Resultat för Mastersmestaruusuinnit (25 m)
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Lyhyen radan Mastersmestaruus | Tulostuspäivämäärä | 28 maaliskuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 18:40 | |||
Järjestäjä | OU | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 27 maaliskuu 2015 |
Laji 22, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 80 - 84 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Rauni Heinänen | 1932 | 228 | 1:07.71 | ||||||
Hämeenlinnan Mastersuimarit | ||||||||||
Laji 22, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 75 - 79 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Martti Lahti | 1937 | 437 | 51.42 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
Laji 22, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 70 - 74 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Einari Kirjavainen | 1942 | 439 | 47.14 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
2 | Harri Salonen | 1944 | 390 | 49.03 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
Laji 22, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 65 - 69 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Aksel Luige | 1949 | 684 | 38.42 | ||||||
Meisterujumise U-Klubi | ||||||||||
2 | Juhani Sillanpää | 1947 | 588 | 40.41 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
3 | Veikko Ukkola | 1950 | 412 | 45.47 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Matti Arvinen | 1950 | 409 | 45.58 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
5 | Antti Malinen | 1947 | 395 | 46.13 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
6 | Markku Ikkala | 1947 | 314 | 49.81 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
7 | Pekka Latva-Pukkila | 1949 | 283 | 51.56 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
8 | Matti Väätänen | 1947 | 147 | 1:04.07 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
- | Vladimir Brodski | 1946 | DNS | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
Laji 22, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 60 - 64 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Juha Lairola | 1955 | 756 | 35.30 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
2 | Aleksandr Batiðtðev | 1953 | 747 | 35.44 | ||||||
Meisterujumise U-Klubi | ||||||||||
3 | Ossi Vallemaa | 1954 | 458 | 41.70 | ||||||
Meisterujumise U-Klubi | ||||||||||
4 | Juha Kainulainen | 1954 | 421 | 42.88 | ||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
5 | Ralf Sund | 1955 | 381 | 44.35 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
6 | Matti Myllymäki | 1951 | 250 | 51.04 | ||||||
Hämeenlinnan Mastersuimarit | ||||||||||
Laji 22, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 55 - 59 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Matti Nikula | 1960 | 731 | 33.85 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
2 | Pekka Iltola | 1957 | 512 | 38.12 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
3 | Arto Kärnä | 1957 | 491 | 38.66 | ||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
4 | Jorma Latva-Pirilä | 1959 | 490 | 38.68 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
5 | Tom Nylund | 1959 | 479 | 38.97 | ||||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
6 | Kari Hellste´n | 1959 | 454 | 39.66 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
7 | Lauri Multanen | 1959 | 450 | 39.78 | ||||||
Tornion Uimaseura | ||||||||||
8 | Ismo Saxman | 1958 | 398 | 41.43 | ||||||
Koovee | ||||||||||
9 | Harri Koski | 1957 | 377 | 42.22 | ||||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
10 | Markku Piiroinen | 1960 | 356 | 43.02 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
11 | Juha Holma | 1957 | 255 | 48.07 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
Laji 22, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 50 - 54 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Janne Virtanen | 1964 | 684 | 33.86 | ||||||
Speedo Masters Finland C | ||||||||||
2 | Mauri Kanto | 1963 | 594 | 35.48 | ||||||
Kauhajoen Karhu | ||||||||||
3 | Antti Wihanto | 1962 | 476 | 38.20 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
4 | Aapo Immonen | 1963 | 413 | 40.04 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
5 | Tapio Siltari | 1963 | 369 | 41.59 | ||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
6 | Timo Kaltio | 1965 | 360 | 41.93 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
7 | Jukka Vatanen | 1961 | 356 | 42.08 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
8 | Jari Kallio | 1964 | 246 | 47.57 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
Laji 22, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 45 - 49 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Mika Pöyhölä | 1966 | 656 | 33.21 | ||||||
S.C.Pingviinit | ||||||||||
2 | Kai Mustonen | 1966 | 595 | 34.31 | ||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | ||||||||||
3 | Pasi Rönkkö | 1970 | 589 | 34.44 | ||||||
S.C.Pingviinit | ||||||||||
4 | Petri Paajanen | 1966 | 550 | 35.23 | ||||||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
5 | Christer Burman | 1968 | 533 | 35.59 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
6 | Sami Kähkönen | 1969 | 527 | 35.74 | ||||||
Hydra Platypus | ||||||||||
7 | Heikki Nurmi | 1968 | 480 | 36.85 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
8 | Mikko Hämäläinen | 1966 | 414 | 38.73 | ||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | ||||||||||
9 | Juha Kivelä | 1966 | 405 | 39.02 | ||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
10 | Rami Laakso | 1968 | 399 | 39.19 | ||||||
Hydra Platypus | ||||||||||
11 | Kai Helsiaho | 1970 | 396 | 39.31 | ||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
12 | Vesa Kälviäinen | 1968 | 388 | 39.56 | ||||||
SUH | ||||||||||
13 | Jukka Tikkanen | 1969 | 381 | 39.82 | ||||||
Keuruun Toverit | ||||||||||
14 | Matti Voitto Saraneva | 1970 | 352 | 40.88 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
15 | Timo Liukko | 1970 | 295 | 43.33 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
16 | David Dussfault | 1970 | 292 | 43.51 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
17 | Timo Piispanen | 1968 | 253 | 45.62 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
18 | Marko Jokinen | 1967 | 211 | 48.46 | ||||||
SUH | ||||||||||
- | Panu Hiltunen | 1966 | DSQ | |||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
SW 7.5 Perhosuinnin potku (poislukien lähdön / käännöksen jälkeen tuleva) | ||||||||||
- | Tuomas Iivanainen | 1970 | DSQ | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
SW 7.5 Perhosuinnin potku (poislukien lähdön / käännöksen jälkeen tuleva) | ||||||||||
Laji 22, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 40 - 44 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Eerikki Rutanen | 1972 | 726 | 31.73 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
2 | Tero Matkaniemi | 1972 | 724 | 31.76 | ||||||
Speedo Masters Finland C | ||||||||||
3 | Sami Wahlman | 1973 | 557 | 34.65 | ||||||
Vanders | ||||||||||
4 | Janne Blomqvist | 1972 | 530 | 35.23 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
5 | Tomi Vuollet | 1975 | 486 | 36.25 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
6 | Mikko Siekkinen | 1975 | 450 | 37.19 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
7 | Teemu Rintala | 1974 | 340 | 40.83 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
8 | Antti Pelkonen | 1975 | 327 | 41.37 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
9 | Janne Ollikainen | 1972 | 325 | 41.45 | ||||||
Keuruun Toverit | ||||||||||
10 | Tomi Haapanen | 1973 | 309 | 42.16 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
11 | Toni Tuovinen | 1971 | 248 | 45.34 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
- | Matti Kanervo | 1973 | DNS | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
- | Mica Raimi | 1972 | DNS | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
Laji 22, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 35 - 39 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Markku Vihersalo | 1978 | 672 | 31.72 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
2 | Frans Veck | 1979 | 618 | 32.61 | ||||||
Speedo Masters Finland C | ||||||||||
3 | Marko Isomaa | 1977 | 554 | 33.82 | ||||||
Loimaan Uimaseura | ||||||||||
4 | Aarne Hakanen | 1977 | 483 | 35.40 | ||||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
5 | Petri Löllö | 1976 | 439 | 36.55 | ||||||
Keuruun Toverit | ||||||||||
6 | Jani Myllymäki | 1976 | 412 | 37.33 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
7 | Markku Rautiainen | 1977 | 324 | 40.45 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
8 | Timo Räisänen | 1977 | 310 | 41.06 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
9 | Mikko Alpua | 1978 | 272 | 42.86 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
- | Alexander Bernikov | 1978 | DSQ | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 22, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 30 - 34 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Emil Svartström | 1985 | 652 | 31.26 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
2 | Kaleva Latvala | 1984 | 581 | 32.48 | ||||||
Kokkolan Uimaseura | ||||||||||
3 | Petteri Torssonen | 1984 | 563 | 32.83 | ||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
4 | Markku Ahonen | 1981 | 515 | 33.80 | ||||||
UPOT | ||||||||||
5 | Aleksi Kuhajärvi | 1984 | 380 | 37.40 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
6 | Harri Yrttiaho | 1983 | 206 | 45.87 | ||||||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
7 | Joonas Kuosmanen | 1983 | 144 | 51.62 | ||||||
Kauhajoen Karhu | ||||||||||
Laji 22, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 25 - 29 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Lari Köymäri | 1988 | 710 | 30.60 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
2 | Juho Hienonen | 1986 | 681 | 31.04 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
3 | Elias Jämsä | 1990 | 625 | 31.93 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
4 | Kalle Lintula | 1986 | 524 | 33.86 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
5 | Tomi Miettinen | 1986 | 520 | 33.95 | ||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.02 | Tulostuspäivämäärä | 28 maaliskuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 18:40 |