Results for Spektrum Odder Swim Cup 2015
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Lb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stvne navn | Spektrum Odder Swim Cup 2015 | Udskriftsdato | 26 april 2015 | |||
Stvne by | Odder | Udskriftstidspunkt | 12:44 | |||
Arrangr | Odder Svmmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stvne dato | 24 april 2015 |
Lb 27, 200m Medley Damer, Finaler rg. 1916-1998 |
Plac. | Navn | Fdt | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnet | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Christie Prhl | 1998 | 454 | 34.01 | 1:15.04 | 2:04.22 | 2:40.26 | |||
Viborg Svmme Klub | ||||||||||
2 | Betina K. Pedersen | 1994 | 453 | 34.35 | 1:16.06 | 2:04.49 | 2:40.39 | |||
Viborg Svmme Klub | ||||||||||
Lb 27, 200m Medley Damer, Finaler rg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Fdt | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnet | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Cecilie Lykke Hansen | 1999 | 619 | 31.04 | 1:07.54 | 1:49.70 | 2:24.51 | |||
Odder Svmmeklub | ||||||||||
2 | Johanne Skovgaard Terp | 1999 | 506 | 33.70 | 1:13.24 | 1:57.82 | 2:34.51 | |||
Odder Svmmeklub | ||||||||||
3 | Anette Poulsen | 1999 | 445 | 35.57 | 1:15.15 | 2:03.32 | 2:41.36 | |||
Thisted Svmmeklub | ||||||||||
4 | Anna Mathiasen | 2000 | 418 | 38.40 | 1:17.70 | 2:06.18 | 2:44.68 | |||
Thisted Svmmeklub | ||||||||||
5 | Emma L. U. Jensen | 2000 | 383 | 38.15 | 1:23.45 | 2:10.53 | 2:49.58 | |||
Auning Svmmeklub | ||||||||||
6 | Maya Nautrup Pedersen | 1999 | 372 | 37.05 | 1:19.14 | 2:11.45 | 2:51.25 | |||
IHF Svmning | ||||||||||
7 | Sofie Rahbek Hansen | 2000 | 308 | 36.39 | 1:19.69 | 2:18.43 | 3:02.24 | |||
Viborg Svmme Klub | ||||||||||
8 | Camilla Aagaard | 2000 | 287 | 40.70 | 1:30.13 | 2:24.63 | 3:06.72 | |||
Svmmeklubben Nord | ||||||||||
9 | Line Tinggaard | 2000 | 265 | 42.56 | 1:30.59 | 2:27.80 | 3:11.61 | |||
Thisted Svmmeklub | ||||||||||
- | Camilla Hein Saugmann | 1999 | DNS | |||||||
Odder Svmmeklub | ||||||||||
- | Caroline Jrgensen | 2000 | DNS | |||||||
Auning Svmmeklub | ||||||||||
Lb 27, 200m Medley Damer, Finaler rg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Fdt | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnet | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Marie Christensen | 2002 | 474 | 33.33 | 1:12.79 | 2:00.61 | 2:38.01 | |||
Odder Svmmeklub | ||||||||||
2 | Nanna Bgild Lundahl | 2001 | 365 | 37.57 | 1:20.97 | 2:12.46 | 2:52.29 | |||
Silkeborg Svmmeklub | ||||||||||
3 | Freja Larsen | 2001 | 338 | 39.27 | 1:21.43 | 2:16.28 | 2:56.75 | |||
Haderslev Svmme Klub | ||||||||||
4 | Maiken Hougaard | 2002 | 310 | 43.46 | 1:30.96 | 2:21.02 | 3:01.85 | |||
Auning Svmmeklub | ||||||||||
5 | Cecilie Gregersen | 2002 | 304 | 38.00 | 1:22.04 | 2:21.69 | 3:03.18 | |||
Odder Svmmeklub | ||||||||||
6 | Signe Storm Rasmussen | 2001 | 280 | 41.80 | 1:31.44 | 2:25.07 | 3:08.17 | |||
Lyseng IF | ||||||||||
7 | Clara Tolderlund | 2002 | 276 | 41.26 | 1:28.55 | 2:27.37 | 3:09.12 | |||
Silkeborg Svmmeklub | ||||||||||
8 | Astrid Crone Jespersen | 2002 | 259 | 42.29 | 1:30.15 | 2:27.04 | 3:13.07 | |||
VIK-Skovbakken Svmmeafdeling | ||||||||||
9 | Sofia Ingeberg | 2002 | 257 | 39.83 | 1:28.58 | 2:27.97 | 3:13.67 | |||
Odder Svmmeklub | ||||||||||
10 | Clara Mortensen | 2001 | 254 | 43.00 | 1:30.90 | 2:30.16 | 3:14.30 | |||
Haderslev Svmme Klub | ||||||||||
11 | Julia Harpth | 2002 | 252 | 44.13 | 1:34.70 | 2:32.54 | 3:14.86 | |||
Brdstrup Svmmeklub | ||||||||||
12 | Josefine Mikkelsen | 2002 | 229 | 48.87 | 1:40.29 | 2:34.94 | 3:21.27 | |||
Skanderborg Svmmeklub | ||||||||||
13 | Katrine Krogh Jensen | 2002 | 207 | 48.47 | 1:44.11 | 2:38.39 | 3:28.17 | |||
Auning Svmmeklub | ||||||||||
14 | Iben Maj Laursen | 2002 | 137 | 1:02.80 | 2:06.16 | 3:05.91 | 3:58.69 | |||
IHF Svmning | ||||||||||
- | Carla Jensen | 2002 | DNS | |||||||
Bjerre Herreds Svmmeklub | ||||||||||
- | Iben K. Zachariassen | 2002 | DNS | |||||||
Brdstrup Svmmeklub | ||||||||||
- | Thea Linneberg Bk | 2002 | DSQ | En hnd vend. 125m | ||||||
IHF Svmning | ||||||||||
Lb 27, 200m Medley Damer, Finaler rg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Fdt | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnet | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Louise Houe Andersen | 2003 | 411 | 33.87 | 1:16.24 | 2:07.08 | 2:45.63 | |||
Viborg Svmme Klub | ||||||||||
2 | Emilie Wolf Srensen | 2003 | 320 | 40.44 | 1:23.19 | 2:22.18 | 3:00.01 | |||
VIK-Skovbakken Svmmeafdeling | ||||||||||
3 | Mia Borgensgaard | 2003 | 311 | 40.96 | 1:26.29 | 2:21.51 | 3:01.83 | |||
TST Svmning | ||||||||||
4 | Laura Fogh | 2003 | 303 | 40.94 | 1:31.66 | 2:19.84 | 3:03.23 | |||
Hjortshj-Eg IF Svmmeafdelin | ||||||||||
5 | Sia Aagaard | 2004 | 270 | 44.22 | 1:32.41 | 2:27.90 | 3:10.52 | |||
VIK-Skovbakken Svmmeafdeling | ||||||||||
6 | Laura Marie Dige | 2004 | 243 | 44.02 | 1:33.60 | 2:30.64 | 3:17.33 | |||
VIK-Skovbakken Svmmeafdeling | ||||||||||
7 | Alberte Hedevang Petersen | 2003 | 232 | 49.58 | 1:40.28 | 2:34.09 | 3:20.25 | |||
Haderslev Svmme Klub | ||||||||||
8 | Kathrine Bech Nielsen | 2004 | 225 | 48.65 | 1:39.78 | 2:36.22 | 3:22.50 | |||
Odder Svmmeklub | ||||||||||
9 | Anne Lundorff Larsen | 2004 | 215 | 50.05 | 1:42.30 | 2:37.80 | 3:25.35 | |||
Silkeborg Svmmeklub | ||||||||||
10 | Caroline Srensen | 2003 | 214 | 51.31 | 1:45.79 | 2:39.17 | 3:25.74 | |||
Lyseng IF | ||||||||||
11 | Frida Lind | 2004 | 210 | 47.19 | 1:40.90 | 2:41.14 | 3:27.16 | |||
Svmmeklubben Nord | ||||||||||
12 | Maja Cordtz | 2003 | 207 | 44.94 | 1:39.24 | 2:37.89 | 3:28.21 | |||
VIK-Skovbakken Svmmeafdeling | ||||||||||
13 | Sara Mette Kvitzau | 2003 | 201 | 49.25 | 1:42.33 | 2:42.88 | 3:30.13 | |||
Skanderborg Svmmeklub | ||||||||||
14 | Marlene Reitan | 2003 | 157 | 49.38 | 1:45.78 | 2:55.88 | 3:48.15 | |||
TST Svmning | ||||||||||
- | Rebecca E. Jakobsen | 2003 | DNS | |||||||
Viborg Svmme Klub | ||||||||||
- | Line Lyskjr | 2003 | DSQ | Ej forts. bev 75m | ||||||
Silkeborg Svmmeklub | ||||||||||
- | Sofie Trekr Klausen | 2003 | DSQ | Ej fortsat bev. 75 m | ||||||
Brdstrup Svmmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 26 april 2015 |
Licens til Odder IGF | Udskriftstidspunkt | 12:44 |