Results for Spektrum Odder Swim Cup 2015
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Lørdag - Finaler
Resultat Løb 22 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Spektrum Odder Swim Cup 2015 | Udskriftsdato | 25 april 2015 | |||
Stævne by | Odder | Udskriftstidspunkt | 17:06 | |||
Arrangør | Odder Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 24 april 2015 |
Løb 22, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 1916-1998 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Rasmus Jørgensen | 1996 | 553 | 27.54 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
2 | Lasse Dall | 1997 | 531 | 27.92 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
3 | Oliver Degn | 1996 | 488 | 28.70 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
4 | Oskar Jørgensen | 1998 | 484 | 28.79 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
5 | Frederik M. Mortensen | 1996 | 478 | 28.91 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
6 | Lasse Kammer | 1995 | 444 | 29.62 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
7 | Jonas Rohwedder | 1998 | 410 | 30.42 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
8 | Kasper Levring Andersen | 1998 | 320 | 33.03 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
9 | Per Jensen | 1995 | 302 | 33.70 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
10 | Mads Lillelund | 1998 | 260 | 35.38 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Anders Ballisager Hansen | 1998 | 159 | 41.65 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
- | Andreas Knage | 1998 | DSQ | Udsvøm på mave 25 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Løb 22, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Magnus Stender Berg | 1999 | 483 | 28.81 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
2 | Frederik Oxenvad | 1999 | 443 | 29.65 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
3 | Anton Borg Hjort | 2000 | 413 | 30.35 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
4 | Thomas Frederiksen | 2000 | 388 | 30.98 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
5 | Emil Knudsen | 1999 | 360 | 31.76 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
6 | Oliver Østergaard Hansen | 2000 | 343 | 32.30 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
7 | Jacob F. Frederiksen | 1999 | 337 | 32.48 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Steffen Vesterø Uldal | 1999 | 270 | 34.98 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
9 | Andreas Thanild Schøler | 2000 | 215 | 37.72 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
10 | Anton Kirkegaard Olesen | 2000 | 208 | 38.14 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
11 | Lars Christian Primdahl | 2000 | 198 | 38.74 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
- | Mikkel Weis Kallesøe | 2000 | DNS | |||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Victor Kristensen | 1999 | DNS | |||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
Løb 22, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Mathias Pedersen | 2002 | 346 | 32.19 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
2 | Benjamin Peruchon | 2001 | 296 | 33.92 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
3 | Sebastian Leimbeck | 2001 | 281 | 34.51 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
4 | Sebastian Møller Jürgense | 2001 | 271 | 34.91 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
5 | Alfred Tang Dixen | 2002 | 267 | 35.09 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
6 | Sofus Bolwig Balladone | 2002 | 265 | 35.20 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Thor G. Nedergaard | 2002 | 259 | 35.45 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
8 | Mathias Plog Jensen | 2001 | 259 | 35.46 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Wilfred Hove Lasthein | 2002 | 230 | 36.90 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
10 | Daniel Gallacher | 2002 | 222 | 37.29 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
11 | Mads Holm Skovby | 2001 | 210 | 37.98 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
12 | Vilhelm Damm Thorsell | 2002 | 209 | 38.07 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
13 | Alexander Korsager Elkjær | 2001 | 195 | 38.95 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
13 | Mads L. Skov Sørensen | 2001 | 195 | 38.95 | ||||||
Bjerre Herreds Svømmeklub | ||||||||||
15 | Asbjørn Guldager | 2002 | 185 | 39.65 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
16 | Mathias Germansen | 2002 | 180 | 40.00 | ||||||
Bjerre Herreds Svømmeklub | ||||||||||
17 | Kristian Zaar | 2001 | 170 | 40.74 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
18 | Jari Vendler Madsen | 2002 | 160 | 41.64 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
19 | Jeppe Dall | 2002 | 148 | 42.71 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
20 | Andreas Hansen | 2001 | 141 | 43.40 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
21 | Jeppe Ballisager Hansen | 2001 | 104 | 47.98 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
- | Krestian Gelmark-Sørensen | 2001 | DNS | |||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
- | Mikkel Riis | 2002 | DSQ | Udsvøm på mave 25m | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Løb 22, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2003-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Kasper Johnsen | 2003 | 199 | 38.67 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
2 | Frederik Lindholm | 2004 | 176 | 40.33 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
3 | Mads Stamholt | 2003 | 173 | 40.56 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
4 | Julius Agerbo Modin | 2003 | 166 | 41.06 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Jacob Emil Jeppesen | 2003 | 164 | 41.23 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
6 | Sebastian Jørgensen | 2005 | 157 | 41.87 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
7 | Mads Mikkelsen | 2004 | 154 | 42.13 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Magnus Fogh | 2005 | 150 | 42.54 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
9 | Mads Emil R. Hermansen | 2005 | 145 | 43.01 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
10 | Mads Peter Hansen | 2004 | 142 | 43.32 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
11 | Jakob Riisgaard | 2003 | 136 | 43.88 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Viktor Lei Lamberg | 2004 | 131 | 44.42 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
13 | Lucas Rosenborg | 2004 | 124 | 45.34 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
14 | Lukas Hedegaard | 2004 | 122 | 45.49 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
15 | Sander Møller Jürgensen | 2004 | 120 | 45.78 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
16 | Arthur Rytter Jacobsen | 2003 | 117 | 46.18 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
17 | Tobias Nielsen | 2004 | 111 | 46.91 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
18 | Kristian Kjær | 2005 | 111 | 46.94 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
19 | Viktor Nørrevang | 2003 | 97 | 49.17 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
20 | Jacob Bendixen | 2004 | 96 | 49.37 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
21 | Anders Elsborg | 2003 | 91 | 50.15 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
22 | Bastian Søndergaard | 2004 | 91 | 50.25 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
23 | Lasse Fethter | 2004 | 90 | 50.41 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
24 | Markus Toft | 2003 | 87 | 50.91 | ||||||
TST Svømning | ||||||||||
25 | Gustav Hoxer | 2005 | 79 | 52.59 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
26 | Kristian Nielsen | 2005 | 77 | 53.07 | ||||||
Bjerre Herreds Svømmeklub | ||||||||||
27 | Simon Gram Jensen | 2003 | 76 | 53.22 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
28 | Bertram Emil Nedergaard | 2004 | 64 | 56.50 | ||||||
AIA-Tranbjerg | ||||||||||
29 | Valdemar Degn | 2004 | 60 | 57.50 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
30 | Simon Kruse Holm | 2004 | 59 | 57.87 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
31 | Bertram D. Pedersen | 2005 | 59 | 57.94 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
32 | Andreas Gaardstad | 2005 | 54 | 59.55 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
33 | Johan Rickers | 2004 | 53 | 59.84 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
34 | Patrick Alexander Haahr | 2003 | 53 | 1:00.19 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
35 | Frej Liltorp | 2004 | 37 | 1:07.66 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Silas D. Kosior | 2003 | DNS | |||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
- | Andreas Weis Kallesøe | 2004 | DSQ | 2 armtag mave 25m | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
- | August Ancker | 2003 | DSQ | Ej fortsat bev. 25 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
- | Jesper Albæk Hansen | 2004 | DSQ | Afsæt på bryst 25m | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Magnus Weidemann | 2004 | DSQ | Vendt om på mave 25m | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Oliver Christensen | 2003 | DSQ | Udsvøm mave 25m | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 25 april 2015 |
Licens til Odder IGF | Udskriftstidspunkt | 17:06 |