Results for Sparbanken Skåne Cup
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Yss Sparbanken Skåne Cup | Utskriftsdatum | 26 september 2015 | |||
Tävlingsort | Ystad | Utskriftstid | 13:28 | |||
Arrangör | Ystads Simsälllskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 26 september 2015 |
Gren 15, 4X50m Medley Damer, Finaler 0 år och äldre |
Sponsor: Sparbanken Skåne |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ystads SS Damer Lag 3 | 0 | Ystads Simsällskap | 2:24.96 | ||||||
Matilda Liljekvist | 2004 | 36.25 | 36.25 | |||||||
Elin Kjellberg | 2003 | 39.96 | 1:16.21 | |||||||
Olga Kertzscher Erlandsson | 2004 | 34.99 | 1:51.20 | |||||||
Elvira Eriksson | 2003 | 33.76 | 2:24.96 | |||||||
2 | Landskrona Damer [2003] | 2003 | Landskrona Simsällskap | 2:30.36 | ||||||
Wilma Rundblad | 2003 | 37.99 | 37.99 | |||||||
Tilde Röiseth | 2003 | 42.45 | 1:20.44 | |||||||
Linnéa Lindh | 2003 | 37.09 | 1:57.53 | |||||||
Matilda Hoff | 2003 | 32.83 | 2:30.36 | |||||||
3 | SK Triton Lag 1 [2003] | 2003 | Simklubben Triton | 2:31.38 | ||||||
Mica Nolén | 2004 | 40.03 | 40.03 | |||||||
Siri Bokander | 2003 | 39.18 | 1:19.21 | |||||||
Antonia Sandblom | 2003 | 37.83 | 1:57.04 | |||||||
Maja Blomliden | 2004 | 34.34 | 2:31.38 | |||||||
4 | Malmö KK Damer Lag I | 0 | Malmö Kappsimningsklubb | 2:32.81 | ||||||
Lovisa Bjurnemark | 2003 | 43.09 | 43.09 | |||||||
Agnes Gustafsson | 2003 | 36.55 | 1:19.64 | |||||||
Kristina Orban | 2004 | 39.13 | 1:58.77 | |||||||
Nicole Ahlbeck | 2003 | 34.04 | 2:32.81 | |||||||
5 | SK Lödde Damer [2003] | 2003 | Simklubben Lödde | 2:38.75 | ||||||
Julia Nilsson | 2004 | 43.25 | 43.25 | |||||||
Hanne Husby | 2004 | 42.55 | 1:25.80 | |||||||
Isabel Smideberg | 2004 | 38.60 | 2:04.40 | |||||||
Filippa Dihle | 2003 | 34.35 | 2:38.75 | |||||||
6 | Landskrona Flickor [2003] | 2003 | Landskrona Simsällskap | 2:39.32 | ||||||
Emelie Ek-Värn | 2004 | 40.24 | 40.24 | |||||||
Emma Hassling | 2004 | 44.30 | 1:24.54 | |||||||
Katja Haglund | 2003 | 39.31 | 2:03.85 | |||||||
Fanny Hess | 2004 | 35.47 | 2:39.32 | |||||||
7 | SK Triton Lag 2 [2003] | 2003 | Simklubben Triton | 2:40.76 | ||||||
Tyra Öhlin | 2004 | 43.49 | 43.49 | |||||||
Moa Järnegren | 2003 | 41.72 | 1:25.21 | |||||||
Malin Olofsson | 2004 | 39.68 | 2:04.89 | |||||||
Isabel Persson | 2004 | 35.87 | 2:40.76 | |||||||
8 | Vnsk Lag 1 Damer | 0 | Vellinge-Näsets Simklubb | 2:41.68 | ||||||
Alice Skoglund | 2003 | 39.00 | 39.00 | |||||||
Klara Rödin | 2003 | 44.46 | 1:23.46 | |||||||
Maya Wallström | 2004 | 42.52 | 2:05.98 | |||||||
Nellie Korunovska Skyttma | 2004 | 35.70 | 2:41.68 | |||||||
9 | Sjöbo SS Damer [2003] | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 2:45.30 | ||||||
Tilde Persson | 2003 | 40.20 | 40.20 | |||||||
Sabina Rosengren | 2003 | 48.35 | 1:28.55 | |||||||
Clara Steen | 2003 | 37.28 | 2:05.83 | |||||||
Victoria Berild Andersen | 2003 | 39.47 | 2:45.30 | |||||||
10 | Österlen Damer [2003] | 2003 | Föreningen Österlen Sim | 2:46.21 | ||||||
Nora Nilsson | 2003 | 46.62 | 46.62 | |||||||
Elin Lundberg | 2003 | 43.16 | 1:29.78 | |||||||
Olivia Hansson | 2003 | 39.76 | 2:09.54 | |||||||
Julia Olsson | 2004 | 36.67 | 2:46.21 | |||||||
11 | Malmö KK Damer Lag 2 | 0 | Malmö Kappsimningsklubb | 2:54.89 | ||||||
Emma Mattsson | 2003 | 41.64 | 41.64 | |||||||
Hilma Sörum | 2004 | 52.49 | 1:34.13 | |||||||
Sanna Bredberg Jakstrand | 2003 | 41.58 | 2:15.71 | |||||||
Clara Lundgren | 2004 | 39.18 | 2:54.89 | |||||||
- | Vnsk Lag 2 Damer | 0 | Vellinge-Näsets Simklubb | DSQ | ||||||
Ellen Westerblad | 2004 | 49.22 | 49.22 | |||||||
Matilda Persson | 2004 | 50.43 | 1:39.65 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 26 september 2015 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 13:28 |