Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Thyhallen |
Arrangør |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
30. sep 2022 to 2. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 100m Medley Herrer 13 og yngre - Final |
|
|
Sponsor |
Sparekassen Thy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stævnere |
55.03 |
|
|
|
Victor B. Bromer |
|
Aalborg |
|
01-01-2014 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Marcus Bilgrau |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.82 |
178 |
1:27.55 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.49 |
(-8.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elias Egeberg |
2010 |
Thisted Svømmeklub |
+0.78 |
161 |
1:30.41 |
+2.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.33 |
(-15.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anton Søndergaard Sørensen |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.74 |
159 |
1:30.92 |
+3.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.63 |
(-0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jonathan Ljosland Vatne |
2011 |
Kristiansand SA |
+0.99 |
144 |
1:33.99 |
+6.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Frederik Lauritz Thomsen |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.79 |
134 |
1:36.10 |
+8.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.01 |
(-1.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-09-2022 19:04:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 100m Medley Herrer 14 år - Final |
|
|
Sponsor |
Sparekassen Thy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stævnere |
55.03 |
|
|
|
Victor B. Bromer |
|
Aalborg |
|
01-01-2014 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oleksandr Shaimanov |
2009 |
Kristiansand SA |
+0.85 |
332 |
1:11.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alexander Bjerre |
2009 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.77 |
316 |
1:12.32 |
+1.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.10 |
(-3.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Albert Grove |
2009 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.71 |
314 |
1:12.46 |
+1.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.33 |
(-2.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Søren B. Andersen |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
|
263 |
1:16.86 |
+5.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.22 |
(-6.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Storm Mandrup Ozimek |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
|
259 |
1:17.28 |
+6.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.22 |
(-5.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sander Thygesen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
|
241 |
1:19.09 |
+7.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.50 |
(-4.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anders Munk Fuglsang |
2009 |
Svømmeklubben S 68 |
|
239 |
1:19.34 |
+8.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.64 |
(-4.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Herman Höhle Hjulskov |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
|
227 |
1:20.76 |
+9.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.26 |
(-2.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
William D. Lindberg |
2009 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.79 |
150 |
1:32.57 |
+21.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.84 |
(-6.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Konrad Nejmann-Holst |
2009 |
Thisted Svømmeklub |
+0.71 |
134 |
1:36.15 |
+25.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.31 |
(-6.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Oliver Kassow |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.57 |
134 |
1:36.28 |
+25.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.86 |
(-0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-09-2022 19:04:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 100m Medley Herrer 15 år - Final |
|
|
Sponsor |
Sparekassen Thy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stævnere |
55.03 |
|
|
|
Victor B. Bromer |
|
Aalborg |
|
01-01-2014 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sigurd S. Kristensen |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.80 |
462 |
1:03.73 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.18 |
(-3.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rasmus Starcke Jeppesen |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.67 |
456 |
1:03.98 |
+0.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.55 |
(-0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ivan Pedersen |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
+0.72 |
336 |
1:10.83 |
+7.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.44 |
(-2.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alfred Hørlück |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.68 |
290 |
1:14.44 |
+10.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.79 |
(-3.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emil Valters Peca |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.75 |
276 |
1:15.65 |
+11.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.65 |
(-4.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Gustav Falk Olesen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.72 |
275 |
1:15.69 |
+11.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.30 |
(-2.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Christian Smith |
2008 |
Aars Svømmeklub |
+0.71 |
268 |
1:16.36 |
+12.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.27 |
(-1.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Marcus V Andersen |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.71 |
248 |
1:18.39 |
+14.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.18 |
(-1.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jakob Rickers |
2008 |
Aarhus Swim - IHF |
+0.74 |
247 |
1:18.45 |
+14.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.38 |
(+1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sander Drews |
2008 |
Brønderslev SK08 |
+0.74 |
238 |
1:19.44 |
+15.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.98 |
(-1.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Kasper Larsen |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
|
230 |
1:20.36 |
+16.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.35 |
(-6.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Vitus Kirkegaard |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
|
196 |
1:24.81 |
+21.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.53 |
(+1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Hjalte Damgaard |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
194 |
1:25.12 |
+21.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.76 |
(-0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Magnus Lindberg |
2008 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.79 |
190 |
1:25.59 |
+21.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.20 |
(-2.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Mykola Rachok |
2008 |
Kristiansand SA |
+0.79 |
120 |
1:39.65 |
+35.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Malthe Schaaf |
2008 |
Holstebro Svømme Club |
+0.77 |
113 |
1:41.67 |
+37.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.29 |
(-41.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Rasmus Brandt Jensen |
2008 |
Aars Svømmeklub |
+0.80 |
|
|
DSQ |
|
|
|
Ej sfslut på ryg 50m |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-09-2022 19:04:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 100m Medley Herrer 16 år - Final |
|
|
Sponsor |
Sparekassen Thy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stævnere |
55.03 |
|
|
|
Victor B. Bromer |
|
Aalborg |
|
01-01-2014 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Asger Hvilsom |
2007 |
Thisted Svømmeklub |
+0.66 |
480 |
1:02.91 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.79 |
(-1.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Yehor Fedorov |
2007 |
Kristiansand SA |
|
474 |
1:03.17 |
+0.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nicklas Lorentsen Mikkelsen |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.72 |
447 |
1:04.43 |
+1.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.52 |
(-1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Storm Jensen |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.77 |
438 |
1:04.85 |
+1.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.95 |
(-1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sophus Henningsen |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
+0.61 |
426 |
1:05.47 |
+2.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.67 |
(+0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
William Bundgaard |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.71 |
408 |
1:06.41 |
+3.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.87 |
(-2.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Rasmus Norup |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.70 |
387 |
1:07.58 |
+4.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.83 |
(-1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lukas Bøgh Worup |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.64 |
379 |
1:08.08 |
+5.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.03 |
(-0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Marcus Munk |
2007 |
Thisted Svømmeklub |
+0.58 |
369 |
1:08.66 |
+5.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.78 |
(+0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ludvig Møller |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.70 |
364 |
1:09.00 |
+6.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.81 |
(-1.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Felix Piontkowitz |
2007 |
Struer Svømmeklub |
+0.70 |
332 |
1:11.15 |
+8.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.18 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jonas Golczyk Jensen |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
+0.54 |
|
|
DSQ |
|
|
|
Tyvstart |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-09-2022 19:04:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 100m Medley Herrer 17-18 år - Final |
|
|
Sponsor |
Sparekassen Thy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stævnere |
55.03 |
|
|
|
Victor B. Bromer |
|
Aalborg |
|
01-01-2014 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christian Thorhauge |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.62 |
645 |
57.02 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 57.32 |
(-0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Gustav Dalby Østerberg |
2005 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.67 |
575 |
59.24 |
+2.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.34 |
(+1.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sebastian Jørgensen |
2005 |
Thisted Svømmeklub |
+0.68 |
555 |
59.95 |
+2.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.21 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kristian Kjær |
2005 |
Thisted Svømmeklub |
+0.57 |
534 |
1:00.72 |
+3.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.96 |
(-3.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Morten H. Kobbelgaard |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.66 |
509 |
1:01.71 |
+4.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.52 |
(+2.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nikolaj Rytger Knudsen |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.71 |
489 |
1:02.52 |
+5.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.67 |
(-1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
William Jensen |
2005 |
Thisted Svømmeklub |
+0.72 |
434 |
1:05.05 |
+8.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.72 |
(-0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Søren Winther Hald |
2005 |
Holstebro Svømme Club |
+0.70 |
426 |
1:05.48 |
+8.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.78 |
(-3.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jonatan Schubart Nielsen |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.72 |
412 |
1:06.21 |
+9.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.91 |
(-3.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Andreas Lindgaard Nielsen |
2005 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.63 |
407 |
1:06.48 |
+9.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.24 |
(+1.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Theis Lindhardt |
2006 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.72 |
388 |
1:07.53 |
+10.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.78 |
(-3.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Lasse Hjorth Jørgensen |
2006 |
Herning Svømmeklub |
+0.66 |
377 |
1:08.18 |
+11.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.81 |
(+3.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sebastian Larsen |
2006 |
Vågsbygd SLK |
+0.72 |
358 |
1:09.34 |
+12.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.20 |
(-0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Marcus Nørtoft |
2006 |
Aars Svømmeklub |
+0.71 |
315 |
1:12.36 |
+15.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.16 |
(+0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Noah Markussen |
2006 |
Aars Svømmeklub |
+0.67 |
280 |
1:15.31 |
+18.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.96 |
(+1.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Sebastian Thielst |
2005 |
Brønderslev SK08 |
+0.77 |
280 |
1:15.32 |
+18.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.66 |
(-1.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-09-2022 19:04:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 100m Medley Herrer 19 og ældre - Final |
|
|
Sponsor |
Sparekassen Thy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stævnere |
55.03 |
|
|
|
Victor B. Bromer |
|
Aalborg |
|
01-01-2014 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kasper Johnsen |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.67 |
637 |
57.25 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 56.81 |
(+0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Halvor Arne Borgstrøm |
1997 |
Randaberg IL |
+0.70 |
626 |
57.59 |
+0.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.69 |
(+0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mads Sander Andersen |
2004 |
Thisted Svømmeklub |
+0.65 |
539 |
1:00.55 |
+3.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.30 |
(-0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lars Riisgaard-Jensen |
2004 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.61 |
515 |
1:01.47 |
+4.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.19 |
(+0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sigurd Olav Borgstrøm |
2002 |
Randaberg IL |
+0.70 |
509 |
1:01.70 |
+4.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.21 |
(-0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Asger Mathiasen |
2004 |
Thisted Svømmeklub |
+0.71 |
475 |
1:03.15 |
+5.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.70 |
(-0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Tobias Vestby Jensen |
2003 |
Aars Svømmeklub |
+0.69 |
381 |
1:07.94 |
+10.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.14 |
(+1.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Martin H. Abel |
2001 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.63 |
|
|
DSQ |
|
|
|
1 hånd vending 75 m |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-09-2022 19:04:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
01-10-2022 07:26.57 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Thyhallen |
Arrangør |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
30. sep 2022 to 2. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 100m Medley Damer 12 og yngre - Final |
|
|
Sponsor |
Revision Limfjord |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stævnere |
1:00.33 |
|
|
|
Mie Ø. Nielsen |
|
Aalborg |
|
01-01-2014 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lærke Stubben Broberg |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.80 |
366 |
1:18.95 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.32 |
(-4.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Caroline Sangelberg Fausing |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.87 |
178 |
1:40.32 |
+21.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.95 |
(-2.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Caroline Ishøi |
2011 |
Struer Svømmeklub |
+0.80 |
177 |
1:40.61 |
+21.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.89 |
(-2.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ida Carlson |
2012 |
Struer Svømmeklub |
+0.83 |
149 |
1:46.47 |
+27.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.25 |
(-3.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Malin Trystsen-Nemati |
2011 |
Kristiansand SA |
+0.94 |
130 |
1:51.28 |
+32.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-09-2022 18:34:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 100m Medley Damer 13 år - Final |
|
|
Sponsor |
Revision Limfjord |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stævnere |
1:00.33 |
|
|
|
Mie Ø. Nielsen |
|
Aalborg |
|
01-01-2014 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maja Bager |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.68 |
443 |
1:14.08 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.66 |
(-2.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anni Ruohan Zou |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.70 |
440 |
1:14.26 |
+0.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.09 |
(-0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Josefine Bak Mathiasen |
2010 |
Struer Svømmeklub |
+0.90 |
339 |
1:21.00 |
+6.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.61 |
(-2.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Julie Mikkelsen |
2010 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.82 |
316 |
1:22.96 |
+8.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.56 |
(-0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Maja Carlson |
2010 |
Struer Svømmeklub |
+0.87 |
251 |
1:29.50 |
+15.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:44.08 |
(-14.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Frida Sørensen |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.72 |
244 |
1:30.34 |
+16.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.26 |
(-1.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Filippa Læborg |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.76 |
209 |
1:35.22 |
+21.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.73 |
(-2.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ida Marie Ildal Djørup |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.84 |
175 |
1:40.87 |
+26.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.67 |
(-2.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-09-2022 18:34:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 100m Medley Damer 14 år - Final |
|
|
Sponsor |
Revision Limfjord |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stævnere |
1:00.33 |
|
|
|
Mie Ø. Nielsen |
|
Aalborg |
|
01-01-2014 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Cecilie Kehlet |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.72 |
554 |
1:08.77 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.25 |
(+0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Olha Dziubenko |
2009 |
Kristiansand SA |
+0.71 |
489 |
1:11.72 |
+2.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ema Ilic |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.56 |
473 |
1:12.52 |
+3.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.05 |
(-2.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Clara Nielsen |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.84 |
428 |
1:14.97 |
+6.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.17 |
(-1.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Karoline Sander Andersen |
2009 |
Thisted Svømmeklub |
+0.81 |
412 |
1:15.89 |
+7.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.78 |
(-1.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Laura Winum Andersen |
2009 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.73 |
403 |
1:16.50 |
+7.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.20 |
(-0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ronja Isabel Danevad |
2009 |
Kristiansand SA |
+0.76 |
369 |
1:18.74 |
+9.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.77 |
(-2.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ida Gjelstrup |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.75 |
363 |
1:19.15 |
+10.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.99 |
(-4.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Josephine Siggaard Kraul |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.74 |
342 |
1:20.77 |
+12.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.89 |
(-4.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Celia Pettersen Ueland |
2009 |
Kristiansand SA |
+0.77 |
335 |
1:21.34 |
+12.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.33 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Johanne Øland Frøkjær |
2009 |
Thisted Svømmeklub |
+0.78 |
334 |
1:21.37 |
+12.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.80 |
(-1.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Silja Bregenov |
2009 |
Aarhus Swim - IHF |
+0.75 |
331 |
1:21.64 |
+12.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.60 |
(-1.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Liv Lade Keller |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.83 |
325 |
1:22.13 |
+13.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.49 |
(-11.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Amanda Pedersen |
2009 |
Thisted Svømmeklub |
+0.69 |
323 |
1:22.28 |
+13.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.48 |
(-1.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Freya Jensen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
+0.73 |
317 |
1:22.85 |
+14.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.46 |
(+1.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Astrid Munk Fuglsang |
2009 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.77 |
293 |
1:25.06 |
+16.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.22 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Mia Dybro |
2009 |
Brønderslev SK08 |
+0.94 |
269 |
1:27.49 |
+18.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.90 |
(-2.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Ellen Hjarsbæk Hansen |
2009 |
Holstebro Svømme Club |
+0.88 |
256 |
1:28.98 |
+20.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.62 |
(-4.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Sofie Egholm |
2009 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.69 |
255 |
1:29.04 |
+20.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.00 |
(+2.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Melanie Sørensen |
2009 |
Thisted Svømmeklub |
+0.77 |
246 |
1:30.08 |
+21.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.85 |
(-10.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Mai Skov |
2009 |
Holstebro Svømme Club |
+0.79 |
243 |
1:30.48 |
+21.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:44.39 |
(-13.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Amalie Breum Nielsen |
2009 |
Holstebro Svømme Club |
+0.77 |
238 |
1:31.09 |
+22.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.33 |
(+0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Matilde Gårdbo Hellegaard |
2009 |
Brønderslev SK08 |
+0.75 |
218 |
1:33.81 |
+25.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.21 |
(-4.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Lærke Rytger Knudsen |
2009 |
Aars Svømmeklub |
+0.85 |
215 |
1:34.30 |
+25.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.36 |
(-1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Filippa Fleng |
2009 |
Holstebro Svømme Club |
+0.81 |
184 |
1:39.18 |
+30.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:52.67 |
(-13.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Caroline Myrup Pedersen |
2009 |
Aars Svømmeklub |
+0.85 |
182 |
1:39.65 |
+30.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Ida Borg Andersen |
2009 |
Aars Svømmeklub |
+0.99 |
172 |
1:41.60 |
+32.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.50 |
(+3.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Laura Junker |
2009 |
Brønderslev SK08 |
+0.71 |
|
|
DSQ |
|
|
|
50m |
|
|
|
SW 9.4 Afsluttede ikke svømmearten korrekt |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-09-2022 18:34:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 100m Medley Damer 15 år - Final |
|
|
Sponsor |
Revision Limfjord |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stævnere |
1:00.33 |
|
|
|
Mie Ø. Nielsen |
|
Aalborg |
|
01-01-2014 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nicoline Aarup Høeg |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.81 |
495 |
1:11.40 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.16 |
(-3.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nadia Bager |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
+0.76 |
487 |
1:11.82 |
+0.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.50 |
(-0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Victoria Andersen Krabbe |
2008 |
Holstebro Svømme Club |
+0.79 |
471 |
1:12.59 |
+1.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.87 |
(-1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Caroline K. Sørensen |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
+0.76 |
444 |
1:14.06 |
+2.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.08 |
(-3.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Laura Norup |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.69 |
439 |
1:14.33 |
+2.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.41 |
(-1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=6 |
|
Tiril Austvik Fuglestein |
2008 |
Vågsbygd SLK |
+0.76 |
434 |
1:14.63 |
+3.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.68 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=6 |
|
Iben Thomasen |
2008 |
Brønderslev SK08 |
+0.79 |
434 |
1:14.63 |
+3.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.58 |
(-1.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Karoline Iversen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.79 |
411 |
1:15.95 |
+4.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.31 |
(-4.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Nanna Rønnow |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.78 |
380 |
1:17.97 |
+6.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.46 |
(-1.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Alberte Bøgeskov Johnsen |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.82 |
370 |
1:18.70 |
+7.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.06 |
(-4.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Lina Riiser Javnes |
2008 |
Vågsbygd SLK |
+0.63 |
355 |
1:19.77 |
+8.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.05 |
(-8.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Signe Laursen |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.70 |
354 |
1:19.88 |
+8.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.39 |
(-0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Alma Kruse |
2008 |
Holstebro Svømme Club |
+0.78 |
351 |
1:20.05 |
+8.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.91 |
(-2.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Asta Klemmensen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.70 |
333 |
1:21.47 |
+10.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.98 |
(-1.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Aino Aalto |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.65 |
313 |
1:23.17 |
+11.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.69 |
(+0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Louise Jeppesen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.68 |
228 |
1:32.47 |
+21.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.20 |
(+6.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Aasta Jortveit |
2008 |
Vågsbygd SLK |
+0.78 |
227 |
1:32.53 |
+21.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.62 |
(-15.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Malou Steffensen |
2008 |
Holstebro Svømme Club |
+0.88 |
222 |
1:33.22 |
+21.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:44.88 |
(-11.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Sarah Bennetsen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.73 |
221 |
1:33.36 |
+21.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.88 |
(-6.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Mathilde Pedersen |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
+0.80 |
217 |
1:34.03 |
+22.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.03 |
(-6.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Esther Nørmølle Dissing |
2008 |
Aars Svømmeklub |
+0.97 |
171 |
1:41.67 |
+30.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Philippa Vejby Krabbenhøft |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-09-2022 18:34:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 100m Medley Damer 16-17 år - Final |
|
|
Sponsor |
Revision Limfjord |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stævnere |
1:00.33 |
|
|
|
Mie Ø. Nielsen |
|
Aalborg |
|
01-01-2014 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kristiane Frøslev |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.76 |
621 |
1:06.21 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.66 |
(+0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Julie Ravn Holst |
2007 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.77 |
583 |
1:07.61 |
+1.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.24 |
(+0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emma Brogaard Krogh |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.79 |
573 |
1:08.00 |
+1.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.13 |
(-1.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emilie Pedersen |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.76 |
570 |
1:08.13 |
+1.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.38 |
(-2.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anna Dora Bernsdorf |
2006 |
Thisted Svømmeklub |
+0.68 |
532 |
1:09.72 |
+3.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.33 |
(-2.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Laura Mikkelsen |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
+0.77 |
488 |
1:11.76 |
+5.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.27 |
(-3.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Therese Baird |
2007 |
Thisted Svømmeklub |
+0.77 |
485 |
1:11.91 |
+5.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.30 |
(-1.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sofia Gad |
2007 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.72 |
471 |
1:12.58 |
+6.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.29 |
(+0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Malou Callisen |
2007 |
Brønderslev SK08 |
+0.74 |
465 |
1:12.91 |
+6.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.25 |
(+0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Nikoline Hedelund Madsen |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.69 |
437 |
1:14.44 |
+8.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.41 |
(-1.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Selma Nygreen Sakic |
2006 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.74 |
424 |
1:15.21 |
+9.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.42 |
(+0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Freja Lucassen |
2007 |
Aars Svømmeklub |
+0.79 |
416 |
1:15.66 |
+9.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.47 |
(-3.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Emma Andersen |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.66 |
385 |
1:17.66 |
+11.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.42 |
(+0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Andrea Kramer Liboriussen |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
+0.84 |
384 |
1:17.71 |
+11.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.45 |
(-1.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Mathilde Lucassen |
2007 |
Aars Svømmeklub |
+0.80 |
383 |
1:17.75 |
+11.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.13 |
(-1.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Anna Dziubenko |
2007 |
Kristiansand SA |
+0.75 |
366 |
1:19.00 |
+12.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Mia Glerup Nielsen |
2007 |
Aars Svømmeklub |
+0.73 |
363 |
1:19.18 |
+12.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.21 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Matilde Christiansen |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.75 |
350 |
1:20.18 |
+13.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.07 |
(-2.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Amanda Holmberg |
2007 |
Aars Svømmeklub |
+0.64 |
342 |
1:20.74 |
+14.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.40 |
(-0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Karoline Ølgaard |
2007 |
Aars Svømmeklub |
+0.81 |
193 |
1:37.73 |
+31.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.14 |
(-0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Linnea Varhaug Sangvik |
2006 |
Vågsbygd SLK |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-09-2022 18:34:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 100m Medley Damer 18 og ældre - Final |
|
|
Sponsor |
Revision Limfjord |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stævnere |
1:00.33 |
|
|
|
Mie Ø. Nielsen |
|
Aalborg |
|
01-01-2014 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Fenja Romanski |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.76 |
683 |
1:04.15 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.21 |
(+0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ingrid Elise Borgstrøm |
2004 |
Randaberg IL |
+0.75 |
642 |
1:05.50 |
+1.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.59 |
(-0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Louise Lie Thisted |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.67 |
584 |
1:07.59 |
+3.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.78 |
(+0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Helena V. Elling |
2000 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.71 |
559 |
1:08.58 |
+4.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.02 |
(+1.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Cecilie Nørgaard Frost |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.71 |
545 |
1:09.14 |
+4.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.78 |
(+0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Olivia Augustinus |
2004 |
Thisted Svømmeklub |
+0.67 |
531 |
1:09.77 |
+5.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.44 |
(-0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Camilla Nørgaard Frost |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.75 |
499 |
1:11.21 |
+7.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.21 |
(+2.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emma Kutsko Jensen |
2004 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.73 |
493 |
1:11.51 |
+7.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.99 |
(+0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sara Bundgaard |
2003 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.76 |
489 |
1:11.68 |
+7.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.77 |
(+2.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Alexandra Peter |
2002 |
Randaberg IL |
+0.68 |
480 |
1:12.13 |
+7.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.37 |
(+1.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emilie Furuborg |
2004 |
SK Team Sør |
+0.78 |
476 |
1:12.37 |
+8.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.64 |
(+0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Liva Lauridsen Vorgod |
2005 |
Svømmeklubben SMUT Terndru |
+0.78 |
462 |
1:13.08 |
+8.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.06 |
(+1.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Michelle Bloch Sørensen |
2004 |
Svømmeklubben SMUT Terndru |
+0.76 |
375 |
1:18.36 |
+14.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.84 |
(-0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Maja Bech Færløv Andersen |
2005 |
Svømmeklubben SMUT Terndru |
+0.77 |
358 |
1:19.55 |
+15.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.01 |
(+0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Stephanie de Bruijn |
2005 |
Herning Svømmeklub |
+0.65 |
339 |
1:20.99 |
+16.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.00 |
(+3.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-09-2022 18:34:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
01-10-2022 07:27.02 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Thyhallen |
Arrangør |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
30. sep 2022 to 2. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Brystsvømning Herrer 13 og yngre - Final |
|
|
Sponsor |
Sportigan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stævnere |
27.11 |
|
|
Tobias B. Bjerg |
|
AGF |
|
01-01-2019 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jonathan Ljosland Vatne |
2011 |
Kristiansand SA |
+0.78 |
159 |
45.98 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 50.48 |
(-4.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Marcus Bilgrau |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.73 |
157 |
46.18 |
+0.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.69 |
(+1.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-09-2022 17:13:24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Brystsvømning Herrer 14 år - Final |
|
|
Sponsor |
Sportigan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stævnere |
27.11 |
|
|
Tobias B. Bjerg |
|
AGF |
|
01-01-2019 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oleksandr Shaimanov |
2009 |
Kristiansand SA |
+0.69 |
398 |
33.90 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.95 |
(-1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Storm Sall Okkels |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.62 |
297 |
37.37 |
+3.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.18 |
(-1.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anders Munk Fuglsang |
2009 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.84 |
270 |
38.57 |
+4.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.47 |
(-2.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Herman Höhle Hjulskov |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.85 |
252 |
39.45 |
+5.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.04 |
(-1.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Søren B. Andersen |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.83 |
204 |
42.32 |
+8.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.06 |
(-8.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-09-2022 17:13:24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Brystsvømning Herrer 15 år - Final |
|
|
Sponsor |
Sportigan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stævnere |
27.11 |
|
|
Tobias B. Bjerg |
|
AGF |
|
01-01-2019 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rasmus Starcke Jeppesen |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.66 |
418 |
33.36 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.15 |
(+0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alexander Yung K Gotfreds |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.65 |
387 |
34.21 |
+0.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.92 |
(-0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Felix Yung K Gotfredsen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.65 |
386 |
34.25 |
+0.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.43 |
(-1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Niels Andreasen |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.67 |
355 |
35.21 |
+1.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.08 |
(-0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Martin Kjær Thorsen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.65 |
329 |
36.11 |
+2.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.77 |
(-1.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Christian Ekander |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.69 |
326 |
36.24 |
+2.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.30 |
(-1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Oscar Persson |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.73 |
322 |
36.37 |
+3.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.60 |
(-0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Christian Smith |
2008 |
Aars Svømmeklub |
+0.74 |
279 |
38.16 |
+4.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.64 |
(+0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Maciej Dworzanski |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.72 |
260 |
39.09 |
+5.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.67 |
(+0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Rasmus Brandt Jensen |
2008 |
Aars Svømmeklub |
+0.79 |
170 |
44.99 |
+11.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.82 |
(+2.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Reinoud Martinus Olav Heese |
2008 |
Kristiansand SA |
+0.82 |
167 |
45.29 |
+11.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.33 |
(+0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Didrik Pedersen |
2008 |
Kristiansand SA |
+0.82 |
148 |
47.10 |
+13.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.68 |
(-5.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Malthe Schaaf |
2008 |
Holstebro Svømme Club |
+0.83 |
106 |
52.71 |
+19.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.87 |
(-4.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-09-2022 17:13:24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Brystsvømning Herrer 16 år - Final |
|
|
Sponsor |
Sportigan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stævnere |
27.11 |
|
|
Tobias B. Bjerg |
|
AGF |
|
01-01-2019 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mads Røddik Thøgersen |
2007 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.68 |
444 |
32.69 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.05 |
(-0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Yehor Fedorov |
2007 |
Kristiansand SA |
+0.70 |
444 |
32.70 |
+0.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.53 |
(-0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Marcus Munk |
2007 |
Thisted Svømmeklub |
+0.60 |
419 |
33.34 |
+0.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.70 |
(+0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Felix Piontkowitz |
2007 |
Struer Svømmeklub |
+0.73 |
397 |
33.94 |
+1.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.90 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sebastian Stilling |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
+0.70 |
373 |
34.64 |
+1.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.99 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Rasmus Norup |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.67 |
367 |
34.84 |
+2.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.27 |
(-1.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ludvig Møller |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.77 |
359 |
35.10 |
+2.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.74 |
(+0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-09-2022 17:13:24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Brystsvømning Herrer 17-18 år - Final |
|
|
Sponsor |
Sportigan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stævnere |
27.11 |
|
|
Tobias B. Bjerg |
|
AGF |
|
01-01-2019 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gustav Dalby Østerberg |
2005 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.67 |
570 |
30.09 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.49 |
(-0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Inas Ilic |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.71 |
516 |
31.10 |
+1.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.71 |
(+0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sebastian Jørgensen |
2005 |
Thisted Svømmeklub |
+0.68 |
514 |
31.14 |
+1.05 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oskar Erklev |
2005 |
SK Team Sør |
+0.64 |
500 |
31.43 |
+1.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.43 |
(-3.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mathias Svein Petrus Heesen |
2006 |
Kristiansand SA |
+0.69 |
439 |
32.81 |
+2.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.48 |
(-1.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Frederik Bak Mathiasen |
2006 |
Struer Svømmeklub |
+0.68 |
430 |
33.05 |
+2.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.94 |
(+0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Christoffer P. Voldbjerg |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.65 |
430 |
33.05 |
+2.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.57 |
(+0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
David Ommundsen |
2005 |
Vågsbygd SLK |
+0.74 |
428 |
33.10 |
+3.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.30 |
(-1.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Torri Pietrzak-Jakobsen |
2006 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.67 |
422 |
33.24 |
+3.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.06 |
(+1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Dan Skov |
2006 |
Holstebro Svømme Club |
+0.73 |
337 |
35.83 |
+5.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.15 |
(+0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sebastian Larsen |
2006 |
Vågsbygd SLK |
+0.82 |
326 |
36.22 |
+6.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.42 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-09-2022 17:13:24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Brystsvømning Herrer 19 og ældre - Final |
|
|
Sponsor |
Sportigan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stævnere |
27.11 |
|
|
Tobias B. Bjerg |
|
AGF |
|
01-01-2019 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Halvor Arne Borgstrøm |
1997 |
Randaberg IL |
+0.67 |
586 |
29.81 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.40 |
(+0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jacob Aagaard Andersen |
2004 |
Brønderslev SK08 |
+0.72 |
481 |
31.84 |
+2.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.75 |
(+1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
William Mikkelsen |
2004 |
Thisted Svømmeklub |
+0.71 |
289 |
37.72 |
+7.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.14 |
(-0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-09-2022 17:13:24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
01-10-2022 07:57.28 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Thyhallen |
Arrangør |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
30. sep 2022 to 2. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Brystsvømning Damer 12 og yngre - Final |
|
|
Sponsor |
Den Gamle Slagter |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stævnere |
31.56 |
|
|
Louise B. Dalgaard |
|
Aalborg |
|
01-01-2013 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Caroline Ishøi |
2011 |
Struer Svømmeklub |
+0.76 |
204 |
48.49 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 50.69 |
(-2.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kerttu Aalto |
2012 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.64 |
202 |
48.60 |
+0.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.83 |
(-3.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ida Carlson |
2012 |
Struer Svømmeklub |
+0.83 |
191 |
49.54 |
+1.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.91 |
(-0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Siri Christensen |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.81 |
185 |
50.05 |
+1.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.98 |
(-2.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Caroline Sangelberg Fausing |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.81 |
161 |
52.40 |
+3.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.34 |
(-15.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-09-2022 17:49:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Brystsvømning Damer 13 år - Final |
|
|
Sponsor |
Den Gamle Slagter |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stævnere |
31.56 |
|
|
Louise B. Dalgaard |
|
Aalborg |
|
01-01-2013 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Linnea Otilie Thorstensen Glen |
2010 |
Vågsbygd SLK |
+0.83 |
489 |
36.23 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.14 |
(-0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Julie Mikkelsen |
2010 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.83 |
359 |
40.15 |
+3.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.32 |
(-0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kirstine Dyg Lerup |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.80 |
307 |
42.33 |
+6.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.75 |
(-2.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Josefine Bak Mathiasen |
2010 |
Struer Svømmeklub |
+0.91 |
288 |
43.20 |
+6.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.36 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Frida Sørensen |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.63 |
198 |
48.94 |
+12.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.22 |
(+0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Andrea Nættermann |
2010 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.97 |
191 |
49.53 |
+13.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.13 |
(+0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lena Piontkowitz |
2010 |
Struer Svømmeklub |
+0.67 |
93 |
1:02.93 |
+26.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.67 |
(-3.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-09-2022 17:49:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Brystsvømning Damer 14 år - Final |
|
|
Sponsor |
Den Gamle Slagter |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stævnere |
31.56 |
|
|
Louise B. Dalgaard |
|
Aalborg |
|
01-01-2013 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Cecilie Kehlet |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.75 |
538 |
35.11 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.98 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Léja Dielininkaityté |
2009 |
Randaberg IL |
+0.78 |
509 |
35.75 |
+0.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.55 |
(-0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Silke Stevnhøj Sommer |
2009 |
Herning Svømmeklub |
+0.70 |
398 |
38.81 |
+3.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.40 |
(-3.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Katrine Sander |
2009 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.65 |
396 |
38.88 |
+3.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.03 |
(+0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ema Ilic |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.81 |
395 |
38.92 |
+3.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.40 |
(-0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Caroline R. Frandsen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
+0.77 |
361 |
40.09 |
+4.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.74 |
(-1.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Astrid Munk Fuglsang |
2009 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.77 |
337 |
41.04 |
+5.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.53 |
(-0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Bettina Gundersen |
2009 |
Kristiansand SA |
+0.83 |
316 |
41.93 |
+6.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.40 |
(-1.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ellen Hjarsbæk Hansen |
2009 |
Holstebro Svømme Club |
+0.84 |
300 |
42.66 |
+7.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.07 |
(+0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Silja Bregenov |
2009 |
Aarhus Swim - IHF |
+0.76 |
286 |
43.31 |
+8.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.86 |
(+0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Johanne Øland Frøkjær |
2009 |
Thisted Svømmeklub |
+0.87 |
268 |
44.25 |
+9.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.20 |
(-0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Mai Skov |
2009 |
Holstebro Svømme Club |
+0.84 |
248 |
45.41 |
+10.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.64 |
(+1.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ingrid Møldrup Bering |
2009 |
Brønderslev SK08 |
+0.81 |
189 |
49.76 |
+14.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.10 |
(-1.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sandra Thielst |
2009 |
Brønderslev SK08 |
+0.81 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-09-2022 17:49:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Brystsvømning Damer 15 år - Final |
|
|
Sponsor |
Den Gamle Slagter |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stævnere |
31.56 |
|
|
Louise B. Dalgaard |
|
Aalborg |
|
01-01-2013 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Astrid Ellyn Hopkins |
2008 |
Vågsbygd SLK |
+0.65 |
485 |
36.33 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.83 |
(-1.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anna Katrine Willems |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.62 |
470 |
36.72 |
+0.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.38 |
(+0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nadia Bager |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
+0.80 |
459 |
37.01 |
+0.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.06 |
(-1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lina Riiser Javnes |
2008 |
Vågsbygd SLK |
+0.70 |
431 |
37.80 |
+1.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.69 |
(-1.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sophie Hvergel |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.80 |
419 |
38.14 |
+1.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.07 |
(-1.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Johanne Ishøi |
2008 |
Struer Svømmeklub |
+0.74 |
346 |
40.66 |
+4.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.59 |
(+1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Silke Østrup |
2008 |
Aarhus Swim - IHF |
+0.72 |
334 |
41.15 |
+4.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.05 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mie Kibsgaard |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
+0.78 |
298 |
42.75 |
+6.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.08 |
(-1.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Signe Laursen |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.70 |
287 |
43.26 |
+6.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.53 |
(+0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Johanne S. Geiger |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.89 |
254 |
45.06 |
+8.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.84 |
(+0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Frida Sand Kloster |
2008 |
Struer Svømmeklub |
+0.76 |
239 |
45.99 |
+9.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.37 |
(-0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Helene Munk Barfod |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.77 |
198 |
48.92 |
+12.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.89 |
(-1.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Karen Margrethe Ringberg Mo |
2008 |
Brønderslev SK08 |
+0.68 |
178 |
50.76 |
+14.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.70 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Esther Kristensen |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.79 |
177 |
50.79 |
+14.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.31 |
(+0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Philippa Vejby Krabbenhøft |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Carlijn Loeven |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-09-2022 17:49:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Brystsvømning Damer 16-17 år - Final |
|
|
Sponsor |
Den Gamle Slagter |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stævnere |
31.56 |
|
|
Louise B. Dalgaard |
|
Aalborg |
|
01-01-2013 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Karoline Kjelstrup |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.72 |
609 |
33.68 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.47 |
(+0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Livia Weidick Frische |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.67 |
565 |
34.53 |
+0.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.45 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kristiane Frøslev |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.72 |
564 |
34.56 |
+0.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.36 |
(-0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Beatrice Buhr Müller |
2006 |
Thisted Svømmeklub |
+0.70 |
559 |
34.65 |
+0.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.93 |
(-0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Julie Ravn Holst |
2007 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.84 |
557 |
34.71 |
+1.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.84 |
(+0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Luanna Russo |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.77 |
548 |
34.90 |
+1.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.52 |
(+1.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Silje Drechsler |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
+0.71 |
492 |
36.16 |
+2.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.59 |
(+1.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Rikke Friis Kanstrup |
2006 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.71 |
483 |
36.40 |
+2.72 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Selma Nygreen Sakic |
2006 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.71 |
470 |
36.72 |
+3.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.59 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Astrid O. Thomassen |
2007 |
Thisted Svømmeklub |
+0.73 |
465 |
36.85 |
+3.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.24 |
(-0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Caroline Lærkegaard Hyltoft |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.75 |
460 |
36.99 |
+3.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.07 |
(+0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Liv Hjorth Jørgensen |
2007 |
Herning Svømmeklub |
+0.66 |
452 |
37.19 |
+3.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.97 |
(+1.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ida-Marie J. C. Hansen |
2007 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.75 |
444 |
37.43 |
+3.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.80 |
(+0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Julie Norman Ramer |
2007 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.72 |
420 |
38.12 |
+4.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.32 |
(+0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Mathilde Lucassen |
2007 |
Aars Svømmeklub |
+0.76 |
377 |
39.53 |
+5.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.69 |
(+0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Matilde Christiansen |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.78 |
335 |
41.11 |
+7.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.78 |
(+2.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Karoline Ølgaard |
2007 |
Aars Svømmeklub |
+0.89 |
228 |
46.69 |
+13.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.65 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Linnea Varhaug Sangvik |
2006 |
Vågsbygd SLK |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-09-2022 17:49:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Brystsvømning Damer 18 og ældre - Final |
|
|
Sponsor |
Den Gamle Slagter |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stævnere |
31.56 |
|
|
Louise B. Dalgaard |
|
Aalborg |
|
01-01-2013 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sara Bundgaard |
2003 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.73 |
592 |
34.01 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.78 |
(+1.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Fenja Romanski |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.72 |
584 |
34.16 |
+0.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.99 |
(+1.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Karoline Andersen Krabbe |
2005 |
Holstebro Svømme Club |
+0.77 |
556 |
34.73 |
+0.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.43 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Solveig Høigaard Bratland |
2003 |
SK Team Sør |
+0.81 |
554 |
34.77 |
+0.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.98 |
(+0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Liva Lauridsen Vorgod |
2005 |
Svømmeklubben SMUT Terndru |
+0.78 |
506 |
35.84 |
+1.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.11 |
(-0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emilie Furuborg |
2004 |
SK Team Sør |
+0.77 |
488 |
36.26 |
+2.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.44 |
(+0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Matilde Bager |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.76 |
477 |
36.55 |
+2.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.83 |
(+1.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alexandra Peter |
2002 |
Randaberg IL |
+0.72 |
418 |
38.19 |
+4.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.99 |
(+1.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sara Kokholm |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.81 |
326 |
41.49 |
+7.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.13 |
(+1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Maja Bech Færløv Andersen |
2005 |
Svømmeklubben SMUT Terndru |
+0.73 |
292 |
43.03 |
+9.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-09-2022 17:49:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
01-10-2022 07:27.10 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Thyhallen |
Arrangør |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
30. sep 2022 to 2. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 800m Frisvømning Herrer 15-16 år - Final |
|
|
Sponsor |
Klitmøller Guesthouse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stævnere |
8:02.54 |
|
|
|
Mikkel Gadgaard |
|
Esbjerg |
|
01-01-2019 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nicklas Lorentsen Mikkelsen |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.78 |
498 |
9:19.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 9:22.28 |
(-3.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Yehor Fedorov |
2007 |
Kristiansand SA |
+0.70 |
490 |
9:22.10 |
+2.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 9:43.51 |
(-21.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mykola Rachok |
2008 |
Kristiansand SA |
+0.67 |
468 |
9:30.90 |
+11.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 9:49.96 |
(-19.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Magnus Karlberg |
2007 |
Herning Svømmeklub |
+0.90 |
403 |
10:00.31 |
+41.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 10:41.10 |
(-40.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Maksims Roscins |
2007 |
Randaberg IL |
+0.84 |
370 |
10:17.33 |
+58.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Marcus V Andersen |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.77 |
306 |
10:57.75 |
+1:38.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-09-2022 18:09:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 800m Frisvømning Herrer 17 og ældre - Final |
|
|
Sponsor |
Klitmøller Guesthouse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stævnere |
8:02.54 |
|
|
|
Mikkel Gadgaard |
|
Esbjerg |
|
01-01-2019 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Birk Lee Johansen |
2002 |
SK Team Sør |
+0.71 |
737 |
8:10.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 7:59.23 |
(+11.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frederik Lindholm |
2004 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.68 |
703 |
8:18.62 |
+7.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 8:05.69 |
(+12.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lucas Setekleiv Paturel |
2004 |
SK Team Sør |
+0.67 |
631 |
8:36.92 |
+26.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 8:26.54 |
(+10.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mads Sander Andersen |
2004 |
Thisted Svømmeklub |
+0.66 |
622 |
8:39.37 |
+28.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Christian Thorhauge |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.62 |
595 |
8:47.12 |
+36.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 8:49.64 |
(-2.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Inas Ilic |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.70 |
575 |
8:53.23 |
+42.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 8:35.55 |
(+17.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Frederik Bak Mathiasen |
2006 |
Struer Svømmeklub |
+0.69 |
562 |
8:57.09 |
+46.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 9:20.45 |
(-23.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Søren Winther Hald |
2005 |
Holstebro Svømme Club |
+0.68 |
552 |
9:00.41 |
+49.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 9:05.50 |
(-5.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-09-2022 18:09:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
01-10-2022 07:27.13 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Thyhallen |
Arrangør |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
30. sep 2022 to 2. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 800m Frisvømning Damer 14-15 år - Final |
|
|
Sponsor |
Sparekassen Thy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stævnere |
8:31.35 |
|
|
|
Helena Rosendahl Bach |
2000 |
Aalborg Svømmeklub (DE |
Thyhallen (DEN) |
01-10-2021 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Freja Jørgensen |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
+0.73 |
538 |
9:49.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 9:57.18 |
(-7.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Olha Dziubenko |
2009 |
Kristiansand SA |
+0.69 |
523 |
9:54.76 |
+5.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 10:25.12 |
(-30.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Karoline Iversen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.86 |
471 |
10:15.79 |
+26.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 11:01.61 |
(-45.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ida Gjelstrup |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.76 |
437 |
10:31.20 |
+41.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kathrine Bak Mathiasen |
2008 |
Struer Svømmeklub |
+0.75 |
419 |
10:40.36 |
+51.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 11:31.87 |
(-51.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Celia Pettersen Ueland |
2009 |
Kristiansand SA |
+0.75 |
377 |
11:03.47 |
+1:14.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 11:59.29 |
(-55.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-09-2022 19:06:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 800m Frisvømning Damer 16 og ældre - Final |
|
|
Sponsor |
Sparekassen Thy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stævnere |
8:31.35 |
|
|
|
Helena Rosendahl Bach |
2000 |
Aalborg Svømmeklub (DE |
Thyhallen (DEN) |
01-10-2021 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Thea Søe Bach |
2002 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.72 |
708 |
8:57.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 8:47.42 |
(+10.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emma Kutsko Jensen |
2004 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.77 |
658 |
9:10.83 |
+13.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 8:57.08 |
(+13.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Solveig Høigaard Bratland |
2003 |
SK Team Sør |
+0.80 |
658 |
9:11.08 |
+13.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 9:02.88 |
(+8.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Karoline Kjelstrup |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.74 |
652 |
9:12.64 |
+14.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 9:14.80 |
(-2.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Karoline L. Kristensen |
2003 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.76 |
632 |
9:18.50 |
+20.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Helene Halvorsen Vestberg |
2006 |
SK Team Sør |
+0.80 |
585 |
9:32.94 |
+35.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 9:47.90 |
(-14.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sarah Alexandra Trøite |
2006 |
SK Team Sør |
+0.75 |
566 |
9:39.45 |
+41.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 9:39.47 |
(-0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Livia Weidick Frische |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.73 |
560 |
9:41.33 |
+43.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Olivia Augustinus |
2004 |
Thisted Svømmeklub |
+0.69 |
553 |
9:43.96 |
+46.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 9:54.25 |
(-10.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Victoria Amdi Brinkmann |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.69 |
539 |
9:48.79 |
+51.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 9:47.00 |
(+1.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Luanna Russo |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.78 |
525 |
9:54.16 |
+56.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 9:52.41 |
(+1.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Emilie Hundahl Gravesen |
2007 |
Thisted Svømmeklub |
+0.72 |
522 |
9:55.23 |
+57.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 10:07.15 |
(-11.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Emma Andersen |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.60 |
451 |
10:25.01 |
+1:27.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 10:16.33 |
(+8.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Anna Dziubenko |
2007 |
Kristiansand SA |
+0.77 |
364 |
11:11.17 |
+2:13.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Emma Ploug Rasmussen |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.83 |
299 |
11:56.63 |
+2:58.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 11:39.99 |
(+16.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Reinike Veenstra |
2006 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.84 |
271 |
12:20.12 |
+3:22.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 12:12.73 |
(+7.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-09-2022 19:06:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
01-10-2022 07:27.17 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Thyhallen |
Arrangør |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
30. sep 2022 to 2. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Rygsvømning Herrer 13 og yngre - Final |
|
|
Sponsor |
Thisted Bryghus |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stævnere |
24.96 |
|
|
Kasper Johnsen |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling (DE |
Thisted (DEN) |
30-09-2022 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frederik Lauritz Thomsen |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.76 |
143 |
42.41 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 41.80 |
(+0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elias Egeberg |
2010 |
Thisted Svømmeklub |
+0.66 |
137 |
43.06 |
+0.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.21 |
(-7.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anton Søndergaard Sørensen |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.91 |
121 |
44.85 |
+2.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.84 |
(+1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Noah Holm |
2013 |
Thisted Svømmeklub |
+0.97 |
68 |
54.36 |
+11.95 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tobias Hundahl Gravesen |
2011 |
Thisted Svømmeklub |
+0.72 |
67 |
54.65 |
+12.24 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
William Gade |
2011 |
Thisted Svømmeklub |
+0.72 |
62 |
55.94 |
+13.53 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Gustav Andersen |
2011 |
Thisted Svømmeklub |
+0.83 |
58 |
57.12 |
+14.71 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Oscar Kristensen |
2010 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-09-2022 19:01:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Rygsvømning Herrer 14 år - Final |
|
|
Sponsor |
Thisted Bryghus |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stævnere |
24.96 |
|
|
Kasper Johnsen |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling (DE |
Thisted (DEN) |
30-09-2022 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alexander Bjerre |
2009 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.79 |
285 |
33.73 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.88 |
(-2.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Albert Grove |
2009 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.66 |
266 |
34.52 |
+0.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.57 |
(-1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sander Thygesen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
+0.66 |
215 |
37.07 |
+3.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.41 |
(-1.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Storm Mandrup Ozimek |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.90 |
204 |
37.69 |
+3.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.00 |
(-0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Konrad Nejmann-Holst |
2009 |
Thisted Svømmeklub |
+0.74 |
154 |
41.45 |
+7.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.88 |
(-2.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oliver Kassow |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.81 |
133 |
43.52 |
+9.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.35 |
(+2.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
William D. Lindberg |
2009 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.79 |
121 |
44.82 |
+11.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.69 |
(-5.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-09-2022 19:01:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Rygsvømning Herrer 15 år - Final |
|
|
Sponsor |
Thisted Bryghus |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stævnere |
24.96 |
|
|
Kasper Johnsen |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling (DE |
Thisted (DEN) |
30-09-2022 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Martin Kjær Thorsen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.65 |
351 |
31.49 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.52 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alexander Yung K Gotfreds |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.70 |
341 |
31.80 |
+0.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.12 |
(-2.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Felix Yung K Gotfredsen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.87 |
320 |
32.48 |
+0.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.20 |
(-0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oscar Persson |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.69 |
317 |
32.56 |
+1.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.64 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emil Valters Peca |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.62 |
272 |
34.26 |
+2.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.69 |
(-1.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Gustav Falk Olesen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.62 |
265 |
34.57 |
+3.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.37 |
(+0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Maciej Dworzanski |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.77 |
264 |
34.60 |
+3.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.60 |
(+1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alfred Hørlück |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.63 |
246 |
35.45 |
+3.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.05 |
(-0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jakob Rickers |
2008 |
Aarhus Swim - IHF |
+0.78 |
239 |
35.76 |
+4.27 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sander Drews |
2008 |
Brønderslev SK08 |
+0.70 |
220 |
36.79 |
+5.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.39 |
(-3.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Vitus Kirkegaard |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.80 |
198 |
38.06 |
+6.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.01 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Magnus Lindberg |
2008 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.82 |
179 |
39.40 |
+7.91 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Didrik Pedersen |
2008 |
Kristiansand SA |
+0.93 |
148 |
41.94 |
+10.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.76 |
(-1.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Magnus Stokholm |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
+0.98 |
59 |
57.00 |
+25.51 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kasper Larsen |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-09-2022 19:01:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Rygsvømning Herrer 16 år - Final |
|
|
Sponsor |
Thisted Bryghus |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stævnere |
24.96 |
|
|
Kasper Johnsen |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling (DE |
Thisted (DEN) |
30-09-2022 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Storm Jensen |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.86 |
379 |
30.69 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.71 |
(-3.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lukas Bøgh Worup |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.62 |
348 |
31.58 |
+0.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.88 |
(-0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Magnus Karlberg |
2007 |
Herning Svømmeklub |
+0.80 |
262 |
34.72 |
+4.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.92 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jonas Golczyk Jensen |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
+0.78 |
256 |
34.99 |
+4.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.31 |
(+1.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Felix Piontkowitz |
2007 |
Struer Svømmeklub |
+0.91 |
250 |
35.25 |
+4.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.81 |
(+0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sebastian Stilling |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
+0.66 |
231 |
36.17 |
+5.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.99 |
(-4.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-09-2022 19:01:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Rygsvømning Herrer 17-18 år - Final |
|
|
Sponsor |
Thisted Bryghus |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stævnere |
24.96 |
|
|
Kasper Johnsen |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling (DE |
Thisted (DEN) |
30-09-2022 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gustav Dalby Østerberg |
2005 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.59 |
544 |
27.21 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.75 |
(+0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kristian Kjær |
2005 |
Thisted Svømmeklub |
+0.58 |
521 |
27.61 |
+0.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.49 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oskar Erklev |
2005 |
SK Team Sør |
+0.69 |
467 |
28.62 |
+1.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.67 |
(-2.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Morten H. Kobbelgaard |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.98 |
433 |
29.35 |
+2.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.40 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Andreas Lindgaard Nielsen |
2005 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.59 |
365 |
31.09 |
+3.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.00 |
(+2.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
William Jensen |
2005 |
Thisted Svømmeklub |
+0.76 |
339 |
31.84 |
+4.63 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Theis Lindhardt |
2006 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.73 |
323 |
32.38 |
+5.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.48 |
(-0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Kristian Ølgaard |
2005 |
Aars Svømmeklub |
+0.71 |
316 |
32.62 |
+5.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.59 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Dan Skov |
2006 |
Holstebro Svømme Club |
+0.67 |
306 |
32.95 |
+5.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.21 |
(-2.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=10 |
|
Lasse Hjorth Jørgensen |
2006 |
Herning Svømmeklub |
+0.68 |
290 |
33.54 |
+6.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.61 |
(+1.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=10 |
|
Sebastian Thielst |
2005 |
Brønderslev SK08 |
+0.73 |
290 |
33.54 |
+6.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.66 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Noah Markussen |
2006 |
Aars Svømmeklub |
+0.69 |
287 |
33.66 |
+6.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.20 |
(+0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Christian Thorhauge |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.98 |
|
|
DSQ |
|
|
|
V/ Start |
|
|
|
SW 6.3 Helt neddykket under løbet (Undtagen for de første 15m efter start/vending) |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-09-2022 19:01:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Rygsvømning Herrer 19 og ældre - Final |
|
|
Sponsor |
Thisted Bryghus |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stævnere |
24.96 |
|
|
Kasper Johnsen |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling (DE |
Thisted (DEN) |
30-09-2022 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kasper Johnsen |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.57 |
705 |
24.96 |
|
|
|
Stævnerekord |
|
|
|
Entry time: 23.89 |
(+1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Martin H. Abel |
2001 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.57 |
541 |
27.26 |
+2.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.74 |
(+0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lucas Setekleiv Paturel |
2004 |
SK Team Sør |
+0.60 |
485 |
28.28 |
+3.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.40 |
(+0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lars Riisgaard-Jensen |
2004 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.58 |
442 |
29.15 |
+4.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.51 |
(+0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Asger Mathiasen |
2004 |
Thisted Svømmeklub |
+0.57 |
411 |
29.87 |
+4.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.03 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jacob Aagaard Andersen |
2004 |
Brønderslev SK08 |
+0.71 |
350 |
31.50 |
+6.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.38 |
(-0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Tobias Vestby Jensen |
2003 |
Aars Svømmeklub |
+0.79 |
308 |
32.89 |
+7.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.37 |
(+0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-09-2022 19:01:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
01-10-2022 07:27.22 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Thyhallen |
Arrangør |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
30. sep 2022 to 2. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Rygsvømning Damer 12 og yngre - Final |
|
|
Sponsor |
Erling Grønkjær Fiskeeksport |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stævnere |
26.78 |
|
|
Julie Kepp Jensen |
|
A6 |
|
01-01-2018 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lærke Stubben Broberg |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.80 |
354 |
35.71 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.67 |
(-0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Caroline Sangelberg Fausing |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.77 |
160 |
46.49 |
+10.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.59 |
(-2.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Siri Christensen |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.75 |
152 |
47.26 |
+11.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.34 |
(-1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Caroline Ishøi |
2011 |
Struer Svømmeklub |
+0.72 |
140 |
48.66 |
+12.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.27 |
(-0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ida Carlson |
2012 |
Struer Svømmeklub |
+0.74 |
133 |
49.47 |
+13.76 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kerttu Aalto |
2012 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.76 |
110 |
52.60 |
+16.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.87 |
(-4.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Louise Krog Andersen |
2012 |
Thisted Svømmeklub |
|
59 |
1:04.80 |
+29.09 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Inger Ravnborg |
2012 |
Thisted Svømmeklub |
+0.71 |
58 |
1:04.97 |
+29.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-09-2022 19:12:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Rygsvømning Damer 13 år - Final |
|
|
Sponsor |
Erling Grønkjær Fiskeeksport |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stævnere |
26.78 |
|
|
Julie Kepp Jensen |
|
A6 |
|
01-01-2018 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anni Ruohan Zou |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.69 |
425 |
33.61 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.66 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kirstine Dyg Lerup |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.85 |
248 |
40.21 |
+6.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.34 |
(-5.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Andrea Nættermann |
2010 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.94 |
187 |
44.18 |
+10.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.51 |
(-1.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Filippa Læborg |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.94 |
184 |
44.39 |
+10.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.21 |
(-0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ida Marie Ildal Djørup |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.74 |
183 |
44.46 |
+10.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.26 |
(+0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-09-2022 19:12:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Rygsvømning Damer 14 år - Final |
|
|
Sponsor |
Erling Grønkjær Fiskeeksport |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stævnere |
26.78 |
|
|
Julie Kepp Jensen |
|
A6 |
|
01-01-2018 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Laura Winum Andersen |
2009 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.67 |
425 |
33.59 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.17 |
(+0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Katrine Sander |
2009 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.55 |
410 |
34.01 |
+0.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.11 |
(-6.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Amanda Pedersen |
2009 |
Thisted Svømmeklub |
+0.61 |
374 |
35.07 |
+1.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.15 |
(-1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Bettina Gundersen |
2009 |
Kristiansand SA |
+0.97 |
317 |
37.06 |
+3.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.91 |
(-19.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Josephine Siggaard Kraul |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.68 |
316 |
37.10 |
+3.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.15 |
(-3.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Laura Junker |
2009 |
Brønderslev SK08 |
+0.69 |
307 |
37.45 |
+3.86 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sofie Egholm |
2009 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.65 |
300 |
37.71 |
+4.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.66 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Caroline R. Frandsen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
+0.67 |
294 |
37.98 |
+4.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.14 |
(-1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Liv Lade Keller |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.68 |
283 |
38.45 |
+4.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.44 |
(-0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Freya Jensen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
+0.71 |
258 |
39.69 |
+6.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.24 |
(-0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Mia Dybro |
2009 |
Brønderslev SK08 |
+0.81 |
252 |
39.96 |
+6.37 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Melanie Sørensen |
2009 |
Thisted Svømmeklub |
+0.79 |
225 |
41.50 |
+7.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.39 |
(-1.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Lærke Rytger Knudsen |
2009 |
Aars Svømmeklub |
+0.94 |
215 |
42.14 |
+8.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.18 |
(+2.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Matilde Gårdbo Hellegaard |
2009 |
Brønderslev SK08 |
+0.72 |
204 |
42.86 |
+9.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.32 |
(-1.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Amalie Breum Nielsen |
2009 |
Holstebro Svømme Club |
+0.80 |
201 |
43.12 |
+9.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.34 |
(+1.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Filippa Fleng |
2009 |
Holstebro Svømme Club |
+0.75 |
197 |
43.38 |
+9.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.71 |
(-6.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Caroline Myrup Pedersen |
2009 |
Aars Svømmeklub |
+0.88 |
185 |
44.34 |
+10.75 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Sandra Thielst |
2009 |
Brønderslev SK08 |
+0.78 |
79 |
58.75 |
+25.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.60 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ingrid Møldrup Bering |
2009 |
Brønderslev SK08 |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-09-2022 19:12:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Rygsvømning Damer 15 år - Final |
|
|
Sponsor |
Erling Grønkjær Fiskeeksport |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stævnere |
26.78 |
|
|
Julie Kepp Jensen |
|
A6 |
|
01-01-2018 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Caroline K. Sørensen |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
+0.67 |
436 |
33.32 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.06 |
(+0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nicoline Aarup Høeg |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.95 |
431 |
33.44 |
+0.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.01 |
(-2.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Victoria Andersen Krabbe |
2008 |
Holstebro Svømme Club |
+0.74 |
429 |
33.49 |
+0.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.52 |
(-1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Frederikke Bech Norvin |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.69 |
415 |
33.86 |
+0.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.57 |
(-0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alberte Bøgeskov Johnsen |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.62 |
385 |
34.73 |
+1.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.16 |
(-1.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nanna Rønnow |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.65 |
375 |
35.04 |
+1.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.35 |
(+0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Laura Norup |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.68 |
364 |
35.37 |
+2.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.62 |
(-2.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Iben Thomasen |
2008 |
Brønderslev SK08 |
+0.76 |
356 |
35.65 |
+2.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.96 |
(-1.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Asta Klemmensen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.67 |
322 |
36.84 |
+3.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.12 |
(-1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Alma Kruse |
2008 |
Holstebro Svømme Club |
+0.82 |
292 |
38.08 |
+4.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.01 |
(-0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Silke Østrup |
2008 |
Aarhus Swim - IHF |
+0.90 |
271 |
39.04 |
+5.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.04 |
(-1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Kathrine Bak Mathiasen |
2008 |
Struer Svømmeklub |
+0.68 |
270 |
39.08 |
+5.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.11 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Esther Kristensen |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.90 |
269 |
39.10 |
+5.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.12 |
(+0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Aino Aalto |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.67 |
266 |
39.29 |
+5.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.20 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Sarah Bennetsen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.97 |
251 |
40.04 |
+6.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.14 |
(+2.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Johanne S. Geiger |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.82 |
243 |
40.48 |
+7.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.67 |
(-1.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Malou Steffensen |
2008 |
Holstebro Svømme Club |
+0.76 |
238 |
40.73 |
+7.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.21 |
(-1.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Louise Jeppesen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.54 |
230 |
41.22 |
+7.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.03 |
(+3.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Aasta Jortveit |
2008 |
Vågsbygd SLK |
+0.70 |
225 |
41.53 |
+8.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.25 |
(-1.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Karen Margrethe Ringberg Mo |
2008 |
Brønderslev SK08 |
+0.81 |
197 |
43.38 |
+10.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.37 |
(-1.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Frida Sand Kloster |
2008 |
Struer Svømmeklub |
+0.69 |
195 |
43.54 |
+10.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.68 |
(-3.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Mathilde Pedersen |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
|
163 |
46.25 |
+12.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.82 |
(+1.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Esther Nørmølle Dissing |
2008 |
Aars Svømmeklub |
+0.61 |
159 |
46.64 |
+13.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.51 |
(-1.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Johanne Ishøi |
2008 |
Struer Svømmeklub |
+0.68 |
|
|
DSQ |
|
|
|
Ej forts. bev. 25m |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-09-2022 19:12:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Rygsvømning Damer 16-17 år - Final |
|
|
Sponsor |
Erling Grønkjær Fiskeeksport |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stævnere |
26.78 |
|
|
Julie Kepp Jensen |
|
A6 |
|
01-01-2018 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emma Brogaard Krogh |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.96 |
642 |
29.29 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.88 |
(-0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rikke Friis Kanstrup |
2006 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.60 |
635 |
29.39 |
+0.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.20 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emilie Pedersen |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.67 |
549 |
30.85 |
+1.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.43 |
(-0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kristiane Frøslev |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.78 |
520 |
31.42 |
+2.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.81 |
(+0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Laura Mikkelsen |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
+0.78 |
495 |
31.94 |
+2.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.57 |
(+0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Victoria Amdi Brinkmann |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.60 |
494 |
31.96 |
+2.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.55 |
(+0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Julia Askland Raanes |
2006 |
SK Team Sør |
+0.83 |
480 |
32.26 |
+2.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.38 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Caroline Lærkegaard Hyltoft |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.92 |
480 |
32.27 |
+2.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.59 |
(-0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Liv Hjorth Jørgensen |
2007 |
Herning Svømmeklub |
+0.66 |
459 |
32.74 |
+3.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.68 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Anna Dora Bernsdorf |
2006 |
Thisted Svømmeklub |
+0.64 |
459 |
32.75 |
+3.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.96 |
(-0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ida-Marie J. C. Hansen |
2007 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.72 |
449 |
32.99 |
+3.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.27 |
(+0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Freja Lucassen |
2007 |
Aars Svømmeklub |
+0.88 |
423 |
33.64 |
+4.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.04 |
(-0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Emilie Hundahl Gravesen |
2007 |
Thisted Svømmeklub |
+0.65 |
416 |
33.84 |
+4.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.28 |
(-0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Therese Baird |
2007 |
Thisted Svømmeklub |
+0.75 |
405 |
34.13 |
+4.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.74 |
(-0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Silje Drechsler |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
+0.68 |
336 |
36.33 |
+7.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.85 |
(-1.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Patricia Nættermann |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.69 |
328 |
36.63 |
+7.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.50 |
(+1.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Andrea Kramer Liboriussen |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
+0.97 |
316 |
37.09 |
+7.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.85 |
(+0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Anna Dziubenko |
2007 |
Kristiansand SA |
+0.79 |
295 |
37.93 |
+8.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.77 |
(+1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Matilde Christiansen |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-09-2022 19:12:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Rygsvømning Damer 18 og ældre - Final |
|
|
Sponsor |
Erling Grønkjær Fiskeeksport |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stævnere |
26.78 |
|
|
Julie Kepp Jensen |
|
A6 |
|
01-01-2018 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ingrid Elise Borgstrøm |
2004 |
Randaberg IL |
+0.75 |
613 |
29.74 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.20 |
(+0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Louise Lie Thisted |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.54 |
595 |
30.04 |
+0.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.44 |
(+0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Thea Søe Bach |
2002 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.58 |
545 |
30.92 |
+1.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.21 |
(+0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Olivia Augustinus |
2004 |
Thisted Svømmeklub |
+0.63 |
506 |
31.70 |
+1.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.00 |
(-1.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alexandra Peter |
2002 |
Randaberg IL |
+0.68 |
422 |
33.68 |
+3.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.51 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Karoline Andersen Krabbe |
2005 |
Holstebro Svømme Club |
+0.73 |
324 |
36.77 |
+7.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.30 |
(-0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Stephanie de Bruijn |
2005 |
Herning Svømmeklub |
+0.70 |
321 |
36.88 |
+7.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.88 |
(+2.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Michelle Bloch Sørensen |
2004 |
Svømmeklubben SMUT Terndru |
+0.72 |
321 |
36.90 |
+7.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.96 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-09-2022 19:12:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
01-10-2022 07:27.27 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Thyhallen |
Arrangør |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
30. sep 2022 to 2. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 100m Butterfly Herrer 13 og yngre - Final |
|
|
Sponsor |
Klaus Guldsmed |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stævnere |
52.82 |
|
|
|
Victor B. Bromer |
|
Aalborg |
|
01-01-2014 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jonathan Ljosland Vatne |
2011 |
Kristiansand SA |
+0.80 |
61 |
2:01.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-09-2022 19:21:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 100m Butterfly Herrer 14 år - Final |
|
|
Sponsor |
Klaus Guldsmed |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stævnere |
52.82 |
|
|
|
Victor B. Bromer |
|
Aalborg |
|
01-01-2014 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Storm Sall Okkels |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.56 |
331 |
1:09.02 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.93 |
(-2.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Konrad Nejmann-Holst |
2009 |
Thisted Svømmeklub |
+0.71 |
85 |
1:48.56 |
+39.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-09-2022 19:21:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 100m Butterfly Herrer 15 år - Final |
|
|
Sponsor |
Klaus Guldsmed |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stævnere |
52.82 |
|
|
|
Victor B. Bromer |
|
Aalborg |
|
01-01-2014 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sigurd S. Kristensen |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.76 |
495 |
1:00.38 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.47 |
(-0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mykola Rachok |
2008 |
Kristiansand SA |
+0.64 |
445 |
1:02.56 |
+2.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.79 |
(-3.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Christian Ekander |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.70 |
338 |
1:08.56 |
+8.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.04 |
(+2.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ivan Pedersen |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
+0.76 |
309 |
1:10.63 |
+10.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.72 |
(-3.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Niels Andreasen |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.69 |
251 |
1:15.68 |
+15.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.66 |
(-6.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Hjalte Damgaard |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.68 |
111 |
1:39.13 |
+38.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:02.51 |
(-23.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Reinoud Martinus Olav Heese |
2008 |
Kristiansand SA |
+0.90 |
|
|
DSQ |
|
|
|
Ej samt. bev. 95m |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-09-2022 19:21:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 100m Butterfly Herrer 16 år - Final |
|
|
Sponsor |
Klaus Guldsmed |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stævnere |
52.82 |
|
|
|
Victor B. Bromer |
|
Aalborg |
|
01-01-2014 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mads Røddik Thøgersen |
2007 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.70 |
452 |
1:02.23 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.36 |
(+0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sophus Henningsen |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
+0.68 |
447 |
1:02.46 |
+0.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.15 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
William Bundgaard |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.63 |
401 |
1:04.75 |
+2.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.81 |
(-1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Marcus Munk |
2007 |
Thisted Svømmeklub |
+0.62 |
322 |
1:09.69 |
+7.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.60 |
(-10.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Maksims Roscins |
2007 |
Randaberg IL |
+0.83 |
136 |
1:32.77 |
+30.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Asger Hvilsom |
2007 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-09-2022 19:21:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 100m Butterfly Herrer 17-18 år - Final |
|
|
Sponsor |
Klaus Guldsmed |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stævnere |
52.82 |
|
|
|
Victor B. Bromer |
|
Aalborg |
|
01-01-2014 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sebastian Jørgensen |
2005 |
Thisted Svømmeklub |
+0.66 |
581 |
57.24 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 57.06 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kristian Kjær |
2005 |
Thisted Svømmeklub |
+0.51 |
553 |
58.21 |
+0.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.08 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nikolaj Rytger Knudsen |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.74 |
518 |
59.46 |
+2.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.86 |
(-0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Christoffer P. Voldbjerg |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.66 |
516 |
59.54 |
+2.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.31 |
(+1.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jonatan Schubart Nielsen |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.73 |
477 |
1:01.14 |
+3.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.38 |
(-1.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
David Ommundsen |
2005 |
Vågsbygd SLK |
+0.75 |
362 |
1:07.00 |
+9.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.45 |
(-6.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Kristian Ølgaard |
2005 |
Aars Svømmeklub |
+0.71 |
359 |
1:07.22 |
+9.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.13 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mathias Svein Petrus Heesen |
2006 |
Kristiansand SA |
+0.70 |
356 |
1:07.40 |
+10.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.31 |
(-0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Torri Pietrzak-Jakobsen |
2006 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.65 |
355 |
1:07.42 |
+10.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.70 |
(-0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Marcus Nørtoft |
2006 |
Aars Svømmeklub |
+0.69 |
294 |
1:11.85 |
+14.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.61 |
(+0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Noah Taylor Hemsborg Skar |
2005 |
Kristiansand SA |
+0.67 |
279 |
1:13.07 |
+15.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.45 |
(+0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
William Jensen |
2005 |
Thisted Svømmeklub |
+0.77 |
|
|
DSQ |
|
|
|
Tyvstart |
|
|
|
|
- |
|
Morten Håbesland Klausen |
2005 |
Kristiansand SA |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-09-2022 19:21:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 100m Butterfly Herrer 19 og ældre - Final |
|
|
Sponsor |
Klaus Guldsmed |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stævnere |
52.82 |
|
|
|
Victor B. Bromer |
|
Aalborg |
|
01-01-2014 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Martin H. Abel |
2001 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.63 |
566 |
57.75 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 54.77 |
(+2.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frederik Lindholm |
2004 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.65 |
541 |
58.61 |
+0.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.29 |
(+0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sigurd Olav Borgstrøm |
2002 |
Randaberg IL |
+0.67 |
498 |
1:00.27 |
+2.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.23 |
(+1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Aleksander Hille |
2004 |
Vågsbygd SLK |
+0.74 |
347 |
1:07.94 |
+10.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.10 |
(-1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
William Mikkelsen |
2004 |
Thisted Svømmeklub |
+0.65 |
293 |
1:11.87 |
+14.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.12 |
(-0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Halvor Arne Borgstrøm |
1997 |
Randaberg IL |
+0.67 |
|
|
DSQ |
|
|
|
Mere end 15m u/ vand s |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-09-2022 19:21:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
01-10-2022 07:27.31 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Thyhallen |
Arrangør |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
30. sep 2022 to 2. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 100m Butterfly Damer 13 år - Final |
|
|
Sponsor |
Sportigan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stævnere |
58.17 |
|
|
|
Emilie Beckmann |
|
Tune IF |
|
01-01-2019 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maja Bager |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.68 |
363 |
1:16.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Linnea Otilie Thorstensen Glen |
2010 |
Vågsbygd SLK |
+0.81 |
351 |
1:17.33 |
+0.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.37 |
(-1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maja Carlson |
2010 |
Struer Svømmeklub |
+0.86 |
142 |
1:44.46 |
+27.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Eline Åsland-Haugen |
2010 |
Kristiansand SA |
+0.80 |
94 |
1:59.75 |
+43.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-09-2022 19:31:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 100m Butterfly Damer 14 år - Final |
|
|
Sponsor |
Sportigan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stævnere |
58.17 |
|
|
|
Emilie Beckmann |
|
Tune IF |
|
01-01-2019 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Clara Nielsen |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.78 |
433 |
1:12.15 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.70 |
(+1.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Léja Dielininkaityté |
2009 |
Randaberg IL |
+0.77 |
426 |
1:12.52 |
+0.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.78 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Celia Pettersen Ueland |
2009 |
Kristiansand SA |
+0.80 |
245 |
1:27.23 |
+15.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.55 |
(-2.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ronja Isabel Danevad |
2009 |
Kristiansand SA |
+0.72 |
234 |
1:28.51 |
+16.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.79 |
(-0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ida Borg Andersen |
2009 |
Aars Svømmeklub |
+0.88 |
138 |
1:45.46 |
+33.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.62 |
(+3.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Silke Stevnhøj Sommer |
2009 |
Herning Svømmeklub |
+0.64 |
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Karoline Sander Andersen |
2009 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-09-2022 19:31:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 100m Butterfly Damer 15 år - Final |
|
|
Sponsor |
Sportigan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stævnere |
58.17 |
|
|
|
Emilie Beckmann |
|
Tune IF |
|
01-01-2019 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Freja Jørgensen |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
+0.71 |
503 |
1:08.63 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.27 |
(+1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tiril Austvik Fuglestein |
2008 |
Vågsbygd SLK |
+0.77 |
401 |
1:14.01 |
+5.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.77 |
(-0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frederikke Bech Norvin |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.77 |
379 |
1:15.41 |
+6.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.52 |
(-7.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Melanie Frank |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.67 |
367 |
1:16.19 |
+7.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.32 |
(-7.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Carlijn Loeven |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.80 |
367 |
1:16.24 |
+7.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.76 |
(-3.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mie Kibsgaard |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
+0.75 |
306 |
1:20.93 |
+12.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anna Emilia Danevad |
2008 |
Kristiansand SA |
+0.78 |
295 |
1:21.98 |
+13.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.00 |
(-6.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Anna Katrine Willems |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.63 |
284 |
1:22.96 |
+14.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.02 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Helene Munk Barfod |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.82 |
195 |
1:34.11 |
+25.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.95 |
(-4.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lone Thorbjørnsen Nygård |
2008 |
Kristiansand SA |
+0.71 |
135 |
1:46.23 |
+37.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.66 |
(-0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sophie Hvergel |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.70 |
|
|
DSQ |
|
|
|
Afslut 1 hånd 100m |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-09-2022 19:31:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 100m Butterfly Damer 16-17 år - Final |
|
|
Sponsor |
Sportigan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stævnere |
58.17 |
|
|
|
Emilie Beckmann |
|
Tune IF |
|
01-01-2019 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anna Dora Bernsdorf |
2006 |
Thisted Svømmeklub |
+0.70 |
547 |
1:06.72 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.04 |
(-2.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofia Gad |
2007 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.72 |
472 |
1:10.09 |
+3.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.83 |
(+2.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Malou Callisen |
2007 |
Brønderslev SK08 |
+0.70 |
441 |
1:11.67 |
+4.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.19 |
(-0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Beatrice Buhr Müller |
2006 |
Thisted Svømmeklub |
+0.67 |
438 |
1:11.86 |
+5.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.65 |
(+0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nikoline Hedelund Madsen |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.70 |
427 |
1:12.46 |
+5.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.23 |
(-2.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Astrid O. Thomassen |
2007 |
Thisted Svømmeklub |
+0.73 |
353 |
1:17.18 |
+10.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.32 |
(-4.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Amanda Revheim-Foss |
2006 |
Kristiansand SA |
+0.80 |
334 |
1:18.67 |
+11.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.90 |
(+1.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Amanda Holmberg |
2007 |
Aars Svømmeklub |
+0.67 |
282 |
1:23.19 |
+16.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.50 |
(+2.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Patricia Nættermann |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.73 |
276 |
1:23.78 |
+17.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.22 |
(+1.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-09-2022 19:31:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 100m Butterfly Damer 18 og ældre - Final |
|
|
Sponsor |
Sportigan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stævnere |
58.17 |
|
|
|
Emilie Beckmann |
|
Tune IF |
|
01-01-2019 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Louise Lie Thisted |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.69 |
638 |
1:03.40 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.92 |
(+1.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Karoline L. Kristensen |
2003 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.79 |
617 |
1:04.09 |
+0.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.58 |
(+2.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Cecilie Nørgaard Frost |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.73 |
611 |
1:04.32 |
+0.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.96 |
(+3.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Camilla Nørgaard Frost |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.75 |
593 |
1:04.96 |
+1.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.17 |
(+2.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Helena V. Elling |
2000 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.71 |
575 |
1:05.64 |
+2.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.16 |
(+0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Matilde Bager |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.81 |
568 |
1:05.90 |
+2.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.28 |
(+0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Maja Bech Færløv Andersen |
2005 |
Svømmeklubben SMUT Terndru |
+0.77 |
336 |
1:18.49 |
+15.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.16 |
(-5.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sara Kokholm |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.80 |
255 |
1:26.05 |
+22.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.11 |
(+2.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-09-2022 19:31:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
01-10-2022 07:27.35 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Thyhallen |
Arrangør |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
30. sep 2022 to 2. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 100m Frisvømning Herrer 13 og yngre - Final |
|
|
Sponsor |
Revision Limfjord |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stævnere |
49.24 |
|
|
|
Mathias Zander Rysgaar |
|
Hørsholm |
|
01-01-2019 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elias Egeberg |
2010 |
Thisted Svømmeklub |
+0.80 |
196 |
1:17.10 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.54 |
(-3.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anton Søndergaard Sørensen |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.81 |
193 |
1:17.57 |
+0.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.71 |
(-1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frederik Lauritz Thomsen |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.74 |
186 |
1:18.55 |
+1.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.04 |
(-0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 01-10-2022 09:27:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 100m Frisvømning Herrer 14 år - Final |
|
|
Sponsor |
Revision Limfjord |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stævnere |
49.24 |
|
|
|
Mathias Zander Rysgaar |
|
Hørsholm |
|
01-01-2019 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Albert Grove |
2009 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.70 |
392 |
1:01.22 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.44 |
(-3.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Søren B. Andersen |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.79 |
303 |
1:06.76 |
+5.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.34 |
(-3.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Herman Höhle Hjulskov |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.84 |
279 |
1:08.56 |
+7.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.20 |
(-0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sander Thygesen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
+0.67 |
256 |
1:10.53 |
+9.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.19 |
(-2.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anders Munk Fuglsang |
2009 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.92 |
235 |
1:12.62 |
+11.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.61 |
(-2.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Konrad Nejmann-Holst |
2009 |
Thisted Svømmeklub |
+0.77 |
183 |
1:18.88 |
+17.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.64 |
(-12.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Oliver Kassow |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.70 |
166 |
1:21.49 |
+20.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.68 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 01-10-2022 09:27:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 100m Frisvømning Herrer 15 år - Final |
|
|
Sponsor |
Revision Limfjord |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stævnere |
49.24 |
|
|
|
Mathias Zander Rysgaar |
|
Hørsholm |
|
01-01-2019 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sigurd S. Kristensen |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.75 |
556 |
54.53 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 54.37 |
(+0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mykola Rachok |
2008 |
Kristiansand SA |
+0.66 |
508 |
56.19 |
+1.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.03 |
(-0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rasmus Starcke Jeppesen |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.68 |
475 |
57.44 |
+2.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.54 |
(+0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Felix Yung K Gotfredsen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.66 |
430 |
59.38 |
+4.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.10 |
(-1.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ivan Pedersen |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
+0.71 |
381 |
1:01.84 |
+7.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.36 |
(+0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alexander Yung K Gotfreds |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.65 |
368 |
1:02.55 |
+8.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.64 |
(-2.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Maciej Dworzanski |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.78 |
366 |
1:02.63 |
+8.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.23 |
(+0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Niels Andreasen |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.65 |
366 |
1:02.64 |
+8.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.20 |
(-0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Christian Smith |
2008 |
Aars Svømmeklub |
+0.73 |
334 |
1:04.59 |
+10.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.25 |
(-1.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emil Valters Peca |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.77 |
324 |
1:05.27 |
+10.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.82 |
(-3.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Gustav Falk Olesen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.71 |
322 |
1:05.38 |
+10.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.11 |
(-1.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Rasmus Brandt Jensen |
2008 |
Aars Svømmeklub |
+0.83 |
321 |
1:05.47 |
+10.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.34 |
(-0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Martin Kjær Thorsen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.82 |
318 |
1:05.64 |
+11.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.02 |
(+4.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Jakob Rickers |
2008 |
Aarhus Swim - IHF |
+0.77 |
302 |
1:06.81 |
+12.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.59 |
(+3.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Marcus V Andersen |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.78 |
288 |
1:07.86 |
+13.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.52 |
(+1.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Sander Drews |
2008 |
Brønderslev SK08 |
+0.76 |
285 |
1:08.07 |
+13.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.59 |
(-0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Hjalte Damgaard |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.68 |
210 |
1:15.34 |
+20.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.46 |
(-1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Didrik Pedersen |
2008 |
Kristiansand SA |
+0.81 |
207 |
1:15.72 |
+21.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.87 |
(-1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Reinoud Martinus Olav Heese |
2008 |
Kristiansand SA |
+0.88 |
179 |
1:19.48 |
+24.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.93 |
(-1.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 01-10-2022 09:27:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 100m Frisvømning Herrer 16 år - Final |
|
|
Sponsor |
Revision Limfjord |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stævnere |
49.24 |
|
|
|
Mathias Zander Rysgaar |
|
Hørsholm |
|
01-01-2019 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sophus Henningsen |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
+0.68 |
557 |
54.49 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 52.72 |
(+1.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rasmus Norup |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.68 |
458 |
58.17 |
+3.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.44 |
(-0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Storm Jensen |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.73 |
455 |
58.29 |
+3.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.11 |
(-0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Magnus Karlberg |
2007 |
Herning Svømmeklub |
+0.82 |
373 |
1:02.28 |
+7.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.19 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lukas Bøgh Worup |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.62 |
364 |
1:02.76 |
+8.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.31 |
(+0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Maksims Roscins |
2007 |
Randaberg IL |
+0.83 |
344 |
1:03.99 |
+9.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.86 |
(-0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jonas Golczyk Jensen |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
+0.71 |
323 |
1:05.32 |
+10.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.14 |
(-0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 01-10-2022 09:27:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 100m Frisvømning Herrer 17-18 år - Final |
|
|
Sponsor |
Revision Limfjord |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stævnere |
49.24 |
|
|
|
Mathias Zander Rysgaar |
|
Hørsholm |
|
01-01-2019 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christian Thorhauge |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.60 |
672 |
51.18 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 51.83 |
(-0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sebastian Jørgensen |
2005 |
Thisted Svømmeklub |
+0.67 |
626 |
52.41 |
+1.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.41 |
(+1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Gustav Dalby Østerberg |
2005 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.66 |
625 |
52.44 |
+1.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.55 |
(+0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Inas Ilic |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.68 |
581 |
53.72 |
+2.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.70 |
(-0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nikolaj Rytger Knudsen |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.72 |
574 |
53.95 |
+2.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.07 |
(+0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Morten H. Kobbelgaard |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.65 |
567 |
54.15 |
+2.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.48 |
(+2.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Kristian Kjær |
2005 |
Thisted Svømmeklub |
+0.57 |
562 |
54.32 |
+3.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.15 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Christoffer P. Voldbjerg |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.66 |
547 |
54.80 |
+3.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.96 |
(+2.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mathias Svein Petrus Heesen |
2006 |
Kristiansand SA |
+0.73 |
472 |
57.55 |
+6.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.15 |
(+0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Søren Winther Hald |
2005 |
Holstebro Svømme Club |
+0.68 |
462 |
58.00 |
+6.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.87 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Jonatan Schubart Nielsen |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.70 |
457 |
58.20 |
+7.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.93 |
(-0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Kristian Ølgaard |
2005 |
Aars Svømmeklub |
+0.72 |
453 |
58.37 |
+7.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.23 |
(+2.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sebastian Larsen |
2006 |
Vågsbygd SLK |
+0.70 |
429 |
59.41 |
+8.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.42 |
(-1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Lasse Hjorth Jørgensen |
2006 |
Herning Svømmeklub |
+0.66 |
406 |
1:00.51 |
+9.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.36 |
(+1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Theis Lindhardt |
2006 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.71 |
404 |
1:00.62 |
+9.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.32 |
(-1.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Dan Skov |
2006 |
Holstebro Svømme Club |
+0.75 |
397 |
1:01.01 |
+9.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.26 |
(-1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Noah Taylor Hemsborg Skar |
2005 |
Kristiansand SA |
+0.68 |
395 |
1:01.11 |
+9.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.19 |
(+0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Marcus Nørtoft |
2006 |
Aars Svømmeklub |
+0.68 |
387 |
1:01.52 |
+10.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.00 |
(+0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Andreas Lindgaard Nielsen |
2005 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.63 |
363 |
1:02.83 |
+11.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.51 |
(+2.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
William Jensen |
2005 |
Thisted Svømmeklub |
+0.71 |
|
|
DSQ |
|
|
|
Tyvstart |
|
|
|
|
- |
|
Morten Håbesland Klausen |
2005 |
Kristiansand SA |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 01-10-2022 09:27:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 100m Frisvømning Herrer 19 og ældre - Final |
|
|
Sponsor |
Revision Limfjord |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stævnere |
49.24 |
|
|
|
Mathias Zander Rysgaar |
|
Hørsholm |
|
01-01-2019 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kasper Johnsen |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.68 |
681 |
50.95 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 48.94 |
(+2.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Martin H. Abel |
2001 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.62 |
640 |
52.03 |
+1.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.86 |
(+3.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mathias Rasmussen |
2001 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.67 |
588 |
53.51 |
+2.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.50 |
(+1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mads Sander Andersen |
2004 |
Thisted Svømmeklub |
+0.67 |
542 |
54.97 |
+4.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.16 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tobias Vestby Jensen |
2003 |
Aars Svømmeklub |
+0.70 |
504 |
56.33 |
+5.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.09 |
(+1.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jacob Aagaard Andersen |
2004 |
Brønderslev SK08 |
+0.73 |
443 |
58.81 |
+7.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.04 |
(-5.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Aleksander Hille |
2004 |
Vågsbygd SLK |
+0.73 |
440 |
58.92 |
+7.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.08 |
(-1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 01-10-2022 09:27:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
01-10-2022 09:27.19 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Thyhallen |
Arrangør |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
30. sep 2022 to 2. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 100m Frisvømning Damer 12 og yngre - Final |
|
|
Sponsor |
Sparekassen Thy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stævnere |
54.06 |
|
|
|
Julie Kepp Jensen |
|
A6 |
|
01-01-2018 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lærke Stubben Broberg |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.76 |
373 |
1:09.79 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.15 |
(-1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Caroline Sangelberg Fausing |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.83 |
222 |
1:22.92 |
+13.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.14 |
(-5.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kerttu Aalto |
2012 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.57 |
141 |
1:36.54 |
+26.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.78 |
(-1.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Isabella Munk |
2011 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 01-10-2022 09:42:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 100m Frisvømning Damer 13 år - Final |
|
|
Sponsor |
Sparekassen Thy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stævnere |
54.06 |
|
|
|
Julie Kepp Jensen |
|
A6 |
|
01-01-2018 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anni Ruohan Zou |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.70 |
474 |
1:04.43 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.34 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maja Carlson |
2010 |
Struer Svømmeklub |
+0.84 |
312 |
1:14.02 |
+9.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.35 |
(-5.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frida Sørensen |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.76 |
267 |
1:17.96 |
+13.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.76 |
(+0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Filippa Læborg |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.75 |
206 |
1:25.02 |
+20.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.49 |
(-14.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ida Marie Ildal Djørup |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.79 |
204 |
1:25.32 |
+20.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.07 |
(-2.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Eline Åsland-Haugen |
2010 |
Kristiansand SA |
+0.87 |
185 |
1:28.14 |
+23.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.05 |
(+1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lena Piontkowitz |
2010 |
Struer Svømmeklub |
+0.54 |
80 |
1:56.55 |
+52.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:19.15 |
(-22.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Andrea Nættermann |
2010 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.76 |
|
|
DSQ |
|
|
|
Tyvstart |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 01-10-2022 09:42:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 100m Frisvømning Damer 14 år - Final |
|
|
Sponsor |
Sparekassen Thy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stævnere |
54.06 |
|
|
|
Julie Kepp Jensen |
|
A6 |
|
01-01-2018 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Olha Dziubenko |
2009 |
Kristiansand SA |
+0.64 |
485 |
1:03.93 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.21 |
(-0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Clara Nielsen |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.78 |
463 |
1:04.92 |
+0.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.53 |
(-0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Léja Dielininkaityté |
2009 |
Randaberg IL |
+0.78 |
462 |
1:04.96 |
+1.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.13 |
(-0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Silke Stevnhøj Sommer |
2009 |
Herning Svømmeklub |
+0.71 |
411 |
1:07.56 |
+3.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.54 |
(-2.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Bettina Gundersen |
2009 |
Kristiansand SA |
+0.73 |
399 |
1:08.22 |
+4.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.05 |
(-1.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ronja Isabel Danevad |
2009 |
Kristiansand SA |
+0.70 |
391 |
1:08.67 |
+4.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.78 |
(-2.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Amanda Pedersen |
2009 |
Thisted Svømmeklub |
+0.71 |
379 |
1:09.38 |
+5.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.94 |
(-3.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ida Gjelstrup |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.75 |
373 |
1:09.77 |
+5.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.50 |
(-1.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Johanne Øland Frøkjær |
2009 |
Thisted Svømmeklub |
+0.81 |
364 |
1:10.32 |
+6.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.71 |
(+0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Silja Bregenov |
2009 |
Aarhus Swim - IHF |
+0.76 |
353 |
1:11.09 |
+7.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.66 |
(-1.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Celia Pettersen Ueland |
2009 |
Kristiansand SA |
+0.74 |
332 |
1:12.55 |
+8.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.19 |
(+1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sofie Egholm |
2009 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.69 |
320 |
1:13.42 |
+9.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.31 |
(+1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Lærke Rytger Knudsen |
2009 |
Aars Svømmeklub |
+0.96 |
311 |
1:14.09 |
+10.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.99 |
(+1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Caroline Myrup Pedersen |
2009 |
Aars Svømmeklub |
+0.98 |
223 |
1:22.78 |
+18.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.51 |
(-0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Matilde Gårdbo Hellegaard |
2009 |
Brønderslev SK08 |
+0.79 |
215 |
1:23.82 |
+19.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.52 |
(+2.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ingrid Møldrup Bering |
2009 |
Brønderslev SK08 |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Melanie Sørensen |
2009 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 01-10-2022 09:42:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 100m Frisvømning Damer 15 år - Final |
|
|
Sponsor |
Sparekassen Thy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stævnere |
54.06 |
|
|
|
Julie Kepp Jensen |
|
A6 |
|
01-01-2018 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Freja Jørgensen |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
+0.77 |
538 |
1:01.76 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.79 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Laura Norup |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.70 |
487 |
1:03.84 |
+2.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.84 |
(-1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sophie Hvergel |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.80 |
444 |
1:05.85 |
+4.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.07 |
(-0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Karoline Iversen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.76 |
440 |
1:06.02 |
+4.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.64 |
(-0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mie Kibsgaard |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
+0.74 |
402 |
1:08.06 |
+6.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.21 |
(-3.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Melanie Frank |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.66 |
387 |
1:08.93 |
+7.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.14 |
(-1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Carlijn Loeven |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.85 |
382 |
1:09.21 |
+7.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.31 |
(-2.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Silke Østrup |
2008 |
Aarhus Swim - IHF |
+0.69 |
331 |
1:12.64 |
+10.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.00 |
(-0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Esther Kristensen |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.79 |
311 |
1:14.11 |
+12.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.21 |
(+0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Malou Steffensen |
2008 |
Holstebro Svømme Club |
+0.91 |
310 |
1:14.19 |
+12.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.07 |
(-4.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Johanne Ishøi |
2008 |
Struer Svømmeklub |
+0.70 |
303 |
1:14.75 |
+12.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.67 |
(+2.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Mathilde Pedersen |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
+0.75 |
268 |
1:17.86 |
+16.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:44.19 |
(-26.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Johanne S. Geiger |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.78 |
264 |
1:18.31 |
+16.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.54 |
(-3.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Sarah Bennetsen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.86 |
253 |
1:19.39 |
+17.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.98 |
(+4.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Louise Jeppesen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.73 |
225 |
1:22.61 |
+20.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.17 |
(+5.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Esther Nørmølle Dissing |
2008 |
Aars Svømmeklub |
+0.94 |
182 |
1:28.63 |
+26.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.26 |
(+0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Philippa Vejby Krabbenhøft |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 01-10-2022 09:42:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 100m Frisvømning Damer 16-17 år - Final |
|
|
Sponsor |
Sparekassen Thy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stævnere |
54.06 |
|
|
|
Julie Kepp Jensen |
|
A6 |
|
01-01-2018 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emilie Pedersen |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.71 |
594 |
59.75 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 58.77 |
(+0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Therese Baird |
2007 |
Thisted Svømmeklub |
+0.74 |
588 |
59.97 |
+0.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.43 |
(+0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Luanna Russo |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.76 |
537 |
1:01.79 |
+2.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.22 |
(-0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ida-Marie J. C. Hansen |
2007 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.73 |
536 |
1:01.85 |
+2.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.99 |
(+0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anna Dora Bernsdorf |
2006 |
Thisted Svømmeklub |
+0.73 |
510 |
1:02.86 |
+3.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.44 |
(-0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emma Brogaard Krogh |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.82 |
501 |
1:03.23 |
+3.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.13 |
(+1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Helene Halvorsen Vestberg |
2006 |
SK Team Sør |
+0.82 |
497 |
1:03.43 |
+3.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.16 |
(-0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emilie Hundahl Gravesen |
2007 |
Thisted Svømmeklub |
+0.68 |
496 |
1:03.45 |
+3.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.99 |
(-0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Malou Callisen |
2007 |
Brønderslev SK08 |
+0.72 |
466 |
1:04.81 |
+5.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.59 |
(-0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Andrea Kramer Liboriussen |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
+0.83 |
463 |
1:04.92 |
+5.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.84 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Mia Glerup Nielsen |
2007 |
Aars Svømmeklub |
+0.69 |
448 |
1:05.65 |
+5.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.03 |
(+0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Freja Lucassen |
2007 |
Aars Svømmeklub |
+0.78 |
446 |
1:05.75 |
+6.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.28 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Mathilde Lucassen |
2007 |
Aars Svømmeklub |
+0.73 |
430 |
1:06.54 |
+6.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.32 |
(+0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Amanda Revheim-Foss |
2006 |
Kristiansand SA |
+0.82 |
429 |
1:06.59 |
+6.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.73 |
(-1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Patricia Nættermann |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.78 |
420 |
1:07.08 |
+7.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.12 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Reinike Veenstra |
2006 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.87 |
291 |
1:15.79 |
+16.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.74 |
(+1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Karoline Ølgaard |
2007 |
Aars Svømmeklub |
+0.81 |
228 |
1:22.24 |
+22.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.92 |
(-1.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Rikke Friis Kanstrup |
2006 |
Aarhus Swim - HEI |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 01-10-2022 09:42:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 100m Frisvømning Damer 18 og ældre - Final |
|
|
Sponsor |
Sparekassen Thy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stævnere |
54.06 |
|
|
|
Julie Kepp Jensen |
|
A6 |
|
01-01-2018 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Fenja Romanski |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.77 |
677 |
57.20 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 55.56 |
(+1.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ingrid Elise Borgstrøm |
2004 |
Randaberg IL |
+0.75 |
592 |
59.83 |
+2.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.31 |
(-0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emma Kutsko Jensen |
2004 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.75 |
568 |
1:00.67 |
+3.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.95 |
(+0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Solveig Høigaard Bratland |
2003 |
SK Team Sør |
+0.75 |
558 |
1:01.03 |
+3.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.90 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alexandra Peter |
2002 |
Randaberg IL |
+0.69 |
539 |
1:01.71 |
+4.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.91 |
(+1.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Camilla Nørgaard Frost |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.74 |
521 |
1:02.44 |
+5.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.51 |
(+0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Olivia Augustinus |
2004 |
Thisted Svømmeklub |
+0.68 |
517 |
1:02.59 |
+5.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.18 |
(+1.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emilie Furuborg |
2004 |
SK Team Sør |
+0.75 |
420 |
1:07.08 |
+9.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.95 |
(+3.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Stephanie de Bruijn |
2005 |
Herning Svømmeklub |
+0.59 |
405 |
1:07.90 |
+10.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.25 |
(+1.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Maja Bech Færløv Andersen |
2005 |
Svømmeklubben SMUT Terndru |
+0.74 |
385 |
1:09.05 |
+11.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.96 |
(+1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Michelle Bloch Sørensen |
2004 |
Svømmeklubben SMUT Terndru |
+0.77 |
372 |
1:09.83 |
+12.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.73 |
(+1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 01-10-2022 09:42:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
01-10-2022 09:46.42 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Thyhallen |
Arrangør |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
30. sep 2022 to 2. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 200m Brystsvømning Herrer 13 og yngre - Final |
|
|
Sponsor |
Klitmøller Guesthouse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stævnere |
2:11.44 |
|
|
|
Chris Christensen |
|
Holstebro |
|
01-01-2012 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jonathan Ljosland Vatne |
2011 |
Kristiansand SA |
+0.76 |
179 |
3:32.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:40.45 |
(-7.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Marcus Bilgrau |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.77 |
176 |
3:34.33 |
+1.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:35.37 |
(-1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 01-10-2022 09:54:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 200m Brystsvømning Herrer 14 år - Final |
|
|
Sponsor |
Klitmøller Guesthouse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stævnere |
2:11.44 |
|
|
|
Chris Christensen |
|
Holstebro |
|
01-01-2012 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oleksandr Shaimanov |
2009 |
Kristiansand SA |
+0.67 |
484 |
2:32.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.31 |
(-7.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alexander Bjerre |
2009 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.77 |
279 |
3:03.68 |
+30.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:22.38 |
(-18.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
William D. Lindberg |
2009 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.78 |
159 |
3:41.50 |
+1:08.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:02.14 |
(-20.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 01-10-2022 09:54:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 200m Brystsvømning Herrer 15 år - Final |
|
|
Sponsor |
Klitmøller Guesthouse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stævnere |
2:11.44 |
|
|
|
Chris Christensen |
|
Holstebro |
|
01-01-2012 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oscar Persson |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.69 |
343 |
2:51.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:52.58 |
(-0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maciej Dworzanski |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.71 |
298 |
2:59.80 |
+8.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:03.33 |
(-3.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Didrik Pedersen |
2008 |
Kristiansand SA |
+0.85 |
164 |
3:39.45 |
+47.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:02.69 |
(-23.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 01-10-2022 09:54:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 200m Brystsvømning Herrer 16 år - Final |
|
|
Sponsor |
Klitmøller Guesthouse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stævnere |
2:11.44 |
|
|
|
Chris Christensen |
|
Holstebro |
|
01-01-2012 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Yehor Fedorov |
2007 |
Kristiansand SA |
+0.69 |
482 |
2:33.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.29 |
(-14.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ludvig Møller |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.74 |
375 |
2:46.60 |
+13.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.51 |
(-0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Marcus Munk |
2007 |
Thisted Svømmeklub |
+0.59 |
370 |
2:47.31 |
+14.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.66 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Felix Piontkowitz |
2007 |
Struer Svømmeklub |
+0.73 |
352 |
2:50.09 |
+16.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:55.23 |
(-5.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sebastian Stilling |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
+0.72 |
332 |
2:53.53 |
+20.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 01-10-2022 09:54:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 200m Brystsvømning Herrer 17-18 år - Final |
|
|
Sponsor |
Klitmøller Guesthouse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stævnere |
2:11.44 |
|
|
|
Chris Christensen |
|
Holstebro |
|
01-01-2012 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Torri Pietrzak-Jakobsen |
2006 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.67 |
475 |
2:33.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.66 |
(+0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frederik Bak Mathiasen |
2006 |
Struer Svømmeklub |
+0.68 |
459 |
2:35.67 |
+1.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.52 |
(-0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
David Ommundsen |
2005 |
Vågsbygd SLK |
+0.73 |
452 |
2:36.50 |
+2.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.90 |
(-6.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 01-10-2022 09:54:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 200m Brystsvømning Herrer 19 og ældre - Final |
|
|
Sponsor |
Klitmøller Guesthouse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stævnere |
2:11.44 |
|
|
|
Chris Christensen |
|
Holstebro |
|
01-01-2012 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Halvor Arne Borgstrøm |
1997 |
Randaberg IL |
+0.77 |
629 |
2:20.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:15.93 |
(+4.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Birk Lee Johansen |
2002 |
SK Team Sør |
+0.71 |
567 |
2:25.16 |
+4.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.50 |
(+0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
William Mikkelsen |
2004 |
Thisted Svømmeklub |
+0.68 |
308 |
2:57.78 |
+37.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:57.90 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 01-10-2022 09:54:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
01-10-2022 09:54.13 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Thyhallen |
Arrangør |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
30. sep 2022 to 2. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 200m Brystsvømning Damer 12 og yngre - Final |
|
|
Sponsor |
Sportigan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stævnere |
2:27.27 |
|
|
|
Elin Mårtensson |
|
Sjöbo Simsällskap |
|
01-01-2012 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ida Carlson |
2012 |
Struer Svømmeklub |
+0.85 |
215 |
3:44.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:57.07 |
(-12.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Siri Christensen |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.77 |
176 |
3:59.96 |
+15.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:20.78 |
(-20.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Malin Trystsen-Nemati |
2011 |
Kristiansand SA |
+0.93 |
126 |
4:27.72 |
+43.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 01-10-2022 10:13:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 200m Brystsvømning Damer 13 år - Final |
|
|
Sponsor |
Sportigan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stævnere |
2:27.27 |
|
|
|
Elin Mårtensson |
|
Sjöbo Simsällskap |
|
01-01-2012 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maja Bager |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.72 |
395 |
3:03.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Linnea Otilie Thorstensen Glen |
2010 |
Vågsbygd SLK |
+0.77 |
386 |
3:04.82 |
+1.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:10.48 |
(-5.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Josefine Bak Mathiasen |
2010 |
Struer Svømmeklub |
+0.83 |
350 |
3:10.84 |
+7.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:18.09 |
(-7.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Andrea Nættermann |
2010 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.86 |
217 |
3:43.86 |
+40.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:58.93 |
(-15.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 01-10-2022 10:13:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 200m Brystsvømning Damer 14 år - Final |
|
|
Sponsor |
Sportigan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stævnere |
2:27.27 |
|
|
|
Elin Mårtensson |
|
Sjöbo Simsällskap |
|
01-01-2012 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Olha Dziubenko |
2009 |
Kristiansand SA |
+0.66 |
470 |
2:53.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:56.18 |
(-3.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Léja Dielininkaityté |
2009 |
Randaberg IL |
+0.77 |
467 |
2:53.33 |
+0.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:53.25 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ema Ilic |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.79 |
437 |
2:57.32 |
+4.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:03.66 |
(-6.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Laura Winum Andersen |
2009 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.73 |
333 |
3:13.99 |
+20.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:15.63 |
(-1.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Caroline R. Frandsen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
+0.70 |
325 |
3:15.69 |
+22.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:22.50 |
(-6.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mai Skov |
2009 |
Holstebro Svømme Club |
+0.75 |
234 |
3:38.31 |
+45.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:38.97 |
(-0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 01-10-2022 10:13:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 200m Brystsvømning Damer 15 år - Final |
|
|
Sponsor |
Sportigan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stævnere |
2:27.27 |
|
|
|
Elin Mårtensson |
|
Sjöbo Simsällskap |
|
01-01-2012 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nadia Bager |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
+0.79 |
485 |
2:51.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:52.34 |
(-1.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lina Riiser Javnes |
2008 |
Vågsbygd SLK |
+0.67 |
451 |
2:55.43 |
+4.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:57.41 |
(-1.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Iben Thomasen |
2008 |
Brønderslev SK08 |
+0.81 |
426 |
2:58.77 |
+7.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:58.17 |
(+0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Signe Laursen |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.66 |
372 |
3:07.09 |
+15.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:11.17 |
(-4.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aino Aalto |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.62 |
329 |
3:14.84 |
+23.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:17.31 |
(-2.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anna Emilia Danevad |
2008 |
Kristiansand SA |
+0.72 |
322 |
3:16.20 |
+24.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:20.98 |
(-4.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Aasta Jortveit |
2008 |
Vågsbygd SLK |
+0.79 |
220 |
3:42.65 |
+51.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:37.51 |
(+5.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lone Thorbjørnsen Nygård |
2008 |
Kristiansand SA |
+0.74 |
169 |
4:03.38 |
+1:12.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:07.45 |
(-4.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 01-10-2022 10:13:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 200m Brystsvømning Damer 16-17 år - Final |
|
|
Sponsor |
Sportigan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stævnere |
2:27.27 |
|
|
|
Elin Mårtensson |
|
Sjöbo Simsällskap |
|
01-01-2012 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Karoline Kjelstrup |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.71 |
662 |
2:34.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:32.12 |
(+2.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Julie Ravn Holst |
2007 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.76 |
544 |
2:44.83 |
+10.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.23 |
(+1.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kristiane Frøslev |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.78 |
528 |
2:46.42 |
+12.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:51.03 |
(-4.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Astrid O. Thomassen |
2007 |
Thisted Svømmeklub |
+0.72 |
491 |
2:50.52 |
+16.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:59.29 |
(-8.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Selma Nygreen Sakic |
2006 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.74 |
479 |
2:51.93 |
+17.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:53.26 |
(-1.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Silje Drechsler |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
+0.74 |
452 |
2:55.31 |
+20.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:56.12 |
(-0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Julie Norman Ramer |
2007 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.71 |
432 |
2:58.00 |
+23.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:56.98 |
(+1.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Liv Hjorth Jørgensen |
2007 |
Herning Svømmeklub |
+0.68 |
423 |
2:59.18 |
+24.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:50.91 |
(+8.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mathilde Lucassen |
2007 |
Aars Svømmeklub |
+0.77 |
331 |
3:14.38 |
+39.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:07.05 |
(+7.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Karoline Ølgaard |
2007 |
Aars Svømmeklub |
+0.81 |
221 |
3:42.28 |
+1:07.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:41.30 |
(+0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Beatrice Buhr Müller |
2006 |
Thisted Svømmeklub |
+0.68 |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
Aktiv Crawlben |
|
|
|
|
- |
|
Matilde Christiansen |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 01-10-2022 10:13:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 200m Brystsvømning Damer 18 og ældre - Final |
|
|
Sponsor |
Sportigan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stævnere |
2:27.27 |
|
|
|
Elin Mårtensson |
|
Sjöbo Simsällskap |
|
01-01-2012 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sara Bundgaard |
2003 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.78 |
525 |
2:46.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.69 |
(+2.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Liva Lauridsen Vorgod |
2005 |
Svømmeklubben SMUT Terndru |
+0.82 |
488 |
2:50.86 |
+4.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.54 |
(+3.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 01-10-2022 10:13:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
01-10-2022 10:13.31 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Thyhallen |
Arrangør |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
30. sep 2022 to 2. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 50m Butterfly Herrer 13 og yngre - Final |
|
|
Sponsor |
Thisted Bryghus |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stævnere |
24.28 |
|
|
Victor B. Bromer |
|
Aalborg |
|
01-01-2014 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frederik Lauritz Thomsen |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.80 |
161 |
39.93 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.51 |
(+0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 01-10-2022 10:17:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 50m Butterfly Herrer 14 år - Final |
|
|
Sponsor |
Thisted Bryghus |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stævnere |
24.28 |
|
|
Victor B. Bromer |
|
Aalborg |
|
01-01-2014 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Albert Grove |
2009 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.70 |
376 |
30.11 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.14 |
(-1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Storm Sall Okkels |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.60 |
345 |
31.00 |
+0.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.64 |
(-0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anders Munk Fuglsang |
2009 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.83 |
223 |
35.82 |
+5.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.77 |
(-0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sander Thygesen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
+0.63 |
180 |
38.47 |
+8.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.90 |
(-0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
William D. Lindberg |
2009 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.82 |
133 |
42.54 |
+12.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.10 |
(+0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 01-10-2022 10:17:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 50m Butterfly Herrer 15 år - Final |
|
|
Sponsor |
Thisted Bryghus |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stævnere |
24.28 |
|
|
Victor B. Bromer |
|
Aalborg |
|
01-01-2014 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mykola Rachok |
2008 |
Kristiansand SA |
+0.63 |
537 |
26.75 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.78 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Martin Kjær Thorsen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.73 |
398 |
29.56 |
+2.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.81 |
(-0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Felix Yung K Gotfredsen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.65 |
387 |
29.84 |
+3.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.35 |
(-0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alexander Yung K Gotfreds |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.60 |
376 |
30.12 |
+3.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.93 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Christian Ekander |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.75 |
372 |
30.23 |
+3.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.29 |
(+0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alfred Hørlück |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.67 |
344 |
31.03 |
+4.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.47 |
(-1.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Gustav Falk Olesen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.69 |
300 |
32.48 |
+5.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.89 |
(-0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emil Valters Peca |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.76 |
286 |
32.99 |
+6.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.33 |
(-0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Christian Smith |
2008 |
Aars Svømmeklub |
+0.73 |
252 |
34.40 |
+7.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.16 |
(-1.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Rasmus Brandt Jensen |
2008 |
Aars Svømmeklub |
+0.81 |
220 |
36.02 |
+9.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.95 |
(+1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Marcus V Andersen |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.78 |
213 |
36.41 |
+9.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.81 |
(-1.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Magnus Lindberg |
2008 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.85 |
191 |
37.72 |
+10.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.67 |
(-5.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Hjalte Damgaard |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.66 |
173 |
38.99 |
+12.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.22 |
(-1.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Malthe Schaaf |
2008 |
Holstebro Svømme Club |
+0.83 |
46 |
1:00.40 |
+33.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 01-10-2022 10:17:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 50m Butterfly Herrer 16 år - Final |
|
|
Sponsor |
Thisted Bryghus |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stævnere |
24.28 |
|
|
Victor B. Bromer |
|
Aalborg |
|
01-01-2014 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mads Røddik Thøgersen |
2007 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.68 |
471 |
27.94 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.34 |
(+0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Storm Jensen |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.77 |
432 |
28.76 |
+0.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.01 |
(-0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
William Bundgaard |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.67 |
427 |
28.87 |
+0.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.56 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ludvig Møller |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.72 |
342 |
31.10 |
+3.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.48 |
(+0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Felix Piontkowitz |
2007 |
Struer Svømmeklub |
+0.76 |
320 |
31.77 |
+3.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.62 |
(-13.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lukas Bøgh Worup |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.68 |
311 |
32.08 |
+4.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.53 |
(+0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jonas Golczyk Jensen |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
+0.65 |
303 |
32.36 |
+4.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.93 |
(-0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Magnus Karlberg |
2007 |
Herning Svømmeklub |
+0.83 |
264 |
33.88 |
+5.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.18 |
(-1.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 01-10-2022 10:17:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 50m Butterfly Herrer 17-18 år - Final |
|
|
Sponsor |
Thisted Bryghus |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stævnere |
24.28 |
|
|
Victor B. Bromer |
|
Aalborg |
|
01-01-2014 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kristian Kjær |
2005 |
Thisted Svømmeklub |
+0.56 |
574 |
26.16 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.39 |
(-0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Gustav Dalby Østerberg |
2005 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.66 |
569 |
26.24 |
+0.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 25.08 |
(+1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nikolaj Rytger Knudsen |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.71 |
557 |
26.42 |
+0.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 25.82 |
(+0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oskar Erklev |
2005 |
SK Team Sør |
+0.64 |
542 |
26.67 |
+0.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.19 |
(+0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jonatan Schubart Nielsen |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.72 |
465 |
28.07 |
+1.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.38 |
(-1.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Andreas Lindgaard Nielsen |
2005 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.67 |
424 |
28.93 |
+2.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.63 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lasse Hjorth Jørgensen |
2006 |
Herning Svømmeklub |
+0.64 |
389 |
29.77 |
+3.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.60 |
(+1.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Theis Lindhardt |
2006 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.68 |
381 |
30.00 |
+3.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.28 |
(-1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sebastian Larsen |
2006 |
Vågsbygd SLK |
+0.71 |
356 |
30.68 |
+4.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.98 |
(-0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Marcus Nørtoft |
2006 |
Aars Svømmeklub |
+0.69 |
314 |
31.99 |
+5.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.07 |
(+0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Noah Markussen |
2006 |
Aars Svømmeklub |
+0.73 |
286 |
32.99 |
+6.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.17 |
(+1.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 01-10-2022 10:17:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 50m Butterfly Herrer 19 og ældre - Final |
|
|
Sponsor |
Thisted Bryghus |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stævnere |
24.28 |
|
|
Victor B. Bromer |
|
Aalborg |
|
01-01-2014 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kasper Johnsen |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.66 |
658 |
25.00 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.67 |
(+0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lars Riisgaard-Jensen |
2004 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.57 |
628 |
25.39 |
+0.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 23.63 |
(+1.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Martin H. Abel |
2001 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.64 |
580 |
26.08 |
+1.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 24.37 |
(+1.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mathias Rasmussen |
2001 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.69 |
539 |
26.72 |
+1.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 25.47 |
(+1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mads Sander Andersen |
2004 |
Thisted Svømmeklub |
+0.63 |
519 |
27.06 |
+2.06 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jacob Aagaard Andersen |
2004 |
Brønderslev SK08 |
+0.74 |
484 |
27.70 |
+2.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.75 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 01-10-2022 10:17:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
01-10-2022 10:17.54 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Thyhallen |
Arrangør |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
30. sep 2022 to 2. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 50m Butterfly Damer 12 og yngre - Final |
|
|
Sponsor |
Den Gamle Slagter |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stævnere |
26.85 |
|
|
Amalie Mikkelsen |
|
Gladsaxe |
|
01-01-2019 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lærke Stubben Broberg |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.80 |
330 |
35.28 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.46 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Caroline Ishøi |
2011 |
Struer Svømmeklub |
+0.73 |
133 |
47.76 |
+12.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.86 |
(-2.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ida Carlson |
2012 |
Struer Svømmeklub |
+0.80 |
88 |
54.61 |
+19.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.62 |
(+1.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Isabella Munk |
2011 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 01-10-2022 10:30:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 50m Butterfly Damer 13 år - Final |
|
|
Sponsor |
Den Gamle Slagter |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stævnere |
26.85 |
|
|
Amalie Mikkelsen |
|
Gladsaxe |
|
01-01-2019 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anni Ruohan Zou |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.72 |
364 |
34.13 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.48 |
(+2.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kirstine Dyg Lerup |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.84 |
293 |
36.67 |
+2.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.13 |
(+0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Julie Mikkelsen |
2010 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.81 |
256 |
38.36 |
+4.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.22 |
(-4.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 01-10-2022 10:30:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 50m Butterfly Damer 14 år - Final |
|
|
Sponsor |
Den Gamle Slagter |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stævnere |
26.85 |
|
|
Amalie Mikkelsen |
|
Gladsaxe |
|
01-01-2019 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Cecilie Kehlet |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.72 |
547 |
29.81 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.83 |
(+0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Katrine Sander |
2009 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.62 |
466 |
31.44 |
+1.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.24 |
(+0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Caroline R. Frandsen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
+0.73 |
330 |
35.26 |
+5.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.54 |
(-2.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Freya Jensen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
+0.74 |
329 |
35.31 |
+5.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.22 |
(-0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sofie Egholm |
2009 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.69 |
324 |
35.48 |
+5.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.78 |
(-1.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Josephine Siggaard Kraul |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.74 |
316 |
35.77 |
+5.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.43 |
(-3.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ronja Isabel Danevad |
2009 |
Kristiansand SA |
+0.65 |
313 |
35.88 |
+6.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.20 |
(-2.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Bettina Gundersen |
2009 |
Kristiansand SA |
+0.70 |
302 |
36.30 |
+6.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.55 |
(+0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Silke Stevnhøj Sommer |
2009 |
Herning Svømmeklub |
+0.71 |
299 |
36.44 |
+6.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.32 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Laura Junker |
2009 |
Brønderslev SK08 |
+0.70 |
292 |
36.73 |
+6.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.76 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Astrid Munk Fuglsang |
2009 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.71 |
247 |
38.84 |
+9.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.08 |
(-1.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Amalie Breum Nielsen |
2009 |
Holstebro Svømme Club |
+0.73 |
170 |
43.96 |
+14.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.32 |
(-6.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Caroline Myrup Pedersen |
2009 |
Aars Svømmeklub |
+0.92 |
125 |
48.72 |
+18.91 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Karoline Sander Andersen |
2009 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mia Dybro |
2009 |
Brønderslev SK08 |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Matilde Gårdbo Hellegaard |
2009 |
Brønderslev SK08 |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 01-10-2022 10:30:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 50m Butterfly Damer 15 år - Final |
|
|
Sponsor |
Den Gamle Slagter |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stævnere |
26.85 |
|
|
Amalie Mikkelsen |
|
Gladsaxe |
|
01-01-2019 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Astrid Ellyn Hopkins |
2008 |
Vågsbygd SLK |
+0.68 |
520 |
30.30 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.55 |
(-0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Freja Jørgensen |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
+0.77 |
503 |
30.65 |
+0.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.64 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nicoline Aarup Høeg |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.78 |
501 |
30.68 |
+0.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.53 |
(-0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sophie Hvergel |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.80 |
452 |
31.76 |
+1.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.81 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Victoria Andersen Krabbe |
2008 |
Holstebro Svømme Club |
+0.77 |
448 |
31.86 |
+1.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.24 |
(-1.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Frederikke Bech Norvin |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.82 |
420 |
32.54 |
+2.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.09 |
(-0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Carlijn Loeven |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.82 |
403 |
32.98 |
+2.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.47 |
(-0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Caroline K. Sørensen |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
+0.77 |
393 |
33.27 |
+2.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.28 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Melanie Frank |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.63 |
370 |
33.95 |
+3.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.11 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Karoline Iversen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.82 |
344 |
34.78 |
+4.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.70 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Anna Katrine Willems |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.63 |
343 |
34.81 |
+4.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.11 |
(+0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Alberte Bøgeskov Johnsen |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.68 |
328 |
35.34 |
+5.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.19 |
(-2.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Asta Klemmensen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.73 |
299 |
36.42 |
+6.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.47 |
(-1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Johanne Ishøi |
2008 |
Struer Svømmeklub |
+0.68 |
253 |
38.52 |
+8.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.05 |
(+2.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Esther Kristensen |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.78 |
238 |
39.29 |
+8.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.56 |
(-1.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Kathrine Bak Mathiasen |
2008 |
Struer Svømmeklub |
+0.69 |
225 |
40.07 |
+9.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.36 |
(-1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Louise Jeppesen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.72 |
158 |
45.06 |
+14.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.93 |
(+7.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Sarah Bennetsen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.79 |
150 |
45.81 |
+15.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.44 |
(-0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Aasta Jortveit |
2008 |
Vågsbygd SLK |
+0.78 |
146 |
46.26 |
+15.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.80 |
(+0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 01-10-2022 10:30:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 50m Butterfly Damer 16-17 år - Final |
|
|
Sponsor |
Den Gamle Slagter |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stævnere |
26.85 |
|
|
Amalie Mikkelsen |
|
Gladsaxe |
|
01-01-2019 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rikke Friis Kanstrup |
2006 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.70 |
593 |
29.01 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.91 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kristiane Frøslev |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.76 |
586 |
29.12 |
+0.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.83 |
(+1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anna Dora Bernsdorf |
2006 |
Thisted Svømmeklub |
+0.69 |
582 |
29.19 |
+0.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.61 |
(-0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Julia Askland Raanes |
2006 |
SK Team Sør |
+0.79 |
518 |
30.35 |
+1.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.99 |
(+0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Luanna Russo |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.73 |
515 |
30.40 |
+1.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.16 |
(-0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Livia Weidick Frische |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.71 |
510 |
30.51 |
+1.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.06 |
(-0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sofia Gad |
2007 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.74 |
489 |
30.93 |
+1.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.65 |
(+1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Victoria Amdi Brinkmann |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.69 |
440 |
32.03 |
+3.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.63 |
(+0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Malou Callisen |
2007 |
Brønderslev SK08 |
+0.72 |
429 |
32.32 |
+3.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.55 |
(+0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Nikoline Hedelund Madsen |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.71 |
416 |
32.64 |
+3.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.43 |
(+0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Liv Hjorth Jørgensen |
2007 |
Herning Svømmeklub |
+0.71 |
414 |
32.70 |
+3.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.19 |
(+1.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Laura Mikkelsen |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
+0.74 |
406 |
32.90 |
+3.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.26 |
(+0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Julie Norman Ramer |
2007 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.69 |
397 |
33.16 |
+4.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.48 |
(+1.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Andrea Kramer Liboriussen |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
+0.81 |
386 |
33.47 |
+4.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.44 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Patricia Nættermann |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.76 |
374 |
33.82 |
+4.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.62 |
(+1.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Selma Nygreen Sakic |
2006 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.73 |
354 |
34.44 |
+5.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.74 |
(+1.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Emma Andersen |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.68 |
328 |
35.34 |
+6.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.88 |
(+0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Amanda Holmberg |
2007 |
Aars Svømmeklub |
+0.56 |
|
|
DSQ |
|
|
|
Tyvstart |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 01-10-2022 10:30:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 50m Butterfly Damer 18 og ældre - Final |
|
|
Sponsor |
Den Gamle Slagter |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stævnere |
26.85 |
|
|
Amalie Mikkelsen |
|
Gladsaxe |
|
01-01-2019 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Helena Rosendahl Bach |
2000 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.77 |
709 |
27.33 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.06 |
(+0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Louise Lie Thisted |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.70 |
643 |
28.24 |
+0.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.73 |
(+1.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Helena V. Elling |
2000 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.72 |
618 |
28.62 |
+1.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.79 |
(+0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Camilla Nørgaard Frost |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.73 |
594 |
28.99 |
+1.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.08 |
(+0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Karoline L. Kristensen |
2003 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.75 |
557 |
29.62 |
+2.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.00 |
(+1.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alexandra Peter |
2002 |
Randaberg IL |
+0.66 |
521 |
30.28 |
+2.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.74 |
(+0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Matilde Bager |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.78 |
507 |
30.57 |
+3.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.59 |
(+0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sara Bundgaard |
2003 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.77 |
435 |
32.16 |
+4.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.44 |
(+1.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Michelle Bloch Sørensen |
2004 |
Svømmeklubben SMUT Terndru |
+0.77 |
375 |
33.78 |
+6.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.31 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sara Kokholm |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.78 |
312 |
35.94 |
+8.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.33 |
(+1.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 01-10-2022 10:30:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
01-10-2022 10:30.25 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Thyhallen |
Arrangør |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
30. sep 2022 to 2. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 400m Frisvømning Herrer 13 og yngre - Final |
|
|
Sponsor |
Klaus Guldsmed |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stævnere |
3:51.98 |
|
|
|
Frans Johannesen |
|
West Swim |
|
01-01-2011 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jonathan Ljosland Vatne |
2011 |
Kristiansand SA |
+0.77 |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
Tyvstart |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 01-10-2022 10:57:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 400m Frisvømning Herrer 14-15 år - Final |
|
|
Sponsor |
Klaus Guldsmed |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stævnere |
3:51.98 |
|
|
|
Frans Johannesen |
|
West Swim |
|
01-01-2011 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ivan Pedersen |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
+0.74 |
380 |
4:52.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Storm Mandrup Ozimek |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.91 |
331 |
5:06.68 |
+13.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:31.15 |
(-24.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jakob Rickers |
2008 |
Aarhus Swim - IHF |
+0.73 |
328 |
5:07.66 |
+14.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:42.87 |
(-35.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 01-10-2022 10:57:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 400m Frisvømning Herrer 16 og ældre - Final |
|
|
Sponsor |
Klaus Guldsmed |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stævnere |
3:51.98 |
|
|
|
Frans Johannesen |
|
West Swim |
|
01-01-2011 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sebastian Jørgensen |
2005 |
Thisted Svømmeklub |
+0.67 |
641 |
4:06.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:01.26 |
(+4.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lucas Setekleiv Paturel |
2004 |
SK Team Sør |
+0.66 |
633 |
4:07.10 |
+1.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:59.48 |
(+7.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Inas Ilic |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.68 |
617 |
4:09.19 |
+3.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:07.02 |
(+2.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sigurd Olav Borgstrøm |
2002 |
Randaberg IL |
+0.68 |
609 |
4:10.36 |
+4.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:09.07 |
(+1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
William Bundgaard |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.66 |
455 |
4:35.78 |
+29.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:36.79 |
(-1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Aleksander Hille |
2004 |
Vågsbygd SLK |
+0.74 |
442 |
4:38.54 |
+32.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:32.98 |
(+5.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Maksims Roscins |
2007 |
Randaberg IL |
+0.91 |
350 |
5:01.02 |
+54.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:11.86 |
(-10.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 01-10-2022 10:57:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
01-10-2022 10:57.38 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Thyhallen |
Arrangør |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
30. sep 2022 to 2. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 400m Frisvømning Damer 13 og yngre - Final |
|
|
Sponsor |
Erling Grønkjær Fiskeeksport |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stævnere |
4:08.74 |
|
|
|
Helena Rosendahl Bach |
2000 |
Aalborg Svømmeklub (DE |
Thisted (DEN) |
01-10-2022 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maja Carlson |
2010 |
Struer Svømmeklub |
+0.85 |
288 |
5:53.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 6:18.47 |
(-24.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 01-10-2022 11:18:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 400m Frisvømning Damer 14-15 år - Final |
|
|
Sponsor |
Erling Grønkjær Fiskeeksport |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stævnere |
4:08.74 |
|
|
|
Helena Rosendahl Bach |
2000 |
Aalborg Svømmeklub (DE |
Thisted (DEN) |
01-10-2022 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ida Gjelstrup |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.74 |
447 |
5:05.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 5:12.43 |
(-6.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kathrine Bak Mathiasen |
2008 |
Struer Svømmeklub |
+0.70 |
436 |
5:08.48 |
+2.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:09.72 |
(-1.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alberte Bøgeskov Johnsen |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.73 |
431 |
5:09.55 |
+3.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:08.97 |
(+0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Amanda Pedersen |
2009 |
Thisted Svømmeklub |
+0.71 |
370 |
5:25.60 |
+19.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Celia Pettersen Ueland |
2009 |
Kristiansand SA |
+0.75 |
369 |
5:26.05 |
+20.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:21.50 |
(+4.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Johanne Øland Frøkjær |
2009 |
Thisted Svømmeklub |
+0.79 |
358 |
5:29.20 |
+23.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:36.39 |
(-7.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anna Emilia Danevad |
2008 |
Kristiansand SA |
+0.84 |
329 |
5:38.73 |
+32.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:42.45 |
(-3.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Johanne S. Geiger |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.74 |
237 |
6:17.51 |
+1:11.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:39.73 |
(-22.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Filippa Fleng |
2009 |
Holstebro Svømme Club |
+0.81 |
223 |
6:25.31 |
+1:19.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 01-10-2022 11:18:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 400m Frisvømning Damer 16 og ældre - Final |
|
|
Sponsor |
Erling Grønkjær Fiskeeksport |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stævnere |
4:08.74 |
|
|
|
Helena Rosendahl Bach |
2000 |
Aalborg Svømmeklub (DE |
Thisted (DEN) |
01-10-2022 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Helena Rosendahl Bach |
2000 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.81 |
831 |
4:08.74 |
|
|
|
|
Stævnerekord |
|
|
|
Entry time: 4:04.11 |
(+4.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Thea Søe Bach |
2002 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.66 |
713 |
4:21.83 |
+13.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:17.08 |
(+4.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Solveig Høigaard Bratland |
2003 |
SK Team Sør |
+0.76 |
679 |
4:26.10 |
+17.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:23.76 |
(+2.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=4 |
|
Livia Weidick Frische |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.70 |
575 |
4:41.20 |
+32.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:43.52 |
(-2.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=4 |
|
Sarah Alexandra Trøite |
2006 |
SK Team Sør |
+0.72 |
575 |
4:41.20 |
+32.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:34.29 |
(+6.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ida-Marie J. C. Hansen |
2007 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.77 |
549 |
4:45.59 |
+36.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:48.05 |
(-2.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emilie Hundahl Gravesen |
2007 |
Thisted Svømmeklub |
+0.67 |
517 |
4:51.31 |
+42.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:49.51 |
(+1.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mia Glerup Nielsen |
2007 |
Aars Svømmeklub |
+0.73 |
469 |
5:00.88 |
+52.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:53.92 |
(+6.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Amanda Revheim-Foss |
2006 |
Kristiansand SA |
+0.76 |
462 |
5:02.56 |
+53.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:01.03 |
(+1.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emma Ploug Rasmussen |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.82 |
328 |
5:39.15 |
+1:30.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:23.05 |
(+16.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Reinike Veenstra |
2006 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.82 |
283 |
5:56.18 |
+1:47.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:51.47 |
(+4.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 01-10-2022 11:18:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
01-10-2022 11:19.07 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Thyhallen |
Arrangør |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
30. sep 2022 to 2. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 200m Medley Herrer 13 og yngre - Final |
|
|
Sponsor |
Sparekassen Thy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stævnere |
1:59.80 |
|
|
|
Chris Christensen |
|
Holstebro |
|
01-01-2013 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elias Egeberg |
2010 |
Thisted Svømmeklub |
+0.78 |
180 |
3:13.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:26.59 |
(-12.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Marcus Bilgrau |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.83 |
178 |
3:14.77 |
+0.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:27.26 |
(-12.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anton Søndergaard Sørensen |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.78 |
174 |
3:16.16 |
+2.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:17.99 |
(-1.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 01-10-2022 11:57:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 200m Medley Herrer 14 år - Final |
|
|
Sponsor |
Sparekassen Thy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stævnere |
1:59.80 |
|
|
|
Chris Christensen |
|
Holstebro |
|
01-01-2013 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oleksandr Shaimanov |
2009 |
Kristiansand SA |
+0.68 |
454 |
2:22.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.98 |
(-2.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Søren B. Andersen |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.86 |
265 |
2:50.67 |
+28.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:08.18 |
(-17.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anders Munk Fuglsang |
2009 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.82 |
250 |
2:53.91 |
+31.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:01.25 |
(-7.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Herman Höhle Hjulskov |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.79 |
250 |
2:54.02 |
+31.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:10.35 |
(-16.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Konrad Nejmann-Holst |
2009 |
Thisted Svømmeklub |
+0.75 |
154 |
3:24.34 |
+1:01.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:42.18 |
(-17.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 01-10-2022 11:57:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 200m Medley Herrer 15 år - Final |
|
|
Sponsor |
Sparekassen Thy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stævnere |
1:59.80 |
|
|
|
Chris Christensen |
|
Holstebro |
|
01-01-2013 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rasmus Starcke Jeppesen |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.66 |
467 |
2:21.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.76 |
(-2.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mykola Rachok |
2008 |
Kristiansand SA |
+0.63 |
465 |
2:21.50 |
+0.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:21.81 |
(-0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oscar Persson |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.70 |
361 |
2:33.96 |
+12.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.29 |
(+0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Maciej Dworzanski |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.73 |
355 |
2:34.81 |
+13.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.00 |
(+1.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Marcus V Andersen |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.81 |
264 |
2:50.87 |
+29.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:04.36 |
(-13.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Vitus Kirkegaard |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.65 |
209 |
3:04.60 |
+43.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:01.14 |
(+3.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Malthe Schaaf |
2008 |
Holstebro Svømme Club |
+0.91 |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
Ej forts. bev. 75m |
|
|
|
|
- |
|
Reinoud Martinus Olav Heese |
2008 |
Kristiansand SA |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 01-10-2022 11:57:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 200m Medley Herrer 16 år - Final |
|
|
Sponsor |
Sparekassen Thy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stævnere |
1:59.80 |
|
|
|
Chris Christensen |
|
Holstebro |
|
01-01-2013 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Yehor Fedorov |
2007 |
Kristiansand SA |
+0.67 |
495 |
2:18.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.48 |
(-3.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Storm Jensen |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.74 |
467 |
2:21.25 |
+2.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.83 |
(+0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mads Røddik Thøgersen |
2007 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.68 |
466 |
2:21.32 |
+2.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.18 |
(+1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ludvig Møller |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.70 |
361 |
2:33.96 |
+15.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.78 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Marcus Munk |
2007 |
Thisted Svømmeklub |
+0.58 |
330 |
2:38.49 |
+19.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.68 |
(+2.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 01-10-2022 11:57:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 200m Medley Herrer 17-18 år - Final |
|
|
Sponsor |
Sparekassen Thy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stævnere |
1:59.80 |
|
|
|
Chris Christensen |
|
Holstebro |
|
01-01-2013 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christian Thorhauge |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.62 |
644 |
2:06.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:04.22 |
(+2.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kristian Kjær |
2005 |
Thisted Svømmeklub |
+0.57 |
532 |
2:15.23 |
+8.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:19.98 |
(-4.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Gustav Dalby Østerberg |
2005 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.73 |
480 |
2:20.00 |
+13.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:07.95 |
(+12.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Frederik Bak Mathiasen |
2006 |
Struer Svømmeklub |
+0.67 |
471 |
2:20.90 |
+13.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:21.07 |
(-0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
William Jensen |
2005 |
Thisted Svømmeklub |
+0.80 |
468 |
2:21.18 |
+14.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.45 |
(-1.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jonatan Schubart Nielsen |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.73 |
455 |
2:22.52 |
+15.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.47 |
(-8.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Torri Pietrzak-Jakobsen |
2006 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.66 |
447 |
2:23.36 |
+16.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.61 |
(-1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
David Ommundsen |
2005 |
Vågsbygd SLK |
+0.74 |
432 |
2:25.01 |
+18.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:29.21 |
(-4.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Søren Winther Hald |
2005 |
Holstebro Svømme Club |
+0.67 |
421 |
2:26.21 |
+19.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.91 |
(+2.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Kristian Ølgaard |
2005 |
Aars Svømmeklub |
+0.71 |
360 |
2:34.02 |
+27.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.84 |
(-2.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Morten Håbesland Klausen |
2005 |
Kristiansand SA |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 01-10-2022 11:57:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 200m Medley Herrer 19 og ældre - Final |
|
|
Sponsor |
Sparekassen Thy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stævnere |
1:59.80 |
|
|
|
Chris Christensen |
|
Holstebro |
|
01-01-2013 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Halvor Arne Borgstrøm |
1997 |
Randaberg IL |
+0.69 |
676 |
2:04.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:03.37 |
(+1.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mads Sander Andersen |
2004 |
Thisted Svømmeklub |
+0.65 |
584 |
2:11.15 |
+6.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:09.74 |
(+1.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Asger Mathiasen |
2004 |
Thisted Svømmeklub |
+0.77 |
530 |
2:15.41 |
+10.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:13.18 |
(+2.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lars Riisgaard-Jensen |
2004 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.60 |
496 |
2:18.41 |
+13.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:18.24 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 01-10-2022 11:57:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
01-10-2022 11:57.40 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Thyhallen |
Arrangør |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
30. sep 2022 to 2. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 200m Medley Damer 13 år - Final |
|
|
Sponsor |
Revision Limfjord |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stævnere |
2:14.29 |
|
|
|
Katrine Holm Sørensen |
|
Esbjerg |
|
01-01-2013 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maja Bager |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.73 |
405 |
2:44.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.78 |
(+1.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Josefine Bak Mathiasen |
2010 |
Struer Svømmeklub |
+0.85 |
354 |
2:52.16 |
+7.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:53.35 |
(-1.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kirstine Dyg Lerup |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.87 |
310 |
2:59.94 |
+15.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:06.85 |
(-6.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Maja Carlson |
2010 |
Struer Svømmeklub |
+0.83 |
214 |
3:23.43 |
+38.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:38.89 |
(-15.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 01-10-2022 12:24:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 200m Medley Damer 14 år - Final |
|
|
Sponsor |
Revision Limfjord |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stævnere |
2:14.29 |
|
|
|
Katrine Holm Sørensen |
|
Esbjerg |
|
01-01-2013 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Olha Dziubenko |
2009 |
Kristiansand SA |
+0.65 |
498 |
2:33.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.69 |
(-2.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Léja Dielininkaityté |
2009 |
Randaberg IL |
+0.79 |
473 |
2:36.40 |
+2.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.55 |
(-1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ema Ilic |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.76 |
454 |
2:38.53 |
+4.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.38 |
(-5.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Josephine Siggaard Kraul |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.73 |
320 |
2:58.11 |
+24.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:02.70 |
(-4.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Astrid Munk Fuglsang |
2009 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.71 |
317 |
2:58.66 |
+24.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:10.05 |
(-11.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Caroline R. Frandsen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
+0.75 |
313 |
2:59.40 |
+25.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:03.22 |
(-3.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Laura Junker |
2009 |
Brønderslev SK08 |
+0.69 |
311 |
2:59.69 |
+26.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Celia Pettersen Ueland |
2009 |
Kristiansand SA |
+0.74 |
309 |
3:00.24 |
+26.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:58.21 |
(+2.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Liv Lade Keller |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.85 |
295 |
3:02.96 |
+29.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:02.31 |
(+0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Freya Jensen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
+0.73 |
288 |
3:04.34 |
+30.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:01.26 |
(+3.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Amalie Breum Nielsen |
2009 |
Holstebro Svømme Club |
|
229 |
3:19.16 |
+45.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:31.54 |
(-12.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ida Borg Andersen |
2009 |
Aars Svømmeklub |
+0.88 |
167 |
3:41.01 |
+1:07.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:34.42 |
(+6.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Filippa Fleng |
2009 |
Holstebro Svømme Club |
+0.84 |
161 |
3:43.71 |
+1:10.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ellen Hjarsbæk Hansen |
2009 |
Holstebro Svømme Club |
+0.93 |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
Ej forts. bev. 75m |
|
|
|
|
- |
|
Mai Skov |
2009 |
Holstebro Svømme Club |
+0.71 |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
Tyvstart |
|
|
|
|
- |
|
Karoline Sander Andersen |
2009 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Melanie Sørensen |
2009 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 01-10-2022 12:24:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 200m Medley Damer 15 år - Final |
|
|
Sponsor |
Revision Limfjord |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stævnere |
2:14.29 |
|
|
|
Katrine Holm Sørensen |
|
Esbjerg |
|
01-01-2013 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nadia Bager |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
+0.77 |
471 |
2:36.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.39 |
(+1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tiril Austvik Fuglestein |
2008 |
Vågsbygd SLK |
+0.83 |
454 |
2:38.46 |
+1.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:38.27 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Laura Norup |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.64 |
450 |
2:38.94 |
+2.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.53 |
(-3.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alma Kruse |
2008 |
Holstebro Svømme Club |
+0.81 |
326 |
2:56.89 |
+20.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:08.44 |
(-11.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Asta Klemmensen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.76 |
306 |
3:00.75 |
+24.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:01.24 |
(-0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mathilde Pedersen |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
+0.77 |
194 |
3:30.30 |
+53.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:35.18 |
(-4.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Malou Steffensen |
2008 |
Holstebro Svømme Club |
+0.94 |
186 |
3:33.19 |
+56.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anna Emilia Danevad |
2008 |
Kristiansand SA |
+0.85 |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
Afsæt på mave 75m |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 01-10-2022 12:24:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 200m Medley Damer 16-17 år - Final |
|
|
Sponsor |
Revision Limfjord |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stævnere |
2:14.29 |
|
|
|
Katrine Holm Sørensen |
|
Esbjerg |
|
01-01-2013 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Karoline Kjelstrup |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.75 |
667 |
2:19.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:16.15 |
(+3.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emilie Pedersen |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.71 |
532 |
2:30.37 |
+10.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:32.85 |
(-2.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Helene Halvorsen Vestberg |
2006 |
SK Team Sør |
+0.75 |
497 |
2:33.81 |
+14.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.13 |
(+0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sofia Gad |
2007 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.76 |
471 |
2:36.62 |
+17.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:38.62 |
(-2.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Selma Nygreen Sakic |
2006 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.74 |
394 |
2:46.09 |
+26.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:50.88 |
(-4.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anna Dziubenko |
2007 |
Kristiansand SA |
+0.73 |
366 |
2:50.26 |
+30.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:54.61 |
(-4.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mia Glerup Nielsen |
2007 |
Aars Svømmeklub |
+0.71 |
326 |
2:57.06 |
+37.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:51.40 |
(+5.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Therese Baird |
2007 |
Thisted Svømmeklub |
+0.75 |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
2 Crawltag f/ vending 75 |
|
|
|
|
- |
|
Caroline Lærkegaard Hyltoft |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 01-10-2022 12:24:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 200m Medley Damer 18 og ældre - Final |
|
|
Sponsor |
Revision Limfjord |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stævnere |
2:14.29 |
|
|
|
Katrine Holm Sørensen |
|
Esbjerg |
|
01-01-2013 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Fenja Romanski |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.76 |
694 |
2:17.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:16.42 |
(+1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Thea Søe Bach |
2002 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.67 |
606 |
2:23.93 |
+6.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.06 |
(+1.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Matilde Bager |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.78 |
577 |
2:26.31 |
+8.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.09 |
(+3.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Karoline L. Kristensen |
2003 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.80 |
555 |
2:28.25 |
+10.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.57 |
(+1.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Cecilie Nørgaard Frost |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.76 |
549 |
2:28.78 |
+11.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.58 |
(-1.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Maja Bech Færløv Andersen |
2005 |
Svømmeklubben SMUT Terndru |
+0.77 |
386 |
2:47.25 |
+29.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:46.53 |
(+0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Stephanie de Bruijn |
2005 |
Herning Svømmeklub |
+0.67 |
341 |
2:54.28 |
+36.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:57.03 |
(-2.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Olivia Augustinus |
2004 |
Thisted Svømmeklub |
+0.68 |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
Ej samt. berøring 150m |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 01-10-2022 12:24:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
01-10-2022 12:24.09 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Thyhallen |
Arrangør |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
30. sep 2022 to 2. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 50m Frisvømning Herrer 13 og yngre - Final |
|
|
Sponsor |
Thisted Bryghus |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stævnere |
22.84 |
|
|
Victor B. Bromer |
|
Aalborg |
|
01-01-2019 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elias Egeberg |
2010 |
Thisted Svømmeklub |
+0.76 |
202 |
34.34 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.55 |
(-2.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jonathan Ljosland Vatne |
2011 |
Kristiansand SA |
+0.79 |
129 |
39.80 |
+5.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.39 |
(-4.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tobias Hundahl Gravesen |
2011 |
Thisted Svømmeklub |
+0.63 |
87 |
45.47 |
+11.13 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Noah Holm |
2013 |
Thisted Svømmeklub |
+0.91 |
65 |
49.99 |
+15.65 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Gustav Andersen |
2011 |
Thisted Svømmeklub |
+0.79 |
64 |
50.21 |
+15.87 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
William Gade |
2011 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
Tyvstart |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 01-10-2022 12:27:42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 50m Frisvømning Herrer 14 år - Final |
|
|
Sponsor |
Thisted Bryghus |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stævnere |
22.84 |
|
|
Victor B. Bromer |
|
Aalborg |
|
01-01-2019 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Storm Sall Okkels |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.64 |
353 |
28.50 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.68 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alexander Bjerre |
2009 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.80 |
344 |
28.77 |
+0.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.41 |
(+0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Storm Mandrup Ozimek |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.89 |
271 |
31.12 |
+2.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.05 |
(-0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sander Thygesen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
+0.64 |
249 |
32.01 |
+3.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.45 |
(-0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 01-10-2022 12:27:42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 50m Frisvømning Herrer 15 år - Final |
|
|
Sponsor |
Thisted Bryghus |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stævnere |
22.84 |
|
|
Victor B. Bromer |
|
Aalborg |
|
01-01-2019 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sigurd S. Kristensen |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.80 |
512 |
25.20 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.13 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Martin Kjær Thorsen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.68 |
424 |
26.82 |
+1.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.94 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Felix Yung K Gotfredsen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.65 |
404 |
27.25 |
+2.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.50 |
(-0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alexander Yung K Gotfreds |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.63 |
362 |
28.27 |
+3.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.18 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Niels Andreasen |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.64 |
359 |
28.35 |
+3.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.62 |
(-1.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Christian Ekander |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.71 |
355 |
28.45 |
+3.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.47 |
(-0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Rasmus Brandt Jensen |
2008 |
Aars Svømmeklub |
+0.81 |
336 |
28.97 |
+3.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.84 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Gustav Falk Olesen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.70 |
318 |
29.52 |
+4.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.17 |
(+0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emil Valters Peca |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.74 |
307 |
29.87 |
+4.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.48 |
(-0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sander Drews |
2008 |
Brønderslev SK08 |
+0.77 |
307 |
29.88 |
+4.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.66 |
(-0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Alfred Hørlück |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.70 |
302 |
30.03 |
+4.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.45 |
(+0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Jakob Rickers |
2008 |
Aarhus Swim - IHF |
+0.75 |
290 |
30.44 |
+5.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.03 |
(+2.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Vitus Kirkegaard |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.78 |
264 |
31.41 |
+6.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.64 |
(-0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Hjalte Damgaard |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.67 |
230 |
32.88 |
+7.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.40 |
(-0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Magnus Stokholm |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
+0.88 |
119 |
40.95 |
+15.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 01-10-2022 12:27:42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 50m Frisvømning Herrer 16 år - Final |
|
|
Sponsor |
Thisted Bryghus |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stævnere |
22.84 |
|
|
Victor B. Bromer |
|
Aalborg |
|
01-01-2019 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
=1 |
|
Sophus Henningsen |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
+0.68 |
521 |
25.04 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.31 |
(+0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=1 |
|
Nicklas Lorentsen Mikkelsen |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.72 |
521 |
25.04 |
= |
|
|
|
|
|
Entry time: 24.30 |
(+0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
William Bundgaard |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.67 |
426 |
26.78 |
+1.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.82 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Marcus Munk |
2007 |
Thisted Svømmeklub |
+0.62 |
424 |
26.82 |
+1.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.45 |
(+0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Rasmus Norup |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.64 |
422 |
26.86 |
+1.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.54 |
(+0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Felix Piontkowitz |
2007 |
Struer Svømmeklub |
+0.70 |
385 |
27.69 |
+2.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.66 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Maksims Roscins |
2007 |
Randaberg IL |
+0.77 |
350 |
28.58 |
+3.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.03 |
(-2.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Magnus Karlberg |
2007 |
Herning Svømmeklub |
+0.76 |
337 |
28.95 |
+3.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.56 |
(+0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sebastian Stilling |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
+0.65 |
335 |
29.01 |
+3.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.74 |
(-0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 01-10-2022 12:27:42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 50m Frisvømning Herrer 17-18 år - Final |
|
|
Sponsor |
Thisted Bryghus |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stævnere |
22.84 |
|
|
Victor B. Bromer |
|
Aalborg |
|
01-01-2019 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gustav Dalby Østerberg |
2005 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.72 |
580 |
24.17 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 23.44 |
(+0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oskar Erklev |
2005 |
SK Team Sør |
+0.67 |
545 |
24.67 |
+0.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 24.94 |
(-0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nikolaj Rytger Knudsen |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.71 |
531 |
24.89 |
+0.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 24.51 |
(+0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Christoffer P. Voldbjerg |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.63 |
526 |
24.96 |
+0.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 24.98 |
(-0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Morten H. Kobbelgaard |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.68 |
514 |
25.16 |
+0.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 24.06 |
(+1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Søren Winther Hald |
2005 |
Holstebro Svømme Club |
+0.68 |
474 |
25.85 |
+1.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 25.97 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
William Jensen |
2005 |
Thisted Svømmeklub |
+0.75 |
419 |
26.94 |
+2.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.24 |
(+0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Theis Lindhardt |
2006 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.74 |
403 |
27.29 |
+3.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.51 |
(-0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sebastian Larsen |
2006 |
Vågsbygd SLK |
+0.77 |
398 |
27.40 |
+3.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.22 |
(-0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
David Ommundsen |
2005 |
Vågsbygd SLK |
+0.81 |
394 |
27.49 |
+3.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.07 |
(-0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Noah Taylor Hemsborg Skar |
2005 |
Kristiansand SA |
+0.67 |
385 |
27.69 |
+3.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.36 |
(+0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Dan Skov |
2006 |
Holstebro Svømme Club |
+0.79 |
375 |
27.94 |
+3.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.49 |
(+0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Noah Markussen |
2006 |
Aars Svømmeklub |
+0.73 |
355 |
28.47 |
+4.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.82 |
(+1.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Sebastian Thielst |
2005 |
Brønderslev SK08 |
+0.78 |
326 |
29.27 |
+5.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.56 |
(-0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 01-10-2022 12:27:42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 50m Frisvømning Herrer 19 og ældre - Final |
|
|
Sponsor |
Thisted Bryghus |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stævnere |
22.84 |
|
|
Victor B. Bromer |
|
Aalborg |
|
01-01-2019 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kasper Johnsen |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.70 |
608 |
23.79 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 22.29 |
(+1.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Martin H. Abel |
2001 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.63 |
581 |
24.16 |
+0.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 22.35 |
(+1.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Birk Lee Johansen |
2002 |
SK Team Sør |
+0.65 |
578 |
24.20 |
+0.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 24.50 |
(-0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mathias Rasmussen |
2001 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.65 |
553 |
24.56 |
+0.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 23.87 |
(+0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lucas Setekleiv Paturel |
2004 |
SK Team Sør |
+0.64 |
520 |
25.06 |
+1.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 24.22 |
(+0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tobias Vestby Jensen |
2003 |
Aars Svømmeklub |
+0.71 |
450 |
26.30 |
+2.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 25.89 |
(+0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Aleksander Hille |
2004 |
Vågsbygd SLK |
+0.73 |
415 |
27.01 |
+3.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.05 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
William Mikkelsen |
2004 |
Thisted Svømmeklub |
+0.69 |
334 |
29.04 |
+5.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.32 |
(-0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 01-10-2022 12:27:42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
01-10-2022 12:27.47 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Thyhallen |
Arrangør |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
30. sep 2022 to 2. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 50m Frisvømning Damer 12 og yngre - Final |
|
|
Sponsor |
Sparekassen Thy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stævnere |
24.52 |
|
|
Julie Kepp Jensen |
|
A6 |
|
01-01-2018 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lærke Stubben Broberg |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.76 |
379 |
31.66 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.56 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Caroline Sangelberg Fausing |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.72 |
209 |
38.58 |
+6.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.12 |
(-3.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Caroline Ishøi |
2011 |
Struer Svømmeklub |
+0.72 |
179 |
40.66 |
+9.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.61 |
(-1.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Siri Christensen |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.74 |
161 |
42.09 |
+10.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.60 |
(-1.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ida Carlson |
2012 |
Struer Svømmeklub |
+0.74 |
157 |
42.44 |
+10.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.69 |
(-1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Inger Ravnborg |
2012 |
Thisted Svømmeklub |
+0.79 |
58 |
59.08 |
+27.42 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Louise Krog Andersen |
2012 |
Thisted Svømmeklub |
+0.86 |
52 |
1:01.14 |
+29.48 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kerttu Aalto |
2012 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.47 |
|
|
DSQ |
|
|
|
Tyvstart |
|
|
|
|
- |
|
Clara Olivia Vestergaard Ander |
2013 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Isabella Munk |
2011 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 01-10-2022 12:49:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 50m Frisvømning Damer 13 år - Final |
|
|
Sponsor |
Sparekassen Thy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stævnere |
24.52 |
|
|
Julie Kepp Jensen |
|
A6 |
|
01-01-2018 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Linnea Otilie Thorstensen Glen |
2010 |
Vågsbygd SLK |
+0.71 |
435 |
30.26 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.07 |
(-0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Filippa Læborg |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.77 |
231 |
37.36 |
+7.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.49 |
(-3.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Andrea Nættermann |
2010 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.88 |
227 |
37.57 |
+7.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.61 |
(-1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ida Marie Ildal Djørup |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.83 |
212 |
38.43 |
+8.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.69 |
(-2.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lena Piontkowitz |
2010 |
Struer Svømmeklub |
+0.63 |
89 |
51.31 |
+21.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.39 |
(-10.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 01-10-2022 12:49:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 50m Frisvømning Damer 14 år - Final |
|
|
Sponsor |
Sparekassen Thy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stævnere |
24.52 |
|
|
Julie Kepp Jensen |
|
A6 |
|
01-01-2018 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Cecilie Kehlet |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.67 |
538 |
28.19 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.38 |
(+0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ema Ilic |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.81 |
444 |
30.04 |
+1.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.37 |
(-0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Clara Nielsen |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.74 |
439 |
30.17 |
+1.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.20 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Silke Stevnhøj Sommer |
2009 |
Herning Svømmeklub |
+0.67 |
436 |
30.22 |
+2.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.24 |
(-0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Bettina Gundersen |
2009 |
Kristiansand SA |
+0.71 |
411 |
30.82 |
+2.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.41 |
(-0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Silja Bregenov |
2009 |
Aarhus Swim - IHF |
+0.74 |
399 |
31.13 |
+2.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.40 |
(-0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Laura Winum Andersen |
2009 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.78 |
392 |
31.33 |
+3.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.83 |
(-0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sofie Egholm |
2009 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.69 |
367 |
32.00 |
+3.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.15 |
(-0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Johanne Øland Frøkjær |
2009 |
Thisted Svømmeklub |
+0.76 |
366 |
32.03 |
+3.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.89 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Liv Lade Keller |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.85 |
345 |
32.67 |
+4.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.21 |
(-0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Lærke Rytger Knudsen |
2009 |
Aars Svømmeklub |
+0.85 |
303 |
34.12 |
+5.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.57 |
(+1.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Mia Dybro |
2009 |
Brønderslev SK08 |
+0.87 |
294 |
34.47 |
+6.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.46 |
(-0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ellen Hjarsbæk Hansen |
2009 |
Holstebro Svømme Club |
+0.89 |
282 |
34.96 |
+6.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.19 |
(-0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Matilde Gårdbo Hellegaard |
2009 |
Brønderslev SK08 |
+0.78 |
263 |
35.78 |
+7.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.96 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ida Borg Andersen |
2009 |
Aars Svømmeklub |
+0.81 |
225 |
37.67 |
+9.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.35 |
(+0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Caroline Myrup Pedersen |
2009 |
Aars Svømmeklub |
+0.89 |
204 |
38.91 |
+10.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.72 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ingrid Møldrup Bering |
2009 |
Brønderslev SK08 |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Amalie Hundahl Gravesen |
2009 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Melanie Sørensen |
2009 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 01-10-2022 12:49:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 50m Frisvømning Damer 15 år - Final |
|
|
Sponsor |
Sparekassen Thy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stævnere |
24.52 |
|
|
Julie Kepp Jensen |
|
A6 |
|
01-01-2018 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Freja Jørgensen |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
+0.75 |
535 |
28.24 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.59 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Astrid Ellyn Hopkins |
2008 |
Vågsbygd SLK |
+0.69 |
512 |
28.65 |
+0.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.64 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nadia Bager |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
+0.76 |
503 |
28.83 |
+0.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.91 |
(-1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Victoria Andersen Krabbe |
2008 |
Holstebro Svømme Club |
+0.81 |
490 |
29.08 |
+0.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.95 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Karoline Iversen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.78 |
440 |
30.13 |
+1.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.61 |
(+0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anna Katrine Willems |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.63 |
430 |
30.37 |
+2.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.08 |
(+1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nanna Rønnow |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.73 |
419 |
30.62 |
+2.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.67 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alma Kruse |
2008 |
Holstebro Svømme Club |
+0.76 |
413 |
30.78 |
+2.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.23 |
(-0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mie Kibsgaard |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
+0.79 |
409 |
30.89 |
+2.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.41 |
(-1.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Carlijn Loeven |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.82 |
390 |
31.38 |
+3.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.51 |
(+0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Johanne Ishøi |
2008 |
Struer Svømmeklub |
+0.70 |
363 |
32.13 |
+3.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.70 |
(+0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Lina Riiser Javnes |
2008 |
Vågsbygd SLK |
+0.75 |
342 |
32.77 |
+4.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.34 |
(+0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Silke Østrup |
2008 |
Aarhus Swim - IHF |
+0.74 |
318 |
33.58 |
+5.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.63 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Helene Munk Barfod |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.80 |
294 |
34.48 |
+6.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.11 |
(-1.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Aino Aalto |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.65 |
290 |
34.64 |
+6.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.43 |
(+0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Lone Thorbjørnsen Nygård |
2008 |
Kristiansand SA |
+0.65 |
279 |
35.05 |
+6.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.78 |
(-1.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Johanne S. Geiger |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.86 |
275 |
35.24 |
+7.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.38 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Frida Sand Kloster |
2008 |
Struer Svømmeklub |
+0.76 |
264 |
35.73 |
+7.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.71 |
(-0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Mathilde Pedersen |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
+0.75 |
263 |
35.76 |
+7.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.85 |
(-4.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Louise Jeppesen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.72 |
257 |
36.06 |
+7.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.43 |
(+1.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Sarah Bennetsen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.75 |
244 |
36.69 |
+8.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.50 |
(+3.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Aasta Jortveit |
2008 |
Vågsbygd SLK |
+0.74 |
221 |
37.90 |
+9.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.70 |
(-1.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Karen Margrethe Ringberg Mo |
2008 |
Brønderslev SK08 |
+0.83 |
191 |
39.80 |
+11.56 |
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Esther Nørmølle Dissing |
2008 |
Aars Svømmeklub |
+0.89 |
181 |
40.52 |
+12.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.32 |
(+0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Signe Laursen |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.64 |
|
|
DSQ |
|
|
|
Tyvstart |
|
|
|
|
- |
|
Philippa Vejby Krabbenhøft |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 01-10-2022 12:49:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 50m Frisvømning Damer 16-17 år - Final |
|
|
Sponsor |
Sparekassen Thy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stævnere |
24.52 |
|
|
Julie Kepp Jensen |
|
A6 |
|
01-01-2018 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emilie Pedersen |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.68 |
603 |
27.14 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.58 |
(+0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Luanna Russo |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.74 |
582 |
27.46 |
+0.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.45 |
(-0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anna Dora Bernsdorf |
2006 |
Thisted Svømmeklub |
+0.71 |
532 |
28.29 |
+1.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.97 |
(+0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Therese Baird |
2007 |
Thisted Svømmeklub |
+0.76 |
521 |
28.48 |
+1.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.31 |
(+1.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Beatrice Buhr Müller |
2006 |
Thisted Svømmeklub |
+0.75 |
475 |
29.38 |
+2.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.95 |
(+0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Andrea Kramer Liboriussen |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
+0.79 |
468 |
29.53 |
+2.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.81 |
(-0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Astrid O. Thomassen |
2007 |
Thisted Svømmeklub |
+0.72 |
456 |
29.78 |
+2.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.13 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Liv Hjorth Jørgensen |
2007 |
Herning Svømmeklub |
+0.65 |
448 |
29.95 |
+2.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.05 |
(+0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mathilde Lucassen |
2007 |
Aars Svømmeklub |
+0.64 |
431 |
30.34 |
+3.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.26 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=10 |
|
Patricia Nættermann |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.79 |
427 |
30.43 |
+3.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.91 |
(+0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=10 |
|
Julie Norman Ramer |
2007 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.74 |
427 |
30.43 |
+3.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.34 |
(+1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Amanda Holmberg |
2007 |
Aars Svømmeklub |
+0.65 |
414 |
30.75 |
+3.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.16 |
(+0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Silje Drechsler |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
+0.72 |
371 |
31.91 |
+4.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.44 |
(+1.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Matilde Christiansen |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.76 |
348 |
32.57 |
+5.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.79 |
(-0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Freja Lucassen |
2007 |
Aars Svømmeklub |
+0.66 |
|
|
DSQ |
|
|
|
Tyvstart |
|
|
|
|
- |
|
Julie Ravn Holst |
2007 |
Aarhus Swim - HEI |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 01-10-2022 12:49:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 50m Frisvømning Damer 18 og ældre - Final |
|
|
Sponsor |
Sparekassen Thy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stævnere |
24.52 |
|
|
Julie Kepp Jensen |
|
A6 |
|
01-01-2018 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Helena V. Elling |
2000 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.69 |
630 |
26.74 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.79 |
(+0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alexandra Peter |
2002 |
Randaberg IL |
+0.68 |
558 |
27.85 |
+1.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.25 |
(+0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=3 |
|
Cecilie Nørgaard Frost |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.72 |
539 |
28.16 |
+1.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.59 |
(+0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=3 |
|
Karoline L. Kristensen |
2003 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.71 |
539 |
28.16 |
+1.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.69 |
(-0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emilie Furuborg |
2004 |
SK Team Sør |
+0.77 |
509 |
28.70 |
+1.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.54 |
(+0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emma Kutsko Jensen |
2004 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.76 |
470 |
29.48 |
+2.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.00 |
(+1.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Stephanie de Bruijn |
2005 |
Herning Svømmeklub |
+0.62 |
442 |
30.08 |
+3.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.27 |
(+0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Liva Lauridsen Vorgod |
2005 |
Svømmeklubben SMUT Terndru |
+0.86 |
438 |
30.18 |
+3.44 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Maja Bech Færløv Andersen |
2005 |
Svømmeklubben SMUT Terndru |
+0.74 |
377 |
31.72 |
+4.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.66 |
(+1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Michelle Bloch Sørensen |
2004 |
Svømmeklubben SMUT Terndru |
+0.73 |
371 |
31.91 |
+5.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.05 |
(+0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sara Kokholm |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.81 |
370 |
31.94 |
+5.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.42 |
(+0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sara Bundgaard |
2003 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 01-10-2022 12:49:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
01-10-2022 12:49.38 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Thyhallen |
Arrangør |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
30. sep 2022 to 2. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 200m Rygsvømning Herrer 14 år - Final |
|
|
Sponsor |
Den Gamle Slagter |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stævnere |
1:59.89 |
|
|
|
Victor B. Bromer |
|
Aalborg |
|
01-01-2014 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Konrad Nejmann-Holst |
2009 |
Thisted Svømmeklub |
+0.74 |
161 |
3:14.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oliver Kassow |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.62 |
141 |
3:22.56 |
+8.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 01-10-2022 13:04:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 200m Rygsvømning Herrer 15 år - Final |
|
|
Sponsor |
Den Gamle Slagter |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stævnere |
1:59.89 |
|
|
|
Victor B. Bromer |
|
Aalborg |
|
01-01-2014 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mykola Rachok |
2008 |
Kristiansand SA |
+0.74 |
435 |
2:19.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ivan Pedersen |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
+0.68 |
358 |
2:28.72 |
+9.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.06 |
(-6.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Didrik Pedersen |
2008 |
Kristiansand SA |
+0.72 |
176 |
3:08.45 |
+49.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:25.57 |
(-17.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Magnus Lindberg |
2008 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.75 |
174 |
3:08.87 |
+49.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:30.97 |
(-22.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 01-10-2022 13:04:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 200m Rygsvømning Herrer 16 år - Final |
|
|
Sponsor |
Den Gamle Slagter |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stævnere |
1:59.89 |
|
|
|
Victor B. Bromer |
|
Aalborg |
|
01-01-2014 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nicklas Lorentsen Mikkelsen |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.73 |
423 |
2:20.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:21.30 |
(-0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lukas Bøgh Worup |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.82 |
382 |
2:25.49 |
+4.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:29.81 |
(-4.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 01-10-2022 13:04:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 200m Rygsvømning Herrer 17-18 år - Final |
|
|
Sponsor |
Den Gamle Slagter |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stævnere |
1:59.89 |
|
|
|
Victor B. Bromer |
|
Aalborg |
|
01-01-2014 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sebastian Jørgensen |
2005 |
Thisted Svømmeklub |
+0.67 |
519 |
2:11.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:09.56 |
(+1.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Christoffer P. Voldbjerg |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.75 |
418 |
2:21.24 |
+9.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:21.87 |
(-0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Andreas Lindgaard Nielsen |
2005 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.60 |
355 |
2:29.09 |
+17.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.98 |
(+8.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lasse Hjorth Jørgensen |
2006 |
Herning Svømmeklub |
+0.68 |
323 |
2:33.80 |
+22.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.44 |
(+11.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sebastian Thielst |
2005 |
Brønderslev SK08 |
+0.66 |
284 |
2:40.58 |
+29.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 01-10-2022 13:04:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 200m Rygsvømning Herrer 19 og ældre - Final |
|
|
Sponsor |
Den Gamle Slagter |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stævnere |
1:59.89 |
|
|
|
Victor B. Bromer |
|
Aalborg |
|
01-01-2014 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kasper Johnsen |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.62 |
538 |
2:09.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:02.56 |
(+7.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Asger Mathiasen |
2004 |
Thisted Svømmeklub |
+0.60 |
501 |
2:12.91 |
+3.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:10.97 |
(+1.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sigurd Olav Borgstrøm |
2002 |
Randaberg IL |
+0.71 |
498 |
2:13.18 |
+3.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:11.12 |
(+2.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 01-10-2022 13:04:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
01-10-2022 13:05.02 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Thyhallen |
Arrangør |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
30. sep 2022 to 2. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 200m Rygsvømning Damer 12 og yngre - Final |
|
|
Sponsor |
Sportigan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stævnere |
2:08.56 |
|
|
|
Mie Ø. Nielsen |
|
Aalborg |
|
01-01-2013 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Malin Trystsen-Nemati |
2011 |
Kristiansand SA |
+0.98 |
119 |
4:01.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 01-10-2022 13:22:24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 200m Rygsvømning Damer 13 år - Final |
|
|
Sponsor |
Sportigan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stævnere |
2:08.56 |
|
|
|
Mie Ø. Nielsen |
|
Aalborg |
|
01-01-2013 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anni Ruohan Zou |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.70 |
383 |
2:43.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.54 |
(+1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Julie Mikkelsen |
2010 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.79 |
320 |
2:53.83 |
+10.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:13.72 |
(-19.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Josefine Bak Mathiasen |
2010 |
Struer Svømmeklub |
+0.72 |
319 |
2:53.93 |
+10.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:58.22 |
(-4.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Frida Sørensen |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.74 |
236 |
3:12.21 |
+28.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:24.23 |
(-12.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Eline Åsland-Haugen |
2010 |
Kristiansand SA |
+0.71 |
152 |
3:42.57 |
+58.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 01-10-2022 13:22:24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 200m Rygsvømning Damer 14 år - Final |
|
|
Sponsor |
Sportigan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stævnere |
2:08.56 |
|
|
|
Mie Ø. Nielsen |
|
Aalborg |
|
01-01-2013 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Katrine Sander |
2009 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.56 |
384 |
2:43.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.51 |
(-1.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ronja Isabel Danevad |
2009 |
Kristiansand SA |
+0.69 |
365 |
2:46.28 |
+2.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.23 |
(+2.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Amanda Pedersen |
2009 |
Thisted Svømmeklub |
+0.65 |
358 |
2:47.43 |
+3.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:50.83 |
(-3.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Laura Junker |
2009 |
Brønderslev SK08 |
+0.75 |
319 |
2:53.94 |
+10.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Celia Pettersen Ueland |
2009 |
Kristiansand SA |
+0.77 |
281 |
3:01.50 |
+17.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:56.58 |
(+4.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Freya Jensen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
+0.64 |
273 |
3:03.18 |
+19.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:01.96 |
(+1.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Karoline Sander Andersen |
2009 |
Thisted Svømmeklub |
+0.99 |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 01-10-2022 13:22:24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 200m Rygsvømning Damer 15 år - Final |
|
|
Sponsor |
Sportigan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stævnere |
2:08.56 |
|
|
|
Mie Ø. Nielsen |
|
Aalborg |
|
01-01-2013 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nicoline Aarup Høeg |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.76 |
512 |
2:28.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:32.60 |
(-4.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Caroline K. Sørensen |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
+0.65 |
452 |
2:34.95 |
+6.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.67 |
(-0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frederikke Bech Norvin |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.70 |
442 |
2:36.12 |
+7.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:41.14 |
(-5.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Iben Thomasen |
2008 |
Brønderslev SK08 |
+0.86 |
401 |
2:41.17 |
+12.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:46.00 |
(-4.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tiril Austvik Fuglestein |
2008 |
Vågsbygd SLK |
+0.85 |
393 |
2:42.32 |
+13.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.41 |
(+1.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alberte Bøgeskov Johnsen |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.67 |
354 |
2:48.01 |
+19.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:50.70 |
(-2.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nanna Rønnow |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.72 |
339 |
2:50.44 |
+21.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.56 |
(+4.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Melanie Frank |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
326 |
2:52.72 |
+24.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:49.64 |
(+3.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Kathrine Bak Mathiasen |
2008 |
Struer Svømmeklub |
|
320 |
2:53.74 |
+25.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:00.00 |
(-6.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Asta Klemmensen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.70 |
308 |
2:56.02 |
+27.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:59.73 |
(-3.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Esther Kristensen |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.68 |
286 |
3:00.51 |
+31.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:06.14 |
(-5.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Anna Emilia Danevad |
2008 |
Kristiansand SA |
+0.78 |
260 |
3:06.19 |
+37.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:00.73 |
(+5.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Lone Thorbjørnsen Nygård |
2008 |
Kristiansand SA |
+0.87 |
247 |
3:09.42 |
+40.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:04.45 |
(+4.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Helene Munk Barfod |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.66 |
219 |
3:17.27 |
+48.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:37.19 |
(-19.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 01-10-2022 13:22:24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 200m Rygsvømning Damer 16-17 år - Final |
|
|
Sponsor |
Sportigan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stævnere |
2:08.56 |
|
|
|
Mie Ø. Nielsen |
|
Aalborg |
|
01-01-2013 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rikke Friis Kanstrup |
2006 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.66 |
681 |
2:15.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:15.50 |
(-0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emma Brogaard Krogh |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.73 |
646 |
2:17.57 |
+2.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.96 |
(-7.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Karoline Kjelstrup |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.84 |
570 |
2:23.41 |
+8.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:27.16 |
(-3.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Victoria Amdi Brinkmann |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.59 |
545 |
2:25.60 |
+10.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.11 |
(+3.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Julia Askland Raanes |
2006 |
SK Team Sør |
+0.74 |
538 |
2:26.22 |
+11.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.78 |
(+1.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Caroline Lærkegaard Hyltoft |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.69 |
521 |
2:27.80 |
+12.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.75 |
(+3.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Laura Mikkelsen |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
+0.71 |
505 |
2:29.30 |
+14.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:27.67 |
(+1.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emilie Hundahl Gravesen |
2007 |
Thisted Svømmeklub |
|
478 |
2:32.02 |
+16.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.97 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Nikoline Hedelund Madsen |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.64 |
427 |
2:37.89 |
+22.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.30 |
(+2.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emma Andersen |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.65 |
424 |
2:38.25 |
+23.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.60 |
(-2.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Amanda Revheim-Foss |
2006 |
Kristiansand SA |
+0.85 |
423 |
2:38.36 |
+23.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.57 |
(-1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ida-Marie J. C. Hansen |
2007 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.97 |
416 |
2:39.26 |
+24.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Freja Lucassen |
2007 |
Aars Svømmeklub |
+0.64 |
405 |
2:40.63 |
+25.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.42 |
(-2.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Anna Dziubenko |
2007 |
Kristiansand SA |
+0.83 |
320 |
2:53.75 |
+38.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.32 |
(+6.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Reinike Veenstra |
2006 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.80 |
257 |
3:06.98 |
+51.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:58.05 |
(+8.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 01-10-2022 13:22:24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 200m Rygsvømning Damer 18 og ældre - Final |
|
|
Sponsor |
Sportigan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stævnere |
2:08.56 |
|
|
|
Mie Ø. Nielsen |
|
Aalborg |
|
01-01-2013 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ingrid Elise Borgstrøm |
2004 |
Randaberg IL |
+0.93 |
695 |
2:14.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:13.93 |
(+0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Helena Rosendahl Bach |
2000 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.76 |
693 |
2:14.39 |
+0.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:16.23 |
(-1.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Louise Lie Thisted |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.59 |
557 |
2:24.55 |
+10.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.78 |
(+3.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Olivia Augustinus |
2004 |
Thisted Svømmeklub |
+0.64 |
452 |
2:34.92 |
+20.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.68 |
(+6.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emma Ploug Rasmussen |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.90 |
268 |
3:04.29 |
+50.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:56.62 |
(+7.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 01-10-2022 13:22:24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
01-10-2022 13:22.44 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Thyhallen |
Arrangør |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
30. sep 2022 to 2. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 4x50m Medley Herrer 14 og yngre - Final |
|
Sponsor |
Klaus Guldsmed |
|
|
|
|
|
|
|
Stævnere |
1:40.48 |
|
|
AGF Herrer 1 |
|
Agfs Svømmeafdeling |
Thyhallen (DEN) |
02-10-2021 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Aarhus Swim Kids drenge 1 |
14 |
Aarhus Swim |
|
|
|
256 |
|
|
2:21.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Storm Sall Okkels |
2009 |
0955BD |
+0.60 |
34.05 |
|
|
|
|
34.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Albert Grove |
2009 |
0933BD |
+0.50 |
39.33 |
|
|
|
|
1:13.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
William D. Lindberg |
2009 |
0909BD |
+0.62 |
40.73 |
|
|
|
|
1:54.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alexander Bjerre |
2009 |
0999AA |
+0.64 |
27.69 |
|
|
|
|
2:21.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aalborg Drenge 3 |
14 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
227 |
|
|
2:27.59 |
+5.79 |
|
|
|
|
Storm Mandrup Ozimek |
2009 |
0921BE |
+0.76 |
38.84 |
|
|
|
|
38.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Herman Höhle Hjulskov |
2009 |
0945BC |
+0.81 |
39.68 |
|
|
|
|
1:18.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Søren B. Andersen |
2009 |
0909AD |
+0.39 |
33.32 |
|
|
|
|
1:51.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frederik Lauritz Thomsen |
2010 |
1005AK |
+0.38 |
35.75 |
|
|
|
|
2:27.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 01-10-2022 13:41:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 4x50m Medley Herrer 15-16 år - Final |
|
Sponsor |
Klaus Guldsmed |
|
|
|
|
|
|
|
Stævnere |
1:40.48 |
|
|
AGF Herrer 1 |
|
Agfs Svømmeafdeling |
Thyhallen (DEN) |
02-10-2021 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Aalborg drenge 1 |
16 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
484 |
|
|
1:54.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Sigurd S. Kristensen |
2008 |
0869AD |
+0.84 |
28.96 |
|
|
|
|
28.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Rasmus Starcke Jeppesen |
2008 |
0813AI |
+0.73 |
33.23 |
|
|
|
|
1:02.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
William Bundgaard |
2007 |
0717AE |
+0.23 |
27.42 |
|
|
|
|
1:29.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nicklas Lorentsen Mikkelsen |
2007 |
0725AI |
+0.80 |
25.13 |
|
|
|
|
1:54.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aalborg drenge 2 |
16 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
397 |
|
|
2:02.56 |
+7.82 |
|
|
|
|
Lukas Bøgh Worup |
2007 |
0705AL |
+0.69 |
31.91 |
|
|
|
|
31.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ludvig Møller |
2007 |
0735AI |
+0.37 |
35.19 |
|
|
|
|
1:07.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Storm Jensen |
2007 |
0773AE |
+0.31 |
28.62 |
|
|
|
|
1:35.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rasmus Norup |
2007 |
0781AI |
+0.49 |
26.84 |
|
|
|
|
2:02.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aarhus Swim drenge 1 |
16 |
Aarhus Swim |
|
|
|
396 |
|
|
2:02.65 |
+7.91 |
|
|
|
|
Mads Røddik Thøgersen |
2007 |
0761AO |
+0.66 |
29.85 |
|
|
|
|
29.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Niels Andreasen |
2008 |
0837AO |
+0.40 |
34.62 |
|
|
|
|
1:04.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christian Ekander |
2008 |
0833AO |
+0.56 |
29.95 |
|
|
|
|
1:34.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oscar Persson |
2008 |
0803AL |
+0.51 |
28.23 |
|
|
|
|
2:02.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Herning Drenge 1 |
16 |
Herning Svømmeklub |
|
|
|
363 |
|
|
2:06.36 |
+11.62 |
|
|
|
|
Magnus Karlberg |
2007 |
0797AN |
+0.77 |
34.71 |
|
|
|
|
34.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alexander Yung K Gotfreds |
2008 |
0887AK |
+0.43 |
34.26 |
|
|
|
|
1:08.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Martin Kjær Thorsen |
2008 |
0891AK |
+0.55 |
30.25 |
|
|
|
|
1:39.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Felix Yung K Gotfredsen |
2008 |
0889AK |
+0.23 |
27.14 |
|
|
|
|
2:06.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
HSC Herrer 1 |
16 |
Holstebro Svømme Club |
|
|
|
275 |
|
|
2:18.50 |
+23.76 |
|
|
|
|
Jonas Golczyk Jensen |
2007 |
0731AK |
+0.81 |
34.48 |
|
|
|
|
34.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sebastian Stilling |
2007 |
0775AP |
+0.19 |
34.26 |
|
|
|
|
1:08.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sophus Henningsen |
2007 |
0789AA |
+0.29 |
27.55 |
|
|
|
|
1:36.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malthe Schaaf |
2008 |
0855AR |
+0.27 |
42.21 |
|
|
|
|
2:18.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Thisted Herre 2 |
16 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
246 |
|
|
2:23.76 |
+29.02 |
|
|
|
|
Konrad Nejmann-Holst |
2009 |
0943BH |
|
43.88 |
|
|
|
|
43.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marcus Munk |
2007 |
0757AB |
+0.26 |
33.71 |
|
|
|
|
1:17.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ivan Pedersen |
2008 |
0887AI |
+0.30 |
30.61 |
|
|
|
|
1:48.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Elias Egeberg |
2010 |
1083AE |
+0.67 |
35.56 |
|
|
|
|
2:23.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Aarhus Swim drenge 2 |
15 |
Aarhus Swim |
|
|
|
227 |
|
|
2:27.63 |
+32.89 |
|
|
|
|
Vitus Kirkegaard |
2008 |
0829AO |
+0.81 |
39.63 |
|
|
|
|
39.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alfred Hørlück |
2008 |
0831AO |
+0.71 |
39.74 |
|
|
|
|
1:19.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jakob Rickers |
2008 |
0801AH |
+0.14 |
35.65 |
|
|
|
|
1:55.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Magnus Lindberg |
2008 |
0869AL |
+0.69 |
32.61 |
|
|
|
|
2:27.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 01-10-2022 13:41:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 4x50m Medley Herrer 17 og ældre - Final |
|
Sponsor |
Klaus Guldsmed |
|
|
|
|
|
|
|
Stævnere |
1:40.48 |
|
|
AGF Herrer 1 |
|
Agfs Svømmeafdeling |
Thyhallen (DEN) |
02-10-2021 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Aalborg Herrer 1 |
22 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
614 |
|
|
1:46.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Christian Thorhauge |
2005 |
0545AM |
+0.72 |
26.37 |
|
|
|
|
26.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Inas Ilic |
2005 |
0591AE |
+0.31 |
30.50 |
|
|
|
|
56.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lars Riisgaard-Jensen |
2004 |
0411AC |
+0.20 |
24.96 |
|
|
|
|
1:21.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mathias Rasmussen |
2001 |
0175AH |
+0.27 |
24.20 |
|
|
|
|
1:46.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Thisted Herre 1 |
19 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
538 |
|
|
1:50.79 |
+4.76 |
|
|
|
|
Asger Mathiasen |
2004 |
0427AI |
+0.58 |
30.16 |
|
|
|
|
30.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mads Sander Andersen |
2004 |
0435AR |
+0.27 |
30.78 |
|
|
|
|
1:00.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Kristian Kjær |
2005 |
0595AD |
+0.39 |
25.85 |
|
|
|
|
1:26.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Sebastian Jørgensen |
2005 |
0565AD |
+0.48 |
24.00 |
|
|
|
|
1:50.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aalborg herrer 2 |
18 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
475 |
|
|
1:55.46 |
+9.43 |
|
|
|
|
Morten H. Kobbelgaard |
2005 |
0587AG |
+0.66 |
30.33 |
|
|
|
|
30.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christoffer P. Voldbjerg |
2005 |
0545AH |
+0.25 |
32.58 |
|
|
|
|
1:02.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jonatan Schubart Nielsen |
2006 |
0655AP |
+0.35 |
27.67 |
|
|
|
|
1:30.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nikolaj Rytger Knudsen |
2006 |
0603AI |
+0.54 |
24.88 |
|
|
|
|
1:55.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kristiansand SA 1 |
18 |
Kristiansand SA |
|
|
|
461 |
|
|
1:56.67 |
+10.64 |
|
|
|
|
Yehor Fedorov |
2007 |
20402356 |
+0.76 |
29.97 |
|
|
|
|
29.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mathias Svein Petrus Heesen |
2006 |
20310242 |
+0.61 |
32.16 |
|
|
|
|
1:02.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Mykola Rachok |
2008 |
20402222 |
+0.28 |
27.13 |
|
|
|
|
1:29.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Noah Taylor Hemsborg Skar |
2005 |
10289213 |
+0.58 |
27.41 |
|
|
|
|
1:56.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aars Drenge 1 |
20 |
Aars Svømmeklub |
|
|
|
357 |
|
|
2:07.00 |
+20.97 |
|
|
|
|
Tobias Vestby Jensen |
2003 |
0309AN |
+0.74 |
32.76 |
|
|
|
|
32.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marcus Nørtoft |
2006 |
0619AS |
+0.32 |
37.58 |
|
|
|
|
1:10.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Noah Markussen |
2006 |
0657AO |
+0.64 |
30.56 |
|
|
|
|
1:40.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kristian Ølgaard |
2005 |
0549AP |
+0.23 |
26.10 |
|
|
|
|
2:07.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
S68-1, drenge |
17 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
306 |
|
|
2:13.70 |
+27.67 |
|
|
|
|
Maciej Dworzanski |
2008 |
0843AJ |
+0.69 |
34.26 |
|
|
|
|
34.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
+0.69 |
34.26 |
|
|
|
|
34.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Anders Munk Fuglsang |
2009 |
0997AF |
+0.67 |
39.47 |
|
|
|
|
1:13.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
+0.67 |
39.47 |
|
|
|
|
1:13.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Theis Lindhardt |
2006 |
0633AP |
+0.45 |
29.66 |
|
|
|
|
1:43.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
+0.45 |
29.66 |
|
|
|
|
1:43.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marcus V Andersen |
2008 |
0829AJ |
+0.54 |
30.31 |
|
|
|
|
2:13.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
+0.54 |
30.31 |
|
|
|
|
2:13.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Herning Drenge 2 |
17 |
Herning Svømmeklub |
|
|
|
304 |
|
|
2:14.01 |
+27.98 |
|
|
|
|
Emil Valters Peca |
2008 |
0869AN |
+0.64 |
34.79 |
|
|
|
|
34.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Hjalte Damgaard |
2008 |
0883AK |
+0.28 |
40.46 |
|
|
|
|
1:15.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Lasse Hjorth Jørgensen |
2006 |
0647AK |
+0.36 |
29.40 |
|
|
|
|
1:44.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gustav Falk Olesen |
2008 |
0883AN |
+0.58 |
29.36 |
|
|
|
|
2:14.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 01-10-2022 13:41:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
09-10-2022 14:25.39 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Aabybro Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Thyhallen |
Arrangør |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
30. sep 2022 to 2. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 4x50m Medley Damer 13 og yngre - Final |
|
Sponsor |
Revision Limfjord |
|
|
|
|
|
|
|
Stævnere |
1:55.61 |
|
|
A6 |
|
A6 |
|
01-01-2018 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Aalborg piger 3 |
13 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
339 |
|
|
2:26.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Anni Ruohan Zou |
2010 |
1080AJ |
+0.75 |
34.00 |
|
|
|
|
34.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maja Bager |
2010 |
1020AJ |
+0.51 |
38.92 |
|
|
|
|
1:12.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kirstine Dyg Lerup |
2010 |
1078AN |
+0.82 |
38.59 |
|
|
|
|
1:51.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frida Sørensen |
2010 |
1016AJ |
+0.31 |
35.19 |
|
|
|
|
2:26.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
S68-3, piger |
13 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
162 |
|
|
3:07.73 |
+41.03 |
|
|
|
|
Siri Christensen |
2011 |
1118AI |
+0.75 |
51.16 |
|
|
|
|
51.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Kerttu Aalto |
2012 |
1230AC |
+0.41 |
49.93 |
|
|
|
|
1:41.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Sangelberg Fausing |
2011 |
1146AE |
+0.69 |
49.48 |
|
|
|
|
2:30.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Andrea Nættermann |
2010 |
1016AL |
+0.93 |
37.16 |
|
|
|
|
3:07.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 01-10-2022 13:59:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 4x50m Medley Damer 14-15 år - Final |
|
Sponsor |
Revision Limfjord |
|
|
|
|
|
|
|
Stævnere |
1:55.61 |
|
|
A6 |
|
A6 |
|
01-01-2018 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Thisted Piger 1 |
15 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
498 |
|
|
2:09.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Caroline K. Sørensen |
2008 |
0848AJ |
+0.67 |
33.13 |
|
|
|
|
33.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Nadia Bager |
2008 |
0858AJ |
+0.23 |
36.36 |
|
|
|
|
1:09.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Freja Jørgensen |
2008 |
0858AA |
+0.05 |
29.52 |
|
|
|
|
1:39.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mie Kibsgaard |
2008 |
0830AY |
+0.46 |
30.11 |
|
|
|
|
2:09.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aarhus Swim piger 1 |
15 |
Aarhus Swim |
|
|
|
497 |
|
|
2:09.19 |
+0.07 |
|
|
|
|
Laura Winum Andersen |
2009 |
0934AC |
+0.64 |
33.10 |
|
|
|
|
33.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Katrine Willems |
2008 |
0816AL |
+0.29 |
36.29 |
|
|
|
|
1:09.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Cecilie Kehlet |
2009 |
0932AF |
+0.39 |
30.15 |
|
|
|
|
1:39.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sophie Hvergel |
2008 |
0858AU |
+0.17 |
29.65 |
|
|
|
|
2:09.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aalborg piger 1 |
15 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
456 |
|
|
2:12.95 |
+3.83 |
|
|
|
|
Frederikke Bech Norvin |
2008 |
0868AI |
+0.80 |
34.23 |
|
|
|
|
34.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ema Ilic |
2009 |
0932AC |
+0.65 |
38.02 |
|
|
|
|
1:12.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nicoline Aarup Høeg |
2008 |
0876AD |
+0.65 |
30.64 |
|
|
|
|
1:42.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Clara Nielsen |
2009 |
0962AD |
+0.49 |
30.06 |
|
|
|
|
2:12.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Aarhus Swim piger 2 |
15 |
Aarhus Swim |
|
|
|
385 |
|
|
2:20.73 |
+11.61 |
|
|
|
|
Nanna Rønnow |
2008 |
0860AU |
+0.72 |
35.88 |
|
|
|
|
35.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Silke Østrup |
2008 |
0826AU |
+0.61 |
41.58 |
|
|
|
|
1:17.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Katrine Sander |
2009 |
0946BD |
+0.26 |
31.78 |
|
|
|
|
1:49.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Silja Bregenov |
2009 |
0996BC |
+0.83 |
31.49 |
|
|
|
|
2:20.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kristiansand SA 1 |
15 |
Kristiansand SA |
|
|
|
341 |
|
|
2:26.54 |
+17.42 |
|
|
|
|
Bettina Gundersen |
2009 |
20310231 |
+0.76 |
37.44 |
|
|
|
|
37.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ronja Isabel Danevad |
2009 |
20333720 |
+0.48 |
41.04 |
|
|
|
|
1:18.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Emilia Danevad |
2008 |
20341820 |
|
38.33 |
|
|
|
|
1:56.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Olha Dziubenko |
2009 |
20402211 |
+0.39 |
29.73 |
|
|
|
|
2:26.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
HSC Piger 2 |
15 |
Holstebro Svømme Club |
|
|
|
318 |
|
|
2:29.98 |
+20.86 |
|
|
|
|
Amalie Breum Nielsen |
2009 |
0976BC |
+0.80 |
43.40 |
|
|
|
|
43.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ellen Hjarsbæk Hansen |
2009 |
0966BF |
+0.47 |
43.01 |
|
|
|
|
1:26.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Victoria Andersen Krabbe |
2008 |
0852AE |
+0.73 |
33.53 |
|
|
|
|
1:59.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Alma Kruse |
2008 |
0854AW |
+0.57 |
30.04 |
|
|
|
|
2:29.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
S68-2, piger |
15 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
310 |
|
|
2:31.16 |
+22.04 |
|
|
|
|
Aino Aalto |
2008 |
0840AT |
+0.74 |
39.19 |
|
|
|
|
39.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Astrid Munk Fuglsang |
2009 |
0994AI |
+0.70 |
42.07 |
|
|
|
|
1:21.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofie Egholm |
2009 |
0972BH |
+0.65 |
35.79 |
|
|
|
|
1:57.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Esther Kristensen |
2008 |
0848AT |
+0.62 |
34.11 |
|
|
|
|
2:31.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Herning Piger 2 |
15 |
Herning Svømmeklub |
|
|
|
303 |
|
|
2:32.35 |
+23.23 |
|
|
|
|
Johanne S. Geiger |
2008 |
0822AH |
+0.85 |
42.70 |
|
|
|
|
42.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Freya Jensen |
2009 |
0914AJ |
+0.27 |
41.60 |
|
|
|
|
1:24.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Asta Klemmensen |
2008 |
0872AI |
+0.14 |
37.57 |
|
|
|
|
2:01.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Silke Stevnhøj Sommer |
2009 |
0970BC |
+0.99 |
30.48 |
|
|
|
|
2:32.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Aarhus Swim piger 3 |
15 |
Aarhus Swim |
|
|
|
291 |
|
|
2:34.36 |
+25.24 |
|
|
|
|
Alberte Bøgeskov Johnsen |
2008 |
0832AS |
+0.71 |
36.66 |
|
|
|
|
36.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Liv Lade Keller |
2009 |
0914AK |
|
43.94 |
|
|
|
|
1:20.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Helene Munk Barfod |
2008 |
0876AR |
+0.29 |
40.17 |
|
|
|
|
2:00.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Josephine Siggaard Kraul |
2009 |
0934BA |
+0.26 |
33.59 |
|
|
|
|
2:34.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Aalborg piger 2 |
15 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
284 |
|
|
2:35.72 |
+26.60 |
|
|
|
|
|
|
|
+0.86 |
44.81 |
|
|
|
|
44.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Filippa Læborg |
2010 |
1060AO |
+0.86 |
44.81 |
|
|
|
|
44.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
+0.55 |
43.40 |
|
|
|
|
1:28.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Signe Laursen |
2008 |
0818AI |
+0.55 |
43.40 |
|
|
|
|
1:28.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
+0.33 |
35.07 |
|
|
|
|
2:03.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laura Norup |
2008 |
0866AM |
+0.33 |
35.07 |
|
|
|
|
2:03.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
+0.37 |
32.44 |
|
|
|
|
2:35.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Gjelstrup |
2009 |
0922AC |
+0.37 |
32.44 |
|
|
|
|
2:35.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
BSK08-1 |
15 |
Brønderslev SK08 |
|
|
|
271 |
|
|
2:38.13 |
+29.01 |
|
|
|
|
Laura Junker |
2009 |
0960BF |
|
38.51 |
|
|
|
|
38.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Matilde Gårdbo Hellegaard |
2009 |
0962BF |
+0.46 |
51.18 |
|
|
|
|
1:29.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Iben Thomasen |
2008 |
0816AK |
+0.11 |
1:29.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mia Dybro |
2009 |
0966BH |
|
2:38.13 |
|
|
|
|
2:38.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Girl Sharks Aars |
15 |
Aars Svømmeklub |
|
|
|
196 |
|
|
2:56.14 |
+47.02 |
|
|
|
|
Lærke Rytger Knudsen |
2009 |
0974BH |
+0.91 |
41.41 |
|
|
|
|
41.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Esther Nørmølle Dissing |
2008 |
0836AU |
+0.58 |
54.64 |
|
|
|
|
1:36.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Borg Andersen |
2009 |
0906BD |
+0.81 |
43.60 |
|
|
|
|
2:19.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Myrup Pedersen |
2009 |
0948BI |
+0.37 |
36.49 |
|
|
|
|
2:56.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Herning Piger 1 |
15 |
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
Tyvsta |
|
|
|
Sarah Bennetsen |
2008 |
0896AN |
+0.68 |
39.62 |
|
|
|
|
39.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Caroline R. Frandsen |
2009 |
0918AC |
+0.15 |
40.99 |
|
|
|
|
1:20.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Carlijn Loeven |
2008 |
0802AH |
-0.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Karoline Iversen |
2008 |
0846AO |
+0.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Thisted Små Piger |
15 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
Amalie Hundahl Gravesen |
2009 |
0968BK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Johanne Øland Frøkjær |
2009 |
0996AG |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Amanda Pedersen |
2009 |
0986AG |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mathilde Pedersen |
2008 |
0812AS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 01-10-2022 13:59:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 4x50m Medley Damer 16 og ældre - Final |
|
Sponsor |
Revision Limfjord |
|
|
|
|
|
|
|
Stævnere |
1:55.61 |
|
|
A6 |
|
A6 |
|
01-01-2018 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Aalborg damer 1 |
23 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
669 |
|
|
1:57.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Louise Lie Thisted |
2005 |
0578AC |
+0.56 |
29.96 |
|
|
|
|
29.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Karoline Kjelstrup |
2006 |
0634AK |
+0.30 |
33.30 |
|
|
|
|
1:03.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Helena Rosendahl Bach |
2000 |
0074AM |
+0.36 |
27.53 |
|
|
|
|
1:30.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Helena V. Elling |
2000 |
0078AC |
+0.45 |
26.23 |
|
|
|
|
1:57.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aalborg Damer 2 |
20 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
638 |
|
|
1:58.87 |
+1.85 |
|
|
|
|
Luanna Russo |
2006 |
0604AM |
+0.97 |
29.65 |
|
|
|
|
29.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Fenja Romanski |
2005 |
0598AH |
+0.27 |
33.03 |
|
|
|
|
1:02.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Karoline L. Kristensen |
2003 |
0326AQ |
+0.20 |
28.66 |
|
|
|
|
1:31.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Cecilie Nørgaard Frost |
2005 |
0598AM |
+0.33 |
27.53 |
|
|
|
|
1:58.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aalborg Damer 3 |
16 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
587 |
|
|
2:02.22 |
+5.20 |
|
|
|
|
Victoria Amdi Brinkmann |
2007 |
0758AG |
+0.57 |
32.23 |
|
|
|
|
32.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Livia Weidick Frische |
2007 |
0736AI |
+0.36 |
33.91 |
|
|
|
|
1:06.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kristiane Frøslev |
2007 |
0784AI |
+0.35 |
29.11 |
|
|
|
|
1:35.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emilie Pedersen |
2007 |
0778AF |
+0.17 |
26.97 |
|
|
|
|
2:02.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Aalborg Damer 4 |
21 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
570 |
|
|
2:03.47 |
+6.45 |
|
|
|
|
Thea Søe Bach |
2002 |
0222AD |
+0.85 |
30.96 |
|
|
|
|
30.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Matilde Bager |
2005 |
0524AN |
+0.48 |
35.79 |
|
|
|
|
1:06.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Camilla Nørgaard Frost |
2005 |
0588AM |
+0.25 |
28.65 |
|
|
|
|
1:35.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Kutsko Jensen |
2004 |
0458AO |
+0.29 |
28.07 |
|
|
|
|
2:03.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aarhus swim damer 1 |
17 |
Aarhus Swim |
|
|
|
569 |
|
|
2:03.50 |
+6.48 |
|
|
|
|
Rikke Friis Kanstrup |
2006 |
0634AR |
+0.85 |
29.31 |
|
|
|
|
29.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julie Ravn Holst |
2007 |
0744AM |
+0.21 |
34.33 |
|
|
|
|
1:03.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofia Gad |
2007 |
0748AE |
+0.54 |
31.41 |
|
|
|
|
1:35.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida-Marie J. C. Hansen |
2007 |
0706AN |
+0.05 |
28.45 |
|
|
|
|
2:03.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Thisted Damer 1 |
19 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
525 |
|
|
2:06.85 |
+9.83 |
|
|
|
|
Olivia Augustinus |
2004 |
0432BD |
+0.66 |
33.02 |
|
|
|
|
33.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Beatrice Buhr Müller |
2006 |
0652AK |
+0.22 |
35.48 |
|
|
|
|
1:08.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Dora Bernsdorf |
2006 |
0636AW |
+0.20 |
29.46 |
|
|
|
|
1:37.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Therese Baird |
2007 |
0728AU |
+0.48 |
28.89 |
|
|
|
|
2:06.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
S68-1, piger |
20 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
450 |
|
|
2:13.52 |
+16.50 |
|
|
|
|
Lærke Stubben Broberg |
2011 |
1162AD |
+0.70 |
35.46 |
|
|
|
|
35.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sara Bundgaard |
2003 |
0368AM |
+0.41 |
33.91 |
|
|
|
|
1:09.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Selma Nygreen Sakic |
2006 |
0662AS |
+0.54 |
34.25 |
|
|
|
|
1:43.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Patricia Nættermann |
2007 |
0704AG |
+0.13 |
29.90 |
|
|
|
|
2:13.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Girl SQUAD Aars |
16 |
Aars Svømmeklub |
|
|
|
400 |
|
|
2:18.88 |
+21.86 |
|
|
|
|
Freja Lucassen |
2007 |
0706AV |
+0.68 |
34.49 |
|
|
|
|
34.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mathilde Lucassen |
2007 |
0746AU |
+0.29 |
38.84 |
|
|
|
|
1:13.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Amanda Holmberg |
2007 |
0774AU |
+0.36 |
35.27 |
|
|
|
|
1:48.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mia Glerup Nielsen |
2007 |
0786AU |
+0.15 |
30.28 |
|
|
|
|
2:18.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
S68-4, piger |
18 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
317 |
|
|
2:30.05 |
+33.03 |
|
|
|
|
Emma Ploug Rasmussen |
2005 |
0522BB |
|
40.05 |
|
|
|
|
40.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Matilde Christiansen |
2007 |
0786AI |
+0.30 |
39.50 |
|
|
|
|
1:19.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sara Kokholm |
2005 |
0574AS |
+0.25 |
36.21 |
|
|
|
|
1:55.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Reinike Veenstra |
2006 |
0638AW |
+0.05 |
34.29 |
|
|
|
|
2:30.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 01-10-2022 13:59:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
01-10-2022 14:31.48 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Thyhallen |
Arrangør |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
30. sep 2022 to 2. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 200m Frisvømning Herrer 13 og yngre - Final |
|
|
Sponsor |
Klitmøller Guesthouse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stævnere |
1:47.42 |
|
|
|
Frans Johannesen |
|
Esbjerg |
|
01-01-2014 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elias Egeberg |
2010 |
Thisted Svømmeklub |
+0.85 |
205 |
2:48.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:33.54 |
(-45.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anton Søndergaard Sørensen |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.80 |
188 |
2:53.26 |
+4.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:55.14 |
(-1.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frederik Lauritz Thomsen |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.67 |
184 |
2:54.45 |
+6.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:00.82 |
(-6.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jonathan Ljosland Vatne |
2011 |
Kristiansand SA |
+0.78 |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
Tyvstart |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-10-2022 09:33:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 200m Frisvømning Herrer 14 år - Final |
|
|
Sponsor |
Klitmøller Guesthouse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stævnere |
1:47.42 |
|
|
|
Frans Johannesen |
|
Esbjerg |
|
01-01-2014 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Albert Grove |
2009 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.70 |
386 |
2:16.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:27.58 |
(-11.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alexander Bjerre |
2009 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.74 |
384 |
2:16.62 |
+0.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.31 |
(-8.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Storm Sall Okkels |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.64 |
347 |
2:21.29 |
+4.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:19.22 |
(+2.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Storm Mandrup Ozimek |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.88 |
320 |
2:25.19 |
+8.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:32.64 |
(-7.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Søren B. Andersen |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.83 |
298 |
2:28.64 |
+12.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.39 |
(-14.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Herman Höhle Hjulskov |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.84 |
280 |
2:31.85 |
+15.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.40 |
(-4.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anders Munk Fuglsang |
2009 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.80 |
229 |
2:42.27 |
+25.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:54.17 |
(-11.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Konrad Nejmann-Holst |
2009 |
Thisted Svømmeklub |
+0.66 |
210 |
2:46.93 |
+30.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:03.00 |
(-16.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Oliver Kassow |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.66 |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
Ej berøring 25m |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-10-2022 09:33:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 200m Frisvømning Herrer 15 år - Final |
|
|
Sponsor |
Klitmøller Guesthouse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stævnere |
1:47.42 |
|
|
|
Frans Johannesen |
|
Esbjerg |
|
01-01-2014 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sigurd S. Kristensen |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.78 |
568 |
1:59.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:01.27 |
(-1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rasmus Starcke Jeppesen |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.69 |
461 |
2:08.56 |
+8.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:09.51 |
(-0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ivan Pedersen |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
+0.78 |
417 |
2:12.97 |
+12.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:14.08 |
(-1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Maciej Dworzanski |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.75 |
408 |
2:13.96 |
+13.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:17.63 |
(-3.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alexander Yung K Gotfreds |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.61 |
343 |
2:21.92 |
+21.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:27.22 |
(-5.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Christian Ekander |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.73 |
329 |
2:23.89 |
+23.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:17.39 |
(+6.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Christian Smith |
2008 |
Aars Svømmeklub |
+0.68 |
316 |
2:25.74 |
+25.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.07 |
(-5.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Marcus V Andersen |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.74 |
308 |
2:27.14 |
+27.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.01 |
(-6.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Gustav Falk Olesen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.72 |
307 |
2:27.24 |
+27.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.43 |
(-4.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Rasmus Brandt Jensen |
2008 |
Aars Svømmeklub |
+0.78 |
303 |
2:27.91 |
+27.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:27.82 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emil Valters Peca |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.73 |
299 |
2:28.56 |
+28.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:38.95 |
(-10.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Jakob Rickers |
2008 |
Aarhus Swim - IHF |
+0.71 |
295 |
2:29.19 |
+29.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:21.68 |
(+7.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Alfred Hørlück |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.63 |
295 |
2:29.24 |
+29.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.66 |
(-4.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Sander Drews |
2008 |
Brønderslev SK08 |
+0.71 |
273 |
2:33.04 |
+33.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.99 |
(-9.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Vitus Kirkegaard |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.71 |
233 |
2:41.44 |
+41.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.52 |
(+7.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Reinoud Martinus Olav Heese |
2008 |
Kristiansand SA |
+0.90 |
210 |
2:47.09 |
+47.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:07.42 |
(-20.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Hjalte Damgaard |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.69 |
201 |
2:49.55 |
+49.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:57.94 |
(-8.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Malthe Schaaf |
2008 |
Holstebro Svømme Club |
+0.85 |
89 |
3:42.47 |
+1:42.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-10-2022 09:33:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 200m Frisvømning Herrer 16 år - Final |
|
|
Sponsor |
Klitmøller Guesthouse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stævnere |
1:47.42 |
|
|
|
Frans Johannesen |
|
Esbjerg |
|
01-01-2014 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sophus Henningsen |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
+0.68 |
581 |
1:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:57.69 |
(+1.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Yehor Fedorov |
2007 |
Kristiansand SA |
+0.70 |
497 |
2:05.38 |
+6.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:08.80 |
(-3.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
William Bundgaard |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.64 |
470 |
2:07.77 |
+8.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:10.19 |
(-2.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Storm Jensen |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.76 |
440 |
2:10.61 |
+11.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:13.30 |
(-2.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Rasmus Norup |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.68 |
433 |
2:11.25 |
+12.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:09.81 |
(+1.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Marcus Munk |
2007 |
Thisted Svømmeklub |
+0.61 |
403 |
2:14.48 |
+15.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:13.88 |
(+0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Magnus Karlberg |
2007 |
Herning Svømmeklub |
+0.81 |
393 |
2:15.57 |
+16.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:17.65 |
(-2.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Maksims Roscins |
2007 |
Randaberg IL |
+0.80 |
359 |
2:19.70 |
+20.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.56 |
(-2.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sebastian Stilling |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
+0.73 |
318 |
2:25.51 |
+26.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.90 |
(-8.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jonas Golczyk Jensen |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-10-2022 09:33:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 200m Frisvømning Herrer 17-18 år - Final |
|
|
Sponsor |
Klitmøller Guesthouse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stævnere |
1:47.42 |
|
|
|
Frans Johannesen |
|
Esbjerg |
|
01-01-2014 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Inas Ilic |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.70 |
633 |
1:55.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:54.36 |
(+1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Morten H. Kobbelgaard |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.66 |
588 |
1:58.59 |
+2.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:54.33 |
(+4.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nikolaj Rytger Knudsen |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.75 |
587 |
1:58.65 |
+2.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:58.11 |
(+0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Gustav Dalby Østerberg |
2005 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.69 |
579 |
1:59.18 |
+3.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.33 |
(-1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kristian Kjær |
2005 |
Thisted Svømmeklub |
+0.57 |
575 |
1:59.48 |
+3.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:05.13 |
(-5.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mathias Svein Petrus Heesen |
2006 |
Kristiansand SA |
+0.67 |
451 |
2:09.49 |
+13.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:17.73 |
(-8.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Noah Taylor Hemsborg Skar |
2005 |
Kristiansand SA |
+0.68 |
448 |
2:09.81 |
+14.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:11.75 |
(-1.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Kristian Ølgaard |
2005 |
Aars Svømmeklub |
+0.72 |
446 |
2:09.98 |
+14.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:10.63 |
(-0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lasse Hjorth Jørgensen |
2006 |
Herning Svømmeklub |
+0.66 |
416 |
2:13.04 |
+17.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:06.72 |
(+6.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sebastian Larsen |
2006 |
Vågsbygd SLK |
+0.71 |
406 |
2:14.09 |
+18.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:17.36 |
(-3.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Marcus Nørtoft |
2006 |
Aars Svømmeklub |
+0.67 |
390 |
2:15.97 |
+20.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:13.51 |
(+2.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Noah Markussen |
2006 |
Aars Svømmeklub |
+0.78 |
340 |
2:22.24 |
+26.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.10 |
(-2.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sebastian Thielst |
2005 |
Brønderslev SK08 |
+0.74 |
260 |
2:35.54 |
+39.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.05 |
(-1.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Morten Håbesland Klausen |
2005 |
Kristiansand SA |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Theis Lindhardt |
2006 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-10-2022 09:33:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 200m Frisvømning Herrer 19 og ældre - Final |
|
|
Sponsor |
Klitmøller Guesthouse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stævnere |
1:47.42 |
|
|
|
Frans Johannesen |
|
Esbjerg |
|
01-01-2014 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Halvor Arne Borgstrøm |
1997 |
Randaberg IL |
+0.70 |
656 |
1:54.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:52.35 |
(+1.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mathias Rasmussen |
2001 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.68 |
636 |
1:55.54 |
+1.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:55.26 |
(+0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mads Sander Andersen |
2004 |
Thisted Svømmeklub |
+0.64 |
577 |
1:59.30 |
+4.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:58.52 |
(+0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tobias Vestby Jensen |
2003 |
Aars Svømmeklub |
+0.67 |
513 |
2:04.08 |
+9.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:01.39 |
(+2.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aleksander Hille |
2004 |
Vågsbygd SLK |
+0.74 |
452 |
2:09.40 |
+15.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:12.33 |
(-2.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
William Mikkelsen |
2004 |
Thisted Svømmeklub |
+0.69 |
347 |
2:21.28 |
+26.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.55 |
(-1.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sigurd Olav Borgstrøm |
2002 |
Randaberg IL |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Birk Lee Johansen |
2002 |
SK Team Sør |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-10-2022 09:33:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
02-10-2022 09:33.18 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Thyhallen |
Arrangør |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
30. sep 2022 to 2. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 200m Frisvømning Damer 12 og yngre - Final |
|
|
Sponsor |
Sparekassen Thy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stævnere |
1:57.02 |
|
|
|
Mie Ø. Nielsen |
|
Aalborg |
|
01-01-2013 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lærke Stubben Broberg |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.76 |
378 |
2:32.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.76 |
(-8.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Caroline Sangelberg Fausing |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.73 |
212 |
3:04.97 |
+32.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:13.48 |
(-8.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kerttu Aalto |
2012 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.74 |
140 |
3:32.22 |
+59.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:53.59 |
(-21.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Malin Trystsen-Nemati |
2011 |
Kristiansand SA |
+0.87 |
139 |
3:32.89 |
+1:00.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-10-2022 10:15:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 200m Frisvømning Damer 13 år - Final |
|
|
Sponsor |
Sparekassen Thy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stævnere |
1:57.02 |
|
|
|
Mie Ø. Nielsen |
|
Aalborg |
|
01-01-2013 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maja Bager |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.69 |
437 |
2:25.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:29.25 |
(-3.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Josefine Bak Mathiasen |
2010 |
Struer Svømmeklub |
+0.87 |
392 |
2:30.60 |
+5.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:00.85 |
(-30.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kirstine Dyg Lerup |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.86 |
326 |
2:40.12 |
+14.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.03 |
(-3.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Maja Carlson |
2010 |
Struer Svømmeklub |
+0.76 |
324 |
2:40.53 |
+15.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:52.95 |
(-12.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Frida Sørensen |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.73 |
271 |
2:50.29 |
+24.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:51.52 |
(-1.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ida Marie Ildal Djørup |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.85 |
222 |
3:02.11 |
+36.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:45.54 |
(-43.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Filippa Læborg |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.74 |
195 |
3:10.21 |
+44.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:18.21 |
(-8.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Eline Åsland-Haugen |
2010 |
Kristiansand SA |
+0.86 |
184 |
3:13.75 |
+48.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-10-2022 10:15:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 200m Frisvømning Damer 14 år - Final |
|
|
Sponsor |
Sparekassen Thy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stævnere |
1:57.02 |
|
|
|
Mie Ø. Nielsen |
|
Aalborg |
|
01-01-2013 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Olha Dziubenko |
2009 |
Kristiansand SA |
+0.65 |
521 |
2:17.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.94 |
(-5.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Léja Dielininkaityté |
2009 |
Randaberg IL |
+0.74 |
494 |
2:19.54 |
+2.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.62 |
(-7.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ronja Isabel Danevad |
2009 |
Kristiansand SA |
+0.69 |
422 |
2:27.04 |
+9.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.15 |
(-6.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ida Gjelstrup |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.73 |
412 |
2:28.18 |
+11.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.96 |
(-0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Laura Winum Andersen |
2009 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.78 |
387 |
2:31.29 |
+14.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.96 |
(-3.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Johanne Øland Frøkjær |
2009 |
Thisted Svømmeklub |
+0.76 |
383 |
2:31.78 |
+14.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.11 |
(-2.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Silke Stevnhøj Sommer |
2009 |
Herning Svømmeklub |
+0.71 |
377 |
2:32.61 |
+15.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.82 |
(-5.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Bettina Gundersen |
2009 |
Kristiansand SA |
+0.73 |
362 |
2:34.66 |
+17.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.87 |
(-3.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Amanda Pedersen |
2009 |
Thisted Svømmeklub |
+0.72 |
361 |
2:34.90 |
+17.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.93 |
(-6.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Silja Bregenov |
2009 |
Aarhus Swim - IHF |
+0.73 |
356 |
2:35.52 |
+18.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:41.15 |
(-5.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sofie Egholm |
2009 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.68 |
354 |
2:35.81 |
+18.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.89 |
(-9.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Celia Pettersen Ueland |
2009 |
Kristiansand SA |
+0.75 |
351 |
2:36.25 |
+19.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:38.68 |
(-2.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Laura Junker |
2009 |
Brønderslev SK08 |
+0.71 |
312 |
2:42.48 |
+25.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Lærke Rytger Knudsen |
2009 |
Aars Svømmeklub |
+0.88 |
295 |
2:45.68 |
+28.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.90 |
(+7.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Liv Lade Keller |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.85 |
292 |
2:46.12 |
+29.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.10 |
(+1.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Astrid Munk Fuglsang |
2009 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.69 |
272 |
2:50.22 |
+33.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:56.37 |
(-6.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Ellen Hjarsbæk Hansen |
2009 |
Holstebro Svømme Club |
+0.93 |
265 |
2:51.63 |
+34.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:52.07 |
(-0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Matilde Gårdbo Hellegaard |
2009 |
Brønderslev SK08 |
+0.76 |
240 |
2:57.28 |
+40.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:07.63 |
(-10.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Filippa Fleng |
2009 |
Holstebro Svømme Club |
+0.80 |
233 |
2:59.20 |
+42.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Ida Borg Andersen |
2009 |
Aars Svømmeklub |
+0.83 |
179 |
3:15.53 |
+58.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:16.57 |
(-1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Melanie Sørensen |
2009 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-10-2022 10:15:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 200m Frisvømning Damer 15 år - Final |
|
|
Sponsor |
Sparekassen Thy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stævnere |
1:57.02 |
|
|
|
Mie Ø. Nielsen |
|
Aalborg |
|
01-01-2013 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Freja Jørgensen |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
+0.75 |
517 |
2:17.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:15.91 |
(+1.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nadia Bager |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
+0.77 |
510 |
2:17.99 |
+0.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:18.45 |
(-0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Caroline K. Sørensen |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
+0.82 |
479 |
2:20.97 |
+3.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:21.31 |
(-0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sophie Hvergel |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.82 |
429 |
2:26.23 |
+8.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.87 |
(+0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kathrine Bak Mathiasen |
2008 |
Struer Svømmeklub |
+0.70 |
427 |
2:26.41 |
+8.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.31 |
(-1.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Karoline Iversen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.78 |
422 |
2:26.95 |
+9.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.61 |
(+3.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alberte Bøgeskov Johnsen |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.68 |
418 |
2:27.48 |
+10.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:27.35 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mie Kibsgaard |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
+0.73 |
416 |
2:27.66 |
+10.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:41.12 |
(-13.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lina Riiser Javnes |
2008 |
Vågsbygd SLK |
+0.74 |
405 |
2:28.98 |
+11.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.48 |
(-1.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Frederikke Bech Norvin |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.77 |
400 |
2:29.59 |
+12.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:38.36 |
(-8.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Anna Katrine Willems |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.63 |
396 |
2:30.15 |
+12.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:29.07 |
(+1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Melanie Frank |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.65 |
384 |
2:31.65 |
+14.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.78 |
(-3.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Signe Laursen |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.72 |
376 |
2:32.81 |
+15.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:32.72 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Nanna Rønnow |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.74 |
354 |
2:35.93 |
+18.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.58 |
(+4.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Alma Kruse |
2008 |
Holstebro Svømme Club |
+0.82 |
337 |
2:38.47 |
+21.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.23 |
(-5.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Carlijn Loeven |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.85 |
335 |
2:38.83 |
+21.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.11 |
(+1.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Silke Østrup |
2008 |
Aarhus Swim - IHF |
+0.72 |
322 |
2:40.92 |
+23.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.06 |
(-1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Esther Kristensen |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.79 |
287 |
2:47.10 |
+29.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:50.33 |
(-3.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Sarah Bennetsen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.75 |
277 |
2:49.13 |
+31.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.56 |
(+3.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Mathilde Pedersen |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
+0.78 |
238 |
2:57.81 |
+40.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:23.34 |
(-25.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Aasta Jortveit |
2008 |
Vågsbygd SLK |
+0.76 |
218 |
3:03.04 |
+45.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:11.47 |
(-8.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Philippa Vejby Krabbenhøft |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-10-2022 10:15:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 200m Frisvømning Damer 16-17 år - Final |
|
|
Sponsor |
Sparekassen Thy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stævnere |
1:57.02 |
|
|
|
Mie Ø. Nielsen |
|
Aalborg |
|
01-01-2013 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Karoline Kjelstrup |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.75 |
672 |
2:05.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:05.08 |
(+0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Caroline Lærkegaard Hyltoft |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.77 |
558 |
2:13.97 |
+8.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:09.08 |
(+4.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Helene Halvorsen Vestberg |
2006 |
SK Team Sør |
+0.75 |
552 |
2:14.47 |
+8.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:16.71 |
(-2.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sarah Alexandra Trøite |
2006 |
SK Team Sør |
+0.74 |
549 |
2:14.66 |
+8.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:14.15 |
(+0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ida-Marie J. C. Hansen |
2007 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.78 |
539 |
2:15.54 |
+9.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:14.54 |
(+1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anna Dora Bernsdorf |
2006 |
Thisted Svømmeklub |
+0.70 |
524 |
2:16.79 |
+10.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Victoria Amdi Brinkmann |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.74 |
519 |
2:17.23 |
+11.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:16.23 |
(+1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emilie Hundahl Gravesen |
2007 |
Thisted Svømmeklub |
+0.71 |
518 |
2:17.35 |
+11.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:16.60 |
(+0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Amanda Revheim-Foss |
2006 |
Kristiansand SA |
+0.74 |
471 |
2:21.74 |
+15.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.53 |
(-3.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mia Glerup Nielsen |
2007 |
Aars Svømmeklub |
+0.75 |
469 |
2:21.90 |
+16.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.36 |
(-0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emma Andersen |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.70 |
460 |
2:22.82 |
+16.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.95 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Astrid O. Thomassen |
2007 |
Thisted Svømmeklub |
+0.74 |
446 |
2:24.36 |
+18.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.91 |
(-1.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Malou Callisen |
2007 |
Brønderslev SK08 |
+0.71 |
444 |
2:24.54 |
+18.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:29.80 |
(-5.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Andrea Kramer Liboriussen |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
+0.78 |
441 |
2:24.91 |
+19.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.45 |
(-3.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Selma Nygreen Sakic |
2006 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.74 |
346 |
2:36.99 |
+31.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Patricia Nættermann |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.74 |
331 |
2:39.44 |
+33.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.77 |
(+4.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Reinike Veenstra |
2006 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.87 |
276 |
2:49.27 |
+43.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.30 |
(+4.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Therese Baird |
2007 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Amanda Holmberg |
2007 |
Aars Svømmeklub |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-10-2022 10:15:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 200m Frisvømning Damer 18 og ældre - Final |
|
|
Sponsor |
Sparekassen Thy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stævnere |
1:57.02 |
|
|
|
Mie Ø. Nielsen |
|
Aalborg |
|
01-01-2013 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Fenja Romanski |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.76 |
699 |
2:04.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:02.13 |
(+2.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Thea Søe Bach |
2002 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.67 |
690 |
2:04.78 |
+0.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:04.64 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emma Kutsko Jensen |
2004 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.73 |
643 |
2:07.80 |
+3.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:06.22 |
(+1.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Solveig Høigaard Bratland |
2003 |
SK Team Sør |
+0.80 |
631 |
2:08.57 |
+4.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:08.75 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Helena V. Elling |
2000 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.70 |
623 |
2:09.13 |
+4.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:08.26 |
(+0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Matilde Bager |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.80 |
602 |
2:10.64 |
+6.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:12.39 |
(-1.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Camilla Nørgaard Frost |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.73 |
545 |
2:15.00 |
+10.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:13.27 |
(+1.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Cecilie Nørgaard Frost |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.74 |
543 |
2:15.15 |
+10.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:10.50 |
(+4.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alexandra Peter |
2002 |
Randaberg IL |
+0.68 |
407 |
2:28.82 |
+24.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:18.95 |
(+9.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emma Ploug Rasmussen |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.82 |
334 |
2:38.87 |
+34.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:32.68 |
(+6.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-10-2022 10:15:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
02-10-2022 10:16.15 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Thyhallen |
Arrangør |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
30. sep 2022 to 2. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 400m Medley Herrer 15-16 år - Final |
|
|
Sponsor |
Den Gamle Slagter |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stævnere |
4:18.56 |
|
|
|
Chris Christensen |
|
Herning |
|
01-01-2015 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mykola Rachok |
2008 |
Kristiansand SA |
+0.66 |
504 |
4:55.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 5:11.55 |
(-16.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nicklas Lorentsen Mikkelsen |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.75 |
442 |
5:08.15 |
+13.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:17.92 |
(-9.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-10-2022 10:20:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 400m Medley Herrer 17 og ældre - Final |
|
|
Sponsor |
Den Gamle Slagter |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stævnere |
4:18.56 |
|
|
|
Chris Christensen |
|
Herning |
|
01-01-2015 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christian Thorhauge |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.63 |
681 |
4:26.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:26.98 |
(-0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sebastian Jørgensen |
2005 |
Thisted Svømmeklub |
+0.65 |
609 |
4:37.01 |
+10.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:42.11 |
(-5.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sigurd Olav Borgstrøm |
2002 |
Randaberg IL |
+0.68 |
575 |
4:42.24 |
+15.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:40.41 |
(+1.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Asger Mathiasen |
2004 |
Thisted Svømmeklub |
+0.78 |
522 |
4:51.46 |
+24.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:48.08 |
(+3.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Frederik Bak Mathiasen |
2006 |
Struer Svømmeklub |
+0.69 |
515 |
4:52.86 |
+26.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:54.95 |
(-2.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Christoffer P. Voldbjerg |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.64 |
505 |
4:54.72 |
+27.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:53.29 |
(+1.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
William Jensen |
2005 |
Thisted Svømmeklub |
+0.81 |
449 |
5:06.55 |
+39.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:17.89 |
(-11.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jacob Aagaard Andersen |
2004 |
Brønderslev SK08 |
+0.76 |
444 |
5:07.77 |
+40.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:08.76 |
(-0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Søren Winther Hald |
2005 |
Holstebro Svømme Club |
+0.69 |
413 |
5:15.07 |
+48.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:06.63 |
(+8.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Marcus Nørtoft |
2006 |
Aars Svømmeklub |
+0.70 |
365 |
5:28.38 |
+1:01.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:26.04 |
(+2.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Oskar Erklev |
2005 |
SK Team Sør |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Morten Håbesland Klausen |
2005 |
Kristiansand SA |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-10-2022 10:20:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
02-10-2022 10:30.56 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Thyhallen |
Arrangør |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
30. sep 2022 to 2. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 400m Medley Damer 13 og yngre - Final |
|
|
Sponsor |
Thisted Bryghus |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stævnere |
4:44.20 |
|
|
|
Helena Rosendahl Bach |
2000 |
Aalborg Svømmeklub (DE |
Thisted (DEN) |
02-10-2022 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anni Ruohan Zou |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.77 |
339 |
6:11.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 5:52.31 |
(+18.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Maja Carlson |
2010 |
Struer Svømmeklub |
+0.77 |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
Svømning på maven 125 |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-10-2022 10:42:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 400m Medley Damer 14-15 år - Final |
|
|
Sponsor |
Thisted Bryghus |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stævnere |
4:44.20 |
|
|
|
Helena Rosendahl Bach |
2000 |
Aalborg Svømmeklub (DE |
Thisted (DEN) |
02-10-2022 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Olha Dziubenko |
2009 |
Kristiansand SA |
+0.68 |
524 |
5:21.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 5:29.54 |
(-8.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Laura Norup |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.70 |
477 |
5:31.21 |
+10.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:41.73 |
(-10.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tiril Austvik Fuglestein |
2008 |
Vågsbygd SLK |
+0.80 |
468 |
5:33.36 |
+12.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:40.53 |
(-7.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Clara Nielsen |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.73 |
451 |
5:37.51 |
+16.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:42.80 |
(-5.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Iben Thomasen |
2008 |
Brønderslev SK08 |
+0.79 |
439 |
5:40.63 |
+19.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:45.82 |
(-5.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ema Ilic |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.82 |
415 |
5:46.91 |
+25.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Caroline R. Frandsen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
+0.68 |
296 |
6:28.12 |
+1:06.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:30.26 |
(-2.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Louise Jeppesen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.69 |
209 |
7:16.28 |
+1:55.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:37.00 |
(+39.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-10-2022 10:42:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 400m Medley Damer 16 og ældre - Final |
|
|
Sponsor |
Thisted Bryghus |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stævnere |
4:44.20 |
|
|
|
Helena Rosendahl Bach |
2000 |
Aalborg Svømmeklub (DE |
Thisted (DEN) |
02-10-2022 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Helena Rosendahl Bach |
2000 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.82 |
756 |
4:44.20 |
|
|
|
|
Stævnerekord |
|
|
|
Entry time: 4:38.20 |
(+6.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Thea Søe Bach |
2002 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.69 |
641 |
5:00.18 |
+15.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:52.13 |
(+8.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ingrid Elise Borgstrøm |
2004 |
Randaberg IL |
+0.75 |
620 |
5:03.62 |
+19.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:56.57 |
(+7.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kristiane Frøslev |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.75 |
540 |
5:17.81 |
+33.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:18.71 |
(-0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Livia Weidick Frische |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.73 |
497 |
5:26.87 |
+42.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:23.81 |
(+3.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sarah Alexandra Trøite |
2006 |
SK Team Sør |
+0.72 |
493 |
5:27.60 |
+43.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:23.26 |
(+4.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nikoline Hedelund Madsen |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.73 |
457 |
5:36.16 |
+51.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:35.03 |
(+1.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Anna Dziubenko |
2007 |
Kristiansand SA |
+0.80 |
347 |
6:08.42 |
+1:24.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:10.59 |
(-2.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Olivia Augustinus |
2004 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-10-2022 10:42:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
02-10-2022 10:43.16 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Thyhallen |
Arrangør |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
30. sep 2022 to 2. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 100m Rygsvømning Herrer 13 og yngre - Final |
|
|
Sponsor |
Sparekassen Thy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stævnere |
53.83 |
|
|
|
Kasper Johnsen |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling (DE |
Thyhallen (DEN) |
03-10-2021 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elias Egeberg |
2010 |
Thisted Svømmeklub |
+0.67 |
148 |
1:31.17 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:56.21 |
(-25.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-10-2022 11:02:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 100m Rygsvømning Herrer 14 år - Final |
|
|
Sponsor |
Sparekassen Thy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stævnere |
53.83 |
|
|
|
Kasper Johnsen |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling (DE |
Thyhallen (DEN) |
03-10-2021 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sander Thygesen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
+0.57 |
225 |
1:19.38 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.01 |
(-1.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Storm Mandrup Ozimek |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.80 |
204 |
1:22.08 |
+2.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.30 |
(-1.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Herman Höhle Hjulskov |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.71 |
197 |
1:22.95 |
+3.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.79 |
(-5.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Konrad Nejmann-Holst |
2009 |
Thisted Svømmeklub |
+0.73 |
143 |
1:32.39 |
+13.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.11 |
(-3.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
William D. Lindberg |
2009 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.74 |
139 |
1:33.24 |
+13.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.96 |
(-5.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oliver Kassow |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.65 |
128 |
1:35.66 |
+16.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.21 |
(+4.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-10-2022 11:02:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 100m Rygsvømning Herrer 15 år - Final |
|
|
Sponsor |
Sparekassen Thy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stævnere |
53.83 |
|
|
|
Kasper Johnsen |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling (DE |
Thyhallen (DEN) |
03-10-2021 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sigurd S. Kristensen |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.68 |
468 |
1:02.22 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.46 |
(-2.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mykola Rachok |
2008 |
Kristiansand SA |
+0.70 |
465 |
1:02.35 |
+0.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.42 |
(-3.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Martin Kjær Thorsen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.65 |
359 |
1:07.99 |
+5.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.55 |
(-4.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ivan Pedersen |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
+0.61 |
340 |
1:09.22 |
+7.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.04 |
(-2.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oscar Persson |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.63 |
315 |
1:10.99 |
+8.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.96 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Niels Andreasen |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.64 |
258 |
1:15.83 |
+13.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.48 |
(-3.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Christian Ekander |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.64 |
258 |
1:15.89 |
+13.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.36 |
(-2.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emil Valters Peca |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.59 |
246 |
1:17.11 |
+14.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.14 |
(-1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Gustav Falk Olesen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.64 |
244 |
1:17.32 |
+15.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.79 |
(-0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Jakob Rickers |
2008 |
Aarhus Swim - IHF |
+0.69 |
230 |
1:18.81 |
+16.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.67 |
(+3.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sander Drews |
2008 |
Brønderslev SK08 |
+0.74 |
223 |
1:19.59 |
+17.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.51 |
(-4.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Marcus V Andersen |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.69 |
221 |
1:19.84 |
+17.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.87 |
(-3.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Vitus Kirkegaard |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.83 |
220 |
1:20.01 |
+17.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.53 |
(+0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Magnus Lindberg |
2008 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.72 |
171 |
1:26.97 |
+24.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.84 |
(-2.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Didrik Pedersen |
2008 |
Kristiansand SA |
+0.71 |
162 |
1:28.63 |
+26.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.39 |
(-9.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-10-2022 11:02:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 100m Rygsvømning Herrer 16 år - Final |
|
|
Sponsor |
Sparekassen Thy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stævnere |
53.83 |
|
|
|
Kasper Johnsen |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling (DE |
Thyhallen (DEN) |
03-10-2021 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nicklas Lorentsen Mikkelsen |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.69 |
405 |
1:05.29 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.87 |
(-1.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lukas Bøgh Worup |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.64 |
378 |
1:06.80 |
+1.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.74 |
(-0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maksims Roscins |
2007 |
Randaberg IL |
+0.81 |
250 |
1:16.64 |
+11.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-10-2022 11:02:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 100m Rygsvømning Herrer 17-18 år - Final |
|
|
Sponsor |
Sparekassen Thy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stævnere |
53.83 |
|
|
|
Kasper Johnsen |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling (DE |
Thyhallen (DEN) |
03-10-2021 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kristian Kjær |
2005 |
Thisted Svømmeklub |
+0.57 |
551 |
58.95 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 59.00 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Gustav Dalby Østerberg |
2005 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.92 |
539 |
59.37 |
+0.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.23 |
(+1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
David Ommundsen |
2005 |
Vågsbygd SLK |
+0.66 |
342 |
1:09.09 |
+10.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.69 |
(-14.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kristian Ølgaard |
2005 |
Aars Svømmeklub |
+0.69 |
300 |
1:12.12 |
+13.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.78 |
(+1.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Dan Skov |
2006 |
Holstebro Svømme Club |
+0.72 |
292 |
1:12.84 |
+13.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.09 |
(-1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sebastian Thielst |
2005 |
Brønderslev SK08 |
+0.70 |
258 |
1:15.91 |
+16.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.04 |
(+0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Noah Markussen |
2006 |
Aars Svømmeklub |
+0.76 |
247 |
1:16.98 |
+18.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.75 |
(+4.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Theis Lindhardt |
2006 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-10-2022 11:02:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 100m Rygsvømning Herrer 19 og ældre - Final |
|
|
Sponsor |
Sparekassen Thy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stævnere |
53.83 |
|
|
|
Kasper Johnsen |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling (DE |
Thyhallen (DEN) |
03-10-2021 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lars Riisgaard-Jensen |
2004 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.53 |
478 |
1:01.79 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.23 |
(-1.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tobias Vestby Jensen |
2003 |
Aars Svømmeklub |
+0.74 |
374 |
1:07.05 |
+5.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.31 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-10-2022 11:02:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
02-10-2022 11:02.29 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Thyhallen |
Arrangør |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
30. sep 2022 to 2. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 100m Rygsvømning Damer 12 og yngre - Final |
|
|
Sponsor |
Erling Grønkjær Fiskeeksport |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stævnere |
58.99 |
|
|
|
Julie Kepp Jensen |
|
A6 |
|
01-01-2019 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lærke Stubben Broberg |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.68 |
343 |
1:18.38 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.18 |
(-1.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Caroline Ishøi |
2011 |
Struer Svømmeklub |
-0.82 |
170 |
1:38.99 |
+20.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Isabella Munk |
2011 |
Thisted Svømmeklub |
+0.70 |
166 |
1:39.79 |
+21.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.56 |
(-5.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Malin Trystsen-Nemati |
2011 |
Kristiansand SA |
+0.99 |
108 |
1:55.21 |
+36.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Siri Christensen |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.76 |
|
|
DSQ |
|
|
|
Ej forts. bev. 50m |
|
|
|
|
- |
|
Caroline Sangelberg Fausing |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.96 |
|
|
DSQ |
|
|
|
Svømning på maven 75 |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-10-2022 11:39:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 100m Rygsvømning Damer 13 år - Final |
|
|
Sponsor |
Erling Grønkjær Fiskeeksport |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stævnere |
58.99 |
|
|
|
Julie Kepp Jensen |
|
A6 |
|
01-01-2019 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julie Mikkelsen |
2010 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.66 |
287 |
1:23.14 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.75 |
(+0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frida Sørensen |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.80 |
221 |
1:30.75 |
+7.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.98 |
(-7.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Andrea Nættermann |
2010 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.78 |
189 |
1:35.58 |
+12.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.33 |
(-10.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Filippa Læborg |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.95 |
176 |
1:37.92 |
+14.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.72 |
(-2.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ida Marie Ildal Djørup |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.70 |
|
|
DSQ |
|
|
|
Ej forts. bev. 50m |
|
|
|
|
- |
|
Anni Ruohan Zou |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-10-2022 11:39:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 100m Rygsvømning Damer 14 år - Final |
|
|
Sponsor |
Erling Grønkjær Fiskeeksport |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stævnere |
58.99 |
|
|
|
Julie Kepp Jensen |
|
A6 |
|
01-01-2019 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Cecilie Kehlet |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.67 |
436 |
1:12.36 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.40 |
(+2.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Laura Winum Andersen |
2009 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.65 |
417 |
1:13.42 |
+1.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.95 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Karoline Sander Andersen |
2009 |
Thisted Svømmeklub |
+0.71 |
395 |
1:14.76 |
+2.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.24 |
(+0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Katrine Sander |
2009 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.55 |
371 |
1:16.37 |
+4.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.71 |
(+1.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Amanda Pedersen |
2009 |
Thisted Svømmeklub |
+0.69 |
348 |
1:17.99 |
+5.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.51 |
(-2.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Josephine Siggaard Kraul |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.64 |
340 |
1:18.61 |
+6.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.38 |
(-4.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ida Gjelstrup |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.59 |
313 |
1:20.76 |
+8.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.40 |
(-1.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sofie Egholm |
2009 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.74 |
305 |
1:21.51 |
+9.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.05 |
(-6.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Laura Junker |
2009 |
Brønderslev SK08 |
+0.66 |
298 |
1:22.11 |
+9.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.94 |
(+3.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Liv Lade Keller |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.74 |
296 |
1:22.28 |
+9.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.77 |
(-7.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Silke Stevnhøj Sommer |
2009 |
Herning Svømmeklub |
+0.75 |
296 |
1:22.30 |
+9.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.40 |
(-3.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Freya Jensen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
+0.70 |
272 |
1:24.68 |
+12.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.41 |
(-0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Mai Skov |
2009 |
Holstebro Svømme Club |
+0.71 |
208 |
1:32.55 |
+20.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Amalie Breum Nielsen |
2009 |
Holstebro Svømme Club |
+0.88 |
203 |
1:33.36 |
+21.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.13 |
(-8.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Lærke Rytger Knudsen |
2009 |
Aars Svømmeklub |
+0.93 |
198 |
1:34.17 |
+21.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.05 |
(+3.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Filippa Fleng |
2009 |
Holstebro Svømme Club |
+0.87 |
174 |
1:38.14 |
+25.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Ida Borg Andersen |
2009 |
Aars Svømmeklub |
+0.89 |
140 |
1:45.53 |
+33.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.74 |
(-2.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Caroline Myrup Pedersen |
2009 |
Aars Svømmeklub |
+0.84 |
|
|
DSQ |
|
|
|
Svømning på maven 75 |
|
|
|
|
- |
|
Ingrid Møldrup Bering |
2009 |
Brønderslev SK08 |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mia Dybro |
2009 |
Brønderslev SK08 |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Melanie Sørensen |
2009 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-10-2022 11:39:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 100m Rygsvømning Damer 15 år - Final |
|
|
Sponsor |
Erling Grønkjær Fiskeeksport |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stævnere |
58.99 |
|
|
|
Julie Kepp Jensen |
|
A6 |
|
01-01-2019 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nicoline Aarup Høeg |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.69 |
483 |
1:09.92 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.30 |
(-3.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Caroline K. Sørensen |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
+0.82 |
452 |
1:11.52 |
+1.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.21 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Freja Jørgensen |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
+0.66 |
443 |
1:11.96 |
+2.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.05 |
(+1.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Victoria Andersen Krabbe |
2008 |
Holstebro Svømme Club |
+0.72 |
435 |
1:12.41 |
+2.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.15 |
(-3.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Frederikke Bech Norvin |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.69 |
421 |
1:13.19 |
+3.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.59 |
(-1.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nadia Bager |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
+0.72 |
378 |
1:15.86 |
+5.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.01 |
(-9.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sophie Hvergel |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.74 |
372 |
1:16.27 |
+6.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.59 |
(+0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nanna Rønnow |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.66 |
317 |
1:20.47 |
+10.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.04 |
(+1.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alma Kruse |
2008 |
Holstebro Svømme Club |
+0.79 |
288 |
1:23.06 |
+13.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.08 |
(-8.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Aino Aalto |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.73 |
280 |
1:23.84 |
+13.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.02 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Kathrine Bak Mathiasen |
2008 |
Struer Svømmeklub |
+0.67 |
279 |
1:23.93 |
+14.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.31 |
(+2.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Asta Klemmensen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.65 |
279 |
1:23.98 |
+14.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.19 |
(+0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Johanne Ishøi |
2008 |
Struer Svømmeklub |
+0.57 |
267 |
1:25.24 |
+15.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.55 |
(+0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Carlijn Loeven |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.96 |
262 |
1:25.72 |
+15.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.64 |
(+3.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Lone Thorbjørnsen Nygård |
2008 |
Kristiansand SA |
+0.91 |
259 |
1:26.08 |
+16.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.11 |
(-2.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Sarah Bennetsen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.83 |
245 |
1:27.70 |
+17.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.92 |
(+5.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Helene Munk Barfod |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.70 |
230 |
1:29.52 |
+19.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.93 |
(-8.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Johanne S. Geiger |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.95 |
209 |
1:32.48 |
+22.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.57 |
(-5.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Karen Margrethe Ringberg Mo |
2008 |
Brønderslev SK08 |
+0.77 |
170 |
1:39.04 |
+29.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Esther Nørmølle Dissing |
2008 |
Aars Svømmeklub |
+0.65 |
167 |
1:39.51 |
+29.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:44.24 |
(-4.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Mathilde Pedersen |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
+0.71 |
152 |
1:42.82 |
+32.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:14.32 |
(-31.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Malou Steffensen |
2008 |
Holstebro Svømme Club |
+0.74 |
|
|
DSQ |
|
|
|
Svømning på maven 75 |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-10-2022 11:39:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 100m Rygsvømning Damer 16-17 år - Final |
|
|
Sponsor |
Erling Grønkjær Fiskeeksport |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stævnere |
58.99 |
|
|
|
Julie Kepp Jensen |
|
A6 |
|
01-01-2019 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rikke Friis Kanstrup |
2006 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.63 |
688 |
1:02.15 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.59 |
(-0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emma Brogaard Krogh |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.72 |
683 |
1:02.32 |
+0.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.81 |
(-2.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Luanna Russo |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.64 |
562 |
1:06.51 |
+4.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.19 |
(+3.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emilie Pedersen |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.63 |
546 |
1:07.13 |
+4.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.54 |
(-1.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Victoria Amdi Brinkmann |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.59 |
537 |
1:07.49 |
+5.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.42 |
(+1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Laura Mikkelsen |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
+0.84 |
536 |
1:07.55 |
+5.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.98 |
(-0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Caroline Lærkegaard Hyltoft |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.70 |
531 |
1:07.77 |
+5.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.85 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Liv Hjorth Jørgensen |
2007 |
Herning Svømmeklub |
+0.63 |
476 |
1:10.30 |
+8.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.46 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Helene Halvorsen Vestberg |
2006 |
SK Team Sør |
+0.76 |
455 |
1:11.36 |
+9.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.54 |
(-4.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emilie Hundahl Gravesen |
2007 |
Thisted Svømmeklub |
+0.72 |
449 |
1:11.63 |
+9.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.79 |
(+0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Anna Dora Bernsdorf |
2006 |
Thisted Svømmeklub |
+0.67 |
435 |
1:12.43 |
+10.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Freja Lucassen |
2007 |
Aars Svømmeklub |
+0.64 |
415 |
1:13.53 |
+11.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.46 |
(-0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Emma Andersen |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.65 |
377 |
1:15.98 |
+13.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.36 |
(+0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Patricia Nættermann |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.97 |
326 |
1:19.74 |
+17.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.22 |
(+1.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Anna Dziubenko |
2007 |
Kristiansand SA |
+0.80 |
310 |
1:21.05 |
+18.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.22 |
(+0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Silje Drechsler |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
+0.78 |
296 |
1:22.35 |
+20.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.79 |
(-0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Reinike Veenstra |
2006 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.68 |
237 |
1:28.58 |
+26.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.53 |
(+3.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Karoline Ølgaard |
2007 |
Aars Svømmeklub |
+0.79 |
|
|
DSQ |
|
|
|
Ej forts. bev. 50m |
|
|
|
|
- |
|
Therese Baird |
2007 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Matilde Christiansen |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-10-2022 11:39:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 100m Rygsvømning Damer 18 og ældre - Final |
|
|
Sponsor |
Erling Grønkjær Fiskeeksport |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stævnere |
58.99 |
|
|
|
Julie Kepp Jensen |
|
A6 |
|
01-01-2019 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Fenja Romanski |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.62 |
653 |
1:03.24 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.92 |
(+0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Louise Lie Thisted |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.56 |
596 |
1:05.22 |
+1.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.40 |
(+1.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Cecilie Nørgaard Frost |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.68 |
526 |
1:07.97 |
+4.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.92 |
(+1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Camilla Nørgaard Frost |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.76 |
477 |
1:10.21 |
+6.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.91 |
(-1.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emma Kutsko Jensen |
2004 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.73 |
454 |
1:11.37 |
+8.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.76 |
(+0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Helena V. Elling |
2000 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.85 |
444 |
1:11.93 |
+8.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.20 |
(+0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alexandra Peter |
2002 |
Randaberg IL |
+0.64 |
416 |
1:13.51 |
+10.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.22 |
(-3.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Karoline Andersen Krabbe |
2005 |
Holstebro Svømme Club |
+0.71 |
355 |
1:17.48 |
+14.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.17 |
(-2.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Stephanie de Bruijn |
2005 |
Herning Svømmeklub |
+0.68 |
307 |
1:21.30 |
+18.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.30 |
(+4.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emma Ploug Rasmussen |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.84 |
288 |
1:23.07 |
+19.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.29 |
(+0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-10-2022 11:39:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
02-10-2022 11:39.20 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Thyhallen |
Arrangør |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
30. sep 2022 to 2. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 200m Butterfly Herrer 15 år - Final |
|
|
Sponsor |
Klitmøller Guesthouse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stævnere |
1:54.47 |
|
|
|
Victor B. Bromer |
|
Aalborg |
|
01-01-2014 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maciej Dworzanski |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.73 |
308 |
2:40.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-10-2022 11:48:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 200m Butterfly Herrer 17-18 år - Final |
|
|
Sponsor |
Klitmøller Guesthouse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stævnere |
1:54.47 |
|
|
|
Victor B. Bromer |
|
Aalborg |
|
01-01-2014 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oskar Erklev |
2005 |
SK Team Sør |
+0.64 |
635 |
2:05.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:03.82 |
(+2.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jonatan Schubart Nielsen |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.70 |
509 |
2:15.56 |
+9.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.61 |
(-5.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Christoffer P. Voldbjerg |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.65 |
421 |
2:24.37 |
+18.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:12.70 |
(+11.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-10-2022 11:48:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 200m Butterfly Herrer 19 og ældre - Final |
|
|
Sponsor |
Klitmøller Guesthouse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stævnere |
1:54.47 |
|
|
|
Victor B. Bromer |
|
Aalborg |
|
01-01-2014 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mathias Rasmussen |
2001 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.69 |
585 |
2:09.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:09.98 |
(-0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lucas Setekleiv Paturel |
2004 |
SK Team Sør |
+0.66 |
463 |
2:19.88 |
+10.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.23 |
(-14.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-10-2022 11:48:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
02-10-2022 11:48.02 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Thyhallen |
Arrangør |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
30. sep 2022 to 2. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 200m Butterfly Damer 13 år - Final |
|
|
Sponsor |
Sportigan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stævnere |
2:07.70 |
|
|
|
Helena Rosendahl Bach |
2000 |
Aalborg Svømmeklub (DE |
Thisted (DEN) |
02-10-2022 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Linnea Otilie Thorstensen Glen |
2010 |
Vågsbygd SLK |
+0.78 |
295 |
2:59.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-10-2022 12:03:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 200m Butterfly Damer 14 år - Final |
|
|
Sponsor |
Sportigan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stævnere |
2:07.70 |
|
|
|
Helena Rosendahl Bach |
2000 |
Aalborg Svømmeklub (DE |
Thisted (DEN) |
02-10-2022 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Celia Pettersen Ueland |
2009 |
Kristiansand SA |
+0.73 |
228 |
3:15.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-10-2022 12:03:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 200m Butterfly Damer 15 år - Final |
|
|
Sponsor |
Sportigan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stævnere |
2:07.70 |
|
|
|
Helena Rosendahl Bach |
2000 |
Aalborg Svømmeklub (DE |
Thisted (DEN) |
02-10-2022 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Astrid Ellyn Hopkins |
2008 |
Vågsbygd SLK |
+0.71 |
404 |
2:41.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Melanie Frank |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.65 |
296 |
2:59.44 |
+17.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:59.99 |
(-0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-10-2022 12:03:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 200m Butterfly Damer 16-17 år - Final |
|
|
Sponsor |
Sportigan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stævnere |
2:07.70 |
|
|
|
Helena Rosendahl Bach |
2000 |
Aalborg Svømmeklub (DE |
Thisted (DEN) |
02-10-2022 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Karoline Kjelstrup |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.75 |
554 |
2:25.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Julia Askland Raanes |
2006 |
SK Team Sør |
+0.77 |
543 |
2:26.57 |
+0.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.69 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-10-2022 12:03:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 200m Butterfly Damer 18 og ældre - Final |
|
|
Sponsor |
Sportigan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stævnere |
2:07.70 |
|
|
|
Helena Rosendahl Bach |
2000 |
Aalborg Svømmeklub (DE |
Thisted (DEN) |
02-10-2022 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Helena Rosendahl Bach |
2000 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.79 |
821 |
2:07.70 |
|
|
|
|
Stævnerekord |
|
|
|
Entry time: 2:04.90 |
(+2.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Karoline L. Kristensen |
2003 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.77 |
580 |
2:23.40 |
+15.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:19.00 |
(+4.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-10-2022 12:03:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
02-10-2022 12:03.35 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Thyhallen |
Arrangør |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
30. sep 2022 to 2. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 35, 100m Brystsvømning Herrer 13 og yngre - Final |
|
|
Sponsor |
Thisted Bryghus |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stævnere |
59.34 |
|
|
|
Tobias B. Bjerg |
|
AGF |
|
01-01-2019 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jonathan Ljosland Vatne |
2011 |
Kristiansand SA |
+0.83 |
176 |
1:38.57 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.69 |
(-7.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anton Søndergaard Sørensen |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.81 |
150 |
1:43.96 |
+5.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.75 |
(-2.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frederik Lauritz Thomsen |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.80 |
97 |
2:00.24 |
+21.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:08.36 |
(-8.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-10-2022 12:09:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 35, 100m Brystsvømning Herrer 14 år - Final |
|
|
Sponsor |
Thisted Bryghus |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stævnere |
59.34 |
|
|
|
Tobias B. Bjerg |
|
AGF |
|
01-01-2019 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oleksandr Shaimanov |
2009 |
Kristiansand SA |
+0.66 |
468 |
1:11.20 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.12 |
(-2.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Storm Sall Okkels |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.62 |
303 |
1:22.22 |
+11.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.19 |
(-6.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alexander Bjerre |
2009 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.75 |
270 |
1:25.47 |
+14.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.57 |
(-9.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anders Munk Fuglsang |
2009 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.88 |
258 |
1:26.79 |
+15.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.66 |
(-3.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Albert Grove |
2009 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.70 |
257 |
1:26.86 |
+15.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.38 |
(-9.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sander Thygesen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
+0.61 |
224 |
1:30.94 |
+19.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.83 |
(-6.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Søren B. Andersen |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.82 |
211 |
1:32.80 |
+21.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:56.39 |
(-23.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
William D. Lindberg |
2009 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.73 |
144 |
1:45.35 |
+34.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:49.00 |
(-3.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Konrad Nejmann-Holst |
2009 |
Thisted Svømmeklub |
+0.66 |
106 |
1:56.66 |
+45.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:27.59 |
(-30.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-10-2022 12:09:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 35, 100m Brystsvømning Herrer 15 år - Final |
|
|
Sponsor |
Thisted Bryghus |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stævnere |
59.34 |
|
|
|
Tobias B. Bjerg |
|
AGF |
|
01-01-2019 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rasmus Starcke Jeppesen |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.68 |
446 |
1:12.32 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.32 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alexander Yung K Gotfreds |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.59 |
400 |
1:14.98 |
+2.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.16 |
(-2.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Niels Andreasen |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.65 |
351 |
1:18.34 |
+6.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.62 |
(-3.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Christian Smith |
2008 |
Aars Svømmeklub |
+0.70 |
318 |
1:20.92 |
+8.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.41 |
(-2.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oscar Persson |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.71 |
312 |
1:21.46 |
+9.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.76 |
(-0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Martin Kjær Thorsen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.62 |
301 |
1:22.45 |
+10.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.01 |
(-4.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Hjalte Damgaard |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.63 |
248 |
1:27.94 |
+15.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.93 |
(-3.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alfred Hørlück |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.67 |
239 |
1:29.07 |
+16.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.99 |
(-3.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Didrik Pedersen |
2008 |
Kristiansand SA |
+0.82 |
152 |
1:43.42 |
+31.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:56.95 |
(-13.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Magnus Lindberg |
2008 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.79 |
129 |
1:49.24 |
+36.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Malthe Schaaf |
2008 |
Holstebro Svømme Club |
+0.91 |
107 |
1:56.40 |
+44.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-10-2022 12:09:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 35, 100m Brystsvømning Herrer 16 år - Final |
|
|
Sponsor |
Thisted Bryghus |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stævnere |
59.34 |
|
|
|
Tobias B. Bjerg |
|
AGF |
|
01-01-2019 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Yehor Fedorov |
2007 |
Kristiansand SA |
+0.70 |
484 |
1:10.36 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.74 |
(-3.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Marcus Munk |
2007 |
Thisted Svømmeklub |
+0.61 |
405 |
1:14.67 |
+4.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.84 |
(+1.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ludvig Møller |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.70 |
382 |
1:16.18 |
+5.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.77 |
(-0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Rasmus Norup |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.65 |
379 |
1:16.37 |
+6.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.93 |
(-1.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Felix Piontkowitz |
2007 |
Struer Svømmeklub |
+0.71 |
361 |
1:17.59 |
+7.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.52 |
(-0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sebastian Stilling |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
+0.65 |
360 |
1:17.66 |
+7.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.83 |
(-0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sophus Henningsen |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
+0.70 |
337 |
1:19.41 |
+9.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.41 |
(-1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Magnus Karlberg |
2007 |
Herning Svømmeklub |
+0.83 |
255 |
1:27.08 |
+16.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.27 |
(-5.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Maksims Roscins |
2007 |
Randaberg IL |
+0.81 |
254 |
1:27.26 |
+16.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-10-2022 12:09:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 35, 100m Brystsvømning Herrer 17-18 år - Final |
|
|
Sponsor |
Thisted Bryghus |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stævnere |
59.34 |
|
|
|
Tobias B. Bjerg |
|
AGF |
|
01-01-2019 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sebastian Jørgensen |
2005 |
Thisted Svømmeklub |
+0.67 |
577 |
1:06.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Inas Ilic |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.73 |
530 |
1:08.29 |
+1.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.76 |
(-0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mathias Svein Petrus Heesen |
2006 |
Kristiansand SA |
+0.69 |
487 |
1:10.24 |
+3.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.84 |
(-3.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
David Ommundsen |
2005 |
Vågsbygd SLK |
+0.73 |
451 |
1:12.07 |
+5.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.16 |
(-3.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Morten H. Kobbelgaard |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.67 |
428 |
1:13.35 |
+6.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.92 |
(+3.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kristian Kjær |
2005 |
Thisted Svømmeklub |
+0.58 |
421 |
1:13.72 |
+7.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
William Jensen |
2005 |
Thisted Svømmeklub |
+0.81 |
380 |
1:16.26 |
+9.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.71 |
(-0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sebastian Larsen |
2006 |
Vågsbygd SLK |
+0.72 |
337 |
1:19.37 |
+12.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.48 |
(-1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Dan Skov |
2006 |
Holstebro Svømme Club |
+0.72 |
307 |
1:21.87 |
+15.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.97 |
(-4.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-10-2022 12:09:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 35, 100m Brystsvømning Herrer 19 og ældre - Final |
|
|
Sponsor |
Thisted Bryghus |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stævnere |
59.34 |
|
|
|
Tobias B. Bjerg |
|
AGF |
|
01-01-2019 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Halvor Arne Borgstrøm |
1997 |
Randaberg IL |
+0.68 |
635 |
1:04.30 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.33 |
(+1.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mads Sander Andersen |
2004 |
Thisted Svømmeklub |
+0.61 |
554 |
1:07.30 |
+3.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.46 |
(+0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jacob Aagaard Andersen |
2004 |
Brønderslev SK08 |
+0.74 |
487 |
1:10.25 |
+5.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.69 |
(+2.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Asger Mathiasen |
2004 |
Thisted Svømmeklub |
+0.77 |
447 |
1:12.28 |
+7.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.95 |
(+2.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
William Mikkelsen |
2004 |
Thisted Svømmeklub |
+0.74 |
316 |
1:21.12 |
+16.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.40 |
(-0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-10-2022 12:09:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
02-10-2022 12:09.33 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Thyhallen |
Arrangør |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
30. sep 2022 to 2. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 36, 100m Brystsvømning Damer 12 og yngre - Final |
|
|
Sponsor |
Sparekassen Thy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stævnere |
1:07.49 |
|
|
|
Majken Thorup |
|
Aalborg |
|
01-01-2003 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Caroline Ishøi |
2011 |
Struer Svømmeklub |
+0.70 |
237 |
1:40.66 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:51.09 |
(-10.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ida Carlson |
2012 |
Struer Svømmeklub |
+0.78 |
222 |
1:42.85 |
+2.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:49.66 |
(-6.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kerttu Aalto |
2012 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.81 |
200 |
1:46.53 |
+5.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.59 |
(-4.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Isabella Munk |
2011 |
Thisted Svømmeklub |
+0.89 |
176 |
1:51.27 |
+10.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:59.15 |
(-7.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Siri Christensen |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.76 |
169 |
1:52.78 |
+12.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:57.64 |
(-4.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-10-2022 12:33:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 36, 100m Brystsvømning Damer 13 år - Final |
|
|
Sponsor |
Sparekassen Thy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stævnere |
1:07.49 |
|
|
|
Majken Thorup |
|
Aalborg |
|
01-01-2003 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maja Bager |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.65 |
388 |
1:25.45 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.62 |
(-3.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Julie Mikkelsen |
2010 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.82 |
376 |
1:26.38 |
+0.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.59 |
(-0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Josefine Bak Mathiasen |
2010 |
Struer Svømmeklub |
+0.81 |
314 |
1:31.67 |
+6.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.63 |
(-0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kirstine Dyg Lerup |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.79 |
263 |
1:37.31 |
+11.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.47 |
(-5.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Andrea Nættermann |
2010 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.88 |
202 |
1:46.15 |
+20.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:49.10 |
(-2.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lena Piontkowitz |
2010 |
Struer Svømmeklub |
+0.62 |
84 |
2:22.21 |
+56.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:27.49 |
(-5.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-10-2022 12:33:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 36, 100m Brystsvømning Damer 14 år - Final |
|
|
Sponsor |
Sparekassen Thy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stævnere |
1:07.49 |
|
|
|
Majken Thorup |
|
Aalborg |
|
01-01-2003 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Cecilie Kehlet |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.77 |
489 |
1:19.10 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.41 |
(+2.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Léja Dielininkaityté |
2009 |
Randaberg IL |
+0.74 |
482 |
1:19.51 |
+0.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.68 |
(-3.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Katrine Sander |
2009 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.63 |
389 |
1:25.42 |
+6.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.22 |
(+2.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Caroline R. Frandsen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
+0.71 |
345 |
1:28.87 |
+9.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.08 |
(-4.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Astrid Munk Fuglsang |
2009 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.74 |
320 |
1:31.16 |
+12.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.86 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ronja Isabel Danevad |
2009 |
Kristiansand SA |
+0.70 |
316 |
1:31.47 |
+12.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.87 |
(-1.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Bettina Gundersen |
2009 |
Kristiansand SA |
+0.67 |
308 |
1:32.27 |
+13.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.66 |
(-3.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Celia Pettersen Ueland |
2009 |
Kristiansand SA |
+0.77 |
303 |
1:32.76 |
+13.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.42 |
(+0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Josephine Siggaard Kraul |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.77 |
298 |
1:33.35 |
+14.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.92 |
(-3.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Freya Jensen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
+0.72 |
294 |
1:33.74 |
+14.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.44 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Amalie Breum Nielsen |
2009 |
Holstebro Svømme Club |
+0.73 |
293 |
1:33.88 |
+14.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.26 |
(-0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Karoline Sander Andersen |
2009 |
Thisted Svømmeklub |
+0.84 |
280 |
1:35.24 |
+16.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.34 |
(+0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Mai Skov |
2009 |
Holstebro Svømme Club |
+0.81 |
276 |
1:35.68 |
+16.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.22 |
(-3.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Silja Bregenov |
2009 |
Aarhus Swim - IHF |
+0.76 |
274 |
1:35.92 |
+16.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.65 |
(-1.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ellen Hjarsbæk Hansen |
2009 |
Holstebro Svømme Club |
+0.91 |
274 |
1:36.00 |
+16.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.75 |
(+3.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Johanne Øland Frøkjær |
2009 |
Thisted Svømmeklub |
+0.80 |
267 |
1:36.75 |
+17.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.48 |
(+0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Matilde Gårdbo Hellegaard |
2009 |
Brønderslev SK08 |
+0.77 |
180 |
1:50.41 |
+31.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Clara Nielsen |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.71 |
|
|
DSQ |
|
|
|
2 tag u/vand v/25m ven |
|
|
|
|
- |
|
Ingrid Møldrup Bering |
2009 |
Brønderslev SK08 |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mia Dybro |
2009 |
Brønderslev SK08 |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Melanie Sørensen |
2009 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-10-2022 12:33:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 36, 100m Brystsvømning Damer 15 år - Final |
|
|
Sponsor |
Sparekassen Thy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stævnere |
1:07.49 |
|
|
|
Majken Thorup |
|
Aalborg |
|
01-01-2003 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nadia Bager |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
+0.78 |
470 |
1:20.18 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.75 |
(-1.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tiril Austvik Fuglestein |
2008 |
Vågsbygd SLK |
+0.75 |
442 |
1:21.84 |
+1.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.16 |
(-0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lina Riiser Javnes |
2008 |
Vågsbygd SLK |
+0.72 |
429 |
1:22.64 |
+2.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.36 |
(-1.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anna Katrine Willems |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.63 |
427 |
1:22.78 |
+2.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.58 |
(+0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nicoline Aarup Høeg |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.78 |
425 |
1:22.92 |
+2.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.12 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Victoria Andersen Krabbe |
2008 |
Holstebro Svømme Club |
+0.82 |
424 |
1:22.97 |
+2.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.53 |
(+0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Iben Thomasen |
2008 |
Brønderslev SK08 |
+0.83 |
384 |
1:25.77 |
+5.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.10 |
(-1.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Laura Norup |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.71 |
343 |
1:29.01 |
+8.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.28 |
(+0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Aino Aalto |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.65 |
340 |
1:29.29 |
+9.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.16 |
(-0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Signe Laursen |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.73 |
338 |
1:29.46 |
+9.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.48 |
(-1.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Mie Kibsgaard |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
+0.75 |
312 |
1:31.86 |
+11.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.54 |
(-10.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Silke Østrup |
2008 |
Aarhus Swim - IHF |
+0.72 |
308 |
1:32.25 |
+12.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.06 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Alberte Bøgeskov Johnsen |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.73 |
269 |
1:36.52 |
+16.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.10 |
(-5.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Johanne S. Geiger |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.81 |
265 |
1:37.08 |
+16.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.78 |
(-1.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Johanne Ishøi |
2008 |
Struer Svømmeklub |
+0.70 |
253 |
1:38.49 |
+18.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.30 |
(+8.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Asta Klemmensen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.70 |
248 |
1:39.20 |
+19.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.42 |
(-0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Aasta Jortveit |
2008 |
Vågsbygd SLK |
+0.75 |
209 |
1:45.00 |
+24.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.67 |
(+1.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Esther Kristensen |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.78 |
189 |
1:48.52 |
+28.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:54.63 |
(-6.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Helene Munk Barfod |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.78 |
186 |
1:49.11 |
+28.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:53.57 |
(-4.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Karen Margrethe Ringberg Mo |
2008 |
Brønderslev SK08 |
+0.89 |
186 |
1:49.20 |
+29.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:54.65 |
(-5.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Esther Nørmølle Dissing |
2008 |
Aars Svømmeklub |
+0.92 |
140 |
1:59.88 |
+39.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.96 |
(+12.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Malou Steffensen |
2008 |
Holstebro Svømme Club |
+0.89 |
130 |
2:02.95 |
+42.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:12.91 |
(-9.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Louise Jeppesen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.68 |
|
|
DSQ |
|
|
|
2 Flyben v/25m udsvøm |
|
|
|
|
- |
|
Karoline Iversen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Philippa Vejby Krabbenhøft |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-10-2022 12:33:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 36, 100m Brystsvømning Damer 16-17 år - Final |
|
|
Sponsor |
Sparekassen Thy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stævnere |
1:07.49 |
|
|
|
Majken Thorup |
|
Aalborg |
|
01-01-2003 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Livia Weidick Frische |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.70 |
569 |
1:15.24 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.88 |
(+1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Beatrice Buhr Müller |
2006 |
Thisted Svømmeklub |
+0.69 |
504 |
1:18.34 |
+3.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.59 |
(+0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Silje Drechsler |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
+0.70 |
489 |
1:19.13 |
+3.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.03 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Astrid O. Thomassen |
2007 |
Thisted Svømmeklub |
+0.79 |
473 |
1:20.02 |
+4.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.15 |
(-2.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Selma Nygreen Sakic |
2006 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.76 |
471 |
1:20.12 |
+4.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.42 |
(+0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Laura Mikkelsen |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
+0.70 |
445 |
1:21.62 |
+6.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.98 |
(-5.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Julie Norman Ramer |
2007 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.72 |
445 |
1:21.63 |
+6.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.16 |
(-1.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ida-Marie J. C. Hansen |
2007 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.74 |
437 |
1:22.16 |
+6.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.36 |
(+1.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Malou Callisen |
2007 |
Brønderslev SK08 |
+0.73 |
436 |
1:22.22 |
+6.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.46 |
(-1.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Liv Hjorth Jørgensen |
2007 |
Herning Svømmeklub |
+0.68 |
425 |
1:22.91 |
+7.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.10 |
(+3.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Nikoline Hedelund Madsen |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.70 |
383 |
1:25.84 |
+10.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.55 |
(-5.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Matilde Christiansen |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.74 |
376 |
1:26.35 |
+11.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.93 |
(-0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Mathilde Lucassen |
2007 |
Aars Svømmeklub |
+0.75 |
364 |
1:27.32 |
+12.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.77 |
(-0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Karoline Ølgaard |
2007 |
Aars Svømmeklub |
+0.86 |
235 |
1:41.01 |
+25.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.67 |
(-1.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Amanda Holmberg |
2007 |
Aars Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-10-2022 12:33:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 36, 100m Brystsvømning Damer 18 og ældre - Final |
|
|
Sponsor |
Sparekassen Thy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stævnere |
1:07.49 |
|
|
|
Majken Thorup |
|
Aalborg |
|
01-01-2003 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Solveig Høigaard Bratland |
2003 |
SK Team Sør |
+0.75 |
617 |
1:13.25 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.69 |
(+1.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ingrid Elise Borgstrøm |
2004 |
Randaberg IL |
+0.74 |
591 |
1:14.29 |
+1.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.10 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Matilde Bager |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.81 |
534 |
1:16.82 |
+3.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.56 |
(+2.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Karoline Andersen Krabbe |
2005 |
Holstebro Svømme Club |
+0.73 |
534 |
1:16.84 |
+3.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.16 |
(-1.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emilie Furuborg |
2004 |
SK Team Sør |
+0.76 |
500 |
1:18.54 |
+5.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.99 |
(+0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Olivia Augustinus |
2004 |
Thisted Svømmeklub |
+0.68 |
460 |
1:20.73 |
+7.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.40 |
(-4.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alexandra Peter |
2002 |
Randaberg IL |
+0.67 |
442 |
1:21.82 |
+8.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.01 |
(-1.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-10-2022 12:33:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
02-10-2022 12:33.55 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Thyhallen |
Arrangør |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
30. sep 2022 to 2. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 37, 4x100m Medley Herrer 14 og yngre - Final |
|
Sponsor |
Klaus Guldsmed |
|
|
|
|
|
|
|
Stævnere |
3:41.36 |
|
|
AGF Herrer 1 |
|
Agfs Svømmeafdeling |
Thyhallen (DEN) |
03-10-2021 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Aarhus Swim Kids drenge 1 |
14 |
Aarhus Swim |
|
|
|
256 |
|
|
5:13.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Alexander Bjerre |
2009 |
0999AA |
+0.76 |
35.72 |
1:14.84 |
|
|
|
1:14.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Storm Sall Okkels |
2009 |
0955BD |
+0.54 |
38.64 |
1:22.83 |
|
|
|
2:37.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Albert Grove |
2009 |
0933BD |
+0.82 |
34.70 |
1:16.42 |
|
|
|
3:54.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
William D. Lindberg |
2009 |
0909BD |
+0.28 |
37.59 |
1:19.18 |
|
|
|
5:13.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aalborg Drenge 3 |
14 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
200 |
|
|
5:40.12 |
+26.85 |
|
|
|
|
Storm Mandrup Ozimek |
2009 |
0921BE |
+0.67 |
39.54 |
1:22.18 |
|
|
|
1:22.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Herman Höhle Hjulskov |
2009 |
0945BC |
+0.43 |
39.65 |
1:29.08 |
|
|
|
2:51.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Søren B. Andersen |
2009 |
0909AD |
+0.72 |
38.16 |
1:29.16 |
|
|
|
4:20.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anton Søndergaard Sørensen |
2010 |
1065AF |
+0.54 |
37.92 |
1:19.70 |
|
|
|
5:40.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-10-2022 12:58:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 37, 4x100m Medley Herrer 15-16 år - Final |
|
Sponsor |
Klaus Guldsmed |
|
|
|
|
|
|
|
Stævnere |
3:41.36 |
|
|
AGF Herrer 1 |
|
Agfs Svømmeafdeling |
Thyhallen (DEN) |
03-10-2021 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Aalborg drenge 1 |
16 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
454 |
|
|
4:19.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Nicklas Lorentsen Mikkelsen |
2007 |
0725AI |
+0.72 |
32.48 |
1:06.08 |
|
|
|
1:06.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Rasmus Starcke Jeppesen |
2008 |
0813AI |
+0.43 |
33.00 |
1:11.77 |
|
|
|
2:17.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sigurd S. Kristensen |
2008 |
0869AD |
+0.60 |
28.63 |
1:01.92 |
|
|
|
3:19.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rasmus Norup |
2007 |
0781AI |
+0.50 |
28.36 |
59.23 |
|
|
|
4:19.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aarhus Swim drenge 1 |
15 |
Aarhus Swim |
|
|
|
342 |
|
|
4:44.75 |
+25.75 |
|
|
|
|
Oscar Persson |
2008 |
0803AL |
+0.69 |
33.99 |
1:10.35 |
|
|
|
1:10.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Niels Andreasen |
2008 |
0837AO |
+0.13 |
35.44 |
1:18.27 |
|
|
|
2:28.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christian Ekander |
2008 |
0833AO |
+0.20 |
31.82 |
1:10.52 |
|
|
|
3:39.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jakob Rickers |
2008 |
0801AH |
+0.20 |
31.10 |
1:05.61 |
|
|
|
4:44.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aalborg drenge 2 |
16 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
338 |
|
|
4:45.84 |
+26.84 |
|
|
|
|
Lukas Bøgh Worup |
2007 |
0705AL |
+0.65 |
32.93 |
1:08.14 |
|
|
|
1:08.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ludvig Møller |
2007 |
0735AI |
+0.77 |
35.92 |
1:17.81 |
|
|
|
2:25.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
William Bundgaard |
2007 |
0717AE |
+0.33 |
29.74 |
1:04.65 |
|
|
|
3:30.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frederik Lauritz Thomsen |
2010 |
1005AK |
+0.58 |
34.93 |
1:15.24 |
|
|
|
4:45.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Thisted Små Drenge |
16 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
251 |
|
|
5:15.46 |
+56.46 |
|
|
|
|
Konrad Nejmann-Holst |
2009 |
0943BH |
+0.66 |
45.99 |
1:34.14 |
|
|
|
1:34.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marcus Munk |
2007 |
0757AB |
-0.01 |
34.74 |
1:15.07 |
|
|
|
2:49.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ivan Pedersen |
2008 |
0887AI |
+0.42 |
30.96 |
1:10.64 |
|
|
|
3:59.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elias Egeberg |
2010 |
1083AE |
+0.18 |
35.70 |
1:15.61 |
|
|
|
5:15.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Herning Drenge 2 |
15 |
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
Tyvsta |
|
|
|
Emil Valters Peca |
2008 |
0869AN |
+0.66 |
37.45 |
1:16.22 |
|
|
|
1:16.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hjalte Damgaard |
2008 |
0883AK |
-0.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gustav Falk Olesen |
2008 |
0883AN |
+0.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sander Thygesen |
2009 |
0949AB |
+0.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-10-2022 12:58:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 37, 4x100m Medley Herrer 17 og ældre - Final |
|
Sponsor |
Klaus Guldsmed |
|
|
|
|
|
|
|
Stævnere |
3:41.36 |
|
|
AGF Herrer 1 |
|
Agfs Svømmeafdeling |
Thyhallen (DEN) |
03-10-2021 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Aalborg Herrer 1 |
22 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
601 |
|
|
3:55.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Christian Thorhauge |
2005 |
0545AM |
+0.83 |
27.25 |
56.72 |
|
|
|
56.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Inas Ilic |
2005 |
0591AE |
+0.35 |
31.77 |
1:09.14 |
|
|
|
2:05.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lars Riisgaard-Jensen |
2004 |
0411AC |
+0.36 |
25.76 |
56.53 |
|
|
|
3:02.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mathias Rasmussen |
2001 |
0175AH |
+0.33 |
25.69 |
53.49 |
|
|
|
3:55.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Thisted Herre 1 |
19 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
571 |
|
|
4:00.04 |
+4.16 |
|
|
|
|
Asger Mathiasen |
2004 |
0427AI |
+0.62 |
30.64 |
1:02.97 |
|
|
|
1:02.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mads Sander Andersen |
2004 |
0435AR |
+0.43 |
31.56 |
1:07.04 |
|
|
|
2:10.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kristian Kjær |
2005 |
0595AD |
+0.14 |
26.56 |
58.35 |
|
|
|
3:08.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Sebastian Jørgensen |
2005 |
0565AD |
+0.25 |
24.23 |
51.68 |
|
|
|
4:00.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aalborg herrer 2 |
18 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
490 |
|
|
4:12.45 |
+16.57 |
|
|
|
|
Nikolaj Rytger Knudsen |
2006 |
0603AI |
+0.67 |
31.77 |
1:05.85 |
|
|
|
1:05.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Storm Jensen |
2007 |
0773AE |
-0.03 |
32.87 |
1:05.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christoffer P. Voldbjerg |
2005 |
0545AH |
|
2:45.47 |
3:18.30 |
|
|
|
3:18.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Morten H. Kobbelgaard |
2005 |
0587AG |
|
25.94 |
54.15 |
|
|
|
4:12.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Herning Drenge 1 |
17 |
Herning Svømmeklub |
|
|
|
375 |
|
|
4:36.01 |
+40.13 |
|
|
|
|
Alexander Yung K Gotfreds |
2008 |
0887AK |
+0.67 |
33.49 |
1:09.57 |
|
|
|
1:09.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lasse Hjorth Jørgensen |
2006 |
0647AK |
+0.34 |
33.99 |
1:14.05 |
|
|
|
2:23.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Martin Kjær Thorsen |
2008 |
0891AK |
+0.55 |
32.71 |
1:10.06 |
|
|
|
3:33.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Magnus Karlberg |
2007 |
0797AN |
+0.72 |
29.75 |
1:02.33 |
|
|
|
4:36.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aars Drenge 1 |
20 |
Aars Svømmeklub |
|
|
|
343 |
|
|
4:44.28 |
+48.40 |
|
|
|
|
Noah Markussen |
2006 |
0657AO |
+0.75 |
37.24 |
1:16.89 |
|
|
|
1:16.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tobias Vestby Jensen |
2003 |
0309AN |
+0.35 |
37.25 |
1:19.67 |
|
|
|
2:36.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marcus Nørtoft |
2006 |
0619AS |
+0.34 |
31.98 |
1:09.80 |
|
|
|
3:46.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kristian Ølgaard |
2005 |
0549AP |
+0.23 |
27.34 |
57.92 |
|
|
|
4:44.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Herning Drenge 2 |
15 |
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
Tyvsta |
|
|
|
Emil Valters Peca |
2008 |
0869AN |
+0.66 |
37.45 |
1:16.22 |
|
|
|
1:16.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hjalte Damgaard |
2008 |
0883AK |
-0.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gustav Falk Olesen |
2008 |
0883AN |
+0.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sander Thygesen |
2009 |
0949AB |
+0.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kristiansand SA 1 |
17 |
Kristiansand SA |
|
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
2 Svø |
|
|
|
Yehor Fedorov |
2007 |
20402356 |
+0.99 |
31.96 |
1:06.11 |
|
|
|
1:06.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oleksandr Shaimanov |
2009 |
20402345 |
+0.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mykola Rachok |
2008 |
20402222 |
+0.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mathias Svein Petrus Heesen |
2006 |
20310242 |
+0.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
S68-1, drenge |
17 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
Theis Lindhardt |
2006 |
0633AP |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anders Munk Fuglsang |
2009 |
0997AF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maciej Dworzanski |
2008 |
0843AJ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marcus V Andersen |
2008 |
0829AJ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-10-2022 12:58:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
02-10-2022 13:12.19 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Thyhallen |
Arrangør |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
30. sep 2022 to 2. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 38, 4x100m Medley Damer 13 og yngre - Final |
|
Sponsor |
Erling Grønkjær Fiskeeksport |
|
|
|
|
|
|
|
Stævnere |
4:06.34 |
|
|
Aalborg |
|
Aalborg |
|
01-01-2013 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Aalborg piger 3 |
13 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
291 |
|
|
5:38.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Kirstine Dyg Lerup |
2010 |
1078AN |
+0.80 |
42.09 |
1:29.67 |
|
|
|
1:29.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maja Bager |
2010 |
1020AJ |
|
41.70 |
1:27.22 |
|
|
|
2:56.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anni Ruohan Zou |
2010 |
1080AJ |
+0.34 |
35.65 |
1:22.64 |
|
|
|
4:19.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frida Sørensen |
2010 |
1016AJ |
+0.56 |
36.50 |
1:19.01 |
|
|
|
5:38.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
S68-3, piger |
13 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
152 |
|
|
7:00.30 |
+1:21.7 |
|
|
|
|
Siri Christensen |
2011 |
1118AI |
+0.77 |
53.73 |
1:53.68 |
|
|
|
1:53.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Kerttu Aalto |
2012 |
1230AC |
+0.56 |
49.88 |
1:48.27 |
|
|
|
3:41.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Sangelberg Fausing |
2011 |
1146AE |
+0.74 |
51.78 |
1:52.92 |
|
|
|
5:34.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Andrea Nættermann |
2010 |
1016AL |
|
40.57 |
1:25.43 |
|
|
|
7:00.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-10-2022 13:18:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 38, 4x100m Medley Damer 14-15 år - Final |
|
Sponsor |
Erling Grønkjær Fiskeeksport |
|
|
|
|
|
|
|
Stævnere |
4:06.34 |
|
|
Aalborg |
|
Aalborg |
|
01-01-2013 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Thisted Piger 1 |
15 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
465 |
|
|
4:49.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Caroline K. Sørensen |
2008 |
0848AJ |
+0.65 |
34.21 |
1:12.00 |
|
|
|
1:12.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Nadia Bager |
2008 |
0858AJ |
+0.11 |
37.37 |
1:20.49 |
|
|
|
2:32.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Freja Jørgensen |
2008 |
0858AA |
+0.19 |
32.08 |
1:10.16 |
|
|
|
3:42.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mie Kibsgaard |
2008 |
0830AY |
+0.51 |
31.87 |
1:07.10 |
|
|
|
4:49.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aalborg piger 1 |
15 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
455 |
|
|
4:51.91 |
+2.16 |
|
|
|
|
Frederikke Bech Norvin |
2008 |
0868AI |
+0.69 |
35.50 |
1:13.78 |
|
|
|
1:13.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ema Ilic |
2009 |
0932AC |
+0.57 |
38.68 |
1:24.16 |
|
|
|
2:37.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nicoline Aarup Høeg |
2008 |
0876AD |
+0.60 |
32.03 |
1:09.61 |
|
|
|
3:47.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Clara Nielsen |
2009 |
0962AD |
+0.46 |
31.00 |
1:04.36 |
|
|
|
4:51.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aarhus Swim piger 1 |
15 |
Aarhus Swim |
|
|
|
452 |
|
|
4:52.38 |
+2.63 |
|
|
|
|
Laura Winum Andersen |
2009 |
0934AC |
+0.68 |
34.54 |
1:12.36 |
|
|
|
1:12.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Cecilie Kehlet |
2009 |
0932AF |
+0.39 |
36.30 |
1:18.32 |
|
|
|
2:30.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Katrine Sander |
2009 |
0946BD |
+0.69 |
34.23 |
1:16.76 |
|
|
|
3:47.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sophie Hvergel |
2008 |
0858AU |
+0.15 |
31.39 |
1:04.94 |
|
|
|
4:52.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vågsbygd SLK 1 |
15 |
Vågsbygd SLK |
|
|
|
438 |
|
|
4:55.54 |
+5.79 |
|
|
|
|
Linnea Otilie Thorstensen Glenna |
2010 |
20325822 |
+0.72 |
36.61 |
1:15.63 |
|
|
|
1:15.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lina Riiser Javnes |
2008 |
10308215 |
+0.31 |
39.25 |
1:23.96 |
|
|
|
2:39.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Astrid Ellyn Hopkins |
2008 |
20352361 |
+0.34 |
31.37 |
1:09.17 |
|
|
|
3:48.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Tiril Austvik Fuglestein |
2008 |
10308204 |
+0.53 |
31.64 |
1:06.78 |
|
|
|
4:55.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aarhus Swim piger 2 |
15 |
Aarhus Swim |
|
|
|
340 |
|
|
5:21.59 |
+31.84 |
|
|
|
|
Nanna Rønnow |
2008 |
0860AU |
+0.67 |
37.21 |
1:20.16 |
|
|
|
1:20.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Katrine Willems |
2008 |
0816AL |
+0.27 |
38.26 |
1:22.65 |
|
|
|
2:42.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Josephine Siggaard Kraul |
2009 |
0934BA |
+0.55 |
38.75 |
1:28.65 |
|
|
|
4:11.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Silja Bregenov |
2009 |
0996BC |
|
33.21 |
1:10.13 |
|
|
|
5:21.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Thisted Små Piger |
15 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
312 |
|
|
5:30.86 |
+41.11 |
|
|
|
|
Amanda Pedersen |
2009 |
0986AG |
+0.71 |
38.09 |
1:18.22 |
|
|
|
1:18.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Johanne Øland Frøkjær |
2009 |
0996AG |
+0.30 |
44.58 |
1:36.69 |
|
|
|
2:54.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Karoline Sander Andersen |
2009 |
0966AC |
+0.48 |
35.17 |
1:16.55 |
|
|
|
4:11.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Mathilde Pedersen |
2008 |
0812AS |
+0.98 |
36.83 |
1:19.40 |
|
|
|
5:30.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Aarhus Swim piger 3 |
15 |
Aarhus Swim |
|
|
|
286 |
|
|
5:40.44 |
+50.69 |
|
|
|
|
Alberte Bøgeskov Johnsen |
2008 |
0832AS |
+0.78 |
37.57 |
1:18.86 |
|
|
|
1:18.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Silke Østrup |
2008 |
0826AU |
+0.50 |
42.50 |
1:32.49 |
|
|
|
2:51.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Helene Munk Barfod |
2008 |
0876AR |
+0.48 |
41.49 |
1:34.18 |
|
|
|
4:25.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Liv Lade Keller |
2009 |
0914AK |
+0.69 |
34.98 |
1:14.91 |
|
|
|
5:40.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
BSK08-1 |
15 |
Brønderslev SK08 |
|
|
|
280 |
|
|
5:43.00 |
+53.25 |
|
|
|
|
Laura Junker |
2009 |
0960BF |
+0.77 |
38.48 |
1:20.62 |
|
|
|
1:20.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Karen Margrethe Ringberg Mousten |
2008 |
0844AY |
+0.98 |
52.10 |
1:50.89 |
|
|
|
3:11.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Iben Thomasen |
2008 |
0816AK |
+0.38 |
35.14 |
1:15.57 |
|
|
|
4:27.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mia Dybro |
2009 |
0966BH |
+0.77 |
36.11 |
1:15.92 |
|
|
|
5:43.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
S68-2, piger |
15 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
271 |
|
|
5:46.83 |
+57.08 |
|
|
|
|
Aino Aalto |
2008 |
0840AT |
+0.67 |
41.41 |
1:26.89 |
|
|
|
1:26.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Astrid Munk Fuglsang |
2009 |
0994AI |
+0.81 |
43.00 |
1:33.68 |
|
|
|
3:00.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofie Egholm |
2009 |
0972BH |
+0.63 |
40.30 |
1:31.42 |
|
|
|
4:31.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Esther Kristensen |
2008 |
0848AT |
+0.51 |
35.78 |
1:14.84 |
|
|
|
5:46.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Herning Piger 2 |
15 |
Herning Svømmeklub |
|
|
|
270 |
|
|
5:47.10 |
+57.35 |
|
|
|
|
Asta Klemmensen |
2008 |
0872AI |
+0.70 |
41.44 |
1:25.19 |
|
|
|
1:25.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Freya Jensen |
2009 |
0914AJ |
+0.61 |
42.62 |
1:31.67 |
|
|
|
2:56.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Louise Jeppesen |
2008 |
0886AG |
+0.62 |
46.47 |
1:42.09 |
|
|
|
4:38.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Silke Stevnhøj Sommer |
2009 |
0970BC |
+0.42 |
32.43 |
1:08.15 |
|
|
|
5:47.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
HSC Piger 2 |
15 |
Holstebro Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
Forker |
|
|
|
Malou Steffensen |
2008 |
0856AW |
+0.80 |
42.77 |
1:29.36 |
|
|
|
1:29.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ellen Hjarsbæk Hansen |
2009 |
0966BF |
+0.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Victoria Andersen Krabbe |
2008 |
0852AE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alma Kruse |
2008 |
0854AW |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-10-2022 13:18:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 38, 4x100m Medley Damer 16 og ældre - Final |
|
Sponsor |
Erling Grønkjær Fiskeeksport |
|
|
|
|
|
|
|
Stævnere |
4:06.34 |
|
|
Aalborg |
|
Aalborg |
|
01-01-2013 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Aalborg damer 1 |
23 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
708 |
|
|
4:11.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Fenja Romanski |
2005 |
0598AH |
+0.97 |
30.82 |
1:03.49 |
|
|
|
1:03.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Karoline Kjelstrup |
2006 |
0634AK |
+0.44 |
33.84 |
1:11.91 |
|
|
|
2:15.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Helena Rosendahl Bach |
2000 |
0074AM |
+0.38 |
27.76 |
58.86 |
|
|
|
3:14.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Helena V. Elling |
2000 |
0078AC |
+0.22 |
27.50 |
57.60 |
|
|
|
4:11.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aalborg Damer 2 |
18 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
616 |
|
|
4:23.79 |
+11.93 |
|
|
|
|
Louise Lie Thisted |
2005 |
0578AC |
+0.56 |
31.34 |
1:04.80 |
|
|
|
1:04.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Livia Weidick Frische |
2007 |
0736AI |
+0.25 |
34.89 |
1:15.92 |
|
|
|
2:20.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Camilla Nørgaard Frost |
2005 |
0588AM |
+0.37 |
30.10 |
1:04.71 |
|
|
|
3:25.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kristiane Frøslev |
2007 |
0784AI |
+0.27 |
28.07 |
58.36 |
|
|
|
4:23.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aalborg Damer 3 |
20 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
607 |
|
|
4:25.07 |
+13.21 |
|
|
|
|
Luanna Russo |
2006 |
0604AM |
+0.61 |
31.45 |
1:05.61 |
|
|
|
1:05.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Matilde Bager |
2005 |
0524AN |
+0.37 |
35.75 |
1:15.97 |
|
|
|
2:21.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Cecilie Nørgaard Frost |
2005 |
0598AM |
+0.23 |
29.81 |
1:04.08 |
|
|
|
3:25.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Karoline L. Kristensen |
2003 |
0326AQ |
+0.21 |
28.41 |
59.41 |
|
|
|
4:25.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Thisted Damer 1 |
19 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
544 |
|
|
4:35.00 |
+23.14 |
|
|
|
|
Olivia Augustinus |
2004 |
0432BD |
+0.61 |
33.17 |
1:08.65 |
|
|
|
1:08.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Beatrice Buhr Müller |
2006 |
0652AK |
+0.23 |
35.64 |
1:17.20 |
|
|
|
2:25.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Dora Bernsdorf |
2006 |
0636AW |
+0.21 |
30.14 |
1:06.85 |
|
|
|
3:32.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emilie Hundahl Gravesen |
2007 |
0718AU |
-0.02 |
29.82 |
1:02.30 |
|
|
|
4:35.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
HSC Piger 1 |
18 |
Holstebro Svømme Club |
|
|
|
435 |
|
|
4:56.21 |
+44.35 |
|
|
|
|
Laura Mikkelsen |
2007 |
0772AR |
+0.71 |
33.24 |
1:07.93 |
|
|
|
1:07.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Karoline Andersen Krabbe |
2005 |
0524AQ |
+0.51 |
35.21 |
1:16.81 |
|
|
|
2:24.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Silje Drechsler |
2007 |
0746AL |
+0.46 |
39.86 |
1:26.89 |
|
|
|
3:51.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Andrea Kramer Liboriussen |
2007 |
0736AY |
+0.48 |
30.49 |
1:04.58 |
|
|
|
4:56.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
S68-1, piger |
18 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
378 |
|
|
5:10.42 |
+58.56 |
|
|
|
|
Patricia Nættermann |
2007 |
0704AG |
+0.73 |
38.59 |
1:17.94 |
|
|
|
1:17.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Selma Nygreen Sakic |
2006 |
0662AS |
+0.53 |
37.94 |
1:20.16 |
|
|
|
2:38.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lærke Stubben Broberg |
2011 |
1162AD |
+0.54 |
37.19 |
1:20.76 |
|
|
|
3:58.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Ploug Rasmussen |
2005 |
0522BB |
+0.35 |
34.04 |
1:11.56 |
|
|
|
5:10.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Kristiansand SA 1 |
17 |
Kristiansand SA |
|
|
|
364 |
|
|
5:14.25 |
+1:02.3 |
|
|
|
|
Ronja Isabel Danevad |
2009 |
20333720 |
+0.82 |
36.67 |
1:16.54 |
|
|
|
1:16.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Amanda Revheim-Foss |
2006 |
10322749 |
+0.43 |
39.59 |
1:24.12 |
|
|
|
2:40.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Emilia Danevad |
2008 |
20341820 |
+0.67 |
37.71 |
1:22.68 |
|
|
|
4:03.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Dziubenko |
2007 |
20402200 |
+0.12 |
20.33 |
1:10.91 |
|
|
|
5:14.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Herning Piger 1 |
18 |
Herning Svømmeklub |
|
|
|
349 |
|
|
5:18.68 |
+1:06.8 |
|
|
|
|
Carlijn Loeven |
2008 |
0802AH |
+0.87 |
40.26 |
1:23.57 |
|
|
|
1:23.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Liv Hjorth Jørgensen |
2007 |
0754AK |
+0.07 |
39.43 |
1:24.59 |
|
|
|
2:48.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Melanie Frank |
2008 |
0864AO |
+0.23 |
38.42 |
1:23.98 |
|
|
|
4:12.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stephanie de Bruijn |
2005 |
0576AZ |
+0.12 |
31.64 |
1:06.54 |
|
|
|
5:18.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Girl SQUAD Aars |
16 |
Aars Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
Tyvsta |
|
|
|
Freja Lucassen |
2007 |
0706AV |
+0.66 |
35.58 |
1:14.07 |
|
|
|
1:14.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mathilde Lucassen |
2007 |
0746AU |
+0.31 |
39.48 |
1:25.73 |
|
|
|
2:39.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Amanda Holmberg |
2007 |
0774AU |
+0.18 |
37.12 |
1:19.65 |
|
|
|
3:59.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Mia Glerup Nielsen |
2007 |
0786AU |
-0.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-10-2022 13:18:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
02-10-2022 13:21.14 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Thyhallen |
Arrangør |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
30. sep 2022 to 2. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 103, 50m Brystsvømning Herrer 14 og yngre - Final |
|
|
Sponsor |
Den Gamle Slagter |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stævnere |
27.11 |
|
|
Tobias B. Bjerg |
|
AGF |
|
01-01-2019 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oleksandr Shaimanov |
2009 |
Kristiansand SA |
+0.68 |
411 |
33.55 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.90 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Storm Sall Okkels |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.62 |
297 |
37.37 |
+3.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.37 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Herman Höhle Hjulskov |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.79 |
277 |
38.27 |
+4.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.45 |
(-1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anders Munk Fuglsang |
2009 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.78 |
258 |
39.18 |
+5.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.57 |
(+0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Søren B. Andersen |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.81 |
220 |
41.30 |
+7.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.32 |
(-1.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Marcus Bilgrau |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.78 |
183 |
43.93 |
+10.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.18 |
(-2.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jonathan Ljosland Vatne |
2011 |
Kristiansand SA |
+0.79 |
151 |
46.84 |
+13.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.98 |
(+0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 01-10-2022 17:10:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 103, 50m Brystsvømning Herrer 15-16 år - Final |
|
|
Sponsor |
Den Gamle Slagter |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stævnere |
27.11 |
|
|
Tobias B. Bjerg |
|
AGF |
|
01-01-2019 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Yehor Fedorov |
2007 |
Kristiansand SA |
+0.66 |
480 |
31.85 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.70 |
(-0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rasmus Starcke Jeppesen |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.67 |
461 |
32.29 |
+0.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.36 |
(-1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Marcus Munk |
2007 |
Thisted Svømmeklub |
+0.62 |
438 |
32.83 |
+0.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.34 |
(-0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mads Røddik Thøgersen |
2007 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.69 |
424 |
33.20 |
+1.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.69 |
(+0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Felix Piontkowitz |
2007 |
Struer Svømmeklub |
+0.72 |
401 |
33.81 |
+1.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.94 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alexander Yung K Gotfreds |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.61 |
387 |
34.21 |
+2.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.21 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sebastian Stilling |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
+0.69 |
378 |
34.48 |
+2.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.64 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Felix Yung K Gotfredsen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.64 |
369 |
34.78 |
+2.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.25 |
(+0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 01-10-2022 17:10:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 103, 50m Brystsvømning Herrer 17 og ældre - Final |
|
|
Sponsor |
Den Gamle Slagter |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stævnere |
27.11 |
|
|
Tobias B. Bjerg |
|
AGF |
|
01-01-2019 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Halvor Arne Borgstrøm |
1997 |
Randaberg IL |
+0.68 |
604 |
29.50 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.81 |
(-0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Gustav Dalby Østerberg |
2005 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.66 |
557 |
30.31 |
+0.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.09 |
(+0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Inas Ilic |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.69 |
532 |
30.79 |
+1.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.10 |
(-0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sebastian Jørgensen |
2005 |
Thisted Svømmeklub |
+0.66 |
513 |
31.15 |
+1.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.14 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oskar Erklev |
2005 |
SK Team Sør |
+0.65 |
511 |
31.19 |
+1.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.43 |
(-0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jacob Aagaard Andersen |
2004 |
Brønderslev SK08 |
+0.72 |
488 |
31.67 |
+2.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.84 |
(-0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mathias Svein Petrus Heesen |
2006 |
Kristiansand SA |
+0.68 |
457 |
32.39 |
+2.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.81 |
(-0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Frederik Bak Mathiasen |
2006 |
Struer Svømmeklub |
+0.67 |
437 |
32.87 |
+3.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.05 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 01-10-2022 17:10:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
01-10-2022 17:10.23 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Thyhallen |
Arrangør |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
30. sep 2022 to 2. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 104, 50m Brystsvømning Damer 13 og yngre - Final |
|
|
Sponsor |
Sparekassen Thy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stævnere |
31.56 |
|
|
Louise B. Dalgaard |
|
Aalborg |
|
01-01-2013 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Linnea Otilie Thorstensen Glen |
2010 |
Vågsbygd SLK |
+0.74 |
476 |
36.56 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.23 |
(+0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Julie Mikkelsen |
2010 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.77 |
390 |
39.07 |
+2.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.15 |
(-1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Josefine Bak Mathiasen |
2010 |
Struer Svømmeklub |
+0.83 |
308 |
42.28 |
+5.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.20 |
(-0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kirstine Dyg Lerup |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.83 |
277 |
43.78 |
+7.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.33 |
(+1.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Caroline Ishøi |
2011 |
Struer Svømmeklub |
+0.68 |
217 |
47.46 |
+10.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.49 |
(-1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Frida Sørensen |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.71 |
209 |
48.07 |
+11.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.94 |
(-0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Andrea Nættermann |
2010 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.81 |
206 |
48.29 |
+11.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.53 |
(-1.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Kerttu Aalto |
2012 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.74 |
206 |
48.30 |
+11.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.60 |
(-0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 01-10-2022 17:22:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 104, 50m Brystsvømning Damer 14-15 år - Final |
|
|
Sponsor |
Sparekassen Thy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stævnere |
31.56 |
|
|
Louise B. Dalgaard |
|
Aalborg |
|
01-01-2013 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Cecilie Kehlet |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.72 |
549 |
34.86 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.11 |
(-0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Léja Dielininkaityté |
2009 |
Randaberg IL |
+0.81 |
540 |
35.07 |
+0.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.75 |
(-0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anna Katrine Willems |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.64 |
502 |
35.92 |
+1.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.72 |
(-0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nadia Bager |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
+0.79 |
479 |
36.49 |
+1.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.01 |
(-0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Astrid Ellyn Hopkins |
2008 |
Vågsbygd SLK |
+0.67 |
472 |
36.68 |
+1.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.33 |
(+0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lina Riiser Javnes |
2008 |
Vågsbygd SLK |
+0.70 |
435 |
37.69 |
+2.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.80 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Silke Stevnhøj Sommer |
2009 |
Herning Svømmeklub |
+0.72 |
429 |
37.86 |
+3.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.81 |
(-0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sophie Hvergel |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.78 |
387 |
39.17 |
+4.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.14 |
(+1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 01-10-2022 17:22:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 104, 50m Brystsvømning Damer 16 og ældre - Final |
|
|
Sponsor |
Sparekassen Thy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stævnere |
31.56 |
|
|
Louise B. Dalgaard |
|
Aalborg |
|
01-01-2013 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Karoline Kjelstrup |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.73 |
629 |
33.32 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.68 |
(-0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sara Bundgaard |
2003 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.75 |
608 |
33.70 |
+0.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.01 |
(-0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Livia Weidick Frische |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.69 |
574 |
34.36 |
+1.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.53 |
(-0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Fenja Romanski |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.80 |
572 |
34.39 |
+1.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.16 |
(+0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Karoline Andersen Krabbe |
2005 |
Holstebro Svømme Club |
+0.73 |
567 |
34.49 |
+1.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.73 |
(-0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kristiane Frøslev |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.75 |
564 |
34.55 |
+1.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.56 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Julie Ravn Holst |
2007 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.78 |
556 |
34.72 |
+1.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.71 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Beatrice Buhr Müller |
2006 |
Thisted Svømmeklub |
+0.71 |
528 |
35.32 |
+2.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.65 |
(+0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 01-10-2022 17:22:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
01-10-2022 17:23.46 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Thyhallen |
Arrangør |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
30. sep 2022 to 2. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 107, 50m Rygsvømning Herrer 14 og yngre - Final |
|
|
Sponsor |
Klitmøller Guesthouse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stævnere |
24.81 |
|
|
Kasper Johnsen |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling (DE |
Thisted (DEN) |
01-10-2022 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alexander Bjerre |
2009 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.75 |
321 |
32.44 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.73 |
(-1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Albert Grove |
2009 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.68 |
285 |
33.76 |
+1.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.52 |
(-0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sander Thygesen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
+0.60 |
234 |
36.02 |
+3.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.07 |
(-1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Storm Mandrup Ozimek |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.72 |
213 |
37.16 |
+4.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.69 |
(-0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elias Egeberg |
2010 |
Thisted Svømmeklub |
+0.66 |
155 |
41.33 |
+8.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.06 |
(-1.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Frederik Lauritz Thomsen |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.65 |
144 |
42.36 |
+9.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.41 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Oliver Kassow |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.71 |
135 |
43.24 |
+10.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.52 |
(-0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Konrad Nejmann-Holst |
2009 |
Thisted Svømmeklub |
+0.74 |
131 |
43.71 |
+11.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.45 |
(+2.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 01-10-2022 17:34:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 107, 50m Rygsvømning Herrer 15-16 år - Final |
|
|
Sponsor |
Klitmøller Guesthouse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stævnere |
24.81 |
|
|
Kasper Johnsen |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling (DE |
Thisted (DEN) |
01-10-2022 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Storm Jensen |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.91 |
393 |
30.32 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.69 |
(-0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Martin Kjær Thorsen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.63 |
377 |
30.75 |
+0.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.49 |
(-0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lukas Bøgh Worup |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.61 |
367 |
31.01 |
+0.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.58 |
(-0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alexander Yung K Gotfreds |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.69 |
358 |
31.27 |
+0.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.80 |
(-0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oscar Persson |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.67 |
337 |
31.93 |
+1.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.56 |
(-0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Felix Yung K Gotfredsen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.61 |
306 |
32.97 |
+2.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.48 |
(+0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emil Valters Peca |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.63 |
274 |
34.17 |
+3.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.26 |
(-0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Gustav Falk Olesen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.64 |
274 |
34.19 |
+3.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.57 |
(-0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 01-10-2022 17:34:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 107, 50m Rygsvømning Herrer 17 og ældre - Final |
|
|
Sponsor |
Klitmøller Guesthouse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stævnere |
24.81 |
|
|
Kasper Johnsen |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling (DE |
Thisted (DEN) |
01-10-2022 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kasper Johnsen |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.93 |
718 |
24.81 |
|
|
|
Stævnerekord |
|
|
|
Entry time: 24.96 |
(-0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Gustav Dalby Østerberg |
2005 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.56 |
546 |
27.18 |
+2.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.21 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kristian Kjær |
2005 |
Thisted Svømmeklub |
+0.59 |
543 |
27.23 |
+2.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.61 |
(-0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oskar Erklev |
2005 |
SK Team Sør |
+0.66 |
524 |
27.55 |
+2.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.62 |
(-1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Martin H. Abel |
2001 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.58 |
511 |
27.79 |
+2.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.26 |
(+0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lucas Setekleiv Paturel |
2004 |
SK Team Sør |
+0.60 |
497 |
28.04 |
+3.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.28 |
(-0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lars Riisgaard-Jensen |
2004 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.52 |
485 |
28.28 |
+3.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.15 |
(-0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Morten H. Kobbelgaard |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.66 |
426 |
29.53 |
+4.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.35 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 01-10-2022 17:34:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
01-10-2022 18:01.12 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Thyhallen |
Arrangør |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
30. sep 2022 to 2. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 108, 50m Rygsvømning Damer 13 og yngre - Final |
|
|
Sponsor |
Revision Limfjord |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stævnere |
26.78 |
|
|
Julie Kepp Jensen |
|
A6 |
|
01-01-2018 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anni Ruohan Zou |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.74 |
453 |
32.90 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.61 |
(-0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lærke Stubben Broberg |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.65 |
348 |
35.92 |
+3.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.71 |
(+0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kirstine Dyg Lerup |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.77 |
249 |
40.13 |
+7.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.21 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ida Marie Ildal Djørup |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.67 |
201 |
43.08 |
+10.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.46 |
(-1.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Filippa Læborg |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.85 |
189 |
44.00 |
+11.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.39 |
(-0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Andrea Nættermann |
2010 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.72 |
187 |
44.15 |
+11.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.18 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Caroline Sangelberg Fausing |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.75 |
169 |
45.65 |
+12.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.49 |
(-0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Siri Christensen |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.75 |
139 |
48.68 |
+15.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.26 |
(+1.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 01-10-2022 17:47:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 108, 50m Rygsvømning Damer 14-15 år - Final |
|
|
Sponsor |
Revision Limfjord |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stævnere |
26.78 |
|
|
Julie Kepp Jensen |
|
A6 |
|
01-01-2018 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nicoline Aarup Høeg |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.73 |
466 |
32.59 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.44 |
(-0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Laura Winum Andersen |
2009 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.62 |
452 |
32.92 |
+0.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.59 |
(-0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Victoria Andersen Krabbe |
2008 |
Holstebro Svømme Club |
+0.69 |
450 |
32.97 |
+0.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.49 |
(-0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Caroline K. Sørensen |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
+0.75 |
441 |
33.18 |
+0.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.32 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Frederikke Bech Norvin |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.72 |
420 |
33.73 |
+1.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.86 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Katrine Sander |
2009 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.60 |
405 |
34.14 |
+1.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.01 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alberte Bøgeskov Johnsen |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.71 |
379 |
34.91 |
+2.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.73 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nanna Rønnow |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.67 |
360 |
35.51 |
+2.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.04 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 01-10-2022 17:47:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 108, 50m Rygsvømning Damer 16 og ældre - Final |
|
|
Sponsor |
Revision Limfjord |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stævnere |
26.78 |
|
|
Julie Kepp Jensen |
|
A6 |
|
01-01-2018 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rikke Friis Kanstrup |
2006 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.61 |
667 |
28.92 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.39 |
(-0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emma Brogaard Krogh |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.76 |
636 |
29.38 |
+0.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.29 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ingrid Elise Borgstrøm |
2004 |
Randaberg IL |
+0.70 |
619 |
29.64 |
+0.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.74 |
(-0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Louise Lie Thisted |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.57 |
587 |
30.17 |
+1.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.04 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=5 |
|
Thea Søe Bach |
2002 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.60 |
549 |
30.85 |
+1.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.92 |
(-0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=5 |
|
Emilie Pedersen |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.63 |
549 |
30.85 |
+1.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.85 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Kristiane Frøslev |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.71 |
541 |
31.00 |
+2.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.42 |
(-0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Olivia Augustinus |
2004 |
Thisted Svømmeklub |
+0.63 |
454 |
32.86 |
+3.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.70 |
(+1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 01-10-2022 17:47:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
01-10-2022 18:01.15 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Thyhallen |
Arrangør |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
30. sep 2022 to 2. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 115, 50m Butterfly Herrer 14 og yngre - Final |
|
|
Sponsor |
Sparekassen Thy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stævnere |
24.28 |
|
|
Victor B. Bromer |
|
Aalborg |
|
01-01-2014 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Albert Grove |
2009 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.68 |
379 |
30.04 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.11 |
(-0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Storm Sall Okkels |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.64 |
344 |
31.04 |
+1.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.00 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anders Munk Fuglsang |
2009 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.88 |
224 |
35.81 |
+5.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.82 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sander Thygesen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
+0.62 |
188 |
37.93 |
+7.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.47 |
(-0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Frederik Lauritz Thomsen |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.78 |
178 |
38.62 |
+8.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.93 |
(-1.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
William D. Lindberg |
2009 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.74 |
144 |
41.44 |
+11.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.54 |
(-1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 01-10-2022 17:59:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 115, 50m Butterfly Herrer 15-16 år - Final |
|
|
Sponsor |
Sparekassen Thy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stævnere |
24.28 |
|
|
Victor B. Bromer |
|
Aalborg |
|
01-01-2014 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mykola Rachok |
2008 |
Kristiansand SA |
+0.63 |
524 |
26.97 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.75 |
(+0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mads Røddik Thøgersen |
2007 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.66 |
471 |
27.94 |
+0.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.94 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
William Bundgaard |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.63 |
457 |
28.23 |
+1.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.87 |
(-0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Storm Jensen |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.75 |
442 |
28.55 |
+1.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.76 |
(-0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Martin Kjær Thorsen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.68 |
422 |
28.98 |
+2.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.56 |
(-0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alexander Yung K Gotfreds |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.60 |
376 |
30.11 |
+3.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.12 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Christian Ekander |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.71 |
337 |
31.24 |
+4.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.23 |
(+1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Felix Yung K Gotfredsen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 01-10-2022 17:59:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 115, 50m Butterfly Herrer 17 og ældre - Final |
|
|
Sponsor |
Sparekassen Thy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stævnere |
24.28 |
|
|
Victor B. Bromer |
|
Aalborg |
|
01-01-2014 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kasper Johnsen |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.65 |
656 |
25.02 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.00 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lars Riisgaard-Jensen |
2004 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.59 |
643 |
25.19 |
+0.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 25.39 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Martin H. Abel |
2001 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.62 |
601 |
25.76 |
+0.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.08 |
(-0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kristian Kjær |
2005 |
Thisted Svømmeklub |
+0.55 |
588 |
25.95 |
+0.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.16 |
(-0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Gustav Dalby Østerberg |
2005 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.67 |
582 |
26.05 |
+1.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.24 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oskar Erklev |
2005 |
SK Team Sør |
+0.65 |
577 |
26.12 |
+1.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.67 |
(-0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nikolaj Rytger Knudsen |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.71 |
554 |
26.47 |
+1.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.42 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mathias Rasmussen |
2001 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.70 |
549 |
26.55 |
+1.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.72 |
(-0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 01-10-2022 17:59:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
01-10-2022 18:01.19 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Thyhallen |
Arrangør |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
30. sep 2022 to 2. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 116, 50m Butterfly Damer 13 og yngre - Final |
|
|
Sponsor |
Sportigan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stævnere |
26.85 |
|
|
Amalie Mikkelsen |
|
Gladsaxe |
|
01-01-2019 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anni Ruohan Zou |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.68 |
393 |
33.28 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.13 |
(-0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lærke Stubben Broberg |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.78 |
345 |
34.75 |
+1.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.28 |
(-0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kirstine Dyg Lerup |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.87 |
288 |
36.88 |
+3.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.67 |
(+0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Julie Mikkelsen |
2010 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.82 |
240 |
39.20 |
+5.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.36 |
(+0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Caroline Ishøi |
2011 |
Struer Svømmeklub |
+0.73 |
116 |
49.96 |
+16.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.76 |
(+2.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ida Carlson |
2012 |
Struer Svømmeklub |
+0.78 |
88 |
54.70 |
+21.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.61 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 01-10-2022 18:11:24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 116, 50m Butterfly Damer 14-15 år - Final |
|
|
Sponsor |
Sportigan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stævnere |
26.85 |
|
|
Amalie Mikkelsen |
|
Gladsaxe |
|
01-01-2019 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Cecilie Kehlet |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.71 |
531 |
30.09 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.81 |
(+0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Freja Jørgensen |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
+0.74 |
514 |
30.43 |
+0.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.65 |
(-0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=3 |
|
Astrid Ellyn Hopkins |
2008 |
Vågsbygd SLK |
+0.68 |
510 |
30.51 |
+0.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.30 |
(+0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=3 |
|
Nicoline Aarup Høeg |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.76 |
510 |
30.51 |
+0.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.68 |
(-0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sophie Hvergel |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.77 |
490 |
30.92 |
+0.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.76 |
(-0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Katrine Sander |
2009 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.63 |
460 |
31.58 |
+1.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.44 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Victoria Andersen Krabbe |
2008 |
Holstebro Svømme Club |
+0.79 |
442 |
32.00 |
+1.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.86 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Frederikke Bech Norvin |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.74 |
419 |
32.58 |
+2.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.54 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 01-10-2022 18:11:24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 116, 50m Butterfly Damer 16 og ældre - Final |
|
|
Sponsor |
Sportigan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stævnere |
26.85 |
|
|
Amalie Mikkelsen |
|
Gladsaxe |
|
01-01-2019 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Helena Rosendahl Bach |
2000 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.80 |
696 |
27.50 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.33 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Louise Lie Thisted |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.69 |
627 |
28.48 |
+0.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.24 |
(+0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Helena V. Elling |
2000 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.71 |
614 |
28.68 |
+1.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.62 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Camilla Nørgaard Frost |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.74 |
594 |
29.00 |
+1.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.99 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Rikke Friis Kanstrup |
2006 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.70 |
589 |
29.08 |
+1.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.01 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anna Dora Bernsdorf |
2006 |
Thisted Svømmeklub |
+0.71 |
588 |
29.09 |
+1.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.19 |
(-0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Kristiane Frøslev |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.73 |
576 |
29.29 |
+1.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.12 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Karoline L. Kristensen |
2003 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.75 |
567 |
29.44 |
+1.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.62 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 01-10-2022 18:11:24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
01-10-2022 18:11.38 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Thyhallen |
Arrangør |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
30. sep 2022 to 2. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 121, 50m Frisvømning Herrer 14 og yngre - Final |
|
|
Sponsor |
Erling Grønkjær Fiskeeksport |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stævnere |
22.84 |
|
|
Victor B. Bromer |
|
Aalborg |
|
01-01-2019 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alexander Bjerre |
2009 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.76 |
381 |
27.79 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.77 |
(-0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Storm Sall Okkels |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.65 |
366 |
28.16 |
+0.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.50 |
(-0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Storm Mandrup Ozimek |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.85 |
283 |
30.70 |
+2.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.12 |
(-0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sander Thygesen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
+0.65 |
249 |
32.04 |
+4.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.01 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elias Egeberg |
2010 |
Thisted Svømmeklub |
+0.73 |
197 |
34.64 |
+6.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.34 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jonathan Ljosland Vatne |
2011 |
Kristiansand SA |
+0.75 |
138 |
38.95 |
+11.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.80 |
(-0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Tobias Hundahl Gravesen |
2011 |
Thisted Svømmeklub |
+0.93 |
75 |
47.63 |
+19.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.47 |
(+2.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Noah Holm |
2013 |
Thisted Svømmeklub |
+0.77 |
63 |
50.62 |
+22.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.99 |
(+0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 01-10-2022 18:23:38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 121, 50m Frisvømning Herrer 15-16 år - Final |
|
|
Sponsor |
Erling Grønkjær Fiskeeksport |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stævnere |
22.84 |
|
|
Victor B. Bromer |
|
Aalborg |
|
01-01-2019 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sophus Henningsen |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
+0.67 |
552 |
24.57 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.04 |
(-0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sigurd S. Kristensen |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.77 |
548 |
24.63 |
+0.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 25.20 |
(-0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nicklas Lorentsen Mikkelsen |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.71 |
525 |
24.99 |
+0.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 25.04 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Marcus Munk |
2007 |
Thisted Svømmeklub |
+0.59 |
438 |
26.54 |
+1.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.82 |
(-0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
William Bundgaard |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.63 |
433 |
26.64 |
+2.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.78 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Martin Kjær Thorsen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.64 |
429 |
26.72 |
+2.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.82 |
(-0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Rasmus Norup |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.66 |
415 |
27.02 |
+2.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.86 |
(+0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Felix Yung K Gotfredsen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 01-10-2022 18:23:38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 121, 50m Frisvømning Herrer 17 og ældre - Final |
|
|
Sponsor |
Erling Grønkjær Fiskeeksport |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stævnere |
22.84 |
|
|
Victor B. Bromer |
|
Aalborg |
|
01-01-2019 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kasper Johnsen |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.67 |
641 |
23.38 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 23.79 |
(-0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Gustav Dalby Østerberg |
2005 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.65 |
613 |
23.72 |
+0.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 24.17 |
(-0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Birk Lee Johansen |
2002 |
SK Team Sør |
+0.66 |
600 |
23.89 |
+0.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 24.20 |
(-0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Martin H. Abel |
2001 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.64 |
578 |
24.19 |
+0.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 24.16 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mathias Rasmussen |
2001 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.64 |
551 |
24.58 |
+1.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 24.56 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oskar Erklev |
2005 |
SK Team Sør |
+0.65 |
530 |
24.90 |
+1.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 24.67 |
(+0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Christoffer P. Voldbjerg |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.64 |
514 |
25.16 |
+1.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 24.96 |
(+0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nikolaj Rytger Knudsen |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.74 |
508 |
25.25 |
+1.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 24.89 |
(+0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 01-10-2022 18:23:38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
01-10-2022 18:27.09 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Thyhallen |
Arrangør |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
30. sep 2022 to 2. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 122, 50m Frisvømning Damer 13 og yngre - Final |
|
|
Sponsor |
Revision Limfjord |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stævnere |
24.52 |
|
|
Julie Kepp Jensen |
|
A6 |
|
01-01-2018 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Linnea Otilie Thorstensen Glen |
2010 |
Vågsbygd SLK |
+0.74 |
444 |
30.04 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.26 |
(-0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lærke Stubben Broberg |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.76 |
395 |
31.25 |
+1.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.66 |
(-0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ida Marie Ildal Djørup |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.79 |
214 |
38.32 |
+8.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.43 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Filippa Læborg |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.74 |
211 |
38.51 |
+8.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.36 |
(+1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Andrea Nættermann |
2010 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.89 |
209 |
38.58 |
+8.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.57 |
(+1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Caroline Sangelberg Fausing |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.79 |
206 |
38.82 |
+8.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.58 |
(+0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Siri Christensen |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.75 |
174 |
41.07 |
+11.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.09 |
(-1.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Caroline Ishøi |
2011 |
Struer Svømmeklub |
+0.69 |
157 |
42.43 |
+12.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.66 |
(+1.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 01-10-2022 18:36:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 122, 50m Frisvømning Damer 14-15 år - Final |
|
|
Sponsor |
Revision Limfjord |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stævnere |
24.52 |
|
|
Julie Kepp Jensen |
|
A6 |
|
01-01-2018 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Freja Jørgensen |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
+0.75 |
533 |
28.28 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.24 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nadia Bager |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
+0.75 |
511 |
28.67 |
+0.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.83 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Astrid Ellyn Hopkins |
2008 |
Vågsbygd SLK |
+0.70 |
510 |
28.69 |
+0.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.65 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Victoria Andersen Krabbe |
2008 |
Holstebro Svømme Club |
+0.78 |
480 |
29.27 |
+0.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.08 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Karoline Iversen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.79 |
457 |
29.75 |
+1.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.13 |
(-0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ema Ilic |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.77 |
449 |
29.93 |
+1.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.04 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Clara Nielsen |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.71 |
443 |
30.06 |
+1.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.17 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Cecilie Kehlet |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.69 |
|
|
DSQ |
|
|
|
Tyvstart |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 01-10-2022 18:36:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 122, 50m Frisvømning Damer 16 og ældre - Final |
|
|
Sponsor |
Revision Limfjord |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stævnere |
24.52 |
|
|
Julie Kepp Jensen |
|
A6 |
|
01-01-2018 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Helena V. Elling |
2000 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.68 |
651 |
26.45 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.74 |
(-0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emilie Pedersen |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.67 |
574 |
27.59 |
+1.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.14 |
(+0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alexandra Peter |
2002 |
Randaberg IL |
+0.66 |
567 |
27.70 |
+1.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.85 |
(-0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Luanna Russo |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.76 |
566 |
27.72 |
+1.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.46 |
(+0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Therese Baird |
2007 |
Thisted Svømmeklub |
+0.76 |
534 |
28.26 |
+1.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.48 |
(-0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anna Dora Bernsdorf |
2006 |
Thisted Svømmeklub |
+0.72 |
532 |
28.29 |
+1.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.29 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Cecilie Nørgaard Frost |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.72 |
531 |
28.31 |
+1.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.16 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Karoline L. Kristensen |
2003 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.73 |
511 |
28.68 |
+2.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.16 |
(+0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 01-10-2022 18:36:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
01-10-2022 18:37.02 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|