Resultat för Forever Games
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet, ei väliaikoja) |
Kilpailu | FOREVER GAMES | Tulostuspäivämäärä | 11 huhtikuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | VANTAA TIKKURILA | Tulostusaika | 09:54 | |||
Järjestäjä | VANDERS | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 11 huhtikuu 2015 |
Laji 1, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Aino Koskelo | 2005 | 259 | 40.56 | ||||||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
2 | Karla Tiainen | 2005 | 228 | 42.32 | ||||||
Vanders | ||||||||||
3 | Vilma Leppähaara | 2005 | 174 | 46.30 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
4 | Vilja Saarinen | 2005 | 148 | 48.86 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
5 | Malin Lindblom | 2006 | 144 | 49.32 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
6 | Helmi Käkelä | 2006 | 107 | 54.31 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
7 | Jeanette Ingberg | 2006 | 89 | 57.83 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
8 | Melissa Miettinen | 2005 | 85 | 58.63 | ||||||
Vanders | ||||||||||
9 | Alma Hörkkö | 2005 | 84 | 58.82 | ||||||
Vanders | ||||||||||
10 | Milla Strandberg | 2005 | 81 | 59.63 | ||||||
Vanders | ||||||||||
Laji 1, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Liinu Louhikoski | 2004 | 417 | 34.61 | ||||||
Vanders | ||||||||||
2 | Emilia Lyyra | 2003 | 405 | 34.95 | ||||||
Vanders | ||||||||||
3 | Sonja Lehtinen | 2003 | 339 | 37.08 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
4 | Aino Paju | 2003 | 316 | 37.96 | ||||||
Vanders | ||||||||||
5 | Annukka Pihkamäki | 2004 | 308 | 38.29 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
6 | Ella Pitkäkangas | 2003 | 269 | 40.06 | ||||||
Vanders | ||||||||||
7 | Iida Heikkinen | 2004 | 266 | 40.16 | ||||||
Uinti Imatra | ||||||||||
8 | Ella Uusitalo | 2003 | 265 | 40.26 | ||||||
Jämsänkosken Jyry | ||||||||||
9 | Nessa Järvinen | 2004 | 264 | 40.28 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
10 | Julie Nikkilä | 2003 | 259 | 40.52 | ||||||
Vanders | ||||||||||
11 | Vlada Guljajeva | 2004 | 258 | 40.60 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
12 | Emma Loponen | 2003 | 243 | 41.41 | ||||||
Vanders | ||||||||||
13 | Saga Jatkola | 2004 | 239 | 41.66 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
14 | Edla Wuori | 2003 | 238 | 41.71 | ||||||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
15 | Laura Nissi | 2004 | 229 | 42.26 | ||||||
Vanders | ||||||||||
16 | Ida Lehtovaara | 2003 | 214 | 43.20 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
17 | Milla Salminen | 2003 | 195 | 44.53 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
18 | Sonja Salmimies | 2004 | 191 | 44.84 | ||||||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
19 | Oona Lehtola | 2003 | 180 | 45.72 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
20 | Siiri Reinonen | 2004 | 180 | 45.78 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
21 | Helmiina Toivonen | 2004 | 176 | 46.14 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
22 | Iida Savulahti | 2004 | 174 | 46.28 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
23 | Maria Rintala | 2003 | 155 | 48.12 | ||||||
Vanders | ||||||||||
24 | Roona Karola | 2004 | 149 | 48.71 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
25 | Oona Kupari | 2004 | 146 | 49.00 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
26 | Sanni Valtanen | 2004 | 135 | 50.35 | ||||||
Vanders | ||||||||||
27 | Sara Pantsu | 2003 | 131 | 50.83 | ||||||
Vanders | ||||||||||
28 | Peppi Siurola | 2004 | 91 | 57.31 | ||||||
Vanders | ||||||||||
29 | Emmi Aarresuo | 2003 | 91 | 57.41 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
- | Tiia Kilpeläinen | 2003 | DNF | |||||||
Vanders | ||||||||||
Laji 1, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Iida Nyman | 2002 | 526 | 32.03 | ||||||
Vesihelmen Uimaseura | ||||||||||
2 | Sofia Nieminen | 2002 | 493 | 32.72 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
3 | Saara Svahn | 2001 | 459 | 33.52 | ||||||
Jämsänkosken Ilves | ||||||||||
4 | Vilma Kotola | 2001 | 443 | 33.91 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
5 | Jenni Rantanen | 2001 | 435 | 34.12 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
6 | Charlotte Ingberg | 2002 | 423 | 34.43 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
7 | Sara Virtanen | 2002 | 421 | 34.48 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
8 | Jenny Nieminen | 2001 | 405 | 34.93 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
9 | Kiia Toikka | 2001 | 347 | 36.79 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
10 | Roosa Lehtola | 2001 | 340 | 37.02 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
11 | Anna Ketola | 2001 | 337 | 37.15 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
12 | Sofia Harju | 2002 | 312 | 38.11 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
13 | Fanni Kansonen | 2001 | 311 | 38.15 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
14 | Hanni Riikonen | 2002 | 299 | 38.67 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
15 | Nikita Ravalt | 2002 | 296 | 38.77 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
16 | Janita Brunila | 2002 | 296 | 38.78 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
17 | Jonna Salminen | 2001 | 291 | 38.98 | ||||||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
18 | Petra Mäkiaho | 2001 | 260 | 40.51 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
19 | Lotta Husu | 2001 | 252 | 40.94 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
20 | Venla Hämäläinen | 2001 | 251 | 40.96 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
21 | Iisa Kääpä | 2002 | 223 | 42.59 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
22 | Amanda Ahlgren | 2001 | 218 | 42.92 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
23 | Raakel Koivisto | 2001 | 216 | 43.10 | ||||||
Vesihelmen Uimaseura | ||||||||||
24 | Viivi Hakamäki | 2002 | 206 | 43.72 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
25 | Marianne Uusitalo | 2001 | 201 | 44.08 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
26 | Jenna Kilpeläinen | 2001 | 173 | 46.36 | ||||||
Vanders | ||||||||||
27 | Kaisli Korpisaari | 2002 | 171 | 46.53 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
28 | Aino Vepsäläinen | 2001 | 110 | 53.90 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
- | Wilma Walther | 2001 | DNF | |||||||
HTU Stadi | ||||||||||
- | Jenny Kareinen | 2002 | DSQ | |||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 1, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Nina Haltia | 1999 | 649 | 29.86 | ||||||
Vanders | ||||||||||
2 | Nea-Amanda Heinola | 2000 | 642 | 29.97 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
3 | Noora Kukkonen | 1999 | 578 | 31.04 | ||||||
TaTu Tampere | ||||||||||
4 | Lotta Aho | 1999 | 532 | 31.91 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
5 | Taru Rilla | 2000 | 528 | 31.99 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
6 | Noora Poutanen | 1999 | 511 | 32.33 | ||||||
TaTu Tampere | ||||||||||
7 | Emilia Kokko | 1999 | 504 | 32.48 | ||||||
Vanders | ||||||||||
8 | Pinja Peippo | 1999 | 496 | 32.65 | ||||||
Vanders | ||||||||||
9 | Nelli Uusitalo | 1999 | 488 | 32.84 | ||||||
Jämsänkosken Jyry | ||||||||||
10 | Emma-Lotta Tynkkynen | 1999 | 443 | 33.91 | ||||||
TaTu Tampere | ||||||||||
11 | Vanessa Pönnighaus | 1999 | 432 | 34.20 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
12 | Julia Korva | 1999 | 427 | 34.34 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
13 | Erika Kattilakoski | 2000 | 360 | 36.32 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
14 | Ida Törnqvist | 1999 | 304 | 38.42 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
15 | Erja Tiljander | 2000 | 301 | 38.56 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
16 | Kerttu Virtanen | 2000 | 301 | 38.58 | ||||||
TaTu Tampere | ||||||||||
17 | Noora Kanerva | 2000 | 269 | 40.02 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
17 | Pinja Hänninen | 2000 | 269 | 40.02 | ||||||
Vanders | ||||||||||
19 | Piia Kaivola | 1999 | 243 | 41.40 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
20 | Elina Heino | 1999 | 229 | 42.26 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
Laji 1, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Veera Venäläinen | 1995 | 624 | 30.26 | ||||||
Vanders | ||||||||||
2 | Salla Puhtimäki | 1998 | 577 | 31.05 | ||||||
Vesihelmen Uimaseura | ||||||||||
3 | Tiina Soukka | 1996 | 527 | 32.00 | ||||||
TaTu Tampere | ||||||||||
4 | Katja Malmi | 1998 | 505 | 32.46 | ||||||
Vanders | ||||||||||
5 | Suvi Taskinen | 1998 | 492 | 32.74 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
6 | Mari Kausiala | 1997 | 468 | 33.29 | ||||||
TaTu Tampere | ||||||||||
7 | Sara Lehtolainen | 1996 | 457 | 33.55 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
8 | Ada Alajääskö | 1998 | 443 | 33.92 | ||||||
TaTu Tampere | ||||||||||
9 | Sanni Malinen | 1998 | 433 | 34.17 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
10 | Jasmin Kumpulainen | 1998 | 303 | 38.48 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 | Tulostuspäivämäärä | 11 huhtikuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa | Tulostusaika | 09:54 |
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet, ei väliaikoja) |
Kilpailu | FOREVER GAMES | Tulostuspäivämäärä | 11 huhtikuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | VANTAA TIKKURILA | Tulostusaika | 10:09 | |||
Järjestäjä | VANDERS | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 11 huhtikuu 2015 |
Laji 2, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Mio Heinola | 2005 | 96 | 50.78 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
Laji 2, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Danil Seksenov | 2004 | 256 | 36.73 | ||||||
Vanders | ||||||||||
2 | Dang Le Nhut | 2003 | 242 | 37.41 | ||||||
Vanders | ||||||||||
3 | Tatu Saareks | 2003 | 187 | 40.78 | ||||||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
4 | Akseli Leppänen | 2004 | 156 | 43.27 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
5 | Miro Merinen | 2003 | 152 | 43.62 | ||||||
Vanders | ||||||||||
6 | Olavi Männistö | 2003 | 151 | 43.80 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
7 | Isak Jatkola | 2003 | 149 | 43.95 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
8 | Juuso Rahikainen | 2003 | 146 | 44.27 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
9 | Petri Shkolny | 2003 | 129 | 46.11 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
10 | Leevi Kervinen | 2003 | 117 | 47.67 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
11 | Antti Malmberg | 2003 | 111 | 48.43 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
12 | Oliver Hanhimäki | 2003 | 104 | 49.49 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
13 | Tomi Suoknuuti | 2004 | 104 | 49.55 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
14 | Henri Taneli Korpi | 2004 | 97 | 50.61 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
15 | Casper Heikkinen | 2003 | 94 | 51.20 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
16 | Aleksi Kokkonen | 2004 | 79 | 54.29 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
17 | Joonas Nieminen | 2003 | 49 | 1:03.65 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
- | Aleksi Pehkonen | 2004 | DSQ | |||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Santeri Berggren | 2003 | DSQ | |||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 2, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Kalle Mäkinen | 2002 | 374 | 32.36 | ||||||
Vanders | ||||||||||
2 | Kasper Envalds | 2001 | 331 | 33.70 | ||||||
Vanders | ||||||||||
3 | Nico Nieminen | 2002 | 259 | 36.60 | ||||||
Vesihelmen Uimaseura | ||||||||||
4 | Lenni Kukkonen | 2001 | 191 | 40.47 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
5 | Martti Rautell | 2002 | 151 | 43.77 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
6 | Harri Connell | 2001 | 97 | 50.73 | ||||||
Vanders | ||||||||||
7 | Samuel Syrjänen | 2002 | 96 | 50.78 | ||||||
Vanders | ||||||||||
Laji 2, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Antti Hakkarainen | 2000 | 529 | 28.83 | ||||||
TaTu Tampere | ||||||||||
2 | Väinö Kilpeläinen | 1999 | 526 | 28.90 | ||||||
TaTu Tampere | ||||||||||
3 | Leo Kuusela | 1999 | 494 | 29.50 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
4 | Pyry Nurmilo | 1999 | 399 | 31.67 | ||||||
TaTu Tampere | ||||||||||
5 | Miska Kurvinen | 1999 | 379 | 32.21 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
6 | Lauri Ytti | 1999 | 359 | 32.80 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
7 | Torsti Tujunen | 2000 | 282 | 35.56 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
8 | Daniel Kotov | 2000 | 275 | 35.84 | ||||||
Vanders | ||||||||||
9 | Joni Löytökorpi | 2000 | 113 | 48.15 | ||||||
Vanders | ||||||||||
- | Markus Heino | 2000 | DSQ | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 2, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Kevin Kroon | 1997 | 676 | 26.57 | ||||||
Vanders | ||||||||||
2 | Elmo Kiuru | 1997 | 651 | 26.91 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
3 | Jyri Lähde | 1996 | 632 | 27.18 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
4 | Niklas Reunanen | 1998 | 631 | 27.20 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
5 | Tristan Forslund | 1998 | 568 | 28.16 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
6 | Jon Lundgren | 1998 | 531 | 28.80 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
7 | Oskar Mäkelä | 1998 | 525 | 28.91 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
8 | Jimmy Nyberg | 1996 | 490 | 29.58 | ||||||
TaTu Tampere | ||||||||||
9 | Mikko Suova | 1997 | 456 | 30.31 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
10 | Mika Katajisto | 1997 | 455 | 30.33 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
11 | Juha Hyvärinen | 1998 | 444 | 30.57 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
12 | Artturi Kaarlenkaski | 1997 | 444 | 30.58 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
13 | Eetu Närhi | 1998 | 425 | 31.03 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
14 | Lassi Ruohonen | 1998 | 419 | 31.17 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
15 | Tino Laine | 1998 | 375 | 32.33 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
16 | Miika Mäentaus | 1998 | 365 | 32.63 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
- | Miro Torola | 1995 | DSQ | |||||||
Vanders | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Robin Bucher | 1997 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 | Tulostuspäivämäärä | 11 huhtikuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa | Tulostusaika | 10:09 |
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet, ei väliaikoja) |
Kilpailu | FOREVER GAMES | Tulostuspäivämäärä | 11 huhtikuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | VANTAA TIKKURILA | Tulostusaika | 10:19 | |||
Järjestäjä | VANDERS | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 11 huhtikuu 2015 |
Laji 3, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Boglárka Bódi | 2005 | 218 | 50.90 | ||||||
Vesihelmen Uimaseura | ||||||||||
2 | Karla Tiainen | 2005 | 211 | 51.49 | ||||||
Vanders | ||||||||||
3 | Vilma Vannas | 2006 | 160 | 56.37 | ||||||
Vanders | ||||||||||
4 | Tatiana Sukhareva | 2005 | 156 | 56.87 | ||||||
Vanders | ||||||||||
5 | Louna Kasvio | 2006 | 154 | 57.18 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
6 | Milla Kiviranta | 2006 | 153 | 57.30 | ||||||
Vanders | ||||||||||
7 | Janica Nieminen | 2005 | 134 | 59.77 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
8 | Malin Lindblom | 2006 | 134 | 59.80 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
9 | Helmi Käkelä | 2006 | 132 | 1:00.11 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
10 | Alma Hörkkö | 2005 | 119 | 1:02.31 | ||||||
Vanders | ||||||||||
11 | Iina Rissanen | 2005 | 61 | 1:17.87 | ||||||
Vanders | ||||||||||
- | Ada Oila | 2005 | DSQ | |||||||
Vanders | ||||||||||
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa | ||||||||||
Laji 3, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Winona Forslund | 2003 | 351 | 43.45 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
2 | Liinu Louhikoski | 2004 | 293 | 46.12 | ||||||
Vanders | ||||||||||
3 | Henrietta Löfgren | 2003 | 277 | 47.03 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
4 | Sonja Lehtinen | 2003 | 264 | 47.79 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
5 | Susanna Kuisma | 2003 | 240 | 49.27 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
6 | Essi Kallunki | 2004 | 194 | 52.89 | ||||||
Vanders | ||||||||||
7 | Essi Kortelainen | 2003 | 181 | 54.11 | ||||||
Vanders | ||||||||||
8 | Meri Kultaranta | 2004 | 171 | 55.21 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
9 | Maria Rintala | 2003 | 163 | 56.10 | ||||||
Vanders | ||||||||||
10 | Jenna Vekka | 2004 | 160 | 56.43 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
11 | Sanni Hakkarainen | 2003 | 160 | 56.45 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
12 | Ella Happonen | 2003 | 159 | 56.59 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
13 | Silja Eloranta | 2004 | 150 | 57.61 | ||||||
Vanders | ||||||||||
14 | Aava Mattila | 2003 | 134 | 59.91 | ||||||
Vanders | ||||||||||
15 | Gabriella Linna | 2004 | 130 | 1:00.45 | ||||||
Vanders | ||||||||||
16 | Silja Lehtonen | 2004 | 124 | 1:01.34 | ||||||
Vanders | ||||||||||
- | Oona Eriksson | 2004 | DNF | |||||||
Vanders | ||||||||||
- | Tiia Kilpeläinen | 2003 | DNF | |||||||
Vanders | ||||||||||
- | Siiri Vesanen | 2004 | DSQ | |||||||
Vanders | ||||||||||
SW 7.6 Väärä uintisykli (=1 käsiveto, 1 potku), paitsi käännökseen / maaliin tullessa | ||||||||||
Laji 3, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Annika Tietz | 2001 | 587 | 36.60 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
2 | Saija Mikkonen | 2001 | 573 | 36.91 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
3 | Eevi Kotiranta | 2001 | 563 | 37.11 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
4 | Ida Grundström | 2002 | 446 | 40.12 | ||||||
Vanders | ||||||||||
5 | Vilma Hottinen | 2002 | 435 | 40.45 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
6 | Oona Ahinko | 2001 | 430 | 40.61 | ||||||
Vesihelmen Uimaseura | ||||||||||
7 | Anni Eloranta | 2001 | 428 | 40.68 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
8 | Millariina Bruce | 2001 | 406 | 41.39 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
9 | Venla Suihkonen | 2002 | 392 | 41.88 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
10 | Ada Aartela | 2002 | 378 | 42.38 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
11 | Roosa Lehtola | 2001 | 364 | 42.94 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
12 | Iida Koskiluoto | 2002 | 319 | 44.85 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
13 | Liia Louhikoski | 2001 | 315 | 45.02 | ||||||
Vanders | ||||||||||
14 | Nikita Ravalt | 2002 | 309 | 45.34 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
15 | Sanni Kilponen | 2001 | 284 | 46.64 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
16 | Kiira Vuorinen | 2001 | 282 | 46.71 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
17 | Alina Hakkarainen | 2002 | 272 | 47.31 | ||||||
Vesihelmen Uimaseura | ||||||||||
18 | Nelli Vartiainen | 2002 | 256 | 48.24 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
19 | Marianne Uusitalo | 2001 | 255 | 48.29 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
20 | Yasmin Laouari | 2001 | 242 | 49.16 | ||||||
Vanders | ||||||||||
21 | Kaisli Korpisaari | 2002 | 241 | 49.26 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
22 | Jenna Kilpeläinen | 2001 | 225 | 50.40 | ||||||
Vanders | ||||||||||
23 | Aada Pukki | 2002 | 190 | 53.31 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
24 | Laura Hautamäki | 2002 | 128 | 1:00.71 | ||||||
Vanders | ||||||||||
Laji 3, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Lotta Räisänen | 1999 | 651 | 35.36 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
2 | Pinja Partinen | 1999 | 616 | 36.03 | ||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
3 | Johanna Suova | 1999 | 542 | 37.60 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
4 | Milla-Marita Anttila | 2000 | 434 | 40.49 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
5 | Sanni Peltola | 1999 | 432 | 40.54 | ||||||
Swimming Team Riksu | ||||||||||
6 | Anna Hatunen | 2000 | 391 | 41.90 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
7 | Marianne Lehvilä | 1999 | 369 | 42.71 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
8 | Hanna Karlson | 1999 | 339 | 43.95 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
9 | Sara Lehtinen | 1999 | 328 | 44.43 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
10 | Elina Nieminen | 2000 | 327 | 44.47 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
11 | Elisa Hildén | 1999 | 259 | 48.09 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
12 | Sanni Kuitunen | 2000 | 181 | 54.12 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
- | Roosa-Maria Tempakka | 2000 | DSQ | |||||||
Simmis Grani | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 3, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Nea Kontturi | 1998 | 483 | 39.07 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Katja Malmi | 1998 | 424 | 40.78 | ||||||
Vanders | ||||||||||
3 | Helmi Kapiainen | 1998 | 308 | 45.39 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Julia Hyvönen | 1998 | 265 | 47.70 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 | Tulostuspäivämäärä | 11 huhtikuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa | Tulostusaika | 10:19 |
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet, ei väliaikoja) |
Kilpailu | FOREVER GAMES | Tulostuspäivämäärä | 11 huhtikuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | VANTAA TIKKURILA | Tulostusaika | 10:37 | |||
Järjestäjä | VANDERS | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 11 huhtikuu 2015 |
Laji 4, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Antti Musikka | 2005 | 138 | 53.05 | ||||||
Vanders | ||||||||||
2 | Samu Kauppinen | 2005 | 132 | 53.72 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
3 | Urho Käkelä | 2005 | 107 | 57.58 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
4 | Joni Routamo | 2005 | 103 | 58.42 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
5 | Sampo Nord | 2005 | 103 | 58.48 | ||||||
Vanders | ||||||||||
Laji 4, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Sami Uusikumpu | 2003 | 250 | 43.47 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
2 | Juho Elia Marjala | 2003 | 189 | 47.72 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
3 | Otto Ahvonen | 2003 | 181 | 48.39 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
4 | Akseli Leppänen | 2004 | 180 | 48.53 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
5 | Elias Kallonen | 2003 | 166 | 49.85 | ||||||
Vanders | ||||||||||
6 | Jesse Lintusalo | 2004 | 164 | 50.03 | ||||||
Vanders | ||||||||||
7 | Joona Lehtonen | 2003 | 154 | 51.05 | ||||||
Vanders | ||||||||||
8 | Niko Päivinen | 2004 | 152 | 51.33 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
9 | Otto Kuusisto | 2004 | 147 | 51.93 | ||||||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
10 | Oskari Toivonen | 2004 | 135 | 53.42 | ||||||
Vanders | ||||||||||
11 | Heikki Tirkkonen | 2003 | 122 | 55.25 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
12 | Joakim Kuhlberg | 2004 | 113 | 56.65 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
13 | Eeti Virolainen | 2004 | 99 | 59.21 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
14 | Aleksi Kokkonen | 2004 | 96 | 59.83 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
15 | Aapo Ahlroos | 2004 | 78 | 1:03.93 | ||||||
Vanders | ||||||||||
Laji 4, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Oskari Niemi | 2001 | 334 | 39.49 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
2 | Henri Hakkarainen | 2001 | 263 | 42.79 | ||||||
Vesihelmen Uimaseura | ||||||||||
3 | Teemu Ekblad | 2001 | 240 | 44.12 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
4 | Lenni Kukkonen | 2001 | 235 | 44.39 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
5 | Aaro Märsylä | 2001 | 217 | 45.61 | ||||||
Vanders | ||||||||||
6 | Aleksanteri Nord | 2002 | 198 | 46.98 | ||||||
Vanders | ||||||||||
7 | Sebastian Stenbacka | 2002 | 183 | 48.21 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
8 | Juuso Vastamäki | 2002 | 166 | 49.80 | ||||||
Vesihelmen Uimaseura | ||||||||||
9 | Aaron Utulahti | 2002 | 129 | 54.18 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
10 | Birger Niskanen | 2002 | 117 | 55.91 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
- | Tapio Uzal | 2001 | DNF | |||||||
Vanders | ||||||||||
Laji 4, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Mikael Karuveha | 1999 | 665 | 31.41 | ||||||
TaTu Tampere | ||||||||||
2 | Juho Seppälä | 1999 | 549 | 33.47 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
3 | Henri Kyyrä | 1999 | 528 | 33.91 | ||||||
Vanders | ||||||||||
4 | Juha Jernvall | 2000 | 518 | 34.14 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
5 | Santeri Kaasinen | 1999 | 496 | 34.62 | ||||||
TaTu Tampere | ||||||||||
6 | Ville Laukkanen | 1999 | 421 | 36.58 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
7 | Saku Laakkonen | 1999 | 371 | 38.15 | ||||||
Vanders | ||||||||||
8 | Roope Koski | 1999 | 363 | 38.41 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
9 | Jarkko Lehtola | 1999 | 356 | 38.67 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
10 | Santeri Oripelto | 1999 | 339 | 39.31 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
Laji 4, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Juha Kollin | 1993 | 725 | 30.51 | ||||||
Vanders | ||||||||||
2 | Mikael Laakso | 1997 | 725 | 30.52 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
3 | Sami Pakarinen | 1992 | 676 | 31.24 | ||||||
Vanders | ||||||||||
4 | Miro Torola | 1995 | 623 | 32.10 | ||||||
Vanders | ||||||||||
5 | Tristan Forslund | 1998 | 505 | 34.43 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
6 | Teemu Saarinen | 1995 | 429 | 36.34 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
7 | Mikko Suova | 1997 | 414 | 36.77 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 | Tulostuspäivämäärä | 11 huhtikuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa | Tulostusaika | 10:37 |
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet, ei väliaikoja) |
Kilpailu | FOREVER GAMES | Tulostuspäivämäärä | 11 huhtikuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | VANTAA TIKKURILA | Tulostusaika | 11:17 | |||
Järjestäjä | VANDERS | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 11 huhtikuu 2015 |
Laji 5, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Lilli Louhikoski | 2002 | 505 | 2:43.18 | ||||||
Vanders | ||||||||||
2 | Isabel Hagelin | 2001 | 497 | 2:44.07 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
3 | Millariina Bruce | 2001 | 489 | 2:44.96 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
4 | Iida Nyman | 2002 | 466 | 2:47.60 | ||||||
Vesihelmen Uimaseura | ||||||||||
5 | Ida Grundström | 2002 | 442 | 2:50.58 | ||||||
Vanders | ||||||||||
6 | Pippi Nordström | 2001 | 439 | 2:50.98 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
7 | Sofia Nieminen | 2002 | 437 | 2:51.19 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
8 | Aada Pohjala | 2001 | 406 | 2:55.42 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
9 | Charlotte Ingberg | 2002 | 403 | 2:55.82 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
10 | Jenni Rantanen | 2001 | 369 | 3:01.11 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
11 | Sanni Kilponen | 2001 | 354 | 3:03.60 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
12 | Taru Vannas | 2003 | 353 | 3:03.80 | ||||||
Vanders | ||||||||||
13 | Aino-Olivia Arola | 2002 | 333 | 3:07.36 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
14 | Noona Rantanen | 2002 | 323 | 3:09.25 | ||||||
Vanders | ||||||||||
15 | Annika Toiviainen | 2002 | 321 | 3:09.76 | ||||||
Vanders | ||||||||||
16 | Anniina Uusitalo | 2001 | 315 | 3:10.98 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
17 | Ella Hurtta | 2003 | 315 | 3:11.01 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
18 | Hanni Riikonen | 2002 | 302 | 3:13.69 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
19 | Lotta Husu | 2001 | 296 | 3:14.93 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
20 | Aino Koskelo | 2005 | 294 | 3:15.41 | ||||||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
21 | Liia Louhikoski | 2001 | 294 | 3:15.45 | ||||||
Vanders | ||||||||||
22 | Aino Paju | 2003 | 284 | 3:17.57 | ||||||
Vanders | ||||||||||
23 | Emmi Uotila | 2002 | 278 | 3:19.06 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
24 | Yasmin Laouari | 2001 | 272 | 3:20.54 | ||||||
Vanders | ||||||||||
25 | Ronja Hellberg | 2003 | 236 | 3:30.07 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
26 | Aada Rissanen | 2004 | 234 | 3:30.68 | ||||||
Vanders | ||||||||||
27 | Johanna Luukkonen | 2001 | 231 | 3:31.64 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
28 | Helena Viitasalo | 2001 | 222 | 3:34.37 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
29 | Karla Tiainen | 2005 | 215 | 3:36.71 | ||||||
Vanders | ||||||||||
30 | Vilma Leppähaara | 2005 | 209 | 3:39.00 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
31 | Maria Pesso | 2002 | 202 | 3:41.43 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
32 | Maija Hinkkala | 2005 | 172 | 3:53.31 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
33 | Vilja Saarinen | 2005 | 153 | 4:02.73 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
34 | Sara Mulari | 2002 | 150 | 4:04.36 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
35 | Erika Andreasen | 2002 | 149 | 4:04.97 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
36 | Miia Äikäs | 2003 | 147 | 4:06.10 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
- | Carolina Bäckström | 2001 | DSQ | |||||||
Simmis Grani | ||||||||||
SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella | ||||||||||
- | Saga Jatkola | 2004 | DSQ | |||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 5, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Amanda Saari | 2000 | 578 | 2:36.02 | ||||||
TaTu Tampere | ||||||||||
2 | Aliisa Liukkonen | 1999 | 557 | 2:37.89 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
3 | Marilla Parhiala | 2000 | 539 | 2:39.63 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
4 | Wilma Andreasen | 2000 | 525 | 2:41.05 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
5 | Lotta Aho | 1999 | 503 | 2:43.41 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
6 | Anni Halonen | 1999 | 489 | 2:44.94 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
7 | Taru Rilla | 2000 | 473 | 2:46.73 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
8 | Jessika Lehtonen | 1999 | 315 | 3:10.94 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
9 | Sanni Kuitunen | 2000 | 282 | 3:18.13 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
Laji 5, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Henna Kainulainen | 1998 | 582 | 2:35.62 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
2 | Emma Hällfors | 1998 | 569 | 2:36.79 | ||||||
TaTu Tampere | ||||||||||
3 | Tiina Soukka | 1996 | 392 | 2:57.54 | ||||||
TaTu Tampere | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 | Tulostuspäivämäärä | 11 huhtikuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa | Tulostusaika | 11:17 |
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | FOREVER GAMES | Tulostuspäivämäärä | 11 huhtikuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | VANTAA TIKKURILA | Tulostusaika | 11:47 | |||
Järjestäjä | VANDERS | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 11 huhtikuu 2015 |
Laji 6, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Jaakko Reinonen | 2001 | 439 | 1:13.11 | 2:34.15 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
2 | Eetu Einto | 2001 | 411 | 1:12.65 | 2:37.64 | |||||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
3 | Kasper Envalds | 2001 | 377 | 1:18.56 | 2:42.20 | |||||
Vanders | ||||||||||
4 | Mikael Virtanen | 2002 | 369 | 1:19.90 | 2:43.35 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
5 | Kalle Mäkinen | 2002 | 369 | 1:17.69 | 2:43.42 | |||||
Vanders | ||||||||||
6 | Eerik Tikkakoski | 2001 | 368 | 1:17.16 | 2:43.44 | |||||
TaTu Tampere | ||||||||||
7 | Joona Lehtonen | 2001 | 364 | 1:18.00 | 2:44.06 | |||||
TaTu Tampere | ||||||||||
8 | Atte Lasmio | 2001 | 348 | 1:20.75 | 2:46.58 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
9 | Konsta Seppä | 2001 | 345 | 1:21.38 | 2:47.12 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
10 | Pekka Vilmunen | 2001 | 325 | 1:23.29 | 2:50.39 | |||||
TaTu Tampere | ||||||||||
11 | Pirkka Perkola | 2001 | 308 | 1:21.33 | 2:53.51 | |||||
TaTu Tampere | ||||||||||
12 | Aaro Märsylä | 2001 | 290 | 1:21.06 | 2:57.07 | |||||
Vanders | ||||||||||
13 | Ville Savulahti | 2003 | 243 | 3:07.76 | 3:07.76 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
14 | Atte-Mikael Ahonpää | 2001 | 238 | 3:09.01 | 3:09.01 | |||||
TaTu Tampere | ||||||||||
15 | Aatu Harju | 2002 | 237 | 1:28.04 | 3:09.37 | |||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
16 | Viktor Ivanov | 2004 | 211 | 3:16.77 | 3:16.77 | |||||
Team Kasatka | ||||||||||
17 | Tino Lukkaroinen | 2002 | 210 | 3:17.05 | 3:17.05 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
18 | Leevi Kervinen | 2003 | 194 | 1:42.70 | 3:22.42 | |||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
19 | Santeri Berggren | 2003 | 193 | 1:39.00 | 3:22.63 | |||||
Octopus Lohja | ||||||||||
20 | Juuso Rahikainen | 2003 | 179 | 3:27.76 | 3:27.76 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
21 | Kasimir Riihelä | 2002 | 177 | 1:44.51 | 3:28.48 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
22 | Aleksi Alanko | 2003 | 170 | 1:44.04 | 3:31.48 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
23 | Muhammed Tantula | 2002 | 169 | 1:46.64 | 3:31.64 | |||||
Simmis Grani | ||||||||||
24 | Mio Munsterhjelm | 2002 | 166 | 1:42.97 | 3:33.08 | |||||
Simmis Grani | ||||||||||
25 | Henri Taneli Korpi | 2004 | 144 | 1:54.27 | 3:43.57 | |||||
Octopus Lohja | ||||||||||
26 | Aleksi Pehkonen | 2004 | 133 | 1:54.17 | 3:49.28 | |||||
Octopus Lohja | ||||||||||
27 | Sebastian Bun | 2002 | 79 | 1:51.05 | 4:32.75 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
- | Aki Hakkarainen | 2003 | DSQ | |||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Carl-Victor Vaenerberg | 2002 | DSQ | |||||||
Simmis Grani | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Jan Byskov | 2004 | DSQ | |||||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti | ||||||||||
- | Tomi Suoknuuti | 2004 | DSQ | |||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
SW 7.3 Eriaikainen käsien palautus | ||||||||||
Laji 6, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Kustaa Yli-Äyhö | 2000 | 481 | 1:10.74 | 2:29.58 | |||||
Simmis Grani | ||||||||||
2 | Pessi Länsirinne | 2000 | 446 | 1:12.82 | 2:33.36 | |||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
3 | Teemu Viitanen | 2000 | 426 | 1:14.41 | 2:35.68 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
4 | Jesse Koskinen | 1999 | 414 | 1:12.10 | 2:37.17 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
5 | Otto Seppä | 1999 | 408 | 1:15.99 | 2:37.95 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
6 | Tuomas Saraneva | 2000 | 361 | 1:19.82 | 2:44.54 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
7 | Lauri Ytti | 1999 | 360 | 1:15.40 | 2:44.75 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
8 | Mikael Lähde | 2000 | 351 | 1:17.22 | 2:46.04 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
9 | Sami Seppälä | 2000 | 315 | 1:21.48 | 2:52.13 | |||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
10 | Tuomas Kivistö | 2000 | 264 | 1:26.49 | 3:02.56 | |||||
Vanders | ||||||||||
11 | Leo Rytövuori | 1999 | 229 | 1:31.53 | 3:11.58 | |||||
TaTu Tampere | ||||||||||
- | Niko Somila | 1999 | DSQ | |||||||
Simmis Grani | ||||||||||
SW 7.5 Perhosuinnin potku (poislukien lähdön / käännöksen jälkeen tuleva) | ||||||||||
Laji 6, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Elmo Kiuru | 1997 | 562 | 1:06.65 | 2:21.98 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
2 | Lassi Ruohonen | 1998 | 481 | 1:12.68 | 2:29.58 | |||||
Simmis Grani | ||||||||||
3 | Eetu Närhi | 1998 | 464 | 1:13.50 | 2:31.34 | |||||
Octopus Lohja | ||||||||||
4 | Frans Antila | 1998 | 314 | 1:22.14 | 2:52.46 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
- | Tristan Forslund | 1998 | DSQ | |||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 | Tulostuspäivämäärä | 11 huhtikuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa | Tulostusaika | 11:47 |
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | FOREVER GAMES | Tulostuspäivämäärä | 11 huhtikuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | VANTAA TIKKURILA | Tulostusaika | 12:34 | |||
Järjestäjä | VANDERS | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 11 huhtikuu 2015 |
Laji 7, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Vilhelmiina Leppänen | 2003 | 403 | 1:12.31 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
2 | Ida Lehtovaara | 2003 | 393 | 1:12.91 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
3 | Julie Nikkilä | 2003 | 362 | 1:14.97 | ||||||
Vanders | ||||||||||
4 | Saima Huovinen | 2003 | 338 | 1:16.71 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
5 | Ella Uusitalo | 2003 | 337 | 1:16.72 | ||||||
Jämsänkosken Jyry | ||||||||||
6 | Annukka Pihkamäki | 2004 | 333 | 1:17.07 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
7 | Kreetta Uusitalo | 2003 | 321 | 1:17.99 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
8 | Taru Vannas | 2003 | 311 | 1:18.86 | ||||||
Vanders | ||||||||||
9 | Nessa Järvinen | 2004 | 307 | 1:19.16 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
10 | Julia Tuura | 2004 | 305 | 1:19.37 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
11 | Helmiina Toivonen | 2004 | 304 | 1:19.42 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
12 | Iida Heikkinen | 2004 | 297 | 1:20.08 | ||||||
Uinti Imatra | ||||||||||
13 | Oona Lehtola | 2003 | 292 | 1:20.47 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
14 | Ella Pitkäkangas | 2003 | 284 | 1:21.29 | ||||||
Vanders | ||||||||||
15 | Laura Nissi | 2004 | 272 | 1:22.40 | ||||||
Vanders | ||||||||||
16 | Vlada Guljajeva | 2004 | 269 | 1:22.78 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
17 | Henrietta Löfgren | 2003 | 265 | 1:23.15 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
18 | Emma Loponen | 2003 | 263 | 1:23.38 | ||||||
Vanders | ||||||||||
19 | Olivia Sorvari | 2003 | 263 | 1:23.40 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
20 | Beata Niskanen | 2004 | 262 | 1:23.41 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
21 | Saga Jatkola | 2004 | 262 | 1:23.46 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
22 | Milla Salminen | 2003 | 259 | 1:23.83 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
23 | Jenna Boman | 2003 | 254 | 1:24.31 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
24 | Siiri Reinonen | 2004 | 247 | 1:25.07 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
25 | Boglárka Bódi | 2005 | 234 | 1:26.64 | ||||||
Vesihelmen Uimaseura | ||||||||||
26 | Milla Strandberg | 2005 | 234 | 1:26.70 | ||||||
Vanders | ||||||||||
27 | Viljaana Myllärinen | 2004 | 232 | 1:26.93 | ||||||
Uinti Imatra | ||||||||||
28 | Iida Savulahti | 2004 | 228 | 1:27.37 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
29 | Vilma Leppähaara | 2005 | 224 | 1:27.98 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
30 | Tiia Kuisma | 2003 | 223 | 1:28.01 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
31 | Saana Tertsunen | 2003 | 223 | 1:28.02 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
32 | Nella Kukkonen | 2003 | 221 | 1:28.35 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
33 | Essi Kallunki | 2004 | 218 | 1:28.74 | ||||||
Vanders | ||||||||||
34 | Anastasia Kotova | 2003 | 214 | 1:29.28 | ||||||
Vanders | ||||||||||
35 | Melissa Miettinen | 2005 | 212 | 1:29.50 | ||||||
Vanders | ||||||||||
36 | Silja Hieto | 2003 | 206 | 1:30.41 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
37 | Maija Hukkanen | 2003 | 206 | 1:30.42 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
38 | Sanni Hakkarainen | 2003 | 195 | 1:32.02 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
39 | Louna Kasvio | 2006 | 194 | 1:32.22 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
40 | Sara Pantsu | 2003 | 192 | 1:32.51 | ||||||
Vanders | ||||||||||
41 | Sanni Valtanen | 2004 | 192 | 1:32.59 | ||||||
Vanders | ||||||||||
42 | Tatiana Sukhareva | 2005 | 189 | 1:32.98 | ||||||
Vanders | ||||||||||
43 | Silja Eloranta | 2004 | 186 | 1:33.61 | ||||||
Vanders | ||||||||||
44 | Essi Kortelainen | 2003 | 185 | 1:33.74 | ||||||
Vanders | ||||||||||
45 | Heta Hakkarainen | 2005 | 183 | 1:34.10 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
46 | Oona Kupari | 2004 | 173 | 1:35.82 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
47 | Aava Mattila | 2003 | 173 | 1:35.83 | ||||||
Vanders | ||||||||||
48 | Ella Vilenius | 2004 | 173 | 1:35.86 | ||||||
Vanders | ||||||||||
49 | Gabriella Linna | 2004 | 168 | 1:36.78 | ||||||
Vanders | ||||||||||
50 | Nanna Sinerkari | 2004 | 167 | 1:37.01 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
51 | Lotta Laine | 2003 | 155 | 1:39.45 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
52 | Peppi Siurola | 2004 | 149 | 1:40.79 | ||||||
Vanders | ||||||||||
53 | Ella Happonen | 2003 | 142 | 1:42.31 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
54 | Emmi Aarresuo | 2003 | 134 | 1:44.34 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
55 | Meri Kultaranta | 2004 | 133 | 1:44.55 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
56 | Clara Korkeamäki | 2006 | 133 | 1:44.62 | ||||||
Vanders | ||||||||||
57 | Miia Äikäs | 2003 | 133 | 1:44.68 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
58 | Saara Seppälä | 2005 | 120 | 1:48.24 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
59 | Ada Oila | 2005 | 116 | 1:49.44 | ||||||
Vanders | ||||||||||
60 | Vilma Vannas | 2006 | 107 | 1:52.38 | ||||||
Vanders | ||||||||||
61 | Jeanette Ingberg | 2006 | 94 | 1:57.48 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
62 | Milla Kiviranta | 2006 | 93 | 1:57.67 | ||||||
Vanders | ||||||||||
- | Olivia Kailanko | 2004 | DNF | |||||||
Simmis Grani | ||||||||||
- | Oona Eriksson | 2004 | DNF | |||||||
Vanders | ||||||||||
- | Sade Lukkaroinen | 2004 | DNF | |||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
- | Tiia Kilpeläinen | 2003 | DNF | |||||||
Vanders | ||||||||||
- | Hanna Kauhanen | 2003 | DSQ | |||||||
Simmis Grani | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Iina Rissanen | 2005 | DSQ | |||||||
Vanders | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Janica Nieminen | 2005 | DSQ | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 7, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Saara Svahn | 2001 | 518 | 1:06.51 | ||||||
Jämsänkosken Ilves | ||||||||||
2 | Meri Lauronen | 2002 | 515 | 1:06.66 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
3 | Kiia Toikka | 2001 | 509 | 1:06.89 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
4 | Sara Virtanen | 2002 | 505 | 1:07.08 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
5 | Nora Kosonen | 2001 | 494 | 1:07.57 | ||||||
TaTu Tampere | ||||||||||
6 | Jade Huhtamaa | 2002 | 486 | 1:07.95 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
7 | Enni Lahtinen | 2002 | 483 | 1:08.11 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
8 | Aino Pajari | 2001 | 468 | 1:08.80 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
9 | Vilma Hottinen | 2002 | 461 | 1:09.14 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
10 | Iida Nyman | 2002 | 457 | 1:09.34 | ||||||
Vesihelmen Uimaseura | ||||||||||
11 | Annika Toiviainen | 2002 | 456 | 1:09.39 | ||||||
Vanders | ||||||||||
12 | Pippi Nordström | 2001 | 449 | 1:09.76 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
13 | Elina Palojärvi | 2002 | 436 | 1:10.43 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
14 | Vilma Kotola | 2001 | 431 | 1:10.74 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
15 | Aada Pohjala | 2001 | 424 | 1:11.13 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
16 | Laura Väisänen | 2001 | 420 | 1:11.34 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
17 | Siiri Friman | 2001 | 417 | 1:11.48 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
18 | Riia Hiltunen | 2002 | 415 | 1:11.60 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
19 | Ada Aartela | 2002 | 413 | 1:11.76 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
20 | Charlotte Ingberg | 2002 | 410 | 1:11.91 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
21 | Ciia Korkeamäki | 2001 | 407 | 1:12.08 | ||||||
Vanders | ||||||||||
22 | Emmi Laitinen | 2001 | 402 | 1:12.38 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
23 | Elisabeth Marie Salm | 2002 | 380 | 1:13.73 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
24 | Minna Laitinen | 2002 | 376 | 1:13.99 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
25 | Emilia Sjölund | 2002 | 372 | 1:14.25 | ||||||
Vanders | ||||||||||
26 | Nikita Ravalt | 2002 | 366 | 1:14.68 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
27 | Alina Hakkarainen | 2002 | 363 | 1:14.88 | ||||||
Vesihelmen Uimaseura | ||||||||||
28 | Noona Rantanen | 2002 | 360 | 1:15.10 | ||||||
Vanders | ||||||||||
29 | Anni Eloranta | 2001 | 358 | 1:15.25 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
30 | Essi Helle | 2002 | 347 | 1:16.01 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
31 | Irina Puukko | 2001 | 346 | 1:16.06 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
32 | Iisa Kääpä | 2002 | 345 | 1:16.16 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
33 | Sarah Tepponen | 2001 | 340 | 1:16.56 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
34 | Venla Hämäläinen | 2001 | 338 | 1:16.70 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
35 | Petra Mäkiaho | 2001 | 315 | 1:18.47 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
36 | Annika Heiskanen | 2001 | 315 | 1:18.51 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
37 | Sara Rosqvist | 2001 | 311 | 1:18.85 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
38 | Fanni Kansonen | 2001 | 299 | 1:19.89 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
39 | Raakel Koivisto | 2001 | 289 | 1:20.76 | ||||||
Vesihelmen Uimaseura | ||||||||||
40 | Viivi Hakamäki | 2002 | 286 | 1:21.06 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
41 | Amanda Ahlgren | 2001 | 278 | 1:21.80 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
42 | Johanna Luukkonen | 2001 | 275 | 1:22.10 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
43 | Karla Nevalainen | 2002 | 275 | 1:22.11 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
44 | Aada Pukki | 2002 | 262 | 1:23.49 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
45 | Jenna Kilpeläinen | 2001 | 260 | 1:23.72 | ||||||
Vanders | ||||||||||
46 | Kaisli Korpisaari | 2002 | 229 | 1:27.24 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
47 | Nelli Vartiainen | 2002 | 209 | 1:30.03 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
48 | Laura Hautamäki | 2002 | 159 | 1:38.49 | ||||||
Vanders | ||||||||||
- | Aino Vepsäläinen | 2001 | DNF | |||||||
HTU Stadi | ||||||||||
- | Henna Saarela | 2002 | DNF | |||||||
HTU Stadi | ||||||||||
- | Marianne Uusitalo | 2001 | DNF | |||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
- | Veera Heikkinen | 2001 | DNF | |||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
- | Ella Hörkkö | 2001 | DSQ | |||||||
Vanders | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 7, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Nea-Amanda Heinola | 2000 | 679 | 1:00.78 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
2 | Pinja Peippo | 1999 | 614 | 1:02.85 | ||||||
Vanders | ||||||||||
3 | Roza Turunen | 2000 | 611 | 1:02.95 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
4 | Lotta Räisänen | 1999 | 586 | 1:03.84 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
5 | Anniina Perkiö | 1999 | 586 | 1:03.86 | ||||||
Vanders | ||||||||||
6 | Hanna Kareinen | 2000 | 577 | 1:04.18 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
7 | Johanna Suova | 1999 | 532 | 1:05.92 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
8 | Nelli Uusitalo | 1999 | 526 | 1:06.20 | ||||||
Jämsänkosken Jyry | ||||||||||
9 | Emma Ingberg | 1999 | 522 | 1:06.35 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
10 | Roosa Paukku | 2000 | 511 | 1:06.83 | ||||||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
11 | Juuli Miettinen | 2000 | 503 | 1:07.16 | ||||||
Vanders | ||||||||||
12 | Erika Kattilakoski | 2000 | 486 | 1:07.94 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
13 | Noora Kanerva | 2000 | 449 | 1:09.76 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
14 | Joanna Kekkonen | 2000 | 435 | 1:10.49 | ||||||
Lahden Kaleva | ||||||||||
15 | Ida Törnqvist | 1999 | 423 | 1:11.15 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
16 | Annika Niemi | 2000 | 413 | 1:11.74 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
17 | Marianne Lehvilä | 1999 | 407 | 1:12.10 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
18 | Sanni Peltola | 1999 | 355 | 1:15.43 | ||||||
Swimming Team Riksu | ||||||||||
19 | Elina Heino | 1999 | 350 | 1:15.79 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
20 | Hanna Karlson | 1999 | 336 | 1:16.81 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
21 | Sara Lehtinen | 1999 | 321 | 1:17.98 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
22 | Ellen Mänttäri | 2000 | 282 | 1:21.44 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
23 | Pinja Hänninen | 2000 | 244 | 1:25.46 | ||||||
Vanders | ||||||||||
- | Julia Korva | 1999 | DSQ | |||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 7, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Veera Venäläinen | 1995 | 696 | 1:00.29 | ||||||
Vanders | ||||||||||
2 | Mari Kausiala | 1997 | 564 | 1:04.68 | ||||||
TaTu Tampere | ||||||||||
3 | Ada Alajääskö | 1998 | 534 | 1:05.83 | ||||||
TaTu Tampere | ||||||||||
4 | Ella Rantamäki | 1998 | 502 | 1:07.22 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
5 | Sanni Malinen | 1998 | 400 | 1:12.49 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
6 | Jasmin Kumpulainen | 1998 | 383 | 1:13.58 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
7 | Helmi Kapiainen | 1998 | 363 | 1:14.87 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
8 | Julia Hyvönen | 1998 | 321 | 1:18.02 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 | Tulostuspäivämäärä | 11 huhtikuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa | Tulostusaika | 12:34 |
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | FOREVER GAMES | Tulostuspäivämäärä | 11 huhtikuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | VANTAA TIKKURILA | Tulostusaika | 13:04 | |||
Järjestäjä | VANDERS | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 11 huhtikuu 2015 |
Laji 8, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Henri Heikkilä | 2003 | 326 | 1:09.07 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
2 | Danil Seksenov | 2004 | 291 | 1:11.76 | ||||||
Vanders | ||||||||||
3 | Dang Le Nhut | 2003 | 287 | 1:12.04 | ||||||
Vanders | ||||||||||
4 | Oskar Turunen | 2003 | 271 | 1:13.42 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
5 | Ville Savulahti | 2003 | 245 | 1:15.92 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
6 | Samuel Räty | 2003 | 231 | 1:17.42 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
7 | Elias Kallonen | 2003 | 229 | 1:17.64 | ||||||
Vanders | ||||||||||
8 | Isak Jatkola | 2003 | 222 | 1:18.46 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
9 | Olavi Männistö | 2003 | 217 | 1:19.04 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
10 | Sami Pönkä | 2003 | 205 | 1:20.60 | ||||||
Vanders | ||||||||||
11 | Miro Merinen | 2003 | 205 | 1:20.64 | ||||||
Vanders | ||||||||||
12 | Lauri Manninen | 2003 | 204 | 1:20.70 | ||||||
Vanders | ||||||||||
13 | Maksim Vorobiev | 2005 | 195 | 1:21.88 | ||||||
Team Kasatka | ||||||||||
14 | Oliver Hanhimäki | 2003 | 193 | 1:22.16 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
15 | Casper Heikkinen | 2003 | 187 | 1:23.07 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
16 | Leo Währn | 2005 | 186 | 1:23.31 | ||||||
Vanders | ||||||||||
17 | Heikki Tirkkonen | 2003 | 184 | 1:23.60 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
17 | Joakim Kuhlberg | 2004 | 184 | 1:23.60 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
19 | Otto Kuusisto | 2004 | 182 | 1:23.92 | ||||||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
20 | Kalle Seppä | 2003 | 180 | 1:24.23 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
21 | Henri Taneli Korpi | 2004 | 176 | 1:24.83 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
22 | Tatu Saareks | 2003 | 174 | 1:25.06 | ||||||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
23 | Tino Kaukonen | 2004 | 171 | 1:25.65 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
24 | Antti Musikka | 2005 | 169 | 1:25.92 | ||||||
Vanders | ||||||||||
25 | Nicklas Jaatinen | 2003 | 168 | 1:26.11 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
26 | Aleksi Kokkonen | 2004 | 166 | 1:26.47 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
27 | Jesse Lintusalo | 2004 | 162 | 1:27.10 | ||||||
Vanders | ||||||||||
28 | Max Walther | 2003 | 158 | 1:27.92 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
29 | Otto Ahvonen | 2003 | 156 | 1:28.24 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
30 | Tomi Suoknuuti | 2004 | 152 | 1:29.09 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
31 | Antti Malmberg | 2003 | 150 | 1:29.40 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
32 | Oliver Mäkelä | 2003 | 150 | 1:29.49 | ||||||
Vanders | ||||||||||
33 | Eeti Virolainen | 2004 | 144 | 1:30.59 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
34 | Niko Akkanen | 2003 | 139 | 1:31.76 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
35 | Sampo Nord | 2005 | 138 | 1:31.85 | ||||||
Vanders | ||||||||||
36 | Saku Ahde | 2003 | 137 | 1:32.10 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
37 | Urho Käkelä | 2005 | 133 | 1:33.07 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
38 | Niko Päivinen | 2004 | 130 | 1:33.78 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
39 | Aleksi Pehkonen | 2004 | 130 | 1:33.81 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
40 | Oskari Toivonen | 2004 | 126 | 1:34.67 | ||||||
Vanders | ||||||||||
41 | Aapo Ahlroos | 2004 | 117 | 1:37.02 | ||||||
Vanders | ||||||||||
42 | Alexey Kirov | 2004 | 116 | 1:37.48 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
43 | Joonas Nieminen | 2003 | 114 | 1:37.94 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
44 | Veikko Kauhanen | 2005 | 101 | 1:41.84 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
- | Jeremy Valkeavuori | 2004 | DNF | |||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
- | Johan Krister Fredriksson | 2003 | DNF | |||||||
HTU Stadi | ||||||||||
- | Masih Tantula | 2004 | DSQ | |||||||
Simmis Grani | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 8, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Erik Nurmi | 2001 | 459 | 1:01.62 | ||||||
Vanders | ||||||||||
2 | Atte Alila | 2001 | 426 | 1:03.16 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
3 | Perttu Mikkola | 2001 | 424 | 1:03.26 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
4 | Taneli Lantta | 2001 | 399 | 1:04.57 | ||||||
Vanders | ||||||||||
5 | Matias Hjelm | 2002 | 396 | 1:04.76 | ||||||
Vanders | ||||||||||
6 | Kalle Mäkinen | 2002 | 395 | 1:04.82 | ||||||
Vanders | ||||||||||
7 | Nico Nieminen | 2002 | 384 | 1:05.42 | ||||||
Vesihelmen Uimaseura | ||||||||||
8 | Olli Malmberg | 2001 | 383 | 1:05.44 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
9 | Tino Vehkalahti | 2001 | 377 | 1:05.78 | ||||||
TaTu Tampere | ||||||||||
10 | Eemeli Raninen | 2001 | 373 | 1:06.05 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
11 | Iiro Kuusela | 2001 | 352 | 1:07.31 | ||||||
TaTu Tampere | ||||||||||
12 | Tuomas Lehtovirta | 2001 | 330 | 1:08.78 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
13 | Herkko Lajas | 2001 | 329 | 1:08.83 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
14 | Ville Rissanen | 2001 | 306 | 1:10.54 | ||||||
Vanders | ||||||||||
15 | Elias Saarinen | 2002 | 296 | 1:11.32 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
16 | Henri Hakkarainen | 2001 | 294 | 1:11.52 | ||||||
Vesihelmen Uimaseura | ||||||||||
17 | Aatu Harju | 2002 | 286 | 1:12.16 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
18 | Iivari Tuomola | 2002 | 284 | 1:12.28 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
19 | Aapo Puikkonen | 2001 | 281 | 1:12.60 | ||||||
TaTu Tampere | ||||||||||
20 | Oskari Niemi | 2001 | 270 | 1:13.56 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
21 | Juuso Vastamäki | 2002 | 265 | 1:13.96 | ||||||
Vesihelmen Uimaseura | ||||||||||
22 | Teemu Ekblad | 2001 | 257 | 1:14.73 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
23 | Kristoffer Kulju | 2001 | 253 | 1:15.17 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
24 | Ville-Veikko Katajisto | 2002 | 251 | 1:15.33 | ||||||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
25 | Mathias Lindfors | 2002 | 235 | 1:17.02 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
26 | Lenni Kukkonen | 2001 | 230 | 1:17.56 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
27 | Onni Järvinen | 2002 | 226 | 1:18.05 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
28 | Viljami Töhönen | 2002 | 221 | 1:18.64 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
29 | Martti Rautell | 2002 | 200 | 1:21.26 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
30 | Kasimir Riihelä | 2002 | 196 | 1:21.81 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
31 | Samuel Syrjänen | 2002 | 190 | 1:22.71 | ||||||
Vanders | ||||||||||
32 | Aapo Kivioja | 2002 | 181 | 1:24.02 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
33 | Oscar Kullström | 2002 | 179 | 1:24.34 | ||||||
Vanders | ||||||||||
34 | Aleksi Vuorio | 2002 | 179 | 1:24.35 | ||||||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
35 | Sebastian Stenbacka | 2002 | 177 | 1:24.61 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
36 | Aaron Utulahti | 2002 | 171 | 1:25.52 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
37 | Topias Hildén | 2002 | 165 | 1:26.54 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
38 | Karo Pirkkalainen | 2002 | 154 | 1:28.56 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
39 | Harri Connell | 2001 | 146 | 1:30.19 | ||||||
Vanders | ||||||||||
40 | Emil Arion | 2002 | 140 | 1:31.57 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
41 | Janne Mononen | 2002 | 116 | 1:37.26 | ||||||
Vanders | ||||||||||
- | Tapio Uzal | 2001 | DNF | |||||||
Vanders | ||||||||||
Laji 8, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Santeri Mettälä | 1999 | 537 | 58.51 | ||||||
TaTu Tampere | ||||||||||
2 | Leo Kuusela | 1999 | 518 | 59.21 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
3 | Joona Korhonen | 2000 | 504 | 59.73 | ||||||
TaTu Tampere | ||||||||||
4 | Pyry Nurmilo | 1999 | 502 | 59.81 | ||||||
TaTu Tampere | ||||||||||
5 | Tuomas Herlevi | 1999 | 502 | 59.83 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
6 | Henri Kyyrä | 1999 | 501 | 59.85 | ||||||
Vanders | ||||||||||
7 | Aapo Eerola | 1999 | 500 | 59.89 | ||||||
TaTu Tampere | ||||||||||
8 | Otto Laakso | 1999 | 500 | 59.92 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
9 | Santeri Kaasinen | 1999 | 498 | 59.98 | ||||||
TaTu Tampere | ||||||||||
10 | Eetu Nyman | 1999 | 474 | 1:00.97 | ||||||
Vesihelmen Uimaseura | ||||||||||
11 | Andreas Toivanen | 1999 | 420 | 1:03.48 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
12 | Jesse Koskinen | 1999 | 409 | 1:04.07 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
13 | Jarkko Lehtola | 1999 | 399 | 1:04.55 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
14 | Roope Koski | 1999 | 369 | 1:06.30 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
15 | Ville Laukkanen | 1999 | 366 | 1:06.43 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
16 | Aaro Nygård | 1999 | 354 | 1:07.19 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
17 | Markus Heino | 2000 | 347 | 1:07.62 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
18 | Santeri Oripelto | 1999 | 329 | 1:08.88 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
19 | Tuomas Kivistö | 2000 | 317 | 1:09.70 | ||||||
Vanders | ||||||||||
20 | Roni Törnqvist | 2000 | 314 | 1:09.96 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
21 | Daniel Kotov | 2000 | 311 | 1:10.16 | ||||||
Vanders | ||||||||||
22 | Miska Ekström | 2000 | 302 | 1:10.81 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
23 | Matias Blomfelt | 2000 | 267 | 1:13.80 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
24 | Torsti Tujunen | 2000 | 245 | 1:15.98 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
25 | Valtteri Virkki | 1999 | 227 | 1:17.89 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
26 | Joni Löytökorpi | 2000 | 197 | 1:21.71 | ||||||
Vanders | ||||||||||
Laji 8, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Niklas Reunanen | 1998 | 634 | 55.36 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
2 | Sami Pakarinen | 1992 | 612 | 55.99 | ||||||
Vanders | ||||||||||
3 | Kevin Kroon | 1997 | 592 | 56.63 | ||||||
Vanders | ||||||||||
4 | Tapio Junninen | 1995 | 576 | 57.14 | ||||||
Vanders | ||||||||||
5 | Jimmy Nyberg | 1996 | 526 | 58.91 | ||||||
TaTu Tampere | ||||||||||
6 | Juha Hyvärinen | 1998 | 518 | 59.19 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
7 | Tristan Forslund | 1998 | 495 | 1:00.10 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
8 | Jani Kemppi | 1998 | 493 | 1:00.18 | ||||||
Uinti Imatra | ||||||||||
9 | Jere Honkamäki | 1998 | 448 | 1:02.14 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
10 | Miika Mäentaus | 1998 | 447 | 1:02.19 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
11 | Teemu Saarinen | 1995 | 405 | 1:04.25 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
12 | Frans Antila | 1998 | 355 | 1:07.13 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
13 | Santeri Lamminpää | 1998 | 327 | 1:09.00 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
- | Roope Lajas | 1998 | DNF | |||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
- | Robin Bucher | 1997 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 | Tulostuspäivämäärä | 11 huhtikuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa | Tulostusaika | 13:04 |
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | FOREVER GAMES | Tulostuspäivämäärä | 11 huhtikuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | VANTAA TIKKURILA | Tulostusaika | 13:28 | |||
Järjestäjä | VANDERS | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 11 huhtikuu 2015 |
Laji 9, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Ada Nyström | 2001 | 579 | 1:23.05 | 2:51.20 | |||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
2 | Mikaela Kulmala | 2001 | 540 | 1:24.00 | 2:55.25 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
3 | Oona Ahinko | 2001 | 499 | 1:25.73 | 2:59.87 | |||||
Vesihelmen Uimaseura | ||||||||||
4 | Saija Mikkonen | 2001 | 462 | 1:28.80 | 3:04.51 | |||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
5 | Janita Brunila | 2002 | 445 | 1:31.59 | 3:06.91 | |||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
6 | Eevi Kotiranta | 2001 | 435 | 1:29.44 | 3:08.34 | |||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
7 | Ida Grundström | 2002 | 428 | 1:32.16 | 3:09.30 | |||||
Vanders | ||||||||||
8 | Milla Nikkanen | 2002 | 425 | 1:30.32 | 3:09.76 | |||||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
9 | Enni Lahtinen | 2002 | 420 | 1:30.65 | 3:10.52 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
10 | Millariina Bruce | 2001 | 409 | 1:32.82 | 3:12.22 | |||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
11 | Roosa Lehtola | 2001 | 392 | 1:33.08 | 3:14.97 | |||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
12 | Jenny Nieminen | 2001 | 392 | 1:32.48 | 3:15.01 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
13 | Anna Ketola | 2001 | 389 | 1:34.43 | 3:15.43 | |||||
HTU Stadi | ||||||||||
14 | Jenny Kareinen | 2002 | 388 | 1:35.50 | 3:15.54 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
15 | Tiia Strandberg | 2002 | 383 | 1:36.41 | 3:16.41 | |||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
16 | Hanni Riikonen | 2002 | 371 | 1:36.02 | 3:18.49 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
17 | Jonna Salminen | 2001 | 366 | 1:34.83 | 3:19.44 | |||||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
18 | Sarah Tepponen | 2001 | 363 | 1:34.44 | 3:20.00 | |||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
19 | Winona Forslund | 2003 | 338 | 1:40.25 | 3:24.79 | |||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
20 | Kiira Vuorinen | 2001 | 330 | 1:40.30 | 3:26.53 | |||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
21 | Sonja Salmimies | 2004 | 303 | 1:43.02 | 3:32.50 | |||||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
22 | Elisabeth Marie Salm | 2002 | 288 | 1:43.33 | 3:35.97 | |||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
23 | Liia Louhikoski | 2001 | 281 | 1:44.60 | 3:37.76 | |||||
Vanders | ||||||||||
24 | Aino Paju | 2003 | 280 | 1:45.82 | 3:38.02 | |||||
Vanders | ||||||||||
25 | Sofia Harju | 2002 | 254 | 1:47.79 | 3:45.24 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
26 | Ella Pitkäkangas | 2003 | 242 | 1:52.80 | 3:48.90 | |||||
Vanders | ||||||||||
27 | Emilia Lyyra | 2003 | 210 | 1:54.27 | 4:00.08 | |||||
Vanders | ||||||||||
- | Annika Tietz | 2001 | DNF | |||||||
HTU Stadi | ||||||||||
Laji 9, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Pinja Partinen | 1999 | 486 | 1:27.64 | 3:01.53 | |||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
2 | Emmi Kortteinen | 2000 | 429 | 1:30.58 | 3:09.21 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
3 | Roosa-Maria Tempakka | 2000 | 405 | 1:32.45 | 3:12.83 | |||||
Simmis Grani | ||||||||||
4 | Essi Laine | 2000 | 382 | 1:33.05 | 3:16.69 | |||||
TaTu Tampere | ||||||||||
5 | Anna Hatunen | 2000 | 349 | 1:36.47 | 3:22.63 | |||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
6 | Elina Nieminen | 2000 | 302 | 1:42.66 | 3:32.57 | |||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
7 | Erja Tiljander | 2000 | 263 | 1:46.36 | 3:42.54 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
Laji 9, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Ella Rantamäki | 1998 | 424 | 1:27.18 | 3:09.97 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 | Tulostuspäivämäärä | 11 huhtikuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa | Tulostusaika | 13:28 |
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | FOREVER GAMES | Tulostuspäivämäärä | 11 huhtikuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | VANTAA TIKKURILA | Tulostusaika | 13:44 | |||
Järjestäjä | VANDERS | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 11 huhtikuu 2015 |
Laji 10, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Pekka Vilmunen | 2001 | 329 | 1:29.90 | 3:06.44 | |||||
TaTu Tampere | ||||||||||
2 | Eemeli Raninen | 2001 | 328 | 1:30.74 | 3:06.72 | |||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
3 | Konsta Seppä | 2001 | 308 | 1:33.32 | 3:10.54 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
3 | Oskari Niemi | 2001 | 308 | 1:31.58 | 3:10.54 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
5 | Aleksi Seger | 2001 | 280 | 1:34.35 | 3:16.87 | |||||
Octopus Lohja | ||||||||||
6 | Eemil Pynnönen | 2001 | 233 | 1:39.23 | 3:29.11 | |||||
TaTu Tampere | ||||||||||
7 | Aleksanteri Nord | 2002 | 223 | 1:42.64 | 3:32.35 | |||||
Vanders | ||||||||||
8 | Sebastian Bun | 2002 | 201 | 1:46.28 | 3:39.86 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
9 | Vladimir Petrov | 2006 | 152 | 1:55.61 | 4:01.13 | |||||
Team Kasatka | ||||||||||
- | Otto Ahvonen | 2003 | DSQ | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa | ||||||||||
Laji 10, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Otto Seppä | 1999 | 415 | 1:22.39 | 2:52.63 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
2 | Valtteri Lausala | 1999 | 411 | 1:22.50 | 2:53.10 | |||||
Simmis Grani | ||||||||||
3 | Tuomas Saraneva | 2000 | 315 | 1:30.78 | 3:09.19 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
4 | Mikko Kuosmanen | 2000 | 311 | 1:31.53 | 3:09.92 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
5 | Joona Syrjäkoski | 2000 | 284 | 1:35.78 | 3:15.85 | |||||
TaTu Tampere | ||||||||||
- | Christofer Talvitie | 1999 | DNF | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
- | Veeti Raivio | 2000 | DSQ | |||||||
TaTu Tampere | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 10, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Miro Torola | 1995 | 677 | 1:10.17 | 2:26.67 | |||||
Vanders | ||||||||||
2 | Juha Kollin | 1993 | 567 | 1:12.20 | 2:35.58 | |||||
Vanders | ||||||||||
3 | Artturi Kaarlenkaski | 1997 | 441 | 1:19.83 | 2:49.13 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 | Tulostuspäivämäärä | 11 huhtikuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa | Tulostusaika | 13:44 |
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | FOREVER GAMES | Tulostuspäivämäärä | 11 huhtikuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | VANTAA TIKKURILA | Tulostusaika | 14:15 | |||
Järjestäjä | VANDERS | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 11 huhtikuu 2015 |
Laji 11, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Annukka Pihkamäki | 2004 | 283 | 1:30.14 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
2 | Taru Vannas | 2003 | 276 | 1:30.90 | ||||||
Vanders | ||||||||||
3 | Oona Lehtola | 2003 | 268 | 1:31.70 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
4 | Iida Heikkinen | 2004 | 268 | 1:31.79 | ||||||
Uinti Imatra | ||||||||||
5 | Julie Nikkilä | 2003 | 262 | 1:32.42 | ||||||
Vanders | ||||||||||
6 | Aada Rissanen | 2004 | 262 | 1:32.45 | ||||||
Vanders | ||||||||||
7 | Saima Huovinen | 2003 | 259 | 1:32.85 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
8 | Nessa Järvinen | 2004 | 253 | 1:33.48 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
9 | Kreetta Uusitalo | 2003 | 247 | 1:34.25 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
10 | Roona Karola | 2004 | 239 | 1:35.35 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
11 | Laura Nissi | 2004 | 228 | 1:36.79 | ||||||
Vanders | ||||||||||
12 | Sanni Valtanen | 2004 | 226 | 1:37.09 | ||||||
Vanders | ||||||||||
13 | Julia Tuura | 2004 | 224 | 1:37.40 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
14 | Ella Hurtta | 2003 | 223 | 1:37.58 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
15 | Olivia Sorvari | 2003 | 221 | 1:37.79 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
16 | Beata Niskanen | 2004 | 210 | 1:39.55 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
17 | Maija Hukkanen | 2003 | 208 | 1:39.75 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
18 | Maria Rintala | 2003 | 206 | 1:40.20 | ||||||
Vanders | ||||||||||
19 | Jenna Boman | 2003 | 205 | 1:40.29 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
20 | Edla Wuori | 2003 | 203 | 1:40.65 | ||||||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
21 | Siiri Reinonen | 2004 | 200 | 1:41.10 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
22 | Viljaana Myllärinen | 2004 | 200 | 1:41.13 | ||||||
Uinti Imatra | ||||||||||
23 | Saana Tertsunen | 2003 | 193 | 1:42.31 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
24 | Nella Kukkonen | 2003 | 190 | 1:42.84 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
25 | Sara Pantsu | 2003 | 189 | 1:42.97 | ||||||
Vanders | ||||||||||
26 | Oona Kupari | 2004 | 181 | 1:44.47 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
27 | Essi Kortelainen | 2003 | 180 | 1:44.76 | ||||||
Vanders | ||||||||||
28 | Tatiana Sukhareva | 2005 | 174 | 1:45.91 | ||||||
Vanders | ||||||||||
29 | Melissa Miettinen | 2005 | 160 | 1:48.99 | ||||||
Vanders | ||||||||||
30 | Silja Hieto | 2003 | 159 | 1:49.08 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
31 | Gabriella Linna | 2004 | 148 | 1:51.74 | ||||||
Vanders | ||||||||||
32 | Ella Vilenius | 2004 | 147 | 1:52.09 | ||||||
Vanders | ||||||||||
33 | Milla Strandberg | 2005 | 143 | 1:53.06 | ||||||
Vanders | ||||||||||
- | Sade Lukkaroinen | 2004 | DNF | |||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
- | Tiia Kilpeläinen | 2003 | DNF | |||||||
Vanders | ||||||||||
- | Ronja Hellberg | 2003 | DSQ | |||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Laji 11, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Isabel Hagelin | 2001 | 541 | 1:12.64 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
2 | Noora Kokko | 2001 | 499 | 1:14.60 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
3 | Viivi Ruhala | 2001 | 474 | 1:15.88 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
4 | Roosa Lehtola | 2001 | 415 | 1:19.31 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
5 | Kiia Toikka | 2001 | 395 | 1:20.63 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
6 | Ciia Korkeamäki | 2001 | 384 | 1:21.41 | ||||||
Vanders | ||||||||||
7 | Jade Huhtamaa | 2002 | 382 | 1:21.55 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
8 | Saara Svahn | 2001 | 371 | 1:22.31 | ||||||
Jämsänkosken Ilves | ||||||||||
9 | Noona Rantanen | 2002 | 360 | 1:23.15 | ||||||
Vanders | ||||||||||
10 | Wilma Walther | 2001 | 359 | 1:23.26 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
11 | Laura Väisänen | 2001 | 324 | 1:26.10 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
12 | Minna Laitinen | 2002 | 309 | 1:27.46 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
13 | Sanni Kilponen | 2001 | 299 | 1:28.50 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
14 | Lotta Husu | 2001 | 293 | 1:29.06 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
15 | Iida Koskiluoto | 2002 | 293 | 1:29.09 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
16 | Riia Hiltunen | 2002 | 286 | 1:29.80 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
17 | Aino-Olivia Arola | 2002 | 284 | 1:30.04 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
18 | Annika Heiskanen | 2001 | 279 | 1:30.56 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
19 | Essi Helle | 2002 | 275 | 1:30.95 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
20 | Petra Mäkiaho | 2001 | 274 | 1:31.07 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
21 | Irina Puukko | 2001 | 266 | 1:31.96 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
22 | Alina Hakkarainen | 2002 | 260 | 1:32.65 | ||||||
Vesihelmen Uimaseura | ||||||||||
23 | Iisa Kääpä | 2002 | 243 | 1:34.73 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
24 | Viivi Hakamäki | 2002 | 242 | 1:34.86 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
25 | Sara Rosqvist | 2001 | 239 | 1:35.33 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
26 | Raakel Koivisto | 2001 | 230 | 1:36.48 | ||||||
Vesihelmen Uimaseura | ||||||||||
- | Aino Vepsäläinen | 2001 | DNF | |||||||
HTU Stadi | ||||||||||
- | Annika Särkänmäki | 2001 | DNF | |||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
- | Ella Hörkkö | 2001 | DNF | |||||||
Vanders | ||||||||||
- | Fanni Kansonen | 2001 | DNF | |||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
- | Henna Saarela | 2002 | DNF | |||||||
HTU Stadi | ||||||||||
- | Katarina Pyhälä | 2001 | DNF | |||||||
Vanders | ||||||||||
- | Veera Heikkinen | 2001 | DNF | |||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
Laji 11, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Nina Haltia | 1999 | 559 | 1:11.84 | ||||||
Vanders | ||||||||||
2 | Noora Kukkonen | 1999 | 547 | 1:12.35 | ||||||
TaTu Tampere | ||||||||||
3 | Emma-Lotta Tynkkynen | 1999 | 438 | 1:17.93 | ||||||
TaTu Tampere | ||||||||||
4 | Juuli Miettinen | 2000 | 437 | 1:17.98 | ||||||
Vanders | ||||||||||
5 | Anna Tahvanainen | 2000 | 428 | 1:18.51 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
6 | Nelli Uusitalo | 1999 | 426 | 1:18.63 | ||||||
Jämsänkosken Jyry | ||||||||||
7 | Emma Ingberg | 1999 | 423 | 1:18.82 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
8 | Lotta Aho | 1999 | 416 | 1:19.24 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
9 | Amanda Saari | 2000 | 408 | 1:19.74 | ||||||
TaTu Tampere | ||||||||||
10 | Hanna Kareinen | 2000 | 407 | 1:19.83 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
11 | Piia Kaivola | 1999 | 312 | 1:27.21 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
12 | Sanni Kuitunen | 2000 | 311 | 1:27.27 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
13 | Kerttu Virtanen | 2000 | 278 | 1:30.68 | ||||||
TaTu Tampere | ||||||||||
14 | Elina Nieminen | 2000 | 262 | 1:32.45 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
15 | Pinja Hänninen | 2000 | 203 | 1:40.64 | ||||||
Vanders | ||||||||||
Laji 11, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Anna Jantunen | 1998 | 588 | 1:10.63 | ||||||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
2 | Aino Puomila | 1992 | 568 | 1:11.46 | ||||||
TaTu Tampere | ||||||||||
3 | Marika Kuntijärvi | 1998 | 500 | 1:14.55 | ||||||
Vanders | ||||||||||
4 | Nea Kontturi | 1998 | 427 | 1:18.58 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 | Tulostuspäivämäärä | 11 huhtikuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa | Tulostusaika | 14:15 |
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | FOREVER GAMES | Tulostuspäivämäärä | 11 huhtikuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | VANTAA TIKKURILA | Tulostusaika | 14:45 | |||
Järjestäjä | VANDERS | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 11 huhtikuu 2015 |
Laji 12, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Sami Uusikumpu | 2003 | 237 | 1:25.54 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
2 | Henri Heikkilä | 2003 | 232 | 1:26.12 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
3 | Dang Le Nhut | 2003 | 201 | 1:30.44 | ||||||
Vanders | ||||||||||
4 | Elias Kallonen | 2003 | 198 | 1:30.88 | ||||||
Vanders | ||||||||||
5 | Samuel Räty | 2003 | 195 | 1:31.25 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
6 | Juho Elia Marjala | 2003 | 186 | 1:32.71 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
7 | Joakim Kuhlberg | 2004 | 177 | 1:34.35 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
8 | Santeri Berggren | 2003 | 174 | 1:34.73 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
9 | Viktor Ivanov | 2004 | 172 | 1:35.16 | ||||||
Team Kasatka | ||||||||||
10 | Lauri Manninen | 2003 | 165 | 1:36.46 | ||||||
Vanders | ||||||||||
11 | Tino Kaukonen | 2004 | 162 | 1:37.09 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
12 | Jesse Lintusalo | 2004 | 162 | 1:37.13 | ||||||
Vanders | ||||||||||
13 | Leevi Kervinen | 2003 | 161 | 1:37.25 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
14 | Kalle Seppä | 2003 | 161 | 1:37.29 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
15 | Oliver Hanhimäki | 2003 | 155 | 1:38.60 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
16 | Max Walther | 2003 | 150 | 1:39.61 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
17 | Antti Musikka | 2005 | 146 | 1:40.46 | ||||||
Vanders | ||||||||||
18 | Oliver Mäkelä | 2003 | 137 | 1:42.71 | ||||||
Vanders | ||||||||||
19 | Aleksandr Rydovenko | 2005 | 136 | 1:42.92 | ||||||
Team Kasatka | ||||||||||
20 | Saku Ahde | 2003 | 132 | 1:43.98 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
21 | Sami Pönkä | 2003 | 130 | 1:44.53 | ||||||
Vanders | ||||||||||
22 | Aapo Ahlroos | 2004 | 115 | 1:48.65 | ||||||
Vanders | ||||||||||
23 | Petri Shkolny | 2003 | 106 | 1:51.83 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
- | Johan Krister Fredriksson | 2003 | DNF | |||||||
HTU Stadi | ||||||||||
- | Aleksi Alanko | 2003 | DSQ | |||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Antti Malmberg | 2003 | DSQ | |||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen | ||||||||||
- | Niko Akkanen | 2003 | DSQ | |||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Laji 12, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Atte Alila | 2001 | 327 | 1:16.88 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
2 | Kasper Envalds | 2001 | 305 | 1:18.64 | ||||||
Vanders | ||||||||||
3 | Saku Kovanen | 2001 | 300 | 1:19.10 | ||||||
TaTu Tampere | ||||||||||
4 | Mikael Virtanen | 2002 | 298 | 1:19.29 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
5 | Aaro Märsylä | 2001 | 287 | 1:20.28 | ||||||
Vanders | ||||||||||
6 | Eevert Leppänen | 2001 | 283 | 1:20.61 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
7 | Atte Lasmio | 2001 | 273 | 1:21.59 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
8 | Herkko Lajas | 2001 | 269 | 1:22.03 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
9 | Matias Hjelm | 2002 | 263 | 1:22.60 | ||||||
Vanders | ||||||||||
10 | Ville Lauslahti | 2001 | 257 | 1:23.25 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
11 | Tino Vehkalahti | 2001 | 252 | 1:23.78 | ||||||
TaTu Tampere | ||||||||||
12 | Nico Nieminen | 2002 | 252 | 1:23.84 | ||||||
Vesihelmen Uimaseura | ||||||||||
13 | Ville Rissanen | 2001 | 241 | 1:25.12 | ||||||
Vanders | ||||||||||
14 | Aatu Harju | 2002 | 239 | 1:25.35 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
15 | Iivari Tuomola | 2002 | 232 | 1:26.14 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
16 | Kristoffer Kulju | 2001 | 218 | 1:27.98 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
17 | Elias Saarinen | 2002 | 218 | 1:28.02 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
18 | Tuomas Lehtovirta | 2001 | 216 | 1:28.29 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
19 | Martti Rautell | 2002 | 210 | 1:29.02 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
20 | Birger Niskanen | 2002 | 193 | 1:31.54 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
21 | Juuso Vastamäki | 2002 | 190 | 1:32.01 | ||||||
Vesihelmen Uimaseura | ||||||||||
22 | Aleksi Vuorio | 2002 | 178 | 1:34.03 | ||||||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
23 | Tino Lukkaroinen | 2002 | 173 | 1:34.95 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
24 | Mathias Lindfors | 2002 | 167 | 1:36.06 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
25 | Ville-Veikko Katajisto | 2002 | 153 | 1:38.86 | ||||||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
26 | Aapo Kivioja | 2002 | 152 | 1:39.15 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
27 | Viljami Töhönen | 2002 | 150 | 1:39.52 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
28 | Sebastian Stenbacka | 2002 | 140 | 1:42.02 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
29 | Topias Hildén | 2002 | 129 | 1:44.59 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
30 | Oscar Kullström | 2002 | 108 | 1:51.15 | ||||||
Vanders | ||||||||||
- | Tapio Uzal | 2001 | DNF | |||||||
Vanders | ||||||||||
- | Karo Pirkkalainen | 2002 | DSQ | |||||||
HTU Stadi | ||||||||||
SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen | ||||||||||
Laji 12, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Juho Seppälä | 1999 | 475 | 1:07.88 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
2 | Mikael Karuveha | 1999 | 432 | 1:10.04 | ||||||
TaTu Tampere | ||||||||||
3 | Aapo Eerola | 1999 | 403 | 1:11.67 | ||||||
TaTu Tampere | ||||||||||
4 | Ville Särkkä | 2000 | 377 | 1:13.28 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
5 | Teemu Viitanen | 2000 | 369 | 1:13.81 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
6 | Juha Jernvall | 2000 | 296 | 1:19.45 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
7 | Daniel Kotov | 2000 | 275 | 1:21.45 | ||||||
Vanders | ||||||||||
8 | Roni Törnqvist | 2000 | 264 | 1:22.55 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
9 | Sami Seppälä | 2000 | 257 | 1:23.26 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
10 | Torsti Tujunen | 2000 | 174 | 1:34.81 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
11 | Joni Löytökorpi | 2000 | 148 | 1:40.13 | ||||||
Vanders | ||||||||||
- | Valtteri Virkki | 1999 | DSQ | |||||||
HTU Stadi | ||||||||||
SW 6.5 Maaliintulo vatsallaan | ||||||||||
Laji 12, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Jon Lundgren | 1998 | 488 | 1:07.28 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
2 | Eetu Närhi | 1998 | 425 | 1:10.46 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
3 | Tino Laine | 1998 | 372 | 1:13.60 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
4 | Miika Mäentaus | 1998 | 372 | 1:13.63 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
5 | Tristan Forslund | 1998 | 347 | 1:15.38 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
6 | Mika Katajisto | 1997 | 298 | 1:19.28 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 | Tulostuspäivämäärä | 11 huhtikuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa | Tulostusaika | 14:45 |
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | FOREVER GAMES | Tulostuspäivämäärä | 11 huhtikuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | VANTAA TIKKURILA | Tulostusaika | 14:53 | |||
Järjestäjä | VANDERS | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 11 huhtikuu 2015 |
Laji 13, 200m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Sofia Nieminen | 2002 | 328 | 1:25.29 | 3:02.06 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
2 | Jonna Vasara | 2002 | 285 | 1:28.56 | 3:10.81 | |||||
Simmis Grani | ||||||||||
3 | Venla Suihkonen | 2002 | 274 | 1:30.93 | 3:13.41 | |||||
Octopus Lohja | ||||||||||
4 | Siiri Friman | 2001 | 238 | 1:33.49 | 3:22.63 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
5 | Elina Palojärvi | 2002 | 227 | 1:39.49 | 3:25.67 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
6 | Anni Manninen | 2001 | 226 | 1:34.61 | 3:26.06 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
7 | Emilia Sjölund | 2002 | 160 | 1:47.21 | 3:51.22 | |||||
Vanders | ||||||||||
Laji 13, 200m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Noora Poutanen | 1999 | 397 | 1:18.12 | 2:50.86 | |||||
TaTu Tampere | ||||||||||
2 | Taru Rilla | 2000 | 350 | 1:19.82 | 2:58.21 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
3 | Emmi Kortteinen | 2000 | 306 | 1:23.46 | 3:06.34 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
Laji 13, 200m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Salla Puhtimäki | 1998 | 531 | 1:13.28 | 2:35.07 | |||||
Vesihelmen Uimaseura | ||||||||||
2 | Henna Kainulainen | 1998 | 482 | 1:12.93 | 2:40.24 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 | Tulostuspäivämäärä | 11 huhtikuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa | Tulostusaika | 14:53 |
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | FOREVER GAMES | Tulostuspäivämäärä | 11 huhtikuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | VANTAA TIKKURILA | Tulostusaika | 15:08 | |||
Järjestäjä | VANDERS | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 11 huhtikuu 2015 |
Laji 14, 200m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Erik Nurmi | 2001 | 379 | 1:11.42 | 2:37.19 | |||||
Vanders | ||||||||||
2 | Olli Malmberg | 2001 | 320 | 1:20.84 | 2:46.30 | |||||
Octopus Lohja | ||||||||||
3 | Eetu Einto | 2001 | 308 | 1:14.44 | 2:48.45 | |||||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
4 | Herman Widbom | 2001 | 292 | 1:13.27 | 2:51.51 | |||||
Simmis Grani | ||||||||||
5 | Pirkka Perkola | 2001 | 223 | 1:27.59 | 3:07.57 | |||||
TaTu Tampere | ||||||||||
6 | Saku Kovanen | 2001 | 215 | 1:27.69 | 3:09.76 | |||||
TaTu Tampere | ||||||||||
7 | Aleksi Seger | 2001 | 198 | 1:25.20 | 3:15.21 | |||||
Octopus Lohja | ||||||||||
8 | Atte-Mikael Ahonpää | 2001 | 160 | 1:36.29 | 3:29.26 | |||||
TaTu Tampere | ||||||||||
9 | Aapo Puikkonen | 2001 | 112 | 1:44.68 | 3:55.97 | |||||
TaTu Tampere | ||||||||||
Laji 14, 200m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Santeri Mettälä | 1999 | 505 | 1:06.30 | 2:22.87 | |||||
TaTu Tampere | ||||||||||
2 | Joona Korhonen | 2000 | 418 | 1:11.43 | 2:32.14 | |||||
TaTu Tampere | ||||||||||
3 | Eetu Nyman | 1999 | 380 | 1:08.78 | 2:36.99 | |||||
Vesihelmen Uimaseura | ||||||||||
4 | Niko Somila | 1999 | 364 | 1:11.57 | 2:39.24 | |||||
Simmis Grani | ||||||||||
5 | Kustaa Yli-Äyhö | 2000 | 358 | 1:12.22 | 2:40.11 | |||||
Simmis Grani | ||||||||||
6 | Valtteri Lausala | 1999 | 334 | 1:17.13 | 2:43.89 | |||||
Simmis Grani | ||||||||||
7 | Miska Kurvinen | 1999 | 321 | 1:17.39 | 2:46.13 | |||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
Laji 14, 200m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Tapio Junninen | 1995 | 473 | 1:07.21 | 2:26.04 | |||||
Vanders | ||||||||||
2 | Oskar Mäkelä | 1998 | 433 | 1:10.05 | 2:30.39 | |||||
Octopus Lohja | ||||||||||
3 | Daniel Viitikko | 1996 | 375 | 1:06.91 | 2:37.66 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 | Tulostuspäivämäärä | 11 huhtikuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa | Tulostusaika | 15:08 |
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | FOREVER GAMES | Tulostuspäivämäärä | 11 huhtikuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | VANTAA TIKKURILA | Tulostusaika | 16:56 | |||
Järjestäjä | VANDERS | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 11 huhtikuu 2015 |
Laji 15, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Boglárka Bódi | 2005 | 246 | 44.63 | ||||||
Vesihelmen Uimaseura | ||||||||||
2 | Emilia Niemi | 2005 | 242 | 44.93 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
3 | Heta Hakkarainen | 2005 | 207 | 47.27 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
4 | Karla Tiainen | 2005 | 205 | 47.41 | ||||||
Vanders | ||||||||||
5 | Tatiana Sukhareva | 2005 | 173 | 50.23 | ||||||
Vanders | ||||||||||
6 | Alma Hörkkö | 2005 | 164 | 51.12 | ||||||
Vanders | ||||||||||
7 | Malin Lindblom | 2006 | 156 | 51.95 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
7 | Melissa Miettinen | 2005 | 156 | 51.95 | ||||||
Vanders | ||||||||||
9 | Milla Strandberg | 2005 | 149 | 52.74 | ||||||
Vanders | ||||||||||
10 | Clara Korkeamäki | 2006 | 137 | 54.24 | ||||||
Vanders | ||||||||||
11 | Iina Rissanen | 2005 | 131 | 55.06 | ||||||
Vanders | ||||||||||
12 | Saara Seppälä | 2005 | 118 | 56.95 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
13 | Amanda Lehtonen | 2005 | 118 | 57.08 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
14 | Vilma Vannas | 2006 | 112 | 57.93 | ||||||
Vanders | ||||||||||
15 | Ada Oila | 2005 | 110 | 58.32 | ||||||
Vanders | ||||||||||
15 | Minja Peltonen | 2005 | 110 | 58.32 | ||||||
Vanders | ||||||||||
17 | Helmi Käkelä | 2006 | 107 | 58.84 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
18 | Milla Kiviranta | 2006 | 104 | 59.45 | ||||||
Vanders | ||||||||||
19 | Rebecca Jänkä | 2006 | 99 | 1:00.51 | ||||||
Vanders | ||||||||||
20 | Veera Oila | 2007 | 87 | 1:03.15 | ||||||
Vanders | ||||||||||
21 | Anni Mäkinen | 2007 | 83 | 1:03.97 | ||||||
Vanders | ||||||||||
22 | Sarah Shrestha | 2006 | 76 | 1:05.99 | ||||||
Vanders | ||||||||||
Laji 15, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Liinu Louhikoski | 2004 | 334 | 40.32 | ||||||
Vanders | ||||||||||
2 | Taru Vannas | 2003 | 280 | 42.75 | ||||||
Vanders | ||||||||||
3 | Oona Lehtola | 2003 | 257 | 44.03 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
4 | Julie Nikkilä | 2003 | 243 | 44.85 | ||||||
Vanders | ||||||||||
5 | Jenna Boman | 2003 | 212 | 46.89 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
6 | Elina Laaksonen | 2004 | 203 | 47.64 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
7 | Viljaana Myllärinen | 2004 | 202 | 47.70 | ||||||
Uinti Imatra | ||||||||||
8 | Silja Hieto | 2003 | 202 | 47.71 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
9 | Hanna Kauhanen | 2003 | 196 | 48.17 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
10 | Gabriella Linna | 2004 | 186 | 49.01 | ||||||
Vanders | ||||||||||
11 | Anastasia Kotova | 2003 | 186 | 49.04 | ||||||
Vanders | ||||||||||
12 | Lotta Laine | 2003 | 170 | 50.53 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
13 | Sanni Hakkarainen | 2003 | 130 | 55.15 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
14 | Nanna Sinerkari | 2004 | 125 | 56.00 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
15 | Peppi Innamaa | 2004 | 114 | 57.74 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
16 | Reetta Haara | 2004 | 89 | 1:02.68 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
17 | Vilja Rautell | 2004 | 69 | 1:08.03 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
Laji 15, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Isabel Hagelin | 2001 | 562 | 33.91 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
2 | Roosa Lehtola | 2001 | 430 | 37.08 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
3 | Noona Rantanen | 2002 | 402 | 37.93 | ||||||
Vanders | ||||||||||
4 | Ida Grundström | 2002 | 398 | 38.05 | ||||||
Vanders | ||||||||||
5 | Aliisa Salokaarto | 2001 | 380 | 38.64 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
6 | Wilma Walther | 2001 | 353 | 39.59 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
7 | Mette Konttila | 2001 | 337 | 40.22 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
8 | Venla Hämäläinen | 2001 | 334 | 40.35 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
9 | Oona Malinen | 2001 | 292 | 42.17 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
10 | Anniina Uusitalo | 2001 | 274 | 43.06 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
11 | Hanni Riikonen | 2002 | 256 | 44.04 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
12 | Viivi Hakamäki | 2002 | 245 | 44.74 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
13 | Jenna Kilpeläinen | 2001 | 242 | 44.93 | ||||||
Vanders | ||||||||||
14 | Tilda Tulima | 2001 | 127 | 55.62 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
15 | Laura Hautamäki | 2002 | 100 | 1:00.26 | ||||||
Vanders | ||||||||||
Laji 15, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Nina Haltia | 1999 | 650 | 32.32 | ||||||
Vanders | ||||||||||
2 | Vanessa Pönnighaus | 1999 | 544 | 34.29 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
3 | Riina Karola | 2000 | 382 | 38.58 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
4 | Saara Hirvo | 1999 | 351 | 39.68 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
5 | Marianne Lehvilä | 1999 | 337 | 40.20 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
6 | Piia Kaivola | 1999 | 315 | 41.11 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
7 | Jessika Lehtonen | 1999 | 314 | 41.18 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
8 | Elina Heino | 1999 | 300 | 41.79 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
- | Janette Qureshi | 1999 | DNF | |||||||
Vanders | ||||||||||
Laji 15, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Marika Kuntijärvi | 1998 | 549 | 34.19 | ||||||
Vanders | ||||||||||
2 | Salla Puhtimäki | 1998 | 522 | 34.76 | ||||||
Vesihelmen Uimaseura | ||||||||||
3 | Emma Hällfors | 1998 | 518 | 34.86 | ||||||
TaTu Tampere | ||||||||||
4 | Mari Kausiala | 1997 | 496 | 35.35 | ||||||
TaTu Tampere | ||||||||||
5 | Nea Kontturi | 1998 | 460 | 36.27 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 | Tulostuspäivämäärä | 11 huhtikuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa | Tulostusaika | 16:56 |
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | FOREVER GAMES | Tulostuspäivämäärä | 11 huhtikuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | VANTAA TIKKURILA | Tulostusaika | 16:56 | |||
Järjestäjä | VANDERS | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 11 huhtikuu 2015 |
Laji 16, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Antti Musikka | 2005 | 157 | 46.07 | ||||||
Vanders | ||||||||||
2 | Aleksandr Rydovenko | 2005 | 136 | 48.24 | ||||||
Team Kasatka | ||||||||||
3 | Veikko Kauhanen | 2005 | 127 | 49.36 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
4 | Joni Routamo | 2005 | 113 | 51.38 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
5 | Sampo Nord | 2005 | 112 | 51.53 | ||||||
Vanders | ||||||||||
6 | Aleksandr Logvin | 2006 | 111 | 51.58 | ||||||
Vanders | ||||||||||
7 | Samu Kauppinen | 2005 | 110 | 51.83 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
8 | Urho Käkelä | 2005 | 88 | 55.88 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
9 | Kristian Huttunen | 2005 | 81 | 57.25 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
Laji 16, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Aki Hakkarainen | 2003 | 271 | 38.40 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
2 | Elias Kallonen | 2003 | 213 | 41.57 | ||||||
Vanders | ||||||||||
3 | Aleksi Kokkonen | 2004 | 183 | 43.71 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
4 | Viktor Ivanov | 2004 | 183 | 43.77 | ||||||
Team Kasatka | ||||||||||
5 | Jesse Lintusalo | 2004 | 179 | 44.04 | ||||||
Vanders | ||||||||||
6 | Tino Kaukonen | 2004 | 176 | 44.30 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
7 | Lauri Manninen | 2003 | 172 | 44.65 | ||||||
Vanders | ||||||||||
8 | Sami Pönkä | 2003 | 142 | 47.65 | ||||||
Vanders | ||||||||||
9 | Saku Ahde | 2003 | 135 | 48.38 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
10 | Nicklas Jaatinen | 2003 | 120 | 50.27 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
11 | Joonas Nieminen | 2003 | 117 | 50.78 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
12 | Vinski Lång | 2004 | 117 | 50.80 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
13 | Otto Ahvonen | 2003 | 115 | 51.11 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
14 | Masih Tantula | 2004 | 113 | 51.31 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
15 | Samuli Surakka | 2003 | 112 | 51.50 | ||||||
Vanders | ||||||||||
16 | Oskari Toivonen | 2004 | 112 | 51.57 | ||||||
Vanders | ||||||||||
17 | Henri Erlund | 2003 | 106 | 52.42 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
18 | Miska Törmi | 2004 | 98 | 53.92 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
19 | Herkka Toivo | 2004 | 95 | 54.48 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
20 | Alexey Kirov | 2004 | 86 | 56.22 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
21 | Antti Kiiski | 2003 | 79 | 57.77 | ||||||
Vanders | ||||||||||
22 | Ishan Malu | 2004 | 76 | 58.68 | ||||||
Vanders | ||||||||||
23 | Henri Kyber | 2004 | 70 | 1:00.32 | ||||||
Vanders | ||||||||||
24 | Daniel Tuominen | 2003 | 36 | 1:14.90 | ||||||
Vanders | ||||||||||
- | Aapo Ahlroos | 2004 | DSQ | |||||||
Vanders | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 16, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Erik Nurmi | 2001 | 410 | 33.44 | ||||||
Vanders | ||||||||||
2 | Perttu Somero | 2001 | 383 | 34.21 | ||||||
Lahden Kaleva | ||||||||||
3 | Aaro Märsylä | 2001 | 303 | 36.98 | ||||||
Vanders | ||||||||||
4 | Akseli Lehtonen | 2002 | 265 | 38.68 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
5 | Aleksanteri Nord | 2002 | 260 | 38.95 | ||||||
Vanders | ||||||||||
6 | Valtteri Vuori | 2001 | 245 | 39.69 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
7 | Oscar Kullström | 2002 | 156 | 46.17 | ||||||
Vanders | ||||||||||
8 | Janne Mononen | 2002 | 90 | 55.32 | ||||||
Vanders | ||||||||||
- | Jenson Lih Shan Li | 2002 | DNF | |||||||
HTU Stadi | ||||||||||
- | Tapio Uzal | 2001 | DNF | |||||||
Vanders | ||||||||||
Laji 16, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Juho Seppälä | 1999 | 528 | 30.74 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
2 | Antti Hakkarainen | 2000 | 508 | 31.14 | ||||||
TaTu Tampere | ||||||||||
3 | Saku Laakkonen | 1999 | 420 | 33.17 | ||||||
Vanders | ||||||||||
4 | Lauri Helin | 2000 | 331 | 35.93 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
5 | Markus Heino | 2000 | 279 | 38.00 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
Laji 16, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Niklas Reunanen | 1998 | 682 | 28.23 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
2 | Elmo Kiuru | 1997 | 565 | 30.07 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
3 | Jimmy Nyberg | 1996 | 541 | 30.50 | ||||||
TaTu Tampere | ||||||||||
4 | Kevin Kroon | 1997 | 515 | 31.01 | ||||||
Vanders | ||||||||||
5 | Jere Honkamäki | 1998 | 410 | 33.44 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 | Tulostuspäivämäärä | 11 huhtikuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa | Tulostusaika | 16:56 |
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | FOREVER GAMES | Tulostuspäivämäärä | 11 huhtikuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | VANTAA TIKKURILA | Tulostusaika | 17:17 | |||
Järjestäjä | VANDERS | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 11 huhtikuu 2015 |
Laji 17, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Emilia Niemi | 2005 | 272 | 37.34 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
2 | Boglárka Bódi | 2005 | 271 | 37.37 | ||||||
Vesihelmen Uimaseura | ||||||||||
3 | Heta Hakkarainen | 2005 | 222 | 39.98 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
4 | Alma Hörkkö | 2005 | 203 | 41.13 | ||||||
Vanders | ||||||||||
5 | Malin Lindblom | 2006 | 195 | 41.71 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
6 | Ada Oila | 2005 | 134 | 47.23 | ||||||
Vanders | ||||||||||
7 | Helmi Käkelä | 2006 | 130 | 47.67 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
8 | Clara Korkeamäki | 2006 | 130 | 47.74 | ||||||
Vanders | ||||||||||
9 | Amanda Lehtonen | 2005 | 116 | 49.53 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
10 | Vilma Vannas | 2006 | 105 | 51.17 | ||||||
Vanders | ||||||||||
11 | Minja Peltonen | 2005 | 91 | 53.72 | ||||||
Vanders | ||||||||||
12 | Milla Kiviranta | 2006 | 85 | 54.93 | ||||||
Vanders | ||||||||||
13 | Rebecca Jänkä | 2006 | 72 | 58.19 | ||||||
Vanders | ||||||||||
14 | Veera Oila | 2007 | 58 | 1:02.53 | ||||||
Vanders | ||||||||||
15 | Sarah Shrestha | 2006 | 37 | 1:12.26 | ||||||
Vanders | ||||||||||
Laji 17, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Vilhelmiina Leppänen | 2003 | 369 | 33.75 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
2 | Aada Rissanen | 2004 | 344 | 34.54 | ||||||
Vanders | ||||||||||
3 | Ida Lehtovaara | 2003 | 341 | 34.64 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
4 | Aino Paju | 2003 | 305 | 35.93 | ||||||
Vanders | ||||||||||
5 | Julie Nikkilä | 2003 | 299 | 36.17 | ||||||
Vanders | ||||||||||
6 | Milla Salminen | 2003 | 265 | 37.69 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
7 | Winona Forslund | 2003 | 258 | 37.99 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
8 | Silja Hieto | 2003 | 241 | 38.88 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
9 | Sara Pantsu | 2003 | 231 | 39.45 | ||||||
Vanders | ||||||||||
10 | Anastasia Kotova | 2003 | 230 | 39.50 | ||||||
Vanders | ||||||||||
11 | Sanni Hakkarainen | 2003 | 219 | 40.11 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
12 | Elina Laaksonen | 2004 | 219 | 40.16 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
13 | Aava Mattila | 2003 | 193 | 41.87 | ||||||
Vanders | ||||||||||
14 | Jenna Vekka | 2004 | 184 | 42.51 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
15 | Nanna Sinerkari | 2004 | 178 | 43.00 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
16 | Lotta Laine | 2003 | 154 | 45.13 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
17 | Ella Happonen | 2003 | 147 | 45.86 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
18 | Siiri Vesanen | 2004 | 135 | 47.12 | ||||||
Vanders | ||||||||||
19 | Peppi Innamaa | 2004 | 121 | 48.94 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
20 | Reetta Haara | 2004 | 118 | 49.35 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
- | Essi Kallunki | 2004 | DNF | |||||||
Vanders | ||||||||||
- | Oona Eriksson | 2004 | DNF | |||||||
Vanders | ||||||||||
- | Silja Eloranta | 2004 | DNF | |||||||
Vanders | ||||||||||
Laji 17, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Meri Lauronen | 2002 | 516 | 30.17 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
2 | Sara Virtanen | 2002 | 502 | 30.45 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
3 | Säde Lahtinen | 2001 | 482 | 30.87 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
4 | Anni Hirvo | 2001 | 481 | 30.89 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
5 | Saara Svahn | 2001 | 462 | 31.31 | ||||||
Jämsänkosken Ilves | ||||||||||
6 | Eevi Kotiranta | 2001 | 453 | 31.52 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
7 | Aliisa Salokaarto | 2001 | 450 | 31.59 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
8 | Annika Tietz | 2001 | 443 | 31.74 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
9 | Liia Louhikoski | 2001 | 435 | 31.94 | ||||||
Vanders | ||||||||||
10 | Janita Brunila | 2002 | 409 | 32.60 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
11 | Maari Sinivuori | 2001 | 393 | 33.05 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
12 | Ada Nyström | 2001 | 376 | 33.52 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
13 | Laura Väisänen | 2001 | 368 | 33.78 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
14 | Mette Konttila | 2001 | 367 | 33.79 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
15 | Ada Aartela | 2002 | 366 | 33.82 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
16 | Aino-Olivia Arola | 2002 | 360 | 34.01 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
17 | Anni Eloranta | 2001 | 347 | 34.45 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
18 | Irina Puukko | 2001 | 344 | 34.55 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
19 | Oona Ahinko | 2001 | 332 | 34.95 | ||||||
Vesihelmen Uimaseura | ||||||||||
20 | Anniina Uusitalo | 2001 | 331 | 34.99 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
21 | Jenny Kareinen | 2002 | 325 | 35.21 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
22 | Johanna Luukkonen | 2001 | 305 | 35.94 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
23 | Venla Nieminen | 2001 | 304 | 36.00 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
24 | Oona Malinen | 2001 | 303 | 36.02 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
25 | Jenna Kilpeläinen | 2001 | 276 | 37.17 | ||||||
Vanders | ||||||||||
26 | Carolina Bäckström | 2001 | 257 | 38.06 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
27 | Nelli Vartiainen | 2002 | 228 | 39.62 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
28 | Helena Viitasalo | 2001 | 226 | 39.71 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
29 | Maria Pesso | 2002 | 225 | 39.75 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
30 | Sara Mulari | 2002 | 198 | 41.49 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
31 | Erika Andreasen | 2002 | 185 | 42.46 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
32 | Tilda Tulima | 2001 | 136 | 46.98 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
- | Jenna Saarinen | 2001 | DNF | |||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
- | Aino Pajari | 2001 | DSQ | |||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Anna Ketola | 2001 | DSQ | |||||||
HTU Stadi | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 17, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Amanda Saari | 2000 | 630 | 28.23 | ||||||
TaTu Tampere | ||||||||||
2 | Emma-Lotta Tynkkynen | 1999 | 598 | 28.73 | ||||||
TaTu Tampere | ||||||||||
3 | Noora Kukkonen | 1999 | 581 | 29.00 | ||||||
TaTu Tampere | ||||||||||
4 | Pinja Peippo | 1999 | 565 | 29.28 | ||||||
Vanders | ||||||||||
5 | Lotta Räisänen | 1999 | 544 | 29.65 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
6 | Emma Ingberg | 1999 | 522 | 30.06 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
7 | Johanna Suova | 1999 | 519 | 30.12 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
8 | Noora Poutanen | 1999 | 516 | 30.17 | ||||||
TaTu Tampere | ||||||||||
9 | Lotta Aho | 1999 | 511 | 30.27 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
10 | Aliisa Liukkonen | 1999 | 505 | 30.39 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
11 | Vanessa Pönnighaus | 1999 | 486 | 30.79 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
12 | Roosa Paukku | 2000 | 481 | 30.89 | ||||||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
13 | Emilia Kokko | 1999 | 480 | 30.91 | ||||||
Vanders | ||||||||||
14 | Fanny Nyström | 1999 | 478 | 30.95 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
15 | Juuli Miettinen | 2000 | 472 | 31.09 | ||||||
Vanders | ||||||||||
16 | Essi Laine | 2000 | 447 | 31.65 | ||||||
TaTu Tampere | ||||||||||
17 | Roosa-Maria Tempakka | 2000 | 436 | 31.92 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
18 | Joanna Kekkonen | 2000 | 415 | 32.44 | ||||||
Lahden Kaleva | ||||||||||
19 | Sanni Peltola | 1999 | 410 | 32.58 | ||||||
Swimming Team Riksu | ||||||||||
20 | Noora Kanerva | 2000 | 409 | 32.61 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
21 | Annika Niemi | 2000 | 403 | 32.76 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
22 | Riina Karola | 2000 | 379 | 33.45 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
23 | Sara Lehtinen | 1999 | 365 | 33.87 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
24 | Elisa Hildén | 1999 | 350 | 34.34 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
25 | Ellen Mänttäri | 2000 | 251 | 38.37 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
- | Janette Qureshi | 1999 | DNF | |||||||
Vanders | ||||||||||
- | Hanna Karlson | 1999 | DSQ | |||||||
Simmis Grani | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 17, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Aino Puomila | 1992 | 626 | 28.29 | ||||||
TaTu Tampere | ||||||||||
2 | Ella Rantamäki | 1998 | 522 | 30.05 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
3 | Suvi Taskinen | 1998 | 516 | 30.18 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
4 | Roosa Andelin | 1998 | 511 | 30.27 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
5 | Tiina Soukka | 1996 | 501 | 30.47 | ||||||
TaTu Tampere | ||||||||||
6 | Sanni Malinen | 1998 | 479 | 30.93 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
7 | Lotta Mielonen | 1996 | 472 | 31.09 | ||||||
Vanders | ||||||||||
8 | Satu Mäkinen | 1997 | 468 | 31.18 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
9 | Katja Malmi | 1998 | 451 | 31.56 | ||||||
Vanders | ||||||||||
10 | Julia Hyvönen | 1998 | 370 | 33.70 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 | Tulostuspäivämäärä | 11 huhtikuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa | Tulostusaika | 17:17 |
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | FOREVER GAMES | Tulostuspäivämäärä | 11 huhtikuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | VANTAA TIKKURILA | Tulostusaika | 17:35 | |||
Järjestäjä | VANDERS | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 11 huhtikuu 2015 |
Laji 18, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Maksim Vorobiev | 2005 | 188 | 37.51 | ||||||
Team Kasatka | ||||||||||
2 | Urho Käkelä | 2005 | 145 | 40.84 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
3 | Joni Routamo | 2005 | 143 | 41.08 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
4 | Vladimir Petrov | 2006 | 141 | 41.28 | ||||||
Team Kasatka | ||||||||||
5 | Aleksandr Rydovenko | 2005 | 127 | 42.72 | ||||||
Team Kasatka | ||||||||||
6 | Aleksandr Logvin | 2006 | 118 | 43.71 | ||||||
Vanders | ||||||||||
7 | Samu Kauppinen | 2005 | 105 | 45.44 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
8 | Kristian Huttunen | 2005 | 91 | 47.63 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
Laji 18, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Jesse Hyppönen | 2004 | 207 | 36.28 | ||||||
Lahden Kaleva | ||||||||||
2 | Tino Kaukonen | 2004 | 186 | 37.63 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
3 | Alexey Kirov | 2004 | 140 | 41.34 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
4 | Samuli Surakka | 2003 | 128 | 42.60 | ||||||
Vanders | ||||||||||
5 | Saku Ahde | 2003 | 119 | 43.67 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
6 | Joona Lehtonen | 2003 | 119 | 43.69 | ||||||
Vanders | ||||||||||
7 | Herkka Toivo | 2004 | 105 | 45.48 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
8 | Miska Törmi | 2004 | 102 | 45.90 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
9 | Henri Kyber | 2004 | 88 | 48.29 | ||||||
Vanders | ||||||||||
10 | Henri Erlund | 2003 | 80 | 49.81 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
11 | Vinski Lång | 2004 | 80 | 49.84 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
12 | Nikita Afanassiev | 2003 | 76 | 50.64 | ||||||
Vanders | ||||||||||
13 | Antti Kiiski | 2003 | 72 | 51.51 | ||||||
Vanders | ||||||||||
14 | Ishan Malu | 2004 | 61 | 54.44 | ||||||
Vanders | ||||||||||
15 | Daniel Tuominen | 2003 | 55 | 56.21 | ||||||
Vanders | ||||||||||
- | Danil Seksenov | 2004 | DSQ | |||||||
Vanders | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 18, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Kalle Mäkinen | 2002 | 406 | 29.02 | ||||||
Vanders | ||||||||||
2 | Matias Hjelm | 2002 | 360 | 30.19 | ||||||
Vanders | ||||||||||
3 | Valtteri Vuori | 2001 | 323 | 31.31 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
4 | Aleksanteri Nord | 2002 | 281 | 32.80 | ||||||
Vanders | ||||||||||
5 | Jonatan Hallikainen | 2001 | 280 | 32.84 | ||||||
Lahden Kaleva | ||||||||||
6 | Muhammed Tantula | 2002 | 235 | 34.80 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
7 | Kristoffer Kulju | 2001 | 227 | 35.20 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
8 | Mio Munsterhjelm | 2002 | 211 | 36.08 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
9 | Martti Rautell | 2002 | 210 | 36.12 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
10 | Carl-Victor Vaenerberg | 2002 | 206 | 36.35 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
11 | Oscar Kullström | 2002 | 195 | 37.00 | ||||||
Vanders | ||||||||||
12 | Karo Pirkkalainen | 2002 | 170 | 38.77 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
- | Jenson Lih Shan Li | 2002 | DNF | |||||||
HTU Stadi | ||||||||||
- | Tapio Uzal | 2001 | DNF | |||||||
Vanders | ||||||||||
Laji 18, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Väinö Kilpeläinen | 1999 | 545 | 26.30 | ||||||
TaTu Tampere | ||||||||||
2 | Leo Kuusela | 1999 | 508 | 26.92 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
3 | Otto Laakso | 1999 | 498 | 27.10 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
4 | Eetu Nyman | 1999 | 469 | 27.64 | ||||||
Vesihelmen Uimaseura | ||||||||||
5 | Niko Somila | 1999 | 453 | 27.98 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
6 | Saku Laakkonen | 1999 | 447 | 28.10 | ||||||
Vanders | ||||||||||
7 | Pyry Nurmilo | 1999 | 443 | 28.19 | ||||||
TaTu Tampere | ||||||||||
8 | Andreas Toivanen | 1999 | 403 | 29.09 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
9 | Ville Laukkanen | 1999 | 381 | 29.64 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
10 | Jarkko Lehtola | 1999 | 380 | 29.66 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
11 | Lauri Helin | 2000 | 377 | 29.73 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
12 | Valtteri Lausala | 1999 | 372 | 29.88 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
13 | Markus Heino | 2000 | 359 | 30.22 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
14 | Aaro Nygård | 1999 | 352 | 30.41 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
15 | Miska Ekström | 2000 | 327 | 31.17 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
16 | Kasper Uusitalo | 2000 | 325 | 31.25 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
- | Valtteri Virkki | 1999 | DNF | |||||||
HTU Stadi | ||||||||||
- | Torsti Tujunen | 2000 | DSQ | |||||||
HTU Stadi | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 18, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Niklas Reunanen | 1998 | 641 | 24.92 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
2 | Elmo Kiuru | 1997 | 635 | 24.99 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
3 | Kevin Kroon | 1997 | 607 | 25.38 | ||||||
Vanders | ||||||||||
4 | Sami Pakarinen | 1992 | 593 | 25.57 | ||||||
Vanders | ||||||||||
5 | Miro Torola | 1995 | 574 | 25.85 | ||||||
Vanders | ||||||||||
6 | Jyri Lähde | 1996 | 536 | 26.44 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
7 | Jon Lundgren | 1998 | 527 | 26.60 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
8 | Mika Katajisto | 1997 | 525 | 26.63 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
9 | Jere Honkamäki | 1998 | 455 | 27.94 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
10 | Juha Hyvärinen | 1998 | 450 | 28.03 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
11 | Robin Bucher | 1997 | 426 | 28.55 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
12 | Tino Laine | 1998 | 423 | 28.61 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
13 | Teemu Saarinen | 1995 | 417 | 28.75 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
14 | Artturi Kaarlenkaski | 1997 | 413 | 28.84 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
15 | Santeri Lamminpää | 1998 | 313 | 31.64 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
- | Frans Antila | 1998 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Mikko Suova | 1997 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 | Tulostuspäivämäärä | 11 huhtikuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa | Tulostusaika | 17:35 |
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | FOREVER GAMES | Tulostuspäivämäärä | 11 huhtikuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | VANTAA TIKKURILA | Tulostusaika | 17:47 | |||
Järjestäjä | VANDERS | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 11 huhtikuu 2015 |
Laji 19, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Liinu Louhikoski | 2004 | 315 | 1:24.00 | ||||||
Vanders | ||||||||||
2 | Emilia Lyyra | 2003 | 301 | 1:25.31 | ||||||
Vanders | ||||||||||
3 | Aino Paju | 2003 | 233 | 1:32.96 | ||||||
Vanders | ||||||||||
- | Ella Pitkäkangas | 2003 | DSQ | |||||||
Vanders | ||||||||||
SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella | ||||||||||
Laji 19, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Lilli Louhikoski | 2002 | 465 | 1:13.83 | ||||||
Vanders | ||||||||||
2 | Sofia Nieminen | 2002 | 452 | 1:14.54 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
3 | Jenni Rantanen | 2001 | 377 | 1:19.18 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
4 | Saara Svahn | 2001 | 371 | 1:19.57 | ||||||
Jämsänkosken Ilves | ||||||||||
5 | Jonna Vasara | 2002 | 362 | 1:20.26 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
6 | Nora Kosonen | 2001 | 345 | 1:21.54 | ||||||
TaTu Tampere | ||||||||||
7 | Maari Sinivuori | 2001 | 318 | 1:23.75 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
8 | Sanni Kilponen | 2001 | 307 | 1:24.75 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
9 | Emmi Laitinen | 2001 | 304 | 1:25.04 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
10 | Ciia Korkeamäki | 2001 | 288 | 1:26.55 | ||||||
Vanders | ||||||||||
11 | Martta Kitinoja | 2001 | 288 | 1:26.57 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
12 | Ida Grundström | 2002 | 260 | 1:29.53 | ||||||
Vanders | ||||||||||
13 | Siiri Friman | 2001 | 260 | 1:29.60 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
14 | Vilma Kotola | 2001 | 251 | 1:30.58 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
15 | Iida Koskiluoto | 2002 | 239 | 1:32.08 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
16 | Emmi Uotila | 2002 | 208 | 1:36.43 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
17 | Noona Rantanen | 2002 | 203 | 1:37.28 | ||||||
Vanders | ||||||||||
18 | Emilia Sjölund | 2002 | 181 | 1:41.02 | ||||||
Vanders | ||||||||||
19 | Venla Nieminen | 2001 | 178 | 1:41.52 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
20 | Ronja Tuominen | 2001 | 141 | 1:49.74 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
- | Annika Särkänmäki | 2001 | DNS | |||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
Laji 19, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Anniina Perkiö | 1999 | 522 | 1:11.05 | ||||||
Vanders | ||||||||||
2 | Daniela Helanne | 2000 | 439 | 1:15.22 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
3 | Hanna Kareinen | 2000 | 438 | 1:15.33 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
4 | Emmi Kilpinen | 2000 | 427 | 1:15.95 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
5 | Saara Hirvo | 1999 | 342 | 1:21.73 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
6 | Mira Tarnanen | 2000 | 336 | 1:22.28 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
7 | Milla-Marita Anttila | 2000 | 300 | 1:25.38 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
Laji 19, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Salla Puhtimäki | 1998 | 541 | 1:10.18 | ||||||
Vesihelmen Uimaseura | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 | Tulostuspäivämäärä | 11 huhtikuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa | Tulostusaika | 17:47 |
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | FOREVER GAMES | Tulostuspäivämäärä | 11 huhtikuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | VANTAA TIKKURILA | Tulostusaika | 18:01 | |||
Järjestäjä | VANDERS | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 11 huhtikuu 2015 |
Laji 20, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Henri Heikkilä | 2003 | 219 | 1:24.62 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
Laji 20, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Erik Nurmi | 2001 | 438 | 1:07.19 | ||||||
Vanders | ||||||||||
2 | Atte Alila | 2001 | 386 | 1:10.05 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
3 | Eetu Einto | 2001 | 372 | 1:10.93 | ||||||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
4 | Herman Widbom | 2001 | 362 | 1:11.57 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
5 | Taneli Lantta | 2001 | 334 | 1:13.54 | ||||||
Vanders | ||||||||||
6 | Olli Malmberg | 2001 | 318 | 1:14.70 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
7 | Joona Lehtonen | 2001 | 293 | 1:16.83 | ||||||
TaTu Tampere | ||||||||||
8 | Perttu Mikkola | 2001 | 287 | 1:17.29 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
9 | Eerik Tikkakoski | 2001 | 277 | 1:18.26 | ||||||
TaTu Tampere | ||||||||||
10 | Iiro Kuusela | 2001 | 272 | 1:18.74 | ||||||
TaTu Tampere | ||||||||||
11 | Matias Hjelm | 2002 | 262 | 1:19.68 | ||||||
Vanders | ||||||||||
12 | Saku Kovanen | 2001 | 261 | 1:19.83 | ||||||
TaTu Tampere | ||||||||||
13 | Pekka Vilmunen | 2001 | 252 | 1:20.75 | ||||||
TaTu Tampere | ||||||||||
14 | Aaro Märsylä | 2001 | 235 | 1:22.64 | ||||||
Vanders | ||||||||||
15 | Aleksi Seger | 2001 | 223 | 1:24.09 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
16 | Akseli Lehtonen | 2002 | 205 | 1:26.46 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
17 | Eemil Pynnönen | 2001 | 117 | 1:44.32 | ||||||
TaTu Tampere | ||||||||||
18 | Birger Niskanen | 2002 | 97 | 1:50.99 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
- | Jaakko Reinonen | 2001 | DSQ | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella | ||||||||||
Laji 20, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Joona Korhonen | 2000 | 473 | 1:05.49 | ||||||
TaTu Tampere | ||||||||||
2 | Antti Hakkarainen | 2000 | 470 | 1:05.62 | ||||||
TaTu Tampere | ||||||||||
3 | Pessi Länsirinne | 2000 | 430 | 1:07.58 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
4 | Santeri Kaasinen | 1999 | 374 | 1:10.81 | ||||||
TaTu Tampere | ||||||||||
5 | Teemu Viitanen | 2000 | 357 | 1:11.87 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
6 | Mikael Lähde | 2000 | 296 | 1:16.50 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
7 | Otso Helstelä | 2000 | 291 | 1:16.97 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
8 | Juha Jernvall | 2000 | 281 | 1:17.85 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
9 | Markus Heino | 2000 | 276 | 1:18.32 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
10 | Veeti Raivio | 2000 | 250 | 1:20.95 | ||||||
TaTu Tampere | ||||||||||
11 | Joona Syrjäkoski | 2000 | 248 | 1:21.19 | ||||||
TaTu Tampere | ||||||||||
12 | Mikko Kuosmanen | 2000 | 211 | 1:25.60 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
13 | Leo Rytövuori | 1999 | 143 | 1:37.51 | ||||||
TaTu Tampere | ||||||||||
Laji 20, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Tapio Junninen | 1995 | 543 | 1:02.53 | ||||||
Vanders | ||||||||||
2 | Jani Kemppi | 1998 | 478 | 1:05.22 | ||||||
Uinti Imatra | ||||||||||
3 | Oskar Mäkelä | 1998 | 469 | 1:05.65 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
4 | Lassi Ruohonen | 1998 | 422 | 1:08.00 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
5 | Juha Hyvärinen | 1998 | 400 | 1:09.22 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
6 | Robin Bucher | 1997 | 365 | 1:11.38 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 | Tulostuspäivämäärä | 11 huhtikuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa | Tulostusaika | 18:01 |
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | FOREVER GAMES | Tulostuspäivämäärä | 11 huhtikuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | VANTAA TIKKURILA | Tulostusaika | 18:19 | |||
Järjestäjä | VANDERS | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 11 huhtikuu 2015 |
Laji 21, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Noora Kokko | 2001 | 474 | 1:18.25 | 2:42.75 | |||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
2 | Viivi Ruhala | 2001 | 468 | 1:19.79 | 2:43.50 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
3 | Roosa Lehtola | 2001 | 441 | 1:20.24 | 2:46.66 | |||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
4 | Jenny Nieminen | 2001 | 375 | 1:24.89 | 2:56.00 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
5 | Wilma Walther | 2001 | 369 | 1:26.73 | 2:56.84 | |||||
HTU Stadi | ||||||||||
6 | Anni Manninen | 2001 | 332 | 1:28.55 | 3:03.29 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
7 | Annika Toiviainen | 2002 | 316 | 1:31.43 | 3:06.33 | |||||
Vanders | ||||||||||
8 | Maria Rintala | 2003 | 217 | 1:45.66 | 3:31.13 | |||||
Vanders | ||||||||||
Laji 21, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Nina Haltia | 1999 | 499 | 1:16.64 | 2:40.05 | |||||
Vanders | ||||||||||
2 | Lotta Räisänen | 1999 | 464 | 1:21.33 | 2:43.88 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
3 | Mira Tarnanen | 2000 | 450 | 1:20.72 | 2:45.57 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
4 | Anna Tahvanainen | 2000 | 404 | 1:21.60 | 2:51.66 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
5 | Taru Rilla | 2000 | 404 | 1:23.30 | 2:51.69 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
6 | Hanna Kareinen | 2000 | 383 | 1:25.57 | 2:54.75 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
7 | Riina Karola | 2000 | 378 | 1:25.63 | 2:55.51 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
8 | Henna Kuivaniemi | 2000 | 249 | 1:39.31 | 3:21.73 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
9 | Erja Tiljander | 2000 | 202 | 1:44.73 | 3:36.20 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
Laji 21, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Marika Kuntijärvi | 1998 | 478 | 1:19.93 | 2:42.30 | |||||
Vanders | ||||||||||
2 | Henna Kainulainen | 1998 | 469 | 1:17.83 | 2:43.38 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 | Tulostuspäivämäärä | 11 huhtikuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa | Tulostusaika | 18:19 |
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | FOREVER GAMES | Tulostuspäivämäärä | 11 huhtikuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | VANTAA TIKKURILA | Tulostusaika | 18:28 | |||
Järjestäjä | VANDERS | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 11 huhtikuu 2015 |
Laji 22, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Perttu Somero | 2001 | 407 | 1:14.75 | 2:35.54 | |||||
Lahden Kaleva | ||||||||||
2 | Kalle Mäkinen | 2002 | 361 | 1:19.52 | 2:41.87 | |||||
Vanders | ||||||||||
3 | Eevert Leppänen | 2001 | 328 | 1:22.56 | 2:47.15 | |||||
Simmis Grani | ||||||||||
4 | Matias Hjelm | 2002 | 312 | 1:24.74 | 2:49.82 | |||||
Vanders | ||||||||||
5 | Pirkka Perkola | 2001 | 311 | 1:23.16 | 2:50.05 | |||||
TaTu Tampere | ||||||||||
6 | Saku Kovanen | 2001 | 276 | 1:27.64 | 2:57.03 | |||||
TaTu Tampere | ||||||||||
7 | Ville Rissanen | 2001 | 263 | 1:29.25 | 2:59.74 | |||||
Vanders | ||||||||||
8 | Ville Lauslahti | 2001 | 255 | 1:30.14 | 3:01.59 | |||||
Simmis Grani | ||||||||||
9 | Danil Seksenov | 2004 | 231 | 1:32.20 | 3:07.79 | |||||
Vanders | ||||||||||
10 | Viktor Ivanov | 2004 | 203 | 1:35.63 | 3:16.05 | |||||
Team Kasatka | ||||||||||
Laji 22, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Leo Kuusela | 1999 | 420 | 1:13.34 | 2:33.88 | |||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
2 | Ville Särkkä | 2000 | 367 | 1:18.04 | 2:40.93 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
3 | Lauri Ytti | 1999 | 330 | 1:18.76 | 2:46.81 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
4 | Valtteri Salmela | 2000 | 228 | 1:31.57 | 3:08.45 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 | Tulostuspäivämäärä | 11 huhtikuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa | Tulostusaika | 18:28 |
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | FOREVER GAMES | Tulostuspäivämäärä | 11 huhtikuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | VANTAA TIKKURILA | Tulostusaika | 18:57 | |||
Järjestäjä | VANDERS | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 11 huhtikuu 2015 |
Laji 23, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Winona Forslund | 2003 | 335 | 1:35.52 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
2 | Liinu Louhikoski | 2004 | 304 | 1:38.68 | ||||||
Vanders | ||||||||||
3 | Aino Paju | 2003 | 295 | 1:39.68 | ||||||
Vanders | ||||||||||
4 | Emma Loponen | 2003 | 291 | 1:40.05 | ||||||
Vanders | ||||||||||
5 | Ida Lehtovaara | 2003 | 285 | 1:40.75 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
6 | Iida Heikkinen | 2004 | 268 | 1:42.85 | ||||||
Uinti Imatra | ||||||||||
7 | Henrietta Löfgren | 2003 | 268 | 1:42.91 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
8 | Saima Huovinen | 2003 | 267 | 1:43.01 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
9 | Siiri Reinonen | 2004 | 257 | 1:44.27 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
10 | Milla Salminen | 2003 | 256 | 1:44.42 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
11 | Oona Lehtola | 2003 | 256 | 1:44.52 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
12 | Emilia Lyyra | 2003 | 214 | 1:50.91 | ||||||
Vanders | ||||||||||
13 | Milla Strandberg | 2005 | 208 | 1:51.85 | ||||||
Vanders | ||||||||||
14 | Viljaana Myllärinen | 2004 | 204 | 1:52.61 | ||||||
Uinti Imatra | ||||||||||
15 | Peppi Siurola | 2004 | 190 | 1:55.31 | ||||||
Vanders | ||||||||||
16 | Karla Tiainen | 2005 | 188 | 1:55.68 | ||||||
Vanders | ||||||||||
17 | Roona Karola | 2004 | 184 | 1:56.58 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
18 | Sara Pantsu | 2003 | 181 | 1:57.12 | ||||||
Vanders | ||||||||||
19 | Nanna Sinerkari | 2004 | 167 | 2:00.36 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
20 | Beata Niskanen | 2004 | 164 | 2:01.14 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
21 | Melissa Miettinen | 2005 | 162 | 2:01.52 | ||||||
Vanders | ||||||||||
22 | Ella Vilenius | 2004 | 144 | 2:06.36 | ||||||
Vanders | ||||||||||
- | Essi Kallunki | 2004 | DNS | |||||||
Vanders | ||||||||||
- | Oona Eriksson | 2004 | DNS | |||||||
Vanders | ||||||||||
- | Silja Eloranta | 2004 | DNS | |||||||
Vanders | ||||||||||
- | Jenna Vekka | 2004 | DSQ | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
SW 7.5 Perhosuinnin potku (poislukien lähdön / käännöksen jälkeen tuleva) | ||||||||||
- | Silja Lehtonen | 2004 | DSQ | |||||||
Vanders | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 23, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Ada Nyström | 2001 | 572 | 1:19.93 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
2 | Annika Tietz | 2001 | 568 | 1:20.13 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
3 | Mikaela Kulmala | 2001 | 510 | 1:23.03 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
4 | Oona Ahinko | 2001 | 473 | 1:25.18 | ||||||
Vesihelmen Uimaseura | ||||||||||
5 | Saija Mikkonen | 2001 | 461 | 1:25.86 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
6 | Pippi Nordström | 2001 | 454 | 1:26.31 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
7 | Säde Lahtinen | 2001 | 435 | 1:27.59 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
8 | Enni Lahtinen | 2002 | 431 | 1:27.81 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
9 | Jade Huhtamaa | 2002 | 422 | 1:28.47 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
10 | Milla Nikkanen | 2002 | 421 | 1:28.50 | ||||||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
11 | Ida Grundström | 2002 | 412 | 1:29.17 | ||||||
Vanders | ||||||||||
12 | Anni Eloranta | 2001 | 405 | 1:29.67 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
13 | Isabel Hagelin | 2001 | 396 | 1:30.31 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
14 | Venla Hämäläinen | 2001 | 388 | 1:30.93 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
15 | Martta Kitinoja | 2001 | 386 | 1:31.15 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
16 | Jenny Kareinen | 2002 | 380 | 1:31.57 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
17 | Anna Ketola | 2001 | 379 | 1:31.69 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
18 | Sarah Tepponen | 2001 | 363 | 1:33.01 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
19 | Hanni Riikonen | 2002 | 349 | 1:34.18 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
20 | Tiia Strandberg | 2002 | 332 | 1:35.81 | ||||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
21 | Ada Aartela | 2002 | 332 | 1:35.85 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
22 | Liia Louhikoski | 2001 | 295 | 1:39.69 | ||||||
Vanders | ||||||||||
23 | Emmi Uotila | 2002 | 288 | 1:40.46 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
24 | Ronja Tuominen | 2001 | 259 | 1:44.06 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
25 | Venla Nieminen | 2001 | 255 | 1:44.55 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
26 | Karla Nevalainen | 2002 | 250 | 1:45.25 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
27 | Nelli Vartiainen | 2002 | 240 | 1:46.70 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
28 | Annika Toiviainen | 2002 | 212 | 1:51.23 | ||||||
Vanders | ||||||||||
29 | Laura Hautamäki | 2002 | 126 | 2:12.22 | ||||||
Vanders | ||||||||||
- | Janita Brunila | 2002 | DSQ | |||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
SW 7.5 Perhosuinnin potku (poislukien lähdön / käännöksen jälkeen tuleva) | ||||||||||
Laji 23, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Fanny Nyström | 1999 | 593 | 1:18.99 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
2 | Lotta Aho | 1999 | 573 | 1:19.88 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
3 | Johanna Suova | 1999 | 538 | 1:21.57 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
4 | Emma Ingberg | 1999 | 495 | 1:23.86 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
5 | Emmi Kortteinen | 2000 | 405 | 1:29.70 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
6 | Anni Halonen | 1999 | 400 | 1:30.02 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
7 | Roosa-Maria Tempakka | 2000 | 394 | 1:30.46 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
8 | Milla-Marita Anttila | 2000 | 375 | 1:31.96 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
9 | Essi Laine | 2000 | 370 | 1:32.39 | ||||||
TaTu Tampere | ||||||||||
10 | Sanni Peltola | 1999 | 349 | 1:34.24 | ||||||
Swimming Team Riksu | ||||||||||
11 | Marianne Lehvilä | 1999 | 347 | 1:34.36 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
12 | Henna Kuivaniemi | 2000 | 343 | 1:34.80 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
13 | Hanna Karlson | 1999 | 342 | 1:34.82 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
14 | Jessika Lehtonen | 1999 | 313 | 1:37.74 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
15 | Piia Kaivola | 1999 | 277 | 1:41.81 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
16 | Elisa Hildén | 1999 | 260 | 1:43.97 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
17 | Kerttu Virtanen | 2000 | 217 | 1:50.41 | ||||||
TaTu Tampere | ||||||||||
18 | Pinja Hänninen | 2000 | 172 | 1:59.31 | ||||||
Vanders | ||||||||||
Laji 23, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Ada Alajääskö | 1998 | 544 | 1:21.28 | ||||||
TaTu Tampere | ||||||||||
2 | Veera Venäläinen | 1995 | 486 | 1:24.36 | ||||||
Vanders | ||||||||||
3 | Emma Hällfors | 1998 | 470 | 1:25.34 | ||||||
TaTu Tampere | ||||||||||
- | Vilma Venäläinen | 1996 | DNS | |||||||
Vanders | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 | Tulostuspäivämäärä | 11 huhtikuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa | Tulostusaika | 18:57 |
Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | FOREVER GAMES | Tulostuspäivämäärä | 11 huhtikuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | VANTAA TIKKURILA | Tulostusaika | 19:17 | |||
Järjestäjä | VANDERS | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 11 huhtikuu 2015 |
Laji 24, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Oskar Turunen | 2003 | 366 | 1:23.30 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
2 | Dang Le Nhut | 2003 | 262 | 1:33.06 | ||||||
Vanders | ||||||||||
3 | Juuso Rahikainen | 2003 | 206 | 1:40.76 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
4 | Aki Hakkarainen | 2003 | 186 | 1:44.31 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
5 | Juho Elia Marjala | 2003 | 177 | 1:45.99 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
6 | Otto Ahvonen | 2003 | 171 | 1:47.20 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
7 | Mio Heinola | 2005 | 164 | 1:48.78 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
8 | Vladimir Petrov | 2006 | 141 | 1:54.34 | ||||||
Team Kasatka | ||||||||||
9 | Jesse Lintusalo | 2004 | 140 | 1:54.59 | ||||||
Vanders | ||||||||||
10 | Antti Musikka | 2005 | 134 | 1:56.36 | ||||||
Vanders | ||||||||||
11 | Oskari Toivonen | 2004 | 127 | 1:58.48 | ||||||
Vanders | ||||||||||
12 | Sami Pönkä | 2003 | 113 | 2:03.21 | ||||||
Vanders | ||||||||||
13 | Samuli Surakka | 2003 | 108 | 2:04.94 | ||||||
Vanders | ||||||||||
14 | Joonas Nieminen | 2003 | 98 | 2:09.13 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
15 | Sampo Nord | 2005 | 92 | 2:11.79 | ||||||
Vanders | ||||||||||
16 | Aapo Ahlroos | 2004 | 81 | 2:17.29 | ||||||
Vanders | ||||||||||
Laji 24, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Oliver Juursoo | 2001 | 346 | 1:24.87 | ||||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
2 | Pekka Vilmunen | 2001 | 344 | 1:25.03 | ||||||
TaTu Tampere | ||||||||||
3 | Kalle Mäkinen | 2002 | 341 | 1:25.23 | ||||||
Vanders | ||||||||||
4 | Eemil Pynnönen | 2001 | 246 | 1:35.11 | ||||||
TaTu Tampere | ||||||||||
5 | Kristoffer Kulju | 2001 | 227 | 1:37.66 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
6 | Akseli Lehtonen | 2002 | 220 | 1:38.71 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
7 | Aleksanteri Nord | 2002 | 209 | 1:40.36 | ||||||
Vanders | ||||||||||
8 | Onni Järvinen | 2002 | 188 | 1:43.88 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
9 | Karo Pirkkalainen | 2002 | 163 | 1:49.08 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
10 | Emil Arion | 2002 | 141 | 1:54.38 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
11 | Topias Hildén | 2002 | 136 | 1:55.75 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
12 | Oscar Kullström | 2002 | 117 | 2:01.75 | ||||||
Vanders | ||||||||||
- | Jenson Lih Shan Li | 2002 | DNS | |||||||
HTU Stadi | ||||||||||
- | Janne Mononen | 2002 | DSQ | |||||||
Vanders | ||||||||||
SW 7.4 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen | ||||||||||
Laji 24, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Mikael Karuveha | 1999 | 641 | 1:09.10 | ||||||
TaTu Tampere | ||||||||||
2 | Henri Kyyrä | 1999 | 517 | 1:14.23 | ||||||
Vanders | ||||||||||
3 | Juha Jernvall | 2000 | 505 | 1:14.84 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
4 | Juho Seppälä | 1999 | 500 | 1:15.07 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
5 | Teemu Viitanen | 2000 | 437 | 1:18.50 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
6 | Pessi Länsirinne | 2000 | 433 | 1:18.77 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
7 | Jarkko Lehtola | 1999 | 336 | 1:25.73 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
8 | Roope Koski | 1999 | 321 | 1:26.98 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
9 | Matias Blomfelt | 2000 | 307 | 1:28.34 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
10 | Santeri Oripelto | 1999 | 295 | 1:29.47 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
11 | Veeti Raivio | 2000 | 292 | 1:29.74 | ||||||
TaTu Tampere | ||||||||||
12 | Joona Syrjäkoski | 2000 | 288 | 1:30.18 | ||||||
TaTu Tampere | ||||||||||
13 | Daniel Kotov | 2000 | 253 | 1:34.14 | ||||||
Vanders | ||||||||||
14 | Valtteri Virkki | 1999 | 165 | 1:48.45 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
- | Christofer Talvitie | 1999 | DNS | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
- | Torsti Tujunen | 2000 | DNS | |||||||
HTU Stadi | ||||||||||
- | Joni Löytökorpi | 2000 | DSQ | |||||||
Vanders | ||||||||||
SW 7.3 Kyynärpäät vedenpinnan yläpuolella uidessa | ||||||||||
Laji 24, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Juha Kollin | 1993 | 646 | 1:08.93 | ||||||
Vanders | ||||||||||
2 | Miro Torola | 1995 | 620 | 1:09.87 | ||||||
Vanders | ||||||||||
3 | Sami Pakarinen | 1992 | 589 | 1:11.08 | ||||||
Vanders | ||||||||||
4 | Juha Hyvärinen | 1998 | 519 | 1:14.12 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
5 | Lassi Ruohonen | 1998 | 438 | 1:18.42 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
6 | Artturi Kaarlenkaski | 1997 | 427 | 1:19.10 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 | Tulostuspäivämäärä | 11 huhtikuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa | Tulostusaika | 19:17 |
Tulokset Laji 25 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | FOREVER GAMES | Tulostuspäivämäärä | 11 huhtikuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | VANTAA TIKKURILA | Tulostusaika | 19:44 | |||
Järjestäjä | VANDERS | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 11 huhtikuu 2015 |
Laji 25, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Lilli Louhikoski | 2002 | 573 | 1:07.74 | 2:19.28 | |||||
Vanders | ||||||||||
2 | Sara Virtanen | 2002 | 518 | 1:11.21 | 2:24.09 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
3 | Nora Kosonen | 2001 | 491 | 1:10.00 | 2:26.69 | |||||
TaTu Tampere | ||||||||||
4 | Anni Hirvo | 2001 | 481 | 1:10.90 | 2:27.61 | |||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
5 | Aino Pajari | 2001 | 467 | 1:12.12 | 2:29.15 | |||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
6 | Ciia Korkeamäki | 2001 | 463 | 1:12.72 | 2:29.52 | |||||
Vanders | ||||||||||
7 | Meri Lauronen | 2002 | 457 | 1:11.26 | 2:30.17 | |||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
8 | Sofia Nieminen | 2002 | 447 | 1:13.92 | 2:31.26 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
9 | Annika Toiviainen | 2002 | 431 | 1:14.01 | 2:33.12 | |||||
Vanders | ||||||||||
10 | Veera Heikkinen | 2001 | 422 | 1:13.21 | 2:34.24 | |||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
11 | Laura Väisänen | 2001 | 421 | 1:15.92 | 2:34.38 | |||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
12 | Noora Kokko | 2001 | 418 | 1:12.58 | 2:34.68 | |||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
13 | Aino-Olivia Arola | 2002 | 390 | 1:15.92 | 2:38.31 | |||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
14 | Liia Louhikoski | 2001 | 384 | 1:16.29 | 2:39.17 | |||||
Vanders | ||||||||||
15 | Elina Palojärvi | 2002 | 383 | 1:17.56 | 2:39.33 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
16 | Emilia Sjölund | 2002 | 360 | 1:17.11 | 2:42.60 | |||||
Vanders | ||||||||||
17 | Irina Puukko | 2001 | 347 | 1:21.80 | 2:44.62 | |||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
18 | Jonna Salminen | 2001 | 343 | 1:17.85 | 2:45.24 | |||||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
19 | Mette Konttila | 2001 | 339 | 1:19.53 | 2:45.84 | |||||
Octopus Lohja | ||||||||||
20 | Essi Helle | 2002 | 328 | 1:19.66 | 2:47.78 | |||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
21 | Julie Nikkilä | 2003 | 318 | 1:22.00 | 2:49.50 | |||||
Vanders | ||||||||||
22 | Iida Koskiluoto | 2002 | 311 | 1:21.33 | 2:50.79 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
23 | Aada Rissanen | 2004 | 298 | 1:22.31 | 2:53.22 | |||||
Vanders | ||||||||||
24 | Ella Pitkäkangas | 2003 | 295 | 1:24.84 | 2:53.69 | |||||
Vanders | ||||||||||
25 | Oona Malinen | 2001 | 279 | 1:27.01 | 2:57.00 | |||||
Octopus Lohja | ||||||||||
26 | Viivi Hakamäki | 2002 | 269 | 1:26.43 | 2:59.12 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
27 | Emilia Lyyra | 2003 | 259 | 1:24.39 | 3:01.43 | |||||
Vanders | ||||||||||
28 | Jenna Boman | 2003 | 244 | 1:30.09 | 3:05.18 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
29 | Tatiana Sukhareva | 2005 | 195 | 1:36.80 | 3:19.56 | |||||
Vanders | ||||||||||
- | Ella Hörkkö | 2001 | DNS | |||||||
Vanders | ||||||||||
- | Taru Vannas | 2003 | DNS | |||||||
Vanders | ||||||||||
- | Tiia Kilpeläinen | 2003 | DNS | |||||||
Vanders | ||||||||||
- | Nelli Vartiainen | 2002 | DNF | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
- | Emmi Laitinen | 2001 | DSQ | |||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Maria Rintala | 2003 | DSQ | |||||||
Vanders | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 25, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Nea-Amanda Heinola | 2000 | 639 | 1:04.50 | 2:14.33 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
2 | Pinja Peippo | 1999 | 614 | 1:05.61 | 2:16.11 | |||||
Vanders | ||||||||||
3 | Roza Turunen | 2000 | 570 | 1:08.33 | 2:19.55 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
4 | Juuli Miettinen | 2000 | 568 | 1:07.85 | 2:19.67 | |||||
Vanders | ||||||||||
5 | Wilma Andreasen | 2000 | 565 | 1:08.69 | 2:19.96 | |||||
Simmis Grani | ||||||||||
6 | Anniina Perkiö | 1999 | 521 | 1:07.81 | 2:23.75 | |||||
Vanders | ||||||||||
7 | Noora Kanerva | 2000 | 455 | 1:11.65 | 2:30.42 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
8 | Elina Heino | 1999 | 351 | 1:20.05 | 2:43.99 | |||||
Simmis Grani | ||||||||||
9 | Ellen Mänttäri | 2000 | 264 | 1:29.35 | 3:00.29 | |||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
Laji 25, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Veera Venäläinen | 1995 | 660 | 1:04.47 | 2:12.87 | |||||
Vanders | ||||||||||
2 | Mari Kausiala | 1997 | 544 | 1:07.88 | 2:21.71 | |||||
TaTu Tampere | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 | Tulostuspäivämäärä | 11 huhtikuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa | Tulostusaika | 19:44 |
Tulokset Laji 26 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | FOREVER GAMES | Tulostuspäivämäärä | 11 huhtikuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | VANTAA TIKKURILA | Tulostusaika | 20:05 | |||
Järjestäjä | VANDERS | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 11 huhtikuu 2015 |
Laji 26, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Jaakko Reinonen | 2001 | 471 | 1:04.79 | 2:14.99 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
2 | Joona Lehtonen | 2001 | 438 | 1:07.33 | 2:18.27 | |||||
TaTu Tampere | ||||||||||
3 | Taneli Lantta | 2001 | 420 | 1:08.80 | 2:20.29 | |||||
Vanders | ||||||||||
4 | Kasper Envalds | 2001 | 411 | 1:07.25 | 2:21.22 | |||||
Vanders | ||||||||||
5 | Perttu Mikkola | 2001 | 403 | 1:09.46 | 2:22.15 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
6 | Eemeli Raninen | 2001 | 396 | 1:09.70 | 2:23.05 | |||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
7 | Eerik Tikkakoski | 2001 | 390 | 1:09.53 | 2:23.76 | |||||
TaTu Tampere | ||||||||||
8 | Atte Alila | 2001 | 387 | 1:09.01 | 2:24.07 | |||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
9 | Perttu Somero | 2001 | 363 | 1:11.38 | 2:27.20 | |||||
Lahden Kaleva | ||||||||||
10 | Tino Vehkalahti | 2001 | 349 | 1:13.64 | 2:29.11 | |||||
TaTu Tampere | ||||||||||
11 | Aleksi Seger | 2001 | 340 | 1:14.07 | 2:30.45 | |||||
Octopus Lohja | ||||||||||
12 | Tuomas Lehtovirta | 2001 | 338 | 1:13.13 | 2:30.83 | |||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
13 | Iiro Kuusela | 2001 | 325 | 1:14.61 | 2:32.80 | |||||
TaTu Tampere | ||||||||||
14 | Aapo Puikkonen | 2001 | 283 | 1:16.20 | 2:40.03 | |||||
TaTu Tampere | ||||||||||
15 | Danil Seksenov | 2004 | 266 | 1:19.67 | 2:43.34 | |||||
Vanders | ||||||||||
16 | Jonatan Hallikainen | 2001 | 262 | 1:19.02 | 2:44.01 | |||||
Lahden Kaleva | ||||||||||
17 | Ville Rissanen | 2001 | 262 | 1:17.09 | 2:44.03 | |||||
Vanders | ||||||||||
18 | Elias Kallonen | 2003 | 245 | 1:20.48 | 2:47.90 | |||||
Vanders | ||||||||||
19 | Atte-Mikael Ahonpää | 2001 | 234 | 1:22.27 | 2:50.49 | |||||
TaTu Tampere | ||||||||||
20 | Max Walther | 2003 | 152 | 1:34.63 | 3:16.71 | |||||
HTU Stadi | ||||||||||
- | Maksim Vorobiev | 2005 | DNS | |||||||
Team Kasatka | ||||||||||
Laji 26, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Santeri Mettälä | 1999 | 520 | 1:02.45 | 2:10.65 | |||||
TaTu Tampere | ||||||||||
2 | Niko Somila | 1999 | 506 | 1:03.39 | 2:11.85 | |||||
Simmis Grani | ||||||||||
3 | Aapo Eerola | 1999 | 492 | 1:03.27 | 2:13.04 | |||||
TaTu Tampere | ||||||||||
4 | Väinö Kilpeläinen | 1999 | 478 | 1:02.04 | 2:14.29 | |||||
TaTu Tampere | ||||||||||
5 | Kustaa Yli-Äyhö | 2000 | 478 | 1:04.79 | 2:14.30 | |||||
Simmis Grani | ||||||||||
6 | Valtteri Lausala | 1999 | 451 | 1:05.44 | 2:17.00 | |||||
Simmis Grani | ||||||||||
7 | Otto Laakso | 1999 | 440 | 1:03.61 | 2:18.04 | |||||
Octopus Lohja | ||||||||||
8 | Otso Helstelä | 2000 | 423 | 1:08.94 | 2:19.94 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
9 | Andreas Toivanen | 1999 | 412 | 1:06.50 | 2:21.09 | |||||
Octopus Lohja | ||||||||||
10 | Ville Laukkanen | 1999 | 374 | 1:10.92 | 2:25.82 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
11 | Aaro Nygård | 1999 | 348 | 1:10.95 | 2:29.32 | |||||
Octopus Lohja | ||||||||||
12 | Kasper Uusitalo | 2000 | 339 | 1:12.25 | 2:30.65 | |||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
13 | Miska Ekström | 2000 | 299 | 1:14.73 | 2:36.96 | |||||
Octopus Lohja | ||||||||||
14 | Valtteri Salmela | 2000 | 271 | 1:15.52 | 2:42.30 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
15 | Leo Rytövuori | 1999 | 271 | 1:17.27 | 2:42.35 | |||||
TaTu Tampere | ||||||||||
Laji 26, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Tapio Junninen | 1995 | 640 | 1:00.65 | 2:01.87 | |||||
Vanders | ||||||||||
2 | Jon Lundgren | 1998 | 505 | 1:01.97 | 2:11.92 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
3 | Santeri Lamminpää | 1998 | 326 | 1:14.62 | 2:32.61 | |||||
Octopus Lohja | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 | Tulostuspäivämäärä | 11 huhtikuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa | Tulostusaika | 20:05 |