Results for DM ÅRGANG KORTBANE 2023
Below are all results from the competition shown by session.
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Svømmestadion Danmark |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
3. feb 2023 to 5. feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 100m Brystsvømning Damer 13 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frida Lund Kilen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.79 |
682 |
1:17.18 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.46 |
(-1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Asta Kruse Enemærke |
2010 |
Herlev Svømning |
+0.83 |
679 |
1:17.30 |
+0.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.71 |
(-4.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Julie Schleimann |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.64 |
677 |
1:17.36 |
+0.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.38 |
(-1.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Asta Lukowski |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.82 |
639 |
1:18.87 |
+1.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.36 |
(+1.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Josephine Esther Glad |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.81 |
612 |
1:20.01 |
+2.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.22 |
(-1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Maja Bager |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.74 |
605 |
1:20.35 |
+3.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.75 |
(-2.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Julie Mikkelsen |
2010 |
Aarhus Swim - Lyseng |
-.-- |
568 |
1:22.02 |
+4.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.86 |
(-1.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ida Langseth |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
+0.68 |
565 |
1:22.18 |
+5.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.72 |
(-0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Amalie Øgendahl |
2010 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.80 |
537 |
1:23.59 |
+6.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.81 |
(-3.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Victoria Dolling |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.47 |
536 |
1:23.64 |
+6.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.81 |
(-1.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Nicoline Svarrer |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.81 |
526 |
1:24.18 |
+7.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.71 |
(-2.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Olivia Henriksen |
2010 |
Køge Svømmeklub |
+0.82 |
520 |
1:24.51 |
+7.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.86 |
(+0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Anna Nielsen |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.84 |
519 |
1:24.53 |
+7.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.64 |
(-1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Cecilie Anna Nyborg |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.69 |
515 |
1:24.75 |
+7.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.01 |
(-3.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Alberte Jacobsen |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.95 |
512 |
1:24.93 |
+7.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.28 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Caroline Marie Rosenmejer |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.80 |
510 |
1:25.02 |
+7.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.24 |
(-2.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Amanda Hartvigsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.76 |
505 |
1:25.32 |
+8.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.80 |
(-2.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Maria Gandrup Nygaard |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.68 |
500 |
1:25.58 |
+8.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.55 |
(-1.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Ida Enderlein |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.83 |
499 |
1:25.66 |
+8.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.63 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Nanna Rosendal Høgh |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
-.-- |
496 |
1:25.85 |
+8.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.09 |
(-1.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Alba Overgaard Pedersen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.73 |
485 |
1:26.46 |
+9.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.76 |
(-3.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Naja Koch Heschel |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.65 |
455 |
1:28.30 |
+11.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.70 |
(+0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Madicken Markussen |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
+0.48 |
451 |
1:28.57 |
+11.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.41 |
(+0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Amalie Witt |
2010 |
Herlev Svømning |
+0.74 |
415 |
1:31.10 |
+13.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.16 |
(-1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Amalie Jørgensen |
2010 |
Frem Odense |
+0.73 |
402 |
1:32.08 |
+14.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.14 |
(-4.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Filippa Stokholm Würfel |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
+0.64 |
356 |
1:35.81 |
+18.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.88 |
(+0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-02-2023 16:00:42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 100m Brystsvømning Damer 14 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christiane Dreyer Riis |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.71 |
776 |
1:13.94 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.09 |
(-2.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mia Halskov |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.66 |
768 |
1:14.20 |
+0.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.55 |
(-2.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Astrid V. Petersen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.74 |
701 |
1:16.48 |
+2.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.64 |
(-4.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ema Ilic |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.65 |
675 |
1:17.46 |
+3.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.78 |
(-5.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ellen Textor-Broch |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.78 |
670 |
1:17.64 |
+3.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.82 |
(-2.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sofie Pedersen |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.73 |
668 |
1:17.73 |
+3.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.76 |
(-2.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Laura Kegel Sørensen |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.67 |
649 |
1:18.47 |
+4.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.15 |
(-3.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emma Mollerup |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.69 |
647 |
1:18.56 |
+4.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.44 |
(+1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Anna Staal |
2009 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.42 |
621 |
1:19.64 |
+5.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.40 |
(-0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ea T Jensen |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.75 |
621 |
1:19.65 |
+5.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.13 |
(-2.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Silke Svendsen |
2009 |
Herlev Svømning |
+0.73 |
614 |
1:19.95 |
+6.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.28 |
(-2.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Frida V. Nierop-Andersen |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.74 |
609 |
1:20.15 |
+6.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.42 |
(+0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Lærke Jakobsen |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
+0.76 |
605 |
1:20.35 |
+6.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.53 |
(-1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Anabelle Croucher |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.75 |
577 |
1:21.59 |
+7.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.34 |
(-3.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Mille Nørskov Kaltoft |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.70 |
575 |
1:21.69 |
+7.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.26 |
(-2.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Andrea Grøndal |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.79 |
571 |
1:21.89 |
+7.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.92 |
(-2.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Thilde Bødiker |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.67 |
569 |
1:22.00 |
+8.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.03 |
(-1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Augusta Bollmann |
2009 |
Køge Svømmeklub |
+0.50 |
561 |
1:22.38 |
+8.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.07 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Astrid Munk Fuglsang |
2009 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.70 |
550 |
1:22.91 |
+8.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.66 |
(-4.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Eva De Maeyer |
2009 |
Roskilde Svømning |
+0.58 |
550 |
1:22.94 |
+9.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.41 |
(+3.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Frida Bækskov Tomzak |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.80 |
523 |
1:24.35 |
+10.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.83 |
(+0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Alberte Hansen |
2009 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.79 |
518 |
1:24.57 |
+10.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.38 |
(+1.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Alberte Futtrup |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
+0.75 |
514 |
1:24.80 |
+10.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.72 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Josephine S. Christensen |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.76 |
512 |
1:24.91 |
+10.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.61 |
(+2.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Alberte Lagoni |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.69 |
508 |
1:25.13 |
+11.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.86 |
(-2.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Mikkeline Larsen |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
-.-- |
486 |
1:26.43 |
+12.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.85 |
(+0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-02-2023 16:00:42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-02-2023 16:00.54 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Svømmestadion Danmark |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
3. feb 2023 to 5. feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 100m Brystsvømning Herrer 14 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frederik Demant Sørensen |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.78 |
769 |
1:06.01 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.83 |
(-1.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Luan Reyneke |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.73 |
704 |
1:07.97 |
+1.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.01 |
(-2.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kian Asbert Tome |
2009 |
Hobro Svømmeklub |
+0.76 |
662 |
1:09.39 |
+3.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.48 |
(-3.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jonathan V Ahm-Jantzen |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.66 |
561 |
1:13.30 |
+7.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.46 |
(-3.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oskar Julius Krogh Bill |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.79 |
553 |
1:13.66 |
+7.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.46 |
(-1.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Johannes Munk Haugaard |
2009 |
Hobro Svømmeklub |
+0.58 |
546 |
1:13.97 |
+7.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.85 |
(-0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Storm Sall Okkels |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.60 |
538 |
1:14.32 |
+8.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.22 |
(-7.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Bertil West |
2009 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.72 |
537 |
1:14.37 |
+8.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.26 |
(+1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Eskild Meyer |
2009 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.81 |
527 |
1:14.87 |
+8.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.19 |
(-3.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
August Drucker |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.67 |
524 |
1:14.98 |
+8.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.36 |
(-1.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Jakob Hansen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
+0.80 |
499 |
1:16.22 |
+10.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.34 |
(-2.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Tobias Gorm |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.49 |
493 |
1:16.54 |
+10.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.06 |
(-3.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Mikkel Stabell |
2009 |
SvømmeKlubben SYD |
+0.69 |
482 |
1:17.11 |
+11.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.69 |
(-3.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Isaac Hammer Toftkær |
2009 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.78 |
476 |
1:17.41 |
+11.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.10 |
(-3.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Luis Cayetano Alonso |
2009 |
Rødding Svømmeklub |
+0.80 |
454 |
1:18.65 |
+12.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.17 |
(-4.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Frederik Vedtofte |
2009 |
Køge Svømmeklub |
+0.73 |
443 |
1:19.31 |
+13.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.74 |
(-0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Saleh Ayyach |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
+0.73 |
440 |
1:19.46 |
+13.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.69 |
(-3.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Anton Jønsson |
2009 |
Vest-Brøndby |
+0.79 |
438 |
1:19.63 |
+13.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.33 |
(-1.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Linus Sylvest Andersen |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
+0.69 |
429 |
1:20.15 |
+14.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.29 |
(-2.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Conrad Buhl |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.51 |
425 |
1:20.42 |
+14.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.74 |
(-0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Oliver Christensen |
2009 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.79 |
424 |
1:20.46 |
+14.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.36 |
(+1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Johan Damkjær Bartels |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.30 |
420 |
1:20.73 |
+14.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.15 |
(+1.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Aksel Danielsen |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
+0.49 |
417 |
1:20.89 |
+14.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.65 |
(-1.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Herman Höhle Hjulskov |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.65 |
407 |
1:21.58 |
+15.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.21 |
(-5.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Anders Munk Fuglsang |
2009 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.80 |
383 |
1:23.28 |
+17.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.02 |
(-1.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Malthe Petersen |
2009 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.67 |
375 |
1:23.84 |
+17.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.17 |
(-1.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-02-2023 16:12:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 100m Brystsvømning Herrer 15 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rio Halawi |
2008 |
Herlev Svømning |
+0.72 |
788 |
1:05.46 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.31 |
(+1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rasmus Starcke Jeppesen |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.72 |
673 |
1:09.01 |
+3.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.89 |
(-0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Felix Yung K Gotfredsen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.62 |
668 |
1:09.17 |
+3.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.68 |
(-3.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Frey Egholm Høgh |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
+0.74 |
636 |
1:10.31 |
+4.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.59 |
(-5.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alexander Yung K Gotfreds |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.53 |
609 |
1:11.33 |
+5.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.87 |
(-1.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
William Foged |
2008 |
Helsinge Svømmeklub |
+0.65 |
584 |
1:12.35 |
+6.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.09 |
(-1.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emil Mandsberg |
2008 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.64 |
583 |
1:12.39 |
+6.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.52 |
(-2.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ádám Czibere |
2008 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.66 |
582 |
1:12.40 |
+6.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.77 |
(-2.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Rasmus Alexander Nielsen |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.75 |
580 |
1:12.52 |
+7.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.05 |
(-1.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Valther B. Wadstrøm |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.70 |
564 |
1:13.16 |
+7.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.02 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Aksel Møllenbach |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.62 |
564 |
1:13.17 |
+7.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.06 |
(+2.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Joakim Kristensen |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.67 |
564 |
1:13.18 |
+7.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.31 |
(-2.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Gustav Hørlykke |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.73 |
558 |
1:13.42 |
+7.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.94 |
(-3.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Villads Moefelt |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.63 |
548 |
1:13.89 |
+8.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.71 |
(-1.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Benjamin Krohn Markussen |
2008 |
Farum Svømmeklub |
+0.65 |
546 |
1:13.96 |
+8.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.52 |
(-1.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Malte Bøgelund Høpfner |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.50 |
541 |
1:14.20 |
+8.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.44 |
(-1.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Jalte Harpsøe Halberg |
2008 |
SvømmeKlubben SYD |
+0.83 |
532 |
1:14.63 |
+9.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.85 |
(-3.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Joe Hargreaves |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.67 |
531 |
1:14.65 |
+9.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.42 |
(-1.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Cornelius Kemnitz |
2008 |
Farum Svømmeklub |
+0.73 |
526 |
1:14.90 |
+9.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.75 |
(-1.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Niels Andreasen |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.65 |
524 |
1:15.01 |
+9.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.96 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Laurits Radmer Nygaard |
2008 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.74 |
522 |
1:15.10 |
+9.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.82 |
(-0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Kristoffer Fjeldsted |
2008 |
Køge Svømmeklub |
+0.70 |
520 |
1:15.19 |
+9.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.39 |
(-2.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
William R. Blaasvær |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.81 |
519 |
1:15.25 |
+9.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.25 |
(-1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Eran Akar |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.64 |
506 |
1:15.89 |
+10.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.71 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Christian Smith |
2008 |
Aars Svømmeklub |
+0.74 |
485 |
1:16.97 |
+11.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.56 |
(-1.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Nicolai Molter Petersen |
2008 |
Næstved Svømmeklub |
+0.63 |
476 |
1:17.41 |
+11.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.46 |
(-1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Anders Koch Jensen |
2008 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.69 |
461 |
1:18.28 |
+12.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.91 |
(-0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Sebastian Øster Boisen |
2008 |
Værløse Svømmeklub |
+0.61 |
456 |
1:18.57 |
+13.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.50 |
(-2.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Villads Vestergaard Ahm |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
+0.70 |
454 |
1:18.65 |
+13.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.82 |
(+1.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Gustav Hansen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
+0.78 |
442 |
1:19.34 |
+13.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.79 |
(+3.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-02-2023 16:12:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-02-2023 16:12.37 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Svømmestadion Danmark |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
3. feb 2023 to 5. feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 200m Rygsvømning Damer 13 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Asta Lukowski |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.71 |
703 |
2:29.04 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.53 |
(-4.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Caroline Leander Søltoft |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
+0.67 |
664 |
2:31.90 |
+2.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.29 |
(-4.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Siri Egholm Høgh |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
+0.64 |
652 |
2:32.87 |
+3.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.54 |
(-6.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anni Ruohan Zou |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.71 |
651 |
2:32.93 |
+3.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:38.08 |
(-5.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alberte Delin Backhausen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.78 |
639 |
2:33.88 |
+4.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.97 |
(-2.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emma Søgaard Pedersen |
2010 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.69 |
638 |
2:33.96 |
+4.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.38 |
(-8.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Liva Astrid Jørgensen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.82 |
617 |
2:35.66 |
+6.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.55 |
(-6.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emilie Jakobsen |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
+0.76 |
610 |
2:36.25 |
+7.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:41.68 |
(-5.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ella Wolffbrandt |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
+0.69 |
599 |
2:37.22 |
+8.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.83 |
(-6.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ella Kruse Enemærke |
2010 |
Herlev Svømning |
+0.72 |
586 |
2:38.40 |
+9.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.85 |
(+1.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ida Langseth |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
+0.62 |
582 |
2:38.73 |
+9.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.92 |
(-4.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Annika Skovgren |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.77 |
575 |
2:39.36 |
+10.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.01 |
(-8.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ingrid Zeller |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.72 |
567 |
2:40.09 |
+11.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.76 |
(-2.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Elin Ingemann Hansen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.81 |
564 |
2:40.38 |
+11.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.41 |
(-5.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Selma Langkjær |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
+0.82 |
559 |
2:40.89 |
+11.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.38 |
(-1.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Maria Holstein Arnesen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.67 |
544 |
2:42.37 |
+13.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.51 |
(-2.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Nikoline Frederikke Axelsen |
2010 |
Svømmeklubben Sønderborg |
+0.78 |
543 |
2:42.41 |
+13.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.08 |
(-2.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Alberte Hjarbæk |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.59 |
529 |
2:43.87 |
+14.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.42 |
(-4.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Zenia Spence |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.78 |
526 |
2:44.15 |
+15.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.18 |
(-1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Dorina Gyeraj |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.73 |
516 |
2:45.22 |
+16.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.32 |
(+0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Ella Lindum Andersen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.82 |
515 |
2:45.33 |
+16.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:55.50 |
(-10.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Emilie Villadsen |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
+0.55 |
514 |
2:45.42 |
+16.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:46.88 |
(-1.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Rosa Sørensen |
2010 |
Køge Svømmeklub |
+0.66 |
506 |
2:46.31 |
+17.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.35 |
(-2.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Mathilde Lisberg Devantie |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.79 |
492 |
2:47.89 |
+18.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:51.72 |
(-3.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Ida Friis Mikkelsen |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.72 |
480 |
2:49.24 |
+20.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:54.36 |
(-5.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Oktavia Krumholt |
2010 |
Hillerød Svømmeklub |
+0.84 |
451 |
2:52.87 |
+23.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:04.34 |
(-11.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Evalina Jordt-Edwards |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
+1.53 |
424 |
2:56.43 |
+27.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:00.18 |
(-3.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-02-2023 16:36:02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 200m Rygsvømning Damer 14 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Signe Skelvig |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.57 |
784 |
2:23.77 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.22 |
(-7.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Flora Rybak-Andersen |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.67 |
725 |
2:27.53 |
+3.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.14 |
(-6.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Thilde Ethelberg |
2009 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.71 |
722 |
2:27.73 |
+3.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:29.94 |
(-2.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emma Lind Riisgaard |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.62 |
714 |
2:28.28 |
+4.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.46 |
(-5.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Andrea Lage |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.65 |
699 |
2:29.37 |
+5.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.77 |
(-4.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Caja Basler Abildgaard |
2009 |
A6 JGI-Swim |
+0.74 |
687 |
2:30.17 |
+6.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.73 |
(-4.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ellen-Mai Teilmann |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.70 |
680 |
2:30.69 |
+6.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:32.66 |
(-1.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Rosa Toft |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.69 |
672 |
2:31.28 |
+7.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.44 |
(-4.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Astrid V. Petersen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.61 |
665 |
2:31.84 |
+8.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.59 |
(+1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Augusta Bollmann |
2009 |
Køge Svømmeklub |
+0.71 |
656 |
2:32.52 |
+8.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.76 |
(+3.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Frida Steen Mühring |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.67 |
644 |
2:33.48 |
+9.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.20 |
(-3.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Laura Winum Andersen |
2009 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.63 |
638 |
2:33.92 |
+10.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.19 |
(-6.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Clara Munkholm Larsen |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
+0.71 |
626 |
2:34.96 |
+11.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.00 |
(+1.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Louisa Kjerulf |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.59 |
620 |
2:35.41 |
+11.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.91 |
(-0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Amanda Pedersen |
2009 |
Thisted Svømmeklub |
+0.60 |
606 |
2:36.63 |
+12.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.93 |
(-8.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Eleonora Marsner |
2009 |
Herlev Svømning |
+0.78 |
604 |
2:36.78 |
+13.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.22 |
(-2.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Sofie Weng Lind-Christensen |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
+0.62 |
603 |
2:36.87 |
+13.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.13 |
(-5.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Liva Toldwoss Aunsholm |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.63 |
579 |
2:38.97 |
+15.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.71 |
(-4.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Victoria Mainz |
2009 |
Herlev Svømning |
+0.62 |
574 |
2:39.49 |
+15.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.21 |
(+4.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Josephine Siggaard Kraul |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.61 |
573 |
2:39.61 |
+15.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.85 |
(-5.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Laura Junker |
2009 |
Brønderslev SK08 |
+0.73 |
555 |
2:41.27 |
+17.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.09 |
(-3.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Caroline Lüthi |
2009 |
Herlev Svømning |
+0.87 |
536 |
2:43.12 |
+19.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.82 |
(-2.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Thea Fritz Larsen |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
+0.71 |
536 |
2:43.15 |
+19.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.34 |
(+2.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Alberte Knudsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
+0.75 |
528 |
2:44.02 |
+20.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.07 |
(-4.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Sofie Emily Clavsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
+0.83 |
511 |
2:45.81 |
+22.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:46.30 |
(-0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Johanne Øland Frøkjær |
2009 |
Thisted Svømmeklub |
+1.07 |
502 |
2:46.78 |
+23.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:50.00 |
(-3.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emma Nørskov |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
+1.23 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-02-2023 16:36:02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-02-2023 16:36.08 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Svømmestadion Danmark |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
3. feb 2023 to 5. feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 200m Rygsvømning Herrer 14 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vitus Ketscher |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.76 |
655 |
2:16.85 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.30 |
(-3.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frederik Salling |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.69 |
585 |
2:22.09 |
+5.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.88 |
(-3.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alexander Bjerre |
2009 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.73 |
564 |
2:23.80 |
+6.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.17 |
(-4.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Gustavs Lopacinskis |
2009 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.67 |
557 |
2:24.44 |
+7.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:29.12 |
(-4.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Gustav Jørgensen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
+0.69 |
552 |
2:24.84 |
+7.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.96 |
(-1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Marcus Albjerg |
2009 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.63 |
548 |
2:25.16 |
+8.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.53 |
(-3.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Carl August Scheel |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.80 |
539 |
2:25.99 |
+9.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.68 |
(-2.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
William Moe Sørensen |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.78 |
514 |
2:28.36 |
+11.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.98 |
(-2.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Niclas Petersen |
2009 |
Svømmeklubben Sønderborg |
+0.63 |
500 |
2:29.69 |
+12.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:29.19 |
(+0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
William Winther Sørensen |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.63 |
485 |
2:31.24 |
+14.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:32.00 |
(-0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Storm Krogh Kaastrup |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.68 |
469 |
2:32.89 |
+16.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.02 |
(-2.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Luca Stammose Mensberg |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.65 |
462 |
2:33.74 |
+16.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.88 |
(-1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Marcus Halle |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.81 |
450 |
2:35.10 |
+18.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.89 |
(+1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Mikkel Frank |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.78 |
449 |
2:35.16 |
+18.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.69 |
(-1.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Jonas Pelle Christensen |
2009 |
Herlev Svømning |
+0.66 |
423 |
2:38.25 |
+21.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.96 |
(+1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Marcus K. Jespersen |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.62 |
409 |
2:40.07 |
+23.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.97 |
(-2.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Storm Mandrup Ozimek |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.69 |
402 |
2:41.02 |
+24.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:56.55 |
(-15.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-02-2023 16:55:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 200m Rygsvømning Herrer 15 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Valdemar Hoffmann Hyldig |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.66 |
848 |
2:05.57 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:15.75 |
(-10.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Noa Riis |
2008 |
SvømmeKlubben SYD |
+0.78 |
818 |
2:07.07 |
+1.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:12.23 |
(-5.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Viktor Nymark Føge |
2008 |
Herlev Svømning |
+0.65 |
760 |
2:10.20 |
+4.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:15.25 |
(-5.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Bastian Zahle |
2008 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.61 |
722 |
2:12.46 |
+6.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:17.48 |
(-5.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tristan Nygaard |
2008 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.63 |
715 |
2:12.87 |
+7.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:09.50 |
(+3.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Viggo Rohde |
2008 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.69 |
705 |
2:13.51 |
+7.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.08 |
(-10.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Villads Moefelt |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.62 |
665 |
2:16.13 |
+10.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:18.17 |
(-2.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sebastian K Olesen |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.76 |
636 |
2:18.17 |
+12.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.63 |
(-8.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Dion Veliqi |
2008 |
SvømmeKlubben SYD |
+0.71 |
620 |
2:19.34 |
+13.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:21.40 |
(-2.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Johannes Due Jessen |
2008 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.76 |
609 |
2:20.20 |
+14.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:27.86 |
(-7.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Marcus Bilberg Lund |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.60 |
606 |
2:20.43 |
+14.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:21.87 |
(-1.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ádám Czibere |
2008 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.70 |
604 |
2:20.61 |
+15.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.77 |
(-10.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Zakarias L. Bjørn |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
+0.59 |
602 |
2:20.76 |
+15.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:29.43 |
(-8.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Frederik Billesø Beck |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.61 |
597 |
2:21.11 |
+15.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.36 |
(-1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
William Bank Jørgensen |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.66 |
588 |
2:21.83 |
+16.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.78 |
(-3.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Hjalmer Lunden |
2008 |
Swim Team Odense |
+0.64 |
573 |
2:23.05 |
+17.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.63 |
(+0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=17 |
|
Alexander Merl Larsen |
2008 |
A6 JGI-Swim |
+0.67 |
568 |
2:23.48 |
+17.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.04 |
(-0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=17 |
|
Ivan Pedersen |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
+0.61 |
568 |
2:23.48 |
+17.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.13 |
(-2.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Mads Emil Schwartz |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
+0.67 |
566 |
2:23.66 |
+18.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.20 |
(-1.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Oliver Ellegaard Petersen |
2008 |
Næstved Svømmeklub |
+0.68 |
564 |
2:23.82 |
+18.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.40 |
(+1.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Oscar Persson |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.72 |
563 |
2:23.93 |
+18.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.97 |
(-5.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Magnus Rantzau Vejvad |
2008 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.66 |
537 |
2:26.18 |
+20.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.87 |
(-2.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Emil Harpøth |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.68 |
534 |
2:26.45 |
+20.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.48 |
(+0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
William Hother Jensen |
2008 |
Odder Svømmeklub |
+0.75 |
522 |
2:27.53 |
+21.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.21 |
(-2.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Marius Lundsfryd |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
+0.68 |
516 |
2:28.19 |
+22.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.94 |
(-0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Magnus Østergaard |
2008 |
Hobro Svømmeklub |
+0.63 |
493 |
2:30.45 |
+24.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.52 |
(-5.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Christian Kempel Laursen |
2008 |
Værløse Svømmeklub |
+0.56 |
449 |
2:35.19 |
+29.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:38.95 |
(-3.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mads Kvorning |
2008 |
Kolding SK |
+0.66 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.3 Helt neddykket under løbet (Undtagen for de første 15m efter start/vending) |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-02-2023 16:55:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-02-2023 16:56.00 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Svømmestadion Danmark |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
3. feb 2023 to 5. feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 100m Medley Damer 13 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julie Schleimann |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.62 |
758 |
1:08.10 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.46 |
(-1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frida Lund Kilen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.83 |
714 |
1:09.49 |
+1.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.57 |
(-1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Caroline Leander Søltoft |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
+0.59 |
680 |
1:10.60 |
+2.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.68 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ida Langseth |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
+0.64 |
646 |
1:11.84 |
+3.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.44 |
(-1.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emilie Jakobsen |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
+0.74 |
611 |
1:13.16 |
+5.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.91 |
(-1.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Rosa Marie Sandgaard |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.59 |
593 |
1:13.89 |
+5.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.42 |
(-0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Cecilie Anna Nyborg |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.69 |
585 |
1:14.26 |
+6.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.13 |
(-2.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alberte Delin Backhausen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.56 |
582 |
1:14.35 |
+6.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.35 |
(-1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ella Wolffbrandt |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
+0.73 |
571 |
1:14.86 |
+6.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.03 |
(-2.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emma Søgaard Pedersen |
2010 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.79 |
569 |
1:14.94 |
+6.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.70 |
(-3.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Nanna Rosendal Høgh |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.79 |
567 |
1:15.01 |
+6.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.79 |
(-2.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ingrid Zeller |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.81 |
566 |
1:15.07 |
+6.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.39 |
(-0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Victoria Dolling |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.66 |
557 |
1:15.46 |
+7.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.58 |
(-2.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Mille Stokholm |
2010 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.50 |
551 |
1:15.75 |
+7.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.12 |
(-2.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Sara Gaudesen |
2010 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.85 |
549 |
1:15.83 |
+7.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.18 |
(-2.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Liva Astrid Jørgensen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.72 |
547 |
1:15.92 |
+7.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.01 |
(-1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Nia Sommer |
2010 |
Køge Svømmeklub |
+0.59 |
543 |
1:16.13 |
+8.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.70 |
(-2.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Alba Kunak |
2010 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.73 |
542 |
1:16.15 |
+8.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.00 |
(-2.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Nicoline Svarrer |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.85 |
537 |
1:16.38 |
+8.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.83 |
(-0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Maja Tojzan |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.47 |
532 |
1:16.61 |
+8.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.63 |
(-2.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Maria Holstein Arnesen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.79 |
531 |
1:16.66 |
+8.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.23 |
(+1.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Caroline Marie Rosenmejer |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.81 |
529 |
1:16.75 |
+8.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.71 |
(-1.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Johanne Møller Hansen |
2010 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.63 |
527 |
1:16.89 |
+8.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.32 |
(-3.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Asta Kruse Enemærke |
2010 |
Herlev Svømning |
+0.89 |
521 |
1:17.18 |
+9.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.57 |
(+1.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Josefine Bak Mathiasen |
2010 |
Struer Svømmeklub |
-.-- |
519 |
1:17.26 |
+9.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.76 |
(-1.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Emma Dürr Toft-Jensen |
2010 |
Herning Svømmeklub |
+0.57 |
516 |
1:17.41 |
+9.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.05 |
(-2.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Maria Gandrup Nygaard |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.67 |
507 |
1:17.88 |
+9.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.60 |
(-1.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Alberte Hjarbæk |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.31 |
501 |
1:18.17 |
+10.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.55 |
(-0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Katarina Nilsson |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.82 |
497 |
1:18.38 |
+10.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.08 |
(-0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Emilie Lauritzen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.87 |
490 |
1:18.74 |
+10.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.97 |
(-1.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Naja Koch Heschel |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.70 |
489 |
1:18.80 |
+10.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.66 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Amalie Jørgensen |
2010 |
Frem Odense |
+0.46 |
486 |
1:18.95 |
+10.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.24 |
(-1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Emilie Villadsen |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
+0.49 |
485 |
1:19.03 |
+10.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.35 |
(+0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Agnethe Overgaard |
2010 |
Hørsholm Svømmeforening |
+0.80 |
483 |
1:19.14 |
+11.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.82 |
(-0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Siri Egholm Høgh |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
+0.72 |
482 |
1:19.17 |
+11.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.04 |
(+3.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Amalie Vogt Monberg |
2010 |
Solrød Svømmeklub |
+0.74 |
481 |
1:19.22 |
+11.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.60 |
(-1.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Nora Rosenkrantz |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
-.-- |
478 |
1:19.39 |
+11.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.32 |
(-3.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Karla S Enevoldsen |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.94 |
476 |
1:19.52 |
+11.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.23 |
(+0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Vigga Rasmussen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.49 |
472 |
1:19.77 |
+11.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.94 |
(-0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Elisabeth Thastum |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.45 |
470 |
1:19.88 |
+11.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.47 |
(+0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Olivia Henriksen |
2010 |
Køge Svømmeklub |
+0.93 |
469 |
1:19.91 |
+11.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.00 |
(-0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Kirstine Dyg Lerup |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.80 |
465 |
1:20.12 |
+12.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.91 |
(-3.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Camilla H Graversen |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
+0.64 |
465 |
1:20.16 |
+12.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.03 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Nikoline Frederikke Axelsen |
2010 |
Svømmeklubben Sønderborg |
+0.72 |
464 |
1:20.20 |
+12.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.58 |
(+1.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Sophia Arboe Marthedal |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.66 |
452 |
1:20.90 |
+12.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.19 |
(-3.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Bell Møller-Jacobsen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.64 |
449 |
1:21.10 |
+13.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.55 |
(-5.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Evalina Jordt-Edwards |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.74 |
447 |
1:21.22 |
+13.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.94 |
(+0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Josephine Esther Glad |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.67 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 9.1 Forkert rækkefølge i svømmearterne |
|
|
|
|
- |
|
Victoria Nørgaard |
2010 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.67 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Afsluttede ikke svømmearten korrekt |
|
|
|
|
- |
|
Kamma Lykke Sejer Sørensen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.50 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-02-2023 17:51:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 100m Medley Damer 14 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Cecilie Kehlet |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.77 |
814 |
1:06.51 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.70 |
(-1.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Isabel Qvist Jensen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
+0.74 |
752 |
1:08.29 |
+1.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.25 |
(-0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Christiane Dreyer Riis |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.70 |
749 |
1:08.37 |
+1.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.48 |
(-1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mia Halskov |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.52 |
737 |
1:08.74 |
+2.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.41 |
(-0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Signe Skelvig |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.71 |
692 |
1:10.20 |
+3.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.85 |
(-0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ema Ilic |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.66 |
683 |
1:10.52 |
+4.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.29 |
(-0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Rebekka Elholm |
2009 |
Ringe Svømme Klub |
+0.68 |
679 |
1:10.66 |
+4.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.01 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Vigga Rasmussen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.75 |
671 |
1:10.92 |
+4.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.26 |
(-1.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Signe Grynnerup |
2009 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.61 |
665 |
1:11.15 |
+4.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.57 |
(-3.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Augusta Bollmann |
2009 |
Køge Svømmeklub |
-.-- |
663 |
1:11.21 |
+4.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.09 |
(+1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Alma Gottorp Sørensen |
2009 |
Vest-Brøndby |
+0.64 |
662 |
1:11.26 |
+4.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.73 |
(-0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Nikoline Joy Gringer |
2009 |
Herlev Svømning |
+0.73 |
660 |
1:11.31 |
+4.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.09 |
(-1.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Katrine Sander |
2009 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.71 |
657 |
1:11.44 |
+4.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.74 |
(-1.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Thilde Ethelberg |
2009 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.71 |
641 |
1:12.01 |
+5.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.60 |
(+0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Sarah Rindum |
2009 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.68 |
623 |
1:12.72 |
+6.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.89 |
(-2.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Lærke Pilgaard Johansson |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
-.-- |
617 |
1:12.94 |
+6.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.71 |
(-1.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Ellen Textor-Broch |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.46 |
616 |
1:12.99 |
+6.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.88 |
(-0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Clara Munkholm Larsen |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
+0.64 |
614 |
1:13.04 |
+6.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.38 |
(+0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Astrid Dindler |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.77 |
614 |
1:13.05 |
+6.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.08 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Karoline Sander Andersen |
2009 |
Thisted Svømmeklub |
+0.80 |
605 |
1:13.43 |
+6.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.89 |
(-2.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Ester Ganci Frederiksen |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
+0.52 |
604 |
1:13.45 |
+6.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.30 |
(-2.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Thorey Margret Magnusdottir |
2009 |
Herlev Svømning |
+0.73 |
600 |
1:13.62 |
+7.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.27 |
(+1.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Anna Bjerre Pedersen |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.71 |
599 |
1:13.66 |
+7.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.92 |
(-1.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Caroline Sølbech Larsen |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.67 |
598 |
1:13.72 |
+7.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.79 |
(-1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Zenia Maria Jakobsen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.60 |
597 |
1:13.74 |
+7.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.80 |
(-2.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Laura Kegel Sørensen |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.67 |
595 |
1:13.81 |
+7.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.57 |
(-0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Eva De Maeyer |
2009 |
Roskilde Svømning |
+0.59 |
592 |
1:13.96 |
+7.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.44 |
(+0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Emma Mollerup |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.77 |
591 |
1:14.00 |
+7.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.09 |
(-0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Emma Lind Riisgaard |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.56 |
586 |
1:14.18 |
+7.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.04 |
(-1.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Ellen-Mai Teilmann |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.77 |
586 |
1:14.20 |
+7.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.97 |
(-1.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=31 |
|
Caja Basler Abildgaard |
2009 |
A6 JGI-Swim |
+0.64 |
583 |
1:14.32 |
+7.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.70 |
(-1.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=31 |
|
Maja Juul Hansen |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.76 |
583 |
1:14.32 |
+7.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.25 |
(-1.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Louisa Kjerulf |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.78 |
578 |
1:14.53 |
+8.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.78 |
(+1.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Andrea Lage |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.65 |
576 |
1:14.61 |
+8.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.78 |
(+0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Anna Staal |
2009 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.63 |
568 |
1:14.98 |
+8.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.23 |
(+0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Mille Nørskov Kaltoft |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.78 |
563 |
1:15.20 |
+8.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.39 |
(-1.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Anabelle Croucher |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.61 |
558 |
1:15.41 |
+8.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.17 |
(-3.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Mathilde Marie Grydholt |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.62 |
557 |
1:15.48 |
+8.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.94 |
(-0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Victoria Mainz |
2009 |
Herlev Svømning |
+0.82 |
550 |
1:15.78 |
+9.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.95 |
(-0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Silke Stevnhøj Sommer |
2009 |
Herning Svømmeklub |
+0.71 |
543 |
1:16.10 |
+9.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.38 |
(-0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Caroline Milling |
2009 |
Køge Svømmeklub |
+0.34 |
543 |
1:16.11 |
+9.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.84 |
(+0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Laura Junker |
2009 |
Brønderslev SK08 |
+0.66 |
537 |
1:16.38 |
+9.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.74 |
(-3.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Laura Winum Andersen |
2009 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.89 |
533 |
1:16.60 |
+10.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.43 |
(+1.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Idun Kjeldsmark Gregersen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
+0.60 |
529 |
1:16.79 |
+10.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.52 |
(+1.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Andrea Grøndal |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.82 |
527 |
1:16.85 |
+10.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.67 |
(+1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Katrine Mølbak |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
+0.68 |
513 |
1:17.57 |
+11.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.57 |
(-1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Kristine Øvre |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.77 |
480 |
1:19.28 |
+12.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.24 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Caroline Stefansen |
2009 |
Vest-Brøndby |
+0.79 |
478 |
1:19.39 |
+12.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.95 |
(+2.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Amalie Haals Jensen |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.73 |
470 |
1:19.88 |
+13.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.50 |
(-3.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Ella Broby Henriksen |
2009 |
Ringe Svømme Klub |
+0.72 |
460 |
1:20.41 |
+13.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.36 |
(+2.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Alberte Kobyluch Høst |
2009 |
Køge Svømmeklub |
+0.64 |
448 |
1:21.16 |
+14.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.65 |
(+0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Sofie Egholm |
2009 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.73 |
441 |
1:21.55 |
+15.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.52 |
(-0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
|
Laura Krak Hjorth |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.79 |
419 |
1:22.95 |
+16.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.85 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alice Zsigri Dyndgaard |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.36 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Frida V. Nierop-Andersen |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
-.-- |
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-02-2023 17:51:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-02-2023 17:51.35 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Svømmestadion Danmark |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
3. feb 2023 to 5. feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 100m Medley Herrer 14 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frederik Demant Sørensen |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.77 |
735 |
1:00.75 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.38 |
(-1.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oliver Ogstrup |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.82 |
616 |
1:04.41 |
+3.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.31 |
(-1.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Simon Nyhus |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.53 |
606 |
1:04.78 |
+4.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.80 |
(-2.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mikkel Stabell |
2009 |
SvømmeKlubben SYD |
+0.73 |
562 |
1:06.41 |
+5.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.35 |
(-1.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Luan Reyneke |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.75 |
562 |
1:06.42 |
+5.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.07 |
(-0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Albert Grove |
2009 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.59 |
540 |
1:07.30 |
+6.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.68 |
(-3.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Frederik Salling |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.62 |
531 |
1:07.67 |
+6.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.93 |
(-1.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Daniel Sabic |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.59 |
508 |
1:08.71 |
+7.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.69 |
(-4.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Linus Sylvest Andersen |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
+0.71 |
502 |
1:08.97 |
+8.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.79 |
(-1.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Casper Konge Neess |
2009 |
Dragsholm Svømmeklub |
+0.77 |
499 |
1:09.10 |
+8.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.45 |
(-5.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Christian Abrahamsen |
2009 |
Aabybro Svømmeklub |
+0.64 |
497 |
1:09.19 |
+8.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.48 |
(-0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Jonathan V Ahm-Jantzen |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.70 |
494 |
1:09.34 |
+8.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.00 |
(+0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Danilo Vaarning |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.66 |
492 |
1:09.43 |
+8.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.02 |
(-3.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Arn Byrge Hovmand |
2009 |
Helsinge Svømmeklub |
+0.69 |
479 |
1:10.06 |
+9.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.57 |
(-2.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ditlev Sørensen |
2009 |
Hobro Svømmeklub |
+0.77 |
476 |
1:10.22 |
+9.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.34 |
(-1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Eskild Meyer |
2009 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.85 |
473 |
1:10.36 |
+9.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.23 |
(-2.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Jarl Bjerregaard Abrahamsen |
2009 |
SvømmeKlubben SYD |
+0.78 |
467 |
1:10.67 |
+9.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.47 |
(+0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Conrad Buhl |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.68 |
465 |
1:10.74 |
+9.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.61 |
(-0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Andreas Morell Thomsen |
2009 |
Svømmeklubben Søhesten |
+0.53 |
463 |
1:10.83 |
+10.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.62 |
(-0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Frederik Chabert Laxáfoss |
2009 |
Roskilde Svømning |
+0.65 |
461 |
1:10.95 |
+10.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.24 |
(-1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
William Winther Sørensen |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.66 |
460 |
1:11.01 |
+10.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.02 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Saleh Ayyach |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
+0.70 |
456 |
1:11.23 |
+10.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.50 |
(-0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Isaac Hammer Toftkær |
2009 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.86 |
451 |
1:11.45 |
+10.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.49 |
(-2.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Mikkel Fangel Christensen |
2009 |
Svømmeklubben Sønderborg |
+0.72 |
451 |
1:11.47 |
+10.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.09 |
(-1.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Tobias Gorm |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.62 |
449 |
1:11.60 |
+10.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.74 |
(-1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Gabriel Oostwouder |
2009 |
Aarhus Swim - IHF |
+0.56 |
445 |
1:11.78 |
+11.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.87 |
(-3.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Eskil Kiib Bach |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.63 |
444 |
1:11.82 |
+11.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.88 |
(-3.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Tobias Philippsen |
2009 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.69 |
441 |
1:12.01 |
+11.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.29 |
(-4.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Liam Jonasen |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.63 |
440 |
1:12.07 |
+11.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.81 |
(-0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Eskild T. Hvilsom |
2009 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.66 |
439 |
1:12.09 |
+11.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.85 |
(-2.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
William Moe Sørensen |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
-.-- |
439 |
1:12.12 |
+11.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.05 |
(-1.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Mikkel Sivebæk Nielsen |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.74 |
439 |
1:12.13 |
+11.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.99 |
(-2.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Jakob Hansen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
+1.13 |
437 |
1:12.21 |
+11.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.22 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Dominic Torkamani |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.75 |
432 |
1:12.49 |
+11.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.19 |
(-1.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Kristian Johnsen Andersen |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
+0.80 |
432 |
1:12.52 |
+11.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.71 |
(-4.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Elias Elborg Johannessen |
2009 |
Køge Svømmeklub |
+0.70 |
430 |
1:12.60 |
+11.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.71 |
(-2.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=37 |
|
Johan Damkjær Bartels |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.45 |
430 |
1:12.61 |
+11.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.32 |
(+1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=37 |
|
Axel Bonke Jensen |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
+0.66 |
430 |
1:12.61 |
+11.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.96 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Malte Scott Jensen |
2009 |
Hillerød Svømmeklub |
+0.82 |
429 |
1:12.67 |
+11.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.82 |
(-2.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Frederik Vedtofte |
2009 |
Køge Svømmeklub |
+0.71 |
426 |
1:12.82 |
+12.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.00 |
(-1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Willum Sullivan Sommer |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.72 |
417 |
1:13.35 |
+12.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.89 |
(-0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Aksel Danielsen |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
+0.72 |
414 |
1:13.53 |
+12.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.02 |
(-0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Bertil West |
2009 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.75 |
410 |
1:13.77 |
+13.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.29 |
(-0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Oskar Julius Krogh Bill |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.83 |
408 |
1:13.88 |
+13.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.08 |
(+0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Silas Hammer Toftkær |
2009 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.44 |
390 |
1:14.99 |
+14.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.64 |
(+1.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Alfred J. R. Pedas |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.70 |
390 |
1:15.03 |
+14.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.74 |
(+1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Emil Franck Kastrup |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.58 |
370 |
1:16.35 |
+15.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.65 |
(+2.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Oliver Søe |
2009 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.67 |
365 |
1:16.69 |
+15.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.11 |
(+1.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Marcus Albjerg |
2009 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
-.-- |
355 |
1:17.42 |
+16.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.01 |
(+5.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anton Jønsson |
2009 |
Vest-Brøndby |
-.-- |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.5 Ikke rygliggende ved afslutning |
|
|
|
|
- |
|
Niclas Petersen |
2009 |
Svømmeklubben Sønderborg |
-.-- |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-02-2023 18:16:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 100m Medley Herrer 15 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Valdemar Hoffmann Hyldig |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.79 |
791 |
59.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 59.21 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rio Halawi |
2008 |
Herlev Svømning |
+0.73 |
749 |
1:00.35 |
+1.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.94 |
(-0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sigurd S. Kristensen |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.74 |
718 |
1:01.22 |
+1.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.85 |
(-1.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Valdemar Møller-Ern |
2008 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.60 |
703 |
1:01.64 |
+2.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.75 |
(-1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tristan Nygaard |
2008 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.65 |
655 |
1:03.12 |
+3.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.13 |
(-2.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Rasmus Starcke Jeppesen |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.78 |
653 |
1:03.17 |
+3.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.43 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Gustav Bøttiger |
2008 |
Swim Team Odense |
+0.69 |
653 |
1:03.18 |
+3.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.56 |
(-0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Cornelius Kemnitz |
2008 |
Farum Svømmeklub |
+0.71 |
637 |
1:03.72 |
+4.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.07 |
(-2.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emil Mandsberg |
2008 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.63 |
621 |
1:04.26 |
+4.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.59 |
(-0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Martin Kjær Thorsen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.66 |
599 |
1:05.04 |
+5.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.32 |
(-3.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Felix Yung K Gotfredsen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.65 |
591 |
1:05.31 |
+6.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.49 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ádám Czibere |
2008 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.68 |
583 |
1:05.62 |
+6.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.79 |
(-1.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Malthe Le Fevre |
2008 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.70 |
577 |
1:05.84 |
+6.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.97 |
(-1.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Mathias Møller Madsen |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.67 |
577 |
1:05.86 |
+6.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.38 |
(-1.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Andreas Bartholin Bruhn |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.65 |
571 |
1:06.09 |
+6.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.22 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Nicolai Molter Petersen |
2008 |
Næstved Svømmeklub |
+0.62 |
570 |
1:06.10 |
+6.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.14 |
(-2.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Rasmus Alexander Nielsen |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.72 |
556 |
1:06.65 |
+7.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.01 |
(-1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=18 |
|
Johannes Due Jessen |
2008 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.53 |
553 |
1:06.78 |
+7.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.30 |
(-1.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=18 |
|
Joakim Kristensen |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.71 |
553 |
1:06.78 |
+7.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.48 |
(-2.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=20 |
|
Tobias Møller-Munkøe |
2008 |
Roskilde Svømning |
+0.74 |
549 |
1:06.96 |
+7.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.48 |
(-0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=20 |
|
Laurits Radmer Nygaard |
2008 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.75 |
549 |
1:06.96 |
+7.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.65 |
(-0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
David Stoklund |
2008 |
Kalundborg SK |
+0.59 |
546 |
1:07.06 |
+7.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.27 |
(-2.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Malte Bøgelund Høpfner |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.64 |
545 |
1:07.11 |
+7.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.17 |
(-2.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Adam Bisgaard |
2008 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.61 |
540 |
1:07.32 |
+8.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.22 |
(-1.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
William Foged |
2008 |
Helsinge Svømmeklub |
+0.67 |
538 |
1:07.38 |
+8.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.65 |
(-1.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Frederik Jørgensen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
+0.66 |
538 |
1:07.39 |
+8.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.39 |
(-1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Frederik Billesø Beck |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.67 |
535 |
1:07.54 |
+8.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.69 |
(-3.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Gilbert Eskildsen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.72 |
534 |
1:07.55 |
+8.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.78 |
(-2.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Gustav Hansen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
+0.71 |
533 |
1:07.60 |
+8.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.56 |
(+1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=30 |
|
Eran Akar |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.70 |
529 |
1:07.77 |
+8.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.37 |
(-1.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=30 |
|
Lui Filipowicz |
2008 |
Grenaa Svømmeklub |
+0.68 |
529 |
1:07.77 |
+8.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.46 |
(-3.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Kristoffer Fjeldsted |
2008 |
Køge Svømmeklub |
+0.71 |
528 |
1:07.82 |
+8.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.58 |
(-1.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Alexander Yung K Gotfreds |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.59 |
527 |
1:07.85 |
+8.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.36 |
(+0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Tobias Sune Andersen |
2008 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.68 |
524 |
1:07.99 |
+8.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.67 |
(-0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Federico Chiappini |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.63 |
520 |
1:08.18 |
+8.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.24 |
(-1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Joe Hargreaves |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.49 |
515 |
1:08.38 |
+9.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.73 |
(-1.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=37 |
|
Noah Junior Grene |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.44 |
514 |
1:08.43 |
+9.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.54 |
(-2.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=37 |
|
Frederik Verner Pedersen |
2008 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.68 |
514 |
1:08.43 |
+9.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.56 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Niels Andreasen |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.66 |
512 |
1:08.52 |
+9.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.86 |
(-0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Johan Lundsgaard Palm |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.73 |
511 |
1:08.57 |
+9.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.45 |
(-2.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Oliver Hentzen Tordrup |
2008 |
Vest-Brøndby |
+0.67 |
508 |
1:08.69 |
+9.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.53 |
(-0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Annas Sallam |
2008 |
Brædstrup Svømmeklub |
+0.70 |
507 |
1:08.75 |
+9.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.02 |
(-0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
William R. Blaasvær |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.77 |
506 |
1:08.80 |
+9.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.91 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Pelle Chr. Severinsen |
2008 |
Køge Svømmeklub |
+0.70 |
505 |
1:08.82 |
+9.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.41 |
(-2.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=45 |
|
Villads Vestergaard Ahm |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
+0.65 |
503 |
1:08.94 |
+9.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.37 |
(+0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=45 |
|
Mads Emil Schwartz |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
+0.71 |
503 |
1:08.94 |
+9.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.97 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Jeppe Bech Bøgedal |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.69 |
502 |
1:08.98 |
+9.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.89 |
(-1.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Asger Ziethen |
2008 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
+0.73 |
501 |
1:09.00 |
+9.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.10 |
(-1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Sebastian Niemann Madsen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.71 |
497 |
1:09.19 |
+9.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.31 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Ivan Pedersen |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
+0.70 |
495 |
1:09.31 |
+10.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.37 |
(-1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Gustav Kammer |
2008 |
Hillerød Svømmeklub |
+0.68 |
494 |
1:09.35 |
+10.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.96 |
(-1.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
|
William Bank Jørgensen |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.67 |
488 |
1:09.62 |
+10.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.49 |
(-1.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
|
William Brigsted Vissing |
2008 |
Hørsholm Svømmeforening |
+0.72 |
480 |
1:10.00 |
+10.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.60 |
(-1.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
|
Maciej Dworzanski |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.71 |
479 |
1:10.07 |
+10.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.31 |
(-0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
|
Conrad Johansen |
2008 |
Frem Odense |
+0.67 |
478 |
1:10.09 |
+10.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.43 |
(-1.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
|
Mathias Klint Craven |
2008 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.68 |
477 |
1:10.16 |
+10.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.72 |
(+0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
|
Martin Nygaard |
2008 |
Holstebro Svømme Club |
-.-- |
475 |
1:10.25 |
+10.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.06 |
(-0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
|
Alexander Buch |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
+0.79 |
473 |
1:10.37 |
+11.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.77 |
(-0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
|
William Hother Jensen |
2008 |
Odder Svømmeklub |
+0.66 |
464 |
1:10.80 |
+11.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.52 |
(-0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
|
Asger Gregersen |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.68 |
461 |
1:10.95 |
+11.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.30 |
(-1.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
|
Magnus Svane Hartmann |
2008 |
A6 JGI-Swim |
+0.59 |
460 |
1:10.98 |
+11.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.52 |
(+0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
|
August Ibsen |
2008 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.74 |
457 |
1:11.18 |
+11.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.93 |
(+1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
|
Alfred Hørlück |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.79 |
455 |
1:11.27 |
+11.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.44 |
(-3.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
|
Jakob Wemmelund |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
+0.65 |
454 |
1:11.30 |
+12.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.27 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
|
Holger Larsen |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.74 |
453 |
1:11.34 |
+12.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.21 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
|
Mathias Møller Nielsen |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
+0.68 |
451 |
1:11.48 |
+12.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.94 |
(+0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
|
Magnus Wurtz Jensen |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
+0.69 |
419 |
1:13.25 |
+13.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.64 |
(-0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
|
Emil Arnum Kofoed |
2008 |
Hørsholm Svømmeforening |
+0.66 |
418 |
1:13.28 |
+14.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.14 |
(-0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
69 |
|
Alexander Groth |
2008 |
Værløse Svømmeklub |
+0.70 |
403 |
1:14.21 |
+14.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.21 |
(+1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
70 |
|
Linus Noe |
2008 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.57 |
394 |
1:14.78 |
+15.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.26 |
(-3.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
71 |
|
Anders Jensen |
2008 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.78 |
393 |
1:14.80 |
+15.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.79 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Bertram Poser Jensen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.68 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Berøring med kun en hånd, ikke samtidigt berøring med begge hænder eller ikke adskilte hænder. (alternativ - ikke korrekt berøring med hænderne) |
|
|
|
|
- |
|
Thor Rosselló-Tang |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.68 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.5 Ikke rygliggende ved afslutning |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-02-2023 18:16:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-02-2023 18:16.11 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Svømmestadion Danmark |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
3. feb 2023 to 5. feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 200m Butterfly Damer 13 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alva Wagner Toftdahl |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.72 |
616 |
2:34.59 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.38 |
(-4.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maja Bager |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.54 |
574 |
2:38.30 |
+3.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:53.16 |
(-14.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sophia Scheel Orloff |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.72 |
545 |
2:41.04 |
+6.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:57.11 |
(-16.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Louise Bilberg Lund |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.71 |
506 |
2:45.09 |
+10.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.53 |
(-3.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Johanne Møller Hansen |
2010 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.65 |
483 |
2:47.62 |
+13.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:10.37 |
(-22.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emilia Hartvigsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
-.-- |
473 |
2:48.80 |
+14.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:12.55 |
(-23.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Cirkeline Feldt-Sørensen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.55 |
458 |
2:50.63 |
+16.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:54.64 |
(-4.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Madicken Markussen |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
+0.46 |
443 |
2:52.58 |
+17.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:57.98 |
(-5.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Naja Koch Heschel |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.50 |
409 |
2:57.12 |
+22.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:06.00 |
(-8.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Marie Schleimann |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.47 |
398 |
2:58.86 |
+24.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:53.91 |
(+4.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Maja Tojzan |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.49 |
389 |
3:00.19 |
+25.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:12.20 |
(-12.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Caroline Brøndum Poulsen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.80 |
378 |
3:01.88 |
+27.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:15.15 |
(-13.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Rosa Marie Sandgaard |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.74 |
376 |
3:02.23 |
+27.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:57.25 |
(+4.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Vigga Rasmussen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.68 |
375 |
3:02.29 |
+27.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:10.68 |
(-8.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Josefine Færg Bork |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
-.-- |
322 |
3:11.93 |
+37.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:12.31 |
(-0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-02-2023 18:30:24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 200m Butterfly Damer 14 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emma Nørskov |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.75 |
722 |
2:26.62 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.32 |
(-6.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Idun Kjeldsmark Gregersen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
+0.67 |
715 |
2:27.09 |
+0.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:32.47 |
(-5.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Liva Dorff |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
-.-- |
623 |
2:34.01 |
+7.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.86 |
(-1.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Signe Grynnerup |
2009 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.73 |
556 |
2:39.96 |
+13.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.88 |
(-5.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sarah Rindum |
2009 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.72 |
546 |
2:40.92 |
+14.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:49.30 |
(-8.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ida Riddersholm |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.77 |
539 |
2:41.59 |
+14.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.82 |
(-7.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Vigga Rasmussen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.80 |
531 |
2:42.46 |
+15.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.26 |
(-0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Clara Nielsen |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.80 |
530 |
2:42.51 |
+15.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:46.60 |
(-4.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Esther Bang Laursen |
2009 |
Vest-Brøndby |
+0.70 |
509 |
2:44.68 |
+18.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:49.98 |
(-5.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Cecilie Kehlet |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.76 |
485 |
2:47.35 |
+20.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:49.97 |
(-2.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Lisa Koerver Schmidt |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
-.-- |
477 |
2:48.34 |
+21.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:50.46 |
(-2.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Victoria Sinding Vetlov |
2009 |
Vest-Brøndby |
+0.56 |
477 |
2:48.36 |
+21.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:52.05 |
(-3.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Alma Gottorp Sørensen |
2009 |
Vest-Brøndby |
+0.69 |
468 |
2:49.38 |
+22.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.15 |
(+5.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Anna Bjerre Pedersen |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.73 |
452 |
2:51.41 |
+24.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.73 |
(+2.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Cornelia Matthesen |
2009 |
Vest-Brøndby |
-.-- |
437 |
2:53.36 |
+26.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:56.43 |
(-3.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Nanna Jensen |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.67 |
433 |
2:53.87 |
+27.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:01.77 |
(-7.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Asta-Marie Rasmussen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
+0.90 |
431 |
2:54.08 |
+27.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:54.97 |
(-0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Ronja Maria Grønkjær Pederse |
2009 |
Svømmeklubben Nord |
-.-- |
431 |
2:54.16 |
+27.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:57.44 |
(-3.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Mynte Skovager Sveigaard |
2009 |
Køge Svømmeklub |
+0.80 |
428 |
2:54.57 |
+27.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:54.76 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Freya Ploug Mattson |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.73 |
419 |
2:55.71 |
+29.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:51.96 |
(+3.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Katrine Sander |
2009 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.71 |
418 |
2:55.85 |
+29.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:51.93 |
(+3.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Mathilde Marie Grydholt |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.54 |
389 |
3:00.11 |
+33.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:57.19 |
(+2.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Julie Aagaard Christensen |
2009 |
Swim Team Odense |
+0.71 |
371 |
3:03.10 |
+36.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:57.50 |
(+5.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-02-2023 18:30:24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-02-2023 18:30.30 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Svømmestadion Danmark |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
3. feb 2023 to 5. feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 200m Butterfly Herrer 14 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Noah Llobel |
2009 |
Grenaa Svømmeklub |
+0.80 |
625 |
2:18.15 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.64 |
(-2.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vitus Ketscher |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.71 |
594 |
2:20.53 |
+2.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.38 |
(-9.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mathias Mygind |
2009 |
Ringe Svømme Klub |
+0.66 |
579 |
2:21.68 |
+3.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:29.23 |
(-7.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oliver Ogstrup |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.78 |
575 |
2:22.01 |
+3.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.56 |
(-4.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Carl August Scheel |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.49 |
555 |
2:23.73 |
+5.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.31 |
(-4.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
August Drucker |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.63 |
494 |
2:29.39 |
+11.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.65 |
(-4.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mathias Hald |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.72 |
490 |
2:29.86 |
+11.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.89 |
(-7.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Aksel Danielsen |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
-.-- |
468 |
2:32.17 |
+14.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.35 |
(-12.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Storm Sall Okkels |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.49 |
420 |
2:37.75 |
+19.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.72 |
(+2.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Marcus Halle |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.74 |
419 |
2:37.89 |
+19.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:32.05 |
(+5.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Bertram J. Trangbæk |
2009 |
Vest-Brøndby |
+0.73 |
394 |
2:41.14 |
+22.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.36 |
(+1.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Mikkel Fangel Christensen |
2009 |
Svømmeklubben Sønderborg |
+0.62 |
391 |
2:41.49 |
+23.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.99 |
(-3.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Anton Wichmann Christensen |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.69 |
363 |
2:45.49 |
+27.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.50 |
(-2.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Johannes Brixen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.68 |
359 |
2:46.11 |
+27.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:50.67 |
(-4.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Nikolai Elgaard |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.66 |
308 |
2:54.89 |
+36.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:49.30 |
(+5.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-02-2023 18:50:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 200m Butterfly Herrer 15 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Valdemar Møller-Ern |
2008 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.65 |
708 |
2:12.56 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:17.28 |
(-4.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Noa Riis |
2008 |
SvømmeKlubben SYD |
+0.81 |
698 |
2:13.16 |
+0.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:19.43 |
(-6.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Viktor Nymark Føge |
2008 |
Herlev Svømning |
+0.70 |
672 |
2:14.87 |
+2.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:16.69 |
(-1.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Gustav Midtgaard |
2008 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.83 |
666 |
2:15.23 |
+2.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.00 |
(-7.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Johannes Due Jessen |
2008 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.61 |
662 |
2:15.50 |
+2.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:17.62 |
(-2.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Valther B. Wadstrøm |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.67 |
636 |
2:17.36 |
+4.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.73 |
(-3.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Frey Egholm Høgh |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
+0.72 |
619 |
2:18.61 |
+6.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:32.56 |
(-13.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Gustav Bøttiger |
2008 |
Swim Team Odense |
+0.78 |
596 |
2:20.35 |
+7.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:32.43 |
(-12.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Bastian Zahle |
2008 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.65 |
556 |
2:23.67 |
+11.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.35 |
(-7.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sebastian K Olesen |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.84 |
539 |
2:25.17 |
+12.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.91 |
(-12.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Malthe Le Fevre |
2008 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.66 |
527 |
2:26.24 |
+13.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.52 |
(-0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Frederik Jørgensen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
+0.73 |
500 |
2:28.78 |
+16.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.10 |
(-1.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Vincent W. Takla |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.72 |
488 |
2:30.02 |
+17.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.26 |
(-5.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Thor Rosselló-Tang |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.68 |
481 |
2:30.75 |
+18.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.54 |
(-4.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Nicklas Hiort |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.65 |
471 |
2:31.80 |
+19.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.61 |
(-3.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Magnus Svane Hartmann |
2008 |
A6 JGI-Swim |
+0.60 |
459 |
2:33.08 |
+20.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:29.26 |
(+3.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Mathias Møller Madsen |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.70 |
456 |
2:33.41 |
+20.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.54 |
(-6.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Lukas Højfeldt |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.86 |
456 |
2:33.49 |
+20.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.92 |
(-2.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Viktor Damkjær Pyndt |
2008 |
SvømmeKlubben SYD |
+0.71 |
444 |
2:34.80 |
+22.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:27.35 |
(+7.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Maciej Dworzanski |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.73 |
441 |
2:35.14 |
+22.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.26 |
(-5.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Noah Junior Grene |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.64 |
429 |
2:36.63 |
+24.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.01 |
(-0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Christian Ekander |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.77 |
427 |
2:36.79 |
+24.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.96 |
(+0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Tobias Sune Andersen |
2008 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.78 |
399 |
2:40.44 |
+27.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:38.51 |
(+1.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Bertram Wagner |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.70 |
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-02-2023 18:50:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-02-2023 18:50.07 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Svømmestadion Danmark |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
3. feb 2023 to 5. feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 4X50m Medley Damer 13-14 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
HSK Torpedos |
14 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:04.96 |
|
|
|
|
|
|
|
Andrea Lage |
2009 |
0934AB |
+0.69 |
32.31 |
|
|
|
|
32.31 |
|
|
|
|
|
|
|
Christiane Dreyer Riis |
2009 |
0902AB |
+0.21 |
33.79 |
|
|
|
|
1:06.10 |
|
|
|
|
|
|
|
Asta Lukowski |
2010 |
1034AA |
+0.50 |
29.08 |
|
|
|
|
1:35.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ingrid Zeller |
2010 |
1044AA |
+0.62 |
29.78 |
|
|
|
|
2:04.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
SIGMA Piger 1 |
14 |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
2:06.63 |
+1.67 |
|
|
|
|
Sofie Weng Lind-Christensen |
2009 |
0966AB |
+0.53 |
32.41 |
|
|
|
|
32.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Staal |
2009 |
0972AH |
+0.29 |
35.91 |
|
|
|
|
1:08.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Leander Søltoft |
2010 |
1008AA |
+0.41 |
30.51 |
|
|
|
|
1:38.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Langseth |
2010 |
1072AB |
+0.13 |
27.80 |
|
|
|
|
2:06.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Herlev Girls |
14 |
Herlev Svømning |
|
|
|
|
|
2:07.80 |
+2.84 |
|
|
|
|
Ella Kruse Enemærke |
2010 |
1006AB |
+0.67 |
33.59 |
|
|
|
|
33.59 |
|
|
|
|
|
|
|
Asta Kruse Enemærke |
2010 |
1016AB |
+0.33 |
35.55 |
|
|
|
|
1:09.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nikoline Joy Gringer |
2009 |
0984AC |
+0.33 |
30.58 |
|
|
|
|
1:39.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eleonora Marsner |
2009 |
0994AC |
+0.42 |
28.08 |
|
|
|
|
2:07.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Andreas Bitches |
14 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
2:08.14 |
+3.18 |
|
|
|
|
Emma Lind Riisgaard |
2009 |
0934AD |
+0.59 |
32.08 |
|
|
|
|
32.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laura Kegel Sørensen |
2009 |
0990AJ |
+0.49 |
35.72 |
|
|
|
|
1:07.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Liva Dorff |
2009 |
0918AH |
+0.55 |
31.49 |
|
|
|
|
1:39.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Flora Rybak-Andersen |
2009 |
0948AD |
+0.58 |
28.85 |
|
|
|
|
2:08.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
AS Piger |
14 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:08.19 |
+3.23 |
|
|
|
|
Anni Ruohan Zou |
2010 |
1080AJ |
+0.74 |
32.41 |
|
|
|
|
32.41 |
|
|
|
|
|
|
|
Ema Ilic |
2009 |
0932AC |
-.-- |
36.72 |
|
|
|
|
1:09.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Clara Nielsen |
2009 |
0962AD |
+0.08 |
30.48 |
|
|
|
|
1:39.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maja Bager |
2010 |
1020AJ |
-.-- |
28.58 |
|
|
|
|
2:08.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Aarhus Swim Piger |
14 |
Aarhus Swim |
|
|
|
|
|
2:08.95 |
+3.99 |
|
|
|
|
Laura Winum Andersen |
2009 |
0934AC |
+0.66 |
33.14 |
|
|
|
|
33.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julie Mikkelsen |
2010 |
1096AF |
+0.58 |
37.74 |
|
|
|
|
1:10.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Katrine Sander |
2009 |
0946BD |
+0.63 |
30.71 |
|
|
|
|
1:41.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Cecilie Kehlet |
2009 |
0932AF |
+0.38 |
27.36 |
|
|
|
|
2:08.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Odder Smileys |
14 |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:09.43 |
+4.47 |
|
|
|
|
Astrid V. Petersen |
2009 |
0908AC |
+0.64 |
32.21 |
|
|
|
|
32.21 |
|
|
|
|
|
|
|
Anna Nielsen |
2010 |
1052AQ |
+0.30 |
37.39 |
|
|
|
|
1:09.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Zenia Maria Jakobsen |
2009 |
0964AI |
+0.12 |
30.79 |
|
|
|
|
1:40.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Astrid Dindler |
2009 |
0988AD |
+0.11 |
29.04 |
|
|
|
|
2:09.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Herlev Girls 2 |
14 |
Herlev Svømning |
|
|
|
|
|
2:11.07 |
+6.11 |
|
|
|
|
Victoria Mainz |
2009 |
0916BH |
+0.70 |
33.59 |
|
|
|
|
33.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Silke Svendsen |
2009 |
0958AB |
+0.46 |
37.27 |
|
|
|
|
1:10.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Thorey Margret Magnusdottir |
2009 |
0982BK |
+0.42 |
31.03 |
|
|
|
|
1:41.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Karoline Koch Juhl |
2009 |
0994AF |
+0.49 |
29.18 |
|
|
|
|
2:11.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
AGF Piger |
13 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
2:11.11 |
+6.15 |
|
|
|
|
Julie Schleimann |
2010 |
1094AD |
+0.63 |
32.26 |
|
|
|
|
32.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nanna Rosendal Høgh |
2010 |
1096AD |
+0.46 |
38.49 |
|
|
|
|
1:10.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marie Schleimann |
2010 |
1006AD |
+0.37 |
30.94 |
|
|
|
|
1:41.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Cecilie Anna Nyborg |
2010 |
1012AG |
+0.48 |
29.42 |
|
|
|
|
2:11.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
LSK I |
14 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:12.11 |
+7.15 |
|
|
|
|
Ellen-Mai Teilmann |
2009 |
0964AE |
+0.70 |
34.31 |
|
|
|
|
34.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ellen Textor-Broch |
2009 |
0942AA |
+0.41 |
36.31 |
|
|
|
|
1:10.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Mollerup |
2009 |
0974AE |
+0.70 |
32.14 |
|
|
|
|
1:42.76 |
|
|
|
|
|
|
|
Rosa Marie Sandgaard |
2010 |
1006AE |
+0.40 |
29.35 |
|
|
|
|
2:12.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Helsingør |
14 |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:12.26 |
+7.30 |
|
|
|
|
Emma Søgaard Pedersen |
2010 |
1096AC |
+0.67 |
32.23 |
|
|
|
|
32.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sara Gaudesen |
2010 |
1016AD |
+0.45 |
39.58 |
|
|
|
|
1:11.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Karoline Toft Jacobsen |
2009 |
0946AF |
+0.27 |
32.96 |
|
|
|
|
1:44.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Thilde Ethelberg |
2009 |
0956AF |
+0.15 |
27.49 |
|
|
|
|
2:12.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
VG17 Årgangspiger |
14 |
VG 17 |
|
|
|
|
|
2:12.27 |
+7.31 |
|
|
|
|
Victoria Sinding Vetlov |
2009 |
0988BA |
+0.65 |
34.85 |
|
|
|
|
34.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Thilde Bødiker |
2009 |
0924AH |
+0.46 |
36.67 |
|
|
|
|
1:11.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alma Gottorp Sørensen |
2009 |
0954AB |
+0.55 |
32.44 |
|
|
|
|
1:43.96 |
|
|
|
|
|
|
|
Esther Bang Laursen |
2009 |
0926AC |
+0.30 |
28.31 |
|
|
|
|
2:12.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
SSK Slay |
14 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:12.46 |
+7.50 |
|
|
|
|
Lærke Pilgaard Johansson |
2009 |
0924AE |
+0.61 |
33.54 |
|
|
|
|
33.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ea T Jensen |
2009 |
0904AE |
+0.55 |
38.21 |
|
|
|
|
1:11.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frida V. Nierop-Andersen |
2009 |
0902AD |
+0.38 |
31.63 |
|
|
|
|
1:43.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maja Juul Hansen |
2009 |
0962AJ |
+0.41 |
29.08 |
|
|
|
|
2:12.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Vejle piger |
14 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:13.87 |
+8.91 |
|
|
|
|
Alberte Knudsen |
2009 |
0944AB |
+0.73 |
34.10 |
|
|
|
|
34.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Asta-Marie Rasmussen |
2009 |
0964AA |
+0.36 |
42.03 |
|
|
|
|
1:16.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Idun Kjeldsmark Gregersen |
2009 |
0924AB |
+0.27 |
30.78 |
|
|
|
|
1:46.91 |
|
|
|
|
|
|
|
Isabel Qvist Jensen |
2009 |
0996AC |
+0.42 |
26.96 |
|
|
|
|
2:13.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Næstved piger |
14 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:13.92 |
+8.96 |
|
|
|
|
Emilie Jakobsen |
2010 |
1024AF |
+0.76 |
33.63 |
|
|
|
|
33.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emilie Villadsen |
2010 |
1006AQ |
|
39.38 |
|
|
|
|
1:13.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ester Ganci Frederiksen |
2009 |
0914AC |
+0.35 |
32.57 |
|
|
|
|
1:45.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Clara Munkholm Larsen |
2009 |
0976AG |
+0.27 |
28.34 |
|
|
|
|
2:13.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Holbæk Piger 1 |
14 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
|
|
|
2:14.40 |
+9.44 |
|
|
|
|
Mille Stokholm |
2010 |
1034AH |
+0.70 |
34.97 |
|
|
|
|
34.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofie Pedersen |
2009 |
0944AI |
+0.27 |
36.19 |
|
|
|
|
1:11.16 |
|
|
|
|
|
|
|
Nanna Jensen |
2009 |
0938BB |
+0.23 |
32.98 |
|
|
|
|
1:44.14 |
|
|
|
|
|
|
|
Mathilde Marie Grydholt |
2009 |
0942AI |
-.-- |
30.26 |
|
|
|
|
2:14.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Horsens piger |
14 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:14.43 |
+9.47 |
|
|
|
|
Frida Bækskov Tomzak |
2009 |
0974AG |
+0.70 |
35.26 |
|
|
|
|
35.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Andrea Grøndal |
2009 |
0994AG |
+0.29 |
37.48 |
|
|
|
|
1:12.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vigga Rasmussen |
2009 |
0984AG |
+0.14 |
30.96 |
|
|
|
|
1:43.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frederikke Sanggaard |
2009 |
0906BC |
-0.02 |
30.73 |
|
|
|
|
2:14.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Køge piger - 1 |
14 |
Køge Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:15.25 |
+10.29 |
|
|
|
|
Augusta Bollmann |
2009 |
0932AA |
+0.71 |
32.73 |
|
|
|
|
32.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Olivia Henriksen |
2010 |
1078AM |
+0.61 |
38.83 |
|
|
|
|
1:11.56 |
|
|
|
|
|
|
|
Alberte Kobyluch Høst |
2009 |
0968AD |
-.-- |
33.49 |
|
|
|
|
1:45.05 |
|
|
|
|
|
|
|
Mynte Skovager Sveigaard |
2009 |
0972AB |
+0.56 |
30.20 |
|
|
|
|
2:15.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
KVIK Piger 1 |
13 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
2:15.33 |
+10.37 |
|
|
|
|
Alberte Delin Backhausen |
2010 |
1004AI |
+0.74 |
33.93 |
|
|
|
|
33.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alba Overgaard Pedersen |
2010 |
1002AI |
+0.39 |
39.13 |
|
|
|
|
1:13.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alva Wagner Toftdahl |
2010 |
1006AI |
+0.57 |
32.58 |
|
|
|
|
1:45.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Louise Bilberg Lund |
2010 |
1046AI |
+0.45 |
29.69 |
|
|
|
|
2:15.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Esbjerg piger 2 |
14 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:16.99 |
+12.03 |
|
|
|
|
Evalina Jordt-Edwards |
2010 |
1080AI |
+0.67 |
35.35 |
|
|
|
|
35.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alberte Lagoni |
2009 |
0906AI |
+0.52 |
38.22 |
|
|
|
|
1:13.57 |
|
|
|
|
|
|
|
Ida Riddersholm |
2009 |
0918BC |
+0.29 |
32.93 |
|
|
|
|
1:46.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bell Møller-Jacobsen |
2010 |
1068AE |
+0.28 |
30.49 |
|
|
|
|
2:16.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Gsc piger |
13 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:18.90 |
+13.94 |
|
|
|
|
Aleksandra Dragieva |
2010 |
1014AB |
+0.68 |
35.19 |
|
|
|
|
35.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frida Lund Kilen |
2010 |
1098AA |
+0.55 |
36.04 |
|
|
|
|
1:11.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vigga Rasmussen |
2010 |
1032AD |
+0.57 |
36.24 |
|
|
|
|
1:47.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vera Berner-Magnusson |
2010 |
1088AI |
+0.30 |
31.43 |
|
|
|
|
2:18.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
LSK II |
14 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:19.64 |
+14.68 |
|
|
|
|
Maria Holstein Arnesen |
2010 |
1032AC |
+0.75 |
37.19 |
|
|
|
|
37.19 |
|
|
|
|
|
|
|
Amanda Hartvigsen |
2010 |
1094AE |
-.-- |
38.68 |
|
|
|
|
1:15.87 |
|
|
|
|
|
|
|
Sara Ljusheva |
2009 |
0976AE |
-.-- |
33.02 |
|
|
|
|
1:48.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Cirkeline Feldt-Sørensen |
2010 |
1042AC |
-.-- |
30.75 |
|
|
|
|
2:19.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Odder Smiley 2 |
14 |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:20.24 |
+15.28 |
|
|
|
|
Dorina Gyeraj |
2010 |
1086AJ |
+0.68 |
34.94 |
|
|
|
|
34.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Enderlein |
2010 |
1030AU |
+0.37 |
38.46 |
|
|
|
|
1:13.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sommer Maj Andersen |
2009 |
0926BA |
+0.51 |
35.78 |
|
|
|
|
1:49.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marie Lausdahl |
2010 |
1090AO |
|
31.06 |
|
|
|
|
2:20.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
VG17 Årgangspiger 2 |
14 |
VG 17 |
|
|
|
|
|
2:22.47 |
+17.51 |
|
|
|
|
Lisa Koerver Schmidt |
2009 |
0916AB |
+0.81 |
36.99 |
|
|
|
|
36.99 |
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Stefansen |
2009 |
0902AF |
+0.44 |
40.22 |
|
|
|
|
1:17.21 |
|
|
|
|
|
|
|
Cornelia Matthesen |
2009 |
0918AI |
+0.51 |
33.90 |
|
|
|
|
1:51.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nora Rosenkrantz |
2010 |
1018AD |
+0.45 |
31.36 |
|
|
|
|
2:22.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Køge piger - 2 |
14 |
Køge Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:25.47 |
+20.51 |
|
|
|
|
Rosa Sørensen |
2010 |
1096AH |
+0.75 |
36.94 |
|
|
|
|
36.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nia Sommer |
2010 |
1074AA |
-.-- |
42.45 |
|
|
|
|
1:19.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Milling |
2009 |
0906AE |
-.-- |
34.95 |
|
|
|
|
1:54.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Caya Kvisgaard |
2010 |
1046AC |
+0.37 |
31.13 |
|
|
|
|
2:25.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
KVIK Piger 2 |
13 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
2:25.50 |
+20.54 |
|
|
|
|
Zenia Spence |
2010 |
1062AI |
+0.71 |
37.28 |
|
|
|
|
37.28 |
|
|
|
|
|
|
|
Liva Astrid Jørgensen |
2010 |
1040AI |
+0.11 |
42.34 |
|
|
|
|
1:19.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Katarina Nilsson |
2010 |
1032AI |
+0.70 |
34.45 |
|
|
|
|
1:54.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kamma Lykke Sejer Sørensen |
2010 |
1030AI |
+0.27 |
31.43 |
|
|
|
|
2:25.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Divaerne fra Vestegnen |
14 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.11 Startende svømmermister kontak med startskamlen før afsluttende svømmer berører endevæggen |
|
|
|
Annika Skovgren |
2010 |
1054AK |
+0.74 |
33.56 |
|
|
|
|
33.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alberte Hansen |
2009 |
0994BA |
+0.53 |
37.68 |
|
|
|
|
1:11.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Victoria Dolling |
2010 |
1074AO |
+0.29 |
32.85 |
|
|
|
|
1:44.09 |
|
|
|
|
|
|
|
Rosalina M. Postgaard |
2010 |
1088AA |
-0.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Esbjerg piger 1 |
14 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.11 Startende svømmermister kontak med startskamlen før afsluttende svømmer berører endevæggen |
|
|
|
Amalie Haals Jensen |
2009 |
0962BC |
+0.62 |
33.97 |
|
|
|
|
33.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mille Nørskov Kaltoft |
2009 |
0916AE |
+0.49 |
36.39 |
|
|
|
|
1:10.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Sølbech Larsen |
2009 |
0954AG |
+0.32 |
30.95 |
|
|
|
|
1:41.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mie Bech Bøgedal |
2010 |
1072AF |
-0.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Søllerød Sharks |
14 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.11 Startende svømmermister kontak med startskamlen før afsluttende svømmer berører endevæggen |
|
|
|
Emma Nørskov |
2009 |
0956AC |
+0.75 |
32.91 |
|
|
|
|
32.91 |
|
|
|
|
|
|
|
Mia Halskov |
2009 |
0916AC |
+0.17 |
34.59 |
|
|
|
|
1:07.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Bjerre Pedersen |
2009 |
0936AG |
+0.45 |
33.27 |
|
|
|
|
1:40.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Victoria Nørgaard |
2010 |
1046AF |
-0.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-02-2023 19:16:57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-02-2023 19:30.06 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Svømmestadion Danmark |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
3. feb 2023 to 5. feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 4X50m Medley Herrer 14-15 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Winnie's Bitches |
15 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
1:51.43 |
|
|
|
|
|
|
|
Valdemar Hoffmann Hyldig |
2008 |
0885AH |
+0.65 |
25.82 |
|
|
|
|
25.82 |
|
|
|
|
|
|
|
Luan Reyneke |
2009 |
0971BJ |
+0.52 |
31.55 |
|
|
|
|
57.37 |
|
|
|
|
|
|
|
Valther B. Wadstrøm |
2008 |
0811AG |
+0.42 |
27.00 |
|
|
|
|
1:24.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aksel Møllenbach |
2008 |
0833AF |
+0.35 |
27.06 |
|
|
|
|
1:51.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
AS Drenge |
15 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
1:53.75 |
+2.32 |
|
|
|
|
Sigurd S. Kristensen |
2008 |
0869AD |
+0.59 |
27.60 |
|
|
|
|
27.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rasmus Starcke Jeppesen |
2008 |
0813AI |
+0.22 |
31.41 |
|
|
|
|
59.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frederik Demant Sørensen |
2009 |
0959AG |
+0.21 |
25.79 |
|
|
|
|
1:24.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Storm Mandrup Ozimek |
2009 |
0921BE |
+0.40 |
28.95 |
|
|
|
|
1:53.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Gsc drenge 1 |
15 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
|
|
|
1:56.61 |
+5.18 |
|
|
|
|
Villads Moefelt |
2008 |
0825AB |
+0.59 |
28.78 |
|
|
|
|
28.78 |
|
|
|
|
|
|
|
Johan Damkjær Bartels |
2009 |
0995AB |
+0.22 |
34.82 |
|
|
|
|
1:03.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oliver Ogstrup |
2009 |
0927AB |
+0.50 |
28.10 |
|
|
|
|
1:31.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Andreas Bartholin Bruhn |
2008 |
0873AB |
+0.38 |
24.91 |
|
|
|
|
1:56.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Motionsklubben |
15 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
|
|
|
1:58.39 |
+6.96 |
|
|
|
|
Emil Harpøth |
2008 |
0823AP |
+0.69 |
31.11 |
|
|
|
|
31.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eran Akar |
2008 |
0833AH |
+0.12 |
32.88 |
|
|
|
|
1:03.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rasmus Alexander Nielsen |
2008 |
0843AH |
+0.30 |
28.65 |
|
|
|
|
1:32.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Thor Rosselló-Tang |
2008 |
0853AH |
+0.12 |
25.75 |
|
|
|
|
1:58.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sk-SYD Drenge |
15 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
|
|
|
1:58.58 |
+7.15 |
|
|
|
|
Noa Riis |
2008 |
0859AE |
+0.68 |
28.79 |
|
|
|
|
28.79 |
|
|
|
|
|
|
|
Viktor Damkjær Pyndt |
2008 |
0841AG |
+0.26 |
35.08 |
|
|
|
|
1:03.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Dion Veliqi |
2008 |
0843AI |
+0.20 |
29.07 |
|
|
|
|
1:32.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mikkel Stabell |
2009 |
0951AF |
+0.21 |
25.64 |
|
|
|
|
1:58.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Aarhus Swim Drenge 1 |
15 |
Aarhus Swim |
|
|
|
|
|
1:58.85 |
+7.42 |
|
|
|
|
Oscar Persson |
2008 |
0803AL |
+0.71 |
31.11 |
|
|
|
|
31.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Niels Andreasen |
2008 |
0837AO |
+0.13 |
33.11 |
|
|
|
|
1:04.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christian Ekander |
2008 |
0833AO |
+0.07 |
28.76 |
|
|
|
|
1:32.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Albert Grove |
2009 |
0933BD |
+0.50 |
25.87 |
|
|
|
|
1:58.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Gsc drenge 2 |
15 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
|
|
|
1:59.03 |
+7.60 |
|
|
|
|
William Bank Jørgensen |
2008 |
0843AE |
+0.65 |
30.57 |
|
|
|
|
30.57 |
|
|
|
|
|
|
|
Tobias Gorm |
2009 |
0993AE |
+0.20 |
33.20 |
|
|
|
|
1:03.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nicklas Hiort |
2008 |
0891AE |
+0.18 |
28.98 |
|
|
|
|
1:32.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Damjan Kruc |
2008 |
0823AI |
+0.37 |
26.28 |
|
|
|
|
1:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
AGF Løver |
15 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
1:59.40 |
+7.97 |
|
|
|
|
Viggo Rohde |
2008 |
0855AJ |
+0.58 |
27.39 |
|
|
|
|
27.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Adam Bisgaard |
2008 |
0801AM |
+0.28 |
34.36 |
|
|
|
|
1:01.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malthe Le Fevre |
2008 |
0869AE |
+0.25 |
27.64 |
|
|
|
|
1:29.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marcus K. Jespersen |
2009 |
0959AE |
+0.34 |
30.01 |
|
|
|
|
1:59.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ud af Sandkassen |
15 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
|
|
|
1:59.66 |
+8.23 |
|
|
|
|
Valdemar Møller-Ern |
2008 |
0821AA |
+0.57 |
29.30 |
|
|
|
|
29.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frederik Kindberg |
2008 |
0885AF |
+0.37 |
35.21 |
|
|
|
|
1:04.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
August Ibsen |
2008 |
0807AF |
+0.45 |
29.87 |
|
|
|
|
1:34.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emil Mandsberg |
2008 |
0885AD |
+0.25 |
25.28 |
|
|
|
|
1:59.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
KVIK Drenge 1 |
15 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
1:59.69 |
+8.26 |
|
|
|
|
Willum Sullivan Sommer |
2009 |
0901BC |
+0.69 |
31.87 |
|
|
|
|
31.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malte Bøgelund Høpfner |
2008 |
0879AI |
+0.20 |
32.54 |
|
|
|
|
1:04.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marcus Bilberg Lund |
2008 |
0889AI |
+0.53 |
28.17 |
|
|
|
|
1:32.58 |
|
|
|
|
|
|
|
William Winther Sørensen |
2009 |
0997BB |
+0.50 |
27.11 |
|
|
|
|
1:59.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Hobro Svømmeklub |
15 |
Hobro Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:00.34 |
+8.91 |
|
|
|
|
Ditlev Sørensen |
2009 |
0961AE |
+0.74 |
30.31 |
|
|
|
|
30.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kian Asbert Tome |
2009 |
0999AD |
+0.69 |
32.13 |
|
|
|
|
1:02.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Johannes Munk Haugaard |
2009 |
0925BB |
-.-- |
30.75 |
|
|
|
|
1:33.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Magnus Østergaard |
2008 |
0805AF |
-.-- |
27.15 |
|
|
|
|
2:00.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
VG17 Årgangsdrenge |
15 |
VG 17 |
|
|
|
|
|
2:01.02 |
+9.59 |
|
|
|
|
Tristan Nygaard |
2008 |
0891AD |
+0.67 |
28.60 |
|
|
|
|
28.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jonathan V Ahm-Jantzen |
2009 |
0949AA |
+0.70 |
34.68 |
|
|
|
|
1:03.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bertram J. Trangbæk |
2009 |
0953AD |
+0.02 |
30.99 |
|
|
|
|
1:34.27 |
|
|
|
|
|
|
|
Oliver Hentzen Tordrup |
2008 |
0897AI |
+0.19 |
26.75 |
|
|
|
|
2:01.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Fredericia drenge |
15 |
Fredericia Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:01.83 |
+10.40 |
|
|
|
|
Frederik Billesø Beck |
2008 |
0815AA |
+0.64 |
31.09 |
|
|
|
|
31.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Joakim Kristensen |
2008 |
0813AB |
+0.30 |
33.17 |
|
|
|
|
1:04.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mathias Møller Madsen |
2008 |
0899AH |
+0.38 |
28.09 |
|
|
|
|
1:32.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oliver Søe |
2009 |
0923AD |
+0.20 |
29.48 |
|
|
|
|
2:01.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Haderslev gutterne |
15 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
|
|
|
2:02.36 |
+10.93 |
|
|
|
|
Ádám Czibere |
2008 |
0827AQ |
+0.63 |
30.68 |
|
|
|
|
30.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eskild Meyer |
2009 |
0903BA |
+0.37 |
35.32 |
|
|
|
|
1:06.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Johannes Due Jessen |
2008 |
0847AI |
+0.22 |
28.71 |
|
|
|
|
1:34.71 |
|
|
|
|
|
|
|
Tobias Philippsen |
2009 |
0945BG |
+0.34 |
27.65 |
|
|
|
|
2:02.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Hay Day Farmerne |
15 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:03.07 |
+11.64 |
|
|
|
|
Bertram Poser Jensen |
2008 |
0867AB |
+0.59 |
33.44 |
|
|
|
|
33.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danilo Vaarning |
2009 |
0935AA |
+0.36 |
34.44 |
|
|
|
|
1:07.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gilbert Eskildsen |
2008 |
0839AD |
+0.36 |
29.38 |
|
|
|
|
1:37.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alexander Kirk |
2008 |
0863AD |
+0.28 |
25.81 |
|
|
|
|
2:03.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Søllerød Sharks |
15 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:03.34 |
+11.91 |
|
|
|
|
William Moe Sørensen |
2009 |
0937BB |
+0.71 |
31.67 |
|
|
|
|
31.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laurits Radmer Nygaard |
2008 |
0807AI |
+0.55 |
34.68 |
|
|
|
|
1:06.35 |
|
|
|
|
|
|
|
Carl August Scheel |
2009 |
0995AF |
+0.46 |
30.18 |
|
|
|
|
1:36.53 |
|
|
|
|
|
|
|
August Drucker |
2009 |
0909AH |
+0.47 |
26.81 |
|
|
|
|
2:03.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Vejle drenge |
15 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:03.51 |
+12.08 |
|
|
|
|
Mads Emil Schwartz |
2008 |
0891AA |
+0.66 |
30.90 |
|
|
|
|
30.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Saleh Ayyach |
2009 |
0937BA |
+0.27 |
36.76 |
|
|
|
|
1:07.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frederik Jørgensen |
2008 |
0819AG |
-.-- |
29.10 |
|
|
|
|
1:36.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gustav Hansen |
2008 |
0877AE |
+0.49 |
26.75 |
|
|
|
|
2:03.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
LSK pelones |
15 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:04.17 |
+12.74 |
|
|
|
|
Frederik Salling |
2009 |
0987AC |
+0.72 |
31.01 |
|
|
|
|
31.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sebastian Niemann Madsen |
2008 |
0845AG |
+0.46 |
36.94 |
|
|
|
|
1:07.95 |
|
|
|
|
|
|
|
Mathias Hald |
2009 |
0977AC |
+0.33 |
30.41 |
|
|
|
|
1:38.36 |
|
|
|
|
|
|
|
Bertram Wagner |
2008 |
0859AB |
+0.30 |
25.81 |
|
|
|
|
2:04.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
SIGMA Drenge 1 |
15 |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
2:04.25 |
+12.82 |
|
|
|
|
Frey Egholm Høgh |
2008 |
0863AG |
+0.74 |
29.90 |
|
|
|
|
29.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Joe Hargreaves |
2008 |
0893AA |
+0.30 |
34.47 |
|
|
|
|
1:04.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lukas Højfeldt |
2008 |
0805AD |
+0.39 |
30.93 |
|
|
|
|
1:35.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Axel Bonke Jensen |
2009 |
0989AB |
+0.34 |
28.95 |
|
|
|
|
2:04.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Aarhus Swim Drenge 2 |
15 |
Aarhus Swim |
|
|
|
|
|
2:04.55 |
+13.12 |
|
|
|
|
Alexander Bjerre |
2009 |
0999AA |
+0.67 |
30.90 |
|
|
|
|
30.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Storm Sall Okkels |
2009 |
0955BD |
+0.25 |
34.51 |
|
|
|
|
1:05.41 |
|
|
|
|
|
|
|
Alfred Hørlück |
2008 |
0831AO |
+0.60 |
30.15 |
|
|
|
|
1:35.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eskil Kiib Bach |
2009 |
0993BA |
+0.30 |
28.99 |
|
|
|
|
2:04.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Køge drenge - 1 |
15 |
Køge Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:07.73 |
+16.30 |
|
|
|
|
Pelle Chr. Severinsen |
2008 |
0831AB |
+0.75 |
32.10 |
|
|
|
|
32.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frederik Vedtofte |
2009 |
0937AB |
+0.36 |
36.39 |
|
|
|
|
1:08.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elias Elborg Johannessen |
2009 |
0925AE |
+0.35 |
33.16 |
|
|
|
|
1:41.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kristoffer Fjeldsted |
2008 |
0853AB |
+0.37 |
26.08 |
|
|
|
|
2:07.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Horsens drenge 1 |
15 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:08.25 |
+16.82 |
|
|
|
|
Villads Vestergaard Ahm |
2008 |
0809AL |
+0.63 |
32.10 |
|
|
|
|
32.10 |
|
|
|
|
|
|
|
Alexander Buch |
2008 |
0805AL |
+0.38 |
35.38 |
|
|
|
|
1:07.48 |
|
|
|
|
|
|
|
Jakob Wemmelund |
2008 |
0809AR |
+0.21 |
31.18 |
|
|
|
|
1:38.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Johannes Ravn |
2008 |
0855AI |
+0.42 |
29.59 |
|
|
|
|
2:08.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Odder Smileys |
15 |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:08.52 |
+17.09 |
|
|
|
|
Johannes Brixen |
2009 |
0965AC |
+0.70 |
33.37 |
|
|
|
|
33.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
William Hother Jensen |
2008 |
0803AE |
+0.55 |
35.56 |
|
|
|
|
1:08.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marcus Halle |
2009 |
0975AC |
+0.24 |
30.05 |
|
|
|
|
1:38.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julius Schumann Thrane |
2008 |
0867AN |
+0.69 |
29.54 |
|
|
|
|
2:08.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Esbjerg drenge |
15 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:08.59 |
+17.16 |
|
|
|
|
Jeppe Bech Bøgedal |
2008 |
0819AF |
+0.71 |
32.88 |
|
|
|
|
32.88 |
|
|
|
|
|
|
|
Noah Junior Grene |
2008 |
0823AE |
+0.25 |
35.54 |
|
|
|
|
1:08.42 |
|
|
|
|
|
|
|
Emil Asger Møller |
2009 |
0965AG |
+0.11 |
31.42 |
|
|
|
|
1:39.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nikolai Elgaard |
2009 |
0973AC |
+0.11 |
28.75 |
|
|
|
|
2:08.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Holbæk Drenge 1 |
15 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
|
|
|
2:08.97 |
+17.54 |
|
|
|
|
Frederik Verner Pedersen |
2008 |
0841AP |
+0.70 |
30.78 |
|
|
|
|
30.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mikkel Sivebæk Nielsen |
2009 |
0903BF |
+0.35 |
40.98 |
|
|
|
|
1:11.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mathias Klint Craven |
2008 |
0865AJ |
+0.42 |
29.85 |
|
|
|
|
1:41.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anders Jensen |
2008 |
0895AJ |
+0.27 |
27.36 |
|
|
|
|
2:08.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
A6 drenge |
15 |
A6 |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 Flere butterflyben efter start eller vending, eller butterflybenspark efter første brystsvømningsbenspark |
|
|
|
Silas Hammer Toftkær |
2009 |
0979AC |
+0.65 |
34.55 |
|
|
|
|
34.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alexander Merl Larsen |
2008 |
0853AA |
+0.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Magnus Svane Hartmann |
2008 |
0881AO |
+0.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isaac Hammer Toftkær |
2009 |
0969AC |
+0.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Helsingør |
15 |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.13 Der blev svømmet i forkert rækkefølge |
|
|
|
Bastian Zahle |
2008 |
0825AE |
+0.58 |
28.45 |
|
|
|
|
28.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bertil West |
2009 |
0999AC |
+0.07 |
33.09 |
|
|
|
|
1:01.54 |
|
|
|
|
|
|
|
Tobias Sune Andersen |
2008 |
0817AD |
+0.22 |
28.59 |
|
|
|
|
1:30.13 |
|
|
|
|
|
|
|
Andreas Frommelt Hertz |
2008 |
0835AB |
+0.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-02-2023 19:34:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-02-2023 19:34.58 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Svømmestadion Danmark |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
3. feb 2023 to 5. feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 100m Frisvømning Damer 13 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julie Schleimann |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.62 |
742 |
1:00.14 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.26 |
(-1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Caroline Leander Søltoft |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
+0.68 |
718 |
1:00.82 |
+0.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.04 |
(-1.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ida Langseth |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
+0.66 |
689 |
1:01.67 |
+1.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.13 |
(-2.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Frida Lund Kilen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.74 |
685 |
1:01.78 |
+1.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.71 |
(-0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Marie Schleimann |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.63 |
647 |
1:02.95 |
+2.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.08 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Josephine Esther Glad |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.70 |
621 |
1:03.84 |
+3.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.13 |
(-1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anni Ruohan Zou |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.72 |
616 |
1:03.99 |
+3.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.88 |
(+1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Cirkeline Feldt-Sørensen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.79 |
607 |
1:04.31 |
+4.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.21 |
(-2.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Louise Bilberg Lund |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.70 |
593 |
1:04.80 |
+4.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.13 |
(-0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Nicoline Svarrer |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.81 |
593 |
1:04.81 |
+4.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.51 |
(-1.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Asta Kruse Enemærke |
2010 |
Herlev Svømning |
+0.76 |
586 |
1:05.07 |
+4.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.30 |
(-3.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Mie Bech Bøgedal |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.73 |
584 |
1:05.13 |
+4.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.49 |
(-2.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ella Wolffbrandt |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
+0.70 |
579 |
1:05.34 |
+5.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.36 |
(-2.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Kamma Lykke Sejer Sørensen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.56 |
575 |
1:05.49 |
+5.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.48 |
(-0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Maja Tojzan |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.68 |
569 |
1:05.71 |
+5.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.52 |
(-2.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Caya Kvisgaard |
2010 |
Køge Svømmeklub |
+0.61 |
568 |
1:05.77 |
+5.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.37 |
(-1.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Rosa Marie Sandgaard |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.67 |
561 |
1:06.04 |
+5.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.03 |
(-0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Cecilie Anna Nyborg |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.71 |
556 |
1:06.24 |
+6.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.25 |
(-2.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Agnethe Overgaard |
2010 |
Hørsholm Svømmeforening |
+0.73 |
537 |
1:06.99 |
+6.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.36 |
(+0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Maria Gandrup Nygaard |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.57 |
535 |
1:07.09 |
+6.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.79 |
(-0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Maria Holstein Arnesen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.78 |
531 |
1:07.24 |
+7.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.50 |
(+0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Julia Stanczyk |
2010 |
Swim Team Taastrup |
+0.85 |
526 |
1:07.46 |
+7.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.58 |
(-3.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Bell Møller-Jacobsen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.76 |
522 |
1:07.61 |
+7.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.38 |
(-2.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Josefine Bak Mathiasen |
2010 |
Struer Svømmeklub |
-.-- |
522 |
1:07.62 |
+7.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.69 |
(-1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Alberte Hjarbæk |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.63 |
519 |
1:07.77 |
+7.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.63 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Silke Holtz |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
+0.85 |
512 |
1:08.07 |
+7.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.86 |
(+2.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Nora Rosenkrantz |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.42 |
503 |
1:08.45 |
+8.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.60 |
(-0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Emilie Villadsen |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
+0.67 |
499 |
1:08.63 |
+8.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.56 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Aura-Xenia Korsgaard Fenger |
2010 |
Kalundborg SK |
+0.86 |
494 |
1:08.86 |
+8.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.29 |
(-3.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Ida Friis Mikkelsen |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.82 |
491 |
1:09.04 |
+8.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.88 |
(-0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Rosalina M. Postgaard |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.81 |
479 |
1:09.58 |
+9.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.53 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Freja Kawa |
2010 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.86 |
466 |
1:10.23 |
+10.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.73 |
(+1.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Mathilde Lisberg Devantie |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.72 |
463 |
1:10.37 |
+10.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.58 |
(+0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Emilie Hougaard Lading |
2010 |
Hørsholm Svømmeforening |
-.-- |
457 |
1:10.68 |
+10.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.91 |
(+0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Vera Berner-Magnusson |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.43 |
456 |
1:10.72 |
+10.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.38 |
(-2.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Karla S Enevoldsen |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
-.-- |
454 |
1:10.87 |
+10.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.42 |
(+2.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nikoline Frederikke Axelsen |
2010 |
Svømmeklubben Sønderborg |
+0.39 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2023 09:54:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 100m Frisvømning Damer 14 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rebekka Elholm |
2009 |
Ringe Svømme Klub |
+0.73 |
755 |
59.80 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 59.64 |
(+0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Isabel Qvist Jensen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
+0.75 |
750 |
59.95 |
+0.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.43 |
(+0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emma Nørskov |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.77 |
712 |
1:01.00 |
+1.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.86 |
(-0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Esther Bang Laursen |
2009 |
Vest-Brøndby |
+0.68 |
711 |
1:01.02 |
+1.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.67 |
(+0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Thorey Margret Magnusdottir |
2009 |
Herlev Svømning |
+0.59 |
677 |
1:02.03 |
+2.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.13 |
(-0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mia Halskov |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.69 |
676 |
1:02.06 |
+2.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.75 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Eleonora Marsner |
2009 |
Herlev Svømning |
+0.66 |
666 |
1:02.36 |
+2.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.79 |
(+0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Clara Munkholm Larsen |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
+0.53 |
664 |
1:02.42 |
+2.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.39 |
(+1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Zenia Maria Jakobsen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.49 |
660 |
1:02.54 |
+2.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.92 |
(-1.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ema Ilic |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.80 |
655 |
1:02.70 |
+2.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.48 |
(-1.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Idun Kjeldsmark Gregersen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
+0.69 |
629 |
1:03.57 |
+3.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.38 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Flora Rybak-Andersen |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.73 |
623 |
1:03.77 |
+3.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.49 |
(+1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Julie Aagaard Christensen |
2009 |
Swim Team Odense |
+0.60 |
603 |
1:04.47 |
+4.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.52 |
(-1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Clara Nielsen |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.79 |
598 |
1:04.62 |
+4.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.92 |
(-0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Anna Bjerre Pedersen |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.73 |
597 |
1:04.67 |
+4.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.36 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Andrea Lage |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.59 |
583 |
1:05.17 |
+5.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.09 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Victoria Sinding Vetlov |
2009 |
Vest-Brøndby |
+0.64 |
582 |
1:05.24 |
+5.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.25 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Anna Staal |
2009 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.62 |
567 |
1:05.80 |
+6.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.69 |
(+1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Karoline Koch Juhl |
2009 |
Herlev Svømning |
+0.67 |
557 |
1:06.20 |
+6.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.71 |
(+0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Mikala Valentin Eggertsen |
2009 |
Nakskov Svømme Klub |
+0.54 |
550 |
1:06.46 |
+6.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.59 |
(+0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Silke Stevnhøj Sommer |
2009 |
Herning Svømmeklub |
+0.72 |
544 |
1:06.71 |
+6.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.46 |
(+1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Ida Gjelstrup |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.75 |
542 |
1:06.78 |
+6.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.96 |
(-2.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Katrine Mølbak |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
+0.70 |
539 |
1:06.91 |
+7.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.19 |
(-0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Caroline Milling |
2009 |
Køge Svømmeklub |
+0.78 |
533 |
1:07.14 |
+7.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.38 |
(-1.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Mathilde Marie Grydholt |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.55 |
531 |
1:07.26 |
+7.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.82 |
(-0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Kristine Øvre |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.84 |
498 |
1:08.68 |
+8.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.52 |
(-1.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Johanne Øland Frøkjær |
2009 |
Thisted Svømmeklub |
+0.71 |
485 |
1:09.32 |
+9.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.71 |
(-0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2023 09:54:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04-02-2023 09:54.14 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Svømmestadion Danmark |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
3. feb 2023 to 5. feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 100m Frisvømning Herrer 14 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frederik Demant Sørensen |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.79 |
751 |
53.20 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 54.28 |
(-1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Noah Llobel |
2009 |
Grenaa Svømmeklub |
+0.78 |
611 |
57.00 |
+3.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.22 |
(-4.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mikkel Stabell |
2009 |
SvømmeKlubben SYD |
+0.72 |
608 |
57.08 |
+3.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.83 |
(-0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Simon Nyhus |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.73 |
586 |
57.78 |
+4.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.27 |
(-1.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Christian Abrahamsen |
2009 |
Aabybro Svømmeklub |
+0.64 |
575 |
58.16 |
+4.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.93 |
(-0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Albert Grove |
2009 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.63 |
569 |
58.36 |
+5.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.26 |
(-0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Gustavs Lopacinskis |
2009 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.66 |
568 |
58.39 |
+5.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.21 |
(-0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
August Drucker |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.67 |
536 |
59.52 |
+6.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.32 |
(+0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Daniel Sabic |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.60 |
535 |
59.56 |
+6.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.97 |
(-2.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Jarl Bjerregaard Abrahamsen |
2009 |
SvømmeKlubben SYD |
+0.76 |
534 |
59.61 |
+6.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.51 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Arn Byrge Hovmand |
2009 |
Helsinge Svømmeklub |
+0.67 |
532 |
59.67 |
+6.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.69 |
(-1.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
William Winther Sørensen |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.63 |
530 |
59.76 |
+6.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.20 |
(-0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Storm Sall Okkels |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.55 |
509 |
1:00.56 |
+7.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.75 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Luan Reyneke |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.63 |
504 |
1:00.77 |
+7.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.56 |
(-0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Alexander Bjerre |
2009 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.70 |
501 |
1:00.89 |
+7.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.83 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Carl August Scheel |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.65 |
494 |
1:01.16 |
+7.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.12 |
(+1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Alfred J. R. Pedas |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.69 |
493 |
1:01.20 |
+8.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.89 |
(-0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Gustav Jørgensen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
+0.57 |
482 |
1:01.69 |
+8.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.82 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Mikkel Frank |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.82 |
480 |
1:01.77 |
+8.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.72 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Linus Sylvest Andersen |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
+0.65 |
475 |
1:01.95 |
+8.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.26 |
(-0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Sander Y Hansen |
2009 |
Kalundborg SK |
+0.67 |
470 |
1:02.21 |
+9.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.55 |
(-1.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Jonatan Thrysøe |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.66 |
469 |
1:02.24 |
+9.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.32 |
(+0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Dominic Torkamani |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.70 |
465 |
1:02.39 |
+9.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.28 |
(+0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Malte Scott Jensen |
2009 |
Hillerød Svømmeklub |
+0.77 |
455 |
1:02.88 |
+9.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.00 |
(-1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Mikkel Sivebæk Nielsen |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.74 |
439 |
1:03.60 |
+10.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.16 |
(+0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Kristian Fjordgaard Beuchert |
2009 |
Dragsholm Svømmeklub |
+0.72 |
439 |
1:03.61 |
+10.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.20 |
(-0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Willum Sullivan Sommer |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.67 |
425 |
1:04.30 |
+11.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.23 |
(+2.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Eskil Kiib Bach |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.64 |
420 |
1:04.54 |
+11.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.87 |
(-1.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Marcus Albjerg |
2009 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.69 |
381 |
1:06.69 |
+13.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.76 |
(+5.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Marcus K. Jespersen |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.69 |
370 |
1:07.34 |
+14.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.95 |
(-0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Matti Suikkanen |
2009 |
SvømmeKlubben SYD |
+0.60 |
370 |
1:07.36 |
+14.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.40 |
(+2.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2023 10:08:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 100m Frisvømning Herrer 15 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sigurd S. Kristensen |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.73 |
766 |
52.86 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 53.66 |
(-0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Valdemar Hoffmann Hyldig |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.72 |
750 |
53.23 |
+0.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.54 |
(-0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rio Halawi |
2008 |
Herlev Svømning |
+0.70 |
730 |
53.71 |
+0.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.62 |
(-0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Gustav Bøttiger |
2008 |
Swim Team Odense |
+0.71 |
683 |
54.90 |
+2.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.63 |
(-0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Cornelius Kemnitz |
2008 |
Farum Svømmeklub |
+0.74 |
668 |
55.33 |
+2.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.16 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Andreas Bartholin Bruhn |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.65 |
667 |
55.34 |
+2.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.71 |
(-0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emil Mandsberg |
2008 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.63 |
663 |
55.47 |
+2.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.48 |
(-1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Martin Kjær Thorsen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.62 |
624 |
56.59 |
+3.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.23 |
(-1.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Marcus Bilberg Lund |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.63 |
621 |
56.69 |
+3.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.62 |
(-0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Kristoffer Fjeldsted |
2008 |
Køge Svømmeklub |
+0.68 |
618 |
56.77 |
+3.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.79 |
(-1.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Gustav Hørlykke |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.74 |
614 |
56.88 |
+4.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.75 |
(-2.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Nicolai Molter Petersen |
2008 |
Næstved Svømmeklub |
+0.62 |
608 |
57.09 |
+4.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.03 |
(-0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Thor Rosselló-Tang |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.61 |
603 |
57.25 |
+4.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.15 |
(-0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Tobias Sune Andersen |
2008 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.71 |
601 |
57.31 |
+4.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.63 |
(-1.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Bertram Wagner |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.67 |
593 |
57.55 |
+4.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.63 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Johannes Due Jessen |
2008 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.56 |
586 |
57.78 |
+4.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.91 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Adam Bisgaard |
2008 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.59 |
586 |
57.79 |
+4.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.75 |
(-0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=18 |
|
Malthe Le Fevre |
2008 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.67 |
586 |
57.80 |
+4.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.94 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=18 |
|
Felix Yung K Gotfredsen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.66 |
586 |
57.80 |
+4.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.69 |
(+0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Annas Sallam |
2008 |
Brædstrup Svømmeklub |
+0.71 |
581 |
57.95 |
+5.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.82 |
(-1.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Alexander Kirk |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.71 |
575 |
58.15 |
+5.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.00 |
(-2.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Ivan Pedersen |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
+0.72 |
571 |
58.29 |
+5.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.79 |
(-1.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Oliver Munck Sommer |
2008 |
Swim Team Neptun |
+0.75 |
560 |
58.65 |
+5.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.02 |
(-2.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Magnus Østergaard |
2008 |
Hobro Svømmeklub |
+0.72 |
560 |
58.68 |
+5.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.73 |
(-2.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Oliver Ellegaard Petersen |
2008 |
Næstved Svømmeklub |
+0.66 |
559 |
58.71 |
+5.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.46 |
(+0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
William Foged |
2008 |
Helsinge Svømmeklub |
+0.71 |
558 |
58.73 |
+5.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.95 |
(-0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Gustav Hansen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
+0.72 |
558 |
58.75 |
+5.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.76 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Alexander Buch |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
+0.75 |
541 |
59.34 |
+6.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.82 |
(-0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Magnus Rantzau Vejvad |
2008 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.62 |
541 |
59.36 |
+6.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.02 |
(-0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Eran Akar |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.69 |
540 |
59.37 |
+6.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.00 |
(-0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Oliver Hentzen Tordrup |
2008 |
Vest-Brøndby |
+0.67 |
539 |
59.41 |
+6.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.79 |
(-0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Hjalmer Lunden |
2008 |
Swim Team Odense |
+0.74 |
538 |
59.47 |
+6.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.63 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Alexander Groth |
2008 |
Værløse Svømmeklub |
+0.61 |
529 |
59.79 |
+6.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.39 |
(+0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
David Stoklund |
2008 |
Kalundborg SK |
+0.64 |
522 |
1:00.04 |
+7.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.43 |
(+0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
William Brigsted Vissing |
2008 |
Hørsholm Svømmeforening |
+0.71 |
512 |
1:00.45 |
+7.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.75 |
(-1.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Maciej Dworzanski |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.72 |
504 |
1:00.77 |
+7.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.04 |
(+0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Anders Jensen |
2008 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.76 |
503 |
1:00.81 |
+7.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.94 |
(+0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Jakob Wemmelund |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
+0.61 |
498 |
1:01.00 |
+8.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.03 |
(-2.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Frederik Kindberg |
2008 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.69 |
430 |
1:04.08 |
+11.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.55 |
(-0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2023 10:08:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04-02-2023 10:08.58 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Svømmestadion Danmark |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
3. feb 2023 to 5. feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 200m Medley Damer 13 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Caroline Leander Søltoft |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
+0.66 |
681 |
2:32.23 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.04 |
(-3.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maja Bager |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.74 |
666 |
2:33.37 |
+1.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.56 |
(-6.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ida Langseth |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
+0.70 |
625 |
2:36.60 |
+4.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.15 |
(-3.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ella Kruse Enemærke |
2010 |
Herlev Svømning |
+0.72 |
625 |
2:36.65 |
+4.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:41.30 |
(-4.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ingrid Zeller |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.79 |
614 |
2:37.52 |
+5.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:38.95 |
(-1.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alberte Delin Backhausen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
-.-- |
605 |
2:38.29 |
+6.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.95 |
(-4.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ella Wolffbrandt |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
+0.69 |
589 |
2:39.77 |
+7.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:46.54 |
(-6.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sophia Scheel Orloff |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.55 |
586 |
2:39.99 |
+7.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.17 |
(-7.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emilie Jakobsen |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
+0.59 |
579 |
2:40.64 |
+8.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.97 |
(+0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Caroline Brøndum Poulsen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.56 |
574 |
2:41.12 |
+8.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.44 |
(-4.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Nicoline Svarrer |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.80 |
567 |
2:41.75 |
+9.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.17 |
(-3.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Nia Sommer |
2010 |
Køge Svømmeklub |
+0.78 |
539 |
2:44.54 |
+12.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.63 |
(-4.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Victoria Dolling |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.69 |
533 |
2:45.13 |
+12.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.74 |
(-3.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Liva Astrid Jørgensen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.78 |
532 |
2:45.23 |
+13.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:46.92 |
(-1.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Josefine Bak Mathiasen |
2010 |
Struer Svømmeklub |
+0.91 |
528 |
2:45.69 |
+13.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:49.01 |
(-3.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Madicken Markussen |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
-.-- |
504 |
2:48.20 |
+15.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.36 |
(+0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Maria Holstein Arnesen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.77 |
501 |
2:48.54 |
+16.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:41.21 |
(+7.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Alva Wagner Toftdahl |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.62 |
496 |
2:49.15 |
+16.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.29 |
(+1.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Amalie Vogt Monberg |
2010 |
Solrød Svømmeklub |
+0.55 |
456 |
2:53.99 |
+21.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:00.72 |
(-6.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2023 10:50:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 200m Medley Damer 14 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christiane Dreyer Riis |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.71 |
745 |
2:27.73 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:32.39 |
(-4.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Cecilie Kehlet |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.79 |
725 |
2:29.05 |
+1.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.48 |
(-1.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Augusta Bollmann |
2009 |
Køge Svømmeklub |
+0.62 |
669 |
2:33.11 |
+5.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.41 |
(-1.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vigga Rasmussen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.73 |
659 |
2:33.84 |
+6.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.80 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Signe Grynnerup |
2009 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.58 |
636 |
2:35.68 |
+7.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.55 |
(-3.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nikoline Joy Gringer |
2009 |
Herlev Svømning |
+0.78 |
635 |
2:35.75 |
+8.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:38.54 |
(-2.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Signe Skelvig |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.67 |
635 |
2:35.80 |
+8.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.15 |
(-1.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alma Gottorp Sørensen |
2009 |
Vest-Brøndby |
+0.48 |
633 |
2:35.96 |
+8.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.07 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Rosa Toft |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.74 |
631 |
2:36.15 |
+8.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.99 |
(+0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ellen Textor-Broch |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.86 |
628 |
2:36.40 |
+8.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:38.91 |
(-2.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Liva Dorff |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.72 |
625 |
2:36.59 |
+8.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.15 |
(-2.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Caja Basler Abildgaard |
2009 |
A6 JGI-Swim |
+0.85 |
620 |
2:37.05 |
+9.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.31 |
(-2.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Astrid V. Petersen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.74 |
620 |
2:37.07 |
+9.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:38.94 |
(-1.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Louisa Kjerulf |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.77 |
608 |
2:38.03 |
+10.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.56 |
(+3.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ema Ilic |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.71 |
608 |
2:38.09 |
+10.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:38.53 |
(-0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Ellen-Mai Teilmann |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
-.-- |
607 |
2:38.13 |
+10.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.61 |
(-2.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Esther Bang Laursen |
2009 |
Vest-Brøndby |
+0.79 |
604 |
2:38.44 |
+10.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:32.37 |
(+6.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Karoline Sander Andersen |
2009 |
Thisted Svømmeklub |
+0.77 |
590 |
2:39.63 |
+11.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:41.81 |
(-2.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Katrine Sander |
2009 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.59 |
590 |
2:39.65 |
+11.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:38.98 |
(+0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=20 |
|
Astrid Dindler |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.81 |
583 |
2:40.30 |
+12.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.52 |
(+3.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=20 |
|
Emma Mollerup |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.61 |
583 |
2:40.30 |
+12.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:38.04 |
(+2.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Thea Fritz Larsen |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
+0.81 |
497 |
2:49.05 |
+21.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:50.47 |
(-1.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Josephine Siggaard Kraul |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.72 |
497 |
2:49.09 |
+21.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.37 |
(+3.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2023 10:50:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04-02-2023 10:51.09 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Svømmestadion Danmark |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
3. feb 2023 to 5. feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 200m Medley Herrer 14 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frederik Demant Sørensen |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.78 |
722 |
2:13.29 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:16.72 |
(-3.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vitus Ketscher |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.68 |
640 |
2:18.76 |
+5.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.40 |
(-6.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oliver Ogstrup |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.81 |
617 |
2:20.42 |
+7.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.52 |
(-2.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Frederik Salling |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.60 |
560 |
2:25.04 |
+11.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.09 |
(-3.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Carl August Scheel |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.64 |
535 |
2:27.31 |
+14.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:29.35 |
(-2.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
August Drucker |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.64 |
525 |
2:28.19 |
+14.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.54 |
(-2.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Conrad Buhl |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.71 |
518 |
2:28.90 |
+15.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:29.88 |
(-0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mathias Mygind |
2009 |
Ringe Svømme Klub |
+0.76 |
517 |
2:28.93 |
+15.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.89 |
(-2.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Linus Sylvest Andersen |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
+0.73 |
513 |
2:29.37 |
+16.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.66 |
(-4.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mathias Hald |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.54 |
513 |
2:29.40 |
+16.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.46 |
(-2.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Mikkel Fangel Christensen |
2009 |
Svømmeklubben Sønderborg |
+0.60 |
449 |
2:36.12 |
+22.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.23 |
(+1.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Gabriel Oostwouder |
2009 |
Aarhus Swim - IHF |
+0.65 |
420 |
2:39.66 |
+26.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.61 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Jarl Bjerregaard Abrahamsen |
2009 |
SvømmeKlubben SYD |
+0.79 |
409 |
2:41.07 |
+27.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:32.40 |
(+8.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Silas Hammer Toftkær |
2009 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.65 |
386 |
2:44.15 |
+30.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.49 |
(-0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2023 10:51:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 200m Medley Herrer 15 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Noa Riis |
2008 |
SvømmeKlubben SYD |
+0.75 |
723 |
2:13.24 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:17.73 |
(-4.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Valdemar Møller-Ern |
2008 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.58 |
694 |
2:15.03 |
+1.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.15 |
(-5.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rio Halawi |
2008 |
Herlev Svømning |
+0.72 |
687 |
2:15.54 |
+2.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:15.61 |
(-0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tristan Nygaard |
2008 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.69 |
678 |
2:16.10 |
+2.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:19.17 |
(-3.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Viggo Rohde |
2008 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.68 |
674 |
2:16.36 |
+3.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:21.18 |
(-4.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Rasmus Starcke Jeppesen |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.77 |
662 |
2:17.20 |
+3.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:19.99 |
(-2.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sigurd S. Kristensen |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.75 |
650 |
2:18.02 |
+4.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:18.46 |
(-0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Villads Moefelt |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.62 |
635 |
2:19.08 |
+5.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.24 |
(-5.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Frey Egholm Høgh |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
+0.68 |
630 |
2:19.47 |
+6.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.19 |
(-6.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Viktor Nymark Føge |
2008 |
Herlev Svømning |
+0.67 |
630 |
2:19.49 |
+6.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:18.71 |
(+0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ádám Czibere |
2008 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.66 |
623 |
2:19.96 |
+6.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:19.83 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Gustav Midtgaard |
2008 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.74 |
617 |
2:20.43 |
+7.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:21.97 |
(-1.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Bertram Wagner |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.68 |
599 |
2:21.81 |
+8.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.57 |
(-0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Alexander Merl Larsen |
2008 |
A6 JGI-Swim |
+0.67 |
588 |
2:22.71 |
+9.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.70 |
(-3.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Laurits Radmer Nygaard |
2008 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.78 |
568 |
2:24.38 |
+11.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:27.67 |
(-3.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Johannes Due Jessen |
2008 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.75 |
561 |
2:24.95 |
+11.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.97 |
(-0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Benjamin Krohn Markussen |
2008 |
Farum Svømmeklub |
+0.67 |
555 |
2:25.45 |
+12.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:27.17 |
(-1.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Mathias Møller Madsen |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.71 |
554 |
2:25.58 |
+12.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.26 |
(-0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Tobias Møller-Munkøe |
2008 |
Roskilde Svømning |
+0.73 |
548 |
2:26.11 |
+12.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:27.47 |
(-1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Vincent W. Takla |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.55 |
542 |
2:26.60 |
+13.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:29.55 |
(-2.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Frederik Jørgensen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
+0.74 |
540 |
2:26.79 |
+13.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:27.78 |
(-0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Joe Hargreaves |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.65 |
539 |
2:26.92 |
+13.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:29.37 |
(-2.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Mads Emil Schwartz |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
+0.72 |
537 |
2:27.14 |
+13.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:29.96 |
(-2.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Emil Harpøth |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.67 |
521 |
2:28.63 |
+15.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.20 |
(-1.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Gustav Hansen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
+0.78 |
505 |
2:30.11 |
+16.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.26 |
(+5.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Mads Kvorning |
2008 |
Kolding SK |
+0.74 |
504 |
2:30.20 |
+16.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.26 |
(-4.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Sebastian Niemann Madsen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.75 |
495 |
2:31.15 |
+17.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:29.69 |
(+1.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Maciej Dworzanski |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.71 |
492 |
2:31.48 |
+18.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.02 |
(+1.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
August Ibsen |
2008 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.72 |
469 |
2:33.92 |
+20.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.48 |
(-6.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Alfred Hørlück |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.83 |
415 |
2:40.34 |
+27.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:50.24 |
(-9.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Conrad Johansen |
2008 |
Frem Odense |
+0.66 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Dion Veliqi |
2008 |
SvømmeKlubben SYD |
+0.74 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.5 Ikke rygliggende ved afslutning |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2023 10:51:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04-02-2023 10:51.25 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Svømmestadion Danmark |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
3. feb 2023 to 5. feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 50m Brystsvømning Damer 13 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frida Lund Kilen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.80 |
684 |
35.04 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.44 |
(-0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Julie Schleimann |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.62 |
681 |
35.09 |
+0.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.12 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Asta Lukowski |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.68 |
654 |
35.56 |
+0.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.60 |
(-1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Asta Kruse Enemærke |
2010 |
Herlev Svømning |
+0.77 |
643 |
35.77 |
+0.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.88 |
(-1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Marie Schleimann |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.45 |
581 |
36.99 |
+1.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.75 |
(+0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Josephine Esther Glad |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.71 |
579 |
37.04 |
+2.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.67 |
(-0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Cecilie Anna Nyborg |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.70 |
554 |
37.59 |
+2.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.50 |
(-1.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Olivia Henriksen |
2010 |
Køge Svømmeklub |
+0.68 |
548 |
37.72 |
+2.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.28 |
(-0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Amalie Øgendahl |
2010 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.75 |
545 |
37.80 |
+2.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.46 |
(-0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ida Langseth |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
+0.56 |
539 |
37.93 |
+2.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.87 |
(-0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sara Gaudesen |
2010 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.58 |
534 |
38.05 |
+3.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.42 |
(-2.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Anna Nielsen |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.82 |
530 |
38.15 |
+3.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.15 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Maria Gandrup Nygaard |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.56 |
529 |
38.17 |
+3.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.67 |
(-0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Nanna Rosendal Høgh |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
-.-- |
527 |
38.23 |
+3.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.32 |
(-0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Julie Mikkelsen |
2010 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.73 |
525 |
38.27 |
+3.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.47 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Victoria Dolling |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.49 |
508 |
38.68 |
+3.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.72 |
(-1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Ida Enderlein |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.88 |
496 |
39.01 |
+3.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.91 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Alberte Jacobsen |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.87 |
494 |
39.04 |
+4.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.50 |
(-0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Alba Overgaard Pedersen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.65 |
486 |
39.27 |
+4.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.40 |
(-2.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Amanda Hartvigsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.79 |
482 |
39.38 |
+4.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.01 |
(-0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Mille Stokholm |
2010 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.69 |
466 |
39.83 |
+4.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.68 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Josefine Færg Bork |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
-.-- |
433 |
40.81 |
+5.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.49 |
(-1.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Josefine Bak Mathiasen |
2010 |
Struer Svømmeklub |
-.-- |
429 |
40.93 |
+5.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.63 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Amalie Witt |
2010 |
Herlev Svømning |
+0.73 |
428 |
40.95 |
+5.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.68 |
(+0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Freja Kawa |
2010 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.75 |
386 |
42.39 |
+7.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.21 |
(+1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2023 11:08:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 50m Brystsvømning Damer 14 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mia Halskov |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.64 |
726 |
34.35 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.43 |
(-1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Christiane Dreyer Riis |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.69 |
721 |
34.43 |
+0.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.51 |
(-1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ellen Textor-Broch |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.72 |
662 |
35.43 |
+1.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.59 |
(-1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Silke Svendsen |
2009 |
Herlev Svømning |
+0.72 |
624 |
36.13 |
+1.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.67 |
(-1.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=5 |
|
Emma Mollerup |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.61 |
615 |
36.30 |
+1.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.42 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=5 |
|
Laura Kegel Sørensen |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.67 |
615 |
36.30 |
+1.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.44 |
(-1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anabelle Croucher |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.66 |
612 |
36.37 |
+2.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.61 |
(-1.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Anna Staal |
2009 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.45 |
611 |
36.39 |
+2.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.04 |
(-0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Silke Stevnhøj Sommer |
2009 |
Herning Svømmeklub |
+0.74 |
604 |
36.53 |
+2.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.82 |
(-0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Frida V. Nierop-Andersen |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.72 |
586 |
36.90 |
+2.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.58 |
(+0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Mille Nørskov Kaltoft |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.75 |
585 |
36.91 |
+2.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.23 |
(-0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Eva De Maeyer |
2009 |
Roskilde Svømning |
+0.67 |
575 |
37.13 |
+2.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.75 |
(+0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sofie Pedersen |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.72 |
574 |
37.14 |
+2.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.99 |
(-0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Astrid Munk Fuglsang |
2009 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.77 |
564 |
37.36 |
+3.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.73 |
(-1.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Frida Bækskov Tomzak |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.76 |
563 |
37.38 |
+3.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.63 |
(-0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Ea T Jensen |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.76 |
561 |
37.44 |
+3.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.78 |
(-1.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Alberte Hansen |
2009 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.79 |
560 |
37.45 |
+3.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.41 |
(-0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Andrea Grøndal |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.78 |
558 |
37.49 |
+3.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.77 |
(-0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Lærke Jakobsen |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
+0.79 |
552 |
37.63 |
+3.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.60 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Thilde Bødiker |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.68 |
540 |
37.91 |
+3.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.00 |
(-0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Josephine S. Christensen |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.76 |
529 |
38.16 |
+3.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.50 |
(-0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Alberte Lagoni |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.66 |
520 |
38.38 |
+4.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.97 |
(+0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Alberte Futtrup |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
+0.77 |
480 |
39.42 |
+5.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.90 |
(-0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2023 11:08:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04-02-2023 11:08.32 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Svømmestadion Danmark |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
3. feb 2023 to 5. feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 50m Brystsvømning Herrer 14 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frederik Demant Sørensen |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.75 |
720 |
30.54 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.31 |
(-0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kian Asbert Tome |
2009 |
Hobro Svømmeklub |
+0.75 |
609 |
32.30 |
+1.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.04 |
(-0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Bertil West |
2009 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.69 |
548 |
33.45 |
+2.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.69 |
(-1.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tobias Gorm |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.57 |
526 |
33.91 |
+3.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.79 |
(-1.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oskar Julius Krogh Bill |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.71 |
524 |
33.96 |
+3.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.56 |
(-0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jonathan V Ahm-Jantzen |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.64 |
519 |
34.07 |
+3.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.18 |
(-1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Johannes Munk Haugaard |
2009 |
Hobro Svømmeklub |
+0.58 |
506 |
34.35 |
+3.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.25 |
(-0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
August Drucker |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.66 |
495 |
34.60 |
+4.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.04 |
(-1.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Liam Jonasen |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.67 |
488 |
34.76 |
+4.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.55 |
(-1.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Danilo Vaarning |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.79 |
485 |
34.84 |
+4.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.02 |
(-2.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Jakob Hansen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
+0.88 |
475 |
35.08 |
+4.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.28 |
(-1.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Saleh Ayyach |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
+0.69 |
465 |
35.34 |
+4.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.93 |
(+0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Eskild Meyer |
2009 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.87 |
458 |
35.50 |
+4.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.67 |
(-0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Johan Damkjær Bartels |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.62 |
456 |
35.56 |
+5.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.13 |
(+0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Luis Cayetano Alonso |
2009 |
Rødding Svømmeklub |
+0.73 |
445 |
35.85 |
+5.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.24 |
(-2.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Herman Höhle Hjulskov |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.75 |
441 |
35.95 |
+5.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.00 |
(-1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Tobias Philippsen |
2009 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.76 |
438 |
36.03 |
+5.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.53 |
(-1.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Frederik Vedtofte |
2009 |
Køge Svømmeklub |
+0.55 |
429 |
36.29 |
+5.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.07 |
(-0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Kristian Johnsen Andersen |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
+0.78 |
416 |
36.67 |
+6.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.31 |
(-0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Oliver Christensen |
2009 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.79 |
415 |
36.68 |
+6.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.43 |
(+0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Casper Konge Neess |
2009 |
Dragsholm Svømmeklub |
+0.73 |
411 |
36.82 |
+6.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.09 |
(-1.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Christian Abrahamsen |
2009 |
Aabybro Svømmeklub |
+0.65 |
410 |
36.84 |
+6.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.98 |
(-1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Conrad Buhl |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.70 |
400 |
37.16 |
+6.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.77 |
(-0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Sander Y Hansen |
2009 |
Kalundborg SK |
+0.73 |
399 |
37.18 |
+6.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.26 |
(-1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Willum Sullivan Sommer |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.72 |
397 |
37.24 |
+6.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.93 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Anton Jønsson |
2009 |
Vest-Brøndby |
+0.82 |
390 |
37.47 |
+6.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.16 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Aksel Danielsen |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
+0.69 |
389 |
37.49 |
+6.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.16 |
(-0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Malthe Petersen |
2009 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.71 |
375 |
37.94 |
+7.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.53 |
(+0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Anders Munk Fuglsang |
2009 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.74 |
359 |
38.49 |
+7.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.85 |
(+0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Luan Reyneke |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.61 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Oliver Kuettel |
2009 |
Svømmeklubben Sønderborg |
-.-- |
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2023 11:22:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 50m Brystsvømning Herrer 15 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rio Halawi |
2008 |
Herlev Svømning |
+0.68 |
773 |
29.83 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.81 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Felix Yung K Gotfredsen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.63 |
605 |
32.37 |
+2.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.77 |
(-0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rasmus Starcke Jeppesen |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.69 |
601 |
32.44 |
+2.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.29 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Valther B. Wadstrøm |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.63 |
594 |
32.57 |
+2.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.98 |
(-1.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
William R. Blaasvær |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.70 |
589 |
32.65 |
+2.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.23 |
(-1.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alexander Yung K Gotfreds |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.60 |
580 |
32.82 |
+2.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.53 |
(+0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Eran Akar |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.67 |
573 |
32.95 |
+3.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.27 |
(-0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ádám Czibere |
2008 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.64 |
570 |
33.02 |
+3.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.62 |
(-0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Niels Andreasen |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.64 |
568 |
33.06 |
+3.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.75 |
(-0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Aksel Møllenbach |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.62 |
563 |
33.15 |
+3.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.21 |
(+0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
William Foged |
2008 |
Helsinge Svømmeklub |
+0.64 |
557 |
33.27 |
+3.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.79 |
(-0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Joakim Kristensen |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.66 |
556 |
33.28 |
+3.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.52 |
(-0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Malte Bøgelund Høpfner |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.67 |
555 |
33.30 |
+3.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.48 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Oscar Persson |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.66 |
524 |
33.96 |
+4.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.97 |
(-1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
David Stoklund |
2008 |
Kalundborg SK |
+0.63 |
523 |
33.98 |
+4.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.02 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Cornelius Kemnitz |
2008 |
Farum Svømmeklub |
+0.74 |
518 |
34.08 |
+4.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.70 |
(+0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Villads Vestergaard Ahm |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
+0.66 |
513 |
34.19 |
+4.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.03 |
(+0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Bertram Poser Jensen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.69 |
507 |
34.32 |
+4.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.00 |
(-1.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Rasmus Alexander Nielsen |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.73 |
506 |
34.35 |
+4.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.94 |
(-0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Kristoffer Fjeldsted |
2008 |
Køge Svømmeklub |
+0.68 |
502 |
34.45 |
+4.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.57 |
(-1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Jalte Harpsøe Halberg |
2008 |
SvømmeKlubben SYD |
+0.80 |
498 |
34.54 |
+4.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.53 |
(-0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=22 |
|
Viktor Damkjær Pyndt |
2008 |
SvømmeKlubben SYD |
+0.66 |
492 |
34.66 |
+4.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.28 |
(+0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=22 |
|
Oliver Hentzen Tordrup |
2008 |
Vest-Brøndby |
+0.66 |
492 |
34.66 |
+4.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.90 |
(-1.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Benjamin Krohn Markussen |
2008 |
Farum Svømmeklub |
+0.68 |
486 |
34.81 |
+4.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.26 |
(+0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Laurits Radmer Nygaard |
2008 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.73 |
475 |
35.08 |
+5.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.75 |
(-0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Joe Hargreaves |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.66 |
465 |
35.32 |
+5.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.27 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Alexander Buch |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
+0.85 |
463 |
35.38 |
+5.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.13 |
(+0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Christian Smith |
2008 |
Aars Svømmeklub |
+0.72 |
459 |
35.47 |
+5.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.88 |
(-0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
William Hother Jensen |
2008 |
Odder Svømmeklub |
+0.76 |
448 |
35.78 |
+5.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.21 |
(-0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Anders Koch Jensen |
2008 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.66 |
439 |
36.01 |
+6.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.82 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Christian Ekander |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.70 |
435 |
36.11 |
+6.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.24 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Sebastian Øster Boisen |
2008 |
Værløse Svømmeklub |
+0.67 |
435 |
36.12 |
+6.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.18 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2023 11:22:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04-02-2023 11:22.19 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Svømmestadion Danmark |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
3. feb 2023 to 5. feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 100m Rygsvømning Damer 13 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Asta Lukowski |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.73 |
693 |
1:09.15 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.45 |
(-0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anni Ruohan Zou |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.73 |
671 |
1:09.90 |
+0.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.22 |
(-1.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emma Søgaard Pedersen |
2010 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.71 |
657 |
1:10.39 |
+1.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.75 |
(-3.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ella Kruse Enemærke |
2010 |
Herlev Svømning |
+0.71 |
643 |
1:10.89 |
+1.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.38 |
(-0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alberte Delin Backhausen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.71 |
610 |
1:12.17 |
+3.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.25 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emilie Jakobsen |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
+0.72 |
606 |
1:12.31 |
+3.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.19 |
(-2.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Annika Skovgren |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.76 |
601 |
1:12.50 |
+3.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.79 |
(-3.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Liva Astrid Jørgensen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.72 |
579 |
1:13.41 |
+4.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.27 |
(-0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Nikoline Frederikke Axelsen |
2010 |
Svømmeklubben Sønderborg |
+0.71 |
571 |
1:13.76 |
+4.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.42 |
(-1.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Rosa Marie Sandgaard |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.69 |
542 |
1:15.03 |
+5.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.63 |
(+0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Mille Stokholm |
2010 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.70 |
541 |
1:15.10 |
+5.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.61 |
(-2.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Selma Langkjær |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
+0.70 |
536 |
1:15.31 |
+6.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.31 |
(-1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Dorina Gyeraj |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.71 |
523 |
1:15.96 |
+6.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.43 |
(+0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Elin Ingemann Hansen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.70 |
519 |
1:16.13 |
+6.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.20 |
(-1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ingrid Zeller |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.68 |
517 |
1:16.22 |
+7.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.37 |
(-1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Karla S Enevoldsen |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.88 |
515 |
1:16.33 |
+7.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.75 |
(-1.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Amalie Vogt Monberg |
2010 |
Solrød Svømmeklub |
+0.74 |
514 |
1:16.37 |
+7.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.61 |
(+0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Aleksandra Dragieva |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.75 |
510 |
1:16.58 |
+7.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.52 |
(-1.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Emma Dürr Toft-Jensen |
2010 |
Herning Svømmeklub |
+0.63 |
495 |
1:17.33 |
+8.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.84 |
(-0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Julie Mikkelsen |
2010 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.69 |
482 |
1:18.03 |
+8.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.79 |
(+0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Emilie Villadsen |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
+0.59 |
474 |
1:18.47 |
+9.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.27 |
(+0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Aura-Xenia Korsgaard Fenger |
2010 |
Kalundborg SK |
+0.70 |
471 |
1:18.67 |
+9.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.43 |
(-0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Rosa Sørensen |
2010 |
Køge Svømmeklub |
+0.68 |
468 |
1:18.79 |
+9.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.64 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Zenia Spence |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.38 |
462 |
1:19.15 |
+10.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.26 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Emilie Hougaard Lading |
2010 |
Hørsholm Svømmeforening |
+0.70 |
459 |
1:19.34 |
+10.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.98 |
(-0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Oktavia Krumholt |
2010 |
Hillerød Svømmeklub |
+0.80 |
457 |
1:19.41 |
+10.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.46 |
(+1.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Ella Lindum Andersen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.76 |
453 |
1:19.68 |
+10.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.67 |
(-0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Filippa Stokholm Würfel |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
+0.82 |
422 |
1:21.60 |
+12.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.35 |
(+1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2023 14:56:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 100m Rygsvømning Damer 14 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Isabel Qvist Jensen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
+0.69 |
819 |
1:05.40 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.91 |
(-1.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Signe Skelvig |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.56 |
765 |
1:06.90 |
+1.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.95 |
(-2.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emma Lind Riisgaard |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.61 |
755 |
1:07.22 |
+1.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.22 |
(-5.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Andrea Lage |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.67 |
715 |
1:08.43 |
+3.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.09 |
(-2.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emma Nørskov |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.78 |
704 |
1:08.79 |
+3.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.30 |
(-1.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Astrid V. Petersen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.61 |
702 |
1:08.84 |
+3.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.20 |
(-1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Augusta Bollmann |
2009 |
Køge Svømmeklub |
+0.64 |
676 |
1:09.73 |
+4.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.50 |
(+0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Vigga Rasmussen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.73 |
674 |
1:09.79 |
+4.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.11 |
(-1.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Karoline Sander Andersen |
2009 |
Thisted Svømmeklub |
+0.79 |
651 |
1:10.61 |
+5.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.61 |
(-3.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Rosa Toft |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.63 |
641 |
1:10.97 |
+5.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.81 |
(-0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sofie Weng Lind-Christensen |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
+0.63 |
626 |
1:11.54 |
+6.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.41 |
(-2.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sarah Rindum |
2009 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.67 |
616 |
1:11.92 |
+6.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.36 |
(-1.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Caja Basler Abildgaard |
2009 |
A6 JGI-Swim |
+0.71 |
616 |
1:11.93 |
+6.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.72 |
(-0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Victoria Mainz |
2009 |
Herlev Svømning |
+0.66 |
615 |
1:11.95 |
+6.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.39 |
(-1.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Frida Steen Mühring |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.69 |
614 |
1:12.00 |
+6.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.81 |
(-1.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Ellen-Mai Teilmann |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.69 |
610 |
1:12.16 |
+6.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.64 |
(-0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Amanda Pedersen |
2009 |
Thisted Svømmeklub |
+0.63 |
606 |
1:12.33 |
+6.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.03 |
(-2.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Alma Gottorp Sørensen |
2009 |
Vest-Brøndby |
+0.72 |
594 |
1:12.78 |
+7.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.65 |
(+1.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Caroline Lüthi |
2009 |
Herlev Svømning |
+0.73 |
593 |
1:12.82 |
+7.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.89 |
(-3.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Amalie Haals Jensen |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.61 |
579 |
1:13.40 |
+8.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.37 |
(-4.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Ester Ganci Frederiksen |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
+0.72 |
579 |
1:13.43 |
+8.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.25 |
(-0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Frida V. Nierop-Andersen |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.77 |
576 |
1:13.56 |
+8.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.73 |
(-0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Liva Toldwoss Aunsholm |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.60 |
569 |
1:13.85 |
+8.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.48 |
(-2.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Laura Junker |
2009 |
Brønderslev SK08 |
+0.73 |
553 |
1:14.56 |
+9.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.14 |
(-0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Alberte Knudsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
+0.68 |
548 |
1:14.79 |
+9.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.48 |
(-0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Lisa Koerver Schmidt |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.63 |
533 |
1:15.49 |
+10.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.42 |
(-4.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Thea Fritz Larsen |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
+0.67 |
528 |
1:15.69 |
+10.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.85 |
(+0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Sofie Emily Clavsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
+0.85 |
526 |
1:15.82 |
+10.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.59 |
(-1.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Mikala Valentin Eggertsen |
2009 |
Nakskov Svømme Klub |
+0.71 |
523 |
1:15.94 |
+10.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.59 |
(+1.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Ellen Textor-Broch |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.71 |
522 |
1:16.02 |
+10.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.32 |
(+1.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Caroline Stefansen |
2009 |
Vest-Brøndby |
+0.78 |
512 |
1:16.48 |
+11.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.66 |
(-5.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Alberte Hansen |
2009 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.80 |
479 |
1:18.22 |
+12.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.76 |
(-0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Johanne Øland Frøkjær |
2009 |
Thisted Svømmeklub |
+0.73 |
464 |
1:19.01 |
+13.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.99 |
(-0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Laura Winum Andersen |
2009 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.66 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.3 Helt neddykket under løbet (Undtagen for de første 15m efter start/vending) |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2023 14:56:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04-02-2023 14:56.16 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Svømmestadion Danmark |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
3. feb 2023 to 5. feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 100m Rygsvømning Herrer 14 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vitus Ketscher |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
653 |
1:02.60 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.25 |
(-2.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Simon Nyhus |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
620 |
1:03.71 |
+1.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.04 |
(-2.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alexander Bjerre |
2009 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
567 |
1:05.64 |
+3.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.57 |
(-3.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Gustavs Lopacinskis |
2009 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
563 |
1:05.76 |
+3.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.61 |
(-0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Frederik Salling |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
555 |
1:06.09 |
+3.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.47 |
(-1.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ditlev Sørensen |
2009 |
Hobro Svømmeklub |
|
535 |
1:06.92 |
+4.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.08 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Daniel Sabic |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.65 |
516 |
1:07.71 |
+5.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.52 |
(-3.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
William Moe Sørensen |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.65 |
515 |
1:07.75 |
+5.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.37 |
(-3.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Christian Abrahamsen |
2009 |
Aabybro Svømmeklub |
+0.61 |
489 |
1:08.93 |
+6.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.14 |
(-1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Niclas Petersen |
2009 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
478 |
1:09.47 |
+6.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.45 |
(+2.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Marcus Albjerg |
2009 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.70 |
462 |
1:10.24 |
+7.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.06 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Frederik Chabert Laxáfoss |
2009 |
Roskilde Svømning |
+0.66 |
459 |
1:10.41 |
+7.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.91 |
(-3.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Luca Stammose Mensberg |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.63 |
455 |
1:10.60 |
+8.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.83 |
(-2.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Mikkel Fangel Christensen |
2009 |
Svømmeklubben Sønderborg |
+0.78 |
454 |
1:10.64 |
+8.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.66 |
(+0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Marcus Halle |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.79 |
443 |
1:11.24 |
+8.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.27 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Alfred J. R. Pedas |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.65 |
435 |
1:11.70 |
+9.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.15 |
(-0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Johan Damkjær Bartels |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.61 |
434 |
1:11.75 |
+9.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.71 |
(+2.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Mikkel Frank |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
423 |
1:12.33 |
+9.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.29 |
(+3.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Johannes Brixen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.65 |
422 |
1:12.39 |
+9.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.37 |
(+1.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Elias Elborg Johannessen |
2009 |
Køge Svømmeklub |
+0.65 |
397 |
1:13.89 |
+11.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.63 |
(-7.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Jonas Pelle Christensen |
2009 |
Herlev Svømning |
+0.67 |
384 |
1:14.69 |
+12.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.68 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Willum Sullivan Sommer |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.70 |
376 |
1:15.21 |
+12.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.98 |
(+4.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Emil Asger Møller |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.83 |
373 |
1:15.46 |
+12.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.30 |
(-3.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kristian Fjordgaard Beuchert |
2009 |
Dragsholm Svømmeklub |
+0.77 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Svømning på maven |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2023 15:24:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 100m Rygsvømning Herrer 15 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Valdemar Hoffmann Hyldig |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
856 |
57.22 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 57.42 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sigurd S. Kristensen |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
|
782 |
58.96 |
+1.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.98 |
(-2.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Viggo Rohde |
2008 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
772 |
59.22 |
+2.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.56 |
(-1.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Viktor Nymark Føge |
2008 |
Herlev Svømning |
|
767 |
59.33 |
+2.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.07 |
(-2.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tristan Nygaard |
2008 |
Glostrup Svømmeklub |
|
727 |
1:00.42 |
+3.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.12 |
(-0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Bastian Zahle |
2008 |
Helsingør Svømmeklub |
|
707 |
1:00.98 |
+3.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.01 |
(-1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Villads Moefelt |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
665 |
1:02.22 |
+5.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.10 |
(-0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Rasmus Starcke Jeppesen |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
|
606 |
1:04.20 |
+6.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.43 |
(-0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Zakarias L. Bjørn |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
+0.62 |
602 |
1:04.32 |
+7.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.34 |
(-4.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Magnus Rantzau Vejvad |
2008 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
595 |
1:04.56 |
+7.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.82 |
(-2.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Martin Kjær Thorsen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
581 |
1:05.09 |
+7.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.03 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Mads Emil Schwartz |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
574 |
1:05.35 |
+8.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.41 |
(-1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Malthe Le Fevre |
2008 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
563 |
1:05.76 |
+8.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.90 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Frederik Billesø Beck |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
|
557 |
1:06.03 |
+8.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.67 |
(+0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Noah Junior Grene |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.58 |
556 |
1:06.07 |
+8.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.50 |
(-3.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Hjalmer Lunden |
2008 |
Swim Team Odense |
+0.63 |
546 |
1:06.44 |
+9.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.52 |
(-1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Conrad Elsborg Gorecki |
2008 |
Frem Odense |
+0.63 |
542 |
1:06.62 |
+9.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.25 |
(+0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=18 |
|
Marcus Bilberg Lund |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
538 |
1:06.79 |
+9.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.71 |
(+1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=18 |
|
Oliver Ellegaard Petersen |
2008 |
Næstved Svømmeklub |
+0.67 |
538 |
1:06.79 |
+9.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.89 |
(-0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Ivan Pedersen |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
+0.59 |
537 |
1:06.81 |
+9.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.12 |
(-1.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Alexander Merl Larsen |
2008 |
A6 JGI-Swim |
+0.69 |
530 |
1:07.11 |
+9.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.85 |
(+0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Oscar Persson |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.68 |
530 |
1:07.12 |
+9.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.95 |
(-0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Pelle Chr. Severinsen |
2008 |
Køge Svømmeklub |
+0.69 |
529 |
1:07.15 |
+9.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.92 |
(-0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Emil Harpøth |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.69 |
527 |
1:07.23 |
+10.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.90 |
(-0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
William Bank Jørgensen |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
524 |
1:07.39 |
+10.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.61 |
(+0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Marius Lundsfryd |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
+0.70 |
486 |
1:09.08 |
+11.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.95 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Holger Larsen |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.65 |
478 |
1:09.48 |
+12.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.07 |
(-0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Mathias Klint Craven |
2008 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.74 |
472 |
1:09.73 |
+12.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.87 |
(-1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Christian Kempel Laursen |
2008 |
Værløse Svømmeklub |
+0.60 |
439 |
1:11.45 |
+14.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.03 |
(-2.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nicklas Hiort |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Akut syg |
|
|
|
Entry time: 1:05.42 |
(-1:05.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Magnus Wurtz Jensen |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
+0.82 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.3 Helt neddykket under løbet (Undtagen for de første 15m efter start/vending) |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2023 15:24:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04-02-2023 15:24.34 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Svømmestadion Danmark |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
3. feb 2023 to 5. feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 400m Frisvømning Damer 13 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julie Schleimann |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.62 |
685 |
4:45.39 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 5:00.85 |
(-15.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Caroline Leander Søltoft |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
+0.70 |
677 |
4:46.50 |
+1.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:00.53 |
(-14.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Siri Egholm Høgh |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
+0.72 |
674 |
4:46.86 |
+1.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:58.47 |
(-11.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ida Langseth |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
+0.58 |
665 |
4:48.16 |
+2.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:10.79 |
(-22.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Caya Kvisgaard |
2010 |
Køge Svømmeklub |
-.-- |
626 |
4:54.09 |
+8.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:12.39 |
(-18.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kamma Lykke Sejer Sørensen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.72 |
616 |
4:55.57 |
+10.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:12.06 |
(-16.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Louise Bilberg Lund |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.76 |
588 |
5:00.27 |
+14.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:14.07 |
(-13.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ella Wolffbrandt |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
+0.71 |
557 |
5:05.73 |
+20.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:02.52 |
(+3.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Josefine Bak Mathiasen |
2010 |
Struer Svømmeklub |
+0.73 |
532 |
5:10.42 |
+25.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:15.72 |
(-5.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Cirkeline Feldt-Sørensen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
527 |
5:11.44 |
+26.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:18.01 |
(-6.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Vera Berner-Magnusson |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.86 |
527 |
5:11.45 |
+26.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:17.39 |
(-5.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Rosalina M. Postgaard |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
527 |
5:11.47 |
+26.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:30.43 |
(-18.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Emilie Jakobsen |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
+0.74 |
519 |
5:13.02 |
+27.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:03.25 |
(+9.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Silke Holtz |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
+0.81 |
489 |
5:19.29 |
+33.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:06.75 |
(+12.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Maria Holstein Arnesen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2023 16:02:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 400m Frisvømning Damer 14 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Esther Bang Laursen |
2009 |
Vest-Brøndby |
+0.69 |
783 |
4:32.94 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:44.27 |
(-11.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emma Nørskov |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.79 |
778 |
4:33.51 |
+0.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:38.37 |
(-4.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Flora Rybak-Andersen |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.76 |
751 |
4:36.73 |
+3.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:46.77 |
(-10.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Christiane Dreyer Riis |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.74 |
730 |
4:39.30 |
+6.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:42.00 |
(-2.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Rebekka Elholm |
2009 |
Ringe Svømme Klub |
+0.67 |
679 |
4:46.21 |
+13.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:56.76 |
(-10.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Clara Munkholm Larsen |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
+0.53 |
673 |
4:47.00 |
+14.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:46.06 |
(+0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Astrid Dindler |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.80 |
652 |
4:50.07 |
+17.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:50.94 |
(-0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Anna Bjerre Pedersen |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.77 |
627 |
4:53.90 |
+20.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:54.39 |
(-0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Caja Basler Abildgaard |
2009 |
A6 JGI-Swim |
+0.81 |
627 |
4:53.94 |
+21.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:55.64 |
(-1.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mia Halskov |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.53 |
624 |
4:54.29 |
+21.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:52.98 |
(+1.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Thorey Margret Magnusdottir |
2009 |
Herlev Svømning |
+0.74 |
623 |
4:54.50 |
+21.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:48.24 |
(+6.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Eleonora Marsner |
2009 |
Herlev Svømning |
+0.68 |
622 |
4:54.65 |
+21.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:58.71 |
(-4.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ida Gjelstrup |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.63 |
614 |
4:55.98 |
+23.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:02.47 |
(-6.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Karoline Koch Juhl |
2009 |
Herlev Svømning |
+0.66 |
586 |
5:00.54 |
+27.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:08.65 |
(-8.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Alice Zsigri Dyndgaard |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.80 |
584 |
5:00.95 |
+28.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:02.18 |
(-1.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Louisa Kjerulf |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.75 |
555 |
5:05.97 |
+33.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:57.03 |
(+8.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Mikkeline Larsen |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
-.-- |
543 |
5:08.30 |
+35.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:12.15 |
(-3.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Asta-Marie Rasmussen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
+0.87 |
525 |
5:11.74 |
+38.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:01.38 |
(+10.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Ida Riddersholm |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
517 |
5:13.28 |
+40.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:22.64 |
(-9.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2023 16:02:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04-02-2023 16:02.49 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Svømmestadion Danmark |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
3. feb 2023 to 5. feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 400m Frisvømning Herrer 14 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frederik Demant Sørensen |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.79 |
745 |
4:11.49 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:20.59 |
(-9.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Carl August Scheel |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.63 |
616 |
4:27.97 |
+16.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:32.72 |
(-4.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Gustav Jørgensen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
+0.59 |
598 |
4:30.56 |
+19.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:33.45 |
(-2.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Frederik Salling |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.47 |
579 |
4:33.47 |
+21.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:44.68 |
(-11.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mikkel Stabell |
2009 |
SvømmeKlubben SYD |
+0.68 |
573 |
4:34.49 |
+23.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:47.70 |
(-13.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Arn Byrge Hovmand |
2009 |
Helsinge Svømmeklub |
+0.68 |
573 |
4:34.50 |
+23.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:42.77 |
(-8.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
August Drucker |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.68 |
548 |
4:38.48 |
+26.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:43.97 |
(-5.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mathias Hald |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.59 |
544 |
4:39.28 |
+27.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:46.13 |
(-6.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Linus Sylvest Andersen |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
+0.64 |
530 |
4:41.76 |
+30.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:48.24 |
(-6.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Conrad Buhl |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.58 |
529 |
4:41.90 |
+30.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:42.23 |
(-0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Eskild T. Hvilsom |
2009 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.63 |
518 |
4:43.80 |
+32.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:54.66 |
(-10.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Axel Bonke Jensen |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
+0.71 |
512 |
4:44.91 |
+33.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:43.83 |
(+1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Isaac Hammer Toftkær |
2009 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.65 |
510 |
4:45.34 |
+33.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:50.61 |
(-5.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Matti Suikkanen |
2009 |
SvømmeKlubben SYD |
+0.68 |
495 |
4:48.25 |
+36.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:49.44 |
(-1.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
William Moe Sørensen |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.66 |
493 |
4:48.56 |
+37.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:54.08 |
(-5.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
William Winther Sørensen |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.61 |
485 |
4:50.08 |
+38.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:54.62 |
(-4.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Niclas Petersen |
2009 |
Svømmeklubben Sønderborg |
+0.68 |
481 |
4:51.00 |
+39.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:52.55 |
(-1.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Storm Mandrup Ozimek |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.80 |
480 |
4:51.12 |
+39.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:00.98 |
(-9.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Mikkel Frank |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.84 |
475 |
4:52.11 |
+40.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:48.04 |
(+4.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2023 16:11:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 400m Frisvømning Herrer 15 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Noa Riis |
2008 |
SvømmeKlubben SYD |
+0.74 |
771 |
4:08.58 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:14.49 |
(-5.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Andreas Bartholin Bruhn |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.70 |
733 |
4:12.83 |
+4.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:22.60 |
(-9.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Dion Veliqi |
2008 |
SvømmeKlubben SYD |
+0.73 |
695 |
4:17.36 |
+8.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:23.18 |
(-5.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ádám Czibere |
2008 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.67 |
677 |
4:19.56 |
+10.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:38.26 |
(-18.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sebastian K Olesen |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.79 |
677 |
4:19.57 |
+10.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:26.23 |
(-6.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Frey Egholm Høgh |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
+0.77 |
667 |
4:20.86 |
+12.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:30.72 |
(-9.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=7 |
|
Emil Mandsberg |
2008 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.65 |
657 |
4:22.26 |
+13.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:28.52 |
(-6.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=7 |
|
Bertram Wagner |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.71 |
657 |
4:22.26 |
+13.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:27.96 |
(-5.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Kristoffer Fjeldsted |
2008 |
Køge Svømmeklub |
+0.69 |
651 |
4:22.98 |
+14.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:30.46 |
(-7.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mads Emil Schwartz |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
+0.72 |
631 |
4:25.84 |
+17.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:31.07 |
(-5.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Viktor Damkjær Pyndt |
2008 |
SvømmeKlubben SYD |
+0.66 |
625 |
4:26.64 |
+18.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:27.18 |
(-0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Gustav Hørlykke |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.74 |
610 |
4:28.75 |
+20.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:31.88 |
(-3.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Rasmus Alexander Nielsen |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.75 |
602 |
4:29.98 |
+21.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:39.55 |
(-9.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Laurits Radmer Nygaard |
2008 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.73 |
600 |
4:30.22 |
+21.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:33.77 |
(-3.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Asger Gregersen |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.73 |
563 |
4:36.03 |
+27.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:39.83 |
(-3.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Linus Noe |
2008 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.70 |
543 |
4:39.34 |
+30.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:43.58 |
(-4.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Frederik Kindberg |
2008 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.66 |
539 |
4:40.10 |
+31.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:40.60 |
(-0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Lukas Højfeldt |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.79 |
534 |
4:40.90 |
+32.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:43.08 |
(-2.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Johan Lundsgaard Palm |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.74 |
457 |
4:55.97 |
+47.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:11.42 |
(-15.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2023 16:11:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04-02-2023 16:11.21 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Svømmestadion Danmark |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
3. feb 2023 to 5. feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 100m Butterfly Damer 13 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Asta Lukowski |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.84 |
690 |
1:07.14 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.11 |
(-1.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maja Bager |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.68 |
645 |
1:08.65 |
+1.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.63 |
(-3.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Caroline Leander Søltoft |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
+0.70 |
643 |
1:08.73 |
+1.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.42 |
(-1.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alva Wagner Toftdahl |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.61 |
641 |
1:08.80 |
+1.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.86 |
(-4.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Marie Schleimann |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.61 |
557 |
1:12.11 |
+4.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.69 |
(-1.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anni Ruohan Zou |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.72 |
553 |
1:12.26 |
+5.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.97 |
(-5.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Cirkeline Feldt-Sørensen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.82 |
552 |
1:12.33 |
+5.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.17 |
(-1.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Asta Kruse Enemærke |
2010 |
Herlev Svømning |
+0.83 |
544 |
1:12.66 |
+5.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.45 |
(-6.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Louise Bilberg Lund |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.72 |
524 |
1:13.58 |
+6.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.81 |
(-1.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Johanne Møller Hansen |
2010 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.68 |
518 |
1:13.85 |
+6.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.36 |
(-3.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sophia Scheel Orloff |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.74 |
517 |
1:13.93 |
+6.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.03 |
(-7.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Rosa Marie Sandgaard |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.74 |
506 |
1:14.43 |
+7.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.56 |
(+0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Alba Kunak |
2010 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.62 |
491 |
1:15.20 |
+8.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.29 |
(-3.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Madicken Markussen |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
+0.54 |
487 |
1:15.39 |
+8.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.97 |
(-1.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Katarina Nilsson |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.83 |
487 |
1:15.40 |
+8.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.95 |
(-4.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Emilia Hartvigsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
-.-- |
483 |
1:15.61 |
+8.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.21 |
(-4.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Nia Sommer |
2010 |
Køge Svømmeklub |
+0.81 |
482 |
1:15.65 |
+8.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.02 |
(-4.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Liva Astrid Jørgensen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.60 |
453 |
1:17.26 |
+10.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.49 |
(+0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Mie Bech Bøgedal |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.73 |
439 |
1:18.02 |
+10.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.00 |
(-2.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Victoria Dolling |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.45 |
421 |
1:19.15 |
+12.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.09 |
(-1.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Sophia Arboe Marthedal |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.68 |
419 |
1:19.25 |
+12.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.96 |
(-1.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Camilla H Graversen |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
+0.76 |
417 |
1:19.40 |
+12.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.25 |
(-2.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Olivia Henriksen |
2010 |
Køge Svømmeklub |
+0.75 |
416 |
1:19.45 |
+12.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.56 |
(-2.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Alberte Delin Backhausen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.58 |
413 |
1:19.68 |
+12.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.57 |
(+1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Kirstine Dyg Lerup |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.85 |
412 |
1:19.72 |
+12.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.20 |
(-1.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Aleksandra Dragieva |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.84 |
386 |
1:21.43 |
+14.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.33 |
(+1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Elisabeth Thastum |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.68 |
373 |
1:22.39 |
+15.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.48 |
(+1.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Alicia Dupont Larsen |
2010 |
Swim Team Taastrup |
-.-- |
368 |
1:22.80 |
+15.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.80 |
(+2.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Emilie Lauritzen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.90 |
335 |
1:25.39 |
+18.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.65 |
(+3.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Silke Holtz |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
+0.71 |
311 |
1:27.50 |
+20.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.73 |
(+6.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Victoria Nørgaard |
2010 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.73 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 8.4 Berøring med kun en hånd, ikke samtidigt berøring med begge hænder eller ikke adskilte hænder. (alternativ - ikke korrekt berøring med hænderne) |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2023 16:48:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 100m Butterfly Damer 14 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Idun Kjeldsmark Gregersen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
+0.58 |
712 |
1:06.43 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.69 |
(-2.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Cecilie Kehlet |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.79 |
709 |
1:06.54 |
+0.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.55 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emma Nørskov |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.80 |
705 |
1:06.67 |
+0.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.89 |
(-1.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vigga Rasmussen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.72 |
664 |
1:07.99 |
+1.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.72 |
(-0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sarah Rindum |
2009 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.62 |
642 |
1:08.78 |
+2.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.70 |
(-1.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Zenia Maria Jakobsen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.65 |
632 |
1:09.12 |
+2.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.54 |
(-0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Clara Nielsen |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.92 |
631 |
1:09.18 |
+2.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.70 |
(-1.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Liva Dorff |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.73 |
628 |
1:09.27 |
+2.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.65 |
(-1.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Andrea Lage |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.68 |
618 |
1:09.64 |
+3.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.01 |
(+0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Nikoline Joy Gringer |
2009 |
Herlev Svømning |
+0.63 |
609 |
1:09.98 |
+3.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.18 |
(-3.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Karoline Sander Andersen |
2009 |
Thisted Svømmeklub |
+0.83 |
602 |
1:10.26 |
+3.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.20 |
(-1.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ema Ilic |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.66 |
579 |
1:11.16 |
+4.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.97 |
(-2.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Alma Gottorp Sørensen |
2009 |
Vest-Brøndby |
+0.71 |
577 |
1:11.24 |
+4.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.95 |
(+0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Katrine Sander |
2009 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.62 |
564 |
1:11.81 |
+5.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.66 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Nanna Jensen |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.67 |
557 |
1:12.10 |
+5.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.13 |
(-4.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Emma Mollerup |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.79 |
554 |
1:12.25 |
+5.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.83 |
(-0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Frida Steen Mühring |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.79 |
550 |
1:12.40 |
+5.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.84 |
(-0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Signe Grynnerup |
2009 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.74 |
538 |
1:12.95 |
+6.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.84 |
(+0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Caroline Sølbech Larsen |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.73 |
520 |
1:13.77 |
+7.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.27 |
(-0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Laura Kegel Sørensen |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.69 |
514 |
1:14.04 |
+7.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.59 |
(+0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Freya Ploug Mattson |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.79 |
506 |
1:14.42 |
+7.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.71 |
(-0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Mynte Skovager Sveigaard |
2009 |
Køge Svømmeklub |
+0.61 |
489 |
1:15.28 |
+8.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.31 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Ronja Maria Grønkjær Pederse |
2009 |
Svømmeklubben Nord |
+0.90 |
481 |
1:15.72 |
+9.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.60 |
(-0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=24 |
|
Sara Ljusheva |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.78 |
480 |
1:15.76 |
+9.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.97 |
(-0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=24 |
|
Anna Bjerre Pedersen |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.82 |
480 |
1:15.76 |
+9.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.70 |
(+2.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Sofie Egholm |
2009 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.71 |
478 |
1:15.85 |
+9.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.94 |
(-7.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Alberte Kobyluch Høst |
2009 |
Køge Svømmeklub |
+0.67 |
469 |
1:16.33 |
+9.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.02 |
(+2.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Victoria Sinding Vetlov |
2009 |
Vest-Brøndby |
+0.67 |
457 |
1:17.00 |
+10.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.94 |
(+2.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Cornelia Matthesen |
2009 |
Vest-Brøndby |
+0.69 |
450 |
1:17.40 |
+10.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.15 |
(-0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Mikala Valentin Eggertsen |
2009 |
Nakskov Svømme Klub |
+0.71 |
436 |
1:18.25 |
+11.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.07 |
(+2.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Ella Broby Henriksen |
2009 |
Ringe Svømme Klub |
+0.62 |
435 |
1:18.31 |
+11.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.42 |
(+0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Laura Krak Hjorth |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.82 |
398 |
1:20.64 |
+14.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.32 |
(-0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2023 16:48:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04-02-2023 16:48.38 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Svømmestadion Danmark |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
3. feb 2023 to 5. feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 100m Butterfly Herrer 14 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Noah Llobel |
2009 |
Grenaa Svømmeklub |
+0.81 |
646 |
1:00.59 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.98 |
(-1.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Simon Nyhus |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.64 |
598 |
1:02.17 |
+1.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.81 |
(-1.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oliver Ogstrup |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.78 |
594 |
1:02.31 |
+1.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.28 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mathias Mygind |
2009 |
Ringe Svømme Klub |
+0.67 |
547 |
1:04.02 |
+3.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.62 |
(-2.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Albert Grove |
2009 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.60 |
498 |
1:06.04 |
+5.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.79 |
(-4.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Carl August Scheel |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.64 |
492 |
1:06.35 |
+5.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.19 |
(-0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Marcus Halle |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.56 |
491 |
1:06.39 |
+5.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.10 |
(-2.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Storm Sall Okkels |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.56 |
476 |
1:07.08 |
+6.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.75 |
(-0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
August Drucker |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.68 |
463 |
1:07.70 |
+7.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.51 |
(-1.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=10 |
|
Christian Abrahamsen |
2009 |
Aabybro Svømmeklub |
+0.64 |
454 |
1:08.14 |
+7.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.46 |
(-1.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=10 |
|
Mathias Hald |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.71 |
454 |
1:08.14 |
+7.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.92 |
(+1.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Bertram J. Trangbæk |
2009 |
Vest-Brøndby |
+0.76 |
435 |
1:09.13 |
+8.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.96 |
(-0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Mikkel Fangel Christensen |
2009 |
Svømmeklubben Sønderborg |
+0.74 |
420 |
1:09.94 |
+9.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.61 |
(-1.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Saleh Ayyach |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
+0.69 |
398 |
1:11.18 |
+10.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.37 |
(-2.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Aksel Danielsen |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
+0.37 |
397 |
1:11.23 |
+10.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.45 |
(-2.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Conrad Buhl |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.71 |
382 |
1:12.15 |
+11.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.87 |
(+2.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Liam Jonasen |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.68 |
370 |
1:12.94 |
+12.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.73 |
(-0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Emil Asger Møller |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.71 |
369 |
1:12.97 |
+12.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.10 |
(-3.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Anton Wichmann Christensen |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.52 |
365 |
1:13.25 |
+12.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.85 |
(-3.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Malte Scott Jensen |
2009 |
Hillerød Svømmeklub |
+0.83 |
350 |
1:14.28 |
+13.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.81 |
(-2.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Nikolai Elgaard |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.66 |
331 |
1:15.66 |
+15.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.00 |
(-1.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2023 17:07:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 100m Butterfly Herrer 15 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Valdemar Hoffmann Hyldig |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.76 |
736 |
57.99 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 58.44 |
(-0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sigurd S. Kristensen |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.79 |
698 |
59.03 |
+1.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.96 |
(-0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Gustav Bøttiger |
2008 |
Swim Team Odense |
+0.70 |
690 |
59.26 |
+1.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.57 |
(-1.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Valdemar Møller-Ern |
2008 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.59 |
677 |
59.63 |
+1.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.97 |
(-0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Bastian Zahle |
2008 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.64 |
672 |
59.80 |
+1.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.23 |
(-1.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Gustav Midtgaard |
2008 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.72 |
640 |
1:00.76 |
+2.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.93 |
(-3.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Valther B. Wadstrøm |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.65 |
621 |
1:01.39 |
+3.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.99 |
(+0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Viktor Nymark Føge |
2008 |
Herlev Svømning |
+0.66 |
616 |
1:01.53 |
+3.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.48 |
(-0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Johannes Due Jessen |
2008 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.72 |
575 |
1:02.97 |
+4.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.44 |
(+0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Tobias Møller-Munkøe |
2008 |
Roskilde Svømning |
+0.73 |
572 |
1:03.10 |
+5.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.37 |
(-1.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Malthe Le Fevre |
2008 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.69 |
570 |
1:03.14 |
+5.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.13 |
(-0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Federico Chiappini |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.63 |
559 |
1:03.58 |
+5.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.74 |
(-3.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Thor Rosselló-Tang |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.65 |
553 |
1:03.79 |
+5.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.30 |
(-1.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Nicolai Molter Petersen |
2008 |
Næstved Svømmeklub |
+0.63 |
547 |
1:04.03 |
+6.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.87 |
(-2.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Mathias Møller Madsen |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.72 |
546 |
1:04.06 |
+6.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.41 |
(-1.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Cornelius Kemnitz |
2008 |
Farum Svømmeklub |
+0.72 |
543 |
1:04.18 |
+6.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.59 |
(-0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Frederik Jørgensen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
+0.71 |
542 |
1:04.23 |
+6.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.30 |
(+0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Martin Nygaard |
2008 |
Holstebro Svømme Club |
+0.77 |
540 |
1:04.31 |
+6.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.25 |
(-2.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Annas Sallam |
2008 |
Brædstrup Svømmeklub |
+0.70 |
538 |
1:04.38 |
+6.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.42 |
(-3.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Frey Egholm Høgh |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
+0.77 |
538 |
1:04.40 |
+6.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.94 |
(-2.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Tobias Sune Andersen |
2008 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.69 |
531 |
1:04.66 |
+6.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.07 |
(-3.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Bertram Wagner |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.69 |
529 |
1:04.75 |
+6.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.35 |
(-0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Benjamin Krohn Markussen |
2008 |
Farum Svømmeklub |
+0.68 |
523 |
1:04.99 |
+7.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.45 |
(-1.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Oliver Ellegaard Petersen |
2008 |
Næstved Svømmeklub |
+0.65 |
522 |
1:05.05 |
+7.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.67 |
(+1.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Gustav Kammer |
2008 |
Hillerød Svømmeklub |
+0.73 |
520 |
1:05.13 |
+7.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.91 |
(-1.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Asger Ziethen |
2008 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
+0.64 |
519 |
1:05.15 |
+7.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.06 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Frederik Billesø Beck |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.67 |
516 |
1:05.27 |
+7.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.37 |
(-1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Adam Bisgaard |
2008 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.60 |
504 |
1:05.80 |
+7.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.26 |
(-1.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Christian Ekander |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.70 |
500 |
1:05.98 |
+7.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.04 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Noah Junior Grene |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.64 |
498 |
1:06.08 |
+8.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.89 |
(-1.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Gilbert Eskildsen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.72 |
494 |
1:06.25 |
+8.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.08 |
(-1.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Sebastian K Olesen |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.61 |
493 |
1:06.27 |
+8.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.48 |
(-1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Jeppe Bech Bøgedal |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.58 |
483 |
1:06.75 |
+8.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.85 |
(-2.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Vincent W. Takla |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.73 |
481 |
1:06.84 |
+8.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.33 |
(-0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Gustav Hansen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
+0.77 |
476 |
1:07.08 |
+9.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.63 |
(-0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Villads Vestergaard Ahm |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
+0.64 |
474 |
1:07.16 |
+9.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.66 |
(-1.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Alexander Yung K Gotfreds |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.69 |
467 |
1:07.51 |
+9.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.11 |
(-1.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Laurits Radmer Nygaard |
2008 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.76 |
463 |
1:07.68 |
+9.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.61 |
(+1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Sebastian Niemann Madsen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.75 |
459 |
1:07.90 |
+9.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.53 |
(-0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Frederik Verner Pedersen |
2008 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.65 |
457 |
1:07.99 |
+10.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.29 |
(-1.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Oliver Munck Sommer |
2008 |
Swim Team Neptun |
+0.76 |
456 |
1:08.03 |
+10.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.34 |
(-0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Magnus Svane Hartmann |
2008 |
A6 JGI-Swim |
+0.54 |
449 |
1:08.38 |
+10.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.89 |
(-0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Maciej Dworzanski |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.63 |
440 |
1:08.85 |
+10.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.58 |
(+0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Lui Filipowicz |
2008 |
Grenaa Svømmeklub |
+0.68 |
438 |
1:08.92 |
+10.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.94 |
(-0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Mathias Møller Nielsen |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
+0.68 |
420 |
1:09.92 |
+11.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.82 |
(+1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
August Ibsen |
2008 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.74 |
412 |
1:10.38 |
+12.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.37 |
(-1.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Viktor Damkjær Pyndt |
2008 |
SvømmeKlubben SYD |
+0.71 |
406 |
1:10.69 |
+12.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.52 |
(+2.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nicklas Hiort |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Akut syg |
|
|
|
Entry time: 1:06.70 |
(-1:06.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2023 17:07:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04-02-2023 17:07.20 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Svømmestadion Danmark |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
3. feb 2023 to 5. feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 4x200m IM Medley Damer 13-14 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
|
1 |
|
HSK Torpedos |
14 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
10:16.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Christiane Dreyer Riis |
2009 |
0902AB |
-.-- |
31.56 |
1:12.38 |
1:54.23 |
2:28.08 |
2:28.08 |
|
|
|
|
Ingrid Zeller |
2010 |
1044AA |
+0.38 |
36.04 |
1:17.21 |
2:05.05 |
2:41.61 |
5:09.69 |
|
|
|
|
Andrea Lage |
2009 |
0934AB |
+0.08 |
31.97 |
1:10.39 |
2:00.98 |
2:38.60 |
7:48.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Asta Lukowski |
2010 |
1034AA |
+0.34 |
30.82 |
1:09.93 |
1:52.41 |
2:27.99 |
10:16.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
SIGMA Piger 1 |
14 |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
10:26.82 |
+10.54 |
|
|
|
|
Ida Langseth |
2010 |
1072AB |
-.-- |
33.41 |
1:12.86 |
2:00.08 |
2:35.80 |
2:35.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Leander Søltoft |
2010 |
1008AA |
+0.07 |
33.21 |
1:13.77 |
1:59.78 |
2:33.81 |
5:09.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Staal |
2009 |
0972AH |
+0.29 |
32.90 |
1:16.93 |
2:00.81 |
2:38.56 |
7:48.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ella Wolffbrandt |
2010 |
1078AD |
+0.36 |
32.93 |
1:13.27 |
2:01.83 |
2:38.65 |
10:26.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Andreas Bitches |
14 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
10:27.24 |
+10.96 |
|
|
|
|
Rosa Toft |
2009 |
0972AD |
-.-- |
34.44 |
1:14.01 |
2:02.04 |
2:38.99 |
2:38.99 |
|
|
|
|
Liva Dorff |
2009 |
0918AH |
+0.39 |
33.12 |
1:14.71 |
2:01.14 |
2:36.94 |
5:15.93 |
|
|
|
|
Laura Kegel Sørensen |
2009 |
0990AJ |
+0.49 |
33.93 |
1:14.87 |
2:00.24 |
2:39.47 |
7:55.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Flora Rybak-Andersen |
2009 |
0948AD |
+0.46 |
32.75 |
1:10.57 |
1:57.07 |
2:31.84 |
10:27.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
LSK I |
14 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
10:30.20 |
+13.92 |
|
|
|
|
Ellen Textor-Broch |
2009 |
0942AA |
-.-- |
35.25 |
1:14.47 |
1:58.61 |
2:36.47 |
2:36.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ellen-Mai Teilmann |
2009 |
0964AE |
+0.31 |
34.11 |
1:13.59 |
1:59.70 |
2:35.91 |
5:12.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Cirkeline Feldt-Sørensen |
2010 |
1042AC |
+0.10 |
32.15 |
1:15.85 |
2:03.90 |
2:40.16 |
7:52.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Mollerup |
2009 |
0974AE |
+0.57 |
32.96 |
1:15.17 |
1:58.80 |
2:37.66 |
10:30.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
AS Piger |
14 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
10:33.18 |
+16.90 |
|
|
|
|
Clara Nielsen |
2009 |
0962AD |
-.-- |
33.13 |
1:14.97 |
2:03.26 |
2:40.04 |
2:40.04 |
|
|
|
|
Maja Bager |
2010 |
1020AJ |
+0.49 |
33.65 |
1:16.08 |
2:00.08 |
2:36.41 |
5:16.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anni Ruohan Zou |
2010 |
1080AJ |
+0.44 |
33.93 |
1:14.69 |
2:06.16 |
2:42.27 |
7:58.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ema Ilic |
2009 |
0932AC |
+0.26 |
31.49 |
1:11.33 |
1:58.01 |
2:34.46 |
10:33.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Herlev Girls |
14 |
Herlev Svømning |
|
|
|
|
|
10:35.95 |
+19.67 |
|
|
|
|
Ella Kruse Enemærke |
2010 |
1006AB |
-.-- |
32.78 |
1:13.52 |
2:00.54 |
2:37.85 |
2:37.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Victoria Mainz |
2009 |
0916BH |
+0.38 |
31.86 |
1:13.91 |
2:03.89 |
2:43.57 |
5:21.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Thorey Margret Magnusdottir |
2009 |
0982BK |
+0.39 |
31.90 |
1:11.74 |
2:01.14 |
2:36.98 |
7:58.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nikoline Joy Gringer |
2009 |
0984AC |
+0.30 |
30.91 |
1:11.81 |
2:00.05 |
2:37.55 |
10:35.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Søllerød Sharks |
14 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
10:36.31 |
+20.03 |
|
|
|
|
Mia Halskov |
2009 |
0916AC |
-.-- |
33.57 |
1:14.90 |
1:57.49 |
2:32.90 |
2:32.90 |
|
|
|
|
Emma Nørskov |
2009 |
0956AC |
+0.52 |
31.82 |
1:10.75 |
1:58.78 |
2:32.98 |
5:05.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mathilde Milter Dyhr Vestergaard |
2009 |
0984BF |
+0.07 |
36.97 |
1:21.12 |
2:12.45 |
2:52.33 |
7:58.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Bjerre Pedersen |
2009 |
0936AG |
+0.25 |
33.51 |
1:13.44 |
2:01.81 |
2:38.10 |
10:36.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
VG17 Årgangspiger |
14 |
VG 17 |
|
|
|
|
|
10:44.27 |
+27.99 |
|
|
|
|
Esther Bang Laursen |
2009 |
0926AC |
-.-- |
34.40 |
1:14.50 |
2:01.14 |
2:35.45 |
2:35.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alma Gottorp Sørensen |
2009 |
0954AB |
+0.18 |
33.80 |
1:15.02 |
2:02.40 |
2:38.74 |
5:14.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Victoria Sinding Vetlov |
2009 |
0988BA |
+0.30 |
34.60 |
1:16.27 |
2:06.33 |
2:43.76 |
7:57.95 |
|
|
|
|
Caroline Stefansen |
2009 |
0902AF |
-.-- |
35.62 |
1:18.63 |
2:07.84 |
2:46.32 |
10:44.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Aarhus Swim Piger |
14 |
Aarhus Swim |
|
|
|
|
|
10:45.58 |
+29.30 |
|
|
|
|
Katrine Sander |
2009 |
0946BD |
-.-- |
35.19 |
1:16.37 |
2:01.62 |
2:39.60 |
2:39.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Cecilie Kehlet |
2009 |
0932AF |
+0.59 |
33.06 |
1:13.53 |
1:59.79 |
2:36.18 |
5:15.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laura Winum Andersen |
2009 |
0934AC |
+0.35 |
32.99 |
1:14.02 |
2:02.65 |
2:44.77 |
8:00.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Josephine Siggaard Kraul |
2009 |
0934BA |
+0.27 |
35.41 |
1:17.28 |
2:05.36 |
2:45.03 |
10:45.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Odder Smileys |
14 |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
|
|
10:45.64 |
+29.36 |
|
|
|
|
Astrid Dindler |
2009 |
0988AD |
-.-- |
34.33 |
1:14.21 |
2:03.52 |
2:38.79 |
2:38.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Zenia Maria Jakobsen |
2009 |
0964AI |
+0.10 |
32.55 |
1:14.88 |
2:09.33 |
2:46.74 |
5:25.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sommer Maj Andersen |
2009 |
0926BA |
-0.03 |
36.88 |
1:20.28 |
2:08.35 |
2:47.08 |
8:12.61 |
|
|
|
|
Astrid V. Petersen |
2009 |
0908AC |
+0.06 |
33.89 |
1:12.70 |
1:56.90 |
2:33.03 |
10:45.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
AGF Piger |
13 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
10:48.74 |
+32.46 |
|
|
|
|
Julie Schleimann |
2010 |
1094AD |
-.-- |
31.84 |
1:10.53 |
1:55.69 |
2:30.10 |
2:30.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marie Schleimann |
2010 |
1006AD |
+0.62 |
33.60 |
1:18.16 |
2:06.67 |
2:44.82 |
5:14.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nanna Rosendal Høgh |
2010 |
1096AD |
+0.51 |
36.38 |
1:19.51 |
2:05.76 |
2:45.09 |
8:00.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Cecilie Anna Nyborg |
2010 |
1012AG |
+0.66 |
36.75 |
1:20.63 |
2:11.38 |
2:48.73 |
10:48.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Køge piger - 1 |
14 |
Køge Svømmeklub |
|
|
|
|
|
10:53.96 |
+37.68 |
|
|
|
|
Augusta Bollmann |
2009 |
0932AA |
-.-- |
32.72 |
1:11.05 |
1:58.74 |
2:34.93 |
2:34.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mynte Skovager Sveigaard |
2009 |
0972AB |
+0.53 |
35.05 |
1:17.97 |
2:12.13 |
2:48.31 |
5:23.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Milling |
2009 |
0906AE |
+0.04 |
35.96 |
1:16.96 |
2:05.90 |
2:44.65 |
8:07.89 |
|
|
|
|
Nia Sommer |
2010 |
1074AA |
+0.52 |
34.49 |
1:17.29 |
2:06.81 |
2:46.07 |
10:53.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Horsens piger |
14 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
10:58.34 |
+42.06 |
|
|
|
|
Frida Bækskov Tomzak |
2009 |
0974AG |
-.-- |
33.15 |
1:19.43 |
2:07.40 |
2:50.13 |
2:50.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Andrea Grøndal |
2009 |
0994AG |
+0.22 |
34.98 |
1:19.56 |
2:05.64 |
2:45.72 |
5:35.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vigga Rasmussen |
2009 |
0984AG |
|
31.18 |
1:09.33 |
1:56.85 |
2:32.91 |
8:08.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frederikke Sanggaard |
2009 |
0906BC |
+0.25 |
35.46 |
1:17.27 |
2:08.94 |
2:49.58 |
10:58.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Vejle piger |
14 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
|
|
|
10:58.70 |
+42.42 |
|
|
|
|
Isabel Qvist Jensen |
2009 |
0996AC |
-.-- |
32.28 |
1:11.45 |
1:57.23 |
2:32.84 |
2:32.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Idun Kjeldsmark Gregersen |
2009 |
0924AB |
+0.42 |
32.78 |
1:15.97 |
2:07.94 |
2:43.57 |
5:16.41 |
|
|
|
|
Asta-Marie Rasmussen |
2009 |
0964AA |
+0.73 |
36.23 |
1:21.10 |
2:11.59 |
2:49.33 |
8:05.74 |
|
|
|
|
Sofie Emily Clavsen |
2009 |
0984AI |
+0.59 |
35.91 |
1:18.56 |
2:13.66 |
2:52.96 |
10:58.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
KVIK Piger 1 |
13 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
11:00.04 |
+43.76 |
|
|
|
|
Liva Astrid Jørgensen |
2010 |
1040AI |
-.-- |
36.11 |
1:15.47 |
2:06.13 |
2:44.92 |
2:44.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kamma Lykke Sejer Sørensen |
2010 |
1030AI |
+0.48 |
33.80 |
1:17.10 |
2:10.70 |
2:47.36 |
5:32.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alva Wagner Toftdahl |
2010 |
1006AI |
+0.56 |
33.94 |
1:17.61 |
2:11.11 |
2:48.17 |
8:20.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alberte Delin Backhausen |
2010 |
1004AI |
+0.53 |
33.85 |
1:12.71 |
2:03.15 |
2:39.59 |
11:00.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Gsc piger |
13 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
|
|
|
11:23.04 |
+1:06.7 |
|
|
|
|
Vigga Rasmussen |
2010 |
1032AD |
-.-- |
36.49 |
1:20.01 |
2:11.03 |
2:49.74 |
2:49.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aleksandra Dragieva |
2010 |
1014AB |
+0.52 |
35.93 |
1:23.12 |
2:19.64 |
3:02.91 |
5:52.65 |
|
|
|
|
Vera Berner-Magnusson |
2010 |
1088AI |
+0.45 |
40.08 |
1:24.75 |
2:20.78 |
2:59.29 |
8:51.94 |
|
|
|
|
Frida Lund Kilen |
2010 |
1098AA |
+0.61 |
32.44 |
1:12.90 |
1:57.39 |
2:31.10 |
11:23.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
KVIK Piger 2 |
13 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
11:23.53 |
+1:07.2 |
|
|
|
|
Katarina Nilsson |
2010 |
1032AI |
-.-- |
35.74 |
1:18.95 |
2:09.57 |
2:47.06 |
2:47.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alba Overgaard Pedersen |
2010 |
1002AI |
+0.33 |
35.09 |
1:19.04 |
2:07.29 |
2:46.53 |
5:33.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Louise Bilberg Lund |
2010 |
1046AI |
+0.64 |
34.42 |
1:16.45 |
2:12.00 |
2:50.87 |
8:24.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Zenia Spence |
2010 |
1062AI |
+0.44 |
41.74 |
1:23.65 |
2:20.98 |
2:59.07 |
11:23.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Køge piger - 2 |
14 |
Køge Svømmeklub |
|
|
|
|
|
11:32.04 |
+1:15.7 |
|
|
|
|
Olivia Henriksen |
2010 |
1078AM |
-.-- |
36.73 |
1:23.76 |
2:09.99 |
2:49.95 |
2:49.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alberte Kobyluch Høst |
2009 |
0968AD |
+0.41 |
36.07 |
1:23.31 |
2:15.24 |
2:56.95 |
5:46.90 |
|
|
|
|
Rosa Sørensen |
2010 |
1096AH |
+0.69 |
38.01 |
1:21.57 |
2:14.56 |
2:54.65 |
8:41.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Caya Kvisgaard |
2010 |
1046AC |
+0.26 |
37.85 |
1:22.54 |
2:13.27 |
2:50.49 |
11:32.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Odder Smiley 2 |
13 |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
|
|
11:46.18 |
+1:29.9 |
|
|
|
|
Ida Enderlein |
2010 |
1030AU |
-.-- |
40.18 |
1:26.06 |
2:15.20 |
2:59.08 |
2:59.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marie Lausdahl |
2010 |
1090AO |
+0.14 |
37.75 |
1:25.35 |
2:18.06 |
2:56.60 |
5:55.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Dorina Gyeraj |
2010 |
1086AJ |
+0.47 |
41.29 |
1:22.25 |
2:17.51 |
2:58.00 |
8:53.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Nielsen |
2010 |
1052AQ |
+0.47 |
37.12 |
1:25.52 |
2:12.42 |
2:52.50 |
11:46.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
SSK Slay |
14 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
Maja Juul Hansen |
2009 |
0962AJ |
-.-- |
34.20 |
1:14.83 |
2:01.90 |
2:41.34 |
2:41.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frida V. Nierop-Andersen |
2009 |
0902AD |
+0.62 |
38.47 |
1:26.16 |
2:14.54 |
2:55.62 |
5:36.96 |
|
|
|
|
Kristine Øvre |
2009 |
0904AH |
+0.42 |
35.38 |
1:22.85 |
2:08.06 |
2:47.40 |
8:24.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ea T Jensen |
2009 |
0904AE |
+0.12 |
8:24.36 |
8:24.36 |
8:24.36 |
8:24.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2023 17:49:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04-02-2023 17:49.48 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Svømmestadion Danmark |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
3. feb 2023 to 5. feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 4x200m IM Medley Herrer 14-15 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
|
1 |
|
Winnie's Bitches |
15 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
9:25.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Valdemar Hoffmann Hyldig |
2008 |
0885AH |
-.-- |
26.68 |
1:01.35 |
1:44.06 |
2:16.30 |
2:16.30 |
|
|
|
|
Aksel Møllenbach |
2008 |
0833AF |
+0.29 |
30.11 |
1:08.96 |
1:50.94 |
2:24.79 |
4:41.09 |
|
|
|
|
Gustav Hørlykke |
2008 |
0819AE |
+0.20 |
29.64 |
1:09.51 |
1:49.69 |
2:22.41 |
7:03.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Valther B. Wadstrøm |
2008 |
0811AG |
+0.33 |
27.60 |
1:05.54 |
1:48.02 |
2:22.29 |
9:25.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Gsc drenge 1 |
15 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
|
|
|
9:31.73 |
+5.94 |
|
|
|
|
Andreas Bartholin Bruhn |
2008 |
0873AB |
-.-- |
30.03 |
1:06.89 |
1:50.80 |
2:22.71 |
2:22.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
William Bank Jørgensen |
2008 |
0843AE |
+0.01 |
31.25 |
1:10.85 |
1:54.80 |
2:30.15 |
4:52.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Villads Moefelt |
2008 |
0825AB |
+0.28 |
27.67 |
1:02.81 |
1:44.60 |
2:18.71 |
7:11.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oliver Ogstrup |
2009 |
0927AB |
+0.40 |
28.54 |
1:04.98 |
1:47.85 |
2:20.16 |
9:31.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
AS Drenge |
15 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
9:33.29 |
+7.50 |
|
|
|
|
Storm Mandrup Ozimek |
2009 |
0921BE |
-.-- |
36.17 |
1:16.65 |
2:07.41 |
2:43.46 |
2:43.46 |
|
|
|
|
Frederik Demant Sørensen |
2009 |
0959AG |
+0.35 |
28.79 |
1:05.74 |
1:43.99 |
2:14.58 |
4:58.04 |
|
|
|
|
Sigurd S. Kristensen |
2008 |
0869AD |
+0.51 |
28.42 |
1:03.42 |
1:46.58 |
2:18.91 |
7:16.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rasmus Starcke Jeppesen |
2008 |
0813AI |
+0.33 |
29.58 |
1:05.41 |
1:44.15 |
2:16.34 |
9:33.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sk-SYD Drenge |
15 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
|
|
|
9:37.14 |
+11.35 |
|
|
|
|
Mikkel Stabell |
2009 |
0951AF |
-.-- |
30.52 |
1:08.25 |
1:52.88 |
2:28.18 |
2:28.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Dion Veliqi |
2008 |
0843AI |
+0.17 |
30.32 |
1:07.58 |
1:53.62 |
2:26.16 |
4:54.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Viktor Damkjær Pyndt |
2008 |
0841AG |
+0.20 |
31.45 |
1:11.22 |
1:55.10 |
2:29.93 |
7:24.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Noa Riis |
2008 |
0859AE |
+0.06 |
28.89 |
1:02.02 |
1:42.45 |
2:12.87 |
9:37.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Motionsklubben |
15 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
|
|
|
9:43.58 |
+17.79 |
|
|
|
|
Rasmus Alexander Nielsen |
2008 |
0843AH |
-.-- |
31.24 |
1:10.98 |
1:50.12 |
2:22.92 |
2:22.92 |
|
|
|
|
Eran Akar |
2008 |
0833AH |
+0.29 |
30.74 |
1:09.42 |
1:52.23 |
2:26.40 |
4:49.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emil Harpøth |
2008 |
0823AP |
+0.25 |
30.81 |
1:07.33 |
1:53.99 |
2:28.41 |
7:17.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Thor Rosselló-Tang |
2008 |
0853AH |
+0.34 |
28.63 |
1:05.45 |
1:51.88 |
2:25.85 |
9:43.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
VG17 Årgangsdrenge |
15 |
VG 17 |
|
|
|
|
|
9:51.61 |
+25.82 |
|
|
|
|
Tristan Nygaard |
2008 |
0891AD |
-.-- |
30.55 |
1:04.25 |
1:44.88 |
2:16.82 |
2:16.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jonathan V Ahm-Jantzen |
2009 |
0949AA |
+0.70 |
32.33 |
1:12.20 |
1:52.67 |
2:26.92 |
4:43.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oliver Hentzen Tordrup |
2008 |
0897AI |
+0.27 |
30.68 |
1:11.17 |
1:56.88 |
2:32.06 |
7:15.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anders Koch Jensen |
2008 |
0841AD |
+0.27 |
33.73 |
1:17.28 |
1:59.96 |
2:35.81 |
9:51.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
SIGMA Drenge 1 |
15 |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
9:52.15 |
+26.36 |
|
|
|
|
Frey Egholm Høgh |
2008 |
0863AG |
-.-- |
30.01 |
1:05.79 |
1:47.11 |
2:19.30 |
2:19.30 |
|
|
|
|
Joe Hargreaves |
2008 |
0893AA |
+0.27 |
31.99 |
1:10.98 |
1:53.92 |
2:27.36 |
4:46.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lukas Højfeldt |
2008 |
0805AD |
+0.36 |
31.94 |
1:12.34 |
1:58.01 |
2:33.44 |
7:20.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aksel Danielsen |
2009 |
0969AB |
+0.10 |
32.31 |
1:12.68 |
1:56.06 |
2:32.05 |
9:52.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Søllerød Sharks |
15 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
9:54.00 |
+28.21 |
|
|
|
|
Laurits Radmer Nygaard |
2008 |
0807AI |
-.-- |
30.97 |
1:09.01 |
1:51.00 |
2:24.39 |
2:24.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Carl August Scheel |
2009 |
0995AF |
-.-- |
31.86 |
1:11.49 |
1:56.19 |
2:30.31 |
4:54.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
August Drucker |
2009 |
0909AH |
+0.30 |
31.53 |
1:12.60 |
1:55.48 |
2:28.61 |
7:23.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
William Moe Sørensen |
2009 |
0937BB |
-.-- |
31.64 |
1:10.04 |
1:56.22 |
2:30.69 |
9:54.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Aarhus Swim Drenge 1 |
15 |
Aarhus Swim |
|
|
|
|
|
9:56.93 |
+31.14 |
|
|
|
|
Christian Ekander |
2008 |
0833AO |
-.-- |
32.03 |
1:13.82 |
1:57.69 |
2:33.67 |
2:33.67 |
|
|
|
|
Storm Sall Okkels |
2009 |
0955BD |
+0.37 |
30.98 |
1:08.78 |
1:49.94 |
2:27.95 |
5:01.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Niels Andreasen |
2008 |
0837AO |
+0.22 |
31.65 |
1:12.63 |
1:54.28 |
2:30.54 |
7:32.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oscar Persson |
2008 |
0803AL |
+0.43 |
31.99 |
1:09.35 |
1:50.15 |
2:24.77 |
9:56.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
AGF Løver |
15 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
9:57.49 |
+31.70 |
|
|
|
|
Viggo Rohde |
2008 |
0855AJ |
-.-- |
30.80 |
1:03.71 |
1:44.14 |
2:15.33 |
2:15.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malthe Le Fevre |
2008 |
0869AE |
+0.36 |
29.70 |
1:07.08 |
1:52.57 |
2:27.98 |
4:43.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Adam Bisgaard |
2008 |
0801AM |
+0.32 |
29.65 |
1:09.10 |
1:53.50 |
2:27.73 |
7:11.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marcus K. Jespersen |
2009 |
0959AE |
+0.24 |
37.17 |
1:17.77 |
2:08.77 |
2:46.45 |
9:57.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
LSK pelones |
15 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
9:59.21 |
+33.42 |
|
|
|
|
Frederik Salling |
2009 |
0987AC |
-.-- |
32.47 |
1:09.87 |
1:55.18 |
2:29.33 |
2:29.33 |
|
|
|
|
Bertram Wagner |
2008 |
0859AB |
+0.22 |
29.63 |
1:07.05 |
1:51.41 |
2:24.12 |
4:53.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Conrad Buhl |
2009 |
0947AF |
+0.43 |
31.50 |
1:10.61 |
1:55.37 |
2:30.77 |
7:24.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sebastian Niemann Madsen |
2008 |
0845AG |
+0.42 |
32.61 |
1:13.19 |
1:58.78 |
2:34.99 |
9:59.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Hay Day Farmerne |
15 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
10:00.19 |
+34.40 |
|
|
|
|
Gilbert Eskildsen |
2008 |
0839AD |
-.-- |
31.46 |
1:13.00 |
1:53.49 |
2:28.50 |
2:28.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Johan Lundsgaard Palm |
2008 |
0877AB |
+0.46 |
33.06 |
1:14.20 |
1:56.24 |
2:32.58 |
5:01.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bertram Poser Jensen |
2008 |
0867AB |
+0.34 |
31.95 |
1:11.82 |
1:54.84 |
2:30.27 |
7:31.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danilo Vaarning |
2009 |
0935AA |
+0.21 |
31.77 |
1:11.58 |
1:54.35 |
2:28.84 |
10:00.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Vejle drenge |
15 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
|
|
|
10:02.67 |
+36.88 |
|
|
|
|
Gustav Hansen |
2008 |
0877AE |
-.-- |
30.38 |
1:07.52 |
1:53.91 |
2:27.82 |
2:27.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frederik Jørgensen |
2008 |
0819AG |
+0.44 |
29.67 |
1:07.20 |
1:51.56 |
2:26.21 |
4:54.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mads Emil Schwartz |
2008 |
0891AA |
+0.51 |
32.34 |
1:11.63 |
1:56.33 |
2:29.62 |
7:23.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Saleh Ayyach |
2009 |
0937BA |
+0.62 |
31.68 |
1:13.03 |
2:01.33 |
2:39.02 |
10:02.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Haderslev gutterne |
15 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
|
|
|
10:02.83 |
+37.04 |
|
|
|
|
Ádám Czibere |
2008 |
0827AQ |
-.-- |
31.85 |
1:09.96 |
1:49.36 |
2:22.36 |
2:22.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eskild Meyer |
2009 |
0903BA |
+0.19 |
32.61 |
1:15.31 |
1:57.93 |
2:31.89 |
4:54.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tobias Philippsen |
2009 |
0945BG |
+0.51 |
32.40 |
1:14.81 |
2:02.12 |
2:41.39 |
7:35.64 |
|
|
|
|
Johannes Due Jessen |
2008 |
0847AI |
0.00 |
29.50 |
1:06.10 |
1:53.86 |
2:27.19 |
10:02.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
A6 drenge |
15 |
A6 |
|
|
|
|
|
10:04.15 |
+38.36 |
|
|
|
|
Alexander Merl Larsen |
2008 |
0853AA |
-.-- |
31.09 |
1:08.03 |
1:50.14 |
2:23.32 |
2:23.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Magnus Svane Hartmann |
2008 |
0881AO |
+0.19 |
31.69 |
1:11.97 |
1:57.74 |
2:32.06 |
4:55.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isaac Hammer Toftkær |
2009 |
0969AC |
+0.37 |
31.96 |
1:12.68 |
1:56.27 |
2:30.10 |
7:25.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Silas Hammer Toftkær |
2009 |
0979AC |
+0.36 |
33.87 |
1:12.42 |
1:59.98 |
2:38.67 |
10:04.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Køge drenge - 1 |
15 |
Køge Svømmeklub |
|
|
|
|
|
10:05.37 |
+39.58 |
|
|
|
|
Kristoffer Fjeldsted |
2008 |
0853AB |
-.-- |
31.77 |
1:13.26 |
1:55.21 |
2:26.92 |
2:26.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Pelle Chr. Severinsen |
2008 |
0831AB |
+0.47 |
33.26 |
1:09.82 |
1:53.65 |
2:27.93 |
4:54.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frederik Vedtofte |
2009 |
0937AB |
+0.37 |
36.22 |
1:16.33 |
1:59.93 |
2:37.74 |
7:32.59 |
|
|
|
|
Elias Elborg Johannessen |
2009 |
0925AE |
+0.39 |
33.46 |
1:12.34 |
1:57.35 |
2:32.78 |
10:05.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Aarhus Swim Drenge 2 |
15 |
Aarhus Swim |
|
|
|
|
|
10:22.39 |
+56.60 |
|
|
|
|
Alexander Bjerre |
2009 |
0999AA |
-.-- |
33.66 |
1:11.38 |
2:00.63 |
2:35.72 |
2:35.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eskil Kiib Bach |
2009 |
0993BA |
+0.44 |
32.98 |
1:12.22 |
1:58.34 |
2:36.47 |
5:12.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alfred Hørlück |
2008 |
0831AO |
+0.61 |
32.37 |
1:12.45 |
2:02.76 |
2:40.01 |
7:52.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Albert Grove |
2009 |
0933BD |
+0.39 |
30.28 |
1:09.36 |
1:55.58 |
2:30.19 |
10:22.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Horsens drenge 1 |
15 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
10:25.95 |
+1:00.1 |
|
|
|
|
Villads Vestergaard Ahm |
2008 |
0809AL |
-.-- |
32.51 |
1:13.18 |
1:57.66 |
2:31.71 |
2:31.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alexander Buch |
2008 |
0805AL |
+0.50 |
34.69 |
1:15.05 |
1:59.71 |
2:36.70 |
5:08.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jakob Wemmelund |
2008 |
0809AR |
+0.25 |
31.11 |
1:10.26 |
1:59.01 |
2:34.34 |
7:42.75 |
|
|
|
|
Johannes Ravn |
2008 |
0855AI |
+0.33 |
33.38 |
1:15.59 |
2:04.74 |
2:43.20 |
10:25.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Odder Smileys |
15 |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
|
|
10:38.33 |
+1:12.5 |
|
|
|
|
William Hother Jensen |
2008 |
0803AE |
-.-- |
34.13 |
1:12.49 |
1:57.12 |
2:33.67 |
2:33.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Johannes Brixen |
2009 |
0965AC |
+0.30 |
33.39 |
1:12.42 |
2:06.35 |
2:43.68 |
5:17.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julius Schumann Thrane |
2008 |
0867AN |
+0.41 |
37.26 |
1:17.45 |
2:09.56 |
2:47.01 |
8:04.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marcus Halle |
2009 |
0975AC |
+0.42 |
31.67 |
1:13.74 |
1:59.47 |
2:33.97 |
10:38.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Esbjerg drenge |
15 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
10:39.14 |
+1:13.3 |
|
|
|
|
Noah Junior Grene |
2008 |
0823AE |
-.-- |
31.76 |
1:09.30 |
1:54.91 |
2:30.74 |
2:30.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jeppe Bech Bøgedal |
2008 |
0819AF |
+0.47 |
31.19 |
1:11.44 |
1:57.27 |
2:30.26 |
5:01.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nikolai Elgaard |
2009 |
0973AC |
+0.28 |
33.89 |
1:16.86 |
2:07.66 |
2:45.69 |
7:46.69 |
|
|
|
|
Emil Asger Møller |
2009 |
0965AG |
+0.37 |
37.46 |
1:23.56 |
2:13.95 |
2:52.45 |
10:39.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Gsc drenge 2 |
14 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
|
|
|
10:40.04 |
+1:14.2 |
|
|
|
|
Liam Jonasen |
2009 |
0975AB |
-.-- |
34.23 |
1:18.00 |
2:06.04 |
2:42.51 |
2:42.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tobias Gorm |
2009 |
0993AE |
+0.46 |
35.47 |
1:15.46 |
2:00.54 |
2:39.13 |
5:21.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Dominic Torkamani |
2009 |
0907AB |
+0.72 |
33.82 |
1:13.85 |
2:02.54 |
2:36.51 |
7:58.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Johan Damkjær Bartels |
2009 |
0995AB |
+0.34 |
36.37 |
1:18.02 |
2:03.26 |
2:41.89 |
10:40.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Helsingør |
15 |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Svømning på maven |
|
|
|
Bastian Zahle |
2008 |
0825AE |
-.-- |
29.28 |
1:04.67 |
1:48.89 |
2:21.98 |
2:21.98 |
|
|
|
|
Eskild T. Hvilsom |
2009 |
0987AB |
+0.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bertil West |
2009 |
0999AC |
-0.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tobias Sune Andersen |
2008 |
0817AD |
+0.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
KVIK Drenge 1 |
15 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.1 Forkert rækkefølge i svømmearterne |
|
|
|
Marcus Bilberg Lund |
2008 |
0889AI |
-.-- |
30.48 |
1:08.79 |
1:54.63 |
2:28.24 |
2:28.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mikkel Frank |
2009 |
0989BB |
+0.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malte Bøgelund Høpfner |
2008 |
0879AI |
+0.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
William Winther Sørensen |
2009 |
0997BB |
+0.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2023 18:23:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04-02-2023 18:23.38 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Svømmestadion Danmark |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
3. feb 2023 to 5. feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 200m Brystsvømning Damer 13 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frida Lund Kilen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.75 |
670 |
2:47.08 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:56.39 |
(-9.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Asta Lukowski |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.86 |
597 |
2:53.61 |
+6.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:56.72 |
(-3.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nicoline Svarrer |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.79 |
580 |
2:55.29 |
+8.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:04.13 |
(-8.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Josephine Esther Glad |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.56 |
565 |
2:56.79 |
+9.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:05.14 |
(-8.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ingrid Zeller |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.82 |
549 |
2:58.51 |
+11.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:01.04 |
(-2.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Asta Kruse Enemærke |
2010 |
Herlev Svømning |
+0.80 |
545 |
2:58.94 |
+11.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:04.48 |
(-5.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Caroline Marie Rosenmejer |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.89 |
544 |
2:59.01 |
+11.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:05.05 |
(-6.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Julie Mikkelsen |
2010 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.64 |
544 |
2:59.02 |
+11.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:04.15 |
(-5.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alberte Jacobsen |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.65 |
537 |
2:59.82 |
+12.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:58.52 |
(+1.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Amalie Øgendahl |
2010 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.73 |
529 |
3:00.67 |
+13.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:03.98 |
(-3.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ida Langseth |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
+0.73 |
519 |
3:01.83 |
+14.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:03.91 |
(-2.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sara Gaudesen |
2010 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.63 |
505 |
3:03.58 |
+16.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:08.92 |
(-5.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Anna Nielsen |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.65 |
494 |
3:04.91 |
+17.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:04.15 |
(+0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Amanda Hartvigsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.83 |
493 |
3:05.02 |
+17.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:05.21 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ida Enderlein |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.78 |
493 |
3:05.04 |
+17.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:06.67 |
(-1.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Josefine Bak Mathiasen |
2010 |
Struer Svømmeklub |
+0.87 |
491 |
3:05.21 |
+18.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:05.92 |
(-0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Alba Overgaard Pedersen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.71 |
486 |
3:05.95 |
+18.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:08.60 |
(-2.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Victoria Dolling |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.72 |
480 |
3:06.61 |
+19.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:07.94 |
(-1.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Olivia Henriksen |
2010 |
Køge Svømmeklub |
+0.79 |
474 |
3:07.49 |
+20.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:10.36 |
(-2.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Madicken Markussen |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
+0.53 |
465 |
3:08.63 |
+21.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:05.02 |
(+3.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Maria Gandrup Nygaard |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.55 |
462 |
3:09.02 |
+21.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:10.55 |
(-1.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Karla S Enevoldsen |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
-.-- |
459 |
3:09.51 |
+22.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:06.94 |
(+2.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2023 09:57:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 200m Brystsvømning Damer 14 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christiane Dreyer Riis |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.73 |
725 |
2:42.75 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.52 |
(+0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Astrid V. Petersen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.59 |
719 |
2:43.19 |
+0.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.92 |
(-5.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mia Halskov |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.69 |
666 |
2:47.37 |
+4.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.48 |
(-1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sofie Pedersen |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.75 |
657 |
2:48.15 |
+5.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:52.25 |
(-4.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Silke Svendsen |
2009 |
Herlev Svømning |
-.-- |
648 |
2:48.89 |
+6.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:55.33 |
(-6.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anna Staal |
2009 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.61 |
621 |
2:51.32 |
+8.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:55.50 |
(-4.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emma Mollerup |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.67 |
604 |
2:52.92 |
+10.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:51.64 |
(+1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lærke Jakobsen |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
+0.77 |
602 |
2:53.09 |
+10.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:56.11 |
(-3.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Laura Kegel Sørensen |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.73 |
594 |
2:53.84 |
+11.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:52.39 |
(+1.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ea T Jensen |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.75 |
591 |
2:54.20 |
+11.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:02.89 |
(-8.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ellen Textor-Broch |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.78 |
580 |
2:55.31 |
+12.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:52.26 |
(+3.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Andrea Grøndal |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.79 |
570 |
2:56.28 |
+13.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:59.80 |
(-3.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Maja Juul Hansen |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.84 |
566 |
2:56.74 |
+13.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:00.77 |
(-4.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Josephine S. Christensen |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.75 |
537 |
2:59.81 |
+17.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:57.01 |
(+2.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Mille Nørskov Kaltoft |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.75 |
535 |
3:00.09 |
+17.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:02.18 |
(-2.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Mikkeline Larsen |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.78 |
525 |
3:01.22 |
+18.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:00.51 |
(+0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Eva De Maeyer |
2009 |
Roskilde Svømning |
+0.60 |
507 |
3:03.29 |
+20.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:58.02 |
(+5.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Alberte Futtrup |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
-.-- |
499 |
3:04.33 |
+21.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:01.50 |
(+2.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Katrine Mølbak |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
+0.65 |
498 |
3:04.45 |
+21.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:03.52 |
(+0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Alberte Lagoni |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.73 |
491 |
3:05.33 |
+22.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:10.02 |
(-4.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2023 09:57:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05-02-2023 09:57.39 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Svømmestadion Danmark |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
3. feb 2023 to 5. feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 200m Brystsvømning Herrer 14 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Luan Reyneke |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.71 |
647 |
2:32.34 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:38.02 |
(-5.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kian Asbert Tome |
2009 |
Hobro Svømmeklub |
+0.82 |
607 |
2:35.60 |
+3.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:41.71 |
(-6.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jonathan V Ahm-Jantzen |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.65 |
597 |
2:36.49 |
+4.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.18 |
(-6.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Johannes Munk Haugaard |
2009 |
Hobro Svømmeklub |
+0.54 |
568 |
2:39.13 |
+6.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.80 |
(-3.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oskar Julius Krogh Bill |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.74 |
561 |
2:39.75 |
+7.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.75 |
(-6.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Eskild Meyer |
2009 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.83 |
548 |
2:40.96 |
+8.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.16 |
(-6.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
August Drucker |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.67 |
543 |
2:41.50 |
+9.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.77 |
(-7.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Storm Sall Okkels |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.46 |
526 |
2:43.16 |
+10.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.64 |
(-4.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Danilo Vaarning |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.76 |
519 |
2:43.96 |
+11.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:49.29 |
(-5.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Bertil West |
2009 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.71 |
492 |
2:46.90 |
+14.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.19 |
(+2.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Jakob Hansen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
+0.79 |
480 |
2:48.23 |
+15.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:49.43 |
(-1.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Anton Jønsson |
2009 |
Vest-Brøndby |
+0.80 |
464 |
2:50.22 |
+17.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.86 |
(+2.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Luis Cayetano Alonso |
2009 |
Rødding Svømmeklub |
+0.74 |
461 |
2:50.56 |
+18.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:53.86 |
(-3.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Frederik Vedtofte |
2009 |
Køge Svømmeklub |
+0.72 |
440 |
2:53.24 |
+20.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:53.93 |
(-0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Oliver Christensen |
2009 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.75 |
411 |
2:57.15 |
+24.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:54.90 |
(+2.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Johan Damkjær Bartels |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
-.-- |
394 |
2:59.71 |
+27.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:56.45 |
(+3.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Aksel Danielsen |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
-.-- |
|
|
SICK |
|
|
|
Akut syg |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2023 10:18:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 200m Brystsvømning Herrer 15 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rio Halawi |
2008 |
Herlev Svømning |
+0.72 |
655 |
2:31.72 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.84 |
(+4.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rasmus Starcke Jeppesen |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.68 |
641 |
2:32.77 |
+1.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.28 |
(-7.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rasmus Alexander Nielsen |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.74 |
627 |
2:33.90 |
+2.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.00 |
(-5.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tristan Nygaard |
2008 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.68 |
612 |
2:35.20 |
+3.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.97 |
(-2.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Felix Yung K Gotfredsen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.64 |
611 |
2:35.31 |
+3.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.83 |
(-5.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Villads Moefelt |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.64 |
585 |
2:37.56 |
+5.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:41.96 |
(-4.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alexander Yung K Gotfreds |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.51 |
580 |
2:38.01 |
+6.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:41.02 |
(-3.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
William Foged |
2008 |
Helsinge Svømmeklub |
+0.65 |
575 |
2:38.40 |
+6.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.95 |
(-1.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Frey Egholm Høgh |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
+0.80 |
568 |
2:39.06 |
+7.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.24 |
(-3.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Malte Bøgelund Høpfner |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.61 |
532 |
2:42.63 |
+10.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.39 |
(-1.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Aksel Møllenbach |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.64 |
528 |
2:43.02 |
+11.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.26 |
(+8.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Laurits Radmer Nygaard |
2008 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.76 |
528 |
2:43.03 |
+11.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.67 |
(-2.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Joe Hargreaves |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.51 |
523 |
2:43.55 |
+11.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.64 |
(+0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
William Bank Jørgensen |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.70 |
522 |
2:43.61 |
+11.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.58 |
(-0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Jalte Harpsøe Halberg |
2008 |
SvømmeKlubben SYD |
+0.80 |
510 |
2:44.90 |
+13.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:46.24 |
(-1.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Alexander Merl Larsen |
2008 |
A6 JGI-Swim |
+0.68 |
502 |
2:45.72 |
+14.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.95 |
(+0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Gilbert Eskildsen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.79 |
489 |
2:47.22 |
+15.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:51.90 |
(-4.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Bertram Poser Jensen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.69 |
483 |
2:47.89 |
+16.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:00.60 |
(-12.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Sebastian Øster Boisen |
2008 |
Værløse Svømmeklub |
+0.68 |
480 |
2:48.30 |
+16.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:58.92 |
(-10.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Anders Koch Jensen |
2008 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.67 |
477 |
2:48.57 |
+16.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.30 |
(+0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Joakim Kristensen |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.71 |
476 |
2:48.70 |
+16.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.17 |
(+0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Johan Lundsgaard Palm |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.57 |
472 |
2:49.20 |
+17.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:53.71 |
(-4.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Christian Smith |
2008 |
Aars Svømmeklub |
+0.66 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2023 10:18:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05-02-2023 10:18.51 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Svømmestadion Danmark |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
3. feb 2023 to 5. feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 200m Frisvømning Damer 13 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julie Schleimann |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.64 |
710 |
2:12.65 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:16.31 |
(-3.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ida Langseth |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
+0.70 |
666 |
2:15.47 |
+2.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:18.32 |
(-2.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Caroline Leander Søltoft |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
+0.64 |
640 |
2:17.28 |
+4.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:18.87 |
(-1.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anni Ruohan Zou |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.72 |
629 |
2:18.10 |
+5.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.67 |
(-2.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Maja Bager |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.73 |
599 |
2:20.37 |
+7.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:21.43 |
(-1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Siri Egholm Høgh |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
+0.58 |
589 |
2:21.16 |
+8.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:27.35 |
(-6.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Cirkeline Feldt-Sørensen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.89 |
584 |
2:21.57 |
+8.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.30 |
(-3.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Louise Bilberg Lund |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.74 |
574 |
2:22.33 |
+9.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.13 |
(-3.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Maja Tojzan |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.55 |
573 |
2:22.41 |
+9.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:29.50 |
(-7.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Caya Kvisgaard |
2010 |
Køge Svømmeklub |
+0.77 |
573 |
2:22.47 |
+9.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:29.31 |
(-6.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Kamma Lykke Sejer Sørensen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.68 |
569 |
2:22.80 |
+10.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.31 |
(+0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Caroline Brøndum Poulsen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.77 |
566 |
2:23.06 |
+10.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.88 |
(-1.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sophia Scheel Orloff |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.69 |
565 |
2:23.08 |
+10.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:27.67 |
(-4.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Cecilie Anna Nyborg |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.73 |
562 |
2:23.35 |
+10.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.71 |
(-8.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Marie Schleimann |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.61 |
555 |
2:23.98 |
+11.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:21.82 |
(+2.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Ella Wolffbrandt |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
+0.70 |
546 |
2:24.75 |
+12.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.18 |
(+0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Mie Bech Bøgedal |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.71 |
545 |
2:24.83 |
+12.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.70 |
(-6.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Emilie Jakobsen |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
+0.59 |
534 |
2:25.83 |
+13.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:29.34 |
(-3.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Nikoline Frederikke Axelsen |
2010 |
Svømmeklubben Sønderborg |
+0.81 |
526 |
2:26.61 |
+13.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:32.74 |
(-6.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Rosa Marie Sandgaard |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.75 |
519 |
2:27.22 |
+14.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:27.68 |
(-0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Alva Wagner Toftdahl |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.75 |
511 |
2:28.01 |
+15.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.53 |
(+1.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Josefine Bak Mathiasen |
2010 |
Struer Svømmeklub |
+0.89 |
508 |
2:28.30 |
+15.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.50 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Rosalina M. Postgaard |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.66 |
505 |
2:28.60 |
+15.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.82 |
(-0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Emilie Lauritzen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
-.-- |
503 |
2:28.74 |
+16.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.20 |
(-2.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Nia Sommer |
2010 |
Køge Svømmeklub |
+0.79 |
502 |
2:28.85 |
+16.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:32.48 |
(-3.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Vigga Rasmussen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.74 |
493 |
2:29.72 |
+17.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:29.01 |
(+0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Julia Stanczyk |
2010 |
Swim Team Taastrup |
+0.84 |
485 |
2:30.56 |
+17.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.03 |
(+2.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Alberte Hjarbæk |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.68 |
484 |
2:30.73 |
+18.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.23 |
(+0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Selma Langkjær |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
+0.70 |
479 |
2:31.22 |
+18.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:29.70 |
(+1.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Nora Rosenkrantz |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.79 |
478 |
2:31.34 |
+18.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:32.15 |
(-0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Emilie Villadsen |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
+0.71 |
476 |
2:31.52 |
+18.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:32.49 |
(-0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Vera Berner-Magnusson |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.88 |
466 |
2:32.64 |
+19.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:29.83 |
(+2.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Freja Kawa |
2010 |
Fredericia Svømmeklub |
-.-- |
447 |
2:34.75 |
+22.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:32.56 |
(+2.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Caroline Marie Rosenmejer |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.90 |
441 |
2:35.48 |
+22.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.62 |
(+3.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Victoria Nørgaard |
2010 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.58 |
440 |
2:35.56 |
+22.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.98 |
(-9.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Silke Holtz |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
-.-- |
|
|
SICK |
|
|
|
Akut syg |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2023 10:46:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 200m Frisvømning Damer 14 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Esther Bang Laursen |
2009 |
Vest-Brøndby |
+0.82 |
761 |
2:09.60 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:09.43 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emma Nørskov |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.80 |
750 |
2:10.23 |
+0.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:12.58 |
(-2.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Clara Munkholm Larsen |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
+0.64 |
681 |
2:14.48 |
+4.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:15.91 |
(-1.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Flora Rybak-Andersen |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.73 |
676 |
2:14.83 |
+5.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:14.77 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ema Ilic |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.78 |
674 |
2:14.93 |
+5.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:15.50 |
(-0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Vigga Rasmussen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.74 |
664 |
2:15.61 |
+6.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.21 |
(-4.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Thorey Margret Magnusdottir |
2009 |
Herlev Svømning |
+0.55 |
648 |
2:16.74 |
+7.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:17.09 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Augusta Bollmann |
2009 |
Køge Svømmeklub |
+0.60 |
640 |
2:17.28 |
+7.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:16.59 |
(+0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Eleonora Marsner |
2009 |
Herlev Svømning |
+0.68 |
640 |
2:17.29 |
+7.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.35 |
(-3.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Rebekka Elholm |
2009 |
Ringe Svømme Klub |
+0.66 |
633 |
2:17.78 |
+8.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:13.90 |
(+3.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Mia Halskov |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.67 |
633 |
2:17.79 |
+8.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:18.51 |
(-0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Astrid Dindler |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.77 |
619 |
2:18.82 |
+9.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:21.76 |
(-2.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ronja Maria Grønkjær Pederse |
2009 |
Svømmeklubben Nord |
+0.70 |
615 |
2:19.15 |
+9.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.33 |
(-3.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Caja Basler Abildgaard |
2009 |
A6 JGI-Swim |
+0.79 |
614 |
2:19.24 |
+9.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.35 |
(-3.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=15 |
|
Zenia Maria Jakobsen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.59 |
591 |
2:20.96 |
+11.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.59 |
(-3.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=15 |
|
Anna Bjerre Pedersen |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.81 |
591 |
2:20.96 |
+11.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:18.83 |
(+2.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Karoline Sander Andersen |
2009 |
Thisted Svømmeklub |
+0.83 |
583 |
2:21.67 |
+12.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.01 |
(-3.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Ellen-Mai Teilmann |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.84 |
573 |
2:22.42 |
+12.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.57 |
(-2.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Ellen Textor-Broch |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.61 |
572 |
2:22.49 |
+12.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.49 |
(-2.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Mynte Skovager Sveigaard |
2009 |
Køge Svømmeklub |
+0.73 |
569 |
2:22.75 |
+13.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.25 |
(-1.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Anna Staal |
2009 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.61 |
568 |
2:22.90 |
+13.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.45 |
(+0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Louisa Kjerulf |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.76 |
564 |
2:23.16 |
+13.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:21.23 |
(+1.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Victoria Sinding Vetlov |
2009 |
Vest-Brøndby |
+0.54 |
563 |
2:23.26 |
+13.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.74 |
(-0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Karoline Koch Juhl |
2009 |
Herlev Svømning |
+0.62 |
560 |
2:23.58 |
+13.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.29 |
(+1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Alice Zsigri Dyndgaard |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.76 |
559 |
2:23.62 |
+14.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.55 |
(-0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Ida Gjelstrup |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.73 |
559 |
2:23.63 |
+14.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.28 |
(-1.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Caroline Milling |
2009 |
Køge Svømmeklub |
+0.78 |
553 |
2:24.16 |
+14.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.03 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Amanda Pedersen |
2009 |
Thisted Svømmeklub |
+0.55 |
531 |
2:26.07 |
+16.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.05 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Thilde Bødiker |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.68 |
507 |
2:28.36 |
+18.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.45 |
(-6.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Asta-Marie Rasmussen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
+0.72 |
493 |
2:29.72 |
+20.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.95 |
(+5.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Johanne Øland Frøkjær |
2009 |
Thisted Svømmeklub |
+0.54 |
488 |
2:30.32 |
+20.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.78 |
(-1.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2023 10:46:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05-02-2023 10:46.59 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Svømmestadion Danmark |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
3. feb 2023 to 5. feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 200m Frisvømning Herrer 14 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frederik Demant Sørensen |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.78 |
749 |
1:57.60 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:05.94 |
(-8.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frederik Salling |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.59 |
614 |
2:05.66 |
+8.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:10.00 |
(-4.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mikkel Stabell |
2009 |
SvømmeKlubben SYD |
+0.72 |
606 |
2:06.24 |
+8.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:10.70 |
(-4.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Carl August Scheel |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.67 |
599 |
2:06.68 |
+9.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:07.28 |
(-0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Christian Abrahamsen |
2009 |
Aabybro Svømmeklub |
+0.66 |
579 |
2:08.15 |
+10.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:14.51 |
(-6.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Gustav Jørgensen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
+0.72 |
569 |
2:08.86 |
+11.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:09.41 |
(-0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Arn Byrge Hovmand |
2009 |
Helsinge Svømmeklub |
+0.63 |
547 |
2:10.60 |
+13.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:12.89 |
(-2.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Daniel Sabic |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.59 |
546 |
2:10.65 |
+13.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:14.49 |
(-3.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Linus Sylvest Andersen |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
+0.75 |
541 |
2:11.05 |
+13.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:16.66 |
(-5.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mathias Hald |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.70 |
535 |
2:11.59 |
+13.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:10.23 |
(+1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Jarl Bjerregaard Abrahamsen |
2009 |
SvømmeKlubben SYD |
+0.80 |
531 |
2:11.91 |
+14.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:12.04 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Gustavs Lopacinskis |
2009 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.68 |
517 |
2:13.04 |
+15.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:13.04 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
August Drucker |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.66 |
517 |
2:13.07 |
+15.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:15.82 |
(-2.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
William Winther Sørensen |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.71 |
516 |
2:13.15 |
+15.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:13.39 |
(-0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Eskild T. Hvilsom |
2009 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.74 |
507 |
2:13.92 |
+16.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:18.42 |
(-4.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Casper Konge Neess |
2009 |
Dragsholm Svømmeklub |
+0.78 |
507 |
2:13.94 |
+16.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:15.84 |
(-1.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Isaac Hammer Toftkær |
2009 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.77 |
503 |
2:14.25 |
+16.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:16.44 |
(-2.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Alfred J. R. Pedas |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.65 |
494 |
2:15.13 |
+17.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:15.09 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Alexander Bjerre |
2009 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.77 |
494 |
2:15.14 |
+17.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:13.41 |
(+1.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Conrad Buhl |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.69 |
487 |
2:15.71 |
+18.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:17.96 |
(-2.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Storm Mandrup Ozimek |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.75 |
485 |
2:15.88 |
+18.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:17.51 |
(-1.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=22 |
|
Matti Suikkanen |
2009 |
SvømmeKlubben SYD |
+0.69 |
474 |
2:16.96 |
+19.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:21.31 |
(-4.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=22 |
|
Bertram J. Trangbæk |
2009 |
Vest-Brøndby |
+0.60 |
474 |
2:16.96 |
+19.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:16.37 |
(+0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Mikkel Frank |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.79 |
458 |
2:18.50 |
+20.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:17.81 |
(+0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Dominic Torkamani |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.64 |
455 |
2:18.82 |
+21.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:18.89 |
(-0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Anton Wichmann Christensen |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.66 |
453 |
2:19.02 |
+21.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:27.84 |
(-8.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Herman Höhle Hjulskov |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.65 |
446 |
2:19.77 |
+22.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.99 |
(-7.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Tobias Philippsen |
2009 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.68 |
443 |
2:20.07 |
+22.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.39 |
(-14.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Nikolai Elgaard |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.50 |
431 |
2:21.40 |
+23.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.67 |
(-5.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Oscar Løwe Markvardsen |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.80 |
400 |
2:24.97 |
+27.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.99 |
(+0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2023 11:13:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 200m Frisvømning Herrer 15 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Andreas Bartholin Bruhn |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.68 |
748 |
1:57.65 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.05 |
(-2.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sigurd S. Kristensen |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.77 |
738 |
1:58.17 |
+0.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:59.98 |
(-1.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Noa Riis |
2008 |
SvømmeKlubben SYD |
+0.73 |
710 |
1:59.70 |
+2.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:03.09 |
(-3.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Cornelius Kemnitz |
2008 |
Farum Svømmeklub |
+0.71 |
694 |
2:00.63 |
+2.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:04.87 |
(-4.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emil Mandsberg |
2008 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.66 |
672 |
2:01.95 |
+4.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:04.50 |
(-2.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Bertram Wagner |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.65 |
669 |
2:02.09 |
+4.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:02.65 |
(-0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Valdemar Møller-Ern |
2008 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.63 |
659 |
2:02.73 |
+5.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:06.08 |
(-3.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sebastian K Olesen |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.78 |
658 |
2:02.77 |
+5.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:07.08 |
(-4.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Johannes Due Jessen |
2008 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.71 |
655 |
2:02.99 |
+5.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:07.17 |
(-4.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Dion Veliqi |
2008 |
SvømmeKlubben SYD |
+0.67 |
643 |
2:03.77 |
+6.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:05.58 |
(-1.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Marcus Bilberg Lund |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.69 |
637 |
2:04.14 |
+6.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:07.15 |
(-3.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ádám Czibere |
2008 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.68 |
631 |
2:04.52 |
+6.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:06.29 |
(-1.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Frey Egholm Høgh |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
+0.72 |
629 |
2:04.67 |
+7.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:09.12 |
(-4.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Kristoffer Fjeldsted |
2008 |
Køge Svømmeklub |
+0.66 |
626 |
2:04.86 |
+7.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:07.24 |
(-2.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Viktor Nymark Føge |
2008 |
Herlev Svømning |
+0.71 |
610 |
2:05.95 |
+8.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:03.17 |
(+2.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Nicolai Molter Petersen |
2008 |
Næstved Svømmeklub |
+0.61 |
607 |
2:06.17 |
+8.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:08.88 |
(-2.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Tobias Sune Andersen |
2008 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.71 |
600 |
2:06.66 |
+9.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:09.88 |
(-3.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Martin Kjær Thorsen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.50 |
598 |
2:06.76 |
+9.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:12.35 |
(-5.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Ivan Pedersen |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
+0.72 |
598 |
2:06.79 |
+9.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:11.46 |
(-4.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Gustav Hørlykke |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.75 |
592 |
2:07.18 |
+9.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:07.45 |
(-0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Mads Emil Schwartz |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
+0.69 |
580 |
2:08.06 |
+10.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:09.39 |
(-1.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Viktor Damkjær Pyndt |
2008 |
SvømmeKlubben SYD |
+0.62 |
576 |
2:08.37 |
+10.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:06.53 |
(+1.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Thor Rosselló-Tang |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.69 |
573 |
2:08.56 |
+10.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:11.38 |
(-2.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Frederik Billesø Beck |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.70 |
567 |
2:09.00 |
+11.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:10.54 |
(-1.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Adam Bisgaard |
2008 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.60 |
566 |
2:09.08 |
+11.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:11.16 |
(-2.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Gustav Midtgaard |
2008 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.76 |
566 |
2:09.11 |
+11.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:07.84 |
(+1.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Annas Sallam |
2008 |
Brædstrup Svømmeklub |
+0.60 |
552 |
2:10.22 |
+12.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:11.47 |
(-1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Magnus Østergaard |
2008 |
Hobro Svømmeklub |
+0.73 |
548 |
2:10.49 |
+12.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:10.72 |
(-0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Gustav Hansen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
+0.76 |
543 |
2:10.92 |
+13.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:06.71 |
(+4.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Asger Gregersen |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.72 |
536 |
2:11.50 |
+13.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:12.66 |
(-1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Oliver Hentzen Tordrup |
2008 |
Vest-Brøndby |
+0.65 |
535 |
2:11.54 |
+13.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:11.32 |
(+0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Eran Akar |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.70 |
534 |
2:11.64 |
+13.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:11.10 |
(+0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Emil Harpøth |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.70 |
529 |
2:12.09 |
+14.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:11.00 |
(+1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Linus Noe |
2008 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.58 |
523 |
2:12.56 |
+14.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:14.57 |
(-2.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Maciej Dworzanski |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.71 |
514 |
2:13.36 |
+15.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:11.95 |
(+1.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Alexander Kirk |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.66 |
497 |
2:14.78 |
+17.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:12.16 |
(+2.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Frederik Kindberg |
2008 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.69 |
488 |
2:15.68 |
+18.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:16.29 |
(-0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Anders Jensen |
2008 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.74 |
481 |
2:16.31 |
+18.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:13.77 |
(+2.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Mathias Møller Nielsen |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
+0.66 |
472 |
2:17.19 |
+19.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:17.51 |
(-0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2023 11:13:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05-02-2023 11:13.08 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Svømmestadion Danmark |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
3. feb 2023 to 5. feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 50m Butterfly Damer 13 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julie Schleimann |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.62 |
744 |
29.26 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.95 |
(-0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Caroline Leander Søltoft |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
+0.65 |
711 |
29.71 |
+0.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.09 |
(-0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Asta Lukowski |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.67 |
681 |
30.14 |
+0.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.24 |
(-0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Marie Schleimann |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.46 |
667 |
30.34 |
+1.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.55 |
(-0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Asta Kruse Enemærke |
2010 |
Herlev Svømning |
+0.67 |
616 |
31.16 |
+1.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.17 |
(-1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ella Kruse Enemærke |
2010 |
Herlev Svømning |
+0.68 |
607 |
31.31 |
+2.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.91 |
(-1.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alva Wagner Toftdahl |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.73 |
599 |
31.45 |
+2.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.47 |
(-0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Rosa Marie Sandgaard |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.69 |
587 |
31.67 |
+2.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.91 |
(-0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Cirkeline Feldt-Sørensen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.82 |
583 |
31.73 |
+2.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.07 |
(-1.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emma Søgaard Pedersen |
2010 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.76 |
575 |
31.88 |
+2.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.95 |
(-0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Alba Kunak |
2010 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.74 |
560 |
32.16 |
+2.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.67 |
(-1.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Johanne Møller Hansen |
2010 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.66 |
549 |
32.37 |
+3.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.27 |
(-0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Amalie Jørgensen |
2010 |
Frem Odense |
+0.59 |
518 |
33.01 |
+3.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.25 |
(-1.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ida Langseth |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
+0.59 |
513 |
33.12 |
+3.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.98 |
(-0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ella Wolffbrandt |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
+0.70 |
508 |
33.22 |
+3.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.25 |
(-1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Louise Bilberg Lund |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.73 |
508 |
33.23 |
+3.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.67 |
(+0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Josephine Esther Glad |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.76 |
503 |
33.33 |
+4.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.71 |
(-0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Kamma Lykke Sejer Sørensen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.74 |
495 |
33.52 |
+4.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.70 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Madicken Markussen |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
+0.60 |
489 |
33.64 |
+4.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.13 |
(-0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Julia Stanczyk |
2010 |
Swim Team Taastrup |
+0.86 |
481 |
33.84 |
+4.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.91 |
(-0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Emilia Hartvigsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
-.-- |
472 |
34.06 |
+4.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.50 |
(-0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Katarina Nilsson |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.84 |
470 |
34.10 |
+4.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.61 |
(-0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Aleksandra Dragieva |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.80 |
468 |
34.14 |
+4.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.86 |
(+0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Kirstine Dyg Lerup |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.67 |
464 |
34.24 |
+4.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.60 |
(-1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Sophia Arboe Marthedal |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
-.-- |
460 |
34.34 |
+5.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.03 |
(-1.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Emma Dürr Toft-Jensen |
2010 |
Herning Svømmeklub |
+0.49 |
459 |
34.36 |
+5.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.24 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Elisabeth Thastum |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.59 |
445 |
34.72 |
+5.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.17 |
(+0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Alberte Hjarbæk |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.65 |
435 |
34.99 |
+5.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.50 |
(+0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Alberte Jacobsen |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.78 |
415 |
35.54 |
+6.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.32 |
(+1.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Josefine Færg Bork |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.77 |
389 |
36.31 |
+7.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.21 |
(+1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Alicia Dupont Larsen |
2010 |
Swim Team Taastrup |
+0.90 |
349 |
37.64 |
+8.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.44 |
(+1.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Silke Holtz |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
-.-- |
|
SICK |
|
|
Akut syg |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2023 11:43:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 50m Butterfly Damer 14 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christiane Dreyer Riis |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.69 |
756 |
29.10 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.85 |
(-0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Cecilie Kehlet |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.77 |
714 |
29.66 |
+0.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.83 |
(+0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Isabel Qvist Jensen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
+0.71 |
704 |
29.81 |
+0.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.07 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Katrine Sander |
2009 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.56 |
694 |
29.95 |
+0.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.14 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Thilde Ethelberg |
2009 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.59 |
680 |
30.15 |
+1.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.12 |
(-0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emma Nørskov |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.74 |
671 |
30.28 |
+1.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.91 |
(-0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sarah Rindum |
2009 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.71 |
653 |
30.56 |
+1.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.74 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Idun Kjeldsmark Gregersen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
+0.68 |
647 |
30.66 |
+1.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.88 |
(-0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ema Ilic |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.75 |
626 |
30.99 |
+1.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.86 |
(-0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Zenia Maria Jakobsen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.65 |
621 |
31.08 |
+1.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.16 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Andrea Lage |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.65 |
614 |
31.19 |
+2.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.62 |
(-0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Clara Nielsen |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.75 |
612 |
31.22 |
+2.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.16 |
(-0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Alma Gottorp Sørensen |
2009 |
Vest-Brøndby |
+0.67 |
599 |
31.45 |
+2.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.59 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Nikoline Joy Gringer |
2009 |
Herlev Svømning |
+0.77 |
598 |
31.47 |
+2.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.36 |
(+0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Thorey Margret Magnusdottir |
2009 |
Herlev Svømning |
+0.77 |
587 |
31.66 |
+2.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.98 |
(-0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=16 |
|
Liva Dorff |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.58 |
586 |
31.68 |
+2.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.15 |
(-0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=16 |
|
Caroline Sølbech Larsen |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.67 |
586 |
31.68 |
+2.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.49 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Signe Skelvig |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.71 |
578 |
31.82 |
+2.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.53 |
(-0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Frida Steen Mühring |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.76 |
570 |
31.97 |
+2.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.72 |
(+0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Eva De Maeyer |
2009 |
Roskilde Svømning |
+0.62 |
570 |
31.98 |
+2.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.80 |
(-0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Eleonora Marsner |
2009 |
Herlev Svømning |
+0.65 |
564 |
32.08 |
+2.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.54 |
(+0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Victoria Mainz |
2009 |
Herlev Svømning |
+0.69 |
562 |
32.13 |
+3.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.74 |
(-0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Karoline Sander Andersen |
2009 |
Thisted Svømmeklub |
+0.78 |
554 |
32.29 |
+3.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.21 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Signe Grynnerup |
2009 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.67 |
552 |
32.32 |
+3.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.04 |
(+0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Nanna Jensen |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.52 |
551 |
32.34 |
+3.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.41 |
(-1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Emma Mollerup |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.60 |
544 |
32.48 |
+3.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.73 |
(+0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Alberte Kobyluch Høst |
2009 |
Køge Svømmeklub |
+0.78 |
537 |
32.62 |
+3.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.35 |
(+0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Anna Bjerre Pedersen |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.61 |
534 |
32.67 |
+3.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.42 |
(+0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Mikala Valentin Eggertsen |
2009 |
Nakskov Svømme Klub |
+0.53 |
517 |
33.04 |
+3.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.66 |
(+0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Ester Ganci Frederiksen |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
+0.69 |
516 |
33.05 |
+3.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.77 |
(+0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Ella Broby Henriksen |
2009 |
Ringe Svømme Klub |
+0.73 |
513 |
33.11 |
+4.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.74 |
(+0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Sofie Egholm |
2009 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.73 |
512 |
33.15 |
+4.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.70 |
(+0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Freya Ploug Mattson |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.67 |
508 |
33.23 |
+4.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.66 |
(+0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Cornelia Matthesen |
2009 |
Vest-Brøndby |
+0.73 |
505 |
33.30 |
+4.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.93 |
(-0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Laura Krak Hjorth |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.88 |
496 |
33.50 |
+4.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.72 |
(+0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Sara Ljusheva |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.75 |
492 |
33.59 |
+4.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.77 |
(+0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Karoline Toft Jacobsen |
2009 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.76 |
449 |
34.63 |
+5.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.64 |
(+1.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Astrid Munk Fuglsang |
2009 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.73 |
436 |
34.95 |
+5.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.64 |
(-2.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2023 11:43:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05-02-2023 11:43.07 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Svømmestadion Danmark |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
3. feb 2023 to 5. feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 50m Butterfly Herrer 14 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frederik Demant Sørensen |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.77 |
687 |
26.62 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.66 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Noah Llobel |
2009 |
Grenaa Svømmeklub |
+0.80 |
665 |
26.92 |
+0.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.25 |
(-0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Simon Nyhus |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.67 |
596 |
27.92 |
+1.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.56 |
(-2.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Albert Grove |
2009 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.61 |
591 |
27.99 |
+1.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.24 |
(-1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oliver Ogstrup |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.74 |
586 |
28.08 |
+1.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.51 |
(-0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mikkel Stabell |
2009 |
SvømmeKlubben SYD |
+0.72 |
522 |
29.18 |
+2.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.55 |
(-0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Storm Sall Okkels |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.47 |
494 |
29.71 |
+3.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.00 |
(-1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Marcus Halle |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.66 |
491 |
29.77 |
+3.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.54 |
(-0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Saleh Ayyach |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
+0.70 |
491 |
29.78 |
+3.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.82 |
(-1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Christian Abrahamsen |
2009 |
Aabybro Svømmeklub |
+0.62 |
478 |
30.05 |
+3.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.51 |
(-0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Andreas Morell Thomsen |
2009 |
Svømmeklubben Søhesten |
+0.59 |
477 |
30.07 |
+3.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.47 |
(-1.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Marcus Albjerg |
2009 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.67 |
474 |
30.13 |
+3.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.47 |
(-0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Daniel Sabic |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.57 |
462 |
30.38 |
+3.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.79 |
(-0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Mathias Hald |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.68 |
459 |
30.45 |
+3.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.31 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Luan Reyneke |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.66 |
451 |
30.63 |
+4.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.24 |
(-0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Carl August Scheel |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.46 |
451 |
30.64 |
+4.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.55 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Linus Sylvest Andersen |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
+0.69 |
440 |
30.88 |
+4.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.18 |
(-0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Frederik Salling |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.63 |
440 |
30.89 |
+4.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.44 |
(-0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Gabriel Oostwouder |
2009 |
Aarhus Swim - IHF |
+0.80 |
438 |
30.94 |
+4.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.13 |
(-2.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Jonatan Thrysøe |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.60 |
436 |
30.97 |
+4.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.51 |
(-0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
William Winther Sørensen |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.66 |
434 |
31.02 |
+4.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.75 |
(-0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Casper Konge Neess |
2009 |
Dragsholm Svømmeklub |
+0.77 |
434 |
31.03 |
+4.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.50 |
(-0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Oscar Løwe Markvardsen |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.78 |
431 |
31.09 |
+4.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.90 |
(-0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Bertram J. Trangbæk |
2009 |
Vest-Brøndby |
+0.75 |
430 |
31.12 |
+4.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.29 |
(-0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Oliver Søe |
2009 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.67 |
419 |
31.38 |
+4.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.55 |
(-0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Liam Jonasen |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.71 |
411 |
31.59 |
+4.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.08 |
(+0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Conrad Buhl |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.67 |
408 |
31.66 |
+5.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.64 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Sander Y Hansen |
2009 |
Kalundborg SK |
+0.69 |
371 |
32.70 |
+6.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.70 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Anders Munk Fuglsang |
2009 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.60 |
331 |
33.96 |
+7.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.92 |
(-0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emil Franck Kastrup |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.60 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Mikkel Fangel Christensen |
2009 |
Svømmeklubben Sønderborg |
-.-- |
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2023 11:50:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 50m Butterfly Herrer 15 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Valdemar Hoffmann Hyldig |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.72 |
821 |
25.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.17 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Gustav Bøttiger |
2008 |
Swim Team Odense |
+0.65 |
702 |
26.43 |
+1.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.90 |
(-0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sigurd S. Kristensen |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.72 |
697 |
26.50 |
+1.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.31 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Valdemar Møller-Ern |
2008 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.59 |
661 |
26.97 |
+1.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.06 |
(-0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=5 |
|
Rio Halawi |
2008 |
Herlev Svømning |
+0.69 |
635 |
27.34 |
+2.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.16 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=5 |
|
Valther B. Wadstrøm |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.65 |
635 |
27.34 |
+2.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.25 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Bastian Zahle |
2008 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.68 |
630 |
27.41 |
+2.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.14 |
(+0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Tobias Møller-Munkøe |
2008 |
Roskilde Svømning |
+0.65 |
610 |
27.70 |
+2.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.30 |
(-0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Malthe Le Fevre |
2008 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.67 |
608 |
27.73 |
+2.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.95 |
(-0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Viktor Nymark Føge |
2008 |
Herlev Svømning |
+0.75 |
590 |
28.01 |
+2.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.55 |
(-0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Rasmus Starcke Jeppesen |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.67 |
585 |
28.09 |
+3.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.64 |
(-0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Thor Rosselló-Tang |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.71 |
574 |
28.27 |
+3.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.85 |
(-0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Emil Arnum Kofoed |
2008 |
Hørsholm Svømmeforening |
+0.64 |
571 |
28.32 |
+3.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.02 |
(-0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Johannes Due Jessen |
2008 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.70 |
565 |
28.42 |
+3.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.14 |
(+0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Conrad Elsborg Gorecki |
2008 |
Frem Odense |
+0.65 |
561 |
28.48 |
+3.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.28 |
(+0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Benjamin Krohn Markussen |
2008 |
Farum Svømmeklub |
+0.68 |
554 |
28.61 |
+3.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.02 |
(-0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Federico Chiappini |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.65 |
551 |
28.66 |
+3.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.43 |
(-0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Felix Yung K Gotfredsen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.64 |
550 |
28.67 |
+3.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.12 |
(-0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=19 |
|
Gustav Kammer |
2008 |
Hillerød Svømmeklub |
+0.67 |
550 |
28.68 |
+3.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.94 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=19 |
|
Magnus Rantzau Vejvad |
2008 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.70 |
550 |
28.68 |
+3.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.72 |
(-1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Nicolai Molter Petersen |
2008 |
Næstved Svømmeklub |
+0.63 |
549 |
28.69 |
+3.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.10 |
(-0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=22 |
|
Frederik Jørgensen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
+0.66 |
548 |
28.70 |
+3.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.44 |
(-0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=22 |
|
Mathias Møller Madsen |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.69 |
548 |
28.70 |
+3.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.96 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Lui Filipowicz |
2008 |
Grenaa Svømmeklub |
+0.68 |
546 |
28.75 |
+3.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.71 |
(-0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Cornelius Kemnitz |
2008 |
Farum Svømmeklub |
+0.72 |
537 |
28.90 |
+3.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.90 |
(+1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Tobias Sune Andersen |
2008 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.71 |
535 |
28.94 |
+3.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.86 |
(-0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Annas Sallam |
2008 |
Brædstrup Svømmeklub |
+0.73 |
529 |
29.04 |
+3.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.45 |
(-0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=28 |
|
Villads Vestergaard Ahm |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
+0.60 |
525 |
29.12 |
+4.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.90 |
(-0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=28 |
|
Adam Bisgaard |
2008 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.59 |
525 |
29.12 |
+4.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.10 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Bertram Wagner |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.49 |
522 |
29.18 |
+4.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.14 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Oliver Munck Sommer |
2008 |
Swim Team Neptun |
+0.68 |
514 |
29.33 |
+4.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.05 |
(+0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Martin Nygaard |
2008 |
Holstebro Svømme Club |
+0.79 |
513 |
29.35 |
+4.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.81 |
(-0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Rasmus Alexander Nielsen |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.78 |
510 |
29.41 |
+4.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.84 |
(-0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Joakim Kristensen |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.70 |
506 |
29.49 |
+4.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.29 |
(+0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=35 |
|
Christian Ekander |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.71 |
504 |
29.52 |
+4.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.29 |
(+0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=35 |
|
Noah Junior Grene |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.57 |
504 |
29.52 |
+4.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.48 |
(-0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Jeppe Bech Bøgedal |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.69 |
500 |
29.59 |
+4.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.40 |
(-0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=38 |
|
Frederik Verner Pedersen |
2008 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.69 |
491 |
29.78 |
+4.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.64 |
(-0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=38 |
|
Asger Ziethen |
2008 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
+0.67 |
491 |
29.78 |
+4.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.71 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Gustav Hansen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
+0.77 |
490 |
29.79 |
+4.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.96 |
(-0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Vincent W. Takla |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.71 |
481 |
29.98 |
+4.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.44 |
(-0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
William Bank Jørgensen |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.66 |
475 |
30.11 |
+5.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.48 |
(+0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Sebastian Niemann Madsen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.73 |
468 |
30.26 |
+5.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.89 |
(+0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Magnus Svane Hartmann |
2008 |
A6 JGI-Swim |
+0.51 |
463 |
30.36 |
+5.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.33 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Malte Bøgelund Høpfner |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.66 |
460 |
30.44 |
+5.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.52 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Niels Andreasen |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.65 |
451 |
30.63 |
+5.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.13 |
(+0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Alfred Hørlück |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.51 |
445 |
30.76 |
+5.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.79 |
(+0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Jakob Wemmelund |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
+0.61 |
442 |
30.84 |
+5.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.35 |
(+0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
William R. Blaasvær |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.74 |
430 |
31.12 |
+6.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.46 |
(+0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alexander Groth |
2008 |
Værløse Svømmeklub |
+0.55 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2023 11:50:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05-02-2023 11:50.42 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Svømmestadion Danmark |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
3. feb 2023 to 5. feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 50m Rygsvømning Damer 13 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emma Søgaard Pedersen |
2010 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.69 |
714 |
31.55 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.52 |
(-0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anni Ruohan Zou |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.74 |
696 |
31.83 |
+0.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.24 |
(-0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Asta Lukowski |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.71 |
693 |
31.87 |
+0.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.65 |
(-2.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Caroline Leander Søltoft |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
+0.64 |
653 |
32.50 |
+0.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.33 |
(-0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emilie Jakobsen |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
+0.77 |
611 |
33.24 |
+1.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.53 |
(-0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ella Kruse Enemærke |
2010 |
Herlev Svømning |
+0.66 |
605 |
33.35 |
+1.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.88 |
(-0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alberte Delin Backhausen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.71 |
600 |
33.44 |
+1.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.95 |
(+0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Annika Skovgren |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.82 |
588 |
33.66 |
+2.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.10 |
(-1.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Louise Bilberg Lund |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.64 |
572 |
33.98 |
+2.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.58 |
(-1.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Rosa Marie Sandgaard |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.66 |
567 |
34.07 |
+2.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.23 |
(-2.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Liva Astrid Jørgensen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.75 |
565 |
34.11 |
+2.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.39 |
(-0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Mathilde Lisberg Devantie |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.84 |
549 |
34.44 |
+2.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.65 |
(-1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Mille Stokholm |
2010 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.70 |
549 |
34.45 |
+2.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.22 |
(-0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Dorina Gyeraj |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.72 |
535 |
34.73 |
+3.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.84 |
(-1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ella Wolffbrandt |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
+0.61 |
534 |
34.77 |
+3.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.70 |
(-0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Ida Langseth |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
+0.68 |
531 |
34.82 |
+3.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.33 |
(-0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Oktavia Krumholt |
2010 |
Hillerød Svømmeklub |
+0.77 |
524 |
34.98 |
+3.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.40 |
(-1.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=18 |
|
Evalina Jordt-Edwards |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.65 |
522 |
35.02 |
+3.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.76 |
(-0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=18 |
|
Rosa Sørensen |
2010 |
Køge Svømmeklub |
+0.67 |
522 |
35.02 |
+3.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.04 |
(-2.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Selma Langkjær |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
+0.71 |
512 |
35.26 |
+3.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.57 |
(-1.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Karla S Enevoldsen |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.85 |
502 |
35.49 |
+3.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.88 |
(-0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Alberte Hjarbæk |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.58 |
501 |
35.51 |
+3.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.95 |
(-0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Ida Friis Mikkelsen |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.64 |
500 |
35.54 |
+3.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.22 |
(-0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Aura-Xenia Korsgaard Fenger |
2010 |
Kalundborg SK |
+0.69 |
499 |
35.55 |
+4.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.24 |
(-0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Emma Dürr Toft-Jensen |
2010 |
Herning Svømmeklub |
+0.67 |
497 |
35.59 |
+4.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.64 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Emilie Hougaard Lading |
2010 |
Hørsholm Svømmeforening |
+0.68 |
496 |
35.62 |
+4.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.95 |
(-0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Nikoline Frederikke Axelsen |
2010 |
Svømmeklubben Sønderborg |
+0.73 |
493 |
35.70 |
+4.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.00 |
(-0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Bell Møller-Jacobsen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.61 |
492 |
35.73 |
+4.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.43 |
(-0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=29 |
|
Aleksandra Dragieva |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.78 |
479 |
36.05 |
+4.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.72 |
(+0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=29 |
|
Elin Ingemann Hansen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.65 |
479 |
36.05 |
+4.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.20 |
(-0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Ella Lindum Andersen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.71 |
463 |
36.46 |
+4.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.11 |
(+0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Zenia Spence |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.74 |
460 |
36.54 |
+4.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.55 |
(-1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Emilie Villadsen |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
+0.60 |
454 |
36.68 |
+5.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.63 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Siri Egholm Høgh |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
+0.67 |
442 |
37.03 |
+5.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.16 |
(+0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Filippa Stokholm Würfel |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
+0.71 |
434 |
37.25 |
+5.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.03 |
(+1.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Cirkeline Feldt-Sørensen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.75 |
429 |
37.40 |
+5.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.58 |
(+1.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Agnethe Overgaard |
2010 |
Hørsholm Svømmeforening |
-.-- |
|
SICK |
|
|
Akut syg |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2023 14:56:27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 50m Rygsvømning Damer 14 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Signe Skelvig |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.62 |
814 |
30.21 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.02 |
(-0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Isabel Qvist Jensen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
+0.65 |
779 |
30.65 |
+0.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.81 |
(-2.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Thilde Ethelberg |
2009 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.69 |
755 |
30.97 |
+0.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.71 |
(-0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emma Lind Riisgaard |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.57 |
721 |
31.45 |
+1.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.41 |
(-1.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Andrea Lage |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.77 |
678 |
32.10 |
+1.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.66 |
(-1.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Laura Winum Andersen |
2009 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.66 |
663 |
32.34 |
+2.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.92 |
(-0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sofie Weng Lind-Christensen |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
+0.70 |
663 |
32.35 |
+2.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.00 |
(-1.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Rosa Toft |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.59 |
642 |
32.69 |
+2.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.55 |
(-1.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Astrid Dindler |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.74 |
632 |
32.87 |
+2.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.28 |
(-0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Augusta Bollmann |
2009 |
Køge Svømmeklub |
+0.68 |
630 |
32.90 |
+2.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.08 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Caroline Lüthi |
2009 |
Herlev Svømning |
+0.69 |
617 |
33.12 |
+2.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.86 |
(-1.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Emma Nørskov |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.80 |
614 |
33.19 |
+2.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.63 |
(-0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Frida V. Nierop-Andersen |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.75 |
604 |
33.36 |
+3.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.72 |
(-1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Clara Munkholm Larsen |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
+0.72 |
599 |
33.45 |
+3.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.80 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Amalie Haals Jensen |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.59 |
589 |
33.64 |
+3.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.55 |
(-0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Mikala Valentin Eggertsen |
2009 |
Nakskov Svømme Klub |
+0.63 |
585 |
33.72 |
+3.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.25 |
(-0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Josephine Siggaard Kraul |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.62 |
582 |
33.78 |
+3.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.92 |
(-1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Caja Basler Abildgaard |
2009 |
A6 JGI-Swim |
+0.70 |
580 |
33.82 |
+3.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.25 |
(-0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Karoline Sander Andersen |
2009 |
Thisted Svømmeklub |
+0.81 |
573 |
33.95 |
+3.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.79 |
(+0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Victoria Mainz |
2009 |
Herlev Svømning |
+0.78 |
570 |
34.01 |
+3.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.84 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Alberte Knudsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
+0.77 |
562 |
34.18 |
+3.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.04 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Ester Ganci Frederiksen |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
+0.82 |
559 |
34.24 |
+4.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.80 |
(+0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Caroline Sølbech Larsen |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.65 |
555 |
34.31 |
+4.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.46 |
(-0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Eleonora Marsner |
2009 |
Herlev Svømning |
+0.82 |
551 |
34.39 |
+4.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.72 |
(+0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Liva Toldwoss Aunsholm |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.52 |
545 |
34.53 |
+4.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.97 |
(-0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Frida Bækskov Tomzak |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.61 |
539 |
34.65 |
+4.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.81 |
(-1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Sofie Emily Clavsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
+0.78 |
538 |
34.68 |
+4.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.59 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Mia Halskov |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.67 |
536 |
34.71 |
+4.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.44 |
(+0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Johanne Øland Frøkjær |
2009 |
Thisted Svømmeklub |
+0.86 |
457 |
36.60 |
+6.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.02 |
(-0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Kristine Øvre |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.73 |
442 |
37.03 |
+6.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.98 |
(+2.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2023 14:56:27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05-02-2023 14:56.32 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Svømmestadion Danmark |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
3. feb 2023 to 5. feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 50m Rygsvømning Herrer 14 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vitus Ketscher |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.71 |
666 |
28.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.14 |
(-0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ditlev Sørensen |
2009 |
Hobro Svømmeklub |
+0.78 |
622 |
29.50 |
+0.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.42 |
(-0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Simon Nyhus |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.69 |
589 |
30.05 |
+1.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.65 |
(-2.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alexander Bjerre |
2009 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.66 |
580 |
30.19 |
+1.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.44 |
(-2.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Frederik Salling |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.65 |
554 |
30.67 |
+1.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.17 |
(-1.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Gustavs Lopacinskis |
2009 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.60 |
529 |
31.13 |
+2.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.79 |
(-0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
William Moe Sørensen |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.67 |
522 |
31.27 |
+2.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.18 |
(-2.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Niclas Petersen |
2009 |
Svømmeklubben Sønderborg |
+0.73 |
503 |
31.66 |
+2.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.59 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=9 |
|
Christian Abrahamsen |
2009 |
Aabybro Svømmeklub |
+0.59 |
491 |
31.93 |
+3.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.20 |
(-0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=9 |
|
Casper Konge Neess |
2009 |
Dragsholm Svømmeklub |
+0.73 |
491 |
31.93 |
+3.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.49 |
(-1.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Marcus Albjerg |
2009 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.60 |
488 |
31.99 |
+3.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.24 |
(-1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Willum Sullivan Sommer |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.63 |
482 |
32.11 |
+3.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.26 |
(-0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Frederik Chabert Laxáfoss |
2009 |
Roskilde Svømning |
+0.64 |
479 |
32.18 |
+3.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.12 |
(-0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Kristian Fjordgaard Beuchert |
2009 |
Dragsholm Svømmeklub |
+0.64 |
477 |
32.23 |
+3.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.64 |
(-1.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Andreas Morell Thomsen |
2009 |
Svømmeklubben Søhesten |
+0.56 |
466 |
32.48 |
+3.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.94 |
(-0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
William Winther Sørensen |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.63 |
466 |
32.49 |
+3.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.52 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Mikkel Fangel Christensen |
2009 |
Svømmeklubben Sønderborg |
+0.73 |
465 |
32.51 |
+3.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.07 |
(-0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Johannes Brixen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.62 |
463 |
32.54 |
+3.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.88 |
(-1.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Johan Damkjær Bartels |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.55 |
462 |
32.58 |
+3.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.33 |
(+0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Luca Stammose Mensberg |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.61 |
456 |
32.72 |
+3.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.36 |
(-0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Saleh Ayyach |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
+0.67 |
455 |
32.74 |
+3.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.84 |
(-1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Mikkel Sivebæk Nielsen |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.89 |
452 |
32.80 |
+3.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.29 |
(-1.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Storm Krogh Kaastrup |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.67 |
445 |
32.98 |
+4.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.32 |
(-0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Linus Sylvest Andersen |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
+0.67 |
444 |
33.00 |
+4.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.69 |
(-0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Arn Byrge Hovmand |
2009 |
Helsinge Svømmeklub |
+0.68 |
441 |
33.08 |
+4.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.96 |
(-0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Kristian Johnsen Andersen |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
+0.71 |
439 |
33.13 |
+4.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.78 |
(-0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Tobias Gorm |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.64 |
433 |
33.28 |
+4.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.49 |
(-1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Alfred J. R. Pedas |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.57 |
431 |
33.33 |
+4.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.75 |
(-0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Oliver Søe |
2009 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.66 |
429 |
33.39 |
+4.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.83 |
(+0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Malthe Petersen |
2009 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.63 |
428 |
33.41 |
+4.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.65 |
(-0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Dominic Torkamani |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.72 |
425 |
33.49 |
+4.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.48 |
(-0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Jonatan Thrysøe |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.60 |
420 |
33.62 |
+4.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.51 |
(+0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Marcus K. Jespersen |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.63 |
405 |
34.03 |
+5.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.10 |
(-0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Jakob Hansen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
+0.74 |
397 |
34.26 |
+5.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.26 |
(+1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=35 |
|
Emil Asger Møller |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.88 |
396 |
34.29 |
+5.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.16 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=35 |
|
Silas Hammer Toftkær |
2009 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.61 |
396 |
34.29 |
+5.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.14 |
(-0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Jarl Bjerregaard Abrahamsen |
2009 |
SvømmeKlubben SYD |
+0.80 |
390 |
34.47 |
+5.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.59 |
(+0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Jonas Pelle Christensen |
2009 |
Herlev Svømning |
+0.66 |
387 |
34.55 |
+5.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.94 |
(-0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mikkel Frank |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.70 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Svømning på maven |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2023 15:16:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 50m Rygsvømning Herrer 15 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Valdemar Hoffmann Hyldig |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.61 |
880 |
26.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.72 |
(-0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Viggo Rohde |
2008 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.61 |
804 |
27.08 |
+0.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.16 |
(-1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Viktor Nymark Føge |
2008 |
Herlev Svømning |
+0.66 |
746 |
27.77 |
+1.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.86 |
(-2.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sigurd S. Kristensen |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.57 |
739 |
27.86 |
+1.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.30 |
(-0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Bastian Zahle |
2008 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.63 |
709 |
28.24 |
+1.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.94 |
(-0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Villads Moefelt |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.61 |
689 |
28.52 |
+2.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.78 |
(-1.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Gustav Bøttiger |
2008 |
Swim Team Odense |
+0.74 |
684 |
28.58 |
+2.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.62 |
(-1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Tristan Nygaard |
2008 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.67 |
666 |
28.84 |
+2.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.04 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Malthe Le Fevre |
2008 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.61 |
638 |
29.26 |
+2.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.61 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Martin Kjær Thorsen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.63 |
616 |
29.59 |
+3.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.28 |
(-0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Magnus Rantzau Vejvad |
2008 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.69 |
614 |
29.63 |
+3.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.79 |
(-1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Conrad Elsborg Gorecki |
2008 |
Frem Odense |
+0.69 |
613 |
29.65 |
+3.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.10 |
(-0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Tobias Møller-Munkøe |
2008 |
Roskilde Svømning |
+0.66 |
603 |
29.81 |
+3.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.36 |
(-0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Zakarias L. Bjørn |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
+0.64 |
576 |
30.26 |
+3.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.42 |
(-1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Valther B. Wadstrøm |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.65 |
573 |
30.32 |
+4.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.25 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Emil Harpøth |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.69 |
571 |
30.36 |
+4.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.34 |
(-0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Aksel Møllenbach |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.72 |
568 |
30.41 |
+4.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.57 |
(+0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Marcus Bilberg Lund |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.60 |
558 |
30.58 |
+4.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.09 |
(+0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Mathias Klint Craven |
2008 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.69 |
556 |
30.62 |
+4.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.98 |
(-1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Mads Emil Schwartz |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
+0.69 |
555 |
30.64 |
+4.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.54 |
(-0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Damjan Kruc |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.64 |
547 |
30.79 |
+4.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.75 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Ádám Czibere |
2008 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.74 |
544 |
30.84 |
+4.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.55 |
(-0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Benjamin Krohn Markussen |
2008 |
Farum Svømmeklub |
+0.59 |
536 |
31.01 |
+4.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.41 |
(-0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=24 |
|
Alexander Kirk |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.59 |
535 |
31.02 |
+4.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.84 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=24 |
|
Ivan Pedersen |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
+0.55 |
535 |
31.02 |
+4.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.80 |
(-0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
David Stoklund |
2008 |
Kalundborg SK |
+0.60 |
529 |
31.14 |
+4.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.58 |
(-0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Oscar Persson |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.71 |
528 |
31.16 |
+4.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.93 |
(-0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Mads Kvorning |
2008 |
Kolding SK |
+0.65 |
527 |
31.17 |
+4.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.17 |
(-1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Conrad Johansen |
2008 |
Frem Odense |
+0.63 |
523 |
31.25 |
+4.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.65 |
(-1.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
William Bank Jørgensen |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.69 |
522 |
31.27 |
+4.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.61 |
(+0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Hjalmer Lunden |
2008 |
Swim Team Odense |
+0.68 |
521 |
31.29 |
+5.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.25 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Gustav Kammer |
2008 |
Hillerød Svømmeklub |
+0.77 |
516 |
31.40 |
+5.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.71 |
(-0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Gustav Hansen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
+0.69 |
513 |
31.46 |
+5.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.03 |
(+0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Frederik Billesø Beck |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.65 |
511 |
31.49 |
+5.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.46 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Emil Arnum Kofoed |
2008 |
Hørsholm Svømmeforening |
+0.61 |
506 |
31.60 |
+5.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.87 |
(-0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
William Brigsted Vissing |
2008 |
Hørsholm Svømmeforening |
+0.67 |
503 |
31.66 |
+5.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.45 |
(-0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Annas Sallam |
2008 |
Brædstrup Svømmeklub |
+0.68 |
501 |
31.70 |
+5.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.64 |
(-0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Marius Lundsfryd |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
+0.71 |
498 |
31.77 |
+5.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.16 |
(-0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Villads Vestergaard Ahm |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
+0.62 |
493 |
31.88 |
+5.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.61 |
(+0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Martin Nygaard |
2008 |
Holstebro Svømme Club |
+0.72 |
492 |
31.90 |
+5.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.85 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Magnus Wurtz Jensen |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
+0.74 |
476 |
32.25 |
+5.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.92 |
(+0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
William R. Blaasvær |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.68 |
475 |
32.27 |
+5.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.20 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Holger Larsen |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.63 |
455 |
32.74 |
+6.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.27 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Christian Kempel Laursen |
2008 |
Værløse Svømmeklub |
+0.58 |
439 |
33.13 |
+6.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.56 |
(+0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2023 15:16:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05-02-2023 15:16.44 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Svømmestadion Danmark |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
3. feb 2023 to 5. feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 400m Medley Damer 13 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Asta Lukowski |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.88 |
689 |
5:23.56 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 5:27.86 |
(-4.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sophia Scheel Orloff |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.76 |
644 |
5:30.87 |
+7.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:55.04 |
(-24.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maja Bager |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.78 |
625 |
5:34.22 |
+10.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:46.77 |
(-12.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ingrid Zeller |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.84 |
596 |
5:39.45 |
+15.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:01.66 |
(-22.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Caroline Brøndum Poulsen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.82 |
586 |
5:41.37 |
+17.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:50.16 |
(-8.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alberte Delin Backhausen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.74 |
585 |
5:41.65 |
+18.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:55.55 |
(-13.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nicoline Svarrer |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.70 |
582 |
5:42.14 |
+18.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:50.53 |
(-8.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Victoria Dolling |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.68 |
546 |
5:49.55 |
+25.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:10.16 |
(-20.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Madicken Markussen |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
-.-- |
543 |
5:50.21 |
+26.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:56.27 |
(-6.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Johanne Møller Hansen |
2010 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.68 |
540 |
5:50.89 |
+27.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:12.20 |
(-21.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Caroline Marie Rosenmejer |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.92 |
539 |
5:51.11 |
+27.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:56.27 |
(-5.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Josefine Bak Mathiasen |
2010 |
Struer Svømmeklub |
-.-- |
538 |
5:51.40 |
+27.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:57.40 |
(-6.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Julie Mikkelsen |
2010 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.74 |
499 |
6:00.21 |
+36.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:09.76 |
(-9.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Alba Kunak |
2010 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.93 |
495 |
6:01.28 |
+37.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:09.82 |
(-8.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Camilla H Graversen |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
+0.78 |
479 |
6:05.07 |
+41.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:40.45 |
(-35.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alberte Jacobsen |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.67 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.5 Ikke rygliggende ved afslutning |
|
|
|
|
- |
|
Silke Holtz |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
-.-- |
|
|
SICK |
|
|
|
Akut syg |
|
|
|
|
- |
|
Selma Langkjær |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
-.-- |
|
|
SICK |
|
|
|
Akut syg |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2023 16:09:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 400m Medley Damer 14 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christiane Dreyer Riis |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.78 |
764 |
5:12.56 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 5:16.77 |
(-4.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emma Nørskov |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.80 |
712 |
5:20.01 |
+7.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:32.84 |
(-12.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vigga Rasmussen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.75 |
694 |
5:22.70 |
+10.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:32.46 |
(-9.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ellen-Mai Teilmann |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.81 |
683 |
5:24.54 |
+11.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:35.09 |
(-10.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Liva Dorff |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.81 |
682 |
5:24.64 |
+12.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:27.43 |
(-2.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Flora Rybak-Andersen |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.75 |
676 |
5:25.51 |
+12.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:28.36 |
(-2.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Signe Grynnerup |
2009 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.62 |
675 |
5:25.77 |
+13.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:34.59 |
(-8.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Idun Kjeldsmark Gregersen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
+0.73 |
657 |
5:28.73 |
+16.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:39.08 |
(-10.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Esther Bang Laursen |
2009 |
Vest-Brøndby |
+0.69 |
651 |
5:29.67 |
+17.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:39.01 |
(-9.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Astrid V. Petersen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.58 |
640 |
5:31.53 |
+18.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:31.87 |
(-0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Caja Basler Abildgaard |
2009 |
A6 JGI-Swim |
+0.63 |
634 |
5:32.56 |
+20.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:47.38 |
(-14.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sarah Rindum |
2009 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.75 |
631 |
5:33.18 |
+20.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:48.14 |
(-14.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Alma Gottorp Sørensen |
2009 |
Vest-Brøndby |
+0.64 |
622 |
5:34.73 |
+22.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:45.83 |
(-11.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Victoria Sinding Vetlov |
2009 |
Vest-Brøndby |
+0.68 |
618 |
5:35.41 |
+22.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:40.21 |
(-4.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Maja Juul Hansen |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.83 |
613 |
5:36.36 |
+23.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:49.72 |
(-13.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Louisa Kjerulf |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.68 |
612 |
5:36.64 |
+24.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:48.37 |
(-11.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Clara Nielsen |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.72 |
611 |
5:36.65 |
+24.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:37.51 |
(-0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Astrid Dindler |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.91 |
599 |
5:38.92 |
+26.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:32.31 |
(+6.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Sofie Pedersen |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.59 |
599 |
5:38.99 |
+26.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:47.66 |
(-8.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Anna Bjerre Pedersen |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.63 |
598 |
5:39.18 |
+26.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:50.40 |
(-11.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Nikoline Joy Gringer |
2009 |
Herlev Svømning |
+0.58 |
597 |
5:39.26 |
+26.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:43.51 |
(-4.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Frida Steen Mühring |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.80 |
561 |
5:46.43 |
+33.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:53.47 |
(-7.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Katrine Sander |
2009 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.79 |
540 |
5:50.96 |
+38.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:47.24 |
(+3.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Asta-Marie Rasmussen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
+0.93 |
532 |
5:52.54 |
+39.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:41.02 |
(+11.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Caroline Stefansen |
2009 |
Vest-Brøndby |
+0.71 |
525 |
5:54.12 |
+41.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:55.25 |
(-1.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Lisa Koerver Schmidt |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.77 |
523 |
5:54.54 |
+41.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:54.12 |
(+0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Sara Ljusheva |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.59 |
520 |
5:55.42 |
+42.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 7:00.00 |
(-1:04.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Andrea Grøndal |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.77 |
512 |
5:57.24 |
+44.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:53.72 |
(+3.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Freya Ploug Mattson |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.75 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.5 Ikke rygliggende ved afslutning |
|
|
|
|
- |
|
Ida Riddersholm |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.76 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Afsluttede ikke svømmearten korrekt |
|
|
|
|
- |
|
Silke Svendsen |
2009 |
Herlev Svømning |
-.-- |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.5 Ikke rygliggende ved afslutning |
|
|
|
|
- |
|
Emma Mollerup |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
-.-- |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2023 16:09:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05-02-2023 16:09.13 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Svømmestadion Danmark |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
3. feb 2023 to 5. feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 400m Medley Herrer 14 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frederik Demant Sørensen |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.79 |
732 |
4:47.54 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:52.68 |
(-5.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vitus Ketscher |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.66 |
684 |
4:54.13 |
+6.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:05.59 |
(-11.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Carl August Scheel |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.50 |
630 |
5:02.25 |
+14.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:10.69 |
(-8.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oliver Ogstrup |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.80 |
625 |
5:03.13 |
+15.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:34.68 |
(-31.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Noah Llobel |
2009 |
Grenaa Svømmeklub |
+0.67 |
625 |
5:03.15 |
+15.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:11.07 |
(-7.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mathias Mygind |
2009 |
Ringe Svømme Klub |
+0.82 |
585 |
5:09.81 |
+22.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:34.48 |
(-24.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jonathan V Ahm-Jantzen |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.63 |
569 |
5:12.67 |
+25.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:26.53 |
(-13.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Gustav Jørgensen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
+0.79 |
550 |
5:16.23 |
+28.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:15.72 |
(+0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Marcus Halle |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.73 |
549 |
5:16.56 |
+29.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:32.58 |
(-16.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Conrad Buhl |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.57 |
546 |
5:17.10 |
+29.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:33.28 |
(-16.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Isaac Hammer Toftkær |
2009 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.79 |
516 |
5:23.02 |
+35.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:36.19 |
(-13.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Elias Elborg Johannessen |
2009 |
Køge Svømmeklub |
+0.63 |
498 |
5:26.94 |
+39.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:46.02 |
(-19.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Albert Grove |
2009 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.70 |
480 |
5:31.01 |
+43.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:41.67 |
(-10.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Eskil Kiib Bach |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.66 |
475 |
5:32.16 |
+44.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:54.84 |
(-22.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Niclas Petersen |
2009 |
Svømmeklubben Sønderborg |
+0.69 |
469 |
5:33.60 |
+46.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:36.63 |
(-3.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Axel Bonke Jensen |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
-.-- |
|
|
SICK |
|
|
|
Akut syg |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2023 16:38:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 400m Medley Herrer 15 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Noa Riis |
2008 |
SvømmeKlubben SYD |
+0.77 |
798 |
4:39.38 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:49.87 |
(-10.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tristan Nygaard |
2008 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.73 |
742 |
4:46.28 |
+6.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:53.70 |
(-7.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Valdemar Møller-Ern |
2008 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.60 |
715 |
4:49.91 |
+10.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:53.79 |
(-3.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Viggo Rohde |
2008 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.70 |
687 |
4:53.67 |
+14.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:08.92 |
(-15.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Frey Egholm Høgh |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
+0.81 |
685 |
4:54.03 |
+14.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:06.84 |
(-12.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Viktor Nymark Føge |
2008 |
Herlev Svømning |
+0.63 |
675 |
4:55.52 |
+16.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:57.29 |
(-1.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ádám Czibere |
2008 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.70 |
661 |
4:57.50 |
+18.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:27.38 |
(-29.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Dion Veliqi |
2008 |
SvømmeKlubben SYD |
+0.73 |
641 |
5:00.59 |
+21.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:21.73 |
(-21.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Bertram Wagner |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.72 |
639 |
5:00.94 |
+21.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:05.03 |
(-4.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Johannes Due Jessen |
2008 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.71 |
629 |
5:02.56 |
+23.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:10.41 |
(-7.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Laurits Radmer Nygaard |
2008 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.74 |
627 |
5:02.74 |
+23.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:14.71 |
(-11.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sebastian K Olesen |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.54 |
627 |
5:02.88 |
+23.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:09.96 |
(-7.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Emil Mandsberg |
2008 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.69 |
618 |
5:04.29 |
+24.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:25.19 |
(-20.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Frederik Jørgensen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
+0.68 |
605 |
5:06.36 |
+26.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:14.30 |
(-7.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Alexander Merl Larsen |
2008 |
A6 JGI-Swim |
+0.69 |
597 |
5:07.81 |
+28.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:22.62 |
(-14.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Gustav Hørlykke |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.75 |
588 |
5:09.36 |
+29.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:17.45 |
(-8.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Mathias Møller Madsen |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.73 |
585 |
5:09.87 |
+30.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:16.38 |
(-6.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Oscar Persson |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.73 |
581 |
5:10.50 |
+31.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:18.43 |
(-7.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Vincent W. Takla |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.57 |
579 |
5:10.88 |
+31.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:21.28 |
(-10.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
William Foged |
2008 |
Helsinge Svømmeklub |
+0.66 |
577 |
5:11.32 |
+31.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:19.82 |
(-8.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Joe Hargreaves |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.65 |
571 |
5:12.42 |
+33.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:11.55 |
(+0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Federico Chiappini |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.69 |
564 |
5:13.70 |
+34.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:15.67 |
(-1.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Maciej Dworzanski |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.60 |
562 |
5:14.13 |
+34.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:17.52 |
(-3.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Alexander Yung K Gotfreds |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.62 |
543 |
5:17.70 |
+38.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:24.14 |
(-6.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Pelle Chr. Severinsen |
2008 |
Køge Svømmeklub |
+0.75 |
543 |
5:17.76 |
+38.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:26.08 |
(-8.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Christian Ekander |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.73 |
524 |
5:21.41 |
+42.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:23.50 |
(-2.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Lukas Højfeldt |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.44 |
521 |
5:22.04 |
+42.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:36.34 |
(-14.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Martin Nygaard |
2008 |
Holstebro Svømme Club |
+0.69 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Afsluttede ikke svømmearten korrekt |
|
|
|
|
- |
|
Sebastian Niemann Madsen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.73 |
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2023 16:38:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05-02-2023 16:38.17 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Uofficielt resultat |
|
Efter 4 af 4 heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Svømmestadion Danmark |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
3. feb 2023 to 5. feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 35, 4X100m Frisvømning Damer 13-14 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
HSK Torpedos |
14 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
4:09.56 |
|
|
|
|
|
|
|
Asta Lukowski |
2010 |
1034AA |
+0.87 |
30.01 |
1:02.18 |
|
|
|
1:02.18 |
|
|
|
|
|
|
|
Christiane Dreyer Riis |
2009 |
0902AB |
+0.03 |
27.99 |
59.52 |
|
|
|
2:01.70 |
|
|
|
|
|
|
|
Andrea Lage |
2009 |
0934AB |
+0.16 |
30.36 |
1:04.04 |
|
|
|
3:05.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maja Tojzan |
2010 |
1062AR |
+0.50 |
30.86 |
1:03.82 |
|
|
|
4:09.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Herlev Girls |
14 |
Herlev Svømning |
|
|
|
|
|
4:12.02 |
+2.46 |
|
|
|
|
Eleonora Marsner |
2009 |
0994AC |
+0.67 |
30.00 |
1:02.65 |
|
|
|
1:02.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Thorey Margret Magnusdottir |
2009 |
0982BK |
+0.25 |
29.06 |
1:00.93 |
|
|
|
2:03.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ella Kruse Enemærke |
2010 |
1006AB |
+0.06 |
29.95 |
1:04.84 |
|
|
|
3:08.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Karoline Koch Juhl |
2009 |
0994AF |
+0.37 |
29.61 |
1:03.60 |
|
|
|
4:12.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
AS Piger |
14 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
4:13.53 |
+3.97 |
|
|
|
|
Anni Ruohan Zou |
2010 |
1080AJ |
+0.71 |
30.85 |
1:04.09 |
|
|
|
1:04.09 |
|
|
|
|
|
|
|
Maja Bager |
2010 |
1020AJ |
+0.57 |
30.20 |
1:03.83 |
|
|
|
2:07.92 |
|
|
|
|
|
|
|
Clara Nielsen |
2009 |
0962AD |
+0.33 |
30.59 |
1:03.97 |
|
|
|
3:11.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ema Ilic |
2009 |
0932AC |
+0.13 |
29.06 |
1:01.64 |
|
|
|
4:13.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
AGF Piger |
13 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
4:15.69 |
+6.13 |
|
|
|
|
Julie Schleimann |
2010 |
1094AD |
+0.62 |
29.55 |
1:00.89 |
|
|
|
1:00.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marie Schleimann |
2010 |
1006AD |
+0.40 |
30.02 |
1:03.73 |
|
|
|
2:04.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Cecilie Anna Nyborg |
2010 |
1012AG |
+0.50 |
30.93 |
1:04.67 |
|
|
|
3:09.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nanna Rosendal Høgh |
2010 |
1096AD |
+0.50 |
32.04 |
1:06.40 |
|
|
|
4:15.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Vejle piger |
14 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
|
|
|
4:17.18 |
+7.62 |
|
|
|
|
Idun Kjeldsmark Gregersen |
2009 |
0924AB |
+0.67 |
29.97 |
1:02.89 |
|
|
|
1:02.89 |
|
|
|
|
|
|
|
Asta-Marie Rasmussen |
2009 |
0964AA |
+0.61 |
32.39 |
1:08.81 |
|
|
|
2:11.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofie Emily Clavsen |
2009 |
0984AI |
+0.45 |
30.83 |
1:06.08 |
|
|
|
3:17.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isabel Qvist Jensen |
2009 |
0996AC |
+0.24 |
28.52 |
59.40 |
|
|
|
4:17.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Søllerød Sharks |
14 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
4:17.27 |
+7.71 |
|
|
|
|
Mia Halskov |
2009 |
0916AC |
+0.66 |
29.88 |
1:02.61 |
|
|
|
1:02.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Nørskov |
2009 |
0956AC |
+0.42 |
29.48 |
1:01.01 |
|
|
|
2:03.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Bjerre Pedersen |
2009 |
0936AG |
+0.27 |
30.65 |
1:04.38 |
|
|
|
3:08.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Victoria Nørgaard |
2010 |
1046AF |
+0.54 |
32.61 |
1:09.27 |
|
|
|
4:17.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Andreas Bitches |
14 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
4:20.55 |
+10.99 |
|
|
|
|
Josephine Esther Glad |
2010 |
1050AH |
+0.58 |
30.52 |
1:03.66 |
|
|
|
1:03.66 |
|
|
|
|
|
|
|
Liva Dorff |
2009 |
0918AH |
+0.41 |
31.77 |
1:05.95 |
|
|
|
2:09.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rosa Toft |
2009 |
0972AD |
+0.36 |
32.19 |
1:07.55 |
|
|
|
3:17.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Flora Rybak-Andersen |
2009 |
0948AD |
+0.42 |
29.97 |
1:03.39 |
|
|
|
4:20.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Næstved piger |
14 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
|
|
|
4:20.92 |
+11.36 |
|
|
|
|
Emilie Jakobsen |
2010 |
1024AF |
+0.74 |
31.10 |
1:05.26 |
|
|
|
1:05.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ester Ganci Frederiksen |
2009 |
0914AC |
+0.23 |
31.20 |
1:05.40 |
|
|
|
2:10.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emilie Villadsen |
2010 |
1006AQ |
+0.39 |
33.80 |
1:08.45 |
|
|
|
3:19.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Clara Munkholm Larsen |
2009 |
0976AG |
+0.29 |
29.95 |
1:01.81 |
|
|
|
4:20.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Odder Smileys |
14 |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
|
|
4:21.46 |
+11.90 |
|
|
|
|
Zenia Maria Jakobsen |
2009 |
0964AI |
+0.56 |
30.26 |
1:03.85 |
|
|
|
1:03.85 |
|
|
|
|
|
|
|
Astrid Dindler |
2009 |
0988AD |
+0.35 |
30.60 |
1:04.01 |
|
|
|
2:07.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Astrid V. Petersen |
2009 |
0908AC |
+0.39 |
31.32 |
1:05.54 |
|
|
|
3:13.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sommer Maj Andersen |
2009 |
0926BA |
+0.52 |
32.29 |
1:08.06 |
|
|
|
4:21.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Køge piger - 1 |
14 |
Køge Svømmeklub |
|
|
|
|
|
4:21.69 |
+12.13 |
|
|
|
|
Augusta Bollmann |
2009 |
0932AA |
+0.63 |
30.27 |
1:02.98 |
|
|
|
1:02.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Milling |
2009 |
0906AE |
+0.30 |
31.28 |
1:05.49 |
|
|
|
2:08.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mynte Skovager Sveigaard |
2009 |
0972AB |
+0.60 |
31.12 |
1:05.32 |
|
|
|
3:13.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nia Sommer |
2010 |
1074AA |
+0.59 |
32.48 |
1:07.90 |
|
|
|
4:21.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Horsens piger |
14 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
4:21.87 |
+12.31 |
|
|
|
|
Frida Bækskov Tomzak |
2009 |
0974AG |
+0.64 |
32.64 |
1:07.96 |
|
|
|
1:07.96 |
|
|
|
|
|
|
|
Andrea Grøndal |
2009 |
0994AG |
+0.19 |
32.06 |
1:07.54 |
|
|
|
2:15.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vigga Rasmussen |
2009 |
0984AG |
+0.07 |
28.97 |
1:00.86 |
|
|
|
3:16.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Freya Magnussen |
2009 |
0924BA |
+0.29 |
30.99 |
1:05.51 |
|
|
|
4:21.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
LSK I |
14 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
4:24.20 |
+14.64 |
|
|
|
|
Cirkeline Feldt-Sørensen |
2010 |
1042AC |
+0.83 |
31.87 |
1:04.32 |
|
|
|
1:04.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rosa Marie Sandgaard |
2010 |
1006AE |
+0.48 |
31.76 |
1:05.92 |
|
|
|
2:10.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Mollerup |
2009 |
0974AE |
+0.66 |
32.23 |
1:07.99 |
|
|
|
3:18.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ellen Textor-Broch |
2009 |
0942AA |
+0.41 |
31.14 |
1:05.97 |
|
|
|
4:24.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Aarhus Swim Piger |
14 |
Aarhus Swim |
|
|
|
|
|
4:26.45 |
+16.89 |
|
|
|
|
Cecilie Kehlet |
2009 |
0932AF |
+0.79 |
29.70 |
1:02.62 |
|
|
|
1:02.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laura Winum Andersen |
2009 |
0934AC |
+0.81 |
32.80 |
1:10.08 |
|
|
|
2:12.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Josephine Siggaard Kraul |
2009 |
0934BA |
+0.45 |
31.92 |
1:07.35 |
|
|
|
3:20.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Katrine Sander |
2009 |
0946BD |
+0.57 |
31.56 |
1:06.40 |
|
|
|
4:26.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Helsingør |
14 |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
|
|
|
4:26.96 |
+17.40 |
|
|
|
|
Thilde Ethelberg |
2009 |
0956AF |
+0.73 |
29.51 |
1:02.26 |
|
|
|
1:02.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Karoline Toft Jacobsen |
2009 |
0946AF |
+0.48 |
31.78 |
1:05.80 |
|
|
|
2:08.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sara Gaudesen |
2010 |
1016AD |
+0.34 |
33.05 |
1:09.96 |
|
|
|
3:18.02 |
|
|
|
|
|
|
|
Emma Søgaard Pedersen |
2010 |
1096AC |
+0.22 |
33.15 |
1:08.94 |
|
|
|
4:26.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Esbjerg piger 1 |
14 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
4:27.34 |
+17.78 |
|
|
|
|
Caroline Sølbech Larsen |
2009 |
0954AG |
+0.69 |
30.77 |
1:04.56 |
|
|
|
1:04.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mie Bech Bøgedal |
2010 |
1072AF |
+0.08 |
31.59 |
1:06.42 |
|
|
|
2:10.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Amalie Haals Jensen |
2009 |
0962BC |
+0.45 |
32.49 |
1:07.69 |
|
|
|
3:18.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Riddersholm |
2009 |
0918BC |
+0.32 |
33.03 |
1:08.67 |
|
|
|
4:27.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
VG17 Årgangspiger |
14 |
VG 17 |
|
|
|
|
|
4:27.35 |
+17.79 |
|
|
|
|
Esther Bang Laursen |
2009 |
0926AC |
+0.82 |
30.88 |
1:03.95 |
|
|
|
1:03.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Victoria Sinding Vetlov |
2009 |
0988BA |
+0.31 |
32.51 |
1:08.07 |
|
|
|
2:12.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alma Gottorp Sørensen |
2009 |
0954AB |
+0.62 |
31.26 |
1:06.09 |
|
|
|
3:18.11 |
|
|
|
|
|
|
|
Nora Rosenkrantz |
2010 |
1018AD |
+0.30 |
32.65 |
1:09.24 |
|
|
|
4:27.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
KVIK Piger 1 |
13 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
4:28.54 |
+18.98 |
|
|
|
|
Louise Bilberg Lund |
2010 |
1046AI |
+0.74 |
31.28 |
1:04.85 |
|
|
|
1:04.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alva Wagner Toftdahl |
2010 |
1006AI |
+0.48 |
32.21 |
1:08.04 |
|
|
|
2:12.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kamma Lykke Sejer Sørensen |
2010 |
1030AI |
+0.49 |
32.47 |
1:07.36 |
|
|
|
3:20.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alberte Delin Backhausen |
2010 |
1004AI |
+0.39 |
32.20 |
1:08.29 |
|
|
|
4:28.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Herlev Girls 2 |
14 |
Herlev Svømning |
|
|
|
|
|
4:28.78 |
+19.22 |
|
|
|
|
Victoria Mainz |
2009 |
0916BH |
+0.83 |
31.04 |
1:05.10 |
|
|
|
1:05.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Lüthi |
2009 |
0988BI |
+0.49 |
33.83 |
1:43.86 |
|
|
|
2:48.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nikoline Joy Gringer |
2009 |
0984AC |
-.-- |
2:48.96 |
34.97 |
|
|
|
3:23.93 |
|
|
|
|
|
|
|
Asta Kruse Enemærke |
2010 |
1016AB |
+0.56 |
29.42 |
1:04.85 |
|
|
|
4:28.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Holbæk Piger 1 |
14 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
|
|
|
4:29.02 |
+19.46 |
|
|
|
|
Mathilde Marie Grydholt |
2009 |
0942AI |
+0.65 |
32.30 |
1:07.53 |
|
|
|
1:07.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mille Stokholm |
2010 |
1034AH |
+0.06 |
31.59 |
1:07.23 |
|
|
|
2:14.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nanna Jensen |
2009 |
0938BB |
+0.35 |
31.76 |
1:08.04 |
|
|
|
3:22.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofie Pedersen |
2009 |
0944AI |
+0.46 |
32.05 |
1:06.22 |
|
|
|
4:29.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Gsc piger |
13 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
|
|
|
4:30.48 |
+20.92 |
|
|
|
|
Frida Lund Kilen |
2010 |
1098AA |
+0.81 |
29.79 |
1:02.41 |
|
|
|
1:02.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aleksandra Dragieva |
2010 |
1014AB |
+0.70 |
32.56 |
1:08.86 |
|
|
|
2:11.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vera Berner-Magnusson |
2010 |
1088AI |
+0.45 |
33.71 |
1:11.25 |
|
|
|
3:22.52 |
|
|
|
|
|
|
|
Vigga Rasmussen |
2010 |
1032AD |
+0.01 |
31.95 |
1:07.96 |
|
|
|
4:30.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
SSK Slay |
14 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
4:30.88 |
+21.32 |
|
|
|
|
Ea T Jensen |
2009 |
0904AE |
+0.75 |
32.71 |
1:08.68 |
|
|
|
1:08.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frida V. Nierop-Andersen |
2009 |
0902AD |
+0.38 |
31.88 |
1:06.88 |
|
|
|
2:15.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kristine Øvre |
2009 |
0904AH |
+0.40 |
32.46 |
1:09.20 |
|
|
|
3:24.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maja Juul Hansen |
2009 |
0962AJ |
+0.44 |
31.51 |
1:06.12 |
|
|
|
4:30.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
LSK II |
14 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
4:37.22 |
+27.66 |
|
|
|
|
Freya Ploug Mattson |
2009 |
0938AG |
+0.76 |
32.82 |
1:09.21 |
|
|
|
1:09.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sara Ljusheva |
2009 |
0976AE |
+0.70 |
33.17 |
1:09.93 |
|
|
|
2:19.14 |
|
|
|
|
|
|
|
Ellen-Mai Teilmann |
2009 |
0964AE |
+0.23 |
31.77 |
1:07.36 |
|
|
|
3:26.50 |
|
|
|
|
|
|
|
Ella Lindum Andersen |
2010 |
1026AG |
+0.46 |
33.37 |
1:10.72 |
|
|
|
4:37.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Divaerne fra Vestegnen |
14 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
|
|
|
4:37.26 |
+27.70 |
|
|
|
|
Annika Skovgren |
2010 |
1054AK |
+0.63 |
33.65 |
1:10.30 |
|
|
|
1:10.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Victoria Dolling |
2010 |
1074AO |
+0.31 |
32.60 |
1:09.35 |
|
|
|
2:19.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alberte Hansen |
2009 |
0994BA |
+0.67 |
33.09 |
1:10.04 |
|
|
|
3:29.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rosalina M. Postgaard |
2010 |
1088AA |
+0.28 |
32.35 |
1:07.57 |
|
|
|
4:37.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Esbjerg piger 2 |
14 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
4:37.31 |
+27.75 |
|
|
|
|
Mille Nørskov Kaltoft |
2009 |
0916AE |
+0.57 |
30.84 |
1:05.69 |
|
|
|
1:05.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bell Møller-Jacobsen |
2010 |
1068AE |
+0.33 |
32.89 |
1:08.80 |
|
|
|
2:14.49 |
|
|
|
|
|
|
|
Evalina Jordt-Edwards |
2010 |
1080AI |
+0.56 |
33.85 |
1:12.25 |
|
|
|
3:26.74 |
|
|
|
|
|
|
|
Alberte Lagoni |
2009 |
0906AI |
+0.50 |
32.85 |
1:10.57 |
|
|
|
4:37.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
KVIK Piger 2 |
13 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
4:40.13 |
+30.57 |
|
|
|
|
Alba Overgaard Pedersen |
2010 |
1002AI |
+0.70 |
32.23 |
1:07.63 |
|
|
|
1:07.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Katarina Nilsson |
2010 |
1032AI |
+0.85 |
34.64 |
1:10.87 |
|
|
|
2:18.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Liva Astrid Jørgensen |
2010 |
1040AI |
+0.26 |
34.52 |
1:10.97 |
|
|
|
3:29.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Zenia Spence |
2010 |
1062AI |
+0.42 |
34.55 |
1:10.66 |
|
|
|
4:40.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Odder Smiley 2 |
13 |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
|
|
4:43.16 |
+33.60 |
|
|
|
|
Marie Lausdahl |
2010 |
1090AO |
+0.85 |
33.47 |
1:10.29 |
|
|
|
1:10.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Enderlein |
2010 |
1030AU |
+0.42 |
33.54 |
1:11.07 |
|
|
|
2:21.36 |
|
|
|
|
|
|
|
Dorina Gyeraj |
2010 |
1086AJ |
+0.46 |
33.48 |
1:09.55 |
|
|
|
3:30.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Nielsen |
2010 |
1052AQ |
+0.67 |
34.27 |
1:12.25 |
|
|
|
4:43.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
SIGMA Piger 1 |
14 |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
Caroline Leander Søltoft |
2010 |
1008AA |
+0.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Langseth |
2010 |
1072AB |
+0.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Staal |
2009 |
0972AH |
+0.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ella Wolffbrandt |
2010 |
1078AD |
+0.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 01-01-0001 00:00:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05-02-2023 17:06.34 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Svømmestadion Danmark |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
3. feb 2023 to 5. feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 36, 4X100m Frisvømning Herrer 14-15 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
AS Drenge |
15 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
3:43.92 |
|
|
|
|
|
|
|
Rasmus Starcke Jeppesen |
2008 |
0813AI |
+0.66 |
27.13 |
55.79 |
|
|
|
55.79 |
|
|
|
|
|
|
|
Sigurd S. Kristensen |
2008 |
0869AD |
+0.52 |
25.52 |
53.28 |
|
|
|
1:49.07 |
|
|
|
|
|
|
|
Frederik Demant Sørensen |
2009 |
0959AG |
+0.11 |
24.99 |
53.18 |
|
|
|
2:42.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Storm Mandrup Ozimek |
2009 |
0921BE |
+0.22 |
29.57 |
1:01.67 |
|
|
|
3:43.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Winnie's Bitches |
15 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
3:47.31 |
+3.39 |
|
|
|
|
Valdemar Hoffmann Hyldig |
2008 |
0885AH |
+0.72 |
26.17 |
54.02 |
|
|
|
54.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aksel Møllenbach |
2008 |
0833AF |
+0.32 |
28.09 |
58.42 |
|
|
|
1:52.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Valther B. Wadstrøm |
2008 |
0811AG |
+0.46 |
27.01 |
57.36 |
|
|
|
2:49.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gustav Hørlykke |
2008 |
0819AE |
+0.41 |
27.37 |
57.51 |
|
|
|
3:47.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Gsc drenge 1 |
15 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
|
|
|
3:48.06 |
+4.14 |
|
|
|
|
Oliver Ogstrup |
2009 |
0927AB |
+0.78 |
27.47 |
57.71 |
|
|
|
57.71 |
|
|
|
|
|
|
|
Damjan Kruc |
2008 |
0823AI |
+0.51 |
27.37 |
58.06 |
|
|
|
1:55.77 |
|
|
|
|
|
|
|
Villads Moefelt |
2008 |
0825AB |
+0.32 |
27.11 |
58.14 |
|
|
|
2:53.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Andreas Bartholin Bruhn |
2008 |
0873AB |
+0.42 |
25.71 |
54.15 |
|
|
|
3:48.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sk-SYD Drenge |
15 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
|
|
|
3:50.42 |
+6.50 |
|
|
|
|
Jarl Bjerregaard Abrahamsen |
2009 |
0923BC |
+0.72 |
28.66 |
1:01.00 |
|
|
|
1:01.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Dion Veliqi |
2008 |
0843AI |
+0.07 |
26.76 |
56.71 |
|
|
|
1:57.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Noa Riis |
2008 |
0859AE |
-0.02 |
26.95 |
56.23 |
|
|
|
2:53.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mikkel Stabell |
2009 |
0951AF |
+0.28 |
26.65 |
56.48 |
|
|
|
3:50.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Motionsklubben |
15 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
|
|
|
3:54.17 |
+10.25 |
|
|
|
|
Emil Harpøth |
2008 |
0823AP |
+0.71 |
28.59 |
59.65 |
|
|
|
59.65 |
|
|
|
|
|
|
|
Eran Akar |
2008 |
0833AH |
+0.44 |
28.47 |
1:00.23 |
|
|
|
1:59.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rasmus Alexander Nielsen |
2008 |
0843AH |
+0.27 |
27.70 |
58.18 |
|
|
|
2:58.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Thor Rosselló-Tang |
2008 |
0853AH |
+0.19 |
26.20 |
56.11 |
|
|
|
3:54.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Helsingør |
15 |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
|
|
|
3:54.65 |
+10.73 |
|
|
|
|
Tobias Sune Andersen |
2008 |
0817AD |
+0.74 |
27.64 |
57.25 |
|
|
|
57.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eskild T. Hvilsom |
2009 |
0987AB |
+0.30 |
28.82 |
1:00.89 |
|
|
|
1:58.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bertil West |
2009 |
0999AC |
+0.15 |
28.74 |
1:01.82 |
|
|
|
2:59.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bastian Zahle |
2008 |
0825AE |
+0.21 |
26.06 |
54.69 |
|
|
|
3:54.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
AGF Løver |
15 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
3:55.08 |
+11.16 |
|
|
|
|
Viggo Rohde |
2008 |
0855AJ |
+0.65 |
27.10 |
55.29 |
|
|
|
55.29 |
|
|
|
|
|
|
|
Malthe Le Fevre |
2008 |
0869AE |
+0.24 |
26.69 |
57.34 |
|
|
|
1:52.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marcus K. Jespersen |
2009 |
0959AE |
+0.23 |
31.25 |
1:05.66 |
|
|
|
2:58.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Adam Bisgaard |
2008 |
0801AM |
+0.42 |
27.00 |
56.79 |
|
|
|
3:55.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ud af Sandkassen |
15 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
|
|
|
3:56.82 |
+12.90 |
|
|
|
|
Valdemar Møller-Ern |
2008 |
0821AA |
+0.63 |
26.61 |
55.76 |
|
|
|
55.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
August Ibsen |
2008 |
0807AF |
+0.44 |
29.32 |
1:01.82 |
|
|
|
1:57.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frederik Kindberg |
2008 |
0885AF |
+0.48 |
30.25 |
1:03.49 |
|
|
|
3:01.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emil Mandsberg |
2008 |
0885AD |
+0.52 |
26.95 |
55.75 |
|
|
|
3:56.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Aarhus Swim Drenge 1 |
15 |
Aarhus Swim |
|
|
|
|
|
3:57.33 |
+13.41 |
|
|
|
|
Albert Grove |
2009 |
0933BD |
+0.65 |
27.37 |
58.24 |
|
|
|
58.24 |
|
|
|
|
|
|
|
Storm Sall Okkels |
2009 |
0955BD |
+0.24 |
29.01 |
1:00.27 |
|
|
|
1:58.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alexander Bjerre |
2009 |
0999AA |
+0.34 |
28.28 |
59.91 |
|
|
|
2:58.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christian Ekander |
2008 |
0833AO |
0.00 |
27.51 |
58.91 |
|
|
|
3:57.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
KVIK Drenge 1 |
15 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
3:57.51 |
+13.59 |
|
|
|
|
Mikkel Frank |
2009 |
0989BB |
+0.77 |
28.95 |
1:00.95 |
|
|
|
1:00.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
William Winther Sørensen |
2009 |
0997BB |
+0.39 |
28.26 |
59.69 |
|
|
|
2:00.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malte Bøgelund Høpfner |
2008 |
0879AI |
+0.18 |
28.17 |
1:00.28 |
|
|
|
3:00.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marcus Bilberg Lund |
2008 |
0889AI |
+0.45 |
27.20 |
56.59 |
|
|
|
3:57.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Vejle drenge |
15 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
|
|
|
3:58.40 |
+14.48 |
|
|
|
|
Mads Emil Schwartz |
2008 |
0891AA |
+0.68 |
28.88 |
59.25 |
|
|
|
59.25 |
|
|
|
|
|
|
|
Frederik Jørgensen |
2008 |
0819AG |
+0.42 |
28.42 |
59.46 |
|
|
|
1:58.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gustav Hansen |
2008 |
0877AE |
+0.51 |
27.71 |
58.33 |
|
|
|
2:57.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Saleh Ayyach |
2009 |
0937BA |
+0.34 |
28.97 |
1:01.36 |
|
|
|
3:58.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Haderslev gutterne |
15 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
|
|
|
3:58.72 |
+14.80 |
|
|
|
|
Johannes Due Jessen |
2008 |
0847AI |
+0.72 |
28.39 |
59.62 |
|
|
|
59.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tobias Philippsen |
2009 |
0945BG |
+0.29 |
29.22 |
1:01.49 |
|
|
|
2:01.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eskild Meyer |
2009 |
0903BA |
+0.37 |
29.37 |
1:01.38 |
|
|
|
3:02.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ádám Czibere |
2008 |
0827AQ |
+0.35 |
26.70 |
56.23 |
|
|
|
3:58.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Hay Day Farmerne |
15 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
4:00.16 |
+16.24 |
|
|
|
|
Alexander Kirk |
2008 |
0863AD |
+0.68 |
28.20 |
58.70 |
|
|
|
58.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bertram Poser Jensen |
2008 |
0867AB |
+0.19 |
28.74 |
1:01.04 |
|
|
|
1:59.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danilo Vaarning |
2009 |
0935AA |
+0.64 |
29.15 |
1:01.01 |
|
|
|
3:00.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gilbert Eskildsen |
2008 |
0839AD |
+0.41 |
28.58 |
59.41 |
|
|
|
4:00.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Søllerød Sharks |
15 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
4:01.04 |
+17.12 |
|
|
|
|
August Drucker |
2009 |
0909AH |
+0.63 |
28.06 |
58.90 |
|
|
|
58.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Carl August Scheel |
2009 |
0995AF |
+0.49 |
29.31 |
1:01.33 |
|
|
|
2:00.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
William Moe Sørensen |
2009 |
0937BB |
+0.33 |
29.16 |
1:01.77 |
|
|
|
3:02.00 |
|
|
|
|
|
|
|
Laurits Radmer Nygaard |
2008 |
0807AI |
+0.50 |
27.99 |
59.04 |
|
|
|
4:01.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Hobro Svømmeklub |
15 |
Hobro Svømmeklub |
|
|
|
|
|
4:01.32 |
+17.40 |
|
|
|
|
Magnus Østergaard |
2008 |
0805AF |
+0.71 |
27.97 |
58.80 |
|
|
|
58.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Johannes Munk Haugaard |
2009 |
0925BB |
+0.31 |
28.89 |
1:00.30 |
|
|
|
1:59.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ditlev Sørensen |
2009 |
0961AE |
+0.33 |
28.87 |
1:02.08 |
|
|
|
3:01.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kian Asbert Tome |
2009 |
0999AD |
+0.76 |
28.42 |
1:00.14 |
|
|
|
4:01.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Holbæk Drenge 1 |
15 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
|
|
|
4:01.51 |
+17.59 |
|
|
|
|
Anders Jensen |
2008 |
0895AJ |
+0.78 |
28.34 |
1:00.10 |
|
|
|
1:00.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Linus Noe |
2008 |
0895AA |
+0.33 |
29.10 |
1:01.61 |
|
|
|
2:01.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frederik Verner Pedersen |
2008 |
0841AP |
+0.49 |
28.13 |
1:00.56 |
|
|
|
3:02.27 |
|
|
|
|
|
|
|
Mathias Klint Craven |
2008 |
0865AJ |
+0.30 |
28.41 |
59.24 |
|
|
|
4:01.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Fredericia drenge |
15 |
Fredericia Svømmeklub |
|
|
|
|
|
4:01.71 |
+17.79 |
|
|
|
|
Mathias Møller Madsen |
2008 |
0899AH |
+0.71 |
27.99 |
57.92 |
|
|
|
57.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frederik Billesø Beck |
2008 |
0815AA |
+0.34 |
28.57 |
59.47 |
|
|
|
1:57.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Joakim Kristensen |
2008 |
0813AB |
+0.59 |
27.86 |
59.87 |
|
|
|
2:57.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oliver Søe |
2009 |
0923AD |
+0.20 |
30.69 |
1:04.45 |
|
|
|
4:01.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
LSK pelones |
15 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
4:02.24 |
+18.32 |
|
|
|
|
Bertram Wagner |
2008 |
0859AB |
+0.67 |
27.57 |
57.87 |
|
|
|
57.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Conrad Buhl |
2009 |
0947AF |
+0.22 |
30.50 |
1:03.73 |
|
|
|
2:01.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mathias Hald |
2009 |
0977AC |
+0.54 |
29.78 |
1:01.97 |
|
|
|
3:03.57 |
|
|
|
|
|
|
|
Frederik Salling |
2009 |
0987AC |
+0.15 |
28.72 |
58.67 |
|
|
|
4:02.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
SIGMA Drenge 1 |
15 |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
4:03.51 |
+19.59 |
|
|
|
|
Frey Egholm Høgh |
2008 |
0863AG |
+0.74 |
27.72 |
57.43 |
|
|
|
57.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Joe Hargreaves |
2008 |
0893AA |
+0.29 |
29.16 |
1:00.98 |
|
|
|
1:58.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Axel Bonke Jensen |
2009 |
0989AB |
+0.30 |
30.11 |
1:03.41 |
|
|
|
3:01.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lukas Højfeldt |
2008 |
0805AD |
+0.13 |
29.05 |
1:01.69 |
|
|
|
4:03.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Horsens drenge 1 |
15 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
4:03.73 |
+19.81 |
|
|
|
|
Villads Vestergaard Ahm |
2008 |
0809AL |
+0.62 |
28.25 |
1:00.11 |
|
|
|
1:00.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alexander Buch |
2008 |
0805AL |
+0.56 |
28.07 |
59.60 |
|
|
|
1:59.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jakob Wemmelund |
2008 |
0809AR |
+0.06 |
29.40 |
1:01.40 |
|
|
|
3:01.11 |
|
|
|
|
|
|
|
Johannes Ravn |
2008 |
0855AI |
+0.32 |
29.47 |
1:02.62 |
|
|
|
4:03.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
VG17 Årgangsdrenge |
15 |
VG 17 |
|
|
|
|
|
4:06.10 |
+22.18 |
|
|
|
|
Oliver Hentzen Tordrup |
2008 |
0897AI |
+0.65 |
27.90 |
59.03 |
|
|
|
59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jonathan V Ahm-Jantzen |
2009 |
0949AA |
+0.61 |
29.78 |
1:03.14 |
|
|
|
2:02.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tristan Nygaard |
2008 |
0891AD |
+0.33 |
28.62 |
59.64 |
|
|
|
3:01.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anders Koch Jensen |
2008 |
0841AD |
+0.32 |
30.20 |
1:04.29 |
|
|
|
4:06.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Køge drenge - 1 |
15 |
Køge Svømmeklub |
|
|
|
|
|
4:07.94 |
+24.02 |
|
|
|
|
Kristoffer Fjeldsted |
2008 |
0853AB |
+0.64 |
27.18 |
56.91 |
|
|
|
56.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frederik Vedtofte |
2009 |
0937AB |
+0.37 |
31.14 |
1:05.77 |
|
|
|
2:02.68 |
|
|
|
|
|
|
|
Pelle Chr. Severinsen |
2008 |
0831AB |
+0.39 |
29.28 |
1:00.54 |
|
|
|
3:03.22 |
|
|
|
|
|
|
|
Elias Elborg Johannessen |
2009 |
0925AE |
+0.30 |
31.07 |
1:04.72 |
|
|
|
4:07.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
A6 drenge |
15 |
A6 |
|
|
|
|
|
4:09.39 |
+25.47 |
|
|
|
|
Isaac Hammer Toftkær |
2009 |
0969AC |
+0.77 |
30.36 |
1:02.33 |
|
|
|
1:02.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alexander Merl Larsen |
2008 |
0853AA |
+0.35 |
27.87 |
58.78 |
|
|
|
2:01.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Silas Hammer Toftkær |
2009 |
0979AC |
+0.29 |
30.98 |
1:06.27 |
|
|
|
3:07.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Magnus Svane Hartmann |
2008 |
0881AO |
+0.23 |
28.99 |
1:02.01 |
|
|
|
4:09.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Gsc drenge 2 |
15 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
|
|
|
4:10.41 |
+26.49 |
|
|
|
|
Tobias Gorm |
2009 |
0993AE |
+0.60 |
29.94 |
1:03.75 |
|
|
|
1:03.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Dominic Torkamani |
2009 |
0907AB |
+0.69 |
29.80 |
1:02.24 |
|
|
|
2:05.99 |
|
|
|
|
|
|
|
William Bank Jørgensen |
2008 |
0843AE |
+0.03 |
29.11 |
1:03.08 |
|
|
|
3:09.07 |
|
|
|
|
|
|
|
Alfred J. R. Pedas |
2009 |
0915AE |
+0.43 |
29.18 |
1:01.34 |
|
|
|
4:10.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Aarhus Swim Drenge 2 |
15 |
Aarhus Swim |
|
|
|
|
|
4:10.66 |
+26.74 |
|
|
|
|
Niels Andreasen |
2008 |
0837AO |
+0.71 |
29.11 |
1:00.43 |
|
|
|
1:00.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eskil Kiib Bach |
2009 |
0993BA |
+0.75 |
31.14 |
1:05.96 |
|
|
|
2:06.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alfred Hørlück |
2008 |
0831AO |
+0.75 |
30.31 |
1:02.99 |
|
|
|
3:09.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oscar Persson |
2008 |
0803AL |
+0.39 |
29.20 |
1:01.28 |
|
|
|
4:10.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Esbjerg drenge |
15 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
4:12.97 |
+29.05 |
|
|
|
|
Noah Junior Grene |
2008 |
0823AE |
+0.60 |
29.29 |
1:01.35 |
|
|
|
1:01.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jeppe Bech Bøgedal |
2008 |
0819AF |
+0.56 |
28.22 |
59.27 |
|
|
|
2:00.62 |
|
|
|
|
|
|
|
Nikolai Elgaard |
2009 |
0973AC |
+0.37 |
30.33 |
1:05.30 |
|
|
|
3:05.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emil Asger Møller |
2009 |
0965AG |
+0.14 |
31.59 |
1:07.05 |
|
|
|
4:12.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Odder Smileys |
15 |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
|
|
4:17.46 |
+33.54 |
|
|
|
|
Marcus Halle |
2009 |
0975AC |
+0.72 |
29.71 |
1:03.63 |
|
|
|
1:03.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
William Hother Jensen |
2008 |
0803AE |
+0.32 |
30.10 |
1:03.93 |
|
|
|
2:07.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Johannes Brixen |
2009 |
0965AC |
+0.51 |
29.86 |
1:03.20 |
|
|
|
3:10.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julius Schumann Thrane |
2008 |
0867AN |
+0.55 |
31.29 |
1:06.70 |
|
|
|
4:17.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2023 17:28:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05-02-2023 17:28.20 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|