Tulokset Wadköpingsdoppet 2015
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Lördag den 19/9 Klockan 08.30 (Insim kl. 07.30)
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Wadköpingsdoppet 2015 | Utskriftsdatum | 19 september 2015 | |||
Tävlingsort | Örebro | Utskriftstid | 09:26 | |||
Arrangör | Örebro Simallians | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 19 september 2015 |
Gren 6, 100m Bröstsim A+B Damer, Finaler 17 - 99 år |
Sponsor: Oppboga |
17 - 99 år: Joline Höstman (1988) 1:08.21 2011-09-24 |
15 - 16 år: Malin Westman (1995) 1:11.75 2011-09-24 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Amanda Rutqvist | 1991 | Göteborg Sim | 35.42 | 1:14.19 | |||||
2 | Pauline Korssell | 1997 | Täby Sim | 36.38 | 1:16.87 | |||||
3 | Viktoria Reinhold | 1996 | Göteborg Sim | 36.23 | 1:17.76 | |||||
4 | Sofia Ander | 1998 | Sala Simsällskap | 38.97 | 1:22.33 | |||||
5 | Petra Johansson | 1997 | Säffle Simsällskap | 39.16 | 1:23.37 | |||||
6 | Elin Waara | 1997 | Karlskoga Simförening | 39.36 | 1:24.07 | |||||
Gren 6, 100m Bröstsim A+B Damer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Oppboga |
17 - 99 år: Joline Höstman (1988) 1:08.21 2011-09-24 |
15 - 16 år: Malin Westman (1995) 1:11.75 2011-09-24 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sara Wallberg | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 34.60 | 1:12.83 | |||||
2 | Mikaela Bergh | 1999 | Täby Sim | 35.58 | 1:15.38 | |||||
3 | Tilde Malm | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 36.20 | 1:16.90 | |||||
4 | Adina Nyström | 1999 | Strängnäs Simklubb | 36.87 | 1:18.11 | |||||
5 | Adina Eriksson | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 37.51 | 1:19.40 | |||||
6 | Michaela Thyberg | 2000 | Karlstads Simsällskap | 37.82 | 1:20.13 | |||||
7 | Ida Nederman | 2000 | Örebro Simallians | 38.28 | 1:20.37 | |||||
8 | Lina Nederman | 2000 | Örebro Simallians | 38.57 | 1:20.67 | |||||
9 | Fanny Kruthammar | 1999 | Täby Sim | 38.43 | 1:21.11 | |||||
10 | Amanda Magnusson | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 38.24 | 1:21.30 | |||||
11 | Julia Franks | 2000 | Täby Sim | 38.53 | 1:21.86 | |||||
12 | Elin Lindgren | 2000 | Västerås Simsällskap | 38.56 | 1:22.44 | |||||
13 | Julia Faleke | 2000 | Västerås Simsällskap | 39.28 | 1:23.06 | |||||
14 | Marit van Zonneveld | 1999 | Simsällskapet Mora | 40.44 | 1:25.92 | |||||
15 | Ajla Omic | 1999 | Filipstads Simklubb | 40.67 | 1:26.55 | |||||
16 | Lovisa Sved | 2000 | Simklubben Ena | 39.62 | 1:26.57 | |||||
17 | Felicia Eriksson | 2000 | Göteborg Sim | 42.16 | 1:28.83 | |||||
18 | Hanna Karlsson | 2000 | Simsällskapet Mora | 42.42 | 1:30.99 | |||||
19 | Mikaela Juhler | 2000 | Örebro Simallians | 44.20 | 1:33.63 | |||||
20 | My Lord | 1999 | Strängnäs Simklubb | 44.54 | 1:35.18 | |||||
21 | Hannah Ragnarsson | 2000 | Sala Simsällskap | 44.09 | 1:35.38 | |||||
22 | Emma Waara | 2000 | Karlskoga Simförening | 44.12 | 1:35.51 | |||||
23 | Maja Andersson | 2000 | Strängnäs Simklubb | 44.49 | 1:36.86 | |||||
24 | Clara Nykvist | 2000 | Simklubben Neptun | 45.25 | 1:36.94 | |||||
25 | Terese Engström | 1999 | Örebro Simallians | 48.63 | 1:43.67 | |||||
26 | Amanda Lindgren | 2000 | Sala Simsällskap | 49.66 | 1:44.18 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 19 september 2015 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 09:26 |