Resultater for Syd Cup 2008
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2008 | Udskriftsdato | 03 oktober 2008 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 18:48 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub |
Løb 1, 400m Medley Woman, Finaler 0 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Line Borch Thams | 1990 | Haderslev Svømme Klub | 1:19.62 | 2:43.56 | 4:21.19 | 5:35.45 | |||
2 | Henriette Ahrenkiel | 1991 | Svømmeklubben Opnør | 1:21.92 | 2:45.87 | 4:24.86 | 5:41.69 | |||
3 | Mathilde Stærk | 1990 | Vejle Svømmeklub Triton | 1:23.22 | 2:54.03 | 4:27.68 | 5:42.42 | |||
4 | Nina Benfer | 1995 | S G Elbe | 1:19.23 | 2:46.80 | 4:29.17 | 5:48.78 | |||
5 | Helle Ahrenkiel | 1993 | Svømmeklubben Opnør | 1:23.76 | 2:52.92 | 4:28.68 | 5:49.16 | |||
6 | Christina Kaas Elmgreen | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 1:21.95 | 2:56.13 | 4:38.32 | 5:56.33 | |||
7 | Lisa-Marie Nuppenau | 1996 | S G Elbe | 1:26.74 | 3:09.94 | 4:55.81 | 6:25.05 | |||
8 | Neele Brauner | 1997 | S G Elbe | 1:40.18 | 3:17.50 | 5:08.10 | 6:32.97 | |||
9 | Gitte Schulz | 1996 | Svømmeklubben Opnør | 1:53.53 | 3:38.33 | 5:27.34 | 6:59.36 | |||
- | Larissa Falkenberg | 1991 | S G Elbe | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Haderslev Svømme Klub |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2008 | Udskriftsdato | 03 oktober 2008 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 19:02 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub |
Løb 2, 400m Medley Man, Finaler 0 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Leif Ahme | 1989 | S. V. Poseidon Hamburg | 1:03.60 | 2:17.35 | 3:36.88 | 4:43.83 | |||
2 | Anders Møller | 1991 | Haderslev Svømme Klub | 1:05.39 | 2:16.96 | 3:39.16 | 4:44.63 | |||
3 | Clemens Kaiser | 1993 | S G Elbe | 1:06.37 | 2:20.79 | 3:45.71 | 4:52.80 | |||
4 | Espen Halhjem | 1992 | Bergensvømmerne | 1:08.00 | 2:25.80 | 3:49.02 | 4:54.96 | |||
5 | Sune Thonesen | 1983 | Lyngby Svømmeklub | 1:05.89 | 2:28.82 | 3:54.14 | 4:55.24 | |||
6 | Rasmus Koch | 1992 | Haderslev Svømme Klub | 1:12.83 | 2:39.06 | 4:05.98 | 5:17.78 | |||
7 | Jonte Körner | 1997 | S G Elbe | 1:29.90 | 3:04.90 | 4:56.76 | 6:18.09 | |||
- | Sindri Jakobsson | 1991 | Bergensvømmerne | DNS | ||||||
- | Jacob Rye | 1992 | Vejle Svømmeklub Triton | DSQ | Ej arme o. vand/fly | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Haderslev Svømme Klub |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2008 | Udskriftsdato | 05 oktober 2008 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 15:55 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub |
Løb 3, 400m Freestyle Woman, Finaler 0 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Kea Körner | 1994 | S G Elbe | 1:05.24 | 2:14.16 | 3:23.53 | 4:32.00 | |||
2 | Monica Finnøy | 1988 | Bergensvømmerne | 1:06.83 | 2:16.20 | 3:24.62 | 4:32.77 | |||
3 | Julie Jepsen | 1994 | Svømmeklubben Opnør | 1:06.46 | 2:17.85 | 3:29.25 | 4:41.36 | |||
4 | Lisa Egger | 1990 | S G Elbe | 1:08.03 | 2:21.25 | 3:34.46 | 4:46.97 | |||
5 | Line Borch Thams | 1990 | Haderslev Svømme Klub | 1:10.47 | 2:23.45 | 3:36.53 | 4:49.39 | |||
6 | Karoline Kert | 1995 | Vejle Svømmeklub Triton | 1:10.66 | 2:26.54 | 3:42.59 | 4:56.76 | |||
7 | Louise Harder | 1995 | Bov IF | 1:10.80 | 2:27.27 | 3:44.44 | 4:59.46 | |||
8 | Katharina Karolewicz | 1995 | S G Elbe | 1:11.21 | 2:27.58 | 3:45.16 | 5:00.84 | |||
9 | Johanna Krauskopf | 1995 | S G Elbe | 1:12.96 | 2:30.23 | 3:48.78 | 5:05.33 | |||
10 | Anne Frølund-Grangaard | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 1:13.25 | 2:31.10 | 3:48.97 | 5:08.30 | |||
11 | Malene Sandvang | 1995 | Kolding SK | 1:14.98 | 2:34.23 | 3:54.25 | 5:10.41 | |||
12 | Kathrine Øgendahl | 1991 | Haderslev Svømme Klub | 1:16.43 | 2:38.25 | 3:55.99 | 5:14.13 | |||
13 | Kathrine Christiansen | 1994 | Haderslev Svømme Klub | 1:15.55 | 2:37.15 | 3:58.85 | 5:15.06 | |||
14 | Pia Holz | 1996 | S G Elbe | 1:15.47 | 2:36.19 | 3:58.21 | 5:16.13 | |||
15 | Katrine Andersen | 1993 | Kolding SK | 1:14.10 | 2:35.47 | 3:59.10 | 5:23.42 | |||
16 | Kathrine Maron | 1994 | Haderslev Svømme Klub | 1:16.71 | 2:39.19 | 4:04.00 | 5:24.77 | |||
17 | Karolin Ladiges | 1997 | S G Elbe | 1:17.04 | 2:40.41 | 4:04.40 | 5:25.28 | |||
18 | Lena Skøtt | 1995 | Haderslev Svømme Klub | 1:15.29 | 2:37.48 | 4:01.48 | 5:26.02 | |||
19 | Katrine Christiansen | 1993 | Vejle Svømmeklub Triton | 1:14.14 | 2:36.74 | 4:02.12 | 5:28.93 | |||
20 | Laura Arberg | 1995 | Lyngby Svømmeklub | 1:18.72 | 2:41.88 | 4:06.37 | 5:29.58 | |||
21 | Amalie Henriksen | 1994 | Haderslev Svømme Klub | 1:18.44 | 2:45.02 | 4:12.37 | 5:37.74 | |||
22 | Lianne Bilderbeek | 1995 | Haderslev Svømme Klub | 1:21.47 | 2:49.25 | 4:17.82 | 5:44.11 | |||
23 | Thilde Damgaard-Møller | 1994 | Svømmeklubben Opnør | 1:20.48 | 2:50.04 | 4:22.19 | 5:53.21 | |||
24 | Sif Vange | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 1:25.35 | 2:58.84 | 4:33.71 | 6:07.55 | |||
25 | Louise Kjær | 1994 | Haderslev Svømme Klub | 1:27.13 | 3:04.96 | 4:42.79 | 6:16.95 | |||
26 | Sophie Teichmann | 1997 | S G Elbe | 1:31.73 | 3:15.77 | 4:57.83 | 6:35.53 | |||
27 | Maiken Morsing | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 1:28.61 | 3:10.46 | 4:54.14 | 6:36.26 | |||
- | Anna Kiel | 1993 | Kolding SK | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Haderslev Svømme Klub |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2008 | Udskriftsdato | 03 oktober 2008 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 19:59 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub |
Løb 4, 400m Freestyle Man, Finaler 0 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Sander Smørdal | 1985 | Bergensvømmerne | 56.95 | 1:59.68 | 3:03.72 | 4:07.55 | |||
2 | Eivind Johannesen | 1992 | Bergensvømmerne | 1:00.80 | 2:06.13 | 3:11.66 | 4:16.44 | |||
3 | Even Vike Holm | 1990 | Bergensvømmerne | 1:01.19 | 2:07.22 | 3:14.32 | 4:19.28 | |||
4 | Eirik Runningen | 1990 | Bergensvømmerne | 1:02.32 | 2:09.76 | 3:16.76 | 4:24.06 | |||
5 | Mads Andersen | 1991 | Haderslev Svømme Klub | 1:03.43 | 2:10.47 | 3:18.95 | 4:26.46 | |||
6 | Simen Dale | 1991 | Bergensvømmerne | 1:01.77 | 2:10.09 | 3:19.74 | 4:27.39 | |||
7 | Mathias Kopp | 1984 | S G Elbe | 1:03.32 | 2:13.86 | 3:24.02 | 4:34.03 | |||
8 | Stig Schlünzen | 1993 | Vejle Svømmeklub Triton | 1:03.65 | 2:13.58 | 3:25.88 | 4:36.85 | |||
9 | Christian Christiansen | 1991 | Haderslev Svømme Klub | 1:02.13 | 2:13.15 | 3:25.33 | 4:37.19 | |||
10 | Florian Zarp | 1991 | S G Elbe | 1:04.69 | 2:15.14 | 3:27.27 | 4:39.47 | |||
11 | Erik Collins | 1994 | Haderslev Svømme Klub | 1:05.68 | 2:17.73 | 3:29.04 | 4:40.01 | |||
12 | Nicolai Pedersen | 1994 | Vejle Svømmeklub Triton | 1:07.82 | 2:20.13 | 3:33.13 | 4:44.39 | |||
13 | Jacob Heidtmann | 1994 | S G Elbe | 1:07.55 | 2:20.32 | 3:33.69 | 4:45.11 | |||
14 | Fabian Uridat | 1995 | S G Elbe | 1:07.63 | 2:20.39 | 3:34.24 | 4:45.50 | |||
15 | William Hagemann | 1994 | Lyngby Svømmeklub | 1:06.91 | 2:20.62 | 3:36.09 | 4:51.50 | |||
16 | Jonatan Engelbrecht | 1994 | Lyngby Svømmeklub | 1:07.70 | 2:21.14 | 3:38.33 | 4:55.28 | |||
17 | Michael Danø | 1994 | Kolding SK | 1:11.63 | 2:28.14 | 3:44.75 | 4:57.62 | |||
18 | Nikolaj Voss | 1994 | Kolding SK | 1:11.44 | 2:28.87 | 3:46.02 | 5:00.19 | |||
19 | Daniel F. Haraldson | 1994 | Haderslev Svømme Klub | 1:12.33 | 2:30.02 | 3:48.01 | 5:03.21 | |||
20 | Christian Jensen | 1993 | Kolding SK | 1:08.04 | 2:27.06 | 3:46.36 | 5:03.53 | |||
21 | Rasmus Christensen | 1996 | Bov IF | 1:14.04 | 2:34.95 | 3:56.81 | 5:16.88 | |||
22 | Henrik Hvalsøe | 1993 | Haderslev Svømme Klub | 1:12.79 | 2:36.34 | 4:03.44 | 5:28.33 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Haderslev Svømme Klub |
Resultat Løb 5 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2008 | Udskriftsdato | 03 oktober 2008 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 20:21 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub |
Løb 5, 100m Medley Woman, Indledende 17 - 2007 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Inga Gäbler | 1990 | S G Elbe | 32.69 | 1:09.30 | |||||
2 | Katja Heinenen | 1990 | Bergensvømmerne | 33.25 | 1:13.07 | |||||
3 | Malene B. Schmidt | 1991 | Svømmeklubben Opnør | 35.74 | 1:14.67 | |||||
4 | Kathrine Øgendahl | 1991 | Haderslev Svømme Klub | 34.79 | 1:17.16 | |||||
5 | Maja Eriksen | 1990 | Kolding SK | 36.83 | 1:17.21 | |||||
- | Larissa Falkenberg | 1991 | S G Elbe | DNS | ||||||
- | Monica Finnøy | 1988 | Bergensvømmerne | DNS | ||||||
Løb 5, 100m Medley Woman, Indledende 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Hanne Søfteland | 1992 | Bergensvømmerne | 32.19 | 1:10.81 | |||||
2 | Ida Secher | 1993 | Haderslev Svømme Klub | 37.25 | 1:20.60 | |||||
3 | Thea Elberg | 1993 | Svømmeklubben Opnør | 36.83 | 1:21.44 | |||||
4 | Anna Nguyen Duc Hanh An | 1992 | Svømmeklubben Opnør | 39.39 | 1:24.40 | |||||
5 | Maiken Arreborg Hansen | 1992 | Haderslev Svømme Klub | 47.43 | 1:36.00 | |||||
Løb 5, 100m Medley Woman, Indledende 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Julie Jepsen | 1994 | Svømmeklubben Opnør | 35.45 | 1:13.36 | |||||
2 | Kathrine Maron | 1994 | Haderslev Svømme Klub | 36.91 | 1:16.67 | |||||
3 | Nina Benfer | 1995 | S G Elbe | 36.18 | 1:17.02 | |||||
4 | Mette Klint Axelsen | 1994 | Lyngby Svømmeklub | 36.75 | 1:17.26 | |||||
5 | Sophie Nordkild | 1994 | Lyngby Svømmeklub | 36.48 | 1:19.12 | |||||
6 | Laura Nørreslet | 1994 | Vejle Svømmeklub Triton | 37.00 | 1:19.16 | |||||
7 | Amalie Henriksen | 1994 | Haderslev Svømme Klub | 39.30 | 1:21.46 | |||||
8 | Pernille Strømbeck | 1994 | Svømmeklubben Opnør | 37.40 | 1:21.94 | |||||
9 | Siri Vulpius | 1995 | Lyngby Svømmeklub | 39.60 | 1:22.60 | |||||
10 | Elisabeth Buchholz | 1995 | S G Elbe | 36.89 | 1:22.80 | |||||
11 | Henriette Larsen | 1994 | Svømmeklubben Opnør | 39.04 | 1:23.10 | |||||
12 | Malene Sandvang | 1995 | Kolding SK | 40.93 | 1:23.15 | |||||
13 | Laura Arberg | 1995 | Lyngby Svømmeklub | 39.45 | 1:24.59 | |||||
14 | Lianne Bilderbeek | 1995 | Haderslev Svømme Klub | 40.56 | 1:25.71 | |||||
15 | Kathrine Christiansen | 1994 | Haderslev Svømme Klub | 40.86 | 1:26.77 | |||||
16 | Simone Frandsen | 1995 | Kolding SK | 39.79 | 1:27.00 | |||||
17 | Thilde Damgaard-Møller | 1994 | Svømmeklubben Opnør | 41.29 | 1:27.40 | |||||
18 | Louise Kjær | 1994 | Haderslev Svømme Klub | 47.06 | 1:33.66 | |||||
19 | Julia Hvalsøe | 1995 | Haderslev Svømme Klub | 43.89 | 1:35.79 | |||||
- | Karen K. Jakobsen | 1995 | Vejle Svømmeklub Triton | DNS | ||||||
- | Julie Green | 1994 | Svømmeklubben Opnør | DNS | ||||||
- | Sara O. Arkil | 1995 | Haderslev Svømme Klub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 5, 100m Medley Woman, Indledende 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Christina Kaas Elmgreen | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 37.18 | 1:19.24 | |||||
2 | Nadja Steinbach | 1996 | S G Elbe | 39.02 | 1:25.66 | |||||
3 | Signe Nielsen | 1996 | Bov IF | 41.36 | 1:25.99 | |||||
4 | Jasmin Cwiklinski | 1997 | S G Elbe | 40.12 | 1:28.01 | |||||
5 | Thea Laurberg Simonsen | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 40.94 | 1:28.96 | |||||
6 | Mette Brendstrup Petersen | 1996 | Bov IF | 42.73 | 1:30.54 | |||||
7 | Caroline Dinesen | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 43.06 | 1:32.02 | |||||
8 | Louise Götzsche | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 43.64 | 1:34.21 | |||||
9 | Emilie Kahr | 1996 | Kolding SK | 44.05 | 1:35.81 | |||||
Løb 5, 100m Medley Woman, Indledende 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Charlotte Buchholz | 1998 | S G Elbe | 55.23 | 1:59.30 | |||||
2 | Franziska Teichmann | 1999 | S G Elbe | 55.88 | 2:00.12 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Haderslev Svømme Klub |
Results Event 5 (Finals) - Per Age Group with lap times |
Competition name | Syd Cup 2008 | Print Date | 04 oktober 2008 | |||
Competition place | Haderslev | Print Time | 20:58 | |||
Organizer | Haderslev Svømmeklub |
Event 5, 100m Medley Woman, Finals 15 - 2007 years |
Place | Name | Born | Club | 50m | Finish | Status | ||||
1 | Inga Gäbler | 1990 | S G Elbe | 33.71 | 1:09.41 | |||||
2 | Hanne Søfteland | 1992 | Bergensvømmerne | 31.99 | 1:10.28 | |||||
3 | Katja Heinenen | 1990 | Bergensvømmerne | 33.45 | 1:13.20 | |||||
4 | Malene B. Schmidt | 1991 | Svømmeklubben Opnør | 35.56 | 1:13.64 | |||||
5 | Kathrine Øgendahl | 1991 | Haderslev Svømme Klub | 35.06 | 1:17.77 | |||||
- | Maja Eriksen | 1990 | Kolding SK | DNS | ||||||
Event 5, 100m Medley Woman, Finals 13 - 14 years |
Place | Name | Born | Club | 50m | Finish | Status | ||||
1 | Julie Jepsen | 1994 | Svømmeklubben Opnør | 34.50 | 1:12.29 | |||||
2 | Kathrine Maron | 1994 | Haderslev Svømme Klub | 36.09 | 1:16.56 | |||||
3 | Nina Benfer | 1995 | S G Elbe | 35.83 | 1:16.82 | |||||
4 | Mette Klint Axelsen | 1994 | Lyngby Svømmeklub | 36.97 | 1:18.04 | |||||
5 | Sophie Nordkild | 1994 | Lyngby Svømmeklub | 37.70 | 1:19.66 | |||||
6 | Laura Nørreslet | 1994 | Vejle Svømmeklub Triton | 37.91 | 1:20.15 | |||||
Event 5, 100m Medley Woman, Finals 12 years and younger |
Place | Name | Born | Club | 50m | Finish | Status | ||||
1 | Christina Kaas Elmgreen | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 36.47 | 1:18.37 | |||||
2 | Signe Nielsen | 1996 | Bov IF | 41.10 | 1:25.05 | |||||
3 | Nadja Steinbach | 1996 | S G Elbe | 39.58 | 1:26.41 | |||||
4 | Mette Brendstrup Petersen | 1996 | Bov IF | 43.49 | 1:29.12 | |||||
5 | Thea Laurberg Simonsen | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 42.03 | 1:29.99 | |||||
6 | Jasmin Cwiklinski | 1997 | S G Elbe | 42.59 | 1:30.27 | |||||
Generated by WinGrodan 1.16.12 |
Licensed to: Haderslev Svømme Klub |
Resultat Løb 6 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2008 | Udskriftsdato | 03 oktober 2008 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 20:40 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub |
Løb 6, 100m Medley Man, Indledende 19 - 2007 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Leif Ahme | 1989 | S. V. Poseidon Hamburg | 28.79 | 1:02.78 | |||||
2 | Alexander Mokkelbost | 1987 | Bergensvømmerne | 30.46 | 1:03.83 | |||||
3 | Kasper Loft Nielsen | 1987 | Haderslev Svømme Klub | 32.35 | 1:09.35 | |||||
- | Giacomo Gellert | 1989 | Haderslev Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 6, 100m Medley Man, Indledende 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Anders Møller | 1991 | Haderslev Svømme Klub | 28.47 | 1:01.82 | |||||
2 | Sebastian Stordal | 1991 | Bergensvømmerne | 29.65 | 1:04.59 | |||||
3 | Dennis Eriksen | 1990 | Kolding SK | 30.14 | 1:06.07 | |||||
4 | Lars Kopp | 1991 | S G Elbe | 31.15 | 1:07.40 | |||||
5 | Mads Andersen | 1991 | Haderslev Svømme Klub | 30.42 | 1:08.49 | |||||
6 | Kenneth Larsen | 1991 | Svømmeklubben Opnør | 31.39 | 1:08.57 | |||||
7 | Jonas Westergaard | 1990 | Bov IF | 33.04 | 1:10.04 | |||||
8 | Florian Zarp | 1991 | S G Elbe | 33.39 | 1:11.73 | |||||
9 | Christian Christiansen | 1991 | Haderslev Svømme Klub | 33.06 | 1:15.04 | |||||
- | Irnel Bilanovic | 1991 | Kolding SK | DNS | ||||||
- | Sindri Jakobsson | 1991 | Bergensvømmerne | DNS | ||||||
Løb 6, 100m Medley Man, Indledende 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Clemens Kaiser | 1993 | S G Elbe | 30.99 | 1:06.91 | |||||
2 | Rasmus Koch | 1992 | Haderslev Svømme Klub | 32.56 | 1:07.67 | |||||
3 | Mathias Green | 1992 | Svømmeklubben Opnør | 34.02 | 1:11.71 | |||||
4 | Nikolaj Junker Madsen | 1993 | Haderslev Svømme Klub | 34.68 | 1:13.38 | |||||
5 | Kristian Mohr Nielsen | 1993 | Lyngby Svømmeklub | 38.02 | 1:18.35 | |||||
6 | Simon M. Christiansen | 1993 | Vejle Svømmeklub Triton | 39.56 | 1:23.62 | |||||
7 | Jeppe Jensen | 1993 | Kolding SK | 40.64 | 1:25.23 | |||||
- | Espen Halhjem | 1992 | Bergensvømmerne | DSQ | 1 hånd v. vend. 75m | |||||
Løb 6, 100m Medley Man, Indledende 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Philip Harmuth | 1994 | Bov IF | 32.08 | 1:11.16 | |||||
2 | Sebastian Lamp | 1995 | Kolding SK | 35.43 | 1:14.41 | |||||
3 | Erik Collins | 1994 | Haderslev Svømme Klub | 36.31 | 1:15.68 | |||||
4 | Thomas Jensen | 1994 | Kolding SK | 35.82 | 1:19.95 | |||||
5 | Henrik Petersen | 1994 | Bov IF | 37.84 | 1:21.01 | |||||
6 | Daniel F. Haraldson | 1994 | Haderslev Svømme Klub | 40.66 | 1:22.97 | |||||
7 | Mikkel Møller Sørensen | 1994 | Kolding SK | 35.53 | 1:23.16 | |||||
8 | Mathias Gøtke | 1995 | Lyngby Svømmeklub | 38.98 | 1:24.90 | |||||
- | Rasmus Pedersen | 1994 | Vejle Svømmeklub Triton | DNS | ||||||
Løb 6, 100m Medley Man, Indledende 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jakob Klint Axelsen | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 37.02 | 1:20.01 | |||||
2 | Nicolai Maron | 1996 | Haderslev Svømme Klub | 38.02 | 1:22.58 | |||||
3 | Emil Maron | 1996 | Haderslev Svømme Klub | 39.02 | 1:24.71 | |||||
4 | Lasse Sieben | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 40.89 | 1:25.96 | |||||
5 | Mads Högborg | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 40.09 | 1:26.32 | |||||
6 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 40.33 | 1:26.80 | |||||
7 | Steffen Petersen | 1996 | Bov IF | 44.28 | 1:34.63 | |||||
8 | Jacob Bollerslev | 1996 | Haderslev Svømme Klub | 46.27 | 1:37.09 | |||||
- | Sasha Curti | 1996 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Asger Richard Hansen | 1996 | Svømmeklubben Opnør | DSQ | 1 hånd i v. ved 75 m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Haderslev Svømme Klub |
Results Event 6 (Finals) - Per Age Group with lap times |
Competition name | Syd Cup 2008 | Print Date | 04 oktober 2008 | |||
Competition place | Haderslev | Print Time | 21:13 | |||
Organizer | Haderslev Svømmeklub |
Event 6, 100m Medley Man, Finals 17 - 2007 years |
Place | Name | Born | Club | 50m | Finish | Status | ||||
1 | Leif Ahme | 1989 | S. V. Poseidon Hamburg | 28.50 | 1:00.70 | |||||
2 | Anders Møller | 1991 | Haderslev Svømme Klub | 28.55 | 1:02.30 | |||||
3 | Alexander Mokkelbost | 1987 | Bergensvømmerne | 29.46 | 1:02.39 | |||||
4 | Sebastian Stordal | 1991 | Bergensvømmerne | 29.13 | 1:04.12 | |||||
5 | Dennis Eriksen | 1990 | Kolding SK | 30.16 | 1:06.81 | |||||
- | Lars Kopp | 1991 | S G Elbe | DNS | ||||||
Event 6, 100m Medley Man, Finals 15 - 16 years |
Place | Name | Born | Club | 50m | Finish | Status | ||||
1 | Clemens Kaiser | 1993 | S G Elbe | 30.35 | 1:05.56 | |||||
2 | Rasmus Koch | 1992 | Haderslev Svømme Klub | 33.11 | 1:08.39 | |||||
3 | Mathias Green | 1992 | Svømmeklubben Opnør | 34.24 | 1:11.07 | |||||
4 | Kristian Mohr Nielsen | 1993 | Lyngby Svømmeklub | 37.95 | 1:19.58 | |||||
5 | Simon M. Christiansen | 1993 | Vejle Svømmeklub Triton | 38.59 | 1:21.69 | |||||
- | Nikolaj Junker Madsen | 1993 | Haderslev Svømme Klub | DSQ | False start | |||||
Event 6, 100m Medley Man, Finals 14 years and younger |
Place | Name | Born | Club | 50m | Finish | Status | ||||
1 | Philip Harmuth | 1994 | Bov IF | 32.77 | 1:12.00 | |||||
2 | Sebastian Lamp | 1995 | Kolding SK | 34.86 | 1:13.25 | |||||
3 | Erik Collins | 1994 | Haderslev Svømme Klub | 36.03 | 1:15.67 | |||||
4 | Jakob Klint Axelsen | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 37.27 | 1:19.16 | |||||
5 | Thomas Jensen | 1994 | Kolding SK | 37.58 | 1:22.21 | |||||
- | Henrik Petersen | 1994 | Bov IF | DSQ | False start | |||||
Generated by WinGrodan 1.16.12 |
Licensed to: Haderslev Svømme Klub |
Results Event 7 (Heats) - Per Age Group with lap times |
Competition name | Syd Cup 2008 | Print Date | 04 oktober 2008 | |||
Competition place | Haderslev | Print Time | 10:16 | |||
Organizer | Haderslev Svømmeklub |
Event 7, 50m Freestyle Woman, Heats 17 - 2007 years |
Place | Name | Born | Club | Finish | Status | |||||
1 | Monica Finnøy | 1988 | Bergensvømmerne | 29.32 | ||||||
2 | Inga Gäbler | 1990 | S G Elbe | 29.62 | ||||||
3 | Kathrine Øgendahl | 1991 | Haderslev Svømme Klub | 29.78 | ||||||
4 | Ida Larsen | 1991 | Kolding SK | 29.79 | ||||||
5 | Lisa Egger | 1990 | S G Elbe | 30.00 | ||||||
6 | Malene B. Schmidt | 1991 | Svømmeklubben Opnør | 30.41 | ||||||
7 | Maja Eriksen | 1990 | Kolding SK | 31.02 | ||||||
8 | Tenna Johansen | 1991 | Kolding SK | 36.65 | ||||||
- | Larissa Falkenberg | 1991 | S G Elbe | DNS | ||||||
Event 7, 50m Freestyle Woman, Heats 15 - 16 years |
Place | Name | Born | Club | Finish | Status | |||||
1 | Hanne Søfteland | 1992 | Bergensvømmerne | 28.17 | ||||||
2 | Karen Bundgaard | 1992 | Vejle Svømmeklub Triton | 29.30 | ||||||
3 | Pernille Sandvang | 1992 | Kolding SK | 30.72 | ||||||
4 | Ida Secher | 1993 | Haderslev Svømme Klub | 31.23 | ||||||
5 | Katrine Christiansen | 1993 | Vejle Svømmeklub Triton | 32.15 | ||||||
6 | Monika Laugesen | 1992 | Vejle Svømmeklub Triton | 32.17 | ||||||
7 | Maiken Arreborg Hansen | 1992 | Haderslev Svømme Klub | 36.03 | ||||||
- | Anna Kiel | 1993 | Kolding SK | DNS | ||||||
Event 7, 50m Freestyle Woman, Heats 13 - 14 years |
Place | Name | Born | Club | Finish | Status | |||||
1 | Kea Körner | 1994 | S G Elbe | 27.82 | ||||||
2 | Simone Martinsen | 1994 | Vejle Svømmeklub Triton | 29.37 | ||||||
3 | Sophie Nordkild | 1994 | Lyngby Svømmeklub | 30.97 | ||||||
4 | Katharina Karolewicz | 1995 | S G Elbe | 31.55 | ||||||
5 | Louise Harder | 1995 | Bov IF | 31.71 | ||||||
6 | Mette Klint Axelsen | 1994 | Lyngby Svømmeklub | 31.89 | ||||||
7 | Pernille Strømbeck | 1994 | Svømmeklubben Opnør | 32.02 | ||||||
8 | Johanna Krauskopf | 1995 | S G Elbe | 32.13 | ||||||
9 | Maria J. V. Hededal | 1995 | Vejle Svømmeklub Triton | 32.25 | ||||||
10 | Amalie Henriksen | 1994 | Haderslev Svømme Klub | 32.40 | ||||||
11 | Kathrine Christiansen | 1994 | Haderslev Svømme Klub | 32.44 | ||||||
12 | Henriette Larsen | 1994 | Svømmeklubben Opnør | 32.73 | ||||||
13 | Lena Skøtt | 1995 | Haderslev Svømme Klub | 33.08 | ||||||
14 | Lianne Bilderbeek | 1995 | Haderslev Svømme Klub | 34.52 | ||||||
15 | Simone Frandsen | 1995 | Kolding SK | 35.24 | ||||||
16 | Anna Nielsen | 1994 | Kolding SK | 36.27 | ||||||
17 | Louise Kjær | 1994 | Haderslev Svømme Klub | 37.20 | ||||||
18 | Julia Hvalsøe | 1995 | Haderslev Svømme Klub | 37.81 | ||||||
19 | Sara O. Arkil | 1995 | Haderslev Svømme Klub | 37.89 | ||||||
20 | Rikke Nyholm | 1995 | Vejle Svømmeklub Triton | 38.50 | ||||||
21 | Anja Pedersen | 1994 | Kolding SK | 40.28 | ||||||
- | Julie Green | 1994 | Svømmeklubben Opnør | DNS | ||||||
Event 7, 50m Freestyle Woman, Heats 11 - 12 years |
Place | Name | Born | Club | Finish | Status | |||||
1 | Christina Kaas Elmgreen | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 31.23 | ||||||
2 | Jannie Brink | 1996 | Haderslev Svømme Klub | 32.26 | ||||||
3 | Lisa-Marie Nuppenau | 1996 | S G Elbe | 33.40 | ||||||
4 | Karolin Ladiges | 1997 | S G Elbe | 33.58 | ||||||
5 | Pia Holz | 1996 | S G Elbe | 33.59 | ||||||
6 | Sif Vange | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 33.90 | ||||||
7 | Signe Ø. Nielsen | 1996 | Bov IF | 33.93 | ||||||
8 | Jasmin Cwiklinski | 1997 | S G Elbe | 34.43 | ||||||
9 | Silje Koberg Søgård | 1997 | Bov IF | 34.71 | ||||||
10 | Mette Brendstrup Petersen | 1996 | Bov IF | 36.00 | ||||||
11 | Louise Götzsche | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 37.55 | ||||||
12 | Emilie Kahr | 1996 | Kolding SK | 37.87 | ||||||
13 | Maiken Morsing | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 37.93 | ||||||
14 | Caroline Dinesen | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 38.34 | ||||||
15 | Sophie Teichmann | 1997 | S G Elbe | 39.28 | ||||||
16 | Anna L. Borup | 1996 | Kolding SK | 48.53 | ||||||
- | Gitte Schulz | 1996 | Svømmeklubben Opnør | DSQ | Tyvstart | |||||
Event 7, 50m Freestyle Woman, Heats 10 years and younger |
Place | Name | Born | Club | Finish | Status | |||||
1 | Astrid Friberg | 1998 | Kolding SK | 38.76 | ||||||
2 | Freja Hamann Larsen | 1999 | Kolding SK | 40.66 | ||||||
3 | Laura Morsing | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 44.39 | ||||||
4 | Franziska Teichmann | 1999 | S G Elbe | 47.89 | ||||||
Generated by WinGrodan 1.16.12 |
Licensed to: Haderslev Svømme Klub |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2008 | Udskriftsdato | 04 oktober 2008 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 19:11 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub |
Løb 7, 50m Freestyle Woman, Finaler 15 - 2007 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Hanne Søfteland | 1992 | Bergensvømmerne | 27.99 | ||||||
2 | Monica Finnøy | 1988 | Bergensvømmerne | 28.99 | ||||||
3 | Karen Bundgaard | 1992 | Vejle Svømmeklub Triton | 29.14 | ||||||
4 | Inga Gäbler | 1990 | S G Elbe | 29.40 | ||||||
5 | Kathrine Øgendahl | 1991 | Haderslev Svømme Klub | 29.65 | ||||||
6 | Ida Larsen | 1991 | Kolding SK | 29.80 | ||||||
Løb 7, 50m Freestyle Woman, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Kea Körner | 1994 | S G Elbe | 27.45 | ||||||
2 | Simone Martinsen | 1994 | Vejle Svømmeklub Triton | 29.34 | ||||||
3 | Katharina Karolewicz | 1995 | S G Elbe | 30.58 | ||||||
4 | Sophie Nordkild | 1994 | Lyngby Svømmeklub | 30.59 | ||||||
5 | Mette Klint Axelsen | 1994 | Lyngby Svømmeklub | 31.48 | ||||||
6 | Louise Harder | 1995 | Bov IF | 31.53 | ||||||
Løb 7, 50m Freestyle Woman, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Christina Kaas Elmgreen | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 30.42 | ||||||
2 | Jannie Brink | 1996 | Haderslev Svømme Klub | 32.02 | ||||||
3 | Pia Holz | 1996 | S G Elbe | 33.00 | ||||||
4 | Karolin Ladiges | 1997 | S G Elbe | 33.06 | ||||||
5 | Sif Vange | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 33.21 | ||||||
6 | Lisa-Marie Nuppenau | 1996 | S G Elbe | 33.47 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Haderslev Svømme Klub |
Results Event 8 (Heats) - Per Age Group with lap times |
Competition name | Syd Cup 2008 | Print Date | 04 oktober 2008 | |||
Competition place | Haderslev | Print Time | 10:31 | |||
Organizer | Haderslev Svømmeklub |
Event 8, 50m Breaststroke Man, Heats 19 - 2007 years |
Place | Name | Born | Club | Finish | Status | |||||
1 | Sander Smørdal | 1985 | Bergensvømmerne | 31.08 | ||||||
2 | Alexander Mokkelbost | 1987 | Bergensvømmerne | 31.38 | ||||||
3 | Leif Ahme | 1989 | S. V. Poseidon Hamburg | 32.73 | ||||||
4 | Kasper Loft Nielsen | 1987 | Haderslev Svømme Klub | 35.17 | ||||||
5 | Michael Christiansen | 1982 | Kolding SK | 35.34 | ||||||
Event 8, 50m Breaststroke Man, Heats 17 - 18 years |
Place | Name | Born | Club | Finish | Status | |||||
1 | Simen Dale | 1991 | Bergensvømmerne | 32.11 | ||||||
2 | Jonas Westergaard | 1990 | Bov IF | 33.42 | ||||||
3 | Kenneth Larsen | 1991 | Svømmeklubben Opnør | 34.80 | ||||||
4 | Jesper Søgaard | 1990 | Kolding SK | 35.01 | ||||||
5 | Jonatan Beverud | 1990 | Vejle Svømmeklub Triton | 37.40 | ||||||
6 | Christian Christiansen | 1991 | Haderslev Svømme Klub | 40.03 | ||||||
- | Irnel Bilanovic | 1991 | Kolding SK | DNS | ||||||
Event 8, 50m Breaststroke Man, Heats 15 - 16 years |
Place | Name | Born | Club | Finish | Status | |||||
1 | Rasmus Koch | 1992 | Haderslev Svømme Klub | 32.83 | ||||||
2 | Espen Halhjem | 1992 | Bergensvømmerne | 33.61 | ||||||
3 | Kasper Enemark | 1992 | Vejle Svømmeklub Triton | 35.04 | ||||||
4 | Christian Jensen | 1993 | Kolding SK | 35.09 | ||||||
5 | Nikolaj Junker Madsen | 1993 | Haderslev Svømme Klub | 36.10 | ||||||
6 | Mathias Green | 1992 | Svømmeklubben Opnør | 38.72 | ||||||
7 | Kristian Mohr Nielsen | 1993 | Lyngby Svømmeklub | 39.86 | ||||||
8 | Sadik Bilanovic | 1993 | Kolding SK | 40.86 | ||||||
9 | Jeppe Jensen | 1993 | Kolding SK | 41.35 | ||||||
10 | Henrik Hvalsøe | 1993 | Haderslev Svømme Klub | 45.94 | ||||||
- | Florian Clausen | 1992 | Bov IF | DNS | ||||||
Event 8, 50m Breaststroke Man, Heats 13 - 14 years |
Place | Name | Born | Club | Finish | Status | |||||
1 | Christian Blom Jensen | 1994 | Vejle Svømmeklub Triton | 34.54 | ||||||
2 | Theodor Lundberg | 1994 | Vejle Svømmeklub Triton | 35.74 | ||||||
3 | Nikolaj Voss | 1994 | Kolding SK | 37.81 | ||||||
4 | Mathias Gøtke | 1995 | Lyngby Svømmeklub | 44.24 | ||||||
5 | Jesper Tønder | 1994 | Haderslev Svømme Klub | 45.04 | ||||||
6 | Kees Kuypers | 1994 | Kolding SK | 45.88 | ||||||
7 | Casper Runge | 1995 | Vejle Svømmeklub Triton | 45.92 | ||||||
8 | Kristoffer Rebsdorf | 1994 | Bov IF | 48.84 | ||||||
- | Rasmus Pedersen | 1994 | Vejle Svømmeklub Triton | DNS | ||||||
Event 8, 50m Breaststroke Man, Heats 12 years and younger |
Place | Name | Born | Club | Finish | Status | |||||
1 | Jakob Klint Axelsen | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 41.21 | ||||||
2 | Mads Högborg | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 42.55 | ||||||
3 | Rasmus Eriksen | 1996 | Haderslev Svømme Klub | 45.18 | ||||||
4 | Jacob Bollerslev | 1996 | Haderslev Svømme Klub | 49.11 | ||||||
5 | Emil Maron | 1996 | Haderslev Svømme Klub | 49.19 | ||||||
6 | Asger Richard Hansen | 1996 | Svømmeklubben Opnør | 52.36 | ||||||
7 | Steffen Petersen | 1996 | Bov IF | 53.11 | ||||||
- | Sasha Curti | 1996 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
Generated by WinGrodan 1.16.12 |
Licensed to: Haderslev Svømme Klub |
Results Event 8 (Finals) - Per Age Group with lap times |
Competition name | Syd Cup 2008 | Print Date | 04 oktober 2008 | |||
Competition place | Haderslev | Print Time | 19:55 | |||
Organizer | Haderslev Svømmeklub |
Event 8, 50m Breaststroke Man, Finals 17 - 2007 years |
Place | Name | Born | Club | Finish | Status | |||||
1 | Alexander Mokkelbost | 1987 | Bergensvømmerne | 31.06 | ||||||
2 | Sander Smørdal | 1985 | Bergensvømmerne | 31.19 | ||||||
3 | Leif Ahme | 1989 | S. V. Poseidon Hamburg | 31.67 | ||||||
4 | Jonas Westergaard | 1990 | Bov IF | 33.24 | ||||||
5 | Kenneth Larsen | 1991 | Svømmeklubben Opnør | 34.07 | ||||||
- | Simen Dale | 1991 | Bergensvømmerne | DSQ | False start | |||||
Event 8, 50m Breaststroke Man, Finals 15 - 16 years |
Place | Name | Born | Club | Finish | Status | |||||
1 | Rasmus Koch | 1992 | Haderslev Svømme Klub | 33.09 | ||||||
2 | Espen Halhjem | 1992 | Bergensvømmerne | 33.83 | ||||||
3 | Kasper Enemark | 1992 | Vejle Svømmeklub Triton | 34.82 | ||||||
4 | Christian Jensen | 1993 | Kolding SK | 35.07 | ||||||
5 | Nikolaj Junker Madsen | 1993 | Haderslev Svømme Klub | 36.10 | ||||||
6 | Mathias Green | 1992 | Svømmeklubben Opnør | 37.73 | ||||||
Event 8, 50m Breaststroke Man, Finals 14 years and younger |
Place | Name | Born | Club | Finish | Status | |||||
1 | Christian Blom Jensen | 1994 | Vejle Svømmeklub Triton | 34.64 | ||||||
2 | Theodor Lundberg | 1994 | Vejle Svømmeklub Triton | 35.91 | ||||||
3 | Nikolaj Voss | 1994 | Kolding SK | 37.37 | ||||||
4 | Jakob Klint Axelsen | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 41.19 | ||||||
5 | Mads Högborg | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 41.49 | ||||||
6 | Mathias Gøtke | 1995 | Lyngby Svømmeklub | 43.22 | ||||||
Generated by WinGrodan 1.16.12 |
Licensed to: Haderslev Svømme Klub |
Results Event 9 (Heats) - Per Age Group with lap times |
Competition name | Syd Cup 2008 | Print Date | 04 oktober 2008 | |||
Competition place | Haderslev | Print Time | 15:03 | |||
Organizer | Haderslev Svømmeklub |
Event 9, 50m Backstroke Woman, Heats 15 - 2007 years |
Place | Name | Born | Club | Finish | Status | |||||
1 | Mai Nyholm | 1993 | Vejle Svømmeklub Triton | 33.86 | ||||||
2 | Katja Heinenen | 1990 | Bergensvømmerne | 34.35 | ||||||
3 | Henriette Ahrenkiel | 1991 | Svømmeklubben Opnør | 35.20 | ||||||
4 | Ida Larsen | 1991 | Kolding SK | 35.62 | ||||||
5 | Thea Elberg | 1993 | Svømmeklubben Opnør | 36.00 | ||||||
6 | Anette Schütt | 1989 | Bov IF | 36.30 | ||||||
7 | Kathrine Øgendahl | 1991 | Haderslev Svømme Klub | 36.51 | ||||||
- | Larissa Falkenberg | 1991 | S G Elbe | DNS | ||||||
Event 9, 50m Backstroke Woman, Heats 13 - 14 years |
Place | Name | Born | Club | Finish | Status | |||||
1 | Louise Harder | 1995 | Bov IF | 35.88 | ||||||
2 | Julie Jepsen | 1994 | Svømmeklubben Opnør | 36.22 | ||||||
3 | Elisabeth Buchholz | 1995 | S G Elbe | 36.67 | ||||||
4 | Pernille Strømbeck | 1994 | Svømmeklubben Opnør | 37.44 | ||||||
5 | Kathrine Maron | 1994 | Haderslev Svømme Klub | 38.03 | ||||||
6 | Lena Skøtt | 1995 | Haderslev Svømme Klub | 39.41 | ||||||
7 | Lianne Bilderbeek | 1995 | Haderslev Svømme Klub | 40.83 | ||||||
8 | Kathrine Christiansen | 1994 | Haderslev Svømme Klub | 41.23 | ||||||
9 | Anna Nielsen | 1994 | Kolding SK | 41.41 | ||||||
10 | Sara O. Arkil | 1995 | Haderslev Svømme Klub | 43.57 | ||||||
11 | Eline Olsen | 1995 | Kolding SK | 44.48 | ||||||
12 | Julia Hvalsøe | 1995 | Haderslev Svømme Klub | 45.63 | ||||||
13 | Jessica Heick | 1995 | Kolding SK | 46.91 | ||||||
- | Julie Green | 1994 | Svømmeklubben Opnør | DNS | ||||||
- | Christina U. Jensen | 1995 | Bov IF | DNS | ||||||
- | Laura Negel Jæger | 1995 | Bov IF | DNS | ||||||
Event 9, 50m Backstroke Woman, Heats 12 years and younger |
Place | Name | Born | Club | Finish | Status | |||||
1 | Neele Brauner | 1997 | S G Elbe | 39.13 | ||||||
2 | Nadja Steinbach | 1996 | S G Elbe | 40.31 | ||||||
3 | Emilie Kahr | 1996 | Kolding SK | 40.90 | ||||||
3 | Emilie Kahr | 1996 | Kolding SK | 40.90 | ||||||
5 | Signe Ø. Nielsen | 1996 | Bov IF | 41.14 | ||||||
5 | Signe Ø. Nielsen | 1996 | Bov IF | 41.14 | ||||||
7 | Thea Laurberg Simonsen | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 41.21 | ||||||
8 | Mette Brendstrup Petersen | 1996 | Bov IF | 42.04 | ||||||
9 | Silje Koberg Søgård | 1997 | Bov IF | 42.83 | ||||||
10 | Signe Ø. Nielsen | 1996 | Bov IF | 43.16 | ||||||
10 | Emilie Kahr | 1996 | Kolding SK | 43.16 | ||||||
10 | Emilie Kahr | 1996 | Kolding SK | 43.16 | ||||||
10 | Signe Ø. Nielsen | 1996 | Bov IF | 43.16 | ||||||
14 | Jannie Brink | 1996 | Haderslev Svømme Klub | 43.92 | ||||||
15 | Maiken Morsing | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 45.30 | ||||||
16 | Julie Elmann | 1996 | Kolding SK | 47.10 | ||||||
17 | Freja Hamann Larsen | 1999 | Kolding SK | 48.18 | ||||||
18 | Charlotte Buchholz | 1998 | S G Elbe | 54.69 | ||||||
19 | Laura Morsing | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 57.09 | ||||||
20 | Anna L. Borup | 1996 | Kolding SK | 1:00.73 | ||||||
Generated by WinGrodan 1.16.12 |
Licensed to: Haderslev Svømme Klub |
Results Event 9 (Finals) - Per Age Group with lap times |
Competition name | Syd Cup 2008 | Print Date | 04 oktober 2008 | |||
Competition place | Haderslev | Print Time | 20:06 | |||
Organizer | Haderslev Svømmeklub |
Event 9, 50m Backstroke Woman, Finals 15 - 2007 years |
Place | Name | Born | Club | Finish | Status | |||||
1 | Katja Heinenen | 1990 | Bergensvømmerne | 32.62 | ||||||
2 | Mai Nyholm | 1993 | Vejle Svømmeklub Triton | 33.03 | ||||||
3 | Henriette Ahrenkiel | 1991 | Svømmeklubben Opnør | 34.70 | ||||||
4 | Ida Larsen | 1991 | Kolding SK | 35.38 | ||||||
5 | Anette Schütt | 1989 | Bov IF | 35.99 | ||||||
6 | Thea Elberg | 1993 | Svømmeklubben Opnør | 37.04 | ||||||
Event 9, 50m Backstroke Woman, Finals 13 - 14 years |
Place | Name | Born | Club | Finish | Status | |||||
1 | Julie Jepsen | 1994 | Svømmeklubben Opnør | 34.84 | ||||||
2 | Elisabeth Buchholz | 1995 | S G Elbe | 35.49 | ||||||
3 | Pernille Strømbeck | 1994 | Svømmeklubben Opnør | 35.51 | ||||||
4 | Louise Harder | 1995 | Bov IF | 36.22 | ||||||
5 | Kathrine Maron | 1994 | Haderslev Svømme Klub | 37.21 | ||||||
6 | Lena Skøtt | 1995 | Haderslev Svømme Klub | 38.07 | ||||||
Event 9, 50m Backstroke Woman, Finals 12 years and younger |
Place | Name | Born | Club | Finish | Status | |||||
1 | Silje Koberg Søgård | 1997 | Bov IF | 39.26 | ||||||
2 | Neele Brauner | 1997 | S G Elbe | 39.36 | ||||||
3 | Nadja Steinbach | 1996 | S G Elbe | 40.45 | ||||||
4 | Emilie Kahr | 1996 | Kolding SK | 41.42 | ||||||
5 | Thea Laurberg Simonsen | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 41.73 | ||||||
6 | Mette Brendstrup Petersen | 1996 | Bov IF | 42.13 | ||||||
Generated by WinGrodan 1.16.12 |
Licensed to: Haderslev Svømme Klub |
Results Event 10 (Heats) - Per Age Group with lap times |
Competition name | Syd Cup 2008 | Print Date | 04 oktober 2008 | |||
Competition place | Haderslev | Print Time | 10:48 | |||
Organizer | Haderslev Svømmeklub |
Event 10, 50m Butterfly Man, Heats 19 - 2007 years |
Place | Name | Born | Club | Finish | Status | |||||
1 | Mathias Kopp | 1984 | S G Elbe | 26.83 | ||||||
2 | Leif Ahme | 1989 | S. V. Poseidon Hamburg | 27.61 | ||||||
3 | Kasper Loft Nielsen | 1987 | Haderslev Svømme Klub | 28.53 | ||||||
4 | Tobias Melton Axelsen | 1989 | Lyngby Svømmeklub | 28.57 | ||||||
5 | Jan Søgaard | 1987 | Kolding SK | 29.82 | ||||||
6 | Michael Christiansen | 1982 | Kolding SK | 30.61 | ||||||
- | Giacomo Gellert | 1989 | Haderslev Svømme Klub | DNS | ||||||
Event 10, 50m Butterfly Man, Heats 17 - 18 years |
Place | Name | Born | Club | Finish | Status | |||||
1 | Sebastian Stordal | 1991 | Bergensvømmerne | 28.37 | ||||||
2 | Simen Dale | 1991 | Bergensvømmerne | 28.75 | ||||||
3 | Kenneth Larsen | 1991 | Svømmeklubben Opnør | 29.13 | ||||||
4 | Christian Christiansen | 1991 | Haderslev Svømme Klub | 30.02 | ||||||
5 | Mads Andersen | 1991 | Haderslev Svømme Klub | 30.33 | ||||||
6 | Jonas Lauridsen | 1991 | Vejle Svømmeklub Triton | 31.13 | ||||||
7 | Robert Laugesen | 1990 | Vejle Svømmeklub Triton | 33.40 | ||||||
- | Sindri Jakobsson | 1991 | Bergensvømmerne | DNS | ||||||
Event 10, 50m Butterfly Man, Heats 15 - 16 years |
Place | Name | Born | Club | Finish | Status | |||||
1 | Rasmus Koch | 1992 | Haderslev Svømme Klub | 31.13 | ||||||
2 | Anders Segato | 1993 | Vejle Svømmeklub Triton | 32.29 | ||||||
3 | Mathias Green | 1992 | Svømmeklubben Opnør | 34.61 | ||||||
- | Nikolaj Junker Madsen | 1993 | Haderslev Svømme Klub | DNS | ||||||
Event 10, 50m Butterfly Man, Heats 13 - 14 years |
Place | Name | Born | Club | Finish | Status | |||||
1 | Fabian Uridat | 1995 | S G Elbe | 30.79 | ||||||
2 | Jonatan Engelbrecht | 1994 | Lyngby Svømmeklub | 31.38 | ||||||
3 | Philip Harmuth | 1994 | Bov IF | 32.27 | ||||||
4 | Jacob Heidtmann | 1994 | S G Elbe | 32.65 | ||||||
5 | Sebastian Lamp | 1995 | Kolding SK | 32.84 | ||||||
6 | Thomas Jensen | 1994 | Kolding SK | 36.39 | ||||||
7 | Mathias Niemann Tygesen | 1995 | Haderslev Svømme Klub | 36.56 | ||||||
8 | Henrik Petersen | 1994 | Bov IF | 37.05 | ||||||
9 | Daniel F. Haraldson | 1994 | Haderslev Svømme Klub | 37.73 | ||||||
10 | Mark Ryholl | 1994 | Vejle Svømmeklub Triton | 38.64 | ||||||
11 | Rasmus Baltsersen | 1995 | Kolding SK | 39.19 | ||||||
12 | Kristian Enné Bæk | 1994 | Vejle Svømmeklub Triton | 40.39 | ||||||
- | Mads Petersen | 1994 | Vejle Svømmeklub Triton | DSQ | Tyvstart | |||||
Event 10, 50m Butterfly Man, Heats 11 - 12 years |
Place | Name | Born | Club | Finish | Status | |||||
1 | Jonte Körner | 1997 | S G Elbe | 35.65 | ||||||
2 | Mads Högborg | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 38.00 | ||||||
3 | Nicolai Maron | 1996 | Haderslev Svømme Klub | 39.03 | ||||||
4 | Rasmus Christensen | 1996 | Bov IF | 39.83 | ||||||
5 | Emil Maron | 1996 | Haderslev Svømme Klub | 40.51 | ||||||
6 | Lasse Sieben | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 41.21 | ||||||
7 | Steffen Petersen | 1996 | Bov IF | 47.43 | ||||||
- | Rasmus Eriksen | 1996 | Haderslev Svømme Klub | DSQ | 1 hånd v. vend. | |||||
Event 10, 50m Butterfly Man, Heats 10 years and younger |
Place | Name | Born | Club | Finish | Status | |||||
1 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 40.68 | ||||||
Generated by WinGrodan 1.16.12 |
Licensed to: Haderslev Svømme Klub |
Results Event 10 (Finals) - Per Age Group with lap times |
Competition name | Syd Cup 2008 | Print Date | 04 oktober 2008 | |||
Competition place | Haderslev | Print Time | 20:44 | |||
Organizer | Haderslev Svømmeklub |
Event 10, 50m Butterfly Man, Finals 17 - 2007 years |
Place | Name | Born | Club | Finish | Status | |||||
1 | Mathias Kopp | 1984 | S G Elbe | 26.57 | ||||||
2 | Leif Ahme | 1989 | S. V. Poseidon Hamburg | 27.27 | ||||||
3 | Sebastian Stordal | 1991 | Bergensvømmerne | 27.48 | ||||||
4 | Kasper Loft Nielsen | 1987 | Haderslev Svømme Klub | 28.38 | ||||||
5 | Tobias Melton Axelsen | 1989 | Lyngby Svømmeklub | 28.42 | ||||||
6 | Simen Dale | 1991 | Bergensvømmerne | 29.09 | ||||||
Event 10, 50m Butterfly Man, Finals 15 - 16 years |
Place | Name | Born | Club | Finish | Status | |||||
1 | Rasmus Koch | 1992 | Haderslev Svømme Klub | 30.42 | ||||||
2 | Anders Segato | 1993 | Vejle Svømmeklub Triton | 32.14 | ||||||
- | Mathias Green | 1992 | Svømmeklubben Opnør | DNS | ||||||
Event 10, 50m Butterfly Man, Finals 14 years and younger |
Place | Name | Born | Club | Finish | Status | |||||
1 | Jonatan Engelbrecht | 1994 | Lyngby Svømmeklub | 31.33 | ||||||
2 | Jacob Heidtmann | 1994 | S G Elbe | 32.48 | ||||||
3 | Sebastian Lamp | 1995 | Kolding SK | 32.95 | ||||||
4 | Philip Harmuth | 1994 | Bov IF | 34.84 | ||||||
5 | Jonte Körner | 1997 | S G Elbe | 35.43 | ||||||
- | Fabian Uridat | 1995 | S G Elbe | DSQ | False start | |||||
Generated by WinGrodan 1.16.12 |
Licensed to: Haderslev Svømme Klub |
Results Event 11 (Finals) - Per Age Group with lap times |
Competition name | Syd Cup 2008 | Print Date | 04 oktober 2008 | |||
Competition place | Haderslev | Print Time | 11:22 | |||
Organizer | Haderslev Svømmeklub |
Event 11, 200m Freestyle Woman, Finals 17 years and older |
Place | Name | Born | Club | 50m | 100m | 150m | Finish | Status | ||
1 | Lisa Egger | 1990 | S G Elbe | 31.57 | 1:06.68 | 1:41.89 | 2:15.08 | |||
2 | Monica Finnøy | 1988 | Bergensvømmerne | 31.79 | 1:06.50 | 1:41.52 | 2:15.77 | |||
3 | Line Borch Thams | 1990 | Haderslev Svømme Klub | 32.44 | 1:07.75 | 1:44.39 | 2:20.86 | |||
4 | Tenna Johansen | 1991 | Kolding SK | 39.75 | 1:23.75 | 2:11.37 | 2:57.02 | |||
Event 11, 200m Freestyle Woman, Finals 15 - 16 years |
Place | Name | Born | Club | 50m | 100m | 150m | Finish | Status | ||
1 | Hanne Søfteland | 1992 | Bergensvømmerne | 31.78 | 1:06.61 | 1:41.60 | 2:15.77 | |||
2 | Pernille Sandvang | 1992 | Kolding SK | 32.76 | 1:09.55 | 1:46.84 | 2:23.43 | |||
3 | Monika Laugesen | 1992 | Vejle Svømmeklub Triton | 33.96 | 1:10.63 | 1:48.18 | 2:24.76 | |||
4 | Katrine Christiansen | 1993 | Vejle Svømmeklub Triton | 34.17 | 1:12.47 | 1:51.90 | 2:30.06 | |||
5 | Mathilde Guldbrandt | 1992 | Vejle Svømmeklub Triton | 38.00 | 1:19.83 | 2:02.78 | 2:45.11 | |||
- | Anna Kiel | 1993 | Kolding SK | DNS | ||||||
Event 11, 200m Freestyle Woman, Finals 13 - 14 years |
Place | Name | Born | Club | 50m | 100m | 150m | Finish | Status | ||
1 | Kea Körner | 1994 | S G Elbe | 29.68 | 1:02.31 | 1:36.29 | 2:09.97 | |||
2 | Katharina Karolewicz | 1995 | S G Elbe | 33.10 | 1:08.74 | 1:45.64 | 2:22.18 | |||
3 | Karoline Kert | 1995 | Vejle Svømmeklub Triton | 33.05 | 1:09.35 | 1:46.74 | 2:22.87 | |||
4 | Johanna Krauskopf | 1995 | S G Elbe | 34.42 | 1:12.14 | 2:26.05 | ||||
5 | Maria J. V. Hededal | 1995 | Vejle Svømmeklub Triton | 33.72 | 1:11.69 | 1:51.26 | 2:28.37 | |||
6 | Louise Harder | 1995 | Bov IF | 33.80 | 1:11.25 | 1:50.12 | 2:28.53 | |||
7 | Siri Vulpius | 1995 | Lyngby Svømmeklub | 34.72 | 1:13.34 | 2:31.64 | ||||
8 | Kathrine Christiansen | 1994 | Haderslev Svømme Klub | 35.02 | 1:14.77 | 2:32.53 | ||||
9 | Elisabeth Buchholz | 1995 | S G Elbe | 35.91 | 1:15.34 | 2:34.05 | ||||
10 | Henriette Larsen | 1994 | Svømmeklubben Opnør | 36.29 | 1:14.84 | 1:54.93 | 2:34.58 | |||
11 | Laura Arberg | 1995 | Lyngby Svømmeklub | 37.57 | 1:16.91 | 1:56.45 | 2:34.74 | |||
12 | Lena Skøtt | 1995 | Haderslev Svømme Klub | 35.25 | 1:13.80 | 1:55.10 | 2:36.38 | |||
13 | Simone Skouby Rosendahl | 1995 | Vejle Svømmeklub Triton | 37.19 | 1:17.35 | 1:59.14 | 2:39.82 | |||
14 | Thilde Damgaard-Møller | 1994 | Svømmeklubben Opnør | 38.55 | 1:19.00 | 2:02.49 | 2:46.79 | |||
15 | Louise Kjær | 1994 | Haderslev Svømme Klub | 40.61 | 1:28.29 | 2:16.42 | 3:01.48 | |||
16 | Julia Hvalsøe | 1995 | Haderslev Svømme Klub | 43.33 | 1:32.52 | 2:21.84 | 3:08.84 | |||
17 | Rikke Nyholm | 1995 | Vejle Svømmeklub Triton | 44.47 | 1:34.28 | 2:25.47 | 3:14.36 | |||
- | Julie Green | 1994 | Svømmeklubben Opnør | DNS | ||||||
- | Sara O. Arkil | 1995 | Haderslev Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Karen K. Jakobsen | 1995 | Vejle Svømmeklub Triton | DNS | ||||||
- | Louise Hegnet | 1995 | Kolding SK | DSQ | Tyvstart | |||||
Event 11, 200m Freestyle Woman, Finals 11 - 12 years |
Place | Name | Born | Club | 50m | 100m | 150m | Finish | Status | ||
1 | Christina Kaas Elmgreen | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 33.88 | 1:11.23 | 2:26.01 | ||||
2 | Pia Holz | 1996 | S G Elbe | 35.71 | 1:14.94 | 2:32.99 | ||||
3 | Karolin Ladiges | 1997 | S G Elbe | 37.53 | 1:18.04 | 1:59.29 | 2:37.70 | |||
4 | Neele Brauner | 1997 | S G Elbe | 38.25 | 1:19.31 | 2:01.37 | 2:40.77 | |||
5 | Jannie Brink | 1996 | Haderslev Svømme Klub | 37.09 | 1:18.38 | 2:01.69 | 2:44.98 | |||
6 | Jasmin Cwiklinski | 1997 | S G Elbe | 40.00 | 1:23.56 | 2:06.55 | 2:46.97 | |||
7 | Nadja Steinbach | 1996 | S G Elbe | 38.44 | 1:21.92 | 2:51.22 | ||||
8 | Maiken Morsing | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 42.99 | 1:32.85 | 2:22.74 | 3:08.07 | |||
9 | Sophie Teichmann | 1997 | S G Elbe | 41.73 | 1:31.37 | 2:23.12 | 3:08.98 | |||
Event 11, 200m Freestyle Woman, Finals 10 years and younger |
Place | Name | Born | Club | 50m | 100m | 150m | Finish | Status | ||
1 | Astrid Friberg | 1998 | Kolding SK | 41.93 | 1:30.82 | 2:20.77 | 3:07.47 | |||
2 | Laura Morsing | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 49.46 | 1:47.15 | 2:45.38 | 3:39.12 | |||
3 | Franziska Teichmann | 1999 | S G Elbe | 50.56 | 1:48.30 | 2:48.53 | 3:47.24 | |||
4 | Charlotte Buchholz | 1998 | S G Elbe | 49.79 | 1:51.77 | 2:53.74 | 3:50.01 | |||
Generated by WinGrodan 1.16.12 |
Licensed to: Haderslev Svømme Klub |
Results Event 12 (Heats) - Per Age Group with lap times |
Competition name | Syd Cup 2008 | Print Date | 04 oktober 2008 | |||
Competition place | Haderslev | Print Time | 11:41 | |||
Organizer | Haderslev Svømmeklub |
Event 12, 100m Freestyle Man, Heats 19 - 2007 years |
Place | Name | Born | Club | 50m | Finish | Status | ||||
1 | Sander Smørdal | 1985 | Bergensvømmerne | 24.98 | 51.61 | |||||
2 | Alexander Mokkelbost | 1987 | Bergensvømmerne | 27.98 | 56.64 | |||||
3 | Michael Christiansen | 1982 | Kolding SK | 27.33 | 57.12 | |||||
4 | Mathias Kopp | 1984 | S G Elbe | 27.40 | 58.44 | |||||
- | Giacomo Gellert | 1989 | Haderslev Svømme Klub | DNS | ||||||
Event 12, 100m Freestyle Man, Heats 17 - 18 years |
Place | Name | Born | Club | 50m | Finish | Status | ||||
1 | Even Vike Holm | 1990 | Bergensvømmerne | 26.16 | 54.44 | |||||
2 | Anders Møller | 1991 | Haderslev Svømme Klub | 26.88 | 55.09 | |||||
3 | Eirik Runningen | 1990 | Bergensvømmerne | 27.03 | 56.68 | |||||
4 | Lars Kopp | 1991 | S G Elbe | 27.17 | 56.94 | |||||
5 | Christian Christiansen | 1991 | Haderslev Svømme Klub | 27.08 | 57.03 | |||||
6 | Jesper Søgaard | 1990 | Kolding SK | 27.96 | 57.44 | |||||
7 | Mads Andersen | 1991 | Haderslev Svømme Klub | 28.73 | 59.18 | |||||
8 | Florian Zarp | 1991 | S G Elbe | 28.75 | 59.44 | |||||
9 | Robert Laugesen | 1990 | Vejle Svømmeklub Triton | 29.92 | 1:02.14 | |||||
10 | Jonatan Beverud | 1990 | Vejle Svømmeklub Triton | 30.26 | 1:03.77 | |||||
- | Irnel Bilanovic | 1991 | Kolding SK | DNS | ||||||
Event 12, 100m Freestyle Man, Heats 15 - 16 years |
Place | Name | Born | Club | 50m | Finish | Status | ||||
1 | Eivind Johannesen | 1992 | Bergensvømmerne | 28.21 | 57.93 | |||||
2 | Rasmus Koch | 1992 | Haderslev Svømme Klub | 28.35 | 58.61 | |||||
3 | Clemens Kaiser | 1993 | S G Elbe | 28.49 | 58.71 | |||||
4 | Stig Schlünzen | 1993 | Vejle Svømmeklub Triton | 28.51 | 59.21 | |||||
5 | Mathias Green | 1992 | Svømmeklubben Opnør | 28.67 | 59.87 | |||||
6 | Kasper Enemark | 1992 | Vejle Svømmeklub Triton | 28.75 | 1:00.33 | |||||
7 | Dennis Laumark | 1993 | Bov IF | 28.70 | 1:01.07 | |||||
8 | Nikolaj Junker Madsen | 1993 | Haderslev Svømme Klub | 30.60 | 1:04.98 | |||||
9 | Kristian Mohr Nielsen | 1993 | Lyngby Svømmeklub | 31.00 | 1:05.83 | |||||
10 | Simon M. Christiansen | 1993 | Vejle Svømmeklub Triton | 32.08 | 1:07.94 | |||||
11 | Henrik Hvalsøe | 1993 | Haderslev Svømme Klub | 34.51 | 1:11.82 | |||||
12 | Sadik Bilanovic | 1993 | Kolding SK | 33.47 | 1:13.43 | |||||
13 | Jacob Rye | 1992 | Vejle Svømmeklub Triton | 35.55 | 1:15.61 | |||||
14 | Jeppe Jensen | 1993 | Kolding SK | 37.96 | 1:18.85 | |||||
Event 12, 100m Freestyle Man, Heats 13 - 14 years |
Place | Name | Born | Club | 50m | Finish | Status | ||||
1 | Erik Collins | 1994 | Haderslev Svømme Klub | 28.92 | 59.73 | |||||
2 | William Hagemann | 1994 | Lyngby Svømmeklub | 29.28 | 1:01.08 | |||||
3 | Fabian Uridat | 1995 | S G Elbe | 29.63 | 1:01.31 | |||||
4 | Michael Salling | 1994 | Kolding SK | 29.92 | 1:02.79 | |||||
5 | Jacob Heidtmann | 1994 | S G Elbe | 30.88 | 1:04.13 | |||||
6 | Nikolaj Voss | 1994 | Kolding SK | 31.18 | 1:05.52 | |||||
7 | Sebastian Lamp | 1995 | Kolding SK | 31.53 | 1:06.29 | |||||
8 | Michael Danø | 1994 | Kolding SK | 32.09 | 1:06.63 | |||||
9 | Mathias Niemann Tygesen | 1995 | Haderslev Svømme Klub | 32.45 | 1:07.48 | |||||
10 | Henrik Petersen | 1994 | Bov IF | 32.86 | 1:08.50 | |||||
11 | Mikkel Møller Sørensen | 1994 | Kolding SK | 32.56 | 1:08.87 | |||||
12 | Theodor Lundberg | 1994 | Vejle Svømmeklub Triton | 32.59 | 1:09.17 | |||||
13 | Thomas Jensen | 1994 | Kolding SK | 32.70 | 1:09.55 | |||||
14 | Daniel F. Haraldson | 1994 | Haderslev Svømme Klub | 34.43 | 1:10.38 | |||||
15 | Rasmus Baltsersen | 1995 | Kolding SK | 34.49 | 1:11.75 | |||||
16 | Mads Petersen | 1994 | Vejle Svømmeklub Triton | 34.76 | 1:13.13 | |||||
17 | Kristian Enné Bæk | 1994 | Vejle Svømmeklub Triton | 35.59 | 1:13.15 | |||||
18 | Tobias Dahl Vind | 1994 | Kolding SK | 34.97 | 1:14.01 | |||||
19 | Kees Kuypers | 1994 | Kolding SK | 35.28 | 1:17.42 | |||||
20 | Casper Runge | 1995 | Vejle Svømmeklub Triton | 36.73 | 1:17.62 | |||||
21 | Kristoffer Rebsdorf | 1994 | Bov IF | 40.12 | 1:24.69 | |||||
22 | Jesper Tønder | 1994 | Haderslev Svømme Klub | 42.02 | 1:26.75 | |||||
- | Jonatan Engelbrecht | 1994 | Lyngby Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Event 12, 100m Freestyle Man, Heats 12 years and younger |
Place | Name | Born | Club | 50m | Finish | Status | ||||
1 | Nicolai Maron | 1996 | Haderslev Svømme Klub | 33.28 | 1:10.40 | |||||
2 | Jonte Körner | 1997 | S G Elbe | 34.60 | 1:12.12 | |||||
3 | Asger Richard Hansen | 1996 | Svømmeklubben Opnør | 34.23 | 1:13.75 | |||||
4 | Mads Högborg | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 37.40 | 1:18.16 | |||||
5 | Lasse Sieben | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 37.90 | 1:20.21 | |||||
6 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 38.64 | 1:20.98 | |||||
7 | Jacob Bollerslev | 1996 | Haderslev Svømme Klub | 39.90 | 1:24.10 | |||||
8 | Steffen Petersen | 1996 | Bov IF | 39.58 | 1:24.48 | |||||
- | Rasmus Eriksen | 1996 | Haderslev Svømme Klub | DSQ | Tyvstart | |||||
Generated by WinGrodan 1.16.12 |
Licensed to: Haderslev Svømme Klub |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2008 | Udskriftsdato | 04 oktober 2008 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 19:26 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub |
Løb 12, 100m Freestyle Man, Finaler 17 - 2007 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sander Smørdal | 1985 | Bergensvømmerne | 24.75 | 51.66 | |||||
2 | Anders Møller | 1991 | Haderslev Svømme Klub | 26.53 | 54.40 | |||||
2 | Even Vike Holm | 1990 | Bergensvømmerne | 26.59 | 54.40 | |||||
4 | Alexander Mokkelbost | 1987 | Bergensvømmerne | 26.89 | 55.83 | |||||
5 | Eirik Runningen | 1990 | Bergensvømmerne | 26.82 | 56.27 | |||||
- | Lars Kopp | 1991 | S G Elbe | DNS | ||||||
Løb 12, 100m Freestyle Man, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Clemens Kaiser | 1993 | S G Elbe | 27.36 | 57.17 | |||||
2 | Eivind Johannesen | 1992 | Bergensvømmerne | 27.94 | 57.91 | |||||
3 | Rasmus Koch | 1992 | Haderslev Svømme Klub | 28.10 | 57.92 | |||||
4 | Kasper Enemark | 1992 | Vejle Svømmeklub Triton | 28.76 | 59.27 | |||||
5 | Stig Schlünzen | 1993 | Vejle Svømmeklub Triton | 28.64 | 59.39 | |||||
6 | Mathias Green | 1992 | Svømmeklubben Opnør | 29.13 | 1:00.59 | |||||
Løb 12, 100m Freestyle Man, Finaler 14 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Erik Collins | 1994 | Haderslev Svømme Klub | 29.09 | 59.60 | |||||
2 | William Hagemann | 1994 | Lyngby Svømmeklub | 29.00 | 1:00.20 | |||||
3 | Fabian Uridat | 1995 | S G Elbe | 29.42 | 1:01.20 | |||||
4 | Michael Salling | 1994 | Kolding SK | 29.82 | 1:01.99 | |||||
5 | Jacob Heidtmann | 1994 | S G Elbe | 30.30 | 1:03.41 | |||||
6 | Nikolaj Voss | 1994 | Kolding SK | 30.73 | 1:04.86 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Haderslev Svømme Klub |
Results Event 13 (Heats) - Per Age Group with lap times |
Competition name | Syd Cup 2008 | Print Date | 04 oktober 2008 | |||
Competition place | Haderslev | Print Time | 11:57 | |||
Organizer | Haderslev Svømmeklub |
Event 13, 100m Breaststroke Woman, Heats 17 - 2007 years |
Place | Name | Born | Club | 50m | Finish | Status | ||||
1 | Inga Gäbler | 1990 | S G Elbe | 36.52 | 1:16.78 | |||||
2 | Mathilde Stærk | 1990 | Vejle Svømmeklub Triton | 37.61 | 1:20.30 | |||||
3 | Malene B. Schmidt | 1991 | Svømmeklubben Opnør | 40.68 | 1:24.58 | |||||
4 | Maja Eriksen | 1990 | Kolding SK | 40.37 | 1:25.62 | |||||
5 | Anette Schütt | 1989 | Bov IF | 41.20 | 1:28.24 | |||||
Event 13, 100m Breaststroke Woman, Heats 15 - 16 years |
Place | Name | Born | Club | 50m | Finish | Status | ||||
1 | Simone Alpiger | 1992 | Vejle Svømmeklub Triton | 40.66 | 1:25.27 | |||||
2 | Pernille Sandvang | 1992 | Kolding SK | 41.23 | 1:26.79 | |||||
3 | Helle Ahrenkiel | 1993 | Svømmeklubben Opnør | 42.06 | 1:28.36 | |||||
4 | Anna Nguyen Duc Hanh An | 1992 | Svømmeklubben Opnør | 42.23 | 1:29.83 | |||||
Event 13, 100m Breaststroke Woman, Heats 13 - 14 years |
Place | Name | Born | Club | 50m | Finish | Status | ||||
1 | Julie Jepsen | 1994 | Svømmeklubben Opnør | 39.66 | 1:21.70 | |||||
2 | Kathrine Maron | 1994 | Haderslev Svømme Klub | 38.69 | 1:22.50 | |||||
3 | Amalie Henriksen | 1994 | Haderslev Svømme Klub | 39.77 | 1:24.79 | |||||
4 | Nina Benfer | 1995 | S G Elbe | 40.42 | 1:26.39 | |||||
5 | Malene Sandvang | 1995 | Kolding SK | 40.68 | 1:27.50 | |||||
6 | Mette Klint Axelsen | 1994 | Lyngby Svømmeklub | 42.51 | 1:29.44 | |||||
7 | Johanna Krauskopf | 1995 | S G Elbe | 43.39 | 1:32.04 | |||||
8 | Siri Vulpius | 1995 | Lyngby Svømmeklub | 43.87 | 1:32.68 | |||||
9 | Louise Kjær | 1994 | Haderslev Svømme Klub | 44.11 | 1:33.63 | |||||
10 | Simone Skouby Rosendahl | 1995 | Vejle Svømmeklub Triton | 45.33 | 1:36.23 | |||||
11 | Maria J. V. Hededal | 1995 | Vejle Svømmeklub Triton | 46.54 | 1:38.14 | |||||
12 | Simone Frandsen | 1995 | Kolding SK | 46.14 | 1:38.97 | |||||
13 | Laura Enné Bæk | 1995 | Vejle Svømmeklub Triton | 48.63 | 1:42.01 | |||||
14 | Jessica Heick | 1995 | Kolding SK | 57.54 | 2:02.53 | |||||
- | Karen K. Jakobsen | 1995 | Vejle Svømmeklub Triton | DNS | ||||||
- | Christina U. Jensen | 1995 | Bov IF | DNS | ||||||
- | Laura Negel Jæger | 1995 | Bov IF | DNS | ||||||
- | Anna Nielsen | 1994 | Kolding SK | DNS | ||||||
Event 13, 100m Breaststroke Woman, Heats 11 - 12 years |
Place | Name | Born | Club | 50m | Finish | Status | ||||
1 | Anne Frølund-Grangaard | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 40.99 | 1:25.93 | |||||
2 | Jannie Brink | 1996 | Haderslev Svømme Klub | 44.08 | 1:35.12 | |||||
3 | Signe Nielsen | 1996 | Bov IF | 44.62 | 1:35.61 | |||||
4 | Lisa-Marie Nuppenau | 1996 | S G Elbe | 47.35 | 1:38.69 | |||||
5 | Thea Laurberg Simonsen | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 47.54 | 1:40.09 | |||||
6 | Mette Brendstrup Petersen | 1996 | Bov IF | 48.50 | 1:40.51 | |||||
7 | Gitte Schulz | 1996 | Svømmeklubben Opnør | 49.00 | 1:41.08 | |||||
8 | Caroline Dinesen | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 47.87 | 1:41.72 | |||||
9 | Louise Götzsche | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 48.16 | 1:42.01 | |||||
10 | Silje Koberg Søgård | 1997 | Bov IF | 49.26 | 1:43.88 | |||||
11 | Maiken Morsing | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 53.17 | 1:50.74 | |||||
Event 13, 100m Breaststroke Woman, Heats 10 years and younger |
Place | Name | Born | Club | 50m | Finish | Status | ||||
1 | Laura Morsing | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 1:02.16 | 2:13.69 | |||||
- | Astrid Friberg | 1998 | Kolding SK | DNS | ||||||
Generated by WinGrodan 1.16.12 |
Licensed to: Haderslev Svømme Klub |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2008 | Udskriftsdato | 04 oktober 2008 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 19:41 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub |
Løb 13, 100m Breaststroke Woman, Finaler 15 - 2007 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Inga Gäbler | 1990 | S G Elbe | 34.92 | 1:13.69 | |||||
2 | Mathilde Stærk | 1990 | Vejle Svømmeklub Triton | 37.93 | 1:21.14 | |||||
3 | Malene B. Schmidt | 1991 | Svømmeklubben Opnør | 39.75 | 1:23.11 | |||||
4 | Simone Alpiger | 1992 | Vejle Svømmeklub Triton | 39.74 | 1:23.96 | |||||
5 | Pernille Sandvang | 1992 | Kolding SK | 39.73 | 1:24.25 | |||||
- | Maja Eriksen | 1990 | Kolding SK | DNS | ||||||
Løb 13, 100m Breaststroke Woman, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Julie Jepsen | 1994 | Svømmeklubben Opnør | 38.11 | 1:19.03 | |||||
2 | Kathrine Maron | 1994 | Haderslev Svømme Klub | 38.79 | 1:22.65 | |||||
3 | Amalie Henriksen | 1994 | Haderslev Svømme Klub | 39.23 | 1:24.72 | |||||
4 | Malene Sandvang | 1995 | Kolding SK | 39.78 | 1:25.03 | |||||
5 | Nina Benfer | 1995 | S G Elbe | 40.75 | 1:27.17 | |||||
6 | Mette Klint Axelsen | 1994 | Lyngby Svømmeklub | 42.33 | 1:29.22 | |||||
Løb 13, 100m Breaststroke Woman, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Anne Frølund-Grangaard | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 40.28 | 1:26.09 | |||||
2 | Jannie Brink | 1996 | Haderslev Svømme Klub | 42.50 | 1:30.81 | |||||
3 | Signe Nielsen | 1996 | Bov IF | 43.54 | 1:32.18 | |||||
4 | Mette Brendstrup Petersen | 1996 | Bov IF | 44.91 | 1:34.14 | |||||
5 | Lisa-Marie Nuppenau | 1996 | S G Elbe | 45.81 | 1:36.33 | |||||
6 | Thea Laurberg Simonsen | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 47.69 | 1:40.95 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Haderslev Svømme Klub |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2008 | Udskriftsdato | 04 oktober 2008 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 12:28 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub |
Løb 14, 200m Butterfly Man, Finaler 19 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Jan Søgaard | 1987 | Kolding SK | 31.24 | 1:06.84 | 1:43.73 | 2:22.07 | |||
- | Sune Thonesen | 1983 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 14, 200m Butterfly Man, Finaler 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Sebastian Stordal | 1991 | Bergensvømmerne | 29.17 | 1:03.23 | 1:37.37 | 2:11.94 | |||
2 | Florian Zarp | 1991 | S G Elbe | 34.33 | 1:15.91 | 2:00.73 | 2:46.61 | |||
- | Sindri Jakobsson | 1991 | Bergensvømmerne | DNS | ||||||
Løb 14, 200m Butterfly Man, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Clemens Kaiser | 1993 | S G Elbe | 31.39 | 1:06.68 | 1:43.75 | 2:20.93 | |||
2 | Espen Halhjem | 1992 | Bergensvømmerne | 31.84 | 1:08.29 | 1:45.86 | 2:23.76 | |||
Løb 14, 200m Butterfly Man, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Jacob Heidtmann | 1994 | S G Elbe | 34.91 | 1:16.92 | 2:00.83 | 2:44.50 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Haderslev Svømme Klub |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2008 | Udskriftsdato | 04 oktober 2008 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 12:27 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub |
Løb 15, 4X50m Medley Woman, Finaler 0 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sg Elbe Frauen 1 | 0 | S G Elbe | 2:09.05 | ||||||
Nina Benfer | 1995 | 36.08 | 36.08 | |||||||
Inga Gäbler | 1990 | 34.36 | 1:10.44 | |||||||
Lisa Egger | 1990 | 31.94 | 1:42.38 | |||||||
Kea Körner | 1994 | 26.67 | 2:09.05 | |||||||
2 | Triton Piger 1 | 0 | Vejle Svømmeklub Triton | 2:11.20 | ||||||
Mai Nyholm | 1993 | 33.52 | 33.52 | |||||||
Mathilde Stærk | 1990 | 37.21 | 1:10.73 | |||||||
Karen Bundgaard | 1992 | 31.65 | 1:42.38 | |||||||
Simone Martinsen | 1994 | 28.82 | 2:11.20 | |||||||
3 | Girls Fra Opnør | 0 | Svømmeklubben Opnør | 2:18.27 | ||||||
Henriette Ahrenkiel | 1991 | 35.50 | 35.50 | |||||||
Malene B. Schmidt | 1991 | 37.41 | 1:12.91 | |||||||
Henriette Larsen | 1994 | 36.13 | 1:49.04 | |||||||
Julie Jepsen | 1994 | 29.23 | 2:18.27 | |||||||
4 | Haderslev Piger | 0 | Haderslev Svømme Klub | 2:20.35 | ||||||
Line Borch Thams | 1990 | 35.61 | 35.61 | |||||||
Amalie Henriksen | 1994 | 38.46 | 1:14.07 | |||||||
Kathrine Øgendahl | 1991 | 33.89 | 1:47.96 | |||||||
Kathrine Christiansen | 1994 | 32.39 | 2:20.35 | |||||||
5 | Kolding Piger 1 | 1993 | Kolding SK | 2:20.44 | ||||||
Ida Larsen | 1991 | 36.37 | 36.37 | |||||||
Maja Eriksen | 1990 | 39.84 | 1:16.21 | |||||||
Katrine Andersen | 1993 | 33.98 | 1:50.19 | |||||||
Pernille Sandvang | 1992 | 30.25 | 2:20.44 | |||||||
6 | Triton Piger 2 | 0 | Vejle Svømmeklub Triton | 2:22.23 | ||||||
Karoline Kert | 1995 | 37.42 | 37.42 | |||||||
Simone Alpiger | 1992 | 39.46 | 1:16.88 | |||||||
Laura Nørreslet | 1994 | 33.58 | 1:50.46 | |||||||
Maria J. V. Hededal | 1995 | 31.77 | 2:22.23 | |||||||
7 | Lyngby Pirates | 0 | Lyngby Svømmeklub | 2:25.81 | ||||||
Mette Klint Axelsen | 1994 | 40.01 | 40.01 | |||||||
Anne Frølund-Grangaard | 1996 | 40.26 | 1:20.27 | |||||||
Christina Kaas Elmgreen | 1996 | 35.16 | 1:55.43 | |||||||
Sophie Nordkild | 1994 | 30.38 | 2:25.81 | |||||||
8 | Sg Elbe Frauen 2 | 0 | S G Elbe | 2:26.63 | ||||||
Elisabeth Buchholz | 1995 | 36.45 | 36.45 | |||||||
Johanna Krauskopf | 1995 | 41.09 | 1:17.54 | |||||||
Katharina Karolewicz | 1995 | 35.56 | 1:53.10 | |||||||
Pia Holz | 1996 | 33.53 | 2:26.63 | |||||||
9 | Opnør Powergirls | 0 | Svømmeklubben Opnør | 2:28.13 | ||||||
Thea Elberg | 1993 | 37.39 | 37.39 | |||||||
Helle Ahrenkiel | 1993 | 41.43 | 1:18.82 | |||||||
Thilde Damgaard-Møller | 1994 | 38.25 | 1:57.07 | |||||||
Pernille Strømbeck | 1994 | 31.06 | 2:28.13 | |||||||
10 | Kolding Piger 2 | 1993 | Kolding SK | 2:46.52 | ||||||
Simone Frandsen | 1995 | 44.30 | 44.30 | |||||||
Malene Sandvang | 1995 | 41.12 | 1:25.42 | |||||||
Tenna Johansen | 1991 | 45.89 | 2:11.31 | |||||||
Anna Nielsen | 1994 | 35.21 | 2:46.52 | |||||||
11 | Lyngby Pirates 2 | 0 | Lyngby Svømmeklub | 2:48.44 | ||||||
Caroline Dinesen | 1996 | 45.21 | 45.21 | |||||||
Louise Götzsche | 1996 | 46.97 | 1:32.18 | |||||||
Thea Laurberg Simonsen | 1997 | 40.81 | 2:12.99 | |||||||
Laura Arberg | 1995 | 35.45 | 2:48.44 | |||||||
12 | Kolding Piger 3 | 1993 | Kolding SK | 2:59.88 | ||||||
Emilie Kahr | 1996 | 45.33 | 45.33 | |||||||
Astrid Friberg | 1998 | 47.99 | 1:33.32 | |||||||
Julie Elmann | 1996 | 47.28 | 2:20.60 | |||||||
Louise Hegnet | 1995 | 39.28 | 2:59.88 | |||||||
13 | Hsk K2 Piger | 0 | Haderslev Svømme Klub | 3:02.60 | ||||||
Maiken Morsing | 1997 | 47.68 | 47.68 | |||||||
Julia Hvalsøe | 1995 | 51.43 | 1:39.11 | |||||||
Jannie Brink | 1996 | 46.81 | 2:25.92 | |||||||
Sara O. Arkil | 1995 | 36.68 | 3:02.60 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Haderslev Svømme Klub |
Results Event 16 (Finals) - Per Age Group with lap times |
Competition name | Syd Cup 2008 | Print Date | 04 oktober 2008 | |||
Competition place | Haderslev | Print Time | 13:08 | |||
Organizer | Haderslev Svømmeklub |
Event 16, 4X50m Medley Man, Finals 0 years and older |
Place | Name | Born | Club | 50m | Finish | Status | ||||
1 | B S 1 | 0 | Bergensvømmerne | 1:50.86 | ||||||
Even Vike Holm | 1990 | 28.97 | 28.97 | |||||||
Alexander Mokkelbost | 1987 | 31.64 | 1:00.61 | |||||||
Sebastian Stordal | 1991 | 27.17 | 1:27.78 | |||||||
Sander Smørdal | 1985 | 23.08 | 1:50.86 | |||||||
2 | Sg Elbe Männer | 0 | S G Elbe | 1:58.12 | ||||||
Mathias Kopp | 1984 | 28.23 | 28.23 | |||||||
Clemens Kaiser | 1993 | 33.42 | 1:01.65 | |||||||
Florian Zarp | 1991 | 31.63 | 1:33.28 | |||||||
Lars Kopp | 1991 | 24.84 | 1:58.12 | |||||||
3 | Kolding Drenge | 0 | Kolding SK | 1:58.42 | ||||||
Dennis Eriksen | 1990 | 30.98 | 30.98 | |||||||
Michael Christiansen | 1982 | 33.67 | 1:04.65 | |||||||
Jan Søgaard | 1987 | 28.36 | 1:33.01 | |||||||
Jesper Søgaard | 1990 | 25.41 | 1:58.42 | |||||||
4 | Haderslev 1 | 0 | Haderslev Svømme Klub | 1:59.59 | ||||||
Mads Andersen | 1991 | 30.43 | 30.43 | |||||||
Rasmus Koch | 1992 | 32.45 | 1:02.88 | |||||||
Kasper Loft Nielsen | 1987 | 28.83 | 1:31.71 | |||||||
Erik Collins | 1994 | 27.88 | 1:59.59 | |||||||
5 | Triton Drenge 1 | 0 | Vejle Svømmeklub Triton | 2:04.73 | ||||||
Kasper Enemark | 1992 | 31.51 | 31.51 | |||||||
Christian Blom Jensen | 1994 | 34.19 | 1:05.70 | |||||||
Jonas Lauridsen | 1991 | 31.21 | 1:36.91 | |||||||
Stig Schlünzen | 1993 | 27.82 | 2:04.73 | |||||||
6 | Triton Drenge 2 | 0 | Vejle Svømmeklub Triton | 2:12.42 | ||||||
Anders Segato | 1993 | 34.36 | 34.36 | |||||||
Theodor Lundberg | 1994 | 36.19 | 1:10.55 | |||||||
Robert Laugesen | 1990 | 33.18 | 1:43.73 | |||||||
Jonatan Beverud | 1990 | 28.69 | 2:12.42 | |||||||
7 | Kolding 3 | 0 | Kolding SK | 2:15.80 | ||||||
Michael Salling | 1994 | 33.94 | 33.94 | |||||||
Nikolaj Voss | 1994 | 38.56 | 1:12.50 | |||||||
Michael Danø | 1994 | 33.71 | 1:46.21 | |||||||
Sebastian Lamp | 1995 | 29.59 | 2:15.80 | |||||||
8 | Lyngby Ninjas | 0 | Lyngby Svømmeklub | 2:19.48 | ||||||
Jonatan Engelbrecht | 1994 | 37.38 | 37.38 | |||||||
Kristian Mohr Nielsen | 1993 | 38.64 | 1:16.02 | |||||||
Jakob Klint Axelsen | 1996 | 35.46 | 1:51.48 | |||||||
William Hagemann | 1994 | 28.00 | 2:19.48 | |||||||
9 | Kolding Drenge 2 | 1994 | Kolding SK | 2:20.85 | ||||||
Mikkel Møller Sørensen | 1994 | 36.20 | 36.20 | |||||||
Jeppe Jensen | 1993 | 42.36 | 1:18.56 | |||||||
Christian Jensen | 1993 | 30.02 | 1:48.58 | |||||||
Thomas Jensen | 1994 | 32.27 | 2:20.85 | |||||||
10 | Kolding 4 | 0 | Kolding SK | 2:37.37 | ||||||
Tobias Dahl Vind | 1994 | 40.07 | 40.07 | |||||||
Sadik Bilanovic | 1993 | 41.51 | 1:21.58 | |||||||
Rasmus Baltsersen | 1995 | 41.90 | 2:03.48 | |||||||
Kees Kuypers | 1994 | 33.89 | 2:37.37 | |||||||
11 | Lyngby Ninjas 2 | 0 | Lyngby Svømmeklub | 2:38.12 | ||||||
Mathias Gøtke | 1995 | 39.51 | 39.51 | |||||||
Mads Högborg | 1996 | 43.04 | 1:22.55 | |||||||
Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | 40.20 | 2:02.75 | |||||||
Lasse Sieben | 1997 | 35.37 | 2:38.12 | |||||||
- | Hsk K2 Drenge | 0 | Haderslev Svømme Klub | DSQ | False start 2nd swim | |||||
Nicolai Maron | 1996 | 38.14 | 38.14 | |||||||
- | B S 2 | 0 | Bergensvømmerne | DSQ | False start 2nd&4th | |||||
Eirik Runningen | 1990 | 30.85 | 30.85 | |||||||
Generated by WinGrodan 1.16.12 |
Licensed to: Haderslev Svømme Klub |
Results Event 17 (Finals) - Per Age Group with lap times |
Competition name | Syd Cup 2008 | Print Date | 04 oktober 2008 | |||
Competition place | Haderslev | Print Time | 13:21 | |||
Organizer | Haderslev Svømmeklub |
Event 17, 200m Backstroke Woman, Finals 17 years and older |
Place | Name | Born | Club | 50m | 100m | 150m | Finish | Status | ||
1 | Line Borch Thams | 1990 | Haderslev Svømme Klub | 37.85 | 1:17.03 | 1:56.29 | 2:35.31 | |||
2 | Henriette Ahrenkiel | 1991 | Svømmeklubben Opnør | 37.55 | 1:18.12 | 1:58.75 | 2:38.91 | |||
Event 17, 200m Backstroke Woman, Finals 15 - 16 years |
Place | Name | Born | Club | 50m | 100m | 150m | Finish | Status | ||
1 | Mai Nyholm | 1993 | Vejle Svømmeklub Triton | 2:01.20 | 2:39.80 | |||||
2 | Katrine Andersen | 1993 | Kolding SK | 38.70 | 1:20.12 | 2:02.65 | 2:44.13 | |||
3 | Mathilde Guldbrandt | 1992 | Vejle Svømmeklub Triton | 43.76 | 1:30.35 | 2:17.35 | 3:04.29 | |||
Event 17, 200m Backstroke Woman, Finals 13 - 14 years |
Place | Name | Born | Club | 50m | 100m | 150m | Finish | Status | ||
1 | Nina Benfer | 1995 | S G Elbe | 38.75 | 1:21.25 | 2:04.50 | 2:46.26 | |||
2 | Elisabeth Buchholz | 1995 | S G Elbe | 39.06 | 1:21.92 | 2:05.05 | 2:46.91 | |||
3 | Louise Harder | 1995 | Bov IF | 38.38 | 1:21.97 | 2:06.60 | 2:47.76 | |||
4 | Pernille Strømbeck | 1994 | Svømmeklubben Opnør | 39.57 | 1:22.04 | 2:03.41 | 2:52.53 | |||
5 | Thilde Damgaard-Møller | 1994 | Svømmeklubben Opnør | 42.95 | 1:27.13 | 2:11.66 | 2:54.57 | |||
6 | Louise Hegnet | 1995 | Kolding SK | 50.68 | 1:46.57 | 2:43.91 | 3:35.07 | |||
- | Laura Negel Jæger | 1995 | Bov IF | DNS | ||||||
- | Julie Green | 1994 | Svømmeklubben Opnør | DNS | ||||||
Event 17, 200m Backstroke Woman, Finals 11 - 12 years |
Place | Name | Born | Club | 50m | 100m | 150m | Finish | Status | ||
1 | Anne Frølund-Grangaard | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 40.84 | 1:24.85 | 2:09.74 | 2:52.63 | |||
2 | Pia Holz | 1996 | S G Elbe | 42.61 | 1:28.18 | 2:14.16 | 2:58.13 | |||
3 | Neele Brauner | 1997 | S G Elbe | 43.55 | 1:29.39 | 2:15.10 | 2:58.86 | |||
4 | Karolin Ladiges | 1997 | S G Elbe | 43.53 | 1:29.54 | 2:15.24 | 2:59.74 | |||
5 | Nadja Steinbach | 1996 | S G Elbe | 44.22 | 1:31.85 | 2:18.77 | 3:04.87 | |||
6 | Mette Brendstrup Petersen | 1996 | Bov IF | 44.85 | 1:33.23 | 2:22.65 | 3:09.82 | |||
7 | Sif Vange | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 44.73 | 1:32.71 | 2:22.14 | 3:10.70 | |||
8 | Sophie Teichmann | 1997 | S G Elbe | 48.14 | 1:44.62 | 2:37.24 | 3:34.04 | |||
- | Maiken Morsing | 1997 | Haderslev Svømme Klub | DSQ | Not continuous turn | |||||
Event 17, 200m Backstroke Woman, Finals 10 years and younger |
Place | Name | Born | Club | 50m | 100m | 150m | Finish | Status | ||
1 | Franziska Teichmann | 1999 | S G Elbe | 1:00.53 | 2:05.64 | 3:10.29 | 4:11.36 | |||
2 | Charlotte Buchholz | 1998 | S G Elbe | 2:09.95 | 3:17.30 | 4:20.84 | ||||
Generated by WinGrodan 1.16.12 |
Licensed to: Haderslev Svømme Klub |
Results Event 18 (Heats) - Per Age Group with lap times |
Competition name | Syd Cup 2008 | Print Date | 04 oktober 2008 | |||
Competition place | Haderslev | Print Time | 13:45 | |||
Organizer | Haderslev Svømmeklub |
Event 18, 100m Backstroke Man, Heats 19 - 2007 years |
Place | Name | Born | Club | 50m | Finish | Status | ||||
1 | Mathias Kopp | 1984 | S G Elbe | 28.85 | 1:01.18 | |||||
2 | Sander Smørdal | 1985 | Bergensvømmerne | 30.50 | 1:04.41 | |||||
- | Giacomo Gellert | 1989 | Haderslev Svømme Klub | DNS | ||||||
Event 18, 100m Backstroke Man, Heats 17 - 18 years |
Place | Name | Born | Club | 50m | Finish | Status | ||||
1 | Anders Møller | 1991 | Haderslev Svømme Klub | 30.39 | 1:01.77 | |||||
2 | Even Vike Holm | 1990 | Bergensvømmerne | 31.51 | 1:03.92 | |||||
3 | Mads Andersen | 1991 | Haderslev Svømme Klub | 31.17 | 1:04.22 | |||||
4 | Eirik Runningen | 1990 | Bergensvømmerne | 31.61 | 1:04.88 | |||||
5 | Simen Dale | 1991 | Bergensvømmerne | 31.92 | 1:06.27 | |||||
6 | Dennis Eriksen | 1990 | Kolding SK | 32.89 | 1:07.20 | |||||
7 | Lars Kopp | 1991 | S G Elbe | 33.92 | 1:09.26 | |||||
8 | Kenneth Larsen | 1991 | Svømmeklubben Opnør | 34.63 | 1:10.45 | |||||
9 | Christian Christiansen | 1991 | Haderslev Svømme Klub | 34.70 | 1:13.04 | |||||
Event 18, 100m Backstroke Man, Heats 15 - 16 years |
Place | Name | Born | Club | 50m | Finish | Status | ||||
1 | Clemens Kaiser | 1993 | S G Elbe | 32.73 | 1:07.47 | |||||
2 | Kasper Enemark | 1992 | Vejle Svømmeklub Triton | 33.38 | 1:08.04 | |||||
3 | Mathias Green | 1992 | Svømmeklubben Opnør | 35.15 | 1:11.03 | |||||
4 | Anders Segato | 1993 | Vejle Svømmeklub Triton | 35.22 | 1:12.24 | |||||
5 | Dennis Laumark | 1993 | Bov IF | 35.17 | 1:12.80 | |||||
6 | Nikolaj Junker Madsen | 1993 | Haderslev Svømme Klub | 36.06 | 1:15.86 | |||||
7 | Jeppe Jensen | 1993 | Kolding SK | 45.80 | 1:32.99 | |||||
- | Sadik Bilanovic | 1993 | Kolding SK | DSQ | Not continuous turn | |||||
Event 18, 100m Backstroke Man, Heats 13 - 14 years |
Place | Name | Born | Club | 50m | Finish | Status | ||||
1 | Philip Harmuth | 1994 | Bov IF | 33.82 | 1:10.31 | |||||
2 | Nicolai Pedersen | 1994 | Vejle Svømmeklub Triton | 34.77 | 1:12.44 | |||||
3 | Michael Salling | 1994 | Kolding SK | 36.16 | 1:13.92 | |||||
4 | Jacob Heidtmann | 1994 | S G Elbe | 36.38 | 1:14.59 | |||||
5 | Mikkel Møller Sørensen | 1994 | Kolding SK | 37.32 | 1:17.68 | |||||
6 | Mathias Niemann Tygesen | 1995 | Haderslev Svømme Klub | 41.32 | 1:24.13 | |||||
7 | Mathias Gøtke | 1995 | Lyngby Svømmeklub | 41.40 | 1:24.88 | |||||
8 | Rasmus Baltsersen | 1995 | Kolding SK | 43.86 | 1:28.63 | |||||
9 | Tobias Dahl Vind | 1994 | Kolding SK | 45.15 | 1:31.83 | |||||
10 | Kees Kuypers | 1994 | Kolding SK | 43.42 | 1:31.88 | |||||
11 | Kristoffer Rebsdorf | 1994 | Bov IF | 1:35.41 | ||||||
- | Rasmus Pedersen | 1994 | Vejle Svømmeklub Triton | DNS | ||||||
Event 18, 100m Backstroke Man, Heats 12 years and younger |
Place | Name | Born | Club | 50m | Finish | Status | ||||
1 | Rasmus Christensen | 1996 | Bov IF | 38.81 | 1:19.30 | |||||
2 | Nicolai Maron | 1996 | Haderslev Svømme Klub | 39.87 | 1:22.31 | |||||
3 | Jonte Körner | 1997 | S G Elbe | 40.16 | 1:23.39 | |||||
4 | Emil Maron | 1996 | Haderslev Svømme Klub | 42.24 | 1:26.56 | |||||
5 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 43.26 | 1:27.85 | |||||
6 | Asger Richard Hansen | 1996 | Svømmeklubben Opnør | 47.66 | 1:35.66 | |||||
7 | Jacob Bollerslev | 1996 | Haderslev Svømme Klub | 48.75 | 1:41.56 | |||||
8 | Steffen Petersen | 1996 | Bov IF | 49.31 | 1:42.85 | |||||
- | Rasmus Eriksen | 1996 | Haderslev Svømme Klub | DNS | ||||||
Generated by WinGrodan 1.16.12 |
Licensed to: Haderslev Svømme Klub |
Results Event 18 (Finals) - Per Age Group with lap times |
Competition name | Syd Cup 2008 | Print Date | 04 oktober 2008 | |||
Competition place | Haderslev | Print Time | 20:19 | |||
Organizer | Haderslev Svømmeklub |
Event 18, 100m Backstroke Man, Finals 17 - 2007 years |
Place | Name | Born | Club | 50m | Finish | Status | ||||
1 | Mathias Kopp | 1984 | S G Elbe | 28.20 | 1:00.11 | |||||
2 | Anders Møller | 1991 | Haderslev Svømme Klub | 30.06 | 1:01.10 | |||||
3 | Even Vike Holm | 1990 | Bergensvømmerne | 30.54 | 1:02.26 | |||||
4 | Mads Andersen | 1991 | Haderslev Svømme Klub | 31.00 | 1:04.04 | |||||
5 | Sander Smørdal | 1985 | Bergensvømmerne | 30.98 | 1:04.45 | |||||
6 | Eirik Runningen | 1990 | Bergensvømmerne | 31.22 | 1:04.71 | |||||
Event 18, 100m Backstroke Man, Finals 15 - 16 years |
Place | Name | Born | Club | 50m | Finish | Status | ||||
1 | Clemens Kaiser | 1993 | S G Elbe | 32.17 | 1:06.17 | |||||
2 | Kasper Enemark | 1992 | Vejle Svømmeklub Triton | 33.73 | 1:09.55 | |||||
3 | Mathias Green | 1992 | Svømmeklubben Opnør | 34.79 | 1:09.84 | |||||
4 | Dennis Laumark | 1993 | Bov IF | 34.48 | 1:10.61 | |||||
5 | Anders Segato | 1993 | Vejle Svømmeklub Triton | 34.87 | 1:11.90 | |||||
6 | Nikolaj Junker Madsen | 1993 | Haderslev Svømme Klub | 36.31 | 1:15.56 | |||||
Event 18, 100m Backstroke Man, Finals 14 years and younger |
Place | Name | Born | Club | 50m | Finish | Status | ||||
1 | Philip Harmuth | 1994 | Bov IF | 33.19 | 1:08.15 | |||||
2 | Nicolai Pedersen | 1994 | Vejle Svømmeklub Triton | 35.19 | 1:12.52 | |||||
3 | Michael Salling | 1994 | Kolding SK | 35.82 | 1:12.57 | |||||
4 | Jacob Heidtmann | 1994 | S G Elbe | 36.31 | 1:13.57 | |||||
5 | Mikkel Møller Sørensen | 1994 | Kolding SK | 37.21 | 1:17.85 | |||||
6 | Rasmus Christensen | 1996 | Bov IF | 39.28 | 1:21.38 | |||||
Generated by WinGrodan 1.16.12 |
Licensed to: Haderslev Svømme Klub |
Results Event 19 (Heats) - Per Age Group with lap times |
Competition name | Syd Cup 2008 | Print Date | 04 oktober 2008 | |||
Competition place | Haderslev | Print Time | 13:56 | |||
Organizer | Haderslev Svømmeklub |
Event 19, 100m Butterfly Woman, Heats 17 - 2007 years |
Place | Name | Born | Club | 50m | Finish | Status | ||||
1 | Lisa Egger | 1990 | S G Elbe | 33.28 | 1:10.19 | |||||
2 | Inga Gäbler | 1990 | S G Elbe | 32.97 | 1:10.81 | |||||
3 | Kathrine Øgendahl | 1991 | Haderslev Svømme Klub | 34.95 | 1:14.92 | |||||
4 | Henriette Ahrenkiel | 1991 | Svømmeklubben Opnør | 36.95 | 1:19.31 | |||||
5 | Ida Larsen | 1991 | Kolding SK | 35.56 | 1:21.00 | |||||
Event 19, 100m Butterfly Woman, Heats 15 - 16 years |
Place | Name | Born | Club | 50m | Finish | Status | ||||
1 | Hanne Søfteland | 1992 | Bergensvømmerne | 33.09 | 1:10.14 | |||||
2 | Karen Bundgaard | 1992 | Vejle Svømmeklub Triton | 32.76 | 1:10.19 | |||||
3 | Katrine Andersen | 1993 | Kolding SK | 34.62 | 1:15.20 | |||||
4 | Simone Alpiger | 1992 | Vejle Svømmeklub Triton | 39.18 | 1:23.53 | |||||
5 | Helle Ahrenkiel | 1993 | Svømmeklubben Opnør | 38.81 | 1:24.34 | |||||
- | Anna Kiel | 1993 | Kolding SK | DNS | ||||||
Event 19, 100m Butterfly Woman, Heats 13 - 14 years |
Place | Name | Born | Club | 50m | Finish | Status | ||||
1 | Kea Körner | 1994 | S G Elbe | 31.82 | 1:07.66 | |||||
2 | Mette Klint Axelsen | 1994 | Lyngby Svømmeklub | 34.94 | 1:14.56 | |||||
3 | Laura Nørreslet | 1994 | Vejle Svømmeklub Triton | 34.82 | 1:15.49 | |||||
4 | Nina Benfer | 1995 | S G Elbe | 36.23 | 1:18.44 | |||||
5 | Katharina Karolewicz | 1995 | S G Elbe | 37.21 | 1:18.88 | |||||
6 | Sophie Nordkild | 1994 | Lyngby Svømmeklub | 36.71 | 1:19.33 | |||||
7 | Henriette Larsen | 1994 | Svømmeklubben Opnør | 38.72 | 1:24.53 | |||||
8 | Laura Arberg | 1995 | Lyngby Svømmeklub | 41.61 | 1:30.31 | |||||
9 | Thilde Damgaard-Møller | 1994 | Svømmeklubben Opnør | 42.83 | 1:30.73 | |||||
Event 19, 100m Butterfly Woman, Heats 11 - 12 years |
Place | Name | Born | Club | 50m | Finish | Status | ||||
1 | Christina Kaas Elmgreen | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 36.12 | 1:17.10 | |||||
2 | Lisa-Marie Nuppenau | 1996 | S G Elbe | 41.09 | 1:30.26 | |||||
3 | Jasmin Cwiklinski | 1997 | S G Elbe | 44.92 | 1:38.44 | |||||
4 | Caroline Dinesen | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 45.73 | 1:44.60 | |||||
Generated by WinGrodan 1.16.12 |
Licensed to: Haderslev Svømme Klub |
Results Event 19 (Finals) - Per Age Group with lap times |
Competition name | Syd Cup 2008 | Print Date | 04 oktober 2008 | |||
Competition place | Haderslev | Print Time | 20:33 | |||
Organizer | Haderslev Svømmeklub |
Event 19, 100m Butterfly Woman, Finals 15 - 2007 years |
Place | Name | Born | Club | 50m | Finish | Status | ||||
1 | Lisa Egger | 1990 | S G Elbe | 31.91 | 1:08.28 | |||||
2 | Karen Bundgaard | 1992 | Vejle Svømmeklub Triton | 32.65 | 1:09.48 | |||||
3 | Kathrine Øgendahl | 1991 | Haderslev Svømme Klub | 33.91 | 1:13.41 | |||||
4 | Katrine Andersen | 1993 | Kolding SK | 34.41 | 1:15.10 | |||||
- | Inga Gäbler | 1990 | S G Elbe | DNS | ||||||
- | Hanne Søfteland | 1992 | Bergensvømmerne | DNS | ||||||
Event 19, 100m Butterfly Woman, Finals 13 - 14 years |
Place | Name | Born | Club | 50m | Finish | Status | ||||
1 | Kea Körner | 1994 | S G Elbe | 30.69 | 1:06.94 | |||||
2 | Mette Klint Axelsen | 1994 | Lyngby Svømmeklub | 34.23 | 1:13.28 | |||||
3 | Laura Nørreslet | 1994 | Vejle Svømmeklub Triton | 34.75 | 1:15.54 | |||||
4 | Nina Benfer | 1995 | S G Elbe | 35.88 | 1:17.45 | |||||
5 | Sophie Nordkild | 1994 | Lyngby Svømmeklub | 36.28 | 1:17.60 | |||||
6 | Katharina Karolewicz | 1995 | S G Elbe | 36.71 | 1:19.33 | |||||
Event 19, 100m Butterfly Woman, Finals 12 years and younger |
Place | Name | Born | Club | 50m | Finish | Status | ||||
1 | Christina Kaas Elmgreen | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 34.89 | 1:16.51 | |||||
2 | Lisa-Marie Nuppenau | 1996 | S G Elbe | 40.26 | 1:29.10 | |||||
3 | Jasmin Cwiklinski | 1997 | S G Elbe | 43.19 | 1:33.87 | |||||
4 | Caroline Dinesen | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 42.24 | 1:36.59 | |||||
Generated by WinGrodan 1.16.12 |
Licensed to: Haderslev Svømme Klub |
Results Event 20 (Finals) - Per Age Group with lap times |
Competition name | Syd Cup 2008 | Print Date | 04 oktober 2008 | |||
Competition place | Haderslev | Print Time | 14:19 | |||
Organizer | Haderslev Svømmeklub |
Event 20, 200m Breaststroke Man, Finals 19 years and older |
Place | Name | Born | Club | 50m | 100m | 150m | Finish | Status | ||
1 | Alexander Mokkelbost | 1987 | Bergensvømmerne | 33.16 | 1:10.74 | 1:49.07 | 2:27.50 | |||
2 | Leif Ahme | 1989 | S. V. Poseidon Hamburg | 34.48 | 1:13.77 | 1:54.63 | 2:35.92 | |||
Event 20, 200m Breaststroke Man, Finals 17 - 18 years |
Place | Name | Born | Club | 50m | 100m | 150m | Finish | Status | ||
1 | Jonas Lauridsen | 1991 | Vejle Svømmeklub Triton | 35.74 | 1:18.90 | 2:04.04 | 2:48.96 | |||
2 | Florian Zarp | 1991 | S G Elbe | 41.59 | 1:29.23 | 2:17.94 | 3:05.84 | |||
Event 20, 200m Breaststroke Man, Finals 15 - 16 years |
Place | Name | Born | Club | 50m | 100m | 150m | Finish | Status | ||
1 | Espen Halhjem | 1992 | Bergensvømmerne | 36.20 | 1:16.77 | 1:56.84 | 2:36.00 | |||
2 | Eivind Johannesen | 1992 | Bergensvømmerne | 36.97 | 1:17.54 | 1:57.89 | 2:38.69 | |||
3 | Rasmus Koch | 1992 | Haderslev Svømme Klub | 35.90 | 1:18.33 | 2:00.37 | 2:41.70 | |||
4 | Clemens Kaiser | 1993 | S G Elbe | 36.46 | 1:17.85 | 1:59.84 | 2:41.82 | |||
5 | Kristian Mohr Nielsen | 1993 | Lyngby Svømmeklub | 40.57 | 1:27.58 | 2:16.04 | 3:05.09 | |||
6 | Jeppe Jensen | 1993 | Kolding SK | 46.30 | 1:38.43 | 2:33.35 | 3:27.20 | |||
- | Jacob Rye | 1992 | Vejle Svømmeklub Triton | DSQ | Asynchron arms | |||||
Event 20, 200m Breaststroke Man, Finals 13 - 14 years |
Place | Name | Born | Club | 50m | 100m | 150m | Finish | Status | ||
1 | Theodor Lundberg | 1994 | Vejle Svømmeklub Triton | 38.55 | 1:23.11 | 2:08.06 | 2:53.46 | |||
2 | Nikolaj Voss | 1994 | Kolding SK | 40.10 | 1:26.50 | 2:13.40 | 2:58.56 | |||
3 | Sebastian Lamp | 1995 | Kolding SK | 41.02 | 1:27.96 | 2:15.27 | 3:00.42 | |||
4 | Mathias Gøtke | 1995 | Lyngby Svømmeklub | 44.79 | 1:35.03 | 2:26.72 | 3:17.61 | |||
5 | Kristoffer Rebsdorf | 1994 | Bov IF | 52.96 | 1:53.46 | 2:54.43 | 3:54.53 | |||
Event 20, 200m Breaststroke Man, Finals 12 years and younger |
Place | Name | Born | Club | 50m | 100m | 150m | Finish | Status | ||
1 | Mads Högborg | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 44.66 | 1:35.43 | 2:26.78 | 3:17.08 | |||
- | Sasha Curti | 1996 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
Generated by WinGrodan 1.16.12 |
Licensed to: Haderslev Svømme Klub |
Results Event 21 (Finals) - Per Age Group with lap times |
Competition name | Syd Cup 2008 | Print Date | 04 oktober 2008 | |||
Competition place | Haderslev | Print Time | 14:41 | |||
Organizer | Haderslev Svømmeklub |
Event 21, 200m Medley Woman, Finals 17 years and older |
Place | Name | Born | Club | 50m | 100m | 150m | Finish | Status | ||
1 | Inga Gäbler | 1990 | S G Elbe | 33.38 | 1:13.14 | 1:55.98 | 2:31.71 | |||
2 | Line Borch Thams | 1990 | Haderslev Svømme Klub | 35.37 | 1:16.26 | 2:04.64 | 2:41.22 | |||
3 | Anette Schütt | 1989 | Bov IF | 37.21 | 1:19.44 | 2:09.14 | 2:46.65 | |||
4 | Malene B. Schmidt | 1991 | Svømmeklubben Opnør | 39.77 | 1:23.87 | 2:10.77 | 2:47.80 | |||
5 | Tenna Johansen | 1991 | Kolding SK | 46.42 | 1:39.57 | 2:37.19 | 3:21.49 | |||
- | Larissa Falkenberg | 1991 | S G Elbe | DNS | ||||||
- | Katja Heinenen | 1990 | Bergensvømmerne | DNS | ||||||
- | Monica Finnøy | 1988 | Bergensvømmerne | DNS | ||||||
Event 21, 200m Medley Woman, Finals 15 - 16 years |
Place | Name | Born | Club | 50m | 100m | 150m | Finish | Status | ||
1 | Karen Bundgaard | 1992 | Vejle Svømmeklub Triton | 32.82 | 1:13.98 | 2:01.36 | 2:35.92 | |||
2 | Monika Laugesen | 1992 | Vejle Svømmeklub Triton | 36.95 | 1:21.56 | 2:12.78 | 2:48.97 | |||
3 | Helle Ahrenkiel | 1993 | Svømmeklubben Opnør | 39.93 | 1:25.42 | 2:13.71 | 2:53.88 | |||
4 | Thea Elberg | 1993 | Svømmeklubben Opnør | 40.18 | 1:23.53 | 2:17.93 | 2:58.18 | |||
Event 21, 200m Medley Woman, Finals 13 - 14 years |
Place | Name | Born | Club | 50m | 100m | 150m | Finish | Status | ||
1 | Karoline Kert | 1995 | Vejle Svømmeklub Triton | 36.75 | 1:19.35 | 2:10.05 | 2:47.71 | |||
2 | Nina Benfer | 1995 | S G Elbe | 37.14 | 1:21.49 | 2:11.29 | 2:49.54 | |||
3 | Johanna Krauskopf | 1995 | S G Elbe | 39.96 | 1:26.26 | 2:14.69 | 2:52.02 | |||
4 | Elisabeth Buchholz | 1995 | S G Elbe | 39.11 | 1:23.68 | 2:16.83 | 2:56.15 | |||
5 | Pernille Strømbeck | 1994 | Svømmeklubben Opnør | 40.58 | 1:24.95 | 2:19.59 | 2:58.22 | |||
6 | Amalie Henriksen | 1994 | Haderslev Svømme Klub | 40.11 | 1:28.63 | 2:16.85 | 2:59.61 | |||
7 | Kathrine Christiansen | 1994 | Haderslev Svømme Klub | 44.78 | 1:31.83 | 2:26.06 | 3:05.53 | |||
8 | Thilde Damgaard-Møller | 1994 | Svømmeklubben Opnør | 44.24 | 1:31.96 | 2:27.61 | 3:07.87 | |||
9 | Simone Skouby Rosendahl | 1995 | Vejle Svømmeklub Triton | 47.69 | 1:36.96 | 2:29.77 | 3:12.63 | |||
10 | Simone Frandsen | 1995 | Kolding SK | 42.00 | 1:31.22 | 2:26.32 | 3:12.92 | |||
11 | Laura Enné Bæk | 1995 | Vejle Svømmeklub Triton | 44.45 | 1:34.16 | 2:29.58 | 3:14.47 | |||
12 | Louise Kjær | 1994 | Haderslev Svømme Klub | 45.54 | 1:47.27 | 2:37.77 | 3:27.18 | |||
- | Christina U. Jensen | 1995 | Bov IF | DNS | ||||||
- | Julie Green | 1994 | Svømmeklubben Opnør | DNS | ||||||
- | Simone Martinsen | 1994 | Vejle Svømmeklub Triton | DSQ | Br start with cr-leg | |||||
Event 21, 200m Medley Woman, Finals 11 - 12 years |
Place | Name | Born | Club | 50m | 100m | 150m | Finish | Status | ||
1 | Pia Holz | 1996 | S G Elbe | 42.68 | 1:28.39 | 2:22.10 | 3:01.19 | |||
2 | Neele Brauner | 1997 | S G Elbe | 42.20 | 1:28.25 | 2:22.34 | 3:01.56 | |||
3 | Signe Nielsen | 1996 | Bov IF | 42.16 | 1:31.66 | 2:24.41 | 3:06.19 | |||
4 | Lisa-Marie Nuppenau | 1996 | S G Elbe | 41.32 | 1:31.97 | 2:26.98 | 3:09.02 | |||
5 | Gitte Schulz | 1996 | Svømmeklubben Opnør | 52.60 | 1:41.95 | 2:34.21 | 3:15.77 | |||
- | Jannie Brink | 1996 | Haderslev Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Silje Koberg Søgård | 1997 | Bov IF | DNS | ||||||
Generated by WinGrodan 1.16.12 |
Licensed to: Haderslev Svømme Klub |
Results Event 22 (Finals) - Per Age Group with lap times |
Competition name | Syd Cup 2008 | Print Date | 04 oktober 2008 | |||
Competition place | Haderslev | Print Time | 15:01 | |||
Organizer | Haderslev Svømmeklub |
Event 22, 200m Medley Man, Finals 19 years and older |
Place | Name | Born | Club | 50m | 100m | 150m | Finish | Status | ||
1 | Leif Ahme | 1989 | S. V. Poseidon Hamburg | 28.91 | 1:04.37 | 1:43.62 | 2:15.14 | |||
Event 22, 200m Medley Man, Finals 17 - 18 years |
Place | Name | Born | Club | 50m | 100m | 150m | Finish | Status | ||
1 | Sebastian Stordal | 1991 | Bergensvømmerne | 29.29 | 1:05.46 | 1:47.60 | 2:19.67 | |||
2 | Eirik Runningen | 1990 | Bergensvømmerne | 31.38 | 1:09.38 | 1:55.24 | 2:31.18 | |||
3 | Florian Zarp | 1991 | S G Elbe | 33.18 | 1:15.01 | 2:02.26 | 2:36.66 | |||
4 | Robert Laugesen | 1990 | Vejle Svømmeklub Triton | 34.45 | 1:16.69 | 2:03.78 | 2:38.28 | |||
- | Jonatan Beverud | 1990 | Vejle Svømmeklub Triton | DSQ | Back start on stom. | |||||
Event 22, 200m Medley Man, Finals 15 - 16 years |
Place | Name | Born | Club | 50m | 100m | 150m | Finish | Status | ||
1 | Kasper Enemark | 1992 | Vejle Svømmeklub Triton | 32.60 | 1:10.26 | 1:52.93 | 2:27.29 | |||
2 | Rasmus Koch | 1992 | Haderslev Svømme Klub | 31.77 | 1:13.55 | 1:54.38 | 2:27.74 | |||
3 | Anders Segato | 1993 | Vejle Svømmeklub Triton | 34.05 | 1:13.55 | 2:00.16 | 2:35.91 | |||
4 | Henrik Hvalsøe | 1993 | Haderslev Svømme Klub | 45.11 | 1:37.31 | 2:32.79 | 3:15.08 | |||
- | Christian Jensen | 1993 | Kolding SK | DNS | ||||||
Event 22, 200m Medley Man, Finals 13 - 14 years |
Place | Name | Born | Club | 50m | 100m | 150m | Finish | Status | ||
1 | Christian Blom Jensen | 1994 | Vejle Svømmeklub Triton | 34.64 | 1:17.85 | 2:00.62 | 2:37.56 | |||
2 | William Hagemann | 1994 | Lyngby Svømmeklub | 33.86 | 1:16.94 | 2:03.19 | 2:38.34 | |||
3 | Nicolai Pedersen | 1994 | Vejle Svømmeklub Triton | 34.69 | 1:14.61 | 2:01.81 | 2:38.65 | |||
4 | Theodor Lundberg | 1994 | Vejle Svømmeklub Triton | 36.61 | 1:21.58 | 2:07.46 | 2:46.63 | |||
5 | Erik Collins | 1994 | Haderslev Svømme Klub | 38.63 | 1:22.35 | 2:12.56 | 2:46.67 | |||
6 | Michael Danø | 1994 | Kolding SK | 34.86 | 1:20.13 | 2:10.70 | 2:47.65 | |||
7 | Thomas Jensen | 1994 | Kolding SK | 36.64 | 1:21.28 | 2:14.28 | 2:52.04 | |||
8 | Daniel F. Haraldson | 1994 | Haderslev Svømme Klub | 38.32 | 1:25.68 | 2:15.01 | 2:52.88 | |||
9 | Henrik Petersen | 1994 | Bov IF | 39.32 | 1:24.13 | 2:17.97 | 2:56.86 | |||
10 | Mark Ryholl | 1994 | Vejle Svømmeklub Triton | 41.89 | 1:30.11 | 2:24.70 | 3:05.91 | |||
- | Rasmus Pedersen | 1994 | Vejle Svømmeklub Triton | DNS | ||||||
Event 22, 200m Medley Man, Finals 12 years and younger |
Place | Name | Born | Club | 50m | 100m | 150m | Finish | Status | ||
1 | Jakob Klint Axelsen | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 36.45 | 1:21.85 | 2:10.11 | 2:50.69 | |||
2 | Rasmus Christensen | 1996 | Bov IF | 41.02 | 1:26.35 | 2:20.66 | 2:58.90 | |||
3 | Jonte Körner | 1997 | S G Elbe | 40.27 | 1:28.05 | 2:24.59 | 3:03.34 | |||
Generated by WinGrodan 1.16.12 |
Licensed to: Haderslev Svømme Klub |
Resultat Løb 23 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2008 | Udskriftsdato | 05 oktober 2008 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 09:24 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub |
Løb 23, 50m Freestyle Man, Indledende 19 - 2007 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sander Smørdal | 1985 | Bergensvømmerne | 23.43 | ||||||
2 | Mathias Kopp | 1984 | S G Elbe | 25.24 | ||||||
3 | Michael Christiansen | 1982 | Kolding SK | 26.30 | ||||||
4 | Alexander Mokkelbost | 1987 | Bergensvømmerne | 26.51 | ||||||
5 | Jan Søgaard | 1987 | Kolding SK | 27.66 | ||||||
6 | Kristian Nissen | 1981 | Vejle Svømmeklub Triton | 27.85 | ||||||
7 | Kasper Loft Nielsen | 1987 | Haderslev Svømme Klub | 27.88 | ||||||
Løb 23, 50m Freestyle Man, Indledende 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anders Møller | 1991 | Haderslev Svømme Klub | 25.08 | ||||||
2 | Jesper Søgaard | 1990 | Kolding SK | 25.95 | ||||||
3 | Kenneth Larsen | 1991 | Svømmeklubben Opnør | 26.77 | ||||||
4 | Anders Larsen | 1991 | Kolding SK | 27.10 | ||||||
5 | Simen Dale | 1991 | Bergensvømmerne | 27.52 | ||||||
6 | Christian Christiansen | 1991 | Haderslev Svømme Klub | 28.12 | ||||||
7 | Florian Zarp | 1991 | S G Elbe | 28.58 | ||||||
Løb 23, 50m Freestyle Man, Indledende 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Rasmus Koch | 1992 | Haderslev Svømme Klub | 26.68 | ||||||
2 | Mathias Green | 1992 | Svømmeklubben Opnør | 26.99 | ||||||
3 | Eivind Johannesen | 1992 | Bergensvømmerne | 27.60 | ||||||
4 | Dennis Laumark | 1993 | Bov IF | 27.95 | ||||||
5 | Christian Jensen | 1993 | Kolding SK | 28.36 | ||||||
6 | Nikolaj Junker Madsen | 1993 | Haderslev Svømme Klub | 29.42 | ||||||
7 | Anders Segato | 1993 | Vejle Svømmeklub Triton | 29.65 | ||||||
8 | Rasmus K. Hyldgaard | 1993 | Vejle Svømmeklub Triton | 29.92 | ||||||
9 | Kristian Mohr Nielsen | 1993 | Lyngby Svømmeklub | 30.47 | ||||||
10 | Sadik Bilanovic | 1993 | Kolding SK | 30.60 | ||||||
11 | Simon M. Christiansen | 1993 | Vejle Svømmeklub Triton | 31.05 | ||||||
12 | Jacob Rye | 1992 | Vejle Svømmeklub Triton | 33.29 | ||||||
13 | Henrik Hvalsøe | 1993 | Haderslev Svømme Klub | 33.83 | ||||||
Løb 23, 50m Freestyle Man, Indledende 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Erik Collins | 1994 | Haderslev Svømme Klub | 27.84 | ||||||
2 | Michael Salling | 1994 | Kolding SK | 28.00 | ||||||
3 | Philip Harmuth | 1994 | Bov IF | 28.30 | ||||||
4 | William Hagemann | 1994 | Lyngby Svømmeklub | 28.37 | ||||||
5 | Jonatan Engelbrecht | 1994 | Lyngby Svømmeklub | 28.59 | ||||||
6 | Fabian Uridat | 1995 | S G Elbe | 29.13 | ||||||
7 | Christian Blom Jensen | 1994 | Vejle Svømmeklub Triton | 29.54 | ||||||
8 | Theodor Lundberg | 1994 | Vejle Svømmeklub Triton | 30.58 | ||||||
8 | Tobias Dahl Vind | 1994 | Kolding SK | 30.58 | ||||||
10 | Nikolaj Voss | 1994 | Kolding SK | 30.71 | ||||||
11 | Henrik Petersen | 1994 | Bov IF | 30.95 | ||||||
12 | Mikkel Møller Sørensen | 1994 | Kolding SK | 30.99 | ||||||
13 | Thomas Jensen | 1994 | Kolding SK | 31.79 | ||||||
14 | Daniel F. Haraldson | 1994 | Haderslev Svømme Klub | 32.48 | ||||||
15 | Mads Petersen | 1994 | Vejle Svømmeklub Triton | 32.59 | ||||||
16 | Kristian Enné Bæk | 1994 | Vejle Svømmeklub Triton | 32.76 | ||||||
17 | Rasmus Baltsersen | 1995 | Kolding SK | 33.11 | ||||||
18 | Casper Runge | 1995 | Vejle Svømmeklub Triton | 33.41 | ||||||
19 | Kees Kuypers | 1994 | Kolding SK | 34.02 | ||||||
20 | Mathias Gøtke | 1995 | Lyngby Svømmeklub | 34.11 | ||||||
21 | Kristoffer Rebsdorf | 1994 | Bov IF | 36.62 | ||||||
- | Mathias Niemann Tygesen | 1995 | Haderslev Svømme Klub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 23, 50m Freestyle Man, Indledende 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nicolai Maron | 1996 | Haderslev Svømme Klub | 32.46 | ||||||
2 | Emil Maron | 1996 | Haderslev Svømme Klub | 32.59 | ||||||
3 | Asger Richard Hansen | 1996 | Svømmeklubben Opnør | 33.22 | ||||||
4 | Jonte Körner | 1997 | S G Elbe | 33.81 | ||||||
5 | Steffen Petersen | 1996 | Bov IF | 35.48 | ||||||
6 | Lasse Sieben | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 35.51 | ||||||
7 | Rasmus Eriksen | 1996 | Haderslev Svømme Klub | 35.87 | ||||||
8 | Jacob Bollerslev | 1996 | Haderslev Svømme Klub | 36.16 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Haderslev Svømme Klub |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2008 | Udskriftsdato | 05 oktober 2008 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 14:15 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub |
Løb 23, 50m Freestyle Man, Finaler 17 - 2007 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sander Smørdal | 1985 | Bergensvømmerne | 23.42 | ||||||
2 | Mathias Kopp | 1984 | S G Elbe | 24.29 | ||||||
3 | Anders Møller | 1991 | Haderslev Svømme Klub | 25.18 | ||||||
4 | Alexander Mokkelbost | 1987 | Bergensvømmerne | 25.93 | ||||||
5 | Jesper Søgaard | 1990 | Kolding SK | 26.01 | ||||||
6 | Michael Christiansen | 1982 | Kolding SK | 26.16 | ||||||
Løb 23, 50m Freestyle Man, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Rasmus Koch | 1992 | Haderslev Svømme Klub | 26.40 | ||||||
2 | Eivind Johannesen | 1992 | Bergensvømmerne | 27.37 | ||||||
2 | Mathias Green | 1992 | Svømmeklubben Opnør | 27.37 | ||||||
4 | Dennis Laumark | 1993 | Bov IF | 27.71 | ||||||
5 | Christian Jensen | 1993 | Kolding SK | 28.07 | ||||||
6 | Nikolaj Junker Madsen | 1993 | Haderslev Svømme Klub | 29.52 | ||||||
Løb 23, 50m Freestyle Man, Finaler 14 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Erik Collins | 1994 | Haderslev Svømme Klub | 27.59 | ||||||
2 | Michael Salling | 1994 | Kolding SK | 27.79 | ||||||
3 | Philip Harmuth | 1994 | Bov IF | 27.95 | ||||||
4 | William Hagemann | 1994 | Lyngby Svømmeklub | 28.09 | ||||||
5 | Jonatan Engelbrecht | 1994 | Lyngby Svømmeklub | 28.65 | ||||||
6 | Fabian Uridat | 1995 | S G Elbe | 28.68 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Haderslev Svømme Klub |
Resultat Løb 24 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2008 | Udskriftsdato | 05 oktober 2008 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 09:33 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub |
Løb 24, 50m Breaststroke Woman, Indledende 17 - 2007 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Inga Gäbler | 1990 | S G Elbe | 36.17 | ||||||
2 | Monica Finnøy | 1988 | Bergensvømmerne | 36.98 | ||||||
3 | Mathilde Stærk | 1990 | Vejle Svømmeklub Triton | 37.47 | ||||||
4 | Malene B. Schmidt | 1991 | Svømmeklubben Opnør | 38.03 | ||||||
Løb 24, 50m Breaststroke Woman, Indledende 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Simone Alpiger | 1992 | Vejle Svømmeklub Triton | 38.87 | ||||||
2 | Pernille Sandvang | 1992 | Kolding SK | 40.23 | ||||||
3 | Helle Ahrenkiel | 1993 | Svømmeklubben Opnør | 41.77 | ||||||
4 | Anna Nguyen Duc Hanh An | 1992 | Svømmeklubben Opnør | 42.06 | ||||||
5 | Maiken Arreborg Hansen | 1992 | Haderslev Svømme Klub | 46.60 | ||||||
Løb 24, 50m Breaststroke Woman, Indledende 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Julie Jepsen | 1994 | Svømmeklubben Opnør | 38.09 | ||||||
2 | Amalie Henriksen | 1994 | Haderslev Svømme Klub | 38.42 | ||||||
3 | Kathrine Maron | 1994 | Haderslev Svømme Klub | 39.29 | ||||||
4 | Malene Sandvang | 1995 | Kolding SK | 40.18 | ||||||
5 | Johanna Krauskopf | 1995 | S G Elbe | 42.24 | ||||||
6 | Louise Kjær | 1994 | Haderslev Svømme Klub | 42.64 | ||||||
7 | Maria J. V. Hededal | 1995 | Vejle Svømmeklub Triton | 44.05 | ||||||
8 | Pernille Strømbeck | 1994 | Svømmeklubben Opnør | 44.87 | ||||||
9 | Lena Skøtt | 1995 | Haderslev Svømme Klub | 46.09 | ||||||
10 | Sara O. Arkil | 1995 | Haderslev Svømme Klub | 46.76 | ||||||
11 | Simone Frandsen | 1995 | Kolding SK | 47.53 | ||||||
12 | Julia Hvalsøe | 1995 | Haderslev Svømme Klub | 52.92 | ||||||
13 | Anja Pedersen | 1994 | Kolding SK | 55.99 | ||||||
14 | Jessica Heick | 1995 | Kolding SK | 58.09 | ||||||
- | Lianne Bilderbeek | 1995 | Haderslev Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Christina U. Jensen | 1995 | Bov IF | DNS | ||||||
- | Laura Negel Jæger | 1995 | Bov IF | DNS | ||||||
Løb 24, 50m Breaststroke Woman, Indledende 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anne Frølund-Grangaard | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 40.06 | ||||||
2 | Jannie Brink | 1996 | Haderslev Svømme Klub | 42.55 | ||||||
3 | Signe Nielsen | 1996 | Bov IF | 43.87 | ||||||
4 | Mette Brendstrup Petersen | 1996 | Bov IF | 44.67 | ||||||
5 | Gitte Schulz | 1996 | Svømmeklubben Opnør | 45.12 | ||||||
6 | Silje Koberg Søgård | 1997 | Bov IF | 47.21 | ||||||
7 | Lise B. Aagaard | 1996 | Vejle Svømmeklub Triton | 47.71 | ||||||
8 | Sif Vange | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 50.21 | ||||||
9 | Maiken Morsing | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 51.93 | ||||||
10 | Emilie Kahr | 1996 | Kolding SK | 52.52 | ||||||
- | Anna L. Borup | 1996 | Kolding SK | DNS | ||||||
Løb 24, 50m Breaststroke Woman, Indledende 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Astrid Friberg | 1998 | Kolding SK | 48.77 | ||||||
2 | Laura Morsing | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 58.67 | ||||||
3 | Charlotte Buchholz | 1998 | S G Elbe | 1:04.80 | ||||||
4 | Franziska Teichmann | 1999 | S G Elbe | 1:05.86 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Haderslev Svømme Klub |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2008 | Udskriftsdato | 05 oktober 2008 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 15:18 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub |
Løb 24, 50m Breaststroke Woman, Finaler 15 - 2007 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Inga Gäbler | 1990 | S G Elbe | 34.11 | ||||||
2 | Monica Finnøy | 1988 | Bergensvømmerne | 35.96 | ||||||
3 | Malene B. Schmidt | 1991 | Svømmeklubben Opnør | 37.81 | ||||||
4 | Mathilde Stærk | 1990 | Vejle Svømmeklub Triton | 38.38 | ||||||
5 | Simone Alpiger | 1992 | Vejle Svømmeklub Triton | 39.32 | ||||||
6 | Pernille Sandvang | 1992 | Kolding SK | 39.90 | ||||||
Løb 24, 50m Breaststroke Woman, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Julie Jepsen | 1994 | Svømmeklubben Opnør | 37.89 | ||||||
2 | Amalie Henriksen | 1994 | Haderslev Svømme Klub | 38.54 | ||||||
3 | Kathrine Maron | 1994 | Haderslev Svømme Klub | 38.66 | ||||||
4 | Malene Sandvang | 1995 | Kolding SK | 40.16 | ||||||
5 | Johanna Krauskopf | 1995 | S G Elbe | 41.94 | ||||||
6 | Louise Kjær | 1994 | Haderslev Svømme Klub | 42.83 | ||||||
Løb 24, 50m Breaststroke Woman, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anne Frølund-Grangaard | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 39.52 | ||||||
2 | Jannie Brink | 1996 | Haderslev Svømme Klub | 40.19 | ||||||
3 | Signe Nielsen | 1996 | Bov IF | 42.78 | ||||||
4 | Mette Brendstrup Petersen | 1996 | Bov IF | 44.13 | ||||||
5 | Gitte Schulz | 1996 | Svømmeklubben Opnør | 44.69 | ||||||
6 | Silje Koberg Søgård | 1997 | Bov IF | 47.44 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Haderslev Svømme Klub |
Resultat Løb 25 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2008 | Udskriftsdato | 05 oktober 2008 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 09:47 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub |
Løb 25, 50m Backstroke Man, Indledende 19 - 2007 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mathias Kopp | 1984 | S G Elbe | 29.34 | ||||||
2 | Michael Christiansen | 1982 | Kolding SK | 32.51 | ||||||
Løb 25, 50m Backstroke Man, Indledende 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anders Møller | 1991 | Haderslev Svømme Klub | 28.60 | ||||||
2 | Even Vike Holm | 1990 | Bergensvømmerne | 30.20 | ||||||
3 | Mads Andersen | 1991 | Haderslev Svømme Klub | 30.32 | ||||||
4 | Eirik Runningen | 1990 | Bergensvømmerne | 30.47 | ||||||
5 | Kenneth Larsen | 1991 | Svømmeklubben Opnør | 32.61 | ||||||
6 | Jesper Søgaard | 1990 | Kolding SK | 33.07 | ||||||
7 | Anders Larsen | 1991 | Kolding SK | 33.48 | ||||||
8 | Christian Christiansen | 1991 | Haderslev Svømme Klub | 34.89 | ||||||
Løb 25, 50m Backstroke Man, Indledende 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mathias Green | 1992 | Svømmeklubben Opnør | 32.94 | ||||||
2 | Dennis Laumark | 1993 | Bov IF | 33.52 | ||||||
3 | Nikolaj Junker Madsen | 1993 | Haderslev Svømme Klub | 35.58 | ||||||
4 | Sadik Bilanovic | 1993 | Kolding SK | 41.20 | ||||||
5 | Henrik Hvalsøe | 1993 | Haderslev Svømme Klub | 46.18 | ||||||
Løb 25, 50m Backstroke Man, Indledende 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Philip Harmuth | 1994 | Bov IF | 32.02 | ||||||
2 | Michael Salling | 1994 | Kolding SK | 33.96 | ||||||
3 | Mikkel Møller Sørensen | 1994 | Kolding SK | 36.89 | ||||||
4 | Erik Collins | 1994 | Haderslev Svømme Klub | 37.05 | ||||||
5 | Mathias Niemann Tygesen | 1995 | Haderslev Svømme Klub | 38.70 | ||||||
6 | Tobias Dahl Vind | 1994 | Kolding SK | 39.63 | ||||||
7 | Mathias Gøtke | 1995 | Lyngby Svømmeklub | 40.04 | ||||||
8 | Kristoffer Rebsdorf | 1994 | Bov IF | 44.98 | ||||||
Løb 25, 50m Backstroke Man, Indledende 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Rasmus Christensen | 1996 | Bov IF | 37.35 | ||||||
2 | Nicolai Maron | 1996 | Haderslev Svømme Klub | 39.69 | ||||||
3 | Emil Maron | 1996 | Haderslev Svømme Klub | 41.16 | ||||||
3 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 41.16 | ||||||
5 | Asger Richard Hansen | 1996 | Svømmeklubben Opnør | 44.97 | ||||||
6 | Jacob Bollerslev | 1996 | Haderslev Svømme Klub | 46.20 | ||||||
7 | Rasmus Eriksen | 1996 | Haderslev Svømme Klub | 46.83 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Haderslev Svømme Klub |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2008 | Udskriftsdato | 05 oktober 2008 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 15:29 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub |
Løb 25, 50m Backstroke Man, Finaler 17 - 2007 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mathias Kopp | 1984 | S G Elbe | 27.55 | ||||||
2 | Even Vike Holm | 1990 | Bergensvømmerne | 28.76 | ||||||
3 | Anders Møller | 1991 | Haderslev Svømme Klub | 28.83 | ||||||
4 | Eirik Runningen | 1990 | Bergensvømmerne | 30.57 | ||||||
5 | Mads Andersen | 1991 | Haderslev Svømme Klub | 31.14 | ||||||
6 | Kenneth Larsen | 1991 | Svømmeklubben Opnør | 32.85 | ||||||
Løb 25, 50m Backstroke Man, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mathias Green | 1992 | Svømmeklubben Opnør | 32.93 | ||||||
2 | Dennis Laumark | 1993 | Bov IF | 33.49 | ||||||
3 | Nikolaj Junker Madsen | 1993 | Haderslev Svømme Klub | 34.30 | ||||||
4 | Sadik Bilanovic | 1993 | Kolding SK | 39.22 | ||||||
5 | Henrik Hvalsøe | 1993 | Haderslev Svømme Klub | 44.88 | ||||||
Løb 25, 50m Backstroke Man, Finaler 14 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Philip Harmuth | 1994 | Bov IF | 32.02 | ||||||
2 | Michael Salling | 1994 | Kolding SK | 32.94 | ||||||
3 | Rasmus Christensen | 1996 | Bov IF | 36.46 | ||||||
4 | Erik Collins | 1994 | Haderslev Svømme Klub | 36.77 | ||||||
5 | Mikkel Møller Sørensen | 1994 | Kolding SK | 36.89 | ||||||
6 | Mathias Niemann Tygesen | 1995 | Haderslev Svømme Klub | 37.55 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Haderslev Svømme Klub |
Resultat Løb 26 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2008 | Udskriftsdato | 05 oktober 2008 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 09:50 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub |
Løb 26, 50m Butterfly Woman, Indledende 17 - 2007 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ida Larsen | 1991 | Kolding SK | 32.62 | ||||||
2 | Lisa Egger | 1990 | S G Elbe | 32.73 | ||||||
3 | Katja Heinenen | 1990 | Bergensvømmerne | 32.90 | ||||||
4 | Kathrine Øgendahl | 1991 | Haderslev Svømme Klub | 34.12 | ||||||
5 | Henriette Ahrenkiel | 1991 | Svømmeklubben Opnør | 35.85 | ||||||
6 | Tenna Johansen | 1991 | Kolding SK | 42.91 | ||||||
- | Larissa Falkenberg | 1991 | S G Elbe | DNS | ||||||
Løb 26, 50m Butterfly Woman, Indledende 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Hanne Søfteland | 1992 | Bergensvømmerne | 30.75 | ||||||
2 | Katrine Andersen | 1993 | Kolding SK | 34.10 | ||||||
3 | Ida Secher | 1993 | Haderslev Svømme Klub | 34.34 | ||||||
4 | Helle Ahrenkiel | 1993 | Svømmeklubben Opnør | 38.28 | ||||||
4 | Thea Elberg | 1993 | Svømmeklubben Opnør | 38.28 | ||||||
6 | Anna Nguyen Duc Hanh An | 1992 | Svømmeklubben Opnør | 39.93 | ||||||
7 | Maiken Arreborg Hansen | 1992 | Haderslev Svømme Klub | 47.79 | ||||||
Løb 26, 50m Butterfly Woman, Indledende 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Kea Körner | 1994 | S G Elbe | 30.76 | ||||||
2 | Simone Martinsen | 1994 | Vejle Svømmeklub Triton | 32.63 | ||||||
3 | Laura Nørreslet | 1994 | Vejle Svømmeklub Triton | 33.80 | ||||||
4 | Mette Klint Axelsen | 1994 | Lyngby Svømmeklub | 34.19 | ||||||
5 | Kathrine Maron | 1994 | Haderslev Svømme Klub | 35.77 | ||||||
5 | Julie Jepsen | 1994 | Svømmeklubben Opnør | 35.77 | ||||||
7 | Henriette Larsen | 1994 | Svømmeklubben Opnør | 35.91 | ||||||
8 | Elisabeth Buchholz | 1995 | S G Elbe | 36.66 | ||||||
9 | Amalie Henriksen | 1994 | Haderslev Svømme Klub | 37.56 | ||||||
10 | Siri Vulpius | 1995 | Lyngby Svømmeklub | 39.15 | ||||||
11 | Simone Skouby Rosendahl | 1995 | Vejle Svømmeklub Triton | 45.80 | ||||||
12 | Eline Olsen | 1995 | Kolding SK | 48.63 | ||||||
- | Rikke Nyholm | 1995 | Vejle Svømmeklub Triton | DSQ | En hånd i vending | |||||
Løb 26, 50m Butterfly Woman, Indledende 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Christina Kaas Elmgreen | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 34.44 | ||||||
2 | Lisa-Marie Nuppenau | 1996 | S G Elbe | 38.40 | ||||||
3 | Thea Laurberg Simonsen | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 39.48 | ||||||
4 | Neele Brauner | 1997 | S G Elbe | 40.05 | ||||||
5 | Pia Holz | 1996 | S G Elbe | 40.46 | ||||||
6 | Signe Ø. Nielsen | 1996 | Bov IF | 40.59 | ||||||
7 | Jasmin Cwiklinski | 1997 | S G Elbe | 41.26 | ||||||
8 | Silje Koberg Søgård | 1997 | Bov IF | 44.43 | ||||||
9 | Louise Götzsche | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 44.48 | ||||||
10 | Julie Elmann | 1996 | Kolding SK | 46.29 | ||||||
11 | Emilie Kahr | 1996 | Kolding SK | 48.33 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Haderslev Svømme Klub |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2008 | Udskriftsdato | 05 oktober 2008 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 15:40 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub |
Løb 26, 50m Butterfly Woman, Finaler 15 - 2007 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Hanne Søfteland | 1992 | Bergensvømmerne | 30.72 | ||||||
2 | Lisa Egger | 1990 | S G Elbe | 31.27 | ||||||
3 | Ida Larsen | 1991 | Kolding SK | 32.10 | ||||||
4 | Katja Heinenen | 1990 | Bergensvømmerne | 32.88 | ||||||
5 | Kathrine Øgendahl | 1991 | Haderslev Svømme Klub | 33.51 | ||||||
6 | Katrine Andersen | 1993 | Kolding SK | 33.59 | ||||||
Løb 26, 50m Butterfly Woman, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Kea Körner | 1994 | S G Elbe | 30.60 | ||||||
2 | Mette Klint Axelsen | 1994 | Lyngby Svømmeklub | 33.64 | ||||||
3 | Laura Nørreslet | 1994 | Vejle Svømmeklub Triton | 33.75 | ||||||
4 | Simone Martinsen | 1994 | Vejle Svømmeklub Triton | 34.16 | ||||||
5 | Kathrine Maron | 1994 | Haderslev Svømme Klub | 36.34 | ||||||
- | Henriette Larsen | 1994 | Svømmeklubben Opnør | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 26, 50m Butterfly Woman, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Christina Kaas Elmgreen | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 34.24 | ||||||
2 | Thea Laurberg Simonsen | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 37.35 | ||||||
3 | Lisa-Marie Nuppenau | 1996 | S G Elbe | 37.71 | ||||||
4 | Signe Ø. Nielsen | 1996 | Bov IF | 40.31 | ||||||
5 | Neele Brauner | 1997 | S G Elbe | 40.53 | ||||||
6 | Pia Holz | 1996 | S G Elbe | 41.11 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Haderslev Svømme Klub |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2008 | Udskriftsdato | 05 oktober 2008 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 10:12 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub |
Løb 27, 200m Freestyle Man, Finaler 19 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Sander Smørdal | 1985 | Bergensvømmerne | 26.92 | 56.33 | 1:26.64 | 1:56.85 | |||
2 | Sune Thonesen | 1983 | Lyngby Svømmeklub | 28.72 | 59.44 | 1:29.28 | 2:00.61 | |||
3 | Jan Søgaard | 1987 | Kolding SK | 30.07 | 1:03.15 | 1:37.39 | 2:12.07 | |||
- | Giacomo Gellert | 1989 | Haderslev Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 27, 200m Freestyle Man, Finaler 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Eirik Runningen | 1990 | Bergensvømmerne | 28.91 | 1:00.63 | 1:32.70 | 2:03.63 | |||
2 | Mads Andersen | 1991 | Haderslev Svømme Klub | 29.63 | 1:02.88 | 1:36.70 | 2:09.70 | |||
3 | Florian Zarp | 1991 | S G Elbe | 30.35 | 1:04.43 | 1:39.86 | 2:14.72 | |||
4 | Christian Christiansen | 1991 | Haderslev Svømme Klub | 29.95 | 1:04.31 | 1:40.11 | 2:15.42 | |||
- | Irnel Bilanovic | 1991 | Kolding SK | DNS | ||||||
- | Lars Kopp | 1991 | S G Elbe | DNS | ||||||
- | Sebastian Stordal | 1991 | Bergensvømmerne | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 27, 200m Freestyle Man, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Eivind Johannesen | 1992 | Bergensvømmerne | 29.12 | 1:00.73 | 1:32.86 | 2:05.04 | |||
2 | Stig Schlünzen | 1993 | Vejle Svømmeklub Triton | 30.48 | 1:03.18 | 1:37.19 | 2:10.39 | |||
3 | Rasmus Koch | 1992 | Haderslev Svømme Klub | 31.63 | 1:06.01 | 1:41.60 | 2:16.35 | |||
4 | Dennis Laumark | 1993 | Bov IF | 30.56 | 1:04.58 | 1:40.49 | 2:16.55 | |||
5 | Anders Segato | 1993 | Vejle Svømmeklub Triton | 32.03 | 1:07.09 | 1:43.49 | 2:19.35 | |||
6 | Kristian Mohr Nielsen | 1993 | Lyngby Svømmeklub | 32.76 | 1:09.32 | 1:46.96 | 2:24.74 | |||
7 | Rasmus K. Hyldgaard | 1993 | Vejle Svømmeklub Triton | 33.71 | 1:10.42 | 1:49.38 | 2:26.84 | |||
8 | Simon M. Christiansen | 1993 | Vejle Svømmeklub Triton | 35.00 | 1:14.55 | 1:56.20 | 2:37.03 | |||
9 | Henrik Hvalsøe | 1993 | Haderslev Svømme Klub | 35.79 | 1:15.20 | 1:57.03 | 2:37.45 | |||
- | Espen Halhjem | 1992 | Bergensvømmerne | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 27, 200m Freestyle Man, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | William Hagemann | 1994 | Lyngby Svømmeklub | 29.80 | 1:03.21 | 1:37.79 | 2:11.50 | |||
2 | Erik Collins | 1994 | Haderslev Svømme Klub | 30.42 | 1:03.44 | 1:38.09 | 2:11.52 | |||
3 | Jonatan Engelbrecht | 1994 | Lyngby Svømmeklub | 31.57 | 1:05.92 | 1:39.94 | 2:14.53 | |||
4 | Fabian Uridat | 1995 | S G Elbe | 30.95 | 1:05.29 | 1:40.70 | 2:15.09 | |||
5 | Jacob Heidtmann | 1994 | S G Elbe | 31.60 | 1:06.39 | 1:41.76 | 2:16.58 | |||
6 | Nicolai Pedersen | 1994 | Vejle Svømmeklub Triton | 31.84 | 1:07.25 | 1:43.32 | 2:17.99 | |||
7 | Michael Danø | 1994 | Kolding SK | 33.17 | 1:10.24 | 1:47.90 | 2:23.74 | |||
8 | Sebastian Lamp | 1995 | Kolding SK | 32.41 | 1:10.84 | 1:49.65 | 2:26.01 | |||
9 | Daniel F. Haraldson | 1994 | Haderslev Svømme Klub | 35.07 | 1:12.48 | 1:47.82 | 2:28.80 | |||
10 | Henrik Petersen | 1994 | Bov IF | 33.76 | 1:12.55 | 1:53.16 | 2:31.08 | |||
11 | Rasmus Baltsersen | 1995 | Kolding SK | 35.83 | 1:15.74 | 1:57.76 | 2:38.69 | |||
12 | Mark Ryholl | 1994 | Vejle Svømmeklub Triton | 36.10 | 1:17.41 | 1:59.91 | 2:40.48 | |||
13 | Mads Petersen | 1994 | Vejle Svømmeklub Triton | 36.47 | 1:18.74 | 2:02.98 | 2:46.02 | |||
14 | Tobias Dahl Vind | 1994 | Kolding SK | 38.23 | 1:22.80 | 2:11.55 | 2:55.79 | |||
15 | Kees Kuypers | 1994 | Kolding SK | 36.83 | 1:21.03 | 2:10.12 | 2:57.26 | |||
Løb 27, 200m Freestyle Man, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Rasmus Christensen | 1996 | Bov IF | 34.67 | 1:13.64 | 1:53.57 | 2:31.32 | |||
2 | Jakob Klint Axelsen | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 34.26 | 1:12.54 | 1:52.34 | 2:32.83 | |||
3 | Jonte Körner | 1997 | S G Elbe | 35.21 | 1:15.60 | 1:57.18 | 2:37.39 | |||
4 | Asger Richard Hansen | 1996 | Svømmeklubben Opnør | 35.35 | 1:15.17 | 1:57.82 | 2:41.72 | |||
5 | Steffen Petersen | 1996 | Bov IF | 38.91 | 1:26.73 | 2:14.50 | 3:00.07 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Haderslev Svømme Klub |
Resultat Løb 28 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2008 | Udskriftsdato | 05 oktober 2008 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 15:58 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub |
Løb 28, 100m Freestyle Woman, Indledende 15 - 2007 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Hanne Søfteland | 1992 | Bergensvømmerne | 30.72 | 1:02.61 | |||||
2 | Inga Gäbler | 1990 | S G Elbe | 30.78 | 1:03.64 | Deltager ikke i finalen | ||||
3 | Malene B. Schmidt | 1991 | Svømmeklubben Opnør | 31.64 | 1:04.66 | |||||
4 | Pernille Sandvang | 1992 | Kolding SK | 31.65 | 1:05.51 | |||||
5 | Kathrine Øgendahl | 1991 | Haderslev Svømme Klub | 31.56 | 1:05.80 | |||||
6 | Lisa Egger | 1990 | S G Elbe | 31.91 | 1:06.22 | Deltager ikke i finalen | ||||
7 | Ida Larsen | 1991 | Kolding SK | 31.80 | 1:07.36 | |||||
8 | Katrine Christiansen | 1993 | Vejle Svømmeklub Triton | 32.79 | 1:07.41 | |||||
9 | Mai Nyholm | 1993 | Vejle Svømmeklub Triton | 32.88 | 1:07.84 | |||||
10 | Anette Schütt | 1989 | Bov IF | 32.38 | 1:08.10 | |||||
11 | Simone Alpiger | 1992 | Vejle Svømmeklub Triton | 35.64 | 1:14.88 | |||||
12 | Mathilde Guldbrandt | 1992 | Vejle Svømmeklub Triton | 37.65 | 1:18.70 | |||||
13 | Tenna Johansen | 1991 | Kolding SK | 39.40 | 1:22.67 | |||||
- | Larissa Falkenberg | 1991 | S G Elbe | DNS | ||||||
- | Monica Finnøy | 1988 | Bergensvømmerne | DNS | ||||||
- | Anna Kiel | 1993 | Kolding SK | DNS | ||||||
Løb 28, 100m Freestyle Woman, Indledende 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Kea Körner | 1994 | S G Elbe | 28.81 | 59.79 | |||||
2 | Julie Jepsen | 1994 | Svømmeklubben Opnør | 30.88 | 1:03.97 | |||||
3 | Katharina Karolewicz | 1995 | S G Elbe | 32.82 | 1:07.87 | |||||
4 | Mette Klint Axelsen | 1994 | Lyngby Svømmeklub | 32.82 | 1:08.10 | |||||
5 | Pernille Strømbeck | 1994 | Svømmeklubben Opnør | 33.16 | 1:08.12 | |||||
6 | Johanna Krauskopf | 1995 | S G Elbe | 33.34 | 1:08.68 | |||||
7 | Louise Harder | 1995 | Bov IF | 33.00 | 1:08.69 | |||||
8 | Maria J. V. Hededal | 1995 | Vejle Svømmeklub Triton | 33.25 | 1:09.41 | |||||
9 | Siri Vulpius | 1995 | Lyngby Svømmeklub | 33.78 | 1:09.70 | |||||
10 | Kathrine Christiansen | 1994 | Haderslev Svømme Klub | 33.95 | 1:10.46 | |||||
11 | Laura Nørreslet | 1994 | Vejle Svømmeklub Triton | 34.01 | 1:10.69 | |||||
12 | Elisabeth Buchholz | 1995 | S G Elbe | 34.41 | 1:11.40 | |||||
13 | Henriette Larsen | 1994 | Svømmeklubben Opnør | 35.50 | 1:11.82 | |||||
14 | Kathrine Maron | 1994 | Haderslev Svømme Klub | 34.63 | 1:11.83 | |||||
15 | Laura Arberg | 1995 | Lyngby Svømmeklub | 35.32 | 1:11.93 | |||||
16 | Lena Skøtt | 1995 | Haderslev Svømme Klub | 35.10 | 1:12.65 | |||||
17 | Thilde Damgaard-Møller | 1994 | Svømmeklubben Opnør | 37.16 | 1:15.97 | |||||
18 | Laura Enné Bæk | 1995 | Vejle Svømmeklub Triton | 36.39 | 1:16.31 | |||||
19 | Simone Skouby Rosendahl | 1995 | Vejle Svømmeklub Triton | 36.96 | 1:16.60 | |||||
20 | Anna Nielsen | 1994 | Kolding SK | 36.37 | 1:18.67 | |||||
21 | Sara O. Arkil | 1995 | Haderslev Svømme Klub | 38.49 | 1:22.65 | |||||
22 | Eline Olsen | 1995 | Kolding SK | 40.62 | 1:25.28 | |||||
23 | Julia Hvalsøe | 1995 | Haderslev Svømme Klub | 41.92 | 1:27.32 | |||||
24 | Louise Hegnet | 1995 | Kolding SK | 41.63 | 1:27.60 | |||||
25 | Rikke Nyholm | 1995 | Vejle Svømmeklub Triton | 43.60 | 1:30.56 | |||||
26 | Anja Pedersen | 1994 | Kolding SK | 44.76 | 1:33.42 | |||||
- | Julie Green | 1994 | Svømmeklubben Opnør | DNS | ||||||
- | Lianne Bilderbeek | 1995 | Haderslev Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Christina U. Jensen | 1995 | Bov IF | DNS | ||||||
- | Laura Negel Jæger | 1995 | Bov IF | DNS | ||||||
- | Sophie Nordkild | 1994 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 28, 100m Freestyle Woman, Indledende 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Pia Holz | 1996 | S G Elbe | 35.41 | 1:11.99 | |||||
2 | Karolin Ladiges | 1997 | S G Elbe | 35.21 | 1:12.84 | |||||
3 | Neele Brauner | 1997 | S G Elbe | 36.66 | 1:15.20 | |||||
4 | Signe Ø. Nielsen | 1996 | Bov IF | 35.93 | 1:16.40 | |||||
5 | Nadja Steinbach | 1996 | S G Elbe | 36.70 | 1:16.63 | |||||
6 | Jasmin Cwiklinski | 1997 | S G Elbe | 36.71 | 1:16.88 | |||||
7 | Lisa-Marie Nuppenau | 1996 | S G Elbe | 36.29 | 1:17.10 | |||||
8 | Gitte Schulz | 1996 | Svømmeklubben Opnør | 38.04 | 1:18.06 | |||||
9 | Thea Laurberg Simonsen | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 38.39 | 1:19.72 | |||||
10 | Mette Brendstrup Petersen | 1996 | Bov IF | 38.52 | 1:20.73 | |||||
11 | Silje Koberg Søgård | 1997 | Bov IF | 38.11 | 1:21.69 | |||||
12 | Lise B. Aagaard | 1996 | Vejle Svømmeklub Triton | 40.23 | 1:24.54 | |||||
13 | Emilie Kahr | 1996 | Kolding SK | 41.62 | 1:25.68 | |||||
14 | Caroline Dinesen | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 40.41 | 1:26.27 | |||||
15 | Maiken Morsing | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 41.06 | 1:26.61 | |||||
16 | Julie Elmann | 1996 | Kolding SK | 41.35 | 1:28.24 | |||||
17 | Astrid Friberg | 1998 | Kolding SK | 40.78 | 1:28.40 | |||||
18 | Freja Hamann Larsen | 1999 | Kolding SK | 44.87 | 1:35.55 | |||||
19 | Charlotte Buchholz | 1998 | S G Elbe | 46.94 | 1:41.02 | |||||
20 | Franziska Teichmann | 1999 | S G Elbe | 49.66 | 1:42.91 | |||||
21 | Laura Morsing | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 48.95 | 1:45.19 | |||||
22 | Anna L. Borup | 1996 | Kolding SK | 52.11 | 1:59.02 | |||||
- | Jannie Brink | 1996 | Haderslev Svømme Klub | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Sophie Teichmann | 1997 | S G Elbe | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Haderslev Svømme Klub |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2008 | Udskriftsdato | 05 oktober 2008 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 15:56 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub |
Løb 28, 100m Freestyle Woman, Finaler 15 - 2007 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Hanne Søfteland | 1992 | Bergensvømmerne | 30.16 | 1:01.60 | |||||
2 | Malene B. Schmidt | 1991 | Svømmeklubben Opnør | 31.05 | 1:04.50 | |||||
3 | Kathrine Øgendahl | 1991 | Haderslev Svømme Klub | 30.81 | 1:04.73 | |||||
4 | Pernille Sandvang | 1992 | Kolding SK | 31.49 | 1:05.69 | |||||
5 | Katrine Christiansen | 1993 | Vejle Svømmeklub Triton | 33.20 | 1:09.07 | |||||
6 | Ida Larsen | 1991 | Kolding SK | 35.13 | 1:15.26 | |||||
Løb 28, 100m Freestyle Woman, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Kea Körner | 1994 | S G Elbe | 28.87 | 59.73 | |||||
2 | Julie Jepsen | 1994 | Svømmeklubben Opnør | 30.39 | 1:02.62 | |||||
3 | Katharina Karolewicz | 1995 | S G Elbe | 32.31 | 1:06.53 | |||||
4 | Johanna Krauskopf | 1995 | S G Elbe | 32.81 | 1:07.10 | |||||
5 | Mette Klint Axelsen | 1994 | Lyngby Svømmeklub | 32.47 | 1:07.11 | |||||
6 | Pernille Strømbeck | 1994 | Svømmeklubben Opnør | 33.63 | 1:08.39 | |||||
Løb 28, 100m Freestyle Woman, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Pia Holz | 1996 | S G Elbe | 34.13 | 1:10.43 | |||||
2 | Karolin Ladiges | 1997 | S G Elbe | 34.97 | 1:12.19 | |||||
3 | Neele Brauner | 1997 | S G Elbe | 35.39 | 1:13.36 | |||||
4 | Signe Ø. Nielsen | 1996 | Bov IF | 35.81 | 1:14.68 | |||||
5 | Jasmin Cwiklinski | 1997 | S G Elbe | 37.00 | 1:15.06 | |||||
6 | Nadja Steinbach | 1996 | S G Elbe | 36.51 | 1:16.32 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Haderslev Svømme Klub |
Resultat Løb 29 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2008 | Udskriftsdato | 05 oktober 2008 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 12:00 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub |
Løb 29, 100m Breaststroke Man, Indledende 19 - 2007 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Alexander Mokkelbost | 1987 | Bergensvømmerne | 33.07 | 1:09.95 | |||||
2 | Leif Ahme | 1989 | S. V. Poseidon Hamburg | 33.28 | 1:10.67 | |||||
3 | Kristian Nissen | 1981 | Vejle Svømmeklub Triton | 36.00 | 1:17.31 | |||||
Løb 29, 100m Breaststroke Man, Indledende 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Simen Dale | 1991 | Bergensvømmerne | 32.95 | 1:10.69 | |||||
2 | Jonas Lauridsen | 1991 | Vejle Svømmeklub Triton | 35.96 | 1:17.47 | |||||
3 | Kenneth Larsen | 1991 | Svømmeklubben Opnør | 36.26 | 1:18.44 | |||||
4 | Florian Zarp | 1991 | S G Elbe | 40.37 | 1:27.99 | |||||
Løb 29, 100m Breaststroke Man, Indledende 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Rasmus Koch | 1992 | Haderslev Svømme Klub | 33.65 | 1:14.48 | |||||
2 | Clemens Kaiser | 1993 | S G Elbe | 35.96 | 1:16.30 | |||||
3 | Christian Jensen | 1993 | Kolding SK | 35.96 | 1:17.33 | |||||
4 | Nikolaj Junker Madsen | 1993 | Haderslev Svømme Klub | 37.36 | 1:22.31 | |||||
5 | Rasmus K. Hyldgaard | 1993 | Vejle Svømmeklub Triton | 42.16 | 1:30.12 | |||||
6 | Jeppe Jensen | 1993 | Kolding SK | 44.34 | 1:32.81 | |||||
7 | Jacob Rye | 1992 | Vejle Svømmeklub Triton | 44.71 | 1:35.82 | |||||
- | Florian Clausen | 1992 | Bov IF | DNS | ||||||
Løb 29, 100m Breaststroke Man, Indledende 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Christian Blom Jensen | 1994 | Vejle Svømmeklub Triton | 35.87 | 1:15.98 | |||||
2 | Theodor Lundberg | 1994 | Vejle Svømmeklub Triton | 37.25 | 1:19.99 | |||||
3 | Nikolaj Voss | 1994 | Kolding SK | 39.01 | 1:24.13 | |||||
4 | Mathias Gøtke | 1995 | Lyngby Svømmeklub | 45.03 | 1:34.11 | |||||
5 | Casper Runge | 1995 | Vejle Svømmeklub Triton | 45.66 | 1:36.34 | |||||
6 | Kristoffer Rebsdorf | 1994 | Bov IF | 50.01 | 1:47.78 | |||||
Løb 29, 100m Breaststroke Man, Indledende 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mads Högborg | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 43.92 | 1:32.56 | |||||
2 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 46.44 | 1:37.29 | |||||
3 | Lasse Sieben | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 47.77 | 1:38.89 | |||||
4 | Rasmus Eriksen | 1996 | Haderslev Svømme Klub | 46.69 | 1:41.68 | |||||
5 | Steffen Petersen | 1996 | Bov IF | 53.00 | 1:56.70 | |||||
- | Sasha Curti | 1996 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Haderslev Svømme Klub |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2008 | Udskriftsdato | 05 oktober 2008 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 14:40 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub |
Løb 29, 100m Breaststroke Man, Finaler 17 - 2007 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Leif Ahme | 1989 | S. V. Poseidon Hamburg | 32.73 | 1:08.68 | |||||
2 | Alexander Mokkelbost | 1987 | Bergensvømmerne | 32.98 | 1:08.73 | |||||
3 | Simen Dale | 1991 | Bergensvømmerne | 33.01 | 1:10.09 | |||||
4 | Kristian Nissen | 1981 | Vejle Svømmeklub Triton | 36.64 | 1:17.96 | |||||
5 | Jonas Lauridsen | 1991 | Vejle Svømmeklub Triton | 36.40 | 1:18.53 | |||||
6 | Kenneth Larsen | 1991 | Svømmeklubben Opnør | 36.65 | 1:18.74 | |||||
Løb 29, 100m Breaststroke Man, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Rasmus Koch | 1992 | Haderslev Svømme Klub | 34.42 | 1:13.01 | |||||
2 | Clemens Kaiser | 1993 | S G Elbe | 34.22 | 1:13.19 | |||||
3 | Christian Jensen | 1993 | Kolding SK | 35.83 | 1:16.93 | |||||
4 | Nikolaj Junker Madsen | 1993 | Haderslev Svømme Klub | 37.46 | 1:20.67 | |||||
5 | Rasmus K. Hyldgaard | 1993 | Vejle Svømmeklub Triton | 42.05 | 1:31.31 | |||||
6 | Jeppe Jensen | 1993 | Kolding SK | 43.14 | 1:31.93 | |||||
Løb 29, 100m Breaststroke Man, Finaler 14 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Christian Blom Jensen | 1994 | Vejle Svømmeklub Triton | 36.45 | 1:17.82 | |||||
2 | Theodor Lundberg | 1994 | Vejle Svømmeklub Triton | 38.21 | 1:20.82 | |||||
3 | Nikolaj Voss | 1994 | Kolding SK | 38.89 | 1:22.61 | |||||
4 | Mathias Gøtke | 1995 | Lyngby Svømmeklub | 44.34 | 1:33.61 | |||||
5 | Mads Högborg | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 44.61 | 1:34.00 | |||||
6 | Casper Runge | 1995 | Vejle Svømmeklub Triton | 44.80 | 1:34.68 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Haderslev Svømme Klub |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2008 | Udskriftsdato | 05 oktober 2008 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 11:32 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub |
Løb 30, 200m Butterfly Woman, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Lisa Egger | 1990 | S G Elbe | 33.95 | 1:11.96 | 1:51.06 | 2:29.99 | |||
2 | Kathrine Øgendahl | 1991 | Haderslev Svømme Klub | 39.45 | 1:24.47 | 2:09.75 | 2:51.88 | |||
3 | Henriette Ahrenkiel | 1991 | Svømmeklubben Opnør | 37.90 | 1:23.22 | 2:12.16 | 3:00.91 | |||
Løb 30, 200m Butterfly Woman, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Katrine Andersen | 1993 | Kolding SK | 36.84 | 1:20.40 | 2:07.54 | 2:54.01 | |||
2 | Helle Ahrenkiel | 1993 | Svømmeklubben Opnør | 39.44 | 1:26.09 | 2:14.38 | 3:02.94 | |||
- | Anna Kiel | 1993 | Kolding SK | DNS | ||||||
Løb 30, 200m Butterfly Woman, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Kea Körner | 1994 | S G Elbe | 33.34 | 1:12.38 | 1:52.07 | 2:32.87 | |||
2 | Nina Benfer | 1995 | S G Elbe | 37.00 | 1:21.19 | 2:06.61 | 2:50.97 | |||
3 | Katharina Karolewicz | 1995 | S G Elbe | 38.25 | 1:22.20 | 2:08.71 | 2:54.87 | |||
4 | Laura Nørreslet | 1994 | Vejle Svømmeklub Triton | 38.28 | 1:23.53 | 2:10.45 | 2:57.27 | |||
- | Sophie Nordkild | 1994 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 30, 200m Butterfly Woman, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Christina Kaas Elmgreen | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 38.54 | 1:24.75 | 2:11.67 | 2:57.58 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Haderslev Svømme Klub |
Resultat Løb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2008 | Udskriftsdato | 05 oktober 2008 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 11:29 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub |
Løb 31, 4X50m Freestyle Man, Finaler 0 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | B S 1 | 0 | Bergensvømmerne | 1:39.66 | ||||||
Even Vike Holm | 1990 | 25.67 | 25.67 | |||||||
Alexander Mokkelbost | 1987 | 25.70 | 51.37 | |||||||
Eirik Runningen | 1990 | 25.06 | 1:16.43 | |||||||
Sander Smørdal | 1985 | 23.23 | 1:39.66 | |||||||
2 | Kolding Drenge | 0 | Kolding SK | 1:45.96 | ||||||
Jesper Søgaard | 1990 | 26.15 | 26.15 | |||||||
Anders Larsen | 1991 | 27.08 | 53.23 | |||||||
Jan Søgaard | 1987 | 26.79 | 1:20.02 | |||||||
Michael Christiansen | 1982 | 25.94 | 1:45.96 | |||||||
3 | B S 2 | 0 | Bergensvømmerne | 1:47.46 | ||||||
Simen Dale | 1991 | 27.77 | 27.77 | |||||||
Eivind Johannesen | 1992 | 27.25 | 55.02 | |||||||
Espen Halhjem | 1992 | 26.46 | 1:21.48 | |||||||
Sebastian Stordal | 1991 | 25.98 | 1:47.46 | |||||||
4 | Sg Elbe Männer | 0 | S G Elbe | 1:48.07 | ||||||
Mathias Kopp | 1984 | 25.01 | 25.01 | |||||||
Clemens Kaiser | 1993 | 26.58 | 51.59 | |||||||
Florian Zarp | 1991 | 28.00 | 1:19.59 | |||||||
Fabian Uridat | 1995 | 28.48 | 1:48.07 | |||||||
5 | Triton Drenge 1 | 0 | Vejle Svømmeklub Triton | 1:54.70 | ||||||
Stig Schlünzen | 1993 | 28.39 | 28.39 | |||||||
Kristian Nissen | 1981 | 28.90 | 57.29 | |||||||
Jonas Lauridsen | 1991 | 28.24 | 1:25.53 | |||||||
Anders Segato | 1993 | 29.17 | 1:54.70 | |||||||
6 | Kolding 2 | 0 | Kolding SK | 1:56.13 | ||||||
Dennis Eriksen | 1990 | 26.86 | 26.86 | |||||||
Michael Danø | 1994 | 30.86 | 57.72 | |||||||
Thomas Jensen | 1994 | 31.08 | 1:28.80 | |||||||
Christian Jensen | 1993 | 27.33 | 1:56.13 | |||||||
7 | Lyngby Ninjas | 0 | Lyngby Svømmeklub | 2:00.12 | ||||||
Jonatan Engelbrecht | 1994 | 28.61 | 28.61 | |||||||
William Hagemann | 1994 | 29.29 | 57.90 | |||||||
Kristian Mohr Nielsen | 1993 | 30.12 | 1:28.02 | |||||||
Jakob Klint Axelsen | 1996 | 32.10 | 2:00.12 | |||||||
8 | Triton Drenge 2 | 0 | Vejle Svømmeklub Triton | 2:03.35 | ||||||
Nicolai Pedersen | 1994 | 30.49 | 30.49 | |||||||
Christian Blom Jensen | 1994 | 30.60 | 1:01.09 | |||||||
Rasmus K. Hyldgaard | 1993 | 30.72 | 1:31.81 | |||||||
Simon M. Christiansen | 1993 | 31.54 | 2:03.35 | |||||||
9 | Haderslev 2 | 0 | Haderslev Svømme Klub | 2:05.91 | ||||||
Nikolaj Junker Madsen | 1993 | 30.36 | 30.36 | |||||||
Daniel F. Haraldson | 1994 | 33.16 | 1:03.52 | |||||||
Rasmus Eriksen | 1996 | 34.45 | 1:37.97 | |||||||
Erik Collins | 1994 | 27.94 | 2:05.91 | |||||||
10 | Hsk K2 Drenge | 0 | Haderslev Svømme Klub | 2:09.41 | ||||||
Henrik Hvalsøe | 1993 | 33.79 | 33.79 | |||||||
Emil Maron | 1996 | 33.12 | 1:06.91 | |||||||
Nicolai Maron | 1996 | 31.77 | 1:38.68 | |||||||
Mathias Niemann Tygesen | 1995 | 30.73 | 2:09.41 | |||||||
11 | Kolding 4 | 0 | Kolding SK | 2:11.46 | ||||||
Rasmus Baltsersen | 1995 | 33.31 | 33.31 | |||||||
Tobias Dahl Vind | 1994 | 31.81 | 1:05.12 | |||||||
Sadik Bilanovic | 1993 | 31.45 | 1:36.57 | |||||||
Kees Kuypers | 1994 | 34.89 | 2:11.46 | |||||||
12 | Lyngby Ninjas 2 | 0 | Lyngby Svømmeklub | 2:21.78 | ||||||
Mathias Gøtke | 1995 | 34.25 | 34.25 | |||||||
Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | 35.63 | 1:09.88 | |||||||
Mads Högborg | 1996 | 35.77 | 1:45.65 | |||||||
Lasse Sieben | 1997 | 36.13 | 2:21.78 | |||||||
- | Kolding 3 | 0 | Kolding SK | DSQ | Tyvstart 1. skifte | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Haderslev Svømme Klub |
Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2008 | Udskriftsdato | 05 oktober 2008 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 11:41 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub |
Løb 32, 4X50m Freestyle Woman, Finaler 0 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sg Elbe Frauen 1 | 0 | S G Elbe | 1:56.31 | ||||||
Lisa Egger | 1990 | 29.87 | 29.87 | |||||||
Katharina Karolewicz | 1995 | 30.65 | 1:00.52 | |||||||
Inga Gäbler | 1990 | 28.88 | 1:29.40 | |||||||
Kea Körner | 1994 | 26.91 | 1:56.31 | |||||||
2 | Triton Piger 1 | 0 | Vejle Svømmeklub Triton | 2:01.42 | ||||||
Simone Martinsen | 1994 | 29.67 | 29.67 | |||||||
Mathilde Stærk | 1990 | 31.06 | 1:00.73 | |||||||
Mai Nyholm | 1993 | 29.37 | 1:30.10 | |||||||
Laura Nørreslet | 1994 | 31.32 | 2:01.42 | |||||||
3 | Girls Fra Opnør | 0 | Svømmeklubben Opnør | 2:02.69 | ||||||
Malene B. Schmidt | 1991 | 30.40 | 30.40 | |||||||
Pernille Strømbeck | 1994 | 31.06 | 1:01.46 | |||||||
Julie Jepsen | 1994 | 29.87 | 1:31.33 | |||||||
Henriette Ahrenkiel | 1991 | 31.36 | 2:02.69 | |||||||
4 | Sg Elbe Frauen 2 | 0 | S G Elbe | 2:08.18 | ||||||
Nina Benfer | 1995 | 31.30 | 31.30 | |||||||
Johanna Krauskopf | 1995 | 31.24 | 1:02.54 | |||||||
Elisabeth Buchholz | 1995 | 32.74 | 1:35.28 | |||||||
Pia Holz | 1996 | 32.90 | 2:08.18 | |||||||
5 | Triton Piger 2 | 0 | Vejle Svømmeklub Triton | 2:08.62 | ||||||
Maria J. V. Hededal | 1995 | 31.87 | 31.87 | |||||||
Katrine Christiansen | 1993 | 31.23 | 1:03.10 | |||||||
Karoline Kert | 1995 | 31.16 | 1:34.26 | |||||||
Simone Skouby Rosendahl | 1995 | 34.36 | 2:08.62 | |||||||
6 | Kolding Piger 1 | 1993 | Kolding SK | 2:09.20 | ||||||
Ida Larsen | 1991 | 30.11 | 30.11 | |||||||
Malene Sandvang | 1995 | 34.16 | 1:04.27 | |||||||
Anna Nielsen | 1994 | 34.95 | 1:39.22 | |||||||
Pernille Sandvang | 1992 | 29.98 | 2:09.20 | |||||||
7 | Lyngby Pirates | 0 | Lyngby Svømmeklub | 2:11.30 | ||||||
Mette Klint Axelsen | 1994 | 31.50 | 31.50 | |||||||
Louise Götzsche | 1996 | 36.38 | 1:07.88 | |||||||
Christina Kaas Elmgreen | 1996 | 31.72 | 1:39.60 | |||||||
Anne Frølund-Grangaard | 1996 | 31.70 | 2:11.30 | |||||||
8 | Opnør Powergirls | 0 | Svømmeklubben Opnør | 2:16.55 | ||||||
Henriette Larsen | 1994 | 33.36 | 33.36 | |||||||
Helle Ahrenkiel | 1993 | 34.08 | 1:07.44 | |||||||
Thea Elberg | 1993 | 33.39 | 1:40.83 | |||||||
Anna Nguyen Duc Hanh An | 1992 | 35.72 | 2:16.55 | |||||||
9 | Kolding Piger 2 | 1993 | Kolding SK | 2:27.20 | ||||||
Katrine Andersen | 1993 | 33.29 | 33.29 | |||||||
Tenna Johansen | 1991 | 37.68 | 1:10.97 | |||||||
Louise Hegnet | 1995 | 39.17 | 1:50.14 | |||||||
Simone Frandsen | 1995 | 37.06 | 2:27.20 | |||||||
10 | Hsk K2 Piger | 0 | Haderslev Svømme Klub | 2:28.73 | ||||||
Maiken Morsing | 1997 | 40.08 | 40.08 | |||||||
Sara O. Arkil | 1995 | 36.46 | 1:16.54 | |||||||
Julia Hvalsøe | 1995 | 38.96 | 1:55.50 | |||||||
Jannie Brink | 1996 | 33.23 | 2:28.73 | |||||||
11 | Kolding Piger 3 | 1993 | Kolding SK | 2:37.58 | ||||||
Emilie Kahr | 1996 | 38.99 | 38.99 | |||||||
Astrid Friberg | 1998 | 39.07 | 1:18.06 | |||||||
Eline Olsen | 1995 | 40.77 | 1:58.83 | |||||||
Julie Elmann | 1996 | 38.75 | 2:37.58 | |||||||
- | Lyngby Pirates 2 | 0 | Lyngby Svømmeklub | DSQ | Tyvstart 2. skifte | |||||
- | Hsk Piger | 0 | Haderslev Svømme Klub | DSQ | Tystart 1. svømmer | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Haderslev Svømme Klub |
Resultat Løb 33 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2008 | Udskriftsdato | 05 oktober 2008 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 12:04 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub |
Løb 33, 200m Backstroke Man, Finaler 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Anders Møller | 1991 | Haderslev Svømme Klub | 31.11 | 1:04.08 | 1:38.22 | 2:12.58 | |||
2 | Even Vike Holm | 1990 | Bergensvømmerne | 31.70 | 1:05.18 | 1:39.93 | 2:14.28 | |||
3 | Sebastian Stordal | 1991 | Bergensvømmerne | 32.08 | 1:07.07 | 1:42.94 | 2:18.57 | |||
4 | Eirik Runningen | 1990 | Bergensvømmerne | 33.06 | 1:09.04 | 1:46.80 | 2:23.92 | |||
Løb 33, 200m Backstroke Man, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Espen Halhjem | 1992 | Bergensvømmerne | 34.42 | 1:10.52 | 1:47.13 | 2:22.74 | |||
2 | Clemens Kaiser | 1993 | S G Elbe | 34.15 | 1:10.50 | 1:47.29 | 2:23.21 | |||
3 | Mathias Green | 1992 | Svømmeklubben Opnør | 36.19 | 1:14.50 | 1:53.08 | 2:30.57 | |||
Løb 33, 200m Backstroke Man, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Jacob Heidtmann | 1994 | S G Elbe | 36.59 | 1:16.07 | 1:55.95 | 2:34.88 | |||
2 | Nicolai Pedersen | 1994 | Vejle Svømmeklub Triton | 37.48 | 1:17.84 | 1:58.97 | 2:39.04 | |||
3 | Mikkel Møller Sørensen | 1994 | Kolding SK | 38.15 | 1:20.62 | 2:04.90 | 2:47.67 | |||
4 | Rasmus Baltsersen | 1995 | Kolding SK | 44.83 | 1:31.33 | 2:19.20 | 3:04.67 | |||
- | Michael Salling | 1994 | Kolding SK | DNS | ||||||
- | Kristoffer Rebsdorf | 1994 | Bov IF | DSQ | ej forts. bev. v/125 | |||||
Løb 33, 200m Backstroke Man, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Rasmus Christensen | 1996 | Bov IF | 40.29 | 1:23.14 | 2:06.93 | 2:48.70 | |||
2 | Jakob Klint Axelsen | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 41.18 | 1:25.37 | 2:09.31 | 2:51.58 | |||
3 | Nicolai Maron | 1996 | Haderslev Svømme Klub | 41.85 | 1:26.27 | 2:10.63 | 2:53.85 | |||
4 | Jonte Körner | 1997 | S G Elbe | 41.68 | 1:27.30 | 2:13.36 | 2:56.77 | |||
5 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 46.00 | 1:34.81 | 2:24.59 | 3:13.46 | |||
- | Asger Richard Hansen | 1996 | Svømmeklubben Opnør | DSQ | ej forts. bev. 150m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Haderslev Svømme Klub |
Resultat Løb 34 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2008 | Udskriftsdato | 05 oktober 2008 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 12:23 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub |
Løb 34, 100m Backstroke Woman, Indledende 17 - 2007 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Katja Heinenen | 1990 | Bergensvømmerne | 35.84 | 1:12.52 | |||||
2 | Inga Gäbler | 1990 | S G Elbe | 35.67 | 1:13.13 | |||||
3 | Henriette Ahrenkiel | 1991 | Svømmeklubben Opnør | 36.21 | 1:14.60 | |||||
4 | Anette Schütt | 1989 | Bov IF | 37.52 | 1:17.63 | |||||
- | Larissa Falkenberg | 1991 | S G Elbe | DNS | ||||||
Løb 34, 100m Backstroke Woman, Indledende 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mai Nyholm | 1993 | Vejle Svømmeklub Triton | 35.96 | 1:12.53 | |||||
2 | Hanne Søfteland | 1992 | Bergensvømmerne | 35.79 | 1:12.65 | |||||
3 | Thea Elberg | 1993 | Svømmeklubben Opnør | 38.74 | 1:19.52 | |||||
4 | Mathilde Guldbrandt | 1992 | Vejle Svømmeklub Triton | 43.69 | 1:29.70 | |||||
Løb 34, 100m Backstroke Woman, Indledende 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Simone Martinsen | 1994 | Vejle Svømmeklub Triton | 36.17 | 1:14.47 | |||||
2 | Julie Jepsen | 1994 | Svømmeklubben Opnør | 37.91 | 1:16.42 | |||||
3 | Pernille Strømbeck | 1994 | Svømmeklubben Opnør | 38.47 | 1:18.72 | |||||
4 | Nina Benfer | 1995 | S G Elbe | 38.33 | 1:19.12 | |||||
5 | Elisabeth Buchholz | 1995 | S G Elbe | 39.26 | 1:20.03 | |||||
6 | Karoline Kert | 1995 | Vejle Svømmeklub Triton | 39.05 | 1:20.11 | |||||
7 | Louise Harder | 1995 | Bov IF | 39.40 | 1:21.50 | |||||
8 | Mette Klint Axelsen | 1994 | Lyngby Svømmeklub | 40.38 | 1:22.38 | |||||
9 | Thilde Damgaard-Møller | 1994 | Svømmeklubben Opnør | 41.02 | 1:23.24 | |||||
10 | Lena Skøtt | 1995 | Haderslev Svømme Klub | 42.17 | 1:25.92 | |||||
11 | Kathrine Christiansen | 1994 | Haderslev Svømme Klub | 43.88 | 1:27.56 | |||||
12 | Simone Frandsen | 1995 | Kolding SK | 44.47 | 1:33.24 | |||||
13 | Eline Olsen | 1995 | Kolding SK | 47.19 | 1:37.95 | |||||
14 | Sara O. Arkil | 1995 | Haderslev Svømme Klub | 46.97 | 1:38.16 | |||||
15 | Julia Hvalsøe | 1995 | Haderslev Svømme Klub | 1:41.18 | 1:41.18 | |||||
16 | Louise Hegnet | 1995 | Kolding SK | 49.68 | 1:41.82 | |||||
17 | Jessica Heick | 1995 | Kolding SK | 53.48 | 1:50.32 | |||||
- | Karen K. Jakobsen | 1995 | Vejle Svømmeklub Triton | DNS | ||||||
- | Julie Green | 1994 | Svømmeklubben Opnør | DNS | ||||||
Løb 34, 100m Backstroke Woman, Indledende 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Anne Frølund-Grangaard | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 39.17 | 1:19.17 | |||||
2 | Christina Kaas Elmgreen | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 40.26 | 1:22.26 | |||||
3 | Karolin Ladiges | 1997 | S G Elbe | 42.58 | 1:25.88 | |||||
4 | Neele Brauner | 1997 | S G Elbe | 42.55 | 1:26.02 | |||||
5 | Pia Holz | 1996 | S G Elbe | 42.33 | 1:26.12 | |||||
6 | Nadja Steinbach | 1996 | S G Elbe | 43.12 | 1:27.61 | |||||
7 | Sif Vange | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 44.60 | 1:31.01 | |||||
8 | Mette Brendstrup Petersen | 1996 | Bov IF | 45.58 | 1:31.95 | |||||
9 | Silje Koberg Søgård | 1997 | Bov IF | 46.66 | 1:33.49 | |||||
10 | Jasmin Cwiklinski | 1997 | S G Elbe | 45.97 | 1:34.84 | |||||
11 | Louise Götzsche | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 47.36 | 1:36.40 | |||||
12 | Sophie Teichmann | 1997 | S G Elbe | 47.39 | 1:38.47 | |||||
13 | Maiken Morsing | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 48.61 | 1:40.09 | |||||
14 | Julie Elmann | 1996 | Kolding SK | 49.50 | 1:43.43 | |||||
15 | Anna L. Borup | 1996 | Kolding SK | 1:05.25 | 2:11.73 | |||||
- | Signe Ø. Nielsen | 1996 | Bov IF | DSQ | ej forts. bev. v/75m | |||||
Løb 34, 100m Backstroke Woman, Indledende 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Freja Hamann Larsen | 1999 | Kolding SK | 51.68 | 1:43.29 | |||||
2 | Franziska Teichmann | 1999 | S G Elbe | 58.78 | 1:57.97 | |||||
3 | Charlotte Buchholz | 1998 | S G Elbe | 1:00.34 | 2:06.78 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Haderslev Svømme Klub |
Resultat Løb 34 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2008 | Udskriftsdato | 05 oktober 2008 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 14:54 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub |
Løb 34, 100m Backstroke Woman, Finaler 15 - 2007 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mai Nyholm | 1993 | Vejle Svømmeklub Triton | 35.21 | 1:11.00 | |||||
2 | Katja Heinenen | 1990 | Bergensvømmerne | 35.31 | 1:11.37 | |||||
3 | Inga Gäbler | 1990 | S G Elbe | 35.03 | 1:11.50 | |||||
4 | Hanne Søfteland | 1992 | Bergensvømmerne | 35.63 | 1:12.68 | |||||
5 | Henriette Ahrenkiel | 1991 | Svømmeklubben Opnør | 36.82 | 1:15.67 | |||||
6 | Anette Schütt | 1989 | Bov IF | 37.90 | 1:18.91 | |||||
Løb 34, 100m Backstroke Woman, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Julie Jepsen | 1994 | Svømmeklubben Opnør | 36.59 | 1:13.16 | |||||
2 | Simone Martinsen | 1994 | Vejle Svømmeklub Triton | 36.12 | 1:14.04 | |||||
3 | Nina Benfer | 1995 | S G Elbe | 37.49 | 1:17.18 | |||||
4 | Pernille Strømbeck | 1994 | Svømmeklubben Opnør | 38.33 | 1:17.76 | |||||
5 | Elisabeth Buchholz | 1995 | S G Elbe | 38.37 | 1:18.43 | |||||
6 | Karoline Kert | 1995 | Vejle Svømmeklub Triton | 39.15 | 1:21.03 | |||||
Løb 34, 100m Backstroke Woman, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Anne Frølund-Grangaard | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 38.18 | 1:18.01 | |||||
2 | Christina Kaas Elmgreen | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 39.43 | 1:21.44 | |||||
3 | Neele Brauner | 1997 | S G Elbe | 41.48 | 1:24.55 | |||||
4 | Pia Holz | 1996 | S G Elbe | 42.83 | 1:25.91 | |||||
5 | Karolin Ladiges | 1997 | S G Elbe | 43.06 | 1:26.29 | |||||
6 | Nadja Steinbach | 1996 | S G Elbe | 42.61 | 1:27.39 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Haderslev Svømme Klub |
Resultat Løb 35 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2008 | Udskriftsdato | 05 oktober 2008 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 12:34 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub |
Løb 35, 100m Butterfly Man, Indledende 19 - 2007 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Leif Ahme | 1989 | S. V. Poseidon Hamburg | 28.43 | 1:01.42 | |||||
2 | Jan Søgaard | 1987 | Kolding SK | 30.18 | 1:03.54 | |||||
3 | Mathias Kopp | 1984 | S G Elbe | 28.43 | 1:03.77 | |||||
4 | Kasper Loft Nielsen | 1987 | Haderslev Svømme Klub | 30.11 | 1:06.16 | |||||
5 | Kristian Nissen | 1981 | Vejle Svømmeklub Triton | 32.36 | 1:10.12 | |||||
6 | Alexander Mokkelbost | 1987 | Bergensvømmerne | 31.37 | 1:13.14 | |||||
- | Giacomo Gellert | 1989 | Haderslev Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Sander Smørdal | 1985 | Bergensvømmerne | DNS | ||||||
Løb 35, 100m Butterfly Man, Indledende 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sebastian Stordal | 1991 | Bergensvømmerne | 28.85 | 1:01.92 | |||||
2 | Simen Dale | 1991 | Bergensvømmerne | 29.55 | 1:03.75 | |||||
3 | Dennis Eriksen | 1990 | Kolding SK | 30.17 | 1:05.11 | |||||
4 | Florian Zarp | 1991 | S G Elbe | 31.84 | 1:10.66 | |||||
5 | Mads Andersen | 1991 | Haderslev Svømme Klub | 32.65 | 1:10.82 | |||||
6 | Jonas Lauridsen | 1991 | Vejle Svømmeklub Triton | 33.16 | 1:11.45 | |||||
- | Anders Larsen | 1991 | Kolding SK | DNS | ||||||
Løb 35, 100m Butterfly Man, Indledende 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Clemens Kaiser | 1993 | S G Elbe | 31.80 | 1:07.93 | |||||
2 | Dennis Laumark | 1993 | Bov IF | 1:12.06 | ||||||
3 | Stig Schlünzen | 1993 | Vejle Svømmeklub Triton | 33.31 | 1:12.45 | |||||
4 | Anders Segato | 1993 | Vejle Svømmeklub Triton | 35.39 | 1:15.39 | |||||
Løb 35, 100m Butterfly Man, Indledende 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Fabian Uridat | 1995 | S G Elbe | 33.32 | 1:10.95 | |||||
2 | William Hagemann | 1994 | Lyngby Svømmeklub | 33.37 | 1:12.93 | |||||
3 | Jacob Heidtmann | 1994 | S G Elbe | 34.32 | 1:14.95 | |||||
4 | Michael Danø | 1994 | Kolding SK | 35.04 | 1:15.18 | |||||
5 | Sebastian Lamp | 1995 | Kolding SK | 35.75 | 1:18.50 | |||||
6 | Thomas Jensen | 1994 | Kolding SK | 35.92 | 1:19.14 | |||||
7 | Erik Collins | 1994 | Haderslev Svømme Klub | 38.48 | 1:28.08 | |||||
8 | Mark Ryholl | 1994 | Vejle Svømmeklub Triton | 40.68 | 1:29.23 | |||||
9 | Kristian Enné Bæk | 1994 | Vejle Svømmeklub Triton | 43.45 | 1:39.05 | |||||
Løb 35, 100m Butterfly Man, Indledende 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Steffen Petersen | 1996 | Bov IF | 48.43 | 1:54.90 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Haderslev Svømme Klub |
Resultat Løb 35 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2008 | Udskriftsdato | 05 oktober 2008 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 15:06 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub |
Løb 35, 100m Butterfly Man, Finaler 17 - 2007 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Leif Ahme | 1989 | S. V. Poseidon Hamburg | 28.24 | 59.77 | |||||
2 | Sebastian Stordal | 1991 | Bergensvømmerne | 28.14 | 1:00.11 | |||||
3 | Mathias Kopp | 1984 | S G Elbe | 27.96 | 1:01.48 | |||||
4 | Simen Dale | 1991 | Bergensvømmerne | 29.45 | 1:03.70 | |||||
5 | Jan Søgaard | 1987 | Kolding SK | 29.48 | 1:05.13 | |||||
6 | Dennis Eriksen | 1990 | Kolding SK | 30.21 | 1:06.34 | |||||
Løb 35, 100m Butterfly Man, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Clemens Kaiser | 1993 | S G Elbe | 29.16 | 1:02.26 | |||||
2 | Stig Schlünzen | 1993 | Vejle Svømmeklub Triton | 32.93 | 1:10.92 | |||||
3 | Dennis Laumark | 1993 | Bov IF | 32.84 | 1:10.98 | |||||
4 | Anders Segato | 1993 | Vejle Svømmeklub Triton | 35.30 | 1:15.88 | |||||
Løb 35, 100m Butterfly Man, Finaler 14 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Fabian Uridat | 1995 | S G Elbe | 31.39 | 1:08.27 | |||||
2 | William Hagemann | 1994 | Lyngby Svømmeklub | 32.75 | 1:11.10 | |||||
3 | Jacob Heidtmann | 1994 | S G Elbe | 33.76 | 1:13.08 | |||||
4 | Michael Danø | 1994 | Kolding SK | 34.30 | 1:13.60 | |||||
5 | Sebastian Lamp | 1995 | Kolding SK | 34.73 | 1:16.54 | |||||
6 | Thomas Jensen | 1994 | Kolding SK | 34.97 | 1:18.03 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Haderslev Svømme Klub |
Resultat Løb 36 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2008 | Udskriftsdato | 05 oktober 2008 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 12:53 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub |
Løb 36, 200m Breaststroke Woman, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Inga Gäbler | 1990 | S G Elbe | 37.21 | 1:18.24 | 1:59.91 | 2:41.67 | |||
2 | Mathilde Stærk | 1990 | Vejle Svømmeklub Triton | 38.80 | 1:23.01 | 2:08.79 | 2:53.88 | |||
3 | Malene B. Schmidt | 1991 | Svømmeklubben Opnør | 42.54 | 1:28.83 | 2:15.91 | 3:03.51 | |||
- | Monica Finnøy | 1988 | Bergensvømmerne | DNS | ||||||
Løb 36, 200m Breaststroke Woman, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Simone Alpiger | 1992 | Vejle Svømmeklub Triton | 42.14 | 1:28.95 | 2:16.94 | 3:04.66 | |||
2 | Helle Ahrenkiel | 1993 | Svømmeklubben Opnør | 42.92 | 1:31.58 | 2:20.84 | 3:09.34 | |||
3 | Anna Nguyen Duc Hanh An | 1992 | Svømmeklubben Opnør | 43.30 | 1:32.08 | 2:22.58 | 3:12.95 | |||
Løb 36, 200m Breaststroke Woman, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Julie Jepsen | 1994 | Svømmeklubben Opnør | 40.76 | 1:24.63 | 2:08.80 | 2:52.82 | |||
2 | Malene Sandvang | 1995 | Kolding SK | 43.03 | 1:31.58 | 2:20.33 | 3:06.44 | |||
3 | Nina Benfer | 1995 | S G Elbe | 44.08 | 1:33.67 | 2:23.73 | 3:11.09 | |||
4 | Johanna Krauskopf | 1995 | S G Elbe | 44.26 | 1:34.59 | 2:24.25 | 3:11.58 | |||
5 | Siri Vulpius | 1995 | Lyngby Svømmeklub | 44.17 | 1:34.39 | 2:25.44 | 3:16.02 | |||
6 | Simone Skouby Rosendahl | 1995 | Vejle Svømmeklub Triton | 46.47 | 1:38.44 | 2:31.09 | 3:22.60 | |||
7 | Louise Kjær | 1994 | Haderslev Svømme Klub | 45.82 | 1:38.27 | 2:31.71 | 3:23.41 | |||
8 | Laura Enné Bæk | 1995 | Vejle Svømmeklub Triton | 49.60 | 1:42.79 | 2:37.51 | 3:34.19 | |||
- | Laura Negel Jæger | 1995 | Bov IF | DNS | ||||||
- | Christina U. Jensen | 1995 | Bov IF | DNS | ||||||
- | Laura Arberg | 1995 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 36, 200m Breaststroke Woman, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Anne Frølund-Grangaard | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 41.82 | 1:29.79 | 2:18.96 | 3:05.26 | |||
2 | Lisa-Marie Nuppenau | 1996 | S G Elbe | 48.27 | 1:40.96 | 2:33.23 | 3:22.72 | |||
3 | Mette Brendstrup Petersen | 1996 | Bov IF | 47.46 | 1:40.03 | 2:32.71 | 3:24.45 | |||
4 | Gitte Schulz | 1996 | Svømmeklubben Opnør | 48.74 | 1:41.43 | 2:33.91 | 3:25.19 | |||
5 | Lise B. Aagaard | 1996 | Vejle Svømmeklub Triton | 50.18 | 1:47.69 | 2:48.23 | 3:48.29 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Haderslev Svømme Klub |