Resultater for Spektrum Odder Swim Cup 2015
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag - Indledende
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Spektrum Odder Swim Cup 2015 |
|
Udskriftsdato |
25 april 2015 |
|
|
Stævne by |
Odder |
|
Udskriftstidspunkt |
11:10 |
|
|
Arrangør |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
24 april 2015 |
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2000 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Helene G. Nedergaard |
1999 |
|
534 |
1:09.27 |
2:22.91 |
3:36.79 |
|
4:49.01 |
|
|
Odder Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sarah Andersen |
1999 |
|
491 |
1:10.52 |
2:26.58 |
3:42.60 |
|
4:57.23 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Laura Davidsen Nielsen |
2000 |
|
490 |
1:13.00 |
2:28.34 |
3:43.23 |
|
4:57.44 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Cecilie Dalgas |
2000 |
|
453 |
1:12.45 |
2:28.76 |
3:46.82 |
|
5:05.32 |
|
|
Odder Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Kirstine Thordahl Jensen |
2000 |
|
417 |
1:16.42 |
2:36.41 |
3:54.44 |
|
5:13.78 |
|
|
Odder Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Melissa Furman |
1999 |
|
404 |
1:10.93 |
2:32.07 |
3:55.20 |
|
5:17.09 |
|
|
Swim Team Djursland |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Emilie Spliid |
2000 |
|
295 |
1:20.95 |
2:50.64 |
4:21.53 |
|
5:51.99 |
|
|
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Anna Kruse |
2000 |
|
269 |
1:25.16 |
2:58.17 |
4:32.51 |
|
6:03.08 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Line Tinggaard |
2000 |
|
256 |
1:25.65 |
3:00.53 |
4:37.75 |
|
6:08.87 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Ida Fink Baun |
2000 |
|
252 |
1:22.83 |
2:59.87 |
4:37.81 |
|
6:10.82 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Esther Flø |
2001 |
|
519 |
1:09.15 |
2:23.54 |
3:38.29 |
|
4:51.75 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Lærke Bjerre Tange |
2002 |
|
489 |
1:09.72 |
2:24.75 |
3:42.19 |
|
4:57.57 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Charlotte S. Jensen |
2002 |
|
455 |
1:12.82 |
2:30.36 |
3:48.57 |
|
5:04.89 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Signe Søby Jensen |
2001 |
|
453 |
1:13.53 |
2:31.98 |
3:50.16 |
|
5:05.15 |
|
|
Odder Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Liv Hingeberg |
2001 |
|
419 |
1:15.33 |
2:35.89 |
3:56.21 |
|
5:13.30 |
|
|
Odder Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Sigrid Lei Lamberg |
2002 |
|
361 |
1:15.77 |
2:41.16 |
4:06.21 |
|
5:29.27 |
|
|
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Maja Fridberg Madsen |
2002 |
|
351 |
1:18.17 |
2:42.05 |
4:07.82 |
|
5:32.21 |
|
|
Odder Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Lærke Als |
2002 |
|
350 |
1:15.73 |
2:40.10 |
4:06.47 |
|
5:32.75 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Jasmin Jespersen |
2002 |
|
343 |
1:20.35 |
2:44.93 |
4:10.59 |
|
5:34.88 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Emma Rasmussen |
2002 |
|
334 |
1:20.24 |
2:45.29 |
4:11.28 |
|
5:37.76 |
|
|
Odder Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Emma L. S. Cameron |
2001 |
|
289 |
1:23.96 |
2:54.22 |
4:24.77 |
|
5:54.49 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Lærke Bladtkramer |
2001 |
|
280 |
1:20.59 |
2:51.81 |
4:25.22 |
|
5:58.28 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Elisabeth Stoltenborg |
2002 |
|
135 |
1:42.26 |
3:37.52 |
5:36.02 |
|
7:36.68 |
|
|
Skanderborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Julia Harpøth |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Brædstrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Thea Linneberg Bæk |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Tyvstart |
|
IHF Svømning |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Louise Houe Andersen |
2003 |
|
432 |
1:13.94 |
2:33.96 |
3:53.41 |
|
5:10.20 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mia Borgensgaard |
2003 |
|
331 |
1:18.14 |
2:43.89 |
4:12.72 |
|
5:38.85 |
|
|
TST Svømning |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Sarah Bundgaard |
2003 |
|
287 |
1:23.05 |
2:53.96 |
4:26.00 |
|
5:55.29 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Camilla Kjær |
2003 |
|
272 |
1:25.45 |
2:58.02 |
4:31.39 |
|
6:01.89 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Anne Lundorff Larsen |
2004 |
|
267 |
1:25.95 |
2:59.29 |
4:33.35 |
|
6:03.93 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Emilie Egerup |
2003 |
|
217 |
1:33.17 |
3:13.76 |
4:54.11 |
|
6:29.71 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Sara Mette Kvitzau |
2003 |
|
208 |
3:00.47 |
5:46.93 |
|
|
6:35.47 |
|
|
Skanderborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Stine Bendixen Nissen |
2004 |
|
205 |
1:30.40 |
3:12.77 |
4:54.54 |
|
6:37.55 |
|
|
Skanderborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Clarissa Marie Lauritzen |
2003 |
|
197 |
1:34.31 |
3:18.15 |
5:03.56 |
|
6:42.84 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Amalie Holst |
2004 |
|
163 |
1:39.02 |
3:30.33 |
5:21.73 |
|
7:08.82 |
|
|
Skanderborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2015 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anna Varming |
2005 |
|
260 |
1:28.08 |
3:04.56 |
4:38.53 |
|
6:07.30 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 |
Udskriftsdato |
25 april 2015 |
Licens til Odder IGF |
Udskriftstidspunkt |
11:10 |
|