoliina Hirvelä |
2006 |
Jyväskylän Aalto |
0.66 |
455 |
1:21.03 |
+1.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.06 |
(-3.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tinja Korhonen |
2006 |
Kuopion Uimaseura |
0.67 |
432 |
1:22.45 |
+2.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.44 |
(+1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Noora Kärnä |
2005 |
Kuopion Uimaseura |
|
350 |
1:28.44 |
+8.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.37 |
(-2.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 12/3/2022 4:01:06 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-12-2022 16:01:30 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Aalto Alvari |
Järjestäjä: |
Jyväskylän Aalto |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
03.12.2022 - 03.12.2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 25, 100m Rintauinti Miehet 11 ja nuoremmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ahti López-Lehto |
2011 |
Jyväskylän Aalto |
|
139 |
1:46.57 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:48.13 |
(-1.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mikael Kukkola |
2012 |
Jyväskylän Aalto |
0.76 |
135 |
1:47.54 |
+0.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.83 |
(+0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Leevi Pirttimäki |
2011 |
Jyväskylän Aalto |
|
99 |
1:59.18 |
+12.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Otto Terho |
2012 |
Jyväskylän Aalto |
0.76 |
82 |
2:06.96 |
+20.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:08.92 |
(-1.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tobias Jämsén |
2012 |
Jyväskylän Aalto |
|
82 |
2:07.12 |
+20.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:11.09 |
(-3.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kusti López-Lehto |
2013 |
Jyväskylän Aalto |
|
72 |
2:12.39 |
+25.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Vilho Malmberg |
2011 |
Jyväskylän Aalto |
0.76 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.5 Jalkaterä sisäänpäin potkussa |
|
|
|
|
- |
|
Roope Retkin |
2011 |
Jyväskylän Aalto |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 12/3/2022 4:01:57 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 25, 100m Rintauinti Miehet 12-13 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hermanni Huttunen |
2009 |
Jyväskylän Aalto |
|
221 |
1:31.42 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.76 |
(-2.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kevin Hartman |
2009 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
187 |
1:36.56 |
+5.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.76 |
(+2.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Joona Talvensaari |
2009 |
Jyväskylän Aalto |
0.73 |
166 |
1:40.46 |
+9.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.03 |
(-5.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Eero Huuska |
2010 |
Jyväskylän Aalto |
0.72 |
163 |
1:41.17 |
+9.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.95 |
(-1.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Maltti Lantela |
2010 |
Jyväskylän Aalto |
|
163 |
1:41.19 |
+9.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.47 |
(-6.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 12/3/2022 4:01:57 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 25, 100m Rintauinti Miehet 14-15 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Cristian Cannizzaro |
2007 |
Kuopion Uimaseura |
0.63 |
436 |
1:12.89 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.75 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Arseni Tielinen |
2008 |
Kuopion Uimaseura |
0.75 |
377 |
1:16.48 |
+3.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.62 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Olli Ruuskanen |
2008 |
Jyväskylän Aalto |
0.75 |
372 |
1:16.80 |
+3.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.30 |
(-0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kasper Valkeeniemi |
2007 |
Cetus Espoo |
|
348 |
1:18.59 |
+5.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.59 |
(-2.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Topi Rissanen |
2008 |
Pieksän Kuutit |
0.74 |
339 |
1:19.23 |
+6.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.80 |
(+0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lauri Juvonen |
2007 |
Kuopion Uimaseura |
0.50 |
216 |
1:32.07 |
+19.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.03 |
(+1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Patrick Salo |
2008 |
Varkauden Uimarit |
0.51 |
174 |
1:38.92 |
+26.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:54.00 |
(-15.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Eetu Pelkonen |
2008 |
Varkauden Uimarit |
0.72 |
171 |
1:39.46 |
+26.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:57.65 |
(-18.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Adolf Kaisla |
2007 |
Cetus Espoo |
|
158 |
1:42.20 |
+29.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.82 |
(-5.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 12/3/2022 4:01:57 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 25, 100m Rintauinti Miehet 16 ja vanhemmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vilho Tikkanen |
2005 |
Jyväskylän Aalto |
|
520 |
1:08.74 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.00 |
(+0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Veeti Vilén |
2004 |
Mikkelin Uimaseura |
0.65 |
484 |
1:10.38 |
+1.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.74 |
(+0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Joel Paukkonen |
2004 |
Kuopion Uimaseura |
|
382 |
1:16.14 |
+7.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.08 |
(+4.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Samuel Hartikainen |
2006 |
Varkauden Uimarit |
0.84 |
382 |
1:16.18 |
+7.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.79 |
(+0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aleksi Kaidesoja |
1997 |
Jyväskylän Aalto |
|
151 |
1:43.60 |
+34.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:49.17 |
(-5.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Verneri Eronen |
2002 |
Jyväskylän Aalto |
|
114 |
1:53.91 |
+45.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:58.50 |
(-4.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 12/3/2022 4:01:57 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-12-2022 16:03:02 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Aalto Alvari |
Järjestäjä: |
Jyväskylän Aalto |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
03.12.2022 - 03.12.2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 26, 400m Sekauinti Naiset 12-13 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Pihla valkonen |
2010 |
Jyväskylän Aalto |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 12/3/2022 4:08:20 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 26, 400m Sekauinti Naiset 14-15 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vieno Tikkanen |
2007 |
Jyväskylän Aalto |
0.67 |
442 |
5:39.93 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 5:38.24 |
(+1.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elsa Kähäri |
2008 |
Jyväskylän Aalto |
|
342 |
6:10.00 |
+30.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:36.87 |
(-26.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 12/3/2022 4:08:20 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 26, 400m Sekauinti Naiset 16 ja vanhemmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maria Karvonen |
2006 |
Simmis Wanda ry |
|
570 |
5:12.20 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 5:12.86 |
(-0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aliina Karvonen |
2004 |
Simmis Wanda ry |
0.79 |
534 |
5:19.10 |
+6.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 12/3/2022 4:08:20 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-12-2022 16:08:47 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Aalto Alvari |
Järjestäjä: |
Jyväskylän Aalto |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
03.12.2022 - 03.12.2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 27, 400m Sekauinti Miehet 12-13 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Urho Ruuska |
2009 |
Jyväskylän Aalto |
|
399 |
5:18.88 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 5:14.06 |
(+4.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elmo Kyytinen |
2010 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
0.96 |
310 |
5:46.58 |
+27.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 12/3/2022 4:15:57 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 27, 400m Sekauinti Miehet 14-15 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emil Österberg |
2008 |
Jyväskylän Aalto |
0.62 |
326 |
5:40.83 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 6:17.59 |
(-36.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 12/3/2022 4:15:57 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 27, 400m Sekauinti Miehet 16 ja vanhemmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mikko Sihvo |
2004 |
Jyväskylän Aalto |
0.74 |
425 |
5:12.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Onni Eronen |
2006 |
Jyväskylän Aalto |
0.62 |
328 |
5:40.17 |
+27.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:41.12 |
(-0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Manan Khalil |
2006 |
Cetus Espoo |
|
275 |
6:00.67 |
+48.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:00.43 |
(+0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 12/3/2022 4:15:57 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-12-2022 16:16:30 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Aalto Alvari |
Järjestäjä: |
Jyväskylän Aalto |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
03.12.2022 - 03.12.2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 31, 50m Perhosuinti Naiset - Heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Fanny Teijonsalo |
1996 |
Cetus Espoo |
0.68 |
726 |
27.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mia Pentti |
2002 |
Jyväskylän Aalto |
|
652 |
28.11 |
+0.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 12/3/2022 6:45:35 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-12-2022 19:01:20 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Aalto Alvari |
Järjestäjä: |
Jyväskylän Aalto |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
03.12.2022 - 03.12.2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 32, 50m Selkäuinti Naiset - Heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mia Pentti |
2002 |
Jyväskylän Aalto |
0.57 |
709 |
28.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Susanne Hirvonen |
1997 |
Jyväskylän Aalto |
0.63 |
660 |
29.01 |
+0.68 |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Fanny Teijonsalo |
1996 |
Cetus Espoo |
0.60 |
640 |
29.32 |
+0.99 |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jenni Moisio |
2002 |
Jyväskylän Aalto |
0.70 |
624 |
29.56 |
+1.23 |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sonja Pentti |
1999 |
Jyväskylän Aalto |
0.56 |
616 |
29.69 |
+1.36 |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emilie Pärnänen |
2002 |
Jyväskylän Aalto |
0.64 |
607 |
29.83 |
+1.50 |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emilia Isoviita |
2007 |
Jyväskylän Aalto |
0.59 |
552 |
30.80 |
+2.47 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Heini Hammar |
1999 |
Jyväskylän Aalto |
0.70 |
368 |
35.26 |
+6.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 12/3/2022 6:25:55 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-12-2022 19:01:38 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Aalto Alvari |
Järjestäjä: |
Jyväskylän Aalto |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
03.12.2022 - 03.12.2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 33, 50m Rintauinti Naiset - Heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Fanny Teijonsalo |
1996 |
Cetus Espoo |
0.72 |
662 |
32.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mia Pentti |
2002 |
Jyväskylän Aalto |
|
620 |
33.48 |
+0.72 |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Susanne Hirvonen |
1997 |
Jyväskylän Aalto |
0.60 |
586 |
34.12 |
+1.36 |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jenni Moisio |
2002 |
Jyväskylän Aalto |
|
519 |
35.53 |
+2.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 12/3/2022 6:35:47 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-12-2022 19:01:47 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Aalto Alvari |
Järjestäjä: |
Jyväskylän Aalto |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
03.12.2022 - 03.12.2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 34, 50m Vapaauinti Naiset - Heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Fanny Teijonsalo |
1996 |
Cetus Espoo |
0.68 |
653 |
26.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mia Pentti |
2002 |
Jyväskylän Aalto |
|
648 |
26.49 |
+0.06 |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jenni Moisio |
2002 |
Jyväskylän Aalto |
|
644 |
26.54 |
+0.11 |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Susanne Hirvonen |
1997 |
Jyväskylän Aalto |
0.57 |
599 |
27.19 |
+0.76 |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emilie Pärnänen |
2002 |
Jyväskylän Aalto |
0.70 |
554 |
27.91 |
+1.48 |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sonja Pentti |
1999 |
Jyväskylän Aalto |
0.66 |
542 |
28.11 |
+1.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 12/3/2022 6:28:57 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-12-2022 19:01:57 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Aalto Alvari |
Järjestäjä: |
Jyväskylän Aalto |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
03.12.2022 - 03.12.2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 35, 50m Perhosuinti Miehet - Heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Teemu Vuorela |
1994 |
Jyväskylän Aalto |
0.63 |
703 |
24.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ari-Pekka Liukkonen |
1989 |
Jyväskylän Aalto |
|
698 |
24.51 |
+0.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 12/3/2022 6:50:01 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-12-2022 19:02:04 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Aalto Alvari |
Järjestäjä: |
Jyväskylän Aalto |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
03.12.2022 - 03.12.2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 36, 50m Selkäuinti Miehet - Heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Niko Mäkelä |
1998 |
Helsingfors Simsällskap |
0.57 |
612 |
26.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Teemu Vuorela |
1994 |
Jyväskylän Aalto |
0.63 |
603 |
26.29 |
+0.12 |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Miro Vasko |
1993 |
TaTu Tampere |
0.65 |
568 |
26.82 |
+0.65 |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ari-Pekka Liukkonen |
1989 |
Jyväskylän Aalto |
0.74 |
524 |
27.55 |
+1.38 |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Michal Uhlík |
2004 |
XBS Swimming |
0.63 |
524 |
27.56 |
+1.39 |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Julius Nyberg |
2002 |
Jyväskylän Aalto |
0.72 |
451 |
28.97 |
+2.80 |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anton Herrala |
1993 |
TaTu Tampere |
0.67 |
448 |
29.02 |
+2.85 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Samuli Korpi |
1997 |
Jyväskylän Aalto |
0.68 |
447 |
29.04 |
+2.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 12/3/2022 6:26:00 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-12-2022 19:02:12 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Aalto Alvari |
Järjestäjä: |
Jyväskylän Aalto |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
03.12.2022 - 03.12.2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 37, 50m Rintauinti Miehet - Heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ari-Pekka Liukkonen |
1989 |
Jyväskylän Aalto |
|
675 |
28.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Teemu Vuorela |
1994 |
Jyväskylän Aalto |
0.70 |
653 |
28.75 |
+0.31 |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Miro Vasko |
1993 |
TaTu Tampere |
|
607 |
29.46 |
+1.02 |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Niko Mäkelä |
1998 |
Helsingfors Simsällskap |
0.59 |
601 |
29.55 |
+1.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 12/3/2022 6:38:49 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-12-2022 19:02:19 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Aalto Alvari |
Järjestäjä: |
Jyväskylän Aalto |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
03.12.2022 - 03.12.2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 38, 50m Vapaauinti Miehet - Heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ari-Pekka Liukkonen |
1989 |
Jyväskylän Aalto |
|
688 |
22.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Teemu Vuorela |
1994 |
Jyväskylän Aalto |
0.71 |
653 |
23.23 |
+0.40 |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Niko Mäkelä |
1998 |
Helsingfors Simsällskap |
0.61 |
634 |
23.46 |
+0.63 |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Miro Vasko |
1993 |
TaTu Tampere |
|
615 |
23.70 |
+0.87 |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Michal Uhlík |
2004 |
XBS Swimming |
0.66 |
613 |
23.73 |
+0.90 |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Julius Nyberg |
2002 |
Jyväskylän Aalto |
0.66 |
583 |
24.13 |
+1.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 12/3/2022 6:30:06 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-12-2022 19:02:27 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Aalto Alvari |
Järjestäjä: |
Jyväskylän Aalto |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
03.12.2022 - 03.12.2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 39, 4x50m Sekauinti Seka - Heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
|
|
FINA |
|
|
Aika |
Ero |
|
|
1 |
|
Fanny Teijonsalo Team |
26 |
WinterBlast |
|
|
768 |
|
|
1:44.99 |
|
|
|
|
|
|
|
Mia Pentti |
2002 |
02A018 |
0.55 |
28.52 |
|
|
|
|
28.52 |
|
|
|
|
|
|
|
Julius Nyberg |
2002 |
02A459 |
|
27.68 |
|
|
|
|
56.20 |
|
|
|
|
|
|
|
Niko Mäkelä |
1998 |
98A679 |
|
23.60 |
|
|
|
|
1:19.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Fanny Teijonsalo |
1996 |
96A027 |
|
25.19 |
|
|
|
|
1:44.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Teemu Vuorela Team |
28 |
WinterBlast |
|
|
663 |
|
|
1:50.27 |
+5.28 |
|
|
|
|
Michal Uhlík |
2004 |
|
0.62 |
27.20 |
|
|
|
|
27.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Teemu Vuorela |
1994 |
94A789 |
|
28.00 |
|
|
|
|
55.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emilie Pärnänen |
2002 |
02A541 |
|
28.46 |
|
|
|
|
1:23.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jenni Moisio |
2002 |
02A607 |
|
26.61 |
|
|
|
|
1:50.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 12/3/2022 7:00:42 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-12-2022 19:02:34 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|