Results for Spektrum Odder Swim Cup 2015
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Lørdag - Indledende
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Spektrum Odder Swim Cup 2015 | Udskriftsdato | 25 april 2015 | |||
Stævne by | Odder | Udskriftstidspunkt | 14:41 | |||
Arrangør | Odder Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 24 april 2015 |
Løb 18, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1916-1998 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Lasse Kammer | 1995 | 569 | 29.09 | 1:01.19 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
2 | Frederik M. Mortensen | 1996 | 542 | 28.95 | 1:02.16 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
3 | Lasse Dall | 1997 | 531 | 27.88 | 1:02.61 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
4 | Jonas Rohwedder | 1998 | 478 | 29.67 | 1:04.84 | |||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
5 | Christoffer Beck | 1996 | 421 | 30.74 | 1:07.62 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
6 | Tobias Alstrup Kjær | 1998 | 416 | 32.77 | 1:07.89 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
7 | Martin Harder Bruun | 1998 | 391 | 32.88 | 1:09.31 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Kasper Levring Andersen | 1998 | 382 | 32.55 | 1:09.84 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
9 | Mark Simonsen | 1997 | 362 | 33.08 | 1:11.13 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
10 | Jonatan Balladone | 1997 | 360 | 32.77 | 1:11.25 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
11 | Anders Færch Jensen | 1988 | 262 | 38.15 | 1:19.16 | |||||
IHF Svømning | ||||||||||
12 | Anders Ballisager Hansen | 1998 | 205 | 41.17 | 1:25.97 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
- | Rasmus Jørgensen | 1996 | DNS | |||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Løb 18, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Magnus Stender Berg | 1999 | 497 | 28.84 | 1:03.99 | |||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
2 | Victor Kristensen | 1999 | 474 | 30.23 | 1:05.01 | |||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
3 | Emil Knudsen | 1999 | 461 | 31.96 | 1:05.63 | |||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
4 | Frederik Oxenvad | 1999 | 450 | 30.41 | 1:06.15 | |||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
5 | Anton Borg Hjort | 2000 | 424 | 30.21 | 1:07.50 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
6 | Andreas Hougaard | 2000 | 417 | 32.16 | 1:07.83 | |||||
Auning Svømmeklub | ||||||||||
7 | Christian Mangaard | 1999 | 415 | 32.40 | 1:07.94 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
8 | Karl Meisner-Jensen | 1999 | 379 | 31.67 | 1:10.04 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
9 | Sebastian Halvorsen | 1999 | 374 | 32.92 | 1:10.38 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
10 | Mads Alnor | 2000 | 369 | 33.38 | 1:10.64 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
11 | Thorbjørn U. Hansen | 2000 | 366 | 33.36 | 1:10.87 | |||||
Auning Svømmeklub | ||||||||||
12 | Steffen Vesterø Uldal | 1999 | 356 | 33.56 | 1:11.54 | |||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
13 | Oliver Østergaard Hansen | 2000 | 348 | 32.67 | 1:12.05 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
14 | Thorbjørn Eriksen | 2000 | 337 | 35.27 | 1:12.82 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
15 | Thomas Christiansen | 1999 | 337 | 34.59 | 1:12.84 | |||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
16 | Mikkel Weis Kallesøe | 2000 | 324 | 33.32 | 1:13.80 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
17 | Oliver Høyer | 2000 | 309 | 33.75 | 1:15.00 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
18 | Lars Christian Primdahl | 2000 | 296 | 36.48 | 1:16.08 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
19 | Nicolai Friborg | 2000 | 271 | 34.82 | 1:18.35 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
20 | Anton Kirkegaard Olesen | 2000 | 261 | 37.01 | 1:19.25 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
21 | Andreas Thanild Schøler | 2000 | 218 | 38.12 | 1:24.14 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Løb 18, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Oliver Frølund | 2001 | 411 | 32.21 | 1:08.17 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Oliver Widemann Bache | 2001 | 399 | 32.03 | 1:08.84 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
3 | Oskar Lindholm | 2001 | 390 | 32.41 | 1:09.39 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
4 | Johan Nielsen | 2001 | 388 | 33.32 | 1:09.47 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
5 | Mathias Pedersen | 2002 | 352 | 31.85 | 1:11.79 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
6 | Chris Rasmussen | 2001 | 345 | 33.79 | 1:12.27 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
7 | Joachim Hjertmann | 2002 | 326 | 34.48 | 1:13.68 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
8 | Benjamin Peruchon | 2001 | 299 | 34.74 | 1:15.78 | |||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
9 | Sebastian Møller Jürgense | 2001 | 290 | 35.83 | 1:16.61 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
10 | Benjamin B Nielsen | 2001 | 285 | 36.82 | 1:17.03 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
11 | Mathias Plog Jensen | 2001 | 253 | 35.01 | 1:20.12 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Wilfred Hove Lasthein | 2002 | 244 | 36.02 | 1:21.07 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
13 | Alfred Tang Dixen | 2002 | 242 | 35.64 | 1:21.34 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
14 | Nicholas Bundgaard | 2002 | 220 | 39.64 | 1:23.93 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
15 | Halfdan Krogh Lund | 2002 | 218 | 40.25 | 1:24.19 | |||||
Bjerre Herreds Svømmeklub | ||||||||||
16 | Frederik W. Frost-Jensen | 2001 | 217 | 41.72 | 1:24.36 | |||||
Bjerre Herreds Svømmeklub | ||||||||||
17 | Alexander Korsager Elkjær | 2001 | 214 | 39.33 | 1:24.69 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
18 | Vilhelm Damm Thorsell | 2002 | 214 | 37.82 | 1:24.75 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
19 | Rasmus K. Ø. Nielsen | 2002 | 210 | 38.67 | 1:25.20 | |||||
Bjerre Herreds Svømmeklub | ||||||||||
20 | Mads L. Skov Sørensen | 2001 | 210 | 39.66 | 1:25.27 | |||||
Bjerre Herreds Svømmeklub | ||||||||||
21 | Paw Jensby Madsen | 2002 | 209 | 39.49 | 1:25.33 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
22 | Mikkel Riis | 2002 | 197 | 41.89 | 1:27.06 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
23 | Johan Bendixen Nissen | 2002 | 196 | 38.67 | 1:27.17 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
24 | Kristian Zaar | 2001 | 195 | 42.63 | 1:27.41 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
25 | Mads Holm Skovby | 2001 | 193 | 39.99 | 1:27.61 | |||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
26 | Mathias Germansen | 2002 | 180 | 41.87 | 1:29.69 | |||||
Bjerre Herreds Svømmeklub | ||||||||||
27 | Jari Vendler Madsen | 2002 | 171 | 43.71 | 1:31.27 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
28 | Andreas Hansen | 2001 | 165 | 45.02 | 1:32.45 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
29 | Jeppe Ballisager Hansen | 2001 | 99 | 50.04 | 1:49.29 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
- | Krestian Gelmark-Sørensen | 2001 | DNS | |||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
- | Daniel Gallacher | 2002 | DSQ | 50 m afslut på mave | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Mads Iversen | 2002 | DSQ | Afsl ryg på mave | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Simon Simoni Christiansen | 2002 | DSQ | 50 m vend på mave | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 18, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mads Stamholt | 2003 | 242 | 39.57 | 1:21.35 | |||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
2 | William Sloth | 2003 | 221 | 39.76 | 1:23.81 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
3 | Alex Søndergaard | 2003 | 216 | 39.35 | 1:24.47 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
4 | Frederik Lindholm | 2004 | 207 | 40.94 | 1:25.59 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
5 | Andreas Jørgensen | 2003 | 204 | 40.94 | 1:26.10 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
6 | Frederik Venø Elling | 2003 | 203 | 39.01 | 1:26.26 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Julius Agerbo Modin | 2003 | 200 | 39.89 | 1:26.62 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Emil Lykke Grann | 2003 | 184 | 42.08 | 1:29.01 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Jakob Riisgaard | 2003 | 182 | 42.19 | 1:29.42 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Alexander Johnsen | 2003 | 173 | 42.70 | 1:30.93 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
11 | August Ancker | 2003 | 170 | 42.78 | 1:31.40 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
12 | Marius Gystad | 2003 | 167 | 43.51 | 1:32.05 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Christian Oxenvad | 2003 | 166 | 45.13 | 1:32.16 | |||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
14 | Nicklas Bager | 2003 | 164 | 40.57 | 1:32.54 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
14 | Oliver Christensen | 2003 | 164 | 45.85 | 1:32.54 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Mads Peter Hansen | 2004 | 161 | 40.69 | 1:33.16 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
17 | Jacob Emil Jeppesen | 2003 | 131 | 44.66 | 1:39.66 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
18 | Lukas Hedegaard | 2004 | 131 | 46.64 | 1:39.77 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
19 | Kasper Hansen | 2004 | 128 | 50.65 | 1:40.41 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
20 | Sander Møller Jürgensen | 2004 | 127 | 49.03 | 1:40.74 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
21 | Ciano Kristensen | 2004 | 122 | 46.80 | 1:42.15 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
22 | Lucas Rosenborg | 2004 | 121 | 46.08 | 1:42.34 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
23 | Arthur Rytter Jacobsen | 2003 | 112 | 49.61 | 1:45.18 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
24 | Johan Roderick | 2003 | 109 | 47.54 | 1:45.90 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
25 | Gustav Kjeldsen | 2004 | 96 | 54.12 | 1:50.55 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
26 | Anders Elsborg | 2003 | 92 | 55.25 | 1:51.93 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
27 | Lasse Fethter | 2004 | 87 | 53.46 | 1:54.15 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
28 | Bertram Emil Nedergaard | 2004 | 60 | 56.22 | 2:09.02 | |||||
AIA-Tranbjerg | ||||||||||
29 | Frej Liltorp | 2004 | 54 | 1:07.84 | 2:13.98 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Silas D. Kosior | 2003 | DNS | |||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
- | Andreas Weis Kallesøe | 2004 | DSQ | En hånd v 75m | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Jacob Bendixen | 2004 | DSQ | afsl ryg på mave | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
- | Jesper Albæk Hansen | 2004 | DSQ | Afslut ryg på mave | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Tobias Nielsen | 2004 | DSQ | Afsl ryg på mave | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
Løb 18, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Sebastian Jørgensen | 2005 | 172 | 42.66 | 1:31.03 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
2 | Mads Emil R. Hermansen | 2005 | 159 | 43.73 | 1:33.50 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
3 | Kristian Kjær | 2005 | 108 | 49.47 | 1:46.21 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
4 | Philip Vesterby | 2005 | 84 | 54.59 | 1:55.75 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
5 | Gustav Hoxer | 2005 | 82 | 55.07 | 1:56.42 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
6 | Andreas Gaardstad | 2005 | 67 | 1:05.02 | 2:04.82 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Andreas Gaardstad | 2005 | 67 | 1:05.89 | 2:04.82 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Andreas Gaardstad | 2005 | 63 | 1:05.02 | 2:07.22 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Andreas Gaardstad | 2005 | 63 | 1:05.89 | 2:07.22 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 25 april 2015 |
Licens til Odder IGF | Udskriftstidspunkt | 14:41 |