Tulokset Handelsbanken Aarhus Open
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Resultat Løb 1 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Aarhus Open | Udskriftsdato | 05 juni 2015 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 17:43 | |||
Arrangør | AGF | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 05 juni 2015 |
Løb 1, 400m Medley Damer, Indledende Årg. 1916-1998 |
Sponsor: Handelsbanken |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Camilla Dufour | 1996 | 623 | 1:08.08 | 2:30.95 | 4:02.27 | 5:14.27 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
2 | Maja Nielsen | 1996 | 611 | 1:12.58 | 2:31.39 | 4:04.08 | 5:16.33 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
3 | Nicoline Pontoppidan | 1998 | 587 | 1:14.15 | 2:38.86 | 4:08.35 | 5:20.48 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Caroline Amalie Duus | 1998 | 529 | 1:12.91 | 2:36.19 | 4:13.11 | 5:31.88 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
5 | Betina K. Pedersen | 1994 | 449 | 1:19.16 | 2:48.79 | 4:31.10 | 5:50.52 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
6 | Karoline Nielsen | 1997 | 353 | 1:24.78 | 3:05.17 | 4:53.20 | 6:19.64 | |||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
7 | Laura Christensen | 1997 | 330 | 1:32.47 | 3:13.35 | 4:57.55 | 6:28.32 | |||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
8 | Nikoline Egerod Leth | 1996 | 286 | 1:36.36 | 3:19.77 | 5:09.99 | 6:47.35 | |||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
Løb 1, 400m Medley Damer, Indledende Årg. 1999-2000 |
Sponsor: Handelsbanken |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Katrine B. Hansen | 1999 | 679 | 1:08.58 | 2:26.64 | 3:55.03 | 5:05.40 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
2 | Sofie Thunø Rasmussen | 2000 | 604 | 1:11.56 | 2:36.59 | 4:06.03 | 5:17.53 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Cecilie Lykke Hansen | 1999 | 599 | 1:08.79 | 2:29.76 | 4:03.92 | 5:18.43 | |||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
4 | Marie-Louise Stentved | 2000 | 594 | 1:10.23 | 2:30.98 | 4:06.81 | 5:19.17 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
5 | Vera Staun Hansen | 1999 | 591 | 1:13.61 | 2:39.07 | 4:10.34 | 5:19.84 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Luna Donde Feilberg | 2000 | 571 | 1:15.11 | 2:41.06 | 4:13.61 | 5:23.41 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Matilde Kjeldsen | 1999 | 561 | 1:11.44 | 2:39.09 | 4:14.29 | 5:25.41 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Emma H. Christiansen | 1999 | 542 | 1:09.91 | 2:36.48 | 4:15.28 | 5:29.20 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
9 | Anna Aavang Brendstrup | 2000 | 501 | 1:14.54 | 2:37.04 | 4:22.09 | 5:37.82 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
10 | Nina Leisted Bertelsen | 2000 | 494 | 1:16.34 | 2:45.02 | 4:23.83 | 5:39.41 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Helena V. Ellling | 2000 | 488 | 1:14.90 | 2:47.59 | 4:26.51 | 5:40.92 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Snæfridur Sol | 2000 | 478 | 1:15.13 | 2:40.41 | 4:23.89 | 5:43.20 | |||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
13 | Frederikke Jensen | 2000 | 477 | 1:14.42 | 2:40.53 | 4:28.09 | 5:43.40 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
14 | Sofie Strandby | 1999 | 473 | 1:16.28 | 2:51.67 | 4:23.40 | 5:44.35 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
15 | Josefine Bladt Wichmann | 2000 | 461 | 1:18.04 | 2:46.91 | 4:23.86 | 5:47.47 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
16 | Laura Davidsen Nielsen | 2000 | 443 | 1:18.92 | 2:51.82 | 4:31.65 | 5:52.00 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
17 | Bolette Mandrup Jensen | 2000 | 409 | 1:22.88 | 2:54.79 | 4:37.89 | 6:01.34 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Løb 1, 400m Medley Damer, Indledende Årg. 2001-2002 |
Sponsor: Handelsbanken |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Line Johannsen | 2001 | 549 | 1:14.73 | 2:41.70 | 4:12.50 | 5:27.82 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Silja Ösp Logadottir | 2001 | 406 | 1:23.87 | 2:56.11 | 4:41.10 | 6:02.25 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
3 | Charlotte Gravgaard | 2001 | 353 | 1:30.61 | 3:08.93 | 4:54.46 | 6:19.48 | |||
Kolding SK | ||||||||||
4 | Madison Guldborg | 2001 | 340 | 1:29.76 | 3:05.01 | 4:55.19 | 6:24.40 | |||
Kolding SK | ||||||||||
5 | Victoria K. Jespersen | 2001 | 336 | 1:30.22 | 3:11.08 | 5:00.08 | 6:25.89 | |||
IHF Svømning | ||||||||||
6 | Vera Veronica Jervidalo | 2001 | 330 | 1:33.86 | 3:14.27 | 5:04.35 | 6:28.41 | |||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
Løb 1, 400m Medley Damer, Indledende Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Handelsbanken |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
- | Mathilde Skak Thomsen | 2003 | DNS | |||||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
- | Freja Røjkjær Rasmussen | 2004 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 05 juni 2015 |
Licens til AGFs Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 17:43 |
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Aarhus Open | Udskriftsdato | 06 juni 2015 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 19:13 | |||
Arrangør | AGF | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 05 juni 2015 |
Løb 1, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 1916-2000 |
Sponsor: Handelsbanken |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Katrine B. Hansen | 1999 | 666 | 1:08.28 | 2:27.89 | 3:56.20 | 5:07.33 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
2 | Camilla Dufour | 1996 | 648 | 1:07.30 | 2:28.91 | 3:59.53 | 5:10.14 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
3 | Maja Nielsen | 1996 | 617 | 1:15.42 | 2:33.79 | 4:05.41 | 5:15.16 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
4 | Sofie Thunø Rasmussen | 2000 | 603 | 1:10.40 | 2:32.79 | 4:04.82 | 5:17.56 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Luna Donde Feilberg | 2000 | 581 | 1:14.62 | 2:40.90 | 4:12.52 | 5:21.64 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Marie-Louise Stentved | 2000 | 579 | 1:13.47 | 2:35.65 | 4:11.77 | 5:22.01 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
7 | Vera Staun Hansen | 1999 | 576 | 1:14.35 | 2:40.74 | 4:12.72 | 5:22.45 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Caroline Amalie Duus | 1998 | 523 | 1:14.86 | 2:39.72 | 4:14.77 | 5:32.99 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
Løb 1, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2001-2015 |
Sponsor: Handelsbanken |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Line Johannsen | 2001 | 516 | 1:17.97 | 2:45.53 | 4:17.75 | 5:34.56 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Silja Ösp Logadottir | 2001 | 444 | 1:21.47 | 2:49.73 | 4:33.46 | 5:51.65 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
3 | Victoria K. Jespersen | 2001 | 373 | 1:25.99 | 3:04.56 | 4:51.38 | 6:12.86 | |||
IHF Svømning | ||||||||||
4 | Madison Guldborg | 2001 | 363 | 1:26.35 | 3:02.54 | 4:50.15 | 6:16.04 | |||
Kolding SK | ||||||||||
5 | Vera Veronica Jervidalo | 2001 | 360 | 1:30.84 | 3:09.43 | 4:55.26 | 6:17.06 | |||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
6 | Charlotte Gravgaard | 2001 | 355 | 1:30.49 | 3:09.95 | 4:53.95 | 6:18.96 | |||
Kolding SK | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 06 juni 2015 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 19:13 |
Resultat Løb 2 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Aarhus Open | Udskriftsdato | 05 juni 2015 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 18:00 | |||
Arrangør | AGF | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 05 juni 2015 |
Løb 2, 400m Medley Herrer, Indledende Årg. 1916-1996 |
Sponsor: Handelsbanken |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Frederik M. Mortensen | 1996 | 553 | 1:10.59 | 2:26.31 | 3:52.43 | 4:56.92 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
2 | Timon Wedekind | 1996 | 538 | 1:08.76 | 2:27.62 | 3:47.23 | 4:59.75 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Morten Børre | 1996 | 535 | 1:06.37 | 2:25.20 | 3:50.29 | 5:00.20 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Jesper Jensen | 1996 | 484 | 1:11.10 | 2:30.43 | 4:03.60 | 5:10.40 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Oliver Degn | 1996 | 482 | 1:09.20 | 2:29.18 | 3:59.27 | 5:10.92 | |||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
- | Hannibal Steenfos | 1996 | DNS | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 2, 400m Medley Herrer, Indledende Årg. 1997-1998 |
Sponsor: Handelsbanken |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Peter Mandrup Madsen | 1997 | 575 | 1:05.77 | 2:23.31 | 3:46.55 | 4:53.20 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Anton Olsen | 1998 | 569 | 1:04.71 | 2:23.23 | 3:51.32 | 4:54.26 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
3 | Mikkel Fogelberg Handberg | 1998 | 553 | 1:07.38 | 2:24.50 | 3:49.91 | 4:56.91 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
4 | Martin Grønning | 1997 | 549 | 1:09.67 | 2:25.89 | 3:52.63 | 4:57.73 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Jesper Frost Thomsen | 1997 | 547 | 1:09.64 | 2:26.51 | 3:52.23 | 4:58.15 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 2, 400m Medley Herrer, Indledende Årg. 1999-2000 |
Sponsor: Handelsbanken |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Jonas Hørslev Sørensen | 1999 | 534 | 1:09.57 | 2:28.50 | 3:54.39 | 5:00.53 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Mads Sørensen | 2000 | 471 | 1:11.60 | 2:33.08 | 4:05.66 | 5:13.26 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
3 | Kasper Jørgensen | 2000 | 438 | 1:07.08 | 2:31.84 | 4:07.69 | 5:21.04 | |||
Kolding SK | ||||||||||
4 | Anders Engtorp Olesen | 1999 | 434 | 1:11.13 | 2:32.81 | 4:03.66 | 5:22.00 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
5 | David Hjort | 2000 | 423 | 1:08.31 | 2:31.10 | 4:05.05 | 5:24.63 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Mads Alnor | 2000 | 376 | 1:18.77 | 2:48.21 | 4:23.52 | 5:37.74 | |||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
7 | Karl Meisner-Jensen | 1999 | 362 | 1:10.91 | 2:37.65 | 4:27.73 | 5:41.93 | |||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
8 | Sebastian Halvorsen | 1999 | 362 | 1:20.44 | 2:49.47 | 4:21.97 | 5:42.11 | |||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
9 | Thorbjørn Eriksen | 2000 | 293 | 1:23.32 | 2:59.65 | 4:39.63 | 6:06.98 | |||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
Løb 2, 400m Medley Herrer, Indledende Årg. 2001-2002 |
Sponsor: Handelsbanken |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Simon Juul Henriksen | 2001 | 452 | 1:12.84 | 2:34.43 | 4:09.19 | 5:17.50 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
2 | Jeppe Vestergaard Jensen | 2001 | 396 | 1:23.16 | 2:46.35 | 4:16.42 | 5:31.87 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
3 | Aksel Munksgaard-Ottosen | 2001 | 336 | 1:27.94 | 2:50.38 | 4:35.24 | 5:50.41 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
4 | Carl Brøchner | 2002 | 276 | 1:22.18 | 2:57.36 | 4:46.37 | 6:14.28 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Andreas Skak Thomsen | 2001 | 257 | 1:34.89 | 3:10.94 | 5:01.44 | 6:23.09 | |||
Swim Team Neptun | ||||||||||
6 | Alexander Korsager Elkjær | 2001 | 247 | 1:33.18 | 3:06.84 | 5:01.44 | 6:28.49 | |||
Lyseng IF | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 05 juni 2015 |
Licens til AGFs Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 18:00 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Aarhus Open | Udskriftsdato | 06 juni 2015 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 19:36 | |||
Arrangør | AGF | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 05 juni 2015 |
Løb 2, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 1916-1998 |
Sponsor: Handelsbanken |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Frederik M. Mortensen | 1996 | 583 | 1:07.15 | 2:21.75 | 3:47.78 | 4:51.80 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
2 | Mikkel Fogelberg Handberg | 1998 | 557 | 1:07.28 | 2:24.08 | 3:49.73 | 4:56.22 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
3 | Jesper Frost Thomsen | 1997 | 529 | 1:10.86 | 2:28.68 | 3:55.36 | 5:01.38 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Timon Wedekind | 1996 | 516 | 1:08.41 | 2:30.15 | 3:52.96 | 5:03.90 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Peter Mandrup Madsen | 1997 | 516 | 1:05.80 | 2:24.17 | 3:51.92 | 5:03.91 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Oliver Degn | 1996 | DNS | |||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
- | Anton Olsen | 1998 | DSQ | Ryg afslut på mave | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
- | Jesper Jensen | 1996 | DSQ | Asynkrone ben v. 50m | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Løb 2, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 1999-2015 |
Sponsor: Handelsbanken |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Jonas Hørslev Sørensen | 1999 | 519 | 5:03.32 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Mads Sørensen | 2000 | 488 | 5:09.59 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
3 | Simon Juul Henriksen | 2001 | 482 | 5:10.82 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
4 | Anders Engtorp Olesen | 1999 | 469 | 5:13.84 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
5 | Kasper Jørgensen | 2000 | 445 | 5:19.35 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
6 | David Hjort | 2000 | 430 | 5:23.02 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Mads Alnor | 2000 | 394 | 5:32.40 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
8 | Jeppe Vestergaard Jensen | 2001 | 383 | 5:35.53 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 06 juni 2015 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 19:36 |
Resultat Løb 3 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Aarhus Open | Udskriftsdato | 05 juni 2015 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 18:37 | |||
Arrangør | AGF | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 05 juni 2015 |
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 1916-1998 |
Sponsor: Handelsbanken |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Matilde Schrøder | 1996 | 705 | 33.11 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
2 | Tenna Jensen | 1998 | 662 | 33.82 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Anna Wermuth | 1996 | 659 | 33.86 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
4 | Merle F. V. Christensen | 1998 | 604 | 34.87 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Maria Grandt | 1998 | 586 | 35.22 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Kalinka T. Mogensen | 1995 | 518 | 36.70 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Mette Dyrhauge Winther | 1998 | 504 | 37.03 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
8 | Emma F. Sørensen | 1998 | 488 | 37.42 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
9 | Emma Lyngby Larsen | 1998 | 488 | 37.44 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
10 | Laura Cebula | 1997 | 476 | 37.75 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
11 | Josephine Frede Bundgaard | 1997 | 450 | 38.45 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
12 | Cecilie Forsberg Adolfsen | 1998 | 448 | 38.50 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
13 | Ane Emilie Nielsen | 1996 | 429 | 39.08 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
14 | Nikoline Munksgaard-Ottos | 1996 | 402 | 39.93 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
15 | Pernille Nislev | 1998 | 400 | 39.98 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
16 | Ida Marie Nielsen | 1995 | 396 | 40.14 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
17 | Ida Kristensen | 1998 | 384 | 40.53 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
18 | Christine Skouboe | 1997 | 344 | 42.05 | ||||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
19 | Anni Pedersen | 1998 | 333 | 42.52 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
20 | Emma Lovring | 1998 | 318 | 43.18 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
21 | Cecilie Kristiansen | 1990 | 40 | 1:26.16 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 1999-2000 |
Sponsor: Handelsbanken |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Kathrine Fog | 2000 | 572 | 35.50 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
2 | Julie Pavon Friis | 1999 | 569 | 35.56 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Liva Schmid | 2000 | 550 | 35.97 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
4 | Klaudia W. Mogensen | 2000 | 531 | 36.39 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Sofie W. Bunten | 1999 | 531 | 36.40 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Augusta Marie Christensen | 2000 | 522 | 36.59 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Annabell Skytt Kristensen | 1999 | 519 | 36.67 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
8 | Sofie Strandby | 1999 | 511 | 36.86 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
9 | Katrine Jørgensen | 2000 | 509 | 36.92 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
10 | Amalie Fisker Brøchner | 1999 | 503 | 37.06 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
11 | Camilla Rask | 1999 | 500 | 37.14 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
12 | Emilie Kielsholm Jacobsen | 1999 | 450 | 38.46 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
13 | Marie Eske | 1999 | 450 | 38.47 | ||||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
14 | Nikoline Mathiesen | 2000 | 435 | 38.90 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
15 | Nanna Rolle | 2000 | 426 | 39.15 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
16 | Nikoline Østerberg | 2000 | 423 | 39.25 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
17 | Katrine Tetzschner Madsen | 2000 | 416 | 39.49 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
18 | Clara Holst | 1999 | 414 | 39.53 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
19 | Silke Mehr | 2000 | 391 | 40.29 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
20 | Annabella B. Wammen | 2000 | 387 | 40.44 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
21 | Emilie Hermann Schimming | 1999 | 361 | 41.37 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
22 | Julie Højer Truelsen | 2000 | 330 | 42.63 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
23 | Camilla Aagaard | 2000 | 271 | 45.52 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
24 | Linnea Bruun Jørgensen | 2000 | 259 | 46.21 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
25 | Kathrine Varming Kokholm | 2000 | 225 | 48.43 | ||||||
Solbjerg IF | ||||||||||
26 | Camilla Ottesen | 2000 | 224 | 48.51 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
- | Matilde Fuglsang | 2000 | 39.27 | EXTRA | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2001-2002 |
Sponsor: Handelsbanken |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Mathilde Hager | 2001 | 602 | 34.91 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Line Gertz | 2001 | 499 | 37.15 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Sigrid Lei Lamberg | 2002 | 448 | 38.51 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Ida Bøgh Hald | 2001 | 442 | 38.69 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Mathilde Hvass Olesen | 2001 | 383 | 40.56 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
6 | Julie Fink | 2001 | 365 | 41.22 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
7 | Johanne S. Christiansen | 2002 | 347 | 41.93 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
8 | Laura Buur Rasmussen | 2001 | 338 | 42.29 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
9 | Nicoline Kristiansen | 2002 | 333 | 42.52 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
10 | Smiilla Brun Christensen | 2001 | 329 | 42.69 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
11 | Sofia Louise Dahl | 2002 | 323 | 42.93 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
12 | Freja Hansen | 2001 | 312 | 43.45 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
13 | Maja Fridberg Madsen | 2002 | 285 | 44.78 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
14 | Lærke Als | 2002 | 260 | 46.15 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
15 | Sofie Knudsen | 2001 | 258 | 46.29 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
16 | Louise Sutherland | 2002 | 258 | 46.30 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
17 | Mia Sommer Johansen | 2002 | 251 | 46.71 | ||||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
18 | Charlotte S. Jensen | 2002 | 240 | 47.38 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
19 | Astrid Crone Jespersen | 2002 | 238 | 47.53 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
20 | Alberte Bloch Hansen | 2002 | 237 | 47.58 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
21 | Thea L. Bæk Vinther | 2002 | 205 | 49.98 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
22 | Sara Klit | 2002 | 155 | 54.86 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
- | Anne Almvig | 2001 | DNS | |||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Handelsbanken |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Mathilde Møller | 2004 | 311 | 43.48 | ||||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
2 | Ane Kirstine Granild | 2004 | 258 | 46.28 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Freja Ulka Nielsen | 2003 | 254 | 46.53 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
4 | Signe Ladefoged | 2004 | 254 | 46.54 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Veronica Brix | 2003 | 249 | 46.82 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Lærke Hemmer-Hansen | 2004 | 243 | 47.18 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Cathrine Birkebæk | 2004 | 235 | 47.75 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Thilde S. B. Pedersen | 2004 | 230 | 48.07 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
9 | Celina Preusse Kaarup | 2004 | 215 | 49.19 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
10 | Kathrine Bech Nielsen | 2004 | 202 | 50.19 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
11 | Emilie Theilade | 2003 | 188 | 51.42 | ||||||
Solbjerg IF | ||||||||||
12 | Kimia Lotfipour | 2003 | 183 | 51.89 | ||||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
13 | Alberte Kempel Christense | 2004 | 181 | 52.06 | ||||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
14 | Maria Dyrhauge Winther | 2004 | 174 | 52.77 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
15 | Frida Saks Justesen | 2004 | 160 | 54.30 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
16 | Signe Thomsen | 2004 | 158 | 54.43 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
17 | Mie-Olise Kjærbo Jacobsen | 2003 | 150 | 55.47 | ||||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
18 | Lucca Bisgaard Rasmussen | 2004 | 146 | 55.89 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
19 | Matilde Dalgaard Lauridse | 2003 | 143 | 56.26 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
20 | Katja Eskesen | 2003 | 137 | 57.15 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
21 | Josefine Wohlfeld Hornbæk | 2004 | 136 | 57.26 | ||||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
22 | Cicilie Krogh Dinesen | 2003 | 114 | 1:00.65 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
23 | Emma Nonbye | 2003 | 107 | 1:02.03 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
24 | Malou Lundkvist Bundgaard | 2004 | 96 | 1:04.31 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
25 | Kathrine Nonbye | 2004 | 37 | 1:28.35 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2005-2015 |
Sponsor: Handelsbanken |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Malou Sejr | 2005 | 195 | 50.82 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Laura G. Nedergaard | 2005 | 144 | 56.13 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 05 juni 2015 |
Licens til AGFs Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 18:37 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Aarhus Open | Udskriftsdato | 07 juni 2015 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 16:39 | |||
Arrangør | AGF | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 05 juni 2015 |
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1916-2000 |
Sponsor: Handelsbanken |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Matilde Schrøder | 1996 | 707 | 33.09 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
2 | Tenna Jensen | 1998 | 655 | 33.93 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Merle F. V. Christensen | 1998 | 619 | 34.59 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Maria Grandt | 1998 | 596 | 35.03 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Liva Schmid | 2000 | 547 | 36.03 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
6 | Julie Pavon Friis | 1999 | 517 | 36.71 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Sofie Strandby | 1999 | 516 | 36.75 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
8 | Annabell Skytt Kristensen | 1999 | 512 | 36.84 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2015 |
Sponsor: Handelsbanken |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Mathilde Hager | 2001 | 588 | 35.17 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Line Gertz | 2001 | 495 | 37.25 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Sigrid Lei Lamberg | 2002 | 449 | 38.48 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Ida Bøgh Hald | 2001 | 445 | 38.61 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Johanne S. Christiansen | 2002 | 397 | 40.11 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
6 | Julie Fink | 2001 | 373 | 40.93 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
7 | Mathilde Hvass Olesen | 2001 | 359 | 41.46 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
8 | Laura Buur Rasmussen | 2001 | 313 | 43.38 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 07 juni 2015 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 16:39 |
Resultat Løb 4 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Aarhus Open | Udskriftsdato | 05 juni 2015 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 18:57 | |||
Arrangør | AGF | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 05 juni 2015 |
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 1916-1996 |
Sponsor: Handelsbanken |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Christian V. Rasmussen | 1996 | 742 | 29.40 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
2 | Lasse Pittioni | 1995 | 711 | 29.82 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
3 | Jonas Vibsig Berding | 1996 | 623 | 31.16 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
4 | David Tørring | 1995 | 602 | 31.51 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Sebastian Friis | 1995 | 598 | 31.59 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Yannick Rasmussen | 1995 | 588 | 31.77 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
7 | Mark H. Østermann | 1995 | 569 | 32.11 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
8 | Anton Bromer | 1995 | 567 | 32.16 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
9 | Timon Wedekind | 1996 | 563 | 32.22 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
10 | Lasse Kammer | 1995 | 558 | 32.33 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
11 | Emil Andersen | 1992 | 551 | 32.47 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
12 | Mads Knoblauch | 1993 | 522 | 33.05 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
13 | Magnus Andersen | 1995 | 499 | 33.54 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
14 | Rasmus Jørgensen | 1996 | 479 | 34.00 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
15 | Ditlev Balle | 1996 | 431 | 35.22 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
16 | Alexander Gilberg | 1995 | 414 | 35.70 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Frederik Bendix | 1995 | 400 | 36.12 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
18 | Anders Færch Jensen | 1988 | 343 | 38.00 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
- | Claus Hansen | 1995 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 1997-1998 |
Sponsor: Handelsbanken |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Tobias B. Bjerg | 1998 | 719 | 29.71 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Emil Houlborg | 1998 | 566 | 32.18 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
3 | Bjørn Hansen | 1998 | 498 | 33.58 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
4 | Victor Kjærsgaard | 1998 | 455 | 34.59 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Martin Grønning | 1997 | 426 | 35.37 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Jens N. Nielsen | 1997 | 390 | 36.41 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 1999-2000 |
Sponsor: Handelsbanken |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Frederik Rindshøj | 1999 | 593 | 31.67 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
2 | Jonas Hyllested | 1999 | 499 | 33.55 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
3 | Andreas Bui | 2000 | 483 | 33.92 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
4 | Magnus Gertz | 2000 | 479 | 34.02 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Matthias Bach Mikkelsen | 2000 | 417 | 35.61 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
6 | Johan Reimer | 2000 | 410 | 35.83 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Sebastian Halvorsen | 1999 | 407 | 35.91 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
8 | Casper Skyt Frederiksen | 1999 | 333 | 38.40 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
9 | Lars Christian Primdahl | 2000 | 331 | 38.48 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
10 | Magnus Boldrup Birn | 2000 | 326 | 38.67 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
11 | Thorbjørn Eriksen | 2000 | 297 | 39.86 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
12 | Oliver Høyer | 2000 | 292 | 40.08 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
13 | Kristoffer B. Holm | 1999 | 245 | 42.53 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
14 | Elias Lauritsen | 2000 | 212 | 44.64 | ||||||
Solbjerg IF | ||||||||||
15 | Ditlev Knagaard | 2000 | 182 | 46.95 | ||||||
Solbjerg IF | ||||||||||
16 | Habib Lajmi | 2000 | 138 | 51.45 | ||||||
Solbjerg IF | ||||||||||
- | Emil Johansen | 1999 | 35.97 | EXTRA | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2001-2002 |
Sponsor: Handelsbanken |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Magnus Mikkelsen | 2001 | 506 | 33.40 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Aksel Skrydstrup | 2001 | 462 | 34.42 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Valdemar Kjærgaard | 2001 | 417 | 35.63 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Rasmus Hald | 2001 | 406 | 35.93 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
5 | Magnus V. Ancker | 2001 | 373 | 36.98 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Jeppe Vestergaard Jensen | 2001 | 364 | 37.25 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
7 | Casper Krohn | 2001 | 299 | 39.80 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Mathias Lund Hansen | 2002 | 298 | 39.81 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
9 | William Ohrt | 2002 | 282 | 40.58 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
10 | Christian Ottosen | 2002 | 274 | 40.94 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
11 | Benjamin B Nielsen | 2001 | 273 | 41.00 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
12 | Viktor Skytt Kristensen | 2001 | 225 | 43.75 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
13 | Andreas Skak Thomsen | 2001 | 182 | 46.91 | ||||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
14 | Nicholas Bundgaard | 2002 | 182 | 46.93 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
15 | Kristoffer Jentzsch Jørgensen | 2001 | 177 | 47.38 | ||||||
Solbjerg IF | ||||||||||
16 | Gustav Funder Skovdam | 2002 | 168 | 48.23 | ||||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
17 | Jeppe Dall | 2002 | 139 | 51.32 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
- | Johannes Gasse | 2001 | DNS | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
- | David Bianco Nielsen | 2001 | DSQ | 1 hånd i afslutning | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2003-2015 |
Sponsor: Handelsbanken |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Frederik Lindholm | 2004 | 244 | 42.56 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
2 | Valdemar Wichmann | 2003 | 189 | 46.32 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Valdemar Vind Sejr | 2003 | 179 | 47.23 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
4 | Simon Degn | 2003 | 150 | 50.04 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
5 | Sander Møller Jürgensen | 2004 | 140 | 51.23 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
6 | Sander Kudahl Zaccarin | 2003 | 133 | 52.08 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Vincent Gasse | 2004 | 128 | 52.77 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Mads V. Christensen | 2003 | 126 | 52.98 | ||||||
Solbjerg IF | ||||||||||
9 | Máni Snær Gunnlaugsson | 2004 | 126 | 53.09 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
10 | Alexander Jensen | 2003 | 121 | 53.74 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
11 | Søren Have | 2004 | 118 | 54.24 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
12 | Per Odrich | 2006 | 113 | 54.95 | ||||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
13 | Hugo Frederik Schumacher | 2003 | 107 | 56.06 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
14 | Lucas Rosenborg | 2004 | 96 | 57.97 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
15 | Thor Bruun Bisgaard | 2005 | 70 | 1:04.56 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Frederik Bols Faarup | 2003 | DSQ | Cravlben i udsvøm | ||||||
Solbjerg IF | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 05 juni 2015 |
Licens til AGFs Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 18:57 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Aarhus Open | Udskriftsdato | 07 juni 2015 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 16:46 | |||
Arrangør | AGF | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 05 juni 2015 |
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1916-1998 |
Sponsor: Handelsbanken |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Lasse Pittioni | 1995 | 722 | 29.67 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
2 | Tobias B. Bjerg | 1998 | 712 | 29.81 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Jonas Vibsig Berding | 1996 | 607 | 31.43 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
4 | Sebastian Friis | 1995 | 583 | 31.86 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Mark H. Østermann | 1995 | 581 | 31.90 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
6 | David Tørring | 1995 | 567 | 32.15 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Yannick Rasmussen | 1995 | 557 | 32.35 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
8 | Anton Bromer | 1995 | 535 | 32.79 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2015 |
Sponsor: Handelsbanken |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Frederik Rindshøj | 1999 | 577 | 31.96 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
2 | Magnus Mikkelsen | 2001 | 521 | 33.07 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Aksel Skrydstrup | 2001 | 496 | 33.62 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Jonas Hyllested | 1999 | 478 | 34.03 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
5 | Magnus Gertz | 2000 | 463 | 34.39 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Matthias Bach Mikkelsen | 2000 | 436 | 35.09 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
7 | Valdemar Kjærgaard | 2001 | 411 | 35.80 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Johan Reimer | 2000 | DNS | |||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 07 juni 2015 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 16:46 |
Resultat Løb 5 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Aarhus Open | Udskriftsdato | 05 juni 2015 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 19:11 | |||
Arrangør | AGF | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 05 juni 2015 |
Løb 5, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 1916-1998 |
Sponsor: Handelsbanken |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Kristina Thomsen | 1991 | 686 | 28.42 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
2 | Camilla Dufour | 1996 | 623 | 29.35 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
3 | Kalinka T. Mogensen | 1995 | 615 | 29.47 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Ida Agerbak Trandum | 1996 | 588 | 29.92 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
5 | Matilde Schrøder | 1996 | 526 | 31.04 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
6 | Thea Hovmand Larsen | 1997 | 518 | 31.20 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
7 | Mia Kynde | 1994 | 505 | 31.47 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
8 | Rebecca Grønlund | 1998 | 498 | 31.61 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
9 | Emma Lyngby Larsen | 1998 | 489 | 31.82 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
10 | Stine Mary Vissing | 1997 | 487 | 31.86 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
11 | Caroline Amalie Duus | 1998 | 469 | 32.25 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
12 | Kirstine Feldinger | 1996 | 452 | 32.65 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
13 | Ida Kristensen | 1998 | 433 | 33.13 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
14 | Nicoline Pontoppidan | 1998 | 425 | 33.34 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Veronika Storm | 1998 | 395 | 34.16 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
16 | Betina K. Pedersen | 1994 | 386 | 34.43 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
17 | Emma F. Sørensen | 1998 | 375 | 34.74 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
18 | Karoline Nielsen | 1997 | 339 | 35.93 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
19 | Nikoline Egerod Leth | 1996 | 339 | 35.95 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
20 | Nikoline Munksgaard-Ottos | 1996 | 318 | 36.72 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
21 | Stine Boe Gad | 1997 | 286 | 38.01 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Løb 5, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 1999-2000 |
Sponsor: Handelsbanken |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Cecilie Lykke Hansen | 1999 | 620 | 29.40 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
2 | Sofie Brøgger | 2000 | 615 | 29.48 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
3 | Matilde Kjeldsen | 1999 | 591 | 29.86 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Katrine B. Hansen | 1999 | 580 | 30.05 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
4 | Vera Staun Hansen | 1999 | 580 | 30.05 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Emma H. Christiansen | 1999 | 569 | 30.25 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Nikoline Østerberg | 2000 | 569 | 30.25 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Johanne Skovgaard Terp | 1999 | 553 | 30.53 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
9 | Amanda Bundgaard Pedersen | 2000 | 546 | 30.66 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
10 | Julie Pavon Friis | 1999 | 545 | 30.69 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
11 | Sofie Thunø Rasmussen | 2000 | 541 | 30.75 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
12 | Nanna Sonne | 1999 | 541 | 30.76 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
13 | Liva Schmid | 2000 | 538 | 30.81 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
14 | Lærke Harksen Nehmdahl | 1999 | 537 | 30.83 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
15 | Katrine Jørgensen | 2000 | 526 | 31.05 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
16 | Luna Donde Feilberg | 2000 | 522 | 31.12 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
17 | Marie-Louise Stentved | 2000 | 515 | 31.26 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
18 | Helena V. Ellling | 2000 | 512 | 31.32 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
19 | Freja Gram | 1999 | 511 | 31.35 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
20 | Maria Olsen | 2000 | 510 | 31.36 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
21 | Emilie Kielsholm Jacobsen | 1999 | 509 | 31.38 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
22 | Julie Lange Jørgensen | 2000 | 504 | 31.49 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
23 | Phoebe Linde Atkins | 2000 | 503 | 31.51 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
24 | Julie Højer Truelsen | 2000 | 495 | 31.69 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
25 | Julie Lundorff Larsen | 2000 | 493 | 31.73 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
26 | Amanda Duus | 2000 | 491 | 31.76 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
27 | Emily Brophy | 1999 | 491 | 31.77 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
28 | Ida Kusk | 1999 | 488 | 31.83 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
29 | Emma Maagøe | 1999 | 488 | 31.84 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
30 | Anna Sommer Harrits | 1999 | 478 | 32.05 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
31 | Camilla Rask | 1999 | 472 | 32.19 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
32 | Sofie Kornbek | 2000 | 466 | 32.32 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
33 | Helene G. Nedergaard | 1999 | 466 | 32.33 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
33 | Nicoline Bredahl | 2000 | 466 | 32.33 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
35 | Josefine Bladt Wichmann | 2000 | 460 | 32.47 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
35 | Laura Blendstrup | 1999 | 460 | 32.47 | ||||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
37 | Nina Leisted Bertelsen | 2000 | 458 | 32.52 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
38 | Emma Anne Ljungstrøm | 1999 | 456 | 32.56 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
38 | Nina Corydon-Petersen | 1999 | 456 | 32.56 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
40 | Katrine Tetzschner Madsen | 2000 | 452 | 32.66 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
40 | Lærke Højbjerg | 1999 | 452 | 32.66 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
42 | Emilie Spliid | 2000 | 432 | 33.14 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
43 | Josefine Strand Nielsen | 2000 | 430 | 33.20 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
44 | Laura Davidsen Nielsen | 2000 | 427 | 33.29 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
45 | Celia Erikstad | 1999 | 397 | 34.10 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
46 | Nina Lærke Mortensen | 2000 | 374 | 34.78 | ||||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
47 | Annabell Skytt Kristensen | 1999 | 339 | 35.92 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
48 | Annabella B. Wammen | 2000 | 337 | 36.02 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
49 | Yasmina Kristensen | 2000 | 335 | 36.09 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
50 | Gry Floor | 2000 | 332 | 36.19 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
51 | Fie Holzmann | 2000 | 300 | 37.44 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
52 | Bolette Mandrup Jensen | 2000 | 291 | 37.80 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
53 | Maria S. Johannsen | 2000 | 281 | 38.24 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
54 | Kathrine Varming Kokholm | 2000 | 237 | 40.51 | ||||||
Solbjerg IF | ||||||||||
55 | Linnea Bruun Jørgensen | 2000 | 222 | 41.38 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Kathrine Fog | 2000 | DNS | |||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Løb 5, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2001-2002 |
Sponsor: Handelsbanken |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Andrea Paaske | 2001 | 507 | 31.43 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
2 | Sigrid Lei Lamberg | 2002 | 460 | 32.46 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Ida Bøgh Hald | 2001 | 422 | 33.41 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Line Johannsen | 2001 | 416 | 33.57 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Line Gertz | 2001 | 413 | 33.65 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Julie Nykvist Jensen | 2001 | 411 | 33.71 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Nicoline Kristiansen | 2002 | 401 | 33.97 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Mathilde Hvass Olesen | 2001 | 358 | 35.29 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
9 | Sofia Ingeberg | 2002 | 357 | 35.32 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
10 | Selma Bruun | 2001 | 352 | 35.48 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
11 | Freja Hansen | 2001 | 334 | 36.11 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
12 | Charlotte S. Jensen | 2002 | 331 | 36.23 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
13 | Cecilie Gregersen | 2002 | 316 | 36.80 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
14 | Laura Buur Rasmussen | 2001 | 303 | 37.32 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
15 | Victoria K. Jespersen | 2001 | 301 | 37.38 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
16 | Vera Veronica Jervidalo | 2001 | 285 | 38.06 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
17 | Alberte Bloch Hansen | 2002 | 275 | 38.53 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
18 | Sofia Louise Dahl | 2002 | 259 | 39.28 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
19 | Astrid Crone Jespersen | 2002 | 223 | 41.29 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
20 | Smiilla Brun Christensen | 2001 | 185 | 43.98 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
21 | Sara Klit | 2002 | 109 | 52.47 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
Løb 5, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Handelsbanken |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Naya Høgholt Sejr | 2003 | 344 | 35.77 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Mille Kjær Jensen | 2004 | 331 | 36.21 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Thilde S. B. Pedersen | 2004 | 236 | 40.52 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Freja Ulka Nielsen | 2003 | 234 | 40.65 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
5 | Katrine Mols | 2003 | 229 | 40.94 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
6 | Veronica Brix | 2003 | 215 | 41.83 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Mathilde Tilsted Hansen | 2003 | 212 | 42.02 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
8 | Lærke Hemmer-Hansen | 2004 | 198 | 42.98 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
9 | Ane Kirstine Granild | 2004 | 188 | 43.70 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
10 | Celina Preusse Kaarup | 2004 | 188 | 43.73 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
11 | Signe Thomsen | 2004 | 185 | 43.92 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
12 | Kathrine Bech Nielsen | 2004 | 180 | 44.32 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
13 | Frida Saks Justesen | 2004 | 170 | 45.19 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
14 | Katja Eskesen | 2003 | 169 | 45.27 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
15 | Lucca Bisgaard Rasmussen | 2004 | 134 | 48.89 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
16 | Cathrine Birkebæk | 2004 | 133 | 49.04 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
17 | Signe Ladefoged | 2004 | 117 | 51.13 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
18 | Emma Nonbye | 2003 | 105 | 53.01 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
19 | Josefine Wohlfeld Hornbæk | 2004 | 90 | 55.85 | ||||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
20 | Cicilie Krogh Dinesen | 2003 | 89 | 56.06 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
21 | Malou Lundkvist Bundgaard | 2004 | 50 | 1:08.03 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
22 | Kathrine Nonbye | 2004 | 38 | 1:13.96 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
- | Mie-Olise Kjærbo Jacobsen | 2003 | DSQ | Brystben v/50m | ||||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
Løb 5, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2005-2015 |
Sponsor: Handelsbanken |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Malou Sejr | 2005 | 162 | 45.95 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Laura G. Nedergaard | 2005 | 141 | 48.14 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 05 juni 2015 |
Licens til AGFs Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 19:11 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Aarhus Open | Udskriftsdato | 06 juni 2015 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 18:01 | |||
Arrangør | AGF | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 05 juni 2015 |
Løb 5, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1916-2000 |
Sponsor: Handelsbanken |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Kristina Thomsen | 1991 | 704 | 28.18 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
2 | Camilla Dufour | 1996 | 625 | 29.31 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
3 | Sofie Brøgger | 2000 | 623 | 29.34 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
4 | Matilde Kjeldsen | 1999 | 623 | 29.35 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Cecilie Lykke Hansen | 1999 | 611 | 29.53 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
6 | Vera Staun Hansen | 1999 | 611 | 29.54 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Ida Agerbak Trandum | 1996 | 602 | 29.69 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
8 | Katrine B. Hansen | 1999 | 594 | 29.81 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
Løb 5, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2001-2015 |
Sponsor: Handelsbanken |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Andrea Paaske | 2001 | 537 | 30.84 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
2 | Julie Nykvist Jensen | 2001 | 535 | 30.88 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Sigrid Lei Lamberg | 2002 | 488 | 31.84 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Line Johannsen | 2001 | 459 | 32.49 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Nicoline Kristiansen | 2002 | 444 | 32.86 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Ida Bøgh Hald | 2001 | 443 | 32.87 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Line Gertz | 2001 | 434 | 33.11 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Mathilde Hvass Olesen | 2001 | 383 | 34.50 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 06 juni 2015 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 18:01 |
Resultat Løb 6 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Aarhus Open | Udskriftsdato | 05 juni 2015 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 19:34 | |||
Arrangør | AGF | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 05 juni 2015 |
Løb 6, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 1916-1996 |
Sponsor: Handelsbanken |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anton Bromer | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 25.82 | ||||||
2 | Magnus Andersen | 1995 | Roskilde Svømning | 26.13 | ||||||
3 | Jonas Vibsig Berding | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 26.17 | ||||||
4 | Jacob Severinsen | 1995 | Viborg Svømme Klub | 26.37 | ||||||
5 | Lasse Pittioni | 1995 | Gladsaxe Idræts Forening | 26.54 | ||||||
6 | Ralf Dalby | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 26.63 | ||||||
7 | Jesper Stilling Julius | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 26.74 | ||||||
8 | Sebastian Friis | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 27.05 | ||||||
9 | Mads Knoblauch | 1993 | Odense Svømme Klub | 27.14 | ||||||
10 | Alexander Gilberg | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 27.28 | ||||||
11 | Anders L. Mogensen | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 27.51 | ||||||
12 | Rasmus Jørgensen | 1996 | Viborg Svømme Klub | 27.72 | ||||||
13 | Morten Børre | 1996 | Hovedstadens Svømmeklub | 28.14 | ||||||
14 | Mark H. Østermann | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.20 | ||||||
15 | Oliver Degn | 1996 | Odder Svømmeklub | 28.26 | ||||||
16 | Ditlev Balle | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 28.52 | ||||||
17 | Lasse Kammer | 1995 | Viborg Svømme Klub | 29.15 | ||||||
18 | David Tørring | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 29.24 | ||||||
19 | Frederik Bendix | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 30.49 | ||||||
20 | Emil Andersen | 1992 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.52 | ||||||
21 | Anders Færch Jensen | 1988 | IHF Svømning | 35.68 | ||||||
- | Hannibal Steenfos | 1996 | Hovedstadens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Claus Hansen | 1995 | Ringsted Svømme Klub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 6, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 1997-1998 |
Sponsor: Handelsbanken |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Johannes Kjærgaard | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 26.11 | ||||||
2 | Lasse Dall | 1997 | Odder Svømmeklub | 26.25 | ||||||
3 | Frederik Nerving | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 26.90 | ||||||
4 | Giano Grillo | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 26.93 | ||||||
5 | Anton Olsen | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 27.13 | ||||||
6 | Jonathan Kristensen | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 27.44 | ||||||
7 | Jonas B. Jørgensen | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 27.80 | ||||||
8 | Simon Sønderriis | 1997 | Lyseng IF | 27.85 | ||||||
9 | Johannes E. Mariegaard | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.59 | ||||||
10 | Jon Riedel Pedersen | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.64 | ||||||
11 | Simon Noesgaard Nielsen | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 28.82 | ||||||
12 | Jesper Frost Thomsen | 1997 | Hovedstadens Svømmeklub | 28.94 | ||||||
13 | Mikkel Fogelberg Handberg | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.98 | ||||||
14 | Anthon Løbner | 1997 | Lyseng IF | 29.08 | ||||||
15 | Mads Midtbøll | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.12 | ||||||
16 | Mads Johnbeck | 1997 | Roskilde Svømning | 29.17 | ||||||
17 | Philip Agerskov | 1998 | Hillerød Svømmeklub | 29.26 | ||||||
18 | Jakob Vingborg | 1998 | Viborg Svømme Klub | 30.12 | ||||||
19 | Andreas Noer Sejrskild | 1998 | Hillerød Svømmeklub | 30.23 | ||||||
20 | Emil Houlborg | 1998 | Viborg Svømme Klub | 31.53 | ||||||
Løb 6, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 1999-2000 |
Sponsor: Handelsbanken |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frederik Rindshøj | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 26.85 | ||||||
2 | David Hjort | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 28.16 | ||||||
3 | Thorstein Godske Pedersen | 2000 | Odense Svømme Klub | 28.51 | ||||||
4 | Kasper Jørgensen | 2000 | Kolding SK | 28.54 | ||||||
5 | Andreas Bui | 2000 | O.S.L.F. | 28.57 | ||||||
6 | Anton Borg Hjort | 2000 | Lyseng IF | 28.65 | ||||||
7 | Malthe Burgaard | 2000 | Odense Svømme Klub | 28.70 | ||||||
8 | Karl Meisner-Jensen | 1999 | Svømmeklubben Nord | 29.13 | ||||||
9 | Magnus Vinjebo | 1999 | Roskilde Svømning | 29.15 | ||||||
10 | Matthias Bach Mikkelsen | 2000 | Kolding SK | 29.20 | ||||||
11 | August Stamp Kirkeby | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 29.26 | ||||||
12 | Jonas Hyllested | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 29.30 | ||||||
13 | Andreas Jørgensen | 2000 | Kolding SK | 29.53 | ||||||
14 | Johan Reimer | 2000 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 30.06 | ||||||
15 | Malthe Sielemann | 1999 | Kolding SK | 30.31 | ||||||
16 | Mads Alnor | 2000 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 30.79 | ||||||
17 | Lars Christian Primdahl | 2000 | Svømmeklubben Nord | 33.35 | ||||||
18 | Oliver Høyer | 2000 | Lyseng IF | 34.62 | ||||||
19 | Casper Skyt Frederiksen | 1999 | Kolding SK | 35.56 | ||||||
20 | Kristoffer B. Holm | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 37.77 | ||||||
21 | Elias Lauritsen | 2000 | Solbjerg IF | 40.94 | ||||||
- | Emil Johansen | 1999 | Roskilde Svømning | 29.56 | EXTRA | |||||
- | Magnus Boldrup Birn | 2000 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | DNS | ||||||
Løb 6, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2001-2002 |
Sponsor: Handelsbanken |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Magnus Mikkelsen | 2001 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 29.36 | ||||||
2 | Rasmus Hald | 2001 | Kolding SK | 29.61 | ||||||
3 | Oskar Lindholm | 2001 | Lyseng IF | 29.75 | ||||||
4 | Christian L H Frederiksen | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | 30.95 | ||||||
5 | Artúr Jegesi | 2002 | Agfs Svømmeafdeling | 31.33 | ||||||
6 | Aksel Skrydstrup | 2001 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 32.60 | ||||||
7 | Kristoffer Heerulff | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | 32.78 | ||||||
8 | Joachim Hjertmann | 2002 | Lyseng IF | 33.20 | ||||||
9 | Sofus Bolwig Balladone | 2002 | Agfs Svømmeafdeling | 33.45 | ||||||
10 | Johannes Gasse | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | 33.82 | ||||||
11 | Carl Brøchner | 2002 | Agfs Svømmeafdeling | 34.10 | ||||||
12 | Aksel Munksgaard-Ottosen | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 35.34 | ||||||
13 | Christian Ottosen | 2002 | Agfs Svømmeafdeling | 35.53 | ||||||
14 | Casper Krohn | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | 38.30 | ||||||
15 | Nicholas Bundgaard | 2002 | Odder Svømmeklub | 39.86 | ||||||
16 | Kristoffer Jentzsch Jørgensen | 2001 | Solbjerg IF | 39.91 | ||||||
17 | Jeppe Dall | 2002 | Odder Svømmeklub | 40.04 | ||||||
18 | Alexander Korsager Elkjær | 2001 | Lyseng IF | 40.20 | ||||||
- | David Bianco Nielsen | 2001 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | DSQ | Crawlben v/udsvøm | |||||
- | Nikolaj Petlin Kock | 2002 | Agfs Svømmeafdeling | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 6, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2003-2015 |
Sponsor: Handelsbanken |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Rasmus Pilegaard Køfer | 2003 | Agfs Svømmeafdeling | 34.48 | ||||||
2 | Frederik Lindholm | 2004 | Lyseng IF | 35.54 | ||||||
3 | Sander Kudahl Zaccarin | 2003 | Agfs Svømmeafdeling | 39.46 | ||||||
4 | Jacob Lyse Søe | 2003 | Odder Svømmeklub | 39.70 | ||||||
5 | Simon Degn | 2003 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 43.12 | ||||||
6 | Mads Emil R. Hermansen | 2005 | Odder Svømmeklub | 44.47 | ||||||
7 | Valdemar Wichmann | 2003 | Agfs Svømmeafdeling | 45.55 | ||||||
8 | Ciano Kristensen | 2004 | Lyseng IF | 47.34 | ||||||
9 | Alexander Jensen | 2003 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 48.95 | ||||||
10 | Lucas Rosenborg | 2004 | Lyseng IF | 49.45 | ||||||
11 | Per Odrich | 2006 | Swim Team Neptun | 51.32 | ||||||
12 | Vincent Gasse | 2004 | Agfs Svømmeafdeling | 51.78 | ||||||
13 | Máni Snær Gunnlaugsson | 2004 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 56.96 | ||||||
14 | Hugo Frederik Schumacher | 2003 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 58.44 | ||||||
15 | Thor Bruun Bisgaard | 2005 | Agfs Svømmeafdeling | 1:12.13 | ||||||
- | Søren Have | 2004 | Agfs Svømmeafdeling | DSQ | Ej brystliggende 35m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 05 juni 2015 |
Licens til AGFs Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 19:34 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Aarhus Open | Udskriftsdato | 06 juni 2015 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 18:09 | |||
Arrangør | AGF | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 05 juni 2015 |
Løb 6, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1916-1998 |
Sponsor: Handelsbanken |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Anton Bromer | 1995 | 700 | 25.26 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Magnus Andersen | 1995 | 690 | 25.38 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
3 | Lasse Dall | 1997 | 657 | 25.79 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
4 | Johannes Kjærgaard | 1998 | 654 | 25.83 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Jonas Vibsig Berding | 1996 | 652 | 25.86 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
6 | Jacob Severinsen | 1995 | 633 | 26.11 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
7 | Lasse Pittioni | 1995 | 625 | 26.23 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
8 | Jesper Stilling Julius | 1993 | 609 | 26.45 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Løb 6, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1999-2015 |
Sponsor: Handelsbanken |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Frederik Rindshøj | 1999 | 622 | 26.27 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
2 | David Hjort | 2000 | 554 | 27.30 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Kasper Jørgensen | 2000 | 501 | 28.24 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
4 | Karl Meisner-Jensen | 1999 | 495 | 28.34 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
5 | Andreas Bui | 2000 | 486 | 28.51 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
6 | Thorstein Godske Pedersen | 2000 | 480 | 28.64 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
7 | Malthe Burgaard | 2000 | 479 | 28.66 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
8 | Anton Borg Hjort | 2000 | 471 | 28.82 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 06 juni 2015 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 18:09 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Aarhus Open | Udskriftsdato | 05 juni 2015 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 21:27 | |||
Arrangør | AGF | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 05 juni 2015 |
Løb 7, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1916-1998 |
Sponsor: Home |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Maria Grandt | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 4:31.45 | ||||||
2 | Anna Wermuth | 1996 | Odense Svømme Klub | 1:07.83 | 2:18.32 | 3:26.23 | 4:33.01 | |||
3 | Megan Forslund Hansen | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:06.57 | 2:18.15 | 3:30.00 | 4:41.06 | |||
4 | Annabelle Grønbech Ladik | 1997 | Ringsted Svømme Klub | 1:06.78 | 2:18.28 | 3:31.43 | 4:43.94 | |||
5 | Sarah Sannung | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:07.07 | 2:18.43 | 3:30.77 | 4:44.00 | |||
6 | Tenna Jensen | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:12.02 | 2:27.51 | 3:41.89 | 4:51.52 | |||
7 | Kamilla Larsen | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:10.57 | 2:23.49 | 4:51.98 | ||||
8 | Lærke Viereck | 1997 | Roskilde Svømning | 1:08.27 | 2:22.33 | 3:38.72 | 4:54.53 | |||
9 | Sofie Møller Sørensen | 1998 | Swim Team Neptun | 1:11.49 | 2:29.49 | 3:49.34 | 5:06.31 | |||
10 | Nanna Bæhrenz Damgaard | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 1:12.43 | 2:30.24 | 3:49.47 | 5:07.95 | |||
11 | Annasofie Halling Olesen | 1997 | Roskilde Svømning | 1:14.05 | 2:34.78 | 3:56.31 | 5:15.22 | |||
12 | Merle F. V. Christensen | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:16.86 | 2:37.00 | 3:56.07 | 5:15.46 | |||
13 | Laura Cebula | 1997 | Viborg Svømme Klub | 1:17.36 | 2:41.17 | 4:04.69 | 5:26.37 | |||
14 | Ida Marie Nielsen | 1995 | Viborg Svømme Klub | 1:17.11 | 2:40.43 | 4:05.04 | 5:28.92 | |||
15 | Emma Lovring | 1998 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 1:20.51 | 2:48.14 | 4:15.50 | 5:37.73 | |||
16 | Laura Christensen | 1997 | Svømmeklubben Nord | 1:21.04 | 2:48.65 | 4:16.16 | 5:42.16 | |||
Løb 7, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Sponsor: Home |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Freja Gram | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:04.75 | 2:13.20 | 3:20.83 | 4:27.99 | |||
2 | Klaudia W. Mogensen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 4:32.86 | ||||||
3 | Phoebe Linde Atkins | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:05.48 | 2:14.43 | 3:24.29 | 4:34.11 | |||
4 | Isabella Drest | 1999 | Odense Svømme Klub | 1:06.58 | 2:16.95 | 3:27.45 | 4:36.40 | |||
5 | Josefine Strand Nielsen | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:07.47 | 2:18.98 | 3:30.41 | 4:40.64 | |||
6 | Matilde Kjeldsen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 1:07.79 | 2:20.70 | 3:32.22 | 4:42.77 | |||
7 | Helena Berg Wenk | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:08.50 | 2:17.14 | 3:29.20 | 4:42.87 | |||
8 | Sofie W. Bunten | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 1:09.71 | 2:22.67 | 3:34.25 | 4:43.39 | |||
9 | Sofia Zachariassen | 1999 | O.S.L.F. | 1:08.15 | 2:20.51 | 3:33.52 | 4:45.07 | |||
10 | Emma Maagøe | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:08.75 | 2:21.69 | 3:34.24 | 4:45.83 | |||
11 | Julie Lundorff Larsen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 1:07.81 | 2:21.53 | 3:35.06 | 4:46.97 | |||
12 | Sofie Kornbek | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:06.61 | 2:20.17 | 3:34.28 | 4:48.13 | |||
13 | Augusta Marie Christensen | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 1:10.20 | 2:24.17 | 3:37.69 | 4:50.12 | |||
14 | Frederikke Jensen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:09.33 | 2:23.24 | 3:38.32 | 4:50.56 | |||
15 | Cecilie Baraviec | 2000 | Odense Svømme Klub | 1:09.87 | 2:24.52 | 3:38.55 | 4:52.07 | |||
16 | Emma Hansen | 1999 | Odense Svømme Klub | 1:09.09 | 2:24.18 | 3:38.79 | 4:53.00 | |||
17 | Maria Olsen | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:10.62 | 2:25.59 | 3:41.15 | 4:55.04 | |||
18 | Sofie Brøgger | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:08.51 | 2:22.52 | 3:38.27 | 4:55.60 | |||
19 | Nicoline Bredahl | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 1:10.02 | 2:25.36 | 3:41.03 | 4:56.04 | |||
20 | Anna Aavang Brendstrup | 2000 | Roskilde Svømning | 1:10.57 | 2:25.79 | 3:42.44 | 4:56.45 | |||
21 | Emily Brophy | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:07.67 | 2:22.88 | 3:39.09 | 4:56.53 | |||
21 | Nina Corydon-Petersen | 1999 | Roskilde Svømning | 1:11.08 | 2:26.87 | 3:43.08 | 4:56.53 | |||
23 | Celia Erikstad | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 1:12.10 | 2:28.49 | 3:43.99 | 4:56.98 | |||
24 | SIF Floor | 2000 | Odense Svømme Klub | 1:10.99 | 2:27.25 | 3:43.77 | 4:57.62 | |||
25 | Nanna Sonne | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:11.40 | 2:27.58 | 3:44.02 | 4:58.66 | |||
26 | Lærke Harksen Nehmdahl | 1999 | Viborg Svømme Klub | 1:11.83 | 2:28.34 | 3:44.71 | 4:59.83 | |||
27 | Caroline Steffensen | 2000 | Ringsted Svømme Klub | 1:13.19 | 2:31.11 | 3:48.86 | 5:05.63 | |||
28 | Marie Eske | 1999 | Swim Team Neptun | 1:12.93 | 2:32.11 | 3:51.34 | 5:09.21 | |||
29 | Nikoline Mathiesen | 2000 | Svømmeklubben Sønderborg | 1:13.31 | 2:32.74 | 3:53.37 | 5:12.66 | |||
30 | Cecilie Dalgas | 2000 | Odder Svømmeklub | 1:13.73 | 2:34.36 | 3:56.42 | 5:19.70 | |||
31 | Silke Mehr | 2000 | Roskilde Svømning | 1:13.91 | 2:36.67 | 3:58.49 | 5:19.75 | |||
32 | Nina Lærke Mortensen | 2000 | Swim Team Neptun | 1:15.23 | 4:01.27 | 5:20.89 | 5:20.89 | |||
33 | Luna Ladefoged | 2000 | Odder Svømmeklub | 1:17.46 | 2:40.83 | 4:03.90 | 5:23.56 | |||
34 | Kirstine Thordahl Jensen | 2000 | Odder Svømmeklub | 1:19.18 | 2:42.86 | 4:06.38 | 5:28.55 | |||
35 | Emilie Trolle Pedersen | 1999 | Hillerød Svømmeklub | 1:19.33 | 2:46.67 | 4:14.20 | 5:38.61 | |||
36 | Simone Sloth Østergaard | 2000 | Svømmeklubben Nord | 1:20.10 | 2:49.99 | 4:18.99 | 5:43.24 | |||
37 | Camilla Aagaard | 2000 | Svømmeklubben Nord | 1:22.55 | 2:51.83 | 4:22.23 | 5:48.07 | |||
38 | Camilla Hein Saugmann | 1999 | Odder Svømmeklub | 1:21.46 | 2:51.68 | 4:24.09 | 5:54.33 | |||
39 | Emilie Spliid | 2000 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 1:23.71 | 2:58.54 | 6:07.87 | 6:07.87 | |||
- | Matilde Fuglsang | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 1:10.99 | 2:30.38 | 3:51.39 | 5:10.33 | EXTRA | ||
- | Clara Holst | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 7, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Sponsor: Home |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Andrea Paaske | 2001 | Roskilde Svømning | 1:08.38 | 2:22.75 | 3:35.67 | 4:48.02 | |||
2 | Mathilde Hager | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:11.44 | 2:27.24 | 3:41.44 | 4:52.17 | |||
3 | Mette Bruun-Petersen | 2001 | Odense Svømme Klub | 1:11.89 | 2:29.40 | 4:58.62 | ||||
4 | Sibel Simonsen | 2001 | Swim Team Neptun | 3:48.36 | 5:02.61 | 5:02.61 | ||||
5 | Silja Ösp Logadottir | 2001 | O.S.L.F. | 2:30.56 | 5:06.41 | |||||
6 | Johanne S. Christiansen | 2002 | Svømmeklubben Sønderborg | 1:13.52 | 2:32.50 | 3:53.39 | 5:14.46 | |||
7 | Lærke Als | 2002 | Svømmeklubben Nord | 1:14.80 | 2:37.71 | 4:00.49 | 5:21.34 | |||
8 | Maja Fridberg Madsen | 2002 | Odder Svømmeklub | 1:15.22 | 2:38.47 | 4:04.91 | 5:31.27 | |||
9 | Karoline Bauer | 2002 | Kolding SK | 1:19.31 | 2:47.45 | 4:15.23 | 5:39.14 | |||
10 | Cecilie Væver | 2002 | Svømmeklubben Nord | 1:18.92 | 2:47.46 | 4:15.84 | 5:39.17 | |||
11 | Mia Sommer Johansen | 2002 | Swim Team Neptun | 1:22.08 | 2:57.16 | 4:33.80 | 6:05.82 | |||
12 | Louise Sutherland | 2002 | IHF Svømning | 1:22.94 | 3:03.39 | 4:46.92 | 6:28.50 | |||
13 | Thea L. Bæk Vinther | 2002 | IHF Svømning | 1:24.57 | 4:48.07 | 6:28.65 | 6:28.65 | |||
Løb 7, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Home |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Naya Høgholt Sejr | 2003 | Agfs Svømmeafdeling | 1:16.56 | 3:59.64 | 5:21.66 | ||||
2 | Mille Kjær Jensen | 2004 | Agfs Svømmeafdeling | 1:21.30 | 2:49.17 | 4:17.65 | 5:45.00 | |||
3 | Katrine Mols | 2003 | Lyseng IF | 1:24.84 | 2:58.41 | 4:29.68 | 5:57.71 | |||
4 | Alberte Kempel Christense | 2004 | Swim Team Neptun | 1:30.36 | 3:07.65 | 4:43.99 | 6:11.94 | |||
5 | Mathilde Tilsted Hansen | 2003 | IHF Svømning | 6:17.50 | ||||||
6 | Mathilde Møller | 2004 | Swim Team Neptun | 1:32.20 | 3:18.09 | 5:05.65 | 6:49.19 | |||
- | Mathilde Skak Thomsen | 2003 | Swim Team Neptun | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 05 juni 2015 |
Licens til AGFs Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 21:27 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Aarhus Open | Udskriftsdato | 05 juni 2015 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 21:32 | |||
Arrangør | AGF | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 05 juni 2015 |
Løb 8, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1916-1996 |
Sponsor: Home |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Jakob Kornmaaler | 1995 | 600 | 1:01.29 | 2:07.23 | 3:13.84 | 4:20.92 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Christian V. Rasmussen | 1996 | 599 | 1:03.43 | 2:10.26 | 3:16.77 | 4:21.02 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
3 | Ralf Dalby | 1995 | 540 | 1:04.81 | 2:14.76 | 3:23.25 | 4:30.15 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Niels Mortensen | 1995 | 393 | 1:10.11 | 2:26.82 | 3:43.97 | 5:00.28 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Løb 8, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1997-1998 |
Sponsor: Home |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Gustav Friberg | 1997 | 610 | 1:03.32 | 2:10.65 | 3:14.31 | 4:19.39 | |||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
2 | Mads Midtbøll | 1998 | 606 | 1:02.92 | 2:09.67 | 3:16.18 | 4:19.93 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
3 | Oskar Jørgensen | 1998 | 596 | 1:03.00 | 2:10.55 | 3:16.48 | 4:21.42 | |||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
4 | Magnus Høvsgaard | 1997 | 589 | 1:03.40 | 2:10.59 | 3:16.79 | 4:22.52 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
5 | Peter Mandrup Madsen | 1997 | 583 | 1:02.55 | 2:10.29 | 3:16.79 | 4:23.37 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Frederik Nerving | 1997 | 574 | 1:04.40 | 2:12.96 | 3:19.45 | 4:24.70 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
7 | Tobias Alstrup Kjær | 1998 | 552 | 1:03.69 | 2:12.76 | 3:21.49 | 4:28.25 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
8 | Jon Riedel Pedersen | 1998 | 511 | 1:03.09 | 2:11.80 | 3:24.03 | 4:35.15 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
9 | Johannes E. Mariegaard | 1997 | 511 | 1:01.08 | 2:10.69 | 3:23.56 | 4:35.21 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
10 | Anders Juul Rasmussen | 1997 | 511 | 1:05.07 | 2:16.42 | 3:26.02 | 4:35.22 | |||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
11 | Andreas Noer Sejrskild | 1998 | 510 | 1:04.49 | 2:15.24 | 3:26.42 | 4:35.39 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
12 | Andreas Knage | 1998 | 495 | 1:05.70 | 2:16.45 | 3:28.50 | 4:38.15 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
13 | Jonatan Balladone | 1997 | 492 | 1:05.62 | 2:16.43 | 3:27.52 | 4:38.65 | |||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
14 | Jens N. Nielsen | 1997 | 492 | 1:04.54 | 2:15.17 | 3:28.67 | 4:38.75 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Victor Kjærsgaard | 1998 | 439 | 1:06.32 | 2:20.04 | 3:35.00 | 4:49.41 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
16 | Anthon Løbner | 1997 | 411 | 1:01.65 | 2:19.31 | 3:38.34 | 4:55.80 | |||
Lyseng IF | ||||||||||
17 | Nicklas Frandsen | 1998 | 351 | 1:11.71 | 2:31.57 | 3:54.59 | 5:11.74 | |||
Kolding SK | ||||||||||
Løb 8, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Sponsor: Home |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mads Sørensen | 2000 | 538 | 1:03.98 | 2:13.25 | 3:22.87 | 4:30.56 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
2 | Malthe Burgaard | 2000 | 517 | 1:04.69 | 2:15.85 | 3:26.19 | 4:34.15 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
3 | Anton Borg Hjort | 2000 | 491 | 1:04.81 | 2:17.29 | 3:28.65 | 4:38.77 | |||
Lyseng IF | ||||||||||
4 | Christian Rasmussen | 2000 | 475 | 1:06.34 | 2:18.00 | 3:29.70 | 4:41.90 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
5 | Daniel C. Biørrith | 1999 | 459 | 1:08.05 | 2:20.31 | 3:33.45 | 4:45.15 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
6 | Joakim Palmqvist | 1999 | 457 | 1:04.84 | 2:17.27 | 3:30.13 | 4:45.67 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
7 | Mads Alnor | 2000 | 409 | 1:08.74 | 2:24.89 | 3:42.12 | 4:56.29 | |||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
8 | Mads Nielsen | 2000 | 302 | 1:13.42 | 2:36.38 | 4:02.73 | 5:27.79 | |||
Swim Team Neptun | ||||||||||
Løb 8, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Sponsor: Home |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Simon Juul Henriksen | 2001 | 522 | 1:06.23 | 2:17.86 | 3:26.46 | 4:33.25 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
2 | Oskar Lindholm | 2001 | 514 | 1:06.36 | 2:17.89 | 3:27.91 | 4:34.59 | |||
Lyseng IF | ||||||||||
3 | Philip Andersen Ravn | 2002 | 419 | 1:10.97 | 2:25.32 | 3:40.12 | 4:53.99 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
4 | Kristoffer Heerulff | 2001 | 410 | 1:11.41 | 2:28.48 | 3:44.52 | 4:56.20 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Christian L H Frederiksen | 2001 | 410 | 1:11.72 | 2:28.45 | 3:44.19 | 4:56.21 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Nikolaj Petlin Kock | 2002 | 367 | 1:12.60 | 2:31.73 | 3:50.97 | 5:07.36 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Valdemar Kjærgaard | 2001 | 366 | 1:11.90 | 2:30.34 | 3:50.82 | 5:07.64 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | William Svarer | 2002 | 355 | 1:12.35 | 2:32.63 | 3:53.29 | 5:10.79 | |||
Kolding SK | ||||||||||
9 | Benjamin B Nielsen | 2001 | 345 | 1:13.27 | 2:32.55 | 3:53.48 | 5:13.51 | |||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
10 | Mathias Lund Hansen | 2002 | 339 | 1:14.28 | 2:34.45 | 3:55.30 | 5:15.34 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
11 | Sofus Bolwig Balladone | 2002 | 329 | 1:15.23 | 2:36.86 | 3:58.53 | 5:18.49 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
12 | Esben Røjkjær Rasmussen | 2001 | 318 | 1:17.19 | 2:42.95 | 4:05.37 | 5:22.18 | |||
Swim Team Neptun | ||||||||||
13 | Magnus V. Ancker | 2001 | 308 | 1:15.55 | 2:39.57 | 4:04.93 | 5:25.72 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
14 | Wilfred Hove Lasthein | 2002 | 272 | 1:18.13 | 2:47.56 | 4:17.05 | 5:39.39 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Gustav Funder Skovdam | 2002 | DNF | |||||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
Løb 8, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2015 |
Sponsor: Home |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Rasmus Pilegaard Køfer | 2003 | 286 | 1:18.48 | 2:44.23 | 4:10.11 | 5:33.82 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Frederik Lindholm | 2004 | 244 | 1:20.57 | 2:50.54 | 4:22.68 | 5:51.99 | |||
Lyseng IF | ||||||||||
3 | Mads Mikkelsen | 2004 | 240 | 1:24.13 | 2:57.37 | 4:29.26 | 5:53.79 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Jacob Lyse Søe | 2003 | 240 | 1:24.17 | 2:56.76 | 4:29.38 | 5:53.97 | |||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
5 | Valdemar Vind Sejr | 2003 | 198 | 1:27.20 | 3:06.95 | 4:44.77 | 6:17.05 | |||
Lyseng IF | ||||||||||
6 | Mads Emil R. Hermansen | 2005 | 198 | 1:25.98 | 3:04.93 | 4:43.58 | 6:17.30 | |||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
7 | Viktor Lei Lamberg | 2004 | 176 | 1:30.23 | 3:11.16 | 4:52.44 | 6:32.43 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Sander Møller Jürgensen | 2004 | 161 | 1:31.09 | 3:16.10 | 5:02.07 | 6:44.33 | |||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 05 juni 2015 |
Licens til AGFs Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 21:32 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Aarhus Open | Udskriftsdato | 06 juni 2015 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 09:56 | |||
Arrangør | AGF | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 05 juni 2015 |
Løb 9, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1916-1998 |
Sponsor: SuperBrugsen Jægergårdsga |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Maria Grandt | 1998 | 671 | 1:03.38 | 2:09.00 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Megan Forslund Hansen | 1997 | 666 | 1:03.09 | 2:09.37 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
3 | Annabelle Grønbech Ladik | 1997 | 630 | 1:03.68 | 2:11.79 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
4 | Camilla Dufour | 1996 | 614 | 1:03.83 | 2:12.86 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
5 | Sarah Sannung | 1996 | 569 | 1:05.84 | 2:16.34 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
6 | Tenna Jensen | 1998 | 553 | 1:08.84 | 2:17.60 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Lærke Viereck | 1997 | 526 | 1:07.58 | 2:19.95 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
8 | Caroline Amalie Duus | 1998 | 519 | 1:09.15 | 2:20.58 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
9 | Stine Mary Vissing | 1997 | 475 | 1:09.02 | 2:24.78 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
10 | Nanna Bæhrenz Damgaard | 1998 | 474 | 1:10.59 | 2:24.86 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
11 | Kirstine Feldinger | 1996 | 458 | 1:08.23 | 2:26.51 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
12 | Stine Boe Gad | 1997 | 419 | 1:12.75 | 2:30.91 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
13 | Annasofie Halling Olesen | 1997 | 410 | 1:14.07 | 2:31.99 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
14 | Merle F. V. Christensen | 1998 | 407 | 1:14.06 | 2:32.45 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
15 | Karoline Nielsen | 1997 | 384 | 1:14.60 | 2:35.37 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
16 | Ida Marie Nielsen | 1995 | 383 | 1:14.43 | 2:35.44 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
17 | Clara Nautrup Pedersen | 1998 | 355 | 1:16.83 | 2:39.47 | |||||
IHF Svømning | ||||||||||
18 | Emma Lovring | 1998 | 350 | 1:17.93 | 2:40.27 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
19 | Nikoline Munksgaard-Ottos | 1996 | 333 | 1:18.96 | 2:42.97 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
20 | Josephine Frede Bundgaard | 1997 | 316 | 1:19.52 | 2:45.72 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
Løb 9, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Sponsor: SuperBrugsen Jægergårdsga |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Freja Gram | 1999 | 676 | 1:01.58 | 2:08.68 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
2 | Katrine B. Hansen | 1999 | 645 | 1:03.20 | 2:10.71 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
3 | Phoebe Linde Atkins | 2000 | 623 | 1:03.88 | 2:12.27 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
4 | Matilde Kjeldsen | 1999 | 595 | 1:04.55 | 2:14.32 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Marie-Louise Stentved | 2000 | 593 | 2:14.45 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
6 | Snæfridur Sol | 2000 | 589 | 2:14.74 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
7 | Isabella Drest | 1999 | 578 | 1:06.81 | 2:15.61 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
8 | Sofie Kornbek | 2000 | 570 | 1:04.66 | 2:16.22 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
9 | Emma Maagøe | 1999 | 570 | 1:06.01 | 2:16.25 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
10 | Amanda Duus | 2000 | 559 | 1:05.90 | 2:17.12 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
11 | Sofie Brøgger | 2000 | 559 | 1:06.09 | 2:17.14 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
12 | Helena Berg Wenk | 2000 | 555 | 1:07.01 | 2:17.44 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
13 | Julie Højer Truelsen | 2000 | 548 | 1:06.10 | 2:18.04 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
14 | Frederikke Jensen | 2000 | 539 | 1:07.17 | 2:18.79 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
15 | Josefine Strand Nielsen | 2000 | 533 | 1:07.84 | 2:19.29 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
16 | Camilla Rask | 1999 | 532 | 1:06.88 | 2:19.35 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
17 | Emily Brophy | 1999 | 522 | 1:06.54 | 2:20.29 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
18 | Maria Olsen | 2000 | 503 | 1:09.42 | 2:22.02 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
19 | Nina Leisted Bertelsen | 2000 | 503 | 1:09.87 | 2:22.05 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
20 | Lærke Harksen Nehmdahl | 1999 | 501 | 1:06.70 | 2:22.23 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
21 | Liva Schmid | 2000 | 496 | 1:10.23 | 2:22.64 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
22 | SIF Floor | 2000 | 493 | 1:09.12 | 2:22.96 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
23 | Emilie Hermann Schimming | 1999 | 470 | 1:11.05 | 2:25.24 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
24 | Cecilie Baraviec | 2000 | 467 | 1:11.34 | 2:25.59 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
25 | Annabell Skytt Kristensen | 1999 | 464 | 1:11.06 | 2:25.88 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
26 | Sofie Strandby | 1999 | 456 | 1:10.42 | 2:26.69 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
27 | Amalie Fisker Brøchner | 1999 | 454 | 1:09.33 | 2:26.92 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
27 | Marie Eske | 1999 | 454 | 1:11.24 | 2:26.92 | |||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
29 | Clara Holst | 1999 | 452 | 1:10.72 | 2:27.13 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
30 | Helene G. Nedergaard | 1999 | 449 | 1:10.88 | 2:27.52 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
31 | Josefine Bladt Wichmann | 2000 | 439 | 1:12.07 | 2:28.55 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
32 | Caroline Steffensen | 2000 | 435 | 1:12.25 | 2:29.02 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
33 | Maria S. Johannsen | 2000 | 427 | 1:11.94 | 2:29.92 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
34 | Anna Brandenborg Jensen | 1999 | 424 | 1:12.20 | 2:30.35 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
35 | Laura Davidsen Nielsen | 2000 | 424 | 2:30.37 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
36 | Bolette Mandrup Jensen | 2000 | 417 | 1:12.82 | 2:31.21 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
37 | Cecilie Dalgas | 2000 | 412 | 1:14.01 | 2:31.78 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
38 | Nina Lærke Mortensen | 2000 | 398 | 1:15.92 | 2:33.55 | |||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
39 | Silke Mehr | 2000 | 388 | 1:15.02 | 2:34.83 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
40 | Melissa Furman | 1999 | 382 | 1:14.14 | 2:35.64 | |||||
Swim Team Djursland | ||||||||||
41 | Kirstine Thordahl Jensen | 2000 | 379 | 1:14.36 | 2:36.04 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
42 | Luna Ladefoged | 2000 | 368 | 1:15.21 | 2:37.59 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
43 | Camilla Hein Saugmann | 1999 | 344 | 1:17.20 | 2:41.13 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
44 | Maya Nautrup Pedersen | 1999 | 344 | 1:17.18 | 2:41.19 | |||||
IHF Svømning | ||||||||||
45 | Linnea Bruun Jørgensen | 2000 | 309 | 1:19.74 | 2:47.03 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
46 | Emilie Spliid | 2000 | 297 | 1:19.42 | 2:49.24 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
47 | Kathrine Varming Kokholm | 2000 | 282 | 2:52.28 | ||||||
Solbjerg IF | ||||||||||
Løb 9, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Sponsor: SuperBrugsen Jægergårdsga |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Andrea Paaske | 2001 | 586 | 1:05.41 | 2:14.98 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
2 | Mathilde Hager | 2001 | 565 | 1:05.48 | 2:16.64 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Line Johannsen | 2001 | 521 | 1:07.35 | 2:20.38 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Sibel Simonsen | 2001 | 487 | 1:09.15 | 2:23.51 | |||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
5 | Julie Nykvist Jensen | 2001 | 485 | 1:09.27 | 2:23.71 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Silja Ösp Logadottir | 2001 | 451 | 1:11.51 | 2:27.22 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
7 | Louise D. Liboriussen | 2002 | 442 | 1:10.56 | 2:28.22 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
8 | Mathilde Hvass Olesen | 2001 | 442 | 1:10.21 | 2:28.23 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
9 | Signe Søby Jensen | 2001 | 441 | 1:11.96 | 2:28.40 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
10 | Line Gertz | 2001 | 424 | 1:13.33 | 2:30.30 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
11 | Johanne S. Christiansen | 2002 | 400 | 1:15.01 | 2:33.32 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
12 | Liv Hingeberg | 2001 | 398 | 1:14.42 | 2:33.49 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
13 | Lærke Als | 2002 | 396 | 1:14.96 | 2:33.84 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
14 | Christine Nielsen | 2001 | 386 | 1:15.57 | 2:35.16 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
15 | Vera Veronica Jervidalo | 2001 | 368 | 1:15.79 | 2:37.53 | |||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
16 | Julie Fink | 2001 | 367 | 1:17.40 | 2:37.68 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
17 | Victoria K. Jespersen | 2001 | 354 | 1:17.02 | 2:39.67 | |||||
IHF Svømning | ||||||||||
18 | Sigrid Lei Lamberg | 2002 | 337 | 1:17.68 | 2:42.23 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
19 | Cecilie Gregersen | 2002 | 335 | 1:19.51 | 2:42.64 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
20 | Sofia Louise Dahl | 2002 | 292 | 1:22.01 | 2:50.21 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
21 | Sofia Seighali Pedersen | 2002 | 285 | 1:20.52 | 2:51.55 | |||||
IHF Svømning | ||||||||||
22 | Freja Hansen | 2001 | 241 | 1:26.42 | 3:01.33 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
23 | Thea L. Bæk Vinther | 2002 | 222 | 1:24.32 | 3:06.55 | |||||
IHF Svømning | ||||||||||
24 | Astrid Crone Jespersen | 2002 | 210 | 1:28.72 | 3:10.00 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
25 | Sara Klit | 2002 | 167 | 1:39.04 | 3:24.86 | |||||
IHF Svømning | ||||||||||
26 | Iben Maj Laursen | 2002 | 160 | 1:38.69 | 3:27.92 | |||||
IHF Svømning | ||||||||||
- | Amalie Bisgaard Thomsen | 2001 | DNS | |||||||
IHF Svømning | ||||||||||
- | Anne Almvig | 2001 | DNS | |||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
- | Smiilla Brun Christensen | 2001 | DNS | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Løb 9, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: SuperBrugsen Jægergårdsga |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Louise Houe Andersen | 2003 | 376 | 1:15.39 | 2:36.40 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
2 | Amalie Schade Kanstrup | 2003 | 353 | 1:17.53 | 2:39.80 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
3 | Veronica Brix | 2003 | 314 | 1:20.70 | 2:46.14 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Alberte Kempel Christense | 2004 | 294 | 1:24.26 | 2:49.86 | |||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
5 | Mathilde Tilsted Hansen | 2003 | 253 | 1:22.64 | 2:58.52 | |||||
IHF Svømning | ||||||||||
6 | Lærke Hemmer-Hansen | 2004 | 247 | 1:29.97 | 2:59.91 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Cathrine Birkebæk | 2004 | 246 | 1:31.59 | 3:00.15 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Thilde S. B. Pedersen | 2004 | 236 | 1:26.29 | 3:02.65 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
9 | Ane Kirstine Granild | 2004 | 235 | 1:30.01 | 3:02.99 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
10 | Freja Ulka Nielsen | 2003 | 233 | 1:29.41 | 3:03.51 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
11 | Celina Preusse Kaarup | 2004 | 229 | 1:28.51 | 3:04.42 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
12 | Signe Thomsen | 2004 | 225 | 1:30.82 | 3:05.50 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
13 | Freja Røjkjær Rasmussen | 2004 | 220 | 1:28.23 | 3:07.02 | |||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
14 | Signe Ladefoged | 2004 | 217 | 1:31.63 | 3:07.83 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
15 | Lucca Bisgaard Rasmussen | 2004 | 198 | 1:34.77 | 3:13.61 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
16 | Katja Eskesen | 2003 | 195 | 1:32.05 | 3:14.50 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
17 | Mathilde Møller | 2004 | 193 | 1:34.38 | 3:15.43 | |||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
18 | Cicilie Krogh Dinesen | 2003 | 169 | 1:35.95 | 3:24.09 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
19 | Mie-Olise Kjærbo Jacobsen | 2003 | 164 | 1:39.12 | 3:26.01 | |||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
20 | Josefine Wohlfeld Hornbæk | 2004 | 132 | 1:45.62 | 3:41.58 | |||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
- | Mathilde Skak Thomsen | 2003 | DNS | |||||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
- | Rebecka Sutherland | 2003 | DNS | |||||||
IHF Svømning | ||||||||||
Løb 9, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2015 |
Sponsor: SuperBrugsen Jægergårdsga |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Malou Sejr | 2005 | 250 | 1:28.58 | 2:59.30 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Laura G. Nedergaard | 2005 | 196 | 1:35.18 | 3:14.36 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 06 juni 2015 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 09:56 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Aarhus Open | Udskriftsdato | 06 juni 2015 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 10:17 | |||
Arrangør | AGF | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 05 juni 2015 |
Løb 10, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1916-1996 |
Sponsor: SuperBrugsen Jægergårdsga |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Magnus Andersen | 1995 | 610 | 1:00.00 | 2:00.25 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
2 | Jakob Kornmaaler | 1995 | 601 | 59.16 | 2:00.81 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Ditlev Balle | 1996 | 586 | 59.00 | 2:01.85 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
4 | Jesper Jensen | 1996 | 571 | 59.03 | 2:02.92 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Morten Børre | 1996 | 542 | 1:00.13 | 2:05.03 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Frederik M. Mortensen | 1996 | 531 | 1:00.81 | 2:05.94 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
7 | Yannick Rasmussen | 1995 | 497 | 1:01.15 | 2:08.70 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
8 | Lasse Kammer | 1995 | 491 | 1:02.37 | 2:09.21 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
9 | Emil Andersen | 1992 | 437 | 1:02.97 | 2:14.35 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
10 | Niels Mortensen | 1995 | 357 | 1:08.26 | 2:23.78 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Peter Bendtsen | 1996 | DNS | |||||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
Løb 10, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1997-1998 |
Sponsor: SuperBrugsen Jægergårdsga |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Gustav Friberg | 1997 | 598 | 1:00.62 | 2:01.02 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
2 | Oskar Jørgensen | 1998 | 594 | 59.14 | 2:01.31 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
3 | Frederik Nerving | 1997 | 588 | 59.56 | 2:01.74 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
4 | Anton Olsen | 1998 | 572 | 59.97 | 2:02.81 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
5 | Mads Midtbøll | 1998 | 550 | 1:01.11 | 2:04.43 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
6 | Jesper Frost Thomsen | 1997 | 536 | 1:00.74 | 2:05.55 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Johannes E. Mariegaard | 1997 | 531 | 1:00.19 | 2:05.95 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
8 | Jon Riedel Pedersen | 1998 | 525 | 1:00.05 | 2:06.40 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
9 | Peter Mandrup Madsen | 1997 | 516 | 1:01.37 | 2:07.13 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
10 | Anders Juul Rasmussen | 1997 | 514 | 1:02.46 | 2:07.27 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
11 | Mikkel Fogelberg Handberg | 1998 | 498 | 1:01.01 | 2:08.64 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
12 | Jonathan Kristensen | 1998 | 489 | 1:02.85 | 2:09.45 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
13 | Tobias Alstrup Kjær | 1998 | 488 | 1:02.57 | 2:09.50 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
14 | Jonatan Balladone | 1997 | 462 | 1:04.00 | 2:11.85 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
15 | Mads Johnbeck | 1997 | 461 | 1:02.88 | 2:11.97 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
16 | Andreas Knage | 1998 | 451 | 1:04.43 | 2:12.96 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
17 | Philip Agerskov | 1998 | 438 | 1:04.47 | 2:14.29 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
18 | Mark Simonsen | 1997 | 414 | 1:05.77 | 2:16.84 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
19 | Simon Sønderriis | 1997 | 409 | 1:05.24 | 2:17.36 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
20 | Victor Kjærsgaard | 1998 | 403 | 1:05.48 | 2:18.06 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
21 | Jakob Vingborg | 1998 | 378 | 1:06.13 | 2:21.02 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
22 | Nicklas Frandsen | 1998 | 326 | 1:11.07 | 2:28.11 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
Løb 10, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Sponsor: SuperBrugsen Jægergårdsga |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Frederik Rindshøj | 1999 | 597 | 59.06 | 2:01.12 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
2 | August Stamp Kirkeby | 1999 | 543 | 1:00.34 | 2:04.99 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Mads Sørensen | 2000 | 507 | 1:02.47 | 2:07.88 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
4 | Malthe Burgaard | 2000 | 493 | 1:02.53 | 2:09.04 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
5 | Andreas Bui | 2000 | 473 | 1:06.39 | 2:10.86 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
6 | Nikolaj Isdahl | 1999 | 472 | 1:00.30 | 2:10.93 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
7 | Anton Borg Hjort | 2000 | 469 | 1:03.91 | 2:11.26 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
8 | Christian Rasmussen | 2000 | 441 | 1:04.48 | 2:13.95 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
9 | Joakim Palmqvist | 1999 | 438 | 1:03.99 | 2:14.24 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
10 | Andreas Jørgensen | 2000 | 424 | 1:04.95 | 2:15.76 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
11 | Mikkel Weis Kallesøe | 2000 | 420 | 1:04.04 | 2:16.12 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
12 | Johan Reimer | 2000 | 410 | 1:03.92 | 2:17.27 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
13 | Daniel C. Biørrith | 1999 | 408 | 1:05.79 | 2:17.52 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
14 | Mads Alnor | 2000 | 393 | 1:05.83 | 2:19.19 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
15 | Karl Meisner-Jensen | 1999 | 392 | 1:07.19 | 2:19.35 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
16 | Benjamin Mads Andresen | 2000 | 389 | 1:06.44 | 2:19.61 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
17 | Lars Christian Primdahl | 2000 | 361 | 1:08.11 | 2:23.25 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
18 | Magnus Gertz | 2000 | 356 | 1:10.83 | 2:23.83 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
19 | Sebastian Halvorsen | 1999 | 347 | 1:07.11 | 2:25.02 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
20 | Andreas Rasmussen | 1999 | 338 | 1:10.84 | 2:26.29 | |||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
21 | Thorbjørn Eriksen | 2000 | 313 | 2:30.07 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
22 | Oliver Høyer | 2000 | 313 | 1:09.92 | 2:30.22 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
23 | Mads Nielsen | 2000 | 298 | 1:11.80 | 2:32.59 | |||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
24 | Kristoffer B. Holm | 1999 | 232 | 1:14.46 | 2:45.81 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
25 | Elias Lauritsen | 2000 | 163 | 1:22.38 | 3:06.44 | |||||
Solbjerg IF | ||||||||||
Løb 10, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Sponsor: SuperBrugsen Jægergårdsga |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Simon Juul Henriksen | 2001 | 500 | 1:03.81 | 2:08.50 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
2 | Aksel Skrydstrup | 2001 | 483 | 1:03.12 | 2:10.00 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Oskar Lindholm | 2001 | 471 | 1:04.63 | 2:11.07 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
4 | Rasmus Hald | 2001 | 438 | 1:04.59 | 2:14.25 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
5 | Magnus Mikkelsen | 2001 | 412 | 1:05.45 | 2:17.00 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Johan Nielsen | 2001 | 401 | 1:06.50 | 2:18.21 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
7 | Jeppe Vestergaard Jensen | 2001 | 395 | 1:09.12 | 2:18.94 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
8 | Artúr Jegesi | 2002 | 395 | 1:08.03 | 2:19.00 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
9 | Joachim Hjertmann | 2002 | 392 | 1:06.44 | 2:19.29 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
10 | Kristoffer Heerulff | 2001 | 380 | 1:07.48 | 2:20.82 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
11 | Chris Rasmussen | 2001 | 364 | 1:08.72 | 2:22.82 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
12 | Philip Andersen Ravn | 2002 | 361 | 1:09.61 | 2:23.20 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
13 | Mathias Pedersen | 2002 | 351 | 1:09.53 | 2:24.55 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
14 | William Svarer | 2002 | 336 | 1:12.05 | 2:26.62 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
15 | Benjamin B Nielsen | 2001 | 328 | 1:12.80 | 2:27.88 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
16 | Sebastian Møller Jürgense | 2001 | 322 | 1:10.92 | 2:28.75 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
17 | Esben Røjkjær Rasmussen | 2001 | 306 | 2:31.29 | ||||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
18 | William Ohrt | 2002 | 300 | 1:14.57 | 2:32.28 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
19 | Magnus V. Ancker | 2001 | 291 | 1:13.21 | 2:33.77 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
20 | Christian Ottosen | 2002 | 284 | 1:14.46 | 2:35.07 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
21 | Andreas Skak Thomsen | 2001 | 283 | 1:15.36 | 2:35.21 | |||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
22 | Kristoffer Jentzsch Jørgensen | 2001 | 182 | 1:24.46 | 2:59.77 | |||||
Solbjerg IF | ||||||||||
- | David Bianco Nielsen | 2001 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
Løb 10, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2015 |
Sponsor: SuperBrugsen Jægergårdsga |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Rasmus Pilegaard Køfer | 2003 | 273 | 1:14.49 | 2:37.19 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Frederik Lindholm | 2004 | 236 | 1:20.25 | 2:45.00 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
3 | Jacob Lyse Søe | 2003 | 228 | 1:21.28 | 2:46.84 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
4 | Thor Brunsgaard | 2003 | 211 | 1:18.98 | 2:51.28 | |||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
5 | Mads Mikkelsen | 2004 | 206 | 1:25.11 | 2:52.63 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Mads Emil R. Hermansen | 2005 | 202 | 1:22.86 | 2:53.68 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
7 | Sander Kudahl Zaccarin | 2003 | 195 | 1:24.90 | 2:55.76 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Valdemar Vind Sejr | 2003 | 193 | 1:24.90 | 2:56.33 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
9 | Simon Degn | 2003 | 186 | 1:27.27 | 2:58.57 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
10 | Hugo Frederik Schumacher | 2003 | 170 | 1:28.80 | 3:03.81 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
11 | Viktor Lei Lamberg | 2004 | 164 | 1:30.49 | 3:06.06 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
12 | Valdemar Wichmann | 2003 | 163 | 1:31.54 | 3:06.40 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
13 | Sander Møller Jürgensen | 2004 | 159 | 1:29.34 | 3:08.07 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
14 | Máni Snær Gunnlaugsson | 2004 | 142 | 1:33.22 | 3:15.13 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 06 juni 2015 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 10:17 |
Resultat Løb 11 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Aarhus Open | Udskriftsdato | 06 juni 2015 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 10:56 | |||
Arrangør | AGF | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 05 juni 2015 |
Løb 11, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 1916-1998 |
Sponsor: Home |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Maja Nielsen | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.05 | ||||||
2 | Kristina Thomsen | 1991 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.60 | ||||||
3 | Cecilie Forsberg Adolfsen | 1998 | Hillerød Svømmeklub | 33.04 | ||||||
4 | Rebecca Grønlund | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.64 | ||||||
5 | Emma Lyngby Larsen | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.86 | ||||||
6 | Sofie Møller Sørensen | 1998 | Swim Team Neptun | 34.01 | ||||||
7 | Veronika Storm | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 34.76 | ||||||
8 | Laura Cebula | 1997 | Viborg Svømme Klub | 34.82 | ||||||
9 | Pernille Nislev | 1998 | Hillerød Svømmeklub | 35.34 | ||||||
10 | Betina K. Pedersen | 1994 | Viborg Svømme Klub | 35.61 | ||||||
11 | Mette Dyrhauge Winther | 1998 | Odder Svømmeklub | 36.21 | ||||||
12 | Ida Kristensen | 1998 | Viborg Svømme Klub | 37.76 | ||||||
13 | Nikoline Egerod Leth | 1996 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 39.63 | ||||||
14 | Emma Lovring | 1998 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 40.16 | ||||||
15 | Anni Pedersen | 1998 | Kolding SK | 40.31 | ||||||
16 | Ane Emilie Nielsen | 1996 | Viborg Svømme Klub | 40.61 | ||||||
17 | Merle F. V. Christensen | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 40.72 | ||||||
18 | Laura Christensen | 1997 | Svømmeklubben Nord | 40.97 | ||||||
19 | Christine Skouboe | 1997 | Swim Team Neptun | 41.78 | ||||||
20 | Louise Winsley | 1998 | Kolding SK | 52.37 | ||||||
Løb 11, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 1999-2000 |
Sponsor: Home |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Cecilie Lykke Hansen | 1999 | Odder Svømmeklub | 32.07 | ||||||
2 | Snæfridur Sol | 2000 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 32.59 | ||||||
3 | Emma H. Christiansen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 32.68 | ||||||
4 | Johanne Skovgaard Terp | 1999 | Odder Svømmeklub | 33.01 | ||||||
5 | Emma Anne Ljungstrøm | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.09 | ||||||
6 | Sofie Brøgger | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.33 | ||||||
7 | Ida Kusk | 1999 | Kolding SK | 33.87 | ||||||
8 | Sofie Kornbek | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.03 | ||||||
9 | Sofia Zachariassen | 1999 | O.S.L.F. | 34.22 | ||||||
10 | Katrine Jørgensen | 2000 | Lyseng IF | 34.71 | ||||||
11 | Laura Blendstrup | 1999 | Swim Team Neptun | 34.91 | ||||||
12 | Sofie Thunø Rasmussen | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.98 | ||||||
13 | Nina Corydon-Petersen | 1999 | Roskilde Svømning | 35.11 | ||||||
14 | Amanda Bundgaard Pedersen | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 35.17 | ||||||
15 | Emilie Kielsholm Jacobsen | 1999 | IHF Svømning | 35.51 | ||||||
16 | Vera Staun Hansen | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.84 | ||||||
17 | Gry Floor | 2000 | Odense Svømme Klub | 36.14 | ||||||
18 | Cathrine E Carstensen | 1999 | Kolding SK | 36.24 | ||||||
19 | Yasmina Kristensen | 2000 | Lyseng IF | 36.61 | ||||||
20 | Simone Sloth Østergaard | 2000 | Svømmeklubben Nord | 36.62 | ||||||
21 | Fie Holzmann | 2000 | Kolding SK | 38.17 | ||||||
22 | Maria S. Johannsen | 2000 | Svømmeklubben Sønderborg | 38.35 | ||||||
23 | Maya Nautrup Pedersen | 1999 | IHF Svømning | 40.50 | ||||||
24 | Camilla Aagaard | 2000 | Svømmeklubben Nord | 41.34 | ||||||
- | Emily Brophy | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | Bryder efter 15 m | |||||
- | Emma Hansen | 1999 | Odense Svømme Klub | DSQ | Neddykket v afslut | |||||
Løb 11, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2001-2002 |
Sponsor: Home |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Marie Christensen | 2002 | Odder Svømmeklub | 33.94 | ||||||
2 | Ida Bøgh Hald | 2001 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 35.01 | ||||||
3 | Julie Søgaard | 2001 | Viborg Svømme Klub | 35.09 | ||||||
4 | Nicoline Kristiansen | 2002 | Agfs Svømmeafdeling | 35.87 | ||||||
5 | Selma Bruun | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | 36.33 | ||||||
6 | Laura Buur Rasmussen | 2001 | Odder Svømmeklub | 36.49 | ||||||
7 | Madison Guldborg | 2001 | Kolding SK | 37.51 | ||||||
8 | Karoline Bauer | 2002 | Kolding SK | 37.71 | ||||||
9 | Sofia Ingeberg | 2002 | Odder Svømmeklub | 37.92 | ||||||
10 | Louise Sutherland | 2002 | IHF Svømning | 37.96 | ||||||
11 | Cecilie Væver | 2002 | Svømmeklubben Nord | 38.36 | ||||||
12 | Charlotte S. Jensen | 2002 | Svømmeklubben Nord | 39.53 | ||||||
13 | Vera Veronica Jervidalo | 2001 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 40.77 | ||||||
14 | Sofia Seighali Pedersen | 2002 | IHF Svømning | 40.87 | ||||||
15 | Freja Hansen | 2001 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 41.38 | ||||||
16 | Thea L. Bæk Vinther | 2002 | IHF Svømning | 41.94 | ||||||
17 | Sofie Knudsen | 2001 | Kolding SK | 43.03 | ||||||
18 | Signe Storm Rasmussen | 2001 | Lyseng IF | 43.99 | ||||||
19 | Iben Maj Laursen | 2002 | IHF Svømning | 52.22 | ||||||
Løb 11, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Home |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mille Kjær Jensen | 2004 | Agfs Svømmeafdeling | 36.61 | ||||||
2 | Naya Høgholt Sejr | 2003 | Agfs Svømmeafdeling | 36.78 | ||||||
3 | Cecilie Lauridsen | 2003 | Odder Svømmeklub | 39.67 | ||||||
4 | Katrine Mols | 2003 | Lyseng IF | 40.81 | ||||||
5 | Kathrine Bech Nielsen | 2004 | Odder Svømmeklub | 42.46 | ||||||
6 | Alberte Kempel Christense | 2004 | Swim Team Neptun | 43.19 | ||||||
7 | Katja Eskesen | 2003 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 44.54 | ||||||
8 | Josefine Wohlfeld Hornbæk | 2004 | Swim Team Neptun | 45.93 | ||||||
9 | Maria Dyrhauge Winther | 2004 | Odder Svømmeklub | 46.07 | ||||||
10 | Emmalina Long | 2004 | Lyseng IF | 46.59 | ||||||
11 | Rebecka Sutherland | 2003 | IHF Svømning | 46.75 | ||||||
12 | Emilie Theilade | 2003 | Solbjerg IF | 48.65 | ||||||
13 | Matilde Dalgaard Lauridse | 2003 | Odder Svømmeklub | 49.01 | ||||||
14 | Emma Nonbye | 2003 | Odder Svømmeklub | 51.94 | ||||||
15 | Malou Lundkvist Bundgaard | 2004 | Odder Svømmeklub | 55.27 | ||||||
16 | Kathrine Nonbye | 2004 | Odder Svømmeklub | 57.95 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 06 juni 2015 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 10:56 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Aarhus Open | Udskriftsdato | 07 juni 2015 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 16:32 | |||
Arrangør | AGF | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 05 juni 2015 |
Løb 11, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1916-2000 |
Sponsor: Home |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Kristina Thomsen | 1991 | 652 | 31.20 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
2 | Maja Nielsen | 1996 | 620 | 31.72 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
3 | Cecilie Lykke Hansen | 1999 | 596 | 32.15 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
4 | Johanne Skovgaard Terp | 1999 | 577 | 32.49 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
5 | Snæfridur Sol | 2000 | 571 | 32.61 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
6 | Emma H. Christiansen | 1999 | 562 | 32.78 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Emma Anne Ljungstrøm | 1999 | 562 | 32.79 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
8 | Sofie Brøgger | 2000 | 555 | 32.92 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Løb 11, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2015 |
Sponsor: Home |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Marie Christensen | 2002 | 536 | 33.31 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
2 | Ida Bøgh Hald | 2001 | 474 | 34.69 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Nicoline Kristiansen | 2002 | 442 | 35.50 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Selma Bruun | 2001 | 428 | 35.88 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Naya Høgholt Sejr | 2003 | 411 | 36.38 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Laura Buur Rasmussen | 2001 | 409 | 36.43 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
7 | Mille Kjær Jensen | 2004 | 382 | 37.28 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Madison Guldborg | 2001 | 373 | 37.59 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 07 juni 2015 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 16:32 |
Resultat Løb 12 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Aarhus Open | Udskriftsdato | 06 juni 2015 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 11:17 | |||
Arrangør | AGF | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 05 juni 2015 |
Løb 12, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 1916-1996 |
Sponsor: Home |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Anders L. Mogensen | 1996 | 570 | 28.98 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Mads Knoblauch | 1993 | 564 | 29.09 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
3 | Morten Børre | 1996 | 551 | 29.32 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Rasmus Jørgensen | 1996 | 535 | 29.60 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
5 | Oliver Degn | 1996 | 530 | 29.69 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
6 | Jesper Stilling Julius | 1993 | 527 | 29.76 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Mark H. Østermann | 1995 | 519 | 29.91 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
8 | Anton Bromer | 1995 | 500 | 30.27 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
9 | Frederik Bendix | 1995 | 492 | 30.44 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
10 | Timon Wedekind | 1996 | 451 | 31.33 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Anders Færch Jensen | 1988 | 208 | 40.55 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
Løb 12, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 1997-1998 |
Sponsor: Home |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Tobias B. Bjerg | 1998 | 617 | 28.23 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Gustav Friberg | 1997 | 598 | 28.53 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
3 | Johannes Kjærgaard | 1998 | 554 | 29.27 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Magnus Høvsgaard | 1997 | 490 | 30.48 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
5 | Bjørn Hansen | 1998 | 450 | 31.37 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
6 | Simon Noesgaard Nielsen | 1998 | 411 | 32.31 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Christopher Arnholtz | 1998 | 313 | 35.38 | ||||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
- | Lasse Dall | 1997 | 29.30 | EXTRA | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
Løb 12, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 1999-2000 |
Sponsor: Home |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Anton Borg Hjort | 2000 | 479 | 30.71 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
2 | David Hjort | 2000 | 479 | 30.72 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Thorstein Godske Pedersen | 2000 | 457 | 31.20 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
4 | Thomas Frederiksen | 2000 | 422 | 32.03 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
5 | Magnus Boldrup Birn | 2000 | 385 | 33.02 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Magnus Vinjebo | 1999 | 353 | 34.00 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
7 | Malthe Sielemann | 1999 | 305 | 35.70 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
8 | Ditlev Knagaard | 2000 | 167 | 43.62 | ||||||
Solbjerg IF | ||||||||||
9 | Habib Lajmi | 2000 | 94 | 52.80 | ||||||
Solbjerg IF | ||||||||||
- | Emil Johansen | 1999 | 32.78 | EXTRA | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Matthias Bach Mikkelsen | 2000 | DSQ | Neddyk v. afs | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
Løb 12, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2001-2002 |
Sponsor: Home |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Artúr Jegesi | 2002 | 409 | 32.36 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Valdemar Kjærgaard | 2001 | 398 | 32.66 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Rasmus Hald | 2001 | 367 | 33.55 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
4 | Oliver Widemann Bache | 2001 | 363 | 33.70 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
5 | Aksel Munksgaard-Ottosen | 2001 | 341 | 34.40 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
6 | Mathias Pedersen | 2002 | 335 | 34.61 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
7 | Christian L H Frederiksen | 2001 | 334 | 34.63 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Sofus Bolwig Balladone | 2002 | 290 | 36.31 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
9 | Sebastian Møller Jürgense | 2001 | 289 | 36.33 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
10 | Wilfred Hove Lasthein | 2002 | 278 | 36.83 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
11 | Joachim Hjertmann | 2002 | 277 | 36.84 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
12 | Nikolaj Petlin Kock | 2002 | 272 | 37.08 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
13 | Thor G. Nedergaard | 2002 | 269 | 37.21 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
14 | Johannes Gasse | 2001 | 262 | 37.56 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
15 | Daniel Gallacher | 2002 | 239 | 38.72 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
16 | Alexander Korsager Elkjær | 2001 | 224 | 39.56 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
17 | Jeppe Dall | 2002 | 182 | 42.39 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
18 | Jari Vendler Madsen | 2002 | 169 | 43.44 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
- | Viktor Skytt Kristensen | 2001 | DSQ | Bryder efter 15 m | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
Løb 12, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2003-2015 |
Sponsor: Home |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Jacob Emil Jeppesen | 2003 | 192 | 41.64 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
2 | Mads Emil R. Hermansen | 2005 | 152 | 45.01 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
3 | Ciano Kristensen | 2004 | 148 | 45.41 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
4 | Lucas Rosenborg | 2004 | 142 | 46.03 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
5 | Alexander Jensen | 2003 | 141 | 46.11 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
6 | Sander Møller Jürgensen | 2004 | 136 | 46.64 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
7 | Per Odrich | 2006 | 131 | 47.26 | ||||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
8 | Mads V. Christensen | 2003 | 96 | 52.40 | ||||||
Solbjerg IF | ||||||||||
- | August Ancker | 2003 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
- | Frederik Bols Faarup | 2003 | DSQ | Neddykket v afslut | ||||||
Solbjerg IF | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 06 juni 2015 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 11:17 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Aarhus Open | Udskriftsdato | 07 juni 2015 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 16:32 | |||
Arrangør | AGF | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 05 juni 2015 |
Løb 12, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1916-1998 |
Sponsor: Home |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Tobias B. Bjerg | 1998 | 642 | 27.86 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Gustav Friberg | 1997 | 628 | 28.06 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
3 | Morten Børre | 1996 | 584 | 28.76 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Anders L. Mogensen | 1996 | 574 | 28.91 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Oliver Degn | 1996 | 570 | 28.99 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
6 | Johannes Kjærgaard | 1998 | 543 | 29.46 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Mark H. Østermann | 1995 | 542 | 29.48 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
8 | Jesper Stilling Julius | 1993 | 524 | 29.81 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Løb 12, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2015 |
Sponsor: Home |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | David Hjort | 2000 | 501 | 30.25 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Anton Borg Hjort | 2000 | 492 | 30.45 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
3 | Artúr Jegesi | 2002 | 417 | 32.17 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Valdemar Kjærgaard | 2001 | 406 | 32.45 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Rasmus Hald | 2001 | 405 | 32.47 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
6 | Magnus Boldrup Birn | 2000 | 380 | 33.17 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Aksel Munksgaard-Ottosen | 2001 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
- | Magnus Vinjebo | 1999 | DNS | |||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 07 juni 2015 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 16:32 |
Resultat Løb 13 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Aarhus Open | Udskriftsdato | 06 juni 2015 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 11:48 | |||
Arrangør | AGF | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 05 juni 2015 |
Løb 13, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 1916-1998 |
Sponsor: Danbolig Aarhus City |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Thea Hovmand Larsen | 1997 | 653 | 27.34 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
2 | Maria Grandt | 1998 | 634 | 27.61 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Megan Forslund Hansen | 1997 | 627 | 27.72 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
4 | Kristina Thomsen | 1991 | 617 | 27.86 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
5 | Ida Agerbak Trandum | 1996 | 600 | 28.12 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
6 | Tenna Jensen | 1998 | 595 | 28.21 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Annabelle Grønbech Ladik | 1997 | 574 | 28.55 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
8 | Kirstine Feldinger | 1996 | 560 | 28.78 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
9 | Lærke Viereck | 1997 | 540 | 29.14 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
10 | Stine Mary Vissing | 1997 | 493 | 30.02 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
11 | Sofie Møller Sørensen | 1998 | 484 | 30.21 | ||||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
12 | Nanna Bæhrenz Damgaard | 1998 | 463 | 30.67 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
13 | Ida Kristensen | 1998 | 456 | 30.82 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
14 | Mia Kynde | 1994 | 455 | 30.85 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
15 | Mette Dyrhauge Winther | 1998 | 432 | 31.37 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
16 | Emma F. Sørensen | 1998 | 417 | 31.75 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
17 | Ida Marie Nielsen | 1995 | 387 | 32.56 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
18 | Emma Lovring | 1998 | 386 | 32.57 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
19 | Clara Nautrup Pedersen | 1998 | 369 | 33.06 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
20 | Stine Boe Gad | 1997 | 369 | 33.08 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
21 | Nikoline Egerod Leth | 1996 | 347 | 33.76 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
22 | Christine Skouboe | 1997 | 310 | 35.03 | ||||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
23 | Louise Winsley | 1998 | 182 | 41.86 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
24 | Cecilie Kristiansen | 1990 | 43 | 1:07.35 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
Løb 13, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 1999-2000 |
Sponsor: Danbolig Aarhus City |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Emma H. Christiansen | 1999 | 627 | 27.72 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Snæfridur Sol | 2000 | 604 | 28.07 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
3 | Julie Pavon Friis | 1999 | 602 | 28.09 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Freja Gram | 1999 | 587 | 28.34 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
5 | Sofie Kornbek | 2000 | 568 | 28.64 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
6 | Nikoline Østerberg | 2000 | 555 | 28.86 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Camilla Rask | 1999 | 554 | 28.88 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
8 | Sofie Brøgger | 2000 | 554 | 28.89 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
9 | Marie-Louise Stentved | 2000 | 550 | 28.96 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
10 | Julie Højer Truelsen | 2000 | 546 | 29.02 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
11 | Lærke Harksen Nehmdahl | 1999 | 540 | 29.14 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
11 | Nina Corydon-Petersen | 1999 | 540 | 29.14 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
13 | Amanda Duus | 2000 | 526 | 29.39 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
14 | Katrine Jørgensen | 2000 | 525 | 29.40 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
15 | Phoebe Linde Atkins | 2000 | 521 | 29.49 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
16 | Camilla Ottesen | 2000 | 501 | 29.87 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
17 | Julie Lange Jørgensen | 2000 | 495 | 29.98 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
18 | Lærke Højbjerg | 1999 | 494 | 30.01 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
19 | Augusta Marie Christensen | 2000 | 493 | 30.02 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
20 | Emma Maagøe | 1999 | 491 | 30.07 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
21 | Luna Donde Feilberg | 2000 | 490 | 30.08 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
22 | Liva Schmid | 2000 | 476 | 30.39 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
23 | Isabella Drest | 1999 | 471 | 30.48 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
24 | Nanna Sonne | 1999 | 471 | 30.49 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
25 | SIF Floor | 2000 | 470 | 30.50 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
26 | Josefine Strand Nielsen | 2000 | 466 | 30.60 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
27 | Nina Leisted Bertelsen | 2000 | 457 | 30.80 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
28 | Cecilie Dalgas | 2000 | 456 | 30.83 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
29 | Clara Holst | 1999 | 444 | 31.09 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
30 | Maria Olsen | 2000 | 443 | 31.12 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
31 | Nanna Rolle | 2000 | 432 | 31.37 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
32 | Helene G. Nedergaard | 1999 | 428 | 31.47 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
33 | Annabella B. Wammen | 2000 | 427 | 31.51 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
34 | Anna Sommer Harrits | 1999 | 422 | 31.62 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
35 | Luna Ladefoged | 2000 | 417 | 31.75 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
36 | Laura Davidsen Nielsen | 2000 | 416 | 31.77 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
37 | Kirstine Thordahl Jensen | 2000 | 413 | 31.84 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
38 | Emilie Spliid | 2000 | 412 | 31.87 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
39 | Lisa Hemme Nielsen | 2000 | 407 | 32.01 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
40 | Cathrine E Carstensen | 1999 | 396 | 32.31 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
41 | Emilie Trolle Pedersen | 1999 | 395 | 32.34 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
42 | Nina Lærke Mortensen | 2000 | 394 | 32.35 | ||||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
43 | Bolette Mandrup Jensen | 2000 | 394 | 32.36 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
44 | Yasmina Kristensen | 2000 | 373 | 32.94 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
45 | Camilla Hein Saugmann | 1999 | 365 | 33.19 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
46 | Simone Sloth Østergaard | 2000 | 363 | 33.25 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
47 | Nikoline Mathiesen | 2000 | 361 | 33.32 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
48 | Camilla Aagaard | 2000 | 360 | 33.35 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
49 | Kathrine Varming Kokholm | 2000 | 356 | 33.46 | ||||||
Solbjerg IF | ||||||||||
50 | Maya Nautrup Pedersen | 1999 | 344 | 33.86 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
51 | Linnea Bruun Jørgensen | 2000 | 318 | 34.73 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Emma Anne Ljungstrøm | 1999 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
Løb 13, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2001-2002 |
Sponsor: Danbolig Aarhus City |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Mathilde Hager | 2001 | 593 | 28.23 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Andrea Paaske | 2001 | 557 | 28.84 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
3 | Mette Bruun-Petersen | 2001 | 549 | 28.97 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
4 | Matilde Bodilsen | 2001 | 516 | 29.57 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Julie Søgaard | 2001 | 506 | 29.77 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
6 | Louise D. Liboriussen | 2002 | 483 | 30.23 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
7 | Sigrid Lei Lamberg | 2002 | 465 | 30.62 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Marie Christensen | 2002 | 463 | 30.67 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
9 | Line Gertz | 2001 | 444 | 31.10 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
10 | Julie Nykvist Jensen | 2001 | 443 | 31.11 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
11 | Mathilde Hvass Olesen | 2001 | 440 | 31.18 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
12 | Maja Fridberg Madsen | 2002 | 436 | 31.29 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
13 | Nicoline Kristiansen | 2002 | 435 | 31.30 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
14 | Liv Hingeberg | 2001 | 429 | 31.46 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
15 | Johanne S. Christiansen | 2002 | 426 | 31.52 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
16 | Silja Ösp Logadottir | 2001 | 426 | 31.53 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
17 | Signe Søby Jensen | 2001 | 415 | 31.80 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
18 | Selma Bruun | 2001 | 412 | 31.89 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
19 | Sofia Louise Dahl | 2002 | 381 | 32.72 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
20 | Charlotte S. Jensen | 2002 | 379 | 32.77 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
21 | Cecilie Gregersen | 2002 | 366 | 33.17 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
22 | Cecilie Væver | 2002 | 351 | 33.64 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
23 | Freja Hansen | 2001 | 342 | 33.93 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
24 | Sofia Ingeberg | 2002 | 329 | 34.35 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
25 | Sofia Seighali Pedersen | 2002 | 320 | 34.68 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
26 | Louise Sutherland | 2002 | 304 | 35.28 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
27 | Thea L. Bæk Vinther | 2002 | 280 | 36.25 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
28 | Signe Storm Rasmussen | 2001 | 279 | 36.31 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
29 | Astrid Crone Jespersen | 2002 | 262 | 37.04 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
30 | Sofie Knudsen | 2001 | 256 | 37.34 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
31 | Sara Klit | 2002 | 184 | 41.70 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
32 | Iben Maj Laursen | 2002 | 169 | 42.85 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
- | Amalie Bisgaard Thomsen | 2001 | DNS | |||||||
IHF Svømning | ||||||||||
- | Anne Almvig | 2001 | DNS | |||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
Løb 13, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Danbolig Aarhus City |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Louise Houe Andersen | 2003 | 447 | 31.02 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
2 | Rebecca E. Jakobsen | 2003 | 370 | 33.05 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
3 | Cecilie Lauridsen | 2003 | 339 | 34.01 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mathilde Tilsted Hansen | 2003 | 311 | 34.99 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
5 | Katrine Mols | 2003 | 295 | 35.62 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
6 | Kathrine Bech Nielsen | 2004 | 279 | 36.31 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
7 | Maria Dyrhauge Winther | 2004 | 270 | 36.68 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
8 | Katja Eskesen | 2003 | 265 | 36.91 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
9 | Frida Saks Justesen | 2004 | 259 | 37.19 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
10 | Emmalina Long | 2004 | 229 | 38.74 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
11 | Emilie Theilade | 2003 | 219 | 39.31 | ||||||
Solbjerg IF | ||||||||||
12 | Rebecka Sutherland | 2003 | 219 | 39.34 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
13 | Josefine Wohlfeld Hornbæk | 2004 | 219 | 39.36 | ||||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
14 | Mie-Olise Kjærbo Jacobsen | 2003 | 159 | 43.79 | ||||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
15 | Kimia Lotfipour | 2003 | 147 | 44.94 | ||||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
16 | Kathrine Nonbye | 2004 | 94 | 52.11 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
- | Emma Nonbye | 2003 | DNS | |||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
- | Malou Lundkvist Bundgaard | 2004 | DNS | |||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
- | Matilde Dalgaard Lauridse | 2003 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
Løb 13, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2005-2015 |
Sponsor: Danbolig Aarhus City |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Laura G. Nedergaard | 2005 | 241 | 38.13 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 06 juni 2015 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 11:48 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Aarhus Open | Udskriftsdato | 06 juni 2015 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 17:58 | |||
Arrangør | AGF | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 05 juni 2015 |
Løb 13, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1916-2000 |
Sponsor: Danbolig Aarhus City |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Kristina Thomsen | 1991 | 672 | 27.08 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
1 | Thea Hovmand Larsen | 1997 | 672 | 27.08 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
3 | Emma H. Christiansen | 1999 | 643 | 27.49 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Megan Forslund Hansen | 1997 | 636 | 27.58 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
5 | Maria Grandt | 1998 | 633 | 27.63 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Snæfridur Sol | 2000 | 627 | 27.72 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
7 | Ida Agerbak Trandum | 1996 | 609 | 27.99 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
8 | Julie Pavon Friis | 1999 | 588 | 28.31 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Løb 13, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2015 |
Sponsor: Danbolig Aarhus City |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Mathilde Hager | 2001 | 624 | 27.76 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Andrea Paaske | 2001 | 598 | 28.16 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
3 | Mette Bruun-Petersen | 2001 | 561 | 28.76 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
4 | Matilde Bodilsen | 2001 | 546 | 29.02 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Julie Søgaard | 2001 | 533 | 29.25 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
6 | Marie Christensen | 2002 | 509 | 29.71 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
7 | Louise D. Liboriussen | 2002 | 500 | 29.88 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
8 | Sigrid Lei Lamberg | 2002 | 475 | 30.41 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 06 juni 2015 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 17:58 |
Resultat Løb 14 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Aarhus Open | Udskriftsdato | 06 juni 2015 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 11:19 | |||
Arrangør | AGF | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 05 juni 2015 |
Løb 14, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 1916-1996 |
Sponsor: Danbolig Aarhus City |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Lasse Pittioni | 1995 | 582 | 25.04 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
2 | Magnus Andersen | 1995 | 573 | 25.17 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
3 | Claus Hansen | 1995 | 564 | 25.30 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
4 | Jesper Jensen | 1996 | 553 | 25.47 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Jonas Vibsig Berding | 1996 | 552 | 25.48 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
6 | Jacob Severinsen | 1995 | 550 | 25.51 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
7 | Sebastian Friis | 1995 | 538 | 25.70 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Jesper Stilling Julius | 1993 | 534 | 25.76 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
9 | Rasmus Jørgensen | 1996 | 490 | 26.51 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
10 | Mark H. Østermann | 1995 | 469 | 26.90 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
11 | David Tørring | 1995 | 413 | 28.07 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
12 | Anders Færch Jensen | 1988 | 339 | 29.96 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
13 | Peter Bendtsen | 1996 | 290 | 31.56 | ||||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
Løb 14, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 1997-1998 |
Sponsor: Danbolig Aarhus City |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Johannes E. Mariegaard | 1997 | 566 | 25.27 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | Lasse Dall | 1997 | 546 | 25.57 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
3 | Simon Sønderriis | 1997 | 541 | 25.65 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
4 | Jonathan Kristensen | 1998 | 528 | 25.86 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Andreas Noer Sejrskild | 1998 | 497 | 26.39 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Oskar Jørgensen | 1998 | 495 | 26.43 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
7 | Mads Johnbeck | 1997 | 482 | 26.66 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
8 | Jesper Frost Thomsen | 1997 | 478 | 26.73 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Anders Juul Rasmussen | 1997 | 477 | 26.76 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
10 | Jon Riedel Pedersen | 1998 | 468 | 26.92 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
11 | Anthon Løbner | 1997 | 467 | 26.95 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
12 | Mikkel Fogelberg Handberg | 1998 | 466 | 26.97 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
13 | Mads Midtbøll | 1998 | 453 | 27.21 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
14 | Philip Agerskov | 1998 | 452 | 27.24 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
15 | Mark Simonsen | 1997 | 439 | 27.50 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
16 | Tobias Alstrup Kjær | 1998 | 424 | 27.82 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
17 | Christopher Arnholtz | 1998 | 412 | 28.09 | ||||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
18 | Andreas Knage | 1998 | 410 | 28.14 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
19 | Nicklas Frandsen | 1998 | 324 | 30.43 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
Løb 14, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 1999-2000 |
Sponsor: Danbolig Aarhus City |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Frederik Rindshøj | 1999 | 563 | 25.31 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
2 | Andreas Bui | 2000 | 544 | 25.61 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
3 | Nikolaj Isdahl | 1999 | 541 | 25.65 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
4 | Matthias Bach Mikkelsen | 2000 | 513 | 26.12 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
5 | Malthe Burgaard | 2000 | 481 | 26.67 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
6 | Johan Reimer | 2000 | 447 | 27.34 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Anton Borg Hjort | 2000 | 442 | 27.45 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
8 | August Stamp Kirkeby | 1999 | 441 | 27.47 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
9 | Magnus Boldrup Birn | 2000 | 437 | 27.55 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
10 | Christian Rasmussen | 2000 | 425 | 27.81 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
11 | Mads Alnor | 2000 | 420 | 27.91 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
12 | Andreas Jørgensen | 2000 | 408 | 28.19 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
13 | Joakim Palmqvist | 1999 | 403 | 28.30 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
14 | Thomas Frederiksen | 2000 | 399 | 28.40 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
15 | Mikkel Weis Kallesøe | 2000 | 393 | 28.54 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
16 | Kasper Jørgensen | 2000 | 388 | 28.66 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
17 | Sebastian Halvorsen | 1999 | 377 | 28.94 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
18 | Lars Christian Primdahl | 2000 | 372 | 29.06 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
19 | Thorbjørn Eriksen | 2000 | 362 | 29.33 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
20 | Oliver Høyer | 2000 | 360 | 29.39 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
21 | Anders Engtorp Olesen | 1999 | 352 | 29.59 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
22 | Andreas Rasmussen | 1999 | 342 | 29.88 | ||||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
23 | Casper Skyt Frederiksen | 1999 | 328 | 30.29 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
24 | Mads Nielsen | 2000 | 326 | 30.36 | ||||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
25 | Karl Meisner-Jensen | 1999 | 310 | 30.87 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
26 | Habib Lajmi | 2000 | 232 | 34.01 | ||||||
Solbjerg IF | ||||||||||
27 | Elias Lauritsen | 2000 | 228 | 34.21 | ||||||
Solbjerg IF | ||||||||||
28 | Ditlev Knagaard | 2000 | 227 | 34.26 | ||||||
Solbjerg IF | ||||||||||
- | Emil Johansen | 1999 | 27.99 | EXTRA | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Løb 14, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2001-2002 |
Sponsor: Danbolig Aarhus City |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Artúr Jegesi | 2002 | 436 | 27.57 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Oskar Lindholm | 2001 | 418 | 27.95 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
3 | Kristoffer Heerulff | 2001 | 383 | 28.77 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Oliver Widemann Bache | 2001 | 373 | 29.04 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
5 | Joachim Hjertmann | 2002 | 366 | 29.21 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
6 | Sebastian Møller Jürgense | 2001 | 366 | 29.23 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
7 | Chris Rasmussen | 2001 | 357 | 29.45 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
7 | William Svarer | 2002 | 357 | 29.45 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
9 | Thor G. Nedergaard | 2002 | 315 | 30.71 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
10 | Philip Andersen Ravn | 2002 | 308 | 30.95 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
11 | Benjamin B Nielsen | 2001 | 299 | 31.25 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
12 | Carl Brøchner | 2002 | 298 | 31.29 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
13 | Viktor Skytt Kristensen | 2001 | 267 | 32.47 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
14 | Kristoffer Jentzsch Jørgensen | 2001 | 264 | 32.58 | ||||||
Solbjerg IF | ||||||||||
15 | Nicholas Bundgaard | 2002 | 262 | 32.65 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
16 | Alexander Korsager Elkjær | 2001 | 248 | 33.26 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
17 | Jari Vendler Madsen | 2002 | 178 | 37.13 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
18 | David Bianco Nielsen | 2001 | 174 | 37.45 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
Løb 14, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2003-2015 |
Sponsor: Danbolig Aarhus City |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Frederik Lindholm | 2004 | 256 | 32.89 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
2 | Jacob Lyse Søe | 2003 | 255 | 32.94 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mads Mikkelsen | 2004 | 229 | 34.17 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Mads Emil R. Hermansen | 2005 | 221 | 34.54 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
5 | Jacob Emil Jeppesen | 2003 | 202 | 35.60 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
6 | August Ancker | 2003 | 187 | 36.54 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
7 | Søren Have | 2004 | 180 | 37.02 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Ciano Kristensen | 2004 | 179 | 37.09 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
9 | Alexander Jensen | 2003 | 171 | 37.60 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
10 | Sander Møller Jürgensen | 2004 | 168 | 37.87 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
11 | Vincent Gasse | 2004 | 161 | 38.36 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
12 | Per Odrich | 2006 | 142 | 40.03 | ||||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
13 | Viktor Lei Lamberg | 2004 | 135 | 40.72 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
14 | Thor Bruun Bisgaard | 2005 | 98 | 45.22 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
15 | Mads V. Christensen | 2003 | 97 | 45.38 | ||||||
Solbjerg IF | ||||||||||
- | Frederik Bols Faarup | 2003 | DSQ | Svømmede i heat 1 | ||||||
Solbjerg IF | ||||||||||
- | Thor Brunsgaard | 2003 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 06 juni 2015 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 11:19 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Aarhus Open | Udskriftsdato | 06 juni 2015 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 17:53 | |||
Arrangør | AGF | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 05 juni 2015 |
Løb 14, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1916-1998 |
Sponsor: Danbolig Aarhus City |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Lasse Pittioni | 1995 | 620 | 24.52 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
2 | Lasse Dall | 1997 | 597 | 24.83 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
3 | Magnus Andersen | 1995 | 593 | 24.88 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
4 | Claus Hansen | 1995 | 585 | 25.00 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
5 | Jesper Jensen | 1996 | 582 | 25.04 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Johannes E. Mariegaard | 1997 | 581 | 25.05 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
7 | Sebastian Friis | 1995 | 561 | 25.34 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Simon Sønderriis | 1997 | 545 | 25.59 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
Løb 14, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2015 |
Sponsor: Danbolig Aarhus City |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Frederik Rindshøj | 1999 | 597 | 24.83 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
2 | Nikolaj Isdahl | 1999 | 590 | 24.93 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
3 | Andreas Bui | 2000 | 542 | 25.64 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
4 | Matthias Bach Mikkelsen | 2000 | 536 | 25.74 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
5 | Malthe Burgaard | 2000 | 521 | 25.98 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
6 | Anton Borg Hjort | 2000 | 483 | 26.65 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
7 | August Stamp Kirkeby | 1999 | 476 | 26.77 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Johan Reimer | 2000 | 470 | 26.89 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 06 juni 2015 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 17:53 |
Resultat Løb 15 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Aarhus Open | Udskriftsdato | 06 juni 2015 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 11:38 | |||
Arrangør | AGF | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 05 juni 2015 |
Løb 15, 100m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 1916-1998 |
Sponsor: Revisor Bendt Stendahl |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Anna Wermuth | 1996 | 658 | 1:13.97 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
2 | Matilde Schrøder | 1996 | 651 | 1:14.22 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
3 | Maria Grandt | 1998 | 612 | 1:15.79 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Tenna Jensen | 1998 | 606 | 1:16.01 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Merle F. V. Christensen | 1998 | 567 | 1:17.71 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Laura Cebula | 1997 | 467 | 1:22.90 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
7 | Mette Dyrhauge Winther | 1998 | 459 | 1:23.38 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
8 | Ane Emilie Nielsen | 1996 | 433 | 1:25.01 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
9 | Josephine Frede Bundgaard | 1997 | 415 | 1:26.26 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
10 | Emma F. Sørensen | 1998 | 411 | 1:26.52 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
11 | Ida Marie Nielsen | 1995 | 392 | 1:27.89 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
12 | Pernille Nislev | 1998 | 377 | 1:29.00 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
13 | Nikoline Munksgaard-Ottos | 1996 | 375 | 1:29.18 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
14 | Laura Christensen | 1997 | 322 | 1:33.88 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
15 | Anni Pedersen | 1998 | 319 | 1:34.13 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
16 | Cecilie Kristiansen | 1990 | 45 | 3:00.02 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
Løb 15, 100m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 1999-2000 |
Sponsor: Revisor Bendt Stendahl |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Kathrine Fog | 2000 | 600 | 1:16.28 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
2 | Liva Schmid | 2000 | 538 | 1:19.08 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
3 | Anna Brandenborg Jensen | 1999 | 537 | 1:19.14 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Sofie Strandby | 1999 | 515 | 1:20.25 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
5 | Julie Pavon Friis | 1999 | 503 | 1:20.87 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Amalie Fisker Brøchner | 1999 | 474 | 1:22.51 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Annabell Skytt Kristensen | 1999 | 461 | 1:23.30 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
8 | Marie Eske | 1999 | 448 | 1:24.06 | ||||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
9 | Vera Staun Hansen | 1999 | 440 | 1:24.57 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
10 | Snæfridur Sol | 2000 | 414 | 1:26.31 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
11 | Nikoline Mathiesen | 2000 | 414 | 1:26.32 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
12 | Silke Mehr | 2000 | 406 | 1:26.89 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
13 | Luna Donde Feilberg | 2000 | 405 | 1:26.97 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
14 | Annabella B. Wammen | 2000 | 385 | 1:28.40 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
15 | Emilie Spliid | 2000 | 265 | 1:40.12 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
16 | Camilla Aagaard | 2000 | 246 | 1:42.57 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
Løb 15, 100m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2001-2002 |
Sponsor: Revisor Bendt Stendahl |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Mathilde Hager | 2001 | 542 | 1:18.89 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Line Johannsen | 2001 | 468 | 1:22.87 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Line Gertz | 2001 | 446 | 1:24.20 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Christine Nielsen | 2001 | 419 | 1:25.97 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
5 | Sibel Simonsen | 2001 | 379 | 1:28.87 | ||||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
6 | Mathilde Hvass Olesen | 2001 | 366 | 1:29.88 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
7 | Julie Fink | 2001 | 315 | 1:34.52 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
8 | Signe Storm Rasmussen | 2001 | 307 | 1:35.35 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
9 | Smiilla Brun Christensen | 2001 | 305 | 1:35.52 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
10 | Madison Guldborg | 2001 | 298 | 1:36.29 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
11 | Maja Fridberg Madsen | 2002 | 297 | 1:36.42 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
12 | Laura Buur Rasmussen | 2001 | 286 | 1:37.59 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
13 | Lærke Als | 2002 | 271 | 1:39.32 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
14 | Sofie Knudsen | 2001 | 244 | 1:42.85 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
15 | Louise Sutherland | 2002 | 240 | 1:43.48 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
16 | Thea L. Bæk Vinther | 2002 | 181 | 1:53.63 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
17 | Iben Maj Laursen | 2002 | 156 | 1:59.32 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
18 | Sara Klit | 2002 | 148 | 2:01.49 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
Løb 15, 100m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Revisor Bendt Stendahl |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Rebecca E. Jakobsen | 2003 | 365 | 1:29.99 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
2 | Amalie Schade Kanstrup | 2003 | 343 | 1:31.92 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
3 | Naya Høgholt Sejr | 2003 | 322 | 1:33.80 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Mathilde Møller | 2004 | 307 | 1:35.29 | ||||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
5 | Ane Kirstine Granild | 2004 | 272 | 1:39.31 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Mille Kjær Jensen | 2004 | 269 | 1:39.61 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Freja Ulka Nielsen | 2003 | 251 | 1:41.92 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
8 | Signe Ladefoged | 2004 | 245 | 1:42.71 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
9 | Lærke Hemmer-Hansen | 2004 | 236 | 1:44.10 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
10 | Veronica Brix | 2003 | 234 | 1:44.39 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
11 | Cathrine Birkebæk | 2004 | 233 | 1:44.50 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
12 | Mathilde Tilsted Hansen | 2003 | 224 | 1:45.87 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
13 | Thilde S. B. Pedersen | 2004 | 222 | 1:46.24 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
14 | Kathrine Bech Nielsen | 2004 | 208 | 1:48.55 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
15 | Freja Røjkjær Rasmussen | 2004 | 184 | 1:52.94 | ||||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
16 | Emilie Theilade | 2003 | 182 | 1:53.51 | ||||||
Solbjerg IF | ||||||||||
17 | Kimia Lotfipour | 2003 | 178 | 1:54.23 | ||||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
18 | Celina Preusse Kaarup | 2004 | 174 | 1:55.24 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
19 | Frida Saks Justesen | 2004 | 155 | 1:59.72 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
20 | Signe Thomsen | 2004 | 151 | 2:00.82 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
21 | Matilde Dalgaard Lauridse | 2003 | 148 | 2:01.52 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
22 | Lucca Bisgaard Rasmussen | 2004 | 131 | 2:06.68 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
23 | Malou Lundkvist Bundgaard | 2004 | 120 | 2:10.34 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
24 | Emma Nonbye | 2003 | 114 | 2:12.41 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
Løb 15, 100m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2005-2015 |
Sponsor: Revisor Bendt Stendahl |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Malou Sejr | 2005 | 192 | 1:51.36 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 06 juni 2015 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 11:38 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Aarhus Open | Udskriftsdato | 06 juni 2015 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 18:30 | |||
Arrangør | AGF | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 05 juni 2015 |
Løb 15, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1916-2000 |
Sponsor: Revisor Bendt Stendahl |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Matilde Schrøder | 1996 | 711 | 1:12.08 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
2 | Anna Wermuth | 1996 | 657 | 1:14.01 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
3 | Maria Grandt | 1998 | 632 | 1:14.98 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Tenna Jensen | 1998 | 606 | 1:16.01 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Merle F. V. Christensen | 1998 | 576 | 1:17.31 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Kathrine Fog | 2000 | 574 | 1:17.39 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
7 | Liva Schmid | 2000 | 571 | 1:17.55 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
8 | Anna Brandenborg Jensen | 1999 | 548 | 1:18.63 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
Løb 15, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2015 |
Sponsor: Revisor Bendt Stendahl |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Mathilde Hager | 2001 | 584 | 1:16.95 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Line Johannsen | 2001 | 478 | 1:22.26 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Line Gertz | 2001 | 445 | 1:24.23 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Christine Nielsen | 2001 | 430 | 1:25.20 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
5 | Sibel Simonsen | 2001 | 394 | 1:27.77 | ||||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
6 | Mathilde Hvass Olesen | 2001 | 384 | 1:28.52 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
7 | Rebecca E. Jakobsen | 2003 | 379 | 1:28.87 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
8 | Amalie Schade Kanstrup | 2003 | 348 | 1:31.41 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 06 juni 2015 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 18:30 |
Resultat Løb 16 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Aarhus Open | Udskriftsdato | 06 juni 2015 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 11:56 | |||
Arrangør | AGF | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 05 juni 2015 |
Løb 16, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 1916-1996 |
Sponsor: Revisor Bendt Stendahl |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Christian V. Rasmussen | 1996 | 648 | 1:07.53 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
2 | Lasse Pittioni | 1995 | 641 | 1:07.78 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
3 | Timon Wedekind | 1996 | 573 | 1:10.35 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
4 | David Tørring | 1995 | 562 | 1:10.81 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Emil Andersen | 1992 | 538 | 1:11.86 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
6 | Lasse Kammer | 1995 | 533 | 1:12.08 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
7 | Yannick Rasmussen | 1995 | 495 | 1:13.87 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
8 | Ditlev Balle | 1996 | 442 | 1:16.72 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
9 | Anders Færch Jensen | 1988 | 243 | 1:33.63 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
Løb 16, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 1997-1998 |
Sponsor: Revisor Bendt Stendahl |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Emil Houlborg | 1998 | 582 | 1:10.00 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
2 | Peter Mandrup Madsen | 1997 | 496 | 1:13.82 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Victor Kjærsgaard | 1998 | 411 | 1:18.59 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Jakob Vingborg | 1998 | 352 | 1:22.78 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Løb 16, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 1999-2000 |
Sponsor: Revisor Bendt Stendahl |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Frederik Rindshøj | 1999 | 559 | 1:10.93 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
2 | Jonas Hyllested | 1999 | 518 | 1:12.79 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
3 | Benjamin Mads Andresen | 2000 | 462 | 1:15.60 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
4 | Magnus Gertz | 2000 | 430 | 1:17.42 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Jonas Hørslev Sørensen | 1999 | 402 | 1:19.16 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Sebastian Halvorsen | 1999 | 386 | 1:20.23 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
7 | Casper Skyt Frederiksen | 1999 | 311 | 1:26.22 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
8 | Lars Christian Primdahl | 2000 | 304 | 1:26.92 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
9 | Thorbjørn Eriksen | 2000 | 301 | 1:27.15 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
10 | Kristoffer B. Holm | 1999 | 265 | 1:30.99 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
11 | Elias Lauritsen | 2000 | 184 | 1:42.64 | ||||||
Solbjerg IF | ||||||||||
12 | Habib Lajmi | 2000 | 91 | 2:09.66 | ||||||
Solbjerg IF | ||||||||||
- | Andreas Bui | 2000 | DSQ | Flyben v start | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
- | Oliver Høyer | 2000 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
Løb 16, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2001-2002 |
Sponsor: Revisor Bendt Stendahl |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Magnus Mikkelsen | 2001 | 559 | 1:10.94 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Aksel Skrydstrup | 2001 | 493 | 1:13.99 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Oliver Widemann Bache | 2001 | 402 | 1:19.16 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
4 | Valdemar Kjærgaard | 2001 | 383 | 1:20.43 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Jeppe Vestergaard Jensen | 2001 | 382 | 1:20.55 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
5 | Magnus V. Ancker | 2001 | 382 | 1:20.55 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Johan Nielsen | 2001 | 375 | 1:21.05 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
8 | Casper Krohn | 2001 | 324 | 1:25.03 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
9 | William Ohrt | 2002 | 304 | 1:26.94 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
10 | Christian Ottosen | 2002 | 303 | 1:27.03 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
11 | Mathias Lund Hansen | 2002 | 297 | 1:27.53 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
12 | Benjamin B Nielsen | 2001 | 263 | 1:31.13 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
13 | Nikolaj Petlin Kock | 2002 | 251 | 1:32.61 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
14 | Carl Brøchner | 2002 | 249 | 1:32.80 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
15 | Daniel Gallacher | 2002 | 242 | 1:33.72 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
16 | Nicholas Bundgaard | 2002 | 201 | 1:39.69 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
17 | Wilfred Hove Lasthein | 2002 | 201 | 1:39.72 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
18 | Andreas Skak Thomsen | 2001 | 196 | 1:40.58 | ||||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
19 | Jari Vendler Madsen | 2002 | 193 | 1:41.15 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
20 | Esben Røjkjær Rasmussen | 2001 | 179 | 1:43.58 | ||||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
21 | Gustav Funder Skovdam | 2002 | 175 | 1:44.39 | ||||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
22 | Kristoffer Jentzsch Jørgensen | 2001 | 154 | 1:48.96 | ||||||
Solbjerg IF | ||||||||||
Løb 16, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2003-2015 |
Sponsor: Revisor Bendt Stendahl |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Rasmus Pilegaard Køfer | 2003 | 262 | 1:31.29 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Frederik Lindholm | 2004 | 206 | 1:38.96 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
3 | Valdemar Vind Sejr | 2003 | 190 | 1:41.62 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
4 | Valdemar Wichmann | 2003 | 161 | 1:47.32 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Søren Have | 2004 | 135 | 1:53.83 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Sander Møller Jürgensen | 2004 | 131 | 1:55.00 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
7 | Alexander Jensen | 2003 | 120 | 1:58.49 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
8 | Mads V. Christensen | 2003 | 117 | 1:59.28 | ||||||
Solbjerg IF | ||||||||||
9 | Vincent Gasse | 2004 | 113 | 2:00.85 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
10 | Per Odrich | 2006 | 111 | 2:01.49 | ||||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
11 | Lucas Rosenborg | 2004 | 90 | 2:09.98 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
12 | Thor Bruun Bisgaard | 2005 | 60 | 2:29.20 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 06 juni 2015 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 11:56 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Aarhus Open | Udskriftsdato | 06 juni 2015 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 18:48 | |||
Arrangør | AGF | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 05 juni 2015 |
Løb 16, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1916-1998 |
Sponsor: Revisor Bendt Stendahl |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Christian V. Rasmussen | 1996 | 714 | 1:05.40 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
2 | Lasse Pittioni | 1995 | 675 | 1:06.64 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
3 | Emil Houlborg | 1998 | 575 | 1:10.27 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
4 | Timon Wedekind | 1996 | 572 | 1:10.41 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
5 | David Tørring | 1995 | 555 | 1:11.12 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Emil Andersen | 1992 | 537 | 1:11.89 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
7 | Yannick Rasmussen | 1995 | 526 | 1:12.41 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
8 | Lasse Kammer | 1995 | 505 | 1:13.40 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Løb 16, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2015 |
Sponsor: Revisor Bendt Stendahl |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Frederik Rindshøj | 1999 | 594 | 1:09.52 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
2 | Magnus Mikkelsen | 2001 | 551 | 1:11.27 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Aksel Skrydstrup | 2001 | 518 | 1:12.79 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Jonas Hyllested | 1999 | 490 | 1:14.14 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
5 | Benjamin Mads Andresen | 2000 | 459 | 1:15.75 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
6 | Sebastian Halvorsen | 1999 | 438 | 1:16.93 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
7 | Magnus Gertz | 2000 | 421 | 1:17.96 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Oliver Widemann Bache | 2001 | 392 | 1:19.83 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 06 juni 2015 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 18:48 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Aarhus Open | Udskriftsdato | 06 juni 2015 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 12:28 | |||
Arrangør | AGF | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 05 juni 2015 |
Løb 17, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1916-1998 |
Sponsor: Frost & Fnug |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | Opnået | Status | ||||
1 | Camilla Dufour | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:07.44 | 2:22.94 | |||||
2 | Emma Lyngby Larsen | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:13.63 | 2:36.85 | |||||
3 | Karoline Nielsen | 1997 | Svømmeklubben Nord | 1:23.94 | 3:05.05 | |||||
Løb 17, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Sponsor: Frost & Fnug |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | Opnået | Status | ||||
1 | Katrine B. Hansen | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:08.54 | 2:26.13 | |||||
2 | Phoebe Linde Atkins | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:10.30 | 2:29.89 | |||||
3 | Sofie Thunø Rasmussen | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:12.56 | 2:31.15 | |||||
4 | Cecilie Lykke Hansen | 1999 | Odder Svømmeklub | 1:10.40 | 2:31.43 | |||||
5 | Maria Olsen | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:11.92 | 2:34.73 | |||||
6 | Luna Donde Feilberg | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:13.37 | 2:34.75 | |||||
7 | Katrine Tetzschner Madsen | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:14.91 | 2:35.66 | |||||
8 | Vera Staun Hansen | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:13.92 | 2:40.40 | |||||
9 | Nanna Sonne | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:15.08 | 2:40.48 | |||||
10 | Nikoline Østerberg | 2000 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:13.62 | 2:41.08 | |||||
11 | Amanda Bundgaard Pedersen | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 1:14.47 | 2:41.18 | |||||
12 | Anna Aavang Brendstrup | 2000 | Roskilde Svømning | 1:17.05 | 2:41.20 | |||||
13 | Josefine Strand Nielsen | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:18.31 | 2:43.29 | |||||
14 | Laura Davidsen Nielsen | 2000 | Viborg Svømme Klub | 1:19.34 | 2:51.68 | |||||
15 | Laura Blendstrup | 1999 | Swim Team Neptun | 1:17.95 | 2:55.41 | |||||
16 | Melissa Furman | 1999 | Swim Team Djursland | 1:23.89 | 3:00.10 | |||||
17 | Bolette Mandrup Jensen | 2000 | Roskilde Svømning | 1:27.14 | 3:09.16 | |||||
Løb 17, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Sponsor: Frost & Fnug |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | Opnået | Status | ||||
1 | Andrea Paaske | 2001 | Roskilde Svømning | 1:15.33 | 2:43.54 | |||||
2 | Charlotte Gravgaard | 2001 | Kolding SK | 1:33.90 | 3:14.32 | |||||
3 | Victoria K. Jespersen | 2001 | IHF Svømning | 1:30.72 | 3:18.00 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 06 juni 2015 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 12:28 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Aarhus Open | Udskriftsdato | 06 juni 2015 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 12:36 | |||
Arrangør | AGF | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 05 juni 2015 |
Løb 18, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1916-1996 |
Sponsor: Frost & Fnug |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Timon Wedekind | 1996 | 334 | 1:11.51 | 2:40.69 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 18, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1997-1998 |
Sponsor: Frost & Fnug |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Frederik Nerving | 1997 | 562 | 1:02.70 | 2:15.06 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | Mikkel Fogelberg Handberg | 1998 | 483 | 1:07.51 | 2:22.10 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
3 | Mads Midtbøll | 1998 | 450 | 1:09.51 | 2:25.41 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
4 | Lasse Dall | 1997 | 436 | 1:06.29 | 2:27.04 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
5 | Anthon Løbner | 1997 | 352 | 1:11.64 | 2:37.81 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
Løb 18, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Sponsor: Frost & Fnug |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Kasper Jørgensen | 2000 | 448 | 1:07.40 | 2:25.73 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
2 | David Hjort | 2000 | 422 | 1:07.92 | 2:28.66 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Mads Sørensen | 2000 | 401 | 1:11.87 | 2:31.16 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
4 | Karl Meisner-Jensen | 1999 | 376 | 1:12.12 | 2:34.38 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
5 | Mads Alnor | 2000 | 285 | 1:18.23 | 2:49.27 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
- | Malthe Sielemann | 1999 | DNF | |||||||
Kolding SK | ||||||||||
Løb 18, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Sponsor: Frost & Fnug |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Rasmus Hald | 2001 | 375 | 1:13.08 | 2:34.59 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
2 | Mathias Pedersen | 2002 | 319 | 1:15.95 | 2:43.18 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
3 | Christian L H Frederiksen | 2001 | 280 | 1:19.99 | 2:50.38 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Sofus Bolwig Balladone | 2002 | 238 | 1:25.72 | 2:59.75 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Løb 18, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2015 |
Sponsor: Frost & Fnug |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Frederik Lindholm | 2004 | 176 | 1:34.81 | 3:18.97 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
2 | Jacob Lyse Søe | 2003 | 131 | 1:44.49 | 3:39.55 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 06 juni 2015 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 12:36 |
Resultat Løb 19 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Aarhus Open | Udskriftsdato | 06 juni 2015 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 13:42 | |||
Arrangør | AGF | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 05 juni 2015 |
Løb 19, 100m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 1916-1998 |
Sponsor: Profil Optik |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Maja Nielsen | 1996 | 640 | 1:07.43 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
2 | Caroline Amalie Duus | 1998 | 597 | 1:09.02 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
3 | Sarah Sannung | 1996 | 558 | 1:10.58 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
4 | Cecilie Forsberg Adolfsen | 1998 | 527 | 1:11.95 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Matilde Schrøder | 1996 | 520 | 1:12.23 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
6 | Rebecca Grønlund | 1998 | 483 | 1:14.07 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
7 | Sofie Møller Sørensen | 1998 | 481 | 1:14.13 | ||||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
8 | Veronika Storm | 1998 | 475 | 1:14.44 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
9 | Thea Hovmand Larsen | 1997 | 454 | 1:15.61 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
10 | Laura Cebula | 1997 | 435 | 1:16.69 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
11 | Betina K. Pedersen | 1994 | 400 | 1:18.82 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
12 | Clara Nautrup Pedersen | 1998 | 379 | 1:20.26 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
13 | Anni Pedersen | 1998 | 321 | 1:24.81 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
14 | Nikoline Egerod Leth | 1996 | 302 | 1:26.61 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
15 | Ane Emilie Nielsen | 1996 | 295 | 1:27.24 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
16 | Emma F. Sørensen | 1998 | 263 | 1:30.64 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
17 | Laura Christensen | 1997 | 258 | 1:31.29 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
18 | Louise Winsley | 1998 | 141 | 1:51.48 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
Løb 19, 100m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 1999-2000 |
Sponsor: Profil Optik |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Cecilie Lykke Hansen | 1999 | 577 | 1:09.81 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
2 | Marie-Louise Stentved | 2000 | 575 | 1:09.87 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
3 | Snæfridur Sol | 2000 | 567 | 1:10.18 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
4 | Sofie Brøgger | 2000 | 567 | 1:10.21 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
5 | Johanne Skovgaard Terp | 1999 | 538 | 1:11.43 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
6 | Sofia Zachariassen | 1999 | 531 | 1:11.74 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
7 | Sofie Kornbek | 2000 | 529 | 1:11.86 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
8 | Emily Brophy | 1999 | 521 | 1:12.20 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
9 | Julie Højer Truelsen | 2000 | 498 | 1:13.29 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
10 | Emma Maagøe | 1999 | 497 | 1:13.37 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Ida Kusk | 1999 | 496 | 1:13.40 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
12 | Sofie Thunø Rasmussen | 2000 | 488 | 1:13.79 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
13 | Emilie Kielsholm Jacobsen | 1999 | 485 | 1:13.97 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
14 | Nina Leisted Bertelsen | 2000 | 474 | 1:14.51 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
15 | Emma Hansen | 1999 | 459 | 1:15.30 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
16 | Katrine Jørgensen | 2000 | 446 | 1:16.07 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
17 | Josefine Bladt Wichmann | 2000 | 442 | 1:16.28 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
18 | Cathrine E Carstensen | 1999 | 414 | 1:17.93 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
19 | Cecilie Dalgas | 2000 | 408 | 1:18.35 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
20 | Camilla Ottesen | 2000 | 407 | 1:18.37 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
21 | Simone Sloth Østergaard | 2000 | 401 | 1:18.80 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
22 | Maria S. Johannsen | 2000 | 393 | 1:19.31 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
23 | Helene G. Nedergaard | 1999 | 391 | 1:19.45 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
24 | Clara Holst | 1999 | 382 | 1:20.04 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
25 | Lærke Højbjerg | 1999 | 372 | 1:20.78 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
26 | Julie Lange Jørgensen | 2000 | 368 | 1:21.10 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
27 | Kathrine Fog | 2000 | 364 | 1:21.34 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
28 | Silke Mehr | 2000 | 354 | 1:22.10 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
29 | Nina Lærke Mortensen | 2000 | 351 | 1:22.38 | ||||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
30 | Kirstine Thordahl Jensen | 2000 | 349 | 1:22.54 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
31 | Fie Holzmann | 2000 | 343 | 1:22.98 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
32 | Emilie Trolle Pedersen | 1999 | 341 | 1:23.16 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
33 | Yasmina Kristensen | 2000 | 340 | 1:23.20 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
34 | Bolette Mandrup Jensen | 2000 | 331 | 1:23.95 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
35 | Maya Nautrup Pedersen | 1999 | 323 | 1:24.69 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
36 | Luna Ladefoged | 2000 | 319 | 1:25.01 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
37 | Camilla Hein Saugmann | 1999 | 290 | 1:27.74 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
38 | Camilla Aagaard | 2000 | 252 | 1:31.95 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
39 | Kathrine Varming Kokholm | 2000 | 198 | 1:39.66 | ||||||
Solbjerg IF | ||||||||||
- | Emma Anne Ljungstrøm | 1999 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
Løb 19, 100m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2001-2002 |
Sponsor: Profil Optik |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Marie Christensen | 2002 | 489 | 1:13.73 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
2 | Mette Bruun-Petersen | 2001 | 478 | 1:14.29 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
3 | Ida Bøgh Hald | 2001 | 451 | 1:15.76 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Julie Søgaard | 2001 | 441 | 1:16.32 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
5 | Line Johannsen | 2001 | 413 | 1:18.02 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Selma Bruun | 2001 | 402 | 1:18.74 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Silja Ösp Logadottir | 2001 | 390 | 1:19.49 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
8 | Sigrid Lei Lamberg | 2002 | 390 | 1:19.53 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
9 | Louise D. Liboriussen | 2002 | 389 | 1:19.60 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
10 | Julie Fink | 2001 | 371 | 1:20.86 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
11 | Laura Buur Rasmussen | 2001 | 366 | 1:21.23 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
12 | Karoline Bauer | 2002 | 365 | 1:21.31 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
13 | Johanne S. Christiansen | 2002 | 351 | 1:22.35 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
14 | Madison Guldborg | 2001 | 350 | 1:22.46 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
15 | Maja Fridberg Madsen | 2002 | 349 | 1:22.49 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
16 | Liv Hingeberg | 2001 | 349 | 1:22.54 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
17 | Louise Sutherland | 2002 | 344 | 1:22.88 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
18 | Signe Søby Jensen | 2001 | 336 | 1:23.57 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
19 | Cecilie Væver | 2002 | 335 | 1:23.61 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
20 | Sofia Ingeberg | 2002 | 331 | 1:23.94 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
21 | Cecilie Gregersen | 2002 | 315 | 1:25.37 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
22 | Sofia Louise Dahl | 2002 | 300 | 1:26.75 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
23 | Lærke Als | 2002 | 296 | 1:27.15 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
24 | Charlotte S. Jensen | 2002 | 289 | 1:27.90 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
25 | Vera Veronica Jervidalo | 2001 | 276 | 1:29.21 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
26 | Freja Hansen | 2001 | 264 | 1:30.58 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
27 | Sofia Seighali Pedersen | 2002 | 253 | 1:31.80 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
28 | Astrid Crone Jespersen | 2002 | 250 | 1:32.17 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
29 | Signe Storm Rasmussen | 2001 | 229 | 1:34.93 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
- | Amalie Bisgaard Thomsen | 2001 | DNS | |||||||
IHF Svømning | ||||||||||
- | Anne Almvig | 2001 | DNS | |||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
- | Nicoline Kristiansen | 2002 | DNS | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Julie Nykvist Jensen | 2001 | DSQ | Forkert bane | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Løb 19, 100m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Profil Optik |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Naya Høgholt Sejr | 2003 | 415 | 1:17.88 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Mille Kjær Jensen | 2004 | 402 | 1:18.74 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Rebecca E. Jakobsen | 2003 | 398 | 1:18.99 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
4 | Louise Houe Andersen | 2003 | 373 | 1:20.71 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
5 | Cecilie Lauridsen | 2003 | 324 | 1:24.58 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
6 | Amalie Schade Kanstrup | 2003 | 282 | 1:28.58 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
7 | Thilde S. B. Pedersen | 2004 | 258 | 1:31.27 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Katrine Mols | 2003 | 257 | 1:31.37 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
9 | Veronica Brix | 2003 | 247 | 1:32.54 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
10 | Kathrine Bech Nielsen | 2004 | 238 | 1:33.78 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
11 | Lærke Hemmer-Hansen | 2004 | 236 | 1:33.93 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
12 | Alberte Kempel Christense | 2004 | 235 | 1:34.09 | ||||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
13 | Ane Kirstine Granild | 2004 | 233 | 1:34.44 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
14 | Celina Preusse Kaarup | 2004 | 227 | 1:35.24 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
15 | Mathilde Tilsted Hansen | 2003 | 221 | 1:36.12 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
16 | Cathrine Birkebæk | 2004 | 207 | 1:38.12 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
17 | Matilde Dalgaard Lauridse | 2003 | 203 | 1:38.82 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
18 | Signe Thomsen | 2004 | 199 | 1:39.47 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
19 | Lucca Bisgaard Rasmussen | 2004 | 197 | 1:39.84 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
20 | Katja Eskesen | 2003 | 196 | 1:39.94 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
21 | Maria Dyrhauge Winther | 2004 | 194 | 1:40.37 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
22 | Rebecka Sutherland | 2003 | 189 | 1:41.16 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
23 | Freja Røjkjær Rasmussen | 2004 | 188 | 1:41.43 | ||||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
24 | Signe Ladefoged | 2004 | 177 | 1:43.40 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
25 | Emmalina Long | 2004 | 170 | 1:44.75 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
26 | Josefine Wohlfeld Hornbæk | 2004 | 156 | 1:47.84 | ||||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
27 | Cicilie Krogh Dinesen | 2003 | 120 | 1:57.76 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
28 | Malou Lundkvist Bundgaard | 2004 | 108 | 2:01.79 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
29 | Kathrine Nonbye | 2004 | 87 | 2:11.11 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
- | Mathilde Skak Thomsen | 2003 | DNS | |||||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
Løb 19, 100m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2005-2015 |
Sponsor: Profil Optik |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Malou Sejr | 2005 | 215 | 1:36.96 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Laura G. Nedergaard | 2005 | 157 | 1:47.73 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 06 juni 2015 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 13:42 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Aarhus Open | Udskriftsdato | 06 juni 2015 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 18:47 | |||
Arrangør | AGF | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 05 juni 2015 |
Løb 19, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1916-2000 |
Sponsor: Profil Optik |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Maja Nielsen | 1996 | 679 | 1:06.11 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
2 | Caroline Amalie Duus | 1998 | 614 | 1:08.35 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
3 | Marie-Louise Stentved | 2000 | 589 | 1:09.33 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
4 | Cecilie Lykke Hansen | 1999 | 578 | 1:09.76 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
5 | Snæfridur Sol | 2000 | 576 | 1:09.85 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
6 | Johanne Skovgaard Terp | 1999 | 571 | 1:10.05 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
7 | Sofie Brøgger | 2000 | 569 | 1:10.11 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
8 | Sarah Sannung | 1996 | 552 | 1:10.82 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
Løb 19, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2015 |
Sponsor: Profil Optik |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Marie Christensen | 2002 | 520 | 1:12.24 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
2 | Mette Bruun-Petersen | 2001 | 496 | 1:13.41 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
3 | Ida Bøgh Hald | 2001 | 460 | 1:15.24 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Julie Søgaard | 2001 | 436 | 1:16.62 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
5 | Selma Bruun | 2001 | 430 | 1:16.98 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Line Johannsen | 2001 | 425 | 1:17.26 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Naya Høgholt Sejr | 2003 | 422 | 1:17.43 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Mille Kjær Jensen | 2004 | 404 | 1:18.58 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 06 juni 2015 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 18:47 |
Resultat Løb 20 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Aarhus Open | Udskriftsdato | 06 juni 2015 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 13:48 | |||
Arrangør | AGF | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 05 juni 2015 |
Løb 20, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 1916-1996 |
Sponsor: Profil Optik |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Magnus Andersen | 1995 | 585 | 1:02.09 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
2 | Anders L. Mogensen | 1996 | 581 | 1:02.23 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Anton Bromer | 1995 | 566 | 1:02.77 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Morten Børre | 1996 | 548 | 1:03.47 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Mads Knoblauch | 1993 | 541 | 1:03.72 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
6 | Jakob Kornmaaler | 1995 | 528 | 1:04.23 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Rasmus Jørgensen | 1996 | 518 | 1:04.66 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
8 | Oliver Degn | 1996 | 514 | 1:04.84 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
9 | Frederik M. Mortensen | 1996 | 512 | 1:04.89 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
10 | Jonas Vibsig Berding | 1996 | 502 | 1:05.35 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
11 | Jesper Stilling Julius | 1993 | 501 | 1:05.37 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
12 | Frederik Bendix | 1995 | 497 | 1:05.55 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
13 | David Tørring | 1995 | 446 | 1:07.98 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
14 | Niels Mortensen | 1995 | 336 | 1:14.70 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Løb 20, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 1997-1998 |
Sponsor: Profil Optik |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Tobias B. Bjerg | 1998 | 647 | 1:00.03 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Gustav Friberg | 1997 | 591 | 1:01.86 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
3 | Bjørn Hansen | 1998 | 526 | 1:04.32 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
4 | Johannes Kjærgaard | 1998 | 523 | 1:04.46 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Anton Olsen | 1998 | 512 | 1:04.91 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
6 | Jon Riedel Pedersen | 1998 | 505 | 1:05.20 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
7 | Giano Grillo | 1998 | 498 | 1:05.50 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Jesper Frost Thomsen | 1997 | 483 | 1:06.17 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Magnus Høvsgaard | 1997 | 457 | 1:07.40 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
10 | Simon Noesgaard Nielsen | 1998 | 449 | 1:07.82 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
11 | Emil Houlborg | 1998 | 395 | 1:10.75 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
12 | Simon Sønderriis | 1997 | 366 | 1:12.61 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
13 | Jakob Vingborg | 1998 | 341 | 1:14.34 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
14 | Christopher Arnholtz | 1998 | 318 | 1:16.04 | ||||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
- | Frederik Nerving | 1997 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Løb 20, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 1999-2000 |
Sponsor: Profil Optik |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Anton Borg Hjort | 2000 | 473 | 1:06.65 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
2 | Thorstein Godske Pedersen | 2000 | 440 | 1:08.27 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
3 | Matthias Bach Mikkelsen | 2000 | 417 | 1:09.52 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
4 | Jonas Hyllested | 1999 | 407 | 1:10.06 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
5 | Thomas Frederiksen | 2000 | 403 | 1:10.28 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
6 | Daniel C. Biørrith | 1999 | 403 | 1:10.29 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
7 | Magnus Boldrup Birn | 2000 | 397 | 1:10.64 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Andreas Jørgensen | 2000 | 366 | 1:12.61 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
9 | Anders Engtorp Olesen | 1999 | 357 | 1:13.20 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
10 | Magnus Vinjebo | 1999 | 347 | 1:13.85 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
11 | Mads Nielsen | 2000 | 310 | 1:16.73 | ||||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
12 | Mikkel Weis Kallesøe | 2000 | 303 | 1:17.27 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
13 | Ditlev Knagaard | 2000 | 152 | 1:37.30 | ||||||
Solbjerg IF | ||||||||||
- | Emil Johansen | 1999 | 1:09.37 | EXTRA | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Løb 20, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2001-2002 |
Sponsor: Profil Optik |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Artúr Jegesi | 2002 | 418 | 1:09.44 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Valdemar Kjærgaard | 2001 | 407 | 1:10.03 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Oskar Lindholm | 2001 | 393 | 1:10.88 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
4 | Aksel Munksgaard-Ottosen | 2001 | 354 | 1:13.40 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
5 | Simon Juul Henriksen | 2001 | 353 | 1:13.49 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
6 | Oliver Widemann Bache | 2001 | 350 | 1:13.69 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
7 | Christian L H Frederiksen | 2001 | 345 | 1:13.99 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Johan Nielsen | 2001 | 327 | 1:15.38 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
9 | Kristoffer Heerulff | 2001 | 325 | 1:15.47 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
10 | Magnus V. Ancker | 2001 | 298 | 1:17.68 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
11 | Nikolaj Petlin Kock | 2002 | 297 | 1:17.83 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
12 | Sebastian Møller Jürgense | 2001 | 295 | 1:17.94 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
13 | Christian Ottosen | 2002 | 278 | 1:19.51 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
14 | Thor G. Nedergaard | 2002 | 277 | 1:19.59 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
15 | William Svarer | 2002 | 273 | 1:20.00 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
16 | Chris Rasmussen | 2001 | 273 | 1:20.03 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
17 | Wilfred Hove Lasthein | 2002 | 269 | 1:20.43 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
18 | Johannes Gasse | 2001 | 256 | 1:21.76 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
19 | Daniel Gallacher | 2002 | 251 | 1:22.32 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
20 | Mathias Lund Hansen | 2002 | 249 | 1:22.50 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
21 | Esben Røjkjær Rasmussen | 2001 | 245 | 1:22.99 | ||||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
22 | Viktor Skytt Kristensen | 2001 | 243 | 1:23.19 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
23 | Carl Brøchner | 2002 | 241 | 1:23.44 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
24 | Casper Krohn | 2001 | 237 | 1:23.88 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
25 | Alexander Korsager Elkjær | 2001 | 235 | 1:24.05 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
26 | Nicholas Bundgaard | 2002 | 209 | 1:27.40 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
27 | Jeppe Dall | 2002 | 177 | 1:32.47 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
28 | Gustav Funder Skovdam | 2002 | 171 | 1:33.52 | ||||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
29 | Jari Vendler Madsen | 2002 | 158 | 1:35.93 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
30 | David Bianco Nielsen | 2001 | 127 | 1:43.17 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
Løb 20, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2003-2015 |
Sponsor: Profil Optik |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Thor Brunsgaard | 2003 | 251 | 1:22.31 | ||||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
2 | Rasmus Pilegaard Køfer | 2003 | 232 | 1:24.48 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Sander Kudahl Zaccarin | 2003 | 226 | 1:25.18 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | August Ancker | 2003 | 199 | 1:28.93 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
5 | Viktor Lei Lamberg | 2004 | 186 | 1:30.93 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Mads Emil R. Hermansen | 2005 | 179 | 1:32.16 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
7 | Jacob Emil Jeppesen | 2003 | 176 | 1:32.55 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
8 | Valdemar Wichmann | 2003 | 170 | 1:33.71 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
9 | Mads Mikkelsen | 2004 | 159 | 1:35.71 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
10 | Alexander Jensen | 2003 | 156 | 1:36.34 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
11 | Simon Degn | 2003 | 148 | 1:38.19 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
12 | Vincent Gasse | 2004 | 146 | 1:38.43 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
13 | Lucas Rosenborg | 2004 | 143 | 1:39.20 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
14 | Frederik Bols Faarup | 2003 | 133 | 1:41.68 | ||||||
Solbjerg IF | ||||||||||
15 | Søren Have | 2004 | 122 | 1:44.72 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
16 | Máni Snær Gunnlaugsson | 2004 | 104 | 1:50.20 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
17 | Thor Bruun Bisgaard | 2005 | 89 | 1:56.20 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Hugo Frederik Schumacher | 2003 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 06 juni 2015 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 13:48 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Aarhus Open | Udskriftsdato | 06 juni 2015 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 18:56 | |||
Arrangør | AGF | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 05 juni 2015 |
Løb 20, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1916-1998 |
Sponsor: Profil Optik |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Anton Bromer | 1995 | 634 | 1:00.45 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Gustav Friberg | 1997 | 631 | 1:00.55 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
3 | Mads Knoblauch | 1993 | 617 | 1:00.98 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
4 | Anders L. Mogensen | 1996 | 585 | 1:02.07 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Morten Børre | 1996 | 571 | 1:02.59 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Jakob Kornmaaler | 1995 | 552 | 1:03.30 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Bjørn Hansen | 1998 | 530 | 1:04.15 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
8 | Magnus Andersen | 1995 | 526 | 1:04.32 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Løb 20, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2015 |
Sponsor: Profil Optik |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Anton Borg Hjort | 2000 | 506 | 1:05.17 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
2 | Thorstein Godske Pedersen | 2000 | 477 | 1:06.44 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
3 | Matthias Bach Mikkelsen | 2000 | 439 | 1:08.32 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
4 | Artúr Jegesi | 2002 | 431 | 1:08.73 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Magnus Boldrup Birn | 2000 | 431 | 1:08.74 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Daniel C. Biørrith | 1999 | 420 | 1:09.34 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
7 | Valdemar Kjærgaard | 2001 | 403 | 1:10.27 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Jonas Hyllested | 1999 | 399 | 1:10.51 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 06 juni 2015 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 18:56 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Aarhus Open | Udskriftsdato | 06 juni 2015 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 14:31 | |||
Arrangør | AGF | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 05 juni 2015 |
Løb 21, 1500m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1916-2015 |
Sponsor: Home |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | 500m | 600m | 700m | 800m | ||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Anna Wermuth | 1996 | 664 | 1:08.19 | 2:19.31 | 3:30.93 | 4:42.79 | 17:50.53 | ||
Odense Svømme Klub | 5:55.02 | 7:06.73 | 8:18.15 | 9:30.03 | ||||||
10:41.68 | 11:53.28 | 13:05.09 | 14:17.25 | |||||||
15:29.60 | 16:41.57 | |||||||||
2 | Isabella Drest | 1999 | 585 | 1:11.13 | 2:25.86 | 3:40.68 | 4:56.21 | 18:36.83 | ||
Odense Svømme Klub | 6:11.78 | 7:26.79 | 8:42.11 | 9:56.76 | ||||||
11:11.00 | 12:25.90 | 13:39.78 | 14:54.72 | |||||||
16:09.87 | 17:24.40 | |||||||||
3 | Helena Berg Wenk | 2000 | 577 | 1:09.41 | 2:23.67 | 3:39.11 | 4:54.57 | 18:42.06 | ||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 6:10.09 | 7:25.86 | 8:41.09 | 9:56.75 | ||||||
11:11.77 | 12:26.88 | 13:42.59 | 14:58.72 | |||||||
16:14.14 | 17:29.22 | |||||||||
4 | Kamilla Larsen | 1996 | 563 | 1:11.98 | 2:27.16 | 3:42.41 | 4:57.64 | 18:51.11 | ||
Gladsaxe Idræts Forening | 6:12.86 | 7:28.04 | 8:42.97 | 9:58.18 | ||||||
11:13.79 | 12:29.79 | 13:46.12 | 15:02.09 | |||||||
16:18.15 | 17:34.87 | |||||||||
5 | Augusta Marie Christensen | 2000 | 541 | 1:12.84 | 2:29.67 | 3:47.62 | 5:05.27 | 19:06.22 | ||
Hillerød Svømmeklub | 6:22.75 | 7:39.53 | 8:57.32 | 10:14.71 | ||||||
11:31.98 | 12:47.77 | 14:04.09 | 15:19.75 | |||||||
16:35.04 | 17:51.81 | |||||||||
6 | Anna Aavang Brendstrup | 2000 | 523 | 1:11.73 | 2:27.43 | 3:43.91 | 5:01.64 | 19:19.16 | ||
Roskilde Svømning | 6:20.00 | 7:38.82 | 8:56.77 | 10:14.89 | ||||||
11:32.73 | 12:51.16 | 14:09.40 | 15:27.08 | |||||||
16:45.05 | 18:03.19 | |||||||||
7 | Cecilie Baraviec | 2000 | 513 | 1:16.26 | 2:35.24 | 3:52.68 | 5:09.96 | 19:26.58 | ||
Odense Svømme Klub | 6:27.35 | 7:44.88 | 9:01.99 | 10:19.08 | ||||||
11:37.05 | 12:55.04 | 14:13.76 | 15:32.17 | |||||||
16:50.80 | 18:10.07 | |||||||||
8 | Frederikke Jensen | 2000 | 510 | 1:12.35 | 2:30.01 | 3:47.34 | 5:05.66 | 19:28.80 | ||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 6:24.31 | 7:43.30 | 9:02.40 | 10:20.37 | ||||||
11:38.61 | 12:57.33 | 14:15.81 | 15:34.78 | |||||||
16:53.65 | 18:12.57 | |||||||||
9 | Gry Floor | 2000 | 506 | 1:14.86 | 2:35.33 | 3:53.27 | 5:12.11 | 19:32.35 | ||
Odense Svømme Klub | 6:30.74 | 7:50.03 | 9:08.26 | 10:27.65 | ||||||
11:46.33 | 13:04.97 | 14:23.45 | 15:41.62 | |||||||
16:59.39 | 18:16.60 | |||||||||
10 | Mia Kynde | 1994 | 464 | 1:11.91 | 2:30.23 | 3:49.67 | 5:10.29 | 20:06.55 | ||
Lyseng IF | 6:31.37 | 7:52.28 | 9:13.48 | 10:34.65 | ||||||
11:56.95 | 13:19.55 | 14:42.52 | 16:04.79 | |||||||
17:25.93 | 18:46.63 | |||||||||
11 | Caroline Steffensen | 2000 | 448 | 1:16.65 | 2:38.65 | 4:00.27 | 5:22.20 | 20:20.22 | ||
Ringsted Svømme Klub | 6:42.97 | 8:05.13 | 9:27.55 | 10:49.48 | ||||||
13:35.04 | 14:56.33 | 16:19.04 | ||||||||
17:41.46 | 19:02.07 | |||||||||
12 | Annasofie Halling Olesen | 1997 | 415 | 1:16.75 | 2:39.41 | 4:03.09 | 5:27.32 | 20:51.85 | ||
Roskilde Svømning | 6:52.14 | 8:16.18 | 9:39.03 | 11:01.72 | ||||||
12:25.42 | 13:49.14 | 15:13.85 | 16:38.60 | |||||||
18:04.48 | 19:29.33 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 06 juni 2015 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 14:31 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Aarhus Open | Udskriftsdato | 06 juni 2015 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 14:43 | |||
Arrangør | AGF | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 05 juni 2015 |
Løb 22, 800m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1916-2015 |
Sponsor: High5 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | 500m | 600m | 700m | |||||||
1 | Oskar Jørgensen | 1998 | 568 | 1:04.75 | 2:14.22 | 3:24.20 | 4:34.43 | 9:05.78 | ||
Odder Svømmeklub | 5:44.25 | 6:53.85 | 8:02.29 | |||||||
2 | Jonas Hørslev Sørensen | 1999 | 568 | 1:04.92 | 2:14.09 | 3:24.13 | 4:34.27 | 9:05.89 | ||
Agfs Svømmeafdeling | 5:43.54 | 6:52.78 | 8:00.89 | |||||||
3 | Mads Sørensen | 2000 | 557 | 1:05.64 | 2:15.21 | 3:24.77 | 4:35.10 | 9:09.44 | ||
O.S.L.F. | 5:44.85 | 6:54.55 | 8:03.83 | |||||||
4 | Tobias Alstrup Kjær | 1998 | 544 | 1:05.21 | 2:15.19 | 3:25.31 | 4:35.84 | 9:13.63 | ||
Viborg Svømme Klub | 5:46.32 | 6:56.09 | 8:06.43 | |||||||
5 | Andreas Noer Sejrskild | 1998 | 502 | 1:06.63 | 2:18.35 | 3:30.20 | 4:42.58 | 9:28.76 | ||
Hillerød Svømmeklub | 5:54.93 | 7:07.48 | 8:19.42 | |||||||
6 | Andreas Knage | 1998 | 497 | 1:07.43 | 2:19.44 | 3:31.81 | 4:44.34 | 9:30.45 | ||
Viborg Svømme Klub | 5:56.48 | 7:08.25 | 8:19.98 | |||||||
7 | Oskar Lindholm | 2001 | 488 | 1:07.82 | 2:19.88 | 3:32.91 | 4:45.69 | 9:33.90 | ||
Lyseng IF | 5:58.57 | 7:10.84 | 8:23.13 | |||||||
8 | Jonatan Balladone | 1997 | 487 | 1:06.80 | 2:18.26 | 3:30.10 | 4:42.49 | 9:34.47 | ||
Odder Svømmeklub | 5:55.55 | 7:08.73 | 8:22.09 | |||||||
9 | Anthon Løbner | 1997 | 364 | 1:09.66 | 2:28.50 | 3:47.36 | 5:08.21 | 10:32.86 | ||
Lyseng IF | 6:29.28 | 7:51.30 | 9:11.70 | |||||||
10 | Nicklas Frandsen | 1998 | 331 | 1:17.75 | 2:40.69 | 4:04.09 | 5:26.81 | 10:53.59 | ||
Kolding SK | 6:51.32 | 8:14.12 | 9:35.10 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 06 juni 2015 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 14:43 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Aarhus Open | Udskriftsdato | 06 juni 2015 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 18:16 | |||
Arrangør | AGF | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 05 juni 2015 |
Løb 23, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Bygningsmaleren.dk |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Agf Piger 1 | 2003 | 282 | 2:41.93 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Celina Preusse Kaarup | 2004 | |||||||||
Signe Thomsen | 2004 | |||||||||
Mille Kjær Jensen | 2004 | |||||||||
Cathrine Birkebæk | 2004 | 2:41.93 | 2:41.93 | |||||||
2 | Agf Piger 3 | 2003 | 267 | 2:44.83 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Thilde S. B. Pedersen | 2004 | |||||||||
Ane Kirstine Granild | 2004 | |||||||||
Veronica Brix | 2003 | |||||||||
Signe Ladefoged | 2004 | 2:44.83 | 2:44.83 | |||||||
3 | Agf Piger 2 | 2003 | 262 | 2:45.92 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Lærke Hemmer-Hansen | 2004 | |||||||||
Malou Sejr | 2005 | |||||||||
Naya Høgholt Sejr | 2003 | |||||||||
Lucca Bisgaard Rasmussen | 2004 | 2:45.92 | 2:45.92 | |||||||
4 | Neptun Tøser K3K4 | 2003 | 211 | 2:58.29 | ||||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
Alberte Kempel Christense | 2004 | |||||||||
Mathilde Møller | 2004 | |||||||||
Freja Røjkjær Rasmussen | 2004 | |||||||||
Kimia Lotfipour | 2003 | 2:58.29 | 2:58.29 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 06 juni 2015 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 18:16 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Aarhus Open | Udskriftsdato | 06 juni 2015 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 18:21 | |||
Arrangør | AGF | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 05 juni 2015 |
Løb 24, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Sponsor: Bygningsmaleren.dk |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Aarhus Swim Drenge 1 | 2001 | 450 | 2:01.92 | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
Magnus Mikkelsen | 2001 | |||||||||
Aksel Skrydstrup | 2001 | |||||||||
Oskar Lindholm | 2001 | |||||||||
Joachim Hjertmann | 2002 | 2:01.92 | 2:01.92 | |||||||
2 | Agf Drenge 1 | 2001 | 410 | 2:05.70 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Artúr Jegesi | 2002 | |||||||||
Valdemar Kjærgaard | 2001 | |||||||||
Christian L H Frederiksen | 2001 | |||||||||
Kristoffer Heerulff | 2001 | 2:05.70 | 2:05.70 | |||||||
3 | Agf Drenge 2 | 2001 | 326 | 2:15.68 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Sofus Bolwig Balladone | 2002 | |||||||||
Magnus V. Ancker | 2001 | |||||||||
Carl Brøchner | 2002 | |||||||||
Rasmus Pilegaard Køfer | 2003 | 2:15.68 | 2:15.68 | |||||||
4 | Agf Drenge 3 | 2001 | 321 | 2:16.34 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Christian Ottosen | 2002 | |||||||||
Casper Krohn | 2001 | |||||||||
Johannes Gasse | 2001 | |||||||||
Nikolaj Petlin Kock | 2002 | 2:16.34 | 2:16.34 | |||||||
5 | Aarhus Swim Drenge 2 | 2002 | 229 | 2:32.58 | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
Wilfred Hove Lasthein | 2002 | |||||||||
Mads Mikkelsen | 2004 | |||||||||
Daniel Gallacher | 2002 | |||||||||
Viktor Lei Lamberg | 2004 | 2:32.58 | 2:32.58 | |||||||
6 | Neptun Drenge K3K4 | 2001 | 165 | 2:50.01 | ||||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
Per Odrich | 2006 | |||||||||
Gustav Funder Skovdam | 2002 | |||||||||
Andreas Skak Thomsen | 2001 | |||||||||
Thor Brunsgaard | 2003 | 2:50.01 | 2:50.01 | |||||||
7 | Agf Drenge 4 | 2001 | 147 | 2:56.71 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Søren Have | 2004 | |||||||||
Mathias Lund Hansen | 2002 | |||||||||
Vincent Gasse | 2004 | |||||||||
Thor Bruun Bisgaard | 2005 | 2:56.71 | 2:56.71 | |||||||
8 | Hei Drenge | 2002 | 132 | 3:03.07 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
Hugo Frederik Schumacher | 2003 | |||||||||
Máni Snær Gunnlaugsson | 2004 | |||||||||
Simon Degn | 2003 | |||||||||
Alexander Jensen | 2003 | 3:03.07 | 3:03.07 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 06 juni 2015 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 18:21 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Aarhus Open | Udskriftsdato | 06 juni 2015 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 19:52 | |||
Arrangør | AGF | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 05 juni 2015 |
Løb 25, 4X100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1916-2015 |
Sponsor: Home |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Gsc Damer 1 | 1990 | 676 | 4:01.21 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
Thea Hovmand Larsen | 1997 | 2:01.90 | 2:01.90 | |||||||
Ida Agerbak Trandum | 1996 | 1:59.31 | 4:01.21 | |||||||
Kristina Thomsen | 1991 | |||||||||
Freja Gram | 1999 | 4:01.21 | 4:01.21 | |||||||
2 | Kastrup Kvik Piger | 1999 | 636 | 4:06.19 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Sofie Brøgger | 2000 | 1:01.89 | 1:01.89 | |||||||
Phoebe Linde Atkins | 2000 | 1:01.15 | 2:03.04 | |||||||
Sofie Kornbek | 2000 | 1:00.63 | 3:03.67 | |||||||
Emily Brophy | 1999 | 1:02.52 | 4:06.19 | |||||||
3 | Agf Damer 1 | 1996 | 632 | 4:06.66 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Emma H. Christiansen | 1999 | 1:00.20 | 1:00.20 | |||||||
Kirstine Feldinger | 1996 | 1:03.62 | 2:03.82 | |||||||
Julie Pavon Friis | 1999 | 1:02.77 | 3:06.59 | |||||||
Matilde Kjeldsen | 1999 | 1:00.07 | 4:06.66 | |||||||
4 | Sto Damer | 1995 | 569 | 4:15.36 | ||||||
Swim Team Odense | ||||||||||
Camilla Rask | 1999 | 1:03.84 | 1:03.84 | |||||||
Matilde Schrøder | 1996 | 1:03.64 | 2:07.48 | |||||||
Emma Hansen | 1999 | 1:04.77 | 3:12.25 | |||||||
Anna Wermuth | 1996 | 1:03.11 | 4:15.36 | |||||||
5 | Sto Damer 1 | 1995 | 559 | 4:16.98 | ||||||
Swim Team Odense | ||||||||||
Mette Bruun-Petersen | 2001 | 1:02.64 | 1:02.64 | |||||||
Isabella Drest | 1999 | 1:03.32 | 2:05.96 | |||||||
SIF Floor | 2000 | 1:06.13 | 3:12.09 | |||||||
Sofia Zachariassen | 1999 | 1:04.89 | 4:16.98 | |||||||
6 | Aarhus Swim Piger 1 | 1995 | 553 | 4:17.89 | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
Nikoline Østerberg | 2000 | 1:03.12 | 1:03.12 | |||||||
Ida Bøgh Hald | 2001 | 1:04.99 | 2:08.11 | |||||||
Katrine Jørgensen | 2000 | 1:05.13 | 3:13.24 | |||||||
Line Johannsen | 2001 | 1:04.65 | 4:17.89 | |||||||
7 | Gsc Damer 2 | 1990 | 549 | 4:18.55 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
Marie-Louise Stentved | 2000 | 1:02.59 | 1:02.59 | |||||||
Sarah Sannung | 1996 | 1:05.21 | 2:07.80 | |||||||
Katrine Tetzschner Madsen | 2000 | 1:05.27 | 3:13.07 | |||||||
Veronika Storm | 1998 | 1:05.48 | 4:18.55 | |||||||
8 | Hils Damer 1 | 1995 | 544 | 4:19.30 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Amanda Bundgaard Pedersen | 2000 | 1:03.64 | 1:03.64 | |||||||
Augusta Marie Christensen | 2000 | 1:05.56 | 2:09.20 | |||||||
Annabella B. Wammen | 2000 | 1:08.73 | 3:17.93 | |||||||
Julie Højer Truelsen | 2000 | 1:01.37 | 4:19.30 | |||||||
9 | Agf Damer 2 | 1996 | 527 | 4:22.03 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Stine Mary Vissing | 1997 | 1:05.13 | 1:05.13 | |||||||
Amalie Fisker Brøchner | 1999 | 1:06.62 | 2:11.75 | |||||||
Julie Lange Jørgensen | 2000 | 1:04.37 | 3:16.12 | |||||||
Nanna Bæhrenz Damgaard | 1998 | 1:05.91 | 4:22.03 | |||||||
10 | Neptun Tøser K1K2 | 1999 | 483 | 4:29.69 | ||||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
Sibel Simonsen | 2001 | 1:08.04 | 1:08.04 | |||||||
Laura Blendstrup | 1999 | 1:08.67 | 2:16.71 | |||||||
Marie Eske | 1999 | 1:08.00 | 3:24.71 | |||||||
Sofie Møller Sørensen | 1998 | 1:04.98 | 4:29.69 | |||||||
11 | Sto Damer 2 | 1995 | 466 | 4:33.07 | ||||||
Swim Team Odense | ||||||||||
Silja Ösp Logadottir | 2001 | 1:06.95 | 1:06.95 | |||||||
Gry Floor | 2000 | 1:08.22 | 2:15.17 | |||||||
Christine Nielsen | 2001 | 1:11.96 | 3:27.13 | |||||||
Cecilie Baraviec | 2000 | 1:05.94 | 4:33.07 | |||||||
12 | Damer 1 Kolding | 1995 | 463 | 4:33.51 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
Lærke Højbjerg | 1999 | 1:08.19 | 1:08.19 | |||||||
Madison Guldborg | 2001 | 1:13.72 | 2:21.91 | |||||||
Ida Kusk | 1999 | 1:04.61 | 3:26.52 | |||||||
Annabell Skytt Kristensen | 1999 | 1:06.99 | 4:33.51 | |||||||
13 | Aarhus Swim Piger 2 | 1995 | 455 | 4:35.14 | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
Emilie Kielsholm Jacobsen | 1999 | 1:05.88 | 1:05.88 | |||||||
Anna Brandenborg Jensen | 1999 | 1:09.01 | 2:14.89 | |||||||
Victoria K. Jespersen | 2001 | 1:13.25 | 3:28.14 | |||||||
Mathilde Hvass Olesen | 2001 | 1:07.00 | 4:35.14 | |||||||
14 | Agf Damer 3 | 1996 | 451 | 4:35.94 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Clara Holst | 1999 | 1:06.87 | 1:06.87 | |||||||
Line Gertz | 2001 | 1:10.49 | 2:17.36 | |||||||
Selma Bruun | 2001 | 1:10.44 | 3:27.80 | |||||||
Nicoline Kristiansen | 2002 | 1:08.14 | 4:35.94 | |||||||
15 | Nord Piger | 2003 | 393 | 4:48.81 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
Charlotte S. Jensen | 2002 | 1:09.45 | 1:09.45 | |||||||
Cecilie Væver | 2002 | 1:14.82 | 2:24.27 | |||||||
Simone Sloth Østergaard | 2000 | 1:12.40 | 3:36.67 | |||||||
Lærke Als | 2002 | 1:12.14 | 4:48.81 | |||||||
16 | Damer 2 Kolding | 1995 | 361 | 4:57.12 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
Cathrine E Carstensen | 1999 | 1:12.78 | 1:12.78 | |||||||
Anni Pedersen | 1998 | 1:13.94 | 2:26.72 | |||||||
Karoline Bauer | 2002 | 1:14.36 | 3:41.08 | |||||||
Charlotte Gravgaard | 2001 | 1:16.04 | 4:57.12 | |||||||
17 | Hei Piger | 1995 | 354 | 4:59.08 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
Snæfridur Sol | 2000 | 1:01.89 | 1:01.89 | |||||||
Katja Eskesen | 2003 | 1:25.18 | 2:27.07 | |||||||
Emilie Spliid | 2000 | 1:15.52 | 3:42.59 | |||||||
Freja Hansen | 2001 | 1:16.49 | 4:59.08 | |||||||
18 | Agf Damer 4 | 1996 | 257 | 5:32.82 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Ane Kirstine Granild | 2004 | 1:26.17 | 1:26.17 | |||||||
Lærke Hemmer-Hansen | 2004 | 2:42.60 | 4:08.77 | |||||||
Veronica Brix | 2003 | 1:24.05 | 5:32.82 | |||||||
Malou Sejr | 2005 | 5:32.82 | ||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 06 juni 2015 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 19:52 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Aarhus Open | Udskriftsdato | 06 juni 2015 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 20:05 | |||
Arrangør | AGF | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 05 juni 2015 |
Løb 26, 4X100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1916-2015 |
Sponsor: Home |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Gsc Herrer | 1990 | 653 | 3:36.93 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
Lasse Pittioni | 1995 | 54.00 | 54.00 | |||||||
Jonas Vibsig Berding | 1996 | 53.84 | 1:47.84 | |||||||
Ditlev Balle | 1996 | 55.02 | 2:42.86 | |||||||
Frederik Rindshøj | 1999 | 54.07 | 3:36.93 | |||||||
2 | Agf Herrer 1 | 1993 | 641 | 3:38.28 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Anton Bromer | 1995 | 53.03 | 53.03 | |||||||
Jakob Kornmaaler | 1995 | 54.23 | 1:47.26 | |||||||
Sebastian Friis | 1995 | 55.94 | 2:43.20 | |||||||
Jesper Jensen | 1996 | 55.08 | 3:38.28 | |||||||
3 | Kastrup Kvik Drenge | 1997 | 591 | 3:44.28 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Mads Midtbøll | 1998 | 57.71 | 57.71 | |||||||
Jon Riedel Pedersen | 1998 | 56.40 | 1:54.11 | |||||||
Frederik Nerving | 1997 | 56.09 | 2:50.20 | |||||||
Johannes E. Mariegaard | 1997 | 54.08 | 3:44.28 | |||||||
4 | Agf Herrer 2 | 1993 | 565 | 3:47.58 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Johannes Kjærgaard | 1998 | 57.90 | 57.90 | |||||||
Peter Mandrup Madsen | 1997 | 58.52 | 1:56.42 | |||||||
Jonathan Kristensen | 1998 | 55.43 | 2:51.85 | |||||||
Jesper Stilling Julius | 1993 | 55.73 | 3:47.58 | |||||||
5 | Sto Herrer | 1995 | 550 | 3:49.65 | ||||||
Swim Team Odense | ||||||||||
Christian V. Rasmussen | 1996 | 55.13 | 55.13 | |||||||
Mads Knoblauch | 1993 | 58.05 | 1:53.18 | |||||||
Simon Juul Henriksen | 2001 | 1:00.02 | 2:53.20 | |||||||
Magnus Høvsgaard | 1997 | 56.45 | 3:49.65 | |||||||
6 | Sto-Drenge | 1995 | 537 | 3:51.56 | ||||||
Swim Team Odense | ||||||||||
Malthe Burgaard | 2000 | 57.41 | 57.41 | |||||||
Thorstein Godske Pedersen | 2000 | 57.68 | 1:55.09 | |||||||
Mads Sørensen | 2000 | 1:00.20 | 2:55.29 | |||||||
Andreas Bui | 2000 | 56.27 | 3:51.56 | |||||||
7 | Aarhus Swim Drenge 1 | 1995 | 501 | 3:57.00 | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
Aksel Skrydstrup | 2001 | 1:00.15 | 1:00.15 | |||||||
Magnus Mikkelsen | 2001 | 1:00.66 | 2:00.81 | |||||||
Anton Borg Hjort | 2000 | 58.54 | 2:59.35 | |||||||
Simon Sønderriis | 1997 | 57.65 | 3:57.00 | |||||||
8 | Agf Herrer 3 | 1993 | 493 | 3:58.27 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Jonas B. Jørgensen | 1998 | 59.71 | 59.71 | |||||||
August Stamp Kirkeby | 1999 | 58.34 | 1:58.05 | |||||||
Jonas Hørslev Sørensen | 1999 | 59.79 | 2:57.84 | |||||||
Simon Noesgaard Nielsen | 1998 | 1:00.43 | 3:58.27 | |||||||
9 | Aarhus Swim Drenge 2 | 1995 | 483 | 3:59.77 | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
Oskar Lindholm | 2001 | 59.22 | 59.22 | |||||||
Johan Reimer | 2000 | 58.96 | 1:58.18 | |||||||
Joachim Hjertmann | 2002 | 1:02.53 | 3:00.71 | |||||||
Magnus Boldrup Birn | 2000 | 59.06 | 3:59.77 | |||||||
10 | Herrer 1 Kolding | 1995 | 448 | 4:05.92 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
Rasmus Hald | 2001 | 1:03.43 | 1:03.43 | |||||||
Matthias Bach Mikkelsen | 2000 | 56.99 | 2:00.42 | |||||||
Kasper Jørgensen | 2000 | 1:03.40 | 3:03.82 | |||||||
Andreas Jørgensen | 2000 | 1:02.10 | 4:05.92 | |||||||
11 | Agf Herrer 4 | 1993 | 397 | 4:15.93 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Niels Mortensen | 1995 | 1:04.67 | 1:04.67 | |||||||
David Hjort | 2000 | 1:03.75 | 2:08.42 | |||||||
Artúr Jegesi | 2002 | 1:04.08 | 3:12.50 | |||||||
Magnus Gertz | 2000 | 1:03.43 | 4:15.93 | |||||||
12 | Neptun Drenge K1K2 | 1998 | 354 | 4:25.97 | ||||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
Mads Nielsen | 2000 | 1:07.62 | 1:07.62 | |||||||
Esben Røjkjær Rasmussen | 2001 | 1:10.14 | 2:17.76 | |||||||
Andreas Rasmussen | 1999 | 1:08.59 | 3:26.35 | |||||||
Christopher Arnholtz | 1998 | 59.62 | 4:25.97 | |||||||
13 | Hei Drenge | 1995 | 329 | 4:32.63 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
Mads Alnor | 2000 | 1:01.80 | 1:01.80 | |||||||
Simon Degn | 2003 | 1:20.21 | 2:22.01 | |||||||
Thorbjørn Eriksen | 2000 | 1:05.70 | 3:27.71 | |||||||
Sebastian Halvorsen | 1999 | 1:04.92 | 4:32.63 | |||||||
14 | Herrer 2 Kolding | 1995 | 322 | 4:34.47 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
William Svarer | 2002 | 1:05.55 | 1:05.55 | |||||||
Nicklas Frandsen | 1998 | 1:08.45 | 2:14.00 | |||||||
William Ohrt | 2002 | 1:12.19 | 3:26.19 | |||||||
Casper Skyt Frederiksen | 1999 | 1:08.28 | 4:34.47 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 06 juni 2015 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 20:05 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Aarhus Open | Udskriftsdato | 07 juni 2015 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 09:35 | |||
Arrangør | AGF | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 05 juni 2015 |
Løb 27, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1916-1998 |
Sponsor: Danbolig Aarhus City |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Maja Nielsen | 1996 | 629 | 1:10.82 | 2:24.76 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
2 | Emma Lyngby Larsen | 1998 | 531 | 1:15.07 | 2:33.18 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
3 | Cecilie Forsberg Adolfsen | 1998 | 485 | 1:16.28 | 2:37.88 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Sofie Møller Sørensen | 1998 | 468 | 1:17.33 | 2:39.71 | |||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
5 | Veronika Storm | 1998 | 426 | 1:19.71 | 2:44.85 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
6 | Annasofie Halling Olesen | 1997 | 342 | 1:27.80 | 2:57.36 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
7 | Anni Pedersen | 1998 | 334 | 1:27.95 | 2:58.80 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
8 | Karoline Nielsen | 1997 | 295 | 1:30.43 | 3:06.30 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
Løb 27, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Sponsor: Danbolig Aarhus City |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Cecilie Lykke Hansen | 1999 | 570 | 1:14.35 | 2:29.55 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
2 | Emily Brophy | 1999 | 546 | 1:12.39 | 2:31.72 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
3 | Sofie Kornbek | 2000 | 541 | 1:13.41 | 2:32.19 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
4 | Sofia Zachariassen | 1999 | 533 | 1:16.45 | 2:32.97 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
5 | Frederikke Jensen | 2000 | 528 | 1:14.31 | 2:33.40 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
6 | Snæfridur Sol | 2000 | 525 | 1:15.79 | 2:33.70 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
7 | Anna Aavang Brendstrup | 2000 | 518 | 1:15.58 | 2:34.39 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
8 | Johanne Skovgaard Terp | 1999 | 514 | 1:15.71 | 2:34.85 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
9 | Emma Hansen | 1999 | 468 | 1:17.61 | 2:39.78 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
10 | Gry Floor | 2000 | 461 | 1:17.82 | 2:40.48 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
11 | Emilie Kielsholm Jacobsen | 1999 | 458 | 1:17.66 | 2:40.90 | |||||
IHF Svømning | ||||||||||
12 | Amanda Bundgaard Pedersen | 2000 | 435 | 1:18.39 | 2:43.69 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
13 | Maria S. Johannsen | 2000 | 409 | 1:21.59 | 2:47.13 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
14 | Cecilie Baraviec | 2000 | 367 | 1:26.92 | 2:53.19 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
15 | Fie Holzmann | 2000 | 365 | 1:25.03 | 2:53.45 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
16 | Luna Ladefoged | 2000 | 332 | 1:28.93 | 2:59.03 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
17 | Camilla Hein Saugmann | 1999 | 328 | 1:25.98 | 2:59.75 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
- | Simone Sloth Østergaard | 2000 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
Løb 27, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Sponsor: Danbolig Aarhus City |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Marie Christensen | 2002 | 471 | 1:17.92 | 2:39.40 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
2 | Ida Bøgh Hald | 2001 | 417 | 1:19.49 | 2:46.04 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Sibel Simonsen | 2001 | 400 | 1:22.85 | 2:48.26 | |||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
4 | Selma Bruun | 2001 | 379 | 1:23.30 | 2:51.42 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Nicoline Kristiansen | 2002 | 375 | 1:23.07 | 2:51.96 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Signe Søby Jensen | 2001 | 374 | 1:24.82 | 2:52.09 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
7 | Laura Buur Rasmussen | 2001 | 373 | 1:26.98 | 2:52.31 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
8 | Mathilde Hvass Olesen | 2001 | 365 | 1:24.81 | 2:53.44 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
9 | Louise Sutherland | 2002 | 354 | 1:25.87 | 2:55.33 | |||||
IHF Svømning | ||||||||||
10 | Madison Guldborg | 2001 | 351 | 1:26.79 | 2:55.83 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
11 | Karoline Bauer | 2002 | 340 | 1:27.77 | 2:57.70 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
12 | Sofia Ingeberg | 2002 | 313 | 1:29.65 | 3:02.59 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
13 | Vera Veronica Jervidalo | 2001 | 299 | 1:31.47 | 3:05.51 | |||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
14 | Alberte Bloch Hansen | 2002 | 268 | 1:34.83 | 3:12.41 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Amalie Bisgaard Thomsen | 2001 | DNS | |||||||
IHF Svømning | ||||||||||
- | Mia Sommer Johansen | 2002 | DNS | |||||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
Løb 27, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Danbolig Aarhus City |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Naya Høgholt Sejr | 2003 | 419 | 1:20.72 | 2:45.77 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Mille Kjær Jensen | 2004 | 411 | 1:22.16 | 2:46.83 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Cecilie Lauridsen | 2003 | 304 | 1:30.16 | 3:04.31 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
4 | Katrine Mols | 2003 | 288 | 1:32.47 | 3:07.67 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
5 | Alberte Kempel Christense | 2004 | 264 | 1:35.89 | 3:13.29 | |||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
6 | Celina Preusse Kaarup | 2004 | 238 | 1:39.18 | 3:20.06 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Freja Røjkjær Rasmussen | 2004 | 226 | 1:40.56 | 3:23.44 | |||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
8 | Mathilde Møller | 2004 | 219 | 1:40.37 | 3:25.61 | |||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
9 | Sarah Larsen | 2004 | 208 | 1:41.78 | 3:29.21 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
10 | Katja Eskesen | 2003 | 190 | 1:44.31 | 3:35.52 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
11 | Cicilie Krogh Dinesen | 2003 | 144 | 1:56.47 | 3:56.45 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
- | Rebecka Sutherland | 2003 | DNS | |||||||
IHF Svømning | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 07 juni 2015 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 09:35 |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Aarhus Open | Udskriftsdato | 07 juni 2015 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 09:52 | |||
Arrangør | AGF | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 05 juni 2015 |
Løb 28, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1916-1996 |
Sponsor: Danbolig Aarhus City |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Magnus Andersen | 1995 | 569 | 1:07.46 | 2:15.02 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
2 | Anton Bromer | 1995 | 566 | 1:05.10 | 2:15.28 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Mads Knoblauch | 1993 | 554 | 1:06.90 | 2:16.26 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
4 | Oliver Degn | 1996 | 496 | 1:09.11 | 2:21.36 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
5 | Jakob Kornmaaler | 1995 | 487 | 1:09.55 | 2:22.24 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Frederik Bendix | 1995 | 475 | 1:10.29 | 2:23.44 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Kristian Ranghøj | 1995 | 439 | 1:12.67 | 2:27.22 | |||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
Løb 28, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1997-1998 |
Sponsor: Danbolig Aarhus City |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Bjørn Hansen | 1998 | 539 | 1:06.42 | 2:17.47 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
2 | Jon Riedel Pedersen | 1998 | 518 | 1:08.16 | 2:19.27 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
3 | Jesper Frost Thomsen | 1997 | 493 | 1:09.98 | 2:21.60 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Magnus Høvsgaard | 1997 | 478 | 1:09.30 | 2:23.06 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
5 | Oskar Jørgensen | 1998 | 468 | 1:10.00 | 2:24.13 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
6 | Simon Noesgaard Nielsen | 1998 | 435 | 1:12.37 | 2:27.61 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Løb 28, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Sponsor: Danbolig Aarhus City |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Daniel C. Biørrith | 1999 | 440 | 1:11.61 | 2:27.13 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
2 | Anton Borg Hjort | 2000 | 436 | 1:12.11 | 2:27.59 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
3 | Matthias Bach Mikkelsen | 2000 | 433 | 1:13.42 | 2:27.92 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
4 | Magnus Boldrup Birn | 2000 | 390 | 1:14.57 | 2:33.07 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Christian Rasmussen | 2000 | 388 | 1:14.87 | 2:33.44 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
6 | Karl Meisner-Jensen | 1999 | 319 | 1:20.97 | 2:43.79 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
7 | Mads Nielsen | 2000 | 318 | 1:19.36 | 2:43.80 | |||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
- | Emil Johansen | 1999 | 1:12.45 | 2:29.70 | EXTRA | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Anders Engtorp Olesen | 1999 | DSQ | Ej forts bevæ 150m | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Løb 28, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Sponsor: Danbolig Aarhus City |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Oskar Lindholm | 2001 | 409 | 1:13.66 | 2:30.67 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
2 | Simon Juul Henriksen | 2001 | 378 | 1:16.23 | 2:34.73 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
3 | Aksel Munksgaard-Ottosen | 2001 | 354 | 1:17.49 | 2:38.16 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
4 | Sofus Bolwig Balladone | 2002 | 318 | 1:20.88 | 2:43.89 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Thor G. Nedergaard | 2002 | 297 | 1:22.14 | 2:47.60 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
6 | Wilfred Hove Lasthein | 2002 | 297 | 1:22.32 | 2:47.70 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Sebastian Møller Jürgense | 2001 | 286 | 1:22.19 | 2:49.71 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
8 | Daniel Gallacher | 2002 | 266 | 1:26.30 | 2:53.89 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
9 | Alexander Korsager Elkjær | 2001 | 251 | 1:29.38 | 2:57.30 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
10 | Nicholas Bundgaard | 2002 | 222 | 1:32.08 | 3:04.60 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
11 | Viktor Skytt Kristensen | 2001 | 212 | 1:31.82 | 3:07.68 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
12 | Simon Lund | 2001 | 202 | 1:33.59 | 3:10.62 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
Løb 28, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2015 |
Sponsor: Danbolig Aarhus City |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Viktor Lei Lamberg | 2004 | 232 | 1:28.87 | 3:01.94 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Mads Mikkelsen | 2004 | 186 | 1:37.29 | 3:16.03 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Lucas Rosenborg | 2004 | 141 | 3:34.85 | 3:34.85 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
- | Thor Brunsgaard | 2003 | DSQ | Ej forts bevæ v 50m | ||||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 07 juni 2015 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 09:52 |
Resultat Løb 29 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Aarhus Open | Udskriftsdato | 07 juni 2015 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 09:59 | |||
Arrangør | AGF | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 05 juni 2015 |
Løb 29, 100m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 1916-1998 |
Sponsor: High5 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Megan Forslund Hansen | 1997 | 662 | 59.73 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
2 | Maria Grandt | 1998 | 650 | 1:00.08 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Ida Agerbak Trandum | 1996 | 641 | 1:00.39 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
4 | Kristina Thomsen | 1991 | 640 | 1:00.42 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
5 | Tenna Jensen | 1998 | 636 | 1:00.53 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Thea Hovmand Larsen | 1997 | 635 | 1:00.58 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
7 | Camilla Dufour | 1996 | 592 | 1:01.98 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
8 | Lærke Viereck | 1997 | 567 | 1:02.89 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
9 | Kirstine Feldinger | 1996 | 538 | 1:04.01 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
10 | Stine Mary Vissing | 1997 | 527 | 1:04.43 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
11 | Sarah Sannung | 1996 | 527 | 1:04.46 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
12 | Caroline Amalie Duus | 1998 | 520 | 1:04.74 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
13 | Kamilla Larsen | 1996 | 478 | 1:06.57 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
14 | Nanna Bæhrenz Damgaard | 1998 | 465 | 1:07.20 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
15 | Mette Dyrhauge Winther | 1998 | 413 | 1:09.92 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
16 | Stine Boe Gad | 1997 | 406 | 1:10.28 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
17 | Merle F. V. Christensen | 1998 | 394 | 1:11.00 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
18 | Emma Lovring | 1998 | 389 | 1:11.30 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
19 | Emma F. Sørensen | 1998 | 375 | 1:12.16 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
20 | Josephine Frede Bundgaard | 1997 | 335 | 1:14.94 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
21 | Christine Skouboe | 1997 | 311 | 1:16.82 | ||||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
22 | Nikoline Egerod Leth | 1996 | 310 | 1:16.87 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
23 | Laura Christensen | 1997 | 288 | 1:18.76 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
24 | Cecilie Kristiansen | 1990 | 53 | 2:17.91 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
- | Annabelle Grønbech Ladik | 1997 | DNS | |||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
- | Pernille Nislev | 1998 | DNS | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 29, 100m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 1999-2000 |
Sponsor: High5 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Freja Gram | 1999 | 660 | 59.80 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
2 | Matilde Kjeldsen | 1999 | 642 | 1:00.34 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Emma H. Christiansen | 1999 | 634 | 1:00.59 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Snæfridur Sol | 2000 | 626 | 1:00.85 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
5 | Katrine B. Hansen | 1999 | 617 | 1:01.16 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
6 | Sofie Kornbek | 2000 | 583 | 1:02.30 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
7 | Sofie Brøgger | 2000 | 583 | 1:02.32 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
8 | Sofie Thunø Rasmussen | 2000 | 580 | 1:02.41 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Marie-Louise Stentved | 2000 | 576 | 1:02.56 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
10 | Camilla Rask | 1999 | 575 | 1:02.61 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
11 | Amanda Duus | 2000 | 571 | 1:02.75 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
12 | Emma Maagøe | 1999 | 569 | 1:02.83 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
13 | Phoebe Linde Atkins | 2000 | 563 | 1:03.05 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
14 | Nikoline Østerberg | 2000 | 550 | 1:03.52 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
15 | Julie Højer Truelsen | 2000 | 550 | 1:03.54 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
16 | Julie Pavon Friis | 1999 | 542 | 1:03.85 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
17 | Isabella Drest | 1999 | 536 | 1:04.10 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
18 | Josefine Strand Nielsen | 2000 | 517 | 1:04.85 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
19 | Nina Corydon-Petersen | 1999 | 516 | 1:04.88 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
20 | SIF Floor | 2000 | 514 | 1:04.98 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
21 | Luna Donde Feilberg | 2000 | 513 | 1:05.01 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
22 | Augusta Marie Christensen | 2000 | 507 | 1:05.30 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
23 | Nina Leisted Bertelsen | 2000 | 506 | 1:05.33 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
24 | Ida Kusk | 1999 | 505 | 1:05.36 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
25 | Nanna Sonne | 1999 | 498 | 1:05.69 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
26 | Emily Brophy | 1999 | 491 | 1:06.00 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
27 | Katrine Jørgensen | 2000 | 481 | 1:06.45 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
28 | Maria Olsen | 2000 | 476 | 1:06.68 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
29 | Cecilie Dalgas | 2000 | 469 | 1:06.98 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
30 | Annabell Skytt Kristensen | 1999 | 453 | 1:07.77 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
31 | Emma Anne Ljungstrøm | 1999 | 451 | 1:07.88 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
32 | Clara Holst | 1999 | 449 | 1:07.95 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
33 | Lærke Højbjerg | 1999 | 440 | 1:08.43 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
34 | Lisa Hemme Nielsen | 2000 | 422 | 1:09.38 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
35 | Nina Lærke Mortensen | 2000 | 421 | 1:09.44 | ||||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
36 | Annabella B. Wammen | 2000 | 420 | 1:09.50 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
37 | Maria S. Johannsen | 2000 | 407 | 1:10.23 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
38 | Kirstine Thordahl Jensen | 2000 | 401 | 1:10.61 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
39 | Bolette Mandrup Jensen | 2000 | 400 | 1:10.66 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
40 | Luna Ladefoged | 2000 | 378 | 1:12.01 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
41 | Emilie Trolle Pedersen | 1999 | 370 | 1:12.51 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
42 | Camilla Aagaard | 2000 | 366 | 1:12.77 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
43 | Camilla Hein Saugmann | 1999 | 359 | 1:13.21 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
44 | Yasmina Kristensen | 2000 | 333 | 1:15.05 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
45 | Emilie Spliid | 2000 | 321 | 1:16.04 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
46 | Linnea Bruun Jørgensen | 2000 | 313 | 1:16.67 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Simone Sloth Østergaard | 2000 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
Løb 29, 100m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2001-2002 |
Sponsor: High5 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Andrea Paaske | 2001 | 603 | 1:01.63 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
2 | Mette Bruun-Petersen | 2001 | 554 | 1:03.37 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
3 | Mathilde Hager | 2001 | 554 | 1:03.39 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Line Johannsen | 2001 | 509 | 1:05.21 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Mia Seehausen | 2001 | 503 | 1:05.44 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
6 | Silja Ösp Logadottir | 2001 | 468 | 1:07.02 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
7 | Line Gertz | 2001 | 453 | 1:07.76 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Liv Hingeberg | 2001 | 444 | 1:08.23 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
9 | Mathilde Hvass Olesen | 2001 | 431 | 1:08.91 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
10 | Sigrid Lei Lamberg | 2002 | 420 | 1:09.48 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
11 | Charlotte S. Jensen | 2002 | 419 | 1:09.55 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
12 | Johanne S. Christiansen | 2002 | 418 | 1:09.60 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
13 | Selma Bruun | 2001 | 409 | 1:10.11 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
14 | Signe Søby Jensen | 2001 | 404 | 1:10.42 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
15 | Victoria K. Jespersen | 2001 | 400 | 1:10.65 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
16 | Sofia Louise Dahl | 2002 | 349 | 1:13.89 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
17 | Cecilie Væver | 2002 | 343 | 1:14.37 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
18 | Smiilla Brun Christensen | 2001 | 328 | 1:15.50 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
19 | Sofia Ingeberg | 2002 | 321 | 1:15.98 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
20 | Freja Hansen | 2001 | 320 | 1:16.11 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
21 | Alberte Bloch Hansen | 2002 | 319 | 1:16.13 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
22 | Lærke Als | 2002 | 316 | 1:16.39 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
23 | Sofia Seighali Pedersen | 2002 | 305 | 1:17.30 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
24 | Signe Storm Rasmussen | 2001 | 274 | 1:20.08 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
25 | Louise Sutherland | 2002 | 255 | 1:22.10 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
26 | Astrid Crone Jespersen | 2002 | 242 | 1:23.49 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
27 | Sara Klit | 2002 | 177 | 1:32.68 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
- | Amalie Bisgaard Thomsen | 2001 | DNS | |||||||
IHF Svømning | ||||||||||
- | Anne Almvig | 2001 | DNS | |||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
- | Thea L. Bæk Vinther | 2002 | DNS | |||||||
IHF Svømning | ||||||||||
Løb 29, 100m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2003-2004 |
Sponsor: High5 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Cecilie Lauridsen | 2003 | 316 | 1:16.42 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
2 | Veronica Brix | 2003 | 308 | 1:17.08 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Katrine Mols | 2003 | 300 | 1:17.71 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
4 | Mathilde Tilsted Hansen | 2003 | 282 | 1:19.38 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
5 | Lærke Hemmer-Hansen | 2004 | 262 | 1:21.29 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Cathrine Birkebæk | 2004 | 260 | 1:21.53 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Ane Kirstine Granild | 2004 | 251 | 1:22.47 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Thilde S. B. Pedersen | 2004 | 246 | 1:23.07 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
9 | Signe Thomsen | 2004 | 243 | 1:23.36 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
10 | Frida Saks Justesen | 2004 | 241 | 1:23.64 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
11 | Signe Ladefoged | 2004 | 222 | 1:25.97 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
12 | Katja Eskesen | 2003 | 221 | 1:26.01 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
13 | Lucca Bisgaard Rasmussen | 2004 | 211 | 1:27.35 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
14 | Cicilie Krogh Dinesen | 2003 | 181 | 1:32.05 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
15 | Josefine Wohlfeld Hornbæk | 2004 | 179 | 1:32.23 | ||||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
16 | Mie-Olise Kjærbo Jacobsen | 2003 | 159 | 1:36.10 | ||||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
- | Emmalina Long | 2004 | DNS | |||||||
Lyseng IF | ||||||||||
- | Mathilde Skak Thomsen | 2003 | DNS | |||||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
- | Rebecka Sutherland | 2003 | DNS | |||||||
IHF Svømning | ||||||||||
Løb 29, 100m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2005-2015 |
Sponsor: High5 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Malou Sejr | 2005 | 237 | 1:24.04 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 07 juni 2015 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 09:59 |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Aarhus Open | Udskriftsdato | 07 juni 2015 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 17:06 | |||
Arrangør | AGF | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 05 juni 2015 |
Løb 29, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1916-2000 |
Sponsor: High5 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Freja Gram | 1999 | 690 | 58.92 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
2 | Megan Forslund Hansen | 1997 | 689 | 58.93 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
3 | Kristina Thomsen | 1991 | 659 | 59.81 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
4 | Maria Grandt | 1998 | 651 | 1:00.05 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Tenna Jensen | 1998 | 646 | 1:00.21 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Emma H. Christiansen | 1999 | 641 | 1:00.37 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Matilde Kjeldsen | 1999 | 640 | 1:00.42 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Thea Hovmand Larsen | 1997 | 623 | 1:00.96 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
Løb 29, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2015 |
Sponsor: High5 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Mathilde Hager | 2001 | 608 | 1:01.44 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Andrea Paaske | 2001 | 607 | 1:01.49 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
3 | Line Johannsen | 2001 | 536 | 1:04.10 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Mia Seehausen | 2001 | 510 | 1:05.17 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
5 | Liv Hingeberg | 2001 | 488 | 1:06.12 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
6 | Mathilde Hvass Olesen | 2001 | 452 | 1:07.84 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
7 | Line Gertz | 2001 | 446 | 1:08.15 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Sigrid Lei Lamberg | 2002 | DNS | |||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 07 juni 2015 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 17:06 |
Resultat Løb 30 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Aarhus Open | Udskriftsdato | 07 juni 2015 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 10:23 | |||
Arrangør | AGF | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 05 juni 2015 |
Løb 30, 100m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 1916-1996 |
Sponsor: High5 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Jesper Jensen | 1996 | 616 | 55.12 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Jakob Kornmaaler | 1995 | 614 | 55.17 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Yannick Rasmussen | 1995 | 580 | 56.23 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
4 | Magnus Andersen | 1995 | 576 | 56.36 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
5 | Morten Børre | 1996 | 575 | 56.38 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Jesper Stilling Julius | 1993 | 555 | 57.06 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | David Tørring | 1995 | 553 | 57.14 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Anders L. Mogensen | 1996 | 548 | 57.32 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
9 | Mark H. Østermann | 1995 | 518 | 58.39 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
10 | Emil Andersen | 1992 | 441 | 1:01.59 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
11 | Niels Mortensen | 1995 | 382 | 1:04.65 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
12 | Anders Færch Jensen | 1988 | 308 | 1:09.39 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
Løb 30, 100m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 1997-1998 |
Sponsor: High5 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Gustav Friberg | 1997 | 623 | 54.90 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
2 | Lasse Dall | 1997 | 612 | 55.23 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
3 | Johannes E. Mariegaard | 1997 | 612 | 55.25 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
4 | Jonathan Kristensen | 1998 | 568 | 56.64 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Simon Sønderriis | 1997 | 564 | 56.77 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
6 | Frederik Nerving | 1997 | 560 | 56.88 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
7 | Andreas Noer Sejrskild | 1998 | 553 | 57.14 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Anders Juul Rasmussen | 1997 | 549 | 57.27 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
9 | Jon Riedel Pedersen | 1998 | 534 | 57.80 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
10 | Mads Johnbeck | 1997 | 533 | 57.84 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
11 | Jesper Frost Thomsen | 1997 | 532 | 57.87 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
12 | Mikkel Fogelberg Handberg | 1998 | 511 | 58.66 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
13 | Anthon Løbner | 1997 | 503 | 58.98 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
14 | Mads Midtbøll | 1998 | 496 | 59.26 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
15 | Peter Mandrup Madsen | 1997 | 490 | 59.50 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
16 | Philip Agerskov | 1998 | 473 | 1:00.18 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
17 | Mark Simonsen | 1997 | 457 | 1:00.88 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
18 | Jonatan Balladone | 1997 | 424 | 1:02.41 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
19 | Nicklas Frandsen | 1998 | 335 | 1:07.50 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
Løb 30, 100m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 1999-2000 |
Sponsor: High5 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Frederik Rindshøj | 1999 | 575 | 56.39 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
2 | Nikolaj Isdahl | 1999 | 562 | 56.83 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
3 | Andreas Bui | 2000 | 553 | 57.12 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
4 | Thorstein Godske Pedersen | 2000 | 543 | 57.49 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
5 | Mads Sørensen | 2000 | 524 | 58.17 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
6 | Malthe Burgaard | 2000 | 511 | 58.64 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
7 | Anton Borg Hjort | 2000 | 507 | 58.81 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
8 | Magnus Boldrup Birn | 2000 | 488 | 59.55 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
9 | Joakim Palmqvist | 1999 | 460 | 1:00.76 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
10 | Magnus Gertz | 2000 | 439 | 1:01.72 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
11 | David Hjort | 2000 | 437 | 1:01.78 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
12 | Andreas Jørgensen | 2000 | 434 | 1:01.92 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
13 | Magnus Vinjebo | 1999 | 432 | 1:02.02 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
14 | Mads Alnor | 2000 | 423 | 1:02.49 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
15 | Lars Christian Primdahl | 2000 | 416 | 1:02.79 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
16 | Oliver Høyer | 2000 | 370 | 1:05.30 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
17 | Andreas Rasmussen | 1999 | 359 | 1:05.96 | ||||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
18 | Thorbjørn Eriksen | 2000 | 351 | 1:06.49 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
19 | Casper Skyt Frederiksen | 1999 | 334 | 1:07.57 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
20 | Mads Nielsen | 2000 | 325 | 1:08.20 | ||||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
Løb 30, 100m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2001-2002 |
Sponsor: High5 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Oskar Lindholm | 2001 | 490 | 59.48 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
2 | Aksel Skrydstrup | 2001 | 482 | 59.82 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Artúr Jegesi | 2002 | 442 | 1:01.55 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Joachim Hjertmann | 2002 | 412 | 1:03.02 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
5 | Valdemar Kjærgaard | 2001 | 403 | 1:03.49 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Kristoffer Heerulff | 2001 | 402 | 1:03.51 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Christian L H Frederiksen | 2001 | 391 | 1:04.14 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Rasmus Hald | 2001 | 390 | 1:04.19 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
9 | William Svarer | 2002 | 366 | 1:05.55 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
10 | Philip Andersen Ravn | 2002 | 357 | 1:06.08 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
11 | Sebastian Møller Jürgense | 2001 | 347 | 1:06.75 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
12 | Nikolaj Petlin Kock | 2002 | 329 | 1:07.92 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
13 | Johannes Gasse | 2001 | 322 | 1:08.44 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
14 | Benjamin B Nielsen | 2001 | 316 | 1:08.82 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
15 | Wilfred Hove Lasthein | 2002 | 316 | 1:08.86 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
16 | Esben Røjkjær Rasmussen | 2001 | 316 | 1:08.87 | ||||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
17 | Mathias Lund Hansen | 2002 | 314 | 1:09.01 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
17 | Thor G. Nedergaard | 2002 | 314 | 1:09.01 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
19 | Sofus Bolwig Balladone | 2002 | 310 | 1:09.25 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
20 | Christian Ottosen | 2002 | 299 | 1:10.09 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
21 | Andreas Skak Thomsen | 2001 | 299 | 1:10.11 | ||||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
22 | Daniel Gallacher | 2002 | 299 | 1:10.12 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
23 | Carl Brøchner | 2002 | 281 | 1:11.59 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
24 | Casper Krohn | 2001 | 269 | 1:12.64 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
25 | Simon Lund | 2001 | 265 | 1:12.97 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
26 | Viktor Skytt Kristensen | 2001 | 258 | 1:13.67 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
27 | Alexander Korsager Elkjær | 2001 | 240 | 1:15.39 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
28 | Gustav Funder Skovdam | 2002 | 214 | 1:18.36 | ||||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
29 | Jeppe Dall | 2002 | 188 | 1:21.84 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
30 | David Bianco Nielsen | 2001 | 158 | 1:26.59 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
Løb 30, 100m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2003-2015 |
Sponsor: High5 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Rasmus Pilegaard Køfer | 2003 | 295 | 1:10.42 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Frederik Lindholm | 2004 | 274 | 1:12.20 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
3 | Jacob Lyse Søe | 2003 | 258 | 1:13.63 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
4 | Thor Brunsgaard | 2003 | 224 | 1:17.13 | ||||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
5 | Sander Kudahl Zaccarin | 2003 | 217 | 1:18.04 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Valdemar Vind Sejr | 2003 | 206 | 1:19.33 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
7 | Máni Snær Gunnlaugsson | 2004 | 183 | 1:22.54 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
8 | Alexander Jensen | 2003 | 180 | 1:22.94 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
9 | Valdemar Wichmann | 2003 | 179 | 1:23.10 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
10 | Ciano Kristensen | 2004 | 171 | 1:24.48 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
11 | Sander Møller Jürgensen | 2004 | 166 | 1:25.23 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
12 | Hugo Frederik Schumacher | 2003 | 162 | 1:25.91 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
13 | Søren Have | 2004 | 156 | 1:27.03 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
14 | Vincent Gasse | 2004 | 153 | 1:27.62 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
15 | Lucas Rosenborg | 2004 | 125 | 1:33.58 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
16 | Thor Bruun Bisgaard | 2005 | 77 | 1:50.18 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 07 juni 2015 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 10:23 |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Aarhus Open | Udskriftsdato | 07 juni 2015 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 17:13 | |||
Arrangør | AGF | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 05 juni 2015 |
Løb 30, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1916-1998 |
Sponsor: High5 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Jesper Jensen | 1996 | 642 | 54.37 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Jakob Kornmaaler | 1995 | 641 | 54.39 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Johannes E. Mariegaard | 1997 | 626 | 54.83 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
4 | Lasse Dall | 1997 | 616 | 55.11 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
5 | Morten Børre | 1996 | 573 | 56.46 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Yannick Rasmussen | 1995 | 555 | 57.07 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Jonathan Kristensen | 1998 | DNS | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Simon Sønderriis | 1997 | DNS | |||||||
Lyseng IF | ||||||||||
Løb 30, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2015 |
Sponsor: High5 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Frederik Rindshøj | 1999 | 625 | 54.84 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
2 | Nikolaj Isdahl | 1999 | 593 | 55.82 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
3 | Anton Borg Hjort | 2000 | 523 | 58.21 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
4 | Oskar Lindholm | 2001 | 514 | 58.55 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
5 | Magnus Boldrup Birn | 2000 | 483 | 59.75 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Aksel Skrydstrup | 2001 | 468 | 1:00.39 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Joakim Palmqvist | 1999 | 462 | 1:00.64 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
8 | Artúr Jegesi | 2002 | 437 | 1:01.77 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 07 juni 2015 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 17:13 |
Resultat Løb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Aarhus Open | Udskriftsdato | 07 juni 2015 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 10:32 | |||
Arrangør | AGF | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 05 juni 2015 |
Løb 31, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1916-1998 |
Sponsor: Sushimania |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Anna Wermuth | 1996 | 696 | 1:17.11 | 2:36.96 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
2 | Maria Grandt | 1998 | 661 | 1:17.32 | 2:39.62 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Tenna Jensen | 1998 | 583 | 1:21.92 | 2:46.52 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Matilde Schrøder | 1996 | 556 | 1:21.88 | 2:49.10 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
5 | Merle F. V. Christensen | 1998 | 511 | 1:24.49 | 2:53.96 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Rebecca Grønlund | 1998 | 478 | 1:25.42 | 2:57.88 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
7 | Mette Dyrhauge Winther | 1998 | 437 | 1:28.78 | 3:03.20 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
8 | Nikoline Munksgaard-Ottos | 1996 | 435 | 1:27.70 | 3:03.49 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
9 | Emma F. Sørensen | 1998 | 384 | 1:32.30 | 3:11.37 | |||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
10 | Laura Christensen | 1997 | 321 | 1:38.78 | 3:22.99 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
- | Josephine Frede Bundgaard | 1997 | DSQ | 2 flyben ef start | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
Løb 31, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Sponsor: Sushimania |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Liva Schmid | 2000 | 570 | 1:20.69 | 2:47.74 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | Anna Brandenborg Jensen | 1999 | 545 | 1:21.91 | 2:50.26 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Sofie Strandby | 1999 | 507 | 1:23.86 | 2:54.39 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
4 | Nikoline Mathiesen | 2000 | 464 | 1:26.85 | 2:59.56 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
5 | Vera Staun Hansen | 1999 | 455 | 1:28.26 | 3:00.74 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Marie Eske | 1999 | 455 | 1:26.94 | 3:00.86 | |||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
7 | Josefine Bladt Wichmann | 2000 | 440 | 1:27.66 | 3:02.83 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Silke Mehr | 2000 | 437 | 1:28.06 | 3:03.21 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
9 | Annabella B. Wammen | 2000 | 368 | 1:31.51 | 3:14.03 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 31, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Sponsor: Sushimania |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mathilde Hager | 2001 | 528 | 1:21.88 | 2:52.03 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Christine Nielsen | 2001 | 416 | 1:31.29 | 3:06.26 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
3 | Julie Fink | 2001 | 341 | 1:36.87 | 3:19.06 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
4 | Charlotte Gravgaard | 2001 | 329 | 1:39.33 | 3:21.44 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
5 | Signe Storm Rasmussen | 2001 | 314 | 1:39.39 | 3:24.61 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
6 | Vera Veronica Jervidalo | 2001 | 292 | 1:43.31 | 3:29.62 | |||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
7 | Smiilla Brun Christensen | 2001 | 285 | 1:43.51 | 3:31.20 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Louise Sutherland | 2002 | 268 | 1:43.40 | 3:35.66 | |||||
IHF Svømning | ||||||||||
9 | Laura Buur Rasmussen | 2001 | 265 | 1:40.98 | 3:36.52 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
10 | Lærke Als | 2002 | 244 | 1:48.80 | 3:42.42 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
- | Mia Sommer Johansen | 2002 | DNS | |||||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
- | Sigrid Lei Lamberg | 2002 | DNS | |||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Sofia Louise Dahl | 2002 | DNS | |||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Thea L. Bæk Vinther | 2002 | DNS | |||||||
IHF Svømning | ||||||||||
Løb 31, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Sushimania |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mathilde Møller | 2004 | 315 | 1:37.79 | 3:24.34 | |||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
2 | Freja Ulka Nielsen | 2003 | 270 | 1:42.99 | 3:35.09 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
3 | Mathilde Tilsted Hansen | 2003 | 238 | 1:46.67 | 3:44.35 | |||||
IHF Svømning | ||||||||||
4 | Sarah Larsen | 2004 | 208 | 1:52.84 | 3:54.52 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
5 | Kimia Lotfipour | 2003 | 184 | 1:54.78 | 4:04.44 | |||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 07 juni 2015 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 10:32 |
Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Aarhus Open | Udskriftsdato | 07 juni 2015 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 10:47 | |||
Arrangør | AGF | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 05 juni 2015 |
Løb 32, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1916-1996 |
Sponsor: Sushimania |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Timon Wedekind | 1996 | 597 | 1:11.93 | 2:30.79 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
2 | David Tørring | 1995 | 478 | 1:17.64 | 2:42.38 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Søren Mikkelsen | 1991 | 353 | 1:23.46 | 2:59.60 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
4 | Anders Færch Jensen | 1988 | 214 | 1:41.33 | 3:32.25 | |||||
IHF Svømning | ||||||||||
- | Lasse Pittioni | 1995 | DSQ | 2 flyben v 100 m | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
Løb 32, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1997-1998 |
Sponsor: Sushimania |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Victor Kjærsgaard | 1998 | 444 | 1:20.63 | 2:46.44 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 32, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Sponsor: Sushimania |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Benjamin Mads Andresen | 2000 | 449 | 1:19.94 | 2:45.82 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
2 | Jonas Hyllested | 1999 | 435 | 1:20.21 | 2:47.59 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
3 | Jonas Hørslev Sørensen | 1999 | 424 | 1:21.99 | 2:48.98 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Anders Engtorp Olesen | 1999 | 420 | 1:20.24 | 2:49.54 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
5 | Kasper Jørgensen | 2000 | 389 | 1:23.70 | 2:53.95 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
6 | Casper Skyt Frederiksen | 1999 | 310 | 1:33.07 | 3:07.61 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
7 | Thorbjørn Eriksen | 2000 | 299 | 1:30.15 | 3:09.86 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
8 | Kristoffer B. Holm | 1999 | 266 | 1:34.83 | 3:17.34 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Løb 32, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Sponsor: Sushimania |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Aksel Skrydstrup | 2001 | 534 | 1:15.19 | 2:36.47 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Magnus Mikkelsen | 2001 | 532 | 1:16.33 | 2:36.74 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Jeppe Vestergaard Jensen | 2001 | 431 | 1:22.57 | 2:48.10 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
4 | Magnus V. Ancker | 2001 | 421 | 1:21.56 | 2:49.44 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Casper Krohn | 2001 | 355 | 1:27.81 | 2:59.21 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | William Ohrt | 2002 | 314 | 1:32.06 | 3:06.86 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
Løb 32, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2015 |
Sponsor: Sushimania |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mads Mikkelsen | 2004 | 257 | 1:37.83 | 3:19.64 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Frederik Lindholm | 2004 | 254 | 1:39.20 | 3:20.38 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
3 | Viktor Lei Lamberg | 2004 | 221 | 1:42.84 | 3:30.04 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Valdemar Vind Sejr | 2003 | 209 | 1:43.60 | 3:33.81 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
5 | Simon Degn | 2003 | 154 | 1:54.09 | 3:56.69 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
6 | Sander Møller Jürgensen | 2004 | 152 | 1:56.93 | 3:57.55 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
7 | Alexander Jensen | 2003 | 139 | 1:59.20 | 4:04.76 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 07 juni 2015 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 10:47 |
Resultat Løb 33 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Aarhus Open | Udskriftsdato | 07 juni 2015 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 10:53 | |||
Arrangør | AGF | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 05 juni 2015 |
Løb 33, 100m Butterfly Damer, Indledende Årg. 1916-1998 |
Sponsor: Danbolig Aarhus City |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Camilla Dufour | 1996 | 618 | 1:05.71 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
2 | Emma Lyngby Larsen | 1998 | 518 | 1:09.67 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
3 | Mia Kynde | 1994 | 468 | 1:12.07 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
4 | Stine Mary Vissing | 1997 | 459 | 1:12.52 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Karoline Nielsen | 1997 | 294 | 1:24.18 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
6 | Stine Boe Gad | 1997 | 269 | 1:26.65 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
7 | Emma Lovring | 1998 | 186 | 1:38.03 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
8 | Nikoline Egerod Leth | 1996 | 122 | 1:52.71 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
Løb 33, 100m Butterfly Damer, Indledende Årg. 1999-2000 |
Sponsor: Danbolig Aarhus City |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Cecilie Lykke Hansen | 1999 | 598 | 1:06.44 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
2 | Katrine Tetzschner Madsen | 2000 | 571 | 1:07.45 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
3 | Phoebe Linde Atkins | 2000 | 556 | 1:08.05 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
4 | Sofie Brøgger | 2000 | 553 | 1:08.19 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
5 | Luna Donde Feilberg | 2000 | 544 | 1:08.55 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Amanda Duus | 2000 | 541 | 1:08.67 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
7 | Vera Staun Hansen | 1999 | 536 | 1:08.88 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Maria Olsen | 2000 | 518 | 1:09.67 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
9 | Nikoline Østerberg | 2000 | 516 | 1:09.79 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
10 | Nanna Sonne | 1999 | 504 | 1:10.32 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
11 | Emma Maagøe | 1999 | 497 | 1:10.67 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
12 | Emma H. Christiansen | 1999 | 471 | 1:11.90 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
13 | Amanda Bundgaard Pedersen | 2000 | 470 | 1:11.95 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
14 | Anna Aavang Brendstrup | 2000 | 468 | 1:12.06 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
15 | Johanne Skovgaard Terp | 1999 | 452 | 1:12.93 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
16 | Julie Lange Jørgensen | 2000 | 438 | 1:13.70 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
17 | Nina Leisted Bertelsen | 2000 | 434 | 1:13.92 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
18 | Nina Lærke Mortensen | 2000 | 387 | 1:16.76 | ||||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
19 | Bolette Mandrup Jensen | 2000 | 317 | 1:22.08 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
20 | Fie Holzmann | 2000 | 291 | 1:24.38 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
21 | Emilie Spliid | 2000 | 242 | 1:29.79 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
22 | Linnea Bruun Jørgensen | 2000 | 190 | 1:37.33 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Emilie Kielsholm Jacobsen | 1999 | DNS | |||||||
IHF Svømning | ||||||||||
- | Emma Anne Ljungstrøm | 1999 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
Løb 33, 100m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2001-2002 |
Sponsor: Danbolig Aarhus City |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Mia Seehausen | 2001 | 562 | 1:07.81 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
2 | Ida Bøgh Hald | 2001 | 408 | 1:15.46 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Sibel Simonsen | 2001 | 316 | 1:22.14 | ||||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
4 | Victoria K. Jespersen | 2001 | 275 | 1:25.99 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
5 | Madison Guldborg | 2001 | 272 | 1:26.37 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
6 | Sofia Ingeberg | 2002 | 257 | 1:27.97 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
7 | Vera Veronica Jervidalo | 2001 | 235 | 1:30.64 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
8 | Sofia Seighali Pedersen | 2002 | 208 | 1:34.43 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
9 | Astrid Crone Jespersen | 2002 | 183 | 1:38.50 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
10 | Freja Hansen | 2001 | 168 | 1:41.43 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
- | Anne Almvig | 2001 | DNS | |||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
Løb 33, 100m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Danbolig Aarhus City |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Frida Saks Justesen | 2004 | 118 | 1:53.87 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
- | Mathilde Skak Thomsen | 2003 | DNS | |||||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
- | Mie-Olise Kjærbo Jacobsen | 2003 | DNS | |||||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 07 juni 2015 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 10:53 |
Resultat Løb 33 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Aarhus Open | Udskriftsdato | 07 juni 2015 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 17:23 | |||
Arrangør | AGF | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 05 juni 2015 |
Løb 33, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1916-2000 |
Sponsor: Danbolig Aarhus City |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Camilla Dufour | 1996 | 655 | 1:04.45 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
2 | Cecilie Lykke Hansen | 1999 | 610 | 1:05.99 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
3 | Phoebe Linde Atkins | 2000 | 593 | 1:06.61 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
4 | Katrine Tetzschner Madsen | 2000 | 590 | 1:06.73 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
5 | Sofie Brøgger | 2000 | 581 | 1:07.05 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
6 | Vera Staun Hansen | 1999 | 581 | 1:07.08 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Luna Donde Feilberg | 2000 | 578 | 1:07.17 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Amanda Duus | 2000 | 537 | 1:08.85 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
Løb 33, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2001-2015 |
Sponsor: Danbolig Aarhus City |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Mia Seehausen | 2001 | 571 | 1:07.44 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
2 | Ida Bøgh Hald | 2001 | 407 | 1:15.52 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Sibel Simonsen | 2001 | 322 | 1:21.63 | ||||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
4 | Victoria K. Jespersen | 2001 | 304 | 1:23.23 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
5 | Sofia Ingeberg | 2002 | 289 | 1:24.67 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
6 | Vera Veronica Jervidalo | 2001 | 281 | 1:25.38 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
7 | Madison Guldborg | 2001 | 268 | 1:26.81 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
8 | Sofia Seighali Pedersen | 2002 | 212 | 1:33.87 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 07 juni 2015 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 17:23 |
Resultat Løb 34 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Aarhus Open | Udskriftsdato | 07 juni 2015 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 11:07 | |||
Arrangør | AGF | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 05 juni 2015 |
Løb 34, 100m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 1916-1996 |
Sponsor: Danbolig Aarhus City |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Jonas Vibsig Berding | 1996 | 607 | 58.82 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
2 | Anton Bromer | 1995 | 578 | 59.79 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Claus Hansen | 1995 | 551 | 1:00.76 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
4 | Magnus Andersen | 1995 | 544 | 1:01.00 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
5 | Oliver Degn | 1996 | 462 | 1:04.40 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
6 | Frederik Bendix | 1995 | 374 | 1:09.14 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Timon Wedekind | 1996 | 371 | 1:09.31 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
- | Sebastian Friis | 1995 | DNS | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Løb 34, 100m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 1997-1998 |
Sponsor: Danbolig Aarhus City |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Frederik Nerving | 1997 | 623 | 58.33 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | Anton Olsen | 1998 | 575 | 59.89 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
3 | Johannes Kjærgaard | 1998 | 572 | 59.99 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Jonathan Kristensen | 1998 | 529 | 1:01.57 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Lasse Dall | 1997 | 492 | 1:03.10 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
6 | Mikkel Fogelberg Handberg | 1998 | 490 | 1:03.18 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
7 | Jonas B. Jørgensen | 1998 | 458 | 1:04.63 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Mads Midtbøll | 1998 | 448 | 1:05.09 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
9 | Johannes E. Mariegaard | 1997 | 439 | 1:05.54 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
10 | Anthon Løbner | 1997 | 431 | 1:05.93 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
11 | Simon Noesgaard Nielsen | 1998 | 402 | 1:07.49 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
12 | Philip Agerskov | 1998 | 385 | 1:08.45 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
13 | Simon Sønderriis | 1997 | 380 | 1:08.73 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
14 | Jonatan Balladone | 1997 | 311 | 1:13.47 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
Løb 34, 100m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 1999-2000 |
Sponsor: Danbolig Aarhus City |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Matthias Bach Mikkelsen | 2000 | 500 | 1:02.74 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
2 | David Hjort | 2000 | 477 | 1:03.73 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Benjamin Mads Andresen | 2000 | 455 | 1:04.75 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
4 | Magnus Vinjebo | 1999 | 451 | 1:04.94 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
5 | Kasper Jørgensen | 2000 | 437 | 1:05.62 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
6 | Malthe Burgaard | 2000 | 422 | 1:06.38 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
7 | Andreas Bui | 2000 | 415 | 1:06.75 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
8 | Thorstein Godske Pedersen | 2000 | 408 | 1:07.14 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
9 | August Stamp Kirkeby | 1999 | 383 | 1:08.56 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
10 | Anton Borg Hjort | 2000 | 367 | 1:09.53 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
11 | Mads Alnor | 2000 | 315 | 1:13.16 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
12 | Lars Christian Primdahl | 2000 | 262 | 1:17.84 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
13 | Mads Nielsen | 2000 | 207 | 1:24.15 | ||||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
Løb 34, 100m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2001-2002 |
Sponsor: Danbolig Aarhus City |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Oskar Lindholm | 2001 | 409 | 1:07.08 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
2 | Valdemar Kjærgaard | 2001 | 373 | 1:09.18 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Christian L H Frederiksen | 2001 | 362 | 1:09.90 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Rasmus Hald | 2001 | 361 | 1:09.94 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
5 | Joachim Hjertmann | 2002 | 282 | 1:15.95 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
6 | Mathias Lund Hansen | 2002 | 261 | 1:17.92 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Sofus Bolwig Balladone | 2002 | 251 | 1:18.89 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Philip Andersen Ravn | 2002 | 248 | 1:19.20 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
9 | Kristoffer Heerulff | 2001 | 243 | 1:19.80 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
10 | Johannes Gasse | 2001 | 237 | 1:20.40 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
11 | Carl Brøchner | 2002 | 235 | 1:20.68 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
12 | Nikolaj Petlin Kock | 2002 | 226 | 1:21.76 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
13 | William Svarer | 2002 | 213 | 1:23.30 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
14 | Benjamin B Nielsen | 2001 | 207 | 1:24.17 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
15 | Nicholas Bundgaard | 2002 | 163 | 1:31.10 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
16 | Simon Lund | 2001 | 147 | 1:34.26 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
17 | Jeppe Dall | 2002 | 117 | 1:41.73 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
Løb 34, 100m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2003-2015 |
Sponsor: Danbolig Aarhus City |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Rasmus Pilegaard Køfer | 2003 | 232 | 1:21.06 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Frederik Lindholm | 2004 | 207 | 1:24.10 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
3 | Jacob Lyse Søe | 2003 | 152 | 1:33.22 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
4 | Sander Kudahl Zaccarin | 2003 | 134 | 1:37.15 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 07 juni 2015 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 11:07 |
Resultat Løb 34 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Aarhus Open | Udskriftsdato | 07 juni 2015 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 17:29 | |||
Arrangør | AGF | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 05 juni 2015 |
Løb 34, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1916-1998 |
Sponsor: Danbolig Aarhus City |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Anton Bromer | 1995 | 687 | 56.44 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Magnus Andersen | 1995 | 644 | 57.69 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
3 | Anton Olsen | 1998 | 613 | 58.64 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
4 | Frederik Nerving | 1997 | 610 | 58.72 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
5 | Claus Hansen | 1995 | 579 | 59.75 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
5 | Johannes Kjærgaard | 1998 | 579 | 59.75 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Jonathan Kristensen | 1998 | 559 | 1:00.47 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Mikkel Fogelberg Handberg | 1998 | 507 | 1:02.45 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Løb 34, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1999-2015 |
Sponsor: Danbolig Aarhus City |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Matthias Bach Mikkelsen | 2000 | 513 | 1:02.22 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
2 | David Hjort | 2000 | 503 | 1:02.61 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Magnus Vinjebo | 1999 | 474 | 1:03.88 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
4 | Kasper Jørgensen | 2000 | 448 | 1:05.10 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
5 | August Stamp Kirkeby | 1999 | 419 | 1:06.55 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Oskar Lindholm | 2001 | 410 | 1:07.02 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
7 | Anton Borg Hjort | 2000 | 381 | 1:08.68 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
8 | Valdemar Kjærgaard | 2001 | 347 | 1:10.85 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 07 juni 2015 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 17:29 |
Resultat Løb 35 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Aarhus Open | Udskriftsdato | 07 juni 2015 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 12:08 | |||
Arrangør | AGF | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 05 juni 2015 |
Løb 35, 200m Medley Damer, Indledende Årg. 1916-1998 |
Sponsor: Handelsbanken |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Maja Nielsen | 1996 | 690 | 1:07.54 | 2:22.74 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
2 | Maria Grandt | 1998 | 609 | 1:13.87 | 2:28.82 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Megan Forslund Hansen | 1997 | 608 | 1:12.43 | 2:28.88 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
4 | Sarah Sannung | 1996 | 568 | 1:10.73 | 2:32.24 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
5 | Caroline Amalie Duus | 1998 | 566 | 1:11.09 | 2:32.49 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
6 | Rebecca Grønlund | 1998 | 501 | 1:14.81 | 2:38.81 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
7 | Lærke Viereck | 1997 | 491 | 1:16.27 | 2:39.86 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
8 | Kirstine Feldinger | 1996 | 462 | 1:15.65 | 2:43.10 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
9 | Josephine Frede Bundgaard | 1997 | 396 | 1:25.48 | 2:51.77 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
10 | Laura Christensen | 1997 | 346 | 1:27.63 | 2:59.63 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
11 | Nikoline Munksgaard-Ottos | 1996 | 338 | 1:29.48 | 3:00.96 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
12 | Emma F. Sørensen | 1998 | 330 | 1:29.87 | 3:02.45 | |||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
13 | Nikoline Egerod Leth | 1996 | 312 | 1:30.49 | 3:05.96 | |||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
- | Annabelle Grønbech Ladik | 1997 | DNS | |||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
Løb 35, 200m Medley Damer, Indledende Årg. 1999-2000 |
Sponsor: Handelsbanken |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Katrine B. Hansen | 1999 | 664 | 1:08.89 | 2:24.53 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
2 | Marie-Louise Stentved | 2000 | 598 | 1:10.01 | 2:29.67 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
3 | Sofie Thunø Rasmussen | 2000 | 588 | 1:11.33 | 2:30.50 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Sofie Brøgger | 2000 | 562 | 1:10.94 | 2:32.78 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
5 | Liva Schmid | 2000 | 556 | 1:13.44 | 2:33.37 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
6 | Sofie Kornbek | 2000 | 538 | 1:12.41 | 2:35.09 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
7 | Camilla Rask | 1999 | 531 | 1:15.69 | 2:35.73 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
8 | Emma Maagøe | 1999 | 529 | 1:12.65 | 2:35.94 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Vera Staun Hansen | 1999 | 526 | 1:15.55 | 2:36.25 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
10 | Katrine Tetzschner Madsen | 2000 | 524 | 1:15.46 | 2:36.47 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
11 | Luna Donde Feilberg | 2000 | 513 | 1:17.39 | 2:37.52 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
12 | Phoebe Linde Atkins | 2000 | 512 | 1:13.29 | 2:37.68 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
13 | Emily Brophy | 1999 | 510 | 1:12.29 | 2:37.82 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
14 | Augusta Marie Christensen | 2000 | 506 | 1:19.44 | 2:38.27 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
15 | Snæfridur Sol | 2000 | 492 | 1:15.22 | 2:39.77 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
16 | Julie Højer Truelsen | 2000 | 480 | 1:13.79 | 2:41.08 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
17 | Nina Leisted Bertelsen | 2000 | 476 | 1:16.72 | 2:41.51 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
18 | Maria Olsen | 2000 | 468 | 1:14.98 | 2:42.41 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
19 | Marie Eske | 1999 | 463 | 1:18.37 | 2:42.96 | |||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
20 | Sofie Strandby | 1999 | 463 | 1:19.47 | 2:42.97 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
21 | Emilie Kielsholm Jacobsen | 1999 | 448 | 1:14.71 | 2:44.80 | |||||
IHF Svømning | ||||||||||
22 | Emilie Hermann Schimming | 1999 | 427 | 1:21.80 | 2:47.43 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
23 | Anna Brandenborg Jensen | 1999 | 419 | 1:22.86 | 2:48.56 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
24 | Annabell Skytt Kristensen | 1999 | 418 | 1:26.40 | 2:48.69 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
25 | Ida Kusk | 1999 | 414 | 1:16.13 | 2:49.15 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
26 | Cecilie Dalgas | 2000 | 413 | 1:22.64 | 2:49.38 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
27 | Caroline Steffensen | 2000 | 403 | 1:21.76 | 2:50.72 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
28 | Nikoline Mathiesen | 2000 | 383 | 1:27.39 | 2:53.64 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
29 | Julie Lange Jørgensen | 2000 | 375 | 1:21.53 | 2:54.89 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
30 | Emilie Trolle Pedersen | 1999 | 341 | 1:23.24 | 3:00.44 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
31 | Emilie Spliid | 2000 | 306 | 1:29.15 | 3:07.02 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
32 | Camilla Aagaard | 2000 | 283 | 1:32.77 | 3:11.92 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
- | Simone Sloth Østergaard | 2000 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
- | Camilla Hein Saugmann | 1999 | DSQ | Ryg ej afslu korrekt | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
Løb 35, 200m Medley Damer, Indledende Årg. 2001-2002 |
Sponsor: Handelsbanken |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mathilde Hager | 2001 | 563 | 1:17.77 | 2:32.70 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Line Johannsen | 2001 | 525 | 1:15.62 | 2:36.28 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Mette Bruun-Petersen | 2001 | 496 | 1:16.44 | 2:39.34 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
4 | Ida Bøgh Hald | 2001 | 480 | 1:15.94 | 2:41.10 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Line Gertz | 2001 | 472 | 1:18.64 | 2:41.95 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Marie Christensen | 2002 | 455 | 1:18.10 | 2:43.94 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
7 | Silja Ösp Logadottir | 2001 | 429 | 1:18.61 | 2:47.24 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
8 | Mathilde Hvass Olesen | 2001 | 396 | 1:22.93 | 2:51.65 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
9 | Julie Fink | 2001 | 384 | 1:22.62 | 2:53.55 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
10 | Charlotte S. Jensen | 2002 | 381 | 1:25.20 | 2:53.94 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
11 | Charlotte Gravgaard | 2001 | 336 | 1:27.13 | 3:01.33 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
12 | Sofia Louise Dahl | 2002 | 316 | 1:30.33 | 3:05.15 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
13 | Liv Hingeberg | 2001 | 308 | 1:29.79 | 3:06.68 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
14 | Cecilie Væver | 2002 | 296 | 1:30.10 | 3:09.17 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
15 | Karoline Bauer | 2002 | 287 | 1:31.04 | 3:11.19 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
16 | Alberte Bloch Hansen | 2002 | 279 | 1:30.20 | 3:12.87 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
17 | Louise Sutherland | 2002 | 278 | 1:32.58 | 3:13.12 | |||||
IHF Svømning | ||||||||||
18 | Signe Storm Rasmussen | 2001 | 266 | 1:34.90 | 3:15.99 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
19 | Sofia Seighali Pedersen | 2002 | 255 | 1:34.72 | 3:18.87 | |||||
IHF Svømning | ||||||||||
20 | Astrid Crone Jespersen | 2002 | 250 | 1:34.55 | 3:20.01 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
21 | Sara Klit | 2002 | 160 | 1:55.73 | 3:51.93 | |||||
IHF Svømning | ||||||||||
- | Amalie Bisgaard Thomsen | 2001 | DNS | |||||||
IHF Svømning | ||||||||||
- | Anne Almvig | 2001 | DNS | |||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
- | Mia Sommer Johansen | 2002 | DNS | |||||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
- | Sigrid Lei Lamberg | 2002 | DNS | |||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Thea L. Bæk Vinther | 2002 | DNS | |||||||
IHF Svømning | ||||||||||
Løb 35, 200m Medley Damer, Indledende Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Handelsbanken |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Naya Høgholt Sejr | 2003 | 377 | 1:22.86 | 2:54.56 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Mille Kjær Jensen | 2004 | 346 | 1:22.49 | 2:59.67 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Veronica Brix | 2003 | 286 | 1:32.55 | 3:11.39 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Alberte Kempel Christense | 2004 | 274 | 1:36.40 | 3:14.02 | |||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
5 | Ane Kirstine Granild | 2004 | 261 | 1:38.15 | 3:17.32 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Katrine Mols | 2003 | 250 | 1:36.79 | 3:20.08 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
7 | Thilde S. B. Pedersen | 2004 | 243 | 1:36.78 | 3:21.92 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Cathrine Birkebæk | 2004 | 230 | 1:46.98 | 3:25.60 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
9 | Mathilde Tilsted Hansen | 2003 | 230 | 1:39.89 | 3:25.65 | |||||
IHF Svømning | ||||||||||
10 | Lærke Hemmer-Hansen | 2004 | 229 | 1:42.56 | 3:26.19 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
11 | Mathilde Møller | 2004 | 218 | 1:45.83 | 3:29.43 | |||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
12 | Celina Preusse Kaarup | 2004 | 215 | 1:40.18 | 3:30.44 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
13 | Signe Thomsen | 2004 | 193 | 1:49.95 | 3:38.13 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
14 | Lucca Bisgaard Rasmussen | 2004 | 187 | 1:48.28 | 3:40.30 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Rebecka Sutherland | 2003 | DNS | |||||||
IHF Svømning | ||||||||||
- | Freja Røjkjær Rasmussen | 2004 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
- | Signe Ladefoged | 2004 | DSQ | Brystsvøm v 50m vend | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Løb 35, 200m Medley Damer, Indledende Årg. 2005-2015 |
Sponsor: Handelsbanken |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Malou Sejr | 2005 | 206 | 1:48.10 | 3:33.58 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 07 juni 2015 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 12:08 |
Resultat Løb 35 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Aarhus Open | Udskriftsdato | 07 juni 2015 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 17:41 | |||
Arrangør | AGF | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 05 juni 2015 |
Løb 35, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 1916-2000 |
Sponsor: Handelsbanken |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Maja Nielsen | 1996 | 693 | 1:07.65 | 2:22.49 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
2 | Katrine B. Hansen | 1999 | 678 | 1:09.15 | 2:23.53 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
3 | Maria Grandt | 1998 | 648 | 1:12.44 | 2:25.74 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Marie-Louise Stentved | 2000 | 599 | 1:09.51 | 2:29.58 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
5 | Megan Forslund Hansen | 1997 | 581 | 1:12.82 | 2:31.12 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
6 | Sofie Thunø Rasmussen | 2000 | 575 | 1:11.61 | 2:31.65 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Sarah Sannung | 1996 | 563 | 1:11.81 | 2:32.71 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
8 | Caroline Amalie Duus | 1998 | 558 | 1:09.85 | 2:33.18 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
Løb 35, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2001-2015 |
Sponsor: Handelsbanken |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mathilde Hager | 2001 | 585 | 1:16.03 | 2:30.81 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Line Johannsen | 2001 | 536 | 1:15.05 | 2:35.28 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Mathilde Hvass Olesen | 2001 | 425 | 1:21.44 | 2:47.78 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
4 | Julie Fink | 2001 | 388 | 1:22.75 | 2:52.87 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
5 | Charlotte S. Jensen | 2002 | 387 | 1:23.81 | 2:53.05 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
6 | Naya Høgholt Sejr | 2003 | 384 | 1:19.89 | 2:53.41 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Charlotte Gravgaard | 2001 | 355 | 1:24.77 | 2:58.05 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
8 | Mille Kjær Jensen | 2004 | 333 | 1:24.10 | 3:01.91 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 07 juni 2015 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 17:41 |
Resultat Løb 36 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Aarhus Open | Udskriftsdato | 07 juni 2015 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 12:53 | |||
Arrangør | AGF | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 05 juni 2015 |
Løb 36, 200m Medley Herrer, Indledende Årg. 1916-1996 |
Sponsor: Handelsbanken |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Jonas Vibsig Berding | 1996 | 590 | 1:05.13 | 2:15.89 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
2 | Jakob Kornmaaler | 1995 | 556 | 1:05.68 | 2:18.58 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Lasse Pittioni | 1995 | 549 | 1:07.27 | 2:19.14 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
4 | Morten Børre | 1996 | 546 | 1:06.99 | 2:19.45 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Mads Knoblauch | 1993 | 538 | 1:04.28 | 2:20.16 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
6 | Timon Wedekind | 1996 | 484 | 1:09.97 | 2:25.11 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Emil Andersen | 1992 | 421 | 1:15.20 | 2:32.06 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
8 | Niels Mortensen | 1995 | 379 | 1:11.17 | 2:37.50 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
9 | Anders Færch Jensen | 1988 | 229 | 1:29.98 | 3:06.19 | |||||
IHF Svømning | ||||||||||
Løb 36, 200m Medley Herrer, Indledende Årg. 1997-1998 |
Sponsor: Handelsbanken |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Giano Grillo | 1998 | 578 | 1:05.55 | 2:16.80 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Oskar Jørgensen | 1998 | 551 | 1:06.14 | 2:18.99 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
3 | Jesper Frost Thomsen | 1997 | 548 | 1:07.16 | 2:19.24 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Magnus Høvsgaard | 1997 | 545 | 1:07.12 | 2:19.53 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
5 | Jon Riedel Pedersen | 1998 | 539 | 1:05.39 | 2:20.02 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
6 | Mikkel Fogelberg Handberg | 1998 | 534 | 1:06.69 | 2:20.51 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
7 | Bjørn Hansen | 1998 | 504 | 1:07.95 | 2:23.21 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
8 | Peter Mandrup Madsen | 1997 | 502 | 1:08.17 | 2:23.40 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
9 | Anders Juul Rasmussen | 1997 | 487 | 1:08.56 | 2:24.82 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
10 | Mads Johnbeck | 1997 | 419 | 1:12.42 | 2:32.23 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
11 | Simon Sønderriis | 1997 | 411 | 1:12.77 | 2:33.24 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
12 | Mark Simonsen | 1997 | 362 | 1:16.34 | 2:39.91 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
13 | Nicklas Frandsen | 1998 | 274 | 1:26.74 | 2:55.40 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
Løb 36, 200m Medley Herrer, Indledende Årg. 1999-2000 |
Sponsor: Handelsbanken |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Frederik Rindshøj | 1999 | 541 | 1:07.06 | 2:19.89 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
2 | Jonas Hørslev Sørensen | 1999 | 476 | 1:11.08 | 2:25.95 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Nikolaj Isdahl | 1999 | 457 | 1:09.87 | 2:28.00 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
4 | Jonas Hyllested | 1999 | 452 | 1:10.49 | 2:28.53 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
5 | Anton Borg Hjort | 2000 | 402 | 1:10.03 | 2:34.42 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
6 | Andreas Jørgensen | 2000 | 392 | 1:11.20 | 2:35.73 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
7 | Christian Rasmussen | 2000 | 372 | 1:14.31 | 2:38.42 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
8 | Karl Meisner-Jensen | 1999 | 360 | 1:14.04 | 2:40.20 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
9 | Magnus Gertz | 2000 | 331 | 1:19.26 | 2:44.68 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
10 | Thorbjørn Eriksen | 2000 | 293 | 1:23.87 | 2:51.52 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
11 | Andreas Rasmussen | 1999 | 277 | 1:25.35 | 2:54.88 | |||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
12 | Kristoffer B. Holm | 1999 | 248 | 1:26.24 | 3:01.36 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Emil Johansen | 1999 | 1:09.76 | 2:31.26 | EXTRA | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Anders Engtorp Olesen | 1999 | DSQ | Ryg afs.mave 100m | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Løb 36, 200m Medley Herrer, Indledende Årg. 2001-2002 |
Sponsor: Handelsbanken |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Magnus Mikkelsen | 2001 | 479 | 1:10.66 | 2:25.61 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Aksel Munksgaard-Ottosen | 2001 | 344 | 1:16.58 | 2:42.61 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
3 | Philip Andersen Ravn | 2002 | 325 | 1:21.60 | 2:45.65 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
4 | Joachim Hjertmann | 2002 | 322 | 1:18.43 | 2:46.23 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
5 | Mathias Lund Hansen | 2002 | 318 | 1:20.79 | 2:46.96 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Wilfred Hove Lasthein | 2002 | 305 | 1:19.79 | 2:49.26 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Magnus V. Ancker | 2001 | 304 | 1:24.54 | 2:49.47 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Sebastian Møller Jürgense | 2001 | 303 | 1:22.84 | 2:49.57 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
9 | Benjamin B Nielsen | 2001 | 298 | 1:24.78 | 2:50.67 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
10 | Christian Ottosen | 2002 | 292 | 1:23.19 | 2:51.77 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
11 | Daniel Gallacher | 2002 | 282 | 1:21.86 | 2:53.83 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
12 | William Ohrt | 2002 | 276 | 1:28.41 | 2:54.93 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
13 | Andreas Skak Thomsen | 2001 | 264 | 1:24.84 | 2:57.62 | |||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
14 | Thor G. Nedergaard | 2002 | 256 | 1:28.70 | 2:59.47 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
15 | Esben Røjkjær Rasmussen | 2001 | 253 | 1:29.25 | 3:00.11 | |||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
16 | Gustav Funder Skovdam | 2002 | 177 | 1:38.70 | 3:22.97 | |||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
- | David Bianco Nielsen | 2001 | DNS | |||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
Løb 36, 200m Medley Herrer, Indledende Årg. 2003-2015 |
Sponsor: Handelsbanken |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Frederik Lindholm | 2004 | 229 | 1:30.71 | 3:06.32 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
2 | Mads Mikkelsen | 2004 | 215 | 1:38.31 | 3:10.29 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Sander Kudahl Zaccarin | 2003 | 199 | 1:29.38 | 3:15.26 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Simon Degn | 2003 | 180 | 1:39.17 | 3:21.66 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
5 | Valdemar Wichmann | 2003 | 149 | 1:46.36 | 3:34.93 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Máni Snær Gunnlaugsson | 2004 | 144 | 1:49.66 | 3:37.34 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
7 | Hugo Frederik Schumacher | 2003 | 132 | 1:51.19 | 3:43.38 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
8 | Lucas Rosenborg | 2004 | 122 | 1:49.76 | 3:49.36 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
9 | Ciano Kristensen | 2004 | 116 | 1:51.80 | 3:53.27 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
10 | Vincent Gasse | 2004 | 114 | 1:52.89 | 3:54.70 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
11 | Søren Have | 2004 | 108 | 1:56.55 | 3:58.72 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Andreas Jørgensen | 2003 | DNS | |||||||
Lyseng IF | ||||||||||
- | Jacob Lyse Søe | 2003 | DSQ | Ryg afs.mave 100m | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
- | Viktor Lei Lamberg | 2004 | DSQ | Ryg afl. mave 100m | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 07 juni 2015 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 12:53 |
Resultat Løb 36 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Aarhus Open | Udskriftsdato | 07 juni 2015 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 17:56 | |||
Arrangør | AGF | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 05 juni 2015 |
Løb 36, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1916-1998 |
Sponsor: Handelsbanken |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Giano Grillo | 1998 | 582 | 1:04.96 | 2:16.51 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Lasse Pittioni | 1995 | 575 | 1:07.28 | 2:17.04 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
3 | Morten Børre | 1996 | 561 | 1:04.22 | 2:18.20 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Oskar Jørgensen | 1998 | 558 | 1:06.62 | 2:18.41 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
5 | Jakob Kornmaaler | 1995 | 539 | 1:04.77 | 2:20.01 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Jon Riedel Pedersen | 1998 | 533 | 1:04.85 | 2:20.52 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
7 | Jesper Frost Thomsen | 1997 | 529 | 1:07.45 | 2:20.94 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
- | Jonas Vibsig Berding | 1996 | DSQ | Ryg afs mave v 100 m | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
Løb 36, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1999-2015 |
Sponsor: Handelsbanken |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Frederik Rindshøj | 1999 | 609 | 1:03.76 | 2:14.47 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
2 | Jonas Hyllested | 1999 | 525 | 1:06.44 | 2:21.26 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
3 | Jonas Hørslev Sørensen | 1999 | 501 | 1:09.77 | 2:23.46 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Anton Borg Hjort | 2000 | 434 | 1:09.11 | 2:30.54 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
5 | Andreas Jørgensen | 2000 | 411 | 1:10.01 | 2:33.28 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
6 | Karl Meisner-Jensen | 1999 | 373 | 1:11.86 | 2:38.35 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
7 | Aksel Munksgaard-Ottosen | 2001 | 331 | 1:16.03 | 2:44.78 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
8 | Magnus Gertz | 2000 | 329 | 1:18.12 | 2:45.03 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 07 juni 2015 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 17:56 |
Resultat Løb 37 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Aarhus Open | Udskriftsdato | 07 juni 2015 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 12:58 | |||
Arrangør | AGF | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 05 juni 2015 |
Løb 37, 800m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1916-2015 |
Sponsor: Jensens Bøfhus |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | 500m | 600m | 700m | |||||||
1 | Josefine Strand Nielsen | 2000 | 622 | 1:09.39 | 2:21.96 | 3:35.21 | 4:47.91 | 9:35.05 | ||
Hovedstadens Svømmeklub | 6:00.22 | 7:12.25 | 8:24.20 | |||||||
2 | Helena Berg Wenk | 2000 | 604 | 1:08.51 | 2:21.58 | 3:35.39 | 4:48.50 | 9:40.84 | ||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 6:01.72 | 7:16.11 | 8:30.29 | |||||||
3 | Isabella Drest | 1999 | 603 | 1:10.02 | 2:23.60 | 3:37.51 | 4:51.31 | 9:40.96 | ||
Odense Svømme Klub | 6:04.65 | 7:18.78 | 8:31.79 | |||||||
4 | Sofia Zachariassen | 1999 | 583 | 1:11.16 | 2:25.92 | 3:39.98 | 4:53.89 | 9:47.48 | ||
O.S.L.F. | 6:07.39 | 7:21.11 | 8:35.10 | |||||||
5 | Anna Aavang Brendstrup | 2000 | 529 | 1:12.00 | 2:28.11 | 3:43.58 | 5:01.19 | 10:06.84 | ||
Roskilde Svømning | 6:18.26 | 7:35.22 | 8:52.17 | |||||||
6 | Frederikke Jensen | 2000 | 529 | 1:11.08 | 2:26.68 | 3:42.57 | 4:59.04 | 10:06.86 | ||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 6:16.86 | 7:34.68 | 8:52.30 | |||||||
7 | Cecilie Baraviec | 2000 | 527 | 1:12.35 | 2:28.15 | 3:43.80 | 5:01.11 | 10:07.55 | ||
Odense Svømme Klub | 6:18.34 | 7:35.83 | 8:52.94 | |||||||
8 | Mia Kynde | 1994 | 487 | 1:11.27 | 2:28.82 | 3:47.40 | 5:06.61 | 10:23.94 | ||
Lyseng IF | 6:25.77 | 7:45.91 | 9:05.77 | |||||||
9 | Nanna Bæhrenz Damgaard | 1998 | 471 | 1:13.70 | 2:32.26 | 3:51.62 | 5:11.81 | 10:30.94 | ||
Agfs Svømmeafdeling | 6:31.22 | 7:51.78 | 9:12.36 | |||||||
10 | Annasofie Halling Olesen | 1997 | 440 | 1:14.09 | 2:34.51 | 3:56.72 | 5:18.01 | 10:45.26 | ||
Roskilde Svømning | 6:40.00 | |||||||||
11 | Josefine Bladt Wichmann | 2000 | 436 | 1:16.02 | 2:37.81 | 4:00.59 | 5:23.18 | 10:47.22 | ||
Agfs Svømmeafdeling | 6:45.19 | 8:07.06 | 9:28.34 | |||||||
12 | Christine Nielsen | 2001 | 402 | 1:18.65 | 2:43.44 | 4:08.31 | 5:32.56 | 11:04.79 | ||
Odense Svømme Klub | 6:56.79 | 8:20.99 | 9:44.04 | |||||||
13 | Nicoline Kristiansen | 2002 | 391 | 1:17.20 | 2:41.97 | 4:06.41 | 5:30.95 | 11:11.26 | ||
Agfs Svømmeafdeling | 6:55.89 | 8:21.57 | 9:47.95 | |||||||
14 | Silke Mehr | 2000 | 386 | 1:18.05 | 2:43.46 | 4:09.90 | 5:36.56 | 11:14.04 | ||
Roskilde Svømning | 7:02.40 | 8:27.82 | 9:51.87 | |||||||
15 | Kirstine Thordahl Jensen | 2000 | 379 | 1:19.44 | 2:45.10 | 4:11.26 | 5:37.62 | 11:18.00 | ||
Odder Svømmeklub | 7:03.49 | 8:29.60 | 9:54.83 | |||||||
16 | Luna Ladefoged | 2000 | 367 | 1:21.31 | 2:48.45 | 4:15.17 | 5:41.16 | 11:25.71 | ||
Odder Svømmeklub | 7:08.22 | 8:35.26 | 10:02.23 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 07 juni 2015 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 12:58 |
Resultat Løb 38 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Aarhus Open | Udskriftsdato | 07 juni 2015 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 13:53 | |||
Arrangør | AGF | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 05 juni 2015 |
Løb 38, 1500m Frisvømning Herrer, Finaler |
Sponsor: Kvadrat |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | 500m | 600m | 700m | 800m | ||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Mads Midtbøll | 1998 | 644 | 1:01.92 | 2:08.97 | 3:15.71 | 4:22.85 | 16:48.58 | ||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 5:30.08 | 6:38.08 | 7:46.08 | 8:52.96 | ||||||
10:00.42 | 11:08.59 | 12:16.32 | 13:24.32 | |||||||
14:33.21 | 15:41.79 | |||||||||
2 | Jakob Kornmaaler | 1995 | 586 | 1:01.77 | 2:09.06 | 3:16.62 | 4:24.36 | 17:20.60 | ||
Agfs Svømmeafdeling | 5:33.16 | 6:42.83 | 7:53.47 | 9:04.72 | ||||||
10:15.87 | 11:26.91 | 12:38.24 | 13:50.38 | |||||||
15:01.52 | 16:12.33 | |||||||||
3 | Mads Sørensen | 2000 | 578 | 1:05.69 | 2:15.42 | 3:25.49 | 4:35.44 | 17:25.34 | ||
O.S.L.F. | 5:45.87 | 6:56.51 | 8:07.50 | 9:18.29 | ||||||
10:28.81 | 11:38.63 | 12:49.28 | 13:58.87 | |||||||
15:08.98 | 16:18.65 | |||||||||
4 | Simon Juul Henriksen | 2001 | 551 | 1:08.00 | 2:18.22 | 3:29.19 | 5:51.62 | 17:41.90 | ||
Odense Svømme Klub | 7:03.45 | 8:15.12 | 9:26.37 | |||||||
10:38.43 | 11:49.35 | 13:00.15 | 14:10.90 | |||||||
15:21.81 | 16:32.34 | |||||||||
5 | Andreas Noer Sejrskild | 1998 | 499 | 1:07.69 | 2:21.90 | 3:35.13 | 4:49.37 | 18:17.69 | ||
Hillerød Svømmeklub | 6:03.70 | 7:16.68 | 8:30.57 | 9:44.45 | ||||||
10:58.20 | 12:12.56 | 13:25.68 | 14:39.09 | |||||||
15:52.46 | 17:06.21 | |||||||||
6 | August Stamp Kirkeby | 1999 | 496 | 1:08.68 | 2:22.39 | 3:34.49 | 4:48.11 | 18:20.22 | ||
Agfs Svømmeafdeling | 6:02.27 | 7:15.84 | 8:29.72 | 9:43.43 | ||||||
10:57.43 | 12:11.70 | 13:25.29 | 14:39.71 | |||||||
15:54.44 | 17:08.85 | |||||||||
7 | Kristian Ranghøj | 1995 | 465 | 1:09.38 | 2:23.86 | 3:37.64 | 4:52.00 | 18:43.82 | ||
Swim Team Neptun | 6:06.70 | 7:21.74 | 8:37.67 | 9:53.59 | ||||||
11:09.08 | 12:24.75 | 13:40.38 | 14:56.11 | |||||||
16:12.41 | 17:28.84 | |||||||||
8 | Victor Kjærsgaard | 1998 | 428 | 1:10.35 | 2:26.20 | 3:42.14 | 4:59.04 | 19:14.97 | ||
Hillerød Svømmeklub | 6:16.87 | 7:34.49 | 8:51.66 | 10:08.95 | ||||||
11:27.29 | 12:45.66 | 14:03.68 | 15:21.67 | |||||||
16:39.52 | 17:57.96 | |||||||||
9 | Søren Mikkelsen | 1991 | 422 | 1:09.39 | 2:24.31 | 3:40.11 | 4:57.71 | 19:21.17 | ||
Lyseng IF | 6:15.28 | 7:33.52 | 8:52.16 | 10:10.65 | ||||||
11:29.12 | 12:47.73 | 14:05.51 | 15:23.83 | |||||||
16:43.03 | 18:01.67 | |||||||||
10 | Joakim Palmqvist | 1999 | 422 | 1:09.60 | 2:26.05 | 3:42.26 | 4:59.66 | 19:21.24 | ||
Roskilde Svømning | 6:16.43 | 7:35.23 | 8:52.90 | 10:09.10 | ||||||
11:26.82 | 12:45.73 | 14:07.11 | 15:26.22 | |||||||
16:47.36 | 18:05.49 | |||||||||
11 | Mads Alnor | 2000 | 399 | 1:12.04 | 2:30.59 | 3:51.36 | 5:11.40 | 19:42.56 | ||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 6:32.50 | 7:53.09 | 9:13.93 | 10:33.85 | ||||||
11:53.55 | 13:13.63 | 14:32.46 | 15:51.85 | |||||||
17:10.94 | 18:28.32 | |||||||||
12 | Lars Christian Primdahl | 2000 | 317 | 1:13.49 | 2:36.86 | 4:02.35 | 5:28.82 | 21:16.37 | ||
Svømmeklubben Nord | 6:55.73 | 8:22.06 | 9:48.53 | 11:15.92 | ||||||
12:42.11 | 14:08.57 | 15:34.52 | 17:01.10 | |||||||
18:27.21 | 19:52.17 | |||||||||
13 | Nicholas Bundgaard | 2002 | 267 | 1:24.86 | 2:56.80 | 4:28.65 | 6:00.64 | 22:31.27 | ||
Odder Svømmeklub | 7:32.61 | 9:03.81 | 10:34.30 | 12:05.81 | ||||||
13:35.73 | 15:06.39 | 16:36.89 | 18:07.52 | |||||||
19:38.08 | 21:06.95 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 07 juni 2015 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 13:53 |
Resultat Løb 39 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Aarhus Open | Udskriftsdato | 07 juni 2015 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 16:54 | |||
Arrangør | AGF | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 05 juni 2015 |
Løb 39, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Bygningsmaleren.dk |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Agf Piger 2 | 2003 | 317 | 2:21.66 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Signe Ladefoged | 2004 | |||||||||
Lærke Hemmer-Hansen | 2004 | |||||||||
Naya Høgholt Sejr | 2003 | |||||||||
Celina Preusse Kaarup | 2004 | 2:21.66 | 2:21.66 | |||||||
2 | Agf Piger 3 | 2003 | 303 | 2:23.77 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Ane Kirstine Granild | 2004 | |||||||||
Cathrine Birkebæk | 2004 | |||||||||
Veronica Brix | 2003 | |||||||||
Signe Thomsen | 2004 | 2:23.77 | 2:23.77 | |||||||
3 | Agf Piger 1 | 2003 | 303 | 2:23.82 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Lucca Bisgaard Rasmussen | 2004 | |||||||||
Thilde S. B. Pedersen | 2004 | |||||||||
Mille Kjær Jensen | 2004 | |||||||||
Malou Sejr | 2005 | 2:23.82 | 2:23.82 | |||||||
4 | Neptun Tøser K3K4 | 2003 | 264 | 2:30.58 | ||||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
Freja Røjkjær Rasmussen | 2004 | |||||||||
Mathilde Møller | 2004 | |||||||||
Josefine Wohlfeld Hornbæk | 2004 | |||||||||
Alberte Kempel Christense | 2004 | 2:30.58 | 2:30.58 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 07 juni 2015 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 16:54 |
Resultat Løb 40 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Aarhus Open | Udskriftsdato | 07 juni 2015 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 17:01 | |||
Arrangør | AGF | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 05 juni 2015 |
Løb 40, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Sponsor: Bygningsmaleren.dk |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Aarhus Swim Drenge | 2001 | 457 | 1:50.11 | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
Magnus Mikkelsen | 2001 | |||||||||
Joachim Hjertmann | 2002 | |||||||||
Aksel Skrydstrup | 2001 | |||||||||
Oskar Lindholm | 2001 | 1:50.11 | 1:50.11 | |||||||
2 | Agf Drenge 1 | 2001 | 355 | 1:59.73 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Sofus Bolwig Balladone | 2002 | |||||||||
Magnus V. Ancker | 2001 | |||||||||
Artúr Jegesi | 2002 | |||||||||
Rasmus Pilegaard Køfer | 2003 | 1:59.73 | 1:59.73 | |||||||
3 | Agf Drenge 2 | 2001 | 349 | 2:00.42 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Carl Brøchner | 2002 | |||||||||
Christian Ottosen | 2002 | |||||||||
Kristoffer Heerulff | 2001 | |||||||||
Nikolaj Petlin Kock | 2002 | 2:00.42 | 2:00.42 | |||||||
4 | Agf Drenge 3 | 2001 | 343 | 2:01.18 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Casper Krohn | 2001 | |||||||||
Johannes Gasse | 2001 | |||||||||
Christian L H Frederiksen | 2001 | |||||||||
Mathias Lund Hansen | 2002 | 2:01.18 | 2:01.18 | |||||||
5 | Neptun Drenge K3K4 | 2001 | 268 | 2:11.59 | ||||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
Andreas Skak Thomsen | 2001 | |||||||||
Thor Brunsgaard | 2003 | |||||||||
Gustav Funder Skovdam | 2002 | |||||||||
Esben Røjkjær Rasmussen | 2001 | 2:11.59 | 2:11.59 | |||||||
6 | Agf Drenge 4 | 2001 | 189 | 2:27.68 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Sander Kudahl Zaccarin | 2003 | |||||||||
Valdemar Wichmann | 2003 | |||||||||
Søren Have | 2004 | |||||||||
Vincent Gasse | 2004 | 2:27.68 | 2:27.68 | |||||||
7 | Hei Drenge | 2002 | 174 | 2:31.78 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
Máni Snær Gunnlaugsson | 2004 | |||||||||
Alexander Jensen | 2003 | |||||||||
Hugo Frederik Schumacher | 2003 | |||||||||
Simon Degn | 2003 | 2:31.78 | 2:31.78 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 07 juni 2015 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 17:01 |
Resultat Løb 41 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Aarhus Open | Udskriftsdato | 07 juni 2015 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 18:13 | |||
Arrangør | AGF | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 05 juni 2015 |
Løb 41, 4X100m Medley Damer, Finaler Årg. 1916-2015 |
Sponsor: Danbolig Aarhus City |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Kastrup Kvik Piger | 1999 | 600 | 4:35.02 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Emily Brophy | 1999 | 1:11.32 | 1:11.32 | |||||||
Liva Schmid | 2000 | 1:17.04 | 2:28.36 | |||||||
Sofie Brøgger | 2000 | 1:06.20 | 3:34.56 | |||||||
Phoebe Linde Atkins | 2000 | 1:00.46 | 4:35.02 | |||||||
2 | Gsc Damer 1 | 1990 | 591 | 4:36.43 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
Marie-Louise Stentved | 2000 | 1:09.95 | 1:09.95 | |||||||
Katrine Tetzschner Madsen | 2000 | 1:21.31 | 2:31.26 | |||||||
Kristina Thomsen | 1991 | 1:06.60 | 3:37.86 | |||||||
Freja Gram | 1999 | 58.57 | 4:36.43 | |||||||
3 | Agf Damer 1 | 1996 | 560 | 4:41.44 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Emma H. Christiansen | 1999 | 1:10.32 | 1:10.32 | |||||||
Julie Pavon Friis | 1999 | 1:21.23 | 2:31.55 | |||||||
Matilde Kjeldsen | 1999 | 1:07.17 | 3:38.72 | |||||||
Kirstine Feldinger | 1996 | 1:02.72 | 4:41.44 | |||||||
4 | Aarhus Swim Piger 1 | 1995 | 529 | 4:46.88 | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
Emilie Kielsholm Jacobsen | 1999 | 1:14.31 | 1:14.31 | |||||||
Anna Brandenborg Jensen | 1999 | 1:17.72 | 2:32.03 | |||||||
Nikoline Østerberg | 2000 | 1:09.86 | 3:41.89 | |||||||
Katrine Jørgensen | 2000 | 1:04.99 | 4:46.88 | |||||||
5 | Aarhus Swim Piger 2 | 1995 | 483 | 4:55.58 | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
Ida Bøgh Hald | 2001 | 1:16.02 | 1:16.02 | |||||||
Line Johannsen | 2001 | 1:23.13 | 2:39.15 | |||||||
Mia Seehausen | 2001 | 1:07.71 | 3:46.86 | |||||||
Mathilde Hvass Olesen | 2001 | 1:08.72 | 4:55.58 | |||||||
6 | Agf Damer 3 | 1996 | 385 | 5:18.85 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Selma Bruun | 2001 | 1:17.93 | 1:17.93 | |||||||
Naya Høgholt Sejr | 2003 | 1:35.20 | 2:53.13 | |||||||
Line Gertz | 2001 | 1:20.03 | 4:13.16 | |||||||
Clara Holst | 1999 | 1:05.69 | 5:18.85 | |||||||
7 | Neptun Tøser K1K2 | 1999 | 369 | 5:23.40 | ||||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
Sibel Simonsen | 2001 | 1:20.35 | 1:20.35 | |||||||
Christine Skouboe | 1997 | 1:36.74 | 2:57.09 | |||||||
Nina Lærke Mortensen | 2000 | 1:17.20 | 4:14.29 | |||||||
Sofie Møller Sørensen | 1998 | 1:09.11 | 5:23.40 | |||||||
8 | Nord Piger | 1995 | 309 | 5:42.97 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
Cecilie Væver | 2002 | 1:23.76 | 1:23.76 | |||||||
Camilla Aagaard | 2000 | 1:42.78 | 3:06.54 | |||||||
Charlotte S. Jensen | 2002 | 1:21.44 | 4:27.98 | |||||||
Lærke Als | 2002 | 1:14.99 | 5:42.97 | |||||||
9 | Hei Piger | 1995 | 301 | 5:46.18 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
Freja Hansen | 2001 | 1:32.24 | 1:32.24 | |||||||
Emma Lovring | 1998 | 1:36.24 | 3:08.48 | |||||||
Snæfridur Sol | 2000 | 1:14.37 | 4:22.85 | |||||||
Katja Eskesen | 2003 | 1:23.33 | 5:46.18 | |||||||
- | Agf Damer 2 | 1996 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Julie Nykvist Jensen | 2001 | 1:15.56 | 1:15.56 | |||||||
- | Agf Damer 4 | 1996 | DSQ | afslut 1 hånd i fly | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Nicoline Kristiansen | 2002 | 1:19.12 | 1:19.12 | |||||||
- | Damer 1 Kolding | 1995 | DSQ | Brystarm v.flyafslut | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
Karoline Bauer | 2002 | 1:22.18 | 1:22.18 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 07 juni 2015 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 18:13 |
Resultat Løb 42 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Aarhus Open | Udskriftsdato | 07 juni 2015 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 18:22 | |||
Arrangør | AGF | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 05 juni 2015 |
Løb 42, 4X100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1916-2015 |
Sponsor: Danbolig Aarhus City |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Agf Herrer 1 | 1993 | 636 | 4:00.98 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Anders L. Mogensen | 1996 | 1:02.25 | 1:02.25 | |||||||
Tobias B. Bjerg | 1998 | 1:05.34 | 2:07.59 | |||||||
Anton Bromer | 1995 | 58.59 | 3:06.18 | |||||||
Jesper Jensen | 1996 | 54.80 | 4:00.98 | |||||||
2 | Gsc Herrer | 1990 | 573 | 4:09.54 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
Anton Olsen | 1998 | 1:03.91 | 1:03.91 | |||||||
Frederik Rindshøj | 1999 | 1:10.03 | 2:13.94 | |||||||
Jonas Vibsig Berding | 1996 | 58.77 | 3:12.71 | |||||||
Lasse Pittioni | 1995 | 56.83 | 4:09.54 | |||||||
3 | Agf Herrer 2 | 1993 | 547 | 4:13.36 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Jesper Stilling Julius | 1993 | 1:05.38 | 1:05.38 | |||||||
David Tørring | 1995 | 1:11.83 | 2:17.21 | |||||||
Jonathan Kristensen | 1998 | 1:00.50 | 3:17.71 | |||||||
Jakob Kornmaaler | 1995 | 55.65 | 4:13.36 | |||||||
4 | Kastrup Kvik Drenge | 1997 | 529 | 4:16.17 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Jon Riedel Pedersen | 1998 | 1:04.50 | 1:04.50 | |||||||
Mikkel Fogelberg Handberg | 1998 | 1:16.75 | 2:21.25 | |||||||
Frederik Nerving | 1997 | 59.91 | 3:21.16 | |||||||
Johannes E. Mariegaard | 1997 | 55.01 | 4:16.17 | |||||||
5 | Agf Herrer 3 | 1993 | 497 | 4:21.65 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Jens Glent Abildgaard | 1991 | 1:05.76 | 1:05.76 | |||||||
Peter Mandrup Madsen | 1997 | 1:13.16 | 2:18.92 | |||||||
Jonas B. Jørgensen | 1998 | 1:03.69 | 3:22.61 | |||||||
August Stamp Kirkeby | 1999 | 59.04 | 4:21.65 | |||||||
6 | Aarhus Swim Drenge 1 | 1995 | 440 | 4:32.46 | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
Anton Borg Hjort | 2000 | 1:08.61 | 1:08.61 | |||||||
Søren Mikkelsen | 1991 | 1:21.92 | 2:30.53 | |||||||
Anthon Løbner | 1997 | 1:04.21 | 3:34.74 | |||||||
Magnus Boldrup Birn | 2000 | 57.72 | 4:32.46 | |||||||
7 | Aarhus Swim Drenge 2 | 1995 | 433 | 4:33.95 | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
Oskar Lindholm | 2001 | 1:11.09 | 1:11.09 | |||||||
Aksel Skrydstrup | 2001 | 1:14.43 | 2:25.52 | |||||||
Magnus Mikkelsen | 2001 | 1:06.33 | 3:31.85 | |||||||
Joachim Hjertmann | 2002 | 1:02.10 | 4:33.95 | |||||||
8 | Herrer 2 Kolding | 1995 | 396 | 4:42.16 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
Andreas Jørgensen | 2000 | 1:12.39 | 1:12.39 | |||||||
Kasper Jørgensen | 2000 | 1:22.52 | 2:34.91 | |||||||
Rasmus Hald | 2001 | 1:08.26 | 3:43.17 | |||||||
Matthias Bach Mikkelsen | 2000 | 58.99 | 4:42.16 | |||||||
9 | Agf Herrer 4 | 1993 | 387 | 4:44.32 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Simon Noesgaard Nielsen | 1998 | 1:07.11 | 1:07.11 | |||||||
Magnus Gertz | 2000 | 1:21.81 | 2:28.92 | |||||||
David Hjort | 2000 | 1:04.56 | 3:33.48 | |||||||
Kristoffer B. Holm | 1999 | 1:10.84 | 4:44.32 | |||||||
10 | Herrer 1 Kolding | 1995 | 273 | 5:19.25 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
Viktor Skytt Kristensen | 2001 | 1:20.96 | 1:20.96 | |||||||
Casper Skyt Frederiksen | 1999 | 1:26.01 | 2:46.97 | |||||||
William Svarer | 2002 | 1:23.18 | 4:10.15 | |||||||
Nicklas Frandsen | 1998 | 1:09.10 | 5:19.25 | |||||||
11 | Hei Drenge | 1995 | 226 | 5:40.10 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
Alexander Jensen | 2003 | 1:35.33 | 1:35.33 | |||||||
Thorbjørn Eriksen | 2000 | 1:26.56 | 3:01.89 | |||||||
Mads Alnor | 2000 | 1:13.37 | 4:15.26 | |||||||
Máni Snær Gunnlaugsson | 2004 | 1:24.84 | 5:40.10 | |||||||
12 | Aarhus Swim Drenge 3 | 1995 | 226 | 5:40.23 | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
Viktor Lei Lamberg | 2004 | 1:29.83 | 1:29.83 | |||||||
Mads Mikkelsen | 2004 | 1:35.95 | 3:05.78 | |||||||
Daniel Gallacher | 2002 | 1:25.46 | 4:31.24 | |||||||
Wilfred Hove Lasthein | 2002 | 1:08.99 | 5:40.23 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 07 juni 2015 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 18:22 |
Resultat Løb 101 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Aarhus Open | Udskriftsdato | 05 juni 2015 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 21:18 | |||
Arrangør | AGF | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 05 juni 2015 |
Løb 101, 8x50 mix, Finaler |
Sponsor: REMA 1000 i Viby J |
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 05 juni 2015 |
Licens til AGFs Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 21:18 |