Tulokset Spektrum Odder Swim Cup 2015
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Spektrum Odder Swim Cup 2015 | Udskriftsdato | 26 april 2015 | |||
Stævne by | Odder | Udskriftstidspunkt | 10:49 | |||
Arrangør | Odder Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 24 april 2015 |
Løb 23, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1916-1998 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Julie Oxenvad | 1997 | 628 | 30.36 | 1:03.36 | 1:36.58 | 2:09.80 | |||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
2 | Christie Prøhl | 1998 | 436 | 32.67 | 1:09.35 | 1:47.75 | 2:26.59 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
3 | Karoline Nielsen | 1997 | 416 | 34.25 | 1:11.79 | 1:50.79 | 2:28.83 | |||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
4 | Clara Nautrup Pedersen | 1998 | 416 | 34.12 | 1:12.55 | 1:51.75 | 2:28.88 | |||
IHF Svømning | ||||||||||
5 | Ida Marie Nielsen | 1995 | 352 | 34.52 | 1:14.73 | 1:56.38 | 2:37.34 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Løb 23, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Johanne Skovgaard Terp | 1999 | 512 | 32.89 | 1:08.32 | 1:43.74 | 2:18.90 | |||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
2 | Cecilie Dalgas | 2000 | 510 | 33.53 | 1:08.38 | 1:44.05 | 2:19.14 | |||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
3 | Helene G. Nedergaard | 1999 | 484 | 32.17 | 1:07.29 | 1:44.41 | 2:21.54 | |||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
4 | Laura Davidsen Nielsen | 2000 | 465 | 2:23.41 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
5 | Anna Mathiasen | 2000 | 443 | 34.23 | 1:11.26 | 1:48.48 | 2:25.77 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
6 | Kirstine Thordahl Jensen | 2000 | 423 | 2:28.06 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
7 | Luna Ladefoged | 2000 | 415 | 34.89 | 1:12.42 | 1:51.23 | 2:28.95 | |||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
8 | Melissa Furman | 1999 | 400 | 33.86 | 1:12.03 | 1:51.89 | 2:30.88 | |||
Swim Team Djursland | ||||||||||
9 | Amalie Skov | 1999 | 396 | 2:31.31 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Maya Nautrup Pedersen | 1999 | 385 | 2:32.73 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
11 | Simone Sloth Østergaard | 2000 | 357 | 35.16 | 1:15.03 | 1:56.69 | 2:36.59 | |||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
12 | Rikke Svenstrup | 1999 | 317 | 2:42.96 | ||||||
Auning Svømmeklub | ||||||||||
13 | Emilie Spliid | 2000 | 315 | 35.93 | 1:17.42 | 2:00.87 | 2:43.28 | |||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
14 | Ida Fink Baun | 2000 | 272 | 37.62 | 1:21.39 | 2:06.84 | 2:51.38 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
15 | Freja Plannthin Mogensen | 1999 | 246 | 2:57.23 | ||||||
Auning Svømmeklub | ||||||||||
- | Camilla Hein Saugmann | 1999 | DNS | |||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
- | Emma Dochedahl | 2000 | DNS | |||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 23, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Lærke Bjerre Tange | 2002 | 485 | 32.49 | 1:08.75 | 1:45.66 | 2:21.40 | |||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
2 | Charlotte S. Jensen | 2002 | 451 | 33.74 | 1:10.79 | 1:48.44 | 2:24.88 | |||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
3 | Signe Søby Jensen | 2001 | 440 | 34.03 | 1:11.61 | 1:49.96 | 2:26.14 | |||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
4 | Liv Hingeberg | 2001 | 396 | 35.84 | 1:14.83 | 1:54.32 | 2:31.31 | |||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
5 | Cecilie Væver | 2002 | 363 | 35.86 | 1:16.05 | 1:56.93 | 2:35.72 | |||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
6 | Jasmin Jespersen | 2002 | 361 | 35.95 | 1:15.81 | 1:56.80 | 2:36.06 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Sofie S. Vegener | 2002 | 354 | 35.47 | 1:15.88 | 1:57.35 | 2:37.08 | |||
Auning Svømmeklub | ||||||||||
8 | Cecilie Gregersen | 2002 | 348 | 36.39 | 1:17.19 | 1:58.37 | 2:38.00 | |||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
9 | Sofie Petersen | 2001 | 346 | 36.33 | 1:15.98 | 1:57.84 | 2:38.26 | |||
Auning Svømmeklub | ||||||||||
10 | Emma Rasmussen | 2002 | 307 | 38.14 | 1:19.91 | 2:02.49 | 2:44.62 | |||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
11 | Lærke Bladtkramer | 2001 | 283 | 36.99 | 1:18.88 | 2:03.68 | 2:49.27 | |||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
12 | Anne Sunesen | 2001 | 277 | 38.91 | 1:22.25 | 2:06.62 | 2:50.34 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
13 | Sofia Ingeberg | 2002 | 270 | 39.09 | 1:22.97 | 2:07.80 | 2:51.88 | |||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
14 | Pernille Harbo | 2001 | 264 | 38.95 | 1:22.36 | 2:08.27 | 2:53.12 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
15 | Therese Mardal | 2002 | 259 | 37.63 | 1:22.41 | 2:10.03 | 2:54.34 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
16 | Julia Harpøth | 2002 | 249 | 40.02 | 1:25.65 | 2:12.55 | 2:56.53 | |||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
17 | Astrid Crone Jespersen | 2002 | 235 | 39.43 | 1:24.58 | 2:12.27 | 3:00.06 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
18 | Thea Linneberg Bæk | 2002 | 200 | 40.42 | 1:29.91 | 2:20.94 | 3:09.95 | |||
IHF Svømning | ||||||||||
19 | Iben K. Zachariassen | 2002 | 190 | 44.72 | 1:33.92 | 2:25.30 | 3:13.30 | |||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
20 | Emma Thinggaard | 2002 | 170 | 3:20.29 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
21 | Iben Maj Laursen | 2002 | 161 | 44.89 | 1:36.86 | 2:30.87 | 3:24.22 | |||
IHF Svømning | ||||||||||
22 | Elisabeth Stoltenborg | 2002 | 145 | 3:31.19 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Carla Jensen | 2002 | DNS | |||||||
Bjerre Herreds Svømmeklub | ||||||||||
Løb 23, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Louise Houe Andersen | 2003 | 461 | 32.75 | 1:09.63 | 1:47.09 | 2:23.88 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
2 | Emilie Wolf Sørensen | 2003 | 336 | 37.14 | 1:18.39 | 2:00.17 | 2:39.87 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Mia Borgensgaard | 2003 | 325 | 37.27 | 1:18.04 | 2:00.28 | 2:41.67 | |||
TST Svømning | ||||||||||
4 | Martha Bjerg | 2004 | 291 | 39.04 | 1:20.78 | 2:04.41 | 2:47.65 | |||
Lyseng IF | ||||||||||
5 | Katrine Mols | 2003 | 286 | 37.77 | 1:21.90 | 2:07.38 | 2:48.72 | |||
Lyseng IF | ||||||||||
6 | Camilla Kjær | 2003 | 282 | 39.01 | 1:23.15 | 2:07.76 | 2:49.40 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
7 | Sia Aagaard | 2004 | 281 | 39.24 | 1:23.46 | 2:07.62 | 2:49.55 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Laura Marie Dige | 2004 | 240 | 39.54 | 1:24.48 | 2:11.40 | 2:58.85 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
9 | Liva Ginnerup | 2004 | 240 | 39.21 | 1:24.33 | 2:12.33 | 2:58.86 | |||
Auning Svømmeklub | ||||||||||
10 | Anne Katrine Ryhammer | 2003 | 240 | 39.99 | 1:25.63 | 2:12.89 | 2:58.88 | |||
Lyseng IF | ||||||||||
11 | Lykke Bladtkramer | 2003 | 224 | 40.51 | 1:28.05 | 2:17.38 | 3:02.85 | |||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
12 | Clarissa Marie Lauritzen | 2003 | 211 | 40.97 | 1:29.30 | 2:19.10 | 3:06.69 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Sofie Trekær Klausen | 2003 | 201 | 41.25 | 1:30.17 | 2:22.64 | 3:09.77 | |||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
14 | Stine Bendixen Nissen | 2004 | 198 | 3:10.42 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Maja Klitgaard | 2003 | 197 | 41.34 | 1:30.10 | 2:21.07 | 3:10.98 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Maria Dyrhauge Winther | 2004 | 192 | 39.00 | 1:28.93 | 2:23.19 | 3:12.68 | |||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
17 | Maja Cordtz | 2003 | 190 | 42.08 | 1:31.19 | 2:23.18 | 3:13.15 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
18 | Cecilie Sørensen | 2003 | 152 | 3:28.14 | ||||||
Bjerre Herreds Svømmeklub | ||||||||||
- | Marlene Reitan | 2003 | DSQ | tyvstart | ||||||
TST Svømning | ||||||||||
Løb 23, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Laura G. Nedergaard | 2005 | 170 | 45.25 | 1:38.53 | 2:30.59 | 3:20.44 | |||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
2 | Kamilla Sørensen | 2005 | 92 | 48.39 | 1:50.54 | 2:59.53 | 4:05.97 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 26 april 2015 |
Licens til Odder IGF | Udskriftstidspunkt | 10:49 |