Tulokset GTI Cup
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GTI Cup | Udskriftsdato | 26 september 2015 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 11:10 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 september 2015 |
Løb 3, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1997 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Anders Jensen | 1987 | 609 | 27.72 | 57.72 | |||||
VAT København | ||||||||||
2 | Hampus Persson | 1997 | 359 | 33.29 | 1:08.82 | |||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
Løb 3, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Sebastian Bidstrup Lantz | 1999 | 521 | 29.44 | 1:00.82 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
2 | Eric Hinderup | 1998 | 497 | 30.26 | 1:01.76 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
3 | Jacob Funch Jørgensen | 1999 | 489 | 29.92 | 1:02.08 | |||||
GTI | ||||||||||
4 | Sten Ludvigsson | 1998 | 427 | 31.62 | 1:04.95 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
5 | Lars Thor Sørensen | 1999 | 421 | 32.02 | 1:05.26 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
6 | Phillip Tran | 1999 | 380 | 32.73 | 1:07.54 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
7 | Tim Hagerström | 1999 | 349 | 33.42 | 1:09.47 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
8 | Mathias Petersen | 1999 | 200 | 40.63 | 1:23.66 | |||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 3, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mathias Yu Fagerberg | 2000 | 483 | 29.91 | 1:02.36 | |||||
GTI | ||||||||||
2 | Hans Mølbak Petersen | 2001 | 465 | 30.44 | 1:03.13 | |||||
GTI | ||||||||||
3 | Gustav Jørgensen | 2000 | 439 | 31.87 | 1:04.39 | |||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
4 | Halfdan H. Mørch | 2000 | 381 | 33.05 | 1:07.49 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
5 | Luccas Dam Brenner | 2001 | 380 | 33.16 | 1:07.54 | |||||
VAT København | ||||||||||
6 | Daniel Dyrved | 2000 | 342 | 33.87 | 1:09.98 | |||||
VAT København | ||||||||||
7 | Albert Nyhlén | 2000 | 335 | 34.05 | 1:10.44 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
8 | Anders Ludvigsson | 2000 | 333 | 34.84 | 1:10.59 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
9 | Marcus Munkholm | 2001 | 331 | 34.26 | 1:10.70 | |||||
VAT København | ||||||||||
10 | Andreas Thybo Ganzhorn | 2001 | 311 | 35.31 | 1:12.17 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
11 | Daniel Brylov | 2000 | 293 | 36.08 | 1:13.62 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
12 | Mathias Hatting Petersen | 2000 | 292 | 36.04 | 1:13.72 | |||||
VAT København | ||||||||||
13 | Albert Voldum Krog | 2001 | 271 | 36.95 | 1:15.54 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
14 | Nikolai Vaabengaard Olsen | 2001 | 256 | 37.66 | 1:16.99 | |||||
VAT København | ||||||||||
15 | Karl-Emil Rohr | 2001 | 207 | 40.28 | 1:22.73 | |||||
VAT København | ||||||||||
- | Axel Ståhl | 2000 | DNS | |||||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
Løb 3, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Johannes Strömberg | 2002 | 399 | 32.38 | 1:06.45 | |||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
2 | Benjamin Nørgaard Eriksen | 2002 | 339 | 34.08 | 1:10.13 | |||||
GTI | ||||||||||
3 | David Falk | 2003 | 306 | 35.76 | 1:12.56 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
4 | Casper Koch | 2002 | 292 | 36.99 | 1:13.71 | |||||
GTI | ||||||||||
5 | Mads Enghave | 2002 | 290 | 36.26 | 1:13.88 | |||||
GTI | ||||||||||
6 | Mads Baltzer | 2002 | 287 | 37.15 | 1:14.11 | |||||
GTI | ||||||||||
7 | Bo Beckman | 2002 | 278 | 36.55 | 1:14.93 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
8 | Mikkel Jørgensen | 2003 | 265 | 36.56 | 1:16.18 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
9 | Nickolas Kofoed Thestrup | 2003 | 262 | 37.30 | 1:16.45 | |||||
GTI | ||||||||||
10 | Oscar Thinghøjen | 2003 | 255 | 36.74 | 1:17.12 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
11 | Elias Persson | 2002 | 254 | 37.72 | 1:17.25 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
12 | Marco Knudsen | 2003 | 247 | 38.62 | 1:17.92 | |||||
GTI | ||||||||||
13 | Valdemar Brøns | 2003 | 236 | 38.54 | 1:19.19 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
14 | Thomas Langvad | 2002 | 235 | 38.27 | 1:19.22 | |||||
VAT København | ||||||||||
15 | Mathias Simoni | 2002 | 222 | 38.39 | 1:20.78 | |||||
Albertslund IF | ||||||||||
16 | Jesper Funch Jørgensen | 2003 | 222 | 39.62 | 1:20.80 | |||||
GTI | ||||||||||
17 | Joshua P. Sidebotham | 2003 | 219 | 40.54 | 1:21.16 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
18 | Kevin Liang | 2002 | 212 | 39.62 | 1:21.96 | |||||
GTI | ||||||||||
19 | Alexander E. Pedersen | 2002 | 205 | 41.19 | 1:22.92 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
20 | Martin Jacobsen | 2002 | 203 | 40.34 | 1:23.20 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
21 | Mikkel Hemmingsen | 2002 | 197 | 40.57 | 1:24.07 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
22 | Cesar Lindberg | 2002 | 192 | 40.37 | 1:24.73 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
23 | Marius Bugge | 2003 | 192 | 41.48 | 1:24.79 | |||||
GTI | ||||||||||
23 | Tobias Davidsen | 2003 | 192 | 42.29 | 1:24.79 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
25 | Michael Elliks | 2002 | 190 | 40.77 | 1:25.00 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
26 | Oliver Nierfeldt | 2002 | 186 | 40.91 | 1:25.70 | |||||
GTI | ||||||||||
27 | Mikkel Hansen | 2003 | 181 | 42.60 | 1:26.41 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
28 | Peter Vinge-Maigaard | 2003 | 180 | 41.72 | 1:26.60 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
29 | Anas El Ayadi | 2003 | 174 | 43.37 | 1:27.62 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
30 | Sebastian Rasmussen | 2003 | 172 | 42.95 | 1:27.95 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
31 | Jakob Hald | 2003 | 153 | 44.86 | 1:31.39 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
32 | Mads Guldborg Knudsen | 2003 | 149 | 45.02 | 1:32.14 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
33 | Melker Svensson | 2002 | 149 | 44.40 | 1:32.28 | |||||
Föreningen Österlen Sim | ||||||||||
34 | Jacob Ellekær | 2002 | 148 | 45.98 | 1:32.42 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
35 | Matias Buus Hansen | 2003 | 148 | 44.10 | 1:32.49 | |||||
GTI | ||||||||||
36 | Esben Brasch Jensen | 2003 | 148 | 44.42 | 1:32.52 | |||||
GTI | ||||||||||
37 | Phillip Quist | 2003 | 137 | 46.09 | 1:34.76 | |||||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
38 | Samuel Risager | 2003 | 126 | 48.70 | 1:37.38 | |||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
39 | Carl-Johan Bødtker | 2003 | 117 | 48.04 | 1:39.85 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
40 | Cassius Arbo Christensen | 2003 | 103 | 51.19 | 1:44.15 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
41 | Noah Johanning | 2003 | 72 | 56.74 | 1:57.28 | |||||
Albertslund IF | ||||||||||
- | Anton Knudsen | 2003 | DSQ | EFB v/25 | ||||||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
Løb 3, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Christopher Jørgensen | 2005 | 170 | 43.25 | 1:28.30 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
2 | Sean Petersen | 2006 | 167 | 42.38 | 1:28.79 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
3 | Mikkel Lyngbye Nybroe | 2004 | 167 | 42.73 | 1:28.85 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
4 | Oscar Isberg | 2004 | 147 | 44.14 | 1:32.61 | |||||
GTI | ||||||||||
5 | Lucas Kaavé | 2004 | 143 | 46.55 | 1:33.48 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
6 | Lauritz Johansen | 2004 | 140 | 47.17 | 1:34.07 | |||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
7 | Anders Gaard | 2006 | 140 | 46.48 | 1:34.21 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
8 | Mikkel Nielsen | 2004 | 132 | 46.56 | 1:36.02 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
9 | Frederik Rink Larsen | 2004 | 126 | 48.23 | 1:37.61 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
10 | Magnus Ulrik Larsen | 2005 | 123 | 47.95 | 1:38.31 | |||||
GTI | ||||||||||
11 | Esben Rasmussen | 2004 | 121 | 50.44 | 1:38.73 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
12 | Hjalte Dalskov | 2005 | 116 | 49.16 | 1:40.20 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
13 | Villads Brasch Jensen | 2004 | 115 | 48.59 | 1:40.49 | |||||
GTI | ||||||||||
14 | Carl Emil Ljungdahl | 2006 | 108 | 50.45 | 1:42.64 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
15 | William Pohl Stangerup | 2004 | 106 | 51.21 | 1:43.27 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
16 | Asbjørn Topp Tholle | 2004 | 105 | 49.43 | 1:43.71 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
17 | Nicolas Christiansen | 2007 | 102 | 51.97 | 1:44.56 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
18 | Vincent Borup Schärer | 2006 | 101 | 51.50 | 1:44.90 | |||||
GTI | ||||||||||
19 | William Mitchell | 2004 | 100 | 50.94 | 1:45.27 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
20 | Rasmus Lindberg Vibe | 2004 | 99 | 50.64 | 1:45.47 | |||||
GTI | ||||||||||
21 | Rasmus Fabricius Pedersen | 2005 | 99 | 51.72 | 1:45.52 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
22 | Thorbjørn Bjerrum | 2004 | 95 | 51.56 | 1:46.89 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
23 | Cilas Madsen | 2005 | 94 | 52.35 | 1:47.44 | |||||
GTI | ||||||||||
24 | Oskar Frederiksen | 2005 | 90 | 52.44 | 1:48.81 | |||||
GTI | ||||||||||
25 | Mathias Olsen | 2005 | 89 | 53.20 | 1:49.52 | |||||
GTI | ||||||||||
26 | Sigurd Bach Thune | 2004 | 88 | 54.62 | 1:49.91 | |||||
GTI | ||||||||||
27 | Hugo Haakansson | 2006 | 87 | 55.76 | 1:50.33 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
28 | Kristian S. Sørensen | 2005 | 83 | 54.10 | 1:51.85 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
29 | Magnus Rasmussen | 2006 | 79 | 57.32 | 1:53.72 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
30 | Sebastian Egenhardt | 2006 | 79 | 53.76 | 1:53.96 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
31 | Daniel Bastholm | 2005 | 78 | 1:54.29 | ||||||
GTI | ||||||||||
32 | Mathias W. Rasmussen | 2005 | 77 | 55.90 | 1:54.93 | |||||
GTI | ||||||||||
33 | Sigurd Chistopher Vickery | 2005 | 76 | 54.46 | 1:55.18 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
34 | Simon Hasting Toft | 2006 | 69 | 56.69 | 1:59.23 | |||||
GTI | ||||||||||
35 | Sebastian Lindgreen | 2005 | 61 | 1:01.32 | 2:03.69 | |||||
Albertslund IF | ||||||||||
36 | Gustav Bille Gørtz | 2006 | 56 | 1:02.64 | 2:07.30 | |||||
Albertslund IF | ||||||||||
- | Sebastian Hviid Larsen | 2004 | DNS | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
- | Erik Rasmussen | 2006 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
- | Josef Shukri | 2006 | DSQ | E ryg lig. v/50m | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
- | Tobias Gammelvind | 2004 | DSQ | EFB v/50 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 26 september 2015 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 11:10 |