Tulokset Danske Ã…rgangsmesterskaber Grp. 1
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 18 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Danske Årgang grp 1 2015 | Udskriftsdato | 28 juni 2015 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 18:47 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 27 juni 2015 |
Løb 18, 4X100m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Esbjerg Drenge | 1999 | Esbjerg Svømmeklub | 3:35.53 | ||||||
Casper Eickhardt | 1999 | 26.46 | 55.29 | 55.29 | ||||||
Michael Terp Olesen | 1999 | 26.05 | 54.75 | 1:50.04 | ||||||
Christian Holm Jørgensen | 1999 | 25.54 | 52.61 | 2:42.65 | ||||||
Mikkel Gadgaard | 1999 | 24.88 | 52.88 | 3:35.53 | ||||||
2 | Vat-Cph Boys 1 | 1999 | VAT Copenhagen | 3:37.43 | ||||||
Marcus Dan Hansen | 1999 | 26.23 | 55.43 | 55.43 | ||||||
Mathias Immerkjær | 1999 | 26.44 | 55.08 | 1:50.51 | ||||||
Mads Ørsted Nielsen | 1999 | 25.47 | 54.51 | 2:45.02 | ||||||
Johan Bragason | 1999 | 24.94 | 52.41 | 3:37.43 | ||||||
3 | Lyngby Drenge 1 | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 3:42.45 | ||||||
Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | 26.84 | 54.86 | 54.86 | ||||||
Anders Blix Mogensen | 2000 | 26.96 | 56.23 | 1:51.09 | ||||||
Lukas Sieben | 1999 | 27.01 | 58.67 | 2:49.76 | ||||||
Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | 25.35 | 52.69 | 3:42.45 | ||||||
4 | Sigma Drenge 1 | 1999 | Sigma Swim | 3:43.11 | ||||||
Sebastian Tullberg | 2000 | 26.62 | 54.81 | 54.81 | ||||||
Alexander Eggers | 1999 | 27.55 | 57.78 | 1:52.59 | ||||||
Anton Borring Andersen | 1999 | 26.36 | 54.75 | 2:47.34 | ||||||
Emil Engels Henriksen | 1999 | 27.47 | 55.77 | 3:43.11 | ||||||
5 | Gsc Drenge | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 3:44.13 | ||||||
Frederik Rindshøj | 1999 | 25.71 | 53.18 | 53.18 | ||||||
Rasmus Steenberg | 2000 | 26.16 | 55.51 | 1:48.69 | ||||||
Jonas Hyllested | 1999 | 27.62 | 59.22 | 2:47.91 | ||||||
William Lehn-Schiøler | 2000 | 27.02 | 56.22 | 3:44.13 | ||||||
6 | Stm Drenge | 1999 | Swim Team Midtjylland | 3:44.74 | ||||||
Thomas Thingstrup Mehlsen | 1999 | 27.24 | 56.43 | 56.43 | ||||||
Magnus B. Høgild | 1999 | 25.64 | 54.16 | 1:50.59 | ||||||
Toke Michaelsen | 1999 | 27.44 | 58.18 | 2:48.77 | ||||||
Arnas Jefimanka | 1999 | 26.63 | 55.97 | 3:44.74 | ||||||
7 | Gentofte Drenge 1 | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 3:44.77 | ||||||
Frederik O. Møller | 1999 | 26.91 | 55.77 | 55.77 | ||||||
Tomas Stensballe Larsen | 2000 | 26.98 | 56.19 | 1:51.96 | ||||||
Frederik Weiss | 1999 | 26.10 | 55.87 | 2:47.83 | ||||||
Peter Vangsgaard | 2000 | 27.01 | 56.94 | 3:44.77 | ||||||
8 | Sto Orcas | 2000 | Swim Team Odense | 3:47.08 | ||||||
Mads Sørensen | 2000 | 28.31 | 58.20 | 58.20 | ||||||
Thorstein Godske Pedersen | 2000 | 27.43 | 56.78 | 1:54.98 | ||||||
Malthe Burgaard | 2000 | 26.91 | 56.32 | 2:51.30 | ||||||
Andreas Bui | 2000 | 25.94 | 55.78 | 3:47.08 | ||||||
9 | Triton Drenge 1 | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:47.59 | ||||||
Niels Paulli Sparholt | 2000 | 27.96 | 57.83 | 57.83 | ||||||
Lukas Gustafson | 1999 | 26.94 | 56.69 | 1:54.52 | ||||||
Mikkel S. Hansen | 2000 | 27.31 | 57.27 | 2:51.79 | ||||||
Marius Møldrup | 1999 | 26.34 | 55.80 | 3:47.59 | ||||||
10 | Horsens Drenge 1 | 1999 | Horsens Svømmeklub | 3:48.32 | ||||||
Sander Schmidt | 1999 | 26.71 | 56.11 | 56.11 | ||||||
Esben Vad Arentoft | 1999 | 28.41 | 59.03 | 1:55.14 | ||||||
Nicklas Steen Hansen | 1999 | 27.97 | 58.60 | 2:53.74 | ||||||
Rasmus Udbye | 2000 | 25.59 | 54.58 | 3:48.32 | ||||||
11 | Hsk Drenge | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 3:48.43 | ||||||
Victor Kristensen | 1999 | 27.59 | 56.74 | 56.74 | ||||||
Thomas Christiansen | 1999 | 26.82 | 57.19 | 1:53.93 | ||||||
Frederik Oxenvad | 1999 | 28.30 | 59.34 | 2:53.27 | ||||||
Magnus Stender Berg | 1999 | 26.40 | 55.16 | 3:48.43 | ||||||
12 | Holbæk Drenge | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 3:52.09 | ||||||
Simon Brixner | 2000 | 27.81 | 58.03 | 58.03 | ||||||
Mikkel Henriksen | 1999 | 27.71 | 57.75 | 1:55.78 | ||||||
Markus Bøjsen | 1999 | 27.56 | 58.33 | 2:54.11 | ||||||
Frederik Palmø | 2000 | 28.54 | 57.98 | 3:52.09 | ||||||
13 | Frederikssund Drenge | 1999 | Frederikssund Svømmeklub | 3:53.67 | ||||||
Johan Wentorf | 1999 | 27.64 | 57.11 | 57.11 | ||||||
André Goldberg Ballerini | 1999 | 27.06 | 58.11 | 1:55.22 | ||||||
Frederik Lundgaard | 1999 | 26.84 | 57.01 | 2:52.23 | ||||||
Mikkel Steffensen | 1999 | 28.72 | 1:01.44 | 3:53.67 | ||||||
14 | Aarhus Swim Drenge | 1999 | Aarhus Swim | 3:56.06 | ||||||
Dan Izhar-Larsen | 1999 | 28.46 | 59.50 | 59.50 | ||||||
Anton Borg Hjort | 2000 | 27.54 | 58.24 | 1:57.74 | ||||||
Søren Wolf | 2000 | 28.31 | 59.54 | 2:57.28 | ||||||
Magnus Boldrup Birn | 2000 | 27.79 | 58.78 | 3:56.06 | ||||||
15 | Køge Drenge | 1999 | Køge Svømmeklub | 3:56.30 | ||||||
Benjamin Ørnebjerg Larsen | 2000 | 28.61 | 59.40 | 59.40 | ||||||
Mathias Nielsen | 1999 | 26.31 | 54.66 | 1:54.06 | ||||||
Jacob Holm | 2000 | 29.30 | 1:01.56 | 2:55.62 | ||||||
Andreas L. Damgård | 2000 | 28.90 | 1:00.68 | 3:56.30 | ||||||
16 | Silkeborg Drenge | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 3:56.55 | ||||||
Jacob F. Frederiksen | 1999 | 27.18 | 57.57 | 57.57 | ||||||
Mikkel Kirkegaard | 1999 | 29.15 | 1:01.31 | 1:58.88 | ||||||
Markus Kjeldsen | 2000 | 27.06 | 57.59 | 2:56.47 | ||||||
Jens Riisgaard | 2000 | 28.98 | 1:00.08 | 3:56.55 | ||||||
17 | Agf Drenge 1 | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 3:57.02 | ||||||
Jonas Hørslev Sørensen | 1999 | 28.58 | 58.69 | 58.69 | ||||||
August Stamp Kirkeby | 1999 | 27.24 | 56.76 | 1:55.45 | ||||||
David Hjort | 2000 | 28.43 | 1:00.64 | 2:56.09 | ||||||
Magnus Gertz | 2000 | 28.57 | 1:00.93 | 3:57.02 | ||||||
18 | Vat-Cph Boys 2 | 1999 | VAT Copenhagen | 3:57.04 | ||||||
Valdemar Mariegaard | 1999 | 27.43 | 57.00 | 57.00 | ||||||
Mikkel Salmansen | 2000 | 27.24 | 58.64 | 1:55.64 | ||||||
Daniel Sørensen | 1999 | 28.79 | 1:00.53 | 2:56.17 | ||||||
Frederik Hatting Petersen | 2000 | 28.08 | 1:00.87 | 3:57.04 | ||||||
19 | Drenge 1 Helsinge | 1999 | Helsinge Svømmeklub | 4:02.15 | ||||||
Alexander Mogensen | 1999 | 29.47 | 1:00.83 | 1:00.83 | ||||||
Oliver Christiansen | 1999 | 28.20 | 59.14 | 1:59.97 | ||||||
Matthias Spring Granhøj | 1999 | 28.87 | 1:00.41 | 3:00.38 | ||||||
Jakob Forsberg | 2000 | 30.14 | 1:01.77 | 4:02.15 | ||||||
20 | Roskilde Drenge 2 | 2000 | Roskilde Svømning | 4:05.16 | ||||||
Jakob Gersholm Baktoft | 2000 | 29.32 | 1:01.82 | 1:01.82 | ||||||
Emil Johansen | 1999 | 28.51 | 59.62 | 2:01.44 | ||||||
Magnus Vinjebo | 1999 | 29.47 | 1:02.51 | 3:03.95 | ||||||
Daniel C. Biørrith | 1999 | 29.51 | 1:01.21 | 4:05.16 | ||||||
21 | Aalborg Drenge 1 | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 4:05.30 | ||||||
Lars Lyhne | 1999 | 27.70 | 58.61 | 58.61 | ||||||
Morten Due Nielsen | 1999 | 28.79 | 1:00.46 | 1:59.07 | ||||||
Rune Nørgaard | 2000 | 30.25 | 1:01.25 | 3:00.32 | ||||||
Mads L. Werther | 2000 | 30.70 | 1:04.98 | 4:05.30 | ||||||
22 | Haslev Drenge | 2000 | Haslev Svømmeklub | 4:13.92 | ||||||
Emil Compen | 2000 | 28.09 | 1:00.07 | 1:00.07 | ||||||
Asger Flytkjær-Hansen | 2000 | 28.49 | 1:01.43 | 2:01.50 | ||||||
Jakob Dynesen | 2000 | 30.52 | 1:07.10 | 3:08.60 | ||||||
Rasmus Lynge Schmidt | 2000 | 31.15 | 1:05.32 | 4:13.92 | ||||||
23 | Horsens Drenge 2 | 1999 | Horsens Svømmeklub | 4:14.06 | ||||||
Daniel H. Johannesen | 1999 | 30.60 | 1:04.54 | 1:04.54 | ||||||
Christian Juul Jensen | 2000 | 28.72 | 1:02.38 | 2:06.92 | ||||||
Viktor Bull Kramer | 2000 | 31.41 | 1:07.45 | 3:14.37 | ||||||
Alexander Fenger | 1999 | 28.94 | 59.69 | 4:14.06 | ||||||
- | Triton Drenge 2 | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | tyvstart | |||||
Jacob Friland | 1999 | 28.03 | 58.60 | 58.60 | ||||||
Jakob Schmidt | 1999 | 1:57.72 | ||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 28 juni 2015 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 18:47 |