Resultater for Østdanske Årgangsmesterskaber gr. 2
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 18 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Øst Årgang Grp 2, maj 2015 | Udskriftsdato | 30 maj 2015 | |||
Stævne by | Nakskov | Udskriftstidspunkt | 16:48 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Nakskov Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 maj 2015 |
Løb 18, 4X100m Medley Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Herlev Drenge 1 | 2001 | Herlev Svømning | 4:16.37 | ||||||
Nicklas Östman Pedersen | 2002 | 29.56 | 1:00.88 | 1:00.88 | ||||||
Victor Bendix Beiter | 2001 | 34.21 | 1:12.82 | 2:13.70 | ||||||
Laurits Kenskov | 2001 | 31.17 | 1:06.41 | 3:20.11 | ||||||
Felix Lund | 2001 | 26.72 | 56.26 | 4:16.37 | ||||||
2 | Stv 1 Drenge | 2001 | Swim Team Vestsjælland | 4:20.83 | ||||||
Matthias Hansen | 2001 | 32.86 | 1:07.77 | 1:07.77 | ||||||
Marcus Mantzius Mosegaard | 2001 | 31.91 | 1:07.77 | 2:15.54 | ||||||
Jonas Hansen | 2001 | 30.00 | 1:04.12 | 3:19.66 | ||||||
Jonathan Kock Jensen | 2001 | 28.80 | 1:01.17 | 4:20.83 | ||||||
3 | Triton Talent Drenge | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:29.85 | ||||||
Mads Raaby Jensen | 2001 | 31.06 | 1:04.28 | 1:04.28 | ||||||
Gustav Stjernholm | 2002 | 35.08 | 1:15.57 | 2:19.85 | ||||||
Kasper Bonnichsen | 2002 | 32.38 | 1:10.25 | 3:30.10 | ||||||
Magnus Aasberg | 2001 | 28.46 | 59.75 | 4:29.85 | ||||||
4 | Gsc Drenge 1 | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 4:31.15 | ||||||
Alfred August Grubert | 2001 | 31.80 | 1:06.06 | 1:06.06 | ||||||
Christian Crone | 2001 | 34.83 | 1:16.08 | 2:22.14 | ||||||
William Christoffersen | 2001 | 30.09 | 1:06.08 | 3:28.22 | ||||||
Oskar Vårdal | 2001 | 29.08 | 1:02.93 | 4:31.15 | ||||||
5 | Kvik Drenge | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:31.56 | ||||||
Mike Johansen | 2001 | 32.77 | 1:07.54 | 1:07.54 | ||||||
Jonas M. Jørgensen | 2001 | 35.15 | 1:17.32 | 2:24.86 | ||||||
Jakob Strunge Nissen | 2002 | 30.39 | 1:08.44 | 3:33.30 | ||||||
Gustav Sidenius | 2001 | 27.21 | 58.26 | 4:31.56 | ||||||
6 | Ringsted Drenge | 2001 | Ringsted Svømme Klub | 4:32.40 | ||||||
Victor Grandjean | 2001 | 31.74 | 1:04.18 | 1:04.18 | ||||||
Alexander Søgaard | 2002 | 36.92 | 1:20.56 | 2:24.74 | ||||||
Mads Jensen | 2001 | 31.04 | 1:06.60 | 3:31.34 | ||||||
Frederik Møller | 2002 | 28.75 | 1:01.06 | 4:32.40 | ||||||
7 | Gti Drenge 1 | 2001 | GTI | 4:35.33 | ||||||
Mads Enghave | 2002 | 36.05 | 1:14.56 | 1:14.56 | ||||||
Casper Mørkhøj Hartington | 2002 | 36.96 | 1:17.80 | 2:32.36 | ||||||
Hans Mølbak Petersen | 2001 | 27.53 | 1:00.17 | 3:32.53 | ||||||
Benjamin Nørgaard Eriksen | 2002 | 29.38 | 1:02.80 | 4:35.33 | ||||||
8 | Gentofte Drenge 1 | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 4:38.20 | ||||||
Christoffer Weiss | 2002 | 33.04 | 1:08.39 | 1:08.39 | ||||||
Lucas Bruun Strøbek | 2001 | 35.27 | 1:16.31 | 2:24.70 | ||||||
Carl-Emil Lønborg | 2002 | 32.27 | 1:11.44 | 3:36.14 | ||||||
Leo Badaker | 2002 | 28.71 | 1:02.06 | 4:38.20 | ||||||
9 | Sigma Drenge 1 | 2001 | Sigma Swim | 4:40.98 | ||||||
Ulrik Blach Petersen | 2001 | 34.80 | 1:10.05 | 1:10.05 | ||||||
Frederik Røgind | 2001 | 36.87 | 1:18.92 | 2:28.97 | ||||||
Frederik Bornemann | 2001 | 33.20 | 1:11.95 | 3:40.92 | ||||||
Frederik Eg Ibsen | 2002 | 28.33 | 1:00.06 | 4:40.98 | ||||||
10 | Vat-Cph Drenge 2 | 2001 | VAT Copenhagen | 4:41.49 | ||||||
Marcus Munkholm | 2001 | 34.97 | 1:12.11 | 1:12.11 | ||||||
Nikolai Vaabengaard Olsen | 2001 | 37.48 | 1:20.65 | 2:32.76 | ||||||
Tobias Dan Hansen | 2002 | 30.11 | 1:06.26 | 3:39.02 | ||||||
Asbjørn Floor-Bøjden | 2002 | 29.51 | 1:02.47 | 4:41.49 | ||||||
11 | Køge SK | 2001 | Køge Svømmeklub | 4:41.66 | ||||||
Mathias Luplau | 2001 | 33.22 | 1:08.64 | 1:08.64 | ||||||
Daniel Hartkopf | 2001 | 35.54 | 1:18.32 | 2:26.96 | ||||||
Rasmus Danielsen | 2001 | 32.27 | 1:10.71 | 3:37.67 | ||||||
August Ryom | 2002 | 31.43 | 1:03.99 | 4:41.66 | ||||||
12 | Søllerød Boys | 2001 | Søllerød Svømmeklub | 4:41.81 | ||||||
Valdemar Solok | 2001 | 34.96 | 1:11.23 | 1:11.23 | ||||||
Christoffer H. Andersen | 2002 | 36.95 | 1:18.91 | 2:30.14 | ||||||
Christoffer Weiss | 2002 | 33.42 | 1:12.12 | 3:42.26 | ||||||
Mark Viskum | 2001 | 28.55 | 59.55 | 4:41.81 | ||||||
13 | Hørsholm | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 4:43.70 | ||||||
Magnus Bækgaard Andersen | 2001 | 32.84 | 1:07.46 | 1:07.46 | ||||||
Asger Væver Hartvig | 2002 | 37.08 | 1:18.90 | 2:26.36 | ||||||
Martin Vennick Haugbølle | 2001 | 32.46 | 1:11.55 | 3:37.91 | ||||||
Christoffer Hove | 2002 | 31.59 | 1:05.79 | 4:43.70 | ||||||
14 | Hovedstadens Drenge | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 4:46.13 | ||||||
Marcus Skøtt Haslev | 2002 | 34.51 | 1:10.80 | 1:10.80 | ||||||
Mathias Vestergaard | 2001 | 36.06 | 1:16.90 | 2:27.70 | ||||||
Bertram Dreyer Riis | 2002 | 34.35 | 1:14.04 | 3:41.74 | ||||||
Alfred Klarskov | 2002 | 30.74 | 1:04.39 | 4:46.13 | ||||||
15 | Lyngby Drenge 2 | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 4:55.50 | ||||||
Mads Møller Bjørnskov | 2001 | 35.17 | 1:11.92 | 1:11.92 | ||||||
Mikkel Quaade | 2003 | 42.98 | 1:31.24 | 2:43.16 | ||||||
Gustav Fabiansen | 2002 | 32.27 | 1:10.90 | 3:54.06 | ||||||
Emil Kayerød-Rasmussen | 2002 | 29.12 | 1:01.44 | 4:55.50 | ||||||
16 | Frederikssund Drenge | 2001 | Frederikssund Svømmeklub | 4:56.20 | ||||||
Lucas Skovsbo Ota | 2001 | 35.73 | 1:12.60 | 1:12.60 | ||||||
William S. Michaelsen | 2001 | 36.91 | 1:19.35 | 2:31.95 | ||||||
Mads Lind | 2002 | 37.11 | 1:22.24 | 3:54.19 | ||||||
Frederik Brogaard | 2001 | 29.47 | 1:02.01 | 4:56.20 | ||||||
17 | Gentofte Drenge 2 | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 4:56.42 | ||||||
August Becktor | 2001 | 34.44 | 1:10.98 | 1:10.98 | ||||||
Carl Martin Lundin | 2001 | 37.48 | 1:21.71 | 2:32.69 | ||||||
Marcus Dessau | 2002 | 35.15 | 1:20.79 | 3:53.48 | ||||||
Mads Bjørn Andersen | 2001 | 29.66 | 1:02.94 | 4:56.42 | ||||||
18 | Herlev Drenge 2 | 2001 | Herlev Svømning | 4:57.72 | ||||||
Peter Eskjær-Køppen | 2002 | 36.98 | 1:15.11 | 1:15.11 | ||||||
Nicolai Wiuff | 2002 | 39.24 | 1:24.20 | 2:39.31 | ||||||
Carl Peter Vittrup | 2001 | 32.89 | 1:10.95 | 3:50.26 | ||||||
Altin Misimi | 2002 | 31.94 | 1:07.46 | 4:57.72 | ||||||
19 | A6 Drenge | 2001 | A6 | 5:02.82 | ||||||
Frederik Bojesen | 2002 | 36.40 | 1:15.87 | 1:15.87 | ||||||
Oliver Lindgren | 2001 | 37.81 | 1:20.42 | 2:36.29 | ||||||
Morten Østergaard | 2002 | 35.04 | 1:16.31 | 3:52.60 | ||||||
Nicolai Therkelsen | 2003 | 34.02 | 1:10.22 | 5:02.82 | ||||||
20 | Gsc Drenge 2 | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 5:04.81 | ||||||
Jakob Alexander Jensen | 2002 | 36.87 | 1:14.58 | 1:14.58 | ||||||
Oliver Steenberg | 2002 | 40.92 | 1:28.40 | 2:42.98 | ||||||
Jeroen Grimmelikhuijzen | 2002 | 33.92 | 1:15.50 | 3:58.48 | ||||||
Emil Steenberg | 2002 | 32.31 | 1:06.33 | 5:04.81 | ||||||
- | Helsingør Drenge 1 | 2001 | Helsingør Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Jonathan P. Hedager | 2001 | 35.37 | 1:12.32 | 1:12.32 | ||||||
Andreas Eklundh Sørensen | 2001 | 33.61 | 2:26.52 | |||||||
Villads Bomholt Larsen | 2001 | 3:31.53 | ||||||||
- | Lyngby Drenge 1 | 2002 | Lyngby Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Alfred Højberg | 2002 | 33.49 | 1:09.72 | |||||||
- | Sigma Drenge 2 | 2001 | Sigma Swim | DSQ | Tyvstart | |||||
Jannick Hansen | 2001 | 36.85 | 1:15.21 | 1:15.21 | ||||||
Lucas Emil Christensen | 2003 | 2:47.94 | ||||||||
- | Vat-Cph Drenge 1 | 2001 | VAT Copenhagen | DSQ | Tyvstart | |||||
Luccas Dam Brenner | 2001 | 33.04 | 1:07.02 | 1:07.02 | ||||||
Carl Terp Larsen | 2001 | 2:22.12 | ||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 30 maj 2015 |
Licens til Nakskov Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 16:48 |