Results for Handelsbanken Aarhus Open
Below are all results from the competition shown by session.
Fredag
Resultat Løb 5 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Aarhus Open | Udskriftsdato | 05 juni 2015 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 19:11 | |||
Arrangør | AGF | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 05 juni 2015 |
Løb 5, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 1916-1998 |
Sponsor: Handelsbanken |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Kristina Thomsen | 1991 | 686 | 28.42 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
2 | Camilla Dufour | 1996 | 623 | 29.35 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
3 | Kalinka T. Mogensen | 1995 | 615 | 29.47 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Ida Agerbak Trandum | 1996 | 588 | 29.92 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
5 | Matilde Schrøder | 1996 | 526 | 31.04 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
6 | Thea Hovmand Larsen | 1997 | 518 | 31.20 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
7 | Mia Kynde | 1994 | 505 | 31.47 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
8 | Rebecca Grønlund | 1998 | 498 | 31.61 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
9 | Emma Lyngby Larsen | 1998 | 489 | 31.82 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
10 | Stine Mary Vissing | 1997 | 487 | 31.86 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
11 | Caroline Amalie Duus | 1998 | 469 | 32.25 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
12 | Kirstine Feldinger | 1996 | 452 | 32.65 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
13 | Ida Kristensen | 1998 | 433 | 33.13 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
14 | Nicoline Pontoppidan | 1998 | 425 | 33.34 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Veronika Storm | 1998 | 395 | 34.16 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
16 | Betina K. Pedersen | 1994 | 386 | 34.43 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
17 | Emma F. Sørensen | 1998 | 375 | 34.74 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
18 | Karoline Nielsen | 1997 | 339 | 35.93 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
19 | Nikoline Egerod Leth | 1996 | 339 | 35.95 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
20 | Nikoline Munksgaard-Ottos | 1996 | 318 | 36.72 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
21 | Stine Boe Gad | 1997 | 286 | 38.01 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Løb 5, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 1999-2000 |
Sponsor: Handelsbanken |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Cecilie Lykke Hansen | 1999 | 620 | 29.40 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
2 | Sofie Brøgger | 2000 | 615 | 29.48 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
3 | Matilde Kjeldsen | 1999 | 591 | 29.86 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Katrine B. Hansen | 1999 | 580 | 30.05 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
4 | Vera Staun Hansen | 1999 | 580 | 30.05 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Emma H. Christiansen | 1999 | 569 | 30.25 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Nikoline Østerberg | 2000 | 569 | 30.25 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Johanne Skovgaard Terp | 1999 | 553 | 30.53 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
9 | Amanda Bundgaard Pedersen | 2000 | 546 | 30.66 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
10 | Julie Pavon Friis | 1999 | 545 | 30.69 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
11 | Sofie Thunø Rasmussen | 2000 | 541 | 30.75 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
12 | Nanna Sonne | 1999 | 541 | 30.76 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
13 | Liva Schmid | 2000 | 538 | 30.81 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
14 | Lærke Harksen Nehmdahl | 1999 | 537 | 30.83 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
15 | Katrine Jørgensen | 2000 | 526 | 31.05 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
16 | Luna Donde Feilberg | 2000 | 522 | 31.12 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
17 | Marie-Louise Stentved | 2000 | 515 | 31.26 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
18 | Helena V. Ellling | 2000 | 512 | 31.32 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
19 | Freja Gram | 1999 | 511 | 31.35 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
20 | Maria Olsen | 2000 | 510 | 31.36 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
21 | Emilie Kielsholm Jacobsen | 1999 | 509 | 31.38 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
22 | Julie Lange Jørgensen | 2000 | 504 | 31.49 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
23 | Phoebe Linde Atkins | 2000 | 503 | 31.51 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
24 | Julie Højer Truelsen | 2000 | 495 | 31.69 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
25 | Julie Lundorff Larsen | 2000 | 493 | 31.73 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
26 | Amanda Duus | 2000 | 491 | 31.76 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
27 | Emily Brophy | 1999 | 491 | 31.77 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
28 | Ida Kusk | 1999 | 488 | 31.83 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
29 | Emma Maagøe | 1999 | 488 | 31.84 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
30 | Anna Sommer Harrits | 1999 | 478 | 32.05 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
31 | Camilla Rask | 1999 | 472 | 32.19 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
32 | Sofie Kornbek | 2000 | 466 | 32.32 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
33 | Helene G. Nedergaard | 1999 | 466 | 32.33 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
33 | Nicoline Bredahl | 2000 | 466 | 32.33 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
35 | Josefine Bladt Wichmann | 2000 | 460 | 32.47 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
35 | Laura Blendstrup | 1999 | 460 | 32.47 | ||||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
37 | Nina Leisted Bertelsen | 2000 | 458 | 32.52 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
38 | Emma Anne Ljungstrøm | 1999 | 456 | 32.56 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
38 | Nina Corydon-Petersen | 1999 | 456 | 32.56 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
40 | Katrine Tetzschner Madsen | 2000 | 452 | 32.66 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
40 | Lærke Højbjerg | 1999 | 452 | 32.66 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
42 | Emilie Spliid | 2000 | 432 | 33.14 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
43 | Josefine Strand Nielsen | 2000 | 430 | 33.20 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
44 | Laura Davidsen Nielsen | 2000 | 427 | 33.29 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
45 | Celia Erikstad | 1999 | 397 | 34.10 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
46 | Nina Lærke Mortensen | 2000 | 374 | 34.78 | ||||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
47 | Annabell Skytt Kristensen | 1999 | 339 | 35.92 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
48 | Annabella B. Wammen | 2000 | 337 | 36.02 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
49 | Yasmina Kristensen | 2000 | 335 | 36.09 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
50 | Gry Floor | 2000 | 332 | 36.19 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
51 | Fie Holzmann | 2000 | 300 | 37.44 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
52 | Bolette Mandrup Jensen | 2000 | 291 | 37.80 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
53 | Maria S. Johannsen | 2000 | 281 | 38.24 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
54 | Kathrine Varming Kokholm | 2000 | 237 | 40.51 | ||||||
Solbjerg IF | ||||||||||
55 | Linnea Bruun Jørgensen | 2000 | 222 | 41.38 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Kathrine Fog | 2000 | DNS | |||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Løb 5, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2001-2002 |
Sponsor: Handelsbanken |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Andrea Paaske | 2001 | 507 | 31.43 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
2 | Sigrid Lei Lamberg | 2002 | 460 | 32.46 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Ida Bøgh Hald | 2001 | 422 | 33.41 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Line Johannsen | 2001 | 416 | 33.57 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Line Gertz | 2001 | 413 | 33.65 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Julie Nykvist Jensen | 2001 | 411 | 33.71 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Nicoline Kristiansen | 2002 | 401 | 33.97 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Mathilde Hvass Olesen | 2001 | 358 | 35.29 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
9 | Sofia Ingeberg | 2002 | 357 | 35.32 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
10 | Selma Bruun | 2001 | 352 | 35.48 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
11 | Freja Hansen | 2001 | 334 | 36.11 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
12 | Charlotte S. Jensen | 2002 | 331 | 36.23 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
13 | Cecilie Gregersen | 2002 | 316 | 36.80 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
14 | Laura Buur Rasmussen | 2001 | 303 | 37.32 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
15 | Victoria K. Jespersen | 2001 | 301 | 37.38 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
16 | Vera Veronica Jervidalo | 2001 | 285 | 38.06 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
17 | Alberte Bloch Hansen | 2002 | 275 | 38.53 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
18 | Sofia Louise Dahl | 2002 | 259 | 39.28 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
19 | Astrid Crone Jespersen | 2002 | 223 | 41.29 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
20 | Smiilla Brun Christensen | 2001 | 185 | 43.98 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
21 | Sara Klit | 2002 | 109 | 52.47 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
Løb 5, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Handelsbanken |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Naya Høgholt Sejr | 2003 | 344 | 35.77 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Mille Kjær Jensen | 2004 | 331 | 36.21 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Thilde S. B. Pedersen | 2004 | 236 | 40.52 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Freja Ulka Nielsen | 2003 | 234 | 40.65 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
5 | Katrine Mols | 2003 | 229 | 40.94 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
6 | Veronica Brix | 2003 | 215 | 41.83 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Mathilde Tilsted Hansen | 2003 | 212 | 42.02 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
8 | Lærke Hemmer-Hansen | 2004 | 198 | 42.98 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
9 | Ane Kirstine Granild | 2004 | 188 | 43.70 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
10 | Celina Preusse Kaarup | 2004 | 188 | 43.73 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
11 | Signe Thomsen | 2004 | 185 | 43.92 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
12 | Kathrine Bech Nielsen | 2004 | 180 | 44.32 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
13 | Frida Saks Justesen | 2004 | 170 | 45.19 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
14 | Katja Eskesen | 2003 | 169 | 45.27 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
15 | Lucca Bisgaard Rasmussen | 2004 | 134 | 48.89 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
16 | Cathrine Birkebæk | 2004 | 133 | 49.04 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
17 | Signe Ladefoged | 2004 | 117 | 51.13 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
18 | Emma Nonbye | 2003 | 105 | 53.01 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
19 | Josefine Wohlfeld Hornbæk | 2004 | 90 | 55.85 | ||||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
20 | Cicilie Krogh Dinesen | 2003 | 89 | 56.06 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
21 | Malou Lundkvist Bundgaard | 2004 | 50 | 1:08.03 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
22 | Kathrine Nonbye | 2004 | 38 | 1:13.96 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
- | Mie-Olise Kjærbo Jacobsen | 2003 | DSQ | Brystben v/50m | ||||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
Løb 5, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2005-2015 |
Sponsor: Handelsbanken |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Malou Sejr | 2005 | 162 | 45.95 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Laura G. Nedergaard | 2005 | 141 | 48.14 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 05 juni 2015 |
Licens til AGFs Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 19:11 |