Resultat för LH-Games 2015
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | LH-Games 2015 | Utskriftsdatum | 26 juni 2015 | |||
Tävlingsort | Landskrona | Utskriftstid | 15:24 | |||
Arrangör | Helsingborg S & Landskrona S | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 26 juni 2015 |
Gren 1, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 17 år och äldre |
Sponsor: HT Emballage |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Emil Möller | 1994 | Helsingborgs Simsällskap | 26.29 | ||||||
2 | Jonatan Wede | 1988 | Simsällskapet Iden | 27.42 | ||||||
3 | Gergö Nagy | 1995 | Ljungby Simsällskap | 27.46 | ||||||
4 | Filip Christensson | 1991 | Landskrona Simsällskap | 27.96 | ||||||
5 | Johan Norén | 1986 | Landskrona Simsällskap | 28.05 | ||||||
6 | Jimmy Lu | 1997 | Simklubben Sydsim | 28.57 | ||||||
7 | Oscar Al-Sudany | 1997 | Ljungby Simsällskap | 29.04 | ||||||
8 | Jacob Hesslevik | 1997 | Helsingborgs Simsällskap | 29.50 | ||||||
9 | Adam Ringdahl | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.83 | ||||||
10 | Måns Tangvald | 1995 | Göteborg Sim | 29.97 | ||||||
11 | Jonas Hagberg | 1988 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.07 | ||||||
12 | Salim Celikovic | 1998 | Landskrona Simsällskap | 30.20 | ||||||
13 | Filip Henriksson | 1998 | Vellinge-Näsets Simklubb | 30.40 | ||||||
14 | Marcus Skog | 1996 | Klippans Simsällskap | 30.55 | ||||||
15 | Johan Nilsson | 1994 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.78 | ||||||
16 | Elias Mårtensson | 1997 | Simklubben Lödde | 30.84 | ||||||
17 | Andreas Nordh | 1991 | Osby Simsällskap | 33.65 | ||||||
- | Erik Nilsson | 1996 | Simklubben Sydsim | DNS | ||||||
- | Simon Pettersson | 1998 | Simklubben Poseidon | DNS | ||||||
- | Victor Schagerlöf | 1998 | Landskrona Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 1, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: HT Emballage |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Teodor Cvijic | 1999 | Simklubben Sydsim | 27.91 | ||||||
2 | Oskar Rasmusson | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 29.11 | ||||||
3 | Elias Kromnow | 1999 | Karlskrona Simsällskap | 29.55 | ||||||
4 | Erik Boos | 1999 | Simklubben Sydsim | 29.85 | ||||||
5 | Eddie Halilovic | 1999 | Simklubben Sydsim | 30.98 | ||||||
6 | Roy Hangård | 1999 | Simklubben Lödde | 31.05 | ||||||
7 | Anders Valdar | 2000 | SK Poseidon Porsgrunn | 31.28 | ||||||
8 | Philip Karlin-Reteike | 1999 | Simklubben Ran | 31.58 | ||||||
9 | Sondre Lea Monslaup | 1999 | Stavanger Sc | 31.65 | ||||||
10 | Elliot Larsson | 2000 | Simklubben Lödde | 31.87 | ||||||
11 | Andreas Lea Monslaup | 1999 | Stavanger Sc | 32.05 | ||||||
12 | Tim Hagerström | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.80 | ||||||
13 | Jonathan Skog | 2000 | Klippans Simsällskap | 32.93 | ||||||
14 | Benjamin Boros | 2000 | Ljungby Simsällskap | 32.99 | ||||||
15 | Tobias Eringstam | 1999 | Karlskrona Simsällskap | 33.04 | ||||||
16 | Rickard Wemlén | 2000 | Simklubben Hajen | 33.20 | ||||||
17 | Tobias Ranevi | 1999 | Simklubben Lödde | 33.57 | ||||||
18 | Casper Aadli | 2000 | Klippans Simsällskap | 35.69 | ||||||
19 | Samuel Schildt | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 36.33 | ||||||
20 | Paul Fevang | 2000 | Stavanger Sc | 37.71 | ||||||
21 | Nicodemos Abraha | 2000 | Simklubben Poseidon | 38.34 | ||||||
22 | Hugo Bjäredal-Hjort | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 40.87 | ||||||
Gren 1, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: HT Emballage |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Henrik Veiberg | 2001 | Lambertseter Svømmeklubb | 29.43 | ||||||
2 | Joar Modigh | 2001 | Simklubben Hajen | 30.15 | ||||||
3 | Lukas Mirsch | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 30.63 | ||||||
4 | Alessio Giambalvo | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 31.38 | ||||||
5 | Oliver Stålbrand | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 31.92 | ||||||
6 | André Philipsson Eriksson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 32.73 | ||||||
7 | Nils Wergeland | 2002 | Simklubben Lödde | 33.27 | ||||||
8 | Dexter Dalsgaard | 2001 | Simklubben Neptun | 33.55 | ||||||
9 | Simon Slettevold | 2002 | Stavanger Sc | 33.89 | ||||||
10 | Kristian Hillesøy Torgers | 2002 | Stavanger Sc | 34.09 | ||||||
10 | Oscar Mogard Linden | 2002 | Simklubben Neptun | 34.09 | ||||||
12 | Magnus Geijer Hovin | 2001 | Stavanger Sc | 34.27 | ||||||
13 | Ian Hangård | 2002 | Simklubben Lödde | 34.55 | ||||||
14 | Sebastian Ajmi | 2001 | Stavanger Sc | 34.60 | ||||||
15 | Arvid Scott | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.83 | ||||||
16 | Benjamin Hajdarpasic | 2002 | Lambertseter Svømmeklubb | 35.07 | ||||||
17 | Douglas Romare | 2001 | Trelleborg Sim | 35.37 | ||||||
18 | Axel Hörestrand | 2002 | Simklubben Poseidon | 35.76 | ||||||
19 | Sebastian Thorsen | 2001 | Stavanger Sc | 35.80 | ||||||
20 | Martin Melinder | 2001 | Väsby Simsällskap | 36.42 | ||||||
21 | Joel Johansson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 36.60 | ||||||
22 | Sondre Eidesen | 2002 | Stavanger Sc | 36.85 | ||||||
23 | Ask Rotvelt Revheim | 2002 | Lambertseter Svømmeklubb | 37.18 | ||||||
24 | Lucas Rennesund | 2002 | SK Poseidon Porsgrunn | 37.36 | ||||||
25 | Simon Nesbö | 2002 | Lørenskog-Rælingen KK | 37.72 | ||||||
26 | Jerlow Lytomt Jacobsen | 2001 | Stavanger Sc | 37.92 | ||||||
27 | Daniel Li | 2002 | Simklubben Poseidon | 38.64 | ||||||
28 | Philip Primetta | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 39.75 | ||||||
29 | Samuel Norlin | 2002 | Umeå Simsällskap | 40.07 | ||||||
30 | Marcus Lundmark | 2002 | Skellefteå Simklubb | 40.55 | ||||||
31 | Alfred Jarvi | 2002 | Simsällskapet Iden | 40.64 | ||||||
32 | Casper Svärd | 2001 | Landskrona Simsällskap | 40.75 | ||||||
33 | Emil Pettersson | 2002 | Simklubben Poseidon | 40.77 | ||||||
34 | Elias Nilsson | 2002 | Karlskrona Simsällskap | 41.93 | ||||||
35 | Linus Hiltonsson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 42.07 | ||||||
36 | Erik Johansson | 2002 | Simklubben Neptun | 42.24 | ||||||
37 | Gabriele Palmqvist | 2002 | Simklubben Neptun | 44.44 | ||||||
38 | Johan Rauer | 2002 | Simklubben Poseidon | 44.79 | ||||||
39 | Adrian Tittelbach | 2001 | Väsby Simsällskap | 45.52 | ||||||
40 | Jonas Stokkebø | 2002 | Stavanger Sc | 46.91 | ||||||
41 | Alfred Thunell | 2002 | Landskrona Simsällskap | 50.99 | ||||||
- | Cesar Lindberg | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Morten Röstin | 2002 | Landskrona Simsällskap | DNS | ||||||
- | Oliver Larsson | 2001 | Landskrona Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 1, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: HT Emballage |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Jacob Söderberg | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 32.35 | ||||||
2 | Elias Kristensen | 2003 | Lambertseter Svømmeklubb | 32.98 | ||||||
3 | Hugo Stenskepp | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 33.03 | ||||||
4 | Sebastien Fouilloux-Iaquinta | 2003 | Lambertseter Svømmeklubb | 33.30 | ||||||
5 | Øyvind Jr. Sigvaldsen | 2004 | Stavanger Sc | 33.83 | ||||||
6 | Troy Kroonder | 2003 | Simklubben Neptun | 34.17 | ||||||
7 | Linus Forsgren | 2003 | Simklubben Triton | 35.08 | ||||||
8 | Erik Sina | 2003 | Stavanger Sc | 35.77 | ||||||
9 | William Lundblad | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 36.49 | ||||||
10 | Viktor Hansson | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 37.19 | ||||||
11 | Yuk Pooi Oscar Lui | 2003 | Lambertseter Svømmeklubb | 37.28 | ||||||
12 | Gustaf Stokholm | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 37.44 | ||||||
13 | Ivan Sivolov | 2003 | Simklubben Poseidon | 37.50 | ||||||
14 | Ludvig Romare | 2004 | Trelleborg Sim | 37.68 | ||||||
15 | Jesper Ring | 2003 | Landskrona Simsällskap | 37.71 | ||||||
16 | Noel Ahlbin | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 38.11 | ||||||
17 | Anthon Huasson | 2004 | Höörs Simsällskap | 38.30 | ||||||
18 | Anton Witzell | 2004 | Simsällskapet Iden | 38.32 | ||||||
19 | Jonathan Fröjd | 2004 | Simklubben Sydsim | 39.09 | ||||||
20 | Axel Wange | 2003 | Simklubben Neptun | 39.20 | ||||||
21 | Stian Alexander Pettersen | 2003 | Stavanger Sc | 39.41 | ||||||
22 | Hampus Erdös | 2003 | Simklubben Lödde | 39.76 | ||||||
23 | David Olofsson | 2004 | Simklubben Triton | 40.13 | ||||||
24 | Lucas Örmon | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 40.46 | ||||||
25 | Alexander Larsson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 40.56 | ||||||
26 | Felix Luthman | 2004 | Umeå Simsällskap | 41.57 | ||||||
27 | Lukas Kjellnäs | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 42.17 | ||||||
28 | Adam Juliusson | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 43.14 | ||||||
29 | Noa Rydén | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 43.80 | ||||||
30 | Julian Rennesund | 2004 | SK Poseidon Porsgrunn | 43.85 | ||||||
31 | Simen Ingebretsen | 2003 | SK Poseidon Porsgrunn | 44.60 | ||||||
32 | Markus Rydgren | 2003 | Landskrona Simsällskap | 44.62 | ||||||
33 | Jonatan Holmquist | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 45.61 | ||||||
34 | Markus Qvarfordh | 2004 | Simklubben Triton | 45.85 | ||||||
35 | Linus Hallgren | 2003 | Umeå Simsällskap | 46.33 | ||||||
36 | Erik Bergman | 2004 | Väsby Simsällskap | 47.25 | ||||||
37 | Vincent Hua | 2004 | Höörs Simsällskap | 47.38 | ||||||
38 | Alan Jovic | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 47.47 | ||||||
39 | Erik Simonsson | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 48.90 | ||||||
40 | Olle Olsson | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 49.59 | ||||||
41 | Viggo Thomsen | 2004 | Landskrona Simsällskap | 50.53 | ||||||
42 | Andreas Johnsson | 2003 | SK Poseidon Porsgrunn | 55.56 | ||||||
43 | Alfred Cato | 2004 | Osby Simsällskap | 59.48 | ||||||
- | Axel Auer | 2003 | Karlskrona Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Leo Gränse | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Nils Tired | 2003 | Simklubben Poseidon | DSQ | ||||||
- | Rasmus Pedersen | 2003 | Landskrona Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Viktor Jonson | 2003 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Gren 1, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 10 år och yngre |
Sponsor: HT Emballage |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Felix Tjärnberg | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 42.97 | ||||||
2 | Olof Larsson | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 43.51 | ||||||
3 | Aron Paulsson | 2006 | Simklubben Lödde | 43.69 | ||||||
4 | Walther Olsson | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 49.99 | ||||||
5 | Benjamin Huasson | 2007 | Höörs Simsällskap | 50.14 | ||||||
6 | Karl Svensson | 2006 | Simklubben Sydsim | 50.44 | ||||||
7 | Theo Djuphammar | 2005 | Simklubben Neptun | 50.56 | ||||||
8 | Aidan Sagadin | 2006 | Ljungby Simsällskap | 55.02 | ||||||
9 | Ted Nilsson | 2006 | Simklubben Lödde | 55.56 | ||||||
10 | Axel Wergeland | 2006 | Simklubben Lödde | 58.71 | ||||||
- | Oscar Bevréus | 2006 | S71 | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 26 juni 2015 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap | Utskriftstid | 15:24 |
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | LH-Games 2015 | Utskriftsdatum | 26 juni 2015 | |||
Tävlingsort | Landskrona | Utskriftstid | 16:03 | |||
Arrangör | Helsingborg S & Landskrona S | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 26 juni 2015 |
Gren 2, 400m Frisim Damer, Finaler 17 år och äldre |
Sponsor: Landskrona Hem |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Johanna Holmberg | 1993 | Simklubben Lödde | 1:08.96 | 2:22.58 | 3:37.75 | 4:51.48 | |||
2 | Biborka Nagy | 1998 | Ljungby Simsällskap | 1:17.83 | 2:46.07 | 4:18.67 | 5:49.58 | |||
3 | Nellie Kronmar | 1997 | Emmaboda Simsällskap | 1:22.61 | 2:54.17 | 4:28.36 | 6:02.50 | |||
Gren 2, 400m Frisim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Landskrona Hem |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Marie Hinna | 2000 | Stavanger Sc | 1:09.16 | 2:23.02 | 3:36.55 | 4:47.97 | |||
2 | Elin Johannesson | 1999 | Simklubben Lödde | 1:07.67 | 2:21.35 | 3:36.20 | 4:48.72 | |||
3 | Ine Marie Andersen | 2000 | SK Poseidon Porsgrunn | 1:09.02 | 2:26.33 | 3:45.06 | 5:02.60 | |||
4 | Hanna Lindahl | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 1:10.26 | 2:27.97 | 3:47.21 | 5:04.37 | |||
5 | Emilia Frederiksen | 2000 | Trelleborg Sim | 1:11.28 | 2:30.11 | 3:48.63 | 5:07.04 | |||
6 | Serena Gravrogk-Linde | 2000 | Simklubben Poseidon | 1:11.32 | 2:30.80 | 3:52.19 | 5:10.38 | |||
7 | Lo Lindeblad | 2000 | Väsby Simsällskap | 1:14.79 | 2:37.07 | 4:01.06 | 5:24.43 | |||
8 | Julia Johnsson | 2000 | Härjedalens Simklubb | 1:20.92 | 2:51.03 | 4:21.18 | 5:48.18 | |||
Gren 2, 400m Frisim Damer, Finaler 14 år och yngre |
Sponsor: Landskrona Hem |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Ida Larsson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:09.23 | 2:26.68 | 3:45.14 | 5:01.42 | |||
2 | Felicity Fridh | 2001 | Simklubben Triton | 1:11.16 | 2:30.22 | 3:50.60 | 5:08.98 | |||
3 | Linn Tufvesson | 2001 | Simklubben Poseidon | 1:11.55 | 2:30.79 | 3:51.74 | 5:10.86 | |||
4 | Isabelle Moreau | 2001 | Landskrona Simsällskap | 1:10.55 | 2:30.01 | 3:51.41 | 5:11.22 | |||
5 | Hedvig Wathne | 2001 | Stavanger Sc | 1:11.46 | 2:32.31 | 3:53.54 | 5:12.12 | |||
6 | Ditte Oredsson | 2003 | Simklubben Poseidon | 1:13.14 | 2:33.30 | 3:54.37 | 5:13.03 | |||
7 | Celine Abrahamsen | 2001 | Stavanger Sc | 1:11.19 | 2:31.11 | 3:52.70 | 5:13.47 | |||
8 | Anne Rødseth | 2001 | Stavanger Sc | 1:13.35 | 2:34.78 | 3:56.66 | 5:14.37 | |||
9 | Andrea Prai | 2001 | Osby Simsällskap | 1:10.86 | 2:31.01 | 3:52.95 | 5:14.77 | |||
10 | Filippa Ehn | 2001 | Simklubben Neptun | 1:13.21 | 2:34.12 | 3:56.01 | 5:15.19 | |||
11 | Felicia Lejox | 2002 | Simklubben Triton | 1:11.59 | 2:31.50 | 3:53.68 | 5:16.62 | |||
12 | Johanne Jørmeland | 2002 | Stavanger Sc | 1:15.87 | 2:36.62 | 3:58.16 | 5:18.03 | |||
13 | Noemi Karlsson | 2001 | Simklubben Poseidon | 1:10.68 | 2:32.09 | 3:55.19 | 5:18.61 | |||
14 | Ebba Jälminger | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 1:13.89 | 2:35.72 | 3:58.96 | 5:20.79 | |||
15 | Annie Johansson | 2002 | Karlshamns Simklubb | 1:13.33 | 2:36.37 | 4:00.20 | 5:22.06 | |||
16 | Vilde Husö Richardsen | 2002 | Lambertseter Svømmeklubb | 1:13.86 | 2:37.51 | 4:01.35 | 5:23.61 | |||
17 | Ester Eilertsson | 2003 | Trelleborg Sim | 1:17.30 | 2:40.03 | 4:02.60 | 5:23.68 | |||
18 | Sara Kjellnäs | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 1:16.82 | 2:40.66 | 4:04.58 | 5:25.69 | |||
19 | Wilma Sjölin | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 1:16.90 | 2:42.79 | 4:07.71 | 5:30.05 | |||
20 | Julia Frederiksen | 2001 | Trelleborg Sim | 1:17.75 | 2:42.57 | 4:06.95 | 5:30.12 | |||
21 | Ingrid Sälg | 2002 | Umeå Simsällskap | 1:18.37 | 2:46.07 | 4:11.31 | 5:30.53 | |||
22 | Lisa Drugge | 2001 | Umeå Simsällskap | 1:18.34 | 2:43.65 | 4:07.95 | 5:30.88 | |||
23 | Ella Gutenwik | 2004 | Simklubben Hajen | 1:18.99 | 2:44.15 | 4:09.83 | 5:31.10 | |||
24 | Ida Björkdahl | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:14.59 | 2:41.66 | 4:07.79 | 5:31.31 | |||
25 | Kajsa Berglind | 2001 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:16.71 | 2:42.94 | 4:09.22 | 5:32.72 | |||
26 | Amanda Bekkewold | 2001 | Simklubben Neptun | 1:16.49 | 2:42.35 | 4:10.06 | 5:33.35 | |||
27 | Julise Llupa | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 1:18.11 | 2:43.35 | 4:10.63 | 5:34.55 | |||
28 | Disa Gladher | 2002 | Karlskrona Simsällskap | 1:18.11 | 3:29.22 | 4:12.46 | 5:36.19 | |||
29 | Telma Maltesjö | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 1:19.52 | 2:45.78 | 4:12.44 | 5:37.56 | |||
30 | Mollie Morfelt | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:19.33 | 2:46.26 | 4:13.24 | 5:40.56 | |||
31 | Ellinor Ahlgren | 2001 | Simklubben Hajen | 1:18.74 | 2:48.04 | 4:15.72 | 5:43.35 | |||
32 | Nina Nolén | 2002 | Simklubben Triton | 1:20.56 | 2:48.81 | 4:17.26 | 5:44.33 | |||
33 | Emilia Cokalic | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 1:19.31 | 2:47.72 | 4:17.53 | 5:46.78 | |||
34 | Lisa Andersson | 2001 | Emmaboda Simsällskap | 1:20.53 | 2:53.36 | 4:26.56 | 5:54.56 | |||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 26 juni 2015 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap | Utskriftstid | 16:03 |
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | LH-Games 2015 | Utskriftsdatum | 26 juni 2015 | |||
Tävlingsort | Landskrona | Utskriftstid | 16:12 | |||
Arrangör | Helsingborg S & Landskrona S | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 26 juni 2015 |
Gren 3, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 17 år och äldre |
Sponsor: Team Sportia |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Ali Hariri | 1996 | Simklubben Ran | 34.22 | 1:10.67 | 1:49.97 | 2:29.13 | |||
2 | Andreas Nordh | 1991 | Osby Simsällskap | 38.53 | 1:19.27 | 2:03.52 | 2:43.58 | |||
Gren 3, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Team Sportia |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Oskar Rasmusson | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 35.30 | 1:13.58 | 1:53.63 | 2:31.90 | |||
2 | Marcus Karlin-Reteike | 1999 | Simklubben Ran | 36.95 | 1:16.37 | 1:59.04 | 2:40.29 | |||
3 | Filip Orre Sandström | 1999 | Umeå Simsällskap | 38.28 | 1:18.89 | 2:01.42 | 2:42.58 | |||
4 | Elliot Larsson | 2000 | Simklubben Lödde | 38.60 | 1:19.45 | 2:03.80 | 2:46.25 | |||
Gren 3, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 14 år och yngre |
Sponsor: Team Sportia |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Henrik Veiberg | 2001 | Lambertseter Svømmeklubb | 34.81 | 1:12.20 | 1:50.71 | 2:27.15 | |||
2 | Nils Wergeland | 2002 | Simklubben Lödde | 37.70 | 1:18.52 | 2:00.85 | 2:40.76 | |||
3 | Tim Brinkhagen | 2001 | Simklubben Lödde | 39.52 | 1:20.19 | 2:01.56 | 2:41.48 | |||
4 | Sebastien Fouilloux-Iaquinta | 2003 | Lambertseter Svømmeklubb | 39.16 | 1:20.71 | 2:04.61 | 2:46.69 | |||
5 | Bo Beckman | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 38.91 | 1:21.85 | 2:05.81 | 2:47.80 | |||
6 | Stian Alexander Pettersen | 2003 | Stavanger Sc | 39.52 | 1:23.06 | 2:07.73 | 2:50.63 | |||
7 | Oscar Mogard Linden | 2002 | Simklubben Neptun | 41.69 | 1:26.94 | 2:14.72 | 2:57.79 | |||
8 | Jonathan Seanderdahl | 2002 | Simklubben Sydsim | 43.33 | 1:28.48 | 2:16.38 | 3:02.02 | |||
9 | Yuk Pooi Oscar Lui | 2003 | Lambertseter Svømmeklubb | 42.47 | 1:30.05 | 2:19.39 | 3:03.13 | |||
10 | Samuel Norlin | 2002 | Umeå Simsällskap | 43.33 | 1:31.70 | 2:21.52 | 3:07.85 | |||
11 | Felix Luthman | 2004 | Umeå Simsällskap | 46.97 | 1:37.10 | 2:28.82 | 3:17.20 | |||
12 | Elias Nilsson | 2002 | Karlskrona Simsällskap | 44.20 | 1:34.38 | 2:27.24 | 3:17.79 | |||
13 | Simen Ingebretsen | 2003 | SK Poseidon Porsgrunn | 48.16 | 1:39.50 | 2:33.69 | 3:24.73 | |||
14 | Linus Hallgren | 2003 | Umeå Simsällskap | 50.69 | 1:44.99 | 2:40.00 | 3:30.87 | |||
- | Erik Sina | 2003 | Stavanger Sc | DNS | ||||||
- | Emil Wiberg | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Magnus Lindström | 2004 | Skellefteå Simklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 26 juni 2015 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap | Utskriftstid | 16:12 |
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | LH-Games 2015 | Utskriftsdatum | 26 juni 2015 | |||
Tävlingsort | Landskrona | Utskriftstid | 16:40 | |||
Arrangör | Helsingborg S & Landskrona S | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 26 juni 2015 |
Gren 4, 100m Ryggsim Damer, Finaler 17 år och äldre |
Sponsor: Petör |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Li Björner Oh | 1998 | Simklubben Hajen | 37.62 | 1:17.74 | |||||
2 | Sanna Westerberg | 1998 | Karlskrona Simsällskap | 36.82 | 1:18.06 | |||||
3 | Hanna Erléus | 1997 | Karlshamns Simklubb | 37.55 | 1:18.38 | |||||
4 | Nathalie Lindh | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 38.68 | 1:22.22 | |||||
5 | Yara Waked | 1998 | Karlskrona Simsällskap | 40.94 | 1:23.15 | |||||
6 | Synnøve Døskeland | 1998 | Stavanger Sc | 40.02 | 1:24.00 | |||||
Gren 4, 100m Ryggsim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Petör |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Elin Rundblad | 1999 | Landskrona Simsällskap | 34.05 | 1:11.26 | |||||
2 | Emma Persson | 1999 | Simklubben Lödde | 35.30 | 1:13.06 | |||||
3 | Thea Lindström | 2000 | Simklubben Triton | 38.08 | 1:16.86 | |||||
4 | Ine Marie Andersen | 2000 | SK Poseidon Porsgrunn | 39.04 | 1:18.58 | |||||
5 | Filippa Fridh | 1999 | Simklubben Triton | 38.78 | 1:19.02 | |||||
6 | Marie Hinna | 2000 | Stavanger Sc | 39.37 | 1:19.55 | |||||
7 | Emilia Frederiksen | 2000 | Trelleborg Sim | 40.06 | 1:19.72 | |||||
8 | Tessa Francisca Janssen | 1999 | Stavanger Sc | 39.06 | 1:20.10 | |||||
9 | Cornelia Forsgren | 2000 | Simklubben Triton | 39.14 | 1:20.62 | |||||
10 | Vickie Berg | 2000 | Simklubben Ran | 40.91 | 1:22.92 | |||||
11 | Malin Svensson | 1999 | Simklubben Hajen | 40.69 | 1:23.90 | |||||
12 | Lisa Trangmyr | 2000 | Lambertseter Svømmeklubb | 41.42 | 1:24.73 | |||||
13 | Melinda Andersson | 2000 | Landskrona Simsällskap | 41.94 | 1:25.28 | |||||
14 | Lo Lindeblad | 2000 | Väsby Simsällskap | 41.67 | 1:25.51 | |||||
15 | Serena Gravrogk-Linde | 2000 | Simklubben Poseidon | 42.29 | 1:26.17 | |||||
16 | Belinda Vedlugaite | 2000 | Klippans Simsällskap | 42.63 | 1:26.23 | |||||
17 | Tilda Vesterlund Kocsis | 1999 | Simklubben Sydsim | 42.26 | 1:26.75 | |||||
18 | Julia Johnsson | 2000 | Härjedalens Simklubb | 44.55 | 1:29.80 | |||||
19 | Margrete Johnsson | 1999 | SK Poseidon Porsgrunn | 44.07 | 1:29.87 | |||||
20 | Elina Mattsson | 1999 | SK Poseidon Porsgrunn | 44.84 | 1:33.04 | |||||
Gren 4, 100m Ryggsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Petör |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Amanda Björkman | 2001 | Simklubben Poseidon | 37.23 | 1:15.16 | |||||
2 | Natalie Almasi | 2001 | Simklubben Sydsim | 37.15 | 1:15.90 | |||||
3 | Helene Victoria Rosså | 2001 | Stavanger Sc | 37.20 | 1:16.82 | |||||
4 | Lovisa Vesterlund Kocsis | 2002 | Simklubben Sydsim | 37.94 | 1:17.71 | |||||
5 | Matilda Pfeiff | 2001 | Väsby Simsällskap | 37.91 | 1:17.92 | |||||
6 | Elise Christine Romundset | 2002 | Lambertseter Svømmeklubb | 38.97 | 1:17.97 | |||||
7 | Andrea Helmersen | 2001 | Lambertseter Svømmeklubb | 37.70 | 1:19.05 | |||||
8 | Edle Irene Vidnes | 2001 | SK Poseidon Porsgrunn | 39.22 | 1:19.31 | |||||
9 | Sara Sällberg | 2001 | Simklubben Lödde | 38.74 | 1:19.34 | |||||
10 | Anna Frisk Garcia | 2002 | Väsby Simsällskap | 39.37 | 1:20.03 | |||||
11 | Linnea Lindgren | 2001 | Väsby Simsällskap | 39.26 | 1:20.20 | |||||
12 | Isabelle Nordlinder | 2001 | Simklubben Neptun | 38.79 | 1:20.77 | |||||
13 | Andrea Prai | 2001 | Osby Simsällskap | 40.25 | 1:20.87 | |||||
14 | Agnes Cato | 2001 | Osby Simsällskap | 38.03 | 1:20.93 | |||||
15 | Vilde Husö Richardsen | 2002 | Lambertseter Svømmeklubb | 40.38 | 1:22.12 | |||||
16 | Ebba Jälminger | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 40.98 | 1:22.78 | |||||
17 | Linn Tufvesson | 2001 | Simklubben Poseidon | 41.37 | 1:22.95 | |||||
18 | Felicia Lejox | 2002 | Simklubben Triton | 41.11 | 1:23.45 | |||||
19 | Nellie Briskog | 2001 | Karlshamns Simklubb | 41.14 | 1:23.69 | |||||
20 | Elsa Assarsson | 2001 | Landskrona Simsällskap | 41.42 | 1:24.06 | |||||
21 | Vanessa Hübinette | 2001 | Väsby Simsällskap | 41.01 | 1:24.43 | |||||
22 | Anne Rødseth | 2001 | Stavanger Sc | 41.29 | 1:24.62 | |||||
23 | Sara Kjellnäs | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 40.77 | 1:24.73 | |||||
24 | Emilia Eek | 2001 | Simklubben Sydsim | 40.36 | 1:24.94 | |||||
25 | Ellen Rosdahl | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 42.18 | 1:25.14 | |||||
26 | Tuva Orre Sandström | 2001 | Umeå Simsällskap | 41.59 | 1:25.61 | |||||
27 | Amanda Önnestam | 2001 | Simklubben Lödde | 42.46 | 1:26.04 | |||||
28 | Hjördis Köhler | 2001 | Simklubben Neptun | 41.37 | 1:26.07 | |||||
28 | Ida Björkdahl | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 41.37 | 1:26.07 | |||||
30 | Tove Lindén | 2002 | Karlskrona Simsällskap | 42.84 | 1:26.44 | |||||
31 | Sofia Juliusson | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 42.41 | 1:27.57 | |||||
32 | Leah Sagadin | 2002 | Ljungby Simsällskap | 43.24 | 1:28.11 | |||||
33 | Tuva Sandström | 2001 | Umeå Simsällskap | 42.65 | 1:28.40 | |||||
34 | Celine Abrahamsen | 2001 | Stavanger Sc | 43.09 | 1:28.81 | |||||
35 | Lisa Drugge | 2001 | Umeå Simsällskap | 43.30 | 1:29.19 | |||||
36 | Sonja Boos | 2001 | Simklubben Sydsim | 42.93 | 1:29.63 | |||||
37 | Emilia Cokalic | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 44.24 | 1:30.07 | |||||
38 | Julia Frederiksen | 2001 | Trelleborg Sim | 46.60 | 1:34.77 | |||||
- | Emma Cerutti | 2002 | Simklubben Sydsim | DNS | ||||||
- | Olivia Skog | 2002 | Simklubben Lödde | DNS | ||||||
- | Sara Cecilie Leite | 2001 | Lambertseter Svømmeklubb | DNS | ||||||
Gren 4, 100m Ryggsim Damer, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: Petör |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Roya Tittelbach | 2003 | Väsby Simsällskap | 39.16 | 1:20.15 | |||||
2 | Alicia Johansson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 40.07 | 1:20.65 | |||||
3 | Emilia Nordén | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 41.76 | 1:22.26 | |||||
4 | Elsa Bitzén | 2003 | Simklubben Hajen | 40.81 | 1:22.48 | |||||
5 | Mollie Morfelt | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 40.38 | 1:22.84 | |||||
6 | Alice Persson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 40.78 | 1:23.60 | |||||
7 | Tyra Littorin | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 41.69 | 1:24.77 | |||||
8 | Freja Nordeman | 2003 | Simklubben Neptun | 40.93 | 1:24.82 | |||||
9 | Angelina Agrell | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 41.47 | 1:25.15 | |||||
10 | Linnéa Lindh | 2003 | Landskrona Simsällskap | 41.59 | 1:25.21 | |||||
11 | Beatrice Pap | 2003 | Ljungby Simsällskap | 41.39 | 1:25.23 | |||||
12 | Elin Bergman | 2003 | Väsby Simsällskap | 43.06 | 1:25.60 | |||||
13 | Kari Lærdal | 2003 | Stavanger Sc | 42.84 | 1:26.37 | |||||
14 | Tove Pettersson | 2004 | Väsby Simsällskap | 42.12 | 1:26.42 | |||||
15 | Hanna P Kinberg | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 42.40 | 1:26.44 | |||||
16 | Wilma Rundblad | 2003 | Landskrona Simsällskap | 42.35 | 1:26.54 | |||||
17 | Hedda Wallberg | 2003 | Simklubben Neptun | 43.81 | 1:28.28 | |||||
18 | Karla Stjepanetic | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 43.84 | 1:28.29 | |||||
19 | Oliwia Kantecki | 2003 | Väsby Simsällskap | 42.58 | 1:28.81 | |||||
20 | Vendela Hillström | 2003 | Simklubben Neptun | 43.37 | 1:29.17 | |||||
21 | Elsa Djuphammar | 2003 | Simklubben Neptun | 44.98 | 1:30.06 | |||||
22 | Hanne Husby | 2004 | Simklubben Lödde | 43.00 | 1:30.42 | |||||
23 | Klara Rödin | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 45.08 | 1:30.65 | |||||
24 | Via Bekkevik | 2003 | SK Poseidon Porsgrunn | 45.53 | 1:31.29 | |||||
25 | Amanda Takala | 2004 | Väsby Simsällskap | 43.20 | 1:31.44 | |||||
26 | Ella Gutenwik | 2004 | Simklubben Hajen | 45.91 | 1:32.07 | |||||
27 | Isabel Smideberg | 2004 | Simklubben Lödde | 45.69 | 1:32.10 | |||||
28 | Lovisa Edman | 2003 | Simklubben Neptun | 44.98 | 1:32.22 | |||||
29 | Bianca Jarbsjö | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 46.72 | 1:34.78 | |||||
30 | Elin Kronkvist | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 46.61 | 1:35.27 | |||||
31 | Angelica Böhme | 2003 | Simsällskapet Iden | 47.87 | 1:37.05 | |||||
32 | Lova Gottberg | 2003 | Simklubben Neptun | 48.90 | 1:37.08 | |||||
33 | Betiel Embaie | 2003 | Emmaboda Simsällskap | 47.34 | 1:37.95 | |||||
34 | Mathea Slettevold | 2003 | Stavanger Sc | 54.12 | 1:52.16 | |||||
- | Elin Grähs | 2004 | Simklubben Neptun | DNS | ||||||
- | Filippa Dihle | 2003 | Simklubben Lödde | DNS | ||||||
- | Gabriella Wivsätter | 2003 | Simklubben Sydsim | DNS | ||||||
- | Johanna Melin | 2003 | Simklubben Sydsim | DNS | ||||||
Gren 4, 100m Ryggsim Damer, Finaler 10 år och yngre |
Sponsor: Petör |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Moa Nyblom | 2005 | Väsby Simsällskap | 47.49 | 1:37.16 | |||||
2 | Siri Lindén | 2005 | Karlskrona Simsällskap | 49.03 | 1:42.07 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 26 juni 2015 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap | Utskriftstid | 16:40 |
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | LH-Games 2015 | Utskriftsdatum | 26 juni 2015 | |||
Tävlingsort | Landskrona | Utskriftstid | 17:10 | |||
Arrangör | Helsingborg S & Landskrona S | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 26 juni 2015 |
Gren 5, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 17 år och äldre |
Sponsor: HT Emballage |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jacob Hesslevik | 1997 | Helsingborgs Simsällskap | 33.93 | 1:12.10 | |||||
2 | Jonatan Wede | 1988 | Simsällskapet Iden | 34.38 | 1:14.52 | |||||
3 | Alexander Ström | 1998 | Karlskrona Simsällskap | 35.47 | 1:16.71 | |||||
4 | Filip Henriksson | 1998 | Vellinge-Näsets Simklubb | 35.49 | 1:16.93 | |||||
5 | Hugo Gustafsson | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 36.49 | 1:18.41 | |||||
6 | Daniel Olsson-Shirazi | 1997 | Simklubben Ran | 38.73 | 1:21.92 | |||||
7 | Oscar Al-Sudany | 1997 | Ljungby Simsällskap | 37.79 | 1:24.72 | |||||
8 | Andreas Nordh | 1991 | Osby Simsällskap | 42.21 | 1:33.26 | |||||
Gren 5, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: HT Emballage |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Elias Kromnow | 1999 | Karlskrona Simsällskap | 33.27 | 1:12.19 | |||||
2 | Tim Petersson | 1999 | Landskrona Simsällskap | 34.24 | 1:12.35 | |||||
3 | Erik Boos | 1999 | Simklubben Sydsim | 36.07 | 1:16.96 | |||||
4 | Jonathan Skog | 2000 | Klippans Simsällskap | 35.64 | 1:17.77 | |||||
5 | Andreas Edman | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 36.50 | 1:18.19 | |||||
6 | Roy Hangård | 1999 | Simklubben Lödde | 39.34 | 1:22.19 | |||||
7 | Tobias Eringstam | 1999 | Karlskrona Simsällskap | 37.68 | 1:23.88 | |||||
8 | Andreas Lea Monslaup | 1999 | Stavanger Sc | 39.76 | 1:24.18 | |||||
9 | Benjamin Boros | 2000 | Ljungby Simsällskap | 39.68 | 1:25.53 | |||||
10 | Anders Valdar | 2000 | SK Poseidon Porsgrunn | 41.11 | 1:25.88 | |||||
11 | Melvin Sihlén | 2000 | Simklubben Sydsim | 42.58 | 1:31.75 | |||||
12 | Samuel Schildt | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 44.50 | 1:34.06 | |||||
13 | Filip Orre Sandström | 1999 | Umeå Simsällskap | 44.27 | 1:34.41 | |||||
14 | Nicodemos Abraha | 2000 | Simklubben Poseidon | 43.58 | 1:35.66 | |||||
15 | Casper Aadli | 2000 | Klippans Simsällskap | 45.85 | 1:38.42 | |||||
- | Rickard Wemlén | 2000 | Simklubben Hajen | DSQ | ||||||
- | Tim Hagerström | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Gren 5, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: HT Emballage |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Carl Gerstenfeld | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 37.70 | 1:19.32 | |||||
2 | Sebastian Thorsen | 2001 | Stavanger Sc | 37.87 | 1:20.18 | |||||
3 | Sebastian Ajmi | 2001 | Stavanger Sc | 39.10 | 1:20.40 | |||||
4 | Eric Hansson | 2002 | Väsby Simsällskap | 38.01 | 1:21.62 | |||||
5 | Simon Slettevold | 2002 | Stavanger Sc | 38.90 | 1:22.20 | |||||
6 | Lukas Mirsch | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 39.73 | 1:24.00 | |||||
7 | Kristian Hillesøy Torgers | 2002 | Stavanger Sc | 39.96 | 1:25.02 | |||||
8 | Tim Brinkhagen | 2001 | Simklubben Lödde | 39.48 | 1:26.01 | |||||
9 | Oliver Stålbrand | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 41.20 | 1:26.10 | |||||
10 | Nils Wergeland | 2002 | Simklubben Lödde | 41.44 | 1:27.32 | |||||
11 | Douglas Romare | 2001 | Trelleborg Sim | 42.72 | 1:28.59 | |||||
12 | Benjamin Hajdarpasic | 2002 | Lambertseter Svømmeklubb | 42.65 | 1:29.03 | |||||
13 | Dexter Dalsgaard | 2001 | Simklubben Neptun | 43.24 | 1:31.07 | |||||
14 | Martin Melinder | 2001 | Väsby Simsällskap | 44.15 | 1:33.12 | |||||
15 | Philip Primetta | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 45.81 | 1:34.70 | |||||
16 | Casper Svärd | 2001 | Landskrona Simsällskap | 45.06 | 1:34.92 | |||||
17 | Alfred Jarvi | 2002 | Simsällskapet Iden | 45.49 | 1:35.25 | |||||
18 | Axel Hörestrand | 2002 | Simklubben Poseidon | 45.07 | 1:35.62 | |||||
19 | Christopher Lindholm | 2002 | Väsby Simsällskap | 46.27 | 1:36.04 | |||||
20 | Jonathan Seanderdahl | 2002 | Simklubben Sydsim | 45.17 | 1:36.52 | |||||
21 | Sondre Eidesen | 2002 | Stavanger Sc | 45.69 | 1:36.77 | |||||
22 | Jerlow Lytomt Jacobsen | 2001 | Stavanger Sc | 46.61 | 1:38.17 | |||||
23 | Joakim Granath | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 45.44 | 1:39.69 | |||||
24 | Lucas Rennesund | 2002 | SK Poseidon Porsgrunn | 49.07 | 1:40.60 | |||||
25 | Linus Hiltonsson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 45.88 | 1:41.22 | |||||
26 | Emil Pettersson | 2002 | Simklubben Poseidon | 48.78 | 1:41.38 | |||||
27 | Erik Johansson | 2002 | Simklubben Neptun | 48.81 | 1:41.46 | |||||
28 | Oliwer Budak | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 48.47 | 1:41.55 | |||||
29 | Jonas Stokkebø | 2002 | Stavanger Sc | 48.63 | 1:42.49 | |||||
30 | Ask Rotvelt Revheim | 2002 | Lambertseter Svømmeklubb | 50.14 | 1:44.73 | |||||
31 | Johan Rauer | 2002 | Simklubben Poseidon | 49.75 | 1:45.45 | |||||
32 | Alfred Thunell | 2002 | Landskrona Simsällskap | 50.75 | 1:46.79 | |||||
33 | Kim Johansson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 51.91 | 1:47.48 | |||||
34 | Adrian Tittelbach | 2001 | Väsby Simsällskap | 53.79 | 1:52.54 | |||||
- | Cesar Lindberg | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Jens Christiansen | 2001 | Simklubben Sydsim | DNS | ||||||
- | Gabriele Palmqvist | 2002 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Samuel Norlin | 2002 | Umeå Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Simon Ghidini | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Gren 5, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: HT Emballage |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Linus Forsgren | 2003 | Simklubben Triton | 42.37 | 1:28.30 | |||||
2 | Jonatan Holmquist | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 42.42 | 1:30.44 | |||||
3 | Elias Kristensen | 2003 | Lambertseter Svømmeklubb | 43.38 | 1:30.50 | |||||
4 | Axel Auer | 2003 | Karlskrona Simsällskap | 42.45 | 1:30.59 | |||||
5 | Felix Luthman | 2004 | Umeå Simsällskap | 44.41 | 1:33.08 | |||||
6 | Anthon Huasson | 2004 | Höörs Simsällskap | 45.05 | 1:34.68 | |||||
7 | Viktor Hansson | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 45.71 | 1:36.66 | |||||
8 | Troy Kroonder | 2003 | Simklubben Neptun | 47.48 | 1:39.32 | |||||
9 | Hampus Erdös | 2003 | Simklubben Lödde | 46.74 | 1:39.56 | |||||
10 | Viktor Jonson | 2003 | Simklubben Neptun | 47.81 | 1:39.88 | |||||
11 | Markus Qvarfordh | 2004 | Simklubben Triton | 47.99 | 1:41.37 | |||||
12 | Lukas Kjellnäs | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 48.60 | 1:42.94 | |||||
13 | Alexander Larsson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 48.24 | 1:43.15 | |||||
14 | Ivan Sivolov | 2003 | Simklubben Poseidon | 49.81 | 1:43.35 | |||||
15 | Viggo Thomsen | 2004 | Landskrona Simsällskap | 49.45 | 1:43.41 | |||||
16 | Oliver Kock | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 50.61 | 1:44.11 | |||||
17 | Ludvig Romare | 2004 | Trelleborg Sim | 51.42 | 1:44.45 | |||||
18 | Gustaf Stokholm | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 49.17 | 1:44.55 | |||||
19 | Rasmus Pedersen | 2003 | Landskrona Simsällskap | 50.16 | 1:44.76 | |||||
20 | Alan Jovic | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 51.66 | 1:46.28 | |||||
21 | Kasper Nygren | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 52.94 | 1:47.16 | |||||
22 | Linus Hallgren | 2003 | Umeå Simsällskap | 51.68 | 1:47.32 | |||||
23 | Leo Gränse | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 52.25 | 1:47.87 | |||||
24 | Vincent Hua | 2004 | Höörs Simsällskap | 51.75 | 1:47.91 | |||||
25 | Adam Juliusson | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 51.50 | 1:48.13 | |||||
26 | Noa Rydén | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 51.98 | 1:49.11 | |||||
27 | Love Offrell | 2004 | Simklubben Sydsim | 54.99 | 1:52.49 | |||||
28 | Andreas Johnsson | 2003 | SK Poseidon Porsgrunn | 54.68 | 1:52.52 | |||||
29 | Simen Ingebretsen | 2003 | SK Poseidon Porsgrunn | 56.36 | 1:53.41 | |||||
30 | Alfred Cato | 2004 | Osby Simsällskap | 56.61 | 1:55.86 | |||||
31 | Erik Bergman | 2004 | Väsby Simsällskap | 56.84 | 1:56.52 | |||||
32 | Theo Ceplitis | 2004 | Simklubben Triton | 57.07 | 1:59.06 | |||||
- | Axel Wange | 2003 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Gren 5, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 10 år och yngre |
Sponsor: HT Emballage |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Theo Djuphammar | 2005 | Simklubben Neptun | 51.38 | 1:49.28 | |||||
2 | Aron Paulsson | 2006 | Simklubben Lödde | 53.56 | 1:51.63 | |||||
3 | Benjamin Huasson | 2007 | Höörs Simsällskap | 56.38 | 1:53.39 | |||||
4 | Axel Wergeland | 2006 | Simklubben Lödde | 56.08 | 1:54.06 | |||||
- | Oscar Bevréus | 2006 | S71 | DNS | ||||||
- | Karl Svensson | 2006 | Simklubben Sydsim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 26 juni 2015 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap | Utskriftstid | 17:10 |
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | LH-Games 2015 | Utskriftsdatum | 26 juni 2015 | |||
Tävlingsort | Landskrona | Utskriftstid | 17:45 | |||
Arrangör | Helsingborg S & Landskrona S | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 26 juni 2015 |
Gren 6, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Genarps Lådfabrik |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
- | Tessa Francisca Janssen | 1999 | Stavanger Sc | DNS | ||||||
Gren 6, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 14 år och yngre |
Sponsor: Genarps Lådfabrik |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Lucie Ghanem | 2002 | Ystads Simsällskap | 37.22 | 1:18.85 | 2:02.94 | 2:46.83 | |||
2 | Agnes Cato | 2001 | Osby Simsällskap | 37.02 | 1:20.00 | 2:06.70 | 2:50.85 | |||
3 | Amanda Bekkewold | 2001 | Simklubben Neptun | 39.04 | 1:23.33 | 2:08.85 | 2:53.67 | |||
4 | Filippa Ehn | 2001 | Simklubben Neptun | 39.16 | 1:25.50 | 2:16.23 | 3:05.08 | |||
5 | Viktoia Røyland | 2002 | Stavanger Sc | 39.67 | 1:26.18 | 2:18.83 | 3:07.54 | |||
6 | Rebekka Valvik Christiansen | 2001 | Lambertseter Svømmeklubb | 37.71 | 1:22.71 | 2:14.31 | 3:09.03 | |||
7 | Kristine Johnsson | 2001 | SK Poseidon Porsgrunn | 38.53 | 1:25.08 | 2:18.03 | 3:12.01 | |||
8 | Elsa Assarsson | 2001 | Landskrona Simsällskap | 44.51 | 1:35.00 | 2:26.88 | 3:19.31 | |||
9 | Jennifer Nyblom | 2003 | Väsby Simsällskap | 41.97 | 1:32.07 | 2:27.74 | 3:21.45 | |||
10 | Aud Sofie Danielsen | 2002 | Stavanger Sc | 45.53 | 1:40.53 | 2:40.07 | 3:34.43 | |||
11 | Emelie Lindström | 2003 | Väsby Simsällskap | 44.66 | 1:38.85 | 2:38.07 | 3:35.58 | |||
12 | Amanda Önnestam | 2001 | Simklubben Lödde | 44.74 | 1:39.87 | 2:41.82 | 3:41.60 | |||
13 | Malin Frøiland Pettersen | 2003 | Stavanger Sc | 43.68 | 1:38.78 | 2:40.47 | 3:42.09 | |||
14 | Polina Zhirkova | 2004 | Umeå Simsällskap | 50.04 | 1:48.84 | 2:55.11 | 3:59.07 | |||
- | Carolina Åsberg | 2002 | Simklubben Lödde | DNS | ||||||
- | Ellinor Forsgren | 2001 | Simklubben Triton | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 26 juni 2015 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap | Utskriftstid | 17:45 |
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | LH-Games 2015 | Utskriftsdatum | 26 juni 2015 | |||
Tävlingsort | Landskrona | Utskriftstid | 18:16 | |||
Arrangör | Helsingborg S & Landskrona S | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 26 juni 2015 |
Gren 7, 200m Frisim Herrar, Finaler 17 år och äldre |
Sponsor: Butik Maria |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Emil Möller | 1994 | Helsingborgs Simsällskap | 27.99 | 57.82 | 1:29.01 | 2:00.02 | |||
2 | Daniel Olsson-Shirazi | 1997 | Simklubben Ran | 29.09 | 1:01.20 | 1:35.62 | 2:08.77 | |||
3 | Ali Hariri | 1996 | Simklubben Ran | 28.73 | 1:01.05 | 1:35.36 | 2:09.80 | |||
4 | Johan Nilsson | 1994 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.51 | 1:05.27 | 1:41.00 | 2:16.08 | |||
5 | Alexander Ström | 1998 | Karlskrona Simsällskap | 30.67 | 1:44.17 | 1:44.17 | 2:22.12 | |||
6 | Oscar Al-Sudany | 1997 | Ljungby Simsällskap | 30.30 | 1:07.95 | 1:49.87 | 2:31.60 | |||
- | Simon Pettersson | 1998 | Simklubben Poseidon | DNS | ||||||
Gren 7, 200m Frisim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Butik Maria |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Sondre Lea Monslaup | 1999 | Stavanger Sc | 30.03 | 1:03.91 | 1:38.85 | 2:13.14 | |||
2 | Anders Valdar | 2000 | SK Poseidon Porsgrunn | 30.11 | 1:04.17 | 1:39.47 | 2:13.23 | |||
3 | Tim Hagerström | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.65 | 1:04.64 | 1:41.16 | 2:17.64 | |||
4 | Philip Karlin-Reteike | 1999 | Simklubben Ran | 31.67 | 1:05.51 | 1:41.68 | 2:18.29 | |||
5 | Hans Gustafsson | 2000 | Älmhults Simsällskap | 31.16 | 1:06.09 | 1:42.56 | 2:18.46 | |||
6 | Tobias Ranevi | 1999 | Simklubben Lödde | 32.30 | 1:08.13 | 1:46.28 | 2:23.34 | |||
7 | Marcus Karlin-Reteike | 1999 | Simklubben Ran | 32.37 | 1:10.13 | 1:49.80 | 2:28.45 | |||
8 | Paul Fevang | 2000 | Stavanger Sc | 34.17 | 1:12.18 | 1:50.45 | 2:29.30 | |||
9 | Melvin Sihlén | 2000 | Simklubben Sydsim | 34.00 | 1:12.44 | 1:54.01 | 2:38.93 | |||
- | Filip Orre Sandström | 1999 | Umeå Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 7, 200m Frisim Herrar, Finaler 14 år och yngre |
Sponsor: Butik Maria |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Joar Modigh | 2001 | Simklubben Hajen | 32.04 | 1:06.89 | 1:43.20 | 2:17.84 | |||
2 | André Philipsson Eriksson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 32.06 | 1:07.07 | 1:43.29 | 2:18.41 | |||
3 | Magnus Geijer Hovin | 2001 | Stavanger Sc | 31.58 | 1:06.59 | 1:43.37 | 2:19.37 | |||
4 | Lukas Mirsch | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 31.73 | 1:06.54 | 1:44.74 | 2:19.45 | |||
5 | Simon Nesbö | 2002 | Lørenskog-Rælingen KK | 33.68 | 1:10.48 | 1:47.46 | 2:22.59 | |||
6 | Simon Slettevold | 2002 | Stavanger Sc | 32.77 | 1:09.34 | 1:46.37 | 2:22.70 | |||
7 | Eric Hansson | 2002 | Väsby Simsällskap | 32.51 | 1:09.28 | 1:48.89 | 2:26.04 | |||
8 | Nils Wergeland | 2002 | Simklubben Lödde | 33.15 | 1:09.61 | 1:48.76 | 2:27.07 | |||
9 | Tim Brinkhagen | 2001 | Simklubben Lödde | 31.67 | 1:08.58 | 1:48.12 | 2:27.32 | |||
10 | Oscar Mogard Linden | 2002 | Simklubben Neptun | 34.30 | 1:12.34 | 1:51.66 | 2:28.07 | |||
11 | Arvid Scott | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.37 | 1:10.61 | 1:51.43 | 2:29.29 | |||
12 | Dexter Dalsgaard | 2001 | Simklubben Neptun | 33.03 | 1:10.58 | 1:51.05 | 2:30.72 | |||
13 | Jerlow Lytomt Jacobsen | 2001 | Stavanger Sc | 35.69 | 1:13.22 | 1:52.87 | 2:31.35 | |||
14 | Stian Alexander Pettersen | 2003 | Stavanger Sc | 34.50 | 1:13.98 | 1:53.76 | 2:31.72 | |||
15 | Bo Beckman | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.71 | 1:12.94 | 1:52.74 | 2:31.92 | |||
16 | Sebastien Fouilloux-Iaquinta | 2003 | Lambertseter Svømmeklubb | 33.32 | 1:11.98 | 1:53.27 | 2:32.45 | |||
17 | Kristian Hillesøy Torgers | 2002 | Stavanger Sc | 33.85 | 1:12.14 | 1:53.14 | 2:32.89 | |||
18 | Axel Hörestrand | 2002 | Simklubben Poseidon | 35.77 | 1:14.69 | 1:54.76 | 2:34.09 | |||
19 | William Lundblad | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 35.91 | 1:14.58 | 1:55.68 | 2:34.91 | |||
20 | Sebastian Thorsen | 2001 | Stavanger Sc | 34.69 | 1:14.86 | 1:55.22 | 2:34.92 | |||
21 | Ask Rotvelt Revheim | 2002 | Lambertseter Svømmeklubb | 35.77 | 1:16.13 | 1:58.10 | 2:36.98 | |||
22 | Lucas Rennesund | 2002 | SK Poseidon Porsgrunn | 36.69 | 1:17.14 | 1:58.20 | 2:37.18 | |||
23 | Sondre Eidesen | 2002 | Stavanger Sc | 35.92 | 1:16.89 | 1:58.88 | 2:37.31 | |||
24 | Erik Sina | 2003 | Stavanger Sc | 35.55 | 1:15.85 | 1:57.91 | 2:37.37 | |||
25 | Ian Hangård | 2002 | Simklubben Lödde | 34.80 | 1:14.96 | 1:56.45 | 2:37.38 | |||
26 | Viktor Hansson | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 36.17 | 1:16.72 | 1:58.90 | 2:39.72 | |||
27 | Lucas Örmon | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 36.04 | 1:17.31 | 2:00.80 | 2:39.79 | |||
28 | Marcus Lundmark | 2002 | Skellefteå Simklubb | 37.62 | 1:18.26 | 1:59.98 | 2:39.89 | |||
29 | Felix Rosenkvist | 2004 | Simklubben Sydsim | 35.53 | 1:17.39 | 1:59.65 | 2:40.07 | |||
30 | Hugo Stenskepp | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 35.60 | 1:18.26 | 2:00.52 | 2:40.56 | |||
31 | Øyvind Jr. Sigvaldsen | 2004 | Stavanger Sc | 35.00 | 1:17.35 | 1:59.59 | 2:40.88 | |||
32 | Magnus Lindström | 2004 | Skellefteå Simklubb | 36.48 | 1:18.11 | 2:00.03 | 2:41.09 | |||
33 | Nils Tired | 2003 | Simklubben Poseidon | 35.96 | 1:18.14 | 2:00.95 | 2:41.78 | |||
34 | Samuel Norlin | 2002 | Umeå Simsällskap | 35.72 | 1:16.75 | 2:00.40 | 2:43.75 | |||
35 | Jonas Stokkebø | 2002 | Stavanger Sc | 37.80 | 1:20.40 | 2:03.61 | 2:45.94 | |||
36 | Elias Nilsson | 2002 | Karlskrona Simsällskap | 36.25 | 1:18.33 | 2:03.34 | 2:46.93 | |||
37 | Casper Svärd | 2001 | Landskrona Simsällskap | 36.54 | 1:19.20 | 2:04.43 | 2:47.36 | |||
38 | Noel Ahlbin | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 38.62 | 1:22.09 | 2:07.69 | 2:50.59 | |||
39 | Linus Hiltonsson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 37.48 | 1:21.26 | 2:08.09 | 2:51.91 | |||
40 | Yuk Pooi Oscar Lui | 2003 | Lambertseter Svømmeklubb | 40.15 | 1:25.63 | 2:11.55 | 2:52.17 | |||
41 | Johan Rauer | 2002 | Simklubben Poseidon | 38.80 | 1:23.22 | 2:09.28 | 2:53.14 | |||
42 | Julian Rennesund | 2004 | SK Poseidon Porsgrunn | 40.76 | 1:25.95 | 2:10.19 | 2:53.29 | |||
43 | Jesper Ring | 2003 | Landskrona Simsällskap | 39.58 | 1:24.43 | 2:12.56 | 2:55.27 | |||
44 | Andreas Imislund Aamo | 2003 | SK Poseidon Porsgrunn | 39.35 | 1:24.97 | 2:11.61 | 2:56.08 | |||
45 | Ivan Sivolov | 2003 | Simklubben Poseidon | 39.73 | 1:25.53 | 2:13.41 | 2:56.93 | |||
46 | Jesper Franzén | 2002 | Simklubben Sydsim | 38.91 | 1:24.83 | 2:15.20 | 3:01.84 | |||
47 | Markus Rydgren | 2003 | Landskrona Simsällskap | 40.27 | 1:28.38 | 2:17.64 | 3:04.08 | |||
48 | Andreas Johnsson | 2003 | SK Poseidon Porsgrunn | 43.65 | 1:33.37 | 2:24.20 | 3:09.59 | |||
49 | Alfred Thunell | 2002 | Landskrona Simsällskap | 42.17 | 1:31.17 | 2:24.88 | 3:13.30 | |||
50 | Viggo Thomsen | 2004 | Landskrona Simsällskap | 46.38 | 1:40.89 | 2:36.36 | 3:22.21 | |||
51 | Aidan Sagadin | 2006 | Ljungby Simsällskap | 46.66 | 1:41.43 | 2:37.40 | 3:26.47 | |||
52 | Rasmus Pedersen | 2003 | Landskrona Simsällskap | 46.29 | 1:41.23 | 2:38.56 | 3:29.72 | |||
- | Emil Svensson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | DNS | ||||||
- | Jens Christiansen | 2001 | Simklubben Sydsim | DNS | ||||||
- | Morten Röstin | 2002 | Landskrona Simsällskap | DNS | ||||||
- | Oliver Larsson | 2001 | Landskrona Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 26 juni 2015 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap | Utskriftstid | 18:16 |
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | LH-Games 2015 | Utskriftsdatum | 26 juni 2015 | |||
Tävlingsort | Landskrona | Utskriftstid | 18:19 | |||
Arrangör | Helsingborg S & Landskrona S | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 26 juni 2015 |
Gren 8, 4X50m Frisim D 15år oä, Finaler 0 år och äldre |
Sponsor: La Perla Restaurang |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | SK Lödde | 0 | Simklubben Lödde | 1:55.46 | ||||||
Michelle Lövdahl | 1995 | 28.09 | 28.09 | |||||||
Johanna Holmberg | 1993 | 29.02 | 57.11 | |||||||
Emma Persson | 1999 | 29.83 | 1:26.94 | |||||||
Erika Sällberg | 1997 | 28.52 | 1:55.46 | |||||||
2 | Stavanger Sc J1 Jr. | 0 | Stavanger Sc | 2:01.17 | ||||||
Marie Hinna | 2000 | 30.15 | 30.15 | |||||||
Hedda Othilie Hagen | 1999 | 30.19 | 1:00.34 | |||||||
Synnøve Døskeland | 1998 | 30.62 | 1:30.96 | |||||||
Tessa Francisca Janssen | 1999 | 30.21 | 2:01.17 | |||||||
3 | Poseidon Porsegrunn | 0 | SK Poseidon Porsgrunn | 2:03.77 | ||||||
Kristine Johnsson | 2001 | 32.33 | 32.33 | |||||||
Edle Irene Vidnes | 2001 | 30.57 | 1:02.90 | |||||||
Margrete Johnsson | 1999 | 31.88 | 1:34.78 | |||||||
Ine Marie Andersen | 2000 | 28.99 | 2:03.77 | |||||||
4 | Karlskrona Damer | 0 | Karlskrona Simsällskap | 2:04.87 | ||||||
Yara Waked | 1998 | 31.15 | 31.15 | |||||||
Sanna Westerberg | 1998 | 30.50 | 1:01.65 | |||||||
Disa Gladher | 2002 | 31.59 | 1:33.24 | |||||||
Tove Lindén | 2002 | 31.63 | 2:04.87 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 26 juni 2015 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap | Utskriftstid | 18:19 |
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | LH-Games 2015 | Utskriftsdatum | 26 juni 2015 | |||
Tävlingsort | Landskrona | Utskriftstid | 18:25 | |||
Arrangör | Helsingborg S & Landskrona S | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 26 juni 2015 |
Gren 9, 4X50m Frisim H 15år oä, Finaler 0 år och äldre |
Sponsor: Landskrona Hem |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | SK Sydsim Herrar | 0 | Simklubben Sydsim | 1:46.66 | ||||||
Teodor Cvijic | 1999 | 26.30 | 26.30 | |||||||
Eddie Halilovic | 1999 | 27.36 | 53.66 | |||||||
Erik Boos | 1999 | 26.50 | 1:20.16 | |||||||
Jimmy Lu | 1997 | 26.50 | 1:46.66 | |||||||
2 | Hs Herrar Lag 1 | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 1:47.58 | ||||||
Emil Möller | 1994 | 27.23 | 27.23 | |||||||
Andreas Edman | 1999 | 28.52 | 55.75 | |||||||
Oskar Rasmusson | 1999 | 25.83 | 1:21.58 | |||||||
Jacob Hesslevik | 1997 | 26.00 | 1:47.58 | |||||||
3 | Landskrona Youngboys | 0 | Landskrona Simsällskap | 1:48.46 | ||||||
Filip Christensson | 1991 | 25.82 | 25.82 | |||||||
Salim Celikovic | 1998 | 27.78 | 53.60 | |||||||
Johan Norén | 1986 | 27.79 | 1:21.39 | |||||||
Tim Petersson | 1999 | 27.07 | 1:48.46 | |||||||
4 | Landskrona Oldboys | 0 | Landskrona Simsällskap | 1:50.89 | ||||||
Linus Lindén | 1993 | 29.72 | 29.72 | |||||||
Simon Lundmark | 1996 | 27.26 | 56.98 | |||||||
Simon Stoltenborg | 1995 | 26.67 | 1:23.65 | |||||||
Ivan Mosic | 1995 | 27.24 | 1:50.89 | |||||||
5 | Karlskrona Herrar [1998] | 1998 | Karlskrona Simsällskap | 1:53.27 | ||||||
Elias Kromnow | 1999 | 27.40 | 27.40 | |||||||
Alexander Ström | 1998 | 27.68 | 55.08 | |||||||
Tobias Eringstam | 1999 | 28.95 | 1:24.03 | |||||||
Axel Auer | 2003 | 29.24 | 1:53.27 | |||||||
5 | Klippan Herrar | 1996 | Klippans Simsällskap | 1:53.27 | ||||||
Marcus Skog | 1996 | 27.92 | 27.92 | |||||||
Albin Bengtsson | 2000 | 30.13 | 58.05 | |||||||
Jonathan Skog | 2000 | 28.76 | 1:26.81 | |||||||
Erik Kronkvist | 1999 | 26.46 | 1:53.27 | |||||||
7 | SK Lödde | 0 | Simklubben Lödde | 1:53.59 | ||||||
Elias Mårtensson | 1997 | 27.85 | 27.85 | |||||||
Roy Hangård | 1999 | 27.73 | 55.58 | |||||||
Elliot Larsson | 2000 | 28.60 | 1:24.18 | |||||||
Tobias Ranevi | 1999 | 29.41 | 1:53.59 | |||||||
8 | Ljungby SS Herrar [1916] | 0 | Ljungby Simsällskap | 1:57.94 | ||||||
Gergö Nagy | 1995 | 25.52 | 25.52 | |||||||
Oscar Al-Sudany | 1997 | 26.35 | 51.87 | |||||||
Benjamin Boros | 2000 | 29.07 | 1:20.94 | |||||||
Aidan Sagadin | 2006 | 37.00 | 1:57.94 | |||||||
9 | Stavanger Sc G1 Jr. | 0 | Stavanger Sc | 2:02.21 | ||||||
Sondre Lea Monslaup | 1999 | 28.27 | 28.27 | |||||||
Andreas Lea Monslaup | 1999 | 28.72 | 56.99 | |||||||
Paul Fevang | 2000 | 32.25 | 1:29.24 | |||||||
Jerlow Lytomt Jacobsen | 2001 | 32.97 | 2:02.21 | |||||||
10 | Umeå SS Lag1 | 0 | Umeå Simsällskap | 2:10.97 | ||||||
Pontus Wiklund | 1997 | 32.06 | 32.06 | |||||||
Linus Hallgren | 2003 | 34.99 | 1:07.05 | |||||||
Filip Orre Sandström | 1999 | 31.90 | 1:38.95 | |||||||
Samuel Norlin | 2002 | 32.02 | 2:10.97 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 26 juni 2015 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap | Utskriftstid | 18:25 |
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | LH-Games 2015 | Utskriftsdatum | 27 juni 2015 | |||
Tävlingsort | Landskrona | Utskriftstid | 10:34 | |||
Arrangör | Helsingborg S & Landskrona S | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 26 juni 2015 |
Gren 10, 50m Ryggsim Damer, Finaler 17 år och äldre |
Sponsor: HT Emballage |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Jenny Christensson | 1996 | Simsällskapet Iden | 32.52 | ||||||
2 | Ida Borg | 1997 | Simklubben Triton | 33.57 | ||||||
3 | Emma Nilsson | 1995 | Helsingborgs Simsällskap | 34.49 | ||||||
4 | Alexandra Volkova | 1996 | Simklubben Triton | 34.70 | ||||||
5 | Li Björner Oh | 1998 | Simklubben Hajen | 35.02 | ||||||
6 | Sanna Westerberg | 1998 | Karlskrona Simsällskap | 35.81 | ||||||
7 | Hanna Erléus | 1997 | Karlshamns Simklubb | 36.61 | ||||||
8 | Nathalie Lindh | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 37.94 | ||||||
9 | Yara Waked | 1998 | Karlskrona Simsällskap | 39.06 | ||||||
10 | Synnøve Døskeland | 1998 | Stavanger Sc | 39.87 | ||||||
11 | Linnea Andersson | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 40.66 | ||||||
12 | Ninwa Somi | 1998 | Landskrona Simsällskap | 43.01 | ||||||
13 | Josefine Johansson | 1998 | Klippans Simsällskap | 45.58 | ||||||
14 | Ida Andersson-Wulf | 1998 | Vellinge-Näsets Simklubb | 55.34 | ||||||
- | Linnéa Månsson | 1996 | Landskrona Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 10, 50m Ryggsim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: HT Emballage |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Elin Rundblad | 1999 | Landskrona Simsällskap | 33.82 | ||||||
2 | Emma Persson | 1999 | Simklubben Lödde | 34.63 | ||||||
3 | Ine Marie Andersen | 2000 | SK Poseidon Porsgrunn | 35.17 | ||||||
4 | Josefine Bengtsson | 2000 | Kristianstads SLS | 36.59 | ||||||
5 | Cornelia Forsgren | 2000 | Simklubben Triton | 36.75 | ||||||
6 | Gabriella Henriksson | 2000 | Klippans Simsällskap | 37.08 | ||||||
7 | Thea Lindström | 2000 | Simklubben Triton | 37.29 | ||||||
8 | Philippa Revstedt | 1999 | Simklubben Ran | 37.73 | ||||||
9 | Hedda Othilie Hagen | 1999 | Stavanger Sc | 38.33 | ||||||
10 | Tessa Francisca Janssen | 1999 | Stavanger Sc | 38.81 | ||||||
11 | Serena Gravrogk-Linde | 2000 | Simklubben Poseidon | 39.19 | ||||||
12 | Filippa Fridh | 1999 | Simklubben Triton | 39.34 | ||||||
12 | Tilda Vesterlund Kocsis | 1999 | Simklubben Sydsim | 39.34 | ||||||
14 | Belinda Vedlugaite | 2000 | Klippans Simsällskap | 39.77 | ||||||
15 | Alicia Virgili | 2000 | Vellinge-Näsets Simklubb | 39.83 | ||||||
16 | Melinda Andersson | 2000 | Landskrona Simsällskap | 40.57 | ||||||
17 | Elin Hansen | 2000 | Simsällskapet Iden | 41.42 | ||||||
18 | Julia Johnsson | 2000 | Härjedalens Simklubb | 41.55 | ||||||
19 | Olivia Torres | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 43.46 | ||||||
20 | Elina Mattsson | 1999 | SK Poseidon Porsgrunn | 43.90 | ||||||
21 | Nicole Olofsson | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 44.62 | ||||||
- | Amy Whyte Krenchel | 2000 | Umeå Simsällskap | DNS | ||||||
- | Josefine Franzén | 2000 | Simklubben Sydsim | DSQ | ||||||
Gren 10, 50m Ryggsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: HT Emballage |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Natalie Almasi | 2001 | Simklubben Sydsim | 33.92 | ||||||
2 | Helene Victoria Rosså | 2001 | Stavanger Sc | 35.11 | ||||||
3 | Andrea Prai | 2001 | Osby Simsällskap | 35.89 | ||||||
4 | Lovisa Vesterlund Kocsis | 2002 | Simklubben Sydsim | 36.46 | ||||||
5 | Andrea Helmersen | 2001 | Lambertseter Svømmeklubb | 36.57 | ||||||
6 | Sara Sällberg | 2001 | Simklubben Lödde | 36.64 | ||||||
7 | Elise Christine Romundset | 2002 | Lambertseter Svømmeklubb | 36.75 | ||||||
7 | Matilda Pfeiff | 2001 | Väsby Simsällskap | 36.75 | ||||||
9 | Anna Frisk Garcia | 2002 | Väsby Simsällskap | 36.95 | ||||||
9 | Julia Larsson | 2002 | Simklubben Hajen | 36.95 | ||||||
11 | Linnea Lindgren | 2001 | Väsby Simsällskap | 37.15 | ||||||
12 | Anna-Louisa Permarker | 2002 | S71 | 37.33 | ||||||
13 | Tova Nilsson | 2002 | S71 | 37.36 | ||||||
14 | Agnes Cato | 2001 | Osby Simsällskap | 37.42 | ||||||
15 | Lisa Torgersen | 2001 | Stavanger Sc | 38.11 | ||||||
16 | Vilde Husö Richardsen | 2002 | Lambertseter Svømmeklubb | 38.12 | ||||||
17 | Thilde Lantz | 2001 | Kristianstads SLS | 38.25 | ||||||
18 | Viktoia Røyland | 2002 | Stavanger Sc | 38.48 | ||||||
19 | Ebba Jälminger | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 38.61 | ||||||
20 | Sara Kjellnäs | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 38.68 | ||||||
21 | Anne Rødseth | 2001 | Stavanger Sc | 38.75 | ||||||
21 | Evelina Håkansson | 2002 | Osby Simsällskap | 38.75 | ||||||
23 | Sara Nobrell | 2002 | Simklubben Hajen | 38.81 | ||||||
24 | Anna Rasmusson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 39.03 | ||||||
25 | Felicia Lejox | 2002 | Simklubben Triton | 39.05 | ||||||
26 | Hedvig Wathne | 2001 | Stavanger Sc | 39.15 | ||||||
27 | Isabelle Nordlinder | 2001 | Simklubben Neptun | 39.27 | ||||||
27 | Jennie Johansson | 2001 | Klippans Simsällskap | 39.27 | ||||||
29 | Vanessa Hübinette | 2001 | Väsby Simsällskap | 39.30 | ||||||
30 | Nellie Briskog | 2001 | Karlshamns Simklubb | 39.62 | ||||||
30 | Pauline Hellesö Erksen | 2001 | Lambertseter Svømmeklubb | 39.62 | ||||||
32 | Linn Tufvesson | 2001 | Simklubben Poseidon | 39.67 | ||||||
33 | Embla Gudbrandsen | 2002 | Stavanger Sc | 39.69 | ||||||
34 | Olivia Skog | 2002 | Simklubben Lödde | 39.87 | ||||||
35 | Ellinor Stenhård | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 39.90 | ||||||
36 | Emilia Cokalic | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 39.92 | ||||||
37 | Wilma Sjölin | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 39.93 | ||||||
38 | Sara Cecilie Leite | 2001 | Lambertseter Svømmeklubb | 40.13 | ||||||
39 | Tuva Orre Sandström | 2001 | Umeå Simsällskap | 40.16 | ||||||
40 | Malin Bergsholm Berg | 2002 | Stavanger Sc | 40.37 | ||||||
41 | Carolina Åsberg | 2002 | Simklubben Lödde | 40.46 | ||||||
42 | Elsa Assarsson | 2001 | Landskrona Simsällskap | 40.48 | ||||||
43 | Lisa Drugge | 2001 | Umeå Simsällskap | 40.57 | ||||||
44 | Mia Krüger | 2002 | Farum Svømmeklub | 40.84 | ||||||
45 | Hjördis Köhler | 2001 | Simklubben Neptun | 40.86 | ||||||
46 | Ida Björkdahl | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 40.91 | ||||||
47 | Amanda Bekkewold | 2001 | Simklubben Neptun | 40.98 | ||||||
48 | Frida Tunheim-Glad | 2001 | Trelleborg Sim | 41.23 | ||||||
49 | Ingrid Sälg | 2002 | Umeå Simsällskap | 41.27 | ||||||
50 | Annie Johansson | 2002 | Karlshamns Simklubb | 41.31 | ||||||
51 | Amanda Önnestam | 2001 | Simklubben Lödde | 41.49 | ||||||
52 | Leah Sagadin | 2002 | Ljungby Simsällskap | 41.75 | ||||||
53 | Johanne Jørmeland | 2002 | Stavanger Sc | 41.79 | ||||||
54 | Celine Abrahamsen | 2001 | Stavanger Sc | 41.85 | ||||||
55 | Laura Dorenda | 2001 | Landskrona Simsällskap | 41.86 | ||||||
56 | Tove Lindén | 2002 | Karlskrona Simsällskap | 42.01 | ||||||
57 | Lisa Andersson | 2001 | Emmaboda Simsällskap | 42.03 | ||||||
58 | Emma Persson | 2002 | Simklubben Poseidon | 42.05 | ||||||
59 | Mathilda Kamper-Johnsson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 42.14 | ||||||
60 | Hanna Lundius | 2001 | Landskrona Simsällskap | 42.33 | ||||||
61 | Sara Bonnedahl | 2001 | Umeå Simsällskap | 42.47 | ||||||
62 | Sonja Persson | 2001 | Ystads Simsällskap | 42.60 | ||||||
63 | Ingrid Norstedt | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 42.62 | ||||||
64 | Maja Fling | 2001 | Kristianstads SLS | 42.73 | ||||||
65 | Astrid Olsson | 2002 | Kristianstads SLS | 42.84 | ||||||
66 | Emilia Ohlsson | 2001 | Simklubben Triton | 43.28 | ||||||
67 | Nellie Luthman | 2002 | Umeå Simsällskap | 43.30 | ||||||
68 | Michelle Nguyen | 2002 | Kristianstads SLS | 43.42 | ||||||
69 | Rojin Farkhapour | 2001 | Väsby Simsällskap | 43.45 | ||||||
70 | Lisa Lindqvist | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 43.77 | ||||||
71 | Hanna Paulsson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 43.81 | ||||||
72 | Hedvig Magnusson | 2002 | Emmaboda Simsällskap | 44.44 | ||||||
73 | Elin Svensson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 44.62 | ||||||
74 | Matilda Bondesson | 2002 | Emmaboda Simsällskap | 44.66 | ||||||
75 | Alice Kron Larsson | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 44.79 | ||||||
76 | Cornelia Hökmark | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 44.80 | ||||||
77 | Erle Marie Aartun van der | 2002 | Stavanger Sc | 44.88 | ||||||
78 | Malin Pålsson | 2002 | Simklubben Triton | 45.03 | ||||||
79 | Aud Sofie Danielsen | 2002 | Stavanger Sc | 45.46 | ||||||
80 | Julia Stenström | 2002 | Simklubben Triton | 45.56 | ||||||
81 | Malin Bothén | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 46.03 | ||||||
82 | Victoria Olsson | 2002 | Simklubben Lödde | 46.11 | ||||||
83 | Ellinor Forsgren | 2001 | Simklubben Triton | 46.18 | ||||||
84 | Ellen Larsson | 2001 | Skellefteå Simklubb | 47.09 | ||||||
84 | Lovisa Lindh | 2001 | Umeå Simsällskap | 47.09 | ||||||
86 | Alma Lindberg | 2002 | Simklubben Poseidon | 51.51 | ||||||
87 | Nina Andersson-Wulf | 2001 | Vellinge-Näsets Simklubb | 52.36 | ||||||
88 | Filippa Andersson | 2002 | Landskrona Simsällskap | 52.74 | ||||||
- | Felicia Kennbäck | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Märta Lindström | 2002 | Skellefteå Simklubb | DNS | ||||||
- | Sofia Juliusson | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 10, 50m Ryggsim Damer, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: HT Emballage |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Annie Thulin | 2003 | Kristianstads SLS | 36.32 | ||||||
2 | Matilda Liljekvist | 2004 | Ystads Simsällskap | 36.54 | ||||||
3 | Saga Nyborg | 2003 | Kristianstads SLS | 36.61 | ||||||
4 | Hannah Olsson-Lindhé | 2003 | Trelleborg Sim | 37.57 | ||||||
5 | Siri Bokander | 2003 | Simklubben Triton | 38.08 | ||||||
6 | Roya Tittelbach | 2003 | Väsby Simsällskap | 38.26 | ||||||
7 | Alicia Johansson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 38.51 | ||||||
8 | Mollie Morfelt | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 38.60 | ||||||
9 | Freja Nordeman | 2003 | Simklubben Neptun | 38.80 | ||||||
10 | Emilia Nordén | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 38.89 | ||||||
11 | Linnéa Lindh | 2003 | Landskrona Simsällskap | 39.15 | ||||||
12 | Elsa Bitzén | 2003 | Simklubben Hajen | 39.34 | ||||||
13 | Hanna P Kinberg | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 39.35 | ||||||
14 | Angelina Agrell | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 39.44 | ||||||
15 | Alice Persson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 39.56 | ||||||
16 | Jennifer Nyblom | 2003 | Väsby Simsällskap | 39.82 | ||||||
17 | Oliwia Kantecki | 2003 | Väsby Simsällskap | 40.09 | ||||||
18 | Olivia Jarl Halvarsson | 2003 | Kristianstads SLS | 40.14 | ||||||
19 | Tyra Littorin | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 40.21 | ||||||
20 | Mica Nolén | 2004 | Simklubben Triton | 40.29 | ||||||
21 | Tuva Edvinsson | 2004 | Klippans Simsällskap | 40.31 | ||||||
22 | Beatrice Pap | 2003 | Ljungby Simsällskap | 40.35 | ||||||
23 | Wilma Rundblad | 2003 | Landskrona Simsällskap | 40.36 | ||||||
24 | Tove Pettersson | 2004 | Väsby Simsällskap | 40.79 | ||||||
25 | Olga Kertzscher Erlandsson | 2004 | Ystads Simsällskap | 41.01 | ||||||
26 | Hanne Husby | 2004 | Simklubben Lödde | 41.28 | ||||||
27 | Antonia Sandblom | 2003 | Simklubben Triton | 41.31 | ||||||
28 | Vilma Andersson | 2004 | Trelleborg Sim | 41.49 | ||||||
29 | Isabel Persson | 2004 | Simklubben Triton | 41.80 | ||||||
30 | Klara Rödin | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 41.89 | ||||||
31 | Malin Frøiland Pettersen | 2003 | Stavanger Sc | 41.91 | ||||||
32 | Elin Grähs | 2004 | Simklubben Neptun | 41.96 | ||||||
33 | Vendela Hillström | 2003 | Simklubben Neptun | 42.08 | ||||||
34 | Elsa Djuphammar | 2003 | Simklubben Neptun | 42.17 | ||||||
35 | Karla Stjepanetic | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 42.36 | ||||||
36 | Thea Dahlqvist | 2003 | Simklubben Hajen | 42.51 | ||||||
37 | Frida Jarl Halvarsson | 2003 | Kristianstads SLS | 42.65 | ||||||
38 | Hanna Åkerman | 2004 | Väsby Simsällskap | 42.66 | ||||||
39 | Bianca Jarbsjö | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 42.78 | ||||||
40 | Isabel Smideberg | 2004 | Simklubben Lödde | 43.05 | ||||||
41 | Wilma Nilsson | 2004 | S71 | 43.26 | ||||||
42 | Maja Blomliden | 2004 | Simklubben Triton | 43.33 | ||||||
43 | Kari Lærdal | 2003 | Stavanger Sc | 43.53 | ||||||
44 | Emelie Ek-Värn | 2004 | Landskrona Simsällskap | 43.60 | ||||||
45 | Isabelle Brodd | 2003 | Simklubben Neptun | 43.70 | ||||||
46 | Lovisa Edman | 2003 | Simklubben Neptun | 43.77 | ||||||
47 | Emma Nilsson | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 43.81 | ||||||
48 | Nelly Hansson | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 43.92 | ||||||
49 | Emelie Lindström | 2003 | Väsby Simsällskap | 44.03 | ||||||
50 | Hedda Wallberg | 2003 | Simklubben Neptun | 44.07 | ||||||
51 | Alva Stenebo | 2003 | S71 | 44.25 | ||||||
52 | Frida Pekberg | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 44.31 | ||||||
53 | Lilly Eriksson | 2004 | Simklubben Neptun | 44.35 | ||||||
54 | Alice Troedsson | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 44.48 | ||||||
55 | Hedda Gudbrandsen | 2004 | Stavanger Sc | 44.66 | ||||||
56 | Amanda Takala | 2004 | Väsby Simsällskap | 44.83 | ||||||
56 | Nellie Korunovska Skyttma | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 44.83 | ||||||
58 | Anna Wainikka | 2004 | Simklubben Neptun | 44.96 | ||||||
59 | Nike Källkvist | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 45.46 | ||||||
60 | Milla Andersson | 2003 | Simklubben Lödde | 45.52 | ||||||
61 | Emmie Andersson | 2003 | Ängelholms Simsällskap | 45.59 | ||||||
62 | Mira Ahlberg | 2003 | Simklubben Triton | 45.73 | ||||||
63 | Angelica Böhme | 2003 | Simsällskapet Iden | 45.78 | ||||||
63 | Maya Wallström | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 45.78 | ||||||
65 | Lova Gottberg | 2003 | Simklubben Neptun | 46.00 | ||||||
66 | Via Bekkevik | 2003 | SK Poseidon Porsgrunn | 46.05 | ||||||
67 | Elvira Eriksson | 2003 | Ystads Simsällskap | 46.10 | ||||||
68 | Elin Kronkvist | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 46.54 | ||||||
69 | Cajsa Wöhl | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 46.78 | ||||||
70 | Ida Jeppsson | 2004 | Simklubben Triton | 46.79 | ||||||
71 | Emelie Persson | 2003 | Simsällskapet Iden | 47.17 | ||||||
72 | Jenny Davidsson | 2003 | Ljungby Simsällskap | 47.23 | ||||||
73 | Nina Hall | 2004 | Simklubben Neptun | 47.24 | ||||||
74 | Ammie Axelsson | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 47.46 | ||||||
74 | Ella Persson | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 47.46 | ||||||
76 | Caroline Friberg | 2004 | Simklubben Neptun | 47.52 | ||||||
77 | Wilma Lundius | 2004 | Landskrona Simsällskap | 47.99 | ||||||
78 | Betiel Embaie | 2003 | Emmaboda Simsällskap | 48.06 | ||||||
79 | Fanny Moreau | 2003 | Landskrona Simsällskap | 48.16 | ||||||
80 | Klara Bokelund | 2003 | Ängelholms Simsällskap | 48.51 | ||||||
81 | Tilda Persson | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 49.53 | ||||||
82 | Andrea Bergsholm Berg | 2004 | Stavanger Sc | 49.54 | ||||||
83 | Elma Kjellin | 2003 | Simklubben Poseidon | 50.04 | ||||||
84 | Rebecca Velin | 2004 | Väsby Simsällskap | 50.86 | ||||||
85 | Ellen Westerblad | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 51.57 | ||||||
86 | Isabella Djuric | 2004 | Landskrona Simsällskap | 52.44 | ||||||
87 | Ellen Johansson | 2003 | Ängelholms Simsällskap | 53.99 | ||||||
88 | Mathea Slettevold | 2003 | Stavanger Sc | 54.75 | ||||||
89 | Siri Wibert | 2004 | Simklubben Sydsim | 55.17 | ||||||
90 | Lova Flemming | 2004 | Simklubben Sydsim | 55.37 | ||||||
91 | Emma Martinsson | 2004 | Simklubben Lödde | 58.32 | ||||||
92 | Agnes Behrenfeldt | 2004 | Simklubben Neptun | 1:05.90 | ||||||
- | Julia Nilsson | 2004 | Simklubben Lödde | DNS | ||||||
- | Julia Valanzuolo | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | DNS | ||||||
- | Klara Harrysson | 2004 | Ängelholms Simsällskap | DNS | ||||||
- | Elin Söderberg | 2004 | Ängelholms Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Ida Lindström | 2004 | Simklubben Triton | DSQ | ||||||
Gren 10, 50m Ryggsim Damer, Finaler 10 år och yngre |
Sponsor: HT Emballage |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Maja Björnström | 2005 | Simklubben Triton | 44.45 | ||||||
2 | Alva Landälv | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 44.60 | ||||||
3 | Vega Vollmer | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 45.28 | ||||||
4 | Bea Sprung | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 46.00 | ||||||
5 | Natasha Olsson | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 46.19 | ||||||
6 | Amanda Jälminger | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 46.37 | ||||||
7 | Moa Nyblom | 2005 | Väsby Simsällskap | 47.39 | ||||||
8 | Siri Lindén | 2005 | Karlskrona Simsällskap | 48.00 | ||||||
9 | Ebba Jönsson | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 48.05 | ||||||
10 | Livia Sjunnesson | 2005 | Landskrona Simsällskap | 48.39 | ||||||
11 | Alicia Arvidsson | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 48.82 | ||||||
12 | My Pettersson | 2006 | Landskrona Simsällskap | 48.95 | ||||||
13 | Leah Ljungerud | 2006 | Ängelholms Simsällskap | 49.26 | ||||||
14 | Linn Axelsson | 2006 | Ängelholms Simsällskap | 49.72 | ||||||
15 | Izabelle Agrell | 2006 | Helsingborgs Simsällskap | 50.16 | ||||||
16 | Patrisia Lindén | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 50.53 | ||||||
17 | Ida Husby | 2006 | Simklubben Lödde | 50.81 | ||||||
18 | Yasmine Strandh | 2006 | Landskrona Simsällskap | 50.85 | ||||||
19 | Hanna Stenskepp | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 50.93 | ||||||
20 | Olivia Lindegren | 2005 | Ängelholms Simsällskap | 51.56 | ||||||
21 | Amanda Dihle | 2006 | Simklubben Lödde | 52.14 | ||||||
22 | Lovisa Håkansson | 2005 | Osby Simsällskap | 52.54 | ||||||
23 | Moa Ekberg | 2006 | Landskrona Simsällskap | 52.79 | ||||||
24 | Lina Plantin | 2005 | Simklubben Triton | 55.65 | ||||||
25 | Lovisa Rosenström | 2005 | Ängelholms Simsällskap | 55.86 | ||||||
26 | Maria Davidsson | 2005 | Ljungby Simsällskap | 58.09 | ||||||
27 | Thowe Eliasson | 2006 | Landskrona Simsällskap | 59.18 | ||||||
28 | Leona Assarsson | 2006 | Ängelholms Simsällskap | 1:01.63 | ||||||
29 | Liv Stalbohm | 2007 | Simklubben Triton | 1:01.95 | ||||||
30 | Ida Jönsson | 2006 | Landskrona Simsällskap | 1:02.27 | ||||||
31 | Vera Harrysson | 2007 | Ängelholms Simsällskap | 1:04.61 | ||||||
32 | Isabella Hua | 2007 | Höörs Simsällskap | 1:06.37 | ||||||
33 | Astrid Roos | 2006 | Ängelholms Simsällskap | 1:08.06 | ||||||
- | Ia Pettersson | 2008 | Landskrona Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 27 juni 2015 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap | Utskriftstid | 10:34 |
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | LH-Games 2015 | Utskriftsdatum | 27 juni 2015 | |||
Tävlingsort | Landskrona | Utskriftstid | 11:02 | |||
Arrangör | Helsingborg S & Landskrona S | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 26 juni 2015 |
Gren 11, 50m Frisim Herrar, Finaler 17 år och äldre |
Sponsor: Landskrona Hem |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Gergö Nagy | 1995 | Ljungby Simsällskap | 25.53 | ||||||
2 | Oskar Nilsson | 1997 | Helsingborgs Simsällskap | 25.59 | ||||||
3 | Jonas Andersson | 1996 | Simklubben Poseidon | 25.89 | ||||||
4 | Gustav Östlund | 1997 | Simklubben Poseidon | 25.91 | ||||||
5 | Fredrik Hansen | 1992 | Simsällskapet Iden | 26.21 | ||||||
6 | Jonatan Wede | 1988 | Simsällskapet Iden | 26.36 | ||||||
7 | Luke Postema | 1995 | Simklubben Poseidon | 26.62 | ||||||
8 | Per Christerson | 1995 | Simklubben Hajen | 27.06 | ||||||
9 | Filip Henriksson | 1998 | Vellinge-Näsets Simklubb | 27.36 | ||||||
10 | Jimmy Lu | 1997 | Simklubben Sydsim | 27.43 | ||||||
11 | Erik Nilsson | 1996 | Simklubben Sydsim | 27.53 | ||||||
11 | Marcus Skog | 1996 | Klippans Simsällskap | 27.53 | ||||||
13 | Måns Tangvald | 1995 | Göteborg Sim | 27.65 | ||||||
14 | Elias Mårtensson | 1997 | Simklubben Lödde | 27.89 | ||||||
15 | Filip Lundin | 1997 | Klippans Simsällskap | 27.94 | ||||||
16 | Oscar Al-Sudany | 1997 | Ljungby Simsällskap | 28.06 | ||||||
17 | Magnus Grundesen | 1998 | Farum Svømmeklub | 28.07 | ||||||
18 | Alexander Ström | 1998 | Karlskrona Simsällskap | 28.11 | ||||||
19 | Andreas Nordh | 1991 | Osby Simsällskap | 28.81 | ||||||
20 | Adam Ringdahl | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 28.96 | ||||||
20 | Johan Norén | 1986 | Landskrona Simsällskap | 28.96 | ||||||
22 | Salim Celikovic | 1998 | Landskrona Simsällskap | 29.16 | ||||||
23 | Zebastian Bondesson-Torgnusson | 1998 | Emmaboda Simsällskap | 29.63 | ||||||
24 | Erik Stoltz | 1998 | Ystads Simsällskap | 31.00 | ||||||
25 | Kevin Henriksson | 1998 | Klippans Simsällskap | 31.25 | ||||||
- | Filip Christensson | 1991 | Landskrona Simsällskap | DNS | ||||||
- | Jonas Hagberg | 1988 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
Gren 11, 50m Frisim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Landskrona Hem |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Teodor Cvijic | 1999 | Simklubben Sydsim | 26.30 | ||||||
2 | Elias Kromnow | 1999 | Karlskrona Simsällskap | 26.55 | ||||||
3 | Oskar Rasmusson | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 26.90 | ||||||
4 | Erik Boos | 1999 | Simklubben Sydsim | 26.99 | ||||||
5 | Tim Petersson | 1999 | Landskrona Simsällskap | 27.34 | ||||||
6 | Erik Kronkvist | 1999 | Klippans Simsällskap | 27.64 | ||||||
7 | Eddie Halilovic | 1999 | Simklubben Sydsim | 28.18 | ||||||
8 | Sondre Lea Monslaup | 1999 | Stavanger Sc | 28.19 | ||||||
9 | Philip Karlin-Reteike | 1999 | Simklubben Ran | 28.49 | ||||||
10 | Jonathan Skog | 2000 | Klippans Simsällskap | 28.56 | ||||||
11 | Filip Eriksson | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 28.59 | ||||||
12 | Anders Valdar | 2000 | SK Poseidon Porsgrunn | 28.72 | ||||||
13 | Viktor Carlsson | 2000 | Karlskrona Simsällskap | 28.95 | ||||||
14 | Hans Gustafsson | 2000 | Älmhults Simsällskap | 29.06 | ||||||
15 | Elliot Larsson | 2000 | Simklubben Lödde | 29.11 | ||||||
16 | Andreas Edman | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 29.17 | ||||||
17 | Marcus Karlin-Reteike | 1999 | Simklubben Ran | 29.28 | ||||||
18 | Andreas Lea Monslaup | 1999 | Stavanger Sc | 29.30 | ||||||
19 | Roy Hangård | 1999 | Simklubben Lödde | 29.45 | ||||||
20 | Tobias Eringstam | 1999 | Karlskrona Simsällskap | 29.78 | ||||||
21 | Benjamin Boros | 2000 | Ljungby Simsällskap | 30.21 | ||||||
22 | Tobias Ranevi | 1999 | Simklubben Lödde | 30.38 | ||||||
23 | Magnus Ravndal | 1999 | Stavanger Sc | 30.45 | ||||||
24 | Martin Stoltz | 2000 | Ystads Simsällskap | 30.94 | ||||||
25 | Samuel Schildt | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.28 | ||||||
26 | Filip Orre Sandström | 1999 | Umeå Simsällskap | 32.31 | ||||||
27 | Paul Fevang | 2000 | Stavanger Sc | 32.55 | ||||||
28 | Casper Aadli | 2000 | Klippans Simsällskap | 32.96 | ||||||
29 | Hugo Bjäredal-Hjort | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 33.15 | ||||||
30 | Nicodemos Abraha | 2000 | Simklubben Poseidon | 33.71 | ||||||
Gren 11, 50m Frisim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Landskrona Hem |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Lukas Mirsch | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 27.62 | ||||||
2 | Henrik Veiberg | 2001 | Lambertseter Svømmeklubb | 28.23 | ||||||
3 | André Philipsson Eriksson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 28.77 | ||||||
4 | Oliver Stålbrand | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 29.01 | ||||||
5 | Joar Modigh | 2001 | Simklubben Hajen | 29.16 | ||||||
6 | Emil Jespersen | 2001 | Ystads Simsällskap | 29.17 | ||||||
7 | Magnus Geijer Hovin | 2001 | Stavanger Sc | 29.44 | ||||||
8 | Sebastian Ajmi | 2001 | Stavanger Sc | 29.79 | ||||||
9 | Nils Wergeland | 2002 | Simklubben Lödde | 29.80 | ||||||
10 | Dexter Dalsgaard | 2001 | Simklubben Neptun | 30.02 | ||||||
11 | Carl Gerstenfeld | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.27 | ||||||
12 | Simon Slettevold | 2002 | Stavanger Sc | 30.41 | ||||||
13 | Ian Hangård | 2002 | Simklubben Lödde | 30.46 | ||||||
14 | Martin Melinder | 2001 | Väsby Simsällskap | 30.61 | ||||||
15 | Arvid Scott | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.64 | ||||||
16 | Oscar Mogard Linden | 2002 | Simklubben Neptun | 30.66 | ||||||
17 | Axel Hörestrand | 2002 | Simklubben Poseidon | 30.92 | ||||||
18 | Eric Hansson | 2002 | Väsby Simsällskap | 31.00 | ||||||
19 | Joel Johansson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 31.01 | ||||||
20 | Tobias Dahlberg | 2001 | Kristianstads SLS | 31.09 | ||||||
21 | Daniel Li | 2002 | Simklubben Poseidon | 31.17 | ||||||
22 | Emil Svensson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 31.52 | ||||||
23 | Elias Nilsson | 2002 | Karlskrona Simsällskap | 31.53 | ||||||
24 | Kristian Hillesøy Torgers | 2002 | Stavanger Sc | 31.56 | ||||||
25 | Gustav Lidbäck | 2002 | Simsällskapet Iden | 31.61 | ||||||
26 | Anton Jansson | 2002 | Ystads Simsällskap | 31.68 | ||||||
27 | Ask Rotvelt Revheim | 2002 | Lambertseter Svømmeklubb | 31.74 | ||||||
28 | Sebastian Thorsen | 2001 | Stavanger Sc | 31.82 | ||||||
29 | David Sandström | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 31.96 | ||||||
30 | Ahmed Sadoon | 2002 | Kristianstads SLS | 32.03 | ||||||
31 | Oliwer Budak | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 32.08 | ||||||
31 | Oscar Grönborg | 2002 | Ängelholms Simsällskap | 32.08 | ||||||
33 | Harry Petersson | 2002 | Kristianstads SLS | 32.13 | ||||||
34 | Erik Dahlberg | 2002 | Kristianstads SLS | 32.54 | ||||||
35 | Simon Nesbö | 2002 | Lørenskog-Rælingen KK | 32.57 | ||||||
36 | Joakim Granath | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.67 | ||||||
37 | Albin Nilsson | 2002 | Klippans Simsällskap | 32.77 | ||||||
38 | Sondre Eidesen | 2002 | Stavanger Sc | 32.94 | ||||||
39 | Sebastian Mickelsson | 2001 | Simklubben Triton | 32.95 | ||||||
40 | Samuel Norlin | 2002 | Umeå Simsällskap | 33.09 | ||||||
41 | Christopher Lindholm | 2002 | Väsby Simsällskap | 33.10 | ||||||
42 | Lucas Rennesund | 2002 | SK Poseidon Porsgrunn | 33.16 | ||||||
43 | Oscar Klittbo | 2002 | Trelleborg Sim | 33.17 | ||||||
44 | Douglas Romare | 2001 | Trelleborg Sim | 33.44 | ||||||
45 | Eric Cochinescu | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 33.51 | ||||||
46 | Jerlow Lytomt Jacobsen | 2001 | Stavanger Sc | 33.59 | ||||||
47 | Casper Svärd | 2001 | Landskrona Simsällskap | 33.79 | ||||||
48 | Philip Primetta | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 34.33 | ||||||
49 | Alfred Thunell | 2002 | Landskrona Simsällskap | 34.53 | ||||||
50 | Linus Hiltonsson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 34.61 | ||||||
51 | Marcus Lundmark | 2002 | Skellefteå Simklubb | 35.02 | ||||||
52 | Emil Pettersson | 2002 | Simklubben Poseidon | 35.32 | ||||||
53 | Jonas Stokkebø | 2002 | Stavanger Sc | 35.33 | ||||||
54 | Adrian Tittelbach | 2001 | Väsby Simsällskap | 35.84 | ||||||
55 | Gabriele Palmqvist | 2002 | Simklubben Neptun | 36.23 | ||||||
56 | Erik Johansson | 2002 | Simklubben Neptun | 37.87 | ||||||
- | Dzevad Celikovic | 2001 | Landskrona Simsällskap | DNS | ||||||
- | Fredrik Nilsson | 2002 | Simklubben Triton | DNS | ||||||
Gren 11, 50m Frisim Herrar, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: Landskrona Hem |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Axel Auer | 2003 | Karlskrona Simsällskap | 29.81 | ||||||
2 | Lukas Miderbäck | 2003 | Simklubben Lödde | 30.18 | ||||||
3 | Troy Kroonder | 2003 | Simklubben Neptun | 30.71 | ||||||
4 | Elias Kristensen | 2003 | Lambertseter Svømmeklubb | 31.17 | ||||||
5 | Jacob Söderberg | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 31.28 | ||||||
6 | Øyvind Jr. Sigvaldsen | 2004 | Stavanger Sc | 31.48 | ||||||
7 | Hugo Stenskepp | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 31.86 | ||||||
8 | William Lundblad | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 31.96 | ||||||
9 | Erik Sina | 2003 | Stavanger Sc | 32.11 | ||||||
9 | Lucas Örmon | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 32.11 | ||||||
11 | Stian Alexander Pettersen | 2003 | Stavanger Sc | 32.38 | ||||||
12 | Sebastien Fouilloux-Iaquinta | 2003 | Lambertseter Svømmeklubb | 32.47 | ||||||
13 | Linus Forsgren | 2003 | Simklubben Triton | 32.63 | ||||||
14 | Hampus Erdös | 2003 | Simklubben Lödde | 33.15 | ||||||
15 | Nils Tired | 2003 | Simklubben Poseidon | 33.19 | ||||||
16 | Felix Rosenkvist | 2004 | Simklubben Sydsim | 33.20 | ||||||
17 | Jonathan Fröjd | 2004 | Simklubben Sydsim | 33.39 | ||||||
17 | Yuk Pooi Oscar Lui | 2003 | Lambertseter Svømmeklubb | 33.39 | ||||||
19 | Gustaf Stokholm | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 33.44 | ||||||
20 | Felix Luthman | 2004 | Umeå Simsällskap | 33.52 | ||||||
21 | Ludvig Romare | 2004 | Trelleborg Sim | 33.99 | ||||||
22 | Viktor Hansson | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 34.32 | ||||||
23 | Viktor Jonson | 2003 | Simklubben Neptun | 34.45 | ||||||
24 | Lukas Kjellnäs | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 34.46 | ||||||
25 | Magnus Lindström | 2004 | Skellefteå Simklubb | 34.47 | ||||||
26 | Ivan Sivolov | 2003 | Simklubben Poseidon | 34.70 | ||||||
27 | Alexander Larsson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 34.87 | ||||||
28 | Noel Ahlbin | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 35.18 | ||||||
29 | Hugo Stoltz | 2004 | Ystads Simsällskap | 35.38 | ||||||
30 | Jesper Ring | 2003 | Landskrona Simsällskap | 35.40 | ||||||
31 | Anton Witzell | 2004 | Simsällskapet Iden | 35.44 | ||||||
32 | Jonatan Holmquist | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 35.61 | ||||||
33 | Axel Wange | 2003 | Simklubben Neptun | 35.70 | ||||||
34 | Alan Jovic | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 35.76 | ||||||
35 | Andreas Imislund Aamo | 2003 | SK Poseidon Porsgrunn | 35.77 | ||||||
36 | Anthon Huasson | 2004 | Höörs Simsällskap | 35.79 | ||||||
37 | Eddie Nilsson | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 35.80 | ||||||
38 | Linus Hallgren | 2003 | Umeå Simsällskap | 35.86 | ||||||
39 | Simen Ingebretsen | 2003 | SK Poseidon Porsgrunn | 35.92 | ||||||
40 | Olle Rasmusson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 36.30 | ||||||
41 | Noa Rydén | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 36.32 | ||||||
42 | Julian Rennesund | 2004 | SK Poseidon Porsgrunn | 36.40 | ||||||
42 | Markus Rydgren | 2003 | Landskrona Simsällskap | 36.40 | ||||||
44 | Olle Olsson | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 36.63 | ||||||
45 | Herman Modig | 2003 | Kristianstads SLS | 37.60 | ||||||
46 | Kasper Nygren | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 37.74 | ||||||
47 | Leo Gränse | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 37.78 | ||||||
48 | Erik Bergman | 2004 | Väsby Simsällskap | 37.88 | ||||||
49 | Vincent Hua | 2004 | Höörs Simsällskap | 38.01 | ||||||
50 | Andreas Johnsson | 2003 | SK Poseidon Porsgrunn | 38.18 | ||||||
51 | Love Offrell | 2004 | Simklubben Sydsim | 38.96 | ||||||
52 | Felix Cochinescu | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 38.97 | ||||||
53 | Vincent Lindkvist | 2004 | Osby Simsällskap | 39.10 | ||||||
54 | Adam Juliusson | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 39.27 | ||||||
55 | Rasmus Pedersen | 2003 | Landskrona Simsällskap | 39.42 | ||||||
56 | Adam Olsson-Lindhé | 2004 | Trelleborg Sim | 39.89 | ||||||
57 | Theo Ceplitis | 2004 | Simklubben Triton | 40.54 | ||||||
58 | Eskil Ramäng | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 40.87 | ||||||
59 | Viggo Thomsen | 2004 | Landskrona Simsällskap | 41.18 | ||||||
60 | Neo Palenmark | 2003 | Simklubben Triton | 42.09 | ||||||
61 | Erik Simonsson | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 42.55 | ||||||
62 | Carl Nordholm | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 42.87 | ||||||
63 | Alfred Cato | 2004 | Osby Simsällskap | 49.12 | ||||||
Gren 11, 50m Frisim Herrar, Finaler 10 år och yngre |
Sponsor: Landskrona Hem |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Felix Tjärnberg | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 33.74 | ||||||
2 | Aron Paulsson | 2006 | Simklubben Lödde | 36.01 | ||||||
3 | Niklas Andersson | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 36.22 | ||||||
4 | Jacob Langell | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 37.58 | ||||||
5 | Aidan Sagadin | 2006 | Ljungby Simsällskap | 39.12 | ||||||
6 | Theo Djuphammar | 2005 | Simklubben Neptun | 39.17 | ||||||
7 | Olof Larsson | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 39.20 | ||||||
8 | Karl Svensson | 2006 | Simklubben Sydsim | 41.43 | ||||||
9 | Axel Wergeland | 2006 | Simklubben Lödde | 41.44 | ||||||
10 | Victor Borg | 2005 | Simklubben Triton | 41.56 | ||||||
11 | Erik Komstedt | 2005 | Simklubben Sydsim | 42.09 | ||||||
12 | Benjamin Huasson | 2007 | Höörs Simsällskap | 42.40 | ||||||
13 | Rasmus Auer | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 43.38 | ||||||
14 | Vilgot Lindberg | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 43.77 | ||||||
15 | Walther Olsson | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 44.49 | ||||||
16 | Hugo Skölderud | 2006 | Simklubben Sydsim | 44.67 | ||||||
17 | Elias Berg | 2005 | Ängelholms Simsällskap | 44.71 | ||||||
18 | Sebastian Strand | 2005 | Simklubben Triton | 45.05 | ||||||
19 | Ted Nilsson | 2006 | Simklubben Lödde | 47.28 | ||||||
20 | Rasmus Mårtensson | 2006 | Simklubben Triton | 50.24 | ||||||
21 | Oliver Stahlbom | 2005 | Simklubben Triton | 56.37 | ||||||
- | Isaac Barrett | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | DSQ | ||||||
- | Mio Remgard Emland | 2005 | Höörs Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 27 juni 2015 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap | Utskriftstid | 11:02 |
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | LH-Games 2015 | Utskriftsdatum | 28 juni 2015 | |||
Tävlingsort | Landskrona | Utskriftstid | 17:56 | |||
Arrangör | Helsingborg S & Landskrona S | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 26 juni 2015 |
Gren 12, 200m Frisim Damer, Finaler 17 år och äldre |
Sponsor: Team Sportia |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Michelle Lövdahl | 1995 | Simklubben Lödde | 30.93 | 1:05.18 | 1:40.35 | 2:15.41 | |||
2 | Johanna Nilsson | 1996 | Simklubben Triton | 31.60 | 1:06.48 | 1:42.77 | 2:18.16 | |||
3 | Johanna Holmberg | 1993 | Simklubben Lödde | 31.95 | 1:06.57 | 1:43.40 | 2:18.69 | |||
4 | Tekla Rosell | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 34.05 | 1:11.50 | 1:49.10 | 2:25.25 | |||
5 | Hanna Erléus | 1997 | Karlshamns Simklubb | 33.25 | 1:10.95 | 1:50.17 | 2:28.19 | |||
6 | Nathalie Lindh | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.86 | 1:13.51 | 1:54.24 | 2:35.25 | |||
7 | Biborka Nagy | 1998 | Ljungby Simsällskap | 35.95 | 1:17.59 | 2:01.77 | 2:46.73 | |||
8 | Nellie Kronmar | 1997 | Emmaboda Simsällskap | 37.99 | 1:20.94 | 2:06.52 | 2:51.25 | |||
9 | Linnea Andersson | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 38.97 | 1:22.38 | 2:10.22 | 2:56.39 | |||
10 | Ida Andersson-Wulf | 1998 | Vellinge-Näsets Simklubb | 47.35 | 1:38.25 | 2:30.94 | 3:24.39 | |||
Gren 12, 200m Frisim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Team Sportia |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Elin Johannesson | 1999 | Simklubben Lödde | 31.71 | 1:07.05 | 1:43.67 | 2:19.28 | |||
2 | Marie Hinna | 2000 | Stavanger Sc | 33.03 | 1:09.03 | 1:45.39 | 2:20.25 | |||
3 | Amanda Modig | 1999 | Kristianstads SLS | 32.06 | 1:07.22 | 1:44.42 | 2:20.62 | |||
4 | Hanna Lindahl | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 33.50 | 1:09.65 | 1:47.14 | 2:23.38 | |||
5 | Ine Marie Andersen | 2000 | SK Poseidon Porsgrunn | 32.66 | 1:09.21 | 1:47.45 | 2:23.94 | |||
6 | Linnéa Högberg | 1999 | Kristianstads SLS | 33.71 | 1:10.17 | 1:48.88 | 2:25.89 | |||
7 | Emilia Frederiksen | 2000 | Trelleborg Sim | 33.71 | 1:10.51 | 1:48.88 | 2:26.01 | |||
8 | Annika Gren | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 35.57 | 1:12.35 | 1:50.74 | 2:27.63 | |||
9 | Simone Jørgensen | 1999 | Farum Svømmeklub | 33.21 | 1:10.78 | 1:49.74 | 2:27.78 | |||
10 | Vickie Berg | 2000 | Simklubben Ran | 32.89 | 1:09.85 | 1:50.27 | 2:28.28 | |||
11 | Alice Bengtsson | 2000 | Klippans Simsällskap | 34.10 | 1:11.79 | 1:51.88 | 2:29.89 | |||
12 | Astrid Albertsson | 2000 | Väsby Simsällskap | 33.45 | 1:11.66 | 1:51.12 | 2:29.95 | |||
13 | Thea Lindström | 2000 | Simklubben Triton | 33.28 | 1:10.43 | 1:50.65 | 2:32.01 | |||
14 | Lo Lindeblad | 2000 | Väsby Simsällskap | 35.00 | 1:13.78 | 1:53.87 | 2:32.16 | |||
15 | Nicole Johnson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 35.33 | 1:14.01 | 1:53.73 | 2:32.34 | |||
16 | Serena Gravrogk-Linde | 2000 | Simklubben Poseidon | 33.63 | 1:12.64 | 1:53.93 | 2:32.49 | |||
17 | Olivia Torres | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.73 | 1:12.07 | 1:53.64 | 2:33.20 | |||
18 | Elin Rundblad | 1999 | Landskrona Simsällskap | 34.12 | 1:14.20 | 1:56.68 | 2:36.12 | |||
19 | Karolina Nilsson | 1999 | Ystads Simsällskap | 35.46 | 1:16.37 | 1:58.06 | 2:37.21 | |||
20 | Lisa Trangmyr | 2000 | Lambertseter Svømmeklubb | 34.64 | 1:14.69 | 1:55.96 | 2:37.45 | |||
21 | Cornelia Forsgren | 2000 | Simklubben Triton | 35.36 | 1:15.79 | 1:57.87 | 2:39.66 | |||
Gren 12, 200m Frisim Damer, Finaler 14 år och yngre |
Sponsor: Team Sportia |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Isabelle Moreau | 2001 | Landskrona Simsällskap | 32.94 | 1:09.26 | 1:46.74 | 2:23.78 | |||
2 | Amanda Trägårdh | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 34.42 | 1:11.60 | 1:49.48 | 2:24.70 | |||
3 | Andrea Prai | 2001 | Osby Simsällskap | 31.86 | 1:08.10 | 1:46.71 | 2:25.48 | |||
4 | Linn Tufvesson | 2001 | Simklubben Poseidon | 33.52 | 1:10.82 | 1:50.03 | 2:27.31 | |||
5 | Kristine Johnsson | 2001 | SK Poseidon Porsgrunn | 34.52 | 1:12.40 | 1:51.21 | 2:27.95 | |||
6 | Maja Jönsson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 32.51 | 1:09.00 | 1:48.78 | 2:28.21 | |||
7 | Celine Abrahamsen | 2001 | Stavanger Sc | 33.19 | 1:10.45 | 1:49.75 | 2:28.75 | |||
8 | Noemi Karlsson | 2001 | Simklubben Poseidon | 33.11 | 1:10.16 | 1:49.45 | 2:28.98 | |||
9 | Ester Eilertsson | 2003 | Trelleborg Sim | 34.06 | 1:11.43 | 1:50.52 | 2:29.23 | |||
10 | Filippa Ehn | 2001 | Simklubben Neptun | 34.87 | 1:51.82 | 2:29.26 | 2:29.26 | |||
11 | Anne Rødseth | 2001 | Stavanger Sc | 34.45 | 1:12.69 | 1:51.40 | 2:30.14 | |||
12 | Felicity Fridh | 2001 | Simklubben Triton | 34.14 | 1:12.37 | 1:51.86 | 2:30.24 | |||
13 | Elise Christine Romundset | 2002 | Lambertseter Svømmeklubb | 35.40 | 1:12.92 | 1:52.53 | 2:30.26 | |||
14 | Edle Irene Vidnes | 2001 | SK Poseidon Porsgrunn | 34.77 | 1:13.05 | 1:52.80 | 2:30.90 | |||
15 | Ebba Jälminger | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 34.20 | 1:12.92 | 1:53.37 | 2:31.02 | |||
16 | Felicia Lejox | 2002 | Simklubben Triton | 33.65 | 1:11.14 | 1:51.28 | 2:31.31 | |||
17 | Ditte Oredsson | 2003 | Simklubben Poseidon | 33.55 | 1:11.50 | 1:51.81 | 2:31.53 | |||
18 | Tuva Sandström | 2001 | Umeå Simsällskap | 34.27 | 1:13.15 | 1:54.60 | 2:32.72 | |||
19 | Lisa Drugge | 2001 | Umeå Simsällskap | 35.72 | 1:15.26 | 1:56.21 | 2:35.74 | |||
20 | Julise Llupa | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 36.04 | 1:14.92 | 1:55.76 | 2:35.85 | |||
21 | Emilia Cokalic | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 36.11 | 1:16.14 | 1:57.91 | 2:39.36 | |||
22 | Hanna Lundius | 2001 | Landskrona Simsällskap | 36.93 | 1:18.37 | 2:02.74 | 2:42.91 | |||
- | Tuva Orre Sandström | 2001 | Umeå Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 28 juni 2015 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap | Utskriftstid | 17:56 |
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | LH-Games 2015 | Utskriftsdatum | 27 juni 2015 | |||
Tävlingsort | Landskrona | Utskriftstid | 11:10 | |||
Arrangör | Helsingborg S & Landskrona S | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 26 juni 2015 |
Gren 13, 200m Medley Herrar, Finaler 17 år och äldre |
Sponsor: Petör |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Jonatan Wede | 1988 | Simsällskapet Iden | 27.97 | 1:04.35 | 1:44.91 | 2:18.57 | |||
2 | Ali Hariri | 1996 | Simklubben Ran | 30.46 | 1:08.73 | 1:52.40 | 2:26.49 | |||
3 | Alexander Ström | 1998 | Karlskrona Simsällskap | 32.97 | 1:15.22 | 2:00.08 | 2:36.33 | |||
4 | Andreas Nordh | 1991 | Osby Simsällskap | 37.33 | 1:20.20 | 2:10.87 | 2:48.05 | |||
5 | Zebastian Bondesson-Torgnusson | 1998 | Emmaboda Simsällskap | 30.27 | 1:19.84 | 2:19.76 | 3:05.57 | |||
6 | Kevin Henriksson | 1998 | Klippans Simsällskap | 42.62 | 1:30.08 | 2:27.07 | 3:12.67 | |||
Gren 13, 200m Medley Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Petör |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Elias Kromnow | 1999 | Karlskrona Simsällskap | 30.90 | 1:13.97 | 1:57.75 | 2:34.07 | |||
2 | Jonathan Skog | 2000 | Klippans Simsällskap | 33.73 | 1:17.04 | 1:59.98 | 2:35.63 | |||
3 | Sondre Lea Monslaup | 1999 | Stavanger Sc | 33.34 | 1:13.21 | 2:00.63 | 2:35.81 | |||
4 | Roy Hangård | 1999 | Simklubben Lödde | 34.09 | 1:16.69 | 2:03.38 | 2:37.99 | |||
5 | Anders Valdar | 2000 | SK Poseidon Porsgrunn | 32.45 | 1:15.48 | 2:03.89 | 2:38.22 | |||
6 | Hans Gustafsson | 2000 | Älmhults Simsällskap | 32.49 | 1:13.17 | 2:04.14 | 2:38.34 | |||
7 | Philip Karlin-Reteike | 1999 | Simklubben Ran | 35.03 | 1:17.16 | 2:08.45 | 2:42.17 | |||
8 | Rickard Wemlén | 2000 | Simklubben Hajen | 34.40 | 1:16.60 | 2:05.87 | 2:44.14 | |||
9 | Elliot Larsson | 2000 | Simklubben Lödde | 34.38 | 1:16.81 | 2:12.34 | 2:50.41 | |||
10 | Marcus Karlin-Reteike | 1999 | Simklubben Ran | 36.45 | 1:16.26 | 2:11.23 | 2:50.69 | |||
11 | Benjamin Boros | 2000 | Ljungby Simsällskap | 35.05 | 1:19.09 | 2:12.07 | 2:56.92 | |||
12 | Melvin Sihlén | 2000 | Simklubben Sydsim | 36.96 | 1:20.98 | 2:16.38 | 2:57.37 | |||
13 | Paul Fevang | 2000 | Stavanger Sc | 40.24 | 1:29.24 | 2:21.38 | 3:00.42 | |||
14 | Nicodemos Abraha | 2000 | Simklubben Poseidon | 40.51 | 1:23.98 | 2:23.07 | 3:10.95 | |||
Gren 13, 200m Medley Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Petör |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Joar Modigh | 2001 | Simklubben Hajen | 32.86 | 1:12.66 | 2:03.18 | 2:36.96 | |||
2 | Isac Lindén | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 33.83 | 1:15.34 | 2:02.71 | 2:38.47 | |||
3 | Tim Brinkhagen | 2001 | Simklubben Lödde | 35.84 | 1:17.03 | 2:02.89 | 2:38.79 | |||
4 | Sebastian Ajmi | 2001 | Stavanger Sc | 37.55 | 1:20.01 | 2:05.10 | 2:39.26 | |||
5 | André Philipsson Eriksson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 34.89 | 1:16.65 | 2:04.60 | 2:40.42 | |||
6 | Carl Gerstenfeld | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 36.39 | 1:18.81 | 2:04.37 | 2:40.99 | |||
7 | Lukas Mirsch | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 34.11 | 1:16.41 | 2:08.15 | 2:41.14 | |||
8 | Benjamin Hajdarpasic | 2002 | Lambertseter Svømmeklubb | 37.10 | 1:16.41 | 2:04.42 | 2:41.39 | |||
9 | Simon Slettevold | 2002 | Stavanger Sc | 35.67 | 1:16.45 | 2:03.72 | 2:41.96 | |||
10 | Oliver Stålbrand | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 33.18 | 1:19.00 | 2:07.98 | 2:44.14 | |||
11 | Alessio Giambalvo | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 34.05 | 1:17.76 | 2:08.97 | 2:45.54 | |||
12 | Sebastian Thorsen | 2001 | Stavanger Sc | 36.51 | 1:23.58 | 2:05.87 | 2:45.67 | |||
13 | Oscar Mogard Linden | 2002 | Simklubben Neptun | 36.61 | 1:21.05 | 2:12.34 | 2:48.32 | |||
14 | Kristian Hillesøy Torgers | 2002 | Stavanger Sc | 35.92 | 1:21.79 | 2:09.14 | 2:48.65 | |||
15 | Dexter Dalsgaard | 2001 | Simklubben Neptun | 34.41 | 1:18.24 | 2:10.31 | 2:50.05 | |||
16 | Ian Hangård | 2002 | Simklubben Lödde | 37.53 | 1:22.86 | 2:14.47 | 2:51.51 | |||
17 | Emil Jespersen | 2001 | Ystads Simsällskap | 36.64 | 1:21.66 | 2:13.84 | 2:52.42 | |||
18 | Anton Jansson | 2002 | Ystads Simsällskap | 39.45 | 1:24.66 | 2:15.58 | 2:53.37 | |||
19 | Douglas Romare | 2001 | Trelleborg Sim | 36.91 | 1:24.00 | 2:15.26 | 2:55.04 | |||
20 | Harry Petersson | 2002 | Kristianstads SLS | 41.29 | 1:24.52 | 2:18.31 | 2:57.77 | |||
21 | Gustav Lidbäck | 2002 | Simsällskapet Iden | 39.15 | 1:23.73 | 2:22.33 | 2:59.88 | |||
22 | Oscar Grönborg | 2002 | Ängelholms Simsällskap | 40.76 | 1:31.49 | 2:21.61 | 3:04.40 | |||
- | Fredrik Nilsson | 2002 | Simklubben Triton | DNS | ||||||
- | Henrik Veiberg | 2001 | Lambertseter Svømmeklubb | DSQ | ||||||
- | Nils Wergeland | 2002 | Simklubben Lödde | DSQ | ||||||
Gren 13, 200m Medley Herrar, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: Petör |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Hugo Stenskepp | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 35.09 | 1:21.49 | 2:17.40 | 2:56.68 | |||
2 | Nils Tired | 2003 | Simklubben Poseidon | 35.88 | 1:19.55 | 2:15.00 | 2:57.57 | |||
3 | Jacob Söderberg | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 35.85 | 1:20.69 | 2:19.56 | 2:57.58 | |||
4 | Viktor Hansson | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 38.08 | 1:26.74 | 2:18.64 | 2:59.25 | |||
5 | Lukas Miderbäck | 2003 | Simklubben Lödde | 39.29 | 1:26.66 | 2:22.67 | 3:01.98 | |||
6 | William Lundblad | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 38.83 | 1:27.26 | 2:22.80 | 3:02.32 | |||
7 | Troy Kroonder | 2003 | Simklubben Neptun | 37.55 | 1:26.47 | 2:24.98 | 3:03.92 | |||
8 | Anthon Huasson | 2004 | Höörs Simsällskap | 41.25 | 1:29.33 | 2:23.23 | 3:05.04 | |||
9 | Gustaf Stokholm | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 40.79 | 1:25.95 | 2:25.17 | 3:05.46 | |||
10 | Magnus Lindström | 2004 | Skellefteå Simklubb | 43.74 | 1:30.55 | 2:26.00 | 3:07.00 | |||
11 | Felix Luthman | 2004 | Umeå Simsällskap | 43.52 | 1:34.13 | 2:30.68 | 3:11.43 | |||
12 | Hampus Erdös | 2003 | Simklubben Lödde | 42.79 | 1:36.32 | 2:32.33 | 3:11.46 | |||
13 | Lucas Örmon | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 42.92 | 1:33.33 | 2:33.78 | 3:12.50 | |||
- | Elias Kristensen | 2003 | Lambertseter Svømmeklubb | DSQ | ||||||
- | Linus Forsgren | 2003 | Simklubben Triton | DSQ | ||||||
Gren 13, 200m Medley Herrar, Finaler 10 år och yngre |
Sponsor: Petör |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Aron Paulsson | 2006 | Simklubben Lödde | 48.50 | 1:38.94 | 2:43.12 | 3:29.28 | |||
2 | Theo Djuphammar | 2005 | Simklubben Neptun | 50.08 | 1:49.89 | 2:53.93 | 3:47.86 | |||
- | Karl Svensson | 2006 | Simklubben Sydsim | DSQ | ||||||
- | Victor Borg | 2005 | Simklubben Triton | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 27 juni 2015 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap | Utskriftstid | 11:10 |
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | LH-Games 2015 | Utskriftsdatum | 27 juni 2015 | |||
Tävlingsort | Landskrona | Utskriftstid | 11:47 | |||
Arrangör | Helsingborg S & Landskrona S | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 26 juni 2015 |
Gren 14, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 17 år och äldre |
Sponsor: HT Emballage |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alexandra Volkova | 1996 | Simklubben Triton | 30.14 | ||||||
2 | Michelle Lövdahl | 1995 | Simklubben Lödde | 30.38 | ||||||
3 | Caroline Andersson-Ekström | 1994 | Simklubben Sydsim | 30.51 | ||||||
4 | Erika Sällberg | 1997 | Simklubben Lödde | 30.65 | ||||||
5 | Emma Nilsson | 1995 | Helsingborgs Simsällskap | 30.87 | ||||||
6 | Johanna Holmberg | 1993 | Simklubben Lödde | 32.03 | ||||||
7 | Sanna Westerberg | 1998 | Karlskrona Simsällskap | 32.19 | ||||||
8 | Yara Waked | 1998 | Karlskrona Simsällskap | 32.20 | ||||||
9 | Tekla Rosell | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 32.46 | ||||||
10 | Jenny Christensson | 1996 | Simsällskapet Iden | 32.50 | ||||||
10 | Li Björner Oh | 1998 | Simklubben Hajen | 32.50 | ||||||
12 | Ida Borg | 1997 | Simklubben Triton | 33.18 | ||||||
13 | Hanna Erléus | 1997 | Karlshamns Simklubb | 33.98 | ||||||
14 | Synnøve Døskeland | 1998 | Stavanger Sc | 35.10 | ||||||
15 | Nathalie Lindh | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 35.18 | ||||||
16 | Ninwa Somi | 1998 | Landskrona Simsällskap | 38.32 | ||||||
17 | Biborka Nagy | 1998 | Ljungby Simsällskap | 39.94 | ||||||
18 | Nellie Kronmar | 1997 | Emmaboda Simsällskap | 42.46 | ||||||
- | Linnéa Månsson | 1996 | Landskrona Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 14, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: HT Emballage |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ine Marie Andersen | 2000 | SK Poseidon Porsgrunn | 32.10 | ||||||
2 | Vilma Rodman | 1999 | Simklubben Lödde | 32.22 | ||||||
3 | Vivianne Olsson | 2000 | Simklubben Lödde | 32.35 | ||||||
4 | Alva Ericsson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 32.91 | ||||||
5 | Tessa Francisca Janssen | 1999 | Stavanger Sc | 33.24 | ||||||
6 | Elin Johannesson | 1999 | Simklubben Lödde | 33.34 | ||||||
7 | Emma Persson | 1999 | Simklubben Lödde | 33.47 | ||||||
8 | Tova Persson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 33.49 | ||||||
9 | Saga Miderbäck | 2000 | Simklubben Lödde | 33.70 | ||||||
10 | Maja Danielsson | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 33.83 | ||||||
11 | Marie Hinna | 2000 | Stavanger Sc | 34.01 | ||||||
12 | Amanda Modig | 1999 | Kristianstads SLS | 34.16 | ||||||
12 | Philippa Revstedt | 1999 | Simklubben Ran | 34.16 | ||||||
14 | Josefine Bengtsson | 2000 | Kristianstads SLS | 34.43 | ||||||
15 | Simone Jørgensen | 1999 | Farum Svømmeklub | 34.51 | ||||||
16 | Linnéa Högberg | 1999 | Kristianstads SLS | 34.73 | ||||||
17 | Vickie Berg | 2000 | Simklubben Ran | 34.98 | ||||||
18 | Gabriella Henriksson | 2000 | Klippans Simsällskap | 35.13 | ||||||
19 | Alice Bengtsson | 2000 | Klippans Simsällskap | 35.34 | ||||||
20 | Serena Gravrogk-Linde | 2000 | Simklubben Poseidon | 35.41 | ||||||
21 | Kathrine Pii Frederiksen | 2000 | Farum Svømmeklub | 36.24 | ||||||
22 | Cornelia Forsgren | 2000 | Simklubben Triton | 36.43 | ||||||
23 | Frida Eilertsson | 2000 | Trelleborg Sim | 36.75 | ||||||
24 | Cajsa Lindberg | 2000 | Simklubben Poseidon | 37.05 | ||||||
25 | Hedda Othilie Hagen | 1999 | Stavanger Sc | 37.11 | ||||||
26 | Lo Lindeblad | 2000 | Väsby Simsällskap | 37.26 | ||||||
27 | Alicia Virgili | 2000 | Vellinge-Näsets Simklubb | 38.33 | ||||||
28 | Thea Lindström | 2000 | Simklubben Triton | 38.86 | ||||||
29 | Elin Hansen | 2000 | Simsällskapet Iden | 39.73 | ||||||
30 | Margrete Johnsson | 1999 | SK Poseidon Porsgrunn | 39.79 | ||||||
31 | Nicole Olofsson | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 40.74 | ||||||
32 | Julia Johnsson | 2000 | Härjedalens Simklubb | 40.98 | ||||||
33 | Nora Persson | 1999 | Ystads Simsällskap | 51.58 | ||||||
- | Amy Whyte Krenchel | 2000 | Umeå Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 14, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: HT Emballage |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Lovisa Vesterlund Kocsis | 2002 | Simklubben Sydsim | 31.55 | ||||||
2 | Isabelle Moreau | 2001 | Landskrona Simsällskap | 31.65 | ||||||
3 | Andrea Helmersen | 2001 | Lambertseter Svømmeklubb | 33.14 | ||||||
4 | Moa Nilsson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 33.23 | ||||||
5 | Agnes Cato | 2001 | Osby Simsällskap | 33.24 | ||||||
6 | Natalie Almasi | 2001 | Simklubben Sydsim | 33.26 | ||||||
7 | Ida Larsson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 33.34 | ||||||
8 | Rebekka Valvik Christiansen | 2001 | Lambertseter Svømmeklubb | 33.41 | ||||||
9 | Hedvig Wathne | 2001 | Stavanger Sc | 34.13 | ||||||
10 | Viktoia Røyland | 2002 | Stavanger Sc | 34.57 | ||||||
11 | Elly Palm | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 34.63 | ||||||
12 | Anne Rødseth | 2001 | Stavanger Sc | 34.68 | ||||||
13 | Amanda Björkman | 2001 | Simklubben Poseidon | 34.96 | ||||||
14 | Kristine Johnsson | 2001 | SK Poseidon Porsgrunn | 35.10 | ||||||
15 | Maja Jönsson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 35.14 | ||||||
16 | Anna-Louisa Permarker | 2002 | S71 | 35.15 | ||||||
17 | Amanda Trägårdh | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 35.18 | ||||||
18 | Linnea Lindgren | 2001 | Väsby Simsällskap | 35.19 | ||||||
19 | Isabelle Nordlinder | 2001 | Simklubben Neptun | 35.23 | ||||||
20 | Tova Nilsson | 2002 | S71 | 35.28 | ||||||
21 | Ella Laurén | 2001 | Simklubben Hajen | 35.46 | ||||||
22 | Anna Rasmusson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 35.47 | ||||||
23 | Amanda Troedsson | 2002 | Ängelholms Simsällskap | 35.80 | ||||||
24 | Matilda Pfeiff | 2001 | Väsby Simsällskap | 35.86 | ||||||
25 | Kristina Kulcsar | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 35.92 | ||||||
26 | Ebba Jälminger | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 36.23 | ||||||
27 | Ingrid Sälg | 2002 | Umeå Simsällskap | 36.24 | ||||||
28 | Evelina Håkansson | 2002 | Osby Simsällskap | 36.42 | ||||||
29 | Elise Christine Romundset | 2002 | Lambertseter Svømmeklubb | 36.50 | ||||||
30 | Sonja Persson | 2001 | Ystads Simsällskap | 36.89 | ||||||
31 | Jennie Johansson | 2001 | Klippans Simsällskap | 36.91 | ||||||
32 | Filippa Ehn | 2001 | Simklubben Neptun | 36.94 | ||||||
33 | Vanessa Hübinette | 2001 | Väsby Simsällskap | 37.21 | ||||||
34 | Ingrid Norstedt | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 37.24 | ||||||
35 | Amanda Bekkewold | 2001 | Simklubben Neptun | 37.27 | ||||||
35 | Mia Krüger | 2002 | Farum Svømmeklub | 37.27 | ||||||
37 | Lisa Drugge | 2001 | Umeå Simsällskap | 37.30 | ||||||
38 | Ellen Rosdahl | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 37.36 | ||||||
39 | Julise Llupa | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 37.62 | ||||||
40 | Nellie Briskog | 2001 | Karlshamns Simklubb | 37.70 | ||||||
41 | Anna Lapadatovic | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 37.80 | ||||||
42 | Malin Pålsson | 2002 | Simklubben Triton | 37.81 | ||||||
43 | Ellinor Stenhård | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 37.84 | ||||||
44 | Elsa Assarsson | 2001 | Landskrona Simsällskap | 37.97 | ||||||
45 | Hjördis Köhler | 2001 | Simklubben Neptun | 38.01 | ||||||
46 | Tove Lindén | 2002 | Karlskrona Simsällskap | 38.05 | ||||||
47 | Malin Bergsholm Berg | 2002 | Stavanger Sc | 38.12 | ||||||
48 | Felicia Lejox | 2002 | Simklubben Triton | 38.21 | ||||||
49 | Olivia Skog | 2002 | Simklubben Lödde | 38.26 | ||||||
50 | Lisa Torgersen | 2001 | Stavanger Sc | 38.28 | ||||||
51 | Noemi Karlsson | 2001 | Simklubben Poseidon | 38.55 | ||||||
52 | Astrid Olsson | 2002 | Kristianstads SLS | 38.70 | ||||||
53 | Carolina Åsberg | 2002 | Simklubben Lödde | 39.15 | ||||||
54 | Sofia Juliusson | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 39.16 | ||||||
55 | Emilia Ohlsson | 2001 | Simklubben Triton | 39.60 | ||||||
56 | Wilma Sjölin | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 39.78 | ||||||
57 | Aud Sofie Danielsen | 2002 | Stavanger Sc | 39.84 | ||||||
58 | Emilia Cokalic | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 40.13 | ||||||
59 | Hanna Lundius | 2001 | Landskrona Simsällskap | 40.18 | ||||||
60 | Erle Marie Aartun van der | 2002 | Stavanger Sc | 40.70 | ||||||
61 | Matilda Bondesson | 2002 | Emmaboda Simsällskap | 40.78 | ||||||
62 | Elin Svensson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 40.81 | ||||||
63 | Amanda Önnestam | 2001 | Simklubben Lödde | 40.83 | ||||||
64 | Ida Björkdahl | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 41.28 | ||||||
65 | Cornelia Hökmark | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 41.58 | ||||||
66 | Lisa Lindqvist | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 41.64 | ||||||
67 | Alma Lindberg | 2002 | Simklubben Poseidon | 41.88 | ||||||
68 | Maja Fling | 2001 | Kristianstads SLS | 41.94 | ||||||
69 | Emma Persson | 2002 | Simklubben Poseidon | 41.96 | ||||||
69 | Lovisa Lindh | 2001 | Umeå Simsällskap | 41.96 | ||||||
71 | Frida Tunheim-Glad | 2001 | Trelleborg Sim | 42.16 | ||||||
72 | Julia Stenström | 2002 | Simklubben Triton | 42.49 | ||||||
73 | Ellen Larsson | 2001 | Skellefteå Simklubb | 42.53 | ||||||
74 | Michelle Nguyen | 2002 | Kristianstads SLS | 42.60 | ||||||
75 | Rojin Farkhapour | 2001 | Väsby Simsällskap | 42.63 | ||||||
76 | Hanna Paulsson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 43.05 | ||||||
77 | Johanne Jørmeland | 2002 | Stavanger Sc | 43.26 | ||||||
78 | Alice Kron Larsson | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 43.39 | ||||||
79 | Embla Gudbrandsen | 2002 | Stavanger Sc | 43.89 | ||||||
80 | Nellie Luthman | 2002 | Umeå Simsällskap | 44.06 | ||||||
81 | Ellinor Forsgren | 2001 | Simklubben Triton | 44.09 | ||||||
82 | Hedvig Magnusson | 2002 | Emmaboda Simsällskap | 44.44 | ||||||
83 | Mathilda Kamper-Johnsson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 44.73 | ||||||
84 | Leah Sagadin | 2002 | Ljungby Simsällskap | 45.22 | ||||||
85 | Victoria Olsson | 2002 | Simklubben Lödde | 45.78 | ||||||
86 | Nina Andersson-Wulf | 2001 | Vellinge-Näsets Simklubb | 52.47 | ||||||
87 | Filippa Andersson | 2002 | Landskrona Simsällskap | 54.74 | ||||||
- | Felicia Kennbäck | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Sara Cecilie Leite | 2001 | Lambertseter Svømmeklubb | DNS | ||||||
- | Sara Sällberg | 2001 | Simklubben Lödde | DSQ | ||||||
Gren 14, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: HT Emballage |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Saga Nyborg | 2003 | Kristianstads SLS | 33.10 | ||||||
2 | Hannah Olsson-Lindhé | 2003 | Trelleborg Sim | 34.86 | ||||||
3 | Elsa Bitzén | 2003 | Simklubben Hajen | 35.31 | ||||||
4 | Angelina Agrell | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 35.86 | ||||||
5 | Jennifer Nyblom | 2003 | Väsby Simsällskap | 35.94 | ||||||
6 | Ester Eilertsson | 2003 | Trelleborg Sim | 35.99 | ||||||
7 | Isabel Smideberg | 2004 | Simklubben Lödde | 36.02 | ||||||
8 | Olga Kertzscher Erlandsson | 2004 | Ystads Simsällskap | 36.16 | ||||||
9 | Tyra Littorin | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 36.55 | ||||||
10 | Hanna P Kinberg | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 36.65 | ||||||
11 | Alice Persson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 36.70 | ||||||
12 | Matilda Liljekvist | 2004 | Ystads Simsällskap | 37.03 | ||||||
13 | Linnéa Lindh | 2003 | Landskrona Simsällskap | 37.34 | ||||||
14 | Alicia Johansson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 37.37 | ||||||
15 | Kari Lærdal | 2003 | Stavanger Sc | 38.04 | ||||||
15 | Vilma Andersson | 2004 | Trelleborg Sim | 38.04 | ||||||
17 | Freja Nordeman | 2003 | Simklubben Neptun | 38.24 | ||||||
18 | Oliwia Kantecki | 2003 | Väsby Simsällskap | 38.36 | ||||||
19 | Antonia Sandblom | 2003 | Simklubben Triton | 38.84 | ||||||
20 | Karla Stjepanetic | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 38.97 | ||||||
21 | Malin Frøiland Pettersen | 2003 | Stavanger Sc | 39.13 | ||||||
22 | Klara Rödin | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 39.25 | ||||||
23 | Beatrice Pap | 2003 | Ljungby Simsällskap | 39.26 | ||||||
24 | Wilma Rundblad | 2003 | Landskrona Simsällskap | 39.32 | ||||||
25 | Tove Pettersson | 2004 | Väsby Simsällskap | 39.35 | ||||||
26 | Filippa Philipsson Eriksson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 39.52 | ||||||
26 | Siri Bokander | 2003 | Simklubben Triton | 39.52 | ||||||
28 | Emelie Lindström | 2003 | Väsby Simsällskap | 39.53 | ||||||
29 | Bianca Jarbsjö | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 39.62 | ||||||
30 | Emilia Nordén | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 39.70 | ||||||
31 | Annie Thulin | 2003 | Kristianstads SLS | 40.23 | ||||||
32 | Vendela Hillström | 2003 | Simklubben Neptun | 40.24 | ||||||
33 | Emma Nilsson | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 40.28 | ||||||
34 | Milla Andersson | 2003 | Simklubben Lödde | 40.35 | ||||||
35 | Olivia Jarl Halvarsson | 2003 | Kristianstads SLS | 40.39 | ||||||
36 | Frida Jarl Halvarsson | 2003 | Kristianstads SLS | 40.44 | ||||||
37 | Ella Gutenwik | 2004 | Simklubben Hajen | 40.46 | ||||||
38 | Tilde Thorsson | 2003 | Simklubben Hajen | 40.58 | ||||||
39 | Roya Tittelbach | 2003 | Väsby Simsällskap | 40.79 | ||||||
40 | Lovisa Edman | 2003 | Simklubben Neptun | 40.80 | ||||||
41 | Elin Grähs | 2004 | Simklubben Neptun | 41.40 | ||||||
42 | Cecilia P Kinberg | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 41.78 | ||||||
43 | Maya Wallström | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 41.87 | ||||||
44 | Anna Wainikka | 2004 | Simklubben Neptun | 42.10 | ||||||
45 | Alice Troedsson | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 42.11 | ||||||
46 | Amanda Takala | 2004 | Väsby Simsällskap | 42.37 | ||||||
47 | Emelie Ek-Värn | 2004 | Landskrona Simsällskap | 42.78 | ||||||
48 | Isabel Persson | 2004 | Simklubben Triton | 42.91 | ||||||
49 | Mollie Morfelt | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 43.12 | ||||||
50 | Elsa Djuphammar | 2003 | Simklubben Neptun | 43.14 | ||||||
51 | Angelica Böhme | 2003 | Simsällskapet Iden | 43.25 | ||||||
52 | Nike Källkvist | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 43.34 | ||||||
53 | Frida Pekberg | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 43.66 | ||||||
54 | Hedda Wallberg | 2003 | Simklubben Neptun | 44.57 | ||||||
55 | Hanna Åkerman | 2004 | Väsby Simsällskap | 44.62 | ||||||
56 | Nellie Korunovska Skyttma | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 44.67 | ||||||
57 | Polina Zhirkova | 2004 | Umeå Simsällskap | 45.58 | ||||||
58 | Andrea Bergsholm Berg | 2004 | Stavanger Sc | 45.60 | ||||||
59 | Irene Truong | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 45.75 | ||||||
60 | Lova Gottberg | 2003 | Simklubben Neptun | 45.76 | ||||||
61 | Johanna Andersson | 2003 | Ängelholms Simsällskap | 45.77 | ||||||
62 | Jenny Davidsson | 2003 | Ljungby Simsällskap | 45.85 | ||||||
63 | Lilly Eriksson | 2004 | Simklubben Neptun | 46.47 | ||||||
64 | Fanny Hess | 2004 | Landskrona Simsällskap | 46.50 | ||||||
65 | Elin Kronkvist | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 46.70 | ||||||
66 | Hedda Gudbrandsen | 2004 | Stavanger Sc | 46.95 | ||||||
67 | Nelly Hansson | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 47.02 | ||||||
68 | Hanne Husby | 2004 | Simklubben Lödde | 47.25 | ||||||
68 | Klara Bokelund | 2003 | Ängelholms Simsällskap | 47.25 | ||||||
70 | Betiel Embaie | 2003 | Emmaboda Simsällskap | 47.40 | ||||||
71 | Viktoria Andersson | 2003 | Ängelholms Simsällskap | 47.91 | ||||||
72 | Ammie Axelsson | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 47.97 | ||||||
73 | Alva Stenebo | 2003 | S71 | 48.02 | ||||||
74 | Ella Persson | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 48.49 | ||||||
75 | Nina Hall | 2004 | Simklubben Neptun | 48.56 | ||||||
76 | Isabelle Brodd | 2003 | Simklubben Neptun | 48.63 | ||||||
77 | Maja Blomliden | 2004 | Simklubben Triton | 48.85 | ||||||
78 | Mathea Slettevold | 2003 | Stavanger Sc | 49.25 | ||||||
79 | Wilma Lundius | 2004 | Landskrona Simsällskap | 49.73 | ||||||
80 | Fanny Moreau | 2003 | Landskrona Simsällskap | 50.01 | ||||||
81 | Emmie Andersson | 2003 | Ängelholms Simsällskap | 51.79 | ||||||
82 | Caroline Friberg | 2004 | Simklubben Neptun | 53.28 | ||||||
83 | Elma Kjellin | 2003 | Simklubben Poseidon | 53.58 | ||||||
84 | Agnes Behrenfeldt | 2004 | Simklubben Neptun | 57.65 | ||||||
85 | Emma Martinsson | 2004 | Simklubben Lödde | 57.72 | ||||||
86 | Klara Harrysson | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 1:01.00 | ||||||
- | Julia Valanzuolo | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | DNS | ||||||
- | Tilda Persson | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | DNS | ||||||
- | Emelie Persson | 2003 | Simsällskapet Iden | DSQ | ||||||
- | Ida Jeppsson | 2004 | Simklubben Triton | DSQ | ||||||
- | Mira Ahlberg | 2003 | Simklubben Triton | DSQ | ||||||
Gren 14, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 10 år och yngre |
Sponsor: HT Emballage |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Siri Lindén | 2005 | Karlskrona Simsällskap | 41.25 | ||||||
2 | Moa Nyblom | 2005 | Väsby Simsällskap | 43.36 | ||||||
3 | Maja Björnström | 2005 | Simklubben Triton | 44.16 | ||||||
4 | Livia Sjunnesson | 2005 | Landskrona Simsällskap | 46.86 | ||||||
5 | Natasha Olsson | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 46.91 | ||||||
6 | My Pettersson | 2006 | Landskrona Simsällskap | 48.98 | ||||||
7 | Leah Ljungerud | 2006 | Ängelholms Simsällskap | 49.27 | ||||||
8 | Lina Plantin | 2005 | Simklubben Triton | 50.51 | ||||||
9 | Linn Axelsson | 2006 | Ängelholms Simsällskap | 52.25 | ||||||
10 | Moa Ekberg | 2006 | Landskrona Simsällskap | 52.91 | ||||||
11 | Lovisa Håkansson | 2005 | Osby Simsällskap | 55.63 | ||||||
12 | Olivia Lindegren | 2005 | Ängelholms Simsällskap | 1:02.47 | ||||||
13 | Isabella Hua | 2007 | Höörs Simsällskap | 1:03.84 | ||||||
- | Alva Landälv | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Hanna Stenskepp | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | DSQ | ||||||
- | Ida Jönsson | 2006 | Landskrona Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 27 juni 2015 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap | Utskriftstid | 11:47 |
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | LH-Games 2015 | Utskriftsdatum | 27 juni 2015 | |||
Tävlingsort | Landskrona | Utskriftstid | 12:15 | |||
Arrangör | Helsingborg S & Landskrona S | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 26 juni 2015 |
Gren 15, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 17 år och äldre |
Sponsor: Genarps Lådfabrik |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Marcus Kindberg | 1993 | Simklubben Ran | 29.98 | 1:03.19 | 1:38.05 | 2:13.33 | |||
2 | Johan Norén | 1986 | Landskrona Simsällskap | 30.90 | 1:05.92 | 1:43.36 | 2:23.81 | |||
Gren 15, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Genarps Lådfabrik |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Tobias Ranevi | 1999 | Simklubben Lödde | 35.29 | 1:17.87 | 2:03.31 | 2:48.33 | |||
Gren 15, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 år och yngre |
Sponsor: Genarps Lådfabrik |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Axel Auer | 2003 | Karlskrona Simsällskap | 35.53 | 1:17.98 | 2:02.69 | 2:46.85 | |||
2 | Sebastien Fouilloux-Iaquinta | 2003 | Lambertseter Svømmeklubb | 36.73 | 1:18.09 | 2:04.38 | 2:49.00 | |||
3 | Nils Wergeland | 2002 | Simklubben Lödde | 36.73 | 1:19.72 | 2:05.86 | 2:52.37 | |||
4 | Jerlow Lytomt Jacobsen | 2001 | Stavanger Sc | 39.48 | 1:24.19 | 2:12.07 | 2:57.87 | |||
5 | Øyvind Jr. Sigvaldsen | 2004 | Stavanger Sc | 39.72 | 1:25.49 | 2:16.00 | 3:03.00 | |||
6 | Douglas Romare | 2001 | Trelleborg Sim | 38.79 | 1:24.34 | 2:14.87 | 3:03.01 | |||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 27 juni 2015 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap | Utskriftstid | 12:15 |
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | LH-Games 2015 | Utskriftsdatum | 27 juni 2015 | |||
Tävlingsort | Landskrona | Utskriftstid | 12:35 | |||
Arrangör | Helsingborg S & Landskrona S | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 26 juni 2015 |
Gren 16, 200m Bröstsim Damer, Finaler 17 år och äldre |
Sponsor: Butik Maria |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Nellie Kronmar | 1997 | Emmaboda Simsällskap | 52.47 | 1:52.47 | 2:52.94 | 3:52.68 | |||
Gren 16, 200m Bröstsim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Butik Maria |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Alva Ericsson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 40.58 | 1:25.30 | 2:11.72 | 2:58.29 | |||
2 | Astrid Albertsson | 2000 | Väsby Simsällskap | 40.41 | 1:27.39 | 2:15.96 | 3:04.73 | |||
3 | Hedda Othilie Hagen | 1999 | Stavanger Sc | 41.97 | 1:28.85 | 2:16.80 | 3:04.84 | |||
4 | Lisa Trangmyr | 2000 | Lambertseter Svømmeklubb | 41.18 | 1:27.64 | 2:16.92 | 3:05.74 | |||
5 | Vickie Berg | 2000 | Simklubben Ran | 41.95 | 1:30.32 | 2:19.96 | 3:08.61 | |||
6 | Emilia Frederiksen | 2000 | Trelleborg Sim | 43.38 | 1:32.21 | 2:23.13 | 3:12.36 | |||
7 | Josefine Bengtsson | 2000 | Kristianstads SLS | 43.57 | 1:32.70 | 2:23.47 | 3:14.75 | |||
8 | Julia Johnsson | 2000 | Härjedalens Simklubb | 46.44 | 1:38.23 | 2:28.25 | 3:19.27 | |||
9 | Isabella Johansson | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 50.68 | 1:44.34 | 2:39.01 | 3:28.14 | |||
10 | Karolina Nilsson | 1999 | Ystads Simsällskap | 48.31 | 1:43.42 | 2:39.16 | 3:33.73 | |||
11 | Elina Mattsson | 1999 | SK Poseidon Porsgrunn | 51.10 | 1:47.13 | 2:43.62 | 3:38.95 | |||
Gren 16, 200m Bröstsim Damer, Finaler 14 år och yngre |
Sponsor: Butik Maria |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Thilde Lantz | 2001 | Kristianstads SLS | 40.58 | 1:25.60 | 2:10.51 | 2:56.72 | |||
2 | Sara Kjellnäs | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 39.88 | 1:26.22 | 2:14.01 | 3:00.95 | |||
3 | Aliah Moberg | 2003 | Simklubben Hajen | 40.27 | 1:26.00 | 2:13.46 | 3:02.31 | |||
4 | Elly Palm | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 42.22 | 1:29.64 | 2:17.47 | 3:04.59 | |||
5 | Tova Nilsson | 2002 | S71 | 40.86 | 1:28.65 | 2:17.61 | 3:06.29 | |||
6 | Telma Maltesjö | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 42.80 | 1:30.48 | 2:19.04 | 3:06.79 | |||
7 | Matilda Pfeiff | 2001 | Väsby Simsällskap | 43.23 | 1:31.80 | 2:21.74 | 3:10.95 | |||
8 | Olivia Skog | 2002 | Simklubben Lödde | 42.64 | 1:31.01 | 2:20.90 | 3:11.11 | |||
9 | Ellen Rosdahl | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 43.52 | 1:33.37 | 2:22.77 | 3:12.55 | |||
10 | Disa Gladher | 2002 | Karlskrona Simsällskap | 42.74 | 1:33.99 | 2:27.13 | 3:15.49 | |||
11 | Felicia Schubert | 2001 | Trelleborg Sim | 43.40 | 1:33.41 | 2:24.68 | 3:15.89 | |||
12 | Tuva Sandström | 2001 | Umeå Simsällskap | 44.28 | 1:34.94 | 2:26.52 | 3:17.06 | |||
13 | Frida Tunheim-Glad | 2001 | Trelleborg Sim | 44.22 | 1:35.11 | 2:25.82 | 3:17.14 | |||
14 | Embla Gudbrandsen | 2002 | Stavanger Sc | 44.03 | 1:34.24 | 2:26.47 | 3:18.44 | |||
15 | Elin Bergman | 2003 | Väsby Simsällskap | 45.73 | 1:37.11 | 2:29.34 | 3:19.11 | |||
16 | Kari Lærdal | 2003 | Stavanger Sc | 45.14 | 1:37.55 | 2:29.06 | 3:20.36 | |||
17 | Julia Frederiksen | 2001 | Trelleborg Sim | 46.85 | 1:38.19 | 2:30.63 | 3:22.28 | |||
18 | Sonja Boos | 2001 | Simklubben Sydsim | 44.81 | 1:36.26 | 2:29.45 | 3:23.59 | |||
19 | Annie Johansson | 2002 | Karlshamns Simklubb | 46.27 | 1:38.86 | 2:34.04 | 3:25.44 | |||
20 | Viktoia Røyland | 2002 | Stavanger Sc | 48.81 | 1:41.12 | 2:34.51 | 3:26.41 | |||
21 | Edle Irene Vidnes | 2001 | SK Poseidon Porsgrunn | 47.12 | 1:40.79 | 2:34.33 | 3:26.71 | |||
22 | Amanda Troedsson | 2002 | Ängelholms Simsällskap | 47.93 | 1:40.22 | 2:35.64 | 3:27.91 | |||
23 | Thea Dahlqvist | 2003 | Simklubben Hajen | 46.07 | 1:39.80 | 2:34.31 | 3:28.41 | |||
24 | Tove Lindén | 2002 | Karlskrona Simsällskap | 49.96 | 1:44.69 | 2:41.43 | 3:37.00 | |||
25 | Via Bekkevik | 2003 | SK Poseidon Porsgrunn | 51.22 | 1:48.01 | 2:46.09 | 3:43.04 | |||
- | Sara Cecilie Leite | 2001 | Lambertseter Svømmeklubb | DNS | ||||||
- | Nellie Luthman | 2002 | Umeå Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 27 juni 2015 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap | Utskriftstid | 12:35 |
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | LH-Games 2015 | Utskriftsdatum | 27 juni 2015 | |||
Tävlingsort | Landskrona | Utskriftstid | 13:30 | |||
Arrangör | Helsingborg S & Landskrona S | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 26 juni 2015 |
Gren 17, 4X50m Medley H 14år oy, Finaler 0 år och äldre |
Sponsor: La Perla Restaurang |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Hs Herrar Lag 1 | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 2:11.39 | ||||||
Alessio Giambalvo | 2001 | 34.20 | 34.20 | |||||||
Lukas Mirsch | 2001 | 38.36 | 1:12.56 | |||||||
Oliver Stålbrand | 2002 | 30.48 | 1:43.04 | |||||||
André Philipsson Eriksson | 2001 | 28.35 | 2:11.39 | |||||||
2 | Stavanger Sc G1 Jr. | 0 | Stavanger Sc | 2:12.78 | ||||||
Magnus Geijer Hovin | 2001 | 35.08 | 35.08 | |||||||
Sebastian Thorsen | 2001 | 35.76 | 1:10.84 | |||||||
Simon Slettevold | 2002 | 32.59 | 1:43.43 | |||||||
Sebastian Ajmi | 2001 | 29.35 | 2:12.78 | |||||||
3 | SK Lödde | 0 | Simklubben Lödde | 2:16.53 | ||||||
Nils Wergeland | 2002 | 35.76 | 35.76 | |||||||
Tim Brinkhagen | 2001 | 38.33 | 1:14.09 | |||||||
Ian Hangård | 2002 | 32.50 | 1:46.59 | |||||||
Lukas Miderbäck | 2003 | 29.94 | 2:16.53 | |||||||
4 | Lambertseter SK | 0 | Lambertseter Svømmeklubb | 2:17.60 | ||||||
Benjamin Hajdarpasic | 2002 | 36.15 | 36.15 | |||||||
Elias Kristensen | 2003 | 41.12 | 1:17.27 | |||||||
Henrik Veiberg | 2001 | 28.87 | 1:46.14 | |||||||
Sebastien Fouilloux-Iaquinta | 2003 | 31.46 | 2:17.60 | |||||||
5 | Ksls Killar | 2001 | Kristianstads SLS | 2:19.36 | ||||||
Erik Dahlberg | 2002 | 36.17 | 36.17 | |||||||
Tobias Dahlberg | 2001 | 37.26 | 1:13.43 | |||||||
Ahmed Sadoon | 2002 | 34.22 | 1:47.65 | |||||||
Harry Petersson | 2002 | 31.71 | 2:19.36 | |||||||
6 | Vellinge-Näset Lag 1 | 0 | Vellinge-Näsets Simklubb | 2:21.23 | ||||||
Emil Svensson | 2002 | 37.64 | 37.64 | |||||||
Jonatan Holmquist | 2003 | 39.42 | 1:17.06 | |||||||
Hugo Stenskepp | 2003 | 32.61 | 1:49.67 | |||||||
Lucas Örmon | 2003 | 31.56 | 2:21.23 | |||||||
7 | SK Neptun Herrar Lag 1 | 2002 | Simklubben Neptun | 2:23.26 | ||||||
Dexter Dalsgaard | 2001 | 35.59 | 35.59 | |||||||
Erik Johansson | 2002 | 43.22 | 1:18.81 | |||||||
Oscar Mogard Linden | 2002 | 33.75 | 1:52.56 | |||||||
Troy Kroonder | 2003 | 30.70 | 2:23.26 | |||||||
8 | Stavanger Sc G2 Jr. | 0 | Stavanger Sc | 2:23.33 | ||||||
Stian Alexander Pettersen | 2003 | 37.85 | 37.85 | |||||||
Kristian Hillesøy Torgers | 2002 | 39.26 | 1:17.11 | |||||||
Øyvind Jr. Sigvaldsen | 2004 | 34.60 | 1:51.71 | |||||||
Sondre Eidesen | 2002 | 31.62 | 2:23.33 | |||||||
9 | Ystad Simsällskap | 0 | Ystads Simsällskap | 2:25.29 | ||||||
Hugo Stoltz | 2004 | 40.72 | 40.72 | |||||||
Anton Jansson | 2002 | 40.77 | 1:21.49 | |||||||
Emil Jespersen | 2001 | 33.33 | 1:54.82 | |||||||
Martin Stoltz | 2000 | 30.47 | 2:25.29 | |||||||
10 | Hs Herrar Lag 2 | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 2:28.45 | ||||||
Olle Rasmusson | 2003 | 41.42 | 41.42 | |||||||
Jacob Söderberg | 2003 | 43.94 | 1:25.36 | |||||||
Isac Lindén | 2001 | 31.62 | 1:56.98 | |||||||
William Lundblad | 2004 | 31.47 | 2:28.45 | |||||||
11 | Väsby SS Pojkar Lag 1 | 2001 | Väsby Simsällskap | 2:28.49 | ||||||
Adrian Tittelbach | 2001 | 41.64 | 41.64 | |||||||
Eric Hansson | 2002 | 39.43 | 1:21.07 | |||||||
Martin Melinder | 2001 | 34.92 | 1:55.99 | |||||||
Christopher Lindholm | 2002 | 32.50 | 2:28.49 | |||||||
12 | Hs Herrar Lag 3 | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 2:34.68 | ||||||
David Sandström | 2002 | 39.76 | 39.76 | |||||||
Oliwer Budak | 2001 | 44.68 | 1:24.44 | |||||||
Alexander Larsson | 2003 | 39.63 | 2:04.07 | |||||||
Joel Johansson | 2001 | 30.61 | 2:34.68 | |||||||
13 | Vellinge-Näset Lag 2 | 0 | Vellinge-Näsets Simklubb | 2:38.21 | ||||||
Linus Hiltonsson | 2002 | 42.73 | 42.73 | |||||||
Philip Primetta | 2002 | 43.75 | 1:26.48 | |||||||
Noel Ahlbin | 2004 | 37.99 | 2:04.47 | |||||||
Viktor Hansson | 2003 | 33.74 | 2:38.21 | |||||||
14 | Landskrona Herrar Lag 1 | 2004 | Landskrona Simsällskap | 2:39.98 | ||||||
Casper Svärd | 2001 | 39.47 | 39.47 | |||||||
Viggo Thomsen | 2004 | 49.32 | 1:28.79 | |||||||
Jesper Ring | 2003 | 35.83 | 2:04.62 | |||||||
Markus Rydgren | 2003 | 35.36 | 2:39.98 | |||||||
15 | Äss Pågar | 2001 | Ängelholms Simsällskap | 2:45.11 | ||||||
Gustaf Stokholm | 2004 | 38.77 | 38.77 | |||||||
Oscar Grönborg | 2002 | 38.88 | 1:17.65 | |||||||
Noa Rydén | 2004 | 43.08 | 2:00.73 | |||||||
Elias Berg | 2005 | 44.38 | 2:45.11 | |||||||
16 | SK Triton Herrar Lag 1 | 2002 | Simklubben Triton | 2:46.40 | ||||||
Neo Palenmark | 2003 | 46.63 | 46.63 | |||||||
Linus Forsgren | 2003 | 40.74 | 1:27.37 | |||||||
Sebastian Mickelsson | 2001 | 36.71 | 2:04.08 | |||||||
Victor Borg | 2005 | 42.32 | 2:46.40 | |||||||
17 | SK Neptun Herrar Lag 2 | 2005 | Simklubben Neptun | 2:47.55 | ||||||
Theo Djuphammar | 2005 | 50.46 | 50.46 | |||||||
Gabriele Palmqvist | 2002 | 44.47 | 1:34.93 | |||||||
Axel Wange | 2003 | 38.96 | 2:13.89 | |||||||
Viktor Jonson | 2003 | 33.66 | 2:47.55 | |||||||
18 | SK Sydsim Herrar [2004] | 2004 | Simklubben Sydsim | 2:50.34 | ||||||
Felix Rosenkvist | 2004 | 39.69 | 39.69 | |||||||
Jonathan Fröjd | 2004 | 47.58 | 1:27.27 | |||||||
Love Offrell | 2004 | 45.19 | 2:12.46 | |||||||
Jesper Franzén | 2002 | 37.88 | 2:50.34 | |||||||
19 | Poseidon Porsegrunn | 0 | SK Poseidon Porsgrunn | 2:53.36 | ||||||
Simen Ingebretsen | 2003 | 43.23 | 43.23 | |||||||
Lucas Rennesund | 2002 | 45.95 | 1:29.18 | |||||||
Julian Rennesund | 2004 | 47.08 | 2:16.26 | |||||||
Andreas Imislund Aamo | 2003 | 37.10 | 2:53.36 | |||||||
20 | Vellinge-Näset Lag 3 | 0 | Vellinge-Näsets Simklubb | 2:57.89 | ||||||
Carl Nordholm | 2004 | 44.54 | 44.54 | |||||||
Eddie Nilsson | 2003 | 45.33 | 1:29.87 | |||||||
Olof Larsson | 2005 | 46.32 | 2:16.19 | |||||||
Erik Simonsson | 2004 | 41.70 | 2:57.89 | |||||||
- | Poseidon Herrar [2001] | 2001 | Simklubben Poseidon | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 27 juni 2015 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap | Utskriftstid | 13:30 |
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | LH-Games 2015 | Utskriftsdatum | 28 juni 2015 | |||
Tävlingsort | Landskrona | Utskriftstid | 12:10 | |||
Arrangör | Helsingborg S & Landskrona S | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 26 juni 2015 |
Gren 18, 4X50m Medley D 14år oy, Finaler 0 år och äldre |
Sponsor: Landskrona Hem |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Hs Damer Lag 1 | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 2:18.11 | ||||||
Elly Palm | 2001 | 38.24 | 38.24 | |||||||
Sara Kjellnäs | 2002 | 38.12 | 1:16.36 | |||||||
Moa Nilsson | 2001 | 32.41 | 1:48.77 | |||||||
Maja Jönsson | 2001 | 29.34 | 2:18.11 | |||||||
2 | Ksls Tjejer | 2001 | Kristianstads SLS | 2:19.21 | ||||||
Annie Thulin | 2003 | 36.12 | 36.12 | |||||||
Thilde Lantz | 2001 | 36.68 | 1:12.80 | |||||||
Saga Nyborg | 2003 | 32.55 | 1:45.35 | |||||||
Astrid Olsson | 2002 | 33.86 | 2:19.21 | |||||||
3 | SK Sydsim Damer [2004] | 2004 | Simklubben Sydsim | 2:19.22 | ||||||
Natalie Almasi | 2001 | 35.18 | 35.18 | |||||||
Sonja Boos | 2001 | 42.14 | 1:17.32 | |||||||
Lovisa Vesterlund Kocsis | 2002 | 30.96 | 1:48.28 | |||||||
Emilia Eek | 2001 | 30.94 | 2:19.22 | |||||||
4 | Stavanger Sc J1 Jr. | 0 | Stavanger Sc | 2:23.81 | ||||||
Anne Rødseth | 2001 | 38.51 | 38.51 | |||||||
Kari Lærdal | 2003 | 42.08 | 1:20.59 | |||||||
Viktoia Røyland | 2002 | 34.27 | 1:54.86 | |||||||
Helene Victoria Rosså | 2001 | 28.95 | 2:23.81 | |||||||
5 | Stavanger Sc J2 Jr. | 0 | Stavanger Sc | 2:23.93 | ||||||
Lisa Torgersen | 2001 | 38.42 | 38.42 | |||||||
Malin Bergsholm Berg | 2002 | 41.25 | 1:19.67 | |||||||
Hedvig Wathne | 2001 | 33.88 | 1:53.55 | |||||||
Celine Abrahamsen | 2001 | 30.38 | 2:23.93 | |||||||
6 | Lambertseter SK | 0 | Lambertseter Svømmeklubb | 2:24.10 | ||||||
Andrea Helmersen | 2001 | 36.19 | 36.19 | |||||||
Elise Christine Romundset | 2002 | 43.92 | 1:20.11 | |||||||
Rebekka Valvik Christiansen | 2001 | 32.47 | 1:52.58 | |||||||
Vilde Husö Richardsen | 2002 | 31.52 | 2:24.10 | |||||||
7 | Hs Damer Lag 3 | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 2:24.92 | ||||||
Alicia Johansson | 2003 | 36.74 | 36.74 | |||||||
Telma Maltesjö | 2002 | 41.98 | 1:18.72 | |||||||
Amanda Trägårdh | 2001 | 34.91 | 1:53.63 | |||||||
Tyra Littorin | 2004 | 31.29 | 2:24.92 | |||||||
8 | Väsby SS Damer Lag 1 | 2001 | Väsby Simsällskap | 2:25.14 | ||||||
Matilda Pfeiff | 2001 | 37.73 | 37.73 | |||||||
Jennifer Nyblom | 2003 | 40.27 | 1:18.00 | |||||||
Oliwia Kantecki | 2003 | 36.86 | 1:54.86 | |||||||
Linnea Lindgren | 2001 | 30.28 | 2:25.14 | |||||||
9 | Landskrona Damer [2001] | 2001 | Landskrona Simsällskap | 2:25.57 | ||||||
Elsa Assarsson | 2001 | 39.74 | 39.74 | |||||||
Hanna Lundius | 2001 | 42.04 | 1:21.78 | |||||||
Isabelle Moreau | 2001 | 31.73 | 1:53.51 | |||||||
Laura Dorenda | 2001 | 32.06 | 2:25.57 | |||||||
10 | SK Lödde | 0 | Simklubben Lödde | 2:26.38 | ||||||
Sara Sällberg | 2001 | 36.44 | 36.44 | |||||||
Olivia Skog | 2002 | 41.44 | 1:17.88 | |||||||
Isabel Smideberg | 2004 | 35.60 | 1:53.48 | |||||||
Carolina Åsberg | 2002 | 32.90 | 2:26.38 | |||||||
11 | Hs Damer Lag 2 | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 2:26.63 | ||||||
Sofia Juliusson | 2002 | 39.35 | 39.35 | |||||||
Anna Rasmusson | 2001 | 41.24 | 1:20.59 | |||||||
Angelina Agrell | 2003 | 35.41 | 1:56.00 | |||||||
Ebba Jälminger | 2002 | 30.63 | 2:26.63 | |||||||
12 | SK Triton Flickor Lag 1 | 2002 | Simklubben Triton | 2:28.18 | ||||||
Felicia Lejox | 2002 | 38.62 | 38.62 | |||||||
Siri Bokander | 2003 | 41.53 | 1:20.15 | |||||||
Malin Pålsson | 2002 | 36.86 | 1:57.01 | |||||||
Felicity Fridh | 2001 | 31.17 | 2:28.18 | |||||||
13 | SK Neptun Damer Lag 1 | 2004 | Simklubben Neptun | 2:28.94 | ||||||
Amanda Bekkewold | 2001 | 39.64 | 39.64 | |||||||
Isabelle Nordlinder | 2001 | 42.06 | 1:21.70 | |||||||
Filippa Ehn | 2001 | 35.57 | 1:57.27 | |||||||
Freja Nordeman | 2003 | 31.67 | 2:28.94 | |||||||
14 | Väsby SS Damer Lag 2 | 2001 | Väsby Simsällskap | 2:29.03 | ||||||
Anna Frisk Garcia | 2002 | 37.38 | 37.38 | |||||||
Roya Tittelbach | 2003 | 42.26 | 1:19.64 | |||||||
Vanessa Hübinette | 2001 | 35.62 | 1:55.26 | |||||||
Elin Bergman | 2003 | 33.77 | 2:29.03 | |||||||
15 | Hs Damer Lag 4 | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 2:31.75 | ||||||
Alice Persson | 2003 | 40.59 | 40.59 | |||||||
Ellen Rosdahl | 2002 | 41.82 | 1:22.41 | |||||||
Ingrid Norstedt | 2002 | 36.69 | 1:59.10 | |||||||
Emilia Cokalic | 2002 | 32.65 | 2:31.75 | |||||||
16 | Poseidon Damer [2001] | 2001 | Simklubben Poseidon | 2:36.43 | ||||||
Linn Tufvesson | 2001 | 38.22 | 38.22 | |||||||
Alma Lindberg | 2002 | 46.24 | 1:24.46 | |||||||
Emma Persson | 2002 | 40.31 | 2:04.77 | |||||||
Ditte Oredsson | 2003 | 31.66 | 2:36.43 | |||||||
17 | Ystad Simsällskap | 0 | Ystads Simsällskap | 2:36.50 | ||||||
Elvira Eriksson | 2003 | 43.47 | 43.47 | |||||||
Matilda Liljekvist | 2004 | 41.87 | 1:25.34 | |||||||
Olga Kertzscher Erlandsson | 2004 | 35.90 | 2:01.24 | |||||||
Sonja Persson | 2001 | 35.26 | 2:36.50 | |||||||
18 | Vellinge-Näset Lag 1 | 0 | Vellinge-Näsets Simklubb | 2:36.99 | ||||||
Mathilda Kamper-Johnsson | 2002 | 42.49 | 42.49 | |||||||
Klara Rödin | 2003 | 46.82 | 1:29.31 | |||||||
Ida Larsson | 2002 | 32.78 | 2:02.09 | |||||||
Nellie Korunovska Skyttma | 2004 | 34.90 | 2:36.99 | |||||||
19 | SK Triton Flickor Lag 2 | 2002 | Simklubben Triton | 2:39.18 | ||||||
Mica Nolén | 2004 | 40.66 | 40.66 | |||||||
Julia Stenström | 2002 | 44.06 | 1:24.72 | |||||||
Antonia Sandblom | 2003 | 37.73 | 2:02.45 | |||||||
Isabel Persson | 2004 | 36.73 | 2:39.18 | |||||||
20 | Väsby SS Damer Lag 3 | 2001 | Väsby Simsällskap | 2:39.79 | ||||||
Tove Pettersson | 2004 | 40.55 | 40.55 | |||||||
Hanna Åkerman | 2004 | 43.77 | 1:24.32 | |||||||
Emelie Lindström | 2003 | 38.84 | 2:03.16 | |||||||
Amanda Takala | 2004 | 36.63 | 2:39.79 | |||||||
21 | Landskrona Damer [2003] | 2003 | Landskrona Simsällskap | 2:40.92 | ||||||
Wilma Rundblad | 2003 | 40.68 | 40.68 | |||||||
Livia Sjunnesson | 2005 | 45.88 | 1:26.56 | |||||||
Linnéa Lindh | 2003 | 38.73 | 2:05.29 | |||||||
Emelie Ek-Värn | 2004 | 35.63 | 2:40.92 | |||||||
22 | Äss Töser 1 | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 2:42.14 | ||||||
Alice Troedsson | 2004 | 44.21 | 44.21 | |||||||
Frida Pekberg | 2004 | 45.02 | 1:29.23 | |||||||
Amanda Troedsson | 2002 | 36.44 | 2:05.67 | |||||||
Nelly Hansson | 2004 | 36.47 | 2:42.14 | |||||||
23 | Stavanger Sc J3 Jr. | 0 | Stavanger Sc | 2:43.81 | ||||||
Johanne Jørmeland | 2002 | 42.61 | 42.61 | |||||||
Embla Gudbrandsen | 2002 | 44.95 | 1:27.56 | |||||||
Aud Sofie Danielsen | 2002 | 40.79 | 2:08.35 | |||||||
Erle Marie Aartun van der | 2002 | 35.46 | 2:43.81 | |||||||
24 | SK Neptun Damer Lag 2 | 2004 | Simklubben Neptun | 2:44.72 | ||||||
Hedda Wallberg | 2003 | 41.70 | 41.70 | |||||||
Vendela Hillström | 2003 | 49.97 | 1:31.67 | |||||||
Hjördis Köhler | 2001 | 36.20 | 2:07.87 | |||||||
Anna Wainikka | 2004 | 36.85 | 2:44.72 | |||||||
25 | Umeå SS Lag2 | 0 | Umeå Simsällskap | 2:45.95 | ||||||
Nellie Luthman | 2002 | 44.66 | 44.66 | |||||||
Lovisa Lindh | 2001 | 42.98 | 1:27.64 | |||||||
Polina Zhirkova | 2004 | 45.58 | 2:13.22 | |||||||
Sara Bonnedahl | 2001 | 32.73 | 2:45.95 | |||||||
26 | Vellinge-Näset Lag 2 | 0 | Vellinge-Näsets Simklubb | 2:48.28 | ||||||
Maya Wallström | 2004 | 44.90 | 44.90 | |||||||
Nike Källkvist | 2004 | 47.89 | 1:32.79 | |||||||
Cornelia Hökmark | 2002 | 41.19 | 2:13.98 | |||||||
Elin Svensson | 2002 | 34.30 | 2:48.28 | |||||||
27 | SK Triton Flickor Lag 3 | 2002 | Simklubben Triton | 2:48.81 | ||||||
Maja Blomliden | 2004 | 43.55 | 43.55 | |||||||
Ellinor Forsgren | 2001 | 47.83 | 1:31.38 | |||||||
Emilia Ohlsson | 2001 | 39.09 | 2:10.47 | |||||||
Maja Björnström | 2005 | 38.34 | 2:48.81 | |||||||
28 | Vellinge-Näset Lag 3 | 0 | Vellinge-Näsets Simklubb | 2:50.40 | ||||||
Hanna Paulsson | 2002 | 43.61 | 43.61 | |||||||
Malin Bothén | 2002 | 46.46 | 1:30.07 | |||||||
Lisa Lindqvist | 2002 | 40.57 | 2:10.64 | |||||||
Nina Andersson-Wulf | 2001 | 39.76 | 2:50.40 | |||||||
29 | SK Neptun Damer Lag 3 | 2004 | Simklubben Neptun | 2:51.07 | ||||||
Nina Hall | 2004 | 46.28 | 46.28 | |||||||
Elsa Djuphammar | 2003 | 46.13 | 1:32.41 | |||||||
Lovisa Edman | 2003 | 40.58 | 2:12.99 | |||||||
Isabelle Brodd | 2003 | 38.08 | 2:51.07 | |||||||
30 | Stavanger Sc J4 Jr. | 0 | Stavanger Sc | 2:51.08 | ||||||
Hedda Gudbrandsen | 2004 | 45.05 | 45.05 | |||||||
Andrea Bergsholm Berg | 2004 | 46.26 | 1:31.31 | |||||||
Malin Frøiland Pettersen | 2003 | 40.46 | 2:11.77 | |||||||
Mathea Slettevold | 2003 | 39.31 | 2:51.08 | |||||||
31 | Äss Töser 2 | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 2:54.77 | ||||||
Klara Bokelund | 2003 | 45.76 | 45.76 | |||||||
Viktoria Andersson | 2003 | 45.66 | 1:31.42 | |||||||
Johanna Andersson | 2003 | 45.25 | 2:16.67 | |||||||
Emmie Andersson | 2003 | 38.10 | 2:54.77 | |||||||
32 | Ljungby SS Damer [2001] | 2001 | Ljungby Simsällskap | 2:55.06 | ||||||
Beatrice Pap | 2003 | 39.49 | 39.49 | |||||||
Jenny Davidsson | 2003 | 45.42 | 1:24.91 | |||||||
Leah Sagadin | 2002 | 43.91 | 2:08.82 | |||||||
Maria Davidsson | 2005 | 46.24 | 2:55.06 | |||||||
33 | Landskrona Damer [2004] | 2003 | Landskrona Simsällskap | 2:59.55 | ||||||
Wilma Lundius | 2004 | 48.51 | 48.51 | |||||||
Fanny Moreau | 2003 | 50.29 | 1:38.80 | |||||||
My Pettersson | 2006 | 44.49 | 2:23.29 | |||||||
Fanny Hess | 2004 | 36.26 | 2:59.55 | |||||||
34 | Äss Töser 3 | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 3:11.02 | ||||||
Ella Persson | 2004 | 47.26 | 47.26 | |||||||
Olivia Lindegren | 2005 | 56.08 | 1:43.34 | |||||||
Elin Kronkvist | 2004 | 46.64 | 2:29.98 | |||||||
Ammie Axelsson | 2004 | 41.04 | 3:11.02 | |||||||
35 | SK Neptun Damer Lag 4 | 2004 | Simklubben Neptun | 3:14.99 | ||||||
Agnes Behrenfeldt | 2004 | 1:00.69 | 1:00.69 | |||||||
Elin Grähs | 2004 | 49.39 | 1:50.08 | |||||||
Lova Gottberg | 2003 | 46.06 | 2:36.14 | |||||||
Lilly Eriksson | 2004 | 38.85 | 3:14.99 | |||||||
36 | Ängelholm Töser 4 | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 3:20.61 | ||||||
Elin Söderberg | 2004 | 52.67 | 52.67 | |||||||
Klara Harrysson | 2004 | 57.34 | 1:50.01 | |||||||
Linn Axelsson | 2006 | 51.32 | 2:41.33 | |||||||
Leah Ljungerud | 2006 | 39.28 | 3:20.61 | |||||||
- | Poseidon Lag 1 | 0 | Simklubben Poseidon | DSQ | ||||||
- | Umeå SS Lag1 | 0 | Umeå Simsällskap | DSQ | ||||||
Tuva Orre Sandström | 2001 | 40.17 | 40.17 | |||||||
Tuva Sandström | 2001 | 39.99 | 1:20.16 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 28 juni 2015 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap | Utskriftstid | 12:10 |
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | LH-Games 2015 | Utskriftsdatum | 27 juni 2015 | |||
Tävlingsort | Landskrona | Utskriftstid | 15:53 | |||
Arrangör | Helsingborg S & Landskrona S | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 26 juni 2015 |
Gren 19, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 17 år och äldre |
Sponsor: HT Emballage |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Jonas Andersson | 1996 | Simklubben Poseidon | 32.39 | ||||||
2 | Jacob Hesslevik | 1997 | Helsingborgs Simsällskap | 32.78 | ||||||
3 | Ali Hariri | 1996 | Simklubben Ran | 33.51 | ||||||
4 | Hugo Cedervall | 1997 | Simklubben Poseidon | 33.68 | ||||||
5 | Gustav Östlund | 1997 | Simklubben Poseidon | 34.40 | ||||||
6 | Alexander Ström | 1998 | Karlskrona Simsällskap | 34.62 | ||||||
7 | Marcus Skog | 1996 | Klippans Simsällskap | 34.66 | ||||||
8 | Jonatan Wede | 1988 | Simsällskapet Iden | 34.84 | ||||||
9 | Jimmy Lu | 1997 | Simklubben Sydsim | 35.84 | ||||||
10 | Salim Celikovic | 1998 | Landskrona Simsällskap | 36.16 | ||||||
11 | Erik Nilsson | 1996 | Simklubben Sydsim | 36.22 | ||||||
12 | Filip Lundin | 1997 | Klippans Simsällskap | 38.47 | ||||||
13 | Andreas Nordh | 1991 | Osby Simsällskap | 39.08 | ||||||
14 | Erik Stoltz | 1998 | Ystads Simsällskap | 39.66 | ||||||
15 | Zebastian Bondesson-Torgnusson | 1998 | Emmaboda Simsällskap | 43.05 | ||||||
Gren 19, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: HT Emballage |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Tim Petersson | 1999 | Landskrona Simsällskap | 32.26 | ||||||
2 | Elias Kromnow | 1999 | Karlskrona Simsällskap | 32.56 | ||||||
3 | Erik Boos | 1999 | Simklubben Sydsim | 34.16 | ||||||
4 | Jonathan Skog | 2000 | Klippans Simsällskap | 34.90 | ||||||
5 | Tobias Eringstam | 1999 | Karlskrona Simsällskap | 35.05 | ||||||
6 | Rickard Wemlén | 2000 | Simklubben Hajen | 36.19 | ||||||
7 | Erik Kronkvist | 1999 | Klippans Simsällskap | 37.18 | ||||||
8 | Eddie Halilovic | 1999 | Simklubben Sydsim | 37.66 | ||||||
9 | Andreas Lea Monslaup | 1999 | Stavanger Sc | 38.37 | ||||||
10 | Anders Valdar | 2000 | SK Poseidon Porsgrunn | 38.93 | ||||||
11 | Benjamin Boros | 2000 | Ljungby Simsällskap | 39.01 | ||||||
12 | Tim Hagerström | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 39.78 | ||||||
13 | Sondre Lea Monslaup | 1999 | Stavanger Sc | 39.79 | ||||||
14 | Hans Gustafsson | 2000 | Älmhults Simsällskap | 41.51 | ||||||
15 | Filip Orre Sandström | 1999 | Umeå Simsällskap | 41.73 | ||||||
16 | Martin Stoltz | 2000 | Ystads Simsällskap | 41.74 | ||||||
17 | Philip Karlin-Reteike | 1999 | Simklubben Ran | 41.86 | ||||||
18 | Nicodemos Abraha | 2000 | Simklubben Poseidon | 42.84 | ||||||
19 | Samuel Schildt | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 43.11 | ||||||
20 | Casper Aadli | 2000 | Klippans Simsällskap | 46.01 | ||||||
- | Elliot Larsson | 2000 | Simklubben Lödde | DNS | ||||||
- | Paul Fevang | 2000 | Stavanger Sc | DSQ | ||||||
Gren 19, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: HT Emballage |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Sebastian Thorsen | 2001 | Stavanger Sc | 36.59 | ||||||
2 | Sebastian Ajmi | 2001 | Stavanger Sc | 36.62 | ||||||
3 | Simon Slettevold | 2002 | Stavanger Sc | 37.90 | ||||||
4 | Carl Gerstenfeld | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 38.09 | ||||||
5 | Albin Nilsson | 2002 | Klippans Simsällskap | 38.42 | ||||||
6 | Tobias Dahlberg | 2001 | Kristianstads SLS | 39.04 | ||||||
7 | Simon Ghidini | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 39.11 | ||||||
8 | Kristian Hillesøy Torgers | 2002 | Stavanger Sc | 39.48 | ||||||
9 | Eric Hansson | 2002 | Väsby Simsällskap | 39.61 | ||||||
10 | Oscar Grönborg | 2002 | Ängelholms Simsällskap | 39.82 | ||||||
11 | Ahmed Sadoon | 2002 | Kristianstads SLS | 40.32 | ||||||
12 | Lukas Mirsch | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 40.46 | ||||||
13 | Magnus Geijer Hovin | 2001 | Stavanger Sc | 40.84 | ||||||
14 | Nils Wergeland | 2002 | Simklubben Lödde | 40.87 | ||||||
15 | Oliver Stålbrand | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 40.92 | ||||||
16 | Erik Dahlberg | 2002 | Kristianstads SLS | 41.40 | ||||||
17 | Ian Hangård | 2002 | Simklubben Lödde | 41.70 | ||||||
18 | Daniel Li | 2002 | Simklubben Poseidon | 42.04 | ||||||
19 | Anton Jansson | 2002 | Ystads Simsällskap | 42.65 | ||||||
20 | Benjamin Hajdarpasic | 2002 | Lambertseter Svømmeklubb | 42.71 | ||||||
21 | Sondre Eidesen | 2002 | Stavanger Sc | 43.14 | ||||||
22 | Oscar Mogard Linden | 2002 | Simklubben Neptun | 43.18 | ||||||
23 | Alfred Jarvi | 2002 | Simsällskapet Iden | 43.41 | ||||||
23 | Bo Beckman | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 43.41 | ||||||
25 | Douglas Romare | 2001 | Trelleborg Sim | 43.88 | ||||||
26 | Martin Melinder | 2001 | Väsby Simsällskap | 44.08 | ||||||
27 | Sebastian Mickelsson | 2001 | Simklubben Triton | 44.47 | ||||||
28 | Philip Primetta | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 44.76 | ||||||
29 | Erik Johansson | 2002 | Simklubben Neptun | 45.23 | ||||||
30 | Jonas Stokkebø | 2002 | Stavanger Sc | 45.26 | ||||||
31 | Christopher Lindholm | 2002 | Väsby Simsällskap | 45.27 | ||||||
32 | Jerlow Lytomt Jacobsen | 2001 | Stavanger Sc | 45.29 | ||||||
33 | Gabriele Palmqvist | 2002 | Simklubben Neptun | 45.36 | ||||||
34 | David Sandström | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 45.57 | ||||||
35 | Axel Hörestrand | 2002 | Simklubben Poseidon | 45.70 | ||||||
36 | Harry Petersson | 2002 | Kristianstads SLS | 46.09 | ||||||
37 | Linus Hiltonsson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 46.49 | ||||||
38 | Ask Rotvelt Revheim | 2002 | Lambertseter Svømmeklubb | 46.78 | ||||||
39 | Emil Pettersson | 2002 | Simklubben Poseidon | 47.04 | ||||||
40 | Samuel Norlin | 2002 | Umeå Simsällskap | 47.23 | ||||||
41 | Oscar Klittbo | 2002 | Trelleborg Sim | 47.68 | ||||||
42 | Alfred Thunell | 2002 | Landskrona Simsällskap | 47.90 | ||||||
43 | Simon Nesbö | 2002 | Lørenskog-Rælingen KK | 48.06 | ||||||
44 | Eric Cochinescu | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 48.25 | ||||||
45 | Elias Nilsson | 2002 | Karlskrona Simsällskap | 48.82 | ||||||
46 | Adrian Tittelbach | 2001 | Väsby Simsällskap | 53.05 | ||||||
- | Lucas Rennesund | 2002 | SK Poseidon Porsgrunn | DSQ | ||||||
Gren 19, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: HT Emballage |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Jonatan Holmquist | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 40.75 | ||||||
2 | Linus Forsgren | 2003 | Simklubben Triton | 40.87 | ||||||
3 | Elias Kristensen | 2003 | Lambertseter Svømmeklubb | 40.88 | ||||||
4 | Felix Luthman | 2004 | Umeå Simsällskap | 41.96 | ||||||
5 | Erik Sina | 2003 | Stavanger Sc | 42.21 | ||||||
6 | Axel Auer | 2003 | Karlskrona Simsällskap | 43.21 | ||||||
7 | Lukas Miderbäck | 2003 | Simklubben Lödde | 43.26 | ||||||
8 | Sebastien Fouilloux-Iaquinta | 2003 | Lambertseter Svømmeklubb | 43.94 | ||||||
9 | Nils Tired | 2003 | Simklubben Poseidon | 46.12 | ||||||
10 | Stian Alexander Pettersen | 2003 | Stavanger Sc | 46.20 | ||||||
11 | Hugo Stenskepp | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 46.39 | ||||||
12 | Viktor Jonson | 2003 | Simklubben Neptun | 46.41 | ||||||
13 | William Lundblad | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 46.44 | ||||||
14 | Eddie Nilsson | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 46.74 | ||||||
15 | Jacob Söderberg | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 46.98 | ||||||
16 | Alexander Larsson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 47.26 | ||||||
17 | Jonathan Fröjd | 2004 | Simklubben Sydsim | 47.28 | ||||||
18 | Ivan Sivolov | 2003 | Simklubben Poseidon | 47.53 | ||||||
19 | Lukas Kjellnäs | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 47.84 | ||||||
20 | Gustaf Stokholm | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 48.01 | ||||||
21 | Jesper Ring | 2003 | Landskrona Simsällskap | 48.19 | ||||||
22 | Olle Rasmusson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 48.41 | ||||||
23 | Viggo Thomsen | 2004 | Landskrona Simsällskap | 48.55 | ||||||
24 | Axel Wange | 2003 | Simklubben Neptun | 48.70 | ||||||
25 | Rasmus Pedersen | 2003 | Landskrona Simsällskap | 49.14 | ||||||
26 | Alan Jovic | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 49.51 | ||||||
27 | Ludvig Romare | 2004 | Trelleborg Sim | 49.69 | ||||||
28 | Noa Rydén | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 49.85 | ||||||
28 | Vincent Hua | 2004 | Höörs Simsällskap | 49.85 | ||||||
30 | Linus Hallgren | 2003 | Umeå Simsällskap | 49.90 | ||||||
31 | Øyvind Jr. Sigvaldsen | 2004 | Stavanger Sc | 50.19 | ||||||
32 | Kasper Nygren | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 50.29 | ||||||
33 | Leo Gränse | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 50.41 | ||||||
34 | Hugo Stoltz | 2004 | Ystads Simsällskap | 51.05 | ||||||
35 | Adam Juliusson | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 51.18 | ||||||
36 | Andreas Johnsson | 2003 | SK Poseidon Porsgrunn | 51.55 | ||||||
37 | Simen Ingebretsen | 2003 | SK Poseidon Porsgrunn | 52.02 | ||||||
38 | Adam Olsson-Lindhé | 2004 | Trelleborg Sim | 52.18 | ||||||
39 | Andreas Imislund Aamo | 2003 | SK Poseidon Porsgrunn | 52.71 | ||||||
40 | Carl Nordholm | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 53.11 | ||||||
41 | Alfred Cato | 2004 | Osby Simsällskap | 54.60 | ||||||
42 | Erik Bergman | 2004 | Väsby Simsällskap | 55.17 | ||||||
43 | Julian Rennesund | 2004 | SK Poseidon Porsgrunn | 55.67 | ||||||
44 | Neo Palenmark | 2003 | Simklubben Triton | 56.25 | ||||||
45 | Olle Olsson | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 56.29 | ||||||
46 | Felix Cochinescu | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 56.90 | ||||||
47 | Herman Modig | 2003 | Kristianstads SLS | 57.50 | ||||||
48 | Eskil Ramäng | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 58.63 | ||||||
49 | Vincent Lindkvist | 2004 | Osby Simsällskap | 58.89 | ||||||
- | Viktor Wiberg | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | DNS | ||||||
- | Anthon Huasson | 2004 | Höörs Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Erik Simonsson | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | DSQ | ||||||
- | Troy Kroonder | 2003 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Viktor Hansson | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 19, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 10 år och yngre |
Sponsor: HT Emballage |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Niklas Andersson | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 45.05 | ||||||
2 | Theo Djuphammar | 2005 | Simklubben Neptun | 49.50 | ||||||
3 | Aron Paulsson | 2006 | Simklubben Lödde | 50.16 | ||||||
4 | Vilgot Lindberg | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 52.73 | ||||||
5 | Rasmus Auer | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 54.63 | ||||||
6 | Axel Wergeland | 2006 | Simklubben Lödde | 54.66 | ||||||
7 | Erik Komstedt | 2005 | Simklubben Sydsim | 54.67 | ||||||
8 | Felix Tjärnberg | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 55.00 | ||||||
9 | Mio Remgard Emland | 2005 | Höörs Simsällskap | 57.52 | ||||||
10 | Aidan Sagadin | 2006 | Ljungby Simsällskap | 57.79 | ||||||
11 | Carl-Magnus Källkvist | 2006 | Vellinge-Näsets Simklubb | 59.78 | ||||||
12 | Isaac Barrett | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:01.03 | ||||||
13 | Ted Nilsson | 2006 | Simklubben Lödde | 1:01.49 | ||||||
14 | Karl Svensson | 2006 | Simklubben Sydsim | 1:02.95 | ||||||
15 | Isak Jarebrant | 2006 | Simklubben Triton | 1:04.77 | ||||||
16 | Victor Borg | 2005 | Simklubben Triton | 1:07.08 | ||||||
17 | Elias Berg | 2005 | Ängelholms Simsällskap | 1:10.51 | ||||||
18 | Hugo Skölderud | 2006 | Simklubben Sydsim | 1:12.69 | ||||||
- | Benjamin Huasson | 2007 | Höörs Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 27 juni 2015 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap | Utskriftstid | 15:53 |
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | LH-Games 2015 | Utskriftsdatum | 27 juni 2015 | |||
Tävlingsort | Landskrona | Utskriftstid | 16:37 | |||
Arrangör | Helsingborg S & Landskrona S | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 26 juni 2015 |
Gren 20, 50m Bröstsim Damer, Finaler 17 år och äldre |
Sponsor: Landskrona Hem |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Jenny Christensson | 1996 | Simsällskapet Iden | 34.30 | ||||||
2 | Maria Persson | 1993 | Simklubben Poseidon | 37.77 | ||||||
3 | Ninwa Somi | 1998 | Landskrona Simsällskap | 40.59 | ||||||
4 | Yara Waked | 1998 | Karlskrona Simsällskap | 41.73 | ||||||
5 | Ida Borg | 1997 | Simklubben Triton | 42.48 | ||||||
6 | Biborka Nagy | 1998 | Ljungby Simsällskap | 44.74 | ||||||
7 | Linnea Andersson | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 45.15 | ||||||
8 | Synnøve Døskeland | 1998 | Stavanger Sc | 47.82 | ||||||
9 | Nellie Kronmar | 1997 | Emmaboda Simsällskap | 49.21 | ||||||
10 | Josefine Johansson | 1998 | Klippans Simsällskap | 49.69 | ||||||
Gren 20, 50m Bröstsim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Landskrona Hem |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Hedda Othilie Hagen | 1999 | Stavanger Sc | 37.50 | ||||||
2 | Lisa Trangmyr | 2000 | Lambertseter Svømmeklubb | 37.79 | ||||||
3 | Vilma Rodman | 1999 | Simklubben Lödde | 38.64 | ||||||
4 | Alva Ericsson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 38.99 | ||||||
5 | Astrid Albertsson | 2000 | Väsby Simsällskap | 39.31 | ||||||
6 | Vivianne Olsson | 2000 | Simklubben Lödde | 39.34 | ||||||
7 | Vickie Berg | 2000 | Simklubben Ran | 39.57 | ||||||
8 | Marie Hinna | 2000 | Stavanger Sc | 39.73 | ||||||
9 | Emilia Frederiksen | 2000 | Trelleborg Sim | 39.99 | ||||||
10 | Josefine Bengtsson | 2000 | Kristianstads SLS | 40.94 | ||||||
11 | Ine Marie Andersen | 2000 | SK Poseidon Porsgrunn | 41.36 | ||||||
12 | Alicia Virgili | 2000 | Vellinge-Näsets Simklubb | 41.64 | ||||||
13 | Saga Miderbäck | 2000 | Simklubben Lödde | 42.14 | ||||||
14 | Cajsa Lindberg | 2000 | Simklubben Poseidon | 42.33 | ||||||
15 | Maja Danielsson | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 42.68 | ||||||
16 | Philippa Revstedt | 1999 | Simklubben Ran | 43.13 | ||||||
17 | Alice Bengtsson | 2000 | Klippans Simsällskap | 43.20 | ||||||
18 | Julia Johnsson | 2000 | Härjedalens Simklubb | 43.24 | ||||||
19 | Gabriella Henriksson | 2000 | Klippans Simsällskap | 43.25 | ||||||
20 | Olivia Torres | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 43.53 | ||||||
21 | Tessa Francisca Janssen | 1999 | Stavanger Sc | 43.59 | ||||||
22 | Elin Johannesson | 1999 | Simklubben Lödde | 43.92 | ||||||
23 | Tilda Vesterlund Kocsis | 1999 | Simklubben Sydsim | 43.99 | ||||||
24 | Karolina Nilsson | 1999 | Ystads Simsällskap | 44.95 | ||||||
25 | Belinda Vedlugaite | 2000 | Klippans Simsällskap | 45.30 | ||||||
26 | Margrete Johnsson | 1999 | SK Poseidon Porsgrunn | 45.56 | ||||||
27 | Elin Hansen | 2000 | Simsällskapet Iden | 45.87 | ||||||
28 | Melinda Andersson | 2000 | Landskrona Simsällskap | 46.22 | ||||||
29 | Frida Eilertsson | 2000 | Trelleborg Sim | 47.28 | ||||||
30 | Elina Mattsson | 1999 | SK Poseidon Porsgrunn | 47.60 | ||||||
31 | Nora Persson | 1999 | Ystads Simsällskap | 58.77 | ||||||
Gren 20, 50m Bröstsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Landskrona Hem |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Thilde Lantz | 2001 | Kristianstads SLS | 36.68 | ||||||
2 | Sara Kjellnäs | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 37.21 | ||||||
3 | Disa Gladher | 2002 | Karlskrona Simsällskap | 37.76 | ||||||
4 | Andrea Prai | 2001 | Osby Simsällskap | 38.76 | ||||||
5 | Kristine Johnsson | 2001 | SK Poseidon Porsgrunn | 39.39 | ||||||
6 | Lisa Andersson | 2001 | Emmaboda Simsällskap | 39.42 | ||||||
7 | Kristina Kulcsar | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 39.54 | ||||||
8 | Ida Larsson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 40.00 | ||||||
9 | Matilda Pfeiff | 2001 | Väsby Simsällskap | 40.10 | ||||||
10 | Tova Nilsson | 2002 | S71 | 40.15 | ||||||
11 | Olivia Skog | 2002 | Simklubben Lödde | 40.47 | ||||||
12 | Tuva Sandström | 2001 | Umeå Simsällskap | 40.53 | ||||||
13 | Kajsa Berglind | 2001 | Vellinge-Näsets Simklubb | 40.85 | ||||||
14 | Laura Dorenda | 2001 | Landskrona Simsällskap | 40.92 | ||||||
15 | Anna-Louisa Permarker | 2002 | S71 | 41.04 | ||||||
16 | Ellen Rosdahl | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 41.41 | ||||||
17 | Lovisa Vesterlund Kocsis | 2002 | Simklubben Sydsim | 41.48 | ||||||
18 | Frida Tunheim-Glad | 2001 | Trelleborg Sim | 41.56 | ||||||
19 | Jennie Johansson | 2001 | Klippans Simsällskap | 41.62 | ||||||
20 | Natalie Almasi | 2001 | Simklubben Sydsim | 41.92 | ||||||
21 | Malin Bergsholm Berg | 2002 | Stavanger Sc | 42.30 | ||||||
22 | Felicia Schubert | 2001 | Trelleborg Sim | 42.78 | ||||||
23 | Ingrid Sälg | 2002 | Umeå Simsällskap | 43.02 | ||||||
24 | Annie Johansson | 2002 | Karlshamns Simklubb | 43.11 | ||||||
25 | Edle Irene Vidnes | 2001 | SK Poseidon Porsgrunn | 43.12 | ||||||
26 | Embla Gudbrandsen | 2002 | Stavanger Sc | 43.16 | ||||||
27 | Mia Krüger | 2002 | Farum Svømmeklub | 43.17 | ||||||
28 | Elise Christine Romundset | 2002 | Lambertseter Svømmeklubb | 43.20 | ||||||
29 | Noemi Karlsson | 2001 | Simklubben Poseidon | 43.34 | ||||||
30 | Rebekka Valvik Christiansen | 2001 | Lambertseter Svømmeklubb | 43.35 | ||||||
31 | Pauline Hellesö Erksen | 2001 | Lambertseter Svømmeklubb | 43.37 | ||||||
32 | Tuva Orre Sandström | 2001 | Umeå Simsällskap | 43.47 | ||||||
33 | Amanda Björkman | 2001 | Simklubben Poseidon | 43.52 | ||||||
34 | Amanda Troedsson | 2002 | Ängelholms Simsällskap | 43.65 | ||||||
35 | Hedvig Wathne | 2001 | Stavanger Sc | 43.69 | ||||||
35 | Telma Maltesjö | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 43.69 | ||||||
37 | Julia Stenström | 2002 | Simklubben Triton | 43.72 | ||||||
38 | Lovisa Lindh | 2001 | Umeå Simsällskap | 43.99 | ||||||
39 | Malin Pålsson | 2002 | Simklubben Triton | 44.06 | ||||||
40 | Isabella Revstedt | 2001 | Simklubben Ran | 44.13 | ||||||
41 | Hanna Lundius | 2001 | Landskrona Simsällskap | 44.17 | ||||||
42 | Emilia Cokalic | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 44.41 | ||||||
43 | Ingrid Norstedt | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 44.64 | ||||||
44 | Vilde Husö Richardsen | 2002 | Lambertseter Svømmeklubb | 44.72 | ||||||
45 | Rojin Farkhapour | 2001 | Väsby Simsällskap | 44.74 | ||||||
46 | Julia Frederiksen | 2001 | Trelleborg Sim | 44.76 | ||||||
47 | Vanessa Hübinette | 2001 | Väsby Simsällskap | 44.80 | ||||||
48 | Lisa Drugge | 2001 | Umeå Simsällskap | 45.18 | ||||||
49 | Viktoia Røyland | 2002 | Stavanger Sc | 45.22 | ||||||
50 | Tove Lindén | 2002 | Karlskrona Simsällskap | 45.44 | ||||||
51 | Wilma Sjölin | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 45.48 | ||||||
52 | Anne Rødseth | 2001 | Stavanger Sc | 45.50 | ||||||
53 | Michelle Nguyen | 2002 | Kristianstads SLS | 45.80 | ||||||
54 | Malin Bothén | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 46.06 | ||||||
55 | Maja Fling | 2001 | Kristianstads SLS | 46.21 | ||||||
56 | Leah Sagadin | 2002 | Ljungby Simsällskap | 46.29 | ||||||
57 | Hedvig Magnusson | 2002 | Emmaboda Simsällskap | 46.61 | ||||||
58 | Nina Nolén | 2002 | Simklubben Triton | 46.66 | ||||||
59 | Elin Svensson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 46.98 | ||||||
60 | Emma Persson | 2002 | Simklubben Poseidon | 47.22 | ||||||
61 | Johanne Jørmeland | 2002 | Stavanger Sc | 47.82 | ||||||
62 | Astrid Olsson | 2002 | Kristianstads SLS | 47.85 | ||||||
63 | Hanna Paulsson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 47.88 | ||||||
63 | Matilda Bondesson | 2002 | Emmaboda Simsällskap | 47.88 | ||||||
65 | Ellinor Forsgren | 2001 | Simklubben Triton | 48.32 | ||||||
66 | Cornelia Hökmark | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 48.90 | ||||||
67 | Aud Sofie Danielsen | 2002 | Stavanger Sc | 51.39 | ||||||
68 | Erle Marie Aartun van der | 2002 | Stavanger Sc | 51.46 | ||||||
69 | Lisa Lindqvist | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 52.05 | ||||||
70 | Mathilda Kamper-Johnsson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 52.57 | ||||||
71 | Victoria Olsson | 2002 | Simklubben Lödde | 55.11 | ||||||
72 | Lisa Torgersen | 2001 | Stavanger Sc | 56.33 | ||||||
73 | Emilia Ohlsson | 2001 | Simklubben Triton | 56.40 | ||||||
74 | Ellen Larsson | 2001 | Skellefteå Simklubb | 58.03 | ||||||
75 | Filippa Andersson | 2002 | Landskrona Simsällskap | 1:02.71 | ||||||
- | Victoria Segerdahl | 2001 | Simklubben Lödde | DNS | ||||||
Gren 20, 50m Bröstsim Damer, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: Landskrona Hem |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Jennifer Nyblom | 2003 | Väsby Simsällskap | 39.03 | ||||||
2 | Elsa Bitzén | 2003 | Simklubben Hajen | 40.29 | ||||||
3 | Annie Thulin | 2003 | Kristianstads SLS | 40.40 | ||||||
4 | Matilda Liljekvist | 2004 | Ystads Simsällskap | 41.32 | ||||||
5 | Kari Lærdal | 2003 | Stavanger Sc | 42.24 | ||||||
6 | Olivia Jarl Halvarsson | 2003 | Kristianstads SLS | 42.42 | ||||||
7 | Siri Bokander | 2003 | Simklubben Triton | 42.81 | ||||||
8 | Hanne Husby | 2004 | Simklubben Lödde | 43.11 | ||||||
9 | Hanna Åkerman | 2004 | Väsby Simsällskap | 43.37 | ||||||
10 | Alicia Johansson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 43.38 | ||||||
11 | Vilma Andersson | 2004 | Trelleborg Sim | 43.71 | ||||||
12 | Roya Tittelbach | 2003 | Väsby Simsällskap | 43.77 | ||||||
13 | Antonia Sandblom | 2003 | Simklubben Triton | 43.96 | ||||||
13 | Oliwia Kantecki | 2003 | Väsby Simsällskap | 43.96 | ||||||
15 | Ditte Oredsson | 2003 | Simklubben Poseidon | 44.35 | ||||||
15 | Tyra Littorin | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 44.35 | ||||||
17 | Saga Nyborg | 2003 | Kristianstads SLS | 44.45 | ||||||
18 | Alice Persson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 44.89 | ||||||
19 | Thea Dahlqvist | 2003 | Simklubben Hajen | 44.95 | ||||||
20 | Freja Nordeman | 2003 | Simklubben Neptun | 45.08 | ||||||
21 | Linnéa Lindh | 2003 | Landskrona Simsällskap | 45.17 | ||||||
22 | Emilia Nordén | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 45.21 | ||||||
23 | Isabel Smideberg | 2004 | Simklubben Lödde | 45.22 | ||||||
24 | Emmie Andersson | 2003 | Ängelholms Simsällskap | 45.38 | ||||||
25 | Isabelle Brodd | 2003 | Simklubben Neptun | 45.48 | ||||||
26 | Karla Stjepanetic | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 45.53 | ||||||
27 | Jenny Davidsson | 2003 | Ljungby Simsällskap | 45.65 | ||||||
28 | Hanna P Kinberg | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 45.67 | ||||||
29 | Mollie Morfelt | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 45.80 | ||||||
30 | Betiel Embaie | 2003 | Emmaboda Simsällskap | 45.94 | ||||||
31 | Hedda Wallberg | 2003 | Simklubben Neptun | 45.99 | ||||||
32 | Wilma Nilsson | 2004 | S71 | 46.46 | ||||||
33 | Cecilia P Kinberg | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 46.48 | ||||||
34 | Nike Källkvist | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 46.49 | ||||||
35 | Elsa Djuphammar | 2003 | Simklubben Neptun | 46.81 | ||||||
36 | Frida Jarl Halvarsson | 2003 | Kristianstads SLS | 46.87 | ||||||
36 | Tove Pettersson | 2004 | Väsby Simsällskap | 46.87 | ||||||
38 | Andrea Bergsholm Berg | 2004 | Stavanger Sc | 47.02 | ||||||
39 | Beatrice Pap | 2003 | Ljungby Simsällskap | 47.10 | ||||||
40 | Filippa Philipsson Eriksson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 47.15 | ||||||
41 | Malin Frøiland Pettersen | 2003 | Stavanger Sc | 47.21 | ||||||
42 | Bianca Jarbsjö | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 47.29 | ||||||
43 | Viktoria Andersson | 2003 | Ängelholms Simsällskap | 47.52 | ||||||
44 | Lovisa Edman | 2003 | Simklubben Neptun | 47.61 | ||||||
45 | Klara Rödin | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 47.98 | ||||||
46 | Irene Truong | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 48.02 | ||||||
47 | Mira Ahlberg | 2003 | Simklubben Triton | 48.06 | ||||||
48 | Olga Kertzscher Erlandsson | 2004 | Ystads Simsällskap | 48.08 | ||||||
49 | Nellie Korunovska Skyttma | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 48.13 | ||||||
50 | Emelie Lindström | 2003 | Väsby Simsällskap | 48.23 | ||||||
51 | Hedda Gudbrandsen | 2004 | Stavanger Sc | 48.44 | ||||||
52 | Frida Pekberg | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 48.50 | ||||||
53 | Via Bekkevik | 2003 | SK Poseidon Porsgrunn | 48.58 | ||||||
54 | Alice Troedsson | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 49.09 | ||||||
55 | Emelie Persson | 2003 | Simsällskapet Iden | 49.45 | ||||||
56 | Angelina Agrell | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 49.80 | ||||||
57 | Wilma Rundblad | 2003 | Landskrona Simsällskap | 49.81 | ||||||
58 | Elin Grähs | 2004 | Simklubben Neptun | 49.95 | ||||||
59 | Wilma Lundius | 2004 | Landskrona Simsällskap | 50.11 | ||||||
60 | Amanda Takala | 2004 | Väsby Simsällskap | 50.39 | ||||||
61 | Ella Persson | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 50.81 | ||||||
62 | Emma Nilsson | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 50.85 | ||||||
63 | Agnes Ljungberg | 2004 | Simklubben Lödde | 51.38 | ||||||
64 | Mathea Slettevold | 2003 | Stavanger Sc | 51.42 | ||||||
65 | Johanna Andersson | 2003 | Ängelholms Simsällskap | 51.87 | ||||||
66 | Isabel Persson | 2004 | Simklubben Triton | 51.90 | ||||||
67 | Agnes Behrenfeldt | 2004 | Simklubben Neptun | 52.05 | ||||||
68 | Lilly Eriksson | 2004 | Simklubben Neptun | 52.18 | ||||||
69 | Fanny Hess | 2004 | Landskrona Simsällskap | 52.25 | ||||||
70 | Fanny Moreau | 2003 | Landskrona Simsällskap | 52.27 | ||||||
71 | Lova Gottberg | 2003 | Simklubben Neptun | 52.33 | ||||||
72 | Maya Wallström | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 52.35 | ||||||
73 | Anna Wainikka | 2004 | Simklubben Neptun | 52.41 | ||||||
74 | Cajsa Wöhl | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 52.51 | ||||||
74 | Isabella Djuric | 2004 | Landskrona Simsällskap | 52.51 | ||||||
76 | Rebecca Velin | 2004 | Väsby Simsällskap | 53.21 | ||||||
77 | Ellen Westerblad | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 53.76 | ||||||
78 | Alva Stenebo | 2003 | S71 | 53.89 | ||||||
79 | Maja Blomliden | 2004 | Simklubben Triton | 53.99 | ||||||
80 | Nelly Hansson | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 54.27 | ||||||
81 | Emma Martinsson | 2004 | Simklubben Lödde | 54.34 | ||||||
82 | Vendela Hillström | 2003 | Simklubben Neptun | 54.45 | ||||||
83 | Tyra Jarvi | 2004 | Simsällskapet Iden | 54.65 | ||||||
84 | Tilde Klehn | 2004 | Simklubben Lödde | 54.90 | ||||||
85 | Mica Nolén | 2004 | Simklubben Triton | 54.99 | ||||||
86 | Siri Wibert | 2004 | Simklubben Sydsim | 55.18 | ||||||
87 | Klara Bokelund | 2003 | Ängelholms Simsällskap | 55.29 | ||||||
88 | Ida Jeppsson | 2004 | Simklubben Triton | 55.34 | ||||||
89 | Lova Flemming | 2004 | Simklubben Sydsim | 55.65 | ||||||
90 | Emelie Ek-Värn | 2004 | Landskrona Simsällskap | 55.68 | ||||||
91 | Angelica Böhme | 2003 | Simsällskapet Iden | 56.16 | ||||||
92 | Caroline Friberg | 2004 | Simklubben Neptun | 56.47 | ||||||
93 | Elma Kjellin | 2003 | Simklubben Poseidon | 57.67 | ||||||
94 | Polina Zhirkova | 2004 | Umeå Simsällskap | 57.80 | ||||||
95 | Klara Harrysson | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 57.85 | ||||||
96 | Nelly Gustavsson | 2004 | Landskrona Simsällskap | 59.40 | ||||||
97 | Elin Kronkvist | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 1:00.91 | ||||||
98 | Ellen Johansson | 2003 | Ängelholms Simsällskap | 1:02.60 | ||||||
99 | Elin Söderberg | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 1:03.55 | ||||||
- | Ammie Axelsson | 2004 | Ängelholms Simsällskap | DNS | ||||||
- | Julia Nilsson | 2004 | Simklubben Lödde | DNS | ||||||
- | Julia Valanzuolo | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | DNS | ||||||
- | Elvira Eriksson | 2003 | Ystads Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Ida Lindström | 2004 | Simklubben Triton | DSQ | ||||||
- | Nina Hall | 2004 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Tilde Thorsson | 2003 | Simklubben Hajen | DSQ | ||||||
Gren 20, 50m Bröstsim Damer, Finaler 10 år och yngre |
Sponsor: Landskrona Hem |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Vega Vollmer | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 43.82 | ||||||
2 | Alva Landälv | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 45.15 | ||||||
3 | Livia Sjunnesson | 2005 | Landskrona Simsällskap | 47.23 | ||||||
4 | Maja Björnström | 2005 | Simklubben Triton | 48.41 | ||||||
5 | Natasha Olsson | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 49.02 | ||||||
6 | Amanda Jälminger | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 49.73 | ||||||
7 | Moa Nyblom | 2005 | Väsby Simsällskap | 50.00 | ||||||
8 | Alicia Hart | 2005 | S71 | 50.14 | ||||||
9 | Hanna Stenskepp | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 52.79 | ||||||
10 | Siri Lindén | 2005 | Karlskrona Simsällskap | 53.24 | ||||||
11 | Ebba Jönsson | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 53.85 | ||||||
12 | Alicia Arvidsson | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 53.95 | ||||||
13 | Leah Ljungerud | 2006 | Ängelholms Simsällskap | 54.57 | ||||||
14 | Bea Sprung | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 54.77 | ||||||
15 | Izabelle Agrell | 2006 | Helsingborgs Simsällskap | 54.91 | ||||||
16 | My Pettersson | 2006 | Landskrona Simsällskap | 55.02 | ||||||
17 | Olivia Lindegren | 2005 | Ängelholms Simsällskap | 55.08 | ||||||
18 | Linn Axelsson | 2006 | Ängelholms Simsällskap | 55.53 | ||||||
19 | Patrisia Lindén | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 55.76 | ||||||
20 | Maria Davidsson | 2005 | Ljungby Simsällskap | 55.83 | ||||||
21 | Lovisa Håkansson | 2005 | Osby Simsällskap | 56.21 | ||||||
22 | Moa Ekberg | 2006 | Landskrona Simsällskap | 57.75 | ||||||
23 | Thowe Eliasson | 2006 | Landskrona Simsällskap | 58.04 | ||||||
24 | Ida Husby | 2006 | Simklubben Lödde | 58.62 | ||||||
25 | Yasmine Strandh | 2006 | Landskrona Simsällskap | 59.09 | ||||||
26 | Amanda Dihle | 2006 | Simklubben Lödde | 1:00.91 | ||||||
27 | Lovisa Jönsson | 2005 | Simklubben Triton | 1:01.36 | ||||||
28 | Ia Pettersson | 2008 | Landskrona Simsällskap | 1:02.73 | ||||||
29 | Astrid Roos | 2006 | Ängelholms Simsällskap | 1:03.05 | ||||||
30 | Isabella Hua | 2007 | Höörs Simsällskap | 1:03.23 | ||||||
31 | Lovisa Rosenström | 2005 | Ängelholms Simsällskap | 1:03.61 | ||||||
32 | Saga Lundgren | 2005 | Landskrona Simsällskap | 1:04.38 | ||||||
33 | Emelie Djuric | 2006 | Landskrona Simsällskap | 1:04.50 | ||||||
- | Julia Nilsson | 2006 | Simklubben Triton | DSQ | ||||||
- | Leona Assarsson | 2006 | Ängelholms Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Lina Plantin | 2005 | Simklubben Triton | DSQ | ||||||
- | Vera Harrysson | 2007 | Ängelholms Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 27 juni 2015 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap | Utskriftstid | 16:37 |
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | LH-Games 2015 | Utskriftsdatum | 27 juni 2015 | |||
Tävlingsort | Landskrona | Utskriftstid | 16:51 | |||
Arrangör | Helsingborg S & Landskrona S | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 26 juni 2015 |
Gren 21, 400m Medley Herrar, Finaler 0 år och äldre |
Sponsor: HEAD |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Jonatan Wede | 1988 | Simsällskapet Iden | 1:07.19 | 2:28.88 | 3:53.68 | 5:03.19 | |||
2 | Roy Hangård | 1999 | Simklubben Lödde | 1:16.92 | 2:44.52 | 4:18.48 | 5:30.46 | |||
3 | Alexander Ström | 1998 | Karlskrona Simsällskap | 1:14.50 | 2:46.47 | 4:16.98 | 5:32.74 | |||
4 | Tobias Ranevi | 1999 | Simklubben Lödde | 1:17.32 | 2:49.44 | 4:32.27 | 5:49.62 | |||
5 | Douglas Romare | 2001 | Trelleborg Sim | 1:24.97 | 3:07.37 | 4:53.25 | 6:23.81 | |||
6 | Samuel Norlin | 2002 | Umeå Simsällskap | 1:32.36 | 3:17.01 | 5:09.00 | 6:40.57 | |||
- | Tim Brinkhagen | 2001 | Simklubben Lödde | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 27 juni 2015 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap | Utskriftstid | 16:51 |
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | LH-Games 2015 | Utskriftsdatum | 27 juni 2015 | |||
Tävlingsort | Landskrona | Utskriftstid | 16:58 | |||
Arrangör | Helsingborg S & Landskrona S | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 26 juni 2015 |
Gren 22, 200m Ryggsim Damer, Finaler 17 år och äldre |
Sponsor: Petör |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Ida Borg | 1997 | Simklubben Triton | 36.82 | 1:15.47 | 1:54.50 | 2:33.31 | |||
2 | Sanna Westerberg | 1998 | Karlskrona Simsällskap | 37.86 | 1:20.94 | 2:05.86 | 2:48.45 | |||
Gren 22, 200m Ryggsim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Petör |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Elin Rundblad | 1999 | Landskrona Simsällskap | 36.78 | 1:16.75 | 1:56.81 | 2:35.99 | |||
2 | Emma Persson | 1999 | Simklubben Lödde | 36.44 | 1:16.61 | 1:57.40 | 2:38.13 | |||
3 | Thea Lindström | 2000 | Simklubben Triton | 39.23 | 1:21.63 | 2:04.58 | 2:46.80 | |||
4 | Emilia Frederiksen | 2000 | Trelleborg Sim | 40.99 | 1:23.84 | 2:06.53 | 2:48.91 | |||
5 | Kathrine Pii Frederiksen | 2000 | Farum Svømmeklub | 39.98 | 1:23.71 | 2:08.01 | 2:51.89 | |||
6 | Filippa Fridh | 1999 | Simklubben Triton | 39.72 | 1:23.48 | 2:08.40 | 2:53.30 | |||
7 | Amanda Modig | 1999 | Kristianstads SLS | 41.05 | 1:25.31 | 2:09.13 | 2:54.11 | |||
8 | Julia Johnsson | 2000 | Härjedalens Simklubb | 43.58 | 1:29.44 | 2:16.41 | 3:02.73 | |||
Gren 22, 200m Ryggsim Damer, Finaler 14 år och yngre |
Sponsor: Petör |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Elise Christine Romundset | 2002 | Lambertseter Svømmeklubb | 38.68 | 1:19.65 | 2:01.86 | 2:42.95 | |||
2 | Matilda Pfeiff | 2001 | Väsby Simsällskap | 40.37 | 1:22.91 | 2:05.34 | 2:45.16 | |||
3 | Anna Frisk Garcia | 2002 | Väsby Simsällskap | 38.82 | 1:21.01 | 2:04.51 | 2:46.31 | |||
4 | Andrea Helmersen | 2001 | Lambertseter Svømmeklubb | 38.72 | 1:21.05 | 2:04.36 | 2:47.23 | |||
5 | Hannah Olsson-Lindhé | 2003 | Trelleborg Sim | 38.49 | 1:21.04 | 2:05.07 | 2:48.44 | |||
6 | Isabella Revstedt | 2001 | Simklubben Ran | 40.57 | 1:25.13 | 2:08.84 | 2:51.44 | |||
7 | Mollie Morfelt | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 40.08 | 1:25.98 | 2:11.28 | 2:54.71 | |||
8 | Ebba Jälminger | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 41.02 | 1:25.50 | 2:10.68 | 2:54.76 | |||
8 | Isabelle Nordlinder | 2001 | Simklubben Neptun | 40.89 | 1:24.66 | 2:10.26 | 2:54.76 | |||
10 | Agnes Cato | 2001 | Osby Simsällskap | 39.20 | 1:23.89 | 2:10.67 | 2:54.77 | |||
11 | Felicia Lejox | 2002 | Simklubben Triton | 41.20 | 1:25.60 | 2:10.85 | 2:56.07 | |||
12 | Evelina Håkansson | 2002 | Osby Simsällskap | 41.11 | 1:26.78 | 2:13.40 | 2:57.18 | |||
13 | Roya Tittelbach | 2003 | Väsby Simsällskap | 41.22 | 1:26.60 | 2:13.40 | 2:57.61 | |||
14 | Elsa Assarsson | 2001 | Landskrona Simsällskap | 42.86 | 1:28.35 | 2:14.69 | 3:00.18 | |||
15 | Nellie Briskog | 2001 | Karlshamns Simklubb | 41.93 | 1:28.26 | 2:15.42 | 3:01.02 | |||
16 | Elin Bergman | 2003 | Väsby Simsällskap | 44.05 | 1:30.34 | 2:17.14 | 3:01.98 | |||
17 | Kari Lærdal | 2003 | Stavanger Sc | 44.74 | 1:31.28 | 2:16.84 | 3:03.26 | |||
18 | Karla Stjepanetic | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 43.66 | 1:30.72 | 2:18.32 | 3:04.88 | |||
19 | Tuva Orre Sandström | 2001 | Umeå Simsällskap | 42.59 | 1:30.49 | 2:19.88 | 3:06.76 | |||
20 | Amanda Bekkewold | 2001 | Simklubben Neptun | 43.52 | 1:32.39 | 2:20.72 | 3:07.60 | |||
21 | Celine Abrahamsen | 2001 | Stavanger Sc | 43.40 | 1:31.63 | 2:23.00 | 3:13.85 | |||
- | Malin Bergsholm Berg | 2002 | Stavanger Sc | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 27 juni 2015 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap | Utskriftstid | 16:58 |
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | LH-Games 2015 | Utskriftsdatum | 27 juni 2015 | |||
Tävlingsort | Landskrona | Utskriftstid | 18:17 | |||
Arrangör | Helsingborg S & Landskrona S | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 26 juni 2015 |
Gren 23, 100m Frisim Herrar, Finaler 17 år och äldre |
Sponsor: HT Emballage |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Emil Möller | 1994 | Helsingborgs Simsällskap | 26.23 | 54.17 | |||||
2 | Jonas Andersson | 1996 | Simklubben Poseidon | 27.05 | 56.42 | |||||
3 | Fredrik Hansen | 1992 | Simsällskapet Iden | 27.20 | 56.45 | |||||
4 | Ali Hariri | 1996 | Simklubben Ran | 28.10 | 57.31 | |||||
5 | Per Christerson | 1995 | Simklubben Hajen | 27.69 | 57.82 | |||||
6 | Jacob Hesslevik | 1997 | Helsingborgs Simsällskap | 27.95 | 57.86 | |||||
7 | Filip Henriksson | 1998 | Vellinge-Näsets Simklubb | 28.35 | 58.60 | |||||
8 | Daniel Olsson-Shirazi | 1997 | Simklubben Ran | 27.88 | 59.05 | |||||
9 | Måns Tangvald | 1995 | Göteborg Sim | 28.70 | 59.78 | |||||
10 | Erik Nilsson | 1996 | Simklubben Sydsim | 28.36 | 1:00.09 | |||||
11 | Luke Postema | 1995 | Simklubben Poseidon | 28.87 | 1:00.52 | |||||
12 | Magnus Grundesen | 1998 | Farum Svømmeklub | 29.06 | 1:00.67 | |||||
13 | Filip Lundin | 1997 | Klippans Simsällskap | 29.43 | 1:01.20 | |||||
14 | Johan Nilsson | 1994 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.36 | 1:01.67 | |||||
15 | Elias Mårtensson | 1997 | Simklubben Lödde | 29.00 | 1:01.73 | |||||
16 | Adam Ringdahl | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.03 | 1:02.07 | |||||
17 | Andreas Nordh | 1991 | Osby Simsällskap | 30.32 | 1:03.71 | |||||
18 | Erik Stoltz | 1998 | Ystads Simsällskap | 32.18 | 1:07.68 | |||||
19 | Zebastian Bondesson-Torgnusson | 1998 | Emmaboda Simsällskap | 31.55 | 1:08.33 | |||||
20 | Simon Pettersson | 1998 | Simklubben Poseidon | 32.04 | 1:08.48 | |||||
21 | Kevin Henriksson | 1998 | Klippans Simsällskap | 33.81 | 1:10.97 | |||||
Gren 23, 100m Frisim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: HT Emballage |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Oskar Skarin | 1999 | Simklubben Triton | 27.32 | 57.02 | |||||
2 | Teodor Cvijic | 1999 | Simklubben Sydsim | 27.29 | 57.45 | |||||
3 | Elias Kromnow | 1999 | Karlskrona Simsällskap | 27.62 | 58.99 | |||||
4 | Oskar Rasmusson | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 27.57 | 59.10 | |||||
5 | Erik Boos | 1999 | Simklubben Sydsim | 28.38 | 1:00.31 | |||||
6 | Tim Petersson | 1999 | Landskrona Simsällskap | 29.13 | 1:00.34 | |||||
7 | Erik Kronkvist | 1999 | Klippans Simsällskap | 29.23 | 1:00.56 | |||||
8 | Anders Valdar | 2000 | SK Poseidon Porsgrunn | 29.49 | 1:00.91 | |||||
9 | Tim Hagerström | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 28.85 | 1:00.98 | |||||
10 | Sondre Lea Monslaup | 1999 | Stavanger Sc | 29.52 | 1:01.41 | |||||
11 | Jonathan Skog | 2000 | Klippans Simsällskap | 30.16 | 1:03.32 | |||||
12 | Viktor Carlsson | 2000 | Karlskrona Simsällskap | 29.81 | 1:03.36 | |||||
13 | Philip Karlin-Reteike | 1999 | Simklubben Ran | 30.25 | 1:03.53 | |||||
14 | Hans Gustafsson | 2000 | Älmhults Simsällskap | 30.01 | 1:03.66 | |||||
15 | Andreas Lea Monslaup | 1999 | Stavanger Sc | 30.64 | 1:03.91 | |||||
16 | Elliot Larsson | 2000 | Simklubben Lödde | 31.00 | 1:04.74 | |||||
17 | Filip Eriksson | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 30.83 | 1:05.94 | |||||
18 | Tobias Ranevi | 1999 | Simklubben Lödde | 31.77 | 1:06.23 | |||||
19 | Martin Stoltz | 2000 | Ystads Simsällskap | 32.23 | 1:07.32 | |||||
20 | Benjamin Boros | 2000 | Ljungby Simsällskap | 31.44 | 1:07.53 | |||||
21 | Magnus Ravndal | 1999 | Stavanger Sc | 32.84 | 1:07.83 | |||||
22 | Tobias Eringstam | 1999 | Karlskrona Simsällskap | 31.80 | 1:08.22 | |||||
23 | Filip Orre Sandström | 1999 | Umeå Simsällskap | 33.23 | 1:09.61 | |||||
24 | Melvin Sihlén | 2000 | Simklubben Sydsim | 33.34 | 1:09.83 | |||||
25 | Paul Fevang | 2000 | Stavanger Sc | 34.31 | 1:10.55 | |||||
26 | Samuel Schildt | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.28 | 1:11.54 | |||||
27 | Casper Aadli | 2000 | Klippans Simsällskap | 35.32 | 1:14.62 | |||||
28 | Nicodemos Abraha | 2000 | Simklubben Poseidon | 34.79 | 1:14.64 | |||||
- | Hugo Bjäredal-Hjort | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 23, 100m Frisim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: HT Emballage |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Henrik Veiberg | 2001 | Lambertseter Svømmeklubb | 29.24 | 1:01.22 | |||||
2 | Lukas Mirsch | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 29.28 | 1:01.41 | |||||
3 | André Philipsson Eriksson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 29.55 | 1:03.27 | |||||
4 | Joar Modigh | 2001 | Simklubben Hajen | 30.91 | 1:03.37 | |||||
5 | Sebastian Ajmi | 2001 | Stavanger Sc | 31.58 | 1:03.89 | |||||
6 | Magnus Geijer Hovin | 2001 | Stavanger Sc | 31.15 | 1:03.96 | |||||
7 | Alessio Giambalvo | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 31.48 | 1:03.97 | |||||
7 | Isac Lindén | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 30.77 | 1:03.97 | |||||
9 | Oliver Stålbrand | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 32.24 | 1:05.45 | |||||
10 | Tim Brinkhagen | 2001 | Simklubben Lödde | 31.18 | 1:05.48 | |||||
11 | Ian Hangård | 2002 | Simklubben Lödde | 31.96 | 1:05.62 | |||||
12 | Nils Wergeland | 2002 | Simklubben Lödde | 32.17 | 1:05.80 | |||||
13 | Carl Gerstenfeld | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.49 | 1:06.17 | |||||
14 | Dexter Dalsgaard | 2001 | Simklubben Neptun | 31.11 | 1:06.40 | |||||
15 | Oscar Mogard Linden | 2002 | Simklubben Neptun | 33.07 | 1:06.61 | |||||
16 | Martin Melinder | 2001 | Väsby Simsällskap | 32.36 | 1:06.65 | |||||
17 | Simon Nesbö | 2002 | Lørenskog-Rælingen KK | 32.75 | 1:06.81 | |||||
18 | Simon Ghidini | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.71 | 1:06.95 | |||||
19 | Eric Hansson | 2002 | Väsby Simsällskap | 32.46 | 1:07.29 | |||||
20 | Emil Svensson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 33.55 | 1:09.16 | |||||
21 | Benjamin Hajdarpasic | 2002 | Lambertseter Svømmeklubb | 33.63 | 1:09.58 | |||||
22 | Tobias Dahlberg | 2001 | Kristianstads SLS | 32.88 | 1:09.77 | |||||
23 | Kristian Hillesøy Torgers | 2002 | Stavanger Sc | 33.42 | 1:09.96 | |||||
24 | Anton Jansson | 2002 | Ystads Simsällskap | 33.44 | 1:10.34 | |||||
25 | Harry Petersson | 2002 | Kristianstads SLS | 33.72 | 1:10.35 | |||||
26 | Axel Hörestrand | 2002 | Simklubben Poseidon | 33.53 | 1:10.89 | |||||
27 | Sebastian Thorsen | 2001 | Stavanger Sc | 33.63 | 1:10.91 | |||||
28 | David Sandström | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 34.46 | 1:11.69 | |||||
29 | Oscar Grönborg | 2002 | Ängelholms Simsällskap | 35.94 | 1:15.88 | |||||
- | Jens Christiansen | 2001 | Simklubben Sydsim | DNS | ||||||
Gren 23, 100m Frisim Herrar, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: HT Emballage |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Axel Auer | 2003 | Karlskrona Simsällskap | 30.86 | 1:06.41 | |||||
2 | Elias Kristensen | 2003 | Lambertseter Svømmeklubb | 33.19 | 1:08.25 | |||||
3 | Sebastien Fouilloux-Iaquinta | 2003 | Lambertseter Svømmeklubb | 33.13 | 1:08.63 | |||||
4 | Lukas Miderbäck | 2003 | Simklubben Lödde | 32.61 | 1:09.02 | |||||
5 | William Lundblad | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 33.01 | 1:09.35 | |||||
6 | Jacob Söderberg | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 33.42 | 1:10.45 | |||||
7 | Hugo Stenskepp | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 33.64 | 1:10.80 | |||||
8 | Stian Alexander Pettersen | 2003 | Stavanger Sc | 34.10 | 1:11.00 | |||||
9 | Troy Kroonder | 2003 | Simklubben Neptun | 33.45 | 1:11.36 | |||||
10 | Felix Rosenkvist | 2004 | Simklubben Sydsim | 34.86 | 1:12.40 | |||||
11 | Øyvind Jr. Sigvaldsen | 2004 | Stavanger Sc | 34.76 | 1:12.93 | |||||
12 | Lucas Örmon | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 34.48 | 1:13.47 | |||||
13 | Gustaf Stokholm | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 34.58 | 1:13.67 | |||||
14 | Magnus Lindström | 2004 | Skellefteå Simklubb | 35.29 | 1:14.49 | |||||
15 | Felix Luthman | 2004 | Umeå Simsällskap | 35.61 | 1:14.56 | |||||
16 | Yuk Pooi Oscar Lui | 2003 | Lambertseter Svømmeklubb | 36.87 | 1:14.72 | |||||
17 | Viktor Hansson | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 35.32 | 1:14.81 | |||||
18 | Nils Tired | 2003 | Simklubben Poseidon | 34.82 | 1:15.55 | |||||
19 | David Olofsson | 2004 | Simklubben Triton | 36.29 | 1:15.57 | |||||
20 | Ludvig Romare | 2004 | Trelleborg Sim | 37.14 | 1:17.65 | |||||
21 | Linus Hallgren | 2003 | Umeå Simsällskap | 37.16 | 1:17.90 | |||||
22 | Ivan Sivolov | 2003 | Simklubben Poseidon | 37.19 | 1:18.68 | |||||
23 | Jesper Ring | 2003 | Landskrona Simsällskap | 37.73 | 1:19.44 | |||||
24 | Alan Jovic | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 38.12 | 1:20.18 | |||||
25 | Anthon Huasson | 2004 | Höörs Simsällskap | 37.57 | 1:20.95 | |||||
26 | Axel Wange | 2003 | Simklubben Neptun | 38.77 | 1:21.06 | |||||
27 | Herman Modig | 2003 | Kristianstads SLS | 39.95 | 1:23.52 | |||||
28 | Olle Rasmusson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 38.60 | 1:24.13 | |||||
Gren 23, 100m Frisim Herrar, Finaler 10 år och yngre |
Sponsor: HT Emballage |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Felix Tjärnberg | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 36.64 | 1:17.38 | |||||
2 | Aron Paulsson | 2006 | Simklubben Lödde | 41.94 | 1:26.10 | |||||
3 | Aidan Sagadin | 2006 | Ljungby Simsällskap | 41.94 | 1:28.34 | |||||
4 | Olof Larsson | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 40.72 | 1:28.97 | |||||
5 | Theo Djuphammar | 2005 | Simklubben Neptun | 42.38 | 1:31.87 | |||||
6 | Axel Wergeland | 2006 | Simklubben Lödde | 45.40 | 1:35.10 | |||||
7 | Victor Borg | 2005 | Simklubben Triton | 46.18 | 1:35.96 | |||||
8 | Benjamin Huasson | 2007 | Höörs Simsällskap | 45.73 | 1:37.02 | |||||
9 | Karl Svensson | 2006 | Simklubben Sydsim | 48.26 | 1:40.72 | |||||
10 | Hugo Skölderud | 2006 | Simklubben Sydsim | 48.53 | 1:41.35 | |||||
11 | Erik Komstedt | 2005 | Simklubben Sydsim | 48.95 | 1:42.05 | |||||
12 | Elias Berg | 2005 | Ängelholms Simsällskap | 51.95 | 1:47.78 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 27 juni 2015 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap | Utskriftstid | 18:17 |
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | LH-Games 2015 | Utskriftsdatum | 27 juni 2015 | |||
Tävlingsort | Landskrona | Utskriftstid | 18:07 | |||
Arrangör | Helsingborg S & Landskrona S | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 26 juni 2015 |
Gren 24, 100m Frisim Damer, Finaler 17 år och äldre |
Sponsor: Marc |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Johanna Nilsson | 1996 | Simklubben Triton | 29.73 | 1:01.37 | |||||
2 | Michelle Lövdahl | 1995 | Simklubben Lödde | 29.69 | 1:01.43 | |||||
3 | Alexandra Volkova | 1996 | Simklubben Triton | 30.86 | 1:03.08 | |||||
4 | Maria Persson | 1993 | Simklubben Poseidon | 30.32 | 1:04.24 | |||||
5 | Li Björner Oh | 1998 | Simklubben Hajen | 30.34 | 1:04.49 | |||||
6 | Johanna Holmberg | 1993 | Simklubben Lödde | 30.87 | 1:04.56 | |||||
7 | Emma Nilsson | 1995 | Helsingborgs Simsällskap | 30.71 | 1:04.59 | |||||
8 | Hanna Erléus | 1997 | Karlshamns Simklubb | 31.48 | 1:05.84 | |||||
9 | Erika Sällberg | 1997 | Simklubben Lödde | 31.63 | 1:06.40 | |||||
10 | Tekla Rosell | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 32.04 | 1:06.80 | |||||
11 | Sanna Westerberg | 1998 | Karlskrona Simsällskap | 32.10 | 1:10.68 | |||||
12 | Yara Waked | 1998 | Karlskrona Simsällskap | 34.88 | 1:12.00 | |||||
13 | Biborka Nagy | 1998 | Ljungby Simsällskap | 34.53 | 1:12.36 | |||||
14 | Erika Nilsson | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 35.84 | 1:15.12 | |||||
15 | Nellie Kronmar | 1997 | Emmaboda Simsällskap | 35.98 | 1:16.89 | |||||
16 | Josefine Johansson | 1998 | Klippans Simsällskap | 36.76 | 1:18.90 | |||||
17 | Linnea Andersson | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 37.58 | 1:19.43 | |||||
18 | Ida Andersson-Wulf | 1998 | Vellinge-Näsets Simklubb | 45.64 | 1:34.71 | |||||
Gren 24, 100m Frisim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Marc |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Elin Johannesson | 1999 | Simklubben Lödde | 30.81 | 1:03.09 | |||||
2 | Alva Ericsson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 31.29 | 1:04.83 | |||||
3 | Marie Hinna | 2000 | Stavanger Sc | 31.28 | 1:05.21 | |||||
4 | Simone Jørgensen | 1999 | Farum Svømmeklub | 31.65 | 1:05.59 | |||||
5 | Ine Marie Andersen | 2000 | SK Poseidon Porsgrunn | 31.82 | 1:05.74 | |||||
6 | Emma Persson | 1999 | Simklubben Lödde | 31.24 | 1:05.94 | |||||
7 | Vivianne Olsson | 2000 | Simklubben Lödde | 31.91 | 1:06.24 | |||||
8 | Tessa Francisca Janssen | 1999 | Stavanger Sc | 32.13 | 1:06.97 | |||||
9 | Josefine Bengtsson | 2000 | Kristianstads SLS | 32.14 | 1:07.31 | |||||
10 | Linnéa Högberg | 1999 | Kristianstads SLS | 32.23 | 1:07.36 | |||||
11 | Olivia Torres | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.20 | 1:07.37 | |||||
12 | Thea Lindström | 2000 | Simklubben Triton | 31.95 | 1:07.81 | |||||
13 | Tilda Vesterlund Kocsis | 1999 | Simklubben Sydsim | 32.41 | 1:08.32 | |||||
14 | Saga Miderbäck | 2000 | Simklubben Lödde | 33.17 | 1:08.50 | |||||
15 | Gabriella Henriksson | 2000 | Klippans Simsällskap | 33.10 | 1:08.69 | |||||
16 | Amanda Modig | 1999 | Kristianstads SLS | 32.43 | 1:08.97 | |||||
17 | Nicole Johnson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 33.00 | 1:09.00 | |||||
18 | Elin Rundblad | 1999 | Landskrona Simsällskap | 32.50 | 1:09.07 | |||||
19 | Vickie Berg | 2000 | Simklubben Ran | 33.32 | 1:09.45 | |||||
20 | Serena Gravrogk-Linde | 2000 | Simklubben Poseidon | 32.81 | 1:09.51 | |||||
21 | Astrid Albertsson | 2000 | Väsby Simsällskap | 33.00 | 1:09.91 | |||||
22 | Lisa Trangmyr | 2000 | Lambertseter Svømmeklubb | 33.76 | 1:10.05 | |||||
23 | Alicia Virgili | 2000 | Vellinge-Näsets Simklubb | 34.01 | 1:11.38 | |||||
24 | Alice Bengtsson | 2000 | Klippans Simsällskap | 34.09 | 1:11.43 | |||||
25 | Kathrine Pii Frederiksen | 2000 | Farum Svømmeklub | 34.25 | 1:11.69 | |||||
26 | Hedda Othilie Hagen | 1999 | Stavanger Sc | 34.04 | 1:11.82 | |||||
27 | Margrete Johnsson | 1999 | SK Poseidon Porsgrunn | 34.74 | 1:12.63 | |||||
28 | Frida Eilertsson | 2000 | Trelleborg Sim | 35.29 | 1:12.87 | |||||
Gren 24, 100m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Marc |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Andrea Prai | 2001 | Osby Simsällskap | 30.55 | 1:04.28 | |||||
2 | Isabelle Moreau | 2001 | Landskrona Simsällskap | 31.18 | 1:05.10 | |||||
3 | Helene Victoria Rosså | 2001 | Stavanger Sc | 30.83 | 1:06.09 | |||||
4 | Maja Jönsson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 31.72 | 1:06.34 | |||||
5 | Ida Larsson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 31.74 | 1:06.47 | |||||
6 | Andrea Helmersen | 2001 | Lambertseter Svømmeklubb | 31.99 | 1:06.97 | |||||
7 | Sara Nobrell | 2002 | Simklubben Hajen | 32.23 | 1:07.45 | |||||
8 | Linnea Lindgren | 2001 | Väsby Simsällskap | 31.88 | 1:07.51 | |||||
9 | Hedvig Wathne | 2001 | Stavanger Sc | 32.34 | 1:07.72 | |||||
10 | Anne Rødseth | 2001 | Stavanger Sc | 31.93 | 1:07.79 | |||||
11 | Natalie Almasi | 2001 | Simklubben Sydsim | 32.00 | 1:07.92 | |||||
12 | Amanda Björkman | 2001 | Simklubben Poseidon | 32.60 | 1:08.07 | |||||
13 | Ingrid Sälg | 2002 | Umeå Simsällskap | 33.00 | 1:08.12 | |||||
14 | Amanda Trägårdh | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 32.87 | 1:08.52 | |||||
15 | Celine Abrahamsen | 2001 | Stavanger Sc | 32.40 | 1:08.53 | |||||
16 | Ebba Jälminger | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 32.89 | 1:08.54 | |||||
17 | Edle Irene Vidnes | 2001 | SK Poseidon Porsgrunn | 33.77 | 1:08.81 | |||||
18 | Felicia Lejox | 2002 | Simklubben Triton | 32.60 | 1:08.90 | |||||
19 | Agnes Cato | 2001 | Osby Simsällskap | 31.60 | 1:08.94 | |||||
20 | Felicity Fridh | 2001 | Simklubben Triton | 33.15 | 1:09.17 | |||||
21 | Tuva Sandström | 2001 | Umeå Simsällskap | 33.31 | 1:09.84 | |||||
22 | Lisa Drugge | 2001 | Umeå Simsällskap | 33.50 | 1:10.09 | |||||
23 | Disa Gladher | 2002 | Karlskrona Simsällskap | 33.26 | 1:10.13 | |||||
24 | Thilde Lantz | 2001 | Kristianstads SLS | 34.06 | 1:10.26 | |||||
25 | Filippa Ehn | 2001 | Simklubben Neptun | 34.27 | 1:10.33 | |||||
26 | Tuva Orre Sandström | 2001 | Umeå Simsällskap | 33.78 | 1:10.42 | |||||
27 | Noemi Karlsson | 2001 | Simklubben Poseidon | 33.84 | 1:10.70 | |||||
28 | Kristine Johnsson | 2001 | SK Poseidon Porsgrunn | 34.03 | 1:10.90 | |||||
29 | Kristina Kulcsar | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.41 | 1:11.51 | |||||
30 | Emilia Cokalic | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 34.43 | 1:12.64 | |||||
- | Linn Tufvesson | 2001 | Simklubben Poseidon | DNS | ||||||
Gren 24, 100m Frisim Damer, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: Marc |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ester Eilertsson | 2003 | Trelleborg Sim | 32.74 | 1:07.56 | |||||
2 | Ditte Oredsson | 2003 | Simklubben Poseidon | 33.08 | 1:08.85 | |||||
3 | Saga Nyborg | 2003 | Kristianstads SLS | 34.13 | 1:10.59 | |||||
4 | Elsa Bitzén | 2003 | Simklubben Hajen | 33.76 | 1:10.79 | |||||
5 | Tyra Littorin | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 34.53 | 1:10.86 | |||||
6 | Angelina Agrell | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 34.29 | 1:11.01 | |||||
7 | Freja Nordeman | 2003 | Simklubben Neptun | 34.62 | 1:11.78 | |||||
8 | Mollie Morfelt | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.29 | 1:11.93 | |||||
9 | Siri Bokander | 2003 | Simklubben Triton | 34.17 | 1:12.29 | |||||
10 | Emilia Nordén | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 35.14 | 1:12.37 | |||||
11 | Ella Gutenwik | 2004 | Simklubben Hajen | 34.37 | 1:12.42 | |||||
12 | Alicia Johansson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 35.05 | 1:12.52 | |||||
13 | Vilma Andersson | 2004 | Trelleborg Sim | 35.03 | 1:13.24 | |||||
14 | Hanna P Kinberg | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 35.25 | 1:13.80 | |||||
15 | Isabel Smideberg | 2004 | Simklubben Lödde | 36.40 | 1:14.82 | |||||
16 | Wilma Nilsson | 2004 | S71 | 35.64 | 1:14.93 | |||||
17 | Tove Pettersson | 2004 | Väsby Simsällskap | 35.40 | 1:15.04 | |||||
18 | Jennifer Nyblom | 2003 | Väsby Simsällskap | 35.34 | 1:15.24 | |||||
19 | Karla Stjepanetic | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 36.04 | 1:15.50 | |||||
20 | Antonia Sandblom | 2003 | Simklubben Triton | 34.90 | 1:15.63 | |||||
21 | Matilda Liljekvist | 2004 | Ystads Simsällskap | 36.28 | 1:15.72 | |||||
22 | Klara Rödin | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 36.27 | 1:16.47 | |||||
23 | Annie Thulin | 2003 | Kristianstads SLS | 36.43 | 1:16.83 | |||||
24 | Roya Tittelbach | 2003 | Väsby Simsällskap | 35.53 | 1:16.92 | |||||
25 | Olivia Jarl Halvarsson | 2003 | Kristianstads SLS | 37.51 | 1:17.47 | |||||
- | Julia Valanzuolo | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 24, 100m Frisim Damer, Finaler 10 år och yngre |
Sponsor: Marc |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alva Landälv | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 37.81 | 1:24.26 | |||||
2 | Maja Björnström | 2005 | Simklubben Triton | 38.77 | 1:24.32 | |||||
3 | Siri Lindén | 2005 | Karlskrona Simsällskap | 38.24 | 1:26.06 | |||||
4 | Natasha Olsson | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 42.71 | 1:29.77 | |||||
5 | Hanna Stenskepp | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 41.69 | 1:31.75 | |||||
6 | My Pettersson | 2006 | Landskrona Simsällskap | 44.32 | 1:32.05 | |||||
7 | Livia Sjunnesson | 2005 | Landskrona Simsällskap | 42.35 | 1:32.60 | |||||
8 | Moa Ekberg | 2006 | Landskrona Simsällskap | 48.66 | 1:37.55 | |||||
9 | Leah Ljungerud | 2006 | Ängelholms Simsällskap | 43.89 | 1:37.93 | |||||
10 | Lovisa Håkansson | 2005 | Osby Simsällskap | 46.07 | 1:39.84 | |||||
11 | Alicia Arvidsson | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 47.23 | 1:41.14 | |||||
12 | Linn Axelsson | 2006 | Ängelholms Simsällskap | 48.17 | 1:41.66 | |||||
13 | Alicia Hart | 2005 | S71 | 45.99 | 1:41.96 | |||||
14 | Olivia Lindegren | 2005 | Ängelholms Simsällskap | 47.26 | 1:45.02 | |||||
- | Moa Nyblom | 2005 | Väsby Simsällskap | DNS | ||||||
- | Bea Sprung | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 27 juni 2015 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap | Utskriftstid | 18:07 |
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | LH-Games 2015 | Utskriftsdatum | 27 juni 2015 | |||
Tävlingsort | Landskrona | Utskriftstid | 18:11 | |||
Arrangör | Helsingborg S & Landskrona S | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 26 juni 2015 |
Gren 25, 4X50m Medley H 15år oä, Finaler 0 år och äldre |
Sponsor: Tycho Brahe |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Hs Herrar Lag 1 | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 1:57.79 | ||||||
Oskar Rasmusson | 1999 | 31.18 | 31.18 | |||||||
Jacob Hesslevik | 1997 | 32.80 | 1:03.98 | |||||||
Emil Möller | 1994 | 25.79 | 1:29.77 | |||||||
Filip Eriksson | 1999 | 28.02 | 1:57.79 | |||||||
2 | SK Sydsim Herrar | 0 | Simklubben Sydsim | 2:01.02 | ||||||
Jimmy Lu | 1997 | 31.50 | 31.50 | |||||||
Erik Boos | 1999 | 35.14 | 1:06.64 | |||||||
Teodor Cvijic | 1999 | 27.54 | 1:34.18 | |||||||
Erik Nilsson | 1996 | 26.84 | 2:01.02 | |||||||
3 | Klippan Herrar | 1996 | Klippans Simsällskap | 2:05.72 | ||||||
Marcus Skog | 1996 | 34.00 | 34.00 | |||||||
Jonathan Skog | 2000 | 34.73 | 1:08.73 | |||||||
Filip Lundin | 1997 | 30.49 | 1:39.22 | |||||||
Erik Kronkvist | 1999 | 26.50 | 2:05.72 | |||||||
4 | SK Lödde | 0 | Simklubben Lödde | 2:10.00 | ||||||
Elliot Larsson | 2000 | 34.48 | 34.48 | |||||||
Roy Hangård | 1999 | 37.62 | 1:12.10 | |||||||
Elias Mårtensson | 1997 | 29.72 | 1:41.82 | |||||||
Tobias Ranevi | 1999 | 28.18 | 2:10.00 | |||||||
5 | Karlskrona Herrar [1998] | 1998 | Karlskrona Simsällskap | 2:11.44 | ||||||
Viktor Carlsson | 2000 | 35.47 | 35.47 | |||||||
Tobias Eringstam | 1999 | 37.69 | 1:13.16 | |||||||
Elias Kromnow | 1999 | 30.20 | 1:43.36 | |||||||
Alexander Ström | 1998 | 28.08 | 2:11.44 | |||||||
6 | Stavanger Sc G1 Jr. | 0 | Stavanger Sc | 2:16.07 | ||||||
Sondre Lea Monslaup | 1999 | 33.96 | 33.96 | |||||||
Andreas Lea Monslaup | 1999 | 37.63 | 1:11.59 | |||||||
Magnus Ravndal | 1999 | 31.90 | 1:43.49 | |||||||
Paul Fevang | 2000 | 32.58 | 2:16.07 | |||||||
7 | Umeå SS Lag1 | 0 | Umeå Simsällskap | 2:36.17 | ||||||
Samuel Norlin | 2002 | 42.40 | 42.40 | |||||||
Filip Orre Sandström | 1999 | 41.77 | 1:24.17 | |||||||
Felix Luthman | 2004 | 41.09 | 2:05.26 | |||||||
Pontus Wiklund | 1997 | 30.91 | 2:36.17 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 27 juni 2015 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap | Utskriftstid | 18:11 |
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | LH-Games 2015 | Utskriftsdatum | 27 juni 2015 | |||
Tävlingsort | Landskrona | Utskriftstid | 18:15 | |||
Arrangör | Helsingborg S & Landskrona S | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 26 juni 2015 |
Gren 26, 4X50m Medley D 15år oä, Finaler 0 år och äldre |
Sponsor: FAMA Trading |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | SK Lödde | 0 | Simklubben Lödde | 2:14.13 | ||||||
Emma Persson | 1999 | 36.07 | 36.07 | |||||||
Johanna Holmberg | 1993 | 37.53 | 1:13.60 | |||||||
Erika Sällberg | 1997 | 32.35 | 1:45.95 | |||||||
Michelle Lövdahl | 1995 | 28.18 | 2:14.13 | |||||||
2 | Stavanger Sc J1 Jr. | 0 | Stavanger Sc | 2:16.97 | ||||||
Marie Hinna | 2000 | 36.41 | 36.41 | |||||||
Hedda Othilie Hagen | 1999 | 37.38 | 1:13.79 | |||||||
Tessa Francisca Janssen | 1999 | 32.76 | 1:46.55 | |||||||
Synnøve Døskeland | 1998 | 30.42 | 2:16.97 | |||||||
3 | Hs Damer Lag 1 | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 2:18.30 | ||||||
Emma Nilsson | 1995 | 34.26 | 34.26 | |||||||
Alva Ericsson | 2000 | 39.70 | 1:13.96 | |||||||
Maja Danielsson | 1999 | 33.17 | 1:47.13 | |||||||
Nicole Johnson | 2000 | 31.17 | 2:18.30 | |||||||
4 | Poseidon Porsegrunn | 0 | SK Poseidon Porsgrunn | 2:19.31 | ||||||
Edle Irene Vidnes | 2001 | 36.80 | 36.80 | |||||||
Kristine Johnsson | 2001 | 38.68 | 1:15.48 | |||||||
Ine Marie Andersen | 2000 | 32.18 | 1:47.66 | |||||||
Margrete Johnsson | 1999 | 31.65 | 2:19.31 | |||||||
5 | Karlskrona Damer | 0 | Karlskrona Simsällskap | 2:19.99 | ||||||
Sanna Westerberg | 1998 | 36.23 | 36.23 | |||||||
Disa Gladher | 2002 | 38.11 | 1:14.34 | |||||||
Yara Waked | 1998 | 33.33 | 1:47.67 | |||||||
Tove Lindén | 2002 | 32.32 | 2:19.99 | |||||||
6 | Klippan Damer 2000 | 0 | Klippans Simsällskap | 2:29.47 | ||||||
Jennie Johansson | 2001 | 39.82 | 39.82 | |||||||
Alice Bengtsson | 2000 | 41.72 | 1:21.54 | |||||||
Gabriella Henriksson | 2000 | 35.69 | 1:57.23 | |||||||
Belinda Vedlugaite | 2000 | 32.24 | 2:29.47 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 27 juni 2015 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap | Utskriftstid | 18:15 |
Resultat Gren 27 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | LH-Games 2015 | Utskriftsdatum | 28 juni 2015 | |||
Tävlingsort | Landskrona | Utskriftstid | 09:18 | |||
Arrangör | Helsingborg S & Landskrona S | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 26 juni 2015 |
Gren 27, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 17 år och äldre |
Sponsor: Genarps Lådfabrik |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Gergö Nagy | 1995 | Ljungby Simsällskap | 29.59 | ||||||
2 | Hugo Cedervall | 1997 | Simklubben Poseidon | 30.01 | ||||||
3 | Gustav Östlund | 1997 | Simklubben Poseidon | 31.07 | ||||||
4 | Marcus Skog | 1996 | Klippans Simsällskap | 32.19 | ||||||
5 | Jimmy Lu | 1997 | Simklubben Sydsim | 32.30 | ||||||
6 | Erik Stoltz | 1998 | Ystads Simsällskap | 34.36 | ||||||
7 | Andreas Nordh | 1991 | Osby Simsällskap | 34.39 | ||||||
8 | Luke Postema | 1995 | Simklubben Poseidon | 35.45 | ||||||
9 | Zebastian Bondesson-Torgnusson | 1998 | Emmaboda Simsällskap | 36.42 | ||||||
10 | Elias Mårtensson | 1997 | Simklubben Lödde | 37.83 | ||||||
- | Jonas Hagberg | 1988 | Simklubben Triton | DNS | ||||||
Gren 27, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Genarps Lådfabrik |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Oskar Rasmusson | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 31.48 | ||||||
2 | Teodor Cvijic | 1999 | Simklubben Sydsim | 33.71 | ||||||
3 | Sondre Lea Monslaup | 1999 | Stavanger Sc | 34.22 | ||||||
4 | Viktor Carlsson | 2000 | Karlskrona Simsällskap | 35.27 | ||||||
5 | Elias Kromnow | 1999 | Karlskrona Simsällskap | 35.55 | ||||||
6 | Magnus Ravndal | 1999 | Stavanger Sc | 36.05 | ||||||
7 | Filip Orre Sandström | 1999 | Umeå Simsällskap | 36.18 | ||||||
8 | Andreas Lea Monslaup | 1999 | Stavanger Sc | 36.53 | ||||||
9 | Roy Hangård | 1999 | Simklubben Lödde | 37.08 | ||||||
10 | Anders Valdar | 2000 | SK Poseidon Porsgrunn | 37.19 | ||||||
11 | Nicodemos Abraha | 2000 | Simklubben Poseidon | 37.52 | ||||||
12 | Tobias Eringstam | 1999 | Karlskrona Simsällskap | 39.05 | ||||||
13 | Paul Fevang | 2000 | Stavanger Sc | 41.42 | ||||||
- | Hugo Bjäredal-Hjort | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | DNS | ||||||
- | Martin Stoltz | 2000 | Ystads Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 27, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Genarps Lådfabrik |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Simon Slettevold | 2002 | Stavanger Sc | 34.41 | ||||||
2 | Magnus Geijer Hovin | 2001 | Stavanger Sc | 35.45 | ||||||
3 | Dexter Dalsgaard | 2001 | Simklubben Neptun | 36.05 | ||||||
4 | Sebastian Ajmi | 2001 | Stavanger Sc | 36.64 | ||||||
5 | Lukas Mirsch | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 36.74 | ||||||
6 | Gustav Lidbäck | 2002 | Simsällskapet Iden | 37.48 | ||||||
7 | Oscar Mogard Linden | 2002 | Simklubben Neptun | 38.39 | ||||||
8 | Kristian Hillesøy Torgers | 2002 | Stavanger Sc | 38.58 | ||||||
9 | Emil Svensson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 38.61 | ||||||
10 | Sebastian Thorsen | 2001 | Stavanger Sc | 38.70 | ||||||
11 | Harry Petersson | 2002 | Kristianstads SLS | 39.32 | ||||||
11 | Martin Melinder | 2001 | Väsby Simsällskap | 39.32 | ||||||
13 | David Sandström | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 39.61 | ||||||
14 | Tobias Dahlberg | 2001 | Kristianstads SLS | 39.92 | ||||||
15 | Lucas Rennesund | 2002 | SK Poseidon Porsgrunn | 40.15 | ||||||
16 | Jerlow Lytomt Jacobsen | 2001 | Stavanger Sc | 40.17 | ||||||
17 | Leo Pekberg | 2002 | Ängelholms Simsällskap | 40.50 | ||||||
18 | Samuel Norlin | 2002 | Umeå Simsällskap | 40.67 | ||||||
19 | Ahmed Sadoon | 2002 | Kristianstads SLS | 41.03 | ||||||
20 | Ask Rotvelt Revheim | 2002 | Lambertseter Svømmeklubb | 41.12 | ||||||
21 | Daniel Li | 2002 | Simklubben Poseidon | 41.26 | ||||||
22 | Emil Pettersson | 2002 | Simklubben Poseidon | 41.81 | ||||||
23 | Sondre Eidesen | 2002 | Stavanger Sc | 42.18 | ||||||
24 | Oscar Grönborg | 2002 | Ängelholms Simsällskap | 42.28 | ||||||
25 | Elias Nilsson | 2002 | Karlskrona Simsällskap | 43.10 | ||||||
26 | Eric Cochinescu | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 43.43 | ||||||
27 | Jonas Stokkebø | 2002 | Stavanger Sc | 45.25 | ||||||
28 | Alfred Thunell | 2002 | Landskrona Simsällskap | 45.54 | ||||||
29 | Gabriele Palmqvist | 2002 | Simklubben Neptun | 45.68 | ||||||
30 | Adrian Tittelbach | 2001 | Väsby Simsällskap | 45.87 | ||||||
31 | Erik Johansson | 2002 | Simklubben Neptun | 46.32 | ||||||
- | Samuel Nelsson | 2001 | Karlskrona Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 27, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: Genarps Lådfabrik |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Axel Auer | 2003 | Karlskrona Simsällskap | 37.30 | ||||||
2 | Øyvind Jr. Sigvaldsen | 2004 | Stavanger Sc | 37.35 | ||||||
3 | Linus Forsgren | 2003 | Simklubben Triton | 37.54 | ||||||
4 | Nils Tired | 2003 | Simklubben Poseidon | 37.65 | ||||||
5 | Stian Alexander Pettersen | 2003 | Stavanger Sc | 38.00 | ||||||
6 | Magnus Lindström | 2004 | Skellefteå Simklubb | 38.30 | ||||||
7 | Troy Kroonder | 2003 | Simklubben Neptun | 38.31 | ||||||
8 | Sebastien Fouilloux-Iaquinta | 2003 | Lambertseter Svømmeklubb | 38.37 | ||||||
9 | Yuk Pooi Oscar Lui | 2003 | Lambertseter Svømmeklubb | 38.61 | ||||||
10 | Felix Rosenkvist | 2004 | Simklubben Sydsim | 39.20 | ||||||
11 | Alan Jovic | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 39.95 | ||||||
12 | William Lundblad | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 40.69 | ||||||
13 | Lucas Örmon | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 41.04 | ||||||
14 | Anthon Huasson | 2004 | Höörs Simsällskap | 41.10 | ||||||
15 | Erik Sina | 2003 | Stavanger Sc | 41.34 | ||||||
16 | Hugo Stoltz | 2004 | Ystads Simsällskap | 41.60 | ||||||
17 | Axel Wange | 2003 | Simklubben Neptun | 42.03 | ||||||
18 | Ivan Sivolov | 2003 | Simklubben Poseidon | 42.31 | ||||||
19 | Olle Rasmusson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 42.49 | ||||||
20 | Jesper Ring | 2003 | Landskrona Simsällskap | 42.89 | ||||||
21 | Lukas Kjellnäs | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 43.30 | ||||||
22 | Julian Rennesund | 2004 | SK Poseidon Porsgrunn | 44.00 | ||||||
23 | Adam Juliusson | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 44.38 | ||||||
24 | Noel Ahlbin | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 44.41 | ||||||
25 | Felix Cochinescu | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 44.79 | ||||||
26 | Simen Ingebretsen | 2003 | SK Poseidon Porsgrunn | 44.86 | ||||||
27 | Viktor Jonson | 2003 | Simklubben Neptun | 44.92 | ||||||
28 | Alexander Larsson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 45.13 | ||||||
29 | Love Offrell | 2004 | Simklubben Sydsim | 45.40 | ||||||
30 | Linus Hallgren | 2003 | Umeå Simsällskap | 45.88 | ||||||
31 | Herman Modig | 2003 | Kristianstads SLS | 46.23 | ||||||
32 | Andreas Imislund Aamo | 2003 | SK Poseidon Porsgrunn | 46.59 | ||||||
33 | Adam Olsson-Lindhé | 2004 | Trelleborg Sim | 46.85 | ||||||
34 | Markus Rydgren | 2003 | Landskrona Simsällskap | 46.90 | ||||||
35 | Carl Nordholm | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 47.17 | ||||||
36 | Kasper Nygren | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 47.54 | ||||||
37 | Leo Gränse | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 47.84 | ||||||
38 | Erik Simonsson | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 48.59 | ||||||
39 | Vincent Hua | 2004 | Höörs Simsällskap | 48.91 | ||||||
40 | Eskil Ramäng | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 50.13 | ||||||
41 | Viggo Thomsen | 2004 | Landskrona Simsällskap | 50.30 | ||||||
42 | Erik Bergman | 2004 | Väsby Simsällskap | 51.51 | ||||||
43 | Andreas Johnsson | 2003 | SK Poseidon Porsgrunn | 52.97 | ||||||
44 | Rasmus Pedersen | 2003 | Landskrona Simsällskap | 55.30 | ||||||
45 | Alfred Cato | 2004 | Osby Simsällskap | 1:01.90 | ||||||
Gren 27, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 10 år och yngre |
Sponsor: Genarps Lådfabrik |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Felix Tjärnberg | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 41.75 | ||||||
2 | Aron Paulsson | 2006 | Simklubben Lödde | 42.06 | ||||||
3 | Jacob Langell | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 44.97 | ||||||
4 | Theo Djuphammar | 2005 | Simklubben Neptun | 48.65 | ||||||
5 | Niklas Andersson | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 49.62 | ||||||
6 | Aidan Sagadin | 2006 | Ljungby Simsällskap | 50.83 | ||||||
7 | Benjamin Huasson | 2007 | Höörs Simsällskap | 50.84 | ||||||
8 | Rasmus Auer | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 51.10 | ||||||
9 | Ted Nilsson | 2006 | Simklubben Lödde | 54.09 | ||||||
10 | Isaac Barrett | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 54.65 | ||||||
11 | Sebastian Strand | 2005 | Simklubben Triton | 55.11 | ||||||
12 | Vilgot Lindberg | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 56.47 | ||||||
13 | Elias Berg | 2005 | Ängelholms Simsällskap | 57.43 | ||||||
14 | Walther Olsson | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 58.54 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 28 juni 2015 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap | Utskriftstid | 09:18 |
Resultat Gren 28 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | LH-Games 2015 | Utskriftsdatum | 28 juni 2015 | |||
Tävlingsort | Landskrona | Utskriftstid | 09:47 | |||
Arrangör | Helsingborg S & Landskrona S | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 26 juni 2015 |
Gren 28, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 17 år och äldre |
Sponsor: Landskrona Hem |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Emma Nilsson | 1995 | Helsingborgs Simsällskap | 31.87 | 1:08.62 | |||||
2 | Alexandra Volkova | 1996 | Simklubben Triton | 31.77 | 1:10.25 | |||||
3 | Michelle Lövdahl | 1995 | Simklubben Lödde | 32.51 | 1:10.83 | |||||
4 | Johanna Holmberg | 1993 | Simklubben Lödde | 33.85 | 1:13.96 | |||||
5 | Erika Sällberg | 1997 | Simklubben Lödde | 33.63 | 1:14.97 | |||||
6 | Julia Karlsson | 1997 | Vellinge-Näsets Simklubb | 34.33 | 1:15.32 | |||||
7 | Hanna Erléus | 1997 | Karlshamns Simklubb | 34.83 | 1:17.67 | |||||
8 | Li Björner Oh | 1998 | Simklubben Hajen | 34.01 | 1:18.68 | |||||
9 | Sanna Westerberg | 1998 | Karlskrona Simsällskap | 33.44 | 1:18.72 | |||||
10 | Yara Waked | 1998 | Karlskrona Simsällskap | 35.81 | 1:20.64 | |||||
11 | Ellinor Andersson | 1998 | Kristianstads SLS | 43.73 | 1:37.50 | |||||
Gren 28, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Landskrona Hem |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Tessa Francisca Janssen | 1999 | Stavanger Sc | 33.59 | 1:14.44 | |||||
2 | Marie Hinna | 2000 | Stavanger Sc | 34.16 | 1:15.00 | |||||
3 | Elin Johannesson | 1999 | Simklubben Lödde | 33.82 | 1:15.56 | |||||
4 | Saga Miderbäck | 2000 | Simklubben Lödde | 35.58 | 1:17.48 | |||||
5 | Louise Ranevi | 1999 | Simklubben Lödde | 34.54 | 1:17.69 | |||||
6 | Amanda Modig | 1999 | Kristianstads SLS | 35.54 | 1:18.91 | |||||
7 | Linnéa Högberg | 1999 | Kristianstads SLS | 36.49 | 1:19.40 | |||||
8 | Philippa Revstedt | 1999 | Simklubben Ran | 36.54 | 1:20.46 | |||||
9 | Maja Karlsson | 1999 | Vellinge-Näsets Simklubb | 36.15 | 1:20.55 | |||||
10 | Josefine Bengtsson | 2000 | Kristianstads SLS | 34.62 | 1:21.35 | |||||
11 | Lo Lindeblad | 2000 | Väsby Simsällskap | 38.73 | 1:22.09 | |||||
12 | Karolina Nilsson | 1999 | Ystads Simsällskap | 38.17 | 1:22.45 | |||||
13 | Lisa Trangmyr | 2000 | Lambertseter Svømmeklubb | 36.44 | 1:22.59 | |||||
14 | Margrete Johnsson | 1999 | SK Poseidon Porsgrunn | 43.02 | 1:35.24 | |||||
15 | Isabella Johansson | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 46.71 | 1:41.73 | |||||
16 | Nora Persson | 1999 | Ystads Simsällskap | 52.55 | 1:52.49 | |||||
Gren 28, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Landskrona Hem |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Lovisa Vesterlund Kocsis | 2002 | Simklubben Sydsim | 33.98 | 1:13.29 | |||||
2 | Agnes Cato | 2001 | Osby Simsällskap | 34.59 | 1:15.13 | |||||
3 | Rebekka Valvik Christiansen | 2001 | Lambertseter Svømmeklubb | 34.35 | 1:16.43 | |||||
4 | Andrea Helmersen | 2001 | Lambertseter Svømmeklubb | 33.87 | 1:17.38 | |||||
5 | Ella Laurén | 2001 | Simklubben Hajen | 36.89 | 1:18.99 | |||||
6 | Celine Abrahamsen | 2001 | Stavanger Sc | 36.10 | 1:19.44 | |||||
7 | Amanda Bekkewold | 2001 | Simklubben Neptun | 38.02 | 1:19.48 | |||||
8 | Lucie Ghanem | 2002 | Ystads Simsällskap | 37.28 | 1:19.54 | |||||
9 | Elise Christine Romundset | 2002 | Lambertseter Svømmeklubb | 37.01 | 1:20.44 | |||||
10 | Vilde Husö Richardsen | 2002 | Lambertseter Svømmeklubb | 37.23 | 1:21.11 | |||||
11 | Maja Jönsson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 36.92 | 1:21.29 | |||||
12 | Viktoia Røyland | 2002 | Stavanger Sc | 36.67 | 1:21.50 | |||||
13 | Anna-Louisa Permarker | 2002 | S71 | 38.20 | 1:22.18 | |||||
14 | Filippa Ehn | 2001 | Simklubben Neptun | 38.21 | 1:23.39 | |||||
15 | Ingrid Norstedt | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 39.17 | 1:24.00 | |||||
16 | Matilda Pfeiff | 2001 | Väsby Simsällskap | 36.57 | 1:24.11 | |||||
17 | Thilde Lantz | 2001 | Kristianstads SLS | 37.15 | 1:24.39 | |||||
18 | Tova Nilsson | 2002 | S71 | 36.38 | 1:24.45 | |||||
19 | Lisa Drugge | 2001 | Umeå Simsällskap | 37.96 | 1:25.18 | |||||
20 | Isabella Revstedt | 2001 | Simklubben Ran | 39.64 | 1:25.72 | |||||
21 | Annie Johansson | 2002 | Karlshamns Simklubb | 38.01 | 1:25.91 | |||||
22 | Carolina Åsberg | 2002 | Simklubben Lödde | 40.42 | 1:26.13 | |||||
23 | Julise Llupa | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 38.65 | 1:26.16 | |||||
24 | Elsa Assarsson | 2001 | Landskrona Simsällskap | 39.04 | 1:26.49 | |||||
25 | Astrid Olsson | 2002 | Kristianstads SLS | 39.70 | 1:26.78 | |||||
26 | Olivia Skog | 2002 | Simklubben Lödde | 37.93 | 1:27.06 | |||||
27 | Sonja Persson | 2001 | Ystads Simsällskap | 39.39 | 1:29.04 | |||||
28 | Ellen Rosdahl | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 40.62 | 1:29.64 | |||||
29 | Hjördis Köhler | 2001 | Simklubben Neptun | 41.58 | 1:30.94 | |||||
30 | Michelle Nguyen | 2002 | Kristianstads SLS | 43.97 | 1:36.43 | |||||
Gren 28, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: Landskrona Hem |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Saga Nyborg | 2003 | Kristianstads SLS | 34.27 | 1:14.53 | |||||
2 | Ditte Oredsson | 2003 | Simklubben Poseidon | 36.44 | 1:21.68 | |||||
3 | Tyra Littorin | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 37.01 | 1:22.00 | |||||
4 | Elsa Bitzén | 2003 | Simklubben Hajen | 37.40 | 1:24.00 | |||||
5 | Elin Bergman | 2003 | Väsby Simsällskap | 40.73 | 1:26.24 | |||||
6 | Freja Nordeman | 2003 | Simklubben Neptun | 39.27 | 1:26.89 | |||||
7 | Olga Kertzscher Erlandsson | 2004 | Ystads Simsällskap | 38.74 | 1:27.12 | |||||
8 | Alicia Johansson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 39.89 | 1:27.47 | |||||
9 | Linnéa Lindh | 2003 | Landskrona Simsällskap | 41.33 | 1:28.87 | |||||
10 | Vendela Hillström | 2003 | Simklubben Neptun | 41.50 | 1:28.89 | |||||
11 | Angelina Agrell | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 38.84 | 1:29.48 | |||||
12 | Olivia Jarl Halvarsson | 2003 | Kristianstads SLS | 41.27 | 1:29.55 | |||||
13 | Frida Jarl Halvarsson | 2003 | Kristianstads SLS | 41.15 | 1:31.61 | |||||
14 | Emelie Lindström | 2003 | Väsby Simsällskap | 40.79 | 1:31.98 | |||||
15 | Isabel Smideberg | 2004 | Simklubben Lödde | 43.13 | 1:32.07 | |||||
16 | Ella Gutenwik | 2004 | Simklubben Hajen | 43.05 | 1:32.45 | |||||
17 | Filippa Philipsson Eriksson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 42.30 | 1:32.78 | |||||
18 | Lovisa Edman | 2003 | Simklubben Neptun | 41.99 | 1:34.09 | |||||
19 | Annie Thulin | 2003 | Kristianstads SLS | 41.92 | 1:34.76 | |||||
20 | Anna Wainikka | 2004 | Simklubben Neptun | 43.94 | 1:36.69 | |||||
21 | Lova Gottberg | 2003 | Simklubben Neptun | 45.60 | 1:37.71 | |||||
22 | Bianca Jarbsjö | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 44.08 | 1:37.90 | |||||
23 | Malin Frøiland Pettersen | 2003 | Stavanger Sc | 41.39 | 1:38.14 | |||||
24 | Karla Stjepanetic | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 42.42 | 1:38.31 | |||||
25 | Elsa Djuphammar | 2003 | Simklubben Neptun | 42.38 | 1:39.03 | |||||
26 | Cecilia P Kinberg | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 45.63 | 1:44.97 | |||||
27 | Polina Zhirkova | 2004 | Umeå Simsällskap | 47.04 | 1:45.67 | |||||
28 | Angelica Böhme | 2003 | Simsällskapet Iden | 52.92 | 1:53.51 | |||||
29 | Mathea Slettevold | 2003 | Stavanger Sc | 54.01 | 1:56.55 | |||||
- | Hedda Wallberg | 2003 | Simklubben Neptun | DNS | ||||||
- | Andrea Bergsholm Berg | 2004 | Stavanger Sc | DSQ | ||||||
Gren 28, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 10 år och yngre |
Sponsor: Landskrona Hem |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Siri Lindén | 2005 | Karlskrona Simsällskap | 48.75 | 1:50.57 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 28 juni 2015 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap | Utskriftstid | 09:47 |
Resultat Gren 29 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | LH-Games 2015 | Utskriftsdatum | 28 juni 2015 | |||
Tävlingsort | Landskrona | Utskriftstid | 10:25 | |||
Arrangör | Helsingborg S & Landskrona S | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 26 juni 2015 |
Gren 29, 400m Frisim Herrar, Finaler 17 år och äldre |
Sponsor: HT Emballage |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Daniel Olsson-Shirazi | 1997 | Simklubben Ran | 1:03.77 | 2:14.20 | 3:25.03 | 4:36.63 | |||
2 | Filip Lundin | 1997 | Klippans Simsällskap | 1:06.30 | 2:20.92 | 3:37.10 | 4:51.72 | |||
- | Simon Pettersson | 1998 | Simklubben Poseidon | DNS | ||||||
Gren 29, 400m Frisim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: HT Emballage |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Sondre Lea Monslaup | 1999 | Stavanger Sc | 1:06.04 | 2:17.24 | 3:29.18 | 4:39.72 | |||
2 | Anders Valdar | 2000 | SK Poseidon Porsgrunn | 1:09.84 | 2:24.45 | 3:37.96 | 4:48.00 | |||
3 | Tobias Ranevi | 1999 | Simklubben Lödde | 1:10.46 | 2:28.88 | 3:48.75 | 5:06.56 | |||
4 | Paul Fevang | 2000 | Stavanger Sc | 1:13.90 | 2:34.54 | 3:55.07 | 5:14.11 | |||
5 | Joel Johnsson | 2000 | Kristianstads SLS | 1:13.97 | 2:35.44 | 3:57.96 | 5:18.55 | |||
Gren 29, 400m Frisim Herrar, Finaler 14 år och yngre |
Sponsor: HT Emballage |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Sebastian Ajmi | 2001 | Stavanger Sc | 1:06.95 | 2:18.67 | 3:32.10 | 4:44.65 | |||
2 | Isac Lindén | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 1:10.52 | 2:25.14 | 3:40.28 | 4:53.93 | |||
3 | Tim Brinkhagen | 2001 | Simklubben Lödde | 1:09.97 | 2:25.37 | 3:40.96 | 4:54.64 | |||
4 | Simon Nesbö | 2002 | Lørenskog-Rælingen KK | 1:11.95 | 2:27.61 | 3:43.55 | 4:56.28 | |||
5 | Magnus Geijer Hovin | 2001 | Stavanger Sc | 1:10.22 | 2:26.53 | 3:43.42 | 4:58.90 | |||
6 | Lukas Mirsch | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 1:12.36 | 2:29.29 | 3:45.93 | 4:58.96 | |||
7 | Benjamin Hajdarpasic | 2002 | Lambertseter Svømmeklubb | 1:12.18 | 2:28.97 | 3:45.01 | 5:00.52 | |||
8 | Oscar Mogard Linden | 2002 | Simklubben Neptun | 1:12.15 | 2:29.60 | 3:46.59 | 5:01.71 | |||
9 | Jerlow Lytomt Jacobsen | 2001 | Stavanger Sc | 1:13.94 | 2:33.30 | 3:53.29 | 5:11.25 | |||
10 | Ian Hangård | 2002 | Simklubben Lödde | 1:13.81 | 2:37.74 | 3:58.18 | 5:13.92 | |||
11 | Stian Alexander Pettersen | 2003 | Stavanger Sc | 1:15.00 | 2:35.61 | 3:56.48 | 5:14.22 | |||
12 | Elias Kristensen | 2003 | Lambertseter Svømmeklubb | 1:14.64 | 2:36.73 | 3:58.24 | 5:15.17 | |||
13 | Sebastien Fouilloux-Iaquinta | 2003 | Lambertseter Svømmeklubb | 1:13.75 | 2:35.60 | 3:57.50 | 5:16.79 | |||
14 | Ask Rotvelt Revheim | 2002 | Lambertseter Svømmeklubb | 1:16.03 | 2:38.33 | 4:00.64 | 5:18.89 | |||
15 | Bo Beckman | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:14.02 | 2:36.73 | 3:59.10 | 5:19.27 | |||
16 | William Lundblad | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 1:16.80 | 2:41.07 | 4:06.09 | 5:28.24 | |||
17 | Øyvind Jr. Sigvaldsen | 2004 | Stavanger Sc | 1:18.05 | 2:43.99 | 4:09.67 | 5:31.98 | |||
18 | Harry Petersson | 2002 | Kristianstads SLS | 1:18.20 | 2:43.22 | 4:09.53 | 5:32.20 | |||
19 | Emil Svensson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:17.83 | 2:45.38 | 4:11.90 | 5:33.74 | |||
20 | Lucas Rennesund | 2002 | SK Poseidon Porsgrunn | 1:18.17 | 2:43.86 | 4:11.50 | 5:33.85 | |||
21 | Casper Svärd | 2001 | Landskrona Simsällskap | 1:18.86 | 2:46.58 | 4:10.55 | 5:34.52 | |||
22 | Joel Härstedt | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 1:18.32 | 2:42.79 | 4:09.31 | 5:34.67 | |||
23 | Leo Pekberg | 2002 | Ängelholms Simsällskap | 1:18.19 | 2:43.55 | 4:11.34 | 5:34.83 | |||
24 | Marcus Lundmark | 2002 | Skellefteå Simklubb | 1:21.23 | 2:49.23 | 4:19.05 | 5:43.06 | |||
25 | Yuk Pooi Oscar Lui | 2003 | Lambertseter Svømmeklubb | 1:23.63 | 2:54.64 | 4:22.62 | 5:45.82 | |||
26 | Henrik Veiberg | 2001 | Lambertseter Svømmeklubb | 1:13.28 | 2:43.89 | 4:19.62 | 5:54.09 | |||
27 | Nils Tired | 2003 | Simklubben Poseidon | 1:22.86 | 2:56.31 | 4:27.60 | 5:54.86 | |||
28 | Herman Modig | 2003 | Kristianstads SLS | 1:25.45 | 2:57.88 | 4:29.74 | 5:56.46 | |||
29 | Felix Luthman | 2004 | Umeå Simsällskap | 1:23.17 | 2:55.76 | 4:28.83 | 5:59.67 | |||
30 | Alexander Larsson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 1:26.44 | 2:58.27 | 4:32.37 | 5:59.73 | |||
31 | Adrian Tittelbach | 2001 | Väsby Simsällskap | 1:25.69 | 2:59.00 | 4:32.64 | 6:03.90 | |||
32 | Emil Pettersson | 2002 | Simklubben Poseidon | 1:26.13 | 3:00.94 | 4:36.37 | 6:08.88 | |||
33 | Andreas Imislund Aamo | 2003 | SK Poseidon Porsgrunn | 1:31.00 | 3:10.53 | 4:43.15 | 6:17.49 | |||
34 | Julian Rennesund | 2004 | SK Poseidon Porsgrunn | 1:33.28 | 3:12.38 | 4:47.83 | 6:21.44 | |||
35 | Andreas Johnsson | 2003 | SK Poseidon Porsgrunn | 1:34.54 | 3:12.32 | 5:39.36 | 6:24.20 | |||
36 | Simen Ingebretsen | 2003 | SK Poseidon Porsgrunn | 1:30.86 | 3:12.84 | 5:34.67 | 6:34.46 | |||
- | Axel Hörestrand | 2002 | Simklubben Poseidon | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 28 juni 2015 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap | Utskriftstid | 10:25 |
Resultat Gren 30 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | LH-Games 2015 | Utskriftsdatum | 28 juni 2015 | |||
Tävlingsort | Landskrona | Utskriftstid | 10:45 | |||
Arrangör | Helsingborg S & Landskrona S | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 26 juni 2015 |
Gren 30, 400m Medley Damer, Finaler 0 år och äldre |
Sponsor: Team Sportia |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Elin Lundgren | 1995 | Simklubben Hajen | 1:11.94 | 2:39.20 | 4:14.00 | 5:29.32 | |||
2 | Annika Gren | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 1:21.38 | 2:48.62 | 4:30.12 | 5:50.77 | |||
3 | Hanna Olsson | 1999 | Kristianstads SLS | 1:15.98 | 2:47.96 | 4:33.35 | 5:52.39 | |||
4 | Emilia Frederiksen | 2000 | Trelleborg Sim | 1:26.84 | 2:55.69 | 4:35.84 | 5:53.24 | |||
5 | Hannah Olsson-Lindhé | 2003 | Trelleborg Sim | 1:23.57 | 2:52.24 | 4:37.93 | 6:01.12 | |||
6 | Tuva Sandström | 2001 | Umeå Simsällskap | 1:28.31 | 3:03.29 | 4:42.63 | 6:01.20 | |||
7 | Hedvig Wathne | 2001 | Stavanger Sc | 1:21.78 | 2:57.43 | 4:44.24 | 6:03.03 | |||
8 | Elly Palm | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 1:25.44 | 3:02.98 | 4:41.71 | 6:04.78 | |||
9 | Isabella Revstedt | 2001 | Simklubben Ran | 1:31.05 | 3:03.38 | 4:50.57 | 6:11.21 | |||
10 | Filippa Ehn | 2001 | Simklubben Neptun | 1:28.50 | 3:08.93 | 4:55.07 | 6:12.16 | |||
11 | Isabelle Nordlinder | 2001 | Simklubben Neptun | 1:29.99 | 3:06.03 | 4:54.78 | 6:17.70 | |||
12 | Philippa Revstedt | 1999 | Simklubben Ran | 1:26.47 | 3:05.66 | 4:52.70 | 6:20.54 | |||
13 | Elin Bergman | 2003 | Väsby Simsällskap | 1:32.67 | 3:11.95 | 4:59.26 | 6:23.67 | |||
14 | Amanda Bekkewold | 2001 | Simklubben Neptun | 1:26.59 | 3:06.67 | 5:02.52 | 6:25.53 | |||
15 | Carolina Åsberg | 2002 | Simklubben Lödde | 1:30.00 | 3:08.34 | 5:05.75 | 6:28.57 | |||
16 | Embla Gudbrandsen | 2002 | Stavanger Sc | 1:45.75 | 3:24.12 | 5:06.49 | 6:32.92 | |||
17 | Isabel Smideberg | 2004 | Simklubben Lödde | 1:33.46 | 3:20.06 | 5:07.51 | 6:37.03 | |||
18 | Hanna Björnsdotter | 2002 | Ystads Simsällskap | 1:34.13 | 3:17.51 | 5:10.85 | 6:43.43 | |||
19 | Aud Sofie Danielsen | 2002 | Stavanger Sc | 1:41.49 | 3:26.77 | 5:30.05 | 6:57.63 | |||
20 | Ellinor Forsgren | 2001 | Simklubben Triton | 1:46.17 | 3:41.93 | 5:44.58 | 7:26.23 | |||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 28 juni 2015 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap | Utskriftstid | 10:45 |
Resultat Gren 31 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | LH-Games 2015 | Utskriftsdatum | 28 juni 2015 | |||
Tävlingsort | Landskrona | Utskriftstid | 11:21 | |||
Arrangör | Helsingborg S & Landskrona S | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 26 juni 2015 |
Gren 31, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 17 år och äldre |
Sponsor: Greens & Beans |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Jonatan Wede | 1988 | Simsällskapet Iden | 35.29 | 1:14.49 | 1:55.41 | 2:38.36 | |||
2 | Jacob Hesslevik | 1997 | Helsingborgs Simsällskap | 34.49 | 1:13.55 | 1:55.51 | 2:39.86 | |||
3 | Alexander Ström | 1998 | Karlskrona Simsällskap | 35.62 | 1:17.99 | 2:04.30 | 2:50.87 | |||
4 | Erik Stoltz | 1998 | Ystads Simsällskap | 41.44 | 1:29.37 | 2:18.59 | 3:06.25 | |||
Gren 31, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Greens & Beans |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Erik Boos | 1999 | Simklubben Sydsim | 37.05 | 1:19.78 | 2:04.22 | 2:48.85 | |||
2 | Jonathan Skog | 2000 | Klippans Simsällskap | 37.55 | 1:21.16 | 2:06.96 | 2:50.88 | |||
3 | Roy Hangård | 1999 | Simklubben Lödde | 39.58 | 1:23.41 | 2:09.52 | 2:54.49 | |||
4 | Elias Kromnow | 1999 | Karlskrona Simsällskap | 36.07 | 1:19.54 | 2:07.10 | 2:55.14 | |||
5 | Joel Johnsson | 2000 | Kristianstads SLS | 44.41 | 1:32.44 | 2:22.03 | 3:10.66 | |||
6 | Benjamin Boros | 2000 | Ljungby Simsällskap | 42.33 | 1:32.09 | 2:25.13 | 3:14.24 | |||
7 | Tobias Ranevi | 1999 | Simklubben Lödde | 45.86 | 1:35.21 | 2:27.99 | 3:20.79 | |||
- | Tim Petersson | 1999 | Landskrona Simsällskap | DNS | ||||||
- | Filip Orre Sandström | 1999 | Umeå Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 31, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 14 år och yngre |
Sponsor: Greens & Beans |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Sebastian Thorsen | 2001 | Stavanger Sc | 38.22 | 1:22.98 | 2:08.83 | 2:53.71 | |||
2 | Tim Brinkhagen | 2001 | Simklubben Lödde | 40.71 | 1:27.29 | 2:14.63 | 2:59.56 | |||
3 | Simon Slettevold | 2002 | Stavanger Sc | 41.87 | 1:28.96 | 2:16.67 | 3:03.43 | |||
4 | Kristian Hillesøy Torgers | 2002 | Stavanger Sc | 40.69 | 1:27.12 | 2:16.19 | 3:05.06 | |||
5 | Benjamin Hajdarpasic | 2002 | Lambertseter Svømmeklubb | 44.88 | 1:33.39 | 2:22.63 | 3:10.90 | |||
6 | Oscar Grönborg | 2002 | Ängelholms Simsällskap | 42.74 | 1:31.75 | 2:22.49 | 3:11.40 | |||
7 | Ahmed Sadoon | 2002 | Kristianstads SLS | 43.41 | 1:31.72 | 2:24.03 | 3:12.66 | |||
8 | Tobias Dahlberg | 2001 | Kristianstads SLS | 41.35 | 1:31.15 | 2:22.59 | 3:13.07 | |||
9 | Erik Sina | 2003 | Stavanger Sc | 46.03 | 1:37.89 | 2:32.27 | 3:21.73 | |||
10 | Felix Luthman | 2004 | Umeå Simsällskap | 46.53 | 1:38.10 | 2:31.07 | 3:21.99 | |||
11 | Sondre Eidesen | 2002 | Stavanger Sc | 48.36 | 1:41.20 | 2:36.84 | 3:30.78 | |||
12 | Jonas Stokkebø | 2002 | Stavanger Sc | 48.86 | 1:42.55 | 2:38.95 | 3:31.33 | |||
13 | Samuel Norlin | 2002 | Umeå Simsällskap | 50.09 | 1:45.80 | 2:43.50 | 3:38.87 | |||
14 | Linus Hallgren | 2003 | Umeå Simsällskap | 51.99 | 1:46.74 | 2:44.32 | 3:39.56 | |||
15 | Alfred Thunell | 2002 | Landskrona Simsällskap | 50.06 | 1:49.50 | 2:50.87 | 3:50.53 | |||
- | Oscar Klittbo | 2002 | Trelleborg Sim | DNS | ||||||
- | Linus Forsgren | 2003 | Simklubben Triton | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 28 juni 2015 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap | Utskriftstid | 11:21 |
Resultat Gren 32 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | LH-Games 2015 | Utskriftsdatum | 28 juni 2015 | |||
Tävlingsort | Landskrona | Utskriftstid | 11:49 | |||
Arrangör | Helsingborg S & Landskrona S | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 26 juni 2015 |
Gren 32, 100m Bröstsim Damer, Finaler 17 år och äldre |
Sponsor: Tycho Brahe |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jenny Christensson | 1996 | Simsällskapet Iden | 35.36 | 1:15.99 | |||||
2 | Julia Karlsson | 1997 | Vellinge-Näsets Simklubb | 40.83 | 1:27.72 | |||||
3 | Kitty Thai | 1998 | Kristianstads SLS | 41.42 | 1:29.03 | |||||
4 | Yara Waked | 1998 | Karlskrona Simsällskap | 42.56 | 1:29.88 | |||||
5 | Biborka Nagy | 1998 | Ljungby Simsällskap | 45.22 | 1:36.80 | |||||
6 | Linnea Andersson | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 45.80 | 1:38.13 | |||||
7 | Nellie Kronmar | 1997 | Emmaboda Simsällskap | 47.91 | 1:43.23 | |||||
8 | Ellinor Andersson | 1998 | Kristianstads SLS | 50.44 | 1:48.75 | |||||
9 | Josefine Johansson | 1998 | Klippans Simsällskap | 51.26 | 1:51.60 | |||||
Gren 32, 100m Bröstsim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Tycho Brahe |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Louise Ranevi | 1999 | Simklubben Lödde | 37.67 | 1:20.85 | |||||
2 | Alva Ericsson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 39.58 | 1:23.48 | |||||
3 | Hedda Othilie Hagen | 1999 | Stavanger Sc | 40.30 | 1:24.27 | |||||
4 | Marie Hinna | 2000 | Stavanger Sc | 40.34 | 1:25.17 | |||||
5 | Lisa Trangmyr | 2000 | Lambertseter Svømmeklubb | 41.11 | 1:26.21 | |||||
6 | Astrid Albertsson | 2000 | Väsby Simsällskap | 40.83 | 1:27.20 | |||||
7 | Vivianne Olsson | 2000 | Simklubben Lödde | 40.94 | 1:27.66 | |||||
8 | Vilma Rodman | 1999 | Simklubben Lödde | 40.71 | 1:29.18 | |||||
9 | Elin Rundblad | 1999 | Landskrona Simsällskap | 42.27 | 1:30.04 | |||||
10 | Nicole Johnson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 43.39 | 1:30.80 | |||||
11 | Isabella Johansson | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 43.92 | 1:31.42 | |||||
12 | Ine Marie Andersen | 2000 | SK Poseidon Porsgrunn | 44.00 | 1:31.63 | |||||
13 | Josefine Bengtsson | 2000 | Kristianstads SLS | 42.52 | 1:31.77 | |||||
14 | Alice Bengtsson | 2000 | Klippans Simsällskap | 43.61 | 1:32.08 | |||||
15 | Philippa Revstedt | 1999 | Simklubben Ran | 44.14 | 1:32.36 | |||||
16 | Saga Miderbäck | 2000 | Simklubben Lödde | 44.43 | 1:32.55 | |||||
17 | Julia Johnsson | 2000 | Härjedalens Simklubb | 43.84 | 1:33.39 | |||||
18 | Belinda Vedlugaite | 2000 | Klippans Simsällskap | 45.09 | 1:34.09 | |||||
19 | Tilda Vesterlund Kocsis | 1999 | Simklubben Sydsim | 44.86 | 1:35.66 | |||||
20 | Karolina Nilsson | 1999 | Ystads Simsällskap | 46.11 | 1:37.41 | |||||
21 | Margrete Johnsson | 1999 | SK Poseidon Porsgrunn | 46.36 | 1:37.97 | |||||
22 | Melinda Andersson | 2000 | Landskrona Simsällskap | 47.62 | 1:41.78 | |||||
23 | Nora Persson | 1999 | Ystads Simsällskap | 58.38 | 2:02.02 | |||||
- | Hanna Nilsson | 2000 | Simklubben Hajen | DNS | ||||||
- | Ida Angerman | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 32, 100m Bröstsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Tycho Brahe |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sara Kjellnäs | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 38.27 | 1:21.79 | |||||
2 | Kristina Kulcsar | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 40.67 | 1:25.93 | |||||
3 | Kristine Johnsson | 2001 | SK Poseidon Porsgrunn | 39.77 | 1:26.41 | |||||
4 | Disa Gladher | 2002 | Karlskrona Simsällskap | 42.07 | 1:26.77 | |||||
5 | Tova Nilsson | 2002 | S71 | 40.32 | 1:27.31 | |||||
6 | Telma Maltesjö | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 41.43 | 1:27.61 | |||||
7 | Olivia Skog | 2002 | Simklubben Lödde | 42.08 | 1:27.78 | |||||
8 | Lisa Andersson | 2001 | Emmaboda Simsällskap | 41.74 | 1:28.08 | |||||
9 | Anna-Louisa Permarker | 2002 | S71 | 42.06 | 1:28.65 | |||||
10 | Andrea Prai | 2001 | Osby Simsällskap | 41.69 | 1:29.01 | |||||
11 | Ellen Rosdahl | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 42.74 | 1:29.47 | |||||
12 | Tuva Sandström | 2001 | Umeå Simsällskap | 42.69 | 1:29.51 | |||||
13 | Matilda Pfeiff | 2001 | Väsby Simsällskap | 41.88 | 1:29.57 | |||||
14 | Rebekka Valvik Christiansen | 2001 | Lambertseter Svømmeklubb | 42.16 | 1:29.99 | |||||
15 | Felicia Schubert | 2001 | Trelleborg Sim | 42.72 | 1:30.23 | |||||
16 | Lucie Ghanem | 2002 | Ystads Simsällskap | 42.78 | 1:30.49 | |||||
17 | Laura Dorenda | 2001 | Landskrona Simsällskap | 41.18 | 1:30.83 | |||||
18 | Malin Bergsholm Berg | 2002 | Stavanger Sc | 42.81 | 1:32.38 | |||||
19 | Andrea Helmersen | 2001 | Lambertseter Svømmeklubb | 44.28 | 1:32.44 | |||||
20 | Linnea Lindgren | 2001 | Väsby Simsällskap | 42.53 | 1:32.66 | |||||
21 | Elise Christine Romundset | 2002 | Lambertseter Svømmeklubb | 44.60 | 1:33.32 | |||||
22 | Hanna Lundius | 2001 | Landskrona Simsällskap | 44.82 | 1:33.81 | |||||
23 | Tuva Orre Sandström | 2001 | Umeå Simsällskap | 45.06 | 1:34.57 | |||||
24 | Sonja Boos | 2001 | Simklubben Sydsim | 44.89 | 1:34.72 | |||||
25 | Pauline Hellesö Erksen | 2001 | Lambertseter Svømmeklubb | 44.59 | 1:34.81 | |||||
26 | Ella Laurén | 2001 | Simklubben Hajen | 44.94 | 1:35.28 | |||||
27 | Julia Frederiksen | 2001 | Trelleborg Sim | 45.99 | 1:36.81 | |||||
28 | Ingrid Sälg | 2002 | Umeå Simsällskap | 44.80 | 1:36.99 | |||||
Gren 32, 100m Bröstsim Damer, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: Tycho Brahe |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Aliah Moberg | 2003 | Simklubben Hajen | 40.89 | 1:26.00 | |||||
2 | Elsa Bitzén | 2003 | Simklubben Hajen | 40.75 | 1:26.40 | |||||
3 | Jennifer Nyblom | 2003 | Väsby Simsällskap | 40.66 | 1:26.54 | |||||
4 | Annie Thulin | 2003 | Kristianstads SLS | 42.60 | 1:29.78 | |||||
5 | Siri Bokander | 2003 | Simklubben Triton | 42.86 | 1:30.57 | |||||
6 | Matilda Liljekvist | 2004 | Ystads Simsällskap | 42.74 | 1:31.27 | |||||
7 | Olivia Jarl Halvarsson | 2003 | Kristianstads SLS | 44.60 | 1:31.49 | |||||
8 | Roya Tittelbach | 2003 | Väsby Simsällskap | 43.77 | 1:32.51 | |||||
9 | Saga Nyborg | 2003 | Kristianstads SLS | 44.14 | 1:32.98 | |||||
10 | Hanna Åkerman | 2004 | Väsby Simsällskap | 43.73 | 1:33.15 | |||||
11 | Kari Lærdal | 2003 | Stavanger Sc | 44.18 | 1:33.55 | |||||
12 | Vilma Andersson | 2004 | Trelleborg Sim | 44.19 | 1:33.65 | |||||
13 | Alicia Johansson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 45.71 | 1:33.72 | |||||
14 | Hanne Husby | 2004 | Simklubben Lödde | 44.07 | 1:34.34 | |||||
15 | Alice Persson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 45.26 | 1:34.41 | |||||
16 | Hannah Olsson-Lindhé | 2003 | Trelleborg Sim | 45.12 | 1:34.57 | |||||
17 | Isabel Smideberg | 2004 | Simklubben Lödde | 46.54 | 1:36.60 | |||||
18 | Freja Nordeman | 2003 | Simklubben Neptun | 45.54 | 1:36.75 | |||||
19 | Emilia Nordén | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 45.65 | 1:36.87 | |||||
20 | Frida Jarl Halvarsson | 2003 | Kristianstads SLS | 46.45 | 1:37.27 | |||||
21 | Emmie Andersson | 2003 | Ängelholms Simsällskap | 45.94 | 1:37.42 | |||||
22 | Tyra Littorin | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 46.05 | 1:37.70 | |||||
23 | Ella Gutenwik | 2004 | Simklubben Hajen | 46.77 | 1:38.06 | |||||
24 | Betiel Embaie | 2003 | Emmaboda Simsällskap | 46.83 | 1:38.76 | |||||
25 | Karla Stjepanetic | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 46.97 | 1:38.79 | |||||
26 | Hanna P Kinberg | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 46.94 | 1:38.89 | |||||
27 | Filippa Philipsson Eriksson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 47.90 | 1:40.59 | |||||
Gren 32, 100m Bröstsim Damer, Finaler 10 år och yngre |
Sponsor: Tycho Brahe |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Livia Sjunnesson | 2005 | Landskrona Simsällskap | 47.41 | 1:40.75 | |||||
2 | Vega Vollmer | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 48.14 | 1:43.65 | |||||
3 | Moa Nyblom | 2005 | Väsby Simsällskap | 48.96 | 1:44.59 | |||||
4 | Amanda Jälminger | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 51.95 | 1:49.86 | |||||
5 | Ebba Jönsson | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 53.14 | 1:51.51 | |||||
6 | Alicia Arvidsson | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 54.19 | 1:51.53 | |||||
7 | Siri Lindén | 2005 | Karlskrona Simsällskap | 55.46 | 1:56.18 | |||||
8 | Maria Davidsson | 2005 | Ljungby Simsällskap | 58.62 | 2:05.29 | |||||
9 | Isabella Hua | 2007 | Höörs Simsällskap | 1:04.11 | 2:12.16 | |||||
- | My Pettersson | 2006 | Landskrona Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Zinna Bengtsson Nimander | 2005 | Simklubben Triton | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 28 juni 2015 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap | Utskriftstid | 11:49 |
Resultat Gren 33 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | LH-Games 2015 | Utskriftsdatum | 28 juni 2015 | |||
Tävlingsort | Landskrona | Utskriftstid | 11:56 | |||
Arrangör | Helsingborg S & Landskrona S | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 26 juni 2015 |
Gren 33, 4X50m Frisim H 14år oy, Finaler 0 år och äldre |
Sponsor: HEAD |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Hs Herrar Lag 1 | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 1:52.28 | ||||||
André Philipsson Eriksson | 2001 | 28.03 | 28.03 | |||||||
Isac Lindén | 2001 | 28.47 | 56.50 | |||||||
Oliver Stålbrand | 2002 | 27.99 | 1:24.49 | |||||||
Lukas Mirsch | 2001 | 27.79 | 1:52.28 | |||||||
2 | Stavanger Sc G1 Jr. | 0 | Stavanger Sc | 1:59.62 | ||||||
Magnus Geijer Hovin | 2001 | 29.28 | 29.28 | |||||||
Simon Slettevold | 2002 | 29.53 | 58.81 | |||||||
Kristian Hillesøy Torgers | 2002 | 30.80 | 1:29.61 | |||||||
Sebastian Ajmi | 2001 | 30.01 | 1:59.62 | |||||||
3 | SK Neptun Herrar Lag 1 | 2002 | Simklubben Neptun | 2:04.58 | ||||||
Dexter Dalsgaard | 2001 | 29.54 | 29.54 | |||||||
Oscar Mogard Linden | 2002 | 30.43 | 59.97 | |||||||
Troy Kroonder | 2003 | 30.70 | 1:30.67 | |||||||
Erik Johansson | 2002 | 33.91 | 2:04.58 | |||||||
4 | Stavanger Sc G2 Jr. | 0 | Stavanger Sc | 2:07.02 | ||||||
Øyvind Jr. Sigvaldsen | 2004 | 31.48 | 31.48 | |||||||
Stian Alexander Pettersen | 2003 | 31.93 | 1:03.41 | |||||||
Erik Sina | 2003 | 32.14 | 1:35.55 | |||||||
Sebastian Thorsen | 2001 | 31.47 | 2:07.02 | |||||||
5 | Vellinge-Näset Lag 1 | 0 | Vellinge-Näsets Simklubb | 2:10.75 | ||||||
Hugo Stenskepp | 2003 | 32.02 | 32.02 | |||||||
Noel Ahlbin | 2004 | 35.43 | 1:07.45 | |||||||
Lucas Örmon | 2003 | 31.98 | 1:39.43 | |||||||
Emil Svensson | 2002 | 31.32 | 2:10.75 | |||||||
6 | Ksls Killar | 2001 | Kristianstads SLS | 2:11.27 | ||||||
Tobias Dahlberg | 2001 | 31.48 | 31.48 | |||||||
Harry Petersson | 2002 | 31.87 | 1:03.35 | |||||||
Ahmed Sadoon | 2002 | 31.28 | 1:34.63 | |||||||
Herman Modig | 2003 | 36.64 | 2:11.27 | |||||||
7 | Poseidon Herrar [2001] | 2001 | Simklubben Poseidon | 2:11.39 | ||||||
Nils Tired | 2003 | 32.76 | 32.76 | |||||||
Ivan Sivolov | 2003 | 33.69 | 1:06.45 | |||||||
Daniel Li | 2002 | 29.86 | 1:36.31 | |||||||
Emil Pettersson | 2002 | 35.08 | 2:11.39 | |||||||
8 | Hs Herrar Lag 2 | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 2:12.47 | ||||||
William Lundblad | 2004 | 31.54 | 31.54 | |||||||
David Sandström | 2002 | 31.11 | 1:02.65 | |||||||
Alexander Larsson | 2003 | 34.92 | 1:37.57 | |||||||
Felix Tjärnberg | 2005 | 34.90 | 2:12.47 | |||||||
9 | Väsby SS Pojkar Lag 1 | 2001 | Väsby Simsällskap | 2:18.76 | ||||||
Martin Melinder | 2001 | 30.52 | 30.52 | |||||||
Christopher Lindholm | 2002 | 32.47 | 1:02.99 | |||||||
Adrian Tittelbach | 2001 | 36.03 | 1:39.02 | |||||||
Erik Bergman | 2004 | 39.74 | 2:18.76 | |||||||
10 | Landskrona Herrar Lag 1 | 2004 | Landskrona Simsällskap | 2:19.12 | ||||||
Jesper Ring | 2003 | 34.79 | 34.79 | |||||||
Casper Svärd | 2001 | 32.98 | 1:07.77 | |||||||
Markus Rydgren | 2003 | 37.01 | 1:44.78 | |||||||
Alfred Thunell | 2002 | 34.34 | 2:19.12 | |||||||
11 | SK Sydsim Herrar | 0 | Simklubben Sydsim | 2:19.19 | ||||||
Felix Rosenkvist | 2004 | 32.98 | 32.98 | |||||||
Love Offrell | 2004 | 37.42 | 1:10.40 | |||||||
Jesper Franzén | 2002 | 36.20 | 1:46.60 | |||||||
Jonathan Fröjd | 2004 | 32.59 | 2:19.19 | |||||||
12 | SK Lödde | 0 | Simklubben Lödde | 2:19.67 | ||||||
Tim Brinkhagen | 2001 | 28.93 | 28.93 | |||||||
Aron Paulsson | 2006 | 37.50 | 1:06.43 | |||||||
Ian Hangård | 2002 | 30.83 | 1:37.26 | |||||||
Ted Nilsson | 2006 | 42.41 | 2:19.67 | |||||||
13 | Poseidon Porsegrunn | 0 | SK Poseidon Porsgrunn | 2:21.04 | ||||||
Lucas Rennesund | 2002 | 32.50 | 32.50 | |||||||
Andreas Imislund Aamo | 2003 | 36.69 | 1:09.19 | |||||||
Julian Rennesund | 2004 | 36.27 | 1:45.46 | |||||||
Simen Ingebretsen | 2003 | 35.58 | 2:21.04 | |||||||
14 | SK Neptun Herrar Lag 2 | 2005 | Simklubben Neptun | 2:23.46 | ||||||
Axel Wange | 2003 | 35.46 | 35.46 | |||||||
Gabriele Palmqvist | 2002 | 35.18 | 1:10.64 | |||||||
Viktor Jonson | 2003 | 33.97 | 1:44.61 | |||||||
Theo Djuphammar | 2005 | 38.85 | 2:23.46 | |||||||
15 | Vellinge-Näset Lag 2 | 0 | Vellinge-Näsets Simklubb | 2:42.70 | ||||||
Eskil Ramäng | 2004 | 41.17 | 41.17 | |||||||
Isaac Barrett | 2005 | 41.48 | 1:22.65 | |||||||
Carl Nordholm | 2004 | 39.62 | 2:02.27 | |||||||
Erik Simonsson | 2004 | 40.43 | 2:42.70 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 28 juni 2015 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap | Utskriftstid | 11:56 |
Resultat Gren 34 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | LH-Games 2015 | Utskriftsdatum | 28 juni 2015 | |||
Tävlingsort | Landskrona | Utskriftstid | 12:09 | |||
Arrangör | Helsingborg S & Landskrona S | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 26 juni 2015 |
Gren 34, 4X50m Frisim D 14år oy, Finaler 0 år och äldre |
Sponsor: HT Emballage |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Stavanger Sc J1 Jr. | 0 | Stavanger Sc | 1:58.89 | ||||||
Helene Victoria Rosså | 2001 | 29.01 | 29.01 | |||||||
Hedvig Wathne | 2001 | 30.21 | 59.22 | |||||||
Celine Abrahamsen | 2001 | 30.21 | 1:29.43 | |||||||
Anne Rødseth | 2001 | 29.46 | 1:58.89 | |||||||
2 | Hs Damer Lag 1 | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 2:03.13 | ||||||
Ebba Jälminger | 2002 | 30.93 | 30.93 | |||||||
Sara Kjellnäs | 2002 | 31.54 | 1:02.47 | |||||||
Angelina Agrell | 2003 | 30.86 | 1:33.33 | |||||||
Maja Jönsson | 2001 | 29.80 | 2:03.13 | |||||||
3 | SK Sydsim Damer [2004] | 2004 | Simklubben Sydsim | 2:05.52 | ||||||
Natalie Almasi | 2001 | 29.60 | 29.60 | |||||||
Lovisa Vesterlund Kocsis | 2002 | 31.26 | 1:00.86 | |||||||
Sonja Boos | 2001 | 33.69 | 1:34.55 | |||||||
Emilia Eek | 2001 | 30.97 | 2:05.52 | |||||||
4 | Umeå SS Lag1 | 0 | Umeå Simsällskap | 2:05.73 | ||||||
Lisa Drugge | 2001 | 32.31 | 32.31 | |||||||
Ingrid Sälg | 2002 | 30.92 | 1:03.23 | |||||||
Tuva Orre Sandström | 2001 | 31.81 | 1:35.04 | |||||||
Tuva Sandström | 2001 | 30.69 | 2:05.73 | |||||||
5 | Ksls Tjejer | 2001 | Kristianstads SLS | 2:06.61 | ||||||
Thilde Lantz | 2001 | 30.95 | 30.95 | |||||||
Saga Nyborg | 2003 | 30.76 | 1:01.71 | |||||||
Annie Thulin | 2003 | 32.20 | 1:33.91 | |||||||
Michelle Nguyen | 2002 | 32.70 | 2:06.61 | |||||||
6 | Väsby SS Damer Lag 1 | 2001 | Väsby Simsällskap | 2:07.51 | ||||||
Linnea Lindgren | 2001 | 31.04 | 31.04 | |||||||
Roya Tittelbach | 2003 | 31.88 | 1:02.92 | |||||||
Oliwia Kantecki | 2003 | 32.37 | 1:35.29 | |||||||
Jennifer Nyblom | 2003 | 32.22 | 2:07.51 | |||||||
7 | SK Neptun Damer Lag 1 | 2004 | Simklubben Neptun | 2:09.33 | ||||||
Filippa Ehn | 2001 | 32.72 | 32.72 | |||||||
Amanda Bekkewold | 2001 | 32.12 | 1:04.84 | |||||||
Isabelle Nordlinder | 2001 | 32.21 | 1:37.05 | |||||||
Freja Nordeman | 2003 | 32.28 | 2:09.33 | |||||||
8 | Hs Damer Lag 3 | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 2:09.71 | ||||||
Emilia Nordén | 2003 | 32.98 | 32.98 | |||||||
Elly Palm | 2001 | 31.36 | 1:04.34 | |||||||
Telma Maltesjö | 2002 | 33.18 | 1:37.52 | |||||||
Hanna P Kinberg | 2003 | 32.19 | 2:09.71 | |||||||
9 | SK Triton Flickor Lag 1 | 2002 | Simklubben Triton | 2:09.93 | ||||||
Felicia Lejox | 2002 | 30.79 | 30.79 | |||||||
Felicity Fridh | 2001 | 30.67 | 1:01.46 | |||||||
Siri Bokander | 2003 | 32.64 | 1:34.10 | |||||||
Ellinor Forsgren | 2001 | 35.83 | 2:09.93 | |||||||
10 | Stavanger Sc J2 Jr. | 0 | Stavanger Sc | 2:10.34 | ||||||
Viktoia Røyland | 2002 | 32.70 | 32.70 | |||||||
Malin Bergsholm Berg | 2002 | 31.75 | 1:04.45 | |||||||
Lisa Torgersen | 2001 | 32.75 | 1:37.20 | |||||||
Kari Lærdal | 2003 | 33.14 | 2:10.34 | |||||||
11 | Landskrona Damer [2001] | 2001 | Landskrona Simsällskap | 2:11.46 | ||||||
Elsa Assarsson | 2001 | 34.99 | 34.99 | |||||||
Hanna Lundius | 2001 | 33.03 | 1:08.02 | |||||||
Isabelle Moreau | 2001 | 29.78 | 1:37.80 | |||||||
Laura Dorenda | 2001 | 33.66 | 2:11.46 | |||||||
12 | Hs Damer Lag 2 | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 2:11.70 | ||||||
Ellen Rosdahl | 2002 | 32.93 | 32.93 | |||||||
Tyra Littorin | 2004 | 32.18 | 1:05.11 | |||||||
Julise Llupa | 2002 | 33.57 | 1:38.68 | |||||||
Emilia Cokalic | 2002 | 33.02 | 2:11.70 | |||||||
13 | Väsby SS Damer Lag 2 | 2001 | Väsby Simsällskap | 2:12.54 | ||||||
Vanessa Hübinette | 2001 | 32.18 | 32.18 | |||||||
Matilda Pfeiff | 2001 | 33.39 | 1:05.57 | |||||||
Elin Bergman | 2003 | 33.94 | 1:39.51 | |||||||
Tove Pettersson | 2004 | 33.03 | 2:12.54 | |||||||
14 | Ystad Simsällskap | 0 | Ystads Simsällskap | 2:13.44 | ||||||
Hanna Björnsdotter | 2002 | 33.86 | 33.86 | |||||||
Olga Kertzscher Erlandsson | 2004 | 33.78 | 1:07.64 | |||||||
Lucie Ghanem | 2002 | 32.98 | 1:40.62 | |||||||
Matilda Liljekvist | 2004 | 32.82 | 2:13.44 | |||||||
15 | Stavanger Sc J3 Jr. | 0 | Stavanger Sc | 2:18.50 | ||||||
Johanne Jørmeland | 2002 | 34.72 | 34.72 | |||||||
Embla Gudbrandsen | 2002 | 34.22 | 1:08.94 | |||||||
Aud Sofie Danielsen | 2002 | 35.53 | 1:44.47 | |||||||
Malin Frøiland Pettersen | 2003 | 34.03 | 2:18.50 | |||||||
16 | Väsby SS Damer Lag 3 | 2001 | Väsby Simsällskap | 2:18.60 | ||||||
Anna Frisk Garcia | 2002 | 33.84 | 33.84 | |||||||
Rojin Farkhapour | 2001 | 34.20 | 1:08.04 | |||||||
Emelie Lindström | 2003 | 34.82 | 1:42.86 | |||||||
Amanda Takala | 2004 | 35.74 | 2:18.60 | |||||||
17 | SK Neptun Damer Lag 2 | 2004 | Simklubben Neptun | 2:19.26 | ||||||
Hjördis Köhler | 2001 | 32.83 | 32.83 | |||||||
Anna Wainikka | 2004 | 35.08 | 1:07.91 | |||||||
Vendela Hillström | 2003 | 36.58 | 1:44.49 | |||||||
Hedda Wallberg | 2003 | 34.77 | 2:19.26 | |||||||
18 | SK Lödde | 0 | Simklubben Lödde | 2:19.55 | ||||||
Sara Sällberg | 2001 | 37.06 | 37.06 | |||||||
Olivia Skog | 2002 | 34.17 | 1:11.23 | |||||||
Carolina Åsberg | 2002 | 33.41 | 1:44.64 | |||||||
Isabel Smideberg | 2004 | 34.91 | 2:19.55 | |||||||
19 | Umeå SS Lag2 | 0 | Umeå Simsällskap | 2:19.87 | ||||||
Nellie Luthman | 2002 | 34.34 | 34.34 | |||||||
Lovisa Lindh | 2001 | 35.35 | 1:09.69 | |||||||
Sara Bonnedahl | 2001 | 33.03 | 1:42.72 | |||||||
Polina Zhirkova | 2004 | 37.15 | 2:19.87 | |||||||
20 | Vellinge-Näset Lag 1 | 0 | Vellinge-Näsets Simklubb | 2:20.96 | ||||||
Maya Wallström | 2004 | 37.71 | 37.71 | |||||||
Mathilda Kamper-Johnsson | 2002 | 35.07 | 1:12.78 | |||||||
Nellie Korunovska Skyttma | 2004 | 35.44 | 1:48.22 | |||||||
Elin Svensson | 2002 | 32.74 | 2:20.96 | |||||||
21 | Landskrona Damer [2003] | 2003 | Landskrona Simsällskap | 2:24.68 | ||||||
Wilma Rundblad | 2003 | 34.79 | 34.79 | |||||||
Livia Sjunnesson | 2005 | 39.43 | 1:14.22 | |||||||
Linnéa Lindh | 2003 | 34.84 | 1:49.06 | |||||||
Emelie Ek-Värn | 2004 | 35.62 | 2:24.68 | |||||||
22 | SK Neptun Damer Lag 3 | 2004 | Simklubben Neptun | 2:26.05 | ||||||
Elsa Djuphammar | 2003 | 35.11 | 35.11 | |||||||
Nina Hall | 2004 | 37.06 | 1:12.17 | |||||||
Isabelle Brodd | 2003 | 38.58 | 1:50.75 | |||||||
Lovisa Edman | 2003 | 35.30 | 2:26.05 | |||||||
23 | Landskrona Damer [2004] | 2003 | Landskrona Simsällskap | 2:34.37 | ||||||
Wilma Lundius | 2004 | 40.43 | 40.43 | |||||||
Fanny Moreau | 2003 | 37.89 | 1:18.32 | |||||||
My Pettersson | 2006 | 40.33 | 1:58.65 | |||||||
Fanny Hess | 2004 | 35.72 | 2:34.37 | |||||||
24 | Stavanger Sc J4 Jr. | 0 | Stavanger Sc | 2:34.50 | ||||||
Mathea Slettevold | 2003 | 41.35 | 41.35 | |||||||
Andrea Bergsholm Berg | 2004 | 37.76 | 1:19.11 | |||||||
Hedda Gudbrandsen | 2004 | 39.64 | 1:58.75 | |||||||
Erle Marie Aartun van der | 2002 | 35.75 | 2:34.50 | |||||||
25 | Ljungby SS Damer [2001] | 2001 | Ljungby Simsällskap | 2:34.84 | ||||||
Leah Sagadin | 2002 | 32.75 | 32.75 | |||||||
Beatrice Pap | 2003 | 35.46 | 1:08.21 | |||||||
Maria Davidsson | 2005 | 51.74 | 1:59.95 | |||||||
Jenny Davidsson | 2003 | 34.89 | 2:34.84 | |||||||
26 | SK Neptun Damer Lag 4 | 2004 | Simklubben Neptun | 2:39.83 | ||||||
Lilly Eriksson | 2004 | 39.59 | 39.59 | |||||||
Lova Gottberg | 2003 | 41.88 | 1:21.47 | |||||||
Elin Grähs | 2004 | 37.20 | 1:58.67 | |||||||
Caroline Friberg | 2004 | 41.16 | 2:39.83 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 28 juni 2015 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap | Utskriftstid | 12:09 |
Resultat Gren 35 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | LH-Games 2015 | Utskriftsdatum | 28 juni 2015 | |||
Tävlingsort | Landskrona | Utskriftstid | 15:22 | |||
Arrangör | Helsingborg S & Landskrona S | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 26 juni 2015 |
Gren 35, 800m Frisim Damer, Finaler 0 år och äldre |
Sponsor: Landskrona Hem |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Elin Johannesson | 1999 | Simklubben Lödde | 1:10.69 | 2:25.68 | 3:41.60 | 4:58.55 | 10:03.93 | ||
6:15.80 | 7:33.58 | 8:49.96 | ||||||||
2 | Josefine Bengtsson | 2000 | Kristianstads SLS | 1:14.07 | 2:31.28 | 3:49.27 | 5:05.82 | 10:12.60 | ||
6:22.62 | 7:40.20 | 8:58.10 | ||||||||
3 | Amanda Modig | 1999 | Kristianstads SLS | 1:12.60 | 2:29.97 | 3:48.22 | 5:05.73 | 10:24.83 | ||
6:23.57 | 7:43.31 | 9:03.91 | ||||||||
4 | Kristine Johnsson | 2001 | SK Poseidon Porsgrunn | 1:15.00 | 2:34.67 | 4:34.18 | 7:13.60 | 10:30.97 | ||
9:13.46 | 10:30.97 | |||||||||
5 | Filippa Ehn | 2001 | Simklubben Neptun | 1:15.80 | 2:35.70 | 3:56.44 | 5:17.78 | 10:39.11 | ||
6:38.40 | 7:59.38 | 9:20.55 | ||||||||
6 | Filippa Fridh | 1999 | Simklubben Triton | 1:14.62 | 2:34.34 | 3:54.28 | 5:14.72 | 10:40.50 | ||
6:36.95 | 8:00.39 | 9:21.19 | ||||||||
7 | Serena Gravrogk-Linde | 2000 | Simklubben Poseidon | 1:13.73 | 2:34.16 | 3:55.73 | 5:17.24 | 10:43.94 | ||
6:39.65 | 8:01.41 | 9:22.96 | ||||||||
8 | Linn Tufvesson | 2001 | Simklubben Poseidon | 1:14.15 | 2:35.74 | 3:57.99 | 5:20.75 | 10:45.72 | ||
6:43.75 | 8:05.75 | 9:26.54 | ||||||||
9 | Sara Melgar | 2002 | Ystads Simsällskap | 1:15.95 | 2:35.90 | 3:56.53 | 5:18.41 | 10:46.09 | ||
6:40.66 | 8:03.18 | 9:25.95 | ||||||||
10 | Felicity Fridh | 2001 | Simklubben Triton | 1:14.55 | 2:35.67 | 3:57.53 | 5:20.16 | 10:49.00 | ||
6:43.18 | 8:06.51 | 9:29.10 | ||||||||
11 | Noemi Karlsson | 2001 | Simklubben Poseidon | 1:13.51 | 2:35.12 | 3:57.41 | 5:19.89 | 10:50.03 | ||
6:43.00 | 8:05.36 | 9:27.41 | ||||||||
12 | Linnea Lindgren | 2001 | Väsby Simsällskap | 1:15.70 | 2:38.46 | 4:02.25 | 5:25.34 | 11:01.80 | ||
6:49.27 | 8:15.48 | 9:39.62 | ||||||||
13 | Lovisa Sjögren | 1999 | Simklubben Ran | 1:16.43 | 2:37.94 | 4:00.32 | 5:24.75 | 11:02.42 | ||
6:49.02 | 8:14.39 | 9:40.22 | ||||||||
14 | Vanessa Hübinette | 2001 | Väsby Simsällskap | 1:17.43 | 2:42.97 | 4:08.37 | 5:34.38 | 11:05.72 | ||
6:59.69 | 8:24.39 | 9:45.82 | ||||||||
15 | Felicia Lejox | 2002 | Simklubben Triton | 1:13.83 | 2:35.99 | 4:00.61 | 5:27.12 | 11:16.15 | ||
6:54.35 | 8:21.87 | 9:50.18 | ||||||||
16 | Isabelle Nordlinder | 2001 | Simklubben Neptun | 1:17.22 | 2:42.63 | 4:08.89 | 5:35.34 | 11:20.38 | ||
7:02.64 | 8:29.47 | 9:56.03 | ||||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 28 juni 2015 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap | Utskriftstid | 15:22 |
Resultat Gren 36 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | LH-Games 2015 | Utskriftsdatum | 28 juni 2015 | |||
Tävlingsort | Landskrona | Utskriftstid | 15:35 | |||
Arrangör | Helsingborg S & Landskrona S | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 26 juni 2015 |
Gren 36, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 17 år och äldre |
Sponsor: HT Emballage |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Emil Möller | 1994 | Helsingborgs Simsällskap | 26.83 | 58.16 | |||||
2 | Jonatan Wede | 1988 | Simsällskapet Iden | 28.10 | 1:02.10 | |||||
3 | Johan Norén | 1986 | Landskrona Simsällskap | 28.65 | 1:02.25 | |||||
4 | Daniel Olsson-Shirazi | 1997 | Simklubben Ran | 30.20 | 1:05.59 | |||||
5 | Adam Ringdahl | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.24 | 1:06.75 | |||||
6 | Oscar Al-Sudany | 1997 | Ljungby Simsällskap | 30.21 | 1:08.34 | |||||
7 | Johan Nilsson | 1994 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.41 | 1:08.88 | |||||
8 | Zebastian Bondesson-Torgnusson | 1998 | Emmaboda Simsällskap | 30.57 | 1:17.04 | |||||
9 | Erik Stoltz | 1998 | Ystads Simsällskap | 36.93 | 1:23.05 | |||||
Gren 36, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: HT Emballage |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Teodor Cvijic | 1999 | Simklubben Sydsim | 29.32 | 1:04.30 | |||||
2 | Anders Valdar | 2000 | SK Poseidon Porsgrunn | 31.74 | 1:08.72 | |||||
3 | Roy Hangård | 1999 | Simklubben Lödde | 34.21 | 1:12.92 | |||||
4 | Tobias Ranevi | 1999 | Simklubben Lödde | 34.42 | 1:13.69 | |||||
5 | Jonathan Skog | 2000 | Klippans Simsällskap | 33.08 | 1:13.94 | |||||
6 | Erik Boos | 1999 | Simklubben Sydsim | 32.77 | 1:14.05 | |||||
7 | Joel Johnsson | 2000 | Kristianstads SLS | 34.28 | 1:14.50 | |||||
- | Benjamin Boros | 2000 | Ljungby Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 36, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: HT Emballage |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Joar Modigh | 2001 | Simklubben Hajen | 32.26 | 1:08.46 | |||||
2 | Oliver Stålbrand | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 31.55 | 1:10.66 | |||||
3 | Ian Hangård | 2002 | Simklubben Lödde | 33.40 | 1:13.56 | |||||
4 | Isac Lindén | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 34.48 | 1:15.02 | |||||
5 | Oscar Mogard Linden | 2002 | Simklubben Neptun | 35.88 | 1:16.67 | |||||
6 | Tim Brinkhagen | 2001 | Simklubben Lödde | 35.81 | 1:19.79 | |||||
7 | Ahmed Sadoon | 2002 | Kristianstads SLS | 35.91 | 1:24.29 | |||||
8 | Tobias Dahlberg | 2001 | Kristianstads SLS | 39.64 | 1:25.39 | |||||
9 | Marcus Lundmark | 2002 | Skellefteå Simklubb | 41.50 | 1:28.39 | |||||
10 | Lucas Rennesund | 2002 | SK Poseidon Porsgrunn | 39.46 | 1:28.49 | |||||
11 | Samuel Norlin | 2002 | Umeå Simsällskap | 40.23 | 1:30.93 | |||||
12 | Leo Pekberg | 2002 | Ängelholms Simsällskap | 42.50 | 1:32.64 | |||||
13 | Elias Nilsson | 2002 | Karlskrona Simsällskap | 43.18 | 1:41.15 | |||||
- | Jens Christiansen | 2001 | Simklubben Sydsim | DNS | ||||||
Gren 36, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: HT Emballage |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Axel Auer | 2003 | Karlskrona Simsällskap | 33.56 | 1:10.63 | |||||
2 | Jacob Söderberg | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 34.62 | 1:15.78 | |||||
3 | Lukas Miderbäck | 2003 | Simklubben Lödde | 35.22 | 1:17.65 | |||||
4 | Hugo Stenskepp | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 35.10 | 1:17.87 | |||||
5 | Nils Tired | 2003 | Simklubben Poseidon | 35.60 | 1:18.33 | |||||
6 | Linus Forsgren | 2003 | Simklubben Triton | 37.78 | 1:22.53 | |||||
7 | Troy Kroonder | 2003 | Simklubben Neptun | 37.62 | 1:23.94 | |||||
8 | Noel Ahlbin | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 39.30 | 1:26.97 | |||||
9 | Anthon Huasson | 2004 | Höörs Simsällskap | 40.11 | 1:28.90 | |||||
10 | Felix Luthman | 2004 | Umeå Simsällskap | 41.18 | 1:29.37 | |||||
11 | Gustaf Stokholm | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 40.89 | 1:30.10 | |||||
12 | Jesper Ring | 2003 | Landskrona Simsällskap | 42.62 | 1:30.66 | |||||
13 | Anton Witzell | 2004 | Simsällskapet Iden | 42.38 | 1:31.35 | |||||
14 | Alexander Larsson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 43.40 | 1:33.87 | |||||
15 | Axel Wange | 2003 | Simklubben Neptun | 43.31 | 1:37.45 | |||||
16 | Lucas Örmon | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 43.09 | 1:38.66 | |||||
17 | Linus Hallgren | 2003 | Umeå Simsällskap | 46.84 | 1:39.92 | |||||
18 | Markus Rydgren | 2003 | Landskrona Simsällskap | 48.17 | 1:48.14 | |||||
19 | Vincent Hua | 2004 | Höörs Simsällskap | 49.39 | 1:48.47 | |||||
20 | Julian Rennesund | 2004 | SK Poseidon Porsgrunn | 51.89 | 1:49.89 | |||||
21 | Andreas Johnsson | 2003 | SK Poseidon Porsgrunn | 55.61 | 2:02.03 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 28 juni 2015 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap | Utskriftstid | 15:35 |
Resultat Gren 37 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | LH-Games 2015 | Utskriftsdatum | 28 juni 2015 | |||
Tävlingsort | Landskrona | Utskriftstid | 16:09 | |||
Arrangör | Helsingborg S & Landskrona S | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 26 juni 2015 |
Gren 37, 50m Frisim Damer, Finaler 17 år och äldre |
Sponsor: Team Sportia |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Michelle Lövdahl | 1995 | Simklubben Lödde | 27.83 | ||||||
2 | Johanna Nilsson | 1996 | Simklubben Triton | 28.27 | ||||||
3 | Li Björner Oh | 1998 | Simklubben Hajen | 28.41 | ||||||
4 | Erika Sällberg | 1997 | Simklubben Lödde | 28.89 | ||||||
5 | Emma Nilsson | 1995 | Helsingborgs Simsällskap | 29.24 | ||||||
6 | Alexandra Volkova | 1996 | Simklubben Triton | 29.39 | ||||||
7 | Johanna Holmberg | 1993 | Simklubben Lödde | 29.79 | ||||||
8 | Hanna Erléus | 1997 | Karlshamns Simklubb | 30.16 | ||||||
9 | Julia Karlsson | 1997 | Vellinge-Näsets Simklubb | 31.02 | ||||||
10 | Yara Waked | 1998 | Karlskrona Simsällskap | 31.10 | ||||||
11 | Nathalie Lindh | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.22 | ||||||
12 | Sanna Westerberg | 1998 | Karlskrona Simsällskap | 31.29 | ||||||
13 | Biborka Nagy | 1998 | Ljungby Simsällskap | 32.30 | ||||||
14 | Kitty Thai | 1998 | Kristianstads SLS | 33.22 | ||||||
15 | Nellie Kronmar | 1997 | Emmaboda Simsällskap | 33.81 | ||||||
16 | Erika Nilsson | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 34.92 | ||||||
17 | Ellinor Andersson | 1998 | Kristianstads SLS | 35.12 | ||||||
18 | Josefine Johansson | 1998 | Klippans Simsällskap | 36.17 | ||||||
19 | Ida Andersson-Wulf | 1998 | Vellinge-Näsets Simklubb | 44.00 | ||||||
- | Ninwa Somi | 1998 | Landskrona Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 37, 50m Frisim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Team Sportia |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Louise Ranevi | 1999 | Simklubben Lödde | 29.33 | ||||||
2 | Ine Marie Andersen | 2000 | SK Poseidon Porsgrunn | 29.42 | ||||||
3 | Elin Rundblad | 1999 | Landskrona Simsällskap | 29.67 | ||||||
4 | Emma Persson | 1999 | Simklubben Lödde | 29.85 | ||||||
5 | Elin Johannesson | 1999 | Simklubben Lödde | 30.17 | ||||||
6 | Alva Ericsson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 30.20 | ||||||
7 | Gabriella Henriksson | 2000 | Klippans Simsällskap | 30.29 | ||||||
7 | Olivia Torres | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.29 | ||||||
9 | Thea Lindström | 2000 | Simklubben Triton | 30.76 | ||||||
10 | Vilma Rodman | 1999 | Simklubben Lödde | 30.98 | ||||||
11 | Tilda Vesterlund Kocsis | 1999 | Simklubben Sydsim | 30.99 | ||||||
12 | Serena Gravrogk-Linde | 2000 | Simklubben Poseidon | 31.31 | ||||||
13 | Linnéa Högberg | 1999 | Kristianstads SLS | 31.40 | ||||||
14 | Alice Bengtsson | 2000 | Klippans Simsällskap | 31.59 | ||||||
15 | Nicole Johnson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 31.70 | ||||||
16 | Saga Miderbäck | 2000 | Simklubben Lödde | 31.87 | ||||||
17 | Hanna Nilsson | 2000 | Simklubben Hajen | 31.90 | ||||||
18 | Hanna Olsson | 1999 | Kristianstads SLS | 32.07 | ||||||
19 | Fiona Olsson | 2000 | Simklubben Poseidon | 32.49 | ||||||
20 | Margrete Johnsson | 1999 | SK Poseidon Porsgrunn | 32.51 | ||||||
21 | Belinda Vedlugaite | 2000 | Klippans Simsällskap | 32.88 | ||||||
22 | Nicole Olofsson | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.33 | ||||||
23 | Elin Hansen | 2000 | Simsällskapet Iden | 33.38 | ||||||
24 | Maja Karlsson | 1999 | Vellinge-Näsets Simklubb | 33.70 | ||||||
25 | Julia Johnsson | 2000 | Härjedalens Simklubb | 34.18 | ||||||
26 | Melinda Andersson | 2000 | Landskrona Simsällskap | 34.80 | ||||||
27 | Nora Persson | 1999 | Ystads Simsällskap | 41.99 | ||||||
- | Amy Whyte Krenchel | 2000 | Umeå Simsällskap | DNS | ||||||
- | Wilma Klaesson | 2000 | Emmaboda Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 37, 50m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Team Sportia |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Andrea Prai | 2001 | Osby Simsällskap | 28.44 | ||||||
2 | Isabelle Moreau | 2001 | Landskrona Simsällskap | 29.42 | ||||||
3 | Natalie Almasi | 2001 | Simklubben Sydsim | 29.74 | ||||||
4 | Agnes Cato | 2001 | Osby Simsällskap | 29.93 | ||||||
5 | Maja Jönsson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 29.96 | ||||||
6 | Sara Nobrell | 2002 | Simklubben Hajen | 30.51 | ||||||
7 | Andrea Helmersen | 2001 | Lambertseter Svømmeklubb | 30.66 | ||||||
8 | Ebba Jälminger | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 30.75 | ||||||
9 | Disa Gladher | 2002 | Karlskrona Simsällskap | 30.85 | ||||||
10 | Felicia Lejox | 2002 | Simklubben Triton | 31.13 | ||||||
11 | Amanda Björkman | 2001 | Simklubben Poseidon | 31.25 | ||||||
12 | Sara Sällberg | 2001 | Simklubben Lödde | 31.38 | ||||||
13 | Frida Tunheim-Glad | 2001 | Trelleborg Sim | 31.49 | ||||||
14 | Tuva Sandström | 2001 | Umeå Simsällskap | 31.53 | ||||||
15 | Sara Kjellnäs | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 31.61 | ||||||
15 | Tova Nilsson | 2002 | S71 | 31.61 | ||||||
17 | Thilde Lantz | 2001 | Kristianstads SLS | 31.63 | ||||||
18 | Noemi Karlsson | 2001 | Simklubben Poseidon | 31.70 | ||||||
19 | Ingrid Sälg | 2002 | Umeå Simsällskap | 31.80 | ||||||
20 | Edle Irene Vidnes | 2001 | SK Poseidon Porsgrunn | 31.92 | ||||||
21 | Laura Dorenda | 2001 | Landskrona Simsällskap | 32.01 | ||||||
22 | Tuva Orre Sandström | 2001 | Umeå Simsällskap | 32.08 | ||||||
23 | Wilma Sjölin | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 32.11 | ||||||
24 | Emilia Cokalic | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 32.12 | ||||||
25 | Anna Rasmusson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 32.22 | ||||||
26 | Tove Lindén | 2002 | Karlskrona Simsällskap | 32.32 | ||||||
27 | Linn Tufvesson | 2001 | Simklubben Poseidon | 32.37 | ||||||
28 | Hanna Lundius | 2001 | Landskrona Simsällskap | 32.47 | ||||||
29 | Hjördis Köhler | 2001 | Simklubben Neptun | 32.63 | ||||||
30 | Lisa Andersson | 2001 | Emmaboda Simsällskap | 32.68 | ||||||
31 | Kajsa Berglind | 2001 | Vellinge-Näsets Simklubb | 32.73 | ||||||
32 | Matilda Bondesson | 2002 | Emmaboda Simsällskap | 32.74 | ||||||
33 | Leah Sagadin | 2002 | Ljungby Simsällskap | 32.77 | ||||||
34 | Ellinor Ahlgren | 2001 | Simklubben Hajen | 32.85 | ||||||
35 | Anna Lapadatovic | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 32.95 | ||||||
36 | Sara Bonnedahl | 2001 | Umeå Simsällskap | 32.98 | ||||||
37 | Märta Lindström | 2002 | Skellefteå Simklubb | 33.01 | ||||||
38 | Anna Frisk Garcia | 2002 | Väsby Simsällskap | 33.05 | ||||||
39 | Michelle Nguyen | 2002 | Kristianstads SLS | 33.09 | ||||||
40 | Ella Laurén | 2001 | Simklubben Hajen | 33.11 | ||||||
41 | Hanna Björnsdotter | 2002 | Ystads Simsällskap | 33.21 | ||||||
42 | Sofia Juliusson | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 33.46 | ||||||
43 | Julise Llupa | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 33.51 | ||||||
44 | Vanessa Hübinette | 2001 | Väsby Simsällskap | 33.66 | ||||||
45 | Alice Kron Larsson | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.87 | ||||||
46 | Rojin Farkhapour | 2001 | Väsby Simsällskap | 34.20 | ||||||
47 | Maja Fling | 2001 | Kristianstads SLS | 34.36 | ||||||
48 | Carolina Åsberg | 2002 | Simklubben Lödde | 34.45 | ||||||
49 | Felicia Schubert | 2001 | Trelleborg Sim | 34.49 | ||||||
50 | Hedvig Magnusson | 2002 | Emmaboda Simsällskap | 34.74 | ||||||
51 | Sonja Persson | 2001 | Ystads Simsällskap | 34.86 | ||||||
52 | Astrid Olsson | 2002 | Kristianstads SLS | 35.22 | ||||||
52 | Elsa Assarsson | 2001 | Landskrona Simsällskap | 35.22 | ||||||
54 | Nellie Luthman | 2002 | Umeå Simsällskap | 35.23 | ||||||
55 | Lovisa Lindh | 2001 | Umeå Simsällskap | 35.55 | ||||||
56 | Mathilda Kamper-Johnsson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 35.78 | ||||||
57 | Ellinor Forsgren | 2001 | Simklubben Triton | 37.08 | ||||||
58 | Julia Stenström | 2002 | Simklubben Triton | 37.10 | ||||||
59 | Ellen Larsson | 2001 | Skellefteå Simklubb | 37.32 | ||||||
60 | Lisa Lindqvist | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 37.49 | ||||||
61 | Victoria Olsson | 2002 | Simklubben Lödde | 38.67 | ||||||
62 | Nina Andersson-Wulf | 2001 | Vellinge-Näsets Simklubb | 39.75 | ||||||
63 | Filippa Andersson | 2002 | Landskrona Simsällskap | 41.70 | ||||||
- | Jennie Johansson | 2001 | Klippans Simsällskap | DNS | ||||||
- | Moa Nilsson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 37, 50m Frisim Damer, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: Team Sportia |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Angelina Agrell | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 31.21 | ||||||
2 | Ditte Oredsson | 2003 | Simklubben Poseidon | 31.48 | ||||||
3 | Saga Nyborg | 2003 | Kristianstads SLS | 31.83 | ||||||
4 | Siri Bokander | 2003 | Simklubben Triton | 32.41 | ||||||
5 | Oliwia Kantecki | 2003 | Väsby Simsällskap | 32.48 | ||||||
6 | Tyra Littorin | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 32.49 | ||||||
7 | Hanna P Kinberg | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 32.53 | ||||||
8 | Annie Thulin | 2003 | Kristianstads SLS | 32.70 | ||||||
9 | Elsa Bitzén | 2003 | Simklubben Hajen | 32.82 | ||||||
10 | Ella Gutenwik | 2004 | Simklubben Hajen | 32.90 | ||||||
11 | Emilia Nordén | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 33.02 | ||||||
11 | Karla Stjepanetic | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 33.02 | ||||||
13 | Hannah Olsson-Lindhé | 2003 | Trelleborg Sim | 33.16 | ||||||
14 | Freja Nordeman | 2003 | Simklubben Neptun | 33.17 | ||||||
15 | Antonia Sandblom | 2003 | Simklubben Triton | 33.35 | ||||||
16 | Vilma Andersson | 2004 | Trelleborg Sim | 33.43 | ||||||
17 | Tove Pettersson | 2004 | Väsby Simsällskap | 33.73 | ||||||
18 | Matilda Liljekvist | 2004 | Ystads Simsällskap | 33.76 | ||||||
19 | Linnéa Lindh | 2003 | Landskrona Simsällskap | 33.85 | ||||||
20 | Olga Kertzscher Erlandsson | 2004 | Ystads Simsällskap | 33.95 | ||||||
21 | Bianca Jarbsjö | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 33.98 | ||||||
21 | Emelie Lindström | 2003 | Väsby Simsällskap | 33.98 | ||||||
23 | Alicia Johansson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 34.08 | ||||||
23 | Wilma Nilsson | 2004 | S71 | 34.08 | ||||||
25 | Wilma Rundblad | 2003 | Landskrona Simsällskap | 34.27 | ||||||
26 | Emma Nilsson | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 34.29 | ||||||
27 | Isabel Smideberg | 2004 | Simklubben Lödde | 34.36 | ||||||
28 | Alice Persson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 34.42 | ||||||
29 | Amanda Takala | 2004 | Väsby Simsällskap | 34.48 | ||||||
30 | Lovisa Edman | 2003 | Simklubben Neptun | 34.79 | ||||||
31 | Tilde Thorsson | 2003 | Simklubben Hajen | 34.85 | ||||||
32 | Via Bekkevik | 2003 | SK Poseidon Porsgrunn | 34.86 | ||||||
33 | Elsa Djuphammar | 2003 | Simklubben Neptun | 34.88 | ||||||
34 | Anna Wainikka | 2004 | Simklubben Neptun | 34.93 | ||||||
35 | Betiel Embaie | 2003 | Emmaboda Simsällskap | 35.00 | ||||||
36 | Olivia Jarl Halvarsson | 2003 | Kristianstads SLS | 35.11 | ||||||
37 | Vendela Hillström | 2003 | Simklubben Neptun | 35.31 | ||||||
38 | Beatrice Pap | 2003 | Ljungby Simsällskap | 35.44 | ||||||
39 | Frida Jarl Halvarsson | 2003 | Kristianstads SLS | 35.50 | ||||||
40 | Jenny Davidsson | 2003 | Ljungby Simsällskap | 35.58 | ||||||
41 | Elin Grähs | 2004 | Simklubben Neptun | 35.65 | ||||||
42 | Emelie Ek-Värn | 2004 | Landskrona Simsällskap | 35.72 | ||||||
43 | Hanne Husby | 2004 | Simklubben Lödde | 35.77 | ||||||
44 | Filippa Philipsson Eriksson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 35.80 | ||||||
45 | Cajsa Wöhl | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 35.96 | ||||||
46 | Fanny Hess | 2004 | Landskrona Simsällskap | 36.04 | ||||||
47 | Nellie Korunovska Skyttma | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 36.12 | ||||||
48 | Nina Hall | 2004 | Simklubben Neptun | 36.32 | ||||||
49 | Elvira Eriksson | 2003 | Ystads Simsällskap | 36.57 | ||||||
50 | Polina Zhirkova | 2004 | Umeå Simsällskap | 37.18 | ||||||
51 | Fanny Moreau | 2003 | Landskrona Simsällskap | 37.24 | ||||||
51 | Maya Wallström | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 37.24 | ||||||
53 | Cecilia P Kinberg | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 37.26 | ||||||
54 | Elma Kjellin | 2003 | Simklubben Poseidon | 37.44 | ||||||
55 | Irene Truong | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 37.52 | ||||||
56 | Emmie Andersson | 2003 | Ängelholms Simsällskap | 37.57 | ||||||
57 | Anna Melgar | 2004 | Ystads Simsällskap | 38.44 | ||||||
58 | Nelly Hansson | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 38.58 | ||||||
59 | Hanna Åkerman | 2004 | Väsby Simsällskap | 38.60 | ||||||
60 | Isabelle Brodd | 2003 | Simklubben Neptun | 38.76 | ||||||
61 | Nike Källkvist | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 39.27 | ||||||
62 | Isabella Djuric | 2004 | Landskrona Simsällskap | 40.24 | ||||||
63 | Caisa Renström | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 40.33 | ||||||
64 | Caroline Friberg | 2004 | Simklubben Neptun | 40.37 | ||||||
65 | Wilma Lundius | 2004 | Landskrona Simsällskap | 40.51 | ||||||
66 | Lilly Eriksson | 2004 | Simklubben Neptun | 40.86 | ||||||
67 | Rebecca Velin | 2004 | Väsby Simsällskap | 41.09 | ||||||
68 | Tilda Persson | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 41.23 | ||||||
69 | Mathea Slettevold | 2003 | Stavanger Sc | 41.53 | ||||||
70 | Lova Gottberg | 2003 | Simklubben Neptun | 42.28 | ||||||
71 | Ida Lindström | 2004 | Simklubben Triton | 42.34 | ||||||
72 | Tilde Klehn | 2004 | Simklubben Lödde | 43.79 | ||||||
73 | Tyra Jarvi | 2004 | Simsällskapet Iden | 44.81 | ||||||
74 | Klara Harrysson | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 46.01 | ||||||
75 | Agnes Behrenfeldt | 2004 | Simklubben Neptun | 46.76 | ||||||
76 | Emma Martinsson | 2004 | Simklubben Lödde | 50.40 | ||||||
77 | Nelly Gustavsson | 2004 | Landskrona Simsällskap | 50.50 | ||||||
78 | Elin Olsson | 2004 | Landskrona Simsällskap | 50.60 | ||||||
- | Julia Nilsson | 2004 | Simklubben Lödde | DNS | ||||||
- | Angelica Böhme | 2003 | Simsällskapet Iden | DSQ | ||||||
Gren 37, 50m Frisim Damer, Finaler 10 år och yngre |
Sponsor: Team Sportia |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alva Landälv | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 35.30 | ||||||
2 | Siri Lindén | 2005 | Karlskrona Simsällskap | 35.99 | ||||||
3 | Bea Sprung | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 37.40 | ||||||
4 | Zinna Bengtsson Nimander | 2005 | Simklubben Triton | 37.74 | ||||||
5 | Hanna Stenskepp | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 38.84 | ||||||
6 | Livia Sjunnesson | 2005 | Landskrona Simsällskap | 39.33 | ||||||
7 | Izabelle Agrell | 2006 | Helsingborgs Simsällskap | 39.42 | ||||||
8 | Moa Nyblom | 2005 | Väsby Simsällskap | 39.56 | ||||||
9 | Vega Vollmer | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 39.97 | ||||||
10 | My Pettersson | 2006 | Landskrona Simsällskap | 40.45 | ||||||
11 | Amanda Jälminger | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 41.26 | ||||||
12 | Lina Plantin | 2005 | Simklubben Triton | 41.83 | ||||||
13 | Alicia Arvidsson | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 42.06 | ||||||
14 | Ida Husby | 2006 | Simklubben Lödde | 42.55 | ||||||
15 | Ebba Jönsson | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 42.90 | ||||||
16 | Yasmine Strandh | 2006 | Landskrona Simsällskap | 43.06 | ||||||
17 | Julia Nilsson | 2006 | Simklubben Triton | 45.49 | ||||||
18 | Amanda Dihle | 2006 | Simklubben Lödde | 45.79 | ||||||
19 | Lovisa Rosenström | 2005 | Ängelholms Simsällskap | 46.71 | ||||||
19 | Thowe Eliasson | 2006 | Landskrona Simsällskap | 46.71 | ||||||
21 | Erica Persson | 2005 | Ängelholms Simsällskap | 46.84 | ||||||
22 | Ia Pettersson | 2008 | Landskrona Simsällskap | 47.30 | ||||||
23 | Isabella Hua | 2007 | Höörs Simsällskap | 48.60 | ||||||
24 | Lovisa Jönsson | 2005 | Simklubben Triton | 49.22 | ||||||
25 | Maria Davidsson | 2005 | Ljungby Simsällskap | 49.69 | ||||||
26 | Leona Assarsson | 2006 | Ängelholms Simsällskap | 50.14 | ||||||
27 | Vera Harrysson | 2007 | Ängelholms Simsällskap | 50.67 | ||||||
28 | Saga Lundgren | 2005 | Landskrona Simsällskap | 53.99 | ||||||
- | Patrisia Lindén | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 28 juni 2015 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap | Utskriftstid | 16:09 |
Resultat Gren 38 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | LH-Games 2015 | Utskriftsdatum | 28 juni 2015 | |||
Tävlingsort | Landskrona | Utskriftstid | 16:23 | |||
Arrangör | Helsingborg S & Landskrona S | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 26 juni 2015 |
Gren 38, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 17 år och äldre |
Sponsor: Petör |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Gergö Nagy | 1995 | Ljungby Simsällskap | 31.02 | 1:05.43 | |||||
2 | Jonatan Wede | 1988 | Simsällskapet Iden | 32.41 | 1:08.02 | |||||
3 | Erik Stoltz | 1998 | Ystads Simsällskap | 35.82 | 1:14.68 | |||||
4 | Andreas Nordh | 1991 | Osby Simsällskap | 36.52 | 1:15.29 | |||||
Gren 38, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Petör |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Oskar Rasmusson | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 32.54 | 1:07.26 | |||||
2 | Viktor Carlsson | 2000 | Karlskrona Simsällskap | 35.90 | 1:14.53 | |||||
3 | Filip Orre Sandström | 1999 | Umeå Simsällskap | 36.91 | 1:16.07 | |||||
4 | Roy Hangård | 1999 | Simklubben Lödde | 37.36 | 1:16.92 | |||||
5 | Anders Valdar | 2000 | SK Poseidon Porsgrunn | 37.51 | 1:17.43 | |||||
6 | Martin Stoltz | 2000 | Ystads Simsällskap | 37.51 | 1:19.61 | |||||
7 | Melvin Sihlén | 2000 | Simklubben Sydsim | 38.62 | 1:22.48 | |||||
- | Nicodemos Abraha | 2000 | Simklubben Poseidon | DNS | ||||||
Gren 38, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Petör |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Simon Slettevold | 2002 | Stavanger Sc | 36.24 | 1:14.77 | |||||
2 | Isac Lindén | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 37.18 | 1:16.83 | |||||
3 | Dexter Dalsgaard | 2001 | Simklubben Neptun | 37.84 | 1:17.67 | |||||
3 | Oscar Klittbo | 2002 | Trelleborg Sim | 37.85 | 1:17.67 | |||||
5 | Bo Beckman | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 38.15 | 1:18.61 | |||||
6 | Simon Ghidini | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 38.05 | 1:18.76 | |||||
7 | Gustav Lidbäck | 2002 | Simsällskapet Iden | 38.79 | 1:19.89 | |||||
8 | Tim Brinkhagen | 2001 | Simklubben Lödde | 39.21 | 1:20.15 | |||||
9 | Oscar Mogard Linden | 2002 | Simklubben Neptun | 40.82 | 1:22.67 | |||||
10 | David Sandström | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 41.07 | 1:23.12 | |||||
11 | Ian Hangård | 2002 | Simklubben Lödde | 39.63 | 1:23.21 | |||||
12 | Tobias Dahlberg | 2001 | Kristianstads SLS | 43.70 | 1:28.75 | |||||
13 | Leo Pekberg | 2002 | Ängelholms Simsällskap | 44.07 | 1:30.99 | |||||
- | Elias Nilsson | 2002 | Karlskrona Simsällskap | DNS | ||||||
- | Jens Christiansen | 2001 | Simklubben Sydsim | DNS | ||||||
- | Oliver Stålbrand | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | DNS | ||||||
- | Harry Petersson | 2002 | Kristianstads SLS | DSQ | ||||||
Gren 38, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: Petör |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Axel Auer | 2003 | Karlskrona Simsällskap | 37.29 | 1:17.09 | |||||
2 | Linus Forsgren | 2003 | Simklubben Triton | 38.70 | 1:19.58 | |||||
3 | Jacob Söderberg | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 38.81 | 1:20.29 | |||||
4 | Felix Rosenkvist | 2004 | Simklubben Sydsim | 39.56 | 1:20.96 | |||||
5 | Magnus Lindström | 2004 | Skellefteå Simklubb | 40.22 | 1:21.81 | |||||
6 | Lukas Miderbäck | 2003 | Simklubben Lödde | 39.70 | 1:22.63 | |||||
7 | Nils Tired | 2003 | Simklubben Poseidon | 39.34 | 1:22.78 | |||||
8 | Gustaf Stokholm | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 39.99 | 1:23.96 | |||||
9 | Alan Jovic | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 41.83 | 1:25.84 | |||||
10 | Hugo Stenskepp | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 40.61 | 1:25.99 | |||||
11 | Hugo Stoltz | 2004 | Ystads Simsällskap | 42.21 | 1:26.35 | |||||
12 | Olle Rasmusson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 42.26 | 1:29.69 | |||||
13 | Troy Kroonder | 2003 | Simklubben Neptun | 44.08 | 1:30.31 | |||||
14 | Felix Luthman | 2004 | Umeå Simsällskap | 44.88 | 1:31.10 | |||||
15 | Ivan Sivolov | 2003 | Simklubben Poseidon | 44.51 | 1:31.86 | |||||
16 | Lucas Örmon | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 44.85 | 1:31.99 | |||||
17 | Axel Wange | 2003 | Simklubben Neptun | 45.49 | 1:34.09 | |||||
18 | Herman Modig | 2003 | Kristianstads SLS | 47.93 | 1:37.31 | |||||
Gren 38, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 10 år och yngre |
Sponsor: Petör |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Aron Paulsson | 2006 | Simklubben Lödde | 45.06 | 1:27.72 | |||||
2 | Felix Tjärnberg | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 44.69 | 1:28.80 | |||||
3 | Jacob Langell | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 45.34 | 1:33.46 | |||||
4 | Theo Djuphammar | 2005 | Simklubben Neptun | 50.11 | 1:43.77 | |||||
5 | Aidan Sagadin | 2006 | Ljungby Simsällskap | 50.97 | 1:46.68 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 28 juni 2015 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap | Utskriftstid | 16:23 |
Resultat Gren 39 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | LH-Games 2015 | Utskriftsdatum | 28 juni 2015 | |||
Tävlingsort | Landskrona | Utskriftstid | 17:46 | |||
Arrangör | Helsingborg S & Landskrona S | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 26 juni 2015 |
Gren 39, 200m Medley Damer, Finaler 17 år och äldre |
Sponsor: HT Emballage |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Jenny Christensson | 1996 | Simsällskapet Iden | 33.16 | 1:13.14 | 1:55.89 | 2:33.92 | |||
2 | Johanna Nilsson | 1996 | Simklubben Triton | 32.88 | 1:15.56 | 2:01.54 | 2:36.29 | |||
3 | Emma Nilsson | 1995 | Helsingborgs Simsällskap | 32.00 | 1:13.17 | 2:00.00 | 2:37.14 | |||
4 | Johanna Holmberg | 1993 | Simklubben Lödde | 33.46 | 1:16.03 | 2:02.95 | 2:37.44 | |||
5 | Sanna Westerberg | 1998 | Karlskrona Simsällskap | 33.20 | 1:17.20 | 2:11.45 | 2:53.72 | |||
6 | Biborka Nagy | 1998 | Ljungby Simsällskap | 37.77 | 1:25.93 | 2:16.94 | 2:58.87 | |||
7 | Kitty Thai | 1998 | Kristianstads SLS | 40.32 | 1:32.85 | 2:21.75 | 3:05.54 | |||
8 | Ellinor Andersson | 1998 | Kristianstads SLS | 43.33 | 1:34.65 | 2:34.76 | 3:18.30 | |||
9 | Nellie Kronmar | 1997 | Emmaboda Simsällskap | 43.34 | 1:38.07 | 2:37.89 | 3:21.01 | |||
Gren 39, 200m Medley Damer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: HT Emballage |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Elin Johannesson | 1999 | Simklubben Lödde | 33.58 | 1:15.99 | 2:05.94 | 2:41.78 | |||
2 | Alva Ericsson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 35.65 | 1:20.68 | 2:07.04 | 2:44.15 | |||
3 | Louise Ranevi | 1999 | Simklubben Lödde | 34.81 | 1:20.44 | 2:08.01 | 2:45.21 | |||
4 | Elin Rundblad | 1999 | Landskrona Simsällskap | 36.35 | 1:18.95 | 2:09.80 | 2:48.57 | |||
5 | Vilma Rodman | 1999 | Simklubben Lödde | 34.29 | 1:20.14 | 2:09.44 | 2:49.93 | |||
6 | Astrid Albertsson | 2000 | Väsby Simsällskap | 35.13 | 1:23.44 | 2:10.27 | 2:50.35 | |||
7 | Hanna Olsson | 1999 | Kristianstads SLS | 33.95 | 1:19.49 | 2:11.68 | 2:50.61 | |||
8 | Thea Lindström | 2000 | Simklubben Triton | 37.31 | 1:20.89 | 2:12.29 | 2:51.19 | |||
9 | Amanda Modig | 1999 | Kristianstads SLS | 35.34 | 1:21.66 | 2:13.57 | 2:51.63 | |||
10 | Hanna Nilsson | 2000 | Simklubben Hajen | 37.26 | 1:23.40 | 2:15.85 | 2:55.81 | |||
11 | Alice Bengtsson | 2000 | Klippans Simsällskap | 38.63 | 1:25.89 | 2:18.63 | 2:58.29 | |||
12 | Linnéa Högberg | 1999 | Kristianstads SLS | 37.32 | 1:25.87 | 2:21.47 | 2:59.03 | |||
13 | Lovisa Sjögren | 1999 | Simklubben Ran | 37.99 | 1:26.39 | 2:19.92 | 2:59.13 | |||
14 | Nora Persson | 1999 | Ystads Simsällskap | 50.73 | 1:51.04 | 2:57.50 | 3:46.78 | |||
- | Annika Gren | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 39, 200m Medley Damer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: HT Emballage |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Thilde Lantz | 2001 | Kristianstads SLS | 37.47 | 1:22.14 | 2:06.57 | 2:44.85 | |||
2 | Ella Laurén | 2001 | Simklubben Hajen | 35.79 | 1:19.05 | 2:08.91 | 2:45.00 | |||
3 | Amanda Björkman | 2001 | Simklubben Poseidon | 35.83 | 1:18.03 | 2:09.43 | 2:45.53 | |||
4 | Elly Palm | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 35.96 | 1:22.54 | 2:10.35 | 2:47.90 | |||
5 | Matilda Pfeiff | 2001 | Väsby Simsällskap | 36.51 | 1:20.03 | 2:08.98 | 2:48.85 | |||
6 | Linnea Lindgren | 2001 | Väsby Simsällskap | 36.78 | 1:22.01 | 2:11.99 | 2:49.10 | |||
7 | Sara Kjellnäs | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 37.57 | 1:24.27 | 2:11.14 | 2:51.02 | |||
8 | Amanda Trägårdh | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 36.19 | 1:23.22 | 2:14.72 | 2:52.48 | |||
9 | Tuva Sandström | 2001 | Umeå Simsällskap | 39.04 | 1:25.78 | 2:15.20 | 2:52.98 | |||
10 | Telma Maltesjö | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 40.21 | 1:26.48 | 2:14.83 | 2:53.45 | |||
11 | Agnes Cato | 2001 | Osby Simsällskap | 35.10 | 1:21.77 | 2:17.08 | 2:56.13 | |||
12 | Sara Melgar | 2002 | Ystads Simsällskap | 38.00 | 1:24.87 | 2:17.86 | 2:56.49 | |||
13 | Lucie Ghanem | 2002 | Ystads Simsällskap | 37.54 | 1:27.98 | 2:15.89 | 2:56.75 | |||
14 | Sofia Juliusson | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 38.89 | 1:25.30 | 2:17.03 | 2:57.21 | |||
15 | Lisa Drugge | 2001 | Umeå Simsällskap | 37.52 | 1:24.55 | 2:18.10 | 2:58.39 | |||
16 | Tova Nilsson | 2002 | S71 | 37.43 | 1:25.32 | 2:16.33 | 2:58.43 | |||
17 | Filippa Ehn | 2001 | Simklubben Neptun | 39.25 | 1:27.79 | 2:20.69 | 2:59.60 | |||
18 | Isabelle Nordlinder | 2001 | Simklubben Neptun | 38.71 | 1:25.10 | 2:19.01 | 2:59.62 | |||
19 | Anna Frisk Garcia | 2002 | Väsby Simsällskap | 40.42 | 1:24.21 | 2:20.25 | 3:00.48 | |||
20 | Emilia Eek | 2001 | Simklubben Sydsim | 37.01 | 1:23.02 | 2:18.53 | 3:00.87 | |||
21 | Ingrid Sälg | 2002 | Umeå Simsällskap | 38.50 | 1:26.92 | 2:22.62 | 3:01.21 | |||
22 | Vanessa Hübinette | 2001 | Väsby Simsällskap | 37.99 | 1:26.13 | 2:20.44 | 3:01.67 | |||
23 | Julise Llupa | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 37.69 | 1:25.41 | 2:22.49 | 3:01.92 | |||
24 | Amanda Bekkewold | 2001 | Simklubben Neptun | 37.42 | 1:26.52 | 2:24.35 | 3:03.65 | |||
25 | Emilia Cokalic | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 41.58 | 1:30.65 | 2:28.24 | 3:09.45 | |||
- | Isabelle Moreau | 2001 | Landskrona Simsällskap | DNS | ||||||
- | Sonja Boos | 2001 | Simklubben Sydsim | DNS | ||||||
Gren 39, 200m Medley Damer, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: HT Emballage |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Hannah Olsson-Lindhé | 2003 | Trelleborg Sim | 35.51 | 1:19.21 | 2:09.01 | 2:46.63 | |||
2 | Elsa Bitzén | 2003 | Simklubben Hajen | 37.12 | 1:23.21 | 2:13.31 | 2:52.67 | |||
3 | Saga Nyborg | 2003 | Kristianstads SLS | 35.86 | 1:22.97 | 2:17.17 | 2:54.92 | |||
4 | Alicia Johansson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 38.53 | 1:24.84 | 2:16.46 | 2:55.11 | |||
5 | Matilda Liljekvist | 2004 | Ystads Simsällskap | 39.20 | 1:23.47 | 2:14.73 | 2:55.72 | |||
6 | Tyra Littorin | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 36.79 | 1:22.38 | 2:15.96 | 2:55.82 | |||
7 | Roya Tittelbach | 2003 | Väsby Simsällskap | 42.47 | 1:28.37 | 2:20.43 | 2:56.93 | |||
8 | Alice Persson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 37.96 | 1:23.65 | 2:15.10 | 2:57.04 | |||
8 | Emilia Nordén | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 39.88 | 1:23.91 | 2:16.79 | 2:57.04 | |||
10 | Elin Bergman | 2003 | Väsby Simsällskap | 39.87 | 1:28.64 | 2:19.21 | 2:58.07 | |||
11 | Olivia Jarl Halvarsson | 2003 | Kristianstads SLS | 41.78 | 1:28.00 | 2:17.50 | 2:58.62 | |||
12 | Annie Thulin | 2003 | Kristianstads SLS | 41.37 | 1:25.56 | 2:18.12 | 3:00.14 | |||
13 | Aliah Moberg | 2003 | Simklubben Hajen | 41.80 | 1:30.30 | 2:17.73 | 3:00.34 | |||
14 | Freja Nordeman | 2003 | Simklubben Neptun | 39.18 | 1:26.20 | 2:20.96 | 3:00.72 | |||
15 | Ella Gutenwik | 2004 | Simklubben Hajen | 41.46 | 1:29.22 | 2:22.49 | 3:01.07 | |||
16 | Isabel Smideberg | 2004 | Simklubben Lödde | 39.11 | 1:28.65 | 2:21.03 | 3:01.75 | |||
17 | Siri Bokander | 2003 | Simklubben Triton | 41.67 | 1:28.74 | 2:20.41 | 3:03.03 | |||
18 | Hanna P Kinberg | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 39.17 | 1:28.95 | 2:22.92 | 3:03.95 | |||
19 | Frida Jarl Halvarsson | 2003 | Kristianstads SLS | 40.86 | 1:28.82 | 2:20.45 | 3:04.14 | |||
20 | Olga Kertzscher Erlandsson | 2004 | Ystads Simsällskap | 36.94 | 1:25.19 | 2:20.68 | 3:04.40 | |||
21 | Karla Stjepanetic | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 42.02 | 1:31.40 | 2:25.77 | 3:06.18 | |||
22 | Angelina Agrell | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 39.43 | 1:27.80 | 2:26.13 | 3:06.87 | |||
23 | Antonia Sandblom | 2003 | Simklubben Triton | 40.25 | 1:30.38 | 2:24.03 | 3:07.13 | |||
24 | Linnéa Lindh | 2003 | Landskrona Simsällskap | 39.36 | 1:27.35 | 2:23.20 | 3:08.54 | |||
25 | Vendela Hillström | 2003 | Simklubben Neptun | 42.07 | 1:29.16 | 2:30.10 | 3:12.29 | |||
26 | Elsa Djuphammar | 2003 | Simklubben Neptun | 43.26 | 1:36.08 | 2:32.16 | 3:18.08 | |||
Gren 39, 200m Medley Damer, Finaler 10 år och yngre |
Sponsor: HT Emballage |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Moa Nyblom | 2005 | Väsby Simsällskap | 46.71 | 1:41.89 | 2:43.14 | 3:32.83 | |||
2 | Zinna Bengtsson Nimander | 2005 | Simklubben Triton | 48.67 | 1:46.76 | 2:47.51 | 3:38.30 | |||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 28 juni 2015 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap | Utskriftstid | 17:46 |
Resultat Gren 40 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | LH-Games 2015 | Utskriftsdatum | 28 juni 2015 | |||
Tävlingsort | Landskrona | Utskriftstid | 17:40 | |||
Arrangör | Helsingborg S & Landskrona S | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 26 juni 2015 |
Gren 40, 1500m Frisim Herrar, Finaler 0 år och äldre |
Sponsor: Genarps Lådfabrik |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | 800m | |||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Daniel Olsson-Shirazi | 1997 | Simklubben Ran | 1:06.58 | 2:19.20 | 3:33.18 | 4:46.74 | 18:25.40 | ||
6:00.86 | 7:14.99 | 8:29.47 | 9:43.73 | |||||||
10:57.93 | 12:12.92 | 13:27.75 | 14:42.53 | |||||||
15:58.26 | 17:13.59 | |||||||||
2 | Alexander Ström | 1998 | Karlskrona Simsällskap | 1:07.44 | 2:24.53 | 3:42.91 | 5:01.29 | 19:22.44 | ||
6:19.95 | 7:39.24 | 8:57.01 | 10:14.71 | |||||||
11:32.84 | 12:51.65 | 14:10.48 | 15:30.04 | |||||||
16:49.10 | 18:07.20 | |||||||||
3 | Martin Melinder | 2001 | Väsby Simsällskap | 1:10.58 | 2:27.81 | 3:46.80 | 5:05.76 | 19:24.68 | ||
6:24.79 | 7:43.49 | 9:01.81 | 10:21.10 | |||||||
11:39.99 | 12:58.47 | 14:16.62 | 15:34.76 | |||||||
16:52.87 | 18:10.55 | |||||||||
4 | Philip Andersson | 2001 | Ängelholms Simsällskap | 1:13.52 | 2:33.33 | 3:54.08 | 5:14.26 | 19:56.98 | ||
6:35.96 | 7:56.74 | 9:17.67 | 10:39.65 | |||||||
12:01.11 | 13:22.07 | 14:42.65 | 16:01.80 | |||||||
17:22.81 | 18:41.99 | |||||||||
5 | Tobias Ranevi | 1999 | Simklubben Lödde | 1:11.42 | 2:28.41 | 3:48.15 | 5:07.68 | 19:57.31 | ||
6:28.31 | 7:48.88 | 9:09.82 | 10:30.76 | |||||||
11:52.05 | 13:13.27 | 14:34.83 | 15:56.00 | |||||||
17:17.98 | 18:40.01 | |||||||||
6 | Elias Kromnow | 1999 | Karlskrona Simsällskap | 1:07.84 | 2:24.66 | 3:43.36 | 5:01.08 | 20:00.76 | ||
6:19.71 | 7:39.73 | 8:59.20 | 10:20.87 | |||||||
11:43.61 | 13:07.34 | 14:31.42 | 15:54.64 | |||||||
17:17.99 | 18:40.57 | |||||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 28 juni 2015 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap | Utskriftstid | 17:40 |