Results for Københavnske Åben Masters 2015
Below are all results from the competition shown by session.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Åbne Københavnske Masters | Udskriftsdato | 07 november 2015 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 09:54 | |||
Arrangør | Svømmeklubben KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 november 2015 |
Løb 1, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1941-1945 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Elisabeth Ketelsen | 1943 | Swim Team Tåstrup | 37.21 | 1:19.05 | |||||
Løb 1, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1946-1950 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Margareta Rainer | 1949 | Gävle Simsällskap | 36.92 | 1:16.86 | |||||
Løb 1, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1956-1960 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Gunilla Rasmuson | 1957 | Täby Sim | 33.32 | 1:10.16 | |||||
2 | Hilde Margrethe Hjertnes | 1957 | Bergen og Omegn Masters | 38.94 | 1:21.56 | |||||
3 | Inge-Lise Damberg | 1957 | Swim Team Tåstrup | 40.20 | 1:24.15 | |||||
Løb 1, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1961-1965 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Maria Norberg | 1963 | Kristianstads SLS | 30.34 | 1:02.68 | |||||
2 | Christina Hörbäck | 1962 | Varberg Sim | 31.02 | 1:06.42 | |||||
3 | Marie Sjöberg | 1962 | Helsingborgs Simsällskap | 37.23 | 1:20.23 | |||||
- | Katarina Erixon | 1962 | Simklubben Laxen | DNS | ||||||
Løb 1, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1966-1970 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Maria Gustafsson | 1967 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 30.52 | 1:03.70 | |||||
2 | Ulrika Balslev | 1966 | Varberg Sim | 31.80 | 1:05.83 | |||||
3 | Marja Haglund | 1968 | Kungsbacka Simsällskap | 32.02 | 1:07.92 | |||||
4 | Annica Åberg | 1966 | Täby Sim | 34.45 | 1:11.64 | |||||
5 | Heidi Lemb | 1969 | Holbæk Svømme Klub | 36.22 | 1:14.74 | |||||
6 | Johanna Fyrk | 1969 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 36.10 | 1:15.55 | |||||
7 | Carin Saracco | 1966 | Täby Sim | 45.70 | 1:34.64 | |||||
- | Birgit Dønnum Jensen | 1967 | Eidsvoll Svømmeklubb | DNS | ||||||
- | Inger J. Dønnum Jensen | 1969 | Eidsvoll Svømmeklubb | DNS | ||||||
- | Anna Bjelm | 1966 | Helsingborgs Simsällskap | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 1, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1971-1975 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Karin Rolofsson | 1974 | Varberg Sim | 38.69 | 1:17.96 | |||||
Løb 1, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1976-1980 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Anna Olsson | 1978 | Göteborg Sim | 30.39 | 1:04.53 | |||||
2 | Anne Grete Haugan | 1979 | Trondhjem SLK | 32.47 | 1:07.32 | |||||
3 | Anette Vickery | 1976 | Glostrup Svømme Klub | 33.06 | 1:09.49 | |||||
4 | Therese Hammarberg | 1977 | Linköpings Allmänna SS | 33.92 | 1:11.21 | |||||
5 | Sofie Rohde | 1977 | Holbæk Svømme Klub | 35.64 | 1:16.00 | |||||
6 | Dorte Dugbæk | 1976 | Sigma Swim | 37.65 | 1:20.54 | |||||
Løb 1, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1981-1985 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jennie Svensson | 1982 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.73 | 1:06.54 | |||||
2 | Thea Sejr Hansen | 1984 | U.S.G | 34.04 | 1:10.50 | |||||
3 | Helle Hartmann | 1985 | Køge Svømmeklub | 34.01 | 1:12.49 | |||||
Løb 1, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1986-1990 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Trine Gudnitz | 1987 | U.S.G | 29.89 | 1:02.15 | |||||
2 | Katrine Leth-Espersen | 1990 | U.S.G | 30.12 | 1:03.49 | |||||
3 | Lærke Smidt Hansen | 1988 | U.S.G | 32.19 | 1:06.51 | |||||
4 | Ane Andersen | 1990 | Søllerød Svømmeklub | 31.95 | 1:06.63 | |||||
5 | Marte Tømta Sletten | 1989 | U.S.G | 32.92 | 1:07.90 | |||||
6 | Elise Nygaard Martinsen | 1990 | Haldens Svømmeklub | 32.96 | 1:08.51 | |||||
7 | Dorte Lundin | 1990 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.04 | 1:13.29 | |||||
Løb 1, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1991-1995 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Laura Smidt Hansen | 1992 | U.S.G | 31.41 | 1:04.90 | |||||
2 | Julia Lisakowski | 1994 | U.S.G | 31.95 | 1:06.18 | |||||
- | Louise Uglebjerg | 1994 | U.S.G | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 07 november 2015 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 09:54 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Åbne Københavnske Masters | Udskriftsdato | 07 november 2015 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 10:22 | |||
Arrangør | Svømmeklubben KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 november 2015 |
Løb 2, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1941-1945 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Gunnar Lenning | 1942 | Simklubben Neptun | 37.22 | 1:18.43 | |||||
2 | Josef Borbas | 1943 | Simklubben Sydsim | 39.92 | 1:23.42 | |||||
Løb 2, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1946-1950 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Ebbe Rasmussen | 1949 | U.S.G | 33.43 | 1:09.23 | |||||
2 | Wiggo Kristensen | 1950 | Haldens Svømmeklub | 37.96 | 1:19.32 | |||||
Løb 2, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1951-1955 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Antonio Rodrigues | 1954 | Simklubben Ran | 31.50 | 1:06.57 | |||||
2 | Mats Örth | 1955 | Helsingborgs Simsällskap | 32.28 | 1:06.63 | |||||
3 | Kent Hamberg | 1951 | Helsingborgs Simsällskap | 36.14 | 1:13.86 | |||||
Løb 2, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1956-1960 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Dan Ole Johansen | 1960 | Swim Team Tåstrup | 29.54 | 1:00.52 | |||||
2 | Lennart Mentor | 1960 | Göteborg Sim | 29.28 | 1:01.06 | |||||
3 | Peter Pettersson | 1957 | Simklubben Laxen | 31.21 | 1:03.27 | |||||
4 | Peter Lundin | 1959 | Kungsbacka Simsällskap | 30.69 | 1:04.85 | |||||
5 | Robert Jakubek | 1959 | Helsingborgs Simsällskap | 31.63 | 1:06.75 | |||||
6 | Leif Grønskov | 1958 | Glostrup Svømme Klub | 32.23 | 1:07.42 | |||||
7 | Anders Engstrand | 1958 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 33.31 | 1:09.88 | |||||
- | Rune Sjøblom | 1957 | Moss Svømmeklubb | DNS | ||||||
Løb 2, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1961-1965 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Peter Holmsteen | 1963 | Sigma Swim | 27.84 | 59.44 | |||||
2 | Mads Bo Larsen | 1964 | Køge Svømmeklub | 29.54 | 1:01.63 | |||||
3 | Ulrik Schäfer | 1962 | Sigma Swim | 31.61 | 1:06.97 | |||||
4 | Robert Ek | 1961 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.28 | 1:07.17 | |||||
5 | Peter Spragge | 1964 | Sigma Swim | 33.59 | 1:09.77 | |||||
6 | Jan Palmø | 1965 | Holbæk Svømme Klub | 35.94 | 1:16.48 | |||||
7 | Ulf Eriksson | 1965 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 37.30 | 1:16.87 | |||||
- | Jan Råsø Rasmussen | 1962 | Swim Team Tåstrup | DNS | ||||||
Løb 2, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1966-1970 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Hasse Nilsson | 1969 | Simklubben Laxen | 26.56 | 55.08 | Svensk Rekord | ||||
2 | Martin Andersson | 1970 | Varberg Sim | 27.71 | 58.01 | |||||
3 | Joakim Axelsson | 1968 | Simklubben Laxen | 29.15 | 58.87 | |||||
4 | Inge Holmquist | 1968 | Göteborg Sim | 28.80 | 59.93 | |||||
5 | Christian Drachmann | 1968 | Sigma Swim | 28.78 | 1:00.47 | |||||
6 | Lars Ericsson | 1966 | Helsingborgs Simsällskap | 29.86 | 1:02.16 | |||||
7 | Magnus Wahlberg | 1966 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.33 | 1:02.73 | |||||
8 | Lennart Norrby | 1970 | Täby Sim | 30.76 | 1:04.52 | |||||
9 | Leon Sander Brandenborg | 1970 | Holbæk Svømme Klub | 31.58 | 1:05.38 | |||||
10 | John Bøgehus Pedersen | 1968 | Sigma Swim | 32.16 | 1:06.48 | |||||
11 | Geir Nilsen | 1969 | Haldens Svømmeklub | 32.37 | 1:06.83 | |||||
12 | Niclas Renman | 1966 | Kungsbacka Simsällskap | 31.75 | 1:07.91 | |||||
13 | Carsten Møller | 1970 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.99 | 1:10.61 | |||||
- | Jan Hyldegaard Larsen | 1967 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 2, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1971-1975 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mads Gjerløv | 1972 | Sigma Swim | 26.03 | 54.16 | Dansk Rekord | ||||
2 | Pelle Karlsson | 1974 | Simklubben Laxen | 26.95 | 57.42 | |||||
3 | Jesper Waterval | 1975 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.14 | 58.46 | |||||
4 | Kjartan Færch | 1972 | Sigma Swim | 28.30 | 59.94 | |||||
5 | Mark André Kohnagel | 1972 | Hovedstadens Svømmeklub | 29.13 | 1:01.33 | |||||
6 | Karl Sommarström | 1974 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.05 | 1:02.59 | |||||
7 | Oskar Börjesson | 1973 | S77 Stenungsund | 30.00 | 1:02.87 | |||||
8 | Johan Meurling | 1973 | S77 Stenungsund | 29.78 | 1:03.02 | |||||
9 | Erik Nørgaard | 1974 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.04 | 1:03.85 | |||||
10 | Nicklas Täck | 1973 | S77 Stenungsund | 30.93 | 1:04.74 | |||||
11 | Morten Møllgaard | 1971 | Holbæk Svømme Klub | 37.60 | 1:20.21 | |||||
- | Dan Bang | 1975 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DNS | ||||||
- | Martin Pock | 1971 | U.S.G | DNS | ||||||
- | Stefan Andersson | 1973 | Norrköpings Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
Løb 2, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1976-1980 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sebastiano Immé | 1978 | Helsingborgs Simsällskap | 27.72 | 58.85 | |||||
2 | Oscar Åkesson | 1977 | Simklubben Sydsim | 28.26 | 59.03 | |||||
3 | Martin Egenhardt | 1977 | Glostrup Svømme Klub | 29.17 | 1:00.25 | |||||
4 | Ole Garm Nissen | 1978 | Sigma Swim | 29.21 | 1:01.60 | |||||
5 | Anders Petersen | 1979 | U.S.G | 29.45 | 1:02.32 | |||||
6 | Jan Kjærulf | 1978 | Holbæk Svømme Klub | 30.26 | 1:04.41 | |||||
Løb 2, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1981-1985 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jacob Lercke Skytte | 1984 | Sigma Swim | 25.89 | 52.71 | |||||
2 | Thomas Lianee | 1985 | Sigma Swim | 25.91 | 53.84 | |||||
3 | Søren Christensen | 1984 | Stk90 | 28.61 | 57.33 | |||||
4 | Michael Nielsen | 1985 | Sigma Swim | 28.03 | 58.24 | |||||
5 | Rassmus Svensson | 1982 | Föreningen Österlen Sim | 27.96 | 1:00.24 | |||||
6 | Jonas Uebel | 1981 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 34.66 | 1:10.61 | |||||
7 | Sebastian Clausen | 1984 | Stk90 | 34.27 | 1:12.91 | |||||
Løb 2, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1986-1990 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Troels Nandrup-Bus | 1987 | U.S.G | 29.05 | 1:01.03 | |||||
Løb 2, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1991-1995 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Olof Christoffersen | 1994 | Malmö Kappsimningsklubb | 26.07 | 56.01 | |||||
2 | Stefano Domarchi | 1991 | Simklubben Neptun | 33.91 | 1:10.69 | |||||
- | Alexander Iversen | 1995 | Svømmeklubben Sønderborg | DNS | ||||||
- | Kristian Munk Nielsen | 1994 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 07 november 2015 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 10:22 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Åbne Københavnske Masters | Udskriftsdato | 07 november 2015 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 10:31 | |||
Arrangør | Svømmeklubben KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 november 2015 |
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1946-1950 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Berit Marx Pedersen | 1950 | Swim Team Tåstrup | 49.08 | ||||||
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1951-1955 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Wenche Lydersen | 1954 | Oslo Idrettslag | 42.85 | ||||||
2 | Nina Asper | 1953 | Oslo Idrettslag | 50.93 | ||||||
3 | Lena Johannsson | 1954 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 52.43 | ||||||
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1956-1960 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Torill Bergesen | 1957 | Bergen og Omegn Masters | 40.60 | ||||||
2 | Gunilla Rasmuson | 1957 | Täby Sim | 42.13 | ||||||
3 | Hanne Møller | 1958 | Hovedstadens Svømmeklub | 47.30 | ||||||
4 | Kirsten Sundby Foldvik | 1958 | Larvik Svømmeklubb | 49.45 | ||||||
- | Anita Wohlén | 1959 | Varberg Sim | DSQ | 1 hånd i afsl. | |||||
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1961-1965 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Pia Thulstrup | 1961 | Swim Team Tåstrup | 36.30 | DR og NR | |||||
2 | Anna-Karin Josefson | 1964 | Varberg Sim | 38.24 | ||||||
3 | Jeanette Aasland | 1961 | Ro-Ma | 43.31 | ||||||
4 | Anette Bøgsted | 1962 | Sigma Swim | 44.97 | ||||||
5 | Lone Olczyk | 1964 | Sigma Swim | 46.29 | ||||||
6 | Heidi Gryholt | 1965 | Swim Team Tåstrup | 48.78 | ||||||
- | Katarina Erixon | 1962 | Simklubben Laxen | DNS | ||||||
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1966-1970 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Maria Gustafsson | 1967 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 38.37 | ||||||
2 | Annica Åberg | 1966 | Täby Sim | 40.42 | ||||||
3 | Katarina Hallerstedt | 1966 | S77 Stenungsund | 42.34 | ||||||
4 | Gro Jørstad Nilsen | 1967 | Bergen og Omegn Masters | 43.05 | ||||||
5 | Catharina Magnusson | 1966 | Linköpings Allmänna SS | 43.45 | ||||||
6 | Vivi Åkerman | 1967 | Haldens Svømmeklub | 45.55 | ||||||
7 | Sonja Haglund | 1966 | Kungsbacka Simsällskap | 49.37 | ||||||
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1971-1975 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anna Jensen | 1974 | Göteborg Sim | 36.99 | ||||||
2 | Britt-Marie Nilsson | 1971 | Simklubben Sydsim | 37.72 | ||||||
3 | Camilla Borglin | 1971 | Simklubben Triton | 38.61 | ||||||
4 | Helena Gällerdal Högfeldt | 1975 | Linköpings Allmänna SS | 40.06 | ||||||
5 | Sofia Andersson | 1972 | Varberg Sim | 52.60 | ||||||
- | Lotte Therkildsen | 1975 | Holbæk Svømme Klub | DSQ | Crawlben v start | |||||
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1976-1980 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nina Bertildotter | 1976 | Göteborg Sim | 39.38 | ||||||
2 | Maria Nilsson | 1976 | Varberg Sim | 43.15 | ||||||
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1981-1985 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Malin Svensson | 1985 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.22 | ||||||
2 | Annelie Jönsson | 1983 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.72 | ||||||
3 | Thea Sejr Hansen | 1984 | U.S.G | 38.06 | ||||||
4 | Mimmi Lejon | 1981 | Föreningen Österlen Sim | 40.27 | ||||||
5 | Anne Roslyng | 1983 | Hovedstadens Svømmeklub | 42.90 | ||||||
6 | Martina Almström | 1981 | Föreningen Österlen Sim | 47.27 | ||||||
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1986-1990 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Carola Pedersen | 1989 | Hovedstadens Svømmeklub | 44.05 | ||||||
2 | My Persson | 1986 | Malmö Kappsimningsklubb | 44.60 | ||||||
3 | Ane Andersen | 1990 | Søllerød Svømmeklub | 45.24 | ||||||
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1991-1995 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emma Jansson | 1994 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.49 | SR PRE-Mas | |||||
2 | Mathilde Leth-Espensen | 1995 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.55 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 07 november 2015 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 10:31 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Åbne Københavnske Masters | Udskriftsdato | 07 november 2015 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 10:59 | |||
Arrangør | Svømmeklubben KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 november 2015 |
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1931-1935 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Leif Gellberg | 1932 | Helsingborgs Simsällskap | 59.53 | ||||||
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1936-1940 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jan Allers | 1940 | Bergens Svømme Club | 47.27 | ||||||
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1941-1945 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jery Liljegren | 1942 | Malmö Kappsimningsklubb | 46.47 | ||||||
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1946-1950 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Øyvind Arentz | 1950 | Oslo Idrettslag | 39.66 | ||||||
2 | Lars Backlund | 1949 | Kungsbacka Simsällskap | 39.74 | ||||||
3 | Jean-Pierre Saracco | 1949 | Täby Sim | 41.86 | ||||||
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1951-1955 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Kent Hamberg | 1951 | Helsingborgs Simsällskap | 42.50 | ||||||
- | Torsten Christensen | 1954 | Swim Team Tåstrup | DNS | ||||||
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1956-1960 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lars Kruse Byron | 1960 | U.S.G | 37.07 | DR | |||||
2 | Dan Ole Johansen | 1960 | Swim Team Tåstrup | 37.61 | ||||||
3 | Søren Toft | 1956 | Glostrup Svømme Klub | 39.84 | ||||||
4 | Steen Elborne | 1957 | Sigma Swim | 48.02 | ||||||
5 | Steen Jensen | 1959 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 48.79 | ||||||
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1961-1965 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Klaus Nissen | 1964 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.62 | DR | |||||
2 | Rolf Martin Breisnes | 1965 | Sogndal IL | 37.04 | ||||||
3 | Torbjørn Berger | 1961 | Moss Svømmeklubb | 37.58 | ||||||
4 | Anders Føyn | 1961 | Sigma Swim | 40.10 | ||||||
5 | Jan Andersson | 1962 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 40.85 | ||||||
6 | Peter Spragge | 1964 | Sigma Swim | 41.80 | ||||||
7 | Cato Brynildsen | 1965 | Haldens Svømmeklub | 43.42 | ||||||
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1966-1970 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Peter Ahlgren | 1968 | Simklubben Triton | 35.48 | ||||||
2 | Anders Lundt | 1967 | Gentofte Svømme Klub | 35.64 | ||||||
3 | Kjetil Fjellstad | 1968 | Haldens Svømmeklub | 36.79 | ||||||
4 | Christian Børresen | 1970 | Haldens Svømmeklub | 37.26 | ||||||
5 | Morten Harning | 1966 | U.S.G | 39.81 | ||||||
6 | John Bøgehus Pedersen | 1968 | Sigma Swim | 39.93 | ||||||
7 | Rune Offerdal | 1969 | Haldens Svømmeklub | 40.54 | ||||||
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1971-1975 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Stefan Scherling | 1972 | Täby Sim | 30.29 | ||||||
2 | Martin Bergman | 1972 | S77 Stenungsund | 32.80 | ||||||
3 | Daniel Gertmo | 1973 | S77 Stenungsund | 35.77 | ||||||
4 | Richard Nilsson | 1971 | Helsingborgs Simsällskap | 35.91 | ||||||
5 | Christian Engström | 1971 | Varberg Sim | 36.69 | ||||||
6 | Kent Andersen | 1971 | Moss Svømmeklubb | 37.42 | ||||||
7 | Christian Bundgaard | 1971 | U.S.G | 37.45 | ||||||
8 | Jacob Olsen | 1972 | Køge Svømmeklub | 37.46 | ||||||
9 | Lars Nicolaisen | 1974 | Stk90 | 40.85 | ||||||
10 | Mika Rasila | 1971 | Varberg Sim | 41.21 | ||||||
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1976-1980 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Matthias Walemo | 1977 | Simklubben Sydsim | 33.48 | ||||||
2 | Weine Högberg | 1978 | S77 Stenungsund | 35.75 | ||||||
3 | Anders Petersen | 1979 | U.S.G | 36.13 | ||||||
4 | Frederik Wallman | 1978 | Göteborg Sim | 40.13 | ||||||
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1981-1985 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Christian A. Frederiksen | 1981 | Næstved IF | 31.49 | ||||||
2 | Philipp Haselbach | 1984 | U.S.G | 33.34 | ||||||
3 | David Lindahl | 1982 | Linköpings Allmänna SS | 37.11 | ||||||
4 | Jonas Uebel | 1981 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 39.35 | ||||||
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1986-1990 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Marcus Pellfolk | 1986 | Täby Sim | 31.85 | ||||||
2 | Thomas Vestergaard | 1989 | U.S.G | 34.96 | ||||||
3 | Mikael Månsson | 1989 | Föreningen Österlen Sim | 35.31 | ||||||
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1991-1995 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Christian Christensen | 1991 | U.S.G | 30.21 | ||||||
2 | Olof Christoffersen | 1994 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.30 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 07 november 2015 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 10:59 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Åbne Københavnske Masters | Udskriftsdato | 07 november 2015 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 10:56 | |||
Arrangør | Svømmeklubben KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 november 2015 |
Løb 5, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1956-1960 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Hilde Margrethe Hjertnes | 1957 | Bergen og Omegn Masters | 46.91 | 1:54.52 | |||||
2 | Else Møller | 1958 | Hovedstadens Svømmeklub | 59.84 | 2:12.01 | |||||
Løb 5, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1961-1965 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Anna-Karin Josefson | 1964 | Varberg Sim | 35.04 | 1:14.89 | |||||
2 | Kate Sørensen | 1961 | Glostrup Svømme Klub | 37.51 | 1:22.58 | |||||
3 | Ulla Olin | 1963 | Sigma Swim | 44.84 | 1:34.88 | |||||
- | Sanne Juel | 1965 | Næstved IF | DNS | ||||||
Løb 5, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1971-1975 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sophia Skou | 1975 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.50 | 1:03.76 | ER-NR-DR | ||||
2 | Helena Gällerdal Högfeldt | 1975 | Linköpings Allmänna SS | 36.31 | 1:17.31 | |||||
3 | Petra Mellbrand | 1975 | Malmö Kappsimningsklubb | 50.99 | 1:44.62 | |||||
Løb 5, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1976-1980 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Anette Fröberg | 1977 | Helsingborgs Simsällskap | 34.94 | 1:15.05 | |||||
2 | Sara Lundeholm | 1980 | S77 Stenungsund | 34.55 | 1:15.07 | |||||
3 | Anette Vickery | 1976 | Glostrup Svømme Klub | 36.07 | 1:18.88 | |||||
Løb 5, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1986-1990 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Trine Gudnitz | 1987 | U.S.G | 32.55 | 1:10.47 | |||||
2 | Sofie Pettersson | 1988 | Linköpings Allmänna SS | 33.73 | 1:13.50 | |||||
3 | Louise Buhl Borg | 1987 | U.S.G | 33.94 | 1:13.65 | |||||
Løb 5, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1991-1995 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Pernille Juel | 1994 | Albertslund IF | 28.21 | 1:01.53 | |||||
2 | Maria Åkesson | 1992 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 33.97 | 1:14.78 | |||||
- | Louise Uglebjerg | 1994 | U.S.G | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 07 november 2015 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 10:56 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Åbne Københavnske Masters | Udskriftsdato | 07 november 2015 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 10:51 | |||
Arrangør | Svømmeklubben KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 november 2015 |
Løb 6, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1956-1960 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jan-Olof Svensson | 1960 | Simklubben Laxen | 31.40 | 1:06.81 | |||||
Løb 6, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1961-1965 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Dan Larsson | 1961 | Linköpings Allmänna SS | 33.21 | 1:12.94 | |||||
2 | Peter Krogh | 1961 | Gentofte Svømme Klub | 39.38 | 1:21.54 | |||||
3 | Hans Ahle Olsen | 1963 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.80 | 1:28.38 | |||||
Løb 6, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1966-1970 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Hasse Nilsson | 1969 | Simklubben Laxen | 28.64 | 1:00.68 | SR | ||||
2 | Mark Vogel | 1970 | Gentofte Svømme Klub | 28.19 | 1:00.71 | |||||
3 | Inge Holmquist | 1968 | Göteborg Sim | 32.73 | 1:07.58 | |||||
4 | Magnus Wahlberg | 1966 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.26 | 1:11.36 | |||||
Løb 6, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1971-1975 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Thomas Eriksen | 1975 | Gentofte Svømme Klub | 27.20 | 58.96 | DR | ||||
2 | Jesper Waterval | 1975 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.60 | 1:01.75 | |||||
3 | Mads Gjerløv | 1972 | Sigma Swim | 30.41 | 1:04.14 | |||||
4 | Henrik Behrendorff | 1975 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.95 | 1:07.09 | |||||
5 | Martin Backs | 1972 | Køge Svømmeklub | 34.75 | 1:14.72 | |||||
6 | Kent Andersen | 1971 | Moss Svømmeklubb | 36.24 | 1:24.01 | |||||
Løb 6, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1976-1980 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Claus Lerche Iversen | 1977 | Sigma Swim | 27.39 | 58.36 | |||||
Løb 6, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1981-1985 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Patrick Christensen | 1985 | Sigma Swim | 29.99 | 1:05.19 | |||||
2 | Alexander Weinhagen | 1985 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.98 | 1:07.64 | |||||
Løb 6, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1986-1990 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jonas Sørensen | 1990 | Glostrup Svømme Klub | 27.47 | 58.10 | |||||
2 | Troels Nandrup-Bus | 1987 | U.S.G | 32.82 | 1:09.50 | |||||
Løb 6, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1991-1995 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Bartal Hestoy | 1992 | U.S.G | 28.20 | 1:00.43 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 07 november 2015 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 10:51 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Åbne Københavnske Masters | Udskriftsdato | 07 november 2015 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 11:02 | |||
Arrangør | Svømmeklubben KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 november 2015 |
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1956-1960 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mira Mazurkiewicz | 1957 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 43.50 | ||||||
2 | Elisabeth Bengtsson | 1958 | Varberg Sim | 46.70 | ||||||
3 | Else Møller | 1958 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:01.34 | ||||||
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1961-1965 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anette Philipsson | 1965 | Linköpings Allmänna SS | 32.69 | NR - SR | |||||
2 | Maria Norberg | 1963 | Kristianstads SLS | 35.31 | ||||||
3 | Annika Svanberg | 1962 | S77 Stenungsund | 36.81 | ||||||
4 | Ann Kristin Seberssen | 1965 | Ro-Ma | 37.95 | ||||||
5 | Vibeke Larsen | 1961 | Næstved IF | 39.64 | ||||||
6 | Katarina Antonsson | 1965 | Varberg Sim | 54.60 | ||||||
7 | Karin Nilsson | 1963 | Varberg Sim | 56.83 | ||||||
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1966-1970 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Caroline Lindborg | 1966 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.10 | ||||||
2 | Gitte Raagaard | 1970 | Helsingør Svømmeklub | 33.35 | ||||||
3 | Heidi Lemb | 1969 | Holbæk Svømme Klub | 41.57 | ||||||
4 | Katarina Hallerstedt | 1966 | S77 Stenungsund | 42.07 | ||||||
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1971-1975 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Helena Åberg | 1971 | Helsingborgs Simsällskap | 33.12 | ||||||
2 | Christine Uhrlander | 1971 | Täby Sim | 33.91 | ||||||
3 | Karin Rolofsson | 1974 | Varberg Sim | 46.24 | ||||||
4 | Catarina Klouda | 1974 | S77 Stenungsund | 51.90 | ||||||
5 | Victoria Andersson | 1972 | Varberg Sim | 59.77 | ||||||
- | Ilze Adolfsson | 1972 | Linköpings Allmänna SS | DSQ | ej forts bev 25 m | |||||
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1976-1980 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anne Grete Haugan | 1979 | Trondhjem SLK | 35.85 | ||||||
2 | Dorte Dugbæk | 1976 | Sigma Swim | 41.62 | ||||||
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1981-1985 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nathalie Larson | 1985 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.37 | ||||||
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1986-1990 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ane Andersen | 1990 | Søllerød Svømmeklub | 37.76 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 07 november 2015 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 11:02 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Åbne Københavnske Masters | Udskriftsdato | 07 november 2015 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 11:21 | |||
Arrangør | Svømmeklubben KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 november 2015 |
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1941-1945 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nabil Aziz | 1943 | Hovedstadens Svømmeklub | 43.13 | ||||||
2 | Gunnar Lenning | 1942 | Simklubben Neptun | 43.47 | ||||||
3 | Josef Borbas | 1943 | Simklubben Sydsim | 48.40 | ||||||
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1946-1950 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ebbe Rasmussen | 1949 | U.S.G | 35.71 | DR | |||||
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1951-1955 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jan Haakonsen | 1955 | Oslo Idrettslag | 36.23 | ||||||
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1956-1960 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Torsten Ringberg | 1958 | Gentofte Svømme Klub | 33.54 | ||||||
2 | Robert Jakubek | 1959 | Helsingborgs Simsällskap | 36.49 | ||||||
3 | Peter Pettersson | 1957 | Simklubben Laxen | 36.50 | ||||||
4 | Søren Toft | 1956 | Glostrup Svømme Klub | 38.19 | ||||||
5 | Steen Elborne | 1957 | Sigma Swim | 46.93 | ||||||
- | Lars Peder Haahr | 1959 | Sigma Swim | DNS | ||||||
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1961-1965 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Henrik Pedersen | 1965 | Sigma Swim | 32.42 | ||||||
2 | Robert Ek | 1961 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.60 | ||||||
3 | Jan Sæther | 1961 | Moss Svømmeklubb | 37.87 | ||||||
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1966-1970 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Eddy Krage | 1967 | Helsingør Svømmeklub | 34.81 | ||||||
2 | Henrik Walldén | 1968 | Malmö Kappsimningsklubb | 36.04 | ||||||
3 | Christian Børresen | 1970 | Haldens Svømmeklub | 37.57 | ||||||
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1971-1975 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mark André Kohnagel | 1972 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.90 | ||||||
- | Ole-Richard Holm-Olsen | 1972 | Haldens Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1976-1980 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ole Fagerstrand | 1977 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.64 | ||||||
2 | Jan Kjærulf | 1978 | Holbæk Svømme Klub | 35.38 | ||||||
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1981-1985 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jacob Lercke Skytte | 1984 | Sigma Swim | 27.46 | ||||||
2 | David Lindahl | 1982 | Linköpings Allmänna SS | 34.26 | ||||||
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1986-1990 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anders Jensen | 1987 | Vallensbæk IF Af 1939 | 27.04 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 07 november 2015 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 11:21 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Åbne Københavnske Masters | Udskriftsdato | 07 november 2015 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 11:21 | |||
Arrangør | Svømmeklubben KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 november 2015 |
Løb 9, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 200-239 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Bom Damer | 221 | Bergen og Omegn Masters | 2:47.57 | ||||||
Marit Trå Hernes | 1958 | 46.63 | 46.63 | |||||||
Hilde Margrethe Hjertnes | 1957 | 40.90 | 1:27.53 | |||||||
Torill Bergesen | 1957 | 46.59 | 2:14.12 | |||||||
Gro Jørstad Nilsen | 1967 | 33.45 | 2:47.57 | |||||||
2 | S T T D Damer | 215 | Swim Team Tåstrup | 3:09.62 | ||||||
Inge-Lise Damberg | 1957 | 47.12 | 47.12 | |||||||
Heidi Gryholt | 1965 | 48.67 | 1:35.79 | |||||||
Berit Marx Pedersen | 1950 | 50.62 | 2:26.41 | |||||||
Anne-Sofie Pade Hansen | 1973 | 43.21 | 3:09.62 | |||||||
- | Tanter 1 Varberg | 201 | Varberg Sim | DSQ | Crawltag v 55 m | |||||
Karin Nilsson | 1963 | 55.27 | 55.27 | |||||||
Løb 9, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 160-199 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Tanter 2 Varberg | 192 | Varberg Sim | 2:22.18 | ||||||
Ulrika Balslev | 1966 | 36.66 | 36.66 | |||||||
Maria Nilsson | 1976 | 42.85 | 1:19.51 | |||||||
Anna-Karin Josefson | 1964 | 31.67 | 1:51.18 | |||||||
Christina Hörbäck | 1962 | 31.00 | 2:22.18 | |||||||
2 | Holbæk Damer | 160 | Holbæk Svømme Klub | 2:47.68 | ||||||
Heidi Lemb | 1969 | 41.77 | 41.77 | |||||||
Lotte Therkildsen | 1975 | 51.27 | 1:33.04 | |||||||
Mette Munkholm | 1979 | 40.03 | 2:13.07 | |||||||
Sofie Rohde | 1977 | 34.61 | 2:47.68 | |||||||
- | Hs Ladies | 184 | Helsingborgs Simsällskap | DSQ | tyvstart | |||||
Helena Åberg | 1971 | 32.80 | 32.80 | |||||||
Anette Fröberg | 1977 | 38.60 | 1:11.40 | |||||||
Marie Sjöberg | 1962 | 42.30 | 1:53.70 | |||||||
- | S77 | 178 | S77 Stenungsund | DSQ | tyvstart | |||||
Katarina Hallerstedt | 1966 | 42.54 | 42.54 | |||||||
Løb 9, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 120-159 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Malmö KK Medley Damer | 141 | Malmö Kappsimningsklubb | 2:07.82 | ||||||
Caroline Lindborg | 1966 | 33.81 | 33.81 | |||||||
Malin Svensson | 1985 | 34.22 | 1:08.03 | |||||||
Nathalie Larson | 1985 | 30.96 | 1:38.99 | |||||||
Annelie Jönsson | 1983 | 28.83 | 2:07.82 | |||||||
2 | Lass Damer 155 År | 155 | Linköpings Allmänna SS | 2:16.54 | ||||||
Sofie Pettersson | 1988 | 36.20 | 36.20 | |||||||
Anette Philipsson | 1965 | 35.52 | 1:11.72 | |||||||
Helena Gällerdal Högfeldt | 1975 | 33.37 | 1:45.09 | |||||||
Therese Hammarberg | 1977 | 31.45 | 2:16.54 | |||||||
Løb 9, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 100-119 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Usgs Havfruer A | 114 | U.S.G | 2:12.55 | ||||||
Trine Gudnitz | 1987 | 33.41 | 33.41 | |||||||
Thea Sejr Hansen | 1984 | 37.67 | 1:11.08 | |||||||
Louise Buhl Borg | 1987 | 31.53 | 1:42.61 | |||||||
Lærke Smidt Hansen | 1988 | 29.94 | 2:12.55 | |||||||
Løb 9, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 80-96 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
- | Usg Årgangspiger | 86 | U.S.G | DNS | ||||||
Laura Smidt Hansen | 1992 | |||||||||
Katrine Leth-Espersen | 1990 | |||||||||
Louise Uglebjerg | 1994 | |||||||||
Julia Lisakowski | 1994 | DNS | ||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 07 november 2015 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 11:21 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Åbne Københavnske Masters | Udskriftsdato | 07 november 2015 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 11:29 | |||
Arrangør | Svømmeklubben KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 november 2015 |
Løb 10, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 200-239 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | SK Laxen 200+ | 228 | Simklubben Laxen | 2:12.31 | ||||||
Peter Pettersson | 1957 | 35.47 | 35.47 | |||||||
Jan-Olof Svensson | 1960 | 35.58 | 1:11.05 | |||||||
Stefan Hawunger | 1956 | 34.14 | 1:45.19 | |||||||
Kenth Stenbäck | 1959 | 27.12 | 2:12.31 | |||||||
2 | Moss SK | 210 | Moss Svømmeklubb | 2:18.38 | ||||||
Jan Sæther | 1961 | 37.56 | 37.56 | |||||||
Torbjørn Berger | 1961 | 37.09 | 1:14.65 | |||||||
Kent Andersen | 1971 | 33.99 | 1:48.64 | |||||||
Rune Sjøblom | 1957 | 29.74 | 2:18.38 | |||||||
3 | D Medley | 205 | Sigma Swim | 2:29.11 | ||||||
Lars Peder Haahr | 1959 | 42.93 | 42.93 | |||||||
Anders Føyn | 1961 | 40.48 | 1:23.41 | |||||||
Ole Garm Nissen | 1978 | 29.49 | 1:52.90 | |||||||
Steen Elborne | 1957 | 36.21 | 2:29.11 | |||||||
Løb 10, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 160-199 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | C Medley | 162 | Sigma Swim | 2:06.28 | ||||||
Kjartan Færch | 1972 | 33.52 | 33.52 | |||||||
Henrik Pedersen | 1965 | 34.35 | 1:07.87 | |||||||
Michael Nielsen | 1985 | 28.58 | 1:36.45 | |||||||
Diego Bochoeyer | 1976 | 29.83 | 2:06.28 | |||||||
2 | S77 | 164 | S77 Stenungsund | 2:06.33 | ||||||
Martin Bergman | 1972 | 32.82 | 32.82 | |||||||
Daniel Gertmo | 1973 | 35.40 | 1:08.22 | |||||||
Weine Högberg | 1978 | 30.39 | 1:38.61 | |||||||
Johan Meurling | 1973 | 27.72 | 2:06.33 | |||||||
3 | SK Laxen 160+ | 190 | Simklubben Laxen | 2:07.75 | ||||||
Pelle Karlsson | 1974 | 32.48 | 32.48 | |||||||
Joakim Axelsson | 1968 | 37.63 | 1:10.11 | |||||||
Johan Pettersson | 1959 | 32.61 | 1:42.72 | |||||||
Hasse Nilsson | 1969 | 25.03 | 2:07.75 | |||||||
4 | Hs | 197 | Helsingborgs Simsällskap | 2:12.97 | ||||||
Robert Jakubek | 1959 | 36.53 | 36.53 | |||||||
Richard Nilsson | 1971 | 37.54 | 1:14.07 | |||||||
Mats Örth | 1955 | 32.39 | 1:46.46 | |||||||
Sebastiano Immé | 1978 | 26.51 | 2:12.97 | |||||||
5 | Kvik Masters Herrer 1 | 185 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:17.61 | ||||||
Carsten Møller | 1970 | 40.89 | 40.89 | |||||||
Klaus Nissen | 1964 | 34.18 | 1:15.07 | |||||||
Bo Krarup | 1982 | 30.01 | 1:45.08 | |||||||
Hans Ahle Olsen | 1963 | 32.53 | 2:17.61 | |||||||
6 | Hsk 1 | 187 | Haldens Svømmeklub | 2:21.24 | ||||||
Christian Børresen | 1970 | 37.39 | 37.39 | |||||||
Rune Offerdal | 1969 | 40.38 | 1:17.77 | |||||||
Ole-Richard Holm-Olsen | 1972 | 34.78 | 1:52.55 | |||||||
Tommy Kristensen | 1963 | 28.69 | 2:21.24 | |||||||
7 | Holbæk Herre | 176 | Holbæk Svømme Klub | 2:31.05 | ||||||
Jan Kjærulf | 1978 | 35.20 | 35.20 | |||||||
Jan Palmø | 1965 | 46.35 | 1:21.55 | |||||||
Leon Sander Brandenborg | 1970 | 34.35 | 1:55.90 | |||||||
Morten Møllgaard | 1971 | 35.15 | 2:31.05 | |||||||
Løb 10, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 120-159 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | B Medley | 142 | Sigma Swim | 1:49.84 | ||||||
Thomas Lianee | 1985 | 28.40 | 28.40 | |||||||
Jacob Lercke Skytte | 1984 | 30.50 | 58.90 | |||||||
Claus Lerche Iversen | 1977 | 26.94 | 1:25.84 | |||||||
Mads Gjerløv | 1972 | 24.00 | 1:49.84 | |||||||
2 | Usgs Havmænd B | 151 | U.S.G | 2:06.80 | ||||||
Ebbe Rasmussen | 1949 | 36.40 | 36.40 | |||||||
Philipp Haselbach | 1984 | 32.54 | 1:08.94 | |||||||
Troels Nandrup-Bus | 1987 | 30.04 | 1:38.98 | |||||||
Thomas Vestergaard | 1989 | 27.82 | 2:06.80 | |||||||
- | Stk90 | 129 | Stk90 | DNS | ||||||
Søren Christensen | 1984 | |||||||||
Lars Nicolaisen | 1974 | |||||||||
Tommy Gossland | 1989 | |||||||||
Sebastian Clausen | 1984 | DNS | ||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 07 november 2015 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 11:29 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Åbne Københavnske Masters | Udskriftsdato | 07 november 2015 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 11:45 | |||
Arrangør | Svømmeklubben KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 november 2015 |
Løb 11, 4X50m Medley Mix, Finaler Årg. 240-279 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | S T T Super Mix | 279 | Swim Team Tåstrup | 2:19.78 | NR - DR | |||||
Elisabeth Ketelsen | 1943 | 40.37 | 40.37 | |||||||
Pia Thulstrup | 1961 | 35.80 | 1:16.17 | |||||||
Dan Ole Johansen | 1960 | 32.72 | 1:48.89 | |||||||
Finn Bækgaard | 1955 | 30.89 | 2:19.78 | |||||||
- | Hs Medley | 240 | Helsingborgs Simsällskap | DSQ | forkert sv-rækkeflg | |||||
Anna Bjelm | 1966 | 44.65 | 44.65 | |||||||
Løb 11, 4X50m Medley Mix, Finaler Årg. 200-239 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Täby Sim | 204 | Täby Sim | 2:07.05 | ||||||
Christine Uhrlander | 1971 | 34.04 | 34.04 | |||||||
Stefan Scherling | 1972 | 30.42 | 1:04.46 | |||||||
Bengt Olsson | 1956 | 31.96 | 1:36.42 | |||||||
Gunilla Rasmuson | 1957 | 30.63 | 2:07.05 | |||||||
2 | D Mix | 201 | Sigma Swim | 2:17.51 | ||||||
Ulrik Schäfer | 1962 | 36.91 | 36.91 | |||||||
Caroline Suhr | 1971 | 36.37 | 1:13.28 | |||||||
Peter Holmsteen | 1963 | 29.60 | 1:42.88 | |||||||
Ulla Olin | 1963 | 34.63 | 2:17.51 | |||||||
3 | Norrköping Mix | 202 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 2:36.42 | ||||||
Stefan Andersson | 1973 | 38.81 | 38.81 | |||||||
Jan Andersson | 1962 | 40.85 | 1:19.66 | |||||||
Johanna Fyrk | 1969 | 36.21 | 1:55.87 | |||||||
Lena Johannsson | 1954 | 40.55 | 2:36.42 | |||||||
Løb 11, 4X50m Medley Mix, Finaler Årg. 160-199 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Malmö KK Medley Mix | 160 | Malmö Kappsimningsklubb | 2:03.36 | ||||||
Caroline Lindborg | 1966 | 33.68 | 33.68 | |||||||
Jennie Svensson | 1982 | 36.21 | 1:09.89 | |||||||
Ole Fagerstrand | 1977 | 27.28 | 1:37.17 | |||||||
Henrik Behrendorff | 1975 | 26.19 | 2:03.36 | |||||||
2 | Göteborg Sim | 180 | Göteborg Sim | 2:06.02 | ||||||
Lennart Mentor | 1960 | 31.82 | 31.82 | |||||||
Anna Jensen | 1974 | 36.57 | 1:08.39 | |||||||
Inge Holmquist | 1968 | 29.09 | 1:37.48 | |||||||
Anna Olsson | 1978 | 28.54 | 2:06.02 | |||||||
3 | Hs Blend | 168 | Helsingborgs Simsällskap | 2:08.78 | ||||||
Helena Åberg | 1971 | 32.81 | 32.81 | |||||||
Anette Fröberg | 1977 | 38.82 | 1:11.63 | |||||||
Lars Ericsson | 1966 | 30.53 | 1:42.16 | |||||||
Sebastiano Immé | 1978 | 26.62 | 2:08.78 | |||||||
4 | Køge Masters | 163 | Køge Svømmeklub | 2:18.50 | ||||||
Martin Backs | 1972 | 34.95 | 34.95 | |||||||
Charlotte Them | 1976 | 39.30 | 1:14.25 | |||||||
Mads Bo Larsen | 1964 | 31.75 | 1:46.00 | |||||||
Helle Hartmann | 1985 | 32.50 | 2:18.50 | |||||||
5 | C Mix | 169 | Sigma Swim | 2:21.16 | ||||||
Patrick Christensen | 1985 | 30.32 | 30.32 | |||||||
Anette Bøgsted | 1962 | 44.99 | 1:15.31 | |||||||
Christian Drachmann | 1968 | 30.03 | 1:45.34 | |||||||
Dorte Dugbæk | 1976 | 35.82 | 2:21.16 | |||||||
6 | Täby Sim | 172 | Täby Sim | 2:23.03 | ||||||
Marcus Pellfolk | 1986 | 30.42 | 30.42 | |||||||
Annica Åberg | 1966 | 39.81 | 1:10.23 | |||||||
Lennart Norrby | 1970 | 31.46 | 1:41.69 | |||||||
Carin Saracco | 1966 | 41.34 | 2:23.03 | |||||||
- | Hsk 1 | 170 | Haldens Svømmeklub | DSQ | Forkert sv rækkefølg | |||||
Løb 11, 4X50m Medley Mix, Finaler Årg. 120-159 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Hermes Masters Mix 120+ | 131 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:11.27 | ||||||
Anne Roslyng | 1983 | 35.23 | 35.23 | |||||||
Jan Boier Pedersen | 1983 | 32.46 | 1:07.69 | |||||||
Carola Pedersen | 1989 | 34.67 | 1:42.36 | |||||||
Erik Nørgaard | 1974 | 28.91 | 2:11.27 | |||||||
2 | S77 | 155 | S77 Stenungsund | 2:26.19 | ||||||
Daniel Gertmo | 1973 | 37.41 | 37.41 | |||||||
Catarina Klouda | 1974 | 49.32 | 1:26.73 | |||||||
Sara Lundeholm | 1980 | 32.74 | 1:59.47 | |||||||
Weine Högberg | 1978 | 26.72 | 2:26.19 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 07 november 2015 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 11:45 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Åbne Københavnske Masters | Udskriftsdato | 07 november 2015 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 13:52 | |||
Arrangør | Svømmeklubben KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 november 2015 |
Løb 12, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1941-1945 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Elisabeth Ketelsen | 1943 | Swim Team Tåstrup | 47.35 | 1:40.05 | |||||
Løb 12, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1946-1950 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Margareta Rainer | 1949 | Gävle Simsällskap | 43.92 | 1:30.44 | |||||
2 | Berit Marx Pedersen | 1950 | Swim Team Tåstrup | 53.01 | 1:48.38 | |||||
Løb 12, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1951-1955 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Lena Johannsson | 1954 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 52.29 | 1:46.05 | |||||
Løb 12, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1956-1960 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Torill Bergesen | 1957 | Bergen og Omegn Masters | 38.41 | 1:20.11 | |||||
2 | Gunilla Rasmuson | 1957 | Täby Sim | 39.64 | 1:23.25 | |||||
3 | Hilde Margrethe Hjertnes | 1957 | Bergen og Omegn Masters | 47.89 | 1:36.85 | |||||
4 | Marit Trå Hernes | 1958 | Bergen og Omegn Masters | 45.99 | 1:37.03 | |||||
5 | Kirsten Sundby Foldvik | 1958 | Larvik Svømmeklubb | 46.87 | 1:38.59 | |||||
6 | Hanne Møller | 1958 | Hovedstadens Svømmeklub | 54.75 | 1:48.13 | |||||
- | Mira Mazurkiewicz | 1957 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | mavel. efr ven 25m | |||||
Løb 12, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1961-1965 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Anette Philipsson | 1965 | Linköpings Allmänna SS | 31.74 | 1:07.85 | WR-ER-NR-SR | ||||
2 | Ann Kristin Seberssen | 1965 | Ro-Ma | 37.39 | 1:23.36 | |||||
Løb 12, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1966-1970 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Gitte Raagaard | 1970 | Helsingør Svømmeklub | 33.19 | 1:12.90 | DR | ||||
2 | Margit Andersen | 1970 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.34 | 1:20.93 | |||||
3 | Gro Jørstad Nilsen | 1967 | Bergen og Omegn Masters | 44.02 | 1:30.38 | |||||
4 | Helén Johansson | 1968 | Kungsbacka Simsällskap | 44.53 | 1:32.58 | |||||
- | Johanna Fyrk | 1969 | Norrköpings Kappsimningsklubb | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 12, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1971-1975 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Katja Kousgard | 1974 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.98 | 1:14.10 | |||||
2 | Caroline Suhr | 1971 | Sigma Swim | 36.31 | 1:14.75 | |||||
3 | Camilla Borglin | 1971 | Simklubben Triton | 36.89 | 1:19.48 | |||||
4 | Tina D. Poulsen | 1973 | Hovedstadens Svømmeklub | 41.45 | 1:26.67 | |||||
Løb 12, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1976-1980 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Anette Fröberg | 1977 | Helsingborgs Simsällskap | 36.35 | 1:16.04 | |||||
2 | Nina Bertildotter | 1976 | Göteborg Sim | 35.94 | 1:17.22 | |||||
3 | Therese Hammarberg | 1977 | Linköpings Allmänna SS | 40.21 | 1:26.51 | |||||
4 | Mette Munkholm | 1979 | Holbæk Svømme Klub | 40.84 | 1:27.28 | |||||
5 | Sofie Rohde | 1977 | Holbæk Svømme Klub | 40.91 | 1:28.84 | |||||
6 | Maria Nilsson | 1976 | Varberg Sim | 39.51 | 1:29.23 | |||||
Løb 12, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1981-1985 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Annelie Jönsson | 1983 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.82 | 1:09.56 | |||||
2 | Jennie Svensson | 1982 | Malmö Kappsimningsklubb | 37.43 | 1:16.23 | |||||
3 | Louise Delani | 1984 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.39 | 1:18.12 | |||||
4 | Mimmi Lejon | 1981 | Föreningen Österlen Sim | 37.24 | 1:20.01 | |||||
5 | Anna Gunnarsson | 1984 | Kungsbacka Simsällskap | 35.57 | 1:20.38 | |||||
6 | Helle Hartmann | 1985 | Køge Svømmeklub | 39.12 | 1:24.59 | |||||
Løb 12, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1986-1990 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Katrine Leth-Espersen | 1990 | U.S.G | 34.39 | 1:11.97 | |||||
2 | Lærke Smidt Hansen | 1988 | U.S.G | 35.83 | 1:16.07 | |||||
3 | Elise Nygaard Martinsen | 1990 | Haldens Svømmeklub | 36.08 | 1:18.50 | |||||
Løb 12, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1991-1995 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Emma Jansson | 1994 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.24 | 1:07.74 | |||||
2 | Julia Lisakowski | 1994 | U.S.G | 34.79 | 1:14.59 | |||||
3 | Laura Smidt Hansen | 1992 | U.S.G | 34.23 | 1:15.10 | |||||
4 | Maria Åkesson | 1992 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 37.27 | 1:21.99 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 07 november 2015 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 13:52 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Åbne Københavnske Masters | Udskriftsdato | 07 november 2015 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 14:12 | |||
Arrangør | Svømmeklubben KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 november 2015 |
Løb 13, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1931-1935 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
- | Leif Gellberg | 1932 | Helsingborgs Simsällskap | DSQ | udsv på mav v 25m | |||||
Løb 13, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1946-1950 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jean-Pierre Saracco | 1949 | Täby Sim | 40.22 | 1:24.94 | |||||
Løb 13, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1951-1955 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mats Örth | 1955 | Helsingborgs Simsällskap | 35.97 | 1:16.27 | |||||
2 | Jan Haakonsen | 1955 | Oslo Idrettslag | 37.06 | 1:22.65 | |||||
Løb 13, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1956-1960 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jan-Olof Svensson | 1960 | Simklubben Laxen | 32.30 | 1:10.73 | |||||
2 | Lennart Mentor | 1960 | Göteborg Sim | 32.45 | 1:11.71 | |||||
3 | Peter Lundin | 1959 | Kungsbacka Simsällskap | 37.27 | 1:21.96 | |||||
- | Peter Pettersson | 1957 | Simklubben Laxen | DSQ | fl flysp eft v bryst | |||||
- | Søren Toft | 1956 | Glostrup Svømme Klub | DSQ | flyben i bry f v 75m | |||||
Løb 13, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1961-1965 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Klaus Nissen | 1964 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.86 | 1:06.18 | |||||
2 | Henrik Pedersen | 1965 | Sigma Swim | 30.86 | 1:06.88 | |||||
3 | Peter Holmsteen | 1963 | Sigma Swim | 31.29 | 1:08.38 | |||||
4 | Ulrik Schäfer | 1962 | Sigma Swim | 37.73 | 1:19.45 | |||||
5 | Øyvind Røed | 1963 | Larvik Svømmeklubb | 39.25 | 1:23.63 | |||||
6 | Hans Ahle Olsen | 1963 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 41.03 | 1:27.10 | |||||
7 | Ulf Eriksson | 1965 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 44.35 | 1:31.64 | |||||
8 | Jan Palmø | 1965 | Holbæk Svømme Klub | 44.51 | 1:33.15 | |||||
Løb 13, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1966-1970 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mark Vogel | 1970 | Gentofte Svømme Klub | 28.94 | 1:03.49 | |||||
2 | Martin Andersson | 1970 | Varberg Sim | 31.40 | 1:06.58 | |||||
3 | Christian Drachmann | 1968 | Sigma Swim | 32.80 | 1:10.28 | |||||
4 | Anders Lundt | 1967 | Gentofte Svømme Klub | 34.26 | 1:11.22 | |||||
5 | Peter Ahlgren | 1968 | Simklubben Triton | 36.22 | 1:14.10 | |||||
6 | Morten Harning | 1966 | U.S.G | 38.91 | 1:19.18 | |||||
7 | Henrik Walldén | 1968 | Malmö Kappsimningsklubb | 35.41 | 1:19.46 | |||||
Løb 13, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1971-1975 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jesper Waterval | 1975 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.02 | 1:03.37 | |||||
2 | Mark André Kohnagel | 1972 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.45 | 1:09.36 | |||||
3 | Oskar Börjesson | 1973 | S77 Stenungsund | 34.81 | 1:14.18 | |||||
4 | Kent Andersen | 1971 | Moss Svømmeklubb | 35.56 | 1:15.77 | |||||
5 | Richard Nilsson | 1971 | Helsingborgs Simsällskap | 36.19 | 1:16.97 | |||||
6 | Jacob Olsen | 1972 | Køge Svømmeklub | 36.70 | 1:17.89 | |||||
- | Dan Bang | 1975 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DNS | ||||||
Løb 13, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1976-1980 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Martin Egenhardt | 1977 | Glostrup Svømme Klub | 32.51 | 1:09.77 | |||||
2 | Weine Högberg | 1978 | S77 Stenungsund | 36.83 | 1:13.61 | |||||
3 | Diego Bochoeyer | 1976 | Sigma Swim | 38.18 | 1:21.14 | |||||
Løb 13, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1981-1985 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Thomas Lianee | 1985 | Sigma Swim | 27.85 | 1:00.03 | |||||
2 | Jan Boier Pedersen | 1983 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.28 | 1:04.19 | |||||
3 | Alexander Weinhagen | 1985 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.00 | 1:09.51 | |||||
4 | Philipp Haselbach | 1984 | U.S.G | 36.35 | 1:16.64 | |||||
Løb 13, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1986-1990 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Thomas Vestergaard | 1989 | U.S.G | 30.81 | 1:08.03 | |||||
2 | Troels Nandrup-Bus | 1987 | U.S.G | 33.37 | 1:11.43 | |||||
Løb 13, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1991-1995 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Bartal Hestoy | 1992 | U.S.G | 28.12 | 1:00.32 | |||||
2 | Christian Christensen | 1991 | U.S.G | 28.66 | 1:03.14 | |||||
3 | Jonathan Sühl | 1994 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 32.36 | 1:11.11 | |||||
- | Alexander Iversen | 1995 | Svømmeklubben Sønderborg | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 07 november 2015 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 14:12 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Åbne Københavnske Masters | Udskriftsdato | 07 november 2015 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 14:20 | |||
Arrangør | Svømmeklubben KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 november 2015 |
Løb 14, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1946-1950 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Margareta Rainer | 1949 | Gävle Simsällskap | 34.19 | ||||||
Løb 14, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1951-1955 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Wenche Lydersen | 1954 | Oslo Idrettslag | 34.96 | ||||||
2 | Trine Thoen | 1954 | Oslo Idrettslag | 38.72 | ||||||
Løb 14, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1956-1960 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anni Ø Nielsen | 1958 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.19 | ||||||
2 | Elisabeth Bengtsson | 1958 | Varberg Sim | 36.91 | ||||||
3 | Marit Trå Hernes | 1958 | Bergen og Omegn Masters | 37.19 | ||||||
4 | Lotta Örne | 1959 | Kungsbacka Simsällskap | 37.73 | ||||||
5 | Anita Wohlén | 1959 | Varberg Sim | 41.84 | ||||||
Løb 14, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1961-1965 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Maria Norberg | 1963 | Kristianstads SLS | 28.19 | ||||||
2 | Christina Hörbäck | 1962 | Varberg Sim | 29.93 | ||||||
3 | Tine Carstensen | 1962 | Næstved IF | 30.78 | ||||||
4 | Pia Thulstrup | 1961 | Swim Team Tåstrup | 32.37 | ||||||
5 | Annika Svanberg | 1962 | S77 Stenungsund | 32.52 | ||||||
6 | Marie Sjöberg | 1962 | Helsingborgs Simsällskap | 37.58 | ||||||
7 | Jeannette Pardorf | 1961 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.80 | ||||||
8 | Karin Nilsson | 1963 | Varberg Sim | 43.09 | ||||||
9 | Katarina Antonsson | 1965 | Varberg Sim | 44.23 | ||||||
- | Hanne Haahr | 1962 | Sigma Swim | DNS | ||||||
Løb 14, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1966-1970 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Maria Gustafsson | 1967 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 28.80 | ||||||
2 | Ulrika Balslev | 1966 | Varberg Sim | 28.90 | ||||||
3 | Marja Haglund | 1968 | Kungsbacka Simsällskap | 30.27 | ||||||
4 | Jeanette Svanberg | 1970 | Göteborg Sim | 32.13 | ||||||
5 | Lisbeth Johnsen Pedersen | 1967 | Vadsø Svømmeklubb | 34.15 | ||||||
6 | Heidi Lemb | 1969 | Holbæk Svømme Klub | 34.18 | ||||||
7 | Anna Bjelm | 1966 | Helsingborgs Simsällskap | 34.25 | ||||||
8 | Gro Jørstad Nilsen | 1967 | Bergen og Omegn Masters | 34.65 | ||||||
9 | Catharina Magnusson | 1966 | Linköpings Allmänna SS | 35.06 | ||||||
10 | Katarina Hallerstedt | 1966 | S77 Stenungsund | 35.90 | ||||||
11 | Vivi Åkerman | 1967 | Haldens Svømmeklub | 36.49 | ||||||
12 | Jannike Linné | 1967 | Malmö Kappsimningsklubb | 37.16 | ||||||
13 | Carin Saracco | 1966 | Täby Sim | 41.35 | ||||||
Løb 14, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1971-1975 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Helena Åberg | 1971 | Helsingborgs Simsällskap | 27.84 | ||||||
2 | Christine Uhrlander | 1971 | Täby Sim | 29.24 | ||||||
3 | Katja Kousgard | 1974 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.02 | ||||||
4 | Karin Rolofsson | 1974 | Varberg Sim | 35.73 | ||||||
5 | Ilze Adolfsson | 1972 | Linköpings Allmänna SS | 36.89 | ||||||
6 | Victoria Andersson | 1972 | Varberg Sim | 41.60 | ||||||
7 | Sofia Andersson | 1972 | Varberg Sim | 41.80 | ||||||
8 | Anne-Sofie Pade Hansen | 1973 | Swim Team Tåstrup | 42.52 | ||||||
9 | Lotte Therkildsen | 1975 | Holbæk Svømme Klub | 43.77 | ||||||
Løb 14, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1976-1980 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anna Olsson | 1978 | Göteborg Sim | 29.28 | ||||||
2 | Sara Lundeholm | 1980 | S77 Stenungsund | 30.07 | ||||||
3 | Dorte Dugbæk | 1976 | Sigma Swim | 36.26 | ||||||
4 | Maria Nilsson | 1976 | Varberg Sim | 37.28 | ||||||
Løb 14, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1981-1985 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Malin Svensson | 1985 | Malmö Kappsimningsklubb | 28.07 | ||||||
2 | Anne Roslyng | 1983 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.45 | ||||||
3 | Louise Delani | 1984 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.09 | ||||||
4 | Martina Almström | 1981 | Föreningen Österlen Sim | 36.07 | ||||||
Løb 14, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1986-1990 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Louise Buhl Borg | 1987 | U.S.G | 30.12 | ||||||
2 | Carola Pedersen | 1989 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.34 | ||||||
3 | Dorte Lundin | 1990 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.16 | ||||||
4 | My Persson | 1986 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.09 | ||||||
Løb 14, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1991-1995 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mathilde Leth-Espensen | 1995 | Hovedstadens Svømmeklub | 29.03 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 07 november 2015 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 14:20 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Åbne Københavnske Masters | Udskriftsdato | 07 november 2015 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 14:36 | |||
Arrangør | Svømmeklubben KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 november 2015 |
Løb 15, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1941-1945 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Gunnar Lenning | 1942 | Simklubben Neptun | 34.17 | ||||||
2 | Josef Borbas | 1943 | Simklubben Sydsim | 36.97 | ||||||
3 | Jery Liljegren | 1942 | Malmö Kappsimningsklubb | 41.30 | ||||||
Løb 15, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1946-1950 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lars Backlund | 1949 | Kungsbacka Simsällskap | 32.39 | ||||||
2 | Wiggo Kristensen | 1950 | Haldens Svømmeklub | 35.02 | ||||||
Løb 15, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1951-1955 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Antonio Rodrigues | 1954 | Simklubben Ran | 29.98 | ||||||
2 | Finn Bækgaard | 1955 | Swim Team Tåstrup | 31.24 | ||||||
3 | Kent Hamberg | 1951 | Helsingborgs Simsällskap | 34.28 | ||||||
4 | Thomas Fredblad | 1953 | Simklubben Laxen | 39.30 | ||||||
Løb 15, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1956-1960 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Dan Ole Johansen | 1960 | Swim Team Tåstrup | 26.94 | ||||||
2 | Kenth Stenbäck | 1959 | Simklubben Laxen | 27.19 | ||||||
3 | Peter Lundin | 1959 | Kungsbacka Simsällskap | 28.29 | ||||||
4 | Robert Jakubek | 1959 | Helsingborgs Simsällskap | 28.95 | ||||||
5 | Bengt Olsson | 1956 | Täby Sim | 29.22 | ||||||
6 | Steen Nielsen | 1960 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.46 | ||||||
7 | Leif Grønskov | 1958 | Glostrup Svømme Klub | 29.61 | ||||||
8 | Stefan Hawunger | 1956 | Simklubben Laxen | 30.15 | ||||||
9 | Anders Lundström | 1958 | Helsingborgs Simsällskap | 31.26 | ||||||
10 | Anders Engstrand | 1958 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 32.00 | ||||||
11 | Steen Jensen | 1959 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.31 | ||||||
Løb 15, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1961-1965 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mads Bo Larsen | 1964 | Køge Svømmeklub | 27.61 | ||||||
2 | Peter Spragge | 1964 | Sigma Swim | 30.07 | ||||||
3 | Rolf Martin Breisnes | 1965 | Sogndal IL | 30.50 | ||||||
4 | Torbjørn Berger | 1961 | Moss Svømmeklubb | 31.61 | ||||||
5 | Jan Sæther | 1961 | Moss Svømmeklubb | 31.67 | ||||||
6 | Anders Føyn | 1961 | Sigma Swim | 32.14 | ||||||
7 | Tommy Kristensen | 1963 | Haldens Svømmeklub | 32.61 | ||||||
8 | Ulf Eriksson | 1965 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 33.73 | ||||||
9 | Cato Brynildsen | 1965 | Haldens Svømmeklub | 34.62 | ||||||
10 | Jan Andersson | 1962 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 35.06 | ||||||
- | Jan Råsø Rasmussen | 1962 | Swim Team Tåstrup | DNS | ||||||
- | Jørgen Berg | 1965 | Haldens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Tommy Aksnes | 1963 | Haldens Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 15, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1966-1970 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Martin Andersson | 1970 | Varberg Sim | 26.54 | ||||||
2 | Joakim Axelsson | 1968 | Simklubben Laxen | 27.32 | ||||||
3 | Lennart Norrby | 1970 | Täby Sim | 27.35 | ||||||
4 | Michael Schacht | 1967 | Hørsholm Svømmeforening | 27.36 | ||||||
5 | Christian Drachmann | 1968 | Sigma Swim | 27.68 | ||||||
6 | Anders Bæk | 1966 | Swim Team Tåstrup | 27.79 | ||||||
7 | Lars Ericsson | 1966 | Helsingborgs Simsällskap | 27.95 | ||||||
8 | Eddy Krage | 1967 | Helsingør Svømmeklub | 28.01 | ||||||
9 | Kjetil Fjellstad | 1968 | Haldens Svømmeklub | 28.24 | ||||||
10 | Leon Sander Brandenborg | 1970 | Holbæk Svømme Klub | 29.94 | ||||||
11 | Niclas Renman | 1966 | Kungsbacka Simsällskap | 30.68 | ||||||
12 | Henrik Petersen | 1969 | Hørsholm Svømmeforening | 30.78 | ||||||
13 | Christian Børresen | 1970 | Haldens Svømmeklub | 31.72 | ||||||
14 | Rune Offerdal | 1969 | Haldens Svømmeklub | 33.45 | ||||||
Løb 15, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1971-1975 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Claus Weng | 1972 | Sigma Swim | 24.66 | DR | |||||
2 | Mads Gjerløv | 1972 | Sigma Swim | 24.72 | ||||||
3 | Pelle Karlsson | 1974 | Simklubben Laxen | 25.94 | ||||||
4 | Kjartan Færch | 1972 | Sigma Swim | 26.72 | ||||||
5 | Johan Meurling | 1973 | S77 Stenungsund | 27.72 | ||||||
6 | Richard Nilsson | 1971 | Helsingborgs Simsällskap | 27.90 | ||||||
7 | Karl Sommarström | 1974 | Malmö Kappsimningsklubb | 28.05 | ||||||
8 | Erik Nørgaard | 1974 | Hovedstadens Svømmeklub | 28.85 | ||||||
9 | Nicklas Täck | 1973 | S77 Stenungsund | 29.32 | ||||||
10 | Daniel Gertmo | 1973 | S77 Stenungsund | 29.74 | ||||||
11 | Claus Bobjerg Juul | 1972 | Hørsholm Svømmeforening | 30.52 | ||||||
12 | Martin Pock | 1971 | U.S.G | 30.63 | ||||||
13 | Ole-Richard Holm-Olsen | 1972 | Haldens Svømmeklub | 32.75 | ||||||
14 | Lars Nicolaisen | 1974 | Stk90 | 33.77 | ||||||
15 | Morten Møllgaard | 1971 | Holbæk Svømme Klub | 35.19 | ||||||
16 | Mika Rasila | 1971 | Varberg Sim | 37.46 | ||||||
- | Thomas Dessau | 1972 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 15, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1976-1980 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ole Fagerstrand | 1977 | Malmö Kappsimningsklubb | 25.34 | ||||||
2 | Oscar Åkesson | 1977 | Simklubben Sydsim | 26.37 | ||||||
3 | Sebastiano Immé | 1978 | Helsingborgs Simsällskap | 26.80 | ||||||
4 | Weine Högberg | 1978 | S77 Stenungsund | 27.21 | ||||||
5 | Ole Garm Nissen | 1978 | Sigma Swim | 27.72 | ||||||
6 | Niels Troldborg | 1978 | U.S.G | 28.11 | ||||||
7 | Diego Bochoeyer | 1976 | Sigma Swim | 30.85 | ||||||
8 | Frederik Wallman | 1978 | Göteborg Sim | 32.83 | ||||||
- | Claus Lerche Iversen | 1977 | Sigma Swim | DNS | ||||||
Løb 15, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1981-1985 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Søren Christensen | 1984 | Stk90 | 26.19 | ||||||
2 | Michael Nielsen | 1985 | Sigma Swim | 26.31 | ||||||
3 | Rassmus Svensson | 1982 | Föreningen Österlen Sim | 26.71 | ||||||
4 | Jonas Uebel | 1981 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 30.48 | ||||||
5 | Sebastian Clausen | 1984 | Stk90 | 32.33 | ||||||
Løb 15, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1986-1990 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jonas Sørensen | 1990 | Glostrup Svømme Klub | 24.95 | ||||||
2 | Marcus Pellfolk | 1986 | Täby Sim | 25.54 | ||||||
Løb 15, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1991-1995 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Olof Christoffersen | 1994 | Malmö Kappsimningsklubb | 25.61 | ||||||
2 | Jonathan Sühl | 1994 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 26.49 | ||||||
3 | Stefano Domarchi | 1991 | Simklubben Neptun | 32.13 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 07 november 2015 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 14:36 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Åbne Københavnske Masters | Udskriftsdato | 07 november 2015 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 14:44 | |||
Arrangør | Svømmeklubben KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 november 2015 |
Løb 16, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1951-1955 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Lena Johannsson | 1954 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 52.66 | 1:52.96 | |||||
Løb 16, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1961-1965 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jeanette Aasland | 1961 | Ro-Ma | 45.98 | 1:37.75 | |||||
- | Cecilia Uhlhorn | 1965 | Simklubben Laxen | DNS | ||||||
Løb 16, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1966-1970 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Annica Åberg | 1966 | Täby Sim | 42.06 | 1:28.70 | |||||
Løb 16, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1971-1975 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Anna Jensen | 1974 | Göteborg Sim | 38.54 | 1:21.09 | |||||
2 | Britt-Marie Nilsson | 1971 | Simklubben Sydsim | 38.81 | 1:22.31 | |||||
3 | Caroline Suhr | 1971 | Sigma Swim | 39.09 | 1:22.72 | |||||
4 | Tine Broksø | 1971 | Hovedstadens Svømmeklub | 49.15 | 1:41.28 | |||||
5 | Sofia Andersson | 1972 | Varberg Sim | 55.01 | 1:53.81 | |||||
Løb 16, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1976-1980 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Anette Vickery | 1976 | Glostrup Svømme Klub | 41.99 | 1:28.45 | |||||
Løb 16, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1981-1985 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Annelie Jönsson | 1983 | Malmö Kappsimningsklubb | 35.88 | 1:15.58 | |||||
2 | Thea Sejr Hansen | 1984 | U.S.G | 38.13 | 1:19.82 | |||||
3 | Jennie Svensson | 1982 | Malmö Kappsimningsklubb | 38.25 | 1:20.41 | |||||
4 | Mimmi Lejon | 1981 | Föreningen Österlen Sim | 40.89 | 1:26.25 | |||||
Løb 16, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1986-1990 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Marte Tømta Sletten | 1989 | U.S.G | 39.89 | 1:23.42 | |||||
2 | Lærke Smidt Hansen | 1988 | U.S.G | 40.31 | 1:24.77 | |||||
Løb 16, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1991-1995 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Emma Jansson | 1994 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.62 | 1:13.78 | |||||
2 | Mathilde Leth-Espensen | 1995 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.87 | 1:20.50 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 07 november 2015 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 14:44 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Åbne Københavnske Masters | Udskriftsdato | 07 november 2015 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 14:56 | |||
Arrangør | Svømmeklubben KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 november 2015 |
Løb 17, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1936-1940 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jan Allers | 1940 | Bergens Svømme Club | 56.73 | 1:59.87 | |||||
Løb 17, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1941-1945 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jery Liljegren | 1942 | Malmö Kappsimningsklubb | 51.69 | 1:48.81 | |||||
Løb 17, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1946-1950 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Øyvind Arentz | 1950 | Oslo Idrettslag | 45.40 | 1:33.83 | |||||
Løb 17, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1956-1960 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Lars Kruse Byron | 1960 | U.S.G | 40.23 | 1:23.00 | |||||
Løb 17, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1961-1965 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Hans Palmqvist | 1962 | Varberg Sim | 36.06 | 1:16.44 | |||||
2 | Rolf Martin Breisnes | 1965 | Sogndal IL | 39.72 | 1:24.31 | |||||
3 | Ulrik Schäfer | 1962 | Sigma Swim | 41.69 | 1:27.96 | |||||
- | Jan Andersson | 1962 | Norrköpings Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
Løb 17, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1966-1970 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Peter Ahlgren | 1968 | Simklubben Triton | 36.36 | 1:16.91 | |||||
2 | Anders Lundt | 1967 | Gentofte Svømme Klub | 37.40 | 1:17.96 | |||||
3 | Morten Harning | 1966 | U.S.G | 42.67 | 1:30.20 | |||||
Løb 17, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1971-1975 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Stefan Scherling | 1972 | Täby Sim | 31.79 | 1:08.73 | |||||
2 | Martin Bergman | 1972 | S77 Stenungsund | 34.24 | 1:12.27 | |||||
3 | Christian Bundgaard | 1971 | U.S.G | 38.80 | 1:20.71 | |||||
4 | Daniel Gertmo | 1973 | S77 Stenungsund | 38.72 | 1:22.20 | |||||
5 | Christian Engström | 1971 | Varberg Sim | 37.54 | 1:22.85 | |||||
6 | Mika Rasila | 1971 | Varberg Sim | 43.08 | 1:33.77 | |||||
Løb 17, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1976-1980 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Matthias Walemo | 1977 | Simklubben Sydsim | 35.12 | 1:15.12 | |||||
2 | Frederik Wallman | 1978 | Göteborg Sim | 42.36 | 1:32.72 | |||||
Løb 17, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1981-1985 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Christian A. Frederiksen | 1981 | Næstved IF | 34.11 | 1:11.69 | |||||
2 | Philipp Haselbach | 1984 | U.S.G | 36.38 | 1:15.93 | |||||
- | Patrick Christensen | 1985 | Sigma Swim | DNS | ||||||
Løb 17, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1986-1990 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mikael Månsson | 1989 | Föreningen Österlen Sim | 35.92 | 1:17.88 | |||||
Løb 17, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1991-1995 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Christian Christensen | 1991 | U.S.G | 31.21 | 1:07.23 | |||||
2 | Bartal Hestoy | 1992 | U.S.G | 32.71 | 1:07.62 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 07 november 2015 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 14:56 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Åbne Københavnske Masters | Udskriftsdato | 07 november 2015 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 15:03 | |||
Arrangør | Svømmeklubben KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 november 2015 |
Løb 18, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1946-1950 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Berit Marx Pedersen | 1950 | Swim Team Tåstrup | 51.45 | ||||||
Løb 18, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1951-1955 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Trine Thoen | 1954 | Oslo Idrettslag | 49.53 | ||||||
Løb 18, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1956-1960 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Torill Bergesen | 1957 | Bergen og Omegn Masters | 34.40 | ||||||
2 | Lotta Örne | 1959 | Kungsbacka Simsällskap | 44.74 | ||||||
3 | Inge-Lise Damberg | 1957 | Swim Team Tåstrup | 45.61 | ||||||
- | Hanne Møller | 1958 | Hovedstadens Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 18, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1961-1965 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anna-Karin Josefson | 1964 | Varberg Sim | 31.74 | ||||||
2 | Tine Carstensen | 1962 | Næstved IF | 34.72 | ||||||
3 | Kate Sørensen | 1961 | Glostrup Svømme Klub | 34.94 | ||||||
4 | Annika Svanberg | 1962 | S77 Stenungsund | 35.09 | ||||||
5 | Ulla Olin | 1963 | Sigma Swim | 40.27 | ||||||
Løb 18, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1966-1970 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ulrika Balslev | 1966 | Varberg Sim | 31.67 | ||||||
2 | Marja Haglund | 1968 | Kungsbacka Simsällskap | 35.03 | ||||||
3 | Johanna Fyrk | 1969 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 36.32 | ||||||
4 | Jeanette Svanberg | 1970 | Göteborg Sim | 36.34 | ||||||
5 | Helén Johansson | 1968 | Kungsbacka Simsällskap | 40.87 | ||||||
6 | Sonja Haglund | 1966 | Kungsbacka Simsällskap | 41.90 | ||||||
Løb 18, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1971-1975 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Helena Åberg | 1971 | Helsingborgs Simsällskap | 30.52 | ||||||
2 | Christine Uhrlander | 1971 | Täby Sim | 31.42 | ||||||
3 | Caroline Suhr | 1971 | Sigma Swim | 33.34 | ||||||
4 | Helena Gällerdal Högfeldt | 1975 | Linköpings Allmänna SS | 33.72 | ||||||
5 | Tina D. Poulsen | 1973 | Hovedstadens Svømmeklub | 40.17 | ||||||
6 | Ilze Adolfsson | 1972 | Linköpings Allmänna SS | 41.96 | ||||||
Løb 18, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1976-1980 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sara Lundeholm | 1980 | S77 Stenungsund | 31.95 | ||||||
2 | Therese Hammarberg | 1977 | Linköpings Allmänna SS | 37.51 | ||||||
3 | Mette Munkholm | 1979 | Holbæk Svømme Klub | 39.91 | ||||||
Løb 18, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1981-1985 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Malin Svensson | 1985 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.08 | ||||||
2 | Anna Gunnarsson | 1984 | Kungsbacka Simsällskap | 33.48 | ||||||
3 | Louise Delani | 1984 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.59 | ||||||
Løb 18, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1986-1990 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Louise Buhl Borg | 1987 | U.S.G | 31.92 | ||||||
2 | Katrine Leth-Espersen | 1990 | U.S.G | 32.04 | ||||||
3 | Sofie Pettersson | 1988 | Linköpings Allmänna SS | 33.20 | ||||||
4 | Carola Pedersen | 1989 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.28 | ||||||
5 | My Persson | 1986 | Malmö Kappsimningsklubb | 37.43 | ||||||
Løb 18, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1991-1995 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Julia Lisakowski | 1994 | U.S.G | 32.32 | ||||||
2 | Maria Åkesson | 1992 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 33.29 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 07 november 2015 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 15:03 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Åbne Københavnske Masters | Udskriftsdato | 07 november 2015 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 15:17 | |||
Arrangør | Svømmeklubben KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 november 2015 |
Løb 19, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1931-1935 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Leif Gellberg | 1932 | Helsingborgs Simsällskap | 1:10.91 | ||||||
Løb 19, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1941-1945 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nabil Aziz | 1943 | Hovedstadens Svømmeklub | 40.49 | ||||||
Løb 19, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1946-1950 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jean-Pierre Saracco | 1949 | Täby Sim | 35.34 | ||||||
Løb 19, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1951-1955 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Antonio Rodrigues | 1954 | Simklubben Ran | 34.02 | ||||||
Løb 19, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1956-1960 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lennart Mentor | 1960 | Göteborg Sim | 29.02 | ||||||
2 | Jan-Olof Svensson | 1960 | Simklubben Laxen | 29.82 | ||||||
3 | Torsten Ringberg | 1958 | Gentofte Svømme Klub | 31.46 | ||||||
4 | Bengt Olsson | 1956 | Täby Sim | 31.64 | ||||||
5 | Steen Nielsen | 1960 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.13 | ||||||
6 | Lars Kruse Byron | 1960 | U.S.G | 33.52 | ||||||
7 | Johan Pettersson | 1959 | Simklubben Laxen | 33.88 | ||||||
8 | Stefan Hawunger | 1956 | Simklubben Laxen | 34.43 | ||||||
9 | Anders Engstrand | 1958 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 36.28 | ||||||
10 | Bjørn von Ryberg | 1960 | Sigma Swim | 37.92 | ||||||
Løb 19, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1961-1965 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Dan Larsson | 1961 | Linköpings Allmänna SS | 31.09 | ||||||
2 | Robert Ek | 1961 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.03 | ||||||
3 | Øyvind Røed | 1963 | Larvik Svømmeklubb | 35.59 | ||||||
- | Jørgen Berg | 1965 | Haldens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Tommy Aksnes | 1963 | Haldens Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 19, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1966-1970 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Inge Holmquist | 1968 | Göteborg Sim | 29.27 | ||||||
2 | Joakim Axelsson | 1968 | Simklubben Laxen | 29.76 | ||||||
3 | Anders Bæk | 1966 | Swim Team Tåstrup | 30.81 | ||||||
4 | Lars Ericsson | 1966 | Helsingborgs Simsällskap | 31.05 | ||||||
5 | Lennart Norrby | 1970 | Täby Sim | 31.41 | ||||||
6 | Kenneth Marmetschke | 1969 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.82 | ||||||
7 | Magnus Wahlberg | 1966 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.89 | ||||||
8 | Eddy Krage | 1967 | Helsingør Svømmeklub | 32.54 | ||||||
9 | Geir Nilsen | 1969 | Haldens Svømmeklub | 33.63 | ||||||
10 | Henrik Walldén | 1968 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.13 | ||||||
11 | Leon Sander Brandenborg | 1970 | Holbæk Svømme Klub | 34.35 | ||||||
- | Erik Brunskog | 1969 | Simklubben Laxen | DNS | ||||||
- | Jan Hyldegaard Larsen | 1967 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Kjetil Fjellstad | 1968 | Haldens Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 19, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1971-1975 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Claus Weng | 1972 | Sigma Swim | 26.23 | DR | |||||
2 | Pelle Karlsson | 1974 | Simklubben Laxen | 28.41 | ||||||
3 | Thomas Dessau | 1972 | Gentofte Svømme Klub | 28.80 | ||||||
4 | Henrik Behrendorff | 1975 | Malmö Kappsimningsklubb | 28.81 | ||||||
5 | Kjartan Færch | 1972 | Sigma Swim | 30.44 | ||||||
6 | Nicklas Täck | 1973 | S77 Stenungsund | 31.15 | ||||||
7 | Erik Nørgaard | 1974 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.51 | ||||||
8 | Johan Meurling | 1973 | S77 Stenungsund | 31.77 | ||||||
9 | Martin Backs | 1972 | Køge Svømmeklub | 31.97 | ||||||
10 | Jan-Egil Nilsen | 1971 | Haldens Svømmeklub | 32.63 | ||||||
11 | Christian Engström | 1971 | Varberg Sim | 32.78 | ||||||
12 | Jacob Olsen | 1972 | Køge Svømmeklub | 33.04 | ||||||
13 | Ole-Richard Holm-Olsen | 1972 | Haldens Svømmeklub | 34.59 | ||||||
14 | Martin Pock | 1971 | U.S.G | 35.14 | ||||||
15 | Claus Bobjerg Juul | 1972 | Hørsholm Svømmeforening | 35.53 | ||||||
Løb 19, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1976-1980 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ole Fagerstrand | 1977 | Malmö Kappsimningsklubb | 27.11 | ||||||
2 | Oscar Åkesson | 1977 | Simklubben Sydsim | 29.74 | ||||||
3 | Ole Garm Nissen | 1978 | Sigma Swim | 29.85 | ||||||
4 | Jan Kjærulf | 1978 | Holbæk Svømme Klub | 31.20 | ||||||
5 | Niels Troldborg | 1978 | U.S.G | 31.33 | ||||||
- | Johan Aksel Bergendorff | 1978 | Sigma Swim | DNS | ||||||
Løb 19, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1981-1985 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Søren Christensen | 1984 | Stk90 | 28.75 | ||||||
2 | Michael Nielsen | 1985 | Sigma Swim | 29.46 | ||||||
3 | David Lindahl | 1982 | Linköpings Allmänna SS | 32.10 | ||||||
Løb 19, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1986-1990 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jonas Sørensen | 1990 | Glostrup Svømme Klub | 26.42 | ||||||
2 | Marcus Pellfolk | 1986 | Täby Sim | 28.48 | ||||||
Løb 19, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1991-1995 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jonathan Sühl | 1994 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 30.81 | ||||||
2 | Stefano Domarchi | 1991 | Simklubben Neptun | 36.57 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 07 november 2015 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 15:17 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Åbne Københavnske Masters | Udskriftsdato | 07 november 2015 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 15:25 | |||
Arrangør | Svømmeklubben KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 november 2015 |
Løb 20, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1941-1945 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Elisabeth Ketelsen | 1943 | Swim Team Tåstrup | 43.67 | 1:28.60 | |||||
Løb 20, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1961-1965 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Anette Philipsson | 1965 | Linköpings Allmänna SS | 35.06 | 1:11.87 | ER-NR-SR | ||||
2 | Vibeke Larsen | 1961 | Næstved IF | 42.23 | 1:26.48 | |||||
3 | Ulla Olin | 1963 | Sigma Swim | 48.33 | 1:38.07 | |||||
Løb 20, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1966-1970 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Gitte Raagaard | 1970 | Helsingør Svømmeklub | 34.83 | 1:11.65 | |||||
2 | Caroline Lindborg | 1966 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.80 | 1:12.63 | |||||
Løb 20, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1971-1975 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Catarina Klouda | 1974 | S77 Stenungsund | 53.83 | 1:52.89 | |||||
Løb 20, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1976-1980 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Anne Grete Haugan | 1979 | Trondhjem SLK | 36.20 | 1:14.95 | |||||
2 | Sofie Rohde | 1977 | Holbæk Svømme Klub | 43.08 | 1:28.78 | |||||
Løb 20, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1981-1985 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nathalie Larson | 1985 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.71 | 1:07.77 | |||||
2 | Anna Gunnarsson | 1984 | Kungsbacka Simsällskap | 37.59 | 1:18.31 | |||||
3 | Anne Roslyng | 1983 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.32 | 1:18.60 | |||||
Løb 20, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1986-1990 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Trine Gudnitz | 1987 | U.S.G | 34.99 | 1:10.12 | |||||
2 | Sofie Pettersson | 1988 | Linköpings Allmänna SS | 37.70 | 1:16.71 | |||||
3 | Elise Nygaard Martinsen | 1990 | Haldens Svømmeklub | 38.17 | 1:17.43 | |||||
Løb 20, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1991-1995 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Pernille Juel | 1994 | Albertslund IF | 31.61 | 1:06.21 | |||||
2 | Laura Smidt Hansen | 1992 | U.S.G | 35.41 | 1:13.05 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 07 november 2015 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 15:25 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Åbne Københavnske Masters | Udskriftsdato | 07 november 2015 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 15:35 | |||
Arrangør | Svømmeklubben KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 november 2015 |
Løb 21, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1946-1950 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Ebbe Rasmussen | 1949 | U.S.G | 38.64 | 1:17.91 | NR-DR | ||||
Løb 21, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1951-1955 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mats Örth | 1955 | Helsingborgs Simsällskap | 39.31 | 1:19.63 | SR | ||||
2 | Jan Haakonsen | 1955 | Oslo Idrettslag | 40.54 | 1:21.66 | |||||
Løb 21, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1961-1965 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Henrik Pedersen | 1965 | Sigma Swim | 34.25 | 1:09.70 | |||||
2 | Hans Ahle Olsen | 1963 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 42.83 | 1:28.14 | |||||
3 | Jan Palmø | 1965 | Holbæk Svømme Klub | 51.29 | 1:43.34 | |||||
- | Jan Råsø Rasmussen | 1962 | Swim Team Tåstrup | DNS | ||||||
Løb 21, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1966-1970 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mark Vogel | 1970 | Gentofte Svømme Klub | 29.59 | 1:00.81 | NR - DR | ||||
Løb 21, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1971-1975 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Martin Bergman | 1972 | S77 Stenungsund | 35.53 | 1:11.44 | |||||
2 | Martin Backs | 1972 | Køge Svømmeklub | 37.88 | 1:16.07 | |||||
3 | Oskar Börjesson | 1973 | S77 Stenungsund | 36.88 | 1:16.58 | |||||
Løb 21, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1976-1980 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
- | Martin Egenhardt | 1977 | Glostrup Svømme Klub | DSQ | Ej forts bev v 75m | |||||
Løb 21, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1981-1985 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jacob Lercke Skytte | 1984 | Sigma Swim | 28.96 | 58.24 | |||||
Løb 21, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1986-1990 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Anders Jensen | 1987 | Vallensbæk IF Af 1939 | 28.52 | 58.35 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 07 november 2015 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 15:35 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Åbne Københavnske Masters | Udskriftsdato | 07 november 2015 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 15:42 | |||
Arrangør | Svømmeklubben KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 november 2015 |
Løb 22, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 200-239 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Täby Sim | 200 | Täby Sim | 2:13.47 | ||||||
Annica Åberg | 1966 | 31.48 | 31.48 | |||||||
Christine Uhrlander | 1971 | 28.65 | 1:00.13 | |||||||
Gunilla Rasmuson | 1957 | 31.89 | 1:32.02 | |||||||
Carin Saracco | 1966 | 41.45 | 2:13.47 | |||||||
2 | Varberg Tanter 1 | 200 | Varberg Sim | 2:30.36 | ||||||
Christina Hörbäck | 1962 | 31.20 | 31.20 | |||||||
Maria Nilsson | 1976 | 35.42 | 1:06.62 | |||||||
Anita Wohlén | 1959 | 40.70 | 1:47.32 | |||||||
Karin Nilsson | 1963 | 43.04 | 2:30.36 | |||||||
- | Masters Damer Næstved | 204 | Næstved IF | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 22, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 160-199 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Göteborg Sim | 162 | Göteborg Sim | 2:01.40 | ||||||
Anna Jensen | 1974 | 31.32 | 31.32 | |||||||
Anna Olsson | 1978 | 28.68 | 1:00.00 | |||||||
Jeanette Svanberg | 1970 | 31.55 | 1:31.55 | |||||||
Nina Bertildotter | 1976 | 29.85 | 2:01.40 | |||||||
2 | Kungsbacka SS Kbss Damer | 174 | Kungsbacka Simsällskap | 2:13.68 | ||||||
Marja Haglund | 1968 | 30.91 | 30.91 | |||||||
Helén Johansson | 1968 | 35.42 | 1:06.33 | |||||||
Sonja Haglund | 1966 | 35.46 | 1:41.79 | |||||||
Anna Gunnarsson | 1984 | 31.89 | 2:13.68 | |||||||
3 | Lass Mixed 164 År | 164 | Linköpings Allmänna SS | 2:16.57 | ||||||
Helena Gällerdal Högfeldt | 1975 | 32.20 | 32.20 | |||||||
Ilze Adolfsson | 1972 | 37.55 | 1:09.75 | |||||||
Catharina Magnusson | 1966 | 34.73 | 1:44.48 | |||||||
Therese Hammarberg | 1977 | 32.09 | 2:16.57 | |||||||
4 | Holbæk Damer | 160 | Holbæk Svømme Klub | 2:27.19 | ||||||
Mette Munkholm | 1979 | 34.92 | 34.92 | |||||||
Lotte Therkildsen | 1975 | 43.26 | 1:18.18 | |||||||
Sofie Rohde | 1977 | 34.33 | 1:52.51 | |||||||
Heidi Lemb | 1969 | 34.68 | 2:27.19 | |||||||
5 | Hermes Masters Damer 160+ | 181 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:28.86 | ||||||
Lotte Bay Smidt | 1974 | 35.08 | 35.08 | |||||||
Tina D. Poulsen | 1973 | 36.08 | 1:11.16 | |||||||
Tine Broksø | 1971 | 39.52 | 1:50.68 | |||||||
Jeannette Pardorf | 1961 | 38.18 | 2:28.86 | |||||||
6 | Varberg Tanter 2 | 177 | Varberg Sim | 2:44.00 | ||||||
Karin Rolofsson | 1974 | 35.68 | 35.68 | |||||||
Sofia Andersson | 1972 | 41.24 | 1:16.92 | |||||||
Victoria Andersson | 1972 | 41.35 | 1:58.27 | |||||||
Katarina Antonsson | 1965 | 45.73 | 2:44.00 | |||||||
Løb 22, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 120-159 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Malmö KK Fri Damer | 124 | Malmö Kappsimningsklubb | 2:01.38 | ||||||
Annelie Jönsson | 1983 | 29.03 | 29.03 | |||||||
Nathalie Larson | 1985 | 28.75 | 57.78 | |||||||
My Persson | 1986 | 32.92 | 1:30.70 | |||||||
Jennie Svensson | 1982 | 30.68 | 2:01.38 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 07 november 2015 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 15:42 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Åbne Københavnske Masters | Udskriftsdato | 07 november 2015 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 15:52 | |||
Arrangør | Svømmeklubben KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 november 2015 |
Løb 23, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 240-279 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Hs Oldies | 263 | Helsingborgs Simsällskap | 2:25.07 | ||||||
Mats Örth | 1955 | 29.39 | 29.39 | |||||||
Kent Hamberg | 1951 | 35.96 | 1:05.35 | |||||||
Leif Gellberg | 1932 | 50.72 | 1:56.07 | |||||||
Robert Jakubek | 1959 | 29.00 | 2:25.07 | |||||||
Løb 23, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 200-239 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | SK Laxen 200+ | 228 | Simklubben Laxen | 1:53.13 | ||||||
Kenth Stenbäck | 1959 | 27.31 | 27.31 | |||||||
Stefan Hawunger | 1956 | 29.42 | 56.73 | |||||||
Jan-Olof Svensson | 1960 | 28.21 | 1:24.94 | |||||||
Peter Pettersson | 1957 | 28.19 | 1:53.13 | |||||||
2 | Täby Sim | 213 | Täby Sim | 1:53.56 | ||||||
Stefan Scherling | 1972 | 26.51 | 26.51 | |||||||
Lennart Norrby | 1970 | 27.12 | 53.63 | |||||||
Bengt Olsson | 1956 | 28.67 | 1:22.30 | |||||||
Jean-Pierre Saracco | 1949 | 31.26 | 1:53.56 | |||||||
3 | D Fri | 201 | Sigma Swim | 1:58.23 | ||||||
Anders Føyn | 1961 | 31.90 | 31.90 | |||||||
Kjartan Færch | 1972 | 26.55 | 58.45 | |||||||
Peter Spragge | 1964 | 29.94 | 1:28.39 | |||||||
Ulrik Schäfer | 1962 | 29.84 | 1:58.23 | |||||||
4 | Moss SK | 210 | Moss Svømmeklubb | 2:01.30 | ||||||
Jan Sæther | 1961 | 31.58 | 31.58 | |||||||
Torbjørn Berger | 1961 | 31.92 | 1:03.50 | |||||||
Kent Andersen | 1971 | 29.58 | 1:33.08 | |||||||
Rune Sjøblom | 1957 | 28.22 | 2:01.30 | |||||||
5 | Hsk 1 | 206 | Haldens Svømmeklub | 2:07.95 | ||||||
Geir Nilsen | 1969 | 29.45 | 29.45 | |||||||
Wiggo Kristensen | 1950 | 34.72 | 1:04.17 | |||||||
Tommy Aksnes | 1963 | 32.55 | 1:36.72 | |||||||
Ole-Richard Holm-Olsen | 1972 | 31.23 | 2:07.95 | |||||||
Løb 23, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 160-199 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | C Fri | 162 | Sigma Swim | 1:38.35 | DR 1 sv + hold | |||||
Claus Lerche Iversen | 1977 | 24.36 | 24.36 | |||||||
Henrik Pedersen | 1965 | 26.08 | 50.44 | |||||||
Jacob Lercke Skytte | 1984 | 23.61 | 1:14.05 | |||||||
Mads Gjerløv | 1972 | 24.30 | 1:38.35 | |||||||
2 | Malmö KK Fri Herrer | 181 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:48.85 | ||||||
Henrik Behrendorff | 1975 | 26.46 | 26.46 | |||||||
Ole Fagerstrand | 1977 | 25.52 | 51.98 | |||||||
Magnus Wahlberg | 1966 | 28.39 | 1:20.37 | |||||||
Robert Ek | 1961 | 28.48 | 1:48.85 | |||||||
3 | Gentofte | 193 | Gentofte Svømme Klub | 1:49.01 | ||||||
Torsten Ringberg | 1958 | 28.73 | 28.73 | |||||||
Mark Vogel | 1970 | 25.64 | 54.37 | |||||||
Thomas Dessau | 1972 | 26.15 | 1:20.52 | |||||||
Anders Lundt | 1967 | 28.49 | 1:49.01 | |||||||
4 | S77 | 169 | S77 Stenungsund | 1:51.91 | ||||||
Oskar Börjesson | 1973 | 28.37 | 28.37 | |||||||
Martin Bergman | 1972 | 27.24 | 55.61 | |||||||
Johan Meurling | 1973 | 27.44 | 1:23.05 | |||||||
Nicklas Täck | 1973 | 28.86 | 1:51.91 | |||||||
5 | SK Laxen 160+ | 190 | Simklubben Laxen | 2:04.60 | ||||||
Thomas Fredblad | 1953 | 39.40 | 39.40 | |||||||
Johan Pettersson | 1959 | 31.79 | 1:11.19 | |||||||
Joakim Axelsson | 1968 | 27.58 | 1:38.77 | |||||||
Pelle Karlsson | 1974 | 25.83 | 2:04.60 | |||||||
6 | Holbæk Herre | 176 | Holbæk Svømme Klub | 2:06.48 | ||||||
Jan Kjærulf | 1978 | 29.19 | 29.19 | |||||||
Leon Sander Brandenborg | 1970 | 29.53 | 58.72 | |||||||
Jan Palmø | 1965 | 32.78 | 1:31.50 | |||||||
Morten Møllgaard | 1971 | 34.98 | 2:06.48 | |||||||
7 | Hsk 2 | 185 | Haldens Svømmeklub | 2:24.30 | ||||||
Jan-Egil Nilsen | 1971 | 34.46 | 34.46 | |||||||
Christian Børresen | 1970 | 31.12 | 1:05.58 | |||||||
Cato Brynildsen | 1965 | 45.65 | 1:51.23 | |||||||
Rune Offerdal | 1969 | 33.07 | 2:24.30 | |||||||
Løb 23, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 120-159 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | B Fri | 143 | Sigma Swim | 1:48.63 | ||||||
Michael Nielsen | 1985 | 26.29 | 26.29 | |||||||
Johan Aksel Bergendorff | 1978 | 25.28 | 51.57 | |||||||
Ole Garm Nissen | 1978 | 27.55 | 1:19.12 | |||||||
Diego Bochoeyer | 1976 | 29.51 | 1:48.63 | |||||||
- | Stk90 | 129 | Stk90 | DNS | ||||||
Tommy Gossland | 1989 | |||||||||
Søren Christensen | 1984 | |||||||||
Sebastian Clausen | 1984 | |||||||||
Lars Nicolaisen | 1974 | DNS | ||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 07 november 2015 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 15:52 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Åbne Københavnske Masters | Udskriftsdato | 07 november 2015 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 16:00 | |||
Arrangør | Svømmeklubben KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 november 2015 |
Løb 24, 4X50m Frisvømning Mix, Finaler Årg. 240-279 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
- | S T T Fri Mix | 279 | Swim Team Tåstrup | DNS | ||||||
Elisabeth Ketelsen | 1943 | |||||||||
Jan Råsø Rasmussen | 1962 | |||||||||
Finn Bækgaard | 1955 | |||||||||
Inge-Lise Damberg | 1957 | DNS | ||||||||
Løb 24, 4X50m Frisvømning Mix, Finaler Årg. 200-239 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | D Mix | 200 | Sigma Swim | 2:02.92 | ||||||
Claus Weng | 1972 | 24.83 | 24.83 | |||||||
Peter Holmsteen | 1963 | 26.70 | 51.53 | |||||||
Anette Bøgsted | 1962 | 35.77 | 1:27.30 | |||||||
Ulla Olin | 1963 | 35.62 | 2:02.92 | |||||||
2 | Kungsbacka SS Kbss Mix | 214 | Kungsbacka Simsällskap | 2:07.44 | ||||||
Peter Lundin | 1959 | 28.73 | 28.73 | |||||||
Lars Backlund | 1949 | 31.99 | 1:00.72 | |||||||
Marja Haglund | 1968 | 30.65 | 1:31.37 | |||||||
Sonja Haglund | 1966 | 36.07 | 2:07.44 | |||||||
3 | Kvik Masters Mix 1 | 223 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:23.16 | ||||||
Anni Ø Nielsen | 1958 | 35.83 | 35.83 | |||||||
Mira Mazurkiewicz | 1957 | 37.18 | 1:13.01 | |||||||
Steen Jensen | 1959 | 37.57 | 1:50.58 | |||||||
Hans Ahle Olsen | 1963 | 32.58 | 2:23.16 | |||||||
Løb 24, 4X50m Frisvømning Mix, Finaler Årg. 160-199 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Lass Damer 170 År | 170 | Linköpings Allmänna SS | 1:53.22 | ||||||
Sofie Pettersson | 1988 | 30.03 | 30.03 | |||||||
Dan Larsson | 1961 | 28.23 | 58.26 | |||||||
Anette Philipsson | 1965 | 27.38 | 1:25.64 | |||||||
David Lindahl | 1982 | 27.58 | 1:53.22 | |||||||
2 | Mixed Varberg | 189 | Varberg Sim | 1:54.52 | ||||||
Martin Andersson | 1970 | 26.70 | 26.70 | |||||||
Anna-Karin Josefson | 1964 | 29.21 | 55.91 | |||||||
Christian Engström | 1971 | 29.84 | 1:25.75 | |||||||
Ulrika Balslev | 1966 | 28.77 | 1:54.52 | |||||||
3 | C Mix | 160 | Sigma Swim | 1:58.58 | ||||||
Christian Drachmann | 1968 | 27.54 | 27.54 | |||||||
Thomas Lianee | 1985 | 24.17 | 51.71 | |||||||
Caroline Suhr | 1971 | 31.20 | 1:22.91 | |||||||
Dorte Dugbæk | 1976 | 35.67 | 1:58.58 | |||||||
4 | Køge Masters | 163 | Køge Svømmeklub | 2:02.00 | ||||||
Mads Bo Larsen | 1964 | 28.12 | 28.12 | |||||||
Helle Hartmann | 1985 | 33.09 | 1:01.21 | |||||||
Martin Backs | 1972 | 28.51 | 1:29.72 | |||||||
Charlotte Them | 1976 | 32.28 | 2:02.00 | |||||||
5 | Hsk 1 | 170 | Haldens Svømmeklub | 2:05.38 | ||||||
Elise Nygaard Martinsen | 1990 | 31.58 | 31.58 | |||||||
Jørgen Berg | 1965 | 28.12 | 59.70 | |||||||
Vivi Åkerman | 1967 | 36.93 | 1:36.63 | |||||||
Kjetil Fjellstad | 1968 | 28.75 | 2:05.38 | |||||||
6 | S77 | 186 | S77 Stenungsund | 2:06.81 | ||||||
Oskar Börjesson | 1973 | 28.98 | 28.98 | |||||||
Annika Svanberg | 1962 | 32.35 | 1:01.33 | |||||||
Katarina Hallerstedt | 1966 | 36.62 | 1:37.95 | |||||||
Nicklas Täck | 1973 | 28.86 | 2:06.81 | |||||||
7 | Hermes Masters Mix 160+ | 178 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:08.40 | ||||||
Susan Mckay | 1978 | 31.70 | 31.70 | |||||||
Mark André Kohnagel | 1972 | 27.39 | 59.09 | |||||||
Dorte Lundin | 1990 | 33.51 | 1:32.60 | |||||||
Nabil Aziz | 1943 | 35.80 | 2:08.40 | |||||||
8 | Norrköping Fri Mix | 199 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 2:16.84 | ||||||
Stefan Andersson | 1973 | 30.98 | 30.98 | |||||||
Johanna Fyrk | 1969 | 32.35 | 1:03.33 | |||||||
Ulf Eriksson | 1965 | 33.29 | 1:36.62 | |||||||
Lena Johannsson | 1954 | 40.22 | 2:16.84 | |||||||
Løb 24, 4X50m Frisvømning Mix, Finaler Årg. 120-159 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Hermes Masters Mix 120+ | 131 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:56.52 | ||||||
Anne Roslyng | 1983 | 31.03 | 31.03 | |||||||
Jan Boier Pedersen | 1983 | 25.23 | 56.26 | |||||||
Carola Pedersen | 1989 | 31.46 | 1:27.72 | |||||||
Erik Nørgaard | 1974 | 28.80 | 1:56.52 | |||||||
2 | Usgs Kampfly B | 126 | U.S.G | 2:00.17 | ||||||
Niels Troldborg | 1978 | 27.95 | 27.95 | |||||||
Lærke Smidt Hansen | 1988 | 30.73 | 58.68 | |||||||
Thea Sejr Hansen | 1984 | 31.26 | 1:29.94 | |||||||
Philipp Haselbach | 1984 | 30.23 | 2:00.17 | |||||||
Løb 24, 4X50m Frisvømning Mix, Finaler Årg. 100-119 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Usgs Torpedoer Mix A | 110 | U.S.G | 1:53.43 | ||||||
Troels Nandrup-Bus | 1987 | 27.92 | 27.92 | |||||||
Louise Buhl Borg | 1987 | 29.34 | 57.26 | |||||||
Trine Gudnitz | 1987 | 29.15 | 1:26.41 | |||||||
Thomas Vestergaard | 1989 | 27.02 | 1:53.43 | |||||||
Løb 24, 4X50m Frisvømning Mix, Finaler Årg. 80-96 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Usg Babysharks | 91 | U.S.G | 1:50.05 | ||||||
Christian Christensen | 1991 | 25.91 | 25.91 | |||||||
Julia Lisakowski | 1994 | 29.12 | 55.03 | |||||||
Bartal Hestoy | 1992 | 24.71 | 1:19.74 | |||||||
Laura Smidt Hansen | 1992 | 30.31 | 1:50.05 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 07 november 2015 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 16:00 |