Resultater for Silkeborg Swim Cup 2015
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Søndag
Resultat Løb 26 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Swim Cup 2015 | Udskriftsdato | 23 august 2015 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 11:19 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 21 august 2015 |
Løb 26, 100m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2003-2015 |
Årg. 2003-2015: Thor B. Hansen (2000) 1:22.84 2012-08-26 |
Årg. 2001-2002: Michael Terp Olesen (1999) 1:02.47 2013-08-25 |
Årg. 1999-2000: Viktor Brömer (1993) 1:00.05 2008-08-30 |
Årg. 1997-1998: Søren Dahl (1993) 58.66 2010-08-22 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Frederik Venø Elling | 2003 | 175 | 39.46 | 1:28.95 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Lars Riisgaard-Jensen | 2004 | 173 | 40.11 | 1:29.38 | |||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
3 | Alex Søndergaard | 2003 | 170 | 39.30 | 1:29.89 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
4 | Nicklas Bager | 2003 | 130 | 42.68 | 1:38.10 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
5 | Oscar Pedersen | 2004 | 113 | 46.79 | 1:42.88 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
6 | Emil Lykke Grann | 2003 | 111 | 47.00 | 1:43.36 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Mathias H. Johannesen | 2004 | 91 | 49.31 | 1:50.38 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Jakob Riisgaard | 2003 | 85 | 49.58 | 1:52.99 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Kasper Hansen | 2004 | DSQ | Ej samtidig berøring | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 26, 100m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2001-2002 |
Årg. 2003-2015: Thor B. Hansen (2000) 1:22.84 2012-08-26 |
Årg. 2001-2002: Michael Terp Olesen (1999) 1:02.47 2013-08-25 |
Årg. 1999-2000: Viktor Brömer (1993) 1:00.05 2008-08-30 |
Årg. 1997-1998: Søren Dahl (1993) 58.66 2010-08-22 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Gorm Topp Tholle | 2001 | 320 | 32.91 | 1:12.79 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
2 | David Arneskov | 2002 | 320 | 33.65 | 1:12.82 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
3 | Nicolaj Løth Andersen | 2001 | 260 | 35.81 | 1:18.02 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Theodor Palmø | 2002 | 218 | 36.47 | 1:22.71 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
5 | Mathias Plog Jensen | 2001 | 218 | 38.05 | 1:22.73 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Jannick Hagensen | 2001 | 167 | 39.48 | 1:30.36 | |||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
6 | Jens Jakob E. Petersen | 2001 | 167 | 40.65 | 1:30.36 | |||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
8 | Paw Jensby Madsen | 2002 | 156 | 41.51 | 1:32.51 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
9 | Patrick Zakaryan Olsen | 2002 | 136 | 41.26 | 1:36.70 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Hjalte Andersen | 2002 | DSQ | Asynkron bed v/75n m | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
Løb 26, 100m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 1999-2000 |
Årg. 2003-2015: Thor B. Hansen (2000) 1:22.84 2012-08-26 |
Årg. 2001-2002: Michael Terp Olesen (1999) 1:02.47 2013-08-25 |
Årg. 1999-2000: Viktor Brömer (1993) 1:00.05 2008-08-30 |
Årg. 1997-1998: Søren Dahl (1993) 58.66 2010-08-22 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mark Jensby Madsen | 1999 | 391 | 31.49 | 1:08.12 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
2 | Mikkel Henriksen | 1999 | 388 | 31.70 | 1:08.25 | Deltager ikke i finalen | ||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
3 | Markus Bøjsen | 1999 | 385 | 31.55 | 1:08.45 | Deltager ikke i finalen | ||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
4 | Mikkel Kirkegaard | 1999 | 384 | 31.57 | 1:08.49 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Markus Kjeldsen | 2000 | 381 | 31.60 | 1:08.70 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Christian Juul Jensen | 2000 | 366 | 31.84 | 1:09.63 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Daniel H. Johannesen | 1999 | 365 | 31.82 | 1:09.65 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Jacob F. Frederiksen | 1999 | 363 | 32.27 | 1:09.79 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Frederick K. Madsen | 1999 | 319 | 31.99 | 1:12.85 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
10 | Thorbjørn Udby Hansen | 2000 | 304 | 34.42 | 1:14.09 | |||||
Auning Svømmeklub | ||||||||||
11 | Magnus Havemann | 2000 | 278 | 33.74 | 1:16.30 | |||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
12 | Frederik Juhl Leiszner | 1999 | 272 | 34.75 | 1:16.88 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
13 | Hugin Juliansson | 2000 | 237 | 37.93 | 1:20.42 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
14 | Mathias Holme Pedersen | 1999 | 169 | 41.04 | 1:29.97 | |||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
15 | Adam Søholm Hansen | 1999 | 134 | 44.04 | 1:37.20 | |||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
Løb 26, 100m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 1997-1998 |
Årg. 2003-2015: Thor B. Hansen (2000) 1:22.84 2012-08-26 |
Årg. 2001-2002: Michael Terp Olesen (1999) 1:02.47 2013-08-25 |
Årg. 1999-2000: Viktor Brömer (1993) 1:00.05 2008-08-30 |
Årg. 1997-1998: Søren Dahl (1993) 58.66 2010-08-22 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Joakim Brønnum | 1997 | 511 | 28.87 | 1:02.28 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
2 | Lukas Lindstrøm | 1998 | 496 | 29.34 | 1:02.90 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Peter Enevold Sørensen | 1998 | 439 | 29.56 | 1:05.53 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
4 | Nicolai Andersen | 1998 | 323 | 33.64 | 1:12.60 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Mirza Cehobaic | 1998 | 218 | 35.14 | 1:22.76 | |||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
6 | Christoffer Jensen | 1997 | 128 | 44.34 | 1:38.66 | |||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
Løb 26, 100m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 0-1996 |
Årg. 2003-2015: Thor B. Hansen (2000) 1:22.84 2012-08-26 |
Årg. 2001-2002: Michael Terp Olesen (1999) 1:02.47 2013-08-25 |
Årg. 1999-2000: Viktor Brömer (1993) 1:00.05 2008-08-30 |
Årg. 1997-1998: Søren Dahl (1993) 58.66 2010-08-22 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Ralf Dalby | 1995 | 502 | 28.47 | 1:02.66 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Asger Winther | 1993 | 458 | 28.96 | 1:04.60 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
3 | Peter Birk | 1996 | 448 | 29.36 | 1:05.08 | Deltager ikke i finalen | ||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
4 | Rune Friis Petersen | 1996 | 424 | 29.71 | 1:06.28 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 23 august 2015 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:19 |