Resultater for Ringsted Cup
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Uofficielt resultat |
|
Efter 0 af 10 heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Ringsted Sports center |
Arrangør |
Ringsted Svømmeklub |
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
17. sep 2022 to 18. sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
07-05-2023 13:14.01 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Ringsted Svømme Klub |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Ringsted Sports center |
Arrangør |
Ringsted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
17. sep 2022 to 18. sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer Herrer Junior/Senior - Final |
|
|
Sponsor |
Nordeafonden |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alexander Slente |
2004 |
SvømmeKlubben SYD |
|
573 |
1:59.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Andreas Stampe Dalgaard |
2004 |
Swim Team Taastrup |
|
567 |
2:00.02 |
+0.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Philip Krogh Brønnicke |
2000 |
Swim Team Taastrup |
|
566 |
2:00.09 |
+0.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emil Olsen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
|
511 |
2:04.27 |
+4.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Joakim Grøn-Henriksen |
2004 |
Ringsted Svømme Klub |
|
510 |
2:04.34 |
+4.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Daniel Didriksen |
2002 |
Frederiksværk Svømmeklub |
|
504 |
2:04.86 |
+5.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jonathan Nyegaard |
2007 |
Roskilde Svømning |
|
492 |
2:05.80 |
+6.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Felix Frederiksen |
2007 |
SvømmeKlubben SYD |
|
481 |
2:06.80 |
+7.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Joakim Schnack |
2004 |
Svømmeklubben SHS Stevns |
|
471 |
2:07.69 |
+8.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
August Larsen |
2005 |
Nakskov Svømme Klub |
|
455 |
2:09.14 |
+9.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emre Emil Tømmerby Kiliç |
2004 |
Ringsted Svømme Klub |
|
448 |
2:09.83 |
+10.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Frederik Skytte Nielsen |
2005 |
SvømmeKlubben SYD |
|
436 |
2:11.02 |
+11.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Malte Hjalholt |
2003 |
Solrød Svømmeklub |
|
428 |
2:11.83 |
+12.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Marius Sohnemann |
2007 |
Haslev Svømmeklub |
|
387 |
2:16.25 |
+16.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
William Ammitzbøll |
2006 |
Roskilde Svømning |
|
383 |
2:16.76 |
+17.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Karl-Johan Brandt |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
|
373 |
2:18.03 |
+18.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
August Juul-Andersen |
2007 |
Ringsted Svømme Klub |
|
369 |
2:18.44 |
+18.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Laurits Thøfner |
2004 |
Haslev Svømmeklub |
|
334 |
2:23.08 |
+23.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Mads Borch |
2006 |
Roskilde Svømning |
|
317 |
2:25.62 |
+26.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Viktor Lange |
2007 |
Roskilde Svømning |
|
305 |
2:27.50 |
+27.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Frederik Schmidt Johansen |
2002 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
305 |
2:27.54 |
+27.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Christoffer Andersen |
2007 |
Rønne Svømme Klub |
|
289 |
2:30.19 |
+30.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Karl Rosenkilde Ebbe |
2007 |
SvømmeKlubben SYD |
|
257 |
2:36.14 |
+36.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jacob Kelly |
2007 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 17-09-2022 10:48:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer Herrer Årgang - Final |
|
|
Sponsor |
Nordeafonden |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Viktor Damkjær Pyndt |
2008 |
SvømmeKlubben SYD |
|
461 |
2:08.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mikkel Stabell |
2009 |
SvømmeKlubben SYD |
|
414 |
2:13.23 |
+4.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Gustav Jørgensen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
402 |
2:14.55 |
+5.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
David Stoklund |
2008 |
Kalundborg SK |
|
368 |
2:18.57 |
+9.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Asger Gregersen |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
367 |
2:18.77 |
+10.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nick Nielsen |
2008 |
Solrød Svømmeklub |
|
351 |
2:20.81 |
+12.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Frederik Chabert Laxáfoss |
2009 |
Roskilde Svømning |
|
327 |
2:24.12 |
+15.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Oliver Dyrholm-Pilegaard |
2008 |
Svømmeklubben SHS Stevns |
|
316 |
2:25.74 |
+17.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Felix Schnack |
2009 |
Svømmeklubben SHS Stevns |
|
313 |
2:26.25 |
+17.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sander Y Hansen |
2009 |
Kalundborg SK |
|
304 |
2:27.74 |
+19.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Jalte Harpsøe Halberg |
2008 |
SvømmeKlubben SYD |
|
303 |
2:27.93 |
+19.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Jonatan Thrysøe |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
299 |
2:28.50 |
+19.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Gustav Langkær |
2009 |
Svømmeklubben SHS Stevns |
|
289 |
2:30.13 |
+21.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Jakob Hansen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
281 |
2:31.70 |
+23.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Mikkel Prüsse-Olsen |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
277 |
2:32.43 |
+23.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Mikkel Skoubo |
2008 |
Ringsted Svømme Klub |
|
261 |
2:35.37 |
+26.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Matti Miklos Júrak |
2008 |
Kalundborg SK |
|
240 |
2:39.75 |
+31.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Áron Barnabás Jurák |
2008 |
Kalundborg SK |
|
235 |
2:41.00 |
+32.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Wiliam Kabat |
2008 |
Ringsted Svømme Klub |
|
212 |
2:46.49 |
+37.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Elias Foss Larsen |
2008 |
Ringsted Svømme Klub |
|
208 |
2:47.65 |
+39.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Johan Reimer Ørsberg |
2008 |
Kalundborg SK |
|
195 |
2:51.19 |
+42.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Marcus Kjøng Seidenfaden |
2008 |
Svømmeklubben SHS Stevns |
|
193 |
2:51.84 |
+43.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Gabriel Sukkot |
2009 |
Ringsted Svømme Klub |
|
178 |
2:56.55 |
+47.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Sofus Nordly |
2009 |
Roskilde Svømning |
|
170 |
2:59.22 |
+50.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Aksel Siggaard Bengtsen |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
153 |
3:05.39 |
+56.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
David Sørensen |
2009 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 17-09-2022 10:48:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer Herrer Børn - Final |
|
|
Sponsor |
Nordeafonden |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maximilian Oxenbøll |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
282 |
2:31.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Villads Elias Friis |
2010 |
Roskilde Svømning |
|
264 |
2:34.75 |
+3.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mikkel Skytte Nielsen |
2010 |
SvømmeKlubben SYD |
|
262 |
2:35.10 |
+3.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kristoffer Slente |
2010 |
SvømmeKlubben SYD |
|
261 |
2:35.38 |
+3.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nikolaj Klempar Larsen |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
|
247 |
2:38.22 |
+6.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Villads Sigmann Dreyer |
2010 |
Kalundborg SK |
|
219 |
2:44.71 |
+13.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Villads Westen Tingsted |
2011 |
SvømmeKlubben SYD |
|
209 |
2:47.28 |
+15.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Oliver Thøsing Skourup |
2010 |
Solrød Svømmeklub |
|
207 |
2:47.92 |
+16.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Asbjørn Kristiansen |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
201 |
2:49.49 |
+18.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Filip Nielsen |
2010 |
Rønne Svømme Klub |
|
192 |
2:52.16 |
+20.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Magnus Eckhardt |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
170 |
2:59.36 |
+27.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Jeppe Bülow Møller |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
169 |
2:59.51 |
+28.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Victor Nielsen |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
|
139 |
3:11.59 |
+40.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Mads Bøtcher |
2013 |
Solrød Svømmeklub |
|
135 |
3:13.39 |
+41.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Emil Sejer |
2010 |
Roskilde Svømning |
|
123 |
3:19.73 |
+48.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Linus Paustian |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
|
119 |
3:21.50 |
+50.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Alfred Grimstrup |
2012 |
Svømmeklubben SHS Stevns |
|
114 |
3:24.83 |
+53.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Liam Wridt |
2010 |
Svømmeklubben SHS Stevns |
|
110 |
3:27.26 |
+55.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Mikkel Frimann |
2012 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
109 |
3:27.70 |
+56.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Thure Linde Petersen |
2012 |
Kalundborg SK |
|
99 |
3:34.12 |
+1:02.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
William Petersen |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
|
94 |
3:38.08 |
+1:06.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Viktor Poulin Pedersen |
2011 |
Kalundborg SK |
|
81 |
3:49.26 |
+1:17.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Linus Roest Hasløv |
2013 |
Kalundborg SK |
|
60 |
4:13.39 |
+1:41.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Silas Nielsen |
2010 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Hjalte Rasmussen |
2010 |
Roskilde Svømning |
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Mikkas Skoubo |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Matti Mejlby Ditlefsen |
2011 |
Kalundborg SK |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 17-09-2022 10:48:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17-09-2022 11:04.21 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Ringsted Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Ringsted Sports center |
Arrangør |
Ringsted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
17. sep 2022 to 18. sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 200m Rygsvømning Damer Damer junior/Senior - Final |
|
|
Sponsor |
Sydbank Ringsted |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ida Sohn |
2008 |
Rønne Svømme Klub |
|
618 |
2:19.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Silje Mathiasen |
2006 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
567 |
2:23.62 |
+4.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rebecca Skov Vinding |
2007 |
Kalundborg SK |
|
494 |
2:30.40 |
+10.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Silje Juul Kjeldsen |
2008 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
458 |
2:34.22 |
+14.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emmeline Sunekær |
2005 |
Ringsted Svømme Klub |
|
435 |
2:36.96 |
+17.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nicole Damhøj Andersen |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
|
404 |
2:40.84 |
+21.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Maja Hansen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
|
375 |
2:44.90 |
+25.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Marie Meier Vestermann |
2008 |
Roskilde Svømning |
|
359 |
2:47.25 |
+27.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emma Attrup |
2007 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
282 |
3:01.20 |
+41.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Caroline Birkedal Pedersen |
2007 |
Solrød Svømmeklub |
|
241 |
3:11.03 |
+51.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Caroline Øgendahl |
2008 |
Kalundborg SK |
|
219 |
3:17.31 |
+57.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Iben Birkholm |
2008 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Forlod rygliggende stilling andet end for at udføre en vending |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 17-09-2022 11:07:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 200m Rygsvømning Damer Damer Årgang - Final |
|
|
Sponsor |
Sydbank Ringsted |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Signe Skelvig |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
486 |
2:31.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Amalie Vogt Monberg |
2010 |
Solrød Svømmeklub |
|
328 |
2:52.39 |
+21.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anna Eirfeldt |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
|
303 |
2:56.97 |
+25.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Rosa Winther Gregersen |
2009 |
Haslev Svømmeklub |
|
263 |
3:05.51 |
+34.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Hannah Hultquist Moll |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
215 |
3:18.26 |
+47.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sophia Augustesen |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
198 |
3:23.80 |
+52.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Bianca Uhl |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 17-09-2022 11:07:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 200m Rygsvømning Damer Damer børn - Final |
|
|
Sponsor |
Sydbank Ringsted |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nikoline Bryde Nielsen |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
302 |
2:57.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emilia Nora Beyarslan |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
208 |
3:20.62 |
+23.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Regitze Isaksen |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
179 |
3:30.74 |
+33.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Smilla Magnolia Friis |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
169 |
3:35.08 |
+37.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sofia Lind Petersen |
2011 |
Haslev Svømmeklub |
|
163 |
3:37.36 |
+40.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Viola Trenter |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
130 |
3:54.22 |
+56.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Liva Kampf Brøndum |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
106 |
4:10.93 |
+1:13.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Caroline Tallov Søgaard |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
95 |
4:20.48 |
+1:23.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Marie Borch |
2011 |
Roskilde Svømning |
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Svømning på maven |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 17-09-2022 11:07:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17-09-2022 11:15.24 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Ringsted Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Ringsted Sports center |
Arrangør |
Ringsted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
17. sep 2022 to 18. sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 200m Rygsvømning Herrer Herrer Junior/Senior - Final |
|
|
Sponsor |
Rema 1000 Kaserne Allé |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vincent Borup Schärer |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
|
480 |
2:14.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Patrick Skov Vinding |
2005 |
Kalundborg SK |
|
424 |
2:20.56 |
+5.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Christoffer Bo Andersen |
2007 |
Roskilde Svømning |
|
368 |
2:27.40 |
+12.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sebastian Bruun Ibsen |
2007 |
Roskilde Svømning |
|
340 |
2:31.33 |
+16.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
August Juul-Andersen |
2007 |
Ringsted Svømme Klub |
|
303 |
2:37.11 |
+22.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sebastian Kørup |
2007 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Forlod rygliggende stilling andet end for at udføre en vending |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 17-09-2022 11:21:57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 200m Rygsvømning Herrer Herrer Årgang - Final |
|
|
Sponsor |
Rema 1000 Kaserne Allé |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Noa Riis |
2008 |
SvømmeKlubben SYD |
|
499 |
2:13.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tobias Møller-Munkøe |
2008 |
Roskilde Svømning |
|
320 |
2:34.32 |
+21.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sigurd Poulin Pedersen |
2009 |
Kalundborg SK |
|
235 |
2:51.14 |
+38.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Matti Suikkanen |
2009 |
SvømmeKlubben SYD |
|
228 |
2:52.82 |
+39.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Magnus Lykke Christensen |
2009 |
Ringsted Svømme Klub |
|
170 |
3:10.48 |
+57.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
William Schou |
2009 |
Haslev Svømmeklub |
|
166 |
3:12.13 |
+59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 17-09-2022 11:21:57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 200m Rygsvømning Herrer Herrer Børn - Final |
|
|
Sponsor |
Rema 1000 Kaserne Allé |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gustav Caning Nørskov |
2010 |
Roskilde Svømning |
|
181 |
3:06.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Traian Zacharias Pedersen |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
160 |
3:14.35 |
+7.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Carl Johan Chabert Laxafoss |
2011 |
Roskilde Svømning |
|
143 |
3:21.85 |
+15.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Marcus Ingemann Hansson |
2010 |
Roskilde Svømning |
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Forlod rygliggende stilling andet end for at udføre en vending |
|
|
|
|
- |
|
Valdemar Kruuse |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Forlod rygliggende stilling andet end for at udføre en vending |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 17-09-2022 11:21:57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17-09-2022 11:34.24 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Ringsted Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Ringsted Sports center |
Arrangør |
Ringsted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
17. sep 2022 to 18. sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 50m Frisvømning Damer Damer junior/Senior - Final |
|
|
Sponsor |
Ringsted kommune |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sisse Berg Olesen |
2005 |
Haslev Svømmeklub |
|
554 |
27.91 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Seline Nielsen |
2007 |
SvømmeKlubben SYD |
|
546 |
28.04 |
+0.13 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rebecca Skov Vinding |
2007 |
Kalundborg SK |
|
543 |
28.10 |
+0.19 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Olivia Lildballe Møller |
2004 |
Haslev Svømmeklub |
|
499 |
28.89 |
+0.98 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tanja H Nielsen |
1996 |
Svømmeklubben SHS Stevns |
|
495 |
28.97 |
+1.06 |
|
|
|
|
|
|
=6 |
|
Emilia Pico |
2008 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
490 |
29.07 |
+1.16 |
|
|
|
|
|
|
=6 |
|
Emmeline Sunekær |
2005 |
Ringsted Svømme Klub |
|
490 |
29.07 |
+1.16 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Hannah Rørbech |
2006 |
Swim Team Taastrup |
|
476 |
29.36 |
+1.45 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Rosalia Christiansen |
2007 |
Nakskov Svømme Klub |
|
440 |
30.14 |
+2.23 |
|
|
|
|
|
|
=10 |
|
Anne Holm |
1999 |
Svømmeklubben SHS Stevns |
|
428 |
30.42 |
+2.51 |
|
|
|
|
|
|
=10 |
|
Anne Sepstrup-Skjoldner |
2005 |
Solrød Svømmeklub |
|
428 |
30.42 |
+2.51 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Klara Frida Johansen |
2005 |
Roskilde Svømning |
|
415 |
30.72 |
+2.81 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Alberte Rosenstand |
2007 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
402 |
31.05 |
+3.14 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Rosa Cornelia Barrisøe |
2006 |
Swim Team Taastrup |
|
398 |
31.17 |
+3.26 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Chilli Nordahl Thompson |
2008 |
Svømmeklubben SHS Stevns |
|
383 |
31.56 |
+3.65 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Augusta Anemone Friis |
2006 |
Roskilde Svømning |
|
377 |
31.72 |
+3.81 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Thilde Thomsen |
2008 |
Kalundborg SK |
|
367 |
32.00 |
+4.09 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Mille Bækmark |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
367 |
32.01 |
+4.10 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Ella Palmund |
2008 |
Roskilde Svømning |
|
361 |
32.19 |
+4.28 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Madeleine Schou |
2008 |
Haslev Svømmeklub |
|
361 |
32.20 |
+4.29 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Jensine Højmark Skaaning |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
360 |
32.21 |
+4.30 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Caroline Fobian Hvidberg |
2008 |
Kalundborg SK |
|
352 |
32.47 |
+4.56 |
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Maja F. E. Kamper |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
348 |
32.57 |
+4.66 |
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Iben Chor Bjørn |
2008 |
Roskilde Svømning |
|
340 |
32.85 |
+4.94 |
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Emma Attrup |
2007 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
332 |
33.11 |
+5.20 |
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Iben Birkholm |
2008 |
SvømmeKlubben SYD |
|
325 |
33.33 |
+5.42 |
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Maja Burø Redke |
2007 |
Ringsted Svømme Klub |
|
316 |
33.64 |
+5.73 |
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Nina Caroline Nielsen |
2007 |
Kalundborg SK |
|
310 |
33.85 |
+5.94 |
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Lærke Jensen |
2008 |
Kalundborg SK |
|
301 |
34.19 |
+6.28 |
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Anna Müller |
2008 |
SvømmeKlubben SYD |
|
292 |
34.56 |
+6.65 |
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Jóhanna Johansen |
2008 |
Ringsted Svømme Klub |
|
291 |
34.60 |
+6.69 |
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Helena Fritz Larsen |
2007 |
Solrød Svømmeklub |
|
281 |
34.99 |
+7.08 |
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Caroline Øgendahl |
2008 |
Kalundborg SK |
|
267 |
35.59 |
+7.68 |
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Helena Cameron |
2008 |
Hawera Swimming Club |
|
266 |
35.63 |
+7.72 |
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Shaya Mortensen |
2008 |
Kalundborg SK |
|
259 |
35.95 |
+8.04 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Marie Louise B Andersen |
2005 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Celina Buhl-Madsen |
2008 |
Roskilde Svømning |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Rebecca Ella Madsen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 17-09-2022 11:47:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 50m Frisvømning Damer Damer Årgang - Final |
|
|
Sponsor |
Ringsted kommune |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Clara Dannerfjord Josty |
2009 |
Haslev Svømmeklub |
|
485 |
29.17 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mikala Valentin Eggertsen |
2009 |
Nakskov Svømme Klub |
|
439 |
30.17 |
+1.00 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Laura Storm Frimann |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
417 |
30.68 |
+1.51 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Eva De Maeyer |
2009 |
Roskilde Svømning |
|
415 |
30.72 |
+1.55 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mia Erica Armstead Evans |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
414 |
30.76 |
+1.59 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Julia Stanczyk |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
376 |
31.75 |
+2.58 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Aura-Xenia Korsgaard Fenger |
2010 |
Kalundborg SK |
|
371 |
31.90 |
+2.73 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Simone Cameron |
2010 |
Hawera Swimming Club |
|
371 |
31.91 |
+2.74 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Maria Gandrup Nygaard |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
363 |
32.14 |
+2.97 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emma Valeur Ladegaard |
2009 |
Haslev Svømmeklub |
|
356 |
32.35 |
+3.18 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emma Mahs |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
|
326 |
33.29 |
+4.12 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Milla Engsted Larsen |
2009 |
Haslev Svømmeklub |
|
315 |
33.69 |
+4.52 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Liva Holst Klarskov |
2009 |
Roskilde Svømning |
|
308 |
33.95 |
+4.78 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Pia Mercado |
2010 |
Solrød Svømmeklub |
|
296 |
34.40 |
+5.23 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Agnete Thyme |
2009 |
Kalundborg SK |
|
285 |
34.82 |
+5.65 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Alma S. L. Pedersen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
281 |
34.97 |
+5.80 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Asta Sejr Hansen |
2009 |
SvømmeKlubben SYD |
|
279 |
35.06 |
+5.89 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Selma Linde Petersen |
2010 |
Kalundborg SK |
|
274 |
35.28 |
+6.11 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Rosa Borch |
2009 |
Roskilde Svømning |
|
274 |
35.30 |
+6.13 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Alicia Dupont Larsen |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
271 |
35.42 |
+6.25 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Ingrid Schultz |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
268 |
35.56 |
+6.39 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Gry Ballin |
2010 |
Haslev Svømmeklub |
|
253 |
36.25 |
+7.08 |
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Agnes Thøfner |
2009 |
Haslev Svømmeklub |
|
245 |
36.62 |
+7.45 |
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Clara Kristine Ingeborg Anders |
2010 |
Haslev Svømmeklub |
|
237 |
37.04 |
+7.87 |
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Alma Neesen |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
234 |
37.18 |
+8.01 |
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Olivia Sommer |
2010 |
Rønne Svømme Klub |
|
231 |
37.32 |
+8.15 |
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Maja Oggesen |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
|
227 |
37.58 |
+8.41 |
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Isabella Josefine Petersen |
2010 |
SvømmeKlubben SYD |
|
226 |
37.59 |
+8.42 |
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Caroline Sommerlund |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
221 |
37.90 |
+8.73 |
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Asanka Tissera |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
|
220 |
37.98 |
+8.81 |
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Amanda Sofie Petersen |
2010 |
SvømmeKlubben SYD |
|
217 |
38.14 |
+8.97 |
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Emma Ludvigsen |
2010 |
SvømmeKlubben SYD |
|
207 |
38.71 |
+9.54 |
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Stella Fredebo |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
202 |
39.04 |
+9.87 |
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Anna Brandt |
2009 |
Nakskov Svømme Klub |
|
201 |
39.08 |
+9.91 |
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Trine Andresen |
2010 |
SvømmeKlubben SYD |
|
190 |
39.84 |
+10.67 |
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Sophia Erdmann Thiel |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
|
187 |
40.06 |
+10.89 |
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Agnes Henriksen |
2010 |
Haslev Svømmeklub |
|
171 |
41.28 |
+12.11 |
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Sascha Legaard Jensen |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
144 |
43.74 |
+14.57 |
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Elisabeth Jensen |
2009 |
Kalundborg SK |
|
141 |
44.04 |
+14.87 |
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Ella Harriet Smed Søndergaard |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
|
105 |
48.57 |
+19.40 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Freja Hansen |
2010 |
Kalundborg SK |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Josefine Petersen |
2010 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Bianca Uhl |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 17-09-2022 11:47:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 50m Frisvømning Damer Damer børn - Final |
|
|
Sponsor |
Ringsted kommune |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alma C. Thaysen |
2011 |
Ringsted Svømme Klub |
|
347 |
32.60 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Adele Svendsen |
2011 |
Swim Team Taastrup |
|
325 |
33.32 |
+0.72 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Laura Mahs |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
|
277 |
35.15 |
+2.55 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Frida Fobian Hvidberg |
2011 |
Kalundborg SK |
|
257 |
36.06 |
+3.46 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Caroline Bøtcher |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
|
231 |
37.33 |
+4.73 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Maja Victoria Collatz |
2011 |
Haslev Svømmeklub |
|
225 |
37.69 |
+5.09 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Esther Daugaard |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
|
208 |
38.69 |
+6.09 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sophia Nan Rasmussen |
2012 |
SvømmeKlubben SYD |
|
199 |
39.25 |
+6.65 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Victoria Høybye Olsen |
2011 |
SvømmeKlubben SYD |
|
186 |
40.12 |
+7.52 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Isabella Heidebo |
2012 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
182 |
40.40 |
+7.80 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Joa Harpsøe Halberg |
2011 |
SvømmeKlubben SYD |
|
180 |
40.58 |
+7.98 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Silke Watts |
2011 |
Svømmeklubben SHS Stevns |
|
175 |
40.95 |
+8.35 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Laura Stoltenberg |
2011 |
SvømmeKlubben SYD |
|
170 |
41.34 |
+8.74 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Gudrun Johansen |
2011 |
Ringsted Svømme Klub |
|
166 |
41.67 |
+9.07 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Carla Borella |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
162 |
42.05 |
+9.45 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Josefine Thielsen |
2012 |
Ringsted Svømme Klub |
|
160 |
42.16 |
+9.56 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Natasha Neoupaney |
2012 |
Haslev Svømmeklub |
|
147 |
43.36 |
+10.76 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Liv Langkjær |
2011 |
Ringsted Svømme Klub |
|
140 |
44.12 |
+11.52 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Telma Runarsdôttîr |
2012 |
Haslev Svømmeklub |
|
117 |
46.77 |
+14.17 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Caroline Tallov Søgaard |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
115 |
47.10 |
+14.50 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Liva Kampf Brøndum |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
114 |
47.26 |
+14.66 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Anna Clara Nielsen |
2012 |
SvømmeKlubben SYD |
|
113 |
47.29 |
+14.69 |
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Nikoline Hoffmeyer |
2012 |
Kalundborg SK |
|
108 |
48.07 |
+15.47 |
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Josefine Dejløw Sonne |
2013 |
Ringsted Svømme Klub |
|
105 |
48.49 |
+15.89 |
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Josefine Pedersen |
2012 |
Svømmeklubben SHS Stevns |
|
97 |
49.85 |
+17.25 |
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Linda Neittaanmäki |
2012 |
Kalundborg SK |
|
81 |
52.84 |
+20.24 |
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Dagmar Starcke Mortensen |
2013 |
Ringsted Svømme Klub |
|
79 |
53.28 |
+20.68 |
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Melanie Bjørn |
2013 |
Kalundborg SK |
|
32 |
1:12.06 |
+39.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 17-09-2022 11:47:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17-09-2022 13:34.25 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Ringsted Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Ringsted Sports center |
Arrangør |
Ringsted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
17. sep 2022 to 18. sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer Herrer Junior/Senior - Final |
|
|
Sponsor |
Føtex Ringsted |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alexander Slente |
2004 |
SvømmeKlubben SYD |
|
555 |
24.52 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Malthe Berlin |
2005 |
Rønne Svømme Klub |
|
548 |
24.63 |
+0.11 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Christopher Vejlbo Hansen |
2005 |
Haslev Svømmeklub |
|
533 |
24.86 |
+0.34 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Casper Mørkhøj Hartington |
2002 |
Solrød Svømmeklub |
|
515 |
25.14 |
+0.62 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Adam Bugge Frandsen |
2005 |
Ringsted Svømme Klub |
|
492 |
25.53 |
+1.01 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emre Emil Tømmerby Kiliç |
2004 |
Ringsted Svømme Klub |
|
491 |
25.54 |
+1.02 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Tobias Mølbak |
2004 |
Ringsted Svømme Klub |
|
490 |
25.57 |
+1.05 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Morten Kilhof |
2000 |
Solrød Svømmeklub |
|
475 |
25.82 |
+1.30 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Zacharias Houman |
2006 |
Ringsted Svømme Klub |
|
472 |
25.88 |
+1.36 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Peter K. M. Petersen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
|
472 |
25.89 |
+1.37 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Andreas Stampe Dalgaard |
2004 |
Swim Team Taastrup |
|
467 |
25.98 |
+1.46 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Patrick Skov Vinding |
2005 |
Kalundborg SK |
|
456 |
26.19 |
+1.67 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Jonathan Nyegaard |
2007 |
Roskilde Svømning |
|
444 |
26.41 |
+1.89 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Victor Hemmingsen |
2006 |
Ringsted Svømme Klub |
|
441 |
26.47 |
+1.95 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Alexander Oxenbøll |
2006 |
Swim Team Taastrup |
|
437 |
26.55 |
+2.03 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Felix Frederiksen |
2007 |
SvømmeKlubben SYD |
|
429 |
26.72 |
+2.20 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Frederik Isaksen |
2007 |
Roskilde Svømning |
|
428 |
26.75 |
+2.23 |
|
|
|
|
|
|
=18 |
|
Emil Olsen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
|
419 |
26.94 |
+2.42 |
|
|
|
|
|
|
=18 |
|
Jonas Rask |
2006 |
Kalundborg SK |
|
419 |
26.94 |
+2.42 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Joakim Schnack |
2004 |
Svømmeklubben SHS Stevns |
|
417 |
26.97 |
+2.45 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Patrick S. Hansen |
2000 |
Swim Team Taastrup |
|
404 |
27.25 |
+2.73 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Johan Lykkebo Larsen |
2007 |
Kalundborg SK |
|
382 |
27.77 |
+3.25 |
|
|
|
|
|
|
23 |
|
William Ammitzbøll |
2006 |
Roskilde Svømning |
|
368 |
28.11 |
+3.59 |
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Marius Sohnemann |
2007 |
Haslev Svømmeklub |
|
363 |
28.25 |
+3.73 |
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Frederik Skytte Nielsen |
2005 |
SvømmeKlubben SYD |
|
345 |
28.72 |
+4.20 |
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Karl-Johan Brandt |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
|
343 |
28.78 |
+4.26 |
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Mads Borch |
2006 |
Roskilde Svømning |
|
320 |
29.46 |
+4.94 |
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Viktor Lange |
2007 |
Roskilde Svømning |
|
304 |
29.95 |
+5.43 |
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Christoffer Andersen |
2007 |
Rønne Svømme Klub |
|
276 |
30.95 |
+6.43 |
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Karl Rosenkilde Ebbe |
2007 |
SvømmeKlubben SYD |
|
237 |
32.54 |
+8.02 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anders Andresen |
2006 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Sebastian Kørup |
2007 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Jacob Kelly |
2007 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 17-09-2022 13:08:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer Herrer Årgang - Final |
|
|
Sponsor |
Føtex Ringsted |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
David Stoklund |
2008 |
Kalundborg SK |
|
420 |
26.90 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jarl Bjerregaard Abrahamsen |
2009 |
SvømmeKlubben SYD |
|
401 |
27.32 |
+0.42 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nick Nielsen |
2008 |
Solrød Svømmeklub |
|
369 |
28.09 |
+1.19 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Frederik Chabert Laxáfoss |
2009 |
Roskilde Svømning |
|
344 |
28.76 |
+1.86 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Viktor Damkjær Pyndt |
2008 |
SvømmeKlubben SYD |
|
341 |
28.85 |
+1.95 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Felix Schnack |
2009 |
Svømmeklubben SHS Stevns |
|
327 |
29.25 |
+2.35 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
William Kongslev |
2008 |
Haslev Svømmeklub |
|
324 |
29.34 |
+2.44 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Asger Gregersen |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
324 |
29.35 |
+2.45 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sander Y Hansen |
2009 |
Kalundborg SK |
|
320 |
29.47 |
+2.57 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mikkel Skoubo |
2008 |
Ringsted Svømme Klub |
|
318 |
29.53 |
+2.63 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Gustav Jørgensen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
311 |
29.74 |
+2.84 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Oliver Dyrholm-Pilegaard |
2008 |
Svømmeklubben SHS Stevns |
|
293 |
30.35 |
+3.45 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Matti Suikkanen |
2009 |
SvømmeKlubben SYD |
|
291 |
30.42 |
+3.52 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Gustav Langkær |
2009 |
Svømmeklubben SHS Stevns |
|
285 |
30.61 |
+3.71 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Jakob Hansen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
272 |
31.09 |
+4.19 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Áron Barnabás Jurák |
2008 |
Kalundborg SK |
|
267 |
31.29 |
+4.39 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Matti Miklos Júrak |
2008 |
Kalundborg SK |
|
260 |
31.55 |
+4.65 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Sune Berg Olesen |
2009 |
Haslev Svømmeklub |
|
256 |
31.71 |
+4.81 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Sigurd Poulin Pedersen |
2009 |
Kalundborg SK |
|
245 |
32.21 |
+5.31 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Mikkel Prüsse-Olsen |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
244 |
32.22 |
+5.32 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Wiliam Kabat |
2008 |
Ringsted Svømme Klub |
|
241 |
32.38 |
+5.48 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Johan Reimer Ørsberg |
2008 |
Kalundborg SK |
|
237 |
32.54 |
+5.64 |
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Tobias Teodore Ipsen |
2009 |
Rønne Svømme Klub |
|
214 |
33.69 |
+6.79 |
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Marcus Kjøng Seidenfaden |
2008 |
Svømmeklubben SHS Stevns |
|
192 |
34.93 |
+8.03 |
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Magnus Lykke Christensen |
2009 |
Ringsted Svømme Klub |
|
180 |
35.64 |
+8.74 |
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Sofus Nordly |
2009 |
Roskilde Svømning |
|
172 |
36.23 |
+9.33 |
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Bertram Hallberg |
2009 |
Rønne Svømme Klub |
|
168 |
36.50 |
+9.60 |
|
|
|
|
|
|
28 |
|
David Sørensen |
2009 |
Ringsted Svømme Klub |
|
164 |
36.79 |
+9.89 |
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Oliver Bardtrum |
2009 |
Svømmeklubben SHS Stevns |
|
122 |
40.57 |
+13.67 |
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Vilfred Lyhne Nyvang |
2009 |
Ringsted Svømme Klub |
|
103 |
42.95 |
+16.05 |
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Nikolaj Lynge Paysen |
2009 |
Ringsted Svømme Klub |
|
61 |
51.09 |
+24.19 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mikkel Stabell |
2009 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Asbjørn Stange |
2008 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 17-09-2022 13:08:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer Herrer Børn - Final |
|
|
Sponsor |
Føtex Ringsted |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maximilian Oxenbøll |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
264 |
31.39 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Villads Sigmann Dreyer |
2010 |
Kalundborg SK |
|
255 |
31.79 |
+0.40 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kristoffer Slente |
2010 |
SvømmeKlubben SYD |
|
225 |
33.13 |
+1.74 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Villads Westen Tingsted |
2011 |
SvømmeKlubben SYD |
|
210 |
33.90 |
+2.51 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oliver Thøsing Skourup |
2010 |
Solrød Svømmeklub |
|
204 |
34.23 |
+2.84 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mikkas Skoubo |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
|
197 |
34.63 |
+3.24 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Filip Nielsen |
2010 |
Rønne Svømme Klub |
|
192 |
34.91 |
+3.52 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mikkel Skytte Nielsen |
2010 |
SvømmeKlubben SYD |
|
185 |
35.38 |
+3.99 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Silas Kjøng Seidenfaden |
2010 |
Svømmeklubben SHS Stevns |
|
183 |
35.45 |
+4.06 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Asger Mørk Attrup |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
165 |
36.71 |
+5.32 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Carl Johan Chabert Laxafoss |
2011 |
Roskilde Svømning |
|
163 |
36.89 |
+5.50 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Hjalte Rasmussen |
2010 |
Roskilde Svømning |
|
158 |
37.26 |
+5.87 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Mads Bøtcher |
2013 |
Solrød Svømmeklub |
|
156 |
37.40 |
+6.01 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Anthon Grimstrup |
2011 |
Svømmeklubben SHS Stevns |
|
154 |
37.60 |
+6.21 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Magnus Eckhardt |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
149 |
38.02 |
+6.63 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Victor Nielsen |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
|
140 |
38.76 |
+7.37 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Wilfred Enggaard |
2011 |
Ringsted Svømme Klub |
|
138 |
38.98 |
+7.59 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Alfred Grimstrup |
2012 |
Svømmeklubben SHS Stevns |
|
124 |
40.40 |
+9.01 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Oliver Mejborn |
2011 |
SvømmeKlubben SYD |
|
121 |
40.68 |
+9.29 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Villiam Frandsen |
2010 |
Rønne Svømme Klub |
|
117 |
41.17 |
+9.78 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Simon Pio |
2010 |
Haslev Svømmeklub |
|
105 |
42.64 |
+11.25 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Mikkel Frimann |
2012 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
100 |
43.42 |
+12.03 |
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Thure Linde Petersen |
2012 |
Kalundborg SK |
|
99 |
43.52 |
+12.13 |
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Oskar Dyrholm pilegaard |
2011 |
Svømmeklubben SHS Stevns |
|
97 |
43.83 |
+12.44 |
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Albert Grøn-Henriksen |
2013 |
Ringsted Svømme Klub |
|
97 |
43.84 |
+12.45 |
|
|
|
|
|
|
26 |
|
William Petersen |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
|
97 |
43.87 |
+12.48 |
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Emil Veliqi |
2012 |
SvømmeKlubben SYD |
|
95 |
44.09 |
+12.70 |
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Liam Wridt |
2010 |
Svømmeklubben SHS Stevns |
|
94 |
44.27 |
+12.88 |
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Aske Klaaby |
2013 |
Nakskov Svømme Klub |
|
83 |
46.20 |
+14.81 |
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Viktor Poulin Pedersen |
2011 |
Kalundborg SK |
|
81 |
46.51 |
+15.12 |
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Malthe Dalsgaard Hemmingse |
2011 |
SvømmeKlubben SYD |
|
74 |
47.81 |
+16.42 |
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Phillip Christensen |
2011 |
SvømmeKlubben SYD |
|
74 |
48.01 |
+16.62 |
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Valdemar Peter Bryde |
2013 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
63 |
50.58 |
+19.19 |
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Marcus Ingemann Hansson |
2010 |
Roskilde Svømning |
|
57 |
52.32 |
+20.93 |
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Noah Sukkot |
2011 |
Ringsted Svømme Klub |
|
46 |
55.96 |
+24.57 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Matti Mejlby Ditlefsen |
2011 |
Kalundborg SK |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Linus Roest Hasløv |
2013 |
Kalundborg SK |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 17-09-2022 13:08:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17-09-2022 18:13.28 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Ringsted Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Ringsted Sports center |
Arrangør |
Ringsted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
17. sep 2022 to 18. sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 100m Medley Damer Damer junior/Senior - Final |
|
|
Sponsor |
Sydbank Ringsted |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Caroline P. Mathiesen |
2001 |
Solrød Svømmeklub |
|
599 |
1:07.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ida Sohn |
2008 |
Rønne Svømme Klub |
|
548 |
1:09.02 |
+1.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mathilde P. Mathiesen |
2004 |
Solrød Svømmeklub |
|
524 |
1:10.06 |
+3.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=4 |
|
Caroline Søe Jepsen |
2007 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
504 |
1:10.97 |
+3.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=4 |
|
Silje Mathiasen |
2006 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
504 |
1:10.97 |
+3.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Josephine N. Østergaard |
2005 |
SvømmeKlubben SYD |
|
501 |
1:11.12 |
+4.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emmeline Sunekær |
2005 |
Ringsted Svømme Klub |
|
458 |
1:13.28 |
+6.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Astrid Pries Hansen |
2007 |
Nakskov Svømme Klub |
|
432 |
1:14.74 |
+7.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Nicole Damhøj Andersen |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
|
426 |
1:15.05 |
+8.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Silja Nøhr Mortensen |
2003 |
Swim Team Taastrup |
|
415 |
1:15.71 |
+8.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Maria Agnes Jakobsen |
2007 |
Swim Team Taastrup |
|
414 |
1:15.81 |
+8.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Malene Reynolds |
2005 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
403 |
1:16.46 |
+9.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Julia Vincentz |
2007 |
Roskilde Svømning |
|
399 |
1:16.71 |
+9.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Alberte Bendix Raunkjær |
2007 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
384 |
1:17.72 |
+10.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Rosalia Christiansen |
2007 |
Nakskov Svømme Klub |
|
381 |
1:17.95 |
+10.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Emma Spang |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
|
377 |
1:18.17 |
+11.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Naja-Amalie Hallengreen |
2008 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
374 |
1:18.39 |
+11.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Laura Thomadsen |
2004 |
Swim Team Taastrup |
|
361 |
1:19.33 |
+12.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Amanda Fafner |
2007 |
Kalundborg SK |
|
356 |
1:19.72 |
+12.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Mathilde Rygaard Hansen |
2008 |
Solrød Svømmeklub |
|
350 |
1:20.12 |
+13.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Maja Hansen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
|
349 |
1:20.24 |
+13.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Marie Meier Vestermann |
2008 |
Roskilde Svømning |
|
332 |
1:21.61 |
+14.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Thilde Thomsen |
2008 |
Kalundborg SK |
|
319 |
1:22.63 |
+15.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Klara Frida Johansen |
2005 |
Roskilde Svømning |
|
294 |
1:24.92 |
+17.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Lærke Jensen |
2008 |
Kalundborg SK |
|
270 |
1:27.33 |
+20.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Anna Müller |
2008 |
SvømmeKlubben SYD |
|
233 |
1:31.71 |
+24.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Caroline Birkedal Pedersen |
2007 |
Solrød Svømmeklub |
|
222 |
1:33.19 |
+26.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Helena Cameron |
2008 |
Hawera Swimming Club |
|
207 |
1:35.47 |
+28.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emma Haagen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Afsluttede ikke svømmearten korrekt |
|
|
|
|
- |
|
Ida Hartz Johnsen |
2008 |
Haslev Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Afsluttede ikke svømmearten korrekt |
|
|
|
|
- |
|
Silje Juul Kjeldsen |
2008 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Afsluttede ikke svømmearten korrekt |
|
|
|
|
- |
|
Jóhanna Johansen |
2008 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 17-09-2022 13:39:24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 100m Medley Damer Damer Årgang - Final |
|
|
Sponsor |
Sydbank Ringsted |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Signe Skelvig |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
475 |
1:12.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alberte Hjarbæk |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
354 |
1:19.85 |
+7.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Simone Cameron |
2010 |
Hawera Swimming Club |
|
335 |
1:21.29 |
+8.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Adrianna Pedersen |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
321 |
1:22.50 |
+10.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Amalie Vogt Monberg |
2010 |
Solrød Svømmeklub |
|
310 |
1:23.42 |
+11.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Maria Gandrup Nygaard |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
307 |
1:23.70 |
+11.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Rosa Sofie Wismarch Mørch |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
290 |
1:25.31 |
+12.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Amalie Badensø |
2009 |
Haslev Svømmeklub |
|
285 |
1:25.83 |
+13.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Anna Eirfeldt |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
|
284 |
1:25.89 |
+13.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ellen Juul-Andersen |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
|
273 |
1:27.08 |
+14.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Liva Holst Klarskov |
2009 |
Roskilde Svømning |
|
269 |
1:27.53 |
+15.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Rosa Winther Gregersen |
2009 |
Haslev Svømmeklub |
|
263 |
1:28.15 |
+15.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Victoria Amalie Mouritzen |
2009 |
Ringsted Svømme Klub |
|
262 |
1:28.30 |
+15.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Karla Hemming Schaarup |
2009 |
Ringsted Svømme Klub |
|
244 |
1:30.41 |
+18.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Sophia Augustesen |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
241 |
1:30.69 |
+18.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Hannah Hultquist Moll |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
236 |
1:31.40 |
+19.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Rosa Pico |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
225 |
1:32.85 |
+20.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Laura Keller Thorgrimson |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
213 |
1:34.58 |
+22.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Asanka Tissera |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
|
186 |
1:38.85 |
+26.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Olivia Sommer |
2010 |
Rønne Svømme Klub |
|
178 |
1:40.29 |
+27.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Andrea Frederikke Pedersen |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
159 |
1:44.27 |
+31.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Emilia Vivian Guldbæk Granno |
2009 |
Ringsted Svømme Klub |
|
156 |
1:44.89 |
+32.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Anna Andersen |
2010 |
Svømmeklubben SHS Stevns |
|
136 |
1:49.83 |
+37.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Clara Dannerfjord Josty |
2009 |
Haslev Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Afsluttede ikke svømmearten korrekt |
|
|
|
|
- |
|
Maja Oggesen |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Forlod rygliggende stilling andet end for at udføre en vending |
|
|
|
|
- |
|
Freja Hansen |
2010 |
Kalundborg SK |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 17-09-2022 13:39:24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 100m Medley Damer Damer børn - Final |
|
|
Sponsor |
Sydbank Ringsted |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alma C. Thaysen |
2011 |
Ringsted Svømme Klub |
|
276 |
1:26.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Laura Mahs |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
|
227 |
1:32.59 |
+5.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emilia Nora Beyarslan |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
213 |
1:34.61 |
+7.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Frida Fobian Hvidberg |
2011 |
Kalundborg SK |
|
211 |
1:34.80 |
+8.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emma Dejløw Sonne |
2011 |
Ringsted Svømme Klub |
|
210 |
1:35.07 |
+8.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Regitze Isaksen |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
190 |
1:38.15 |
+11.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emilia Klarskov |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
153 |
1:45.48 |
+18.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Smilla Magnolia Friis |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
139 |
1:48.92 |
+22.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Viola Trenter |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
138 |
1:49.30 |
+22.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Gudrun Johansen |
2011 |
Ringsted Svømme Klub |
|
137 |
1:49.40 |
+22.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Josefine Pedersen |
2012 |
Svømmeklubben SHS Stevns |
|
78 |
2:11.70 |
+45.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Marie Borch |
2011 |
Roskilde Svømning |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Afsluttede ikke svømmearten korrekt |
|
|
|
|
- |
|
Carla Borella |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Afsluttede ikke svømmearten korrekt |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 17-09-2022 13:39:24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17-09-2022 14:14.43 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Ringsted Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Ringsted Sports center |
Arrangør |
Ringsted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
17. sep 2022 to 18. sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 100m Medley Herrer Herrer Junior/Senior - Final |
|
|
Sponsor |
Rema 1000 Kaserne Allé |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Joakim Grøn-Henriksen |
2004 |
Ringsted Svømme Klub |
|
559 |
59.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Philip Krogh Brønnicke |
2000 |
Swim Team Taastrup |
|
509 |
1:01.71 |
+1.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Malthe Berlin |
2005 |
Rønne Svømme Klub |
|
502 |
1:01.98 |
+2.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Simon Hejbroch |
2006 |
Swim Team Taastrup |
|
484 |
1:02.74 |
+2.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alexander Slente |
2004 |
SvømmeKlubben SYD |
|
479 |
1:02.98 |
+3.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Christian Søe Jepsen |
2005 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
444 |
1:04.58 |
+4.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Victor Hemmingsen |
2006 |
Ringsted Svømme Klub |
|
402 |
1:06.73 |
+6.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Patrick Skov Vinding |
2005 |
Kalundborg SK |
|
402 |
1:06.76 |
+6.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Tobias Mølbak |
2004 |
Ringsted Svømme Klub |
|
379 |
1:08.08 |
+8.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Morten Kilhof |
2000 |
Solrød Svømmeklub |
|
368 |
1:08.73 |
+8.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sebastian Bruun Ibsen |
2007 |
Roskilde Svømning |
|
367 |
1:08.79 |
+8.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Christoffer Bo Andersen |
2007 |
Roskilde Svømning |
|
361 |
1:09.16 |
+9.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
August Larsen |
2005 |
Nakskov Svømme Klub |
|
352 |
1:09.78 |
+9.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Anders Andresen |
2006 |
SvømmeKlubben SYD |
|
331 |
1:11.17 |
+11.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Malte Hjalholt |
2003 |
Solrød Svømmeklub |
|
329 |
1:11.34 |
+11.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Karl-Johan Brandt |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
|
271 |
1:16.12 |
+16.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Frederik Schmidt Johansen |
2002 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
254 |
1:17.79 |
+17.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Christoffer Andersen |
2007 |
Rønne Svømme Klub |
|
182 |
1:26.95 |
+27.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Karl Rosenkilde Ebbe |
2007 |
SvømmeKlubben SYD |
|
173 |
1:28.38 |
+28.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Vincent Borup Schärer |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Afsluttede ikke svømmearten korrekt |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 17-09-2022 13:52:27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 100m Medley Herrer Herrer Årgang - Final |
|
|
Sponsor |
Rema 1000 Kaserne Allé |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Noa Riis |
2008 |
SvømmeKlubben SYD |
|
410 |
1:06.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tobias Møller-Munkøe |
2008 |
Roskilde Svømning |
|
388 |
1:07.51 |
+1.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jarl Bjerregaard Abrahamsen |
2009 |
SvømmeKlubben SYD |
|
304 |
1:13.27 |
+6.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jonatan Thrysøe |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
262 |
1:17.00 |
+10.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Gustav Langkær |
2009 |
Svømmeklubben SHS Stevns |
|
212 |
1:22.64 |
+16.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elias Foss Larsen |
2008 |
Ringsted Svømme Klub |
|
202 |
1:23.87 |
+17.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Johan Reimer Ørsberg |
2008 |
Kalundborg SK |
|
180 |
1:27.20 |
+20.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Wiliam Kabat |
2008 |
Ringsted Svømme Klub |
|
169 |
1:29.08 |
+22.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Gabriel Sukkot |
2009 |
Ringsted Svømme Klub |
|
157 |
1:31.23 |
+24.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Tobias Teodore Ipsen |
2009 |
Rønne Svømme Klub |
|
141 |
1:34.52 |
+28.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Bertram Hallberg |
2009 |
Rønne Svømme Klub |
|
132 |
1:36.63 |
+30.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Aksel Siggaard Bengtsen |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
127 |
1:37.79 |
+31.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
David Sørensen |
2009 |
Ringsted Svømme Klub |
|
99 |
1:46.50 |
+40.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Magnus Lykke Christensen |
2009 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Afsluttede ikke svømmearten korrekt |
|
|
|
|
- |
|
Mikkel Skoubo |
2008 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Afsluttede ikke svømmearten korrekt |
|
|
|
|
- |
|
Asbjørn Stange |
2008 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 17-09-2022 13:52:27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 100m Medley Herrer Herrer Børn - Final |
|
|
Sponsor |
Rema 1000 Kaserne Allé |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nikolaj Klempar Larsen |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
|
237 |
1:19.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Villads Elias Friis |
2010 |
Roskilde Svømning |
|
228 |
1:20.63 |
+1.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kristoffer Slente |
2010 |
SvømmeKlubben SYD |
|
188 |
1:26.02 |
+6.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jeppe Bülow Møller |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
179 |
1:27.35 |
+7.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Silas Nielsen |
2010 |
SvømmeKlubben SYD |
|
169 |
1:29.01 |
+9.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Asbjørn Kristiansen |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
151 |
1:32.44 |
+12.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Traian Zacharias Pedersen |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
146 |
1:33.55 |
+13.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Gustav Caning Nørskov |
2010 |
Roskilde Svømning |
|
138 |
1:35.31 |
+15.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Silas Kjøng Seidenfaden |
2010 |
Svømmeklubben SHS Stevns |
|
134 |
1:36.10 |
+16.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mads Bøtcher |
2013 |
Solrød Svømmeklub |
|
119 |
1:40.02 |
+20.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emil Sejer |
2010 |
Roskilde Svømning |
|
119 |
1:40.06 |
+20.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Victor Nielsen |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
|
96 |
1:47.39 |
+27.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
William Petersen |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
|
91 |
1:49.36 |
+29.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Elias Lyager |
2011 |
Nakskov Svømme Klub |
|
70 |
1:59.07 |
+39.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Linus Paustian |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
|
DSQ |
|
|
Maveliggende ved 50 |
|
|
|
SW 9.4 Afsluttede ikke svømmearten korrekt |
|
|
|
|
- |
|
Mikkas Skoubo |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
|
DSQ |
|
|
Maveliggende ved 50 |
|
|
|
SW 9.4 Afsluttede ikke svømmearten korrekt |
|
|
|
|
- |
|
Valdemar Kruuse |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Noah Sukkot |
2011 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 17-09-2022 13:52:27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17-09-2022 14:07.54 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Ringsted Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Ringsted Sports center |
Arrangør |
Ringsted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
17. sep 2022 to 18. sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 50m Brystsvømning Damer Damer junior/Senior - Final |
|
|
Sponsor |
Ringsted kommune |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emilie Hartvig-Olsen |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
|
491 |
36.19 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anne Sepstrup-Skjoldner |
2005 |
Solrød Svømmeklub |
|
488 |
36.26 |
+0.07 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sisse Berg Olesen |
2005 |
Haslev Svømmeklub |
|
485 |
36.35 |
+0.16 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mathilde P. Mathiesen |
2004 |
Solrød Svømmeklub |
|
475 |
36.59 |
+0.40 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Caroline Søe Jepsen |
2007 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
468 |
36.78 |
+0.59 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tanja H Nielsen |
1996 |
Svømmeklubben SHS Stevns |
|
436 |
37.64 |
+1.45 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Rosalia Christiansen |
2007 |
Nakskov Svømme Klub |
|
417 |
38.21 |
+2.02 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emilie Larsen |
2005 |
SvømmeKlubben SYD |
|
413 |
38.33 |
+2.14 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Silja Nøhr Mortensen |
2003 |
Swim Team Taastrup |
|
413 |
38.34 |
+2.15 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Clara Vestergaard |
2008 |
Solrød Svømmeklub |
|
412 |
38.38 |
+2.19 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Silje Juul Kjeldsen |
2008 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
401 |
38.71 |
+2.52 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Emma Haagen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
|
394 |
38.93 |
+2.74 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Silje Mathiasen |
2006 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
371 |
39.72 |
+3.53 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Alberte Bendix Raunkjær |
2007 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
371 |
39.73 |
+3.54 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Laura Thomadsen |
2004 |
Swim Team Taastrup |
|
348 |
40.58 |
+4.39 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Helena Fritz Larsen |
2007 |
Solrød Svømmeklub |
|
300 |
42.65 |
+6.46 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Maja Burø Redke |
2007 |
Ringsted Svømme Klub |
|
292 |
43.02 |
+6.83 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Caroline Fobian Hvidberg |
2008 |
Kalundborg SK |
|
280 |
43.61 |
+7.42 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Ella Palmund |
2008 |
Roskilde Svømning |
|
278 |
43.75 |
+7.56 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Thilde Thomsen |
2008 |
Kalundborg SK |
|
269 |
44.21 |
+8.02 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Mille Bækmark |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
268 |
44.26 |
+8.07 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Maja F. E. Kamper |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
267 |
44.32 |
+8.13 |
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Iben Birkholm |
2008 |
SvømmeKlubben SYD |
|
256 |
44.93 |
+8.74 |
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Augusta Anemone Friis |
2006 |
Roskilde Svømning |
|
254 |
45.04 |
+8.85 |
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Nina Caroline Nielsen |
2007 |
Kalundborg SK |
|
246 |
45.56 |
+9.37 |
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Caroline Birkedal Pedersen |
2007 |
Solrød Svømmeklub |
|
217 |
47.51 |
+11.32 |
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Shaya Mortensen |
2008 |
Kalundborg SK |
|
210 |
48.01 |
+11.82 |
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Helena Cameron |
2008 |
Hawera Swimming Club |
|
206 |
48.30 |
+12.11 |
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Caroline Øgendahl |
2008 |
Kalundborg SK |
|
181 |
50.47 |
+14.28 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Iben Chor Bjørn |
2008 |
Roskilde Svømning |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Marie Louise B Andersen |
2005 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Celina Buhl-Madsen |
2008 |
Roskilde Svømning |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 17-09-2022 14:14:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 50m Brystsvømning Damer Damer Årgang - Final |
|
|
Sponsor |
Ringsted kommune |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Eva De Maeyer |
2009 |
Roskilde Svømning |
|
382 |
39.35 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alberte Hjarbæk |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
309 |
42.23 |
+2.88 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Amalie Vogt Monberg |
2010 |
Solrød Svømmeklub |
|
292 |
43.01 |
+3.66 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Agnete Thyme |
2009 |
Kalundborg SK |
|
284 |
43.44 |
+4.09 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Milla Engsted Larsen |
2009 |
Haslev Svømmeklub |
|
262 |
44.58 |
+5.23 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Rosa Borch |
2009 |
Roskilde Svømning |
|
260 |
44.70 |
+5.35 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ellen Juul-Andersen |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
|
254 |
45.07 |
+5.72 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Pia Mercado |
2010 |
Solrød Svømmeklub |
|
235 |
46.26 |
+6.91 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Julia Stanczyk |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
231 |
46.53 |
+7.18 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Aura-Xenia Korsgaard Fenger |
2010 |
Kalundborg SK |
|
224 |
47.01 |
+7.66 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Laura Keller Thorgrimson |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
217 |
47.52 |
+8.17 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Karla Hemming Schaarup |
2009 |
Ringsted Svømme Klub |
|
216 |
47.57 |
+8.22 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ingrid Schultz |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
215 |
47.67 |
+8.32 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Amanda Sofie Petersen |
2010 |
SvømmeKlubben SYD |
|
211 |
47.96 |
+8.61 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Rosa Pico |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
194 |
49.32 |
+9.97 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Victoria Amalie Mouritzen |
2009 |
Ringsted Svømme Klub |
|
185 |
50.07 |
+10.72 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Sophia Erdmann Thiel |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
|
184 |
50.17 |
+10.82 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Selma Linde Petersen |
2010 |
Kalundborg SK |
|
174 |
51.09 |
+11.74 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Agnes Henriksen |
2010 |
Haslev Svømmeklub |
|
170 |
51.55 |
+12.20 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Agnes Thøfner |
2009 |
Haslev Svømmeklub |
|
167 |
51.76 |
+12.41 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Andrea Frederikke Pedersen |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
148 |
53.89 |
+14.54 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Alma Neesen |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
144 |
54.41 |
+15.06 |
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Stella Fredebo |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
141 |
54.82 |
+15.47 |
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Sascha Legaard Jensen |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
119 |
57.91 |
+18.56 |
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Elisabeth Jensen |
2009 |
Kalundborg SK |
|
115 |
58.63 |
+19.28 |
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Emilia Vivian Guldbæk Granno |
2009 |
Ringsted Svømme Klub |
|
112 |
59.13 |
+19.78 |
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Caroline Sommerlund |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
106 |
1:00.17 |
+20.82 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Freja Hansen |
2010 |
Kalundborg SK |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Bianca Uhl |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 17-09-2022 14:14:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 50m Brystsvømning Damer Damer børn - Final |
|
|
Sponsor |
Ringsted kommune |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nikoline Bryde Nielsen |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
348 |
40.59 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hannah Helene Andersen Thii |
2012 |
Haslev Svømmeklub |
|
175 |
51.02 |
+10.43 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Marie Borch |
2011 |
Roskilde Svømning |
|
156 |
53.03 |
+12.44 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Isabella Heidebo |
2012 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
134 |
55.73 |
+15.14 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Laura Stoltenberg |
2011 |
SvømmeKlubben SYD |
|
124 |
57.17 |
+16.58 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Josefine Thielsen |
2012 |
Ringsted Svømme Klub |
|
112 |
59.21 |
+18.62 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nikoline Hoffmeyer |
2012 |
Kalundborg SK |
|
103 |
1:00.90 |
+20.31 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Smilla Magnolia Friis |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
95 |
1:02.55 |
+21.96 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Josefine Pedersen |
2012 |
Svømmeklubben SHS Stevns |
|
93 |
1:03.00 |
+22.41 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Esther Daugaard |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
|
89 |
1:03.87 |
+23.28 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Liva Kampf Brøndum |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
86 |
1:04.50 |
+23.91 |
|
|
|
|
|
|
=12 |
|
Dagmar Starcke Mortensen |
2013 |
Ringsted Svømme Klub |
|
76 |
1:07.31 |
+26.72 |
|
|
|
|
|
|
=12 |
|
Caroline Tallov Søgaard |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
76 |
1:07.31 |
+26.72 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emilia Klarskov |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.3 Hænderne ikke ført tilbage på elle under vandoverfladen |
|
|
|
|
- |
|
Liv Langkjær |
2011 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.2 Forkert cyklus med et armtag efterfulgt af et bentag |
|
|
|
|
- |
|
Josefine Dejløw Sonne |
2013 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.5 Nedadgående bentag i forbindelse med bensparket |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 17-09-2022 14:14:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17-09-2022 14:26.04 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Ringsted Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Ringsted Sports center |
Arrangør |
Ringsted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
17. sep 2022 to 18. sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 50m Brystsvømning Herrer Herrer Junior/Senior - Final |
|
|
Sponsor |
Nordeafonden |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Casper Mørkhøj Hartington |
2002 |
Solrød Svømmeklub |
|
535 |
31.10 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Simon Hejbroch |
2006 |
Swim Team Taastrup |
|
533 |
31.14 |
+0.04 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Zacharias Houman |
2006 |
Ringsted Svømme Klub |
|
521 |
31.37 |
+0.27 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Philip Krogh Brønnicke |
2000 |
Swim Team Taastrup |
|
516 |
31.48 |
+0.38 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Adam Bugge Frandsen |
2005 |
Ringsted Svømme Klub |
|
495 |
31.90 |
+0.80 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Christian Søe Jepsen |
2005 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
474 |
32.37 |
+1.27 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jonas Rask |
2006 |
Kalundborg SK |
|
450 |
32.93 |
+1.83 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Patrick S. Hansen |
2000 |
Swim Team Taastrup |
|
415 |
33.84 |
+2.74 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Laurits Thøfner |
2004 |
Haslev Svømmeklub |
|
413 |
33.89 |
+2.79 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Alexander Oxenbøll |
2006 |
Swim Team Taastrup |
|
401 |
34.24 |
+3.14 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Felix Frederiksen |
2007 |
SvømmeKlubben SYD |
|
380 |
34.85 |
+3.75 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Tobias Mølbak |
2004 |
Ringsted Svømme Klub |
|
370 |
35.17 |
+4.07 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
William Ammitzbøll |
2006 |
Roskilde Svømning |
|
327 |
36.62 |
+5.52 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Viktor Lange |
2007 |
Roskilde Svømning |
|
321 |
36.87 |
+5.77 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Johan Lykkebo Larsen |
2007 |
Kalundborg SK |
|
294 |
37.97 |
+6.87 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Frederik Skytte Nielsen |
2005 |
SvømmeKlubben SYD |
|
250 |
40.04 |
+8.94 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Mads Borch |
2006 |
Roskilde Svømning |
|
225 |
41.46 |
+10.36 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Sebastian Kørup |
2007 |
SvømmeKlubben SYD |
|
215 |
42.14 |
+11.04 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jacob Kelly |
2007 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 17-09-2022 14:32:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 50m Brystsvømning Herrer Herrer Årgang - Final |
|
|
Sponsor |
Nordeafonden |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
David Stoklund |
2008 |
Kalundborg SK |
|
348 |
35.88 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jalte Harpsøe Halberg |
2008 |
SvømmeKlubben SYD |
|
321 |
36.86 |
+0.98 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Asger Gregersen |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
314 |
37.12 |
+1.24 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jakob Hansen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
297 |
37.83 |
+1.95 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nick Nielsen |
2008 |
Solrød Svømmeklub |
|
289 |
38.16 |
+2.28 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Frederik Chabert Laxáfoss |
2009 |
Roskilde Svømning |
|
259 |
39.60 |
+3.72 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Áron Barnabás Jurák |
2008 |
Kalundborg SK |
|
252 |
39.97 |
+4.09 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mikkel Prüsse-Olsen |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
246 |
40.27 |
+4.39 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sander Y Hansen |
2009 |
Kalundborg SK |
|
243 |
40.42 |
+4.54 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
William Kongslev |
2008 |
Haslev Svømmeklub |
|
221 |
41.76 |
+5.88 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sigurd Poulin Pedersen |
2009 |
Kalundborg SK |
|
188 |
44.04 |
+8.16 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Oliver Dyrholm-Pilegaard |
2008 |
Svømmeklubben SHS Stevns |
|
185 |
44.31 |
+8.43 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sune Berg Olesen |
2009 |
Haslev Svømmeklub |
|
180 |
44.71 |
+8.83 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Matti Miklos Júrak |
2008 |
Kalundborg SK |
|
154 |
47.03 |
+11.15 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
William Schou |
2009 |
Haslev Svømmeklub |
|
135 |
49.13 |
+13.25 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Sofus Nordly |
2009 |
Roskilde Svømning |
|
57 |
1:05.48 |
+29.60 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Vilfred Lyhne Nyvang |
2009 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Berøring med kun en hånd, ikke samtidigt berøring med begge hænder eller ikke adskilte hænder. (alternativ - ikke korrekt berøring med hænderne) |
|
|
|
|
- |
|
Nikolaj Lynge Paysen |
2009 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 Flere butterflyben efter start eller vending, eller butterflybenspark efter første brystsvømningsbenspark |
|
|
|
|
- |
|
Asbjørn Stange |
2008 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 17-09-2022 14:32:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 50m Brystsvømning Herrer Herrer Børn - Final |
|
|
Sponsor |
Nordeafonden |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Villads Sigmann Dreyer |
2010 |
Kalundborg SK |
|
225 |
41.47 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oliver Thøsing Skourup |
2010 |
Solrød Svømmeklub |
|
157 |
46.80 |
+5.33 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Silas Kjøng Seidenfaden |
2010 |
Svømmeklubben SHS Stevns |
|
152 |
47.23 |
+5.76 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Villiam Frandsen |
2010 |
Rønne Svømme Klub |
|
151 |
47.34 |
+5.87 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Filip Nielsen |
2010 |
Rønne Svømme Klub |
|
144 |
48.13 |
+6.66 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emil Sejer |
2010 |
Roskilde Svømning |
|
128 |
50.07 |
+8.60 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Asger Mørk Attrup |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
127 |
50.19 |
+8.72 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Villads Westen Tingsted |
2011 |
SvømmeKlubben SYD |
|
117 |
51.59 |
+10.12 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Asbjørn Kristiansen |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
111 |
52.39 |
+10.92 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Carl Johan Chabert Laxafoss |
2011 |
Roskilde Svømning |
|
107 |
53.05 |
+11.58 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Magnus Eckhardt |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
106 |
53.32 |
+11.85 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Alfred Grimstrup |
2012 |
Svømmeklubben SHS Stevns |
|
101 |
54.17 |
+12.70 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Liam Wridt |
2010 |
Svømmeklubben SHS Stevns |
|
101 |
54.19 |
+12.72 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Oliver Mejborn |
2011 |
SvømmeKlubben SYD |
|
98 |
54.72 |
+13.25 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Emil Veliqi |
2012 |
SvømmeKlubben SYD |
|
88 |
56.60 |
+15.13 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Anthon Grimstrup |
2011 |
Svømmeklubben SHS Stevns |
|
87 |
56.80 |
+15.33 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Mikkel Frimann |
2012 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
81 |
58.21 |
+16.74 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Wilfred Enggaard |
2011 |
Ringsted Svømme Klub |
|
79 |
58.75 |
+17.28 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Viktor Poulin Pedersen |
2011 |
Kalundborg SK |
|
69 |
1:01.37 |
+19.90 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Thure Linde Petersen |
2012 |
Kalundborg SK |
|
67 |
1:01.90 |
+20.43 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Aske Klaaby |
2013 |
Nakskov Svømme Klub |
|
63 |
1:03.40 |
+21.93 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Hjalte Rasmussen |
2010 |
Roskilde Svømning |
|
61 |
1:04.07 |
+22.60 |
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Albert Grøn-Henriksen |
2013 |
Ringsted Svømme Klub |
|
57 |
1:05.40 |
+23.93 |
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Simon Pio |
2010 |
Haslev Svømmeklub |
|
49 |
1:08.78 |
+27.31 |
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Oskar Dyrholm pilegaard |
2011 |
Svømmeklubben SHS Stevns |
|
26 |
1:24.29 |
+42.82 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Valdemar Peter Bryde |
2013 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Phillip Christensen |
2011 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 Flere butterflyben efter start eller vending, eller butterflybenspark efter første brystsvømningsbenspark |
|
|
|
|
- |
|
Marcus Ingemann Hansson |
2010 |
Roskilde Svømning |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.5 Nedadgående bentag i forbindelse med bensparket |
|
|
|
|
- |
|
Matti Mejlby Ditlefsen |
2011 |
Kalundborg SK |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 17-09-2022 14:32:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17-09-2022 14:43.16 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Ringsted Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Ringsted Sports center |
Arrangør |
Ringsted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
17. sep 2022 to 18. sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 100m Butterfly Damer Damer junior/Senior - Final |
|
|
Sponsor |
Sydbank Ringsted |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Caroline P. Mathiesen |
2001 |
Solrød Svømmeklub |
|
583 |
1:05.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Josephine N. Østergaard |
2005 |
SvømmeKlubben SYD |
|
524 |
1:07.71 |
+2.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Olivia Lildballe Møller |
2004 |
Haslev Svømmeklub |
|
504 |
1:08.61 |
+3.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nicole Damhøj Andersen |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
|
503 |
1:08.65 |
+3.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Seline Nielsen |
2007 |
SvømmeKlubben SYD |
|
436 |
1:11.99 |
+6.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emilia Pico |
2008 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
433 |
1:12.15 |
+6.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ida Sohn |
2008 |
Rønne Svømme Klub |
|
426 |
1:12.55 |
+7.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Astrid Pries Hansen |
2007 |
Nakskov Svømme Klub |
|
409 |
1:13.56 |
+8.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Malene Reynolds |
2005 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
386 |
1:14.97 |
+9.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emma Spang |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
|
343 |
1:18.00 |
+12.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Naja-Amalie Hallengreen |
2008 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
317 |
1:20.08 |
+14.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Alberte Rosenstand |
2007 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
309 |
1:20.77 |
+15.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Klara Frida Johansen |
2005 |
Roskilde Svømning |
|
300 |
1:21.49 |
+16.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Julia Vincentz |
2007 |
Roskilde Svømning |
|
291 |
1:22.37 |
+17.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Marie Meier Vestermann |
2008 |
Roskilde Svømning |
|
267 |
1:24.74 |
+19.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Emma Attrup |
2007 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
199 |
1:33.43 |
+28.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Rebecca Ella Madsen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 17-09-2022 14:48:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 100m Butterfly Damer Damer Årgang - Final |
|
|
Sponsor |
Sydbank Ringsted |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Signe Skelvig |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
345 |
1:17.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mikala Valentin Eggertsen |
2009 |
Nakskov Svømme Klub |
|
332 |
1:18.85 |
+1.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mia Erica Armstead Evans |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
274 |
1:24.03 |
+6.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Adrianna Pedersen |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
272 |
1:24.21 |
+6.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emma Mahs |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
|
263 |
1:25.22 |
+7.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Laura Storm Frimann |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
230 |
1:29.01 |
+11.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anna Eirfeldt |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
|
230 |
1:29.06 |
+11.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alicia Dupont Larsen |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
217 |
1:30.76 |
+12.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alma S. L. Pedersen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
161 |
1:40.20 |
+22.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Clara Kristine Ingeborg Anders |
2010 |
Haslev Svømmeklub |
|
157 |
1:41.19 |
+23.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Rosa Sofie Wismarch Mørch |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 17-09-2022 14:48:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 100m Butterfly Damer Damer børn - Final |
|
|
Sponsor |
Sydbank Ringsted |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emilia Nora Beyarslan |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
194 |
1:34.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Adele Svendsen |
2011 |
Swim Team Taastrup |
|
169 |
1:38.72 |
+4.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Caroline Bøtcher |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
|
158 |
1:40.84 |
+6.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sofia Lind Petersen |
2011 |
Haslev Svømmeklub |
|
121 |
1:50.22 |
+15.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Viola Trenter |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
95 |
1:59.62 |
+25.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 17-09-2022 14:48:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17-09-2022 18:13.34 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Ringsted Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Ringsted Sports center |
Arrangør |
Ringsted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
17. sep 2022 to 18. sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 100m Butterfly Herrer Herrer Junior/Senior - Final |
|
|
Sponsor |
Rema 1000 Kaserne Allé |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Philip Krogh Brønnicke |
2000 |
Swim Team Taastrup |
|
480 |
1:00.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Christopher Vejlbo Hansen |
2005 |
Haslev Svømmeklub |
|
479 |
1:01.05 |
+0.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emre Emil Tømmerby Kiliç |
2004 |
Ringsted Svømme Klub |
|
468 |
1:01.50 |
+0.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Peter K. M. Petersen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
|
435 |
1:03.04 |
+2.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jonathan Nyegaard |
2007 |
Roskilde Svømning |
|
406 |
1:04.52 |
+3.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Andreas Stampe Dalgaard |
2004 |
Swim Team Taastrup |
|
401 |
1:04.78 |
+3.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Victor Hemmingsen |
2006 |
Ringsted Svømme Klub |
|
384 |
1:05.72 |
+4.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jonas Rask |
2006 |
Kalundborg SK |
|
380 |
1:05.92 |
+4.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Malte Hjalholt |
2003 |
Solrød Svømmeklub |
|
374 |
1:06.30 |
+5.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Frederik Isaksen |
2007 |
Roskilde Svømning |
|
360 |
1:07.13 |
+6.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Vincent Borup Schärer |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
|
332 |
1:08.95 |
+7.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Christoffer Bo Andersen |
2007 |
Roskilde Svømning |
|
325 |
1:09.46 |
+8.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Morten Kilhof |
2000 |
Solrød Svømmeklub |
|
323 |
1:09.62 |
+8.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Sebastian Bruun Ibsen |
2007 |
Roskilde Svømning |
|
306 |
1:10.83 |
+9.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
August Larsen |
2005 |
Nakskov Svømme Klub |
|
293 |
1:11.87 |
+10.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Frederik Schmidt Johansen |
2002 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
271 |
1:13.75 |
+12.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
August Juul-Andersen |
2007 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 8.4 Berøring med kun en hånd, ikke samtidigt berøring med begge hænder eller ikke adskilte hænder. (alternativ - ikke korrekt berøring med hænderne) |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 17-09-2022 15:01:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 100m Butterfly Herrer Herrer Årgang - Final |
|
|
Sponsor |
Rema 1000 Kaserne Allé |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Noa Riis |
2008 |
SvømmeKlubben SYD |
|
380 |
1:05.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tobias Møller-Munkøe |
2008 |
Roskilde Svømning |
|
374 |
1:06.29 |
+0.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Viktor Damkjær Pyndt |
2008 |
SvømmeKlubben SYD |
|
299 |
1:11.42 |
+5.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Gustav Jørgensen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
280 |
1:12.97 |
+7.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mikkel Stabell |
2009 |
SvømmeKlubben SYD |
|
256 |
1:15.23 |
+9.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jonatan Thrysøe |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
180 |
1:24.58 |
+18.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Tobias Teodore Ipsen |
2009 |
Rønne Svømme Klub |
|
117 |
1:37.59 |
+31.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Bertram Hallberg |
2009 |
Rønne Svømme Klub |
|
97 |
1:43.91 |
+37.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 17-09-2022 15:01:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 100m Butterfly Herrer Herrer Børn - Final |
|
|
Sponsor |
Rema 1000 Kaserne Allé |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nikolaj Klempar Larsen |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
|
199 |
1:21.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Villads Elias Friis |
2010 |
Roskilde Svømning |
|
182 |
1:24.22 |
+2.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maximilian Oxenbøll |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
162 |
1:27.62 |
+5.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Gustav Caning Nørskov |
2010 |
Roskilde Svømning |
|
63 |
1:59.81 |
+38.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Silas Nielsen |
2010 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 17-09-2022 15:01:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17-09-2022 15:16.56 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Ringsted Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Ringsted Sports center |
Arrangør |
Ringsted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
17. sep 2022 to 18. sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 200m Brystsvømning Damer Damer junior/Senior - Final |
|
|
Sponsor |
Ringsted kommune |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anne Sepstrup-Skjoldner |
2005 |
Solrød Svømmeklub |
|
508 |
2:48.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emilie Hartvig-Olsen |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
|
448 |
2:55.85 |
+7.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rebecca Skov Vinding |
2007 |
Kalundborg SK |
|
442 |
2:56.56 |
+7.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mathilde P. Mathiesen |
2004 |
Solrød Svømmeklub |
|
431 |
2:58.08 |
+9.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Maria Agnes Jakobsen |
2007 |
Swim Team Taastrup |
|
420 |
2:59.63 |
+10.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emilie Larsen |
2005 |
SvømmeKlubben SYD |
|
396 |
3:03.25 |
+14.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Clara Vestergaard |
2008 |
Solrød Svømmeklub |
|
392 |
3:03.72 |
+15.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mathilde Rygaard Hansen |
2008 |
Solrød Svømmeklub |
|
388 |
3:04.46 |
+15.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Iben Chor Bjørn |
2008 |
Roskilde Svømning |
|
271 |
3:27.93 |
+39.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Maja Burø Redke |
2007 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 17-09-2022 15:24:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 200m Brystsvømning Damer Damer Årgang - Final |
|
|
Sponsor |
Ringsted kommune |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Simone Cameron |
2010 |
Hawera Swimming Club |
|
310 |
3:18.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Agnete Thyme |
2009 |
Kalundborg SK |
|
267 |
3:28.91 |
+10.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sophia Augustesen |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
261 |
3:30.42 |
+11.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anna Andersen |
2010 |
Svømmeklubben SHS Stevns |
|
243 |
3:35.47 |
+16.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Karen Marie værnskjold Hede |
2009 |
Haslev Svømmeklub |
|
231 |
3:39.23 |
+20.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Hannah Hultquist Moll |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
220 |
3:42.69 |
+24.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anna Brandt |
2009 |
Nakskov Svømme Klub |
|
189 |
3:54.33 |
+35.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Olivia Sommer |
2010 |
Rønne Svømme Klub |
|
179 |
3:58.45 |
+39.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Maria Gandrup Nygaard |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
vending v. 100 m |
|
|
|
SW 7.1 Hoved bryder ikke vandoverfladen før hænderne vendes indad |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 17-09-2022 15:24:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 200m Brystsvømning Damer Damer børn - Final |
|
|
Sponsor |
Ringsted kommune |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nikoline Bryde Nielsen |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
386 |
3:04.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hannah Helene Andersen Thii |
2012 |
Haslev Svømmeklub |
|
200 |
3:49.93 |
+45.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Regitze Isaksen |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
197 |
3:51.07 |
+46.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emma Dejløw Sonne |
2011 |
Ringsted Svømme Klub |
|
191 |
3:53.54 |
+48.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 17-09-2022 15:24:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17-09-2022 15:27.19 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Ringsted Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Ringsted Sports center |
Arrangør |
Ringsted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
17. sep 2022 to 18. sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 200m Brystsvømning Herrer Herrer Junior/Senior - Final |
|
|
Sponsor |
Nordeafonden |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Joakim Grøn-Henriksen |
2004 |
Ringsted Svømme Klub |
|
558 |
2:25.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Christian Søe Jepsen |
2005 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
428 |
2:39.33 |
+13.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Adam Bugge Frandsen |
2005 |
Ringsted Svømme Klub |
|
425 |
2:39.73 |
+13.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Frederik Isaksen |
2007 |
Roskilde Svømning |
|
380 |
2:45.89 |
+20.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Patrick S. Hansen |
2000 |
Swim Team Taastrup |
|
353 |
2:49.94 |
+24.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 17-09-2022 15:37:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 200m Brystsvømning Herrer Herrer Årgang - Final |
|
|
Sponsor |
Nordeafonden |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jalte Harpsøe Halberg |
2008 |
SvømmeKlubben SYD |
|
331 |
2:53.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elias Foss Larsen |
2008 |
Ringsted Svømme Klub |
|
186 |
3:30.49 |
+36.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Marcus Kjøng Seidenfaden |
2008 |
Svømmeklubben SHS Stevns |
|
157 |
3:42.37 |
+48.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Gabriel Sukkot |
2009 |
Ringsted Svømme Klub |
|
150 |
3:45.71 |
+52.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aksel Siggaard Bengtsen |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
133 |
3:54.82 |
+1:01.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 17-09-2022 15:37:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 200m Brystsvømning Herrer Herrer Børn - Final |
|
|
Sponsor |
Nordeafonden |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Asger Mørk Attrup |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
136 |
3:53.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Traian Zacharias Pedersen |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
122 |
4:01.93 |
+8.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Valdemar Peter Bryde |
2013 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
89 |
4:28.22 |
+34.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elias Lyager |
2011 |
Nakskov Svømme Klub |
|
89 |
4:28.55 |
+35.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Valdemar Kruuse |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.2 Forkert cyklus med et armtag efterfulgt af et bentag |
|
|
|
|
- |
|
Jeppe Bülow Møller |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 17-09-2022 15:37:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17-09-2022 15:39.53 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Ringsted Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Ringsted Sports center |
Arrangør |
Ringsted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
17. sep 2022 to 18. sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 4x50m Medley Damer - Final |
|
Sponsor |
Føtex Ringsted |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Solrød 1 |
22 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
532 |
|
|
2:06.35 |
|
|
|
|
|
|
|
Caroline P. Mathiesen |
2001 |
0172AG |
+0.96 |
30.85 |
|
|
|
|
30.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emilie Hartvig-Olsen |
2006 |
0634AH |
|
36.04 |
|
|
|
|
1:06.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nicole Damhøj Andersen |
2006 |
0674AN |
|
30.73 |
|
|
|
|
1:37.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mathilde P. Mathiesen |
2004 |
0432AD |
|
28.73 |
|
|
|
|
2:06.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Panos' Bedste Piger |
18 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
510 |
|
|
2:08.12 |
+1.77 |
|
|
|
|
Silje Mathiasen |
2006 |
0628AG |
+0.89 |
31.68 |
|
|
|
|
31.68 |
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Søe Jepsen |
2007 |
0794AK |
|
37.07 |
|
|
|
|
1:08.75 |
|
|
|
|
|
|
|
Emilia Pico |
2008 |
0874AC |
|
30.59 |
|
|
|
|
1:39.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malene Reynolds |
2005 |
0558AN |
|
28.78 |
|
|
|
|
2:08.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
SvømSK piger 2 |
16 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
450 |
|
|
2:13.60 |
+7.25 |
|
|
|
|
Signe Skelvig |
2009 |
0984AA |
+0.93 |
31.98 |
|
|
|
|
31.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Silje Juul Kjeldsen |
2008 |
0826AG |
|
37.61 |
|
|
|
|
1:09.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Naja-Amalie Hallengreen |
2008 |
0848AC |
|
34.11 |
|
|
|
|
1:43.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alberte Bendix Raunkjær |
2007 |
0728AO |
|
29.90 |
|
|
|
|
2:13.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Haslev 1 |
19 |
Haslev Svømmeklub |
|
|
447 |
|
|
2:13.84 |
+7.49 |
|
|
|
|
Clara Dannerfjord Josty |
2009 |
0906BI |
+0.87 |
34.85 |
|
|
|
|
34.85 |
|
|
|
|
|
|
|
Sisse Berg Olesen |
2005 |
0514AB |
|
36.19 |
|
|
|
|
1:11.04 |
|
|
|
|
|
|
|
Olivia Lildballe Møller |
2004 |
0452AF |
|
30.79 |
|
|
|
|
1:41.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Valeur Ladegaard |
2009 |
0988BH |
|
32.01 |
|
|
|
|
2:13.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Syd Damer 1 |
18 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
434 |
|
|
2:15.22 |
+8.87 |
|
|
|
|
Iben Birkholm |
2008 |
0832AY |
+0.97 |
38.00 |
|
|
|
|
38.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emilie Larsen |
2005 |
0568AV |
|
38.26 |
|
|
|
|
1:16.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Josephine N. Østergaard |
2005 |
0576AU |
|
31.08 |
|
|
|
|
1:47.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Seline Nielsen |
2007 |
0756AY |
|
27.88 |
|
|
|
|
2:15.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kalundborg Mammut 1 |
16 |
Kalundborg SK |
|
|
386 |
|
|
2:20.58 |
+14.23 |
|
|
|
|
Rebecca Skov Vinding |
2007 |
0716AL |
+0.88 |
31.72 |
|
|
|
|
31.72 |
|
|
|
|
|
|
|
Thilde Thomsen |
2008 |
0806AA |
|
42.48 |
|
|
|
|
1:14.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lærke Jensen |
2008 |
0876AJ |
|
35.18 |
|
|
|
|
1:49.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Amanda Fafner |
2007 |
0756AK |
|
31.20 |
|
|
|
|
2:20.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Stjerne Ladies 1 |
20 |
Swim Team Taastrup |
|
|
379 |
|
|
2:21.46 |
+15.11 |
|
|
|
|
Maja Hansen |
2006 |
0652AE |
+0.86 |
36.02 |
|
|
|
|
36.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maria Agnes Jakobsen |
2007 |
0716AS |
|
38.05 |
|
|
|
|
1:14.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mia Erica Armstead Evans |
2009 |
0902BB |
|
37.11 |
|
|
|
|
1:51.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Silja Nøhr Mortensen |
2003 |
0342AU |
|
30.28 |
|
|
|
|
2:21.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Roskilde Pige 1 |
18 |
Roskilde Svømning |
|
|
377 |
|
|
2:21.72 |
+15.37 |
|
|
|
|
Marie Meier Vestermann |
2008 |
0878AL |
+0.78 |
36.54 |
|
|
|
|
36.54 |
|
|
|
|
|
|
|
Julia Vincentz |
2007 |
0778AU |
|
39.62 |
|
|
|
|
1:16.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eva De Maeyer |
2009 |
0918AB |
|
35.59 |
|
|
|
|
1:51.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Klara Frida Johansen |
2005 |
0586AQ |
|
29.97 |
|
|
|
|
2:21.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Solrød 2 |
17 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
369 |
|
|
2:22.67 |
+16.32 |
|
|
|
|
Amalie Vogt Monberg |
2010 |
1062AD |
+0.99 |
38.18 |
|
|
|
|
38.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Clara Vestergaard |
2008 |
0864AB |
|
39.06 |
|
|
|
|
1:17.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Spang |
2006 |
0648AQ |
|
33.99 |
|
|
|
|
1:51.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mathilde Rygaard Hansen |
2008 |
0812AK |
|
31.44 |
|
|
|
|
2:22.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
NSK 1 |
16 |
Nakskov Svømme Klub |
|
|
335 |
|
|
2:27.34 |
+20.99 |
|
|
|
|
Mikala Valentin Eggertsen |
2009 |
0922AF |
+0.96 |
36.11 |
|
|
|
|
36.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rosalia Christiansen |
2007 |
0724AO |
|
38.57 |
|
|
|
|
1:14.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Astrid Pries Hansen |
2007 |
0716AC |
|
32.39 |
|
|
|
|
1:47.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Brandt |
2009 |
0992BH |
|
40.27 |
|
|
|
|
2:27.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Hjorths Banditter |
14 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
329 |
|
|
2:28.29 |
+21.94 |
|
|
|
|
Alberte Hjarbæk |
2010 |
1060AF |
+0.65 |
37.79 |
|
|
|
|
37.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nikoline Bryde Nielsen |
2011 |
1102AB |
|
40.71 |
|
|
|
|
1:18.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Adrianna Pedersen |
2009 |
0994AA |
|
37.08 |
|
|
|
|
1:55.58 |
|
|
|
|
|
|
|
Maria Gandrup Nygaard |
2010 |
1018AA |
|
32.71 |
|
|
|
|
2:28.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Stjerne Ladies 2 |
19 |
Swim Team Taastrup |
|
|
327 |
|
|
2:28.47 |
+22.12 |
|
|
|
|
Emma Haagen |
2006 |
0676AH |
|
39.38 |
|
|
|
|
39.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laura Thomadsen |
2004 |
0412AH |
|
39.11 |
|
|
|
|
1:18.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mille Bækmark |
2008 |
0824AL |
|
37.47 |
|
|
|
|
1:55.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jensine Højmark Skaaning |
2008 |
0844AO |
|
32.51 |
|
|
|
|
2:28.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
SvømSK piger 3 |
16 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
318 |
|
|
2:29.84 |
+23.49 |
|
|
|
|
Emma Attrup |
2007 |
0748AL |
+0.98 |
38.41 |
|
|
|
|
38.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rosa Sofie Wismarch Mørch |
2009 |
0976AH |
|
46.00 |
|
|
|
|
1:24.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alberte Rosenstand |
2007 |
0788AK |
|
34.88 |
|
|
|
|
1:59.29 |
|
|
|
|
|
|
|
Laura Storm Frimann |
2009 |
0908AF |
|
30.55 |
|
|
|
|
2:29.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ringsted 1 |
18 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
317 |
|
|
2:30.12 |
+23.77 |
|
|
|
|
Emmeline Sunekær |
2005 |
0582AG |
+0.86 |
33.29 |
|
|
|
|
33.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maja Burø Redke |
2007 |
0718AO |
|
42.75 |
|
|
|
|
1:16.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ellen Juul-Andersen |
2010 |
1028AC |
|
39.82 |
|
|
|
|
1:55.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jóhanna Johansen |
2008 |
0878AT |
|
34.26 |
|
|
|
|
2:30.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Haslev 2 |
15 |
Haslev Svømmeklub |
|
|
288 |
|
|
2:34.96 |
+28.61 |
|
|
|
|
Madeleine Schou |
2008 |
0848AS |
+0.98 |
37.58 |
|
|
|
|
37.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Amalie Badensø |
2009 |
0984BD |
|
46.06 |
|
|
|
|
1:23.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Milla Engsted Larsen |
2009 |
0998AC |
|
39.52 |
|
|
|
|
2:03.16 |
|
|
|
|
|
|
|
Rosa Winther Gregersen |
2009 |
0930BF |
|
31.80 |
|
|
|
|
2:34.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Roskilde Pige 2 |
15 |
Roskilde Svømning |
|
|
278 |
|
|
2:36.77 |
+30.42 |
|
|
|
|
Ella Palmund |
2008 |
0806AB |
+0.84 |
36.91 |
|
|
|
|
36.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Iben Chor Bjørn |
2008 |
0850AX |
|
45.28 |
|
|
|
|
1:22.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Liva Holst Klarskov |
2009 |
0944AH |
|
39.29 |
|
|
|
|
2:01.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rosa Borch |
2009 |
0930BB |
|
35.29 |
|
|
|
|
2:36.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
STT Boss Ladies |
15 |
Swim Team Taastrup |
|
|
275 |
|
|
2:37.26 |
+30.91 |
|
|
|
|
Maja F. E. Kamper |
2008 |
0872AR |
|
38.56 |
|
|
|
|
38.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Adele Svendsen |
2011 |
1136AF |
|
46.72 |
|
|
|
|
1:25.28 |
|
|
|
|
|
|
|
Julia Stanczyk |
2010 |
1040AQ |
|
37.50 |
|
|
|
|
2:02.78 |
|
|
|
|
|
|
|
Alma S. L. Pedersen |
2009 |
0952BD |
|
34.48 |
|
|
|
|
2:37.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Solrød 3 |
16 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
272 |
|
|
2:37.85 |
+31.50 |
|
|
|
|
Anna Eirfeldt |
2009 |
0952AF |
+0.97 |
37.99 |
|
|
|
|
37.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Helena Fritz Larsen |
2007 |
0792AO |
|
42.45 |
|
|
|
|
1:20.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Mahs |
2009 |
0944AG |
|
37.66 |
|
|
|
|
1:58.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Birkedal Pedersen |
2007 |
0740BA |
|
39.75 |
|
|
|
|
2:37.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Kalundborg Mammut 2 |
16 |
Kalundborg SK |
|
|
257 |
|
|
2:40.89 |
+34.54 |
|
|
|
|
Aura-Xenia Korsgaard Fenger |
2010 |
1044AP |
+0.94 |
40.07 |
|
|
|
|
40.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Shaya Mortensen |
2008 |
0808AJ |
|
47.89 |
|
|
|
|
1:27.96 |
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Fobian Hvidberg |
2008 |
0882AL |
|
38.26 |
|
|
|
|
2:06.22 |
|
|
|
|
|
|
|
Nina Caroline Nielsen |
2007 |
0724BB |
|
34.67 |
|
|
|
|
2:40.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Roskilde Pige 3 |
17 |
Roskilde Svømning |
|
|
223 |
|
|
2:48.62 |
+42.27 |
|
|
|
|
Emilia Nora Beyarslan |
2012 |
1286AE |
+0.86 |
44.66 |
|
|
|
|
44.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regitze Isaksen |
2012 |
1266AD |
|
51.20 |
|
|
|
|
1:35.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Augusta Anemone Friis |
2006 |
0628AW |
|
10.97 |
|
|
|
|
1:46.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marie Borch |
2011 |
1144AC |
|
1:01.79 |
|
|
|
|
2:48.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Ringsted 2 |
14 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
218 |
|
|
2:50.07 |
+43.72 |
|
|
|
|
Alma C. Thaysen |
2011 |
1108AD |
+0.85 |
41.78 |
|
|
|
|
41.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Victoria Amalie Mouritzen |
2009 |
0938AF |
|
49.43 |
|
|
|
|
1:31.21 |
|
|
|
|
|
|
|
Karla Hemming Schaarup |
2009 |
0940BB |
|
41.66 |
|
|
|
|
2:12.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Dejløw Sonne |
2011 |
1110AD |
|
37.20 |
|
|
|
|
2:50.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Kalundborg Mammut 3 |
15 |
Kalundborg SK |
|
|
199 |
|
|
2:55.18 |
+48.83 |
|
|
|
|
Caroline Øgendahl |
2008 |
0886AX |
+0.95 |
43.79 |
|
|
|
|
43.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Freja Hansen |
2010 |
1094AK |
|
44.37 |
|
|
|
|
1:28.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frida Fobian Hvidberg |
2011 |
1122AE |
|
42.85 |
|
|
|
|
2:11.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elisabeth Jensen |
2009 |
0926BK |
|
44.17 |
|
|
|
|
2:55.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Haslev 3 |
14 |
Haslev Svømmeklub |
|
|
199 |
|
|
2:55.25 |
+48.90 |
|
|
|
|
Agnes Thøfner |
2009 |
0948AB |
+0.99 |
47.00 |
|
|
|
|
47.00 |
|
|
|
|
|
|
|
Karen Marie værnskjold Hedegaard |
2009 |
0986BD |
|
48.62 |
|
|
|
|
1:35.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Clara Kristine Ingeborg Andersen |
2010 |
1092AI |
|
43.33 |
|
|
|
|
2:18.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gry Ballin |
2010 |
1040AP |
|
36.30 |
|
|
|
|
2:55.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Ringsted 3 |
14 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
167 |
|
|
3:05.67 |
+59.32 |
|
|
|
|
Emilia Vivian Guldbæk Granno |
2009 |
0916BI |
+0.83 |
48.35 |
|
|
|
|
48.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sophia Erdmann Thiel |
2010 |
1078AQ |
|
51.17 |
|
|
|
|
1:39.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maja Oggesen |
2010 |
1074AQ |
|
46.62 |
|
|
|
|
2:26.14 |
|
|
|
|
|
|
|
Asanka Tissera |
2010 |
1096AI |
|
39.53 |
|
|
|
|
3:05.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Haslev 4 |
12 |
Haslev Svømmeklub |
|
|
154 |
|
|
3:10.91 |
+1:04.5 |
|
|
|
|
Sofia Lind Petersen |
2011 |
1128AI |
+0.99 |
48.79 |
|
|
|
|
48.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hannah Helene Andersen Thiim |
2012 |
1236AL |
|
51.78 |
|
|
|
|
1:40.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Telma Runarsdôttîr |
2012 |
1250AM |
|
54.18 |
|
|
|
|
2:34.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maja Victoria Collatz |
2011 |
1126AI |
|
36.16 |
|
|
|
|
3:10.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Roskilde Pige 4 |
11 |
Roskilde Svømning |
|
|
112 |
|
|
3:32.35 |
+1:26.0 |
|
|
|
|
Smilla Magnolia Friis |
2012 |
1264AD |
+0.80 |
50.76 |
|
|
|
|
50.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Liva Kampf Brøndum |
2012 |
1290AK |
|
1:04.47 |
|
|
|
|
1:55.23 |
|
|
|
|
|
|
|
Viola Trenter |
2012 |
1290AI |
|
48.51 |
|
|
|
|
2:43.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Tallov Søgaard |
2012 |
1210AL |
|
48.61 |
|
|
|
|
3:32.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Ringsted 4 |
12 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
102 |
|
|
3:38.43 |
+1:32.0 |
|
|
|
|
Josefine Dejløw Sonne |
2013 |
1304AH |
+0.65 |
55.50 |
|
|
|
|
55.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Josefine Thielsen |
2012 |
1270AG |
|
1:03.00 |
|
|
|
|
1:58.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gudrun Johansen |
2011 |
1192AJ |
|
54.15 |
|
|
|
|
2:52.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Liv Langkjær |
2011 |
1110AP |
|
45.78 |
|
|
|
|
3:38.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emmas Englebasser |
13 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 Flere butterflyben efter start eller vending, eller butterflybenspark efter første brystsvømningsbenspark |
|
|
|
Sascha Legaard Jensen |
2010 |
1068AT |
+0.83 |
51.02 |
|
|
|
|
51.02 |
|
|
|
|
|
|
|
Isabella Heidebo |
2012 |
1290AC |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Andrea Frederikke Pedersen |
2010 |
1050AT |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Sommerlund |
2010 |
1098AT |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Turbotøserne |
14 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
Laura Keller Thorgrimson |
2010 |
1088AE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sophia Augustesen |
2009 |
0932BF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bianca Uhl |
2009 |
0996AH |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rosa Pico |
2010 |
1038AA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 17-09-2022 15:57:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17-09-2022 16:01.51 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Ringsted Svømme Klub |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Ringsted Sports center |
Arrangør |
Ringsted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
17. sep 2022 to 18. sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 4x50m Medley Herrer Alle aldre - Final |
|
Sponsor |
Rema 1000 Kaserne Allé |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Ringsted 1 |
19 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
529 |
|
|
1:51.79 |
|
|
|
|
|
|
|
Zacharias Houman |
2006 |
0615AG |
+0.90 |
29.08 |
|
|
|
|
29.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Joakim Grøn-Henriksen |
2004 |
0405AG |
|
30.47 |
|
|
|
|
59.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Adam Bugge Frandsen |
2005 |
0509AF |
|
26.87 |
|
|
|
|
1:26.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tobias Mølbak |
2004 |
0481AP |
|
25.37 |
|
|
|
|
1:51.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
STT Prinsesserne fra vestegnen |
23 |
Swim Team Taastrup |
|
|
514 |
|
|
1:52.84 |
+1.05 |
|
|
|
|
Peter K. M. Petersen |
2006 |
0665AD |
+0.83 |
29.10 |
|
|
|
|
29.10 |
|
|
|
|
|
|
|
Simon Hejbroch |
2006 |
0633AE |
|
30.90 |
|
|
|
|
1:00.00 |
|
|
|
|
|
|
|
Philip Krogh Brønnicke |
2000 |
0075AI |
|
27.41 |
|
|
|
|
1:27.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Andreas Stampe Dalgaard |
2004 |
0449AD |
|
25.43 |
|
|
|
|
1:52.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Solrød 1 |
23 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
476 |
|
|
1:55.79 |
+4.00 |
|
|
|
|
Vincent Borup Schärer |
2006 |
0675AB |
+0.88 |
29.57 |
|
|
|
|
29.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Casper Mørkhøj Hartington |
2002 |
0239AF |
|
30.07 |
|
|
|
|
59.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malte Hjalholt |
2003 |
0355AG |
|
30.28 |
|
|
|
|
1:29.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Morten Kilhof |
2000 |
0037AJ |
|
25.87 |
|
|
|
|
1:55.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Syd Herrer 1 |
19 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
450 |
|
|
1:57.96 |
+6.17 |
|
|
|
|
Noa Riis |
2008 |
0859AE |
+0.99 |
30.28 |
|
|
|
|
30.28 |
|
|
|
|
|
|
|
Felix Frederiksen |
2007 |
0793AM |
|
34.50 |
|
|
|
|
1:04.78 |
|
|
|
|
|
|
|
Alexander Slente |
2004 |
0427AM |
|
26.58 |
|
|
|
|
1:31.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mikkel Stabell |
2009 |
0951AF |
|
26.60 |
|
|
|
|
1:57.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Roskilde Drenge 1 |
16 |
Roskilde Svømning |
|
|
433 |
|
|
1:59.47 |
+7.68 |
|
|
|
|
Frederik Isaksen |
2007 |
0759AA |
+0.89 |
28.60 |
|
|
|
|
28.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sebastian Bruun Ibsen |
2007 |
0785AI |
|
34.99 |
|
|
|
|
1:03.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jonathan Nyegaard |
2007 |
0765AA |
|
28.34 |
|
|
|
|
1:31.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christoffer Bo Andersen |
2007 |
0797AC |
|
27.54 |
|
|
|
|
1:59.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kalundborg Mammut 1 |
18 |
Kalundborg SK |
|
|
432 |
|
|
1:59.59 |
+7.80 |
|
|
|
|
Patrick Skov Vinding |
2005 |
0583AN |
+0.88 |
29.77 |
|
|
|
|
29.77 |
|
|
|
|
|
|
|
Jonas Rask |
2006 |
0605AF |
|
32.37 |
|
|
|
|
1:02.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Johan Lykkebo Larsen |
2007 |
0733AG |
|
31.11 |
|
|
|
|
1:33.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
David Stoklund |
2008 |
0811AA |
|
26.34 |
|
|
|
|
1:59.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Haslev 1 |
19 |
Haslev Svømmeklub |
|
|
401 |
|
|
2:02.59 |
+10.80 |
|
|
|
|
Marius Sohnemann |
2007 |
0763AL |
+0.94 |
33.06 |
|
|
|
|
33.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laurits Thøfner |
2004 |
0417AM |
|
33.83 |
|
|
|
|
1:06.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christopher Vejlbo Hansen |
2005 |
0581AH |
|
26.32 |
|
|
|
|
1:33.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
William Kongslev |
2008 |
0863AA |
|
29.38 |
|
|
|
|
2:02.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Roskilde Drenge 2 |
18 |
Roskilde Svømning |
|
|
348 |
|
|
2:08.55 |
+16.76 |
|
|
|
|
Malte Hagbarth Jørgensen |
2005 |
0515AE |
+0.93 |
34.22 |
|
|
|
|
34.22 |
|
|
|
|
|
|
|
Viktor Lange |
2007 |
0723AK |
|
36.92 |
|
|
|
|
1:11.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
William Ammitzbøll |
2006 |
0613AK |
|
28.80 |
|
|
|
|
1:39.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mads Borch |
2006 |
0699AO |
|
28.61 |
|
|
|
|
2:08.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ringsted 2 |
19 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
345 |
|
|
2:08.88 |
+17.09 |
|
|
|
|
August Juul-Andersen |
2007 |
0777AD |
+0.87 |
36.10 |
|
|
|
|
36.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mikkel Skoubo |
2008 |
0841AB |
|
39.29 |
|
|
|
|
1:15.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emre Emil Tømmerby Kiliç |
2004 |
0495AJ |
|
27.03 |
|
|
|
|
1:42.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Victor Hemmingsen |
2006 |
0607AG |
|
26.46 |
|
|
|
|
2:08.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
SvømSK drenge 1 |
21 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
312 |
|
|
2:13.24 |
+21.45 |
|
|
|
|
Christian Søe Jepsen |
2005 |
0553AF |
+0.75 |
30.11 |
|
|
|
|
30.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mikkel Prüsse-Olsen |
2009 |
0931AF |
|
40.47 |
|
|
|
|
1:10.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frederik Schmidt Johansen |
2002 |
0239AT |
|
34.26 |
|
|
|
|
1:44.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jonatan Thrysøe |
2009 |
0901AE |
|
28.40 |
|
|
|
|
2:13.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
SYD Herre 3 |
18 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
312 |
|
|
2:13.30 |
+21.51 |
|
|
|
|
Matti Suikkanen |
2009 |
0919BH |
+0.88 |
37.45 |
|
|
|
|
37.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anders Andresen |
2006 |
0645AN |
|
36.50 |
|
|
|
|
1:13.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sebastian Kørup |
2007 |
0711AR |
|
31.83 |
|
|
|
|
1:45.78 |
|
|
|
|
|
|
|
Frederik Skytte Nielsen |
2005 |
0585AJ |
|
27.52 |
|
|
|
|
2:13.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
STT Mægtige Mænd |
15 |
Swim Team Taastrup |
|
|
286 |
|
|
2:17.23 |
+25.44 |
|
|
|
|
Gustav Jørgensen |
2009 |
0959AA |
+0.69 |
34.36 |
|
|
|
|
34.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jakob Hansen |
2009 |
0987AE |
|
37.33 |
|
|
|
|
1:11.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maximilian Oxenbøll |
2010 |
1087AB |
|
37.04 |
|
|
|
|
1:48.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Asger Gregersen |
2008 |
0859AI |
|
28.50 |
|
|
|
|
2:17.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Kalundborg Mammut 2 |
15 |
Kalundborg SK |
|
|
213 |
|
|
2:31.34 |
+39.55 |
|
|
|
|
Sigurd Poulin Pedersen |
2009 |
0909AE |
+0.93 |
39.11 |
|
|
|
|
39.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sander Y Hansen |
2009 |
0913AC |
|
41.96 |
|
|
|
|
1:21.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Johan Reimer Ørsberg |
2008 |
0817AF |
|
39.18 |
|
|
|
|
2:00.25 |
|
|
|
|
|
|
|
Áron Barnabás Jurák |
2008 |
0867AJ |
|
31.09 |
|
|
|
|
2:31.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ringsted 3 |
15 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
196 |
|
|
2:35.61 |
+43.82 |
|
|
|
|
Magnus Lykke Christensen |
2009 |
0977BH |
+0.86 |
43.15 |
|
|
|
|
43.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elias Foss Larsen |
2008 |
0857AN |
|
45.72 |
|
|
|
|
1:28.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nikolaj Klempar Larsen |
2010 |
1053AF |
|
34.43 |
|
|
|
|
2:03.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Wiliam Kabat |
2008 |
0811AR |
|
32.31 |
|
|
|
|
2:35.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
SYD Herre 4 |
16 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
175 |
|
|
2:41.52 |
+49.73 |
|
|
|
|
Mikkel Skytte Nielsen |
2010 |
1051AE |
+0.84 |
44.08 |
|
|
|
|
44.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Karl Rosenkilde Ebbe |
2007 |
0709AR |
|
44.80 |
|
|
|
|
1:28.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Silas Nielsen |
2010 |
1091AJ |
|
38.65 |
|
|
|
|
2:07.53 |
|
|
|
|
|
|
|
Kristoffer Slente |
2010 |
1011AK |
|
33.99 |
|
|
|
|
2:41.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Hammerfyrene |
14 |
Rønne Svømme Klub |
|
|
156 |
|
|
2:47.90 |
+56.11 |
|
|
|
|
Tobias Teodore Ipsen |
2009 |
0969BC |
+0.95 |
43.76 |
|
|
|
|
43.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Villiam Frandsen |
2010 |
1015AN |
|
47.02 |
|
|
|
|
1:30.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bertram Hallberg |
2009 |
0923AE |
|
42.09 |
|
|
|
|
2:12.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Filip Nielsen |
2010 |
1057AB |
|
35.03 |
|
|
|
|
2:47.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Hjorths Banditter |
13 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
138 |
|
|
2:54.64 |
+1:02.8 |
|
|
|
|
Traian Zacharias Pedersen |
2011 |
1127AC |
+0.80 |
45.67 |
|
|
|
|
45.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jeppe Bülow Møller |
2010 |
1073AC |
|
46.68 |
|
|
|
|
1:32.35 |
|
|
|
|
|
|
|
Asger Mørk Attrup |
2010 |
1083AB |
|
46.78 |
|
|
|
|
2:19.13 |
|
|
|
|
|
|
|
Asbjørn Kristiansen |
2010 |
1023AD |
|
35.51 |
|
|
|
|
2:54.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Kalundborg Mammut 3 |
15 |
Kalundborg SK |
|
|
136 |
|
|
2:55.68 |
+1:03.8 |
|
|
|
|
Thure Linde Petersen |
2012 |
1279AI |
+0.93 |
49.28 |
|
|
|
|
49.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Villads Sigmann Dreyer |
2010 |
1031AL |
|
41.31 |
|
|
|
|
1:30.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Matti Miklos Júrak |
2008 |
0877AJ |
|
37.56 |
|
|
|
|
2:08.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Matti Mejlby Ditlefsen |
2011 |
1113AD |
|
47.53 |
|
|
|
|
2:55.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Roskilde Drenge 4 |
13 |
Roskilde Svømning |
|
|
134 |
|
|
2:56.31 |
+1:04.5 |
|
|
|
|
Gustav Caning Nørskov |
2010 |
1047AN |
+0.95 |
40.86 |
|
|
|
|
40.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hjalte Rasmussen |
2010 |
1063AI |
|
1:02.92 |
|
|
|
|
1:43.78 |
|
|
|
|
|
|
|
Villads Elias Friis |
2010 |
1023AB |
|
35.82 |
|
|
|
|
2:19.60 |
|
|
|
|
|
|
|
Emil Sejer |
2010 |
1095AJ |
|
36.71 |
|
|
|
|
2:56.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Ringsted 4 |
14 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
125 |
|
|
3:00.44 |
+1:08.6 |
|
|
|
|
David Sørensen |
2009 |
0923BB |
|
45.56 |
|
|
|
|
45.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gabriel Sukkot |
2009 |
0933BC |
|
47.43 |
|
|
|
|
1:32.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mikkas Skoubo |
2010 |
1021AA |
|
46.40 |
|
|
|
|
2:19.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Wilfred Enggaard |
2011 |
1117AN |
|
41.05 |
|
|
|
|
3:00.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Roskilde Drenge 3 |
17 |
Roskilde Svømning |
|
|
120 |
|
|
3:03.19 |
+1:11.4 |
|
|
|
|
Marcus Ingemann Hansson |
2010 |
1065AI |
+0.74 |
57.32 |
|
|
|
|
57.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Carl Johan Chabert Laxafoss |
2011 |
1153AB |
|
54.47 |
|
|
|
|
1:51.79 |
|
|
|
|
|
|
|
Mads Borch |
2006 |
0699AO |
|
36.44 |
|
|
|
|
2:28.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofus Nordly |
2009 |
0989AE |
|
34.96 |
|
|
|
|
3:03.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Solrød 2 |
13 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
112 |
|
|
3:07.13 |
+1:15.3 |
|
|
|
|
Victor Nielsen |
2011 |
1161AC |
+0.76 |
51.13 |
|
|
|
|
51.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oliver Thøsing Skourup |
2010 |
1047AE |
|
46.94 |
|
|
|
|
1:38.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mads Bøtcher |
2013 |
1375AA |
|
45.32 |
|
|
|
|
2:23.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
William Petersen |
2011 |
1191AC |
|
43.74 |
|
|
|
|
3:07.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Emmas Rødder |
14 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
87 |
|
|
3:23.97 |
+1:32.1 |
|
|
|
|
Mikkel Frimann |
2012 |
1251AC |
+0.77 |
53.69 |
|
|
|
|
53.69 |
|
|
|
|
|
|
|
Valdemar Peter Bryde |
2013 |
1341AD |
|
1:00.28 |
|
|
|
|
1:53.97 |
|
|
|
|
|
|
|
Valdemar Kruuse |
2010 |
1029AM |
|
52.53 |
|
|
|
|
2:46.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aksel Siggaard Bengtsen |
2009 |
0963BH |
|
37.47 |
|
|
|
|
3:23.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Ringsted 5 |
14 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
62 |
|
|
3:48.28 |
+1:56.4 |
|
|
|
|
Albert Grøn-Henriksen |
2013 |
1311AB |
+0.70 |
50.85 |
|
|
|
|
50.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vilfred Lyhne Nyvang |
2009 |
0983BJ |
|
57.50 |
|
|
|
|
1:48.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Noah Sukkot |
2011 |
1161AH |
|
1:18.32 |
|
|
|
|
3:06.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Linus Paustian |
2010 |
1079AD |
|
41.61 |
|
|
|
|
3:48.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
SYD Herre 2 |
16 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
Jacob Kelly |
2007 |
0791AR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jalte Harpsøe Halberg |
2008 |
0881AI |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Viktor Damkjær Pyndt |
2008 |
0841AG |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jarl Bjerregaard Abrahamsen |
2009 |
0923BC |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 17-09-2022 16:14:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17-09-2022 17:21.30 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Ringsted Svømme Klub |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Ringsted Sports center |
Arrangør |
Ringsted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
17. sep 2022 to 18. sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 100m Frisvømning Damer Damer junior/Senior - Final |
|
|
Sponsor |
Ringsted kommune |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Marie Louise B Andersen |
2005 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
598 |
59.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ida Sohn |
2008 |
Rønne Svømme Klub |
|
562 |
1:00.89 |
+1.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Seline Nielsen |
2007 |
SvømmeKlubben SYD |
|
539 |
1:01.71 |
+2.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emilia Pico |
2008 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
533 |
1:01.95 |
+2.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Rebecca Skov Vinding |
2007 |
Kalundborg SK |
|
525 |
1:02.28 |
+2.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Silje Mathiasen |
2006 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
522 |
1:02.39 |
+2.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Malene Reynolds |
2005 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
511 |
1:02.82 |
+3.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emmeline Sunekær |
2005 |
Ringsted Svømme Klub |
|
506 |
1:03.02 |
+3.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sisse Berg Olesen |
2005 |
Haslev Svømmeklub |
|
505 |
1:03.07 |
+3.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Hannah Rørbech |
2006 |
Swim Team Taastrup |
|
458 |
1:05.17 |
+5.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Silje Juul Kjeldsen |
2008 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
441 |
1:06.01 |
+6.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Emma Spang |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
|
429 |
1:06.60 |
+6.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Alberte Bendix Raunkjær |
2007 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
414 |
1:07.37 |
+7.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Augusta Anemone Friis |
2006 |
Roskilde Svømning |
|
403 |
1:08.02 |
+8.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Silja Nøhr Mortensen |
2003 |
Swim Team Taastrup |
|
398 |
1:08.28 |
+8.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Naja-Amalie Hallengreen |
2008 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
397 |
1:08.36 |
+8.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Chilli Nordahl Thompson |
2008 |
Svømmeklubben SHS Stevns |
|
387 |
1:08.92 |
+9.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Emilie Larsen |
2005 |
SvømmeKlubben SYD |
|
378 |
1:09.44 |
+9.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Rosa Cornelia Barrisøe |
2006 |
Swim Team Taastrup |
|
361 |
1:10.55 |
+10.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Maja F. E. Kamper |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
351 |
1:11.19 |
+11.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Marie Meier Vestermann |
2008 |
Roskilde Svømning |
|
346 |
1:11.52 |
+11.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Clara Vestergaard |
2008 |
Solrød Svømmeklub |
|
343 |
1:11.72 |
+12.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Caroline Fobian Hvidberg |
2008 |
Kalundborg SK |
|
340 |
1:11.98 |
+12.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Mille Bækmark |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
339 |
1:12.03 |
+12.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Iben Chor Bjørn |
2008 |
Roskilde Svømning |
|
335 |
1:12.30 |
+12.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Emma Attrup |
2007 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
329 |
1:12.72 |
+13.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Iben Birkholm |
2008 |
SvømmeKlubben SYD |
|
320 |
1:13.46 |
+13.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Madeleine Schou |
2008 |
Haslev Svømmeklub |
|
317 |
1:13.64 |
+14.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Jensine Højmark Skaaning |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
315 |
1:13.82 |
+14.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Maja Burø Redke |
2007 |
Ringsted Svømme Klub |
|
301 |
1:14.94 |
+15.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Nina Caroline Nielsen |
2007 |
Kalundborg SK |
|
292 |
1:15.69 |
+16.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Anna Müller |
2008 |
SvømmeKlubben SYD |
|
285 |
1:16.31 |
+16.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Helena Fritz Larsen |
2007 |
Solrød Svømmeklub |
|
270 |
1:17.73 |
+18.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Caroline Øgendahl |
2008 |
Kalundborg SK |
|
268 |
1:17.93 |
+18.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Jóhanna Johansen |
2008 |
Ringsted Svømme Klub |
|
261 |
1:18.62 |
+18.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Ida Hartz Johnsen |
2008 |
Haslev Svømmeklub |
|
258 |
1:18.89 |
+19.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Helena Cameron |
2008 |
Hawera Swimming Club |
|
246 |
1:20.09 |
+20.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Caroline Birkedal Pedersen |
2007 |
Solrød Svømmeklub |
|
194 |
1:26.74 |
+27.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Celina Buhl-Madsen |
2008 |
Roskilde Svømning |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 18-09-2022 09:59:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 100m Frisvømning Damer Damer Årgang - Final |
|
|
Sponsor |
Ringsted kommune |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Signe Skelvig |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
488 |
1:03.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Clara Dannerfjord Josty |
2009 |
Haslev Svømmeklub |
|
458 |
1:05.16 |
+1.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mikala Valentin Eggertsen |
2009 |
Nakskov Svømme Klub |
|
414 |
1:07.41 |
+3.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Laura Storm Frimann |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
399 |
1:08.24 |
+4.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mia Erica Armstead Evans |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
375 |
1:09.67 |
+5.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kristine Porsborg Blach |
2009 |
Kalundborg SK |
|
358 |
1:10.73 |
+6.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Julia Stanczyk |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
343 |
1:11.75 |
+7.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Maria Gandrup Nygaard |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
337 |
1:12.14 |
+8.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emma Mahs |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
|
331 |
1:12.58 |
+8.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Aura-Xenia Korsgaard Fenger |
2010 |
Kalundborg SK |
|
327 |
1:12.92 |
+9.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Anna Eirfeldt |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
|
309 |
1:14.32 |
+10.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Rosa Winther Gregersen |
2009 |
Haslev Svømmeklub |
|
306 |
1:14.52 |
+10.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Josefine Petersen |
2010 |
SvømmeKlubben SYD |
|
299 |
1:15.10 |
+11.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Victoria Amalie Mouritzen |
2009 |
Ringsted Svømme Klub |
|
298 |
1:15.15 |
+11.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Amalie Vogt Monberg |
2010 |
Solrød Svømmeklub |
|
293 |
1:15.62 |
+11.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Asta Sejr Hansen |
2009 |
SvømmeKlubben SYD |
|
274 |
1:17.30 |
+13.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Alma S. L. Pedersen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
272 |
1:17.52 |
+13.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Rosa Borch |
2009 |
Roskilde Svømning |
|
261 |
1:18.61 |
+14.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Ingrid Schultz |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
238 |
1:21.08 |
+17.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Hannah Hultquist Moll |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
235 |
1:21.40 |
+17.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Agnete Thyme |
2009 |
Kalundborg SK |
|
232 |
1:21.70 |
+17.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Pia Mercado |
2010 |
Solrød Svømmeklub |
|
230 |
1:21.97 |
+18.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Sophia Augustesen |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
228 |
1:22.18 |
+18.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Alicia Dupont Larsen |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
225 |
1:22.58 |
+18.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Karla Hemming Schaarup |
2009 |
Ringsted Svømme Klub |
|
224 |
1:22.69 |
+18.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Olivia Sommer |
2010 |
Rønne Svømme Klub |
|
221 |
1:23.03 |
+19.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Isabella Josefine Petersen |
2010 |
SvømmeKlubben SYD |
|
217 |
1:23.61 |
+19.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Maja Oggesen |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
|
213 |
1:24.12 |
+20.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Selma Linde Petersen |
2010 |
Kalundborg SK |
|
205 |
1:25.14 |
+21.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Amanda Sofie Petersen |
2010 |
SvømmeKlubben SYD |
|
204 |
1:25.29 |
+21.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Alma Neesen |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
203 |
1:25.37 |
+21.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Rosa Pico |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
195 |
1:26.62 |
+22.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Stella Fredebo |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
188 |
1:27.63 |
+23.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Emilia Vivian Guldbæk Granno |
2009 |
Ringsted Svømme Klub |
|
187 |
1:27.81 |
+23.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Asanka Tissera |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
|
186 |
1:27.92 |
+24.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Trine Andresen |
2010 |
SvømmeKlubben SYD |
|
176 |
1:29.64 |
+25.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Emma Ludvigsen |
2010 |
SvømmeKlubben SYD |
|
173 |
1:30.03 |
+26.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Sophia Erdmann Thiel |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
|
168 |
1:31.01 |
+27.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Andrea Frederikke Pedersen |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
163 |
1:31.89 |
+28.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Sascha Legaard Jensen |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
124 |
1:40.54 |
+36.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Caroline Sommerlund |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Bianca Uhl |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 18-09-2022 09:59:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 100m Frisvømning Damer Damer børn - Final |
|
|
Sponsor |
Ringsted kommune |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nikoline Bryde Nielsen |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
350 |
1:11.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Adele Svendsen |
2011 |
Swim Team Taastrup |
|
306 |
1:14.49 |
+3.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alma C. Thaysen |
2011 |
Ringsted Svømme Klub |
|
294 |
1:15.56 |
+4.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Frida Fobian Hvidberg |
2011 |
Kalundborg SK |
|
237 |
1:21.10 |
+9.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Laura Mahs |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
|
215 |
1:23.86 |
+12.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Viola Trenter |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
184 |
1:28.31 |
+17.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Silke Watts |
2011 |
Svømmeklubben SHS Stevns |
|
181 |
1:28.83 |
+17.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Isabella Heidebo |
2012 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
172 |
1:30.35 |
+19.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Victoria Høybye Olsen |
2011 |
SvømmeKlubben SYD |
|
168 |
1:30.95 |
+19.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sophia Nan Rasmussen |
2012 |
SvømmeKlubben SYD |
|
167 |
1:31.14 |
+19.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Carla Borella |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
162 |
1:32.15 |
+20.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Joa Harpsøe Halberg |
2011 |
SvømmeKlubben SYD |
|
155 |
1:33.42 |
+22.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Laura Stoltenberg |
2011 |
SvømmeKlubben SYD |
|
151 |
1:34.17 |
+22.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Esther Daugaard |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
|
151 |
1:34.20 |
+22.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Gudrun Johansen |
2011 |
Ringsted Svømme Klub |
|
136 |
1:37.65 |
+26.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Smilla Magnolia Friis |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
127 |
1:39.78 |
+28.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Liv Langkjær |
2011 |
Ringsted Svømme Klub |
|
114 |
1:43.47 |
+32.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Anna Clara Nielsen |
2012 |
SvømmeKlubben SYD |
|
109 |
1:45.04 |
+33.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Telma Runarsdôttîr |
2012 |
Haslev Svømmeklub |
|
105 |
1:46.25 |
+34.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Josefine Thielsen |
2012 |
Ringsted Svømme Klub |
|
105 |
1:46.26 |
+34.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Natasha Neoupaney |
2012 |
Haslev Svømmeklub |
|
101 |
1:47.82 |
+36.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Caroline Tallov Søgaard |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
95 |
1:49.96 |
+38.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Naja Jeppesen |
2013 |
Roskilde Svømning |
|
87 |
1:53.20 |
+41.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Dagmar Starcke Mortensen |
2013 |
Ringsted Svømme Klub |
|
78 |
1:57.47 |
+46.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Linda Neittaanmäki |
2012 |
Kalundborg SK |
|
73 |
2:00.07 |
+48.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Sara Von Gersdorff |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
68 |
2:02.64 |
+51.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Clara Kristiansen |
2013 |
Roskilde Svømning |
|
47 |
2:18.30 |
+1:07.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emilia Klarskov |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 10.2 Svømmeren afsluttede ikke distancen - DNF |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 18-09-2022 09:59:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18-09-2022 10:25.58 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Ringsted Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Ringsted Sports center |
Arrangør |
Ringsted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
17. sep 2022 to 18. sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 100m Frisvømning Herrer Herrer Junior/Senior - Final |
|
|
Sponsor |
Nordeafonden |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christopher Vejlbo Hansen |
2005 |
Haslev Svømmeklub |
|
596 |
53.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alexander Slente |
2004 |
SvømmeKlubben SYD |
|
578 |
53.92 |
+0.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Adam Bugge Frandsen |
2005 |
Ringsted Svømme Klub |
|
512 |
56.14 |
+2.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Konrad Clausen |
2005 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
505 |
56.43 |
+3.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Andreas Stampe Dalgaard |
2004 |
Swim Team Taastrup |
|
498 |
56.68 |
+3.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emre Emil Tømmerby Kiliç |
2004 |
Ringsted Svømme Klub |
|
484 |
57.22 |
+3.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Simon Hejbroch |
2006 |
Swim Team Taastrup |
|
477 |
57.49 |
+4.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emil Olsen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
|
474 |
57.60 |
+4.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Christian Søe Jepsen |
2005 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
473 |
57.67 |
+4.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Morten Kilhof |
2000 |
Solrød Svømmeklub |
|
472 |
57.70 |
+4.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Felix Frederiksen |
2007 |
SvømmeKlubben SYD |
|
467 |
57.91 |
+4.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Peter K. M. Petersen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
|
465 |
57.97 |
+4.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Jacob Kelly |
2007 |
SvømmeKlubben SYD |
|
463 |
58.05 |
+4.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Victor Hemmingsen |
2006 |
Ringsted Svømme Klub |
|
436 |
59.24 |
+5.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Mikkel Brundert Hansen |
2002 |
Swim Team Taastrup |
|
434 |
59.34 |
+5.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Jonas Rask |
2006 |
Kalundborg SK |
|
426 |
59.71 |
+6.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Tobias Mølbak |
2004 |
Ringsted Svømme Klub |
|
424 |
59.78 |
+6.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Patrick S. Hansen |
2000 |
Swim Team Taastrup |
|
423 |
59.83 |
+6.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Anders Andresen |
2006 |
SvømmeKlubben SYD |
|
413 |
1:00.30 |
+6.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Sebastian Bruun Ibsen |
2007 |
Roskilde Svømning |
|
402 |
1:00.87 |
+7.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
William Ammitzbøll |
2006 |
Roskilde Svømning |
|
397 |
1:01.12 |
+7.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Malte Hjalholt |
2003 |
Solrød Svømmeklub |
|
390 |
1:01.48 |
+8.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Christoffer Bo Andersen |
2007 |
Roskilde Svømning |
|
383 |
1:01.84 |
+8.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Marius Sohnemann |
2007 |
Haslev Svømmeklub |
|
373 |
1:02.41 |
+9.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Karl-Johan Brandt |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
|
373 |
1:02.43 |
+9.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Frederik Skytte Nielsen |
2005 |
SvømmeKlubben SYD |
|
372 |
1:02.48 |
+9.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Johan Lykkebo Larsen |
2007 |
Kalundborg SK |
|
353 |
1:03.53 |
+10.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
August Juul-Andersen |
2007 |
Ringsted Svømme Klub |
|
333 |
1:04.79 |
+11.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Mads Borch |
2006 |
Roskilde Svømning |
|
293 |
1:07.63 |
+14.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Christoffer Andersen |
2007 |
Rønne Svømme Klub |
|
275 |
1:09.05 |
+15.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Sebastian Kørup |
2007 |
SvømmeKlubben SYD |
|
275 |
1:09.07 |
+15.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Karl Rosenkilde Ebbe |
2007 |
SvømmeKlubben SYD |
|
230 |
1:13.31 |
+19.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alexander Oxenbøll |
2006 |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 18-09-2022 10:24:10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 100m Frisvømning Herrer Herrer Årgang - Final |
|
|
Sponsor |
Nordeafonden |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mikkel Stabell |
2009 |
SvømmeKlubben SYD |
|
437 |
59.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jarl Bjerregaard Abrahamsen |
2009 |
SvømmeKlubben SYD |
|
424 |
59.79 |
+0.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
David Stoklund |
2008 |
Kalundborg SK |
|
413 |
1:00.30 |
+1.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Viktor Damkjær Pyndt |
2008 |
SvømmeKlubben SYD |
|
388 |
1:01.57 |
+2.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nick Nielsen |
2008 |
Solrød Svømmeklub |
|
375 |
1:02.30 |
+3.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Gustav Jørgensen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
355 |
1:03.43 |
+4.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Asger Gregersen |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
354 |
1:03.47 |
+4.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jonatan Thrysøe |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
342 |
1:04.26 |
+5.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Frederik Chabert Laxáfoss |
2009 |
Roskilde Svømning |
|
339 |
1:04.39 |
+5.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Felix Schnack |
2009 |
Svømmeklubben SHS Stevns |
|
318 |
1:05.80 |
+6.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Oliver Dyrholm-Pilegaard |
2008 |
Svømmeklubben SHS Stevns |
|
316 |
1:05.92 |
+6.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sander Y Hansen |
2009 |
Kalundborg SK |
|
313 |
1:06.13 |
+6.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Matti Suikkanen |
2009 |
SvømmeKlubben SYD |
|
308 |
1:06.51 |
+7.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
William Kongslev |
2008 |
Haslev Svømmeklub |
|
307 |
1:06.59 |
+7.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Jalte Harpsøe Halberg |
2008 |
SvømmeKlubben SYD |
|
280 |
1:08.64 |
+9.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Jakob Hansen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
279 |
1:08.73 |
+9.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Áron Barnabás Jurák |
2008 |
Kalundborg SK |
|
272 |
1:09.30 |
+10.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Matti Miklos Júrak |
2008 |
Kalundborg SK |
|
254 |
1:10.90 |
+11.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Sune Berg Olesen |
2009 |
Haslev Svømmeklub |
|
248 |
1:11.45 |
+12.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Sigurd Poulin Pedersen |
2009 |
Kalundborg SK |
|
234 |
1:12.87 |
+13.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Wiliam Kabat |
2008 |
Ringsted Svømme Klub |
|
218 |
1:14.67 |
+15.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Asbjørn Stange |
2008 |
Ringsted Svømme Klub |
|
186 |
1:18.63 |
+19.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Gabriel Sukkot |
2009 |
Ringsted Svømme Klub |
|
165 |
1:21.79 |
+22.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Tobias Teodore Ipsen |
2009 |
Rønne Svømme Klub |
|
163 |
1:22.24 |
+23.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Bertram Hallberg |
2009 |
Rønne Svømme Klub |
|
159 |
1:22.91 |
+23.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Sofus Nordly |
2009 |
Roskilde Svømning |
|
159 |
1:22.92 |
+23.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
David Sørensen |
2009 |
Ringsted Svømme Klub |
|
142 |
1:25.97 |
+26.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Oliver Bardtrum |
2009 |
Svømmeklubben SHS Stevns |
|
132 |
1:28.19 |
+29.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Nikolaj Lynge Paysen |
2009 |
Ringsted Svømme Klub |
|
65 |
1:51.30 |
+52.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Magnus Lykke Christensen |
2009 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 5.2 Rører ikke bassinvæggen ved vending eller afslutning |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 18-09-2022 10:24:10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 100m Frisvømning Herrer Herrer Børn - Final |
|
|
Sponsor |
Nordeafonden |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Silas Nielsen |
2010 |
SvømmeKlubben SYD |
|
281 |
1:08.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maximilian Oxenbøll |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
272 |
1:09.35 |
+0.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Villads Elias Friis |
2010 |
Roskilde Svømning |
|
246 |
1:11.65 |
+3.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kristoffer Slente |
2010 |
SvømmeKlubben SYD |
|
245 |
1:11.74 |
+3.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mikkel Skytte Nielsen |
2010 |
SvømmeKlubben SYD |
|
213 |
1:15.20 |
+6.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Villads Westen Tingsted |
2011 |
SvømmeKlubben SYD |
|
201 |
1:16.60 |
+8.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Filip Nielsen |
2010 |
Rønne Svømme Klub |
|
201 |
1:16.61 |
+8.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Asbjørn Kristiansen |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
196 |
1:17.27 |
+8.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Oliver Thøsing Skourup |
2010 |
Solrød Svømmeklub |
|
193 |
1:17.64 |
+9.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Gustav Caning Nørskov |
2010 |
Roskilde Svømning |
|
175 |
1:20.23 |
+11.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Jeppe Bülow Møller |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
174 |
1:20.42 |
+11.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Hjalte Rasmussen |
2010 |
Roskilde Svømning |
|
154 |
1:23.79 |
+15.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Magnus Eckhardt |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
147 |
1:25.00 |
+16.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Valdemar Kruuse |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
140 |
1:26.43 |
+17.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Asger Mørk Attrup |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
140 |
1:26.51 |
+17.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Carl Johan Chabert Laxafoss |
2011 |
Roskilde Svømning |
|
139 |
1:26.69 |
+18.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Victor Nielsen |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
|
131 |
1:28.46 |
+19.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Magnus Thøsing Skourup |
2012 |
Solrød Svømmeklub |
|
128 |
1:29.07 |
+20.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Oliver Mejborn |
2011 |
SvømmeKlubben SYD |
|
125 |
1:29.86 |
+21.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=20 |
|
Villiam Frandsen |
2010 |
Rønne Svømme Klub |
|
123 |
1:30.31 |
+21.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=20 |
|
Emil Sejer |
2010 |
Roskilde Svømning |
|
123 |
1:30.31 |
+21.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Wilfred Enggaard |
2011 |
Ringsted Svømme Klub |
|
113 |
1:32.87 |
+24.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Linus Paustian |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
|
106 |
1:34.91 |
+26.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Thure Linde Petersen |
2012 |
Kalundborg SK |
|
105 |
1:35.08 |
+26.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Albert Grøn-Henriksen |
2013 |
Ringsted Svømme Klub |
|
101 |
1:36.39 |
+27.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Oskar Dyrholm pilegaard |
2011 |
Svømmeklubben SHS Stevns |
|
100 |
1:36.73 |
+28.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Mikkel Frimann |
2012 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
97 |
1:37.60 |
+29.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Simon Pio |
2010 |
Haslev Svømmeklub |
|
95 |
1:38.24 |
+29.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Aske Klaaby |
2013 |
Nakskov Svømme Klub |
|
92 |
1:39.33 |
+30.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Emil Veliqi |
2012 |
SvømmeKlubben SYD |
|
91 |
1:39.89 |
+31.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
William Petersen |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
|
88 |
1:40.70 |
+32.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Valdemar Peter Bryde |
2013 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
68 |
1:49.88 |
+41.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Linus Roest Hasløv |
2013 |
Kalundborg SK |
|
64 |
1:52.25 |
+43.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Malthe Dalsgaard Hemmingse |
2011 |
SvømmeKlubben SYD |
|
63 |
1:52.93 |
+44.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Noah Sukkot |
2011 |
Ringsted Svømme Klub |
|
54 |
1:58.22 |
+49.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Marcus Ingemann Hansson |
2010 |
Roskilde Svømning |
|
46 |
2:05.35 |
+56.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Phillip Christensen |
2011 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 18-09-2022 10:24:10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18-09-2022 10:30.38 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Ringsted Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Ringsted Sports center |
Arrangør |
Ringsted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
17. sep 2022 to 18. sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 200m Medley Damer Damer junior/Senior - Final |
|
|
Sponsor |
Sydbank Ringsted |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Caroline P. Mathiesen |
2001 |
Solrød Svømmeklub |
|
542 |
2:29.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Josephine N. Østergaard |
2005 |
SvømmeKlubben SYD |
|
524 |
2:31.08 |
+1.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Caroline Søe Jepsen |
2007 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
494 |
2:34.12 |
+4.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mathilde P. Mathiesen |
2004 |
Solrød Svømmeklub |
|
491 |
2:34.39 |
+4.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emilie Hartvig-Olsen |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
|
458 |
2:38.07 |
+8.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Astrid Pries Hansen |
2007 |
Nakskov Svømme Klub |
|
457 |
2:38.12 |
+8.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nicole Damhøj Andersen |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
|
405 |
2:44.70 |
+15.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Maria Agnes Jakobsen |
2007 |
Swim Team Taastrup |
|
386 |
2:47.31 |
+17.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Amanda Fafner |
2007 |
Kalundborg SK |
|
349 |
2:53.02 |
+23.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Alberte Rosenstand |
2007 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
345 |
2:53.62 |
+24.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Mathilde Rygaard Hansen |
2008 |
Solrød Svømmeklub |
|
336 |
2:55.28 |
+25.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Maja Burø Redke |
2007 |
Ringsted Svømme Klub |
|
259 |
3:11.14 |
+41.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Anna Müller |
2008 |
SvømmeKlubben SYD |
|
225 |
3:20.23 |
+50.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anne Sepstrup-Skjoldner |
2005 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 18-09-2022 10:44:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 200m Medley Damer Damer Årgang - Final |
|
|
Sponsor |
Sydbank Ringsted |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emma Valeur Ladegaard |
2009 |
Haslev Svømmeklub |
|
320 |
2:58.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Adrianna Pedersen |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
293 |
3:03.36 |
+5.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ellen Juul-Andersen |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
|
289 |
3:04.28 |
+6.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Rosa Sofie Wismarch Mørch |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
279 |
3:06.36 |
+8.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kristine Porsborg Blach |
2009 |
Kalundborg SK |
|
262 |
3:10.20 |
+12.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Clara Kristine Ingeborg Anders |
2010 |
Haslev Svømmeklub |
|
215 |
3:23.30 |
+25.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Laura Keller Thorgrimson |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
207 |
3:25.83 |
+27.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Karen Marie værnskjold Hede |
2009 |
Haslev Svømmeklub |
|
167 |
3:40.93 |
+42.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Anna Andersen |
2010 |
Svømmeklubben SHS Stevns |
|
131 |
3:59.42 |
+1:01.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alberte Hjarbæk |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
v 75 m. |
|
|
|
SW 6.4 Svømning på maven |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 18-09-2022 10:44:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 200m Medley Damer Damer børn - Final |
|
|
Sponsor |
Sydbank Ringsted |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emilia Nora Beyarslan |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
207 |
3:25.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Marie Borch |
2011 |
Roskilde Svømning |
|
195 |
3:30.12 |
+4.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Regitze Isaksen |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
180 |
3:35.51 |
+9.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 18-09-2022 10:44:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18-09-2022 10:49.37 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Ringsted Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Ringsted Sports center |
Arrangør |
Ringsted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
17. sep 2022 to 18. sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 200m Medley Herrer Herrer Junior/Senior - Final |
|
|
Sponsor |
Rema 1000 Kaserne Allé |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Philip Krogh Brønnicke |
2000 |
Swim Team Taastrup |
|
529 |
2:15.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vincent Borup Schärer |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
|
474 |
2:20.54 |
+5.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frederik Isaksen |
2007 |
Roskilde Svømning |
|
463 |
2:21.63 |
+6.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jonathan Nyegaard |
2007 |
Roskilde Svømning |
|
452 |
2:22.84 |
+7.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Patrick Skov Vinding |
2005 |
Kalundborg SK |
|
445 |
2:23.53 |
+8.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emre Emil Tømmerby Kiliç |
2004 |
Ringsted Svømme Klub |
|
407 |
2:27.91 |
+12.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
August Larsen |
2005 |
Nakskov Svømme Klub |
|
379 |
2:31.38 |
+15.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
August Juul-Andersen |
2007 |
Ringsted Svømme Klub |
|
309 |
2:42.00 |
+26.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Christoffer Andersen |
2007 |
Rønne Svømme Klub |
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 18-09-2022 10:54:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 200m Medley Herrer Herrer Årgang - Final |
|
|
Sponsor |
Rema 1000 Kaserne Allé |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Noa Riis |
2008 |
SvømmeKlubben SYD |
|
469 |
2:21.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tobias Møller-Munkøe |
2008 |
Roskilde Svømning |
|
349 |
2:35.69 |
+14.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mikkel Prüsse-Olsen |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
233 |
2:58.00 |
+36.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
William Schou |
2009 |
Haslev Svømmeklub |
|
175 |
3:15.80 |
+54.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aksel Siggaard Bengtsen |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
146 |
3:28.10 |
+1:07.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elias Foss Larsen |
2008 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.2 Ej synkrone arme |
|
|
|
|
- |
|
David Sørensen |
2009 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.5 Fødderne er ikke drejet udad i sparket |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 18-09-2022 10:54:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 200m Medley Herrer Herrer Børn - Final |
|
|
Sponsor |
Rema 1000 Kaserne Allé |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nikolaj Klempar Larsen |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
|
240 |
2:56.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Traian Zacharias Pedersen |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
161 |
3:21.40 |
+25.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 18-09-2022 10:54:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18-09-2022 11:08.22 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Ringsted Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Ringsted Sports center |
Arrangør |
Ringsted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
17. sep 2022 to 18. sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 50m Butterfly Damer Damer junior/Senior - Final |
|
|
Sponsor |
Ringsted kommune |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sisse Berg Olesen |
2005 |
Haslev Svømmeklub |
|
582 |
29.19 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Caroline P. Mathiesen |
2001 |
Solrød Svømmeklub |
|
563 |
29.52 |
+0.33 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Marie Louise B Andersen |
2005 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
552 |
29.72 |
+0.53 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Josephine N. Østergaard |
2005 |
SvømmeKlubben SYD |
|
504 |
30.62 |
+1.43 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Olivia Lildballe Møller |
2004 |
Haslev Svømmeklub |
|
492 |
30.87 |
+1.68 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Seline Nielsen |
2007 |
SvømmeKlubben SYD |
|
477 |
31.20 |
+2.01 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Malene Reynolds |
2005 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
474 |
31.26 |
+2.07 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nicole Damhøj Andersen |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
|
469 |
31.36 |
+2.17 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ida Sohn |
2008 |
Rønne Svømme Klub |
|
466 |
31.43 |
+2.24 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emilia Pico |
2008 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
458 |
31.62 |
+2.43 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Rebecca Skov Vinding |
2007 |
Kalundborg SK |
|
434 |
32.20 |
+3.01 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Astrid Pries Hansen |
2007 |
Nakskov Svømme Klub |
|
410 |
32.81 |
+3.62 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Rosa Cornelia Barrisøe |
2006 |
Swim Team Taastrup |
|
380 |
33.64 |
+4.45 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Naja-Amalie Hallengreen |
2008 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
364 |
34.13 |
+4.94 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Emma Haagen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
|
350 |
34.59 |
+5.40 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Emma Spang |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
|
341 |
34.88 |
+5.69 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Iben Chor Bjørn |
2008 |
Roskilde Svømning |
|
333 |
35.17 |
+5.98 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Chilli Nordahl Thompson |
2008 |
Svømmeklubben SHS Stevns |
|
330 |
35.25 |
+6.06 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Emma Attrup |
2007 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
317 |
35.72 |
+6.53 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Lærke Jensen |
2008 |
Kalundborg SK |
|
317 |
35.73 |
+6.54 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Marie Meier Vestermann |
2008 |
Roskilde Svømning |
|
311 |
35.97 |
+6.78 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Clara Vestergaard |
2008 |
Solrød Svømmeklub |
|
298 |
36.47 |
+7.28 |
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Anna Müller |
2008 |
SvømmeKlubben SYD |
|
276 |
37.44 |
+8.25 |
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Jensine Højmark Skaaning |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
273 |
37.56 |
+8.37 |
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Augusta Anemone Friis |
2006 |
Roskilde Svømning |
|
260 |
38.17 |
+8.98 |
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Mille Bækmark |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
259 |
38.22 |
+9.03 |
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Caroline Fobian Hvidberg |
2008 |
Kalundborg SK |
|
232 |
39.66 |
+10.47 |
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Thilde Thomsen |
2008 |
Kalundborg SK |
|
221 |
40.31 |
+11.12 |
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Ida Hartz Johnsen |
2008 |
Haslev Svømmeklub |
|
208 |
41.10 |
+11.91 |
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Nina Caroline Nielsen |
2007 |
Kalundborg SK |
|
205 |
41.29 |
+12.10 |
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Helena Fritz Larsen |
2007 |
Solrød Svømmeklub |
|
202 |
41.54 |
+12.35 |
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Jóhanna Johansen |
2008 |
Ringsted Svømme Klub |
|
182 |
42.95 |
+13.76 |
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Shaya Mortensen |
2008 |
Kalundborg SK |
|
178 |
43.27 |
+14.08 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Celina Buhl-Madsen |
2008 |
Roskilde Svømning |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 18-09-2022 11:12:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 50m Butterfly Damer Damer Årgang - Final |
|
|
Sponsor |
Ringsted kommune |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Clara Dannerfjord Josty |
2009 |
Haslev Svømmeklub |
|
391 |
33.34 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mia Erica Armstead Evans |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
349 |
34.60 |
+1.26 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Simone Cameron |
2010 |
Hawera Swimming Club |
|
283 |
37.12 |
+3.78 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Adrianna Pedersen |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
281 |
37.20 |
+3.86 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Laura Storm Frimann |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
270 |
37.72 |
+4.38 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Milla Engsted Larsen |
2009 |
Haslev Svømmeklub |
|
255 |
38.42 |
+5.08 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ellen Juul-Andersen |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
|
246 |
38.89 |
+5.55 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Pia Mercado |
2010 |
Solrød Svømmeklub |
|
244 |
38.99 |
+5.65 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Kristine Porsborg Blach |
2009 |
Kalundborg SK |
|
240 |
39.20 |
+5.86 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Victoria Amalie Mouritzen |
2009 |
Ringsted Svømme Klub |
|
223 |
40.20 |
+6.86 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Rosa Pico |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
217 |
40.56 |
+7.22 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Amalie Badensø |
2009 |
Haslev Svømmeklub |
|
195 |
42.02 |
+8.68 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ingrid Schultz |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
163 |
44.60 |
+11.26 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Asanka Tissera |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
|
159 |
44.91 |
+11.57 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Maja Oggesen |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
|
152 |
45.64 |
+12.30 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Agnes Henriksen |
2010 |
Haslev Svømmeklub |
|
101 |
52.30 |
+18.96 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Emilia Vivian Guldbæk Granno |
2009 |
Ringsted Svømme Klub |
|
95 |
53.42 |
+20.08 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emma Mahs |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Bianca Uhl |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 18-09-2022 11:12:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 50m Butterfly Damer Damer børn - Final |
|
|
Sponsor |
Ringsted kommune |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nikoline Bryde Nielsen |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
252 |
38.55 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Laura Mahs |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
|
224 |
40.13 |
+1.58 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frida Fobian Hvidberg |
2011 |
Kalundborg SK |
|
155 |
45.30 |
+6.75 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sofia Lind Petersen |
2011 |
Haslev Svømmeklub |
|
132 |
47.87 |
+9.32 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Maja Victoria Collatz |
2011 |
Haslev Svømmeklub |
|
125 |
48.66 |
+10.11 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Silke Watts |
2011 |
Svømmeklubben SHS Stevns |
|
102 |
52.17 |
+13.62 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Hannah Helene Andersen Thii |
2012 |
Haslev Svømmeklub |
|
93 |
53.68 |
+15.13 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Telma Runarsdôttîr |
2012 |
Haslev Svømmeklub |
|
90 |
54.25 |
+15.70 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Natasha Neoupaney |
2012 |
Haslev Svømmeklub |
|
68 |
59.63 |
+21.08 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Clara Kristiansen |
2013 |
Roskilde Svømning |
|
24 |
1:23.51 |
+44.96 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Naja Jeppesen |
2013 |
Roskilde Svømning |
|
|
|
DSQ |
|
|
v 25m |
|
|
|
SW 8.2 Ej synkrone arme |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 18-09-2022 11:12:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18-09-2022 11:18.46 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Ringsted Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Ringsted Sports center |
Arrangør |
Ringsted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
17. sep 2022 to 18. sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 50m Butterfly Herrer Herrer Junior/Senior - Final |
|
|
Sponsor |
Nordeafonden |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Joakim Grøn-Henriksen |
2004 |
Ringsted Svømme Klub |
|
561 |
26.36 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Malthe Berlin |
2005 |
Rønne Svømme Klub |
|
555 |
26.46 |
+0.10 |
|
|
|
|
|
|
=3 |
|
Emre Emil Tømmerby Kiliç |
2004 |
Ringsted Svømme Klub |
|
512 |
27.17 |
+0.81 |
|
|
|
|
|
|
=3 |
|
Alexander Slente |
2004 |
SvømmeKlubben SYD |
|
512 |
27.17 |
+0.81 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Casper Mørkhøj Hartington |
2002 |
Solrød Svømmeklub |
|
509 |
27.24 |
+0.88 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Adam Bugge Frandsen |
2005 |
Ringsted Svømme Klub |
|
507 |
27.27 |
+0.91 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Tobias Mølbak |
2004 |
Ringsted Svømme Klub |
|
476 |
27.85 |
+1.49 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Philip Krogh Brønnicke |
2000 |
Swim Team Taastrup |
|
446 |
28.46 |
+2.10 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Victor Hemmingsen |
2006 |
Ringsted Svømme Klub |
|
443 |
28.52 |
+2.16 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mikkel Brundert Hansen |
2002 |
Swim Team Taastrup |
|
438 |
28.63 |
+2.27 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Christian Søe Jepsen |
2005 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
436 |
28.68 |
+2.32 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Zacharias Houman |
2006 |
Ringsted Svømme Klub |
|
435 |
28.70 |
+2.34 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Emil Olsen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
|
430 |
28.81 |
+2.45 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Jonas Rask |
2006 |
Kalundborg SK |
|
423 |
28.97 |
+2.61 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Viktor Kristiansen |
2006 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
394 |
29.66 |
+3.30 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Malte Hjalholt |
2003 |
Solrød Svømmeklub |
|
385 |
29.88 |
+3.52 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Felix Frederiksen |
2007 |
SvømmeKlubben SYD |
|
379 |
30.04 |
+3.68 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Christoffer Bo Andersen |
2007 |
Roskilde Svømning |
|
367 |
30.37 |
+4.01 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Lukas Aagaard Sørensen |
2006 |
Haslev Svømmeklub |
|
343 |
31.05 |
+4.69 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
August Larsen |
2005 |
Nakskov Svømme Klub |
|
332 |
31.38 |
+5.02 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Patrick S. Hansen |
2000 |
Swim Team Taastrup |
|
329 |
31.48 |
+5.12 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Johan Lykkebo Larsen |
2007 |
Kalundborg SK |
|
328 |
31.51 |
+5.15 |
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Anders Andresen |
2006 |
SvømmeKlubben SYD |
|
322 |
31.72 |
+5.36 |
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Sebastian Bruun Ibsen |
2007 |
Roskilde Svømning |
|
322 |
31.73 |
+5.37 |
|
|
|
|
|
|
25 |
|
William Ammitzbøll |
2006 |
Roskilde Svømning |
|
312 |
32.04 |
+5.68 |
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Jonas Lykke Hergaard |
2007 |
Swim Team Taastrup |
|
300 |
32.49 |
+6.13 |
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Karl-Johan Brandt |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
|
296 |
32.63 |
+6.27 |
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Sebastian Kørup |
2007 |
SvømmeKlubben SYD |
|
290 |
32.83 |
+6.47 |
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Frederik Skytte Nielsen |
2005 |
SvømmeKlubben SYD |
|
266 |
33.79 |
+7.43 |
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Toke Hjalholt |
2007 |
Swim Team Taastrup |
|
260 |
34.06 |
+7.70 |
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Christoffer Andersen |
2007 |
Rønne Svømme Klub |
|
191 |
37.75 |
+11.39 |
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Karl Rosenkilde Ebbe |
2007 |
SvømmeKlubben SYD |
|
159 |
40.11 |
+13.75 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alexander Oxenbøll |
2006 |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 18-09-2022 11:24:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 50m Butterfly Herrer Herrer Årgang - Final |
|
|
Sponsor |
Nordeafonden |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tobias Møller-Munkøe |
2008 |
Roskilde Svømning |
|
428 |
28.85 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
David Stoklund |
2008 |
Kalundborg SK |
|
341 |
31.13 |
+2.28 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jonatan Thrysøe |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
317 |
31.87 |
+3.02 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mikkel Stabell |
2009 |
SvømmeKlubben SYD |
|
310 |
32.13 |
+3.28 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Viktor Damkjær Pyndt |
2008 |
SvømmeKlubben SYD |
|
304 |
32.34 |
+3.49 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nick Nielsen |
2008 |
Solrød Svømmeklub |
|
287 |
32.94 |
+4.09 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Felix Schnack |
2009 |
Svømmeklubben SHS Stevns |
|
270 |
33.62 |
+4.77 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Niklas Aagaard Sørensen |
2008 |
Haslev Svømmeklub |
|
265 |
33.83 |
+4.98 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jakob Hansen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
258 |
34.14 |
+5.29 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sander Y Hansen |
2009 |
Kalundborg SK |
|
242 |
34.90 |
+6.05 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Elias Foss Larsen |
2008 |
Ringsted Svømme Klub |
|
215 |
36.28 |
+7.43 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Áron Barnabás Jurák |
2008 |
Kalundborg SK |
|
194 |
37.55 |
+8.70 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Wiliam Kabat |
2008 |
Ringsted Svømme Klub |
|
172 |
39.06 |
+10.21 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Bertram Hallberg |
2009 |
Rønne Svømme Klub |
|
148 |
41.10 |
+12.25 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Gabriel Sukkot |
2009 |
Ringsted Svømme Klub |
|
144 |
41.43 |
+12.58 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Tobias Teodore Ipsen |
2009 |
Rønne Svømme Klub |
|
141 |
41.70 |
+12.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 18-09-2022 11:24:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 50m Butterfly Herrer Herrer Børn - Final |
|
|
Sponsor |
Nordeafonden |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nikolaj Klempar Larsen |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
|
250 |
34.50 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Villads Elias Friis |
2010 |
Roskilde Svømning |
|
217 |
36.15 |
+1.65 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Silas Nielsen |
2010 |
SvømmeKlubben SYD |
|
210 |
36.58 |
+2.08 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Asbjørn Kristiansen |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
147 |
41.21 |
+6.71 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kristoffer Slente |
2010 |
SvømmeKlubben SYD |
|
138 |
42.03 |
+7.53 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Gustav Caning Nørskov |
2010 |
Roskilde Svømning |
|
103 |
46.27 |
+11.77 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Magnus Eckhardt |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
96 |
47.43 |
+12.93 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Valdemar Kruuse |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
71 |
52.41 |
+17.91 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Oskar Dyrholm pilegaard |
2011 |
Svømmeklubben SHS Stevns |
|
56 |
56.72 |
+22.22 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Filip Nielsen |
2010 |
Rønne Svømme Klub |
|
|
|
DSQ |
|
|
v 25 m |
|
|
|
SW 8.2 Ej synkrone arme |
|
|
|
|
- |
|
Simon Pio |
2010 |
Haslev Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
v 25 m |
|
|
|
SW 8.3 Ej samtidige bevægelser med benene |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 18-09-2022 11:24:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18-09-2022 11:32.30 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Ringsted Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Ringsted Sports center |
Arrangør |
Ringsted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
17. sep 2022 to 18. sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 100m Rygsvømning Damer Damer junior/Senior - Final |
|
|
Sponsor |
Sydbank Ringsted |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Silje Mathiasen |
2006 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
535 |
1:07.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rebecca Skov Vinding |
2007 |
Kalundborg SK |
|
511 |
1:08.65 |
+1.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emmeline Sunekær |
2005 |
Ringsted Svømme Klub |
|
448 |
1:11.71 |
+4.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Silje Juul Kjeldsen |
2008 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
441 |
1:12.06 |
+4.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Hannah Rørbech |
2006 |
Swim Team Taastrup |
|
433 |
1:12.54 |
+4.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Maja Hansen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
|
367 |
1:16.60 |
+9.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Maria Agnes Jakobsen |
2007 |
Swim Team Taastrup |
|
344 |
1:18.29 |
+10.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Amanda Fafner |
2007 |
Kalundborg SK |
|
336 |
1:18.89 |
+11.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Iben Birkholm |
2008 |
SvømmeKlubben SYD |
|
319 |
1:20.27 |
+12.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Maja F. E. Kamper |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
300 |
1:21.98 |
+14.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Alberte Bendix Raunkjær |
2007 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
296 |
1:22.30 |
+14.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Thilde Thomsen |
2008 |
Kalundborg SK |
|
291 |
1:22.78 |
+15.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Alberte Rosenstand |
2007 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
289 |
1:22.95 |
+15.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Madeleine Schou |
2008 |
Haslev Svømmeklub |
|
284 |
1:23.43 |
+15.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Lærke Jensen |
2008 |
Kalundborg SK |
|
259 |
1:26.03 |
+18.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Jóhanna Johansen |
2008 |
Ringsted Svømme Klub |
|
228 |
1:29.84 |
+22.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Caroline Øgendahl |
2008 |
Kalundborg SK |
|
204 |
1:33.19 |
+25.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 18-09-2022 11:44:27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 100m Rygsvømning Damer Damer Årgang - Final |
|
|
Sponsor |
Sydbank Ringsted |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Signe Skelvig |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
471 |
1:10.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mikala Valentin Eggertsen |
2009 |
Nakskov Svømme Klub |
|
351 |
1:17.79 |
+7.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alberte Hjarbæk |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
316 |
1:20.56 |
+10.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Amalie Vogt Monberg |
2010 |
Solrød Svømmeklub |
|
316 |
1:20.57 |
+10.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anna Eirfeldt |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
|
312 |
1:20.86 |
+10.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Rosa Sofie Wismarch Mørch |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
292 |
1:22.72 |
+12.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Julia Stanczyk |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
265 |
1:25.44 |
+14.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Aura-Xenia Korsgaard Fenger |
2010 |
Kalundborg SK |
|
263 |
1:25.64 |
+15.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alma S. L. Pedersen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
253 |
1:26.68 |
+16.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Josefine Petersen |
2010 |
SvømmeKlubben SYD |
|
248 |
1:27.35 |
+16.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Asta Sejr Hansen |
2009 |
SvømmeKlubben SYD |
|
247 |
1:27.37 |
+16.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Alicia Dupont Larsen |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
208 |
1:32.54 |
+22.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Hannah Hultquist Moll |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
208 |
1:32.61 |
+22.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Sophia Augustesen |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
192 |
1:35.13 |
+24.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Agnete Thyme |
2009 |
Kalundborg SK |
|
190 |
1:35.44 |
+24.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Karla Hemming Schaarup |
2009 |
Ringsted Svømme Klub |
|
186 |
1:36.11 |
+25.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Isabella Josefine Petersen |
2010 |
SvømmeKlubben SYD |
|
168 |
1:39.38 |
+28.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Andrea Frederikke Pedersen |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
156 |
1:41.85 |
+31.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Alma Neesen |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
155 |
1:42.18 |
+31.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Caroline Sommerlund |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
153 |
1:42.56 |
+32.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Emilia Vivian Guldbæk Granno |
2009 |
Ringsted Svømme Klub |
|
146 |
1:44.22 |
+33.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 18-09-2022 11:44:27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 100m Rygsvømning Damer Damer børn - Final |
|
|
Sponsor |
Sydbank Ringsted |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Marie Borch |
2011 |
Roskilde Svømning |
|
236 |
1:28.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Adele Svendsen |
2011 |
Swim Team Taastrup |
|
233 |
1:29.11 |
+0.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alma C. Thaysen |
2011 |
Ringsted Svømme Klub |
|
222 |
1:30.59 |
+1.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emilia Nora Beyarslan |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
192 |
1:35.07 |
+6.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Regitze Isaksen |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
186 |
1:36.00 |
+7.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Gudrun Johansen |
2011 |
Ringsted Svømme Klub |
|
159 |
1:41.31 |
+12.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Smilla Magnolia Friis |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
150 |
1:43.17 |
+14.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Viola Trenter |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
144 |
1:44.50 |
+15.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Esther Daugaard |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
|
142 |
1:45.04 |
+16.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Joa Harpsøe Halberg |
2011 |
SvømmeKlubben SYD |
|
130 |
1:48.27 |
+19.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Isabella Heidebo |
2012 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
127 |
1:48.95 |
+20.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Caroline Tallov Søgaard |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
87 |
2:03.60 |
+34.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Linda Neittaanmäki |
2012 |
Kalundborg SK |
|
77 |
2:08.64 |
+39.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Sara Von Gersdorff |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
65 |
2:15.88 |
+47.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 18-09-2022 11:44:27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18-09-2022 11:50.52 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Ringsted Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Ringsted Sports center |
Arrangør |
Ringsted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
17. sep 2022 to 18. sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 100m Rygsvømning Herrer Herrer Junior/Senior - Final |
|
|
Sponsor |
Rema 1000 Kaserne Allé |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frederik Isaksen |
2007 |
Roskilde Svømning |
|
478 |
1:01.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vincent Borup Schärer |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
|
449 |
1:03.10 |
+1.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Patrick Skov Vinding |
2005 |
Kalundborg SK |
|
435 |
1:03.74 |
+1.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jonathan Nyegaard |
2007 |
Roskilde Svømning |
|
406 |
1:05.25 |
+3.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jacob Kelly |
2007 |
SvømmeKlubben SYD |
|
360 |
1:07.90 |
+6.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Victor Hemmingsen |
2006 |
Ringsted Svømme Klub |
|
341 |
1:09.17 |
+7.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Marius Sohnemann |
2007 |
Haslev Svømmeklub |
|
311 |
1:11.29 |
+9.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Morten Kilhof |
2000 |
Solrød Svømmeklub |
|
293 |
1:12.76 |
+10.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
August Juul-Andersen |
2007 |
Ringsted Svømme Klub |
|
274 |
1:14.37 |
+12.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mads Borch |
2006 |
Roskilde Svømning |
|
192 |
1:23.65 |
+21.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 18-09-2022 11:59:38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 100m Rygsvømning Herrer Herrer Årgang - Final |
|
|
Sponsor |
Rema 1000 Kaserne Allé |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Noa Riis |
2008 |
SvømmeKlubben SYD |
|
444 |
1:03.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Gustav Jørgensen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
300 |
1:12.15 |
+8.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frederik Chabert Laxáfoss |
2009 |
Roskilde Svømning |
|
277 |
1:14.07 |
+10.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Áron Barnabás Jurák |
2008 |
Kalundborg SK |
|
224 |
1:19.52 |
+16.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Matti Suikkanen |
2009 |
SvømmeKlubben SYD |
|
219 |
1:20.09 |
+16.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sigurd Poulin Pedersen |
2009 |
Kalundborg SK |
|
200 |
1:22.62 |
+19.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Matti Miklos Júrak |
2008 |
Kalundborg SK |
|
183 |
1:25.04 |
+21.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sofus Nordly |
2009 |
Roskilde Svømning |
|
151 |
1:30.74 |
+27.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Bertram Hallberg |
2009 |
Rønne Svømme Klub |
|
147 |
1:31.41 |
+28.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Magnus Lykke Christensen |
2009 |
Ringsted Svømme Klub |
|
133 |
1:34.56 |
+31.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Wiliam Kabat |
2008 |
Ringsted Svømme Klub |
|
133 |
1:34.65 |
+31.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
David Sørensen |
2009 |
Ringsted Svømme Klub |
|
126 |
1:36.34 |
+33.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Aksel Siggaard Bengtsen |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
116 |
1:39.08 |
+35.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Asbjørn Stange |
2008 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Forlod rygliggende stilling andet end for at udføre en vending |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 18-09-2022 11:59:38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 100m Rygsvømning Herrer Herrer Børn - Final |
|
|
Sponsor |
Rema 1000 Kaserne Allé |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maximilian Oxenbøll |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
222 |
1:19.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mikkel Skytte Nielsen |
2010 |
SvømmeKlubben SYD |
|
150 |
1:30.81 |
+11.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hjalte Rasmussen |
2010 |
Roskilde Svømning |
|
141 |
1:32.72 |
+13.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Traian Zacharias Pedersen |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
137 |
1:33.61 |
+13.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Carl Johan Chabert Laxafoss |
2011 |
Roskilde Svømning |
|
132 |
1:34.84 |
+15.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
William Petersen |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
|
108 |
1:41.23 |
+21.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Albert Grøn-Henriksen |
2013 |
Ringsted Svømme Klub |
|
101 |
1:43.47 |
+23.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Victor Nielsen |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
|
96 |
1:45.22 |
+25.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Oliver Mejborn |
2011 |
SvømmeKlubben SYD |
|
90 |
1:47.78 |
+28.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Wilfred Enggaard |
2011 |
Ringsted Svømme Klub |
|
88 |
1:48.46 |
+28.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emil Veliqi |
2012 |
SvømmeKlubben SYD |
|
76 |
1:53.68 |
+33.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Magnus Thøsing Skourup |
2012 |
Solrød Svømmeklub |
|
69 |
1:57.77 |
+38.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Marcus Ingemann Hansson |
2010 |
Roskilde Svømning |
|
61 |
2:02.40 |
+42.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Linus Roest Hasløv |
2013 |
Kalundborg SK |
|
48 |
2:12.28 |
+52.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Linus Paustian |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Forlod rygliggende stilling andet end for at udføre en vending |
|
|
|
|
- |
|
Emil Sejer |
2010 |
Roskilde Svømning |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Ikke rygliggende efter vending |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 18-09-2022 11:59:38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18-09-2022 12:44.29 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Ringsted Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Ringsted Sports center |
Arrangør |
Ringsted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
17. sep 2022 to 18. sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 100m Brystsvømning Damer Damer junior/Senior - Final |
|
|
Sponsor |
Ringsted kommune |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Josephine N. Østergaard |
2005 |
SvømmeKlubben SYD |
|
487 |
1:19.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mathilde P. Mathiesen |
2004 |
Solrød Svømmeklub |
|
483 |
1:19.46 |
+0.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anne Sepstrup-Skjoldner |
2005 |
Solrød Svømmeklub |
|
479 |
1:19.69 |
+0.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Caroline Søe Jepsen |
2007 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
476 |
1:19.86 |
+0.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emilia Pico |
2008 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
462 |
1:20.64 |
+1.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emilie Hartvig-Olsen |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
|
460 |
1:20.74 |
+1.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emma Haagen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
|
406 |
1:24.19 |
+4.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Maria Agnes Jakobsen |
2007 |
Swim Team Taastrup |
|
404 |
1:24.30 |
+5.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emilie Larsen |
2005 |
SvømmeKlubben SYD |
|
396 |
1:24.86 |
+5.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Clara Vestergaard |
2008 |
Solrød Svømmeklub |
|
378 |
1:26.18 |
+6.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Astrid Pries Hansen |
2007 |
Nakskov Svømme Klub |
|
378 |
1:26.24 |
+7.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Silja Nøhr Mortensen |
2003 |
Swim Team Taastrup |
|
375 |
1:26.47 |
+7.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Silje Juul Kjeldsen |
2008 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
363 |
1:27.37 |
+8.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Mathilde Rygaard Hansen |
2008 |
Solrød Svømmeklub |
|
352 |
1:28.24 |
+9.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Helena Fritz Larsen |
2007 |
Solrød Svømmeklub |
|
300 |
1:33.06 |
+13.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Maja Burø Redke |
2007 |
Ringsted Svømme Klub |
|
291 |
1:34.06 |
+14.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Augusta Anemone Friis |
2006 |
Roskilde Svømning |
|
260 |
1:37.70 |
+18.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Shaya Mortensen |
2008 |
Kalundborg SK |
|
210 |
1:44.79 |
+25.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Caroline Birkedal Pedersen |
2007 |
Solrød Svømmeklub |
|
210 |
1:44.87 |
+25.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Helena Cameron |
2008 |
Hawera Swimming Club |
|
184 |
1:49.51 |
+30.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 18-09-2022 13:02:57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 100m Brystsvømning Damer Damer Årgang - Final |
|
|
Sponsor |
Ringsted kommune |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maria Gandrup Nygaard |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
329 |
1:30.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Simone Cameron |
2010 |
Hawera Swimming Club |
|
320 |
1:31.16 |
+0.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ellen Juul-Andersen |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
|
251 |
1:38.76 |
+8.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Milla Engsted Larsen |
2009 |
Haslev Svømmeklub |
|
241 |
1:40.16 |
+9.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Agnete Thyme |
2009 |
Kalundborg SK |
|
240 |
1:40.23 |
+9.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Rosa Borch |
2009 |
Roskilde Svømning |
|
238 |
1:40.52 |
+10.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Pia Mercado |
2010 |
Solrød Svømmeklub |
|
230 |
1:41.75 |
+11.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Anna Andersen |
2010 |
Svømmeklubben SHS Stevns |
|
225 |
1:42.40 |
+12.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Amanda Sofie Petersen |
2010 |
SvømmeKlubben SYD |
|
221 |
1:43.05 |
+12.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Karen Marie værnskjold Hede |
2009 |
Haslev Svømmeklub |
|
211 |
1:44.74 |
+14.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Olivia Sommer |
2010 |
Rønne Svømme Klub |
|
206 |
1:45.58 |
+15.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Maja Oggesen |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
|
195 |
1:47.43 |
+17.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sophia Erdmann Thiel |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
|
180 |
1:50.44 |
+20.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Victoria Amalie Mouritzen |
2009 |
Ringsted Svømme Klub |
|
175 |
1:51.46 |
+21.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Agnes Henriksen |
2010 |
Haslev Svømmeklub |
|
171 |
1:52.26 |
+21.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Clara Kristine Ingeborg Anders |
2010 |
Haslev Svømmeklub |
|
168 |
1:52.94 |
+22.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Asanka Tissera |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
|
160 |
1:54.63 |
+24.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Selma Linde Petersen |
2010 |
Kalundborg SK |
|
156 |
1:55.78 |
+25.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Stella Fredebo |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
131 |
2:02.77 |
+32.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Sascha Legaard Jensen |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
124 |
2:05.00 |
+34.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Amalie Badensø |
2009 |
Haslev Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Laura Keller Thorgrimson |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 18-09-2022 13:02:57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 100m Brystsvømning Damer Damer børn - Final |
|
|
Sponsor |
Ringsted kommune |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hannah Helene Andersen Thii |
2012 |
Haslev Svømmeklub |
|
174 |
1:51.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emilia Klarskov |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
165 |
1:53.54 |
+1.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frida Fobian Hvidberg |
2011 |
Kalundborg SK |
|
149 |
1:57.59 |
+5.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Carla Borella |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.2 Forkert cyklus med et armtag efterfulgt af et bentag |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 18-09-2022 13:02:57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18-09-2022 13:08.28 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Ringsted Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Ringsted Sports center |
Arrangør |
Ringsted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
17. sep 2022 to 18. sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 100m Brystsvømning Herrer Herrer Junior/Senior - Final |
|
|
Sponsor |
Nordeafonden |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christopher Vejlbo Hansen |
2005 |
Haslev Svømmeklub |
|
596 |
1:05.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Joakim Grøn-Henriksen |
2004 |
Ringsted Svømme Klub |
|
592 |
1:05.89 |
+0.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Simon Hejbroch |
2006 |
Swim Team Taastrup |
|
578 |
1:06.41 |
+0.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Christian Søe Jepsen |
2005 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
491 |
1:10.12 |
+4.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Adam Bugge Frandsen |
2005 |
Ringsted Svømme Klub |
|
480 |
1:10.65 |
+4.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Viktor Kristiansen |
2006 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
464 |
1:11.46 |
+5.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jonas Rask |
2006 |
Kalundborg SK |
|
445 |
1:12.47 |
+6.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Patrick S. Hansen |
2000 |
Swim Team Taastrup |
|
391 |
1:15.65 |
+9.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Tobias Mølbak |
2004 |
Ringsted Svømme Klub |
|
386 |
1:15.94 |
+10.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Andreas Stampe Dalgaard |
2004 |
Swim Team Taastrup |
|
370 |
1:17.02 |
+11.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sebastian Bruun Ibsen |
2007 |
Roskilde Svømning |
|
351 |
1:18.44 |
+12.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Christoffer Bo Andersen |
2007 |
Roskilde Svømning |
|
334 |
1:19.76 |
+14.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Jonas Lykke Hergaard |
2007 |
Swim Team Taastrup |
|
302 |
1:22.44 |
+16.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Karl Rosenkilde Ebbe |
2007 |
SvømmeKlubben SYD |
|
174 |
1:38.95 |
+33.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Malthe Berlin |
2005 |
Rønne Svømme Klub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alexander Oxenbøll |
2006 |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 18-09-2022 13:16:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 100m Brystsvømning Herrer Herrer Årgang - Final |
|
|
Sponsor |
Nordeafonden |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jakob Hansen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
341 |
1:19.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tobias Møller-Munkøe |
2008 |
Roskilde Svømning |
|
334 |
1:19.72 |
+0.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Asger Gregersen |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
333 |
1:19.79 |
+0.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jalte Harpsøe Halberg |
2008 |
SvømmeKlubben SYD |
|
325 |
1:20.45 |
+1.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mikkel Stabell |
2009 |
SvømmeKlubben SYD |
|
320 |
1:20.87 |
+1.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jarl Bjerregaard Abrahamsen |
2009 |
SvømmeKlubben SYD |
|
283 |
1:24.22 |
+5.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nick Nielsen |
2008 |
Solrød Svømmeklub |
|
271 |
1:25.48 |
+6.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sander Y Hansen |
2009 |
Kalundborg SK |
|
242 |
1:28.76 |
+9.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mikkel Prüsse-Olsen |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
204 |
1:33.94 |
+14.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Oliver Dyrholm-Pilegaard |
2008 |
Svømmeklubben SHS Stevns |
|
202 |
1:34.22 |
+15.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Elias Foss Larsen |
2008 |
Ringsted Svømme Klub |
|
199 |
1:34.69 |
+15.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sune Berg Olesen |
2009 |
Haslev Svømmeklub |
|
176 |
1:38.65 |
+19.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 18-09-2022 13:16:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 100m Brystsvømning Herrer Herrer Børn - Final |
|
|
Sponsor |
Nordeafonden |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nikolaj Klempar Larsen |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
|
195 |
1:35.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jeppe Bülow Møller |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
169 |
1:40.05 |
+4.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oliver Thøsing Skourup |
2010 |
Solrød Svømmeklub |
|
162 |
1:41.43 |
+6.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Villiam Frandsen |
2010 |
Rønne Svømme Klub |
|
155 |
1:42.95 |
+7.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Filip Nielsen |
2010 |
Rønne Svømme Klub |
|
134 |
1:47.98 |
+12.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Asger Mørk Attrup |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
134 |
1:48.01 |
+12.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Villads Westen Tingsted |
2011 |
SvømmeKlubben SYD |
|
113 |
1:54.24 |
+18.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Elias Lyager |
2011 |
Nakskov Svømme Klub |
|
94 |
2:01.55 |
+26.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Valdemar Peter Bryde |
2013 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
86 |
2:05.37 |
+30.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mikkel Frimann |
2012 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
77 |
2:09.65 |
+34.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Thure Linde Petersen |
2012 |
Kalundborg SK |
|
76 |
2:10.30 |
+34.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Aske Klaaby |
2013 |
Nakskov Svømme Klub |
|
65 |
2:17.57 |
+42.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 18-09-2022 13:16:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18-09-2022 13:19.06 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Ringsted Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Ringsted Sports center |
Arrangør |
Ringsted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
17. sep 2022 to 18. sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 200m Butterfly Damer Damer junior/Senior - Final |
|
|
Sponsor |
Sydbank Ringsted |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Caroline P. Mathiesen |
2001 |
Solrød Svømmeklub |
|
536 |
2:27.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nicole Damhøj Andersen |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
|
465 |
2:34.36 |
+7.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emma Spang |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
|
292 |
3:00.23 |
+33.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 18-09-2022 13:24:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 200m Butterfly Damer Damer Årgang - Final |
|
|
Sponsor |
Sydbank Ringsted |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emma Mahs |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
|
207 |
3:21.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 18-09-2022 13:24:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18-09-2022 13:26.06 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Ringsted Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Ringsted Sports center |
Arrangør |
Ringsted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
17. sep 2022 to 18. sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 200m Butterfly Herrer Herrer Junior/Senior - Final |
|
|
Sponsor |
Rema 1000 Kaserne Allé |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Philip Krogh Brønnicke |
2000 |
Swim Team Taastrup |
|
541 |
2:12.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Malte Hjalholt |
2003 |
Solrød Svømmeklub |
|
381 |
2:29.27 |
+16.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
August Larsen |
2005 |
Nakskov Svømme Klub |
|
289 |
2:43.66 |
+30.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 18-09-2022 13:31:24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 200m Butterfly Herrer Herrer Årgang - Final |
|
|
Sponsor |
Rema 1000 Kaserne Allé |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Noa Riis |
2008 |
SvømmeKlubben SYD |
|
446 |
2:21.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Viktor Damkjær Pyndt |
2008 |
SvømmeKlubben SYD |
|
359 |
2:32.28 |
+10.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 18-09-2022 13:31:24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 200m Butterfly Herrer Herrer Børn - Final |
|
|
Sponsor |
Rema 1000 Kaserne Allé |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Silas Nielsen |
2010 |
SvømmeKlubben SYD |
|
201 |
3:04.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 18-09-2022 13:31:24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18-09-2022 13:33.26 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Ringsted Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Ringsted Sports center |
Arrangør |
Ringsted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
17. sep 2022 to 18. sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 50m Rygsvømning Damer Damer junior/Senior - Final |
|
|
Sponsor |
Ringsted kommune |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ida Sohn |
2008 |
Rønne Svømme Klub |
|
564 |
30.97 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Marie Louise B Andersen |
2005 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
553 |
31.18 |
+0.21 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rebecca Skov Vinding |
2007 |
Kalundborg SK |
|
530 |
31.63 |
+0.66 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Silje Mathiasen |
2006 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
519 |
31.85 |
+0.88 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sisse Berg Olesen |
2005 |
Haslev Svømmeklub |
|
461 |
33.13 |
+2.16 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Hannah Rørbech |
2006 |
Swim Team Taastrup |
|
443 |
33.57 |
+2.60 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mathilde P. Mathiesen |
2004 |
Solrød Svømmeklub |
|
424 |
34.07 |
+3.10 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emmeline Sunekær |
2005 |
Ringsted Svømme Klub |
|
423 |
34.09 |
+3.12 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emilie Hartvig-Olsen |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
|
415 |
34.31 |
+3.34 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Silja Nøhr Mortensen |
2003 |
Swim Team Taastrup |
|
412 |
34.38 |
+3.41 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Seline Nielsen |
2007 |
SvømmeKlubben SYD |
|
405 |
34.59 |
+3.62 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Olivia Lildballe Møller |
2004 |
Haslev Svømmeklub |
|
395 |
34.89 |
+3.92 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Caroline Søe Jepsen |
2007 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
394 |
34.90 |
+3.93 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Malene Reynolds |
2005 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
391 |
35.00 |
+4.03 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Maja Hansen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
|
380 |
35.34 |
+4.37 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Marie Meier Vestermann |
2008 |
Roskilde Svømning |
|
354 |
36.17 |
+5.20 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Naja-Amalie Hallengreen |
2008 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
344 |
36.52 |
+5.55 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Thilde Thomsen |
2008 |
Kalundborg SK |
|
342 |
36.60 |
+5.63 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Maja F. E. Kamper |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
333 |
36.92 |
+5.95 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Rosa Cornelia Barrisøe |
2006 |
Swim Team Taastrup |
|
312 |
37.71 |
+6.74 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Iben Birkholm |
2008 |
SvømmeKlubben SYD |
|
307 |
37.94 |
+6.97 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Alberte Bendix Raunkjær |
2007 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
303 |
38.11 |
+7.14 |
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Alberte Rosenstand |
2007 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
296 |
38.40 |
+7.43 |
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Emilie Larsen |
2005 |
SvømmeKlubben SYD |
|
296 |
38.41 |
+7.44 |
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Iben Chor Bjørn |
2008 |
Roskilde Svømning |
|
294 |
38.47 |
+7.50 |
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Emma Attrup |
2007 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
291 |
38.59 |
+7.62 |
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Lærke Jensen |
2008 |
Kalundborg SK |
|
273 |
39.46 |
+8.49 |
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Anne Sepstrup-Skjoldner |
2005 |
Solrød Svømmeklub |
|
272 |
39.48 |
+8.51 |
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Mathilde Rygaard Hansen |
2008 |
Solrød Svømmeklub |
|
269 |
39.65 |
+8.68 |
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Jensine Højmark Skaaning |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
268 |
39.66 |
+8.69 |
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Nina Caroline Nielsen |
2007 |
Kalundborg SK |
|
234 |
41.49 |
+10.52 |
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Caroline Øgendahl |
2008 |
Kalundborg SK |
|
220 |
42.39 |
+11.42 |
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Caroline Birkedal Pedersen |
2007 |
Solrød Svømmeklub |
|
211 |
43.00 |
+12.03 |
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Helena Cameron |
2008 |
Hawera Swimming Club |
|
207 |
43.21 |
+12.24 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Celina Buhl-Madsen |
2008 |
Roskilde Svømning |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 18-09-2022 13:56:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 50m Rygsvømning Damer Damer Årgang - Final |
|
|
Sponsor |
Ringsted kommune |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Signe Skelvig |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
512 |
32.00 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mikala Valentin Eggertsen |
2009 |
Nakskov Svømme Klub |
|
372 |
35.59 |
+3.59 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Amalie Vogt Monberg |
2010 |
Solrød Svømmeklub |
|
347 |
36.43 |
+4.43 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emma Valeur Ladegaard |
2009 |
Haslev Svømmeklub |
|
329 |
37.06 |
+5.06 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mia Erica Armstead Evans |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
327 |
37.14 |
+5.14 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alberte Hjarbæk |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
327 |
37.15 |
+5.15 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anna Eirfeldt |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
|
322 |
37.33 |
+5.33 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Simone Cameron |
2010 |
Hawera Swimming Club |
|
308 |
37.90 |
+5.90 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Julia Stanczyk |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
301 |
38.19 |
+6.19 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Aura-Xenia Korsgaard Fenger |
2010 |
Kalundborg SK |
|
293 |
38.51 |
+6.51 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Adrianna Pedersen |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
293 |
38.54 |
+6.54 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Rosa Winther Gregersen |
2009 |
Haslev Svømmeklub |
|
287 |
38.79 |
+6.79 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Laura Storm Frimann |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
285 |
38.89 |
+6.89 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Rosa Sofie Wismarch Mørch |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
283 |
38.96 |
+6.96 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Kristine Porsborg Blach |
2009 |
Kalundborg SK |
|
277 |
39.26 |
+7.26 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Josefine Petersen |
2010 |
SvømmeKlubben SYD |
|
269 |
39.64 |
+7.64 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Alma S. L. Pedersen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
257 |
40.23 |
+8.23 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Maria Gandrup Nygaard |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
251 |
40.58 |
+8.58 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Ingrid Schultz |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
248 |
40.72 |
+8.72 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Rosa Borch |
2009 |
Roskilde Svømning |
|
234 |
41.50 |
+9.50 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Asta Sejr Hansen |
2009 |
SvømmeKlubben SYD |
|
233 |
41.59 |
+9.59 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Hannah Hultquist Moll |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
221 |
42.30 |
+10.30 |
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Karla Hemming Schaarup |
2009 |
Ringsted Svømme Klub |
|
207 |
43.26 |
+11.26 |
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Alicia Dupont Larsen |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
203 |
43.51 |
+11.51 |
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Sophia Augustesen |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
192 |
44.32 |
+12.32 |
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Rosa Pico |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
181 |
45.22 |
+13.22 |
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Laura Keller Thorgrimson |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
176 |
45.66 |
+13.66 |
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Isabella Josefine Petersen |
2010 |
SvømmeKlubben SYD |
|
174 |
45.77 |
+13.77 |
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Stella Fredebo |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
170 |
46.21 |
+14.21 |
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Alma Neesen |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
164 |
46.75 |
+14.75 |
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Trine Andresen |
2010 |
SvømmeKlubben SYD |
|
162 |
46.93 |
+14.93 |
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Andrea Frederikke Pedersen |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
158 |
47.29 |
+15.29 |
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Caroline Sommerlund |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
154 |
47.67 |
+15.67 |
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Emma Ludvigsen |
2010 |
SvømmeKlubben SYD |
|
137 |
49.57 |
+17.57 |
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Sascha Legaard Jensen |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
126 |
51.01 |
+19.01 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ella Harriet Smed Søndergaard |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.5 Ikke rygliggende ved afslutning |
|
|
|
|
- |
|
Bianca Uhl |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 18-09-2022 13:56:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 50m Rygsvømning Damer Damer børn - Final |
|
|
Sponsor |
Ringsted kommune |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nikoline Bryde Nielsen |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
348 |
36.37 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alma C. Thaysen |
2011 |
Ringsted Svømme Klub |
|
264 |
39.89 |
+3.52 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Laura Mahs |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
|
260 |
40.06 |
+3.69 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Marie Borch |
2011 |
Roskilde Svømning |
|
237 |
41.32 |
+4.95 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Adele Svendsen |
2011 |
Swim Team Taastrup |
|
224 |
42.10 |
+5.73 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emilia Nora Beyarslan |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
221 |
42.32 |
+5.95 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Maja Victoria Collatz |
2011 |
Haslev Svømmeklub |
|
177 |
45.59 |
+9.22 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Regitze Isaksen |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
171 |
46.07 |
+9.70 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Laura Stoltenberg |
2011 |
SvømmeKlubben SYD |
|
166 |
46.55 |
+10.18 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Viola Trenter |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
159 |
47.16 |
+10.79 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sofia Lind Petersen |
2011 |
Haslev Svømmeklub |
|
157 |
47.42 |
+11.05 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Emilia Klarskov |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
153 |
47.85 |
+11.48 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Isabella Heidebo |
2012 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
150 |
48.10 |
+11.73 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Joa Harpsøe Halberg |
2011 |
SvømmeKlubben SYD |
|
148 |
48.39 |
+12.02 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Telma Runarsdôttîr |
2012 |
Haslev Svømmeklub |
|
144 |
48.80 |
+12.43 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Victoria Høybye Olsen |
2011 |
SvømmeKlubben SYD |
|
140 |
49.24 |
+12.87 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Smilla Magnolia Friis |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
138 |
49.43 |
+13.06 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Esther Daugaard |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
|
138 |
49.51 |
+13.14 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Sophia Nan Rasmussen |
2012 |
SvømmeKlubben SYD |
|
137 |
49.56 |
+13.19 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Liv Langkjær |
2011 |
Ringsted Svømme Klub |
|
110 |
53.29 |
+16.92 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Josefine Dejløw Sonne |
2013 |
Ringsted Svømme Klub |
|
109 |
53.49 |
+17.12 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Silke Watts |
2011 |
Svømmeklubben SHS Stevns |
|
105 |
54.20 |
+17.83 |
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Anna Clara Nielsen |
2012 |
SvømmeKlubben SYD |
|
98 |
55.37 |
+19.00 |
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Carla Borella |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
93 |
56.33 |
+19.96 |
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Caroline Tallov Søgaard |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
83 |
58.53 |
+22.16 |
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Natasha Neoupaney |
2012 |
Haslev Svømmeklub |
|
75 |
1:00.49 |
+24.12 |
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Josefine Thielsen |
2012 |
Ringsted Svømme Klub |
|
69 |
1:02.30 |
+25.93 |
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Linda Neittaanmäki |
2012 |
Kalundborg SK |
|
67 |
1:02.82 |
+26.45 |
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Dagmar Starcke Mortensen |
2013 |
Ringsted Svømme Klub |
|
65 |
1:03.57 |
+27.20 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Melanie Bjørn |
2013 |
Kalundborg SK |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Forlod rygliggende stilling andet end for at udføre en vending |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 18-09-2022 13:56:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18-09-2022 14:05.09 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Ringsted Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Ringsted Sports center |
Arrangør |
Ringsted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
17. sep 2022 to 18. sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 50m Rygsvømning Herrer Herrer Junior/Senior - Final |
|
|
Sponsor |
Nordeafonden |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Joakim Grøn-Henriksen |
2004 |
Ringsted Svømme Klub |
|
490 |
28.17 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frederik Isaksen |
2007 |
Roskilde Svømning |
|
485 |
28.27 |
+0.10 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Malthe Berlin |
2005 |
Rønne Svømme Klub |
|
477 |
28.42 |
+0.25 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Zacharias Houman |
2006 |
Ringsted Svømme Klub |
|
461 |
28.76 |
+0.59 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Casper Mørkhøj Hartington |
2002 |
Solrød Svømmeklub |
|
438 |
29.24 |
+1.07 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Peter K. M. Petersen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
|
438 |
29.25 |
+1.08 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Vincent Borup Schärer |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
|
419 |
29.69 |
+1.52 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jacob Kelly |
2007 |
SvømmeKlubben SYD |
|
415 |
29.78 |
+1.61 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Patrick Skov Vinding |
2005 |
Kalundborg SK |
|
409 |
29.92 |
+1.75 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Jonathan Nyegaard |
2007 |
Roskilde Svømning |
|
404 |
30.05 |
+1.88 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Christopher Vejlbo Hansen |
2005 |
Haslev Svømmeklub |
|
392 |
30.34 |
+2.17 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Tobias Mølbak |
2004 |
Ringsted Svømme Klub |
|
383 |
30.59 |
+2.42 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Philip Krogh Brønnicke |
2000 |
Swim Team Taastrup |
|
378 |
30.71 |
+2.54 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Konrad Clausen |
2005 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
359 |
31.24 |
+3.07 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Andreas Stampe Dalgaard |
2004 |
Swim Team Taastrup |
|
355 |
31.38 |
+3.21 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Viktor Kristiansen |
2006 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
354 |
31.39 |
+3.22 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Morten Kilhof |
2000 |
Solrød Svømmeklub |
|
353 |
31.43 |
+3.26 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Felix Frederiksen |
2007 |
SvømmeKlubben SYD |
|
315 |
32.63 |
+4.46 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Johan Lykkebo Larsen |
2007 |
Kalundborg SK |
|
282 |
33.87 |
+5.70 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
William Ammitzbøll |
2006 |
Roskilde Svømning |
|
267 |
34.50 |
+6.33 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Sebastian Kørup |
2007 |
SvømmeKlubben SYD |
|
260 |
34.78 |
+6.61 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Lukas Aagaard Sørensen |
2006 |
Haslev Svømmeklub |
|
254 |
35.06 |
+6.89 |
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Toke Hjalholt |
2007 |
Swim Team Taastrup |
|
252 |
35.16 |
+6.99 |
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Frederik Skytte Nielsen |
2005 |
SvømmeKlubben SYD |
|
246 |
35.45 |
+7.28 |
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Karl-Johan Brandt |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
|
192 |
38.50 |
+10.33 |
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Mads Borch |
2006 |
Roskilde Svømning |
|
187 |
38.82 |
+10.65 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mikkel Brundert Hansen |
2002 |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 18-09-2022 14:15:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 50m Rygsvømning Herrer Herrer Årgang - Final |
|
|
Sponsor |
Nordeafonden |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
David Stoklund |
2008 |
Kalundborg SK |
|
340 |
31.83 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frederik Chabert Laxáfoss |
2009 |
Roskilde Svømning |
|
297 |
33.28 |
+1.45 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Gustav Jørgensen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
272 |
34.26 |
+2.43 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jarl Bjerregaard Abrahamsen |
2009 |
SvømmeKlubben SYD |
|
272 |
34.28 |
+2.45 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jonatan Thrysøe |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
267 |
34.47 |
+2.64 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Asger Gregersen |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
260 |
34.79 |
+2.96 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Niklas Aagaard Sørensen |
2008 |
Haslev Svømmeklub |
|
227 |
36.38 |
+4.55 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
William Kongslev |
2008 |
Haslev Svømmeklub |
|
226 |
36.47 |
+4.64 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Matti Suikkanen |
2009 |
SvømmeKlubben SYD |
|
212 |
37.24 |
+5.41 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sigurd Poulin Pedersen |
2009 |
Kalundborg SK |
|
188 |
38.75 |
+6.92 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Jalte Harpsøe Halberg |
2008 |
SvømmeKlubben SYD |
|
186 |
38.88 |
+7.05 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Matti Miklos Júrak |
2008 |
Kalundborg SK |
|
186 |
38.89 |
+7.06 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Magnus Lykke Christensen |
2009 |
Ringsted Svømme Klub |
|
159 |
40.96 |
+9.13 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
William Schou |
2009 |
Haslev Svømmeklub |
|
158 |
41.03 |
+9.20 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Mikkel Prüsse-Olsen |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
157 |
41.17 |
+9.34 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Gabriel Sukkot |
2009 |
Ringsted Svømme Klub |
|
144 |
42.34 |
+10.51 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Sofus Nordly |
2009 |
Roskilde Svømning |
|
142 |
42.53 |
+10.70 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Tobias Teodore Ipsen |
2009 |
Rønne Svømme Klub |
|
132 |
43.55 |
+11.72 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Aksel Siggaard Bengtsen |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
124 |
44.48 |
+12.65 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Asbjørn Stange |
2008 |
Ringsted Svømme Klub |
|
122 |
44.73 |
+12.90 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Vilfred Lyhne Nyvang |
2009 |
Ringsted Svømme Klub |
|
81 |
51.35 |
+19.52 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Nikolaj Lynge Paysen |
2009 |
Ringsted Svømme Klub |
|
69 |
54.03 |
+22.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 18-09-2022 14:15:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 50m Rygsvømning Herrer Herrer Børn - Final |
|
|
Sponsor |
Nordeafonden |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Villads Elias Friis |
2010 |
Roskilde Svømning |
|
226 |
36.46 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maximilian Oxenbøll |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
212 |
37.24 |
+0.78 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kristoffer Slente |
2010 |
SvømmeKlubben SYD |
|
180 |
39.31 |
+2.85 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jeppe Bülow Møller |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
179 |
39.41 |
+2.95 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Asbjørn Kristiansen |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
157 |
41.14 |
+4.68 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Gustav Caning Nørskov |
2010 |
Roskilde Svømning |
|
152 |
41.55 |
+5.09 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Traian Zacharias Pedersen |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
134 |
43.35 |
+6.89 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Hjalte Rasmussen |
2010 |
Roskilde Svømning |
|
134 |
43.40 |
+6.94 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mikkel Skytte Nielsen |
2010 |
SvømmeKlubben SYD |
|
124 |
44.50 |
+8.04 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Oliver Thøsing Skourup |
2010 |
Solrød Svømmeklub |
|
122 |
44.71 |
+8.25 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Asger Mørk Attrup |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
120 |
44.95 |
+8.49 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Villads Westen Tingsted |
2011 |
SvømmeKlubben SYD |
|
110 |
46.26 |
+9.80 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Carl Johan Chabert Laxafoss |
2011 |
Roskilde Svømning |
|
110 |
46.29 |
+9.83 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
William Petersen |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
|
109 |
46.45 |
+9.99 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Magnus Eckhardt |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
103 |
47.31 |
+10.85 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Mikkel Frimann |
2012 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
99 |
47.91 |
+11.45 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Thure Linde Petersen |
2012 |
Kalundborg SK |
|
98 |
48.19 |
+11.73 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Emil Sejer |
2010 |
Roskilde Svømning |
|
94 |
48.76 |
+12.30 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Victor Nielsen |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
|
93 |
49.04 |
+12.58 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Albert Grøn-Henriksen |
2013 |
Ringsted Svømme Klub |
|
92 |
49.18 |
+12.72 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Villiam Frandsen |
2010 |
Rønne Svømme Klub |
|
90 |
49.41 |
+12.95 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Oliver Mejborn |
2011 |
SvømmeKlubben SYD |
|
90 |
49.47 |
+13.01 |
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Emil Veliqi |
2012 |
SvømmeKlubben SYD |
|
72 |
53.17 |
+16.71 |
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Magnus Thøsing Skourup |
2012 |
Solrød Svømmeklub |
|
71 |
53.61 |
+17.15 |
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Marcus Ingemann Hansson |
2010 |
Roskilde Svømning |
|
63 |
55.60 |
+19.14 |
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Elias Lyager |
2011 |
Nakskov Svømme Klub |
|
62 |
56.05 |
+19.59 |
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Valdemar Peter Bryde |
2013 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
61 |
56.15 |
+19.69 |
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Noah Sukkot |
2011 |
Ringsted Svømme Klub |
|
53 |
59.02 |
+22.56 |
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Aske Klaaby |
2013 |
Nakskov Svømme Klub |
|
49 |
1:00.67 |
+24.21 |
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Oskar Dyrholm pilegaard |
2011 |
Svømmeklubben SHS Stevns |
|
48 |
1:00.78 |
+24.32 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Phillip Christensen |
2011 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Linus Roest Hasløv |
2013 |
Kalundborg SK |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Malthe Dalsgaard Hemmingse |
2011 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Rører ikke bassinvæggen ved vending eller afslutning |
|
|
|
|
- |
|
Valdemar Kruuse |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Ikke rygliggende efter vending |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 18-09-2022 14:15:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18-09-2022 14:22.40 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Ringsted Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Ringsted Sports center |
Arrangør |
Ringsted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
17. sep 2022 to 18. sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 4x50m Frisvømning Mix Alle aldre - Final |
|
Sponsor |
Sydbank Ringsted |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
SvømSK 1 |
18 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
574 |
|
|
1:45.74 |
|
|
|
|
|
|
|
Konrad Clausen |
2005 |
0547AF |
|
25.06 |
|
|
|
|
25.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Viktor Kristiansen |
2006 |
0661AP |
|
25.71 |
|
|
|
|
50.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marie Louise B Andersen |
2005 |
0552AJ |
|
27.19 |
|
|
|
|
1:17.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Silje Mathiasen |
2006 |
0628AG |
|
27.78 |
|
|
|
|
1:45.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Syd mix 1 |
19 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
547 |
|
|
1:47.43 |
+1.69 |
|
|
|
|
Alexander Slente |
2004 |
0427AM |
|
24.88 |
|
|
|
|
24.88 |
|
|
|
|
|
|
|
Felix Frederiksen |
2007 |
0793AM |
|
26.26 |
|
|
|
|
51.14 |
|
|
|
|
|
|
|
Seline Nielsen |
2007 |
0756AY |
|
27.97 |
|
|
|
|
1:19.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Josephine N. Østergaard |
2005 |
0576AU |
|
28.32 |
|
|
|
|
1:47.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Solrød 1 |
23 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
533 |
|
|
1:48.37 |
+2.63 |
|
|
|
|
Casper Mørkhøj Hartington |
2002 |
0239AF |
|
25.82 |
|
|
|
|
25.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mathilde P. Mathiesen |
2004 |
0432AD |
|
29.24 |
|
|
|
|
55.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Caroline P. Mathiesen |
2001 |
0172AG |
|
27.99 |
|
|
|
|
1:23.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Morten Kilhof |
2000 |
0037AJ |
|
25.32 |
|
|
|
|
1:48.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Haslev mix 1 |
19 |
Haslev Svømmeklub |
|
|
513 |
|
|
1:49.72 |
+3.98 |
|
|
|
|
Marius Sohnemann |
2007 |
0763AL |
|
28.51 |
|
|
|
|
28.51 |
|
|
|
|
|
|
|
Olivia Lildballe Møller |
2004 |
0452AF |
|
28.81 |
|
|
|
|
57.32 |
|
|
|
|
|
|
|
Sisse Berg Olesen |
2005 |
0514AB |
|
28.14 |
|
|
|
|
1:25.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christopher Vejlbo Hansen |
2005 |
0581AH |
|
24.26 |
|
|
|
|
1:49.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kalundborg Mammut mix 1 |
18 |
Kalundborg SK |
|
|
482 |
|
|
1:52.08 |
+6.34 |
|
|
|
|
Patrick Skov Vinding |
2005 |
0583AN |
|
26.38 |
|
|
|
|
26.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jonas Rask |
2006 |
0605AF |
|
26.87 |
|
|
|
|
53.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rebecca Skov Vinding |
2007 |
0716AL |
|
28.19 |
|
|
|
|
1:21.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Amanda Fafner |
2007 |
0756AK |
|
30.64 |
|
|
|
|
1:52.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ringsted 1 |
19 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
480 |
|
|
1:52.18 |
+6.44 |
|
|
|
|
Joakim Grøn-Henriksen |
2004 |
0405AG |
|
25.00 |
|
|
|
|
25.00 |
|
|
|
|
|
|
|
Adam Bugge Frandsen |
2005 |
0509AF |
|
25.73 |
|
|
|
|
50.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alma C. Thaysen |
2011 |
1108AD |
|
32.86 |
|
|
|
|
1:23.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emmeline Sunekær |
2005 |
0582AG |
|
28.59 |
|
|
|
|
1:52.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
SvømSK 2 |
18 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
477 |
|
|
1:52.41 |
+6.67 |
|
|
|
|
Christian Søe Jepsen |
2005 |
0553AF |
|
26.39 |
|
|
|
|
26.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jonatan Thrysøe |
2009 |
0901AE |
|
28.70 |
|
|
|
|
55.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emilia Pico |
2008 |
0874AC |
|
28.64 |
|
|
|
|
1:23.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malene Reynolds |
2005 |
0558AN |
|
28.68 |
|
|
|
|
1:52.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Solrød 2 |
18 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
465 |
|
|
1:53.38 |
+7.64 |
|
|
|
|
Vincent Borup Schärer |
2006 |
0675AB |
|
26.91 |
|
|
|
|
26.91 |
|
|
|
|
|
|
|
Emilie Hartvig-Olsen |
2006 |
0634AH |
|
29.00 |
|
|
|
|
55.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nick Nielsen |
2008 |
0861AH |
|
27.31 |
|
|
|
|
1:23.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anne Sepstrup-Skjoldner |
2005 |
0548AJ |
|
30.16 |
|
|
|
|
1:53.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Dugørmigglad |
23 |
Swim Team Taastrup |
|
|
453 |
|
|
1:54.40 |
+8.66 |
|
|
|
|
Mikkel Brundert Hansen |
2002 |
0247AT |
|
27.29 |
|
|
|
|
27.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Patrick S. Hansen |
2000 |
0089AT |
|
27.36 |
|
|
|
|
54.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Silja Nøhr Mortensen |
2003 |
0342AU |
|
29.59 |
|
|
|
|
1:24.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rosa Cornelia Barrisøe |
2006 |
0686AL |
|
30.16 |
|
|
|
|
1:54.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
STT Hvor blev I af |
23 |
Swim Team Taastrup |
|
|
449 |
|
|
1:54.70 |
+8.96 |
|
|
|
|
Simon Hejbroch |
2006 |
0633AE |
|
26.61 |
|
|
|
|
26.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hannah Rørbech |
2006 |
0672AG |
|
30.01 |
|
|
|
|
56.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julia Stanczyk |
2010 |
1040AQ |
|
32.56 |
|
|
|
|
1:29.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Philip Krogh Brønnicke |
2000 |
0075AI |
|
25.52 |
|
|
|
|
1:54.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
STT Kongerne fra Vestegnen |
19 |
Swim Team Taastrup |
|
|
448 |
|
|
1:54.80 |
+9.06 |
|
|
|
|
Peter K. M. Petersen |
2006 |
0665AD |
|
26.02 |
|
|
|
|
26.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Haagen |
2006 |
0676AH |
|
32.41 |
|
|
|
|
58.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maria Agnes Jakobsen |
2007 |
0716AS |
|
30.38 |
|
|
|
|
1:28.81 |
|
|
|
|
|
|
|
Andreas Stampe Dalgaard |
2004 |
0449AD |
|
25.99 |
|
|
|
|
1:54.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Roskilde Mixed up 1 |
17 |
Roskilde Svømning |
|
|
416 |
|
|
1:57.71 |
+11.97 |
|
|
|
|
Frederik Isaksen |
2007 |
0759AA |
|
26.72 |
|
|
|
|
26.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jonathan Nyegaard |
2007 |
0765AA |
|
26.88 |
|
|
|
|
53.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marie Meier Vestermann |
2008 |
0878AL |
|
32.35 |
|
|
|
|
1:25.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Augusta Anemone Friis |
2006 |
0628AW |
|
31.76 |
|
|
|
|
1:57.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Solrød 3 |
20 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
414 |
|
|
1:57.85 |
+12.11 |
|
|
|
|
Malte Hjalholt |
2003 |
0355AG |
|
28.49 |
|
|
|
|
28.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Karl-Johan Brandt |
2006 |
0689AR |
|
28.46 |
|
|
|
|
56.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nicole Damhøj Andersen |
2006 |
0674AN |
|
30.31 |
|
|
|
|
1:27.26 |
|
|
|
|
|
|
|
Emma Spang |
2006 |
0648AQ |
|
30.59 |
|
|
|
|
1:57.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Kalundborg Mammut mix 2 |
16 |
Kalundborg SK |
|
|
412 |
|
|
1:58.07 |
+12.33 |
|
|
|
|
Johan Lykkebo Larsen |
2007 |
0733AG |
|
28.31 |
|
|
|
|
28.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
David Stoklund |
2008 |
0811AA |
|
26.69 |
|
|
|
|
55.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kristine Porsborg Blach |
2009 |
0910BA |
|
31.57 |
|
|
|
|
1:26.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Thilde Thomsen |
2008 |
0806AA |
|
31.50 |
|
|
|
|
1:58.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ringsted 2 |
19 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
405 |
|
|
1:58.73 |
+12.99 |
|
|
|
|
Emre Emil Tømmerby Kiliç |
2004 |
0495AJ |
|
25.73 |
|
|
|
|
25.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tobias Mølbak |
2004 |
0481AP |
|
25.35 |
|
|
|
|
51.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ellen Juul-Andersen |
2010 |
1028AC |
|
33.47 |
|
|
|
|
1:24.55 |
|
|
|
|
|
|
|
Maja Burø Redke |
2007 |
0718AO |
|
34.18 |
|
|
|
|
1:58.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Syd Mix 2 |
18 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
392 |
|
|
1:59.99 |
+14.25 |
|
|
|
|
Mikkel Stabell |
2009 |
0951AF |
|
27.08 |
|
|
|
|
27.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jarl Bjerregaard Abrahamsen |
2009 |
0923BC |
|
27.96 |
|
|
|
|
55.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Iben Birkholm |
2008 |
0832AY |
|
33.61 |
|
|
|
|
1:28.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emilie Larsen |
2005 |
0568AV |
|
31.34 |
|
|
|
|
1:59.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Ringsted 3 |
17 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
392 |
|
|
2:00.02 |
+14.28 |
|
|
|
|
Victor Hemmingsen |
2006 |
0607AG |
|
26.47 |
|
|
|
|
26.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Zacharias Houman |
2006 |
0615AG |
|
25.31 |
|
|
|
|
51.78 |
|
|
|
|
|
|
|
Jóhanna Johansen |
2008 |
0878AT |
|
34.67 |
|
|
|
|
1:26.45 |
|
|
|
|
|
|
|
Victoria Amalie Mouritzen |
2009 |
0938AF |
|
33.57 |
|
|
|
|
2:00.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Haslev mix 2 |
17 |
Haslev Svømmeklub |
|
|
387 |
|
|
2:00.52 |
+14.78 |
|
|
|
|
Lukas Aagaard Sørensen |
2006 |
0657AK |
|
29.09 |
|
|
|
|
29.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Clara Dannerfjord Josty |
2009 |
0906BI |
|
29.09 |
|
|
|
|
58.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rosa Winther Gregersen |
2009 |
0930BF |
|
33.20 |
|
|
|
|
1:31.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
William Kongslev |
2008 |
0863AA |
|
29.14 |
|
|
|
|
2:00.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Østersø Mix |
18 |
Rønne Svømme Klub |
|
|
383 |
|
|
2:00.92 |
+15.18 |
|
|
|
|
Malthe Berlin |
2005 |
0525AK |
|
25.06 |
|
|
|
|
25.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Sohn |
2008 |
0822AD |
|
28.95 |
|
|
|
|
54.01 |
|
|
|
|
|
|
|
Christoffer Andersen |
2007 |
0727AL |
|
30.75 |
|
|
|
|
1:24.76 |
|
|
|
|
|
|
|
Olivia Sommer |
2010 |
1054AR |
|
36.16 |
|
|
|
|
2:00.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Roskilde Mixed up 2 |
17 |
Roskilde Svømning |
|
|
354 |
|
|
2:04.22 |
+18.48 |
|
|
|
|
William Ammitzbøll |
2006 |
0613AK |
|
28.78 |
|
|
|
|
28.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christoffer Bo Andersen |
2007 |
0797AC |
|
27.32 |
|
|
|
|
56.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Iben Chor Bjørn |
2008 |
0850AX |
|
33.08 |
|
|
|
|
1:29.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rosa Borch |
2009 |
0930BB |
|
35.04 |
|
|
|
|
2:04.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Dugørmigskør |
17 |
Swim Team Taastrup |
|
|
342 |
|
|
2:05.59 |
+19.85 |
|
|
|
|
Toke Hjalholt |
2007 |
0743AF |
|
30.84 |
|
|
|
|
30.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jonas Lykke Hergaard |
2007 |
0733AC |
|
29.63 |
|
|
|
|
1:00.47 |
|
|
|
|
|
|
|
Mille Bækmark |
2008 |
0824AL |
|
33.10 |
|
|
|
|
1:33.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maja Hansen |
2006 |
0652AE |
|
32.02 |
|
|
|
|
2:05.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
STT Couples 1 |
15 |
Swim Team Taastrup |
|
|
341 |
|
|
2:05.70 |
+19.96 |
|
|
|
|
Asger Gregersen |
2008 |
0859AI |
|
29.25 |
|
|
|
|
29.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maja F. E. Kamper |
2008 |
0872AR |
|
32.46 |
|
|
|
|
1:01.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gustav Jørgensen |
2009 |
0959AA |
|
29.68 |
|
|
|
|
1:31.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Adele Svendsen |
2011 |
1136AF |
|
34.31 |
|
|
|
|
2:05.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Haslev mix 3 |
15 |
Haslev Svømmeklub |
|
|
340 |
|
|
2:05.82 |
+20.08 |
|
|
|
|
Sune Berg Olesen |
2009 |
0951AA |
|
31.77 |
|
|
|
|
31.77 |
|
|
|
|
|
|
|
Niklas Aagaard Sørensen |
2008 |
0893AE |
|
29.39 |
|
|
|
|
1:01.16 |
|
|
|
|
|
|
|
Emma Valeur Ladegaard |
2009 |
0988BH |
|
32.61 |
|
|
|
|
1:33.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Madeleine Schou |
2008 |
0848AS |
|
32.05 |
|
|
|
|
2:05.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Kalundborg Mammut mix 3 |
15 |
Kalundborg SK |
|
|
336 |
|
|
2:06.36 |
+20.62 |
|
|
|
|
Áron Barnabás Jurák |
2008 |
0867AJ |
|
31.46 |
|
|
|
|
31.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sander Y Hansen |
2009 |
0913AC |
|
30.08 |
|
|
|
|
1:01.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aura-Xenia Korsgaard Fenger |
2010 |
1044AP |
|
33.02 |
|
|
|
|
1:34.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Fobian Hvidberg |
2008 |
0882AL |
|
31.80 |
|
|
|
|
2:06.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
SvømSK 3 |
16 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
318 |
|
|
2:08.76 |
+23.02 |
|
|
|
|
Silje Juul Kjeldsen |
2008 |
0826AG |
|
30.46 |
|
|
|
|
30.46 |
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Søe Jepsen |
2007 |
0794AK |
|
30.18 |
|
|
|
|
1:00.64 |
|
|
|
|
|
|
|
Mikkel Prüsse-Olsen |
2009 |
0931AF |
|
32.48 |
|
|
|
|
1:33.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Asbjørn Kristiansen |
2010 |
1023AD |
|
35.64 |
|
|
|
|
2:08.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
NSK 1 |
18 |
Nakskov Svømme Klub |
|
|
317 |
|
|
2:08.77 |
+23.03 |
|
|
|
|
Mikala Valentin Eggertsen |
2009 |
0922AF |
|
29.80 |
|
|
|
|
29.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Astrid Pries Hansen |
2007 |
0716AC |
|
29.43 |
|
|
|
|
59.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elias Lyager |
2011 |
1141AN |
|
42.44 |
|
|
|
|
1:41.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
August Larsen |
2005 |
0547AO |
|
27.10 |
|
|
|
|
2:08.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Roskilde Mixed up 3 |
15 |
Roskilde Svømning |
|
|
305 |
|
|
2:10.44 |
+24.70 |
|
|
|
|
Tobias Møller-Munkøe |
2008 |
0895AB |
|
28.25 |
|
|
|
|
28.25 |
|
|
|
|
|
|
|
Frederik Chabert Laxáfoss |
2009 |
0965AF |
|
28.47 |
|
|
|
|
56.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regitze Isaksen |
2012 |
1266AD |
|
38.41 |
|
|
|
|
1:35.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emilia Nora Beyarslan |
2012 |
1286AE |
|
35.31 |
|
|
|
|
2:10.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
SvømSK 4 |
16 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
292 |
|
|
2:12.39 |
+26.65 |
|
|
|
|
Alberte Bendix Raunkjær |
2007 |
0728AO |
|
31.07 |
|
|
|
|
31.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Signe Skelvig |
2009 |
0984AA |
|
30.00 |
|
|
|
|
1:01.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jeppe Bülow Møller |
2010 |
1073AC |
|
36.09 |
|
|
|
|
1:37.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aksel Siggaard Bengtsen |
2009 |
0963BH |
|
35.23 |
|
|
|
|
2:12.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Kalundborg Mammut mix 4 |
16 |
Kalundborg SK |
|
|
284 |
|
|
2:13.61 |
+27.87 |
|
|
|
|
Sigurd Poulin Pedersen |
2009 |
0909AE |
|
32.84 |
|
|
|
|
32.84 |
|
|
|
|
|
|
|
Nina Caroline Nielsen |
2007 |
0724BB |
|
34.53 |
|
|
|
|
1:07.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Matti Miklos Júrak |
2008 |
0877AJ |
|
31.48 |
|
|
|
|
1:38.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lærke Jensen |
2008 |
0876AJ |
|
34.76 |
|
|
|
|
2:13.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
STT Couples 2 |
14 |
Swim Team Taastrup |
|
|
276 |
|
|
2:14.83 |
+29.09 |
|
|
|
|
Jakob Hansen |
2009 |
0987AE |
|
31.57 |
|
|
|
|
31.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alma S. L. Pedersen |
2009 |
0952BD |
|
35.42 |
|
|
|
|
1:06.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maximilian Oxenbøll |
2010 |
1087AB |
|
31.94 |
|
|
|
|
1:38.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ingrid Schultz |
2010 |
1074AC |
|
35.90 |
|
|
|
|
2:14.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Syd mix 3 |
15 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
268 |
|
|
2:16.23 |
+30.49 |
|
|
|
|
Silas Nielsen |
2010 |
1091AJ |
|
32.94 |
|
|
|
|
32.94 |
|
|
|
|
|
|
|
Kristoffer Slente |
2010 |
1011AK |
|
33.58 |
|
|
|
|
1:06.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Müller |
2008 |
0868AM |
|
35.07 |
|
|
|
|
1:41.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Asta Sejr Hansen |
2009 |
0964BG |
|
34.64 |
|
|
|
|
2:16.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Ringsted 4 |
16 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
259 |
|
|
2:17.88 |
+32.14 |
|
|
|
|
August Juul-Andersen |
2007 |
0777AD |
|
30.89 |
|
|
|
|
30.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nikolaj Klempar Larsen |
2010 |
1053AF |
|
32.39 |
|
|
|
|
1:03.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Karla Hemming Schaarup |
2009 |
0940BB |
|
37.19 |
|
|
|
|
1:40.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maja Oggesen |
2010 |
1074AQ |
|
37.41 |
|
|
|
|
2:17.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Roskilde Mixed up 4 |
13 |
Roskilde Svømning |
|
|
238 |
|
|
2:21.65 |
+35.91 |
|
|
|
|
Gustav Caning Nørskov |
2010 |
1047AN |
|
34.46 |
|
|
|
|
34.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Villads Elias Friis |
2010 |
1023AB |
|
32.71 |
|
|
|
|
1:07.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marie Borch |
2011 |
1144AC |
|
35.60 |
|
|
|
|
1:42.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Viola Trenter |
2012 |
1290AI |
|
38.88 |
|
|
|
|
2:21.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Hjorths Fjollede unger |
13 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
226 |
|
|
2:24.10 |
+38.36 |
|
|
|
|
Alberte Hjarbæk |
2010 |
1060AF |
|
33.00 |
|
|
|
|
33.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nikoline Bryde Nielsen |
2011 |
1102AB |
|
33.76 |
|
|
|
|
1:06.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Asger Mørk Attrup |
2010 |
1083AB |
|
38.95 |
|
|
|
|
1:45.71 |
|
|
|
|
|
|
|
Traian Zacharias Pedersen |
2011 |
1127AC |
|
38.39 |
|
|
|
|
2:24.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Haslev mix 4 |
15 |
Haslev Svømmeklub |
|
|
220 |
|
|
2:25.51 |
+39.77 |
|
|
|
|
William Schou |
2009 |
0951BA |
|
34.25 |
|
|
|
|
34.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Hartz Johnsen |
2008 |
0886AU |
|
36.95 |
|
|
|
|
1:11.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Simon Pio |
2010 |
1095AO |
|
40.42 |
|
|
|
|
1:51.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Milla Engsted Larsen |
2009 |
0998AC |
|
33.89 |
|
|
|
|
2:25.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Ringsted 5 |
15 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
210 |
|
|
2:27.84 |
+42.10 |
|
|
|
|
Wiliam Kabat |
2008 |
0811AR |
|
33.57 |
|
|
|
|
33.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Magnus Lykke Christensen |
2009 |
0977BH |
|
35.99 |
|
|
|
|
1:09.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emilia Vivian Guldbæk Granno |
2009 |
0916BI |
|
38.61 |
|
|
|
|
1:48.17 |
|
|
|
|
|
|
|
Asanka Tissera |
2010 |
1096AI |
|
39.67 |
|
|
|
|
2:27.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Ringsted 6 |
15 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
183 |
|
|
2:34.68 |
+48.94 |
|
|
|
|
Elias Foss Larsen |
2008 |
0857AN |
|
32.59 |
|
|
|
|
32.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
David Sørensen |
2009 |
0923BB |
|
37.53 |
|
|
|
|
1:10.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sophia Erdmann Thiel |
2010 |
1078AQ |
|
41.75 |
|
|
|
|
1:51.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gudrun Johansen |
2011 |
1192AJ |
|
42.81 |
|
|
|
|
2:34.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Emmas små banditter |
13 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
154 |
|
|
2:43.96 |
+58.22 |
|
|
|
|
Andrea Frederikke Pedersen |
2010 |
1050AT |
|
40.27 |
|
|
|
|
40.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stella Fredebo |
2010 |
1002AU |
|
40.69 |
|
|
|
|
1:20.96 |
|
|
|
|
|
|
|
Valdemar Kruuse |
2010 |
1029AM |
|
40.05 |
|
|
|
|
2:01.01 |
|
|
|
|
|
|
|
Mikkel Frimann |
2012 |
1251AC |
|
42.95 |
|
|
|
|
2:43.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Roskilde Mixed up 5 |
13 |
Roskilde Svømning |
|
|
142 |
|
|
2:48.08 |
+1:02.3 |
|
|
|
|
Emil Sejer |
2010 |
1095AJ |
|
35.45 |
|
|
|
|
35.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hjalte Rasmussen |
2010 |
1063AI |
|
38.79 |
|
|
|
|
1:14.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Tallov Søgaard |
2012 |
1210AL |
|
49.76 |
|
|
|
|
2:04.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Smilla Magnolia Friis |
2012 |
1264AD |
|
44.08 |
|
|
|
|
2:48.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Ringsted 7 |
14 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
129 |
|
|
2:53.67 |
+1:07.9 |
|
|
|
|
Gabriel Sukkot |
2009 |
0933BC |
|
34.58 |
|
|
|
|
34.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Wilfred Enggaard |
2011 |
1117AN |
|
43.47 |
|
|
|
|
1:18.05 |
|
|
|
|
|
|
|
Josefine Thielsen |
2012 |
1270AG |
|
48.77 |
|
|
|
|
2:06.82 |
|
|
|
|
|
|
|
Liv Langkjær |
2011 |
1110AP |
|
46.85 |
|
|
|
|
2:53.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Ringsted 8 |
13 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
93 |
|
|
3:13.70 |
+1:27.9 |
|
|
|
|
Linus Paustian |
2010 |
1079AD |
|
42.88 |
|
|
|
|
42.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Albert Grøn-Henriksen |
2013 |
1311AB |
|
44.48 |
|
|
|
|
1:27.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Josefine Dejløw Sonne |
2013 |
1304AH |
|
50.36 |
|
|
|
|
2:17.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Dagmar Starcke Mortensen |
2013 |
1306AC |
|
55.98 |
|
|
|
|
3:13.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Roskilde Mixed up 6 |
13 |
Roskilde Svømning |
|
|
79 |
|
|
3:24.22 |
+1:38.4 |
|
|
|
|
Carl Johan Chabert Laxafoss |
2011 |
1153AB |
|
37.86 |
|
|
|
|
37.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marcus Ingemann Hansson |
2010 |
1065AI |
|
52.22 |
|
|
|
|
1:30.08 |
|
|
|
|
|
|
|
Clara Kristiansen |
2013 |
1370AD |
|
1:00.31 |
|
|
|
|
2:30.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Naja Jeppesen |
2013 |
1366AD |
|
53.83 |
|
|
|
|
3:24.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Kalundborg Mammut mix 5 |
11 |
Kalundborg SK |
|
|
61 |
|
|
3:42.22 |
+1:56.4 |
|
|
|
|
Thure Linde Petersen |
2012 |
1279AI |
|
42.12 |
|
|
|
|
42.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Linus Roest Hasløv |
2013 |
1333AD |
|
53.11 |
|
|
|
|
1:35.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Linda Neittaanmäki |
2012 |
1292AL |
|
57.60 |
|
|
|
|
2:32.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Melanie Bjørn |
2013 |
1342AH |
|
1:09.39 |
|
|
|
|
3:42.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 18-09-2022 14:38:49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18-09-2022 14:54.02 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Ringsted Svømme Klub |
|
|
|
|