Results for Mastersmestaruusuinnit (50 m)
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Tulokset Laji 30 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Mastersmestaruuskilpailut 2014 | Tulostuspäivämäärä | 26 lokakuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Jyväskylä | Tulostusaika | 10:36 | |||
Järjestäjä | SWimming Jyväskylä | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 24 lokakuu 2014 |
Laji 30, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 75 - 79 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Lauri Malk | 1937 | 41.85 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
Laji 30, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 70 - 74 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Olav Lukin | 1944 | 38.44 | |||||||
U-Club Tallinn | ||||||||||
2 | Juha Koski | 1942 | 49.73 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Pekka Hernberg | 1944 | 1:06.02 | |||||||
Porin Pyrintö | ||||||||||
Laji 30, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 65 - 69 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Hannu Kuokkanen | 1948 | 33.68 | |||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
2 | Alexander Kharchenko | 1947 | 37.22 | |||||||
Neva Stars | ||||||||||
3 | Heikki Asell | 1947 | 39.92 | |||||||
S.C.Pingviinit | ||||||||||
4 | Markku Ikkala | 1947 | 56.34 | |||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
Laji 30, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 60 - 64 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Peep Kesküla | 1954 | 32.78 | |||||||
U-Club Tallinn | ||||||||||
2 | Ilkka Keskinen | 1952 | 35.22 | |||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
3 | Markku Nousiainen | 1954 | 1:04.26 | |||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
Laji 30, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 55 - 59 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Juha Iivonen | 1959 | 30.58 | |||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
2 | Eduard Bersener | 1956 | 33.22 | |||||||
Tsunami | ||||||||||
3 | Jukka Ojala | 1959 | 33.85 | |||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
4 | Timo Teponoja | 1955 | 36.61 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
5 | Sulo Salminen | 1956 | 40.50 | |||||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
Laji 30, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 50 - 54 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Petri Heikkilä | 1960 | 30.44 | |||||||
Speedo Masters Finland C | ||||||||||
2 | Henri Räty | 1963 | 30.67 | |||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
3 | Matti Nikula | 1960 | 31.30 | |||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
4 | Lauri Heikkilä | 1964 | 31.53 | |||||||
S.C.Pingviinit | ||||||||||
5 | Peter Fjellström | 1963 | 33.71 | |||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
6 | Harri Marttinen | 1964 | 34.00 | |||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
7 | Jyrki Ikonen | 1964 | 34.07 | |||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
8 | Tuomo Järvinen | 1964 | 39.36 | |||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
9 | Heikki Posio | 1963 | 42.41 | |||||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
Laji 30, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 45 - 49 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Tommy Rundgren | 1968 | 27.30 | |||||||
Speedo Masters Finland C | ||||||||||
2 | Jaakko Pentti | 1968 | 28.91 | |||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
3 | Panu Hiltunen | 1966 | 29.59 | |||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
4 | Veijo Tolonen | 1967 | 30.40 | |||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
5 | Jari Lemmetty | 1968 | 31.32 | |||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
6 | Heikki Nurmi | 1968 | 33.13 | |||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
7 | Mika Pöyhölä | 1966 | 34.09 | |||||||
S.C.Pingviinit | ||||||||||
8 | Kai Piironen | 1969 | 35.02 | |||||||
SUH | ||||||||||
9 | Juha Ervasti | 1965 | 36.34 | |||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
10 | Pasi Kolu | 1968 | 38.76 | |||||||
S.C.Pingviinit | ||||||||||
11 | Vesa Laakso | 1968 | 42.92 | |||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
Laji 30, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 40 - 44 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Kimmo Käkelä | 1971 | 29.42 | |||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
2 | Pasi Rönkkö | 1970 | 30.06 | |||||||
S.C.Pingviinit | ||||||||||
3 | Ville Alopaeus | 1971 | 30.64 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Tuomo Tiilikainen | 1972 | 32.05 | |||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
5 | Jarno Lehto | 1974 | 32.52 | |||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
6 | Kari Härkönen | 1970 | 36.11 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
7 | Jussi Luokkakallio | 1971 | 37.82 | |||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
8 | Elias Sipari | 1973 | 40.11 | |||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
9 | Matti Kanervo | 1973 | 43.61 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
Laji 30, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 35 - 39 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Ville Lindfors | 1976 | 27.62 | |||||||
Vanders | ||||||||||
2 | Jouni Leimukoski | 1979 | 27.86 | |||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
3 | Janne Haapaniemi | 1979 | 30.42 | |||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
4 | Jussi Koivisto | 1979 | 31.30 | |||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
5 | Petri Karjalainen | 1976 | 31.58 | |||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
6 | Petri Löllö | 1976 | 32.04 | |||||||
Keuruun Toverit | ||||||||||
7 | Jaakko Lyytinen | 1976 | 32.39 | |||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
8 | Mikko Siekkinen | 1975 | 32.41 | |||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
9 | Matti Kärkkäinen | 1979 | 35.30 | |||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
10 | Jukka Shemeikka | 1979 | 36.11 | |||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
- | Jari Johansson | 1977 | DSQ | |||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella | ||||||||||
Laji 30, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 30 - 34 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Kaleva Latvala | 1984 | 27.81 | |||||||
Kokkolan Uimaseura | ||||||||||
2 | Egor Belousov | 1984 | 27.89 | |||||||
Neva Stars | ||||||||||
3 | Mikko Arponen | 1980 | 29.10 | |||||||
Uintiklubi Nereus | ||||||||||
4 | Kari Niemelä | 1981 | 29.60 | |||||||
Ilmajoen Kisailijat | ||||||||||
5 | Petteri Torssonen | 1984 | 30.38 | |||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
6 | Kai Poutanen | 1980 | 30.88 | |||||||
Speedo Masters Finland C | ||||||||||
7 | Aleksi Kuhajärvi | 1984 | 32.67 | |||||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
Laji 30, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 25 - 29 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Ari-Pekka Liukkonen | 1989 | 25.06 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Toni Kurkinen | 1989 | 25.73 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Juho Allonen | 1989 | 26.30 | |||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
4 | Tuomas Lähdetluoma | 1985 | 27.20 | |||||||
Speedo Masters Finland C | ||||||||||
5 | Eetu Suomalainen | 1989 | 27.21 | |||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
6 | Janne Kekkonen | 1989 | 27.52 | |||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
7 | Janne Saraluhta | 1986 | 29.13 | |||||||
Kokkolan Uimaseura | ||||||||||
8 | Jari Mäkäläinen | 1986 | 29.17 | |||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
9 | Kalle Lintula | 1986 | 29.43 | |||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
10 | Mika Palomäki | 1985 | 29.88 | |||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
11 | Petri Koli | 1986 | 39.22 | |||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 | Tulostuspäivämäärä | 26 lokakuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Swimming Jyväskylä | Tulostusaika | 10:36 |