Resultater for H.C. Andersen Swim Cup
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Resultat Løb 1 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2019 | Udskriftsdato | 25 maj 2019 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 08:45 | |||
Arrangør | H2Odense | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 maj 2019 |
Løb 1, 400m Frisvømning Damer, Indledende |
Laura Glerup Jensen (98) H2Odense- 4.24.60 (030618) |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Maria Grandt | 1998 | 699 | 1:05.03 | 2:10.91 | 3:20.31 | 4:26.33 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:15.77 | |||||||||
2 | Anna Wermuth | 1996 | 629 | 1:07.54 | 2:18.68 | 3:27.31 | 4:35.92 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:27.48 | |||||||||
3 | Luna Donde Feilberg | 2000 | 607 | 1:08.00 | 2:19.67 | 3:30.01 | 4:39.19 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:32.30 | |||||||||
4 | Karina Høybye Olesen | 2001 | 601 | 1:08.66 | 2:20.61 | 3:31.15 | 4:40.18 | Deltager ikke i finalen | ||
Nyborg Svømmeklub | 4:28.64 | |||||||||
4 | Victoria Vorm | 2001 | 601 | 1:08.13 | 2:19.92 | 3:30.55 | 4:40.18 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:38.02 | |||||||||
6 | Cecilie Baraviec | 2000 | 594 | 1:07.50 | 2:18.89 | 3:30.09 | 4:41.23 | |||
H2Odense | 4:37.66 | |||||||||
7 | Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | 589 | 1:07.84 | 2:19.35 | 3:30.46 | 4:41.95 | |||
H2Odense | 4:41.68 | |||||||||
8 | Alberte V. Bisgaard | 2003 | 562 | 1:06.97 | 2:19.89 | 3:33.95 | 4:46.51 | Deltager ikke i finalen | ||
Gentofte Svømme Klub | 4:38.90 | |||||||||
9 | Mia Rindshøj | 2003 | 559 | 1:09.35 | 2:22.33 | 3:35.08 | 4:46.91 | Deltager ikke i finalen | ||
Gentofte Svømme Klub | 4:47.78 | |||||||||
10 | Mie Buch Nielsen | 2001 | 558 | 1:08.46 | 2:21.40 | 3:34.92 | 4:47.13 | |||
Horsens Svømmeklub | 4:43.27 | |||||||||
11 | Asta Poulsen Dolan | 2004 | 532 | 1:09.91 | 2:24.63 | 3:38.91 | 4:51.65 | Deltager ikke i finalen | ||
Gentofte Svømme Klub | 5:02.92 | |||||||||
12 | Elma Gabela | 2004 | 528 | 1:08.87 | 2:23.91 | 3:39.08 | 4:52.38 | Deltager ikke i finalen | ||
Kolding SK | 4:50.38 | |||||||||
13 | Feline Flytkjær Broersma | 2004 | 505 | 1:10.86 | 2:26.21 | 3:42.87 | 4:56.90 | Deltager ikke i finalen | ||
Horsens Svømmeklub | 4:51.87 | |||||||||
14 | Clara Matilde Carstensen | 2004 | 490 | 1:10.93 | 2:26.64 | 3:43.39 | 4:59.91 | |||
Horsens Svømmeklub | 5:01.94 | |||||||||
15 | Caroline Nymann Sørensen | 2002 | 479 | 1:10.07 | 2:26.43 | 3:44.51 | 5:02.13 | |||
Horsens Svømmeklub | 4:57.60 | |||||||||
16 | Melanie Petersen | 2004 | 426 | 1:13.32 | 2:33.05 | 3:54.12 | 5:14.04 | |||
Kolding SK | 5:11.03 | |||||||||
17 | Randi Jørgensen | 2002 | 422 | 1:13.90 | 2:33.77 | 3:54.20 | 5:15.13 | |||
Nyborg Svømmeklub | 5:07.20 | |||||||||
18 | Julie Dumstrei | 2004 | 420 | 1:15.20 | 2:36.66 | 3:58.60 | 5:15.65 | |||
Erritsø Gymnastik Og IF | 6:55.63 | |||||||||
19 | Freja S. Falkenstrøm | 2004 | 418 | 1:14.72 | 2:36.60 | 3:57.57 | 5:16.15 | |||
Nyborg Svømmeklub | 5:20.59 | |||||||||
20 | Katrine Hvistendal Hansen | 1997 | 340 | 1:16.25 | 2:42.99 | 4:11.24 | 5:38.62 | |||
Ringe Svømme Klub | 5:22.85 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 25 maj 2019 |
Licens til H2Odense | Udskriftstidspunkt | 08:45 |
Resultat Løb 1 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2019 | Udskriftsdato | 26 maj 2019 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 18:22 | |||
Arrangør | H2Odense | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 maj 2019 |
Løb 1, 400m Frisvømning Damer, Finaler |
Laura Glerup Jensen (98) H2Odense- 4.24.60 (030618) |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Maria Grandt | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:05.20 | 2:13.39 | 3:22.58 | 4:31.35 | |||
2 | Anna Wermuth | 1996 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:07.09 | 2:16.68 | 3:26.98 | 4:36.17 | |||
3 | Cecilie Baraviec | 2000 | H2Odense | 1:06.49 | 2:17.02 | 3:27.68 | 4:38.05 | |||
4 | Victoria Vorm | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:08.62 | 2:20.05 | 3:30.81 | 4:41.22 | |||
5 | Luna Donde Feilberg | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:09.25 | 2:21.32 | 3:34.01 | 4:45.32 | |||
6 | Mie Buch Nielsen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 1:07.99 | 2:20.54 | 3:34.21 | 4:45.87 | |||
7 | Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | H2Odense | 1:08.62 | 2:21.23 | 3:34.17 | 4:46.76 | |||
8 | Clara Matilde Carstensen | 2004 | Horsens Svømmeklub | 1:12.81 | 2:29.61 | 3:47.32 | 5:02.51 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 26 maj 2019 |
Licens til H2Odense | Udskriftstidspunkt | 18:22 |
Resultat Løb 2 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2019 | Udskriftsdato | 24 maj 2019 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 18:08 | |||
Arrangør | H2Odense | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 maj 2019 |
Løb 2, 400m Frisvømning Herrer, Indledende |
Sebastian Ovesen (94) Kvik Kastrup - 4.03.03 (200517) |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Óli Mortensen | 1996 | 710 | 59.27 | 2:01.99 | 3:05.77 | 4:06.68 | Deltager ikke i finalen | ||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:54.77 | |||||||||
2 | Simon Juul Henriksen | 2001 | 709 | 1:00.84 | 2:04.52 | 3:06.41 | 4:06.69 | |||
H2Odense | 4:03.72 | |||||||||
3 | Andreas Hansen | 2000 | 658 | 1:01.39 | 2:06.35 | 3:11.28 | 4:12.93 | |||
Vejle Svømmeklub | 3:52.13 | |||||||||
4 | Mads Sørensen | 2000 | 655 | 1:00.18 | 2:04.94 | 3:09.41 | 4:13.30 | |||
H2Odense | 4:02.19 | |||||||||
5 | Frederik Rindshøj | 1999 | 645 | 1:00.20 | 2:05.49 | 3:11.37 | 4:14.64 | |||
Sigma Swim Allerød | 4:04.91 | |||||||||
6 | Christoffer Weiss | 2001 | 604 | 1:01.09 | 2:07.49 | 3:13.58 | 4:20.27 | |||
Gentofte Svømme Klub | 4:09.19 | |||||||||
7 | Kristoffer Desmareth | 2000 | 490 | 1:05.10 | 2:16.14 | 3:28.43 | 4:39.05 | Deltager ikke i finalen | ||
Ringe Svømme Klub | 4:26.82 | |||||||||
8 | Nicklas B. Christensen | 2002 | 466 | 1:04.68 | 2:16.78 | 3:30.00 | 4:43.73 | |||
Horsens Svømmeklub | 4:37.75 | |||||||||
9 | Jonathan Bos | 1998 | 351 | 1:12.26 | 2:31.69 | 3:52.26 | 5:11.82 | |||
Haderslev Svømme Klub | 5:04.60 | |||||||||
10 | Dennis Hansen | 2002 | 323 | 1:15.06 | 2:38.38 | 3:59.48 | 5:20.69 | |||
Bov IF | 5:34.44 | |||||||||
- | Alfred Feldskov | 2003 | DNS | |||||||
Svendborg Svømme Klub | 6:07.66 | |||||||||
- | Magnus Carstensen | 1999 | DNS | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:09.74 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 24 maj 2019 |
Licens til H2Odense | Udskriftstidspunkt | 18:08 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2019 | Udskriftsdato | 26 maj 2019 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 18:33 | |||
Arrangør | H2Odense | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 maj 2019 |
Løb 2, 400m Frisvømning Herrer, Finaler |
Sebastian Ovesen (94) Kvik Kastrup - 4.03.03 (200517) |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Simon Juul Henriksen | 2001 | H2Odense | 59.60 | 2:02.89 | 3:05.75 | 4:06.11 | |||
2 | Andreas Hansen | 2000 | Vejle Svømmeklub | 59.61 | 2:03.79 | 3:06.53 | 4:06.20 | |||
3 | Mads Sørensen | 2000 | H2Odense | 1:00.14 | 2:03.65 | 3:07.15 | 4:09.36 | |||
4 | Frederik Rindshøj | 1999 | Sigma Swim Allerød | 59.65 | 2:04.03 | 3:07.95 | 4:14.57 | |||
5 | Christoffer Weiss | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 1:01.21 | 2:08.30 | 3:16.48 | 4:24.89 | |||
6 | Nicklas B. Christensen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 1:03.50 | 2:14.02 | 3:26.90 | 4:39.53 | |||
7 | Jonathan Bos | 1998 | Haderslev Svømme Klub | 1:13.33 | 2:32.41 | 3:54.32 | 5:13.54 | |||
8 | Dennis Hansen | 2002 | Bov IF | 1:13.58 | 2:33.96 | 3:54.88 | 5:14.56 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 26 maj 2019 |
Licens til H2Odense | Udskriftstidspunkt | 18:33 |
Resultat Løb 3 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2019 | Udskriftsdato | 24 maj 2019 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 18:39 | |||
Arrangør | H2Odense | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 maj 2019 |
Løb 3, 50m Butterfly Damer, Indledende |
Emilie Beckmann (97) Tune I.F. - 27.25 (010614) |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Marie Voigt Lauridsen | 1995 | 612 | 28.76 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 28.02 | |||||||||
2 | Vera Staun Hansen | 1999 | 608 | 28.83 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 28.10 | |||||||||
3 | Maria Grandt | 1998 | 591 | 29.10 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 28.86 | |||||||||
4 | Cecilie Grøndal | 2002 | 584 | 29.22 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 29.21 | |||||||||
5 | Johanne Hingebjerg | 2002 | 573 | 29.40 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 28.96 | |||||||||
6 | Astrid M. Østergaard | 2004 | 566 | 29.52 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 29.30 | |||||||||
7 | Sofie Le Fevre | 2004 | 557 | 29.69 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 30.13 | |||||||||
8 | Sophie E. Modeweg-Hansen | 1997 | 553 | 29.76 | ||||||
H2Odense | 30.27 | |||||||||
9 | Iben Bak | 2001 | 550 | 29.80 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 29.30 | |||||||||
10 | Victoria Vorm | 2001 | 548 | 29.85 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 29.68 | |||||||||
11 | Clara Lynggaard | 2002 | 522 | 30.33 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 30.06 | |||||||||
12 | Cille Christensen | 2004 | 521 | 30.35 | ||||||
Kolding SK | 29.93 | |||||||||
13 | Emilie Podiss Petersen | 2004 | 519 | 30.39 | ||||||
H2Odense | 30.80 | |||||||||
14 | Freya Ellehus | 2000 | 515 | 30.46 | ||||||
H2Odense | 31.00 | |||||||||
15 | Maja Johanne Pedersen | 2005 | 506 | 30.65 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 32.40 | |||||||||
16 | Naja Færgemann | 2006 | 483 | 31.13 | ||||||
H2Odense | 31.17 | |||||||||
17 | Jennifer Thorius Bek | 2000 | 482 | 31.15 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 30.75 | |||||||||
17 | Mie Buch Nielsen | 2001 | 482 | 31.15 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 30.74 | |||||||||
19 | Ida Juul Grønning | 2004 | 480 | 31.18 | ||||||
H2Odense | 30.79 | |||||||||
20 | Caroline Hørlykke | 2000 | 479 | 31.21 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 29.91 | |||||||||
21 | Julie Brix Østergaard | 2006 | 437 | 32.18 | ||||||
Køge Svømmeklub | 32.56 | |||||||||
22 | Kristine Kipper Pedersen | 2004 | 431 | 32.34 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 34.27 | |||||||||
23 | Klara-Sofie Bollmann | 2006 | 426 | 32.46 | ||||||
Køge Svømmeklub | 33.58 | |||||||||
24 | Andrea Nøhr Petersen | 2006 | 425 | 32.48 | ||||||
Køge Svømmeklub | 32.26 | |||||||||
25 | Esther Ellegaard Nielsen | 2005 | 393 | 33.35 | ||||||
H2Odense | 32.41 | |||||||||
26 | Mathilde Stilund | 2005 | 392 | 33.36 | ||||||
H2Odense | 34.80 | |||||||||
27 | Karla Kristensen | 2005 | 387 | 33.52 | ||||||
Kolding SK | 32.86 | |||||||||
28 | Mille Veiler | 2005 | 386 | 33.54 | ||||||
Kolding SK | 35.08 | |||||||||
29 | Maja Rolighed | 2005 | 385 | 33.56 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 31.94 | |||||||||
30 | Maria Bebe Hansen | 2004 | 384 | 33.61 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 33.46 | |||||||||
31 | Matilde Schmidt-Lund | 2005 | 378 | 33.76 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 32.90 | |||||||||
32 | Caroline Madsen | 2004 | 376 | 33.82 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 32.97 | |||||||||
33 | Josefine Risum Jørgensen | 2004 | 367 | 34.12 | ||||||
H2Odense | 33.04 | |||||||||
33 | Sandy Ngoc Hoang Tran | 2005 | 367 | 34.12 | ||||||
H2Odense | 32.35 | |||||||||
35 | Agnete Habermann | 2005 | 365 | 34.17 | ||||||
H2Odense | 33.00 | |||||||||
36 | Nina Seirup | 2005 | 363 | 34.22 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 34.21 | |||||||||
37 | Anna Hjorth Christensen | 2006 | 356 | 34.45 | ||||||
Køge Svømmeklub | 36.11 | |||||||||
38 | Kirstine Haunstrup Larsen | 2005 | 352 | 34.58 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 33.85 | |||||||||
39 | Anne Stamholt | 2006 | 350 | 34.66 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 36.19 | |||||||||
40 | Katrine S. Kristensen | 2004 | 345 | 34.81 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 35.39 | |||||||||
41 | Karoline Hellesøe | 2006 | 343 | 34.88 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 37.50 | |||||||||
42 | Josefine S Jørgensen | 2004 | 343 | 34.90 | ||||||
H2Odense | 37.26 | |||||||||
42 | Thilde Rosen Lundsfryd | 2004 | 343 | 34.90 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 35.58 | |||||||||
44 | Cheyenne Erdmann | 2004 | 332 | 35.28 | ||||||
Bov IF | 35.47 | |||||||||
45 | Ane Christensen | 2006 | 330 | 35.32 | ||||||
Kolding SK | 35.28 | |||||||||
46 | Ana Rosa Kragh | 2005 | 330 | 35.34 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 33.09 | |||||||||
47 | Annette Toft | 2006 | 326 | 35.47 | ||||||
Køge Svømmeklub | 39.74 | |||||||||
48 | Juliane Sarauw Lundsgaard | 2006 | 319 | 35.72 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 36.05 | |||||||||
49 | Luna Holm Møller | 2004 | 318 | 35.79 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 36.52 | |||||||||
50 | Kathrine Hvidberg | 2004 | 317 | 35.82 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 36.81 | |||||||||
51 | Liva Vangsgaard | 2006 | 315 | 35.89 | ||||||
Frem Odense | 37.08 | |||||||||
52 | Caroline van Vliet | 2006 | 291 | 36.85 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 37.31 | |||||||||
53 | Nora Gombos | 2006 | 281 | 37.26 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 39.13 | |||||||||
54 | Signe Kristensen | 2006 | 278 | 37.40 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 37.43 | |||||||||
55 | Anna Mai Andersen | 2006 | 263 | 38.10 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 39.21 | |||||||||
56 | Emma Bergene Hansen | 2005 | 252 | 38.66 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 37.57 | |||||||||
57 | Mathilde Nissen | 2004 | 233 | 39.69 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 40.32 | |||||||||
58 | Victoria Juul Larsen | 2006 | 194 | 42.16 | ||||||
Frem Odense | 44.71 | |||||||||
59 | Katrine Elholm Juliussen | 2006 | 183 | 42.99 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 43.90 | |||||||||
60 | Sissel Jessen | 2004 | 179 | 43.33 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 44.92 | |||||||||
61 | Emilie Boulund | 2006 | 157 | 45.25 | ||||||
Kolding SK | 47.41 | |||||||||
62 | Anna Emilie Damgaard | 2006 | 150 | 45.89 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 43.88 | |||||||||
63 | Caroline Søgaard | 2006 | 116 | 50.01 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 56.38 | |||||||||
- | Freya Scholz-Rasmussen | 2004 | DNS | |||||||
H2Odense | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 24 maj 2019 |
Licens til H2Odense | Udskriftstidspunkt | 18:39 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2019 | Udskriftsdato | 26 maj 2019 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 17:02 | |||
Arrangør | H2Odense | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 maj 2019 |
Løb 3, 50m Butterfly Damer, Finaler |
Emilie Beckmann (97) Tune I.F. - 27.25 (010614) |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Marie Voigt Lauridsen | 1995 | Hovedstadens Svømmeklub | 28.33 | ||||||
2 | Vera Staun Hansen | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 28.85 | ||||||
3 | Maria Grandt | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 28.95 | ||||||
4 | Johanne Hingebjerg | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 29.29 | ||||||
5 | Cecilie Grøndal | 2002 | Horsens Svømmeklub | 29.32 | ||||||
6 | Astrid M. Østergaard | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 29.59 | ||||||
7 | Sophie E. Modeweg-Hansen | 1997 | H2Odense | 29.73 | ||||||
8 | Sofie Le Fevre | 2004 | Horsens Svømmeklub | 30.27 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 26 maj 2019 |
Licens til H2Odense | Udskriftstidspunkt | 17:02 |
Resultat Løb 4 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2019 | Udskriftsdato | 24 maj 2019 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 18:39 | |||
Arrangør | H2Odense | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 maj 2019 |
Løb 4, 50m Butterfly Herrer, Indledende |
Magnus Jákupsson (94) Farum Svømmeklub - 25.04 (290516) |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frederik Rindshøj | 1999 | 653 | 25.85 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 26.41 | |||||||||
2 | Jakob Juul | 2000 | 632 | 26.13 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 25.33 | |||||||||
3 | Andreas Hansen | 2000 | 619 | 26.31 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 25.83 | |||||||||
4 | Andreas Bui | 2000 | 605 | 26.51 | ||||||
H2Odense | 26.61 | |||||||||
5 | Rasmus Petersen | 2002 | 590 | 26.73 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 27.08 | |||||||||
6 | Patrick Zakaryan Olsen | 2002 | 590 | 26.74 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 27.47 | |||||||||
7 | Gustav Stahl | 2002 | 568 | 27.07 | ||||||
H2Odense | 26.68 | |||||||||
8 | Christopher G. Trandum | 2003 | 555 | 27.28 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 27.49 | |||||||||
9 | Sander Linde | 2002 | 525 | 27.80 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 27.56 | |||||||||
10 | Morten Baxter | 1996 | 508 | 28.10 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 28.72 | |||||||||
11 | Johan Siksne Kaalund | 2002 | 504 | 28.17 | ||||||
H2Odense | 28.69 | |||||||||
12 | André Iversen | 2001 | 504 | 28.18 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 28.28 | |||||||||
12 | Mads Stamholt | 2003 | 504 | 28.18 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 27.40 | |||||||||
14 | Lukas Lindstrøm | 1998 | 496 | 28.32 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 27.75 | |||||||||
15 | Sebastian Emil F. Klicman | 2005 | 463 | 28.98 | ||||||
Frem Odense | 29.19 | |||||||||
16 | Christoffer R.s. Pedersen | 2004 | 441 | 29.45 | ||||||
H2Odense | 28.73 | |||||||||
17 | Teodor Thuelund | 2005 | 438 | 29.52 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 30.94 | |||||||||
18 | Mikkel Roed | 2004 | 427 | 29.78 | ||||||
Køge Svømmeklub | 30.46 | |||||||||
19 | Daniel Busk | 2005 | 411 | 30.15 | ||||||
Kolding SK | 30.66 | |||||||||
20 | Lasse Thulstrup | 2004 | 407 | 30.25 | ||||||
Kolding SK | 30.45 | |||||||||
21 | Jonathan Nejmann | 2004 | 404 | 30.32 | ||||||
H2Odense | 30.25 | |||||||||
22 | Sebastian Greisen | 2004 | 404 | 30.33 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 30.06 | |||||||||
23 | Aksel Munksgaard-Ottosen | 2001 | 388 | 30.73 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 29.20 | |||||||||
24 | Vania Danilkin | 2004 | 387 | 30.77 | ||||||
Kolding SK | 30.75 | |||||||||
25 | Marius Dyrgaard Tholstrup | 2005 | 377 | 31.04 | ||||||
H2Odense | 30.16 | |||||||||
26 | Mathias Jørgensen | 2002 | 364 | 31.39 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 32.91 | |||||||||
27 | Anders Mosbæk Johannessen | 2005 | 355 | 31.67 | ||||||
Frem Odense | 32.84 | |||||||||
28 | Jonathan Bos | 1998 | 342 | 32.05 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 31.29 | |||||||||
29 | Nichlas Nordlund Hansen | 2004 | 338 | 32.19 | ||||||
Kolding SK | 31.79 | |||||||||
30 | Piotr Stadnicki | 2004 | 333 | 32.35 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 32.84 | |||||||||
31 | Mads Himmelstrup Andersen | 2004 | 320 | 32.78 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 35.61 | |||||||||
32 | Stefan Helding Danielsen | 2005 | 317 | 32.87 | ||||||
Køge Svømmeklub | 35.67 | |||||||||
33 | Mathias E. Kristiansen | 2004 | 305 | 33.31 | ||||||
H2Odense | 33.60 | |||||||||
34 | Marius V. Kjærsgaard | 2004 | 297 | 33.59 | ||||||
Bov IF | 33.12 | |||||||||
35 | Silas Plaetner | 2003 | 296 | 33.65 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 35.04 | |||||||||
36 | Valdemar Stahl | 2004 | 288 | 33.93 | ||||||
H2Odense | 35.44 | |||||||||
37 | Asger Als Olsen | 2004 | 273 | 34.54 | ||||||
Kolding SK | 34.61 | |||||||||
38 | Mikkel Bredal Larsen | 2005 | 272 | 34.60 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 34.67 | |||||||||
39 | Andreas Bahnsen | 2005 | 270 | 34.69 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 34.64 | |||||||||
40 | Silas Åkerlind | 2005 | 263 | 34.99 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 36.23 | |||||||||
41 | Nikolaj Kiel Johansen | 2003 | 221 | 37.08 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 40.31 | |||||||||
42 | Tobias Hansen | 2005 | 145 | 42.63 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 41.98 | |||||||||
- | Jonas Lykke Sandison | 2004 | DNS | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 27.81 | |||||||||
- | Lucas Emil Heinze | 2005 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Køge Svømmeklub | 33.70 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 24 maj 2019 |
Licens til H2Odense | Udskriftstidspunkt | 18:39 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2019 | Udskriftsdato | 26 maj 2019 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 17:04 | |||
Arrangør | H2Odense | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 maj 2019 |
Løb 4, 50m Butterfly Herrer, Finaler |
Magnus Jákupsson (94) Farum Svømmeklub - 25.04 (290516) |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jakob Juul | 2000 | Vejle Svømmeklub | 24.50 | ||||||
2 | Frederik Rindshøj | 1999 | Sigma Swim Allerød | 25.53 | ||||||
3 | Rasmus Petersen | 2002 | Haderslev Svømme Klub | 26.64 | ||||||
4 | Patrick Zakaryan Olsen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 26.74 | ||||||
5 | Christopher G. Trandum | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 27.29 | ||||||
6 | Andreas Bui | 2000 | H2Odense | 27.58 | ||||||
7 | Gustav Stahl | 2002 | H2Odense | 27.69 | ||||||
8 | Andreas Hansen | 2000 | Vejle Svømmeklub | 27.83 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 26 maj 2019 |
Licens til H2Odense | Udskriftstidspunkt | 17:04 |
Resultat Løb 5 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2019 | Udskriftsdato | 24 maj 2019 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 18:39 | |||
Arrangør | H2Odense | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 maj 2019 |
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer, Indledende |
Mathilde Schrøder (96) OSLF-STO - 32.25 (270516) |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anna Wermuth | 1996 | 686 | 33.32 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 32.26 | |||||||||
2 | Mathilde Hager | 2001 | 608 | 34.70 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 32.60 | |||||||||
3 | Freja Nicholas | 2000 | 598 | 34.88 | ||||||
H2Odense | 34.38 | |||||||||
4 | Johanne Hingebjerg | 2002 | 557 | 35.72 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 35.98 | |||||||||
5 | Cecilie Grøndal | 2002 | 548 | 35.91 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 37.08 | |||||||||
6 | Karoline Lagoni | 2003 | 515 | 36.67 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 35.49 | |||||||||
7 | Anna Rønn | 2005 | 494 | 37.17 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 38.38 | |||||||||
8 | Malea Benediktson | 2001 | 489 | 37.30 | ||||||
H2Odense | 36.54 | |||||||||
9 | Ana Rosa Kragh | 2005 | 482 | 37.49 | Deltager ikke i finalen | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 34.95 | |||||||||
10 | Mille C. Berg | 2001 | 480 | 37.53 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 37.63 | |||||||||
11 | Clara Lynggaard | 2002 | 471 | 37.77 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 37.59 | |||||||||
12 | Emma Nygaard | 2005 | 461 | 38.05 | ||||||
Frem Odense | 37.80 | |||||||||
13 | Clara Kapke | 2006 | 454 | 38.24 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 41.18 | |||||||||
14 | Luna Holm Møller | 2004 | 451 | 38.31 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 38.13 | |||||||||
15 | Olivia Hemmeløff | 2006 | 432 | 38.87 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 39.87 | |||||||||
16 | Andrea Nøhr Petersen | 2006 | 432 | 38.88 | ||||||
Køge Svømmeklub | 37.83 | |||||||||
17 | Ofelia Vejsager Nøddekær | 2005 | 431 | 38.91 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 35.89 | |||||||||
18 | Olivia Mai Gustafson | 2005 | 423 | 39.16 | ||||||
Køge Svømmeklub | 40.82 | |||||||||
19 | Annette Toft | 2006 | 418 | 39.32 | ||||||
Køge Svømmeklub | 39.29 | |||||||||
20 | Jennifer Thorius Bek | 2000 | 417 | 39.35 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 38.26 | |||||||||
21 | Cille Christensen | 2004 | 404 | 39.76 | ||||||
Kolding SK | 38.08 | |||||||||
22 | Anne Thastrup-Hansen | 2006 | 394 | 40.07 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 41.10 | |||||||||
23 | Anna Hjorth Christensen | 2006 | 394 | 40.09 | ||||||
Køge Svømmeklub | 40.21 | |||||||||
24 | Rose Pernille Simon | 2004 | 392 | 40.14 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 38.40 | |||||||||
25 | Johanne Heilmann | 2005 | 388 | 40.28 | ||||||
Kolding SK | 39.65 | |||||||||
26 | Amalie Marie Wienberg | 2005 | 380 | 40.59 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 40.29 | |||||||||
27 | Juliane Sarauw Lundsgaard | 2006 | 370 | 40.95 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 39.24 | |||||||||
28 | Caroline Nymann Sørensen | 2002 | 367 | 41.04 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 40.25 | |||||||||
29 | Maria Bredal Larsen | 2002 | 365 | 41.12 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 37.68 | |||||||||
30 | Ane Christensen | 2006 | 358 | 41.40 | ||||||
Kolding SK | 40.59 | |||||||||
31 | Bianca Skjerning | 2001 | 333 | 42.38 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 43.55 | |||||||||
32 | Anne Stamholt | 2006 | 325 | 42.76 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 44.32 | |||||||||
33 | Kirstine Haunstrup Larsen | 2005 | 324 | 42.80 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 42.90 | |||||||||
34 | Frederikke M. Christensen | 2006 | 318 | 43.05 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 42.87 | |||||||||
35 | Cathrine Høst | 2004 | 309 | 43.47 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 46.60 | |||||||||
36 | Maja Rolighed | 2005 | 304 | 43.72 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 43.86 | |||||||||
37 | Freya Isabel Christensen | 2005 | 303 | 43.77 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 43.45 | |||||||||
38 | Laura Rasmussen | 2005 | 297 | 44.04 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 42.46 | |||||||||
39 | Kim Hanh Vu | 2004 | 292 | 44.29 | ||||||
Frem Odense | 44.43 | |||||||||
40 | Vigga Londero | 2006 | 290 | 44.39 | ||||||
Frem Odense | 46.11 | |||||||||
41 | Louise Kipper Pedersen | 2006 | 285 | 44.63 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 47.98 | |||||||||
42 | Clara Lindstedt | 2006 | 267 | 45.61 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 47.53 | |||||||||
43 | Cheyenne Erdmann | 2004 | 253 | 46.43 | ||||||
Bov IF | 47.58 | |||||||||
44 | Mathilde Vestergaard | 2006 | 245 | 46.95 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 49.71 | |||||||||
45 | Sissel Jessen | 2004 | 230 | 47.96 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 46.51 | |||||||||
46 | Freja Trasbo Vestergaard | 2006 | 216 | 49.00 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 47.68 | |||||||||
47 | Sofie Damm Johansen | 2006 | 206 | 49.74 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 49.88 | |||||||||
- | Signe Magelund Møller | 2006 | DSQ | Fl flyben v start | ||||||
Kolding SK | 56.03 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 24 maj 2019 |
Licens til H2Odense | Udskriftstidspunkt | 18:39 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2019 | Udskriftsdato | 25 maj 2019 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 18:42 | |||
Arrangør | H2Odense | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 maj 2019 |
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer, Finaler |
Mathilde Schrøder (96) OSLF-STO - 32.25 (270516) |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anna Wermuth | 1996 | 667 | 33.64 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 32.26 | |||||||||
2 | Mathilde Hager | 2001 | 648 | 33.97 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 32.60 | |||||||||
3 | Cecilie Grøndal | 2002 | 554 | 35.79 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 37.08 | |||||||||
4 | Johanne Hingebjerg | 2002 | 534 | 36.22 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 35.98 | |||||||||
5 | Karoline Lagoni | 2003 | 529 | 36.33 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 35.49 | |||||||||
6 | Malea Benediktson | 2001 | 494 | 37.17 | ||||||
H2Odense | 36.54 | |||||||||
7 | Anna Rønn | 2005 | 483 | 37.46 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 38.38 | |||||||||
- | Freja Nicholas | 2000 | DSQ | tyvstart | ||||||
H2Odense | 34.38 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 25 maj 2019 |
Licens til H2Odense | Udskriftstidspunkt | 18:42 |
Resultat Løb 6 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2019 | Udskriftsdato | 24 maj 2019 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 18:40 | |||
Arrangør | H2Odense | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 maj 2019 |
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende |
Lasse Pittioni (95) Gladsaxe - 28.77 (300514) |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nicklas Steen Hansen | 1999 | 628 | 30.30 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 29.91 | |||||||||
2 | Frederik Rindshøj | 1999 | 618 | 30.46 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 29.49 | |||||||||
3 | Krestian Gelmark-Sørensen | 2001 | 616 | 30.49 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 30.26 | |||||||||
4 | Oliver Hallenborg | 2002 | 587 | 30.98 | ||||||
H2Odense | 30.76 | |||||||||
5 | Jonas Ejby | 2000 | 546 | 31.74 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 31.64 | |||||||||
6 | Jakob Juul | 2000 | 534 | 31.97 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 30.02 | |||||||||
7 | Christian Johannesen | 2003 | 476 | 33.23 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 33.15 | |||||||||
8 | Christian Koch | 1998 | 446 | 33.95 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 31.45 | |||||||||
9 | Christoffer Weiss | 2001 | 434 | 34.27 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 34.52 | |||||||||
10 | Alex Fogt | 2004 | 415 | 34.79 | ||||||
H2Odense | 35.51 | |||||||||
11 | Kristian Sabroe Sørensen | 2005 | 377 | 35.90 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 36.81 | |||||||||
12 | Troels Fode | 2004 | 351 | 36.78 | Deltager ikke i finalen | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 34.24 | |||||||||
13 | Luca Hertzog | 2005 | 338 | 37.23 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 37.72 | |||||||||
14 | Peter Rom Poulsen | 2005 | 327 | 37.64 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 36.20 | |||||||||
15 | Philip H. Christensen | 2004 | 313 | 38.20 | ||||||
Køge Svømmeklub | 38.91 | |||||||||
16 | Christoffer Mejdal | 2005 | 298 | 38.83 | ||||||
Frem Odense | 38.64 | |||||||||
17 | Oliver Londero | 2004 | 286 | 39.37 | ||||||
Frem Odense | 41.54 | |||||||||
18 | Nichlas Nordlund Hansen | 2004 | 280 | 39.63 | ||||||
Kolding SK | 39.39 | |||||||||
19 | Jonathan Bos | 1998 | 267 | 40.29 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 37.39 | |||||||||
20 | Mikkel Roed | 2004 | 253 | 41.01 | ||||||
Køge Svømmeklub | 41.17 | |||||||||
21 | Andreas Bahnsen | 2005 | 240 | 41.75 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 41.05 | |||||||||
22 | Alexander Schmidt | 2004 | 237 | 41.88 | ||||||
Bov IF | 42.29 | |||||||||
23 | Nikolaj Kiel Johansen | 2003 | 207 | 43.81 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 47.88 | |||||||||
- | Alfred Feldskov | 2003 | DNS | |||||||
Svendborg Svømme Klub | 33.82 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 24 maj 2019 |
Licens til H2Odense | Udskriftstidspunkt | 18:40 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2019 | Udskriftsdato | 25 maj 2019 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 18:42 | |||
Arrangør | H2Odense | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 maj 2019 |
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler |
Lasse Pittioni (95) Gladsaxe - 28.77 (300514) |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frederik Rindshøj | 1999 | 665 | 29.73 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 29.49 | |||||||||
2 | Nicklas Steen Hansen | 1999 | 618 | 30.45 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 29.91 | |||||||||
3 | Jakob Juul | 2000 | 608 | 30.63 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 30.02 | |||||||||
4 | Krestian Gelmark-Sørensen | 2001 | 588 | 30.97 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 30.26 | |||||||||
5 | Oliver Hallenborg | 2002 | 578 | 31.15 | ||||||
H2Odense | 30.76 | |||||||||
6 | Jonas Ejby | 2000 | 537 | 31.91 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 31.64 | |||||||||
7 | Christian Johannesen | 2003 | 441 | 34.08 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 33.15 | |||||||||
8 | Christian Koch | 1998 | 435 | 34.23 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 31.45 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 25 maj 2019 |
Licens til H2Odense | Udskriftstidspunkt | 18:42 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2019 | Udskriftsdato | 25 maj 2019 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 18:42 | |||
Arrangør | H2Odense | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 maj 2019 |
Løb 7, 400m Medley Damer, Finaler |
Rikke Møller Pedersen (89) FREM-STO95 - 5.05.24 (080510) |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Luna Donde Feilberg | 2000 | 591 | 1:08.06 | 2:33.27 | 4:07.46 | 5:17.24 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:07.72 | |||||||||
2 | Emilie Podiss Petersen | 2004 | 565 | 1:11.14 | 2:35.87 | 4:08.34 | 5:22.04 | |||
H2Odense | 5:22.06 | |||||||||
3 | Sofie Le Fevre | 2004 | 532 | 1:10.69 | 2:37.89 | 4:13.73 | 5:28.70 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Freya Ellehus | 2000 | 493 | 1:08.60 | 2:42.42 | 4:15.96 | 5:37.11 | |||
H2Odense | 5:26.47 | |||||||||
5 | Feline Flytkjær Broersma | 2004 | 429 | 1:13.16 | 2:49.57 | 4:33.18 | 5:52.93 | |||
Horsens Svømmeklub | 5:49.15 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 25 maj 2019 |
Licens til H2Odense | Udskriftstidspunkt | 18:42 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2019 | Udskriftsdato | 25 maj 2019 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 18:47 | |||
Arrangør | H2Odense | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 maj 2019 |
Løb 8, 400m Medley Herrer, Finaler |
Chris Christensen (88) West Swim Esbjerg - 4.30.03 (080511) |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Alvi Hjelm | 1996 | 692 | 1:02.66 | 2:14.95 | 3:33.61 | 4:35.59 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:26.34 | |||||||||
2 | Óli Mortensen | 1996 | 651 | 1:01.92 | 2:16.20 | 3:36.37 | 4:41.21 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:39.48 | |||||||||
3 | Andreas Hansen | 2000 | 613 | 1:03.42 | 2:18.06 | 3:40.73 | 4:47.03 | |||
Vejle Svømmeklub | 4:30.75 | |||||||||
4 | Mads Sørensen | 2000 | 605 | 1:03.80 | 2:23.62 | 3:45.60 | 4:48.26 | |||
H2Odense | 4:41.22 | |||||||||
5 | Magnus Carstensen | 1999 | 574 | 1:04.30 | 2:24.07 | 3:46.50 | 4:53.32 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:51.45 | |||||||||
6 | Mads Stamholt | 2003 | 524 | 1:09.33 | 2:31.19 | 3:57.12 | 5:02.29 | |||
Haderslev Svømme Klub | 5:03.68 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 25 maj 2019 |
Licens til H2Odense | Udskriftstidspunkt | 18:47 |
Resultat Løb 9 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2019 | Udskriftsdato | 25 maj 2019 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 09:22 | |||
Arrangør | H2Odense | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 maj 2019 |
Løb 9, 50m Rygsvømning Damer, Indledende |
Jeanette Ottesen (87) Kvik Kastrup - 29.74 (240508) |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Alberte V. Bisgaard | 2003 | 654 | 31.17 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 30.77 | |||||||||
2 | Cecilie Grøndal | 2002 | 645 | 31.31 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 29.81 | |||||||||
3 | Mia Rindshøj | 2003 | 644 | 31.32 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 30.50 | |||||||||
4 | Maria Grandt | 1998 | 623 | 31.67 | Deltager ikke i finalen | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 31.73 | |||||||||
5 | Sofie Trekær Klausen | 2003 | 620 | 31.72 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 31.21 | |||||||||
6 | Emma Maagøe | 1999 | 603 | 32.02 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 29.98 | |||||||||
7 | Astrid M. Østergaard | 2004 | 597 | 32.13 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 31.84 | |||||||||
8 | Jennifer Thorius Bek | 2000 | 592 | 32.21 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 31.24 | |||||||||
9 | Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | 588 | 32.29 | ||||||
H2Odense | 31.41 | |||||||||
10 | Mille C. Berg | 2001 | 571 | 32.61 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 31.97 | |||||||||
11 | Victoria Vorm | 2001 | 538 | 33.26 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 33.16 | |||||||||
12 | Caroline Hørlykke | 2000 | 513 | 33.79 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 32.53 | |||||||||
13 | Julie Brix Østergaard | 2006 | 489 | 34.34 | ||||||
Køge Svømmeklub | 32.89 | |||||||||
14 | Sandy Ngoc Hoang Tran | 2005 | 483 | 34.48 | ||||||
H2Odense | 31.80 | |||||||||
15 | Clara Kapke | 2006 | 473 | 34.71 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 34.93 | |||||||||
16 | Caroline Madsen | 2004 | 467 | 34.86 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 32.92 | |||||||||
17 | Julie Dumstrei | 2004 | 444 | 35.46 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 33.02 | |||||||||
18 | Thilde Rosen Lundsfryd | 2004 | 443 | 35.48 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 34.07 | |||||||||
19 | Melanie Petersen | 2004 | 436 | 35.68 | ||||||
Kolding SK | 34.48 | |||||||||
20 | Katrine S. Kristensen | 2004 | 419 | 36.16 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 34.50 | |||||||||
21 | Ofelia Vejsager Nøddekær | 2005 | 415 | 36.26 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 35.41 | |||||||||
22 | Karla Kristensen | 2005 | 404 | 36.58 | ||||||
Kolding SK | 35.94 | |||||||||
23 | Klara-Sofie Bollmann | 2006 | 395 | 36.86 | ||||||
Køge Svømmeklub | 36.48 | |||||||||
24 | Victoria Fræhr Piihl | 2005 | 364 | 37.87 | ||||||
Kolding SK | 36.18 | |||||||||
25 | Anne Thastrup-Hansen | 2006 | 364 | 37.89 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 38.21 | |||||||||
26 | Esther Ellegaard Nielsen | 2005 | 359 | 38.07 | ||||||
H2Odense | 36.15 | |||||||||
26 | Nora Gombos | 2006 | 359 | 38.07 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 40.14 | |||||||||
28 | Freja S. Falkenstrøm | 2004 | 350 | 38.38 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 37.58 | |||||||||
29 | Josefine S Jørgensen | 2004 | 326 | 39.31 | ||||||
H2Odense | 37.90 | |||||||||
30 | Laura Riber Memborg | 2004 | 324 | 39.39 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 40.24 | |||||||||
31 | Lærke Rosen Lundsfryd | 2006 | 322 | 39.44 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 42.73 | |||||||||
32 | Signe Kristensen | 2006 | 317 | 39.66 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 38.32 | |||||||||
33 | Amalie Marie Wienberg | 2005 | 307 | 40.07 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 38.43 | |||||||||
34 | Caroline van Vliet | 2006 | 307 | 40.09 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 39.99 | |||||||||
35 | Cheyenne Erdmann | 2004 | 304 | 40.22 | ||||||
Bov IF | 39.88 | |||||||||
36 | Mathilde Vestergaard | 2006 | 302 | 40.33 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 45.58 | |||||||||
37 | Kirstine Haunstrup Larsen | 2005 | 294 | 40.66 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 38.29 | |||||||||
38 | Annette Toft | 2006 | 294 | 40.67 | ||||||
Køge Svømmeklub | 38.99 | |||||||||
39 | Freya Isabel Christensen | 2005 | 265 | 42.08 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 42.32 | |||||||||
40 | Lisa Lindgren Jeppesen | 2005 | 265 | 42.12 | ||||||
Frem Odense | 43.75 | |||||||||
41 | Freja Trasbo Vestergaard | 2006 | 257 | 42.53 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 42.47 | |||||||||
42 | Monica Munkbjerg | 2006 | 243 | 43.33 | ||||||
Frem Odense | 45.28 | |||||||||
43 | Katrine Elholm Juliussen | 2006 | 241 | 43.46 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 43.62 | |||||||||
44 | Sissel Jessen | 2004 | 208 | 45.64 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 46.83 | |||||||||
45 | Signe Magelund Møller | 2006 | 203 | 45.97 | ||||||
Kolding SK | 47.51 | |||||||||
46 | Laura Rasmussen | 2005 | 197 | 46.48 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 48.63 | |||||||||
47 | Caroline Søgaard | 2006 | 162 | 49.54 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 54.15 | |||||||||
- | Freya Scholz-Rasmussen | 2004 | DNS | |||||||
H2Odense | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 25 maj 2019 |
Licens til H2Odense | Udskriftstidspunkt | 09:22 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2019 | Udskriftsdato | 25 maj 2019 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 18:42 | |||
Arrangør | H2Odense | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 maj 2019 |
Løb 9, 50m Rygsvømning Damer, Finaler |
Jeanette Ottesen (87) Kvik Kastrup - 29.74 (240508) |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Alberte V. Bisgaard | 2003 | 686 | 30.68 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 30.77 | |||||||||
2 | Mia Rindshøj | 2003 | 669 | 30.93 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 30.50 | |||||||||
3 | Cecilie Grøndal | 2002 | 662 | 31.04 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 29.81 | |||||||||
4 | Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | 623 | 31.68 | ||||||
H2Odense | 31.41 | |||||||||
5 | Emma Maagøe | 1999 | 622 | 31.70 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 29.98 | |||||||||
6 | Sofie Trekær Klausen | 2003 | 619 | 31.74 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 31.21 | |||||||||
7 | Jennifer Thorius Bek | 2000 | 602 | 32.04 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 31.24 | |||||||||
8 | Astrid M. Østergaard | 2004 | 581 | 32.42 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 31.84 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 25 maj 2019 |
Licens til H2Odense | Udskriftstidspunkt | 18:42 |
Resultat Løb 10 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2019 | Udskriftsdato | 24 maj 2019 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 19:15 | |||
Arrangør | H2Odense | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 maj 2019 |
Løb 10, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende |
Magnus Jákupsson (94) Farum Svømmeklub - 26.41 (280516) |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Patrick Zakaryan Olsen | 2002 | 632 | 28.00 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 27.31 | |||||||||
2 | Peter Vangsgaard | 2000 | 629 | 28.05 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 26.76 | |||||||||
3 | Frederik O. Møller | 1999 | 586 | 28.72 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 26.97 | |||||||||
4 | Andreas Hansen | 2000 | 584 | 28.76 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 27.21 | |||||||||
5 | Jakob Juul | 2000 | 559 | 29.17 | Deltager ikke i finalen | |||||
Vejle Svømmeklub | 27.61 | |||||||||
6 | Kristoffer Desmareth | 2000 | 541 | 29.49 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 28.11 | |||||||||
7 | Mikkel Podiss Petersen | 2002 | 535 | 29.61 | ||||||
H2Odense | 29.58 | |||||||||
8 | Christopher G. Trandum | 2003 | 524 | 29.80 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 30.16 | |||||||||
9 | Morten Baxter | 1996 | 510 | 30.08 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 30.10 | |||||||||
10 | Mads Stamholt | 2003 | 425 | 31.95 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 30.38 | |||||||||
11 | Aksel Munksgaard-Ottosen | 2001 | 417 | 32.17 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 30.10 | |||||||||
12 | Luca Hertzog | 2005 | 416 | 32.19 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 32.62 | |||||||||
13 | Christoffer R.s. Pedersen | 2004 | 402 | 32.57 | ||||||
H2Odense | 31.28 | |||||||||
14 | Tobias Gammelvind | 2004 | 398 | 32.68 | Deltager ikke i finalen | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 32.30 | |||||||||
15 | Stefan Helding Danielsen | 2005 | 385 | 33.03 | ||||||
Køge Svømmeklub | 33.20 | |||||||||
16 | Rasmus Petersen | 2002 | 382 | 33.11 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 32.50 | |||||||||
17 | Jonathan Nejmann | 2004 | 370 | 33.48 | ||||||
H2Odense | 32.52 | |||||||||
18 | Teodor Thuelund | 2005 | 356 | 33.89 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 37.69 | |||||||||
19 | Marius Dyrgaard Tholstrup | 2005 | 324 | 34.98 | ||||||
H2Odense | 33.84 | |||||||||
20 | Anders Mosbæk Johannessen | 2005 | 314 | 35.34 | ||||||
Frem Odense | 37.78 | |||||||||
21 | Mathias E. Kristiansen | 2004 | 307 | 35.60 | ||||||
H2Odense | 40.93 | |||||||||
22 | Mikkel Bredal Larsen | 2005 | 290 | 36.31 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 37.69 | |||||||||
23 | Troels Fode | 2004 | 278 | 36.81 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 36.66 | |||||||||
24 | Lucas Emil Heinze | 2005 | 255 | 37.87 | ||||||
Køge Svømmeklub | 37.22 | |||||||||
25 | Andreas Bahnsen | 2005 | 255 | 37.89 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 36.52 | |||||||||
26 | Christoffer Rose Skaastru | 2005 | 164 | 43.87 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 48.91 | |||||||||
- | Alfred Feldskov | 2003 | DNS | |||||||
Svendborg Svømme Klub | 41.18 | |||||||||
- | Lukas Skov Christiansen | 2005 | DSQ | Ej berør væg v start | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 44.40 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 24 maj 2019 |
Licens til H2Odense | Udskriftstidspunkt | 19:15 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2019 | Udskriftsdato | 25 maj 2019 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 18:42 | |||
Arrangør | H2Odense | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 maj 2019 |
Løb 10, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler |
Magnus Jákupsson (94) Farum Svømmeklub - 26.41 (280516) |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Peter Vangsgaard | 2000 | 652 | 27.71 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 26.76 | |||||||||
2 | Frederik O. Møller | 1999 | 650 | 27.74 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 26.97 | |||||||||
3 | Patrick Zakaryan Olsen | 2002 | 638 | 27.92 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 27.31 | |||||||||
4 | Andreas Hansen | 2000 | 632 | 28.00 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 27.21 | |||||||||
5 | Kristoffer Desmareth | 2000 | 536 | 29.59 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 28.11 | |||||||||
6 | Mikkel Podiss Petersen | 2002 | 535 | 29.60 | ||||||
H2Odense | 29.58 | |||||||||
7 | Christopher G. Trandum | 2003 | 511 | 30.06 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 30.16 | |||||||||
8 | Morten Baxter | 1996 | 507 | 30.13 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 30.10 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 25 maj 2019 |
Licens til H2Odense | Udskriftstidspunkt | 18:42 |
Resultat Løb 11 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2019 | Udskriftsdato | 24 maj 2019 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 19:17 | |||
Arrangør | H2Odense | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 maj 2019 |
Løb 11, 50m Frisvømning Damer, Indledende |
Jeanette ottesen (87) Kvik Kastrup - 25.68 (240508) |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Maria Grandt | 1998 | 675 | 26.98 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 26.38 | |||||||||
2 | Johanne Hingebjerg | 2002 | 657 | 27.22 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 26.40 | |||||||||
3 | Marie Voigt Lauridsen | 1995 | 650 | 27.32 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 26.25 | |||||||||
4 | Anna Wermuth | 1996 | 623 | 27.70 | Deltager ikke i finalen | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 27.00 | |||||||||
5 | Vera Staun Hansen | 1999 | 611 | 27.88 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 28.04 | |||||||||
6 | Iben Bak | 2001 | 609 | 27.92 | Deltager ikke i finalen | |||||
Nyborg Svømmeklub | 27.37 | |||||||||
7 | Mathilde Hager | 2001 | 602 | 28.02 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 26.73 | |||||||||
8 | Maja Johanne Pedersen | 2005 | 584 | 28.31 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 28.56 | |||||||||
9 | Emma Maagøe | 1999 | 582 | 28.35 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 28.21 | |||||||||
10 | Clara Matilde Carstensen | 2004 | 580 | 28.38 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 28.24 | |||||||||
11 | Sophie E. Modeweg-Hansen | 1997 | 574 | 28.48 | ||||||
H2Odense | 28.60 | |||||||||
12 | Karina Høybye Olesen | 2001 | 566 | 28.61 | Deltager ikke i finalen | |||||
Nyborg Svømmeklub | 28.44 | |||||||||
13 | Mia Rindshøj | 2003 | 564 | 28.64 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 28.18 | |||||||||
14 | Asta Poulsen Dolan | 2004 | 557 | 28.76 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 28.39 | |||||||||
15 | Karoline Lagoni | 2003 | 532 | 29.21 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 28.48 | |||||||||
16 | Mie Buch Nielsen | 2001 | 530 | 29.24 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 29.22 | |||||||||
17 | Sofie Trekær Klausen | 2003 | 527 | 29.30 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 28.61 | |||||||||
18 | Clara Lynggaard | 2002 | 523 | 29.36 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 28.78 | |||||||||
19 | Freja Nicholas | 2000 | 521 | 29.40 | ||||||
H2Odense | 29.21 | |||||||||
20 | Elma Gabela | 2004 | 512 | 29.57 | ||||||
Kolding SK | 28.64 | |||||||||
21 | Naja Færgemann | 2006 | 505 | 29.71 | ||||||
H2Odense | 29.72 | |||||||||
22 | Julie Brix Østergaard | 2006 | 497 | 29.88 | ||||||
Køge Svømmeklub | 29.50 | |||||||||
23 | Cecilie Baraviec | 2000 | 496 | 29.89 | ||||||
H2Odense | 29.75 | |||||||||
24 | Cille Christensen | 2004 | 494 | 29.94 | ||||||
Kolding SK | 28.80 | |||||||||
25 | Thea Inge Madsen | 2003 | 491 | 29.99 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 29.88 | |||||||||
26 | Anna Rønn | 2005 | 489 | 30.04 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 29.68 | |||||||||
27 | Caroline Nymann Sørensen | 2002 | 487 | 30.07 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 29.29 | |||||||||
28 | Ida Juul Grønning | 2004 | 481 | 30.19 | ||||||
H2Odense | 30.01 | |||||||||
29 | Karoline Hellesøe | 2006 | 478 | 30.26 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 31.61 | |||||||||
30 | Maria Bredal Larsen | 2002 | 475 | 30.33 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 28.53 | |||||||||
31 | Josefine Risum Jørgensen | 2004 | 470 | 30.44 | ||||||
H2Odense | 29.61 | |||||||||
32 | Kristine Kipper Pedersen | 2004 | 467 | 30.49 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 30.55 | |||||||||
32 | Maria Bebe Hansen | 2004 | 467 | 30.49 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 30.58 | |||||||||
34 | Victoria Fræhr Piihl | 2005 | 463 | 30.58 | ||||||
Kolding SK | 31.01 | |||||||||
35 | Mathilde Stilund | 2005 | 461 | 30.64 | ||||||
H2Odense | 31.20 | |||||||||
36 | Anne Thastrup-Hansen | 2006 | 459 | 30.67 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 31.26 | |||||||||
37 | Clara Kapke | 2006 | 457 | 30.71 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 31.08 | |||||||||
38 | Klara-Sofie Bollmann | 2006 | 456 | 30.75 | ||||||
Køge Svømmeklub | 30.95 | |||||||||
39 | Agnete Habermann | 2005 | 452 | 30.83 | ||||||
H2Odense | 30.45 | |||||||||
40 | Kirstine Haunstrup Larsen | 2005 | 446 | 30.97 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 29.47 | |||||||||
41 | Mille Veiler | 2005 | 446 | 30.98 | ||||||
Kolding SK | 30.69 | |||||||||
42 | Olivia Mai Gustafson | 2005 | 440 | 31.11 | ||||||
Køge Svømmeklub | 30.93 | |||||||||
43 | Johanne Heilmann | 2005 | 436 | 31.21 | ||||||
Kolding SK | 31.08 | |||||||||
44 | Anne Stamholt | 2006 | 430 | 31.35 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 31.62 | |||||||||
44 | Katrine S. Kristensen | 2004 | 430 | 31.35 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 31.99 | |||||||||
46 | Maja Rolighed | 2005 | 429 | 31.36 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 29.83 | |||||||||
47 | Emma Nygaard | 2005 | 420 | 31.60 | ||||||
Frem Odense | 31.50 | |||||||||
47 | Katrine Hvistendal Hansen | 1997 | 420 | 31.60 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 30.68 | |||||||||
49 | Andrea Nøhr Petersen | 2006 | 414 | 31.75 | ||||||
Køge Svømmeklub | 32.55 | |||||||||
50 | Josefine S Jørgensen | 2004 | 409 | 31.87 | ||||||
H2Odense | 30.91 | |||||||||
51 | Olivia Hemmeløff | 2006 | 404 | 32.00 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 33.30 | |||||||||
52 | Anna Mai Andersen | 2006 | 393 | 32.30 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 34.56 | |||||||||
53 | Anna Hjorth Christensen | 2006 | 385 | 32.52 | ||||||
Køge Svømmeklub | 32.27 | |||||||||
54 | Nina Seirup | 2005 | 370 | 32.97 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 32.21 | |||||||||
55 | Matilde Schmidt-Lund | 2005 | 365 | 33.11 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 31.44 | |||||||||
56 | Lisa Lindgren Jeppesen | 2005 | 361 | 33.22 | ||||||
Frem Odense | 34.43 | |||||||||
57 | Cheyenne Erdmann | 2004 | 360 | 33.26 | ||||||
Bov IF | 32.49 | |||||||||
58 | Liva Vangsgaard | 2006 | 354 | 33.44 | ||||||
Frem Odense | 34.31 | |||||||||
59 | Lærke Rosen Lundsfryd | 2006 | 353 | 33.47 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 34.23 | |||||||||
60 | Laura Riber Memborg | 2004 | 348 | 33.65 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 34.18 | |||||||||
61 | Rose Pernille Simon | 2004 | 345 | 33.72 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 33.23 | |||||||||
62 | Vigga Londero | 2006 | 341 | 33.87 | ||||||
Frem Odense | 34.13 | |||||||||
63 | Bianca Skjerning | 2001 | 335 | 34.08 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 33.70 | |||||||||
64 | Emma Bergene Hansen | 2005 | 332 | 34.16 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 34.28 | |||||||||
65 | Kathrine Hvidberg | 2004 | 330 | 34.23 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 34.37 | |||||||||
66 | Mathilde Nissen | 2004 | 329 | 34.28 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 33.57 | |||||||||
67 | Victoria Juul Larsen | 2006 | 326 | 34.37 | ||||||
Frem Odense | 34.49 | |||||||||
68 | Louise Kipper Pedersen | 2006 | 321 | 34.55 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 36.17 | |||||||||
69 | Sissel Jessen | 2004 | 314 | 34.82 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 34.85 | |||||||||
70 | Cathrine Høst | 2004 | 309 | 35.00 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 34.81 | |||||||||
71 | Sofie Damm Johansen | 2006 | 296 | 35.50 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 36.43 | |||||||||
72 | Monica Munkbjerg | 2006 | 273 | 36.45 | ||||||
Frem Odense | 37.96 | |||||||||
73 | Emilie Boulund | 2006 | 270 | 36.61 | ||||||
Kolding SK | 40.17 | |||||||||
74 | Clara Lindstedt | 2006 | 253 | 37.40 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 37.68 | |||||||||
75 | Kim Hanh Vu | 2004 | 252 | 37.46 | ||||||
Frem Odense | 38.65 | |||||||||
76 | Anna Emilie Damgaard | 2006 | 237 | 38.20 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 37.40 | |||||||||
- | Agnes Dalgas Frederiksen | 2005 | DNS | |||||||
Køge Svømmeklub | 32.40 | |||||||||
- | Frederikke M. Christensen | 2006 | DNS | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 34.92 | |||||||||
- | Freya Scholz-Rasmussen | 2004 | DNS | |||||||
H2Odense | ||||||||||
- | Nikoline Kaae | 2005 | DNS | |||||||
Frem Odense | 31.31 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 24 maj 2019 |
Licens til H2Odense | Udskriftstidspunkt | 19:17 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2019 | Udskriftsdato | 26 maj 2019 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 18:01 | |||
Arrangør | H2Odense | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 maj 2019 |
Løb 11, 50m Frisvømning Damer, Finaler |
Jeanette ottesen (87) Kvik Kastrup - 25.68 (240508) |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Marie Voigt Lauridsen | 1995 | Hovedstadens Svømmeklub | 26.75 | ||||||
2 | Maria Grandt | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 26.87 | ||||||
3 | Johanne Hingebjerg | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 27.01 | ||||||
4 | Vera Staun Hansen | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 27.84 | ||||||
5 | Mathilde Hager | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 27.93 | ||||||
6 | Clara Matilde Carstensen | 2004 | Horsens Svømmeklub | 28.03 | ||||||
7 | Emma Maagøe | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 28.51 | ||||||
- | Maja Johanne Pedersen | 2005 | Nyborg Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 26 maj 2019 |
Licens til H2Odense | Udskriftstidspunkt | 18:01 |
Resultat Løb 12 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2019 | Udskriftsdato | 24 maj 2019 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 19:17 | |||
Arrangør | H2Odense | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 maj 2019 |
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer, Indledende |
Magnus Jákupsson (94) Farum Svømmeklub - 23.59 (290516) |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Andreas Bui | 2000 | 647 | 24.17 | ||||||
H2Odense | 23.71 | |||||||||
2 | Jakob Juul | 2000 | 619 | 24.53 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 23.44 | |||||||||
3 | Andreas Hansen | 2000 | 608 | 24.68 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 24.38 | |||||||||
4 | Peter Vangsgaard | 2000 | 605 | 24.72 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 24.17 | |||||||||
5 | Alvi Hjelm | 1996 | 600 | 24.79 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 25.12 | |||||||||
5 | Frederik Rindshøj | 1999 | 600 | 24.79 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 23.71 | |||||||||
7 | Simon Juul Henriksen | 2001 | 577 | 25.11 | ||||||
H2Odense | 25.42 | |||||||||
8 | Leo Badaker | 2002 | 574 | 25.15 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 25.04 | |||||||||
9 | Jonas Lykke Sandison | 2004 | 559 | 25.38 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 26.40 | |||||||||
10 | Sander Linde | 2002 | 546 | 25.58 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 25.65 | |||||||||
11 | Rasmus Petersen | 2002 | 541 | 25.66 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 25.30 | |||||||||
12 | Gustav Stahl | 2002 | 539 | 25.68 | ||||||
H2Odense | 24.90 | |||||||||
13 | Christoffer Weiss | 2001 | 539 | 25.69 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 25.62 | |||||||||
14 | Mads Stamholt | 2003 | 538 | 25.70 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 25.94 | |||||||||
15 | Nicklas Steen Hansen | 1999 | 531 | 25.82 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 25.42 | |||||||||
16 | Krestian Gelmark-Sørensen | 2001 | 503 | 26.28 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 25.42 | |||||||||
17 | Aksel Munksgaard-Ottosen | 2001 | 466 | 26.97 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 26.78 | |||||||||
18 | Mathias Jørgensen | 2002 | 465 | 26.98 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 27.17 | |||||||||
19 | André Iversen | 2001 | 463 | 27.02 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 27.30 | |||||||||
20 | Jonas Ejby | 2000 | 442 | 27.45 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 27.64 | |||||||||
21 | Mikkel Roed | 2004 | 440 | 27.48 | ||||||
Køge Svømmeklub | 27.26 | |||||||||
22 | Christian Johannesen | 2003 | 432 | 27.66 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 27.52 | |||||||||
23 | Tobias Gammelvind | 2004 | 431 | 27.68 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 27.83 | |||||||||
24 | Vania Danilkin | 2004 | 428 | 27.73 | ||||||
Kolding SK | 27.79 | |||||||||
25 | Sebastian Emil F. Klicman | 2005 | 421 | 27.89 | ||||||
Frem Odense | 27.88 | |||||||||
26 | Lukas Lindstrøm | 1998 | 420 | 27.91 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 27.11 | |||||||||
27 | Daniel Busk | 2005 | 418 | 27.96 | ||||||
Kolding SK | 28.27 | |||||||||
28 | Lasse Thulstrup | 2004 | 416 | 28.01 | ||||||
Kolding SK | 27.50 | |||||||||
29 | Christian Koch | 1998 | 415 | 28.03 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 26.08 | |||||||||
30 | Marius V. Kjærsgaard | 2004 | 410 | 28.14 | ||||||
Bov IF | 28.16 | |||||||||
31 | Sebastian Greisen | 2004 | 409 | 28.15 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 27.93 | |||||||||
32 | Nicklas B. Christensen | 2002 | 405 | 28.25 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 28.28 | |||||||||
33 | Silas Åkerlind | 2005 | 398 | 28.41 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 29.66 | |||||||||
34 | Kristian Sabroe Sørensen | 2005 | 394 | 28.50 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 29.43 | |||||||||
35 | Nichlas Nordlund Hansen | 2004 | 387 | 28.69 | ||||||
Kolding SK | 28.26 | |||||||||
36 | Peter Rom Poulsen | 2005 | 376 | 28.95 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 28.86 | |||||||||
37 | Alex Fogt | 2004 | 372 | 29.06 | ||||||
H2Odense | 29.50 | |||||||||
38 | Piotr Stadnicki | 2004 | 371 | 29.08 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 30.13 | |||||||||
39 | Philip H. Christensen | 2004 | 363 | 29.31 | ||||||
Køge Svømmeklub | 30.71 | |||||||||
40 | Silas Plaetner | 2003 | 347 | 29.75 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 35.51 | |||||||||
41 | Jonathan Bos | 1998 | 345 | 29.79 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 30.09 | |||||||||
42 | Oliver Londero | 2004 | 328 | 30.30 | ||||||
Frem Odense | 29.76 | |||||||||
43 | Mads Himmelstrup Andersen | 2004 | 328 | 30.32 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 31.61 | |||||||||
44 | Valdemar Stahl | 2004 | 310 | 30.88 | ||||||
H2Odense | 30.35 | |||||||||
45 | Asger Als Olsen | 2004 | 306 | 31.00 | ||||||
Kolding SK | 31.68 | |||||||||
46 | Andreas Bahnsen | 2005 | 298 | 31.30 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 30.72 | |||||||||
47 | Lucas Emil Heinze | 2005 | 288 | 31.63 | ||||||
Køge Svømmeklub | 33.76 | |||||||||
48 | Christoffer Mejdal | 2005 | 278 | 32.02 | ||||||
Frem Odense | 33.95 | |||||||||
49 | Alexander Schmidt | 2004 | 272 | 32.27 | ||||||
Bov IF | 36.00 | |||||||||
50 | Nikolaj Kiel Johansen | 2003 | 265 | 32.52 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 29.85 | |||||||||
51 | Tobias Hansen | 2005 | 214 | 34.93 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 36.27 | |||||||||
52 | Lukas Skov Christiansen | 2005 | 202 | 35.59 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 37.99 | |||||||||
53 | Christoffer Rose Skaastru | 2005 | 151 | 39.21 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 43.54 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 24 maj 2019 |
Licens til H2Odense | Udskriftstidspunkt | 19:17 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2019 | Udskriftsdato | 26 maj 2019 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 18:00 | |||
Arrangør | H2Odense | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 maj 2019 |
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer, Finaler |
Magnus Jákupsson (94) Farum Svømmeklub - 23.59 (290516) |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jakob Juul | 2000 | Vejle Svømmeklub | 23.51 | ||||||
2 | Frederik Rindshøj | 1999 | Sigma Swim Allerød | 23.86 | ||||||
3 | Andreas Bui | 2000 | H2Odense | 24.22 | ||||||
4 | Peter Vangsgaard | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 24.27 | ||||||
5 | Leo Badaker | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 25.52 | ||||||
6 | Simon Juul Henriksen | 2001 | H2Odense | 25.58 | ||||||
7 | Alvi Hjelm | 1996 | Hovedstadens Svømmeklub | 26.76 | ||||||
8 | Andreas Hansen | 2000 | Vejle Svømmeklub | 27.15 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 26 maj 2019 |
Licens til H2Odense | Udskriftstidspunkt | 18:00 |
Resultat Løb 13 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2019 | Udskriftsdato | 25 maj 2019 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 11:42 | |||
Arrangør | H2Odense | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 maj 2019 |
Løb 13, 100m Frisvømning Damer, Indledende |
Nathalie Lindborg (91) Föreningen Trelleborg - 55.84 (170509) |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Johanne Hingebjerg | 2002 | 678 | 29.25 | 58.86 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 57.21 | |||||||||
2 | Iben Bak | 2001 | 664 | 29.24 | 59.25 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 58.74 | |||||||||
3 | Anna Wermuth | 1996 | 644 | 29.11 | 59.86 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 58.22 | |||||||||
4 | Karina Høybye Olesen | 2001 | 617 | 29.49 | 1:00.73 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 58.29 | |||||||||
5 | Maja Johanne Pedersen | 2005 | 609 | 29.33 | 1:01.00 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:01.77 | |||||||||
6 | Caroline Broholm | 2003 | 592 | 29.18 | 1:01.58 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:00.05 | |||||||||
7 | Mia Rindshøj | 2003 | 583 | 30.15 | 1:01.88 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:02.50 | |||||||||
8 | Mathilde Hager | 2001 | 574 | 29.91 | 1:02.21 | Deltager ikke i finalen | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 58.04 | |||||||||
9 | Vera Staun Hansen | 1999 | 574 | 30.11 | 1:02.22 | Deltager ikke i finalen | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:00.13 | |||||||||
10 | Asta Poulsen Dolan | 2004 | 564 | 30.54 | 1:02.58 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:01.80 | |||||||||
11 | Naja Færgemann | 2006 | 552 | 31.04 | 1:03.03 | |||||
H2Odense | 1:03.07 | |||||||||
12 | Josefine Strand Nielsen | 2000 | 546 | 30.54 | 1:03.24 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:00.73 | |||||||||
13 | Cecilie Baraviec | 2000 | 540 | 30.52 | 1:03.47 | |||||
H2Odense | 1:02.83 | |||||||||
14 | Sofie Le Fevre | 2004 | 540 | 30.75 | 1:03.48 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:05.56 | |||||||||
15 | Sophie E. Modeweg-Hansen | 1997 | 536 | 30.56 | 1:03.64 | |||||
H2Odense | 1:03.90 | |||||||||
16 | Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | 533 | 30.86 | 1:03.77 | |||||
H2Odense | 1:02.85 | |||||||||
17 | Sofie Trekær Klausen | 2003 | 532 | 30.33 | 1:03.79 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:03.08 | |||||||||
18 | Mie Buch Nielsen | 2001 | 532 | 30.44 | 1:03.81 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:03.26 | |||||||||
19 | Clara Lynggaard | 2002 | 530 | 29.93 | 1:03.89 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:06.10 | |||||||||
20 | Anna Rønn | 2005 | 529 | 30.26 | 1:03.93 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:02.97 | |||||||||
21 | Emilie Podiss Petersen | 2004 | 527 | 31.24 | 1:03.98 | |||||
H2Odense | 1:03.44 | |||||||||
22 | Josefine Risum Jørgensen | 2004 | 517 | 31.38 | 1:04.41 | |||||
H2Odense | 1:04.65 | |||||||||
23 | Caroline Nymann Sørensen | 2002 | 515 | 30.55 | 1:04.50 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:02.91 | |||||||||
24 | Maria Bredal Larsen | 2002 | 514 | 31.07 | 1:04.53 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:01.34 | |||||||||
25 | Clara Matilde Carstensen | 2004 | 512 | 30.30 | 1:04.63 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:03.49 | |||||||||
26 | Karoline Lagoni | 2003 | 508 | 30.35 | 1:04.79 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:01.96 | |||||||||
27 | Julie Brix Østergaard | 2006 | 506 | 31.43 | 1:04.86 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:06.89 | |||||||||
28 | Feline Flytkjær Broersma | 2004 | 494 | 31.43 | 1:05.40 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:04.55 | |||||||||
29 | Kristine Kipper Pedersen | 2004 | 491 | 31.42 | 1:05.51 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:07.91 | |||||||||
30 | Elma Gabela | 2004 | 489 | 30.83 | 1:05.62 | |||||
Kolding SK | 1:03.01 | |||||||||
31 | Mira Emilie Schmidt | 2003 | 486 | 31.11 | 1:05.75 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:03.14 | |||||||||
31 | Victoria Fræhr Piihl | 2005 | 486 | 31.62 | 1:05.75 | |||||
Kolding SK | 1:07.02 | |||||||||
33 | Maria Bebe Hansen | 2004 | 485 | 32.04 | 1:05.78 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:06.53 | |||||||||
34 | Ida Juul Grønning | 2004 | 485 | 31.75 | 1:05.80 | |||||
H2Odense | 1:05.46 | |||||||||
35 | Thea Inge Madsen | 2003 | 482 | 32.05 | 1:05.91 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:07.08 | |||||||||
36 | Agnete Habermann | 2005 | 478 | 31.49 | 1:06.13 | |||||
H2Odense | 1:05.14 | |||||||||
37 | Christine Mols | 2006 | 472 | 31.95 | 1:06.38 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:06.13 | |||||||||
38 | Klara-Sofie Bollmann | 2006 | 471 | 31.94 | 1:06.44 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:07.20 | |||||||||
39 | Clara Kapke | 2006 | 469 | 31.70 | 1:06.53 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:06.56 | |||||||||
40 | Anne Thastrup-Hansen | 2006 | 466 | 31.31 | 1:06.68 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:07.58 | |||||||||
41 | Anne Stamholt | 2006 | 461 | 32.04 | 1:06.90 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:07.06 | |||||||||
42 | Mejse Vinther-Okholm | 2006 | 461 | 31.42 | 1:06.93 | |||||
H2Odense | 1:09.27 | |||||||||
43 | Malea Benediktson | 2001 | 451 | 32.31 | 1:07.40 | |||||
H2Odense | 1:06.01 | |||||||||
44 | Jette Muusmann | 2005 | 444 | 31.84 | 1:07.76 | |||||
Bov IF | 1:09.83 | |||||||||
45 | Freja S. Falkenstrøm | 2004 | 439 | 33.07 | 1:07.99 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:09.59 | |||||||||
46 | Katrine S. Kristensen | 2004 | 434 | 32.63 | 1:08.26 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:09.80 | |||||||||
47 | Caroline Madsen | 2004 | 433 | 32.84 | 1:08.31 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:06.90 | |||||||||
48 | Olivia Mai Gustafson | 2005 | 432 | 32.55 | 1:08.37 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:07.30 | |||||||||
49 | Anna Hjorth Christensen | 2006 | 430 | 32.79 | 1:08.47 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:11.60 | |||||||||
50 | Olivia Hemmeløff | 2006 | 429 | 32.60 | 1:08.55 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:08.98 | |||||||||
51 | Melanie Petersen | 2004 | 426 | 32.61 | 1:08.72 | |||||
Kolding SK | 1:06.35 | |||||||||
52 | Amalie F. Piiters | 2006 | 415 | 33.37 | 1:09.27 | |||||
H2Odense | 1:12.63 | |||||||||
53 | Cecilie Ahrentsen | 1998 | 413 | 32.19 | 1:09.42 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:09.76 | |||||||||
54 | Josefine S Jørgensen | 2004 | 393 | 33.05 | 1:10.54 | |||||
H2Odense | 1:07.26 | |||||||||
55 | Julie Dumstrei | 2004 | 393 | 33.27 | 1:10.56 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:07.56 | |||||||||
56 | Luna Holm Møller | 2004 | 393 | 33.45 | 1:10.59 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:09.63 | |||||||||
57 | Mathilde Vestergaard | 2006 | 391 | 33.65 | 1:10.70 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:12.62 | |||||||||
58 | Signe Kristensen | 2006 | 387 | 32.94 | 1:10.93 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:10.95 | |||||||||
59 | Anna Mai Andersen | 2006 | 379 | 33.67 | 1:11.44 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:15.85 | |||||||||
60 | Nina Seirup | 2005 | 374 | 34.36 | 1:11.73 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:11.15 | |||||||||
61 | Liva Vangsgaard | 2006 | 351 | 35.37 | 1:13.27 | |||||
Frem Odense | 1:13.91 | |||||||||
62 | Mathilde Nissen | 2004 | 348 | 34.79 | 1:13.51 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:13.54 | |||||||||
63 | Vigga Londero | 2006 | 333 | 35.12 | 1:14.54 | |||||
Frem Odense | 1:13.60 | |||||||||
64 | Caroline van Vliet | 2006 | 325 | 35.49 | 1:15.20 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:16.65 | |||||||||
65 | Kathrine Hvidberg | 2004 | 323 | 36.90 | 1:15.33 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:14.12 | |||||||||
66 | Maja Rolighed | 2005 | 310 | 35.61 | 1:16.34 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:14.22 | |||||||||
67 | Lærke Rosen Lundsfryd | 2006 | 305 | 34.99 | 1:16.77 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:13.39 | |||||||||
68 | Josefine Lassen | 2003 | 303 | 35.75 | 1:16.93 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:17.85 | |||||||||
69 | Emma Bergene Hansen | 2005 | 303 | 35.77 | 1:16.94 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:15.33 | |||||||||
70 | Lisa Lindgren Jeppesen | 2005 | 301 | 35.92 | 1:17.09 | |||||
Frem Odense | 1:17.69 | |||||||||
71 | Anna Mathilde Kruse | 2006 | 296 | 37.66 | 1:17.52 | |||||
Frem Odense | 1:16.73 | |||||||||
72 | Sofie Keller | 2005 | 296 | 36.69 | 1:17.56 | |||||
Bov IF | 1:15.99 | |||||||||
73 | Louise Kipper Pedersen | 2006 | 293 | 37.31 | 1:17.84 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:23.87 | |||||||||
74 | Nora Gombos | 2006 | 289 | 37.12 | 1:18.19 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:19.59 | |||||||||
75 | Sofie Damm Johansen | 2006 | 278 | 37.59 | 1:19.21 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:19.10 | |||||||||
76 | Freja Trasbo Vestergaard | 2006 | 278 | 38.04 | 1:19.23 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:17.13 | |||||||||
77 | Mille A. B. Buch | 2006 | 275 | 37.72 | 1:19.51 | |||||
H2Odense | 1:23.50 | |||||||||
78 | Freya Isabel Christensen | 2005 | 269 | 37.83 | 1:20.01 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:14.47 | |||||||||
79 | Sissel Jessen | 2004 | 267 | 38.29 | 1:20.26 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:20.17 | |||||||||
80 | Katrine Elholm Juliussen | 2006 | 266 | 38.49 | 1:20.37 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:22.04 | |||||||||
81 | Laura Rasmussen | 2005 | 251 | 38.27 | 1:21.88 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:24.47 | |||||||||
82 | Anna Emilie Damgaard | 2006 | 230 | 39.88 | 1:24.28 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:23.15 | |||||||||
83 | Signe Magelund Møller | 2006 | 221 | 40.20 | 1:25.45 | |||||
Kolding SK | 1:27.17 | |||||||||
84 | Kim Hanh Vu | 2004 | 213 | 41.39 | 1:26.58 | |||||
Frem Odense | 1:26.45 | |||||||||
85 | Olivia Funder | 2006 | 210 | 39.79 | 1:26.96 | |||||
H2Odense | 1:27.85 | |||||||||
86 | Caroline Søgaard | 2006 | 202 | 41.60 | 1:28.00 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:31.16 | |||||||||
- | Mille Veiler | 2005 | DNS | |||||||
Kolding SK | 1:07.54 | |||||||||
- | Monica Munkbjerg | 2006 | DNS | |||||||
Frem Odense | 1:25.44 | |||||||||
- | Annette Toft | 2006 | DSQ | tyvstart | ||||||
Køge Svømmeklub | 1:12.14 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 25 maj 2019 |
Licens til H2Odense | Udskriftstidspunkt | 11:42 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2019 | Udskriftsdato | 25 maj 2019 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 18:42 | |||
Arrangør | H2Odense | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 maj 2019 |
Løb 13, 100m Frisvømning Damer, Finaler |
Nathalie Lindborg (91) Föreningen Trelleborg - 55.84 (170509) |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Johanne Hingebjerg | 2002 | 702 | 28.59 | 58.16 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 57.21 | |||||||||
2 | Iben Bak | 2001 | 662 | 29.02 | 59.31 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 58.74 | |||||||||
3 | Anna Wermuth | 1996 | 651 | 29.22 | 59.66 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 58.22 | |||||||||
4 | Karina Høybye Olesen | 2001 | 612 | 29.77 | 1:00.88 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 58.29 | |||||||||
4 | Maja Johanne Pedersen | 2005 | 612 | 28.75 | 1:00.88 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:01.77 | |||||||||
6 | Caroline Broholm | 2003 | 602 | 29.08 | 1:01.21 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:00.05 | |||||||||
7 | Mia Rindshøj | 2003 | 590 | 29.86 | 1:01.63 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:02.50 | |||||||||
8 | Asta Poulsen Dolan | 2004 | 577 | 30.07 | 1:02.10 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:01.80 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 25 maj 2019 |
Licens til H2Odense | Udskriftstidspunkt | 18:42 |
Resultat Løb 14 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2019 | Udskriftsdato | 25 maj 2019 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 11:42 | |||
Arrangør | H2Odense | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 maj 2019 |
Løb 14, 100m Frisvømning Herrer, Indledende |
Sebastian Ovesen (94) Kvik Kastrup - 51.73 (210517) |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frederik Rindshøj | 1999 | 675 | 26.25 | 53.47 | |||||
Sigma Swim Allerød | 51.00 | |||||||||
2 | Peter Vangsgaard | 2000 | 670 | 26.39 | 53.59 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 52.30 | |||||||||
3 | Alvi Hjelm | 1996 | 660 | 25.93 | 53.86 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 53.78 | |||||||||
4 | Magnus Carstensen | 1999 | 647 | 26.45 | 54.23 | Deltager ikke i finalen | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 54.74 | |||||||||
5 | Andreas Hansen | 2000 | 646 | 26.15 | 54.24 | |||||
Vejle Svømmeklub | 51.53 | |||||||||
6 | Mads Sørensen | 2000 | 643 | 26.39 | 54.33 | |||||
H2Odense | 54.25 | |||||||||
7 | Tomas Stensballe Larsen | 2000 | 642 | 26.35 | 54.36 | Deltager ikke i finalen | ||||
Gentofte Svømme Klub | 54.25 | |||||||||
8 | Andreas Bui | 2000 | 641 | 25.38 | 54.39 | |||||
H2Odense | 53.11 | |||||||||
9 | Frederik O. Møller | 1999 | 637 | 26.59 | 54.51 | Deltager ikke i finalen | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 52.67 | |||||||||
10 | Simon Juul Henriksen | 2001 | 634 | 26.28 | 54.58 | |||||
H2Odense | 53.88 | |||||||||
11 | Christoffer Weiss | 2001 | 595 | 27.07 | 55.76 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 56.01 | |||||||||
12 | Gustav Stahl | 2002 | 591 | 26.89 | 55.89 | |||||
H2Odense | 54.61 | |||||||||
13 | Jonas Lykke Sandison | 2004 | 588 | 26.54 | 55.98 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 56.35 | |||||||||
13 | Leo Badaker | 2002 | 588 | 27.12 | 55.98 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 53.04 | |||||||||
15 | Mads Stamholt | 2003 | 580 | 27.12 | 56.25 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 54.75 | |||||||||
16 | Johan Siksne Kaalund | 2002 | 554 | 27.23 | 57.10 | |||||
H2Odense | 59.16 | |||||||||
17 | Jakob Juul | 2000 | 551 | 26.53 | 57.22 | |||||
Vejle Svømmeklub | 51.59 | |||||||||
18 | Rasmus Petersen | 2002 | 549 | 27.14 | 57.27 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 56.10 | |||||||||
19 | André Iversen | 2001 | 540 | 28.15 | 57.60 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 58.70 | |||||||||
20 | Sander Linde | 2002 | 539 | 27.59 | 57.64 | |||||
Ringe Svømme Klub | 57.48 | |||||||||
21 | Christopher G. Trandum | 2003 | 526 | 27.75 | 58.08 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 58.11 | |||||||||
22 | Krestian Gelmark-Sørensen | 2001 | 524 | 27.95 | 58.16 | |||||
Horsens Svømmeklub | 57.08 | |||||||||
23 | Nicklas Steen Hansen | 1999 | 506 | 28.53 | 58.84 | |||||
Horsens Svømmeklub | 56.45 | |||||||||
24 | Sebastian Greisen | 2004 | 498 | 28.16 | 59.17 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 58.52 | |||||||||
25 | Mikkel Roed | 2004 | 488 | 28.49 | 59.56 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:00.75 | |||||||||
26 | Nicklas B. Christensen | 2002 | 483 | 28.73 | 59.78 | |||||
Horsens Svømmeklub | 58.80 | |||||||||
27 | Mathias Jørgensen | 2002 | 475 | 28.96 | 1:00.10 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:00.63 | |||||||||
28 | Lukas Lindstrøm | 1998 | 474 | 28.28 | 1:00.14 | |||||
Horsens Svømmeklub | 57.90 | |||||||||
29 | Lasse Thulstrup | 2004 | 453 | 28.91 | 1:01.07 | |||||
Kolding SK | 1:01.16 | |||||||||
30 | Sebastian Emil F. Klicman | 2005 | 443 | 30.18 | 1:01.51 | |||||
Frem Odense | 1:01.22 | |||||||||
31 | Vania Danilkin | 2004 | 440 | 29.97 | 1:01.67 | |||||
Kolding SK | 1:01.11 | |||||||||
32 | Luca Hertzog | 2005 | 437 | 29.58 | 1:01.80 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:01.53 | |||||||||
33 | Christian Koch | 1998 | 437 | 29.04 | 1:01.81 | |||||
Horsens Svømmeklub | 57.99 | |||||||||
34 | Jonas Ejby | 2000 | 436 | 28.87 | 1:01.82 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:02.45 | |||||||||
35 | Teodor Thuelund | 2005 | 433 | 29.14 | 1:01.96 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:02.33 | |||||||||
36 | Alex Fogt | 2004 | 422 | 30.23 | 1:02.54 | |||||
H2Odense | 1:04.86 | |||||||||
37 | Peter Rom Poulsen | 2005 | 419 | 29.56 | 1:02.65 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:01.83 | |||||||||
38 | Marius V. Kjærsgaard | 2004 | 418 | 29.60 | 1:02.69 | |||||
Bov IF | 1:02.34 | |||||||||
39 | Marius Dyrgaard Tholstrup | 2005 | 410 | 30.39 | 1:03.14 | |||||
H2Odense | 1:03.68 | |||||||||
40 | Nichlas Nordlund Hansen | 2004 | 409 | 30.29 | 1:03.18 | |||||
Kolding SK | 1:01.65 | |||||||||
41 | Kristian Sabroe Sørensen | 2005 | 406 | 29.73 | 1:03.30 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:02.80 | |||||||||
42 | Piotr Stadnicki | 2004 | 404 | 30.20 | 1:03.43 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:05.31 | |||||||||
43 | Silas Åkerlind | 2005 | 404 | 30.18 | 1:03.45 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:02.84 | |||||||||
44 | Daniel Busk | 2005 | 399 | 30.80 | 1:03.68 | |||||
Kolding SK | 1:06.35 | |||||||||
45 | Silas Plaetner | 2003 | 384 | 30.42 | 1:04.50 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:05.89 | |||||||||
46 | Mikkel Bredal Larsen | 2005 | 382 | 30.36 | 1:04.63 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:05.82 | |||||||||
47 | Jonathan Bos | 1998 | 363 | 30.89 | 1:05.71 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:04.59 | |||||||||
48 | Dennis Hansen | 2002 | 357 | 31.12 | 1:06.07 | |||||
Bov IF | 1:04.60 | |||||||||
49 | Noah Schou | 2005 | 331 | 32.31 | 1:07.81 | |||||
H2Odense | 1:11.25 | |||||||||
50 | Andreas Bahnsen | 2005 | 312 | 32.69 | 1:09.12 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:08.36 | |||||||||
51 | Lucas Emil Heinze | 2005 | 301 | 33.76 | 1:09.93 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:12.17 | |||||||||
52 | Alexander Schmidt | 2004 | 291 | 33.68 | 1:10.73 | |||||
Bov IF | 1:11.49 | |||||||||
53 | Magnus Tranekjer | 2005 | 264 | 33.73 | 1:13.10 | |||||
H2Odense | 1:11.58 | |||||||||
54 | Bjørn W. H. Nielsen | 2004 | 252 | 34.05 | 1:14.18 | |||||
Kolding SK | 1:15.76 | |||||||||
55 | Tobias Hansen | 2005 | 218 | 36.20 | 1:17.84 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:17.79 | |||||||||
56 | Henrik Hansen | 2005 | 180 | 39.67 | 1:23.06 | |||||
Bov IF | 1:26.04 | |||||||||
57 | Christoffer Rose Skaastru | 2005 | 175 | 38.27 | 1:23.84 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:25.17 | |||||||||
- | Alfred Feldskov | 2003 | DNS | |||||||
Svendborg Svømme Klub | 1:00.44 | |||||||||
- | Mads Himmelstrup Andersen | 2004 | DSQ | tyvstart | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:05.80 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 25 maj 2019 |
Licens til H2Odense | Udskriftstidspunkt | 11:42 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2019 | Udskriftsdato | 25 maj 2019 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 18:42 | |||
Arrangør | H2Odense | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 maj 2019 |
Løb 14, 100m Frisvømning Herrer, Finaler |
Sebastian Ovesen (94) Kvik Kastrup - 51.73 (210517) |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frederik Rindshøj | 1999 | 737 | 25.32 | 51.91 | |||||
Sigma Swim Allerød | 51.00 | |||||||||
2 | Andreas Hansen | 2000 | 726 | 25.25 | 52.19 | |||||
Vejle Svømmeklub | 51.53 | |||||||||
3 | Peter Vangsgaard | 2000 | 694 | 25.80 | 52.96 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 52.30 | |||||||||
4 | Alvi Hjelm | 1996 | 678 | 25.72 | 53.39 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 53.78 | |||||||||
5 | Simon Juul Henriksen | 2001 | 660 | 26.41 | 53.87 | |||||
H2Odense | 53.88 | |||||||||
6 | Mads Sørensen | 2000 | 659 | 26.42 | 53.89 | |||||
H2Odense | 54.25 | |||||||||
7 | Andreas Bui | 2000 | 658 | 25.97 | 53.91 | |||||
H2Odense | 53.11 | |||||||||
8 | Christoffer Weiss | 2001 | 587 | 26.96 | 56.00 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 56.01 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 25 maj 2019 |
Licens til H2Odense | Udskriftstidspunkt | 18:42 |
Resultat Løb 15 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2019 | Udskriftsdato | 25 maj 2019 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 11:42 | |||
Arrangør | H2Odense | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 maj 2019 |
Løb 15, 200m Rygsvømning Damer, Indledende |
Louise Ørnstedt (85) FREM-STO85 - 2.13.06 (210505) |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Alberte V. Bisgaard | 2003 | 611 | 34.27 | 1:11.07 | 1:48.93 | 2:26.14 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:21.99 | |||||||||
2 | Cecilie Grøndal | 2002 | 583 | 34.57 | 1:11.84 | 1:50.51 | 2:28.48 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:19.49 | |||||||||
3 | Emma Maagøe | 1999 | 544 | 37.52 | 1:16.97 | 1:54.10 | 2:31.89 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:20.87 | |||||||||
4 | Astrid M. Østergaard | 2004 | 537 | 35.14 | 1:13.47 | 1:53.07 | 2:32.59 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:24.70 | |||||||||
5 | Sofie Trekær Klausen | 2003 | 536 | 37.34 | 1:17.24 | 1:57.05 | 2:32.68 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:25.72 | |||||||||
6 | Mia Rindshøj | 2003 | 522 | 34.52 | 1:12.69 | 1:53.24 | 2:34.04 | Deltager ikke i finalen | ||
Gentofte Svømme Klub | 2:25.86 | |||||||||
7 | Luna Donde Feilberg | 2000 | 498 | 36.55 | 1:15.87 | 1:56.65 | 2:36.43 | Deltager ikke i finalen | ||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:35.88 | |||||||||
8 | Caroline Hørlykke | 2000 | 493 | 36.46 | 1:16.28 | 1:56.42 | 2:36.98 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:27.13 | |||||||||
9 | Victoria Vorm | 2001 | 482 | 38.22 | 1:18.43 | 1:58.55 | 2:38.19 | Deltager ikke i finalen | ||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:34.68 | |||||||||
10 | Sandy Ngoc Hoang Tran | 2005 | 480 | 37.30 | 1:17.17 | 1:57.51 | 2:38.35 | |||
H2Odense | 2:30.91 | |||||||||
11 | Clara Kapke | 2006 | 465 | 36.84 | 1:17.74 | 1:58.72 | 2:40.06 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 2:32.83 | |||||||||
12 | Thilde Rosen Lundsfryd | 2004 | 449 | 37.56 | 1:18.84 | 2:01.41 | 2:41.96 | |||
Ringe Svømme Klub | 2:31.72 | |||||||||
13 | Maja Johanne Pedersen | 2005 | 443 | 37.48 | 1:18.94 | 2:01.62 | 2:42.71 | |||
Nyborg Svømmeklub | 2:35.31 | |||||||||
14 | Johanne Heilmann | 2005 | 420 | 38.91 | 1:21.57 | 2:04.49 | 2:45.58 | |||
Kolding SK | 2:38.05 | |||||||||
15 | Mira Emilie Schmidt | 2003 | 410 | 40.58 | 1:23.61 | 2:05.17 | 2:46.90 | |||
Haderslev Svømme Klub | 2:35.16 | |||||||||
16 | Caroline Madsen | 2004 | 387 | 39.75 | 1:22.82 | 2:07.45 | 2:50.18 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:40.36 | |||||||||
17 | Melanie Petersen | 2004 | 383 | 39.79 | 1:23.14 | 2:07.05 | 2:50.70 | |||
Kolding SK | 2:45.07 | |||||||||
18 | Andrea Nøhr Petersen | 2006 | 377 | 40.87 | 1:24.91 | 2:08.19 | 2:51.59 | |||
Køge Svømmeklub | 2:54.59 | |||||||||
19 | Mathilde Stilund | 2005 | 369 | 40.74 | 1:25.29 | 2:10.37 | 2:52.82 | |||
H2Odense | 2:48.26 | |||||||||
20 | Esther Ellegaard Nielsen | 2005 | 365 | 40.39 | 1:23.89 | 2:09.29 | 2:53.50 | |||
H2Odense | 2:51.46 | |||||||||
21 | Emma Nygaard | 2005 | 357 | 40.06 | 1:25.17 | 2:10.07 | 2:54.72 | |||
Frem Odense | ||||||||||
22 | Karoline Hellesøe | 2006 | 346 | 38.79 | 2:08.46 | 2:56.67 | 2:56.67 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 2:56.85 | |||||||||
23 | Cathrine Høst | 2004 | 345 | 43.45 | 1:29.28 | 2:13.34 | 2:56.73 | |||
Nyborg Svømmeklub | 2:50.75 | |||||||||
24 | Katrine S. Kristensen | 2004 | 342 | 43.70 | 1:29.94 | 2:14.89 | 2:57.28 | |||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
25 | Lærke Rosen Lundsfryd | 2006 | 317 | 43.92 | 1:32.19 | 2:20.48 | 3:01.82 | |||
Ringe Svømme Klub | 3:01.81 | |||||||||
26 | Amalie Marie Wienberg | 2005 | 293 | 42.57 | 1:30.82 | 2:20.31 | 3:06.71 | |||
Horsens Svømmeklub | 3:04.15 | |||||||||
27 | Laura Riber Memborg | 2004 | 285 | 44.41 | 1:33.24 | 2:22.13 | 3:08.51 | |||
Nyborg Svømmeklub | 3:04.62 | |||||||||
28 | Katrine Hvistendal Hansen | 1997 | 270 | 43.00 | 1:31.26 | 2:21.42 | 3:11.89 | |||
Ringe Svømme Klub | 2:52.48 | |||||||||
29 | Liva Vangsgaard | 2006 | 267 | 45.07 | 1:34.05 | 2:23.78 | 3:12.53 | |||
Frem Odense | 3:22.56 | |||||||||
30 | Emilie Boulund | 2006 | 248 | 47.51 | 1:38.38 | 2:29.21 | 3:17.25 | |||
Kolding SK | 3:17.94 | |||||||||
31 | Freja Trasbo Vestergaard | 2006 | 225 | 49.55 | 1:42.33 | 2:32.97 | 3:23.72 | |||
Nyborg Svømmeklub | 3:15.92 | |||||||||
32 | Lisa Lindgren Jeppesen | 2005 | 214 | 50.13 | 3:27.23 | 3:27.23 | ||||
Frem Odense | 4:24.32 | |||||||||
33 | Josefine Lassen | 2003 | 190 | 53.69 | 1:49.14 | 2:45.39 | 3:35.74 | |||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
34 | Caroline Søgaard | 2006 | 143 | 55.37 | 2:58.19 | 3:56.77 | 3:56.77 | |||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
- | Julie Brix Østergaard | 2006 | DSQ | ej fort bevæg 50m | ||||||
Køge Svømmeklub | 2:36.28 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 25 maj 2019 |
Licens til H2Odense | Udskriftstidspunkt | 11:42 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2019 | Udskriftsdato | 25 maj 2019 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 18:42 | |||
Arrangør | H2Odense | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 maj 2019 |
Løb 15, 200m Rygsvømning Damer, Finaler |
Louise Ørnstedt (85) FREM-STO85 - 2.13.06 (210505) |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Alberte V. Bisgaard | 2003 | 632 | 33.74 | 1:09.76 | 1:47.25 | 2:24.51 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:21.99 | |||||||||
2 | Cecilie Grøndal | 2002 | 616 | 35.32 | 1:12.86 | 1:49.72 | 2:25.77 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:19.49 | |||||||||
3 | Sofie Trekær Klausen | 2003 | 566 | 36.97 | 1:16.33 | 1:54.73 | 2:29.91 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:25.72 | |||||||||
4 | Astrid M. Østergaard | 2004 | 558 | 35.45 | 1:13.46 | 1:52.30 | 2:30.66 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:24.70 | |||||||||
5 | Emma Maagøe | 1999 | 550 | 36.41 | 1:15.35 | 1:52.99 | 2:31.41 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:20.87 | |||||||||
6 | Clara Kapke | 2006 | 519 | 35.67 | 1:15.06 | 1:54.77 | 2:34.32 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 2:32.83 | |||||||||
7 | Caroline Hørlykke | 2000 | 487 | 36.74 | 1:16.70 | 1:57.45 | 2:37.61 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:27.13 | |||||||||
8 | Sandy Ngoc Hoang Tran | 2005 | 484 | 37.68 | 1:17.29 | 1:57.48 | 2:37.95 | |||
H2Odense | 2:30.91 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 25 maj 2019 |
Licens til H2Odense | Udskriftstidspunkt | 18:42 |
Resultat Løb 16 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2019 | Udskriftsdato | 25 maj 2019 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 11:42 | |||
Arrangør | H2Odense | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 maj 2019 |
Løb 16, 200m Rygsvømning Herrer, Indledende |
Chris Christensen (88) Holstebro - 2.06.99 (010613) |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Óli Mortensen | 1996 | 557 | 32.79 | 1:07.76 | 1:42.51 | 2:16.00 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:12.22 | |||||||||
2 | Patrick Zakaryan Olsen | 2002 | 553 | 31.01 | 1:05.24 | 1:40.39 | 2:16.33 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:10.81 | |||||||||
3 | Andreas Hansen | 2000 | 531 | 33.36 | 1:09.52 | 1:45.31 | 2:18.17 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:07.40 | |||||||||
4 | Morten Baxter | 1996 | 524 | 33.81 | 1:09.48 | 1:45.12 | 2:18.79 | |||
Erritsø Gymnastik Og IF | 2:14.48 | |||||||||
5 | Mikkel Podiss Petersen | 2002 | 517 | 32.56 | 1:07.77 | 1:44.05 | 2:19.42 | |||
H2Odense | 2:18.37 | |||||||||
6 | Mikkel Roed | 2004 | 428 | 35.71 | 1:52.04 | 2:28.51 | 2:28.51 | |||
Køge Svømmeklub | 2:23.44 | |||||||||
7 | Nicklas B. Christensen | 2002 | 423 | 35.30 | 1:13.03 | 1:51.36 | 2:29.00 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:20.08 | |||||||||
8 | Sebastian Greisen | 2004 | 422 | 35.41 | 1:13.35 | 1:51.79 | 2:29.14 | Deltager ikke i finalen | ||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:21.97 | |||||||||
9 | Aksel Munksgaard-Ottosen | 2001 | 395 | 34.87 | 1:13.92 | 1:53.02 | 2:32.48 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 2:16.86 | |||||||||
10 | Jonathan Nejmann | 2004 | 387 | 35.47 | 1:15.03 | 1:55.02 | 2:33.58 | |||
H2Odense | 2:33.72 | |||||||||
11 | Mathias E. Kristiansen | 2004 | 372 | 36.85 | 1:16.75 | 1:56.20 | 2:35.53 | |||
H2Odense | 2:34.61 | |||||||||
12 | Christoffer R.s. Pedersen | 2004 | 343 | 37.00 | 1:18.36 | 1:59.15 | 2:39.84 | |||
H2Odense | 2:27.98 | |||||||||
13 | Stefan Helding Danielsen | 2005 | 329 | 38.63 | 1:19.97 | 2:01.47 | 2:42.08 | |||
Køge Svømmeklub | 2:44.81 | |||||||||
14 | Oliver Londero | 2004 | 322 | 39.32 | 1:19.80 | 2:01.90 | 2:43.22 | |||
Frem Odense | 2:54.79 | |||||||||
15 | Valdemar Stahl | 2004 | 303 | 37.52 | 1:21.36 | 2:04.28 | 2:46.55 | |||
H2Odense | 2:48.87 | |||||||||
16 | Anders Mosbæk Johannessen | 2005 | 303 | 37.85 | 1:20.68 | 2:03.37 | 2:46.60 | |||
Frem Odense | 2:52.80 | |||||||||
17 | Asger Als Olsen | 2004 | 292 | 39.39 | 1:22.89 | 2:06.40 | 2:48.54 | |||
Kolding SK | 2:41.68 | |||||||||
18 | Nichlas Nordlund Hansen | 2004 | 284 | 38.94 | 1:21.88 | 2:05.85 | 2:50.24 | |||
Kolding SK | 2:41.75 | |||||||||
19 | Christoffer Mejdal | 2005 | 270 | 41.26 | 1:25.99 | 2:10.96 | 2:52.99 | |||
Frem Odense | ||||||||||
20 | Bjørn W. H. Nielsen | 2004 | 143 | 50.91 | 1:43.86 | 3:33.67 | 3:33.67 | |||
Kolding SK | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 25 maj 2019 |
Licens til H2Odense | Udskriftstidspunkt | 11:42 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2019 | Udskriftsdato | 25 maj 2019 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 18:42 | |||
Arrangør | H2Odense | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 maj 2019 |
Løb 16, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler |
Chris Christensen (88) Holstebro - 2.06.99 (010613) |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Óli Mortensen | 1996 | 634 | 31.23 | 1:05.22 | 1:38.78 | 2:10.25 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:12.22 | |||||||||
2 | Andreas Hansen | 2000 | 610 | 31.26 | 1:05.47 | 1:39.69 | 2:11.91 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:07.40 | |||||||||
3 | Patrick Zakaryan Olsen | 2002 | 588 | 31.10 | 1:05.50 | 1:40.18 | 2:13.52 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:10.81 | |||||||||
4 | Mikkel Podiss Petersen | 2002 | 521 | 32.64 | 1:08.36 | 1:44.31 | 2:19.02 | |||
H2Odense | 2:18.37 | |||||||||
5 | Morten Baxter | 1996 | 517 | 33.03 | 1:08.27 | 1:43.82 | 2:19.43 | |||
Erritsø Gymnastik Og IF | 2:14.48 | |||||||||
6 | Mikkel Roed | 2004 | 441 | 35.10 | 1:11.85 | 1:49.44 | 2:26.96 | |||
Køge Svømmeklub | 2:23.44 | |||||||||
7 | Nicklas B. Christensen | 2002 | 428 | 34.58 | 1:11.74 | 1:50.28 | 2:28.46 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:20.08 | |||||||||
8 | Aksel Munksgaard-Ottosen | 2001 | 397 | 35.23 | 1:13.39 | 1:52.48 | 2:32.21 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 2:16.86 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 25 maj 2019 |
Licens til H2Odense | Udskriftstidspunkt | 18:42 |
Resultat Løb 17 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2019 | Udskriftsdato | 25 maj 2019 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 11:42 | |||
Arrangør | H2Odense | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 maj 2019 |
Løb 17, 100m Butterfly Damer, Indledende |
Jeanette Ottesen (87) Kvik Kastrup - 1.00.75 (240508) |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Marie Voigt Lauridsen | 1995 | 648 | 29.77 | 1:04.11 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:00.75 | |||||||||
2 | Luna Donde Feilberg | 2000 | 631 | 30.51 | 1:04.66 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:02.50 | |||||||||
3 | Victoria Vorm | 2001 | 606 | 30.80 | 1:05.55 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:04.44 | |||||||||
4 | Vera Staun Hansen | 1999 | 591 | 30.59 | 1:06.11 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:02.67 | |||||||||
5 | Johanne Hingebjerg | 2002 | 584 | 30.67 | 1:06.34 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:04.84 | |||||||||
6 | Sofie Le Fevre | 2004 | 561 | 31.89 | 1:07.24 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:06.86 | |||||||||
7 | Iben Bak | 2001 | 560 | 31.78 | 1:07.29 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:04.63 | |||||||||
8 | Emilie Podiss Petersen | 2004 | 559 | 31.88 | 1:07.33 | Deltager ikke i finalen | ||||
H2Odense | 1:07.42 | |||||||||
9 | Asta Poulsen Dolan | 2004 | 553 | 31.95 | 1:07.59 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:04.45 | |||||||||
10 | Freya Ellehus | 2000 | 531 | 32.36 | 1:08.47 | |||||
H2Odense | 1:08.07 | |||||||||
11 | Cille Christensen | 2004 | 513 | 31.66 | 1:09.27 | |||||
Kolding SK | 1:06.06 | |||||||||
12 | Karina Høybye Olesen | 2001 | 507 | 32.88 | 1:09.57 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:06.14 | |||||||||
13 | Alberte V. Bisgaard | 2003 | 496 | 32.17 | 1:10.06 | Deltager ikke i finalen | ||||
Gentofte Svømme Klub | 1:08.09 | |||||||||
14 | Naja Færgemann | 2006 | 491 | 33.35 | 1:10.32 | |||||
H2Odense | 1:10.34 | |||||||||
15 | Ida Juul Grønning | 2004 | 478 | 33.41 | 1:10.92 | |||||
H2Odense | 1:10.93 | |||||||||
16 | Caroline Broholm | 2003 | 465 | 31.84 | 1:11.57 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:08.33 | |||||||||
17 | Astrid M. Østergaard | 2004 | 465 | 33.39 | 1:11.60 | Deltager ikke i finalen | ||||
Gentofte Svømme Klub | 1:07.24 | |||||||||
18 | Klara-Sofie Bollmann | 2006 | 454 | 34.26 | 1:12.16 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:12.76 | |||||||||
19 | Feline Flytkjær Broersma | 2004 | 441 | 33.10 | 1:12.84 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:10.29 | |||||||||
20 | Cecilie Baraviec | 2000 | 415 | 34.44 | 1:14.34 | |||||
H2Odense | 1:16.45 | |||||||||
21 | Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | 396 | 34.35 | 1:15.52 | |||||
H2Odense | 1:15.31 | |||||||||
22 | Julie Brix Østergaard | 2006 | 372 | 36.40 | 1:17.12 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:15.67 | |||||||||
23 | Karla Kristensen | 2005 | 371 | 35.47 | 1:17.20 | |||||
Kolding SK | 1:16.37 | |||||||||
24 | Line Vestergaard Hansen | 2003 | 355 | 35.80 | 1:18.29 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:16.67 | |||||||||
25 | Mathilde Stilund | 2005 | 354 | 36.74 | 1:18.41 | |||||
H2Odense | 1:22.73 | |||||||||
26 | Amalie F. Piiters | 2006 | 353 | 35.13 | 1:18.50 | |||||
H2Odense | 1:19.18 | |||||||||
27 | Ane Christensen | 2006 | 352 | 36.19 | 1:18.56 | |||||
Kolding SK | 1:20.16 | |||||||||
28 | Andrea Nøhr Petersen | 2006 | 349 | 36.99 | 1:18.73 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:15.96 | |||||||||
29 | Mejse Vinther-Okholm | 2006 | 343 | 35.32 | 1:19.20 | |||||
H2Odense | 1:19.03 | |||||||||
30 | Clara Matilde Carstensen | 2004 | 331 | 34.80 | 1:20.15 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:18.51 | |||||||||
31 | Freja S. Falkenstrøm | 2004 | 316 | 37.72 | 1:21.42 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:26.64 | |||||||||
32 | Julie Dumstrei | 2004 | 315 | 36.62 | 1:21.48 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:19.80 | |||||||||
33 | Sandy Ngoc Hoang Tran | 2005 | 314 | 37.69 | 1:21.61 | |||||
H2Odense | 1:22.59 | |||||||||
34 | Mathilde Vestergaard | 2006 | 313 | 38.47 | 1:21.67 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:23.04 | |||||||||
35 | Esther Ellegaard Nielsen | 2005 | 305 | 36.75 | 1:22.40 | |||||
H2Odense | 1:13.40 | |||||||||
36 | Julie Krog Christensen | 2001 | 300 | 36.22 | 1:22.81 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:19.67 | |||||||||
37 | Karoline Hellesøe | 2006 | 287 | 37.96 | 1:24.02 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:24.21 | |||||||||
38 | Thilde Rosen Lundsfryd | 2004 | 285 | 37.32 | 1:24.28 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:17.43 | |||||||||
39 | Caroline van Vliet | 2006 | 280 | 39.43 | 1:24.75 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:30.11 | |||||||||
40 | Maja Rolighed | 2005 | 279 | 38.24 | 1:24.85 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:20.27 | |||||||||
41 | Nina Seirup | 2005 | 279 | 37.29 | 1:24.89 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:19.99 | |||||||||
42 | Freya Isabel Christensen | 2005 | 255 | 39.88 | 1:27.39 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:22.51 | |||||||||
43 | Anna Mai Andersen | 2006 | 244 | 40.13 | 1:28.71 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:32.30 | |||||||||
44 | Sofie Keller | 2005 | 223 | 41.52 | 1:31.39 | |||||
Bov IF | 1:29.60 | |||||||||
45 | Signe Kristensen | 2006 | 213 | 39.93 | 1:32.88 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:31.59 | |||||||||
46 | Mille A. B. Buch | 2006 | 202 | 42.46 | 1:34.42 | |||||
H2Odense | ||||||||||
47 | Mathilde Nissen | 2004 | 191 | 40.37 | 1:36.29 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:37.08 | |||||||||
48 | Laura Rasmussen | 2005 | 164 | 43.99 | 1:41.27 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:44.69 | |||||||||
49 | Anna Emilie Damgaard | 2006 | 162 | 46.96 | 1:41.70 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:42.48 | |||||||||
50 | Emma Bergene Hansen | 2005 | 159 | 44.36 | 1:42.27 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:34.57 | |||||||||
- | Mille Veiler | 2005 | DNS | |||||||
Kolding SK | 1:19.76 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 25 maj 2019 |
Licens til H2Odense | Udskriftstidspunkt | 11:42 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2019 | Udskriftsdato | 25 maj 2019 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 18:42 | |||
Arrangør | H2Odense | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 maj 2019 |
Løb 17, 100m Butterfly Damer, Finaler |
Jeanette Ottesen (87) Kvik Kastrup - 1.00.75 (240508) |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Luna Donde Feilberg | 2000 | 670 | 30.12 | 1:03.38 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:02.50 | |||||||||
2 | Marie Voigt Lauridsen | 1995 | 666 | 29.64 | 1:03.50 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:00.75 | |||||||||
3 | Victoria Vorm | 2001 | 645 | 30.19 | 1:04.20 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:04.44 | |||||||||
4 | Asta Poulsen Dolan | 2004 | 625 | 30.40 | 1:04.88 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:04.45 | |||||||||
5 | Vera Staun Hansen | 1999 | 616 | 29.75 | 1:05.19 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:02.67 | |||||||||
6 | Johanne Hingebjerg | 2002 | 584 | 31.02 | 1:06.34 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:04.84 | |||||||||
7 | Iben Bak | 2001 | 582 | 31.41 | 1:06.44 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:04.63 | |||||||||
8 | Sofie Le Fevre | 2004 | 580 | 31.25 | 1:06.51 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:06.86 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 25 maj 2019 |
Licens til H2Odense | Udskriftstidspunkt | 18:42 |
Resultat Løb 18 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2019 | Udskriftsdato | 25 maj 2019 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 11:44 | |||
Arrangør | H2Odense | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 maj 2019 |
Løb 18, 100m Butterfly Herrer, Indledende |
Magnus Jákupsson (94) Farum Svømmeklub - 55.17 (280517) |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Tomas Stensballe Larsen | 2000 | 617 | 27.89 | 58.49 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 58.09 | |||||||||
2 | Frederik Rindshøj | 1999 | 583 | 27.47 | 59.61 | |||||
Sigma Swim Allerød | 55.18 | |||||||||
3 | Andreas Hansen | 2000 | 582 | 27.69 | 59.64 | |||||
Vejle Svømmeklub | 56.66 | |||||||||
4 | Frederik O. Møller | 1999 | 575 | 27.96 | 59.89 | Deltager ikke i finalen | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 57.69 | |||||||||
5 | Simon Juul Henriksen | 2001 | 575 | 28.23 | 59.90 | |||||
H2Odense | 1:00.81 | |||||||||
6 | Jakob Juul | 2000 | 574 | 26.67 | 59.94 | |||||
Vejle Svømmeklub | 54.34 | |||||||||
7 | André Iversen | 2001 | 550 | 28.71 | 1:00.77 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:00.72 | |||||||||
8 | Christopher G. Trandum | 2003 | 542 | 29.22 | 1:01.08 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 59.53 | |||||||||
9 | Leo Badaker | 2002 | 541 | 27.87 | 1:01.12 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 58.80 | |||||||||
10 | Lukas Lindstrøm | 1998 | 507 | 28.28 | 1:02.45 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:00.41 | |||||||||
10 | Rasmus Petersen | 2002 | 507 | 28.37 | 1:02.45 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:00.77 | |||||||||
12 | Morten Baxter | 1996 | 484 | 29.72 | 1:03.45 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:01.33 | |||||||||
13 | Kristoffer Desmareth | 2000 | 483 | 29.20 | 1:03.46 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:01.75 | |||||||||
14 | Gustav Stahl | 2002 | 453 | 28.63 | 1:04.84 | |||||
H2Odense | 1:01.47 | |||||||||
15 | Sander Linde | 2002 | 450 | 29.61 | 1:04.98 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:03.74 | |||||||||
16 | Mads Stamholt | 2003 | 434 | 29.48 | 1:05.79 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:03.01 | |||||||||
17 | Jonathan Nejmann | 2004 | 370 | 32.56 | 1:09.34 | |||||
H2Odense | 1:08.94 | |||||||||
18 | Kristian Sabroe Sørensen | 2005 | 366 | 32.04 | 1:09.63 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:12.65 | |||||||||
19 | Marius Dyrgaard Tholstrup | 2005 | 357 | 32.38 | 1:10.21 | |||||
H2Odense | 1:06.91 | |||||||||
20 | Sebastian Emil F. Klicman | 2005 | 345 | 33.31 | 1:11.03 | |||||
Frem Odense | 1:07.67 | |||||||||
21 | Alex Fogt | 2004 | 336 | 33.27 | 1:11.64 | |||||
H2Odense | 1:12.58 | |||||||||
22 | Jonathan Bos | 1998 | 327 | 33.92 | 1:12.28 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:10.56 | |||||||||
23 | Vania Danilkin | 2004 | 316 | 33.68 | 1:13.13 | |||||
Kolding SK | 1:09.65 | |||||||||
24 | Mathias E. Kristiansen | 2004 | 315 | 33.43 | 1:13.16 | |||||
H2Odense | 1:14.28 | |||||||||
25 | Anders Mosbæk Johannessen | 2005 | 315 | 33.24 | 1:13.20 | |||||
Frem Odense | 1:11.34 | |||||||||
26 | Piotr Stadnicki | 2004 | 299 | 33.34 | 1:14.43 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:14.72 | |||||||||
27 | Mads Himmelstrup Andersen | 2004 | 297 | 34.42 | 1:14.64 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:17.01 | |||||||||
28 | Lucas Emil Heinze | 2005 | 272 | 35.89 | 1:16.85 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:16.47 | |||||||||
29 | Marius V. Kjærsgaard | 2004 | 268 | 34.77 | 1:17.23 | |||||
Bov IF | 1:19.63 | |||||||||
30 | Daniel Busk | 2005 | 267 | 34.36 | 1:17.36 | |||||
Kolding SK | 1:11.12 | |||||||||
31 | Philip H. Christensen | 2004 | 266 | 35.41 | 1:17.43 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:21.66 | |||||||||
32 | Mathias Jørgensen | 2002 | 256 | 33.49 | 1:18.45 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:23.51 | |||||||||
33 | Noah Schou | 2005 | 235 | 35.74 | 1:20.63 | |||||
H2Odense | 1:28.78 | |||||||||
34 | Silas Plaetner | 2003 | 226 | 36.04 | 1:21.67 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:19.69 | |||||||||
35 | Valdemar Stahl | 2004 | 219 | 36.32 | 1:22.61 | |||||
H2Odense | 1:24.95 | |||||||||
36 | Oliver Londero | 2004 | 215 | 37.77 | 1:23.13 | |||||
Frem Odense | 1:19.24 | |||||||||
37 | Magnus Tranekjer | 2005 | 155 | 40.30 | 1:32.73 | |||||
H2Odense | 1:29.95 | |||||||||
38 | Lukas Skov Christiansen | 2005 | 123 | 44.84 | 1:39.93 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:50.93 | |||||||||
39 | Henrik Hansen | 2005 | 122 | 46.33 | 1:40.23 | |||||
Bov IF | 1:40.35 | |||||||||
40 | Tobias Hansen | 2005 | 101 | 46.69 | 1:46.82 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:45.08 | |||||||||
- | Alfred Feldskov | 2003 | DNS | |||||||
Svendborg Svømme Klub | 1:16.67 | |||||||||
- | Andreas Bui | 2000 | DNS | |||||||
H2Odense | 59.81 | |||||||||
- | Christoffer Weiss | 2001 | DSQ | brød eft15m v st | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:04.97 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 25 maj 2019 |
Licens til H2Odense | Udskriftstidspunkt | 11:44 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2019 | Udskriftsdato | 25 maj 2019 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 18:42 | |||
Arrangør | H2Odense | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 maj 2019 |
Løb 18, 100m Butterfly Herrer, Finaler |
Magnus Jákupsson (94) Farum Svømmeklub - 55.17 (280517) |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jakob Juul | 2000 | 740 | 26.16 | 55.06 | |||||
Vejle Svømmeklub | 54.34 | |||||||||
2 | Frederik Rindshøj | 1999 | 660 | 27.04 | 57.20 | |||||
Sigma Swim Allerød | 55.18 | |||||||||
3 | Andreas Hansen | 2000 | 633 | 27.09 | 58.02 | |||||
Vejle Svømmeklub | 56.66 | |||||||||
4 | Tomas Stensballe Larsen | 2000 | 630 | 27.52 | 58.09 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 58.09 | |||||||||
5 | Christopher G. Trandum | 2003 | 580 | 28.32 | 59.72 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 59.53 | |||||||||
6 | André Iversen | 2001 | 565 | 28.58 | 1:00.26 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:00.72 | |||||||||
7 | Leo Badaker | 2002 | 542 | 27.37 | 1:01.09 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 58.80 | |||||||||
8 | Simon Juul Henriksen | 2001 | 527 | 28.59 | 1:01.64 | |||||
H2Odense | 1:00.81 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 25 maj 2019 |
Licens til H2Odense | Udskriftstidspunkt | 18:42 |
Resultat Løb 19 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2019 | Udskriftsdato | 25 maj 2019 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 12:10 | |||
Arrangør | H2Odense | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 maj 2019 |
Løb 19, 200m Brystsvømning Damer, Indledende |
Anna Wermuth (96) Hovedstaden Svømmeklub - 2.32.84 (020618) |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anna Wermuth | 1996 | 604 | 38.10 | 1:20.47 | 2:02.81 | 2:44.53 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:27.35 | |||||||||
2 | Maria Bebe Hansen | 2004 | 580 | 38.76 | 1:21.04 | 2:03.80 | 2:46.78 | |||
Nyborg Svømmeklub | 2:41.85 | |||||||||
3 | Cecilie Grøndal | 2002 | 563 | 38.73 | 1:21.32 | 2:04.36 | 2:48.43 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:44.44 | |||||||||
4 | Freja Nicholas | 2000 | 546 | 38.55 | 1:21.57 | 2:05.75 | 2:50.17 | |||
H2Odense | 2:42.54 | |||||||||
5 | Luna Holm Møller | 2004 | 542 | 39.11 | 1:22.31 | 2:06.55 | 2:50.54 | |||
Erritsø Gymnastik Og IF | 2:47.98 | |||||||||
6 | Josefine Strand Nielsen | 2000 | 518 | 38.99 | 1:23.36 | 2:08.30 | 2:53.14 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:00.30 | |||||||||
7 | Cille Christensen | 2004 | 495 | 41.06 | 1:27.19 | 2:11.40 | 2:55.74 | |||
Kolding SK | 2:47.55 | |||||||||
8 | Anna Rønn | 2005 | 484 | 39.82 | 1:24.63 | 2:10.65 | 2:57.08 | |||
Ringe Svømme Klub | 2:49.43 | |||||||||
9 | Olivia Hemmeløff | 2006 | 480 | 40.01 | 1:24.54 | 2:10.47 | 2:57.64 | |||
Ringe Svømme Klub | 2:53.12 | |||||||||
10 | Jennifer Thorius Bek | 2000 | 466 | 41.08 | 1:26.91 | 2:12.91 | 2:59.31 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:51.55 | |||||||||
11 | Jette Muusmann | 2005 | 461 | 39.26 | 1:24.80 | 2:11.78 | 3:00.05 | |||
Bov IF | 2:56.76 | |||||||||
12 | Malea Benediktson | 2001 | 442 | 41.16 | 1:27.05 | 2:14.71 | 3:02.54 | |||
H2Odense | 2:49.94 | |||||||||
13 | Emma Maagøe | 1999 | 425 | 41.14 | 1:27.59 | 2:16.55 | 3:04.89 | Deltager ikke i finalen | ||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:04.89 | |||||||||
14 | Anna Hjorth Christensen | 2006 | 417 | 42.09 | 1:28.94 | 2:17.81 | 3:06.06 | |||
Køge Svømmeklub | 3:04.63 | |||||||||
15 | Ane Christensen | 2006 | 417 | 42.73 | 1:30.75 | 2:18.30 | 3:06.15 | |||
Kolding SK | 3:06.31 | |||||||||
16 | Annette Toft | 2006 | 414 | 40.89 | 1:28.16 | 2:16.48 | 3:06.50 | |||
Køge Svømmeklub | 3:00.79 | |||||||||
17 | Agnete Habermann | 2005 | 412 | 43.09 | 1:30.43 | 2:18.33 | 3:06.87 | |||
H2Odense | 2:54.85 | |||||||||
18 | Emma Nygaard | 2005 | 412 | 41.64 | 1:29.64 | 2:18.61 | 3:06.88 | |||
Frem Odense | 3:00.64 | |||||||||
19 | Johanne Heilmann | 2005 | 412 | 42.83 | 1:31.48 | 2:19.22 | 3:06.90 | |||
Kolding SK | 3:02.06 | |||||||||
20 | Olivia Mai Gustafson | 2005 | 408 | 41.56 | 1:29.26 | 2:18.94 | 3:07.47 | |||
Køge Svømmeklub | 3:00.63 | |||||||||
21 | Mira Emilie Schmidt | 2003 | 396 | 40.16 | 1:28.70 | 2:18.40 | 3:09.35 | |||
Haderslev Svømme Klub | 2:53.44 | |||||||||
22 | Anne Stamholt | 2006 | 395 | 44.25 | 1:32.73 | 2:21.47 | 3:09.53 | |||
Haderslev Svømme Klub | 3:13.78 | |||||||||
23 | Christine Mols | 2006 | 394 | 43.24 | 1:31.90 | 2:20.85 | 3:09.75 | |||
Ringe Svømme Klub | 3:10.81 | |||||||||
24 | Anne Thastrup-Hansen | 2006 | 393 | 43.26 | 1:32.26 | 2:21.38 | 3:09.83 | |||
Haderslev Svømme Klub | 3:21.15 | |||||||||
25 | Rose Pernille Simon | 2004 | 387 | 41.96 | 1:30.36 | 2:20.00 | 3:10.80 | |||
Erritsø Gymnastik Og IF | 3:05.20 | |||||||||
26 | Karla Kristensen | 2005 | 384 | 44.81 | 1:33.31 | 2:22.16 | 3:11.34 | |||
Kolding SK | 3:05.14 | |||||||||
27 | Andrea Nøhr Petersen | 2006 | 380 | 43.45 | 1:32.21 | 2:22.04 | 3:12.05 | |||
Køge Svømmeklub | 3:08.38 | |||||||||
28 | Victoria Fræhr Piihl | 2005 | 379 | 43.95 | 1:33.44 | 2:22.76 | 3:12.16 | |||
Kolding SK | 3:05.87 | |||||||||
29 | Emilie Boulund | 2006 | 319 | 46.94 | 1:39.74 | 2:31.37 | 3:23.54 | |||
Kolding SK | 3:34.24 | |||||||||
30 | Amalie Marie Wienberg | 2005 | 314 | 43.86 | 1:36.87 | 2:31.71 | 3:24.59 | |||
Horsens Svømmeklub | 3:23.80 | |||||||||
31 | Nora Gombos | 2006 | 293 | 47.34 | 1:41.79 | 2:35.20 | 3:29.27 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 3:22.06 | |||||||||
32 | Frederikke M. Christensen | 2006 | 286 | 47.42 | 1:42.39 | 2:37.92 | 3:30.90 | |||
Nyborg Svømmeklub | 3:24.55 | |||||||||
33 | Vigga Londero | 2006 | 279 | 49.20 | 1:44.60 | 2:40.40 | 3:32.82 | |||
Frem Odense | 3:44.69 | |||||||||
34 | Cathrine Høst | 2004 | 277 | 47.71 | 1:43.93 | 2:38.77 | 3:33.19 | |||
Nyborg Svømmeklub | 3:30.47 | |||||||||
35 | Clara Lindstedt | 2006 | 256 | 48.52 | 1:45.35 | 2:43.78 | 3:39.01 | |||
Nyborg Svømmeklub | 3:39.29 | |||||||||
36 | Anna Mathilde Kruse | 2006 | 251 | 53.00 | 1:49.91 | 2:46.99 | 3:40.35 | |||
Frem Odense | 3:34.16 | |||||||||
37 | Kim Hanh Vu | 2004 | 235 | 46.72 | 1:44.73 | 2:44.36 | 3:45.18 | |||
Frem Odense | 3:49.81 | |||||||||
38 | Sofie Damm Johansen | 2006 | 213 | 51.58 | 1:52.13 | 2:53.91 | 3:52.91 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 3:46.02 | |||||||||
39 | Olivia Funder | 2006 | 205 | 52.56 | 1:51.35 | 2:52.92 | 3:55.71 | |||
H2Odense | ||||||||||
40 | Josefine Lassen | 2003 | 159 | 58.79 | 2:05.48 | 3:10.76 | 4:16.30 | |||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
41 | Signe Magelund Møller | 2006 | 153 | 57.15 | 2:04.15 | 3:11.95 | 4:19.63 | |||
Kolding SK | ||||||||||
- | Monica Munkbjerg | 2006 | DNS | |||||||
Frem Odense | 3:51.34 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 25 maj 2019 |
Licens til H2Odense | Udskriftstidspunkt | 12:10 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2019 | Udskriftsdato | 25 maj 2019 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 18:42 | |||
Arrangør | H2Odense | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 maj 2019 |
Løb 19, 200m Brystsvømning Damer, Finaler |
Anna Wermuth (96) Hovedstaden Svømmeklub - 2.32.84 (020618) |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anna Wermuth | 1996 | 715 | 35.83 | 1:15.74 | 1:55.68 | 2:35.55 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:27.35 | |||||||||
2 | Maria Bebe Hansen | 2004 | 593 | 37.46 | 1:19.49 | 2:02.77 | 2:45.57 | |||
Nyborg Svømmeklub | 2:41.85 | |||||||||
3 | Luna Holm Møller | 2004 | 560 | 38.09 | 1:20.85 | 2:04.87 | 2:48.74 | |||
Erritsø Gymnastik Og IF | 2:47.98 | |||||||||
4 | Freja Nicholas | 2000 | 551 | 38.27 | 1:21.47 | 2:05.55 | 2:49.60 | |||
H2Odense | 2:42.54 | |||||||||
5 | Cecilie Grøndal | 2002 | 546 | 39.16 | 1:22.03 | 2:05.87 | 2:50.10 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:44.44 | |||||||||
6 | Josefine Strand Nielsen | 2000 | 517 | 38.68 | 1:23.02 | 2:07.80 | 2:53.23 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:00.30 | |||||||||
7 | Anna Rønn | 2005 | 496 | 39.24 | 1:23.83 | 2:09.92 | 2:55.64 | |||
Ringe Svømme Klub | 2:49.43 | |||||||||
8 | Cille Christensen | 2004 | 494 | 40.23 | 1:24.75 | 2:10.64 | 2:55.87 | |||
Kolding SK | 2:47.55 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 25 maj 2019 |
Licens til H2Odense | Udskriftstidspunkt | 18:42 |
Resultat Løb 20 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2019 | Udskriftsdato | 25 maj 2019 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 12:24 | |||
Arrangør | H2Odense | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 maj 2019 |
Løb 20, 200m Brystsvømning Herrer, Indledende |
Chris Christensen (88) West Swim Esbjerg - 2.19.31 (080510) |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Oliver Hallenborg | 2002 | 587 | 33.86 | 1:12.26 | 1:51.79 | 2:31.20 | |||
H2Odense | 2:25.29 | |||||||||
2 | Nicklas Steen Hansen | 1999 | 578 | 32.76 | 1:11.30 | 1:50.85 | 2:31.98 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:21.92 | |||||||||
3 | Magnus Carstensen | 1999 | 573 | 35.37 | 1:14.95 | 1:54.29 | 2:32.44 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:21.15 | |||||||||
4 | Mads Sørensen | 2000 | 556 | 34.98 | 1:14.61 | 1:54.66 | 2:34.02 | Deltager ikke i finalen | ||
H2Odense | 2:33.04 | |||||||||
5 | Jonas Lykke Sandison | 2004 | 500 | 36.22 | 1:17.96 | 1:58.60 | 2:39.51 | |||
Nyborg Svømmeklub | 2:31.51 | |||||||||
6 | Christian Koch | 1998 | 455 | 36.67 | 1:18.27 | 2:01.01 | 2:44.69 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:28.81 | |||||||||
7 | Jonas Ejby | 2000 | 448 | 37.36 | 1:19.91 | 2:02.54 | 2:45.52 | Deltager ikke i finalen | ||
Nyborg Svømmeklub | 2:34.53 | |||||||||
8 | Lukas Stæhr Bentsen | 2003 | 444 | 36.64 | 1:18.35 | 2:01.89 | 2:46.03 | |||
H2Odense | 2:47.73 | |||||||||
9 | Christian Johannesen | 2003 | 442 | 36.28 | 1:18.33 | 2:01.95 | 2:46.28 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:37.05 | |||||||||
10 | Mads Stamholt | 2003 | 418 | 37.09 | 1:20.98 | 2:05.32 | 2:49.37 | |||
Haderslev Svømme Klub | 2:41.62 | |||||||||
11 | Lasse Thulstrup | 2004 | 412 | 38.54 | 1:22.57 | 2:07.09 | 2:50.22 | |||
Kolding SK | 2:46.58 | |||||||||
12 | Kristoffer Desmareth | 2000 | 405 | 39.01 | 1:22.88 | 2:07.24 | 2:51.12 | Deltager ikke i finalen | ||
Ringe Svømme Klub | 2:44.26 | |||||||||
13 | Teodor Thuelund | 2005 | 405 | 38.73 | 1:23.01 | 2:08.62 | 2:51.19 | |||
Nyborg Svømmeklub | 3:08.07 | |||||||||
14 | Mikkel Bredal Larsen | 2005 | 395 | 39.18 | 1:23.01 | 2:07.40 | 2:52.53 | |||
Nyborg Svømmeklub | 2:57.02 | |||||||||
15 | Sebastian Greisen | 2004 | 394 | 39.68 | 1:24.65 | 2:08.75 | 2:52.76 | Deltager ikke i finalen | ||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:52.29 | |||||||||
16 | Philip H. Christensen | 2004 | 374 | 39.94 | 1:24.91 | 2:10.36 | 2:55.81 | |||
Køge Svømmeklub | 2:58.10 | |||||||||
17 | Dennis Hansen | 2002 | 366 | 39.81 | 1:24.52 | 2:10.58 | 2:57.06 | |||
Bov IF | 2:55.14 | |||||||||
18 | Asger Als Olsen | 2004 | 353 | 40.85 | 1:27.21 | 2:14.03 | 2:59.11 | |||
Kolding SK | 2:57.05 | |||||||||
19 | Christoffer R.s. Pedersen | 2004 | 344 | 40.43 | 1:27.17 | 2:14.71 | 3:00.68 | |||
H2Odense | 2:40.18 | |||||||||
20 | Luca Hertzog | 2005 | 343 | 40.65 | 1:27.62 | 2:14.60 | 3:00.84 | |||
Ringe Svømme Klub | 2:56.77 | |||||||||
21 | Christoffer Mejdal | 2005 | 333 | 42.51 | 1:30.54 | 2:17.07 | 3:02.60 | |||
Frem Odense | 3:13.63 | |||||||||
22 | Peter Rom Poulsen | 2005 | 314 | 42.48 | 1:30.03 | 2:17.97 | 3:06.30 | |||
Erritsø Gymnastik Og IF | 2:48.56 | |||||||||
23 | Stefan Helding Danielsen | 2005 | 288 | 44.52 | 1:33.91 | 2:22.90 | 3:11.64 | |||
Køge Svømmeklub | 3:15.23 | |||||||||
24 | Silas Åkerlind | 2005 | 286 | 42.57 | 1:32.88 | 2:22.63 | 3:12.25 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 3:18.53 | |||||||||
25 | Henrik Hansen | 2005 | 245 | 46.26 | 1:41.76 | 2:31.15 | 3:22.42 | |||
Bov IF | 3:19.21 | |||||||||
26 | Peter Fritsdal Refer | 2001 | 199 | 45.96 | 1:40.28 | 2:37.57 | 3:36.74 | |||
H2Odense | 3:51.62 | |||||||||
- | Casper Bang Clausen | 2003 | DNS | |||||||
H2Odense | 2:42.55 | |||||||||
- | Alexander Schmidt | 2004 | DSQ | fl flysp v100m | ||||||
Bov IF | 3:12.94 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 25 maj 2019 |
Licens til H2Odense | Udskriftstidspunkt | 12:24 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2019 | Udskriftsdato | 25 maj 2019 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 18:42 | |||
Arrangør | H2Odense | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 maj 2019 |
Løb 20, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler |
Chris Christensen (88) West Swim Esbjerg - 2.19.31 (080510) |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Magnus Carstensen | 1999 | 641 | 33.83 | 1:11.61 | 1:49.34 | 2:26.87 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:21.15 | |||||||||
2 | Oliver Hallenborg | 2002 | 604 | 34.00 | 1:12.19 | 1:51.47 | 2:29.83 | |||
H2Odense | 2:25.29 | |||||||||
3 | Nicklas Steen Hansen | 1999 | 577 | 34.18 | 1:13.36 | 1:52.35 | 2:32.15 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:21.92 | |||||||||
4 | Jonas Lykke Sandison | 2004 | 537 | 34.73 | 1:14.66 | 1:54.92 | 2:35.75 | |||
Nyborg Svømmeklub | 2:31.51 | |||||||||
5 | Christian Koch | 1998 | 443 | 37.49 | 1:19.76 | 2:02.68 | 2:46.16 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:28.81 | |||||||||
6 | Mads Stamholt | 2003 | 438 | 36.86 | 1:20.44 | 2:03.55 | 2:46.77 | |||
Haderslev Svømme Klub | 2:41.62 | |||||||||
7 | Lukas Stæhr Bentsen | 2003 | 435 | 36.45 | 1:19.02 | 2:02.46 | 2:47.16 | |||
H2Odense | 2:47.73 | |||||||||
8 | Christian Johannesen | 2003 | 419 | 37.58 | 1:20.66 | 2:04.80 | 2:49.17 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:37.05 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 25 maj 2019 |
Licens til H2Odense | Udskriftstidspunkt | 18:42 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2019 | Udskriftsdato | 25 maj 2019 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 14:06 | |||
Arrangør | H2Odense | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 maj 2019 |
Løb 21, 100m Brystsvømning Damer, Finaler |
Rikke Møller Pedersen (89) FREM-STO95 - 1.09.73 (160509) |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Alma Sofie A. Bløcher | 2008 | 424 | 39.53 | 1:25.34 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:33.93 | |||||||||
2 | Mathilde Møller | 2007 | 422 | 40.95 | 1:25.45 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:26.40 | |||||||||
3 | Julie Philip | 2007 | 419 | 40.18 | 1:25.65 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:25.30 | |||||||||
4 | Mikkeline Steen Stokkebro | 2007 | 415 | 41.56 | 1:25.97 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:27.21 | |||||||||
5 | Ella Stensgaard | 2008 | 333 | 43.87 | 1:32.47 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:35.85 | |||||||||
6 | Emilia Spangsberg | 2007 | 323 | 44.07 | 1:33.44 | |||||
Kolding SK | 1:34.16 | |||||||||
7 | Alberte Kirk Langschwager | 2007 | 316 | 43.95 | 1:34.09 | |||||
Kolding SK | 1:35.34 | |||||||||
8 | Clara Dam Lukowski | 2007 | 303 | 45.55 | 1:35.40 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:10.00 | |||||||||
9 | Agnes Wissing | 2007 | 274 | 47.06 | 1:38.72 | |||||
Kolding SK | 1:45.56 | |||||||||
10 | Karla Hebeltoft Olesen | 2007 | 268 | 47.15 | 1:39.39 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:42.08 | |||||||||
11 | Dagmar Stahl | 2007 | 247 | 48.17 | 1:42.18 | |||||
H2Odense | 1:49.01 | |||||||||
12 | Marie Hartmann Johansen | 2007 | 237 | 48.80 | 1:43.61 | |||||
Frem Odense | 1:49.45 | |||||||||
13 | Sarah Qvist | 2007 | 233 | 47.87 | 1:44.19 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:58.07 | |||||||||
14 | Atalie R. L. Pedersen | 2007 | 232 | 49.11 | 1:44.30 | |||||
H2Odense | 1:43.63 | |||||||||
15 | Sofie Skibelund | 2007 | 218 | 48.92 | 1:46.41 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:48.18 | |||||||||
16 | Signe Christensen | 2008 | 198 | 51.76 | 1:49.90 | |||||
Kolding SK | 1:49.47 | |||||||||
17 | Matilde A. B. Buch | 2008 | 181 | 54.62 | 1:53.28 | |||||
H2Odense | 1:50.55 | |||||||||
18 | Sara Lund Larsen | 2008 | 132 | 57.46 | 2:05.67 | |||||
Ringe Svømme Klub | 2:02.30 | |||||||||
19 | Signe Christiansen | 2008 | 99 | 1:03.66 | 2:18.17 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 2:17.03 | |||||||||
- | Katrine Vølund | 2008 | DSQ | Ej samt berør 50m | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 2:02.63 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 25 maj 2019 |
Licens til H2Odense | Udskriftstidspunkt | 14:06 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2019 | Udskriftsdato | 25 maj 2019 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 14:14 | |||
Arrangør | H2Odense | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 maj 2019 |
Løb 22, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler |
Christian V. Rasmussen (96) OSK-STO - 1.03.45 (260415) |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Aksel Thuesen Güsmer | 2006 | 395 | 37.07 | 1:17.82 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:20.15 | |||||||||
2 | Mathias Lykke Sandison | 2007 | 316 | 38.79 | 1:23.84 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:32.00 | |||||||||
3 | Ludvig L. Møller | 2006 | 307 | 39.83 | 1:24.68 | |||||
H2Odense | 1:28.29 | |||||||||
4 | Boris Gamishev | 2007 | 303 | 39.15 | 1:24.99 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:30.15 | |||||||||
5 | Laurits Poulsen | 2006 | 294 | 39.81 | 1:25.88 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:28.23 | |||||||||
6 | Felix Holkenfeldt Be Berg | 2007 | 275 | 41.10 | 1:27.75 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:29.05 | |||||||||
7 | Tristan Jensen | 2006 | 253 | 42.88 | 1:30.21 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:30.75 | |||||||||
8 | Halfdan Dahl Jespersen | 2006 | 233 | 43.23 | 1:32.83 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:36.89 | |||||||||
9 | Julius Schier | 2006 | 226 | 43.84 | 1:33.78 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:29.26 | |||||||||
10 | Josef Assing Hvidt | 2006 | 207 | 45.59 | 1:36.56 | |||||
Frem Odense | 1:37.89 | |||||||||
11 | Julian Vitus Pedersen | 2007 | 201 | 45.15 | 1:37.42 | |||||
H2Odense | 1:39.12 | |||||||||
12 | Ib Fang Wang | 2007 | 187 | 47.49 | 1:39.84 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:38.70 | |||||||||
13 | Simon Voldmester | 2007 | 183 | 47.06 | 1:40.55 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:34.32 | |||||||||
14 | Peter Kristensen | 2007 | 175 | 47.50 | 1:42.09 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:41.70 | |||||||||
15 | Alexander R. S. Pedersen | 2006 | 174 | 47.60 | 1:42.27 | |||||
H2Odense | 1:45.57 | |||||||||
16 | Nikolaj Kobbernagel | 2007 | 147 | 50.47 | 1:48.11 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:50.47 | |||||||||
17 | Malthe Bak Wallentin | 2008 | 144 | 52.49 | 1:48.76 | |||||
Frem Odense | 1:44.76 | |||||||||
18 | Besian Selaci | 2007 | 120 | 54.72 | 1:55.68 | |||||
H2Odense | 1:57.04 | |||||||||
19 | Malthe Petersen | 2008 | 115 | 56.75 | 1:57.26 | |||||
Frem Odense | 1:52.51 | |||||||||
20 | Bertram Poser Jensen | 2008 | 98 | 57.96 | 2:03.81 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 2:04.25 | |||||||||
- | Alexander Kirk | 2008 | DNS | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 2:20.00 | |||||||||
- | Linus Klarskov Vidovic | 2007 | DNS | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:40.89 | |||||||||
- | Lucas Dyrelund Rasmussen | 2007 | DSQ | Fl flyben 10m | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:53.59 | |||||||||
- | Philip Park-Nielsen | 2007 | DSQ | Ej synkr ben 10m | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 25 maj 2019 |
Licens til H2Odense | Udskriftstidspunkt | 14:14 |
Resultat Løb 23 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2019 | Udskriftsdato | 25 maj 2019 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 15:02 | |||
Arrangør | H2Odense | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 maj 2019 |
Løb 23, 50m Fri Damer børn, Indledende |
Jeanette Ottesen (87) Kvik Kastrup - 25.68 (240508) |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Signe Jensen | 2007 | 469 | 30.45 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 30.77 | |||||||||
2 | Julie Philip | 2007 | 452 | 30.84 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 31.34 | |||||||||
3 | Mathilde Hvidberg | 2007 | 446 | 30.98 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 32.30 | |||||||||
4 | Anne Bruun-Petersen | 2007 | 438 | 31.15 | ||||||
Tommerup Svømme Klub | 32.44 | |||||||||
5 | Alma Sofie A. Bløcher | 2008 | 434 | 31.26 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 32.43 | |||||||||
6 | Mikkeline Steen Stokkebro | 2007 | 422 | 31.55 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 31.74 | |||||||||
7 | Kalina Gamisheva | 2008 | 405 | 31.97 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 33.84 | |||||||||
8 | Emilie Hemmeløff | 2008 | 362 | 33.19 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 34.03 | |||||||||
9 | Karoline Jørgensen | 2007 | 352 | 33.50 | ||||||
Tommerup Svømme Klub | 34.74 | |||||||||
10 | Vigga Jacoby | 2007 | 330 | 34.24 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 34.34 | |||||||||
11 | Maria Kjer Rasmussen | 2007 | 317 | 34.70 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 36.33 | |||||||||
12 | Sava Mathilde Simonsen | 2008 | 314 | 34.82 | ||||||
Frem Odense | 35.45 | |||||||||
13 | Sofie Dyrelund Rasmussen | 2007 | 310 | 34.95 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 35.34 | |||||||||
14 | Sofie Bak | 2008 | 306 | 35.10 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 36.25 | |||||||||
15 | Lotta Træger | 2008 | 304 | 35.17 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 36.62 | |||||||||
16 | Eszter Vad | 2007 | 301 | 35.31 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 35.47 | |||||||||
17 | Clara Dam Lukowski | 2007 | 288 | 35.81 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 42.81 | |||||||||
18 | Alberte Kirk Langschwager | 2007 | 287 | 35.85 | ||||||
Kolding SK | 34.01 | |||||||||
19 | Nanna Højstrøm | 2007 | 280 | 36.17 | ||||||
Kolding SK | 36.77 | |||||||||
20 | Sofia Mortensen | 2007 | 257 | 37.21 | ||||||
Tommerup Svømme Klub | 36.89 | |||||||||
21 | Signe Christensen | 2008 | 256 | 37.25 | ||||||
Kolding SK | 36.77 | |||||||||
22 | Marie Hartmann Johansen | 2007 | 254 | 37.36 | ||||||
Frem Odense | 36.29 | |||||||||
23 | Oceane Cailho | 2008 | 242 | 37.98 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 38.59 | |||||||||
24 | Cornelia Gardias Peters | 2008 | 237 | 38.21 | ||||||
H2Odense | 39.46 | |||||||||
25 | Maya K. Alstrup-Lopez | 2007 | 211 | 39.70 | ||||||
Frem Odense | 42.56 | |||||||||
26 | Andrea Wagner | 2008 | 209 | 39.87 | ||||||
H2Odense | 43.42 | |||||||||
27 | Luna Gilling | 2008 | 193 | 40.91 | ||||||
H2Odense | 42.02 | |||||||||
28 | Sarah Tranekjer | 2008 | 157 | 43.87 | ||||||
H2Odense | 45.32 | |||||||||
29 | Meta Ostenfeldt Müller | 2010 | 96 | 51.55 | ||||||
H2Odense | 50.87 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 25 maj 2019 |
Licens til H2Odense | Udskriftstidspunkt | 15:02 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2019 | Udskriftsdato | 25 maj 2019 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 18:42 | |||
Arrangør | H2Odense | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 maj 2019 |
Løb 23, 50m Fri Damer børn, Finaler |
Jeanette Ottesen (87) Kvik Kastrup - 25.68 (240508) |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Signe Jensen | 2007 | 480 | 30.21 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 30.77 | |||||||||
2 | Julie Philip | 2007 | 466 | 30.52 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 31.34 | |||||||||
3 | Anne Bruun-Petersen | 2007 | 464 | 30.57 | ||||||
Tommerup Svømme Klub | 32.44 | |||||||||
4 | Mathilde Hvidberg | 2007 | 458 | 30.69 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 32.30 | |||||||||
5 | Alma Sofie A. Bløcher | 2008 | 438 | 31.15 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 32.43 | |||||||||
6 | Mikkeline Steen Stokkebro | 2007 | 434 | 31.25 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 31.74 | |||||||||
7 | Kalina Gamisheva | 2008 | 425 | 31.46 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 33.84 | |||||||||
8 | Emilie Hemmeløff | 2008 | 357 | 33.36 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 34.03 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 25 maj 2019 |
Licens til H2Odense | Udskriftstidspunkt | 18:42 |
Resultat Løb 24 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2019 | Udskriftsdato | 25 maj 2019 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 15:02 | |||
Arrangør | H2Odense | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 maj 2019 |
Løb 24, 50m Fri Herrer Børn, Indledende |
Magnus Jákupsson (94) Farum Svømmeklub - 23.59 (290516) |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Gustav Steen Andersen | 2006 | 419 | 27.93 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 28.63 | |||||||||
2 | Joachim Poulsen | 2006 | 406 | 28.23 | ||||||
Køge Svømmeklub | 28.74 | |||||||||
3 | Karl Korfix Barlebo | 2006 | 359 | 29.42 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 30.53 | |||||||||
3 | Magnus Steen Andersen | 2006 | 359 | 29.42 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 30.96 | |||||||||
5 | Mikkel Møller Nielsen | 2006 | 351 | 29.62 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 29.74 | |||||||||
6 | Toke Hjalmar Nielsen | 2006 | 344 | 29.84 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 31.04 | |||||||||
7 | Frederik Nielsen | 2006 | 341 | 29.91 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 29.76 | |||||||||
8 | Eskild Noah Johannsen | 2006 | 340 | 29.95 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 32.18 | |||||||||
9 | Mathias Lykke Sandison | 2007 | 329 | 30.27 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 31.24 | |||||||||
10 | Laurits Poulsen | 2006 | 316 | 30.68 | ||||||
Køge Svømmeklub | 30.27 | |||||||||
11 | Peter Kristensen | 2007 | 293 | 31.46 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 31.72 | |||||||||
12 | Lasse Hansen | 2006 | 282 | 31.85 | ||||||
Bov IF | 33.22 | |||||||||
13 | Tobias Damsgaard | 2006 | 269 | 32.39 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 32.24 | |||||||||
14 | Josef Assing Hvidt | 2006 | 267 | 32.47 | ||||||
Frem Odense | 34.01 | |||||||||
15 | Lukas Nissen | 2006 | 261 | 32.68 | ||||||
Bov IF | 32.46 | |||||||||
16 | Oskar Mühring | 2006 | 253 | 33.02 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 33.89 | |||||||||
17 | Konradas Juska | 2007 | 250 | 33.18 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 32.67 | |||||||||
18 | Linus Klarskov Vidovic | 2007 | 248 | 33.27 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 36.78 | |||||||||
19 | Calvin Christian Axen | 2006 | 246 | 33.36 | ||||||
Køge Svømmeklub | 35.47 | |||||||||
20 | Ib Fang Wang | 2007 | 241 | 33.59 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 35.42 | |||||||||
21 | Anders Hammam Saayda | 2006 | 235 | 33.85 | ||||||
Frem Odense | 35.71 | |||||||||
22 | Daniel Emil Lund Cliff | 2007 | 234 | 33.90 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 36.83 | |||||||||
23 | Frederik Billesø Beck | 2008 | 225 | 34.34 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 33.12 | |||||||||
24 | Gustav Bøttiger | 2008 | 210 | 35.16 | ||||||
H2Odense | 35.80 | |||||||||
25 | Sebastian Rahr | 2006 | 206 | 35.39 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 35.78 | |||||||||
26 | Johan Lundsgaard Palm | 2008 | 205 | 35.42 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 37.32 | |||||||||
27 | Frey Nielsen Memborg | 2010 | 201 | 35.66 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 37.93 | |||||||||
28 | Noah Á Fløtti Thomsen | 2007 | 195 | 36.01 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 38.78 | |||||||||
29 | Sylvester Neto | 2007 | 181 | 36.92 | ||||||
Frem Odense | 38.49 | |||||||||
30 | Malthe Bak Wallentin | 2008 | 152 | 39.12 | ||||||
Frem Odense | 38.74 | |||||||||
31 | Lucas Dyrelund Rasmussen | 2007 | 149 | 39.37 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 40.17 | |||||||||
32 | Hjalmer Lunden | 2008 | 147 | 39.59 | ||||||
H2Odense | 41.13 | |||||||||
33 | Besian Selaci | 2007 | 145 | 39.73 | ||||||
H2Odense | 40.54 | |||||||||
34 | Louis Stæhr Bentsen | 2010 | 144 | 39.89 | ||||||
H2Odense | 40.15 | |||||||||
35 | Emil A. Larsen | 2007 | 143 | 39.90 | ||||||
Frem Odense | 42.06 | |||||||||
36 | Martin Kjeldsen | 2007 | 133 | 40.87 | ||||||
H2Odense | 40.57 | |||||||||
37 | Malthe Petersen | 2008 | 128 | 41.41 | ||||||
Frem Odense | 43.14 | |||||||||
38 | Villads Birk | 2009 | 120 | 42.28 | ||||||
H2Odense | 42.99 | |||||||||
39 | Hjalte Vinther-Okholm | 2008 | 119 | 42.40 | ||||||
H2Odense | 45.93 | |||||||||
40 | Lauritz Høybye Olesen | 2009 | 119 | 42.41 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 42.73 | |||||||||
41 | Silas Elving Kristiansen | 2008 | 115 | 42.91 | ||||||
H2Odense | 45.10 | |||||||||
42 | Jonathan R. S. Pedersen | 2011 | 110 | 43.51 | ||||||
H2Odense | 49.06 | |||||||||
43 | Vitus Stæhr Bentsen | 2012 | 97 | 45.39 | ||||||
H2Odense | 45.74 | |||||||||
44 | Anders Beier | 2007 | 97 | 45.46 | ||||||
H2Odense | 45.82 | |||||||||
- | Alexander Kirk | 2008 | DNS | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 41.37 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 25 maj 2019 |
Licens til H2Odense | Udskriftstidspunkt | 15:02 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2019 | Udskriftsdato | 25 maj 2019 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 18:42 | |||
Arrangør | H2Odense | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 maj 2019 |
Løb 24, 50m Fri Herrer Børn, Finaler |
Magnus Jákupsson (94) Farum Svømmeklub - 23.59 (290516) |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Gustav Steen Andersen | 2006 | 438 | 27.53 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 28.63 | |||||||||
2 | Joachim Poulsen | 2006 | 418 | 27.95 | ||||||
Køge Svømmeklub | 28.74 | |||||||||
3 | Magnus Steen Andersen | 2006 | 385 | 28.74 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 30.96 | |||||||||
4 | Karl Korfix Barlebo | 2006 | 357 | 29.45 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 30.53 | |||||||||
5 | Toke Hjalmar Nielsen | 2006 | 355 | 29.51 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 31.04 | |||||||||
6 | Mikkel Møller Nielsen | 2006 | 350 | 29.65 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 29.74 | |||||||||
7 | Eskild Noah Johannsen | 2006 | 345 | 29.80 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 32.18 | |||||||||
8 | Frederik Nielsen | 2006 | 341 | 29.92 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 29.76 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 25 maj 2019 |
Licens til H2Odense | Udskriftstidspunkt | 18:42 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2019 | Udskriftsdato | 25 maj 2019 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 14:37 | |||
Arrangør | H2Odense | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 maj 2019 |
Løb 25, 200m Medley Damer, Finaler |
Karoline Barrett (02) GTI - 2.22.47 (030618) |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mathilde Møller | 2007 | 436 | 35.28 | 1:20.33 | 2:07.12 | 2:46.25 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:49.71 | |||||||||
2 | Kalina Gamisheva | 2008 | 410 | 36.23 | 1:20.21 | 2:09.95 | 2:49.72 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 2:51.27 | |||||||||
3 | Karla Hebeltoft Olesen | 2007 | 379 | 37.94 | 1:23.82 | 2:15.78 | 2:54.23 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:00.34 | |||||||||
4 | Anne Bruun-Petersen | 2007 | 336 | 38.94 | 1:27.69 | 2:21.63 | 3:01.38 | |||
Tommerup Svømme Klub | 3:00.24 | |||||||||
5 | Sofie Dyrelund Rasmussen | 2007 | 330 | 42.35 | 1:31.79 | 2:21.56 | 3:02.36 | |||
Ringe Svømme Klub | 3:03.32 | |||||||||
6 | Nanna Højstrøm | 2007 | 300 | 43.84 | 1:31.92 | 2:24.12 | 3:08.29 | |||
Kolding SK | 3:08.13 | |||||||||
7 | Sofie Skibelund | 2007 | 292 | 40.86 | 1:32.93 | 2:27.44 | 3:09.93 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 3:17.33 | |||||||||
8 | Emilia Spangsberg | 2007 | 291 | 42.61 | 1:34.14 | 2:30.03 | 3:10.20 | |||
Kolding SK | 3:14.54 | |||||||||
9 | Clara Dam Lukowski | 2007 | 237 | 47.68 | 1:39.89 | 2:35.45 | 3:23.62 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:10.00 | |||||||||
10 | Lotta Træger | 2008 | 229 | 48.29 | 1:40.82 | 2:42.17 | 3:25.85 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 3:36.76 | |||||||||
11 | Atalie R. L. Pedersen | 2007 | 223 | 52.86 | 1:47.14 | 2:43.22 | 3:27.67 | |||
H2Odense | 3:32.91 | |||||||||
12 | Matilde A. B. Buch | 2008 | 211 | 46.25 | 1:43.24 | 2:43.95 | 3:31.84 | |||
H2Odense | 3:29.70 | |||||||||
13 | Oceane Cailho | 2008 | 189 | 53.58 | 2:51.20 | 3:39.41 | 3:39.41 | |||
Nyborg Svømmeklub | 3:33.78 | |||||||||
14 | Cornelia Gardias Peters | 2008 | 165 | 53.71 | 1:48.52 | 2:55.82 | 3:49.88 | |||
H2Odense | 4:01.31 | |||||||||
- | Dagmar Stahl | 2007 | DSQ | Fly afsl m 1hånd | ||||||
H2Odense | 3:37.40 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 25 maj 2019 |
Licens til H2Odense | Udskriftstidspunkt | 14:37 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2019 | Udskriftsdato | 25 maj 2019 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 14:48 | |||
Arrangør | H2Odense | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 maj 2019 |
Løb 26, 200m Medley Herrer, Finaler |
Chris Christensen (88) West Swim Esbjerg - 2.07.22 (070511) |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Aksel Thuesen Güsmer | 2006 | 437 | 32.49 | 1:10.82 | 1:53.95 | 2:30.19 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:34.30 | |||||||||
2 | Eskild Noah Johannsen | 2006 | 392 | 34.54 | 1:13.77 | 1:59.24 | 2:35.72 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 2:39.09 | |||||||||
3 | Frederik Nielsen | 2006 | 369 | 33.49 | 1:15.16 | 2:02.23 | 2:38.92 | |||
Nyborg Svømmeklub | 2:35.46 | |||||||||
4 | Mikkel Møller Nielsen | 2006 | 365 | 35.70 | 1:13.78 | 2:03.82 | 2:39.48 | |||
Ringe Svømme Klub | 2:36.50 | |||||||||
5 | Magnus Steen Andersen | 2006 | 333 | 36.12 | 1:18.84 | 2:09.79 | 2:44.46 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:49.43 | |||||||||
6 | Toke Hjalmar Nielsen | 2006 | 326 | 33.03 | 1:16.99 | 2:06.98 | 2:45.58 | |||
Nyborg Svømmeklub | 2:45.97 | |||||||||
7 | Karl Korfix Barlebo | 2006 | 316 | 37.06 | 1:20.01 | 2:11.21 | 2:47.30 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:57.29 | |||||||||
8 | Julian Vitus Pedersen | 2007 | 313 | 33.58 | 1:15.56 | 2:11.02 | 2:47.80 | |||
H2Odense | 2:48.11 | |||||||||
9 | Ludvig L. Møller | 2006 | 272 | 40.83 | 1:25.66 | 2:14.86 | 2:55.75 | |||
H2Odense | 2:49.12 | |||||||||
10 | Boris Gamishev | 2007 | 272 | 37.99 | 1:26.16 | 2:17.20 | 2:55.78 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 2:44.90 | |||||||||
11 | Lukas Nissen | 2006 | 254 | 38.87 | 1:24.00 | 2:21.51 | 2:59.79 | |||
Bov IF | 2:56.76 | |||||||||
12 | Simon Voldmester | 2007 | 249 | 38.73 | 1:27.52 | 2:21.51 | 3:01.18 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:55.63 | |||||||||
13 | Mathias Gramstrup Madsen | 2006 | 238 | 39.96 | 1:29.83 | 2:22.51 | 3:03.78 | |||
Nyborg Svømmeklub | 3:03.42 | |||||||||
14 | Frederik Billesø Beck | 2008 | 230 | 39.27 | 1:25.99 | 2:22.39 | 3:05.91 | |||
Erritsø Gymnastik Og IF | 3:00.94 | |||||||||
15 | Alexander R. S. Pedersen | 2006 | 213 | 42.05 | 1:30.63 | 2:27.03 | 3:10.83 | |||
H2Odense | 3:13.10 | |||||||||
16 | Daniel Emil Lund Cliff | 2007 | 202 | 45.54 | 1:34.26 | 2:34.59 | 3:14.25 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:12.25 | |||||||||
17 | Johan Lundsgaard Palm | 2008 | 188 | 47.93 | 1:39.21 | 2:38.12 | 3:18.65 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Nikolaj Kobbernagel | 2007 | 168 | 47.77 | 1:42.47 | 2:41.74 | 3:26.41 | |||
Nyborg Svømmeklub | 3:30.09 | |||||||||
- | Philip Park-Nielsen | 2007 | DSQ | Afsl ryg på maven | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 25 maj 2019 |
Licens til H2Odense | Udskriftstidspunkt | 14:48 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2019 | Udskriftsdato | 25 maj 2019 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 14:52 | |||
Arrangør | H2Odense | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 maj 2019 |
Løb 27, 50m Butterfly Damer, Finaler |
Emilie Beckmann (97) Tune I.F. - 27.25 (010614) |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mathilde Møller | 2007 | 400 | 33.15 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 33.48 | |||||||||
2 | Julie Philip | 2007 | 341 | 34.96 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 35.44 | |||||||||
3 | Ella Stensgaard | 2008 | 340 | 34.97 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 36.12 | |||||||||
4 | Karla Hebeltoft Olesen | 2007 | 317 | 35.80 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 37.30 | |||||||||
5 | Karoline Jørgensen | 2007 | 286 | 37.06 | ||||||
Tommerup Svømme Klub | 37.56 | |||||||||
6 | Alma Sofie A. Bløcher | 2008 | 282 | 37.25 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 40.31 | |||||||||
7 | Vigga Jacoby | 2007 | 271 | 37.71 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 39.98 | |||||||||
8 | Maria Kjer Rasmussen | 2007 | 259 | 38.31 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 35.95 | |||||||||
9 | Agnes Wissing | 2007 | 243 | 39.14 | ||||||
Kolding SK | 47.96 | |||||||||
10 | Signe Christensen | 2008 | 239 | 39.33 | ||||||
Kolding SK | 37.83 | |||||||||
11 | Alberte Kirk Langschwager | 2007 | 213 | 40.86 | ||||||
Kolding SK | 39.42 | |||||||||
12 | Eszter Vad | 2007 | 183 | 43.00 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 43.67 | |||||||||
13 | Sofia Mortensen | 2007 | 151 | 45.82 | ||||||
Tommerup Svømme Klub | 45.21 | |||||||||
14 | Sarah Qvist | 2007 | 114 | 50.38 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 48.66 | |||||||||
15 | Lotta Træger | 2008 | 111 | 50.78 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 47.38 | |||||||||
16 | Luna Gilling | 2008 | 77 | 57.29 | ||||||
H2Odense | 56.44 | |||||||||
17 | Signe Christiansen | 2008 | 72 | 58.59 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 54.08 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 25 maj 2019 |
Licens til H2Odense | Udskriftstidspunkt | 14:52 |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2019 | Udskriftsdato | 25 maj 2019 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 15:00 | |||
Arrangør | H2Odense | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 maj 2019 |
Løb 28, 50m Butterfly Herrer, Finaler |
Magnus Jákupsson (94) Farum Svømmeklub - 25.04 (290516) |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Joachim Poulsen | 2006 | 409 | 30.21 | ||||||
Køge Svømmeklub | 31.61 | |||||||||
2 | Toke Hjalmar Nielsen | 2006 | 385 | 30.81 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 32.00 | |||||||||
3 | Gustav Steen Andersen | 2006 | 372 | 31.18 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 32.90 | |||||||||
4 | Mathias Lykke Sandison | 2007 | 364 | 31.40 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 33.03 | |||||||||
5 | Karl Korfix Barlebo | 2006 | 323 | 32.68 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 34.07 | |||||||||
6 | Tristan Jensen | 2006 | 302 | 33.41 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 35.05 | |||||||||
7 | Halfdan Dahl Jespersen | 2006 | 297 | 33.61 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 34.80 | |||||||||
8 | Felix Holkenfeldt Be Berg | 2007 | 283 | 34.16 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 34.61 | |||||||||
9 | Boris Gamishev | 2007 | 259 | 35.15 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 36.37 | |||||||||
10 | Julius Schier | 2006 | 240 | 36.09 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 34.63 | |||||||||
11 | Tobias Damsgaard | 2006 | 233 | 36.40 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 35.67 | |||||||||
12 | Simon Voldmester | 2007 | 221 | 37.05 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 37.95 | |||||||||
13 | Anders Hammam Saayda | 2006 | 220 | 37.14 | ||||||
Frem Odense | 38.64 | |||||||||
14 | Calvin Christian Axen | 2006 | 217 | 37.31 | ||||||
Køge Svømmeklub | 38.15 | |||||||||
15 | Linus Klarskov Vidovic | 2007 | 204 | 38.05 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 38.02 | |||||||||
16 | Lasse Hansen | 2006 | 199 | 38.39 | ||||||
Bov IF | 40.38 | |||||||||
17 | Oskar Mühring | 2006 | 190 | 38.95 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 37.78 | |||||||||
18 | Konradas Juska | 2007 | 183 | 39.49 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 39.05 | |||||||||
19 | Ib Fang Wang | 2007 | 171 | 40.40 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 42.11 | |||||||||
20 | Emil A. Larsen | 2007 | 154 | 41.83 | ||||||
Frem Odense | 50.28 | |||||||||
21 | Mathias Gramstrup Madsen | 2006 | 145 | 42.60 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 40.79 | |||||||||
22 | Gilbert Eskildsen | 2008 | 139 | 43.24 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 51.57 | |||||||||
23 | Daniel Emil Lund Cliff | 2007 | 138 | 43.35 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 45.08 | |||||||||
24 | Gustav Bøttiger | 2008 | 120 | 45.44 | ||||||
H2Odense | ||||||||||
25 | Besian Selaci | 2007 | 80 | 52.04 | ||||||
H2Odense | 49.82 | |||||||||
26 | Lauritz Høybye Olesen | 2009 | 70 | 54.35 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 54.37 | |||||||||
27 | Silas Elving Kristiansen | 2008 | 51 | 1:00.48 | ||||||
H2Odense | ||||||||||
- | Louis Stæhr Bentsen | 2010 | DSQ | Brystben i fly | ||||||
H2Odense | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 25 maj 2019 |
Licens til H2Odense | Udskriftstidspunkt | 15:00 |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2019 | Udskriftsdato | 25 maj 2019 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 15:10 | |||
Arrangør | H2Odense | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 maj 2019 |
Løb 29, 100m Rygsvømning Damer, Finaler |
Nathalie Lindborg (91) Föreningen Trelleborg - 55.84 (170509) |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mikkeline Steen Stokkebro | 2007 | 430 | 37.66 | 1:16.94 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:18.56 | |||||||||
2 | Mathilde Hvidberg | 2007 | 424 | 36.90 | 1:17.32 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:17.12 | |||||||||
3 | Signe Jensen | 2007 | 389 | 39.19 | 1:19.55 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:20.46 | |||||||||
4 | Kalina Gamisheva | 2008 | 350 | 39.37 | 1:22.43 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:19.20 | |||||||||
5 | Emilie Hemmeløff | 2008 | 331 | 40.86 | 1:23.91 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:21.33 | |||||||||
6 | Vigga Jacoby | 2007 | 319 | 41.33 | 1:24.97 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:26.12 | |||||||||
7 | Ella Stensgaard | 2008 | 312 | 41.26 | 1:25.66 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:33.56 | |||||||||
8 | Nanna Højstrøm | 2007 | 306 | 42.06 | 1:26.13 | |||||
Kolding SK | 1:25.61 | |||||||||
9 | Sava Mathilde Simonsen | 2008 | 296 | 43.81 | 1:27.16 | |||||
Frem Odense | 1:28.40 | |||||||||
10 | Maria Kjer Rasmussen | 2007 | 281 | 42.04 | 1:28.61 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:25.59 | |||||||||
11 | Sofie Bak | 2008 | 276 | 43.68 | 1:29.15 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:28.19 | |||||||||
12 | Emilia Spangsberg | 2007 | 242 | 45.64 | 1:33.14 | |||||
Kolding SK | 1:31.14 | |||||||||
13 | Dagmar Stahl | 2007 | 211 | 46.36 | 1:37.47 | |||||
H2Odense | 1:31.07 | |||||||||
14 | Atalie R. L. Pedersen | 2007 | 201 | 47.84 | 1:39.09 | |||||
H2Odense | 1:42.22 | |||||||||
15 | Lotta Træger | 2008 | 191 | 49.45 | 1:40.84 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:41.36 | |||||||||
16 | Matilde A. B. Buch | 2008 | 177 | 48.97 | 1:43.42 | |||||
H2Odense | 1:35.85 | |||||||||
17 | Cornelia Gardias Peters | 2008 | 175 | 51.26 | 1:43.83 | |||||
H2Odense | 1:44.75 | |||||||||
18 | Sara Lund Larsen | 2008 | 153 | 53.30 | 1:48.57 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:58.69 | |||||||||
19 | Maya K. Alstrup-Lopez | 2007 | 149 | 53.21 | 1:49.44 | |||||
Frem Odense | 1:52.23 | |||||||||
20 | Katrine Vølund | 2008 | 133 | 55.23 | 1:53.57 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:56.89 | |||||||||
21 | Andrea Wagner | 2008 | 131 | 56.83 | 1:54.29 | |||||
H2Odense | ||||||||||
22 | Sarah Tranekjer | 2008 | 106 | 1:00.72 | 2:02.68 | |||||
H2Odense | 2:02.63 | |||||||||
23 | Meta Ostenfeldt Müller | 2010 | 95 | 1:01.32 | 2:06.97 | |||||
H2Odense | ||||||||||
- | Luna Gilling | 2008 | DSQ | Ej ryglig i afsl | ||||||
H2Odense | 1:51.22 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 25 maj 2019 |
Licens til H2Odense | Udskriftstidspunkt | 15:10 |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2019 | Udskriftsdato | 25 maj 2019 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 15:26 | |||
Arrangør | H2Odense | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 maj 2019 |
Løb 30, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler |
Sebastian Ovesen (94) Kvik Kastrup - 51.73 (210517) |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mikkel Møller Nielsen | 2006 | 425 | 33.15 | 1:08.94 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:07.67 | |||||||||
2 | Aksel Thuesen Güsmer | 2006 | 407 | 34.35 | 1:09.91 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:12.48 | |||||||||
3 | Gustav Steen Andersen | 2006 | 389 | 34.89 | 1:11.00 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:12.93 | |||||||||
4 | Frederik Nielsen | 2006 | 380 | 34.95 | 1:11.57 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:09.25 | |||||||||
5 | Eskild Noah Johannsen | 2006 | 341 | 35.78 | 1:14.18 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:14.33 | |||||||||
6 | Joachim Poulsen | 2006 | 332 | 36.08 | 1:14.87 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:16.62 | |||||||||
7 | Halfdan Dahl Jespersen | 2006 | 305 | 37.57 | 1:17.01 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:22.20 | |||||||||
8 | Julian Vitus Pedersen | 2007 | 293 | 36.93 | 1:18.00 | |||||
H2Odense | 1:15.54 | |||||||||
9 | Magnus Steen Andersen | 2006 | 282 | 38.84 | 1:19.04 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:17.94 | |||||||||
10 | Tristan Jensen | 2006 | 265 | 39.11 | 1:20.69 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:23.68 | |||||||||
11 | Lukas Nissen | 2006 | 253 | 39.97 | 1:21.94 | |||||
Bov IF | 1:20.56 | |||||||||
12 | Laurits Poulsen | 2006 | 248 | 40.30 | 1:22.49 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:22.88 | |||||||||
13 | Oskar Mühring | 2006 | 241 | 40.47 | 1:23.28 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:22.01 | |||||||||
14 | Frederik Billesø Beck | 2008 | 231 | 40.19 | 1:24.42 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:20.79 | |||||||||
15 | Ludvig L. Møller | 2006 | 224 | 40.89 | 1:25.35 | |||||
H2Odense | 1:22.94 | |||||||||
16 | Calvin Christian Axen | 2006 | 216 | 41.32 | 1:26.29 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:26.79 | |||||||||
17 | Alexander R. S. Pedersen | 2006 | 213 | 41.36 | 1:26.80 | |||||
H2Odense | 1:27.70 | |||||||||
18 | Konradas Juska | 2007 | 212 | 41.77 | 1:26.87 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:26.01 | |||||||||
19 | Louis Stæhr Bentsen | 2010 | 167 | 45.71 | 1:34.04 | |||||
H2Odense | 1:35.53 | |||||||||
20 | Sebastian Rahr | 2006 | 166 | 45.65 | 1:34.19 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:31.61 | |||||||||
21 | Noah Á Fløtti Thomsen | 2007 | 162 | 47.05 | 1:34.96 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:38.54 | |||||||||
22 | Frey Nielsen Memborg | 2010 | 143 | 48.18 | 1:38.96 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:41.64 | |||||||||
23 | Gustav Bøttiger | 2008 | 140 | 48.66 | 1:39.78 | |||||
H2Odense | 1:40.42 | |||||||||
24 | Gilbert Eskildsen | 2008 | 135 | 49.77 | 1:40.99 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:44.34 | |||||||||
25 | Sylvester Neto | 2007 | 133 | 51.21 | 1:41.41 | |||||
Frem Odense | 1:37.11 | |||||||||
26 | Bertram Poser Jensen | 2008 | 131 | 49.71 | 1:41.89 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 2:00.16 | |||||||||
27 | Hjalmer Lunden | 2008 | 119 | 51.52 | 1:45.41 | |||||
H2Odense | ||||||||||
28 | Martin Kjeldsen | 2007 | 91 | 55.36 | 1:54.92 | |||||
H2Odense | 1:54.39 | |||||||||
29 | Villads Birk | 2009 | 91 | 55.77 | 1:55.24 | |||||
H2Odense | 1:58.82 | |||||||||
30 | Vitus Stæhr Bentsen | 2012 | 88 | 56.37 | 1:56.25 | |||||
H2Odense | 1:51.14 | |||||||||
31 | Hjalte Vinther-Okholm | 2008 | 82 | 1:00.19 | 1:58.98 | |||||
H2Odense | 2:00.92 | |||||||||
32 | Silas Elving Kristiansen | 2008 | 70 | 1:04.19 | 2:05.50 | |||||
H2Odense | 2:09.81 | |||||||||
33 | Jonathan R. S. Pedersen | 2011 | 69 | 1:04.80 | 2:06.32 | |||||
H2Odense | 1:59.25 | |||||||||
- | Anders Beier | 2007 | DSQ | Ej forst bevøg 49m | ||||||
H2Odense | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 25 maj 2019 |
Licens til H2Odense | Udskriftstidspunkt | 15:26 |
Resultat Løb 31 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2019 | Udskriftsdato | 25 maj 2019 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 19:26 | |||
Arrangør | H2Odense | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 maj 2019 |
Løb 31, 4X100m Frisvømning Damer, Finaler |
Hovedstadensn Damer 1, Hovedstadens Svømmeklub - 3.56.39 (280516) |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Hsk Damer | 1996 | Hovedstadens Svømmeklub | 4:00.85 | ||||||
Marie Voigt Lauridsen | 1995 | 28.03 | 58.76 | 58.76 | ||||||
Vera Staun Hansen | 1999 | 29.16 | 1:00.36 | 1:59.12 | ||||||
Victoria Vorm | 2001 | 28.89 | 1:00.79 | 2:59.91 | ||||||
Josefine Strand Nielsen | 2000 | 29.01 | 1:00.94 | 4:00.85 | ||||||
2 | Nyborg Piger 1 | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 4:05.82 | ||||||
Karina Høybye Olesen | 2001 | 29.77 | 1:01.08 | 1:01.08 | ||||||
Iben Bak | 2001 | 29.28 | 59.81 | 2:00.89 | ||||||
Maria Bredal Larsen | 2002 | 30.84 | 1:04.51 | 3:05.40 | ||||||
Maja Johanne Pedersen | 2005 | 28.41 | 1:00.42 | 4:05.82 | ||||||
3 | H2Odense Damer | 2000 | H2Odense | 4:07.86 | ||||||
Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | 30.14 | 1:02.27 | 1:02.27 | ||||||
Freja Nicholas | 2000 | 29.98 | 1:03.33 | 2:05.60 | ||||||
Emilie Podiss Petersen | 2004 | 30.80 | 1:03.43 | 3:09.03 | ||||||
My Phuong Bui | 2003 | 28.37 | 58.83 | 4:07.86 | ||||||
4 | Horsens Damer | 2000 | Horsens Svømmeklub | 4:08.86 | ||||||
Cecilie Grøndal | 2002 | 29.36 | 1:00.67 | 1:00.67 | ||||||
Sofie Le Fevre | 2004 | 30.53 | 1:04.59 | 2:05.26 | ||||||
Sofie Trekær Klausen | 2003 | 29.97 | 1:02.31 | 3:07.57 | ||||||
Mie Buch Nielsen | 2001 | 29.22 | 1:01.29 | 4:08.86 | ||||||
5 | Horsens Damer 2 | 2000 | Horsens Svømmeklub | 4:11.57 | ||||||
Jennifer Thorius Bek | 2000 | 30.46 | 1:03.44 | 1:03.44 | ||||||
Clara Matilde Carstensen | 2004 | 29.70 | 1:02.57 | 2:06.01 | ||||||
Karoline Lagoni | 2003 | 30.09 | 1:03.63 | 3:09.64 | ||||||
Caroline Nymann Sørensen | 2002 | 29.64 | 1:01.93 | 4:11.57 | ||||||
6 | H2Odense Damer 2 | 1997 | H2Odense | 4:15.74 | ||||||
Sophie E. Modeweg-Hansen | 1997 | 29.46 | 1:02.52 | 1:02.52 | ||||||
Freya Ellehus | 2000 | 30.88 | 1:04.43 | 2:06.95 | ||||||
Malea Benediktson | 2001 | 31.63 | 1:06.26 | 3:13.21 | ||||||
Nikoline Andersen | 2003 | 29.03 | 1:02.53 | 4:15.74 | ||||||
7 | Rsk Piger | 2003 | Ringe Svømme Klub | 4:16.50 | ||||||
Line Vestergaard Hansen | 2003 | 31.73 | 1:06.28 | 1:06.28 | ||||||
Christine Mols | 2006 | 31.60 | 1:05.77 | 2:12.05 | ||||||
Anna Rønn | 2005 | 30.19 | 1:03.12 | 3:15.17 | ||||||
Caroline Broholm | 2003 | 28.81 | 1:01.33 | 4:16.50 | ||||||
8 | Kolding SK Piger | 2004 | Kolding SK | 4:23.22 | ||||||
Victoria Fræhr Piihl | 2005 | 31.14 | 1:05.36 | 1:05.36 | ||||||
Elma Gabela | 2004 | 30.28 | 1:04.09 | 2:09.45 | ||||||
Melanie Petersen | 2004 | 32.17 | 1:08.32 | 3:17.77 | ||||||
Cille Christensen | 2004 | 31.20 | 1:05.45 | 4:23.22 | ||||||
9 | Køge Piger 1 | 2005 | Køge Svømmeklub | 4:27.03 | ||||||
Anna Hjorth Christensen | 2006 | 31.86 | 1:07.27 | 1:07.27 | ||||||
Klara-Sofie Bollmann | 2006 | 32.03 | 1:07.84 | 2:15.11 | ||||||
Olivia Mai Gustafson | 2005 | 32.37 | 1:08.60 | 3:23.71 | ||||||
Julie Brix Østergaard | 2006 | 30.25 | 1:03.32 | 4:27.03 | ||||||
10 | Nyborg Piger 2 | 2002 | Nyborg Svømmeklub | 4:29.34 | ||||||
Maria Bebe Hansen | 2004 | 32.11 | 1:06.25 | 1:06.25 | ||||||
Kristine Kipper Pedersen | 2004 | 31.16 | 1:04.81 | 2:11.06 | ||||||
Freja S. Falkenstrøm | 2004 | 32.92 | 1:08.78 | 3:19.84 | ||||||
Mathilde Vestergaard | 2006 | 32.91 | 1:09.50 | 4:29.34 | ||||||
11 | Hsk Damer | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 4:37.77 | ||||||
Mira Emilie Schmidt | 2003 | 30.67 | 1:03.91 | 1:03.91 | ||||||
Anne Thastrup-Hansen | 2006 | 30.96 | 1:06.42 | 2:10.33 | ||||||
Anne Stamholt | 2006 | 32.52 | 1:07.66 | 3:17.99 | ||||||
Josefine Lassen | 2003 | 37.25 | 1:19.78 | 4:37.77 | ||||||
12 | Kolding SK Piger 2 | 2005 | Kolding SK | 4:39.06 | ||||||
Mille Veiler | 2005 | 31.23 | 1:06.04 | 1:06.04 | ||||||
Johanne Heilmann | 2005 | 33.41 | 1:10.07 | 2:16.11 | ||||||
Karla Kristensen | 2005 | 34.04 | 1:11.02 | 3:27.13 | ||||||
Ane Christensen | 2006 | 34.95 | 1:11.93 | 4:39.06 | ||||||
13 | Sks Dame | 2005 | Svømmeklubben Sønderborg | 4:39.11 | ||||||
Karoline Hellesøe | 2006 | 31.27 | 1:06.53 | 1:06.53 | ||||||
Kalina Gamisheva | 2008 | 34.99 | 1:15.62 | 2:22.15 | ||||||
Signe Jensen | 2007 | 31.80 | 1:08.90 | 3:31.05 | ||||||
Clara Kapke | 2006 | 32.55 | 1:08.06 | 4:39.11 | ||||||
14 | Horsens Damer 3 | 2004 | Horsens Svømmeklub | 4:40.16 | ||||||
Feline Flytkjær Broersma | 2004 | 31.82 | 1:06.37 | 1:06.37 | ||||||
Caroline Madsen | 2004 | 32.22 | 1:07.75 | 2:14.12 | ||||||
Signe Kristensen | 2006 | 32.09 | 1:10.21 | 3:24.33 | ||||||
Emma Bergene Hansen | 2005 | 34.55 | 1:15.83 | 4:40.16 | ||||||
15 | Nyborg Piger 5 | 2005 | Nyborg Svømmeklub | 5:41.23 | ||||||
Louise Kipper Pedersen | 2006 | 36.06 | 1:16.16 | 1:16.16 | ||||||
Eszter Vad | 2007 | 39.32 | 1:24.89 | 2:41.05 | ||||||
Clara Lindstedt | 2006 | 40.57 | 1:27.38 | 4:08.43 | ||||||
Oceane Cailho | 2008 | 41.48 | 1:32.80 | 5:41.23 | ||||||
16 | Nyborg Piger 6 | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 6:24.56 | ||||||
Frederikke M. Christensen | 2006 | 37.98 | 1:20.83 | 1:20.83 | ||||||
Sarah Qvist | 2007 | 42.49 | 1:32.79 | 2:53.62 | ||||||
Katrine Vølund | 2008 | 49.51 | 1:45.12 | 4:38.74 | ||||||
Signe Christiansen | 2008 | 45.27 | 1:45.82 | 6:24.56 | ||||||
- | Nyborg Piger 3 | 2004 | Nyborg Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Mathilde Nissen | 2004 | 34.41 | 1:12.91 | 1:12.91 | ||||||
Laura Riber Memborg | 2004 | 37.04 | 1:17.24 | 2:30.15 | ||||||
Cathrine Høst | 2004 | 36.15 | 1:16.48 | 3:46.63 | ||||||
- | Nyborg Piger 4 | 2004 | Nyborg Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Freja Trasbo Vestergaard | 2006 | 37.76 | 1:19.71 | 1:19.71 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 25 maj 2019 |
Licens til H2Odense | Udskriftstidspunkt | 19:26 |
Resultat Løb 32 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2019 | Udskriftsdato | 25 maj 2019 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 19:25 | |||
Arrangør | H2Odense | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 maj 2019 |
Løb 32, 4X100m Frisvømning Herrer, Finaler |
Kvik Drenge, Kvik Kastrup - 3.32.53 (210517) |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | H2Odense Herrer | 2000 | H2Odense | 3:36.67 | ||||||
Mads Sørensen | 2000 | 26.36 | 53.95 | 53.95 | ||||||
Simon Juul Henriksen | 2001 | 25.73 | 53.50 | 1:47.45 | ||||||
Gustav Stahl | 2002 | 26.32 | 55.61 | 2:43.06 | ||||||
Andreas Bui | 2000 | 25.70 | 53.61 | 3:36.67 | ||||||
2 | Horsens Herrer | 1999 | Horsens Svømmeklub | 3:49.28 | ||||||
Patrick Zakaryan Olsen | 2002 | 27.02 | 55.35 | 55.35 | ||||||
Nicklas Steen Hansen | 1999 | 27.10 | 57.71 | 1:53.06 | ||||||
Krestian Gelmark-Sørensen | 2001 | 27.30 | 57.72 | 2:50.78 | ||||||
Lukas Lindstrøm | 1998 | 27.80 | 58.50 | 3:49.28 | ||||||
3 | Rsk Drenge | 2000 | Ringe Svømme Klub | 3:49.40 | ||||||
Luca Hertzog | 2005 | 29.28 | 1:01.68 | 1:01.68 | ||||||
Oliver Phil Langsted | 1999 | 26.24 | 56.03 | 1:57.71 | ||||||
Sander Linde | 2002 | 26.30 | 57.87 | 2:55.58 | ||||||
Kristoffer Desmareth | 2000 | 24.70 | 53.82 | 3:49.40 | ||||||
4 | Horsens Herrer 2 | 1998 | Horsens Svømmeklub | 4:04.53 | ||||||
Nicklas B. Christensen | 2002 | 28.31 | 59.74 | 59.74 | ||||||
Kristian Sabroe Sørensen | 2005 | 28.56 | 1:02.59 | 2:02.33 | ||||||
Christian Koch | 1998 | 29.26 | 1:02.41 | 3:04.74 | ||||||
Christian Johannesen | 2003 | 27.78 | 59.79 | 4:04.53 | ||||||
5 | Hsk Herre | 1998 | Haderslev Svømme Klub | 4:05.52 | ||||||
Mads Stamholt | 2003 | 27.38 | 55.86 | 55.86 | ||||||
Jonathan Bos | 1998 | 30.72 | 1:05.07 | 2:00.93 | ||||||
Andreas Bahnsen | 2005 | 32.22 | 1:08.16 | 3:09.09 | ||||||
Rasmus Petersen | 2002 | 26.70 | 56.43 | 4:05.52 | ||||||
6 | Køge Drenge 1 | 2004 | Køge Svømmeklub | 4:06.31 | ||||||
Philip H. Christensen | 2004 | 29.50 | 1:02.33 | 1:02.33 | ||||||
Joachim Poulsen | 2006 | 28.80 | 1:01.39 | 2:03.72 | ||||||
Mikkel Roed | 2004 | 27.86 | 59.16 | 3:02.88 | ||||||
Stefan Helding Danielsen | 2005 | 30.86 | 1:03.43 | 4:06.31 | ||||||
7 | Nyborg Drenge 1 | 2000 | Nyborg Svømmeklub | 4:06.78 | ||||||
Jonas Lykke Sandison | 2004 | 26.60 | 55.95 | 55.95 | ||||||
Jonas Ejby | 2000 | 28.53 | 1:01.83 | 1:57.78 | ||||||
Piotr Stadnicki | 2004 | 30.22 | 1:06.22 | 3:04.00 | ||||||
Teodor Thuelund | 2005 | 29.44 | 1:02.78 | 4:06.78 | ||||||
8 | Kolding SK Drenge | 2002 | Kolding SK | 4:13.31 | ||||||
Vania Danilkin | 2004 | 29.91 | 1:02.02 | 1:02.02 | ||||||
Nichlas Nordlund Hansen | 2004 | 30.10 | 1:02.91 | 2:04.93 | ||||||
Daniel Busk | 2005 | 31.22 | 1:06.50 | 3:11.43 | ||||||
Lasse Thulstrup | 2004 | 29.47 | 1:01.88 | 4:13.31 | ||||||
9 | Sks Herre | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 4:18.04 | ||||||
Silas Åkerlind | 2005 | 29.02 | 1:03.04 | 1:03.04 | ||||||
Eskild Noah Johannsen | 2006 | 30.70 | 1:05.67 | 2:08.71 | ||||||
Boris Gamishev | 2007 | 32.73 | 1:09.88 | 3:18.59 | ||||||
André Iversen | 2001 | 27.39 | 59.45 | 4:18.04 | ||||||
10 | Nyborg Drenge 2 | 2003 | Nyborg Svømmeklub | 4:22.10 | ||||||
Frederik Nielsen | 2006 | 31.92 | 1:06.01 | 1:06.01 | ||||||
Mikkel Bredal Larsen | 2005 | 30.47 | 1:04.65 | 2:10.66 | ||||||
Silas Plaetner | 2003 | 31.83 | 1:05.83 | 3:16.49 | ||||||
Mathias Lykke Sandison | 2007 | 31.76 | 1:05.61 | 4:22.10 | ||||||
11 | Bov IF Tigers | 2002 | Bov IF | 4:33.61 | ||||||
Dennis Hansen | 2002 | 30.90 | 1:05.53 | 1:05.53 | ||||||
Lukas Nissen | 2006 | 34.27 | 1:13.43 | 2:18.96 | ||||||
Alexander Schmidt | 2004 | 33.41 | 1:11.01 | 3:29.97 | ||||||
Marius V. Kjærsgaard | 2004 | 29.79 | 1:03.64 | 4:33.61 | ||||||
12 | Nyborg Drenge 3 | 2005 | Nyborg Svømmeklub | 4:57.75 | ||||||
Toke Hjalmar Nielsen | 2006 | 31.75 | 1:06.69 | 1:06.69 | ||||||
Oskar Mühring | 2006 | 33.75 | 1:11.27 | 2:17.96 | ||||||
Tobias Hansen | 2005 | 36.31 | 1:19.86 | 3:37.82 | ||||||
Johan Lundsgaard Palm | 2008 | 38.69 | 1:19.93 | 4:57.75 | ||||||
13 | Nyborg Drenge 4 | 2005 | Nyborg Svømmeklub | 5:22.54 | ||||||
Sebastian Rahr | 2006 | 36.76 | 1:21.39 | 1:21.39 | ||||||
Lukas Skov Christiansen | 2005 | 37.31 | 1:18.93 | 2:40.32 | ||||||
Nikolaj Kobbernagel | 2007 | 37.63 | 1:21.52 | 4:01.84 | ||||||
Mathias Gramstrup Madsen | 2006 | 37.40 | 1:20.70 | 5:22.54 | ||||||
14 | Nyborg Drenge 5 | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 6:11.30 | ||||||
Frey Nielsen Memborg | 2010 | 38.18 | 1:23.08 | 1:23.08 | ||||||
Philip Park-Nielsen | 2007 | 42.74 | 1:32.00 | 2:55.08 | ||||||
Gilbert Eskildsen | 2008 | 44.63 | 1:37.52 | 4:32.60 | ||||||
Lauritz Høybye Olesen | 2009 | 47.32 | 1:38.70 | 6:11.30 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 25 maj 2019 |
Licens til H2Odense | Udskriftstidspunkt | 19:25 |
Resultat Løb 33 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2019 | Udskriftsdato | 26 maj 2019 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 13:47 | |||
Arrangør | H2Odense | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 maj 2019 |
Løb 33, 200m Frisvømning Damer, Indledende |
Laura Glerup(98), H2Odense - 2.03.73 (030618) |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Iben Bak | 2001 | 633 | 31.26 | 1:05.09 | 1:38.51 | 2:11.54 | |||
Nyborg Svømmeklub | 2:05.45 | |||||||||
2 | Karina Høybye Olesen | 2001 | 632 | 31.33 | 1:05.33 | 1:38.70 | 2:11.59 | |||
Nyborg Svømmeklub | 2:04.80 | |||||||||
3 | Johanne Hingebjerg | 2002 | 623 | 31.77 | 1:06.31 | 1:40.38 | 2:12.26 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:06.01 | |||||||||
4 | My Phuong Bui | 2003 | 620 | 31.24 | 1:05.40 | 1:39.71 | 2:12.46 | |||
H2Odense | 2:09.09 | |||||||||
5 | Vera Staun Hansen | 1999 | 609 | 30.66 | 1:04.87 | 1:39.20 | 2:13.22 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:08.99 | |||||||||
6 | Mia Rindshøj | 2003 | 589 | 31.55 | 1:06.07 | 1:40.51 | 2:14.74 | Deltager ikke i finalen | ||
Gentofte Svømme Klub | 2:16.89 | |||||||||
7 | Victoria Vorm | 2001 | 588 | 31.10 | 1:05.57 | 1:40.59 | 2:14.79 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:13.54 | |||||||||
8 | Cecilie Baraviec | 2000 | 576 | 31.43 | 1:06.26 | 1:41.06 | 2:15.72 | |||
H2Odense | 2:12.77 | |||||||||
9 | Caroline Broholm | 2003 | 564 | 31.11 | 1:05.70 | 1:41.25 | 2:16.73 | Deltager ikke i finalen | ||
Ringe Svømme Klub | 2:13.90 | |||||||||
10 | Anna Rønn | 2005 | 547 | 31.59 | 1:07.07 | 1:42.81 | 2:18.13 | |||
Ringe Svømme Klub | 2:15.19 | |||||||||
11 | Ellen Jensen | 2005 | 544 | 31.32 | 1:06.18 | 1:42.09 | 2:18.38 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 2:14.80 | |||||||||
12 | Mie Buch Nielsen | 2001 | 538 | 32.19 | 1:07.43 | 1:42.68 | 2:18.88 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:14.26 | |||||||||
13 | Jennifer Thorius Bek | 2000 | 535 | 31.38 | 1:06.83 | 1:43.04 | 2:19.11 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:15.60 | |||||||||
14 | Naja Færgemann | 2006 | 529 | 32.32 | 1:07.46 | 1:43.98 | 2:19.67 | |||
H2Odense | 2:15.28 | |||||||||
15 | Josefine Risum Jørgensen | 2004 | 524 | 32.52 | 1:08.45 | 1:45.43 | 2:20.06 | |||
H2Odense | 2:24.65 | |||||||||
16 | Caroline Nymann Sørensen | 2002 | 523 | 32.02 | 1:07.76 | 1:43.93 | 2:20.15 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:17.45 | |||||||||
17 | Maja Johanne Pedersen | 2005 | 519 | 31.16 | 1:06.72 | 1:43.73 | 2:20.53 | |||
Nyborg Svømmeklub | 2:18.80 | |||||||||
18 | Clara Matilde Carstensen | 2004 | 514 | 32.51 | 1:08.80 | 1:45.00 | 2:20.98 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:20.41 | |||||||||
19 | Victoria Fræhr Piihl | 2005 | 509 | 32.85 | 1:09.10 | 1:46.02 | 2:21.44 | |||
Kolding SK | 2:19.21 | |||||||||
20 | Freja Nicholas | 2000 | 504 | 32.58 | 1:08.17 | 1:45.33 | 2:21.94 | |||
H2Odense | 2:18.57 | |||||||||
21 | Maria Bebe Hansen | 2004 | 494 | 33.60 | 1:10.72 | 1:47.62 | 2:22.89 | |||
Nyborg Svømmeklub | 2:25.10 | |||||||||
22 | Julie Brix Østergaard | 2006 | 489 | 32.63 | 1:09.83 | 1:46.71 | 2:23.31 | |||
Køge Svømmeklub | 2:21.71 | |||||||||
23 | Sofie Le Fevre | 2004 | 487 | 34.01 | 1:11.04 | 1:47.42 | 2:23.59 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:25.85 | |||||||||
24 | Mira Emilie Schmidt | 2003 | 482 | 31.63 | 1:07.50 | 1:45.67 | 2:24.03 | |||
Haderslev Svømme Klub | 2:17.77 | |||||||||
25 | Maibritt Skjoldborg | 2002 | 481 | 33.74 | 1:11.35 | 1:47.80 | 2:24.11 | |||
H2Odense | 2:23.16 | |||||||||
26 | Johanne A Andersson | 2003 | 479 | 33.43 | 1:10.42 | 1:47.85 | 2:24.37 | |||
H2Odense | 2:32.80 | |||||||||
27 | Klara-Sofie Bollmann | 2006 | 479 | 32.84 | 1:10.29 | 1:47.71 | 2:24.38 | |||
Køge Svømmeklub | 2:26.20 | |||||||||
28 | Kristine Kipper Pedersen | 2004 | 478 | 32.97 | 1:09.50 | 1:47.80 | 2:24.46 | |||
Nyborg Svømmeklub | 2:32.51 | |||||||||
29 | Maria Bredal Larsen | 2002 | 467 | 33.61 | 1:10.90 | 1:48.55 | 2:25.59 | |||
Nyborg Svømmeklub | 2:14.12 | |||||||||
30 | Mathilde Stilund | 2005 | 466 | 33.60 | 1:10.45 | 1:48.27 | 2:25.71 | |||
H2Odense | 2:24.62 | |||||||||
31 | Christine Mols | 2006 | 462 | 33.53 | 1:10.59 | 1:48.91 | 2:26.05 | |||
Ringe Svømme Klub | 2:27.04 | |||||||||
32 | Clara Kapke | 2006 | 457 | 32.70 | 1:09.86 | 1:48.03 | 2:26.60 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 2:16.33 | |||||||||
33 | Maria Bech Andersen | 2003 | 451 | 33.74 | 1:11.13 | 1:50.32 | 2:27.27 | |||
Ringe Svømme Klub | 2:27.64 | |||||||||
34 | Agnete Habermann | 2005 | 448 | 33.40 | 1:10.49 | 1:48.94 | 2:27.58 | |||
H2Odense | 2:23.35 | |||||||||
35 | Anne Stamholt | 2006 | 435 | 34.53 | 1:12.95 | 1:51.13 | 2:29.00 | |||
Haderslev Svømme Klub | 2:25.62 | |||||||||
36 | Juliane Sarauw Lundsgaard | 2006 | 435 | 34.56 | 1:13.09 | 1:51.79 | 2:29.09 | Deltager ikke i finalen | ||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:29.29 | |||||||||
37 | Julie T. Sørensen | 2003 | 430 | 33.76 | 1:11.30 | 1:50.19 | 2:29.66 | |||
Ringe Svømme Klub | 2:27.61 | |||||||||
38 | Randi Jørgensen | 2002 | 430 | 35.12 | 1:12.96 | 1:51.53 | 2:29.67 | |||
Nyborg Svømmeklub | 2:25.87 | |||||||||
39 | Anna Hjorth Christensen | 2006 | 428 | 33.71 | 1:11.49 | 1:50.90 | 2:29.82 | |||
Køge Svømmeklub | 2:32.28 | |||||||||
40 | Mejse Vinther-Okholm | 2006 | 424 | 33.91 | 1:11.09 | 1:50.47 | 2:30.27 | |||
H2Odense | 2:36.40 | |||||||||
41 | Katrine S. Kristensen | 2004 | 415 | 34.61 | 1:13.49 | 1:52.97 | 2:31.46 | |||
Haderslev Svømme Klub | 2:34.43 | |||||||||
42 | Andrea Nøhr Petersen | 2006 | 411 | 34.25 | 1:12.70 | 1:52.47 | 2:31.95 | |||
Køge Svømmeklub | 2:30.75 | |||||||||
43 | Freja S. Falkenstrøm | 2004 | 410 | 35.88 | 1:14.97 | 1:53.71 | 2:32.06 | |||
Nyborg Svømmeklub | 2:40.12 | |||||||||
44 | Emma Nygaard | 2005 | 405 | 35.21 | 1:14.30 | 1:53.85 | 2:32.68 | |||
Frem Odense | 2:36.57 | |||||||||
45 | Jette Muusmann | 2005 | 403 | 32.35 | 1:11.39 | 1:51.54 | 2:32.92 | |||
Bov IF | 2:27.83 | |||||||||
46 | Olivia Mai Gustafson | 2005 | 396 | 34.59 | 1:54.43 | 2:33.83 | 2:33.83 | |||
Køge Svømmeklub | 2:32.76 | |||||||||
47 | Katrine Hvistendal Hansen | 1997 | 381 | 34.58 | 1:14.18 | 1:56.02 | 2:35.77 | |||
Ringe Svømme Klub | 2:29.64 | |||||||||
48 | Anna Mai Andersen | 2006 | 375 | 35.45 | 1:15.57 | 1:57.05 | 2:36.63 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 2:43.85 | |||||||||
49 | Josefine S Jørgensen | 2004 | 370 | 34.25 | 1:13.93 | 1:55.65 | 2:37.30 | |||
H2Odense | 2:29.01 | |||||||||
50 | Nina Seirup | 2005 | 352 | 37.61 | 1:18.71 | 2:00.66 | 2:39.93 | |||
Nyborg Svømmeklub | 2:37.83 | |||||||||
51 | Barbara Ammentorp | 2003 | 351 | 37.12 | 1:18.10 | 2:00.02 | 2:40.12 | |||
Nyborg Svømmeklub | 2:37.83 | |||||||||
52 | Caroline van Vliet | 2006 | 342 | 36.21 | 1:17.82 | 2:01.36 | 2:41.42 | |||
Erritsø Gymnastik Og IF | 2:46.49 | |||||||||
53 | Julie Krog Christensen | 2001 | 333 | 36.40 | 1:17.44 | 2:00.65 | 2:42.91 | |||
Ringe Svømme Klub | 2:33.54 | |||||||||
54 | Victoria Juul Larsen | 2006 | 332 | 37.20 | 1:18.76 | 2:01.02 | 2:43.13 | |||
Frem Odense | 2:41.46 | |||||||||
55 | Signe Kristensen | 2006 | 307 | 37.20 | 2:04.45 | 2:47.35 | 2:47.35 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:38.51 | |||||||||
56 | Liva Vangsgaard | 2006 | 304 | 37.29 | 1:19.18 | 2:04.21 | 2:47.86 | |||
Frem Odense | 3:49.89 | |||||||||
57 | Sofie Keller | 2005 | 303 | 38.36 | 1:20.73 | 2:04.65 | 2:48.10 | |||
Bov IF | 2:45.79 | |||||||||
58 | Kathrine Hvidberg | 2004 | 294 | 39.52 | 1:22.37 | 2:07.80 | 2:49.91 | |||
Ringe Svømme Klub | 3:05.88 | |||||||||
59 | Sofie Damm Johansen | 2006 | 291 | 37.90 | 1:21.10 | 2:07.33 | 2:50.48 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 2:53.71 | |||||||||
60 | Mille A. B. Buch | 2006 | 289 | 38.73 | 1:22.55 | 2:07.18 | 2:50.86 | |||
H2Odense | 2:52.78 | |||||||||
61 | Josefine Lassen | 2003 | 285 | 38.82 | 1:23.27 | 2:08.54 | 2:51.56 | |||
Haderslev Svømme Klub | 2:54.52 | |||||||||
62 | Emma Bergene Hansen | 2005 | 271 | 37.84 | 1:21.14 | 2:07.64 | 2:54.43 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:50.86 | |||||||||
63 | Anna Mathilde Kruse | 2006 | 268 | 40.79 | 1:25.23 | 2:11.45 | 2:55.09 | |||
Frem Odense | ||||||||||
64 | Anna Emilie Damgaard | 2006 | 236 | 40.86 | 1:26.51 | 2:14.62 | 3:02.69 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 3:03.47 | |||||||||
65 | Olivia Funder | 2006 | 213 | 40.58 | 3:09.17 | 3:09.17 | ||||
H2Odense | 3:44.33 | |||||||||
66 | Caroline Søgaard | 2006 | 181 | 42.70 | 1:34.32 | 2:28.57 | 3:19.71 | |||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
- | Katrine Elholm Juliussen | 2006 | DNS | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 2:59.61 | |||||||||
- | Mathilde Nissen | 2004 | DNS | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 2:47.88 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 26 maj 2019 |
Licens til H2Odense | Udskriftstidspunkt | 13:47 |
Resultat Løb 33 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2019 | Udskriftsdato | 26 maj 2019 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 17:13 | |||
Arrangør | H2Odense | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 maj 2019 |
Løb 33, 200m Frisvømning Damer, Finaler |
Laura Glerup(98), H2Odense - 2.03.73 (030618) |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Iben Bak | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 30.45 | 1:02.74 | 1:35.00 | 2:06.57 | |||
2 | Johanne Hingebjerg | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.87 | 1:03.63 | 1:36.00 | 2:07.47 | |||
3 | Karina Høybye Olesen | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 30.96 | 1:03.74 | 1:36.69 | 2:10.05 | |||
4 | My Phuong Bui | 2003 | H2Odense | 31.53 | 1:05.86 | 1:39.96 | 2:13.14 | |||
5 | Victoria Vorm | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.09 | 1:05.30 | 1:39.58 | 2:13.40 | |||
6 | Vera Staun Hansen | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.20 | 1:05.05 | 1:39.71 | 2:13.77 | |||
7 | Cecilie Baraviec | 2000 | H2Odense | 31.49 | 1:05.98 | 1:40.65 | 2:14.97 | |||
8 | Anna Rønn | 2005 | Ringe Svømme Klub | 31.44 | 1:06.09 | 1:41.37 | 2:16.81 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 26 maj 2019 |
Licens til H2Odense | Udskriftstidspunkt | 17:13 |
Resultat Løb 34 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2019 | Udskriftsdato | 26 maj 2019 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 11:39 | |||
Arrangør | H2Odense | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 maj 2019 |
Løb 34, 200m Frisvømning Herrer, Indledende |
Frans Johannesen(92), Triton Ballerup - 1.54.67 (030618) |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frederik Rindshøj | 1999 | 629 | 28.05 | 58.82 | 1:29.45 | 1:59.03 | |||
Sigma Swim Allerød | 1:51.04 | |||||||||
2 | Alvi Hjelm | 1996 | 626 | 27.94 | 58.88 | 1:29.41 | 1:59.19 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:54.12 | |||||||||
2 | Andreas Hansen | 2000 | 626 | 27.87 | 59.09 | 1:30.53 | 1:59.19 | |||
Vejle Svømmeklub | 1:49.86 | |||||||||
4 | Mads Sørensen | 2000 | 624 | 27.68 | 58.37 | 1:29.71 | 1:59.36 | Deltager ikke i finalen | ||
H2Odense | 1:57.53 | |||||||||
5 | Frederik O. Møller | 1999 | 622 | 28.33 | 59.29 | 1:29.98 | 1:59.46 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:58.51 | |||||||||
6 | Tomas Stensballe Larsen | 2000 | 621 | 28.17 | 59.30 | 1:29.34 | 1:59.54 | Deltager ikke i finalen | ||
Gentofte Svømme Klub | 1:56.14 | |||||||||
7 | Simon Juul Henriksen | 2001 | 619 | 28.21 | 58.96 | 1:29.54 | 1:59.67 | |||
H2Odense | 1:54.28 | |||||||||
8 | Magnus Carstensen | 1999 | 599 | 28.20 | 59.33 | 1:30.61 | 2:00.94 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:58.68 | |||||||||
9 | Jakob Juul | 2000 | 594 | 26.67 | 56.40 | 1:28.18 | 2:01.32 | Deltager ikke i finalen | ||
Vejle Svømmeklub | 1:55.11 | |||||||||
10 | Jet Li Fuhrmann | 2004 | 580 | 27.95 | 59.02 | 1:30.70 | 2:02.28 | Deltager ikke i finalen | ||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:58.21 | |||||||||
11 | Peter Vangsgaard | 2000 | 579 | 27.47 | 58.02 | 1:30.11 | 2:02.33 | Deltager ikke i finalen | ||
Gentofte Svømme Klub | 1:53.13 | |||||||||
12 | Mads Stamholt | 2003 | 577 | 28.26 | 59.26 | 1:31.00 | 2:02.47 | |||
Haderslev Svømme Klub | 2:01.15 | |||||||||
13 | Andreas Bui | 2000 | 562 | 28.32 | 59.61 | 1:31.13 | 2:03.55 | Deltager ikke i finalen | ||
H2Odense | 2:00.18 | |||||||||
14 | Christoffer Weiss | 2001 | 537 | 27.88 | 59.33 | 1:32.52 | 2:05.47 | Deltager ikke i finalen | ||
Gentofte Svømme Klub | 1:59.28 | |||||||||
15 | Lukas Stæhr Bentsen | 2003 | 510 | 29.30 | 1:01.56 | 1:34.59 | 2:07.59 | |||
H2Odense | 2:06.53 | |||||||||
16 | Mikkel Roed | 2004 | 507 | 29.10 | 1:01.27 | 1:35.15 | 2:07.84 | |||
Køge Svømmeklub | 2:07.31 | |||||||||
17 | Patrick Zakaryan Olsen | 2002 | 501 | 28.74 | 1:01.43 | 1:34.39 | 2:08.38 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:05.65 | |||||||||
18 | André Iversen | 2001 | 492 | 29.26 | 1:01.77 | 1:35.19 | 2:09.16 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 2:06.60 | |||||||||
19 | Krestian Gelmark-Sørensen | 2001 | 478 | 29.60 | 1:02.50 | 1:36.71 | 2:10.39 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:08.76 | |||||||||
20 | Jonas Lykke Sandison | 2004 | 476 | 29.04 | 1:02.18 | 1:36.61 | 2:10.63 | |||
Nyborg Svømmeklub | 2:05.14 | |||||||||
21 | Casper Bang Clausen | 2003 | 471 | 30.49 | 1:04.40 | 1:37.92 | 2:11.06 | |||
H2Odense | 2:09.73 | |||||||||
22 | Rasmus Petersen | 2002 | 465 | 29.06 | 1:02.29 | 1:37.36 | 2:11.61 | |||
Haderslev Svømme Klub | 2:08.38 | |||||||||
23 | Nicklas B. Christensen | 2002 | 454 | 29.69 | 1:03.54 | 1:38.22 | 2:12.64 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:08.98 | |||||||||
24 | Mathias E. Kristiansen | 2004 | 447 | 30.23 | 1:04.48 | 1:38.90 | 2:13.40 | |||
H2Odense | 2:13.04 | |||||||||
25 | Marius Dyrgaard Tholstrup | 2005 | 427 | 31.86 | 1:06.29 | 1:41.57 | 2:15.35 | |||
H2Odense | 2:18.02 | |||||||||
26 | Lasse Thulstrup | 2004 | 424 | 31.47 | 1:06.58 | 1:42.34 | 2:15.73 | |||
Kolding SK | 2:16.67 | |||||||||
27 | Sebastian Emil F. Klicman | 2005 | 422 | 32.14 | 1:07.23 | 1:42.59 | 2:15.92 | |||
Frem Odense | 2:14.86 | |||||||||
28 | Andreas Egemose Gregersen | 2003 | 420 | 30.73 | 1:06.27 | 1:42.12 | 2:16.10 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:15.33 | |||||||||
29 | Alex Fogt | 2004 | 418 | 31.68 | 1:07.40 | 1:42.35 | 2:16.33 | |||
H2Odense | 2:16.13 | |||||||||
30 | Anders Mosbæk Johannessen | 2005 | 416 | 31.13 | 1:05.76 | 1:41.93 | 2:16.62 | |||
Frem Odense | 2:13.17 | |||||||||
31 | Teodor Thuelund | 2005 | 404 | 30.59 | 1:06.62 | 1:43.32 | 2:17.95 | |||
Nyborg Svømmeklub | 2:17.44 | |||||||||
32 | Kristian Sabroe Sørensen | 2005 | 402 | 30.52 | 1:06.30 | 1:42.16 | 2:18.12 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:18.56 | |||||||||
33 | Silas Åkerlind | 2005 | 392 | 30.12 | 1:05.32 | 1:42.77 | 2:19.37 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 2:20.60 | |||||||||
34 | Luca Hertzog | 2005 | 381 | 31.67 | 1:07.88 | 1:44.79 | 2:20.68 | |||
Ringe Svømme Klub | 2:21.13 | |||||||||
35 | Nichlas Nordlund Hansen | 2004 | 374 | 31.79 | 1:07.42 | 1:45.53 | 2:21.56 | |||
Kolding SK | 2:19.43 | |||||||||
36 | Vania Danilkin | 2004 | 367 | 32.06 | 1:09.04 | 1:47.00 | 2:22.36 | |||
Kolding SK | 2:27.11 | |||||||||
37 | Piotr Stadnicki | 2004 | 366 | 32.07 | 1:08.31 | 1:45.85 | 2:22.58 | |||
Nyborg Svømmeklub | 2:22.02 | |||||||||
38 | Asger Als Olsen | 2004 | 360 | 32.51 | 1:08.77 | 1:47.13 | 2:23.37 | |||
Kolding SK | 2:24.50 | |||||||||
39 | Oliver Londero | 2004 | 358 | 33.43 | 1:10.07 | 1:46.93 | 2:23.64 | |||
Frem Odense | 2:23.79 | |||||||||
40 | Valdemar Stahl | 2004 | 345 | 32.46 | 1:10.47 | 1:48.44 | 2:25.36 | |||
H2Odense | 2:25.07 | |||||||||
41 | Jonathan Bos | 1998 | 325 | 34.63 | 1:11.32 | 1:49.47 | 2:28.25 | |||
Haderslev Svømme Klub | 2:19.53 | |||||||||
42 | Silas Plaetner | 2003 | 309 | 33.85 | 1:12.35 | 1:52.00 | 2:30.76 | |||
Nyborg Svømmeklub | 2:29.32 | |||||||||
43 | Magnus Tranekjer | 2005 | 305 | 34.05 | 1:12.53 | 1:52.09 | 2:31.37 | |||
H2Odense | 2:37.37 | |||||||||
44 | Lucas Emil Heinze | 2005 | 305 | 35.81 | 1:15.79 | 1:54.85 | 2:31.42 | |||
Køge Svømmeklub | 2:30.38 | |||||||||
45 | Noah Schou | 2005 | 305 | 34.01 | 1:12.60 | 1:52.94 | 2:31.52 | |||
H2Odense | 2:29.13 | |||||||||
46 | Andreas Bahnsen | 2005 | 261 | 35.88 | 1:17.30 | 1:59.20 | 2:39.51 | |||
Haderslev Svømme Klub | 2:39.84 | |||||||||
47 | Lukas Skov Christiansen | 2005 | 236 | 38.11 | 1:20.57 | 2:03.30 | 2:45.05 | |||
Nyborg Svømmeklub | 2:51.82 | |||||||||
48 | Tobias Hansen | 2005 | 212 | 37.27 | 1:22.14 | 2:06.81 | 2:50.92 | |||
Nyborg Svømmeklub | 2:50.86 | |||||||||
49 | Bjørn W. H. Nielsen | 2004 | 203 | 38.71 | 2:09.85 | 2:53.35 | 2:53.35 | |||
Kolding SK | 3:02.70 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 26 maj 2019 |
Licens til H2Odense | Udskriftstidspunkt | 11:39 |
Resultat Løb 34 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2019 | Udskriftsdato | 26 maj 2019 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 17:16 | |||
Arrangør | H2Odense | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 maj 2019 |
Løb 34, 200m Frisvømning Herrer, Finaler |
Frans Johannesen(92), Triton Ballerup - 1.54.67 (030618) |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Andreas Hansen | 2000 | Vejle Svømmeklub | 26.53 | 55.07 | 1:24.21 | 1:53.24 | |||
2 | Frederik Rindshøj | 1999 | Sigma Swim Allerød | 26.96 | 55.93 | 1:24.78 | 1:54.33 | |||
3 | Simon Juul Henriksen | 2001 | H2Odense | 26.97 | 56.16 | 1:25.64 | 1:54.91 | |||
4 | Alvi Hjelm | 1996 | Hovedstadens Svømmeklub | 26.79 | 56.10 | 1:25.87 | 1:56.25 | |||
5 | Frederik O. Møller | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 27.43 | 57.63 | 1:28.40 | 1:57.93 | |||
6 | Magnus Carstensen | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 27.76 | 58.08 | 1:28.70 | 1:58.56 | |||
7 | Lukas Stæhr Bentsen | 2003 | H2Odense | 29.00 | 1:01.60 | 1:34.13 | 2:06.94 | |||
8 | Mads Stamholt | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 29.41 | 1:02.23 | 1:36.52 | 2:09.81 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 26 maj 2019 |
Licens til H2Odense | Udskriftstidspunkt | 17:16 |
Resultat Løb 35 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2019 | Udskriftsdato | 26 maj 2019 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 12:12 | |||
Arrangør | H2Odense | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 maj 2019 |
Løb 35, 100m Rygsvømning Damer, Indledende |
Louise Ørnstedt(85), FREM-STO95 - 1.02.03 (220505) |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Alberte V. Bisgaard | 2003 | 667 | 31.98 | 1:06.49 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:06.11 | |||||||||
2 | Sofie Trekær Klausen | 2003 | 637 | 33.19 | 1:07.52 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:06.26 | |||||||||
3 | Cecilie Grøndal | 2002 | 635 | 32.95 | 1:07.57 | Deltager ikke i finalen | ||||
Horsens Svømmeklub | 1:04.40 | |||||||||
4 | Mia Rindshøj | 2003 | 612 | 33.24 | 1:08.43 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:04.72 | |||||||||
5 | Emma Maagøe | 1999 | 600 | 33.13 | 1:08.85 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:03.96 | |||||||||
6 | Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | 591 | 33.63 | 1:09.22 | |||||
H2Odense | 1:07.57 | |||||||||
7 | Caroline Broholm | 2003 | 585 | 32.95 | 1:09.43 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:06.28 | |||||||||
8 | Asta Poulsen Dolan | 2004 | 584 | 33.72 | 1:09.48 | Deltager ikke i finalen | ||||
Gentofte Svømme Klub | 1:06.84 | |||||||||
9 | Mille C. Berg | 2001 | 569 | 34.78 | 1:10.08 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:08.10 | |||||||||
10 | Astrid M. Østergaard | 2004 | 542 | 34.02 | 1:11.24 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:07.57 | |||||||||
11 | Jasmin Egeskov Andersen | 2005 | 529 | 34.92 | 1:11.81 | Deltager ikke i finalen | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:06.57 | |||||||||
12 | Julie Brix Østergaard | 2006 | 497 | 36.29 | 1:13.32 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:10.75 | |||||||||
13 | Ofelia Vejsager Nøddekær | 2005 | 496 | 35.50 | 1:13.35 | Deltager ikke i finalen | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:12.18 | |||||||||
14 | Nikoline Andersen | 2003 | 494 | 34.54 | 1:13.47 | |||||
H2Odense | 1:10.99 | |||||||||
15 | Sandy Ngoc Hoang Tran | 2005 | 482 | 36.31 | 1:14.08 | |||||
H2Odense | 1:08.97 | |||||||||
16 | Emilie Podiss Petersen | 2004 | 476 | 36.62 | 1:14.36 | |||||
H2Odense | 1:10.68 | |||||||||
17 | Julie Dumstrei | 2004 | 443 | 37.24 | 1:16.18 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:11.08 | |||||||||
18 | Caroline Madsen | 2004 | 442 | 36.87 | 1:16.22 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:12.18 | |||||||||
19 | Clara Kapke | 2006 | 441 | 36.55 | 1:16.30 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:11.64 | |||||||||
20 | Clara Lynggaard | 2002 | 427 | 36.71 | 1:17.10 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:20.84 | |||||||||
21 | Josefine Risum Jørgensen | 2004 | 424 | 37.54 | 1:17.30 | |||||
H2Odense | 1:15.55 | |||||||||
22 | Thilde Rosen Lundsfryd | 2004 | 423 | 37.02 | 1:17.35 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:11.10 | |||||||||
23 | Ida Juul Grønning | 2004 | 422 | 36.98 | 1:17.43 | |||||
H2Odense | 1:17.13 | |||||||||
24 | Malea Benediktson | 2001 | 407 | 37.69 | 1:18.38 | |||||
H2Odense | 1:16.07 | |||||||||
25 | Luna Holm Møller | 2004 | 406 | 38.32 | 1:18.42 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:20.27 | |||||||||
26 | Cecilie Ahrentsen | 1998 | 381 | 38.66 | 1:20.11 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:17.50 | |||||||||
27 | Esther Ellegaard Nielsen | 2005 | 379 | 38.80 | 1:20.22 | |||||
H2Odense | 1:21.21 | |||||||||
28 | Katrine S. Kristensen | 2004 | 372 | 40.98 | 1:20.73 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:17.72 | |||||||||
29 | Freja S. Falkenstrøm | 2004 | 370 | 39.68 | 1:20.90 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:19.07 | |||||||||
30 | Line Vestergaard Hansen | 2003 | 365 | 38.49 | 1:21.23 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:16.36 | |||||||||
31 | Anne Thastrup-Hansen | 2006 | 365 | 39.50 | 1:21.28 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:22.61 | |||||||||
32 | Karoline Hellesøe | 2006 | 364 | 38.84 | 1:21.34 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:23.03 | |||||||||
33 | Lærke Rosen Lundsfryd | 2006 | 357 | 40.07 | 1:21.90 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:21.42 | |||||||||
34 | Signe Kristensen | 2006 | 356 | 39.84 | 1:21.95 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:19.08 | |||||||||
35 | Juliane Sarauw Lundsgaard | 2006 | 356 | 40.27 | 1:21.97 | Deltager ikke i finalen | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:21.17 | |||||||||
36 | Nora Gombos | 2006 | 351 | 38.48 | 1:22.30 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:23.03 | |||||||||
37 | Andrea Nøhr Petersen | 2006 | 349 | 40.25 | 1:22.47 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:19.57 | |||||||||
38 | Maja Rasmussen | 2003 | 346 | 38.46 | 1:22.73 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:18.51 | |||||||||
39 | Cathrine Høst | 2004 | 343 | 40.08 | 1:22.99 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:20.08 | |||||||||
40 | Cheyenne Erdmann | 2004 | 329 | 40.37 | 1:24.09 | |||||
Bov IF | 1:23.60 | |||||||||
41 | Annette Toft | 2006 | 317 | 41.60 | 1:25.13 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:21.87 | |||||||||
42 | Olivia Hemmeløff | 2006 | 310 | 42.68 | 1:25.80 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:19.14 | |||||||||
43 | Amalie Marie Wienberg | 2005 | 286 | 41.10 | 1:28.11 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:27.07 | |||||||||
44 | Laura Riber Memborg | 2004 | 281 | 42.53 | 1:28.66 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:30.53 | |||||||||
45 | Liva Vangsgaard | 2006 | 269 | 42.93 | 1:29.98 | |||||
Frem Odense | 1:29.15 | |||||||||
46 | Mathilde Vestergaard | 2006 | 268 | 43.75 | 1:30.09 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:32.05 | |||||||||
47 | Frederikke M. Christensen | 2006 | 267 | 44.91 | 1:30.13 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:28.34 | |||||||||
48 | Emilie Boulund | 2006 | 256 | 44.31 | 1:31.42 | |||||
Kolding SK | 1:33.24 | |||||||||
49 | Freja Trasbo Vestergaard | 2006 | 250 | 45.42 | 1:32.12 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:32.06 | |||||||||
50 | Freya Isabel Christensen | 2005 | 219 | 47.74 | 1:36.29 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:29.64 | |||||||||
51 | Clara Lindstedt | 2006 | 218 | 47.89 | 1:36.39 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:43.21 | |||||||||
52 | Josefine Lassen | 2003 | 211 | 47.54 | 1:37.45 | |||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
53 | Laura Rasmussen | 2005 | 209 | 47.56 | 1:37.77 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:34.53 | |||||||||
54 | Signe Magelund Møller | 2006 | 193 | 49.13 | 1:40.44 | |||||
Kolding SK | 1:41.88 | |||||||||
55 | Kim Hanh Vu | 2004 | 171 | 50.04 | 1:44.48 | |||||
Frem Odense | 1:44.34 | |||||||||
- | Mathilde Nissen | 2004 | DNS | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:25.58 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 26 maj 2019 |
Licens til H2Odense | Udskriftstidspunkt | 12:12 |
Resultat Løb 35 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2019 | Udskriftsdato | 26 maj 2019 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 17:28 | |||
Arrangør | H2Odense | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 maj 2019 |
Løb 35, 100m Rygsvømning Damer, Finaler |
Louise Ørnstedt(85), FREM-STO95 - 1.02.03 (220505) |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Alberte V. Bisgaard | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 31.86 | 1:06.41 | |||||
2 | Sofie Trekær Klausen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 33.88 | 1:07.73 | |||||
3 | Mia Rindshøj | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 32.56 | 1:07.93 | |||||
4 | Caroline Broholm | 2003 | Ringe Svømme Klub | 32.44 | 1:08.37 | |||||
5 | Emma Maagøe | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.06 | 1:08.61 | |||||
6 | Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | H2Odense | 33.81 | 1:10.07 | |||||
7 | Mille C. Berg | 2001 | Horsens Svømmeklub | 34.28 | 1:10.20 | |||||
8 | Astrid M. Østergaard | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 33.66 | 1:10.55 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 26 maj 2019 |
Licens til H2Odense | Udskriftstidspunkt | 17:28 |
Resultat Løb 36 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2019 | Udskriftsdato | 26 maj 2019 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 11:41 | |||
Arrangør | H2Odense | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 maj 2019 |
Løb 36, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende |
Mafnus Jákupsen(94), Farum Svømmeklub - 57.30 (290516) |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Peter Vangsgaard | 2000 | 624 | 29.96 | 1:00.67 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 57.77 | |||||||||
2 | Christopher G. Trandum | 2003 | 518 | 32.23 | 1:04.56 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:04.85 | |||||||||
3 | August B Bjerregaard | 2003 | 516 | 31.43 | 1:04.64 | |||||
H2Odense | 1:04.35 | |||||||||
4 | Morten Baxter | 1996 | 511 | 32.41 | 1:04.83 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:03.58 | |||||||||
5 | Mikkel Podiss Petersen | 2002 | 477 | 31.98 | 1:06.33 | |||||
H2Odense | 1:02.60 | |||||||||
6 | Kristoffer Desmareth | 2000 | 474 | 32.30 | 1:06.48 | Deltager ikke i finalen | ||||
Ringe Svømme Klub | 1:01.05 | |||||||||
7 | Mads Stamholt | 2003 | 440 | 33.10 | 1:08.13 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:04.48 | |||||||||
8 | Andreas Hansen | 2000 | 426 | 33.61 | 1:08.86 | Deltager ikke i finalen | ||||
Vejle Svømmeklub | 57.71 | |||||||||
9 | Johan Siksne Kaalund | 2002 | 421 | 32.76 | 1:09.16 | |||||
H2Odense | 1:11.48 | |||||||||
10 | Stefan Helding Danielsen | 2005 | 403 | 34.56 | 1:10.18 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:12.73 | |||||||||
11 | Mikkel Roed | 2004 | 396 | 34.48 | 1:10.60 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:07.18 | |||||||||
12 | Aksel Munksgaard-Ottosen | 2001 | 382 | 33.19 | 1:11.44 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:03.10 | |||||||||
13 | Christoffer R.s. Pedersen | 2004 | 381 | 33.88 | 1:11.48 | |||||
H2Odense | 1:16.30 | |||||||||
14 | Rasmus Petersen | 2002 | 348 | 35.19 | 1:13.71 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:10.71 | |||||||||
15 | Mathias Jørgensen | 2002 | 342 | 35.89 | 1:14.11 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:12.11 | |||||||||
16 | Christian Johannesen | 2003 | 335 | 35.90 | 1:14.60 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:12.24 | |||||||||
17 | Daniel Busk | 2005 | 318 | 36.60 | 1:15.94 | |||||
Kolding SK | 1:17.35 | |||||||||
18 | Mikkel Bredal Larsen | 2005 | 309 | 36.60 | 1:16.64 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:20.69 | |||||||||
19 | Peter Rom Poulsen | 2005 | 277 | 38.12 | 1:19.52 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:15.35 | |||||||||
20 | Dennis Hansen | 2002 | 274 | 38.11 | 1:19.74 | |||||
Bov IF | 1:15.96 | |||||||||
21 | Noah Schou | 2005 | 230 | 40.61 | 1:24.58 | |||||
H2Odense | 1:32.15 | |||||||||
22 | Peter Fritsdal Refer | 2001 | 209 | 40.57 | 1:27.30 | |||||
H2Odense | 1:24.42 | |||||||||
23 | Nikolaj Kiel Johansen | 2003 | 191 | 42.54 | 1:29.92 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:27.97 | |||||||||
- | Christopher V. Nielsen | 2004 | DNS | |||||||
Kolding SK | 1:12.99 | |||||||||
- | Jonathan Nejmann | 2004 | DNS | |||||||
H2Odense | 1:13.70 | |||||||||
- | Lucas Emil Heinze | 2005 | DNS | |||||||
Køge Svømmeklub | 1:19.50 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 26 maj 2019 |
Licens til H2Odense | Udskriftstidspunkt | 11:41 |
Resultat Løb 36 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2019 | Udskriftsdato | 26 maj 2019 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 17:32 | |||
Arrangør | H2Odense | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 maj 2019 |
Løb 36, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler |
Mafnus Jákupsen(94), Farum Svømmeklub - 57.30 (290516) |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Peter Vangsgaard | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 29.30 | 59.97 | |||||
2 | Mikkel Podiss Petersen | 2002 | H2Odense | 31.12 | 1:03.37 | |||||
3 | Morten Baxter | 1996 | Erritsø Gymnastik Og IF | 31.71 | 1:03.56 | |||||
4 | August B Bjerregaard | 2003 | H2Odense | 31.12 | 1:03.79 | |||||
5 | Christopher G. Trandum | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 31.85 | 1:03.88 | |||||
6 | Mads Stamholt | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 33.17 | 1:08.38 | |||||
7 | Johan Siksne Kaalund | 2002 | H2Odense | 33.33 | 1:10.46 | |||||
8 | Stefan Helding Danielsen | 2005 | Køge Svømmeklub | 34.55 | 1:11.56 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 26 maj 2019 |
Licens til H2Odense | Udskriftstidspunkt | 17:32 |
Resultat Løb 37 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2019 | Udskriftsdato | 26 maj 2019 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 11:41 | |||
Arrangør | H2Odense | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 maj 2019 |
Løb 37, 200m Butterfly Damer, Indledende |
Christina Kaas Elmgreen(96), Lyngby Svømmeklub - 2.17.82 (260415) |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Luna Donde Feilberg | 2000 | 590 | 33.24 | 1:11.26 | 1:48.05 | 2:25.20 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:15.37 | |||||||||
2 | Josefine Strand Nielsen | 2000 | 510 | 34.12 | 1:12.99 | 1:52.46 | 2:32.43 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:26.09 | |||||||||
3 | Asta Poulsen Dolan | 2004 | 486 | 34.86 | 1:14.49 | 1:54.94 | 2:34.84 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:21.00 | |||||||||
4 | Cecilie Baraviec | 2000 | 393 | 36.00 | 1:17.73 | 2:00.99 | 2:46.27 | Deltager ikke i finalen | ||
H2Odense | 2:44.59 | |||||||||
5 | Jasmin Egeskov Andersen | 2005 | 389 | 36.56 | 1:20.26 | 2:04.06 | 2:46.84 | Deltager ikke i finalen | ||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:47.32 | |||||||||
6 | Klara-Sofie Bollmann | 2006 | 385 | 35.59 | 1:18.03 | 2:01.52 | 2:47.31 | |||
Køge Svømmeklub | 2:46.98 | |||||||||
7 | Randi Jørgensen | 2002 | 334 | 37.35 | 1:21.25 | 2:07.63 | 2:55.52 | |||
Nyborg Svømmeklub | 2:41.98 | |||||||||
8 | Ane Christensen | 2006 | 322 | 37.03 | 1:21.29 | 2:08.73 | 2:57.59 | |||
Kolding SK | 2:59.69 | |||||||||
9 | Cheyenne Erdmann | 2004 | 163 | 43.84 | 1:37.43 | 2:40.40 | 3:42.78 | Deltager ikke i finalen | ||
Bov IF | 3:17.13 | |||||||||
- | Karla Kristensen | 2005 | DNS | |||||||
Kolding SK | 2:52.89 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 26 maj 2019 |
Licens til H2Odense | Udskriftstidspunkt | 11:41 |
Resultat Løb 37 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2019 | Udskriftsdato | 26 maj 2019 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 17:40 | |||
Arrangør | H2Odense | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 maj 2019 |
Løb 37, 200m Butterfly Damer, Finaler |
Christina Kaas Elmgreen(96), Lyngby Svømmeklub - 2.17.82 (260415) |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Luna Donde Feilberg | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.78 | 1:09.01 | 1:45.26 | 2:21.52 | |||
2 | Asta Poulsen Dolan | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 32.62 | 1:09.65 | 1:46.14 | 2:22.53 | |||
3 | Josefine Strand Nielsen | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.70 | 1:11.60 | 1:51.22 | 2:32.04 | |||
4 | Klara-Sofie Bollmann | 2006 | Køge Svømmeklub | 34.48 | 1:14.95 | 1:58.33 | 2:43.91 | |||
5 | Randi Jørgensen | 2002 | Nyborg Svømmeklub | 35.74 | 1:19.42 | 2:05.36 | 2:53.41 | |||
6 | Ane Christensen | 2006 | Kolding SK | 36.16 | 1:20.36 | 2:09.66 | 2:58.34 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 26 maj 2019 |
Licens til H2Odense | Udskriftstidspunkt | 17:40 |
Resultat Løb 38 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2019 | Udskriftsdato | 26 maj 2019 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 13:06 | |||
Arrangør | H2Odense | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 maj 2019 |
Løb 38, 200m Butterfly Herrer, Indledende |
Chris Christensen(88), Holstebro - 2.05.14 (010613) |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | André Iversen | 2001 | 553 | 29.81 | 1:03.91 | 1:39.84 | 2:15.84 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 2:13.70 | |||||||||
2 | Frederik O. Møller | 1999 | 544 | 30.10 | 1:05.09 | 1:41.57 | 2:16.57 | Deltager ikke i finalen | ||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:19.31 | |||||||||
3 | Leo Badaker | 2002 | 523 | 31.24 | 1:07.24 | 1:41.53 | 2:18.35 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:09.95 | |||||||||
4 | Andreas Hansen | 2000 | 522 | 1:06.02 | 1:42.95 | 2:18.43 | 2:18.43 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:04.34 | |||||||||
5 | Lukas Lindstrøm | 1998 | 517 | 1:06.00 | 1:41.92 | 2:18.88 | 2:18.88 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:13.68 | |||||||||
6 | Mads Juul Henriksen | 2004 | 450 | 1:08.46 | 1:46.48 | 2:25.41 | 2:25.41 | |||
H2Odense | 2:16.87 | |||||||||
7 | Mathias Bech | 1996 | 449 | 30.45 | 1:05.10 | 1:43.10 | 2:25.56 | Deltager ikke i finalen | ||
H2Odense | 2:35.99 | |||||||||
8 | Alex Fogt | 2004 | 322 | 1:15.42 | 1:59.03 | 2:42.58 | 2:42.58 | |||
H2Odense | 2:38.67 | |||||||||
9 | Mads Himmelstrup Andersen | 2004 | 313 | 36.32 | 1:18.35 | 2:00.88 | 2:44.12 | |||
Ringe Svømme Klub | 2:41.20 | |||||||||
10 | Luca Hertzog | 2005 | 308 | 37.77 | 1:21.60 | 2:04.93 | 2:45.06 | |||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
11 | Mathias E. Kristiansen | 2004 | 283 | 1:19.33 | 2:04.30 | 2:49.71 | 2:49.71 | |||
H2Odense | 2:46.34 | |||||||||
12 | Jonathan Bos | 1998 | 280 | 36.48 | 1:19.19 | 2:04.01 | 2:50.27 | |||
Haderslev Svømme Klub | 2:47.68 | |||||||||
13 | Anders Mosbæk Johannessen | 2005 | 230 | 1:25.10 | 2:14.43 | 3:01.76 | 3:01.76 | |||
Frem Odense | 2:55.03 | |||||||||
- | Gustav Jørgensen | 2004 | DSQ | crawltag v10m | ||||||
Tommerup Svømme Klub | 2:33.82 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 26 maj 2019 |
Licens til H2Odense | Udskriftstidspunkt | 13:06 |
Resultat Løb 38 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2019 | Udskriftsdato | 26 maj 2019 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 17:43 | |||
Arrangør | H2Odense | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 maj 2019 |
Løb 38, 200m Butterfly Herrer, Finaler |
Chris Christensen(88), Holstebro - 2.05.14 (010613) |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Andreas Hansen | 2000 | Vejle Svømmeklub | 28.35 | 1:01.63 | 1:35.66 | 2:10.02 | |||
2 | André Iversen | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 29.28 | 1:02.35 | 1:37.16 | 2:12.59 | |||
3 | Leo Badaker | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 29.01 | 1:03.00 | 1:38.58 | 2:15.77 | |||
4 | Lukas Lindstrøm | 1998 | Horsens Svømmeklub | 29.96 | 1:05.31 | 1:41.69 | 2:19.07 | |||
5 | Mads Juul Henriksen | 2004 | H2Odense | 31.33 | 1:08.51 | 1:46.86 | 2:25.90 | |||
6 | Alex Fogt | 2004 | H2Odense | 33.56 | 1:13.47 | 1:55.18 | 2:38.60 | |||
7 | Luca Hertzog | 2005 | Ringe Svømme Klub | 34.22 | 1:14.56 | 1:58.82 | 2:40.38 | |||
8 | Mads Himmelstrup Andersen | 2004 | Ringe Svømme Klub | 36.22 | 1:18.40 | 2:01.60 | 2:44.55 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 26 maj 2019 |
Licens til H2Odense | Udskriftstidspunkt | 17:43 |
Resultat Løb 39 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2019 | Udskriftsdato | 26 maj 2019 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 13:06 | |||
Arrangør | H2Odense | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 maj 2019 |
Løb 39, 100m Brystsvømning Damer, Indledende |
Rikke Møller Pedersen(89), FREM-STO95 - 1.09.73 (160509) |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anna Wermuth | 1996 | 644 | 35.19 | 1:14.24 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:08.93 | |||||||||
2 | Johanne A Andersson | 2003 | 614 | 36.00 | 1:15.44 | |||||
H2Odense | 1:14.51 | |||||||||
3 | Mathilde Hager | 2001 | 588 | 35.92 | 1:16.53 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:11.42 | |||||||||
4 | Freja Nicholas | 2000 | 554 | 36.81 | 1:18.08 | |||||
H2Odense | 1:16.84 | |||||||||
4 | Ofelia Vejsager Nøddekær | 2005 | 554 | 36.57 | 1:18.08 | Deltager ikke i finalen | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:16.79 | |||||||||
6 | Luna Holm Møller | 2004 | 483 | 38.57 | 1:21.71 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:24.55 | |||||||||
7 | Cille Christensen | 2004 | 483 | 38.44 | 1:21.73 | |||||
Kolding SK | 1:21.08 | |||||||||
8 | Olivia Hemmeløff | 2006 | 475 | 38.45 | 1:22.17 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:20.03 | |||||||||
9 | Jette Muusmann | 2005 | 460 | 38.53 | 1:23.04 | |||||
Bov IF | 1:20.62 | |||||||||
10 | Jennifer Thorius Bek | 2000 | 452 | 39.76 | 1:23.56 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:21.37 | |||||||||
11 | Mille C. Berg | 2001 | 437 | 39.00 | 1:24.46 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:21.12 | |||||||||
12 | Mira Emilie Schmidt | 2003 | 436 | 39.21 | 1:24.52 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:19.05 | |||||||||
13 | Malea Benediktson | 2001 | 432 | 40.57 | 1:24.82 | |||||
H2Odense | 1:20.53 | |||||||||
14 | Emma Nygaard | 2005 | 425 | 40.17 | 1:25.29 | |||||
Frem Odense | 1:22.97 | |||||||||
15 | Clara Lynggaard | 2002 | 417 | 39.22 | 1:25.81 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:24.00 | |||||||||
16 | Maja Johanne Pedersen | 2005 | 411 | 39.77 | 1:26.21 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:27.34 | |||||||||
17 | Olivia Mai Gustafson | 2005 | 408 | 41.21 | 1:26.45 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:24.56 | |||||||||
18 | Rose Pernille Simon | 2004 | 408 | 40.65 | 1:26.46 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:25.63 | |||||||||
19 | Andrea Nøhr Petersen | 2006 | 401 | 41.21 | 1:26.93 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:26.26 | |||||||||
20 | Anne Thastrup-Hansen | 2006 | 395 | 40.80 | 1:27.33 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:29.37 | |||||||||
21 | Annette Toft | 2006 | 391 | 40.39 | 1:27.66 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:23.55 | |||||||||
22 | Anna Hjorth Christensen | 2006 | 391 | 40.68 | 1:27.67 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:27.10 | |||||||||
23 | Mathilde Stilund | 2005 | 382 | 41.76 | 1:28.36 | |||||
H2Odense | 1:30.20 | |||||||||
24 | Julie Brix Østergaard | 2006 | 377 | 41.84 | 1:28.76 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:27.55 | |||||||||
25 | Maja Rasmussen | 2003 | 375 | 42.37 | 1:28.93 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:24.71 | |||||||||
26 | Christine Mols | 2006 | 369 | 41.73 | 1:29.39 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:26.95 | |||||||||
27 | Amalie Marie Wienberg | 2005 | 365 | 41.18 | 1:29.68 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:29.28 | |||||||||
28 | Maria Bredal Larsen | 2002 | 365 | 42.51 | 1:29.72 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:20.59 | |||||||||
29 | Barbara Ammentorp | 2003 | 361 | 42.00 | 1:30.02 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:21.69 | |||||||||
30 | Mejse Vinther-Okholm | 2006 | 355 | 42.90 | 1:30.53 | |||||
H2Odense | 1:33.56 | |||||||||
31 | Johanne Heilmann | 2005 | 342 | 42.45 | 1:31.67 | |||||
Kolding SK | 1:25.95 | |||||||||
32 | Anne Stamholt | 2006 | 340 | 43.46 | 1:31.83 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:29.95 | |||||||||
33 | Clara Matilde Carstensen | 2004 | 337 | 42.14 | 1:32.08 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:30.06 | |||||||||
34 | Bianca Skjerning | 2001 | 336 | 43.52 | 1:32.21 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:34.70 | |||||||||
35 | Nina Seirup | 2005 | 319 | 44.57 | 1:33.80 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:29.90 | |||||||||
36 | Nora Gombos | 2006 | 273 | 46.48 | 1:38.85 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:34.10 | |||||||||
37 | Mille A. B. Buch | 2006 | 271 | 46.43 | 1:39.01 | |||||
H2Odense | 1:43.85 | |||||||||
38 | Kim Hanh Vu | 2004 | 241 | 46.41 | 1:42.97 | |||||
Frem Odense | 1:38.83 | |||||||||
39 | Anna Mathilde Kruse | 2006 | 225 | 50.95 | 1:45.38 | |||||
Frem Odense | 1:44.60 | |||||||||
40 | Olivia Funder | 2006 | 183 | 52.69 | 1:52.94 | |||||
H2Odense | 1:56.86 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 26 maj 2019 |
Licens til H2Odense | Udskriftstidspunkt | 13:06 |
Resultat Løb 39 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2019 | Udskriftsdato | 26 maj 2019 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 17:49 | |||
Arrangør | H2Odense | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 maj 2019 |
Løb 39, 100m Brystsvømning Damer, Finaler |
Rikke Møller Pedersen(89), FREM-STO95 - 1.09.73 (160509) |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Anna Wermuth | 1996 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.85 | 1:11.23 | |||||
2 | Johanne A Andersson | 2003 | H2Odense | 35.54 | 1:14.74 | |||||
3 | Mathilde Hager | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.11 | 1:16.67 | |||||
4 | Freja Nicholas | 2000 | H2Odense | 36.11 | 1:18.15 | |||||
5 | Luna Holm Møller | 2004 | Erritsø Gymnastik Og IF | 38.17 | 1:21.44 | |||||
6 | Cille Christensen | 2004 | Kolding SK | 38.28 | 1:21.80 | |||||
7 | Olivia Hemmeløff | 2006 | Ringe Svømme Klub | 38.71 | 1:22.34 | |||||
8 | Jette Muusmann | 2005 | Bov IF | 37.95 | 1:23.00 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 26 maj 2019 |
Licens til H2Odense | Udskriftstidspunkt | 17:49 |
Resultat Løb 40 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2019 | Udskriftsdato | 26 maj 2019 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 13:06 | |||
Arrangør | H2Odense | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 maj 2019 |
Løb 40, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende |
Christian -v Rasmussen(96), OSK-STO - 1.03.45 (260415) |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Krestian Gelmark-Sørensen | 2001 | 624 | 31.38 | 1:06.85 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:05.61 | |||||||||
2 | Jakob Juul | 2000 | 580 | 31.03 | 1:08.47 | Deltager ikke i finalen | ||||
Vejle Svømmeklub | 1:05.27 | |||||||||
3 | Victor Nygaard | 2003 | 578 | 31.80 | 1:08.58 | |||||
H2Odense | 1:07.18 | |||||||||
4 | Oliver Hallenborg | 2002 | 576 | 32.02 | 1:08.66 | |||||
H2Odense | 1:07.34 | |||||||||
5 | Frederik Rindshøj | 1999 | 536 | 33.26 | 1:10.33 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:02.64 | |||||||||
6 | Nicklas Steen Hansen | 1999 | 530 | 32.02 | 1:10.56 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:05.67 | |||||||||
7 | Jonas Lykke Sandison | 2004 | 525 | 33.16 | 1:10.80 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:10.62 | |||||||||
8 | Alvi Hjelm | 1996 | 514 | 33.10 | 1:11.30 | Deltager ikke i finalen | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:07.30 | |||||||||
9 | Andreas Bui | 2000 | 497 | 32.46 | 1:12.11 | Deltager ikke i finalen | ||||
H2Odense | 1:10.04 | |||||||||
10 | Jonas Ejby | 2000 | 481 | 33.18 | 1:12.88 | Deltager ikke i finalen | ||||
Nyborg Svømmeklub | 1:10.94 | |||||||||
11 | Jet Li Fuhrmann | 2004 | 455 | 34.93 | 1:14.25 | Deltager ikke i finalen | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:11.06 | |||||||||
12 | Casper Bang Clausen | 2003 | 424 | 36.04 | 1:16.04 | |||||
H2Odense | 1:14.36 | |||||||||
13 | Christian Koch | 1998 | 414 | 34.93 | 1:16.63 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:08.10 | |||||||||
14 | Christian Johannesen | 2003 | 406 | 35.32 | 1:17.11 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:12.70 | |||||||||
15 | Philip H. Christensen | 2004 | 342 | 37.75 | 1:21.64 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:23.86 | |||||||||
16 | Peter Rom Poulsen | 2005 | 337 | 37.59 | 1:22.04 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:17.57 | |||||||||
17 | Daniel Busk | 2005 | 323 | 38.84 | 1:23.22 | |||||
Kolding SK | 1:19.41 | |||||||||
18 | Kristian Sabroe Sørensen | 2005 | 318 | 37.84 | 1:23.63 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:20.36 | |||||||||
19 | Christoffer Mejdal | 2005 | 298 | 40.31 | 1:25.47 | |||||
Frem Odense | 1:25.60 | |||||||||
20 | Silas Åkerlind | 2005 | 275 | 40.54 | 1:27.81 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:28.51 | |||||||||
21 | Valdemar Stahl | 2004 | 267 | 42.05 | 1:28.63 | |||||
H2Odense | 1:28.27 | |||||||||
22 | Stefan Helding Danielsen | 2005 | 264 | 42.07 | 1:29.02 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:26.35 | |||||||||
23 | Henrik Hansen | 2005 | 251 | 41.63 | 1:30.50 | |||||
Bov IF | 1:31.88 | |||||||||
24 | Alexander Schmidt | 2004 | 250 | 42.43 | 1:30.67 | |||||
Bov IF | 1:31.11 | |||||||||
25 | Andreas Bahnsen | 2005 | 234 | 41.63 | 1:32.59 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:34.08 | |||||||||
26 | Nikolaj Kiel Johansen | 2003 | 193 | 45.87 | 1:38.76 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:39.61 | |||||||||
27 | Magnus Tranekjer | 2005 | 193 | 46.39 | 1:38.81 | |||||
H2Odense | 1:35.94 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 26 maj 2019 |
Licens til H2Odense | Udskriftstidspunkt | 13:06 |
Resultat Løb 40 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2019 | Udskriftsdato | 26 maj 2019 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 17:52 | |||
Arrangør | H2Odense | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 maj 2019 |
Løb 40, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler |
Christian -v Rasmussen(96), OSK-STO - 1.03.45 (260415) |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Frederik Rindshøj | 1999 | Sigma Swim Allerød | 30.90 | 1:05.09 | |||||
2 | Nicklas Steen Hansen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 31.31 | 1:07.10 | |||||
3 | Krestian Gelmark-Sørensen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 31.26 | 1:07.50 | |||||
4 | Victor Nygaard | 2003 | H2Odense | 32.34 | 1:07.83 | |||||
5 | Oliver Hallenborg | 2002 | H2Odense | 31.97 | 1:07.87 | |||||
6 | Jonas Lykke Sandison | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 32.71 | 1:11.01 | |||||
7 | Casper Bang Clausen | 2003 | H2Odense | 35.66 | 1:15.61 | |||||
8 | Christian Koch | 1998 | Horsens Svømmeklub | 35.36 | 1:17.72 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 26 maj 2019 |
Licens til H2Odense | Udskriftstidspunkt | 17:52 |
Resultat Løb 41 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2019 | Udskriftsdato | 26 maj 2019 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 13:06 | |||
Arrangør | H2Odense | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 maj 2019 |
Løb 41, 200m Medley Damer, Indledende |
Karoline Barrett(02), GTI - 2.22.47 (030618) |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Johanne Hingebjerg | 2002 | 622 | 31.22 | 1:12.57 | 1:55.51 | 2:27.72 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:24.89 | |||||||||
2 | Anna Wermuth | 1996 | 621 | 31.26 | 1:12.41 | 1:53.87 | 2:27.79 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:23.43 | |||||||||
3 | Cecilie Grøndal | 2002 | 609 | 31.32 | 1:09.96 | 1:52.75 | 2:28.77 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:23.61 | |||||||||
4 | Luna Donde Feilberg | 2000 | 581 | 31.04 | 1:13.41 | 1:58.64 | 2:31.14 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:30.08 | |||||||||
5 | Victoria Vorm | 2001 | 565 | 31.34 | 1:11.05 | 1:57.94 | 2:32.55 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:30.42 | |||||||||
6 | Emilie Podiss Petersen | 2004 | 564 | 32.10 | 1:57.42 | 2:32.56 | 2:32.56 | |||
H2Odense | 2:29.72 | |||||||||
7 | Caroline Broholm | 2003 | 560 | 31.93 | 1:11.80 | 1:56.74 | 2:32.93 | |||
Ringe Svømme Klub | 2:29.47 | |||||||||
8 | Emma Maagøe | 1999 | 557 | 32.15 | 1:10.63 | 1:58.40 | 2:33.27 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:29.54 | |||||||||
9 | Alberte V. Bisgaard | 2003 | 556 | 32.82 | 1:11.66 | 1:58.94 | 2:33.37 | Deltager ikke i finalen | ||
Gentofte Svømme Klub | 2:29.73 | |||||||||
10 | Vera Staun Hansen | 1999 | 551 | 31.08 | 1:13.73 | 1:58.52 | 2:33.76 | Deltager ikke i finalen | ||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:24.64 | |||||||||
11 | Josefine Strand Nielsen | 2000 | 545 | 33.75 | 1:17.16 | 2:00.46 | 2:34.32 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:34.59 | |||||||||
12 | Astrid M. Østergaard | 2004 | 542 | 31.05 | 1:10.13 | 1:59.68 | 2:34.60 | Deltager ikke i finalen | ||
Gentofte Svømme Klub | 2:33.11 | |||||||||
13 | Anna Rønn | 2005 | 538 | 33.13 | 1:12.80 | 1:58.77 | 2:35.02 | |||
Ringe Svømme Klub | 2:31.94 | |||||||||
14 | Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | 536 | 34.87 | 1:13.02 | 1:59.64 | 2:35.24 | |||
H2Odense | 2:32.72 | |||||||||
15 | Nikoline Andersen | 2003 | 528 | 30.83 | 1:12.23 | 1:59.12 | 2:35.98 | |||
H2Odense | 2:33.17 | |||||||||
16 | Freya Ellehus | 2000 | 517 | 32.03 | 1:15.01 | 1:59.88 | 2:37.11 | |||
H2Odense | 2:33.17 | |||||||||
17 | Naja Færgemann | 2006 | 513 | 35.75 | 1:16.52 | 2:03.17 | 2:37.47 | |||
H2Odense | 2:34.17 | |||||||||
18 | Maria Bebe Hansen | 2004 | 508 | 35.79 | 1:21.25 | 2:02.42 | 2:37.99 | |||
Nyborg Svømmeklub | 2:33.44 | |||||||||
19 | Sofie Le Fevre | 2004 | 504 | 32.82 | 1:14.55 | 2:01.75 | 2:38.45 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:36.69 | |||||||||
20 | Sophie E. Modeweg-Hansen | 1997 | 503 | 30.77 | 1:13.21 | 2:01.44 | 2:38.57 | |||
H2Odense | 2:34.68 | |||||||||
21 | My Phuong Bui | 2003 | 499 | 32.72 | 1:15.69 | 2:04.69 | 2:38.98 | |||
H2Odense | 2:31.09 | |||||||||
22 | Cecilie Baraviec | 2000 | 485 | 35.54 | 1:18.58 | 2:06.70 | 2:40.51 | |||
H2Odense | 2:38.73 | |||||||||
23 | Clara Kapke | 2006 | 484 | 34.03 | 1:15.61 | 2:02.86 | 2:40.54 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 2:35.72 | |||||||||
24 | Maibritt Skjoldborg | 2002 | 483 | 34.58 | 1:15.59 | 2:03.05 | 2:40.66 | |||
H2Odense | 2:41.48 | |||||||||
25 | Klara-Sofie Bollmann | 2006 | 472 | 34.47 | 1:18.72 | 2:06.53 | 2:41.98 | |||
Køge Svømmeklub | 2:44.05 | |||||||||
26 | Sofie Trekær Klausen | 2003 | 463 | 34.17 | 1:15.31 | 2:05.50 | 2:43.01 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:45.86 | |||||||||
27 | Mira Emilie Schmidt | 2003 | 457 | 35.45 | 1:18.05 | 2:05.91 | 2:43.68 | |||
Haderslev Svømme Klub | 2:35.32 | |||||||||
28 | Kristine Kipper Pedersen | 2004 | 446 | 35.27 | 1:22.09 | 2:08.53 | 2:45.03 | |||
Nyborg Svømmeklub | 2:47.75 | |||||||||
29 | Josefine Risum Jørgensen | 2004 | 442 | 35.28 | 1:18.70 | 2:09.69 | 2:45.45 | |||
H2Odense | 2:43.59 | |||||||||
30 | Anne Stamholt | 2006 | 429 | 36.35 | 1:21.58 | 2:10.18 | 2:47.17 | |||
Haderslev Svømme Klub | 2:49.16 | |||||||||
31 | Victoria Fræhr Piihl | 2005 | 427 | 36.66 | 1:19.81 | 2:10.67 | 2:47.48 | |||
Kolding SK | 2:47.07 | |||||||||
32 | Agnete Habermann | 2005 | 424 | 37.50 | 1:21.10 | 2:09.71 | 2:47.79 | |||
H2Odense | 2:37.64 | |||||||||
33 | Caroline Nymann Sørensen | 2002 | 422 | 35.10 | 1:21.45 | 2:10.19 | 2:48.09 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:42.90 | |||||||||
34 | Juliane Sarauw Lundsgaard | 2006 | 415 | 38.92 | 1:24.04 | 2:11.37 | 2:48.97 | Deltager ikke i finalen | ||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:50.46 | |||||||||
35 | Johanne Heilmann | 2005 | 410 | 37.88 | 1:22.32 | 2:10.41 | 2:49.70 | |||
Kolding SK | 2:45.14 | |||||||||
36 | Anne Thastrup-Hansen | 2006 | 407 | 38.71 | 1:26.19 | 2:12.80 | 2:50.15 | |||
Haderslev Svømme Klub | 2:56.83 | |||||||||
37 | Mejse Vinther-Okholm | 2006 | 405 | 36.81 | 1:22.09 | 2:13.54 | 2:50.41 | |||
H2Odense | 2:53.53 | |||||||||
38 | Line Vestergaard Hansen | 2003 | 402 | 35.85 | 1:21.18 | 2:11.45 | 2:50.79 | |||
Ringe Svømme Klub | 2:51.43 | |||||||||
39 | Sandy Ngoc Hoang Tran | 2005 | 402 | 37.85 | 1:20.41 | 2:10.41 | 2:50.80 | |||
H2Odense | 2:45.75 | |||||||||
40 | Esther Ellegaard Nielsen | 2005 | 400 | 36.09 | 1:19.72 | 2:13.30 | 2:51.07 | |||
H2Odense | 2:44.69 | |||||||||
41 | Julie Dumstrei | 2004 | 400 | 36.36 | 1:20.93 | 2:10.22 | 2:51.16 | |||
Erritsø Gymnastik Og IF | 2:44.60 | |||||||||
42 | Olivia Mai Gustafson | 2005 | 398 | 38.84 | 1:24.47 | 2:13.01 | 2:51.41 | |||
Køge Svømmeklub | 2:47.95 | |||||||||
43 | Maria Bech Andersen | 2003 | 390 | 37.27 | 1:23.77 | 2:13.34 | 2:52.49 | |||
Ringe Svømme Klub | 2:46.87 | |||||||||
44 | Ane Christensen | 2006 | 390 | 37.17 | 1:25.04 | 2:13.02 | 2:52.59 | |||
Kolding SK | 2:49.02 | |||||||||
45 | Katrine S. Kristensen | 2004 | 384 | 39.06 | 1:25.66 | 2:15.41 | 2:53.49 | |||
Haderslev Svømme Klub | 2:49.80 | |||||||||
46 | Jette Muusmann | 2005 | 377 | 39.40 | 1:24.38 | 2:13.25 | 2:54.56 | |||
Bov IF | 2:45.90 | |||||||||
47 | Julie Krog Christensen | 2001 | 364 | 36.19 | 1:22.12 | 2:13.83 | 2:56.55 | |||
Ringe Svømme Klub | 2:45.80 | |||||||||
48 | Thilde Rosen Lundsfryd | 2004 | 359 | 36.51 | 1:22.26 | 2:17.33 | 2:57.33 | |||
Ringe Svømme Klub | 2:44.28 | |||||||||
49 | Caroline Madsen | 2004 | 356 | 36.60 | 1:23.21 | 2:16.61 | 2:57.80 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:47.97 | |||||||||
50 | Karoline Hellesøe | 2006 | 355 | 38.36 | 1:23.69 | 2:18.82 | 2:57.98 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 3:02.05 | |||||||||
51 | Cathrine Høst | 2004 | 349 | 41.02 | 1:26.08 | 2:17.03 | 2:59.06 | |||
Nyborg Svømmeklub | 3:06.31 | |||||||||
52 | Caroline van Vliet | 2006 | 332 | 38.27 | 1:23.72 | 2:21.77 | 3:01.99 | |||
Erritsø Gymnastik Og IF | 3:09.96 | |||||||||
53 | Annette Toft | 2006 | 330 | 40.83 | 1:28.34 | 2:19.08 | 3:02.49 | |||
Køge Svømmeklub | 2:48.53 | |||||||||
54 | Anna Mai Andersen | 2006 | 320 | 40.64 | 1:28.48 | 2:22.98 | 3:04.21 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 3:15.05 | |||||||||
55 | Mille A. B. Buch | 2006 | 292 | 45.72 | 1:34.64 | 2:27.82 | 3:09.98 | |||
H2Odense | 3:14.00 | |||||||||
56 | Sofie Keller | 2005 | 280 | 42.64 | 1:33.75 | 2:30.35 | 3:12.60 | |||
Bov IF | 3:04.82 | |||||||||
57 | Kathrine Hvidberg | 2004 | 279 | 39.33 | 1:32.07 | 2:28.07 | 3:12.95 | |||
Ringe Svømme Klub | 3:08.78 | |||||||||
58 | Maja Rolighed | 2005 | 277 | 36.81 | 1:27.82 | 2:25.75 | 3:13.27 | |||
Erritsø Gymnastik Og IF | 3:22.33 | |||||||||
59 | Louise Kipper Pedersen | 2006 | 275 | 47.86 | 1:36.25 | 2:31.74 | 3:13.77 | |||
Nyborg Svømmeklub | 3:21.97 | |||||||||
60 | Sofie Damm Johansen | 2006 | 274 | 44.05 | 1:34.88 | 2:31.66 | 3:14.09 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 3:15.30 | |||||||||
61 | Emilie Boulund | 2006 | 257 | 47.53 | 1:39.81 | 2:32.14 | 3:18.23 | |||
Kolding SK | 3:20.04 | |||||||||
62 | Laura Riber Memborg | 2004 | 255 | 41.43 | 1:32.71 | 2:35.15 | 3:18.79 | |||
Nyborg Svømmeklub | 3:16.23 | |||||||||
63 | Lærke Rosen Lundsfryd | 2006 | 254 | 46.84 | 1:37.58 | 2:35.43 | 3:18.90 | |||
Ringe Svømme Klub | 3:12.05 | |||||||||
64 | Emma Bergene Hansen | 2005 | 254 | 39.99 | 1:36.23 | 2:32.67 | 3:19.08 | |||
Horsens Svømmeklub | 3:17.92 | |||||||||
65 | Victoria Juul Larsen | 2006 | 253 | 46.15 | 1:37.50 | 2:36.12 | 3:19.27 | |||
Frem Odense | 3:18.00 | |||||||||
66 | Laura Rasmussen | 2005 | 249 | 45.07 | 1:38.52 | 2:33.49 | 3:20.34 | |||
Nyborg Svømmeklub | 3:27.55 | |||||||||
67 | Anna Emilie Damgaard | 2006 | 220 | 48.64 | 1:43.44 | 2:42.87 | 3:28.76 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 3:26.98 | |||||||||
68 | Josefine Lassen | 2003 | 215 | 47.23 | 1:41.67 | 2:46.88 | 3:30.32 | |||
Haderslev Svømme Klub | 3:34.40 | |||||||||
69 | Olivia Funder | 2006 | 200 | 51.10 | 1:46.40 | 2:47.41 | 3:35.36 | |||
H2Odense | 3:35.05 | |||||||||
70 | Signe Magelund Møller | 2006 | 188 | 54.61 | 1:51.70 | 2:53.78 | 3:40.08 | |||
Kolding SK | 3:36.93 | |||||||||
71 | Caroline Søgaard | 2006 | 163 | 55.65 | 1:54.98 | 3:00.88 | 3:50.75 | |||
Ringe Svømme Klub | 3:55.60 | |||||||||
- | Freja Trasbo Vestergaard | 2006 | DNS | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 3:17.53 | |||||||||
- | Freya Isabel Christensen | 2005 | DNS | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 3:09.72 | |||||||||
- | Anna Hjorth Christensen | 2006 | DSQ | ej rygl v afslut ryg | ||||||
Køge Svømmeklub | 2:48.51 | |||||||||
- | Julie T. Sørensen | 2003 | DSQ | tyvstart | ||||||
Ringe Svømme Klub | 2:47.48 | |||||||||
- | Mathilde Vestergaard | 2006 | DSQ | fl flyb eft 100m | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 3:06.33 | |||||||||
- | Mie Buch Nielsen | 2001 | DSQ | ej rygl v afslut ryg | ||||||
Horsens Svømmeklub | 2:40.44 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 26 maj 2019 |
Licens til H2Odense | Udskriftstidspunkt | 13:06 |
Resultat Løb 41 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2019 | Udskriftsdato | 26 maj 2019 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 18:09 | |||
Arrangør | H2Odense | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 maj 2019 |
Løb 41, 200m Medley Damer, Finaler |
Karoline Barrett(02), GTI - 2.22.47 (030618) |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Anna Wermuth | 1996 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.92 | 1:12.02 | 1:49.66 | 2:22.39 | |||
2 | Cecilie Grøndal | 2002 | Horsens Svømmeklub | 31.38 | 1:09.85 | 1:51.89 | 2:25.14 | |||
3 | Johanne Hingebjerg | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.90 | 1:11.69 | 1:54.90 | 2:28.36 | |||
4 | Emilie Podiss Petersen | 2004 | H2Odense | 31.42 | 1:11.62 | 1:55.11 | 2:29.54 | |||
5 | Victoria Vorm | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.74 | 1:10.62 | 1:56.12 | 2:30.78 | |||
6 | Caroline Broholm | 2003 | Ringe Svømme Klub | 32.03 | 1:10.87 | 1:56.52 | 2:32.05 | |||
7 | Luna Donde Feilberg | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.77 | 1:13.21 | 1:59.20 | 2:32.16 | |||
8 | Emma Maagøe | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.08 | 1:12.87 | 2:01.98 | 2:37.18 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 26 maj 2019 |
Licens til H2Odense | Udskriftstidspunkt | 18:09 |
Resultat Løb 42 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2019 | Udskriftsdato | 26 maj 2019 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 13:06 | |||
Arrangør | H2Odense | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 maj 2019 |
Løb 42, 200m Medley Herrer, Indledende |
Chris Christensen(88), West Swim Esbjerg - 2.02.22 (070511) |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Alvi Hjelm | 1996 | 627 | 28.70 | 1:03.05 | 1:41.74 | 2:13.15 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:07.46 | |||||||||
2 | Mads Sørensen | 2000 | 613 | 28.23 | 1:04.76 | 1:44.69 | 2:14.13 | |||
H2Odense | 2:14.02 | |||||||||
3 | Magnus Carstensen | 1999 | 608 | 27.48 | 1:04.63 | 1:44.24 | 2:14.55 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:12.50 | |||||||||
4 | Victor Nygaard | 2003 | 582 | 29.35 | 1:05.44 | 1:44.66 | 2:16.53 | |||
H2Odense | 2:12.58 | |||||||||
5 | Frederik Rindshøj | 1999 | 573 | 28.48 | 1:05.45 | 1:43.74 | 2:17.21 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:05.13 | |||||||||
6 | Simon Juul Henriksen | 2001 | 558 | 28.71 | 1:04.13 | 1:48.32 | 2:18.47 | Deltager ikke i finalen | ||
H2Odense | 2:15.95 | |||||||||
7 | Leo Badaker | 2002 | 537 | 28.66 | 1:03.57 | 1:47.51 | 2:20.22 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:13.59 | |||||||||
8 | Andreas Hansen | 2000 | 531 | 29.28 | 1:07.56 | 1:46.53 | 2:20.77 | Deltager ikke i finalen | ||
Vejle Svømmeklub | 2:06.14 | |||||||||
9 | Nicklas Steen Hansen | 1999 | 523 | 29.16 | 1:08.97 | 1:47.93 | 2:21.48 | Deltager ikke i finalen | ||
Horsens Svømmeklub | 2:17.69 | |||||||||
10 | Patrick Zakaryan Olsen | 2002 | 495 | 29.00 | 1:04.72 | 1:49.10 | 2:24.05 | Deltager ikke i finalen | ||
Horsens Svømmeklub | 2:24.04 | |||||||||
11 | Mads Stamholt | 2003 | 480 | 30.43 | 1:11.48 | 1:53.26 | 2:25.56 | |||
Haderslev Svømme Klub | 2:17.12 | |||||||||
12 | Christopher G. Trandum | 2003 | 476 | 29.01 | 1:05.62 | 1:54.07 | 2:25.98 | Deltager ikke i finalen | ||
Gentofte Svømme Klub | 2:25.88 | |||||||||
13 | Morten Baxter | 1996 | 475 | 31.26 | 1:08.91 | 1:52.50 | 2:26.04 | |||
Erritsø Gymnastik Og IF | 2:22.04 | |||||||||
14 | Lukas Stæhr Bentsen | 2003 | 473 | 32.57 | 1:09.73 | 1:52.26 | 2:26.30 | |||
H2Odense | 2:27.72 | |||||||||
15 | Mads Juul Henriksen | 2004 | 468 | 29.59 | 1:08.99 | 1:52.58 | 2:26.80 | |||
H2Odense | 2:18.32 | |||||||||
16 | August B Bjerregaard | 2003 | 466 | 32.07 | 1:09.12 | 1:55.64 | 2:26.98 | |||
H2Odense | 2:25.67 | |||||||||
17 | Andreas Egemose Gregersen | 2003 | 455 | 29.53 | 1:08.99 | 1:53.60 | 2:28.19 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:32.97 | |||||||||
18 | Mikkel Roed | 2004 | 444 | 31.62 | 1:11.56 | 1:57.74 | 2:29.35 | |||
Køge Svømmeklub | 2:28.73 | |||||||||
19 | Mikkel Podiss Petersen | 2002 | 443 | 31.57 | 1:09.70 | 1:54.55 | 2:29.49 | |||
H2Odense | 2:28.55 | |||||||||
20 | Lukas Lindstrøm | 1998 | 443 | 29.40 | 1:11.15 | 1:56.03 | 2:29.54 | Deltager ikke i finalen | ||
Horsens Svømmeklub | 2:16.62 | |||||||||
21 | Aksel Munksgaard-Ottosen | 2001 | 438 | 30.68 | 1:09.67 | 1:53.95 | 2:30.00 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 2:21.63 | |||||||||
22 | Christian Koch | 1998 | 434 | 30.81 | 1:13.60 | 1:56.46 | 2:30.46 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:20.21 | |||||||||
23 | Nicklas B. Christensen | 2002 | 420 | 30.27 | 1:08.40 | 1:56.99 | 2:32.18 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:32.72 | |||||||||
24 | Sebastian Emil F. Klicman | 2005 | 415 | 31.35 | 1:10.31 | 1:55.48 | 2:32.73 | |||
Frem Odense | 2:32.63 | |||||||||
25 | Lasse Thulstrup | 2004 | 414 | 32.47 | 1:14.50 | 1:58.08 | 2:32.93 | |||
Kolding SK | 2:29.28 | |||||||||
26 | Kristoffer Desmareth | 2000 | 406 | 30.99 | 1:13.88 | 1:59.55 | 2:33.92 | Deltager ikke i finalen | ||
Ringe Svømme Klub | 2:19.71 | |||||||||
27 | Teodor Thuelund | 2005 | 403 | 32.43 | 1:15.26 | 2:00.81 | 2:34.26 | |||
Nyborg Svømmeklub | 2:32.04 | |||||||||
28 | Christoffer R.s. Pedersen | 2004 | 385 | 30.48 | 1:12.26 | 1:58.79 | 2:36.58 | |||
H2Odense | 2:27.31 | |||||||||
29 | Marius Dyrgaard Tholstrup | 2005 | 373 | 31.45 | 1:15.47 | 2:02.62 | 2:38.24 | |||
H2Odense | 2:35.17 | |||||||||
30 | Asger Als Olsen | 2004 | 372 | 34.67 | 1:16.27 | 2:01.66 | 2:38.42 | |||
Kolding SK | 2:37.29 | |||||||||
31 | Mikkel Bredal Larsen | 2005 | 365 | 34.71 | 1:20.42 | 2:02.85 | 2:39.43 | |||
Nyborg Svømmeklub | 2:45.16 | |||||||||
32 | Vania Danilkin | 2004 | 364 | 32.61 | 1:16.17 | 2:04.05 | 2:39.57 | |||
Kolding SK | 2:41.93 | |||||||||
33 | Philip H. Christensen | 2004 | 364 | 36.57 | 1:18.32 | 2:03.37 | 2:39.59 | |||
Køge Svømmeklub | 2:38.61 | |||||||||
34 | Gustav Jørgensen | 2004 | 360 | 32.09 | 1:15.01 | 2:07.25 | 2:40.20 | |||
Tommerup Svømme Klub | 2:40.25 | |||||||||
35 | Oliver Londero | 2004 | 349 | 36.26 | 1:18.30 | 2:05.83 | 2:41.77 | |||
Frem Odense | 2:43.13 | |||||||||
36 | Marius V. Kjærsgaard | 2004 | 343 | 35.07 | 1:19.38 | 2:08.06 | 2:42.81 | |||
Bov IF | 2:39.13 | |||||||||
37 | Dennis Hansen | 2002 | 336 | 38.03 | 1:21.26 | 2:07.59 | 2:43.86 | |||
Bov IF | 2:39.83 | |||||||||
38 | Mads Himmelstrup Andersen | 2004 | 330 | 36.59 | 1:19.85 | 2:08.46 | 2:44.81 | |||
Ringe Svømme Klub | 2:38.63 | |||||||||
39 | Mathias Jørgensen | 2002 | 330 | 34.22 | 1:18.82 | 2:08.91 | 2:44.86 | |||
Erritsø Gymnastik Og IF | 2:39.58 | |||||||||
40 | Silas Plaetner | 2003 | 324 | 34.11 | 1:17.24 | 2:07.46 | 2:45.82 | |||
Nyborg Svømmeklub | 3:02.73 | |||||||||
41 | Jonathan Bos | 1998 | 319 | 35.10 | 1:22.72 | 2:09.62 | 2:46.82 | |||
Haderslev Svømme Klub | 2:37.69 | |||||||||
42 | Lucas Emil Heinze | 2005 | 315 | 35.71 | 1:16.59 | 2:08.50 | 2:47.53 | |||
Køge Svømmeklub | 2:47.68 | |||||||||
43 | Stefan Helding Danielsen | 2005 | 286 | 38.22 | 1:22.76 | 2:13.21 | 2:52.99 | |||
Køge Svømmeklub | 2:37.96 | |||||||||
44 | Magnus Tranekjer | 2005 | 264 | 39.92 | 1:23.25 | 2:18.15 | 2:57.61 | |||
H2Odense | 3:00.07 | |||||||||
45 | Noah Schou | 2005 | 260 | 34.88 | 2:18.36 | 2:58.41 | 2:58.41 | |||
H2Odense | 2:59.46 | |||||||||
46 | Andreas Bahnsen | 2005 | 260 | 36.48 | 1:24.94 | 2:19.75 | 2:58.52 | |||
Haderslev Svømme Klub | 2:57.62 | |||||||||
47 | Peter Fritsdal Refer | 2001 | 217 | 36.95 | 1:24.13 | 2:26.25 | 3:09.69 | |||
H2Odense | 2:57.04 | |||||||||
48 | Henrik Hansen | 2005 | 180 | 45.04 | 1:38.18 | 2:33.11 | 3:21.66 | |||
Bov IF | 3:16.88 | |||||||||
49 | Bjørn W. H. Nielsen | 2004 | 172 | 42.73 | 1:42.30 | 2:39.51 | 3:24.84 | |||
Kolding SK | 3:25.27 | |||||||||
50 | Tobias Hansen | 2005 | 169 | 47.22 | 1:40.42 | 2:40.75 | 3:26.17 | |||
Nyborg Svømmeklub | 3:22.70 | |||||||||
- | Christoffer Mejdal | 2005 | DNS | |||||||
Frem Odense | 2:52.67 | |||||||||
- | Christopher V. Nielsen | 2004 | DNS | |||||||
Kolding SK | 2:41.37 | |||||||||
- | Gustav Stahl | 2002 | DNS | |||||||
H2Odense | 2:17.33 | |||||||||
- | Jonathan Nejmann | 2004 | DNS | |||||||
H2Odense | 2:34.57 | |||||||||
- | Christoffer Weiss | 2001 | DSQ | fl flyb v bryststart | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 2:17.54 | |||||||||
- | Piotr Stadnicki | 2004 | DSQ | ej samt berør v150m | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 2:45.21 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 26 maj 2019 |
Licens til H2Odense | Udskriftstidspunkt | 13:06 |
Resultat Løb 42 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2019 | Udskriftsdato | 26 maj 2019 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 18:12 | |||
Arrangør | H2Odense | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 maj 2019 |
Løb 42, 200m Medley Herrer, Finaler |
Chris Christensen(88), West Swim Esbjerg - 2.02.22 (070511) |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Alvi Hjelm | 1996 | Hovedstadens Svømmeklub | 28.22 | 1:01.69 | 1:39.39 | 2:09.73 | |||
2 | Frederik Rindshøj | 1999 | Sigma Swim Allerød | 27.75 | 1:05.24 | 1:42.58 | 2:12.53 | |||
3 | Mads Sørensen | 2000 | H2Odense | 28.15 | 1:04.31 | 1:43.56 | 2:12.90 | |||
4 | Magnus Carstensen | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 28.12 | 1:06.42 | 1:45.00 | 2:15.05 | |||
5 | Morten Baxter | 1996 | Erritsø Gymnastik Og IF | 31.32 | 1:08.30 | 1:51.40 | 2:23.88 | |||
6 | Leo Badaker | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 29.28 | 1:06.30 | 1:50.58 | 2:24.12 | |||
7 | Mads Stamholt | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 30.78 | 1:11.56 | 1:54.73 | 2:27.83 | |||
- | Victor Nygaard | 2003 | H2Odense | akut syg | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 26 maj 2019 |
Licens til H2Odense | Udskriftstidspunkt | 18:12 |
Resultat Løb 43 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2019 | Udskriftsdato | 26 maj 2019 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 14:55 | |||
Arrangør | H2Odense | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 maj 2019 |
Løb 43, 50m Bryst Damer børn, Indledende |
Matilde Schrøder(96), OSLF-STO - 32.25 (270516) |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mathilde Møller | 2007 | 437 | 38.73 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 39.86 | |||||||||
2 | Alma Sofie A. Bløcher | 2008 | 429 | 38.97 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 47.67 | |||||||||
3 | Julie Philip | 2007 | 426 | 39.05 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 38.78 | |||||||||
4 | Signe Jensen | 2007 | 408 | 39.61 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 40.13 | |||||||||
5 | Mikkeline Steen Stokkebro | 2007 | 394 | 40.09 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 41.17 | |||||||||
6 | Kalina Gamisheva | 2008 | 359 | 41.36 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 43.67 | |||||||||
7 | Ella Stensgaard | 2008 | 339 | 42.15 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 45.05 | |||||||||
8 | Sofie Dyrelund Rasmussen | 2007 | 332 | 42.44 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 44.03 | |||||||||
9 | Alberte Kirk Langschwager | 2007 | 330 | 42.51 | ||||||
Kolding SK | 44.09 | |||||||||
10 | Clara Dam Lukowski | 2007 | 318 | 43.07 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:00.00 | |||||||||
11 | Emilia Spangsberg | 2007 | 315 | 43.19 | ||||||
Kolding SK | 43.59 | |||||||||
12 | Mathilde Hvidberg | 2007 | 310 | 43.41 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 42.73 | |||||||||
13 | Sarah Qvist | 2007 | 306 | 43.61 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 48.11 | |||||||||
14 | Nanna Højstrøm | 2007 | 299 | 43.94 | ||||||
Kolding SK | 44.23 | |||||||||
15 | Agnes Wissing | 2007 | 294 | 44.20 | ||||||
Kolding SK | 51.39 | |||||||||
16 | Vigga Jacoby | 2007 | 267 | 45.62 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 49.00 | |||||||||
17 | Emilie Hemmeløff | 2008 | 263 | 45.83 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 45.77 | |||||||||
18 | Karla Hebeltoft Olesen | 2007 | 247 | 46.82 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 47.37 | |||||||||
19 | Dicte S. Falkenstrøm | 2008 | 184 | 51.64 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 54.06 | |||||||||
20 | Oceane Cailho | 2008 | 177 | 52.29 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 54.15 | |||||||||
21 | Lotta Træger | 2008 | 173 | 52.73 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 58.74 | |||||||||
22 | Thea Keinicke | 2007 | 163 | 53.76 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 57.41 | |||||||||
23 | Cornelia Gardias Peters | 2008 | 146 | 55.71 | ||||||
H2Odense | 56.22 | |||||||||
24 | Sarah Tranekjer | 2008 | 63 | 1:13.84 | ||||||
H2Odense | 1:21.30 | |||||||||
- | Katrine Vølund | 2008 | DSQ | Flere flyb ved tart | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 52.71 | |||||||||
- | Maria Kjer Rasmussen | 2007 | DSQ | tyvstart | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 49.29 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 26 maj 2019 |
Licens til H2Odense | Udskriftstidspunkt | 14:55 |
Resultat Løb 43 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2019 | Udskriftsdato | 26 maj 2019 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 17:20 | |||
Arrangør | H2Odense | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 maj 2019 |
Løb 43, 50m Bryst Damer børn, Finaler |
Matilde Schrøder(96), OSLF-STO - 32.25 (270516) |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Julie Philip | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.59 | ||||||
2 | Mathilde Møller | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.65 | ||||||
3 | Alma Sofie A. Bløcher | 2008 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.75 | ||||||
4 | Signe Jensen | 2007 | Svømmeklubben Sønderborg | 39.07 | ||||||
5 | Mikkeline Steen Stokkebro | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.92 | ||||||
6 | Kalina Gamisheva | 2008 | Svømmeklubben Sønderborg | 40.42 | ||||||
7 | Ella Stensgaard | 2008 | Hovedstadens Svømmeklub | 41.71 | ||||||
8 | Sofie Dyrelund Rasmussen | 2007 | Ringe Svømme Klub | 41.99 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 26 maj 2019 |
Licens til H2Odense | Udskriftstidspunkt | 17:20 |
Resultat Løb 44 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2019 | Udskriftsdato | 26 maj 2019 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 14:56 | |||
Arrangør | H2Odense | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 maj 2019 |
Løb 44, 50m Bryst Herrer børn, Indledende |
Lasse Pittioni(95), Gladsaxe - 28.77 (300514) |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Aksel Thuesen Güsmer | 2006 | 375 | 35.97 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 37.99 | |||||||||
2 | Mathias Lykke Sandison | 2007 | 315 | 38.12 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 39.46 | |||||||||
3 | Joachim Poulsen | 2006 | 308 | 38.40 | ||||||
Køge Svømmeklub | 40.77 | |||||||||
4 | Tristan Jensen | 2006 | 305 | 38.52 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 43.98 | |||||||||
5 | Mikkel Møller Nielsen | 2006 | 305 | 38.54 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 39.33 | |||||||||
6 | Laurits Poulsen | 2006 | 297 | 38.88 | ||||||
Køge Svømmeklub | 39.80 | |||||||||
7 | Eskild Noah Johannsen | 2006 | 282 | 39.53 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 40.89 | |||||||||
8 | Julius Schier | 2006 | 261 | 40.60 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 40.79 | |||||||||
9 | Karl Korfix Barlebo | 2006 | 257 | 40.77 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 43.74 | |||||||||
10 | Toke Hjalmar Nielsen | 2006 | 237 | 41.90 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 43.41 | |||||||||
11 | Halfdan Dahl Jespersen | 2006 | 222 | 42.85 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 44.50 | |||||||||
12 | Josef Assing Hvidt | 2006 | 210 | 43.63 | ||||||
Frem Odense | 44.43 | |||||||||
13 | Linus Klarskov Vidovic | 2007 | 209 | 43.67 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 44.67 | |||||||||
14 | Magnus Steen Andersen | 2006 | 207 | 43.81 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 44.77 | |||||||||
15 | Oskar Mühring | 2006 | 204 | 44.03 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 46.46 | |||||||||
16 | Lasse Hansen | 2006 | 194 | 44.78 | ||||||
Bov IF | 51.99 | |||||||||
17 | Ib Fang Wang | 2007 | 194 | 44.79 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 47.22 | |||||||||
18 | Simon Voldmester | 2007 | 183 | 45.67 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 47.47 | |||||||||
18 | Thor Nymark Pedersen | 2006 | 183 | 45.67 | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
20 | Mathias Gramstrup Madsen | 2006 | 182 | 45.76 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 46.89 | |||||||||
21 | Konradas Juska | 2007 | 162 | 47.58 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 48.42 | |||||||||
22 | Nikolaj Kobbernagel | 2007 | 159 | 47.90 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 53.20 | |||||||||
23 | Daniel Emil Lund Cliff | 2007 | 155 | 48.27 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 50.68 | |||||||||
24 | Calvin Christian Axen | 2006 | 149 | 48.85 | ||||||
Køge Svømmeklub | 1:04.13 | |||||||||
25 | Gilbert Eskildsen | 2008 | 144 | 49.45 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 53.16 | |||||||||
26 | Sebastian Rahr | 2006 | 139 | 50.02 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 53.48 | |||||||||
27 | Malthe Bak Wallentin | 2008 | 139 | 50.05 | ||||||
Frem Odense | 47.62 | |||||||||
28 | Lucas Dyrelund Rasmussen | 2007 | 129 | 51.32 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 52.39 | |||||||||
29 | Gustav Bøttiger | 2008 | 123 | 52.15 | ||||||
H2Odense | ||||||||||
30 | Malthe Petersen | 2008 | 114 | 53.49 | ||||||
Frem Odense | 53.78 | |||||||||
31 | Laurits Damsted Lund | 2007 | 108 | 54.40 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 55.13 | |||||||||
32 | Bertram Poser Jensen | 2008 | 90 | 57.82 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 58.68 | |||||||||
33 | Lauritz Høybye Olesen | 2009 | 69 | 1:03.24 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:09.14 | |||||||||
- | Peter Kristensen | 2007 | DNS | |||||||
Ringe Svømme Klub | 46.45 | |||||||||
- | Johan Lundsgaard Palm | 2008 | DSQ | asynkr arme v 10m | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 54.56 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 26 maj 2019 |
Licens til H2Odense | Udskriftstidspunkt | 14:56 |
Resultat Løb 44 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2019 | Udskriftsdato | 26 maj 2019 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 17:23 | |||
Arrangør | H2Odense | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 maj 2019 |
Løb 44, 50m Bryst Herrer børn, Finaler |
Lasse Pittioni(95), Gladsaxe - 28.77 (300514) |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Aksel Thuesen Güsmer | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.34 | ||||||
2 | Mathias Lykke Sandison | 2007 | Nyborg Svømmeklub | 37.43 | ||||||
3 | Joachim Poulsen | 2006 | Køge Svømmeklub | 37.90 | ||||||
4 | Tristan Jensen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.33 | ||||||
5 | Mikkel Møller Nielsen | 2006 | Ringe Svømme Klub | 38.68 | ||||||
6 | Eskild Noah Johannsen | 2006 | Svømmeklubben Sønderborg | 39.52 | ||||||
7 | Julius Schier | 2006 | Ringe Svømme Klub | 40.34 | ||||||
- | Laurits Poulsen | 2006 | Køge Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 26 maj 2019 |
Licens til H2Odense | Udskriftstidspunkt | 17:23 |
Resultat Løb 45 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2019 | Udskriftsdato | 26 maj 2019 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 14:29 | |||
Arrangør | H2Odense | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 maj 2019 |
Løb 45, 100m Frisvømning Damer, Finaler |
Nathalie Lindborg (91) Föreningen Trelleborg - 55.84 (170509) |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mikkeline Steen Stokkebro | 2007 | 459 | 32.32 | 1:07.02 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:07.49 | |||||||||
2 | Julie Philip | 2007 | 437 | 32.27 | 1:08.12 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:10.89 | |||||||||
3 | Alma Sofie A. Bløcher | 2008 | 422 | 32.21 | 1:08.89 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:12.96 | |||||||||
4 | Kalina Gamisheva | 2008 | 406 | 33.54 | 1:09.82 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:12.45 | |||||||||
5 | Karla Hebeltoft Olesen | 2007 | 361 | 35.46 | 1:12.58 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:13.24 | |||||||||
6 | Emilie Hemmeløff | 2008 | 346 | 35.54 | 1:13.61 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:13.91 | |||||||||
7 | Emilia Spangsberg | 2007 | 346 | 34.77 | 1:13.62 | |||||
Kolding SK | 1:13.86 | |||||||||
8 | Ella Stensgaard | 2008 | 340 | 34.93 | 1:14.03 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:15.56 | |||||||||
9 | Vigga Jacoby | 2007 | 324 | 36.21 | 1:15.22 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:16.68 | |||||||||
10 | Dagmar Stahl | 2007 | 307 | 35.74 | 1:16.60 | |||||
H2Odense | 1:20.25 | |||||||||
11 | Eszter Vad | 2007 | 292 | 36.17 | 1:17.91 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:23.84 | |||||||||
12 | Signe Christensen | 2008 | 280 | 37.65 | 1:18.99 | |||||
Kolding SK | 1:23.16 | |||||||||
13 | Sofie Skibelund | 2007 | 279 | 36.90 | 1:19.06 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:19.90 | |||||||||
14 | Clara Dam Lukowski | 2007 | 273 | 39.45 | 1:19.66 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:33.52 | |||||||||
15 | Agnes Wissing | 2007 | 254 | 37.97 | 1:21.55 | |||||
Kolding SK | 1:22.79 | |||||||||
16 | Lotta Træger | 2008 | 239 | 38.09 | 1:23.29 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:24.25 | |||||||||
17 | Atalie R. L. Pedersen | 2007 | 228 | 39.62 | 1:24.61 | |||||
H2Odense | 1:30.14 | |||||||||
18 | Dicte S. Falkenstrøm | 2008 | 220 | 42.49 | 1:25.60 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:30.78 | |||||||||
19 | Matilde A. B. Buch | 2008 | 198 | 40.70 | 1:28.70 | |||||
H2Odense | 1:26.17 | |||||||||
20 | Oceane Cailho | 2008 | 192 | 42.18 | 1:29.48 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:27.15 | |||||||||
21 | Maya K. Alstrup-Lopez | 2007 | 192 | 42.56 | 1:29.57 | |||||
Frem Odense | 1:30.90 | |||||||||
22 | Sarah Qvist | 2007 | 191 | 43.19 | 1:29.72 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:44.22 | |||||||||
23 | Thea Keinicke | 2007 | 176 | 44.25 | 1:32.11 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:32.97 | |||||||||
24 | Sara Lund Larsen | 2008 | 176 | 41.97 | 1:32.24 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:39.19 | |||||||||
25 | Cornelia Gardias Peters | 2008 | 170 | 43.11 | 1:33.20 | |||||
H2Odense | 1:31.77 | |||||||||
26 | Andrea Wagner | 2008 | 153 | 42.42 | 1:36.57 | |||||
H2Odense | 1:39.61 | |||||||||
27 | Signe Christiansen | 2008 | 145 | 42.28 | 1:38.21 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:35.26 | |||||||||
28 | Katrine Vølund | 2008 | 134 | 48.05 | 1:40.98 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:49.86 | |||||||||
29 | Sarah Tranekjer | 2008 | 83 | 53.02 | 1:58.24 | |||||
H2Odense | 1:53.85 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 26 maj 2019 |
Licens til H2Odense | Udskriftstidspunkt | 14:29 |
Resultat Løb 46 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2019 | Udskriftsdato | 26 maj 2019 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 14:35 | |||
Arrangør | H2Odense | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 maj 2019 |
Løb 46, 100m Frisvømning Herrer, Finaler |
Sebastian Ovesen(94, Kvik Kastrup - 51.73 (210517) |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Gustav Steen Andersen | 2006 | 456 | 29.62 | 1:00.92 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:01.20 | |||||||||
2 | Joachim Poulsen | 2006 | 437 | 29.36 | 1:01.78 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:04.46 | |||||||||
3 | Magnus Steen Andersen | 2006 | 398 | 31.29 | 1:03.77 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:07.79 | |||||||||
4 | Mikkel Møller Nielsen | 2006 | 396 | 31.30 | 1:03.86 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:05.59 | |||||||||
5 | Julian Vitus Pedersen | 2007 | 385 | 30.34 | 1:04.47 | |||||
H2Odense | 1:05.67 | |||||||||
6 | Eskild Noah Johannsen | 2006 | 381 | 30.95 | 1:04.69 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:05.56 | |||||||||
7 | Frederik Nielsen | 2006 | 374 | 31.33 | 1:05.09 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:05.58 | |||||||||
8 | Tristan Jensen | 2006 | 362 | 31.77 | 1:05.78 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:12.96 | |||||||||
9 | Karl Korfix Barlebo | 2006 | 361 | 31.41 | 1:05.84 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:07.93 | |||||||||
10 | Halfdan Dahl Jespersen | 2006 | 353 | 31.17 | 1:06.34 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:10.24 | |||||||||
11 | Laurits Poulsen | 2006 | 334 | 32.33 | 1:07.60 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:08.69 | |||||||||
12 | Boris Gamishev | 2007 | 332 | 32.52 | 1:07.68 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:08.86 | |||||||||
13 | Peter Kristensen | 2007 | 311 | 32.82 | 1:09.19 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:09.88 | |||||||||
14 | Ludvig L. Møller | 2006 | 305 | 33.27 | 1:09.67 | |||||
H2Odense | 1:10.11 | |||||||||
15 | Tobias Damsgaard | 2006 | 298 | 33.59 | 1:10.19 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:09.31 | |||||||||
16 | Julius Schier | 2006 | 288 | 34.24 | 1:10.96 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:11.25 | |||||||||
17 | Lukas Nissen | 2006 | 284 | 33.65 | 1:11.31 | |||||
Bov IF | 1:11.90 | |||||||||
18 | Lasse Hansen | 2006 | 281 | 34.21 | 1:11.56 | |||||
Bov IF | 1:12.57 | |||||||||
19 | Oskar Mühring | 2006 | 278 | 33.76 | 1:11.80 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:11.81 | |||||||||
20 | Linus Klarskov Vidovic | 2007 | 276 | 34.81 | 1:12.01 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:19.05 | |||||||||
21 | Josef Assing Hvidt | 2006 | 272 | 34.65 | 1:12.40 | |||||
Frem Odense | 1:14.59 | |||||||||
22 | Calvin Christian Axen | 2006 | 267 | 35.48 | 1:12.82 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:14.56 | |||||||||
23 | Konradas Juska | 2007 | 261 | 34.80 | 1:13.33 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:13.62 | |||||||||
24 | Daniel Emil Lund Cliff | 2007 | 258 | 35.22 | 1:13.61 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:19.47 | |||||||||
25 | Simon Voldmester | 2007 | 253 | 35.49 | 1:14.10 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:17.85 | |||||||||
26 | Frederik Billesø Beck | 2008 | 251 | 35.33 | 1:14.35 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:15.07 | |||||||||
27 | Mathias Gramstrup Madsen | 2006 | 231 | 36.01 | 1:16.45 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:14.08 | |||||||||
28 | Alexander R. S. Pedersen | 2006 | 224 | 36.34 | 1:17.22 | |||||
H2Odense | 1:19.50 | |||||||||
29 | Thor Nymark Pedersen | 2006 | 212 | 36.41 | 1:18.59 | |||||
Frem Odense | 1:20.75 | |||||||||
30 | Ib Fang Wang | 2007 | 208 | 36.70 | 1:19.12 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:21.55 | |||||||||
31 | Anders Hammam Saayda | 2006 | 206 | 37.52 | 1:19.41 | |||||
Frem Odense | 1:22.46 | |||||||||
32 | Johan Lundsgaard Palm | 2008 | 205 | 40.12 | 1:19.52 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:21.46 | |||||||||
33 | Frey Nielsen Memborg | 2010 | 199 | 39.07 | 1:20.30 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:30.98 | |||||||||
34 | Sebastian Rahr | 2006 | 191 | 38.53 | 1:21.36 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:18.28 | |||||||||
35 | Noah Á Fløtti Thomsen | 2007 | 186 | 39.60 | 1:22.09 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:27.56 | |||||||||
36 | Lucas Dyrelund Rasmussen | 2007 | 181 | 40.45 | 1:22.88 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:23.53 | |||||||||
37 | Sylvester Neto | 2007 | 177 | 39.98 | 1:23.43 | |||||
Frem Odense | 1:23.84 | |||||||||
38 | Malthe Bak Wallentin | 2008 | 167 | 41.03 | 1:25.09 | |||||
Frem Odense | 1:23.30 | |||||||||
39 | Philip Park-Nielsen | 2007 | 162 | 40.77 | 1:26.01 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:31.88 | |||||||||
40 | Gilbert Eskildsen | 2008 | 141 | 42.04 | 1:30.08 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:33.69 | |||||||||
41 | Louis Stæhr Bentsen | 2010 | 140 | 42.26 | 1:30.20 | |||||
H2Odense | 1:30.41 | |||||||||
42 | Emil A. Larsen | 2007 | 138 | 43.04 | 1:30.73 | |||||
Frem Odense | 1:30.72 | |||||||||
43 | Besian Selaci | 2007 | 133 | 42.52 | 1:31.68 | |||||
H2Odense | 1:34.11 | |||||||||
44 | Hjalmer Lunden | 2008 | 122 | 44.52 | 1:34.33 | |||||
H2Odense | 1:36.97 | |||||||||
45 | Malthe Petersen | 2008 | 119 | 44.96 | 1:35.27 | |||||
Frem Odense | 1:35.11 | |||||||||
46 | Bertram Poser Jensen | 2008 | 114 | 45.68 | 1:36.61 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:39.53 | |||||||||
47 | Silas Elving Kristiansen | 2008 | 106 | 44.72 | 1:38.82 | |||||
H2Odense | 1:42.01 | |||||||||
48 | Hjalte Vinther-Okholm | 2008 | 106 | 45.91 | 1:38.93 | |||||
H2Odense | 1:42.32 | |||||||||
49 | Jonathan R. S. Pedersen | 2011 | 105 | 45.98 | 1:39.28 | |||||
H2Odense | 1:47.39 | |||||||||
50 | Villads Birk | 2009 | 105 | 45.37 | 1:39.40 | |||||
H2Odense | 1:42.96 | |||||||||
51 | Vitus Stæhr Bentsen | 2012 | 103 | 46.88 | 1:39.96 | |||||
H2Odense | 1:45.12 | |||||||||
52 | Anders Beier | 2007 | 85 | 47.75 | 1:46.45 | |||||
H2Odense | 1:47.14 | |||||||||
- | Alexander Kirk | 2008 | DNS | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:41.39 | |||||||||
- | Gustav Bøttiger | 2008 | DSQ | tyvstart | ||||||
H2Odense | 1:23.17 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 26 maj 2019 |
Licens til H2Odense | Udskriftstidspunkt | 14:35 |
Resultat Løb 47 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2019 | Udskriftsdato | 26 maj 2019 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 14:40 | |||
Arrangør | H2Odense | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 maj 2019 |
Løb 47, 50m Rygsvømning Damer, Finaler |
Jeanette Ottesen (87) Kvik Kastrup - 29.74 (240508) |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mikkeline Steen Stokkebro | 2007 | 447 | 35.37 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 36.50 | |||||||||
2 | Mathilde Hvidberg | 2007 | 416 | 36.24 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 45.82 | |||||||||
3 | Mathilde Møller | 2007 | 400 | 36.71 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 37.89 | |||||||||
4 | Alma Sofie A. Bløcher | 2008 | 382 | 37.28 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 39.59 | |||||||||
5 | Karla Hebeltoft Olesen | 2007 | 340 | 38.74 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 41.17 | |||||||||
6 | Nanna Højstrøm | 2007 | 313 | 39.82 | ||||||
Kolding SK | 39.37 | |||||||||
7 | Vigga Jacoby | 2007 | 311 | 39.91 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 39.74 | |||||||||
8 | Ella Stensgaard | 2008 | 309 | 40.00 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 41.18 | |||||||||
9 | Maria Kjer Rasmussen | 2007 | 303 | 40.28 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 40.87 | |||||||||
10 | Julie Philip | 2007 | 291 | 40.79 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 41.48 | |||||||||
11 | Eszter Vad | 2007 | 248 | 43.02 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 42.30 | |||||||||
12 | Alberte Kirk Langschwager | 2007 | 237 | 43.72 | ||||||
Kolding SK | 42.91 | |||||||||
13 | Lotta Træger | 2008 | 230 | 44.11 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 45.86 | |||||||||
14 | Clara Dam Lukowski | 2007 | 223 | 44.61 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 49.45 | |||||||||
15 | Cornelia Gardias Peters | 2008 | 192 | 46.84 | ||||||
H2Odense | 47.16 | |||||||||
16 | Thea Keinicke | 2007 | 164 | 49.35 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 53.09 | |||||||||
17 | Andrea Wagner | 2008 | 156 | 50.17 | ||||||
H2Odense | ||||||||||
18 | Maya K. Alstrup-Lopez | 2007 | 153 | 50.57 | ||||||
Frem Odense | 53.69 | |||||||||
19 | Signe Christiansen | 2008 | 140 | 52.02 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 54.39 | |||||||||
20 | Sarah Tranekjer | 2008 | 105 | 57.21 | ||||||
H2Odense | 54.70 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 26 maj 2019 |
Licens til H2Odense | Udskriftstidspunkt | 14:40 |
Resultat Løb 48 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2019 | Udskriftsdato | 26 maj 2019 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 14:53 | |||
Arrangør | H2Odense | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 maj 2019 |
Løb 48, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler |
Magnus Jákupsson (94) Farum Svømmeklub - 26.41 (280516) |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mikkel Møller Nielsen | 2006 | 435 | 31.71 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 32.16 | |||||||||
2 | Aksel Thuesen Güsmer | 2006 | 397 | 32.70 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 33.17 | |||||||||
3 | Frederik Nielsen | 2006 | 372 | 33.40 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 33.44 | |||||||||
4 | Karl Korfix Barlebo | 2006 | 343 | 34.34 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 33.68 | |||||||||
5 | Gustav Steen Andersen | 2006 | 339 | 34.46 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 34.04 | |||||||||
6 | Eskild Noah Johannsen | 2006 | 329 | 34.82 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 35.96 | |||||||||
7 | Halfdan Dahl Jespersen | 2006 | 294 | 36.13 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 38.46 | |||||||||
8 | Frederik Billesø Beck | 2008 | 275 | 36.94 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 38.67 | |||||||||
9 | Laurits Poulsen | 2006 | 253 | 38.00 | ||||||
Køge Svømmeklub | 40.92 | |||||||||
10 | Boris Gamishev | 2007 | 234 | 38.96 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 39.58 | |||||||||
11 | Oskar Mühring | 2006 | 234 | 38.98 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 39.18 | |||||||||
12 | Ib Fang Wang | 2007 | 202 | 40.96 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 40.25 | |||||||||
13 | Daniel Emil Lund Cliff | 2007 | 201 | 41.02 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 44.98 | |||||||||
14 | Konradas Juska | 2007 | 198 | 41.21 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 42.63 | |||||||||
15 | Gustav Bøttiger | 2008 | 180 | 42.56 | ||||||
H2Odense | 43.86 | |||||||||
16 | Louis Stæhr Bentsen | 2010 | 173 | 43.07 | ||||||
H2Odense | 44.06 | |||||||||
17 | Nikolaj Kobbernagel | 2007 | 173 | 43.14 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 43.88 | |||||||||
18 | Frey Nielsen Memborg | 2010 | 160 | 44.21 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 46.32 | |||||||||
19 | Noah Á Fløtti Thomsen | 2007 | 148 | 45.39 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 52.89 | |||||||||
20 | Hjalmer Lunden | 2008 | 145 | 45.67 | ||||||
H2Odense | 47.45 | |||||||||
21 | Philip Park-Nielsen | 2007 | 140 | 46.27 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 49.78 | |||||||||
22 | Sylvester Neto | 2007 | 135 | 46.76 | ||||||
Frem Odense | 45.89 | |||||||||
23 | Lauritz Høybye Olesen | 2009 | 128 | 47.66 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 52.88 | |||||||||
24 | Laurits Damsted Lund | 2007 | 118 | 48.93 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 47.86 | |||||||||
25 | Besian Selaci | 2007 | 114 | 49.55 | ||||||
H2Odense | 50.01 | |||||||||
26 | Villads Birk | 2009 | 112 | 49.85 | ||||||
H2Odense | 51.64 | |||||||||
27 | Jonathan R. S. Pedersen | 2011 | 104 | 51.01 | ||||||
H2Odense | 52.30 | |||||||||
28 | Anders Beier | 2007 | 103 | 51.24 | ||||||
H2Odense | ||||||||||
29 | Vitus Stæhr Bentsen | 2012 | 102 | 51.30 | ||||||
H2Odense | 52.98 | |||||||||
30 | Silas Elving Kristiansen | 2008 | 101 | 51.51 | ||||||
H2Odense | 52.88 | |||||||||
31 | Hjalte Vinther-Okholm | 2008 | 84 | 54.78 | ||||||
H2Odense | 54.75 | |||||||||
- | Alexander Kirk | 2008 | DNS | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 50.38 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 26 maj 2019 |
Licens til H2Odense | Udskriftstidspunkt | 14:53 |
Resultat Løb 49 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2019 | Udskriftsdato | 26 maj 2019 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 14:54 | |||
Arrangør | H2Odense | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 maj 2019 |
Løb 49, 100m Butterfly Damer, Finaler |
Jeanette Ottesen (87) Kvik Kastrup - 1.00.75 (240508) |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mathilde Møller | 2007 | 409 | 34.81 | 1:14.72 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:17.78 | |||||||||
2 | Signe Jensen | 2007 | 388 | 35.18 | 1:16.06 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:23.50 | |||||||||
3 | Mathilde Hvidberg | 2007 | 297 | 37.33 | 1:23.07 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:23.45 | |||||||||
4 | Kalina Gamisheva | 2008 | 280 | 37.66 | 1:24.74 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:26.77 | |||||||||
5 | Signe Christensen | 2008 | 249 | 40.18 | 1:28.09 | |||||
Kolding SK | 1:28.55 | |||||||||
6 | Sofie Skibelund | 2007 | 237 | 39.94 | 1:29.61 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:35.99 | |||||||||
7 | Maria Kjer Rasmussen | 2007 | 235 | 41.17 | 1:29.80 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:26.53 | |||||||||
8 | Sofie Dyrelund Rasmussen | 2007 | 214 | 42.52 | 1:32.63 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:33.99 | |||||||||
9 | Nanna Højstrøm | 2007 | 191 | 43.89 | 1:36.28 | |||||
Kolding SK | 1:40.34 | |||||||||
10 | Matilde A. B. Buch | 2008 | 157 | 45.65 | 1:42.69 | |||||
H2Odense | 1:55.38 | |||||||||
11 | Dagmar Stahl | 2007 | 121 | 47.37 | 1:51.94 | |||||
H2Odense | ||||||||||
12 | Lotta Træger | 2008 | 116 | 51.74 | 1:53.68 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:56.21 | |||||||||
13 | Atalie R. L. Pedersen | 2007 | 110 | 51.75 | 1:55.64 | |||||
H2Odense | ||||||||||
14 | Sara Lund Larsen | 2008 | 91 | 2:03.18 | 2:03.18 | |||||
Ringe Svømme Klub | 2:18.53 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 26 maj 2019 |
Licens til H2Odense | Udskriftstidspunkt | 14:54 |
Resultat Løb 50 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2019 | Udskriftsdato | 26 maj 2019 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 15:00 | |||
Arrangør | H2Odense | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 maj 2019 |
Løb 50, 100m Butterfly Herrer, Finaler |
Magnus Jákupsson (94) Farum Svømmeklub - 55.17 (280517) |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Joachim Poulsen | 2006 | 374 | 31.80 | 1:09.14 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:14.17 | |||||||||
2 | Aksel Thuesen Güsmer | 2006 | 371 | 32.41 | 1:09.30 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:14.30 | |||||||||
3 | Toke Hjalmar Nielsen | 2006 | 355 | 32.30 | 1:10.36 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:11.93 | |||||||||
4 | Frederik Nielsen | 2006 | 329 | 33.62 | 1:12.13 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:14.50 | |||||||||
5 | Mathias Lykke Sandison | 2007 | 327 | 33.71 | 1:12.27 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:25.28 | |||||||||
6 | Gustav Steen Andersen | 2006 | 297 | 34.51 | 1:14.64 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:13.28 | |||||||||
7 | Julian Vitus Pedersen | 2007 | 288 | 32.97 | 1:15.40 | |||||
H2Odense | 1:16.80 | |||||||||
8 | Tristan Jensen | 2006 | 286 | 34.50 | 1:15.56 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:25.60 | |||||||||
9 | Boris Gamishev | 2007 | 247 | 34.71 | 1:19.35 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:26.04 | |||||||||
10 | Magnus Steen Andersen | 2006 | 228 | 37.91 | 1:21.48 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:23.06 | |||||||||
11 | Simon Voldmester | 2007 | 216 | 37.69 | 1:23.02 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:26.04 | |||||||||
12 | Tobias Damsgaard | 2006 | 203 | 38.13 | 1:24.64 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:20.45 | |||||||||
13 | Calvin Christian Axen | 2006 | 194 | 38.54 | 1:25.92 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:29.22 | |||||||||
14 | Lukas Nissen | 2006 | 180 | 39.51 | 1:28.18 | |||||
Bov IF | 1:26.98 | |||||||||
15 | Frederik Billesø Beck | 2008 | 171 | 38.61 | 1:29.65 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:27.04 | |||||||||
16 | Ludvig L. Møller | 2006 | 168 | 41.96 | 1:30.12 | |||||
H2Odense | ||||||||||
17 | Lasse Hansen | 2006 | 154 | 41.33 | 1:32.79 | |||||
Bov IF | 1:27.52 | |||||||||
18 | Linus Klarskov Vidovic | 2007 | 152 | 42.03 | 1:33.17 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:35.58 | |||||||||
19 | Alexander R. S. Pedersen | 2006 | 148 | 43.47 | 1:34.13 | |||||
H2Odense | ||||||||||
20 | Anders Hammam Saayda | 2006 | 142 | 41.73 | 1:35.35 | |||||
Frem Odense | 1:45.46 | |||||||||
21 | Emil A. Larsen | 2007 | 130 | 46.54 | 1:38.24 | |||||
Frem Odense | 1:45.07 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 26 maj 2019 |
Licens til H2Odense | Udskriftstidspunkt | 15:00 |
Resultat Løb 51 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2019 | Udskriftsdato | 26 maj 2019 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 19:01 | |||
Arrangør | H2Odense | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 maj 2019 |
Løb 51, 4X100m Medley Damer, Finaler |
H2Odense Damer, H2Odense - 4.23.25 (210517) |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | H2Odense Damer | 2000 | H2Odense | 4:29.81 | ||||||
Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | 34.55 | 1:10.84 | 1:10.84 | ||||||
Johanne A Andersson | 2003 | 35.48 | 1:14.73 | 2:25.57 | ||||||
Nikoline Andersen | 2003 | 29.05 | 1:03.30 | 3:28.87 | ||||||
My Phuong Bui | 2003 | 29.01 | 1:00.94 | 4:29.81 | ||||||
2 | Horsens Damer | 2000 | Horsens Svømmeklub | 4:32.95 | ||||||
Sofie Trekær Klausen | 2003 | 33.42 | 1:07.44 | 1:07.44 | ||||||
Cecilie Grøndal | 2002 | 36.76 | 1:17.96 | 2:25.40 | ||||||
Sofie Le Fevre | 2004 | 30.67 | 1:05.64 | 3:31.04 | ||||||
Mie Buch Nielsen | 2001 | 29.42 | 1:01.91 | 4:32.95 | ||||||
3 | H2Odense Damer 2 | 1997 | H2Odense | 4:42.96 | ||||||
Emilie Podiss Petersen | 2004 | 35.93 | 1:13.69 | 1:13.69 | ||||||
Freja Nicholas | 2000 | 36.49 | 1:17.84 | 2:31.53 | ||||||
Freya Ellehus | 2000 | 31.96 | 1:08.57 | 3:40.10 | ||||||
Cecilie Baraviec | 2000 | 30.08 | 1:02.86 | 4:42.96 | ||||||
4 | Rsk Piger | 2003 | Ringe Svømme Klub | 4:52.31 | ||||||
Thilde Rosen Lundsfryd | 2004 | 36.26 | 1:14.91 | 1:14.91 | ||||||
Olivia Hemmeløff | 2006 | 39.31 | 1:24.60 | 2:39.51 | ||||||
Anna Rønn | 2005 | 32.06 | 1:11.94 | 3:51.45 | ||||||
Caroline Broholm | 2003 | 28.62 | 1:00.86 | 4:52.31 | ||||||
5 | Horsens Damer 2 | 2000 | Horsens Svømmeklub | 4:53.74 | ||||||
Mille C. Berg | 2001 | 34.14 | 1:09.29 | 1:09.29 | ||||||
Jennifer Thorius Bek | 2000 | 38.96 | 1:23.23 | 2:32.52 | ||||||
Clara Matilde Carstensen | 2004 | 34.41 | 1:19.48 | 3:52.00 | ||||||
Caroline Nymann Sørensen | 2002 | 29.74 | 1:01.74 | 4:53.74 | ||||||
6 | Køge Piger 1 | 2005 | Køge Svømmeklub | 5:00.97 | ||||||
Julie Brix Østergaard | 2006 | 35.40 | 1:12.95 | 1:12.95 | ||||||
Olivia Mai Gustafson | 2005 | 38.98 | 1:24.96 | 2:37.91 | ||||||
Klara-Sofie Bollmann | 2006 | 34.32 | 1:15.50 | 3:53.41 | ||||||
Anna Hjorth Christensen | 2006 | 31.81 | 1:07.56 | 5:00.97 | ||||||
7 | Sks Dame | 2005 | Svømmeklubben Sønderborg | 5:03.01 | ||||||
Karoline Hellesøe | 2006 | 38.42 | 1:19.49 | 1:19.49 | ||||||
Signe Jensen | 2007 | 39.76 | 1:26.34 | 2:45.83 | ||||||
Ellen Jensen | 2005 | 32.42 | 1:11.13 | 3:56.96 | ||||||
Clara Kapke | 2006 | 30.85 | 1:06.05 | 5:03.01 | ||||||
8 | Kolding SK Piger | 2004 | Kolding SK | 5:06.92 | ||||||
Johanne Heilmann | 2005 | 38.03 | 1:17.18 | 1:17.18 | ||||||
Ane Christensen | 2006 | 42.92 | 2:03.88 | 3:21.06 | ||||||
Cille Christensen | 2004 | 38.41 | 1:10.78 | 4:31.84 | ||||||
Victoria Fræhr Piihl | 2005 | 35.08 | 35.08 | 5:06.92 | ||||||
9 | Hsk Damer | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 5:14.79 | ||||||
Katrine S. Kristensen | 2004 | 38.69 | 1:19.63 | 1:19.63 | ||||||
Mira Emilie Schmidt | 2003 | 38.79 | 1:25.70 | 2:45.33 | ||||||
Anne Stamholt | 2006 | 37.46 | 1:24.09 | 4:09.42 | ||||||
Anne Thastrup-Hansen | 2006 | 30.17 | 1:05.37 | 5:14.79 | ||||||
10 | Horsens Damer 3 | 2004 | Horsens Svømmeklub | 5:25.61 | ||||||
Caroline Madsen | 2004 | 36.09 | 1:13.96 | 1:13.96 | ||||||
Amalie Marie Wienberg | 2005 | 39.65 | 1:27.69 | 2:41.65 | ||||||
Signe Kristensen | 2006 | 39.24 | 1:30.06 | 4:11.71 | ||||||
Emma Bergene Hansen | 2005 | 34.44 | 1:13.90 | 5:25.61 | ||||||
11 | Nyborg Piger 3 | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 5:47.85 | ||||||
Laura Riber Memborg | 2004 | 43.54 | 1:29.84 | 1:29.84 | ||||||
Laura Rasmussen | 2005 | 44.47 | 1:39.08 | 3:08.92 | ||||||
Mathilde Vestergaard | 2006 | 37.78 | 1:21.49 | 4:30.41 | ||||||
Louise Kipper Pedersen | 2006 | 36.06 | 1:17.44 | 5:47.85 | ||||||
12 | Kolding SK Piger 2 | 2005 | Kolding SK | 5:48.11 | ||||||
Nanna Højstrøm | 2007 | 40.78 | 1:24.46 | 1:24.46 | ||||||
Alberte Kirk Langschwager | 2007 | 44.50 | 1:35.46 | 2:59.92 | ||||||
Signe Christensen | 2008 | 41.95 | 1:34.61 | 4:34.53 | ||||||
Emilia Spangsberg | 2007 | 35.92 | 1:13.58 | 5:48.11 | ||||||
13 | Nyborg Piger 4 | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 6:24.18 | ||||||
Freja Trasbo Vestergaard | 2006 | 45.80 | 1:33.88 | 1:33.88 | ||||||
Frederikke M. Christensen | 2006 | 45.98 | 1:38.84 | 3:12.72 | ||||||
Eszter Vad | 2007 | 45.07 | 1:45.64 | 4:58.36 | ||||||
Clara Lindstedt | 2006 | 40.63 | 1:25.82 | 6:24.18 | ||||||
- | Nyborg Piger 1 | 2001 | Nyborg Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Maja Johanne Pedersen | 2005 | 36.25 | 1:15.98 | 1:15.98 | ||||||
Maria Bebe Hansen | 2004 | 35.99 | 1:16.70 | 2:32.68 | ||||||
Randi Jørgensen | 2002 | 34.13 | 1:17.08 | 3:49.76 | ||||||
- | Nyborg Piger 2 | 2002 | Nyborg Svømmeklub | DSQ | 2 flyben v 150m | |||||
Cathrine Høst | 2004 | 39.71 | 2:02.28 | 2:02.28 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 26 maj 2019 |
Licens til H2Odense | Udskriftstidspunkt | 19:01 |
Resultat Løb 52 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2019 | Udskriftsdato | 26 maj 2019 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 19:07 | |||
Arrangør | H2Odense | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 maj 2019 |
Løb 52, 4X100m Medley Herrer, Finaler |
Lyngby Herrer, Lyngby Svømmeklub - 3.57.22 (260415) |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Horsens Herrer | 1999 | Horsens Svømmeklub | 4:04.10 | ||||||
Patrick Zakaryan Olsen | 2002 | 28.68 | 59.24 | 59.24 | ||||||
Krestian Gelmark-Sørensen | 2001 | 31.39 | 1:06.98 | 2:06.22 | ||||||
Lukas Lindstrøm | 1998 | 28.03 | 1:01.36 | 3:07.58 | ||||||
Nicklas Steen Hansen | 1999 | 25.89 | 56.52 | 4:04.10 | ||||||
2 | H2Odense Herrer | 2000 | H2Odense | 4:04.75 | ||||||
Mikkel Podiss Petersen | 2002 | 30.38 | 1:02.88 | 1:02.88 | ||||||
Oliver Hallenborg | 2002 | 31.79 | 1:08.61 | 2:11.49 | ||||||
Mads Sørensen | 2000 | 27.73 | 1:00.40 | 3:11.89 | ||||||
Andreas Bui | 2000 | 25.81 | 52.86 | 4:04.75 | ||||||
3 | H2Odense Herrer 2 | 2001 | H2Odense | 4:18.27 | ||||||
August B Bjerregaard | 2003 | 32.18 | 1:06.96 | 1:06.96 | ||||||
Casper Bang Clausen | 2003 | 35.50 | 1:15.94 | 2:22.90 | ||||||
Mads Juul Henriksen | 2004 | 28.10 | 1:01.84 | 3:24.74 | ||||||
Simon Juul Henriksen | 2001 | 25.76 | 53.53 | 4:18.27 | ||||||
4 | Horsens Herrer 2 | 1998 | Horsens Svømmeklub | 4:29.73 | ||||||
Nicklas B. Christensen | 2002 | 34.13 | 1:10.39 | 1:10.39 | ||||||
Christian Koch | 1998 | 35.15 | 1:16.61 | 2:27.00 | ||||||
Andreas Egemose Gregersen | 2003 | 28.36 | 1:02.69 | 3:29.69 | ||||||
Christian Johannesen | 2003 | 27.65 | 1:00.04 | 4:29.73 | ||||||
5 | Nyborg Drenge 1 | 2000 | Nyborg Svømmeklub | 4:38.30 | ||||||
Frederik Nielsen | 2006 | 35.73 | 1:13.39 | 1:13.39 | ||||||
Jonas Lykke Sandison | 2004 | 33.26 | 1:11.26 | 2:24.65 | ||||||
Teodor Thuelund | 2005 | 31.37 | 1:08.74 | 3:33.39 | ||||||
Piotr Stadnicki | 2004 | 30.03 | 1:04.91 | 4:38.30 | ||||||
6 | Køge Drenge 1 | 2004 | Køge Svømmeklub | 4:42.23 | ||||||
Stefan Helding Danielsen | 2005 | 34.70 | 1:11.45 | 1:11.45 | ||||||
Philip H. Christensen | 2004 | 38.94 | 1:23.90 | 2:35.35 | ||||||
Joachim Poulsen | 2006 | 31.08 | 1:08.74 | 3:44.09 | ||||||
Mikkel Roed | 2004 | 27.52 | 58.14 | 4:42.23 | ||||||
7 | Hsk Herre | 1998 | Haderslev Svømme Klub | 4:45.55 | ||||||
Mads Stamholt | 2003 | 33.52 | 1:09.09 | 1:09.09 | ||||||
Jonathan Bos | 1998 | 40.31 | 1:27.89 | 2:36.98 | ||||||
Rasmus Petersen | 2002 | 26.94 | 1:00.80 | 3:37.78 | ||||||
Andreas Bahnsen | 2005 | 31.72 | 1:07.77 | 4:45.55 | ||||||
8 | Sks Herre | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 4:49.39 | ||||||
Aksel Munksgaard-Ottosen | 2001 | 35.94 | 1:14.70 | 1:14.70 | ||||||
Boris Gamishev | 2007 | 39.66 | 1:26.49 | 2:41.19 | ||||||
André Iversen | 2001 | 31.86 | 1:05.06 | 3:46.25 | ||||||
Silas Åkerlind | 2005 | 29.36 | 1:03.14 | 4:49.39 | ||||||
9 | Rsk Drenge | 2000 | Ringe Svømme Klub | 4:53.53 | ||||||
Mikkel Møller Nielsen | 2006 | 34.08 | 1:09.95 | 1:09.95 | ||||||
Julius Schier | 2006 | 40.35 | 1:29.18 | 2:39.13 | ||||||
Luca Hertzog | 2005 | 31.02 | 1:08.53 | 3:47.66 | ||||||
Mads Himmelstrup Andersen | 2004 | 31.60 | 1:05.87 | 4:53.53 | ||||||
10 | Nyborg Drenge 2 | 2003 | Nyborg Svømmeklub | 4:57.06 | ||||||
Mathias Lykke Sandison | 2007 | 39.14 | 1:18.99 | 1:18.99 | ||||||
Mikkel Bredal Larsen | 2005 | 36.12 | 1:18.79 | 2:37.78 | ||||||
Toke Hjalmar Nielsen | 2006 | 33.35 | 1:12.30 | 3:50.08 | ||||||
Silas Plaetner | 2003 | 32.04 | 1:06.98 | 4:57.06 | ||||||
11 | Nyborg Drenge 3 | 2005 | Nyborg Svømmeklub | 6:02.74 | ||||||
Nikolaj Kobbernagel | 2007 | 43.99 | 1:34.59 | 1:34.59 | ||||||
Mathias Gramstrup Madsen | 2006 | 45.18 | 1:38.17 | 3:12.76 | ||||||
Oskar Mühring | 2006 | 39.03 | 1:30.22 | 4:42.98 | ||||||
Tobias Hansen | 2005 | 36.91 | 1:19.76 | 6:02.74 | ||||||
12 | Nyborg Drenge 4 | 2005 | Nyborg Svømmeklub | 6:33.73 | ||||||
Frey Nielsen Memborg | 2010 | 47.66 | 1:37.41 | 1:37.41 | ||||||
Gilbert Eskildsen | 2008 | 52.68 | 1:52.18 | 3:29.59 | ||||||
Lukas Skov Christiansen | 2005 | 45.76 | 1:43.30 | 5:12.89 | ||||||
Johan Lundsgaard Palm | 2008 | 40.47 | 1:20.84 | 6:33.73 | ||||||
13 | Nyborg Drenge 5 | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 7:15.38 | ||||||
Lauritz Høybye Olesen | 2009 | 52.90 | 1:50.73 | 1:50.73 | ||||||
Bertram Poser Jensen | 2008 | 57.55 | 2:03.49 | 3:54.22 | ||||||
Sebastian Rahr | 2006 | 49.33 | 1:56.04 | 5:50.26 | ||||||
Philip Park-Nielsen | 2007 | 39.36 | 1:25.12 | 7:15.38 | ||||||
- | Kolding SK Drenge | 2002 | Kolding SK | DSQ | tyvstart | |||||
Nichlas Nordlund Hansen | 2004 | 36.39 | 1:15.03 | 1:15.03 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 26 maj 2019 |
Licens til H2Odense | Udskriftstidspunkt | 19:07 |