Results for Mastersmestaruusuinnit (25 m)
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Tulokset Laji 38 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 38 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) |
|
|
Kilpailu |
Lyhyen radan Mastersmestaruus |
|
Tulostuspivmr |
29 maaliskuu 2015 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
13:32 |
|
|
Jrjestj |
OU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupivmr |
27 maaliskuu 2015 |
|
|
|
|
|
|
Laji 38, 100m Selkuinti Miehet, Loppukilpailut 75 - 79 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Klaus Bremer |
1938 |
|
541 |
45.99 |
|
|
|
1:36.29 |
|
|
Helsingfors Simsllskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Martti Lahti |
1937 |
|
199 |
1:00.68 |
|
|
|
2:14.24 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Lauri Malk |
1937 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Knns ei alkanut heti vatsalleen kntymisen jlkeen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 38, 100m Selkuinti Miehet, Loppukilpailut 70 - 74 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tapani Liimatainen |
1944 |
|
115 |
1:12.82 |
|
|
|
2:28.09 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 38, 100m Selkuinti Miehet, Loppukilpailut 65 - 69 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Hannu Kuokkanen |
1948 |
|
555 |
40.22 |
|
|
|
1:22.34 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Markku Makkonen |
1948 |
|
318 |
|
|
|
|
1:39.15 |
|
|
Savonlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 38, 100m Selkuinti Miehet, Loppukilpailut 60 - 64 v |
|
Laji 38, 100m Selkuinti Miehet, Loppukilpailut 55 - 59 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ahti Uusivuori |
1960 |
|
586 |
36.10 |
|
|
|
1:14.52 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sulo Salminen |
1956 |
|
209 |
52.35 |
|
|
|
1:45.03 |
|
|
Kempeleen Pyrint |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 38, 100m Selkuinti Miehet, Loppukilpailut 50 - 54 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tero Kinnunen |
1965 |
|
653 |
33.94 |
|
|
|
1:09.03 |
|
|
Swimming Jyvskyl |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jouni Paukkonen |
1962 |
|
465 |
37.09 |
|
|
|
1:17.33 |
|
|
Varkauden Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Tapio Siltari |
1963 |
|
412 |
36.69 |
|
|
|
1:20.47 |
|
|
Kemin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Heikki Posio |
1963 |
|
194 |
49.60 |
|
|
|
1:43.37 |
|
|
Kempeleen Pyrint |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Taito Nurmi |
1961 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Knns ei alkanut heti vatsalleen kntymisen jlkeen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 38, 100m Selkuinti Miehet, Loppukilpailut 45 - 49 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jaakko Heimo |
1968 |
|
641 |
32.13 |
|
|
|
1:06.08 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jaakko Pentti |
1968 |
|
627 |
32.14 |
|
|
|
1:06.57 |
|
|
Swimming Jyvskyl |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Janne Soininen |
1966 |
|
530 |
34.42 |
|
|
|
1:10.41 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Mika Ruusunen |
1970 |
|
511 |
34.47 |
|
|
|
1:11.27 |
|
|
Helsingfors Simsllskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Asko Svensk |
1966 |
|
504 |
35.11 |
|
|
|
1:11.61 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Tuomas Iivanainen |
1970 |
|
430 |
37.02 |
|
|
|
1:15.50 |
|
|
Helsingfors Simsllskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Kari Koivisto |
1969 |
|
416 |
36.91 |
|
|
|
1:16.34 |
|
|
Hydra Platypus |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Jussi Kanste |
1966 |
|
379 |
37.98 |
|
|
|
1:18.75 |
|
|
Haukiputaan Heitto |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Timo Narumo |
1969 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Knns ei alkanut heti vatsalleen kntymisen jlkeen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 38, 100m Selkuinti Miehet, Loppukilpailut 40 - 44 v |
|
Laji 38, 100m Selkuinti Miehet, Loppukilpailut 35 - 39 v |
|
Laji 38, 100m Selkuinti Miehet, Loppukilpailut 30 - 34 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mikko Sntti |
1982 |
|
569 |
30.64 |
|
|
|
1:03.54 |
|
|
Helsingfors Simsllskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Lari Sirnel |
1982 |
|
383 |
34.42 |
|
|
|
1:12.53 |
|
|
Speedo Masters Finland
C |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 38, 100m Selkuinti Miehet, Loppukilpailut 25 - 29 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mikael Koponen |
1986 |
|
549 |
30.57 |
|
|
|
1:05.19 |
|
|
Helsingin Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Janne Parkkila |
1986 |
|
526 |
32.36 |
|
|
|
1:06.09 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jesse Puhakka |
1987 |
|
359 |
36.53 |
|
|
|
1:15.10 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekij: WinGrodan 1.23.02 |
Tulostuspivmr |
29 maaliskuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
13:32 |
|