Resultat för Härnösim
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Härnösim | Utskriftsdatum | 05 september 2015 | |||
Tävlingsort | Härnösand | Utskriftstid | 15:12 | |||
Arrangör | ||||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 september 2015 |
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Frida Hedlund | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 30.64 | 1:05.00 | 1:40.57 | 2:15.07 | |||
2 | Amelia Lundblom | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 32.56 | 1:08.10 | 1:44.50 | 2:20.27 | |||
3 | Lina Bergqvist | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 32.41 | 1:09.09 | 1:47.09 | 2:23.36 | |||
4 | Hanna Mattsson | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 32.66 | 1:09.28 | 1:47.31 | 2:25.10 | |||
5 | Martina Dahlbom | 1998 | Härnösands Simsällskap | 34.54 | 1:15.31 | 1:58.35 | 2:41.19 | |||
6 | Ylva Söderholm | 1993 | KFUK-KFUM Kometerna | 43.76 | 1:33.31 | 2:24.45 | 3:13.25 | |||
7 | Maria Carlsson | 1983 | Njurunda Simsällskap | 46.45 | 1:41.25 | 2:36.83 | 3:42.13 | |||
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Sofia Mannela | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 33.11 | 1:10.43 | 1:49.30 | 2:24.78 | |||
2 | Ellen Näslund | 2000 | Njurunda Simsällskap | 32.24 | 1:09.76 | 1:48.90 | 2:25.49 | |||
3 | Tuva Sandström | 2001 | Umeå Simsällskap | 33.66 | 1:11.44 | 1:49.97 | 2:26.66 | |||
4 | Tove Wikström | 2001 | Härnösands Simsällskap | 33.32 | 1:11.00 | 1:50.18 | 2:28.38 | |||
5 | Lisa Drugge | 2001 | Umeå Simsällskap | 34.52 | 1:12.46 | 1:50.92 | 2:29.36 | |||
6 | Maja Jakobsson | 2000 | KFUK-KFUM Kometerna | 33.42 | 1:11.74 | 1:52.38 | 2:33.21 | |||
7 | Cornelia Norén-Vosfeldt | 2001 | Härnösands Simsällskap | 35.80 | 1:15.00 | 1:55.79 | 2:35.51 | |||
8 | Tilde Forslund | 2000 | Njurunda Simsällskap | 35.72 | 1:16.65 | 1:58.47 | 2:39.08 | |||
9 | Linn Lidström | 2001 | Umeå Simsällskap | 44.28 | 1:34.13 | 2:25.71 | 3:12.42 | |||
- | Amy Whyte Krenchel | 2000 | Umeå Simsällskap | DNF | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 05 september 2015 |
Licensierad till: Härnösands Simsällskap | Utskriftstid | 15:12 |
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Härnösim | Utskriftsdatum | 05 september 2015 | |||
Tävlingsort | Härnösand | Utskriftstid | 15:22 | |||
Arrangör | ||||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 september 2015 |
Gren 2, 200m Frisim Herrar, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Joel Westerlind | 1996 | Härnösands Simsällskap | 27.10 | 56.14 | 1:26.21 | 1:57.46 | |||
2 | Petter Norén Vosfeldt | 1999 | Härnösands Simsällskap | 27.91 | 58.42 | 1:29.56 | 2:01.64 | |||
3 | Johan Björklund | 1999 | Njurunda Simsällskap | 28.46 | 59.80 | 1:32.55 | 2:04.10 | |||
4 | Erik Björklund | 1998 | Njurunda Simsällskap | 27.22 | 59.13 | 1:32.77 | 2:05.61 | |||
5 | Tor Nicolaisen | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 27.83 | 59.92 | 1:33.97 | 2:08.36 | |||
6 | Emil Dahlberg | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 28.15 | 1:01.89 | 1:37.10 | 2:11.56 | |||
7 | Gustav Ljungberg | 1991 | Njurunda Simsällskap | 31.58 | 1:09.26 | 1:50.08 | 2:32.41 | |||
Gren 2, 200m Frisim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Viktor Näslund | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 28.79 | 1:00.95 | 1:34.01 | 2:04.81 | |||
2 | Filip Borgström | 2001 | Njurunda Simsällskap | 30.80 | 1:05.18 | 1:40.99 | 2:14.34 | |||
3 | Elias Engström | 2001 | Njurunda Simsällskap | 31.54 | 1:06.41 | 1:41.96 | 2:15.18 | |||
4 | Johan Bäcklund | 2000 | Sundsvalls Simsällskap | 31.84 | 1:08.67 | 1:45.54 | 2:19.28 | |||
5 | Johan Ekengren | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 32.19 | 1:08.17 | 1:45.20 | 2:20.37 | |||
6 | Felix Balkerud | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 31.47 | 1:07.52 | 1:44.88 | 2:21.25 | |||
7 | David Näslund | 2001 | Njurunda Simsällskap | 35.81 | 1:16.07 | 1:57.69 | 2:38.23 | |||
8 | Alexander Israelsson | 2001 | Umeå Simsällskap | 42.25 | 1:35.56 | 2:32.62 | 3:31.64 | |||
- | David Eby | 2001 | Simklubben Ägir | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 05 september 2015 |
Licensierad till: Härnösands Simsällskap | Utskriftstid | 15:22 |
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Härnösim | Utskriftsdatum | 05 september 2015 | |||
Tävlingsort | Härnösand | Utskriftstid | 15:47 | |||
Arrangör | ||||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 september 2015 |
Gren 3, 100m Frisim Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Gloria Muzito | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 28.55 | 59.89 | |||||
2 | Ingrid Sälg | 2002 | Umeå Simsällskap | 32.76 | 1:07.82 | |||||
3 | Emma Norlin | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 33.44 | 1:10.57 | |||||
4 | Nathalie Pettersson | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 33.12 | 1:10.72 | |||||
5 | Melina Sundström | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 34.87 | 1:11.65 | |||||
6 | Isolde Svedjeland | 2002 | Umeå Simsällskap | 33.73 | 1:11.96 | |||||
6 | Selma Zachrisson | 2003 | Simklubben Ägir | 34.15 | 1:11.96 | |||||
8 | Tess Viggeborn | 2003 | Simklubben Ägir | 34.19 | 1:12.80 | |||||
9 | Ella Barnoin | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 34.98 | 1:14.33 | |||||
10 | Isa Forsberg | 2002 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 35.18 | 1:14.98 | |||||
11 | Ebba Worander | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 35.73 | 1:15.63 | |||||
12 | Levina Elfström | 2003 | KFUK-KFUM Kometerna | 34.94 | 1:17.03 | |||||
13 | Petra Wennberg | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 36.43 | 1:17.19 | |||||
14 | Nellie Luthman | 2002 | Umeå Simsällskap | 36.98 | 1:17.58 | |||||
15 | Tilde Wiborg | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 36.79 | 1:17.68 | |||||
16 | Johanna Persson | 2003 | Härnösands Simsällskap | 35.94 | 1:17.69 | |||||
17 | Yannis Lundberg | 2002 | Simklubben Ägir | 36.33 | 1:17.86 | |||||
18 | Sofia Boije | 2003 | Simklubben Ägir | 35.47 | 1:17.92 | |||||
19 | Hedda Ferm | 2002 | Umeå Simsällskap | 38.29 | 1:17.94 | |||||
20 | Agnes Gustafsson | 2003 | Umeå Simsällskap | 37.81 | 1:18.56 | |||||
21 | Emma Öberg | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 37.62 | 1:18.72 | |||||
22 | Sandra Nilsson | 2003 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 37.05 | 1:18.84 | |||||
23 | Line Björlin | 2003 | Härnösands Simsällskap | 37.14 | 1:19.26 | |||||
24 | Emelie Ohlin | 2003 | Umeå Simsällskap | 38.51 | 1:21.02 | |||||
24 | Lea Edvardsson | 2003 | Umeå Simsällskap | 38.55 | 1:21.02 | |||||
26 | Josefin Karlsson | 2003 | Härnösands Simsällskap | 37.91 | 1:21.35 | |||||
27 | Wilma Fahlgren | 2003 | Njurunda Simsällskap | 37.43 | 1:21.38 | |||||
28 | Tilde Sandin | 2002 | Umeå Simsällskap | 38.78 | 1:21.45 | |||||
29 | Astrid Gustafsson | 2003 | Umeå Simsällskap | 40.43 | 1:24.50 | |||||
30 | Saga Persson | 2003 | Njurunda Simsällskap | 38.77 | 1:26.03 | |||||
31 | Lovisa Lundblad | 2003 | Njurunda Simsällskap | 41.07 | 1:26.68 | |||||
32 | Emelie Clarin | 2002 | Njurunda Simsällskap | 39.31 | 1:27.02 | |||||
33 | Cornelia Moberg | 2003 | Härjedalens Simklubb | 39.84 | 1:27.64 | |||||
34 | Elvira Ögren | 2002 | Umeå Simsällskap | 44.92 | 1:33.44 | |||||
35 | Jonna Egelskog | 2003 | Umeå Simsällskap | 49.17 | 1:47.11 | |||||
36 | Johanna Byström | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 52.35 | 2:04.25 | |||||
- | Elina Lehtinen | 2003 | Örnsköldsviks Allmänna SS | DSQ | ||||||
- | Elma Olofsson | 2003 | Umeå Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 3, 100m Frisim Damer, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Nea Hjortsberg | 2004 | Södertörns Simsällskap | 32.64 | 1:09.43 | |||||
2 | Lova Tjernström | 2004 | Njurunda Simsällskap | 35.44 | 1:15.29 | |||||
3 | Nadja Rautiainen | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 36.70 | 1:16.85 | |||||
4 | Leia Beijron | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 38.51 | 1:19.62 | |||||
5 | Anja Lind | 2004 | Härnösands Simsällskap | 39.29 | 1:24.27 | |||||
6 | Clara Renström Halling | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 40.81 | 1:26.03 | |||||
7 | Agnes Pettersson | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 41.90 | 1:28.92 | |||||
8 | Nora Sundström | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 42.09 | 1:29.81 | |||||
9 | Rebecca Lepik Thomasdotter | 2004 | Härjedalens Simklubb | 42.72 | 1:29.91 | |||||
10 | Nike Edèn | 2006 | Härjedalens Simklubb | 42.60 | 1:31.41 | |||||
11 | Lena Svedberg | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 41.60 | 1:32.13 | |||||
12 | Ida Sundholm | 2005 | Njurunda Simsällskap | 44.55 | 1:33.18 | |||||
13 | Elin Öberg | 2004 | Umeå Simsällskap | 46.70 | 1:34.40 | |||||
14 | Alva Fridlund | 2004 | Njurunda Simsällskap | 44.22 | 1:35.46 | |||||
15 | Linnea Engström | 2004 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 45.22 | 1:37.48 | |||||
16 | Elin Jönsson | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 44.04 | 1:37.62 | |||||
17 | Iris Zachrisson | 2005 | Härjedalens Simklubb | 46.56 | 1:38.14 | |||||
18 | Lilly Johnsson | 2005 | Älmhults Simsällskap | 47.19 | 1:39.90 | |||||
19 | Olivia Ericson | 2006 | Sundsvalls Simsällskap | 44.76 | 1:40.05 | |||||
20 | Nova Norlander | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 44.47 | 1:40.33 | |||||
21 | Alva Lövström | 2005 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 49.07 | 1:43.22 | |||||
22 | Kristina Vestman | 2004 | Härnösands Simsällskap | 49.84 | 1:46.35 | |||||
23 | Tyra Östberg | 2004 | Umeå Simsällskap | 49.80 | 1:48.77 | |||||
24 | Kaisa Ervasti | 2005 | KFUK-KFUM Kometerna | 48.79 | 1:49.98 | |||||
25 | Jonna Persson | 2004 | Härjedalens Simklubb | 52.31 | 1:52.98 | |||||
26 | Molly Edén | 2006 | Härjedalens Simklubb | 52.50 | 1:55.47 | |||||
27 | Sandra Trigell | 2005 | Umeå Simsällskap | 55.40 | 1:57.24 | |||||
28 | Tilda Salomonsson | 2006 | Härjedalens Simklubb | 53.23 | 1:58.29 | |||||
29 | Agnes Löfgren | 2005 | Umeå Simsällskap | 53.37 | 1:59.01 | |||||
30 | Alicja Konatowska | 2006 | Härjedalens Simklubb | 53.34 | 2:03.97 | |||||
31 | Ebba Ervasti | 2007 | KFUK-KFUM Kometerna | 57.04 | 2:09.21 | |||||
32 | Signe Domeij | 2005 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 1:08.68 | 2:29.12 | |||||
- | Agnes Frestadius | 2005 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 05 september 2015 |
Licensierad till: Härnösands Simsällskap | Utskriftstid | 15:47 |
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Härnösim | Utskriftsdatum | 05 september 2015 | |||
Tävlingsort | Härnösand | Utskriftstid | 15:56 | |||
Arrangör | ||||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 september 2015 |
Gren 4, 100m Frisim Herrar, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Joel Berglund | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 28.59 | 1:00.46 | |||||
2 | Robin Björklund | 2002 | Njurunda Simsällskap | 28.84 | 1:02.52 | |||||
3 | Albin Hedlund | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 32.59 | 1:08.51 | |||||
4 | Imre Arvidsson Lundblom | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 33.67 | 1:09.72 | |||||
5 | Jonathan Nilsson | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 33.83 | 1:10.56 | |||||
6 | Arvid Strömbro | 2002 | Umeå Simsällskap | 35.09 | 1:11.57 | |||||
7 | Gustav Andersson | 2002 | Härjedalens Simklubb | 33.98 | 1:13.10 | |||||
8 | Hannes Wikström | 2003 | Härnösands Simsällskap | 36.39 | 1:17.35 | |||||
9 | Linus Hallgren | 2003 | Umeå Simsällskap | 36.82 | 1:19.06 | |||||
10 | Karl Fällman | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 38.14 | 1:19.21 | |||||
11 | Oskar Albinsson | 2003 | Umeå Simsällskap | 38.38 | 1:21.26 | |||||
12 | Josef Nordén | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 39.29 | 1:22.54 | |||||
13 | Mattias Gillgren | 2003 | Njurunda Simsällskap | 37.78 | 1:23.95 | |||||
14 | Vide Lundblad | 2003 | Njurunda Simsällskap | 41.45 | 1:28.77 | |||||
15 | Roine Epäilys | 2003 | Simklubben Ägir | 42.40 | 1:30.20 | |||||
16 | Unai Izarra | 2003 | Umeå Simsällskap | 44.11 | 1:34.06 | |||||
17 | Henrik Lidström | 2003 | Umeå Simsällskap | 44.20 | 1:35.32 | |||||
18 | Harry Högström Nordin | 2003 | Simklubben Ägir | 44.80 | 1:37.58 | |||||
19 | Simon Mangare | 2003 | Umeå Simsällskap | 44.62 | 1:37.95 | |||||
20 | Petter Lidén | 2003 | Njurunda Simsällskap | 45.97 | 1:38.86 | |||||
Gren 4, 100m Frisim Herrar, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Felix Luthman | 2004 | Umeå Simsällskap | 34.78 | 1:12.76 | |||||
2 | Ludwig Svedin | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 34.25 | 1:12.88 | |||||
3 | Jason Walterstad | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 35.81 | 1:15.76 | |||||
4 | Iyas Kalash | 2004 | Umeå Simsällskap | 40.36 | 1:24.98 | |||||
5 | Axel Andersson | 2004 | Umeå Simsällskap | 41.11 | 1:26.82 | |||||
6 | Axel Södervall | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 41.21 | 1:27.99 | |||||
7 | Ludvig Utterström | 2004 | Njurunda Simsällskap | 45.08 | 1:34.69 | |||||
8 | Anton Sjödin | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 45.93 | 1:38.44 | |||||
9 | Sebastian Svensson | 2006 | Härjedalens Simklubb | 47.04 | 1:43.18 | |||||
- | Arvid Johansson | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 05 september 2015 |
Licensierad till: Härnösands Simsällskap | Utskriftstid | 15:56 |
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Härnösim | Utskriftsdatum | 05 september 2015 | |||
Tävlingsort | Härnösand | Utskriftstid | 16:10 | |||
Arrangör | ||||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 september 2015 |
Gren 5, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ulrica Sandgren | 1994 | Sundsvalls Simsällskap | 30.58 | ||||||
2 | Lina Bergqvist | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 30.93 | ||||||
3 | Frida Hedlund | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 31.31 | ||||||
4 | Julia Åhlen | 1997 | Simklubben Ägir | 31.88 | ||||||
5 | Amelia Lundblom | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 32.69 | ||||||
6 | Victoria Öberg | 1999 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 32.72 | ||||||
7 | Maja Bollbring | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 32.88 | ||||||
8 | Emmy Gulliksson | 1998 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 33.15 | ||||||
9 | Julia Nilsson | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 33.20 | ||||||
10 | Hanna Mattsson | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 33.73 | ||||||
Gren 5, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Tuva Balkerud | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 33.12 | ||||||
2 | Sofia Mannela | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 34.03 | ||||||
3 | Maja Jakobsson | 2000 | KFUK-KFUM Kometerna | 35.66 | ||||||
4 | Cornelia Norén-Vosfeldt | 2001 | Härnösands Simsällskap | 36.01 | ||||||
5 | Tove Wikström | 2001 | Härnösands Simsällskap | 36.27 | ||||||
6 | Lisa Drugge | 2001 | Umeå Simsällskap | 36.72 | ||||||
7 | Tuva Sandström | 2001 | Umeå Simsällskap | 36.86 | ||||||
8 | Nicolina Heed | 2001 | Härnösands Simsällskap | 38.11 | ||||||
9 | Felicia Andersson | 2001 | KFUK-KFUM Kometerna | 41.41 | ||||||
10 | Linn Lidström | 2001 | Umeå Simsällskap | 42.85 | ||||||
11 | Linnea Evertsson | 2001 | KFUK-KFUM Kometerna | 44.18 | ||||||
- | Tilde Forslund | 2000 | Njurunda Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 05 september 2015 |
Licensierad till: Härnösands Simsällskap | Utskriftstid | 16:10 |
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Härnösim | Utskriftsdatum | 05 september 2015 | |||
Tävlingsort | Härnösand | Utskriftstid | 16:13 | |||
Arrangör | ||||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 september 2015 |
Gren 6, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Emil Gilliusson | 1993 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 26.88 | ||||||
2 | Joel Westerlind | 1996 | Härnösands Simsällskap | 27.18 | ||||||
3 | Petter Norén Vosfeldt | 1999 | Härnösands Simsällskap | 27.45 | ||||||
4 | Emil Dahlberg | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 28.67 | ||||||
5 | Pontus Lindh | 1996 | Härnösands Simsällskap | 30.04 | ||||||
6 | Tor Nicolaisen | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 31.20 | ||||||
7 | Gustav Ljungberg | 1991 | Njurunda Simsällskap | 37.55 | ||||||
- | Erik Björklund | 1998 | Njurunda Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 6, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Christopher Andrén | 2000 | Simklubben Ägir | 27.54 | ||||||
2 | Johan Bäcklund | 2000 | Sundsvalls Simsällskap | 30.76 | ||||||
3 | Filip Borgström | 2001 | Njurunda Simsällskap | 32.81 | ||||||
4 | Viktor Näslund | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 33.09 | ||||||
5 | Alexander Israelsson | 2001 | Umeå Simsällskap | 48.43 | ||||||
- | Elias Engström | 2001 | Njurunda Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 05 september 2015 |
Licensierad till: Härnösands Simsällskap | Utskriftstid | 16:13 |
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Härnösim | Utskriftsdatum | 05 september 2015 | |||
Tävlingsort | Härnösand | Utskriftstid | 16:33 | |||
Arrangör | ||||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 september 2015 |
Gren 7, 100m Ryggsim Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Elise Öberg | 2002 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 33.60 | 1:09.52 | |||||
2 | Gloria Muzito | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 34.95 | 1:12.65 | |||||
3 | Linn Strömberg | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 35.83 | 1:16.32 | |||||
4 | Emma Norlin | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 38.74 | 1:18.32 | |||||
5 | Nathalie Pettersson | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 40.93 | 1:24.57 | |||||
6 | Tess Viggeborn | 2003 | Simklubben Ägir | 41.60 | 1:25.09 | |||||
7 | Melina Sundström | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 42.17 | 1:25.94 | |||||
8 | Ella Barnoin | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 43.52 | 1:27.96 | |||||
9 | Nellie Luthman | 2002 | Umeå Simsällskap | 43.52 | 1:28.19 | |||||
10 | Agnes Gustafsson | 2003 | Umeå Simsällskap | 43.79 | 1:28.80 | |||||
11 | Selma Zachrisson | 2003 | Simklubben Ägir | 43.56 | 1:29.76 | |||||
12 | Emma Öberg | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 44.30 | 1:31.20 | |||||
13 | Isa Forsberg | 2002 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 44.22 | 1:32.45 | |||||
14 | Sofia Boije | 2003 | Simklubben Ägir | 44.55 | 1:33.45 | |||||
15 | Hedda Ferm | 2002 | Umeå Simsällskap | 47.47 | 1:34.16 | |||||
16 | Yannis Lundberg | 2002 | Simklubben Ägir | 43.82 | 1:34.18 | |||||
17 | Elma Olofsson | 2003 | Umeå Simsällskap | 46.10 | 1:34.25 | |||||
18 | Petra Wennberg | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 45.88 | 1:34.88 | |||||
19 | Ebba Worander | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 45.94 | 1:35.24 | |||||
20 | Emelie Ohlin | 2003 | Umeå Simsällskap | 48.21 | 1:36.12 | |||||
21 | Wilma Fahlgren | 2003 | Njurunda Simsällskap | 45.94 | 1:36.15 | |||||
22 | Lea Edvardsson | 2003 | Umeå Simsällskap | 47.27 | 1:36.30 | |||||
23 | Saga Persson | 2003 | Njurunda Simsällskap | 50.14 | 1:40.67 | |||||
24 | Line Björlin | 2003 | Härnösands Simsällskap | 1:42.20 | 1:42.20 | |||||
25 | Lovisa Lundblad | 2003 | Njurunda Simsällskap | 51.76 | 1:44.65 | |||||
26 | Astrid Gustafsson | 2003 | Umeå Simsällskap | 51.21 | 1:44.84 | |||||
27 | Emelie Clarin | 2002 | Njurunda Simsällskap | 49.96 | 1:44.85 | |||||
28 | Cornelia Moberg | 2003 | Härjedalens Simklubb | 52.60 | 1:49.72 | |||||
29 | Elvira Ögren | 2002 | Umeå Simsällskap | 53.42 | 1:52.99 | |||||
30 | Jonna Egelskog | 2003 | Umeå Simsällskap | 57.27 | 1:53.68 | |||||
- | Isolde Svedjeland | 2002 | Umeå Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Tilde Wiborg | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 7, 100m Ryggsim Damer, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Nea Hjortsberg | 2004 | Södertörns Simsällskap | 38.19 | 1:19.67 | |||||
2 | Lova Tjernström | 2004 | Njurunda Simsällskap | 42.74 | 1:25.94 | |||||
3 | Nadja Rautiainen | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 42.36 | 1:26.75 | |||||
4 | Ebba Hann | 2004 | Simklubben Ägir | 42.32 | 1:29.51 | |||||
5 | Anja Lind | 2004 | Härnösands Simsällskap | 44.68 | 1:31.94 | |||||
6 | Leia Beijron | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 46.80 | 1:33.58 | |||||
7 | Clara Renström Halling | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 48.66 | 1:37.99 | |||||
8 | Rebecca Lepik Thomasdotter | 2004 | Härjedalens Simklubb | 49.67 | 1:43.17 | |||||
9 | Lena Svedberg | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 49.88 | 1:43.65 | |||||
10 | Agnes Frestadius | 2005 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 52.28 | 1:49.54 | |||||
11 | Nova Norlander | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 50.47 | 1:51.21 | |||||
12 | Lilly Johnsson | 2005 | Älmhults Simsällskap | 54.43 | 1:51.24 | |||||
13 | Ida Sundholm | 2005 | Njurunda Simsällskap | 55.42 | 1:54.00 | |||||
14 | Tuva Wallskog | 2004 | Simklubben Ägir | 1:54.72 | 1:54.72 | |||||
15 | Olivia Ericson | 2006 | Sundsvalls Simsällskap | 55.60 | 1:56.18 | |||||
16 | Agnes Löfgren | 2005 | Umeå Simsällskap | 56.81 | 1:59.15 | |||||
17 | Elin Öberg | 2004 | Umeå Simsällskap | 1:00.97 | 2:03.61 | |||||
18 | Tyra Östberg | 2004 | Umeå Simsällskap | 1:00.38 | 2:05.86 | |||||
19 | Sandra Trigell | 2005 | Umeå Simsällskap | 1:04.00 | 2:08.99 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 05 september 2015 |
Licensierad till: Härnösands Simsällskap | Utskriftstid | 16:33 |
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Härnösim | Utskriftsdatum | 05 september 2015 | |||
Tävlingsort | Härnösand | Utskriftstid | 16:41 | |||
Arrangör | ||||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 september 2015 |
Gren 8, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Robin Björklund | 2002 | Njurunda Simsällskap | 33.21 | 1:08.72 | |||||
2 | Joel Berglund | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 34.74 | 1:12.54 | |||||
3 | Albin Hedlund | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 37.62 | 1:18.02 | |||||
4 | Jonathan Nilsson | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 39.47 | 1:19.60 | |||||
5 | Arvid Strömbro | 2002 | Umeå Simsällskap | 42.63 | 1:28.04 | |||||
6 | Josef Nordén | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 45.64 | 1:33.45 | |||||
7 | Mattias Gillgren | 2003 | Njurunda Simsällskap | 45.00 | 1:33.94 | |||||
8 | Hannes Wikström | 2003 | Härnösands Simsällskap | 46.27 | 1:35.00 | |||||
9 | Karl Fällman | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 46.83 | 1:35.31 | |||||
10 | Linus Hallgren | 2003 | Umeå Simsällskap | 47.67 | 1:36.35 | |||||
11 | Oskar Albinsson | 2003 | Umeå Simsällskap | 48.87 | 1:37.61 | |||||
12 | Roine Epäilys | 2003 | Simklubben Ägir | 47.88 | 1:39.65 | |||||
13 | Vide Lundblad | 2003 | Njurunda Simsällskap | 51.78 | 1:46.27 | |||||
14 | Petter Lidén | 2003 | Njurunda Simsällskap | 53.89 | 1:52.07 | |||||
15 | Simon Mangare | 2003 | Umeå Simsällskap | 57.49 | 1:56.77 | |||||
16 | Henrik Lidström | 2003 | Umeå Simsällskap | 58.26 | 1:58.84 | |||||
- | Gustav Andersson | 2002 | Härjedalens Simklubb | DSQ | ||||||
- | Unai Izarra | 2003 | Umeå Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 8, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Felix Luthman | 2004 | Umeå Simsällskap | 42.29 | 1:26.92 | |||||
2 | Jason Walterstad | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 43.20 | 1:28.04 | |||||
3 | Axel Andersson | 2004 | Umeå Simsällskap | 48.13 | 1:35.28 | |||||
4 | Iyas Kalash | 2004 | Umeå Simsällskap | 49.20 | 1:38.99 | |||||
5 | Axel Södervall | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 52.14 | 1:46.73 | |||||
6 | Ludvig Utterström | 2004 | Njurunda Simsällskap | 51.95 | 1:49.24 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 05 september 2015 |
Licensierad till: Härnösands Simsällskap | Utskriftstid | 16:41 |
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Härnösim | Utskriftsdatum | 05 september 2015 | |||
Tävlingsort | Härnösand | Utskriftstid | 17:40 | |||
Arrangör | ||||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 september 2015 |
Gren 9, 200m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Martina Dahlbom | 1998 | Härnösands Simsällskap | 41.82 | 1:29.00 | 2:17.69 | 3:03.03 | |||
Gren 9, 200m Ryggsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Ellen Näslund | 2000 | Njurunda Simsällskap | 39.36 | 1:22.67 | 2:06.67 | 2:47.94 | |||
2 | Tove Wikström | 2001 | Härnösands Simsällskap | 39.53 | 1:22.88 | 2:07.44 | 2:48.38 | |||
3 | Tuva Sandström | 2001 | Umeå Simsällskap | 40.38 | 1:24.26 | 2:08.67 | 2:51.09 | |||
4 | Tilde Forslund | 2000 | Njurunda Simsällskap | 43.48 | 1:30.54 | 2:17.93 | 3:04.41 | |||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 05 september 2015 |
Licensierad till: Härnösands Simsällskap | Utskriftstid | 17:40 |
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Härnösim | Utskriftsdatum | 05 september 2015 | |||
Tävlingsort | Härnösand | Utskriftstid | 17:15 | |||
Arrangör | ||||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 september 2015 |
Gren 10, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Joel Westerlind | 1996 | Härnösands Simsällskap | 30.98 | 1:04.81 | 1:39.69 | 2:13.88 | |||
2 | Johan Björklund | 1999 | Njurunda Simsällskap | 33.11 | 1:08.95 | 1:45.44 | 2:21.83 | |||
3 | Emil Gilliusson | 1993 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 34.37 | 1:11.68 | 1:48.73 | 2:25.85 | |||
4 | Erik Björklund | 1998 | Njurunda Simsällskap | 33.21 | 1:09.93 | 1:48.63 | 2:27.24 | |||
Gren 10, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | David Eby | 2001 | Simklubben Ägir | 35.64 | 1:13.60 | 1:53.26 | 2:32.50 | |||
2 | Elias Engström | 2001 | Njurunda Simsällskap | 39.84 | 1:23.04 | 2:05.16 | 2:46.98 | |||
3 | Filip Borgström | 2001 | Njurunda Simsällskap | 39.70 | 1:23.28 | 2:07.76 | 2:50.55 | |||
4 | David Näslund | 2001 | Njurunda Simsällskap | 43.21 | 1:30.58 | 2:19.04 | 3:07.00 | |||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 05 september 2015 |
Licensierad till: Härnösands Simsällskap | Utskriftstid | 17:15 |
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Härnösim | Utskriftsdatum | 05 september 2015 | |||
Tävlingsort | Härnösand | Utskriftstid | 17:34 | |||
Arrangör | ||||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 september 2015 |
Gren 11, 50m Bröstsim Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Elise Öberg | 2002 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 35.23 | ||||||
2 | Linn Strömberg | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 38.65 | ||||||
3 | Nathalie Pettersson | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 39.53 | ||||||
4 | Ingrid Sälg | 2002 | Umeå Simsällskap | 42.31 | ||||||
5 | Ebba Worander | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 42.38 | ||||||
6 | Elina Lehtinen | 2003 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 43.14 | ||||||
7 | Levina Elfström | 2003 | KFUK-KFUM Kometerna | 43.38 | ||||||
8 | Hedda Ferm | 2002 | Umeå Simsällskap | 43.40 | ||||||
9 | Isolde Svedjeland | 2002 | Umeå Simsällskap | 43.67 | ||||||
10 | Selma Zachrisson | 2003 | Simklubben Ägir | 44.82 | ||||||
11 | Tess Viggeborn | 2003 | Simklubben Ägir | 44.86 | ||||||
12 | Maja Bostedt | 2003 | Härnösands Simsällskap | 44.94 | ||||||
13 | Line Björlin | 2003 | Härnösands Simsällskap | 45.20 | ||||||
14 | Ella Barnoin | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 45.55 | ||||||
15 | Agnes Gustafsson | 2003 | Umeå Simsällskap | 45.74 | ||||||
16 | Isa Forsberg | 2002 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 45.95 | ||||||
17 | Johanna Persson | 2003 | Härnösands Simsällskap | 47.25 | ||||||
18 | Emma Öberg | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 47.69 | ||||||
19 | Wilma Fahlgren | 2003 | Njurunda Simsällskap | 47.84 | ||||||
20 | Elma Olofsson | 2003 | Umeå Simsällskap | 48.24 | ||||||
21 | Sandra Nilsson | 2003 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 48.68 | ||||||
22 | Petra Wennberg | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 49.20 | ||||||
23 | Sofia Boije | 2003 | Simklubben Ägir | 49.59 | ||||||
24 | Tilde Sandin | 2002 | Umeå Simsällskap | 51.28 | ||||||
25 | Cornelia Moberg | 2003 | Härjedalens Simklubb | 51.60 | ||||||
26 | Tilde Wiborg | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 51.80 | ||||||
27 | Saga Persson | 2003 | Njurunda Simsällskap | 52.21 | ||||||
28 | Astrid Gustafsson | 2003 | Umeå Simsällskap | 52.22 | ||||||
29 | Lovisa Lundblad | 2003 | Njurunda Simsällskap | 55.34 | ||||||
30 | Elvira Ögren | 2002 | Umeå Simsällskap | 55.35 | ||||||
31 | Jonna Egelskog | 2003 | Umeå Simsällskap | 55.54 | ||||||
32 | Emelie Ohlin | 2003 | Umeå Simsällskap | 56.93 | ||||||
33 | Josefin Karlsson | 2003 | Härnösands Simsällskap | 57.27 | ||||||
- | Yannis Lundberg | 2002 | Simklubben Ägir | DNS | ||||||
- | Johanna Byström | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Lea Edvardsson | 2003 | Umeå Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Melina Sundström | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Nellie Luthman | 2002 | Umeå Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 11, 50m Bröstsim Damer, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ebba Hann | 2004 | Simklubben Ägir | 42.20 | ||||||
2 | Nea Hjortsberg | 2004 | Södertörns Simsällskap | 44.60 | ||||||
3 | Leia Beijron | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 44.96 | ||||||
4 | Nadja Rautiainen | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 46.98 | ||||||
5 | Linnea Engström | 2004 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 48.27 | ||||||
6 | Nora Sundström | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 48.44 | ||||||
7 | Nike Edèn | 2006 | Härjedalens Simklubb | 49.16 | ||||||
8 | Nova Norlander | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 49.32 | ||||||
9 | Clara Renström Halling | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 50.90 | ||||||
10 | Ebba Wikström | 2006 | Härnösands Simsällskap | 51.53 | ||||||
11 | Anja Lind | 2004 | Härnösands Simsällskap | 51.75 | ||||||
12 | Ronja Widell | 2004 | Härnösands Simsällskap | 51.96 | ||||||
13 | Rebecca Lepik Thomasdotter | 2004 | Härjedalens Simklubb | 52.22 | ||||||
14 | Elin Jönsson | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 54.27 | ||||||
15 | Agnes Frestadius | 2005 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 54.28 | ||||||
16 | Lilly Johnsson | 2005 | Älmhults Simsällskap | 54.32 | ||||||
17 | Alva Sjödin | 2006 | Sundsvalls Simsällskap | 55.02 | ||||||
18 | Tyra Östberg | 2004 | Umeå Simsällskap | 55.43 | ||||||
19 | Lena Svedberg | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 55.58 | ||||||
20 | Tuva Wallskog | 2004 | Simklubben Ägir | 55.85 | ||||||
21 | Olivia Ericson | 2006 | Sundsvalls Simsällskap | 56.92 | ||||||
22 | Nike Norlander | 2007 | Sundsvalls Simsällskap | 57.03 | ||||||
23 | Elin Öberg | 2004 | Umeå Simsällskap | 57.06 | ||||||
24 | Tilda Salomonsson | 2006 | Härjedalens Simklubb | 57.12 | ||||||
25 | Lola Qvist | 2004 | Njurunda Simsällskap | 57.19 | ||||||
26 | Agnes Löfgren | 2005 | Umeå Simsällskap | 57.52 | ||||||
27 | Alva Lövström | 2005 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 57.76 | ||||||
28 | Sandra Trigell | 2005 | Umeå Simsällskap | 58.09 | ||||||
29 | Molly Edén | 2006 | Härjedalens Simklubb | 1:00.43 | ||||||
30 | Kajsa Burman | 2007 | Sundsvalls Simsällskap | 1:00.73 | ||||||
31 | Matilda Jonsson | 2006 | Härjedalens Simklubb | 1:00.98 | ||||||
32 | Kristina Vestman | 2004 | Härnösands Simsällskap | 1:03.73 | ||||||
33 | Kaisa Ervasti | 2005 | KFUK-KFUM Kometerna | 1:04.18 | ||||||
34 | Freja Engström | 2007 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 1:06.69 | ||||||
35 | Ebba Ervasti | 2007 | KFUK-KFUM Kometerna | 1:07.85 | ||||||
36 | Signe Domeij | 2005 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 1:13.89 | ||||||
37 | Embla Lidén | 2008 | KFUK-KFUM Kometerna | 1:16.21 | ||||||
38 | Alicja Konatowska | 2006 | Härjedalens Simklubb | 1:17.82 | ||||||
39 | Cassandra Larsson | 2006 | KFUK-KFUM Kometerna | 1:18.32 | ||||||
- | Agnes Pettersson | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Elin Lindkvist | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Iris Zachrisson | 2005 | Härjedalens Simklubb | DSQ | ||||||
- | Jonna Persson | 2004 | Härjedalens Simklubb | DSQ | ||||||
- | Teomina Elfström | 2007 | KFUK-KFUM Kometerna | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 05 september 2015 |
Licensierad till: Härnösands Simsällskap | Utskriftstid | 17:34 |
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Härnösim | Utskriftsdatum | 05 september 2015 | |||
Tävlingsort | Härnösand | Utskriftstid | 17:39 | |||
Arrangör | ||||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 september 2015 |
Gren 12, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Joel Berglund | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 36.75 | ||||||
2 | Robin Björklund | 2002 | Njurunda Simsällskap | 37.33 | ||||||
3 | Albin Hedlund | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 42.50 | ||||||
4 | Hannes Wikström | 2003 | Härnösands Simsällskap | 44.72 | ||||||
5 | Arvid Strömbro | 2002 | Umeå Simsällskap | 45.88 | ||||||
6 | Imre Arvidsson Lundblom | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 45.97 | ||||||
7 | Josef Nordén | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 46.19 | ||||||
8 | Karl Fällman | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 46.72 | ||||||
9 | Linus Hallgren | 2003 | Umeå Simsällskap | 47.92 | ||||||
10 | Oskar Albinsson | 2003 | Umeå Simsällskap | 48.10 | ||||||
11 | Gustav Andersson | 2002 | Härjedalens Simklubb | 50.01 | ||||||
12 | Vide Lundblad | 2003 | Njurunda Simsällskap | 50.09 | ||||||
13 | Unai Izarra | 2003 | Umeå Simsällskap | 50.13 | ||||||
14 | Henrik Lidström | 2003 | Umeå Simsällskap | 50.40 | ||||||
15 | Petter Lidén | 2003 | Njurunda Simsällskap | 51.71 | ||||||
16 | Simon Mangare | 2003 | Umeå Simsällskap | 53.46 | ||||||
17 | Roine Epäilys | 2003 | Simklubben Ägir | 54.66 | ||||||
18 | Olle Lööf | 2002 | Simklubben Ägir | 55.65 | ||||||
- | Harry Högström Nordin | 2003 | Simklubben Ägir | DSQ | ||||||
Gren 12, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Felix Luthman | 2004 | Umeå Simsällskap | 41.50 | ||||||
2 | Ludwig Svedin | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 42.91 | ||||||
3 | Arvid Johansson | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 49.71 | ||||||
4 | Iyas Kalash | 2004 | Umeå Simsällskap | 50.10 | ||||||
5 | Jason Walterstad | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 53.33 | ||||||
6 | Axel Andersson | 2004 | Umeå Simsällskap | 54.20 | ||||||
7 | Axel Södervall | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 55.31 | ||||||
8 | Ludvig Utterström | 2004 | Njurunda Simsällskap | 57.36 | ||||||
9 | Sebastian Svensson | 2006 | Härjedalens Simklubb | 58.00 | ||||||
10 | Viktor Vestman | 2005 | Härnösands Simsällskap | 1:09.30 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 05 september 2015 |
Licensierad till: Härnösands Simsällskap | Utskriftstid | 17:39 |
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Härnösim | Utskriftsdatum | 05 september 2015 | |||
Tävlingsort | Härnösand | Utskriftstid | 17:50 | |||
Arrangör | ||||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 september 2015 |
Gren 13, 4X50m Frisim Damer, Finaler 14 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sundsvall Damer Lag 2 | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 1:54.41 | ||||||
Lina Bergqvist | 1998 | 27.79 | 27.79 | |||||||
Frida Hedlund | 1999 | 27.82 | 55.61 | |||||||
Hanna Mattsson | 1998 | 29.22 | 1:24.83 | |||||||
Julia Nilsson | 1999 | 29.58 | 1:54.41 | |||||||
2 | Sundsvall Damer Lag 1 | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 1:55.13 | ||||||
Ulrica Sandgren | 1994 | 28.30 | 28.30 | |||||||
Maja Bollbring | 1999 | 28.24 | 56.54 | |||||||
Sofia Mannela | 2001 | 28.98 | 1:25.52 | |||||||
Tuva Balkerud | 2001 | 29.61 | 1:55.13 | |||||||
3 | Öass | 1999 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 2:02.77 | ||||||
Elina Lehtinen | 2003 | 30.27 | 30.27 | |||||||
Linn Strömberg | 2002 | 29.53 | 59.80 | |||||||
Emmy Gulliksson | 1998 | 30.18 | 1:29.98 | |||||||
Ella Barnoin | 2002 | 32.79 | 2:02.77 | |||||||
4 | Härnösand Damer [1916] | 1999 | Härnösands Simsällskap | 2:03.86 | ||||||
Tove Wikström | 2001 | 30.26 | 30.26 | |||||||
Cornelia Norén-Vosfeldt | 2001 | 31.29 | 1:01.55 | |||||||
Martina Dahlbom | 1998 | 31.34 | 1:32.89 | |||||||
Nicolina Heed | 2001 | 30.97 | 2:03.86 | |||||||
5 | SK Ägir | 1999 | Simklubben Ägir | 2:11.86 | ||||||
Julia Åhlen | 1997 | 29.30 | 29.30 | |||||||
Selma Zachrisson | 2003 | 32.83 | 1:02.13 | |||||||
Tess Viggeborn | 2003 | 34.81 | 1:36.94 | |||||||
Sofia Boije | 2003 | 34.92 | 2:11.86 | |||||||
6 | Kometerna Damer [1916] | 1999 | KFUK-KFUM Kometerna | 2:19.89 | ||||||
Maja Jakobsson | 2000 | 32.74 | 32.74 | |||||||
Felicia Andersson | 2001 | 34.33 | 1:07.07 | |||||||
Julia Grandin | 1998 | 39.42 | 1:46.49 | |||||||
Linnea Evertsson | 2001 | 33.40 | 2:19.89 | |||||||
- | Umeå SS Damer [1916] | 1999 | Umeå Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 05 september 2015 |
Licensierad till: Härnösands Simsällskap | Utskriftstid | 17:50 |
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Härnösim | Utskriftsdatum | 05 september 2015 | |||
Tävlingsort | Härnösand | Utskriftstid | 17:52 | |||
Arrangör | ||||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 september 2015 |
Gren 14, 4X50m Frisim Herrar, Finaler 14 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Njurunda Herrar [1916] | 1997 | Njurunda Simsällskap | 1:46.74 | ||||||
Filip Borgström | 2001 | 28.11 | 28.11 | |||||||
Elias Engström | 2001 | 27.91 | 56.02 | |||||||
Johan Björklund | 1999 | 25.87 | 1:21.89 | |||||||
Erik Björklund | 1998 | 24.85 | 1:46.74 | |||||||
2 | Sundsvall Herrar Lag 1 | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 1:48.57 | ||||||
Emil Dahlberg | 1997 | 26.75 | 26.75 | |||||||
Tor Nicolaisen | 1999 | 26.12 | 52.87 | |||||||
Viktor Näslund | 2001 | 27.04 | 1:19.91 | |||||||
Felix Balkerud | 2001 | 28.66 | 1:48.57 | |||||||
3 | Härnösand Herrar [1916] | 1996 | Härnösands Simsällskap | 1:51.31 | ||||||
Joel Westerlind | 1996 | 25.13 | 25.13 | |||||||
Petter Norén Vosfeldt | 1999 | 24.55 | 49.68 | |||||||
Pontus Lindh | 1996 | 27.52 | 1:17.20 | |||||||
Hannes Wikström | 2003 | 34.11 | 1:51.31 | |||||||
4 | SK Ägir | 1999 | Simklubben Ägir | 2:15.07 | ||||||
Christopher Andrén | 2000 | 25.91 | 25.91 | |||||||
David Eby | 2001 | 26.36 | 52.27 | |||||||
Roine Epäilys | 2003 | 39.35 | 1:31.62 | |||||||
Harry Högström Nordin | 2003 | 43.45 | 2:15.07 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 05 september 2015 |
Licensierad till: Härnösands Simsällskap | Utskriftstid | 17:52 |
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Härnösim | Utskriftsdatum | 06 september 2015 | |||
Tävlingsort | Härnösand | Utskriftstid | 09:12 | |||
Arrangör | ||||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 september 2015 |
Gren 17, 200m Medley Damer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Amelia Lundblom | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 33.96 | 1:15.36 | 2:02.78 | 2:40.17 | |||
2 | Lina Bergqvist | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 34.10 | 1:19.09 | 2:08.35 | 2:44.14 | |||
3 | Julia Nilsson | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 33.85 | 1:20.44 | 2:07.44 | 2:48.47 | |||
4 | Ylva Söderholm | 1993 | KFUK-KFUM Kometerna | 47.60 | 1:46.20 | 2:46.87 | 3:37.56 | |||
- | Vilma Olsson | 1999 | Njurunda Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 17, 200m Medley Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Tove Wikström | 2001 | Härnösands Simsällskap | 36.99 | 1:20.90 | 2:09.22 | 2:49.52 | |||
2 | Ellen Näslund | 2000 | Njurunda Simsällskap | 37.81 | 1:21.55 | 2:12.77 | 2:50.68 | |||
3 | Tuva Sandström | 2001 | Umeå Simsällskap | 39.51 | 1:24.57 | 2:13.30 | 2:51.77 | |||
4 | Lisa Drugge | 2001 | Umeå Simsällskap | 38.60 | 1:24.19 | 2:15.08 | 2:54.16 | |||
5 | Maja Jakobsson | 2000 | KFUK-KFUM Kometerna | 36.40 | 1:21.55 | 2:14.42 | 2:55.52 | |||
6 | Cornelia Norén-Vosfeldt | 2001 | Härnösands Simsällskap | 38.68 | 1:24.56 | 2:18.54 | 3:01.35 | |||
7 | Tilde Forslund | 2000 | Njurunda Simsällskap | 40.23 | 1:28.66 | 2:21.74 | 3:04.77 | |||
8 | Linnea Evertsson | 2001 | KFUK-KFUM Kometerna | 46.01 | 1:42.62 | 2:41.30 | 3:26.19 | |||
9 | Linn Lidström | 2001 | Umeå Simsällskap | 47.12 | 1:41.97 | 2:45.80 | 3:33.38 | |||
- | Julia Danielsson | 2000 | Sundsvalls Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 06 september 2015 |
Licensierad till: Härnösands Simsällskap | Utskriftstid | 09:12 |
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Härnösim | Utskriftsdatum | 06 september 2015 | |||
Tävlingsort | Härnösand | Utskriftstid | 09:22 | |||
Arrangör | ||||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 september 2015 |
Gren 18, 200m Medley Herrar, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Joel Westerlind | 1996 | Härnösands Simsällskap | 28.74 | 1:02.38 | 1:41.61 | 2:12.90 | |||
2 | Petter Norén Vosfeldt | 1999 | Härnösands Simsällskap | 29.45 | 1:05.83 | 1:45.71 | 2:18.50 | |||
3 | Emil Dahlberg | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 29.15 | 1:06.03 | 1:48.46 | 2:21.18 | |||
4 | Erik Björklund | 1998 | Njurunda Simsällskap | 28.47 | 1:05.19 | 1:49.46 | 2:21.27 | |||
5 | Johan Björklund | 1999 | Njurunda Simsällskap | 31.45 | 1:07.99 | 1:49.89 | 2:22.27 | |||
6 | Klas Törmä | 1999 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 38.84 | 1:25.11 | 2:12.31 | 2:54.47 | |||
Gren 18, 200m Medley Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Johan Ekengren | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 35.27 | 1:18.55 | 2:05.86 | 2:41.21 | |||
2 | Filip Borgström | 2001 | Njurunda Simsällskap | 34.80 | 1:18.03 | 2:08.75 | 2:44.39 | |||
3 | Alexander Israelsson | 2001 | Umeå Simsällskap | 51.36 | 1:50.76 | 2:59.68 | 3:49.44 | |||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 06 september 2015 |
Licensierad till: Härnösands Simsällskap | Utskriftstid | 09:22 |
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Härnösim | Utskriftsdatum | 06 september 2015 | |||
Tävlingsort | Härnösand | Utskriftstid | 09:30 | |||
Arrangör | ||||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 september 2015 |
Gren 19, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Gloria Muzito | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 32.03 | ||||||
2 | Elise Öberg | 2002 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 32.42 | ||||||
3 | Linn Strömberg | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 32.71 | ||||||
4 | Elina Lehtinen | 2003 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 32.95 | ||||||
5 | Emma Norlin | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 34.20 | ||||||
6 | Nathalie Pettersson | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 34.92 | ||||||
7 | Ingrid Sälg | 2002 | Umeå Simsällskap | 35.80 | ||||||
8 | Johanna Persson | 2003 | Härnösands Simsällskap | 36.90 | ||||||
9 | Tess Viggeborn | 2003 | Simklubben Ägir | 37.46 | ||||||
10 | Yannis Lundberg | 2002 | Simklubben Ägir | 38.07 | ||||||
11 | Melina Sundström | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 38.10 | ||||||
12 | Emma Öberg | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 38.11 | ||||||
13 | Ebba Worander | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 39.51 | ||||||
14 | Isa Forsberg | 2002 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 40.26 | ||||||
15 | Ella Barnoin | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 40.48 | ||||||
16 | Nellie Luthman | 2002 | Umeå Simsällskap | 41.34 | ||||||
17 | Agnes Gustafsson | 2003 | Umeå Simsällskap | 41.38 | ||||||
18 | Hedda Ferm | 2002 | Umeå Simsällskap | 41.59 | ||||||
19 | Tilde Wiborg | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 41.77 | ||||||
20 | Isolde Svedjeland | 2002 | Umeå Simsällskap | 42.22 | ||||||
21 | Lovisa Lundblad | 2003 | Njurunda Simsällskap | 42.32 | ||||||
22 | Josefin Karlsson | 2003 | Härnösands Simsällskap | 42.86 | ||||||
23 | Sandra Nilsson | 2003 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 43.00 | ||||||
24 | Petra Wennberg | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 44.39 | ||||||
25 | Lea Edvardsson | 2003 | Umeå Simsällskap | 44.42 | ||||||
26 | Emelie Ohlin | 2003 | Umeå Simsällskap | 44.49 | ||||||
27 | Tilde Sandin | 2002 | Umeå Simsällskap | 44.85 | ||||||
28 | Astrid Gustafsson | 2003 | Umeå Simsällskap | 46.53 | ||||||
29 | Cornelia Moberg | 2003 | Härjedalens Simklubb | 46.88 | ||||||
30 | Levina Elfström | 2003 | KFUK-KFUM Kometerna | 47.86 | ||||||
31 | Elma Olofsson | 2003 | Umeå Simsällskap | 49.87 | ||||||
32 | Sofia Boije | 2003 | Simklubben Ägir | 49.96 | ||||||
33 | Emelie Clarin | 2002 | Njurunda Simsällskap | 50.13 | ||||||
- | Selma Zachrisson | 2003 | Simklubben Ägir | DSQ | ||||||
Gren 19, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Nea Hjortsberg | 2004 | Södertörns Simsällskap | 34.35 | ||||||
2 | Ebba Hann | 2004 | Simklubben Ägir | 38.58 | ||||||
3 | Lova Tjernström | 2004 | Njurunda Simsällskap | 38.71 | ||||||
4 | Nadja Rautiainen | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 42.91 | ||||||
5 | Leia Beijron | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 45.10 | ||||||
6 | Lena Svedberg | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 47.09 | ||||||
7 | Agnes Frestadius | 2005 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 51.22 | ||||||
8 | Lilly Johnsson | 2005 | Älmhults Simsällskap | 53.28 | ||||||
9 | Olivia Ericson | 2006 | Sundsvalls Simsällskap | 55.46 | ||||||
10 | Sandra Trigell | 2005 | Umeå Simsällskap | 1:00.43 | ||||||
- | Nova Norlander | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | DNF | ||||||
- | Alva Sjödin | 2006 | Sundsvalls Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Signe Domeij | 2005 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Tyra Östberg | 2004 | Umeå Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 06 september 2015 |
Licensierad till: Härnösands Simsällskap | Utskriftstid | 09:30 |
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Härnösim | Utskriftsdatum | 06 september 2015 | |||
Tävlingsort | Härnösand | Utskriftstid | 09:37 | |||
Arrangör | ||||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 september 2015 |
Gren 20, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Robin Björklund | 2002 | Njurunda Simsällskap | 29.54 | ||||||
2 | Joel Berglund | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 29.63 | ||||||
3 | Albin Hedlund | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 34.36 | ||||||
4 | Imre Arvidsson Lundblom | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 38.21 | ||||||
5 | Arvid Strömbro | 2002 | Umeå Simsällskap | 39.04 | ||||||
6 | Oskar Albinsson | 2003 | Umeå Simsällskap | 42.01 | ||||||
7 | Hannes Wikström | 2003 | Härnösands Simsällskap | 42.72 | ||||||
8 | Josef Nordén | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 43.01 | ||||||
9 | Karl Fällman | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 46.88 | ||||||
10 | Roine Epäilys | 2003 | Simklubben Ägir | 47.56 | ||||||
11 | Unai Izarra | 2003 | Umeå Simsällskap | 50.58 | ||||||
- | Henrik Lidström | 2003 | Umeå Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Linus Hallgren | 2003 | Umeå Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Simon Mangare | 2003 | Umeå Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Vide Lundblad | 2003 | Njurunda Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 20, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Felix Luthman | 2004 | Umeå Simsällskap | 37.79 | ||||||
2 | Ludwig Svedin | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 39.90 | ||||||
3 | Jason Walterstad | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 39.95 | ||||||
4 | Iyas Kalash | 2004 | Umeå Simsällskap | 43.34 | ||||||
5 | Axel Södervall | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 46.39 | ||||||
6 | Ludvig Utterström | 2004 | Njurunda Simsällskap | 48.25 | ||||||
7 | Axel Andersson | 2004 | Umeå Simsällskap | 49.63 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 06 september 2015 |
Licensierad till: Härnösands Simsällskap | Utskriftstid | 09:37 |
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Härnösim | Utskriftsdatum | 06 september 2015 | |||
Tävlingsort | Härnösand | Utskriftstid | 09:42 | |||
Arrangör | ||||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 september 2015 |
Gren 21, 50m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Emmy Gulliksson | 1998 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 33.19 | ||||||
2 | Maja Bollbring | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 33.24 | ||||||
3 | Julia Åhlen | 1997 | Simklubben Ägir | 34.49 | ||||||
4 | Lina Bergqvist | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 35.02 | ||||||
5 | Hanna Mattsson | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 35.16 | ||||||
6 | Victoria Öberg | 1999 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 35.46 | ||||||
7 | Martina Dahlbom | 1998 | Härnösands Simsällskap | 38.88 | ||||||
8 | Vilma Olsson | 1999 | Njurunda Simsällskap | 39.73 | ||||||
9 | Anna Norberg | 1999 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 40.75 | ||||||
10 | Ylva Söderholm | 1993 | KFUK-KFUM Kometerna | 47.96 | ||||||
11 | Maria Carlsson | 1983 | Njurunda Simsällskap | 1:01.57 | ||||||
Gren 21, 50m Ryggsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Tove Wikström | 2001 | Härnösands Simsällskap | 35.23 | ||||||
2 | Sofia Mannela | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 35.65 | ||||||
3 | Cornelia Norén-Vosfeldt | 2001 | Härnösands Simsällskap | 36.52 | ||||||
4 | Ellen Näslund | 2000 | Njurunda Simsällskap | 36.86 | ||||||
5 | Nicolina Heed | 2001 | Härnösands Simsällskap | 39.73 | ||||||
6 | Maja Jakobsson | 2000 | KFUK-KFUM Kometerna | 39.75 | ||||||
7 | Lisa Drugge | 2001 | Umeå Simsällskap | 39.87 | ||||||
8 | Tilde Forslund | 2000 | Njurunda Simsällskap | 40.14 | ||||||
9 | Linn Lidström | 2001 | Umeå Simsällskap | 49.33 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 06 september 2015 |
Licensierad till: Härnösands Simsällskap | Utskriftstid | 09:42 |
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Härnösim | Utskriftsdatum | 06 september 2015 | |||
Tävlingsort | Härnösand | Utskriftstid | 09:46 | |||
Arrangör | ||||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 september 2015 |
Gren 22, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Joel Westerlind | 1996 | Härnösands Simsällskap | 29.12 | ||||||
2 | Emil Gilliusson | 1993 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 29.45 | ||||||
3 | Emil Dahlberg | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 29.85 | ||||||
4 | Erik Björklund | 1998 | Njurunda Simsällskap | 30.16 | ||||||
5 | Johan Björklund | 1999 | Njurunda Simsällskap | 30.35 | ||||||
6 | Petter Norén Vosfeldt | 1999 | Härnösands Simsällskap | 31.96 | ||||||
7 | Pontus Lindh | 1996 | Härnösands Simsällskap | 33.63 | ||||||
8 | Gustav Ljungberg | 1991 | Njurunda Simsällskap | 38.05 | ||||||
9 | Klas Törmä | 1999 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 40.57 | ||||||
Gren 22, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Christopher Andrén | 2000 | Simklubben Ägir | 30.54 | ||||||
2 | David Eby | 2001 | Simklubben Ägir | 30.93 | ||||||
3 | Viktor Näslund | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 33.00 | ||||||
4 | Johan Bäcklund | 2000 | Sundsvalls Simsällskap | 34.52 | ||||||
5 | Filip Borgström | 2001 | Njurunda Simsällskap | 36.11 | ||||||
6 | David Näslund | 2001 | Njurunda Simsällskap | 38.68 | ||||||
7 | Alexander Israelsson | 2001 | Umeå Simsällskap | 47.07 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 06 september 2015 |
Licensierad till: Härnösands Simsällskap | Utskriftstid | 09:46 |
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Härnösim | Utskriftsdatum | 06 september 2015 | |||
Tävlingsort | Härnösand | Utskriftstid | 10:33 | |||
Arrangör | ||||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 september 2015 |
Gren 23, 50m Ryggsim Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Elise Öberg | 2002 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 32.88 | ||||||
2 | Linn Strömberg | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 34.42 | ||||||
3 | Gloria Muzito | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 34.52 | ||||||
4 | Elina Lehtinen | 2003 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 35.29 | ||||||
5 | Emma Norlin | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 35.74 | ||||||
6 | Nathalie Pettersson | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 38.14 | ||||||
7 | Melina Sundström | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 38.91 | ||||||
8 | Ingrid Sälg | 2002 | Umeå Simsällskap | 39.20 | ||||||
9 | Isa Forsberg | 2002 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 39.63 | ||||||
10 | Agnes Gustafsson | 2003 | Umeå Simsällskap | 40.49 | ||||||
11 | Selma Zachrisson | 2003 | Simklubben Ägir | 40.90 | ||||||
12 | Ella Barnoin | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 41.22 | ||||||
13 | Nellie Luthman | 2002 | Umeå Simsällskap | 41.30 | ||||||
14 | Emma Öberg | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 41.41 | ||||||
15 | Tess Viggeborn | 2003 | Simklubben Ägir | 41.68 | ||||||
16 | Sofia Boije | 2003 | Simklubben Ägir | 41.92 | ||||||
17 | Tilde Wiborg | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 42.22 | ||||||
18 | Isolde Svedjeland | 2002 | Umeå Simsällskap | 43.24 | ||||||
19 | Sandra Nilsson | 2003 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 43.59 | ||||||
20 | Ebba Worander | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 43.91 | ||||||
21 | Elma Olofsson | 2003 | Umeå Simsällskap | 43.94 | ||||||
22 | Hedda Ferm | 2002 | Umeå Simsällskap | 43.95 | ||||||
22 | Levina Elfström | 2003 | KFUK-KFUM Kometerna | 43.95 | ||||||
24 | Petra Wennberg | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 44.40 | ||||||
25 | Emelie Ohlin | 2003 | Umeå Simsällskap | 44.45 | ||||||
25 | Lea Edvardsson | 2003 | Umeå Simsällskap | 44.45 | ||||||
27 | Tilde Sandin | 2002 | Umeå Simsällskap | 45.38 | ||||||
28 | Emelie Clarin | 2002 | Njurunda Simsällskap | 45.93 | ||||||
29 | Josefin Karlsson | 2003 | Härnösands Simsällskap | 47.34 | ||||||
30 | Maja Bostedt | 2003 | Härnösands Simsällskap | 47.49 | ||||||
31 | Astrid Gustafsson | 2003 | Umeå Simsällskap | 47.65 | ||||||
32 | Johanna Persson | 2003 | Härnösands Simsällskap | 48.08 | ||||||
33 | Lovisa Lundblad | 2003 | Njurunda Simsällskap | 48.46 | ||||||
34 | Elvira Ögren | 2002 | Umeå Simsällskap | 49.08 | ||||||
35 | Cornelia Moberg | 2003 | Härjedalens Simklubb | 49.41 | ||||||
36 | Jonna Egelskog | 2003 | Umeå Simsällskap | 49.68 | ||||||
Gren 23, 50m Ryggsim Damer, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Nea Hjortsberg | 2004 | Södertörns Simsällskap | 36.17 | ||||||
2 | Lova Tjernström | 2004 | Njurunda Simsällskap | 36.98 | ||||||
3 | Ebba Hann | 2004 | Simklubben Ägir | 41.34 | ||||||
4 | Leia Beijron | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 42.97 | ||||||
5 | Anja Lind | 2004 | Härnösands Simsällskap | 43.66 | ||||||
6 | Linnea Engström | 2004 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 45.87 | ||||||
7 | Rebecca Lepik Thomasdotter | 2004 | Härjedalens Simklubb | 46.21 | ||||||
8 | Agnes Frestadius | 2005 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 46.36 | ||||||
9 | Lena Svedberg | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 46.56 | ||||||
10 | Clara Renström Halling | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 46.98 | ||||||
11 | Nike Edèn | 2006 | Härjedalens Simklubb | 47.02 | ||||||
12 | Nova Norlander | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 47.54 | ||||||
13 | Lola Qvist | 2004 | Njurunda Simsällskap | 47.57 | ||||||
14 | Agnes Pettersson | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 47.93 | ||||||
15 | Olivia Ericson | 2006 | Sundsvalls Simsällskap | 48.40 | ||||||
16 | Alva Fridlund | 2004 | Njurunda Simsällskap | 50.07 | ||||||
17 | Tuva Wallskog | 2004 | Simklubben Ägir | 51.81 | ||||||
18 | Ida Sundholm | 2005 | Njurunda Simsällskap | 52.62 | ||||||
19 | Elin Lindkvist | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 52.66 | ||||||
20 | Lilly Johnsson | 2005 | Älmhults Simsällskap | 52.73 | ||||||
21 | Kristina Vestman | 2004 | Härnösands Simsällskap | 54.50 | ||||||
22 | Iris Zachrisson | 2005 | Härjedalens Simklubb | 55.64 | ||||||
23 | Ella Heed | 2005 | Härnösands Simsällskap | 56.17 | ||||||
24 | Jonna Persson | 2004 | Härjedalens Simklubb | 57.03 | ||||||
25 | Kaisa Ervasti | 2005 | KFUK-KFUM Kometerna | 57.22 | ||||||
26 | Tilda Salomonsson | 2006 | Härjedalens Simklubb | 57.65 | ||||||
27 | Sandra Trigell | 2005 | Umeå Simsällskap | 58.23 | ||||||
28 | Tyra Östberg | 2004 | Umeå Simsällskap | 58.29 | ||||||
29 | Molly Edén | 2006 | Härjedalens Simklubb | 1:00.96 | ||||||
30 | Teomina Elfström | 2007 | KFUK-KFUM Kometerna | 1:03.60 | ||||||
31 | Ebba Ervasti | 2007 | KFUK-KFUM Kometerna | 1:07.54 | ||||||
32 | Linnea Ljung | 2005 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 1:08.33 | ||||||
33 | Signe Domeij | 2005 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 1:10.34 | ||||||
34 | Cassandra Larsson | 2006 | KFUK-KFUM Kometerna | 1:26.37 | ||||||
- | Alicja Konatowska | 2006 | Härjedalens Simklubb | DSQ | ||||||
- | Ebba Wikström | 2006 | Härnösands Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Elin Jönsson | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Ella Åsgård | 2006 | Härnösands Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Embla Lidén | 2008 | KFUK-KFUM Kometerna | DSQ | ||||||
- | Kajsa Burman | 2007 | Sundsvalls Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Matilda Jonsson | 2006 | Härjedalens Simklubb | DSQ | ||||||
- | Nadja Rautiainen | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Ronja Widell | 2004 | Härnösands Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 06 september 2015 |
Licensierad till: Härnösands Simsällskap | Utskriftstid | 10:33 |
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Härnösim | Utskriftsdatum | 06 september 2015 | |||
Tävlingsort | Härnösand | Utskriftstid | 15:25 | |||
Arrangör | ||||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 september 2015 |
Gren 24, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Robin Björklund | 2002 | Njurunda Simsällskap | 31.32 | ||||||
2 | Joel Berglund | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 34.30 | ||||||
3 | Albin Hedlund | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 35.81 | ||||||
4 | Imre Arvidsson Lundblom | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 39.54 | ||||||
5 | Arvid Strömbro | 2002 | Umeå Simsällskap | 39.63 | ||||||
6 | Gustav Andersson | 2002 | Härjedalens Simklubb | 40.02 | ||||||
7 | Josef Nordén | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 41.57 | ||||||
8 | Karl Fällman | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 43.48 | ||||||
9 | Hannes Wikström | 2003 | Härnösands Simsällskap | 43.52 | ||||||
10 | Oskar Albinsson | 2003 | Umeå Simsällskap | 44.43 | ||||||
11 | Linus Hallgren | 2003 | Umeå Simsällskap | 45.64 | ||||||
12 | Roine Epäilys | 2003 | Simklubben Ägir | 47.01 | ||||||
13 | Vide Lundblad | 2003 | Njurunda Simsällskap | 49.00 | ||||||
14 | Harry Högström Nordin | 2003 | Simklubben Ägir | 50.22 | ||||||
15 | Petter Lidén | 2003 | Njurunda Simsällskap | 51.00 | ||||||
16 | Simon Mangare | 2003 | Umeå Simsällskap | 53.88 | ||||||
17 | Henrik Lidström | 2003 | Umeå Simsällskap | 55.18 | ||||||
18 | Unai Izarra | 2003 | Umeå Simsällskap | 56.15 | ||||||
19 | Olle Lööf | 2002 | Simklubben Ägir | 58.14 | ||||||
Gren 24, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Jason Walterstad | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 39.62 | ||||||
2 | Felix Luthman | 2004 | Umeå Simsällskap | 40.93 | ||||||
3 | Axel Andersson | 2004 | Umeå Simsällskap | 42.57 | ||||||
4 | Ludwig Svedin | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 43.68 | ||||||
5 | Iyas Kalash | 2004 | Umeå Simsällskap | 44.84 | ||||||
6 | Axel Södervall | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 46.59 | ||||||
7 | Ludvig Utterström | 2004 | Njurunda Simsällskap | 48.20 | ||||||
8 | Joppe Berglin | 2006 | Njurunda Simsällskap | 48.65 | ||||||
9 | Sebastian Svensson | 2006 | Härjedalens Simklubb | 56.48 | ||||||
10 | Erik Persson | 2005 | Härnösands Simsällskap | 1:13.23 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 06 september 2015 |
Licensierad till: Härnösands Simsällskap | Utskriftstid | 15:25 |
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Härnösim | Utskriftsdatum | 06 september 2015 | |||
Tävlingsort | Härnösand | Utskriftstid | 15:25 | |||
Arrangör | ||||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 september 2015 |
Gren 25, 200m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Ulrica Sandgren | 1994 | Sundsvalls Simsällskap | 36.77 | 1:19.43 | 2:03.22 | 2:47.54 | |||
Gren 25, 200m Bröstsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Tove Wikström | 2001 | Härnösands Simsällskap | 40.39 | 1:26.13 | 2:13.69 | 3:01.45 | |||
2 | Tuva Sandström | 2001 | Umeå Simsällskap | 43.79 | 1:33.28 | 2:22.17 | 3:10.63 | |||
3 | Maja Jakobsson | 2000 | KFUK-KFUM Kometerna | 44.56 | 1:36.50 | 2:30.39 | 3:24.63 | |||
4 | Tilde Forslund | 2000 | Njurunda Simsällskap | 45.98 | 1:39.13 | 2:33.08 | 3:26.55 | |||
- | Linn Lidström | 2001 | Umeå Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 06 september 2015 |
Licensierad till: Härnösands Simsällskap | Utskriftstid | 15:25 |
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Härnösim | Utskriftsdatum | 06 september 2015 | |||
Tävlingsort | Härnösand | Utskriftstid | 15:25 | |||
Arrangör | ||||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 september 2015 |
Gren 26, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Petter Norén Vosfeldt | 1999 | Härnösands Simsällskap | 34.67 | 1:13.29 | 1:53.36 | 2:34.44 | |||
2 | Klas Törmä | 1999 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 41.76 | 1:30.06 | 2:18.88 | 3:07.17 | |||
3 | Gustav Ljungberg | 1991 | Njurunda Simsällskap | 40.48 | 1:28.94 | 2:19.97 | 3:10.88 | |||
Gren 26, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Felix Balkerud | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 34.79 | 1:15.18 | 1:58.58 | 2:41.36 | |||
2 | Filip Borgström | 2001 | Njurunda Simsällskap | 44.02 | 1:34.16 | 2:24.09 | 3:13.27 | |||
- | Alexander Israelsson | 2001 | Umeå Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 06 september 2015 |
Licensierad till: Härnösands Simsällskap | Utskriftstid | 15:25 |
Resultat Gren 27 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Härnösim | Utskriftsdatum | 06 september 2015 | |||
Tävlingsort | Härnösand | Utskriftstid | 11:09 | |||
Arrangör | ||||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 september 2015 |
Gren 27, 4X50m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Öass | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 2:06.15 | ||||||
Elina Lehtinen | 2003 | 30.64 | 30.64 | |||||||
Linn Strömberg | 2002 | 28.91 | 59.55 | |||||||
Ella Barnoin | 2002 | 33.05 | 1:32.60 | |||||||
Sandra Nilsson | 2003 | 33.55 | 2:06.15 | |||||||
2 | Sundsvall Damer Lag 1 | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 2:08.40 | ||||||
Nathalie Pettersson | 2002 | 32.37 | 32.37 | |||||||
Emma Norlin | 2002 | 31.42 | 1:03.79 | |||||||
Melina Sundström | 2002 | 31.55 | 1:35.34 | |||||||
Ebba Worander | 2003 | 33.06 | 2:08.40 | |||||||
3 | Umeå SS Flickor Lag 1 | 2002 | Umeå Simsällskap | 2:13.52 | ||||||
Hedda Ferm | 2002 | 35.29 | 35.29 | |||||||
Isolde Svedjeland | 2002 | 32.46 | 1:07.75 | |||||||
Nellie Luthman | 2002 | 34.98 | 1:42.73 | |||||||
Ingrid Sälg | 2002 | 30.79 | 2:13.52 | |||||||
4 | Ägir | 2002 | Simklubben Ägir | 2:21.58 | ||||||
Sofia Boije | 2003 | 35.48 | 35.48 | |||||||
Ebba Hann | 2004 | 37.62 | 1:13.10 | |||||||
Selma Zachrisson | 2003 | 34.13 | 1:47.23 | |||||||
Tess Viggeborn | 2003 | 34.35 | 2:21.58 | |||||||
5 | Sundsvall Damer Lag 2 | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 2:22.22 | ||||||
Emma Öberg | 2003 | 35.31 | 35.31 | |||||||
Petra Wennberg | 2002 | 35.27 | 1:10.58 | |||||||
Nadja Rautiainen | 2004 | 35.54 | 1:46.12 | |||||||
Leia Beijron | 2004 | 36.10 | 2:22.22 | |||||||
6 | Härnösand Damer [2002] | 2002 | Härnösands Simsällskap | 2:23.78 | ||||||
Anja Lind | 2004 | 37.18 | 37.18 | |||||||
Johanna Persson | 2003 | 34.43 | 1:11.61 | |||||||
Line Björlin | 2003 | 36.34 | 1:47.95 | |||||||
Josefin Karlsson | 2003 | 35.83 | 2:23.78 | |||||||
7 | Njurunda Damer [2002] | 2002 | Njurunda Simsällskap | 2:31.69 | ||||||
Lova Tjernström | 2004 | 33.91 | 33.91 | |||||||
Emelie Clarin | 2002 | 38.42 | 1:12.33 | |||||||
Lovisa Lundblad | 2003 | 38.00 | 1:50.33 | |||||||
Ida Sundholm | 2005 | 41.36 | 2:31.69 | |||||||
8 | Sundsvall Damer Lag 3 | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 2:33.04 | ||||||
Tilde Wiborg | 2003 | 35.04 | 35.04 | |||||||
Clara Renström Halling | 2004 | 38.20 | 1:13.24 | |||||||
Nova Norlander | 2004 | 41.41 | 1:54.65 | |||||||
Agnes Pettersson | 2004 | 38.39 | 2:33.04 | |||||||
9 | Härjedalen Lag1 | 2002 | Härjedalens Simklubb | 2:41.93 | ||||||
Rebecca Lepik Thomasdotter | 2004 | 40.24 | 40.24 | |||||||
Cornelia Moberg | 2003 | 39.29 | 1:19.53 | |||||||
Iris Zachrisson | 2005 | 43.05 | 2:02.58 | |||||||
Nike Edèn | 2006 | 39.35 | 2:41.93 | |||||||
10 | Umeå SS Flickor Lag 3 | 2002 | Umeå Simsällskap | 2:43.00 | ||||||
Elma Olofsson | 2003 | 39.47 | 39.47 | |||||||
Jonna Egelskog | 2003 | 44.13 | 1:23.60 | |||||||
Astrid Gustafsson | 2003 | 38.91 | 2:02.51 | |||||||
Elvira Ögren | 2002 | 40.49 | 2:43.00 | |||||||
11 | Sundsvall Damer Lag 4 | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 2:50.05 | ||||||
Elin Lindkvist | 2004 | 44.94 | 44.94 | |||||||
Olivia Ericson | 2006 | 43.84 | 1:28.78 | |||||||
Elin Jönsson | 2004 | 42.30 | 2:11.08 | |||||||
Lena Svedberg | 2004 | 38.97 | 2:50.05 | |||||||
12 | Härnösand | 2002 | Härnösands Simsällskap | 3:05.72 | ||||||
Kristina Vestman | 2004 | 49.48 | 49.48 | |||||||
Ella Heed | 2005 | 49.67 | 1:39.15 | |||||||
Ronja Widell | 2004 | 49.85 | 2:29.00 | |||||||
Maja Bostedt | 2003 | 36.72 | 3:05.72 | |||||||
13 | Sollefteå | 2002 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 3:09.05 | ||||||
Elise Öberg | 2002 | 29.11 | 29.11 | |||||||
Isa Forsberg | 2002 | 1:05.41 | 1:34.52 | |||||||
Linnea Ljung | 2005 | 1:02.11 | 2:36.63 | |||||||
Signe Domeij | 2005 | 32.42 | 3:09.05 | |||||||
14 | Kometerna Damer [2002] | 2002 | KFUK-KFUM Kometerna | 3:18.03 | ||||||
Levina Elfström | 2003 | 34.11 | 34.11 | |||||||
Kaisa Ervasti | 2005 | 49.46 | 1:23.57 | |||||||
Teomina Elfström | 2007 | 57.87 | 2:21.44 | |||||||
Ebba Ervasti | 2007 | 56.59 | 3:18.03 | |||||||
15 | Härjedalen Lag2 | 2002 | Härjedalens Simklubb | 3:29.52 | ||||||
Jonna Persson | 2004 | 49.10 | 49.10 | |||||||
Molly Edén | 2006 | 49.58 | 1:38.68 | |||||||
Tilda Salomonsson | 2006 | 1:50.84 | 3:29.52 | |||||||
Matilda Jonsson | 2006 | 3:29.52 | ||||||||
- | Umeå SS Flickor Lag 2 | 2002 | Umeå Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 06 september 2015 |
Licensierad till: Härnösands Simsällskap | Utskriftstid | 11:09 |
Resultat Gren 28 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Härnösim | Utskriftsdatum | 06 september 2015 | |||
Tävlingsort | Härnösand | Utskriftstid | 11:12 | |||
Arrangör | ||||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 september 2015 |
Gren 28, 4X50m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sundsvall Herrar Lag 1 | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 2:03.82 | ||||||
Joel Berglund | 2002 | 28.19 | 28.19 | |||||||
Albin Hedlund | 2003 | 30.10 | 58.29 | |||||||
Ludwig Svedin | 2004 | 32.85 | 1:31.14 | |||||||
Imre Arvidsson Lundblom | 2003 | 32.68 | 2:03.82 | |||||||
2 | Umeå SS Pojkar Lag 1 | 2002 | Umeå Simsällskap | 2:18.08 | ||||||
Oskar Albinsson | 2003 | 37.24 | 37.24 | |||||||
Felix Luthman | 2004 | 32.53 | 1:09.77 | |||||||
Arvid Strömbro | 2002 | 33.52 | 1:43.29 | |||||||
Linus Hallgren | 2003 | 34.79 | 2:18.08 | |||||||
3 | Umeå SS Pojkar Lag 2 | 2002 | Umeå Simsällskap | 2:42.37 | ||||||
Iyas Kalash | 2004 | 37.00 | 37.00 | |||||||
Axel Andersson | 2004 | 38.32 | 1:15.32 | |||||||
Simon Mangare | 2003 | 45.07 | 2:00.39 | |||||||
Unai Izarra | 2003 | 41.98 | 2:42.37 | |||||||
4 | Njurunda Herrar [2002] | 2002 | Njurunda Simsällskap | 2:50.83 | ||||||
Vide Lundblad | 2003 | 39.64 | 39.64 | |||||||
Ludvig Utterström | 2004 | 41.70 | 1:21.34 | |||||||
Joppe Berglin | 2006 | 47.38 | 2:08.72 | |||||||
Petter Lidén | 2003 | 42.11 | 2:50.83 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 06 september 2015 |
Licensierad till: Härnösands Simsällskap | Utskriftstid | 11:12 |
Resultat Gren 29 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Härnösim | Utskriftsdatum | 06 september 2015 | |||
Tävlingsort | Härnösand | Utskriftstid | 11:52 | |||
Arrangör | ||||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 september 2015 |
Gren 29, 1500m Frisim Damer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | 800m | |||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Amelia Lundblom | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 1:12.53 | 2:29.85 | 3:47.55 | 5:05.18 | 19:23.12 | ||
6:23.12 | 7:40.63 | 8:58.93 | 10:15.64 | |||||||
11:33.26 | 12:52.43 | 14:11.23 | 15:29.69 | |||||||
16:48.67 | 18:07.45 | |||||||||
2 | Victoria Öberg | 1999 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 1:13.68 | 2:32.16 | 3:53.20 | 5:15.08 | 20:16.33 | ||
6:39.25 | 8:04.36 | 9:28.01 | 10:48.32 | |||||||
12:08.75 | 13:29.58 | 14:51.69 | 16:13.42 | |||||||
17:35.69 | 18:57.60 | |||||||||
Gren 29, 1500m Frisim Damer, Finaler 15 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | 800m | |||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Gloria Muzito | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 1:10.90 | 2:26.09 | 3:41.71 | 4:57.68 | 18:46.35 | ||
6:15.11 | 7:30.67 | 8:47.32 | 10:04.46 | |||||||
11:20.29 | 12:35.68 | 13:52.73 | 15:08.58 | |||||||
16:23.91 | 17:37.97 | |||||||||
2 | Sofia Mannela | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 1:13.70 | 2:32.31 | 3:52.09 | 5:12.07 | 19:56.75 | ||
6:32.40 | 7:52.73 | 9:13.79 | 10:35.74 | |||||||
11:56.35 | 13:17.19 | 14:38.14 | 15:59.53 | |||||||
17:21.16 | 18:41.26 | |||||||||
3 | Tuva Sandström | 2001 | Umeå Simsällskap | 1:17.15 | 2:40.75 | 4:04.02 | 5:26.77 | 20:28.91 | ||
6:49.68 | 8:13.49 | 9:36.22 | 10:59.69 | |||||||
12:22.11 | 13:44.97 | 15:07.59 | 16:29.53 | |||||||
17:51.25 | 19:11.40 | |||||||||
- | Amy Whyte Krenchel | 2000 | Umeå Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 06 september 2015 |
Licensierad till: Härnösands Simsällskap | Utskriftstid | 11:52 |
Resultat Gren 30 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Härnösim | Utskriftsdatum | 06 september 2015 | |||
Tävlingsort | Härnösand | Utskriftstid | 15:25 | |||
Arrangör | ||||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 september 2015 |
Gren 30, 1500m Frisim Herrar, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | 800m | |||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Joel Westerlind | 1996 | Härnösands Simsällskap | 1:00.33 | 2:05.19 | 3:11.71 | 4:18.44 | 17:07.76 | ||
5:26.24 | 6:35.25 | 7:43.77 | 8:50.81 | |||||||
10:08.44 | 11:20.15 | 12:30.97 | 13:41.44 | |||||||
14:51.64 | 16:03.53 | |||||||||
2 | Johan Björklund | 1999 | Njurunda Simsällskap | 1:04.37 | 2:14.48 | 3:25.76 | 4:36.69 | 17:37.00 | ||
5:49.01 | 7:00.20 | 8:11.38 | 9:21.52 | |||||||
10:32.52 | 11:42.74 | 12:54.04 | 14:05.33 | |||||||
15:16.54 | 16:27.78 | |||||||||
Gren 30, 1500m Frisim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | 800m | |||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
- | Johan Ekengren | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 06 september 2015 |
Licensierad till: Härnösands Simsällskap | Utskriftstid | 15:25 |
Resultat Gren 31 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Härnösim | Utskriftsdatum | 06 september 2015 | |||
Tävlingsort | Härnösand | Utskriftstid | 15:06 | |||
Arrangör | ||||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 september 2015 |
Gren 31, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Elise Öberg | 2002 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 32.86 | 1:12.43 | |||||
2 | Elina Lehtinen | 2003 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 35.37 | 1:17.91 | |||||
3 | Tess Viggeborn | 2003 | Simklubben Ägir | 38.19 | 1:25.71 | |||||
4 | Ingrid Sälg | 2002 | Umeå Simsällskap | 38.99 | 1:26.67 | |||||
5 | Hedda Ferm | 2002 | Umeå Simsällskap | 43.50 | 1:32.48 | |||||
6 | Lea Edvardsson | 2003 | Umeå Simsällskap | 44.07 | 1:39.85 | |||||
7 | Emelie Ohlin | 2003 | Umeå Simsällskap | 47.78 | 1:43.12 | |||||
8 | Sandra Nilsson | 2003 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 48.33 | 1:46.41 | |||||
Gren 31, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Nea Hjortsberg | 2004 | Södertörns Simsällskap | 35.98 | 1:18.18 | |||||
2 | Ebba Hann | 2004 | Simklubben Ägir | 39.34 | 1:29.99 | |||||
- | Agnes Frestadius | 2005 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 06 september 2015 |
Licensierad till: Härnösands Simsällskap | Utskriftstid | 15:06 |
Resultat Gren 32 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Härnösim | Utskriftsdatum | 06 september 2015 | |||
Tävlingsort | Härnösand | Utskriftstid | 15:11 | |||
Arrangör | ||||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 september 2015 |
Gren 32, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Joel Berglund | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 31.08 | 1:06.04 | |||||
2 | Robin Björklund | 2002 | Njurunda Simsällskap | 31.01 | 1:07.74 | |||||
3 | Albin Hedlund | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 37.37 | 1:22.15 | |||||
4 | Jonathan Nilsson | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 41.47 | 1:28.06 | |||||
5 | Arvid Strömbro | 2002 | Umeå Simsällskap | 40.86 | 1:28.24 | |||||
6 | Oskar Albinsson | 2003 | Umeå Simsällskap | 46.09 | 1:41.93 | |||||
Gren 32, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Felix Luthman | 2004 | Umeå Simsällskap | 39.72 | 1:25.84 | |||||
2 | Iyas Kalash | 2004 | Umeå Simsällskap | 51.84 | 1:47.70 | |||||
- | Axel Andersson | 2004 | Umeå Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 06 september 2015 |
Licensierad till: Härnösands Simsällskap | Utskriftstid | 15:11 |
Resultat Gren 33 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Härnösim | Utskriftsdatum | 06 september 2015 | |||
Tävlingsort | Härnösand | Utskriftstid | 15:17 | |||
Arrangör | ||||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 september 2015 |
Gren 33, 50m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ulrica Sandgren | 1994 | Sundsvalls Simsällskap | 34.17 | ||||||
2 | Emmy Gulliksson | 1998 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 36.76 | ||||||
3 | Victoria Öberg | 1999 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 37.17 | ||||||
4 | Julia Nilsson | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 37.25 | ||||||
5 | Julia Åhlen | 1997 | Simklubben Ägir | 40.29 | ||||||
6 | Martina Dahlbom | 1998 | Härnösands Simsällskap | 41.82 | ||||||
7 | Amelia Lundblom | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 41.99 | ||||||
8 | Vilma Olsson | 1999 | Njurunda Simsällskap | 45.05 | ||||||
9 | Anna Norberg | 1999 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 46.05 | ||||||
10 | Julia Grandin | 1998 | KFUK-KFUM Kometerna | 50.42 | ||||||
11 | Maria Carlsson | 1983 | Njurunda Simsällskap | 1:03.95 | ||||||
Gren 33, 50m Bröstsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Hanna Öberg | 2000 | Sundsvalls Simsällskap | 36.31 | ||||||
2 | Tuva Balkerud | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 37.36 | ||||||
3 | Tove Wikström | 2001 | Härnösands Simsällskap | 38.14 | ||||||
4 | Tuva Sandström | 2001 | Umeå Simsällskap | 40.00 | ||||||
5 | Sofia Mannela | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 40.78 | ||||||
6 | Maja Jakobsson | 2000 | KFUK-KFUM Kometerna | 42.45 | ||||||
7 | Cornelia Norén-Vosfeldt | 2001 | Härnösands Simsällskap | 44.00 | ||||||
8 | Tilde Forslund | 2000 | Njurunda Simsällskap | 44.11 | ||||||
9 | Lisa Drugge | 2001 | Umeå Simsällskap | 44.12 | ||||||
10 | Felicia Andersson | 2001 | KFUK-KFUM Kometerna | 46.21 | ||||||
11 | Nicolina Heed | 2001 | Härnösands Simsällskap | 46.45 | ||||||
12 | Linnea Evertsson | 2001 | KFUK-KFUM Kometerna | 48.35 | ||||||
13 | Linn Lidström | 2001 | Umeå Simsällskap | 58.19 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 06 september 2015 |
Licensierad till: Härnösands Simsällskap | Utskriftstid | 15:17 |
Resultat Gren 34 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Härnösim | Utskriftsdatum | 06 september 2015 | |||
Tävlingsort | Härnösand | Utskriftstid | 15:19 | |||
Arrangör | ||||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 september 2015 |
Gren 34, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Petter Norén Vosfeldt | 1999 | Härnösands Simsällskap | 31.17 | ||||||
2 | Emil Dahlberg | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 33.68 | ||||||
3 | Tor Nicolaisen | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 35.25 | ||||||
4 | Gustav Ljungberg | 1991 | Njurunda Simsällskap | 39.66 | ||||||
5 | Klas Törmä | 1999 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 40.45 | ||||||
Gren 34, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Felix Balkerud | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 34.00 | ||||||
2 | David Eby | 2001 | Simklubben Ägir | 35.37 | ||||||
3 | Viktor Näslund | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 39.38 | ||||||
4 | Johan Bäcklund | 2000 | Sundsvalls Simsällskap | 39.40 | ||||||
5 | Filip Borgström | 2001 | Njurunda Simsällskap | 40.93 | ||||||
- | Alexander Israelsson | 2001 | Umeå Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 06 september 2015 |
Licensierad till: Härnösands Simsällskap | Utskriftstid | 15:19 |
Resultat Gren 35 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Härnösim | Utskriftsdatum | 06 september 2015 | |||
Tävlingsort | Härnösand | Utskriftstid | 15:42 | |||
Arrangör | ||||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 september 2015 |
Gren 35, 50m Frisim Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Gloria Muzito | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 27.61 | ||||||
2 | Linn Strömberg | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 29.71 | ||||||
3 | Ingrid Sälg | 2002 | Umeå Simsällskap | 31.46 | ||||||
4 | Emma Norlin | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 31.74 | ||||||
5 | Melina Sundström | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 32.53 | ||||||
6 | Nathalie Pettersson | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 32.68 | ||||||
7 | Selma Zachrisson | 2003 | Simklubben Ägir | 32.70 | ||||||
8 | Isolde Svedjeland | 2002 | Umeå Simsällskap | 33.10 | ||||||
9 | Levina Elfström | 2003 | KFUK-KFUM Kometerna | 33.37 | ||||||
10 | Isa Forsberg | 2002 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 33.48 | ||||||
11 | Ella Barnoin | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 33.81 | ||||||
12 | Sofia Boije | 2003 | Simklubben Ägir | 34.09 | ||||||
13 | Ebba Worander | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 34.30 | ||||||
14 | Tess Viggeborn | 2003 | Simklubben Ägir | 34.49 | ||||||
15 | Johanna Persson | 2003 | Härnösands Simsällskap | 34.52 | ||||||
16 | Petra Wennberg | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 35.00 | ||||||
17 | Emma Öberg | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 35.09 | ||||||
17 | Tilde Wiborg | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 35.09 | ||||||
19 | Yannis Lundberg | 2002 | Simklubben Ägir | 35.16 | ||||||
20 | Nellie Luthman | 2002 | Umeå Simsällskap | 35.39 | ||||||
21 | Sandra Nilsson | 2003 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 35.60 | ||||||
22 | Hedda Ferm | 2002 | Umeå Simsällskap | 35.64 | ||||||
23 | Agnes Gustafsson | 2003 | Umeå Simsällskap | 36.11 | ||||||
24 | Line Björlin | 2003 | Härnösands Simsällskap | 36.98 | ||||||
25 | Tilde Sandin | 2002 | Umeå Simsällskap | 37.21 | ||||||
26 | Josefin Karlsson | 2003 | Härnösands Simsällskap | 37.22 | ||||||
27 | Lea Edvardsson | 2003 | Umeå Simsällskap | 37.40 | ||||||
28 | Maja Bostedt | 2003 | Härnösands Simsällskap | 37.41 | ||||||
29 | Emelie Ohlin | 2003 | Umeå Simsällskap | 37.44 | ||||||
30 | Emelie Clarin | 2002 | Njurunda Simsällskap | 38.27 | ||||||
31 | Cornelia Moberg | 2003 | Härjedalens Simklubb | 38.65 | ||||||
32 | Elma Olofsson | 2003 | Umeå Simsällskap | 38.78 | ||||||
33 | Lovisa Lundblad | 2003 | Njurunda Simsällskap | 38.98 | ||||||
34 | Astrid Gustafsson | 2003 | Umeå Simsällskap | 39.20 | ||||||
35 | Elvira Ögren | 2002 | Umeå Simsällskap | 40.25 | ||||||
36 | Jonna Egelskog | 2003 | Umeå Simsällskap | 47.11 | ||||||
Gren 35, 50m Frisim Damer, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Nea Hjortsberg | 2004 | Södertörns Simsällskap | 31.90 | ||||||
2 | Lova Tjernström | 2004 | Njurunda Simsällskap | 33.04 | ||||||
3 | Nadja Rautiainen | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 34.64 | ||||||
4 | Leia Beijron | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 36.11 | ||||||
5 | Anja Lind | 2004 | Härnösands Simsällskap | 36.62 | ||||||
6 | Ebba Hann | 2004 | Simklubben Ägir | 37.77 | ||||||
7 | Clara Renström Halling | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 39.02 | ||||||
8 | Agnes Pettersson | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 39.14 | ||||||
9 | Lena Svedberg | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 39.95 | ||||||
10 | Rebecca Lepik Thomasdotter | 2004 | Härjedalens Simklubb | 39.98 | ||||||
11 | Nora Sundström | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 40.20 | ||||||
12 | Tuva Wallskog | 2004 | Simklubben Ägir | 40.46 | ||||||
13 | Frida Wallin | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 40.73 | ||||||
14 | Agnes Frestadius | 2005 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 40.92 | ||||||
15 | Nike Edèn | 2006 | Härjedalens Simklubb | 40.99 | ||||||
16 | Ida Sundholm | 2005 | Njurunda Simsällskap | 41.27 | ||||||
17 | Elin Jönsson | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 41.31 | ||||||
18 | Ebba Wikström | 2006 | Härnösands Simsällskap | 41.38 | ||||||
19 | Nova Norlander | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 42.11 | ||||||
20 | Linnea Engström | 2004 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 42.63 | ||||||
21 | Olivia Ericson | 2006 | Sundsvalls Simsällskap | 42.93 | ||||||
22 | Alva Fridlund | 2004 | Njurunda Simsällskap | 43.10 | ||||||
23 | Lilly Johnsson | 2005 | Älmhults Simsällskap | 43.32 | ||||||
24 | Nike Norlander | 2007 | Sundsvalls Simsällskap | 44.21 | ||||||
25 | Iris Zachrisson | 2005 | Härjedalens Simklubb | 44.24 | ||||||
26 | Kaisa Ervasti | 2005 | KFUK-KFUM Kometerna | 48.70 | ||||||
27 | Kajsa Burman | 2007 | Sundsvalls Simsällskap | 49.18 | ||||||
28 | Agnes Löfgren | 2005 | Umeå Simsällskap | 49.46 | ||||||
29 | Jonna Persson | 2004 | Härjedalens Simklubb | 50.02 | ||||||
30 | Kristina Vestman | 2004 | Härnösands Simsällskap | 50.13 | ||||||
31 | Tilda Salomonsson | 2006 | Härjedalens Simklubb | 50.48 | ||||||
32 | Ronja Widell | 2004 | Härnösands Simsällskap | 50.58 | ||||||
33 | Molly Edén | 2006 | Härjedalens Simklubb | 51.11 | ||||||
34 | Tyra Östberg | 2004 | Umeå Simsällskap | 51.38 | ||||||
35 | Sandra Trigell | 2005 | Umeå Simsällskap | 51.97 | ||||||
36 | Teomina Elfström | 2007 | KFUK-KFUM Kometerna | 54.49 | ||||||
37 | Alicja Konatowska | 2006 | Härjedalens Simklubb | 56.37 | ||||||
38 | Matilda Jonsson | 2006 | Härjedalens Simklubb | 56.82 | ||||||
39 | Cassandra Larsson | 2006 | KFUK-KFUM Kometerna | 57.18 | ||||||
40 | Ebba Ervasti | 2007 | KFUK-KFUM Kometerna | 57.55 | ||||||
41 | Linnea Ljung | 2005 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 1:00.80 | ||||||
42 | Signe Domeij | 2005 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 1:04.59 | ||||||
43 | Embla Lidén | 2008 | KFUK-KFUM Kometerna | 1:19.48 | ||||||
44 | Ella Åsgård | 2006 | Härnösands Simsällskap | 1:31.15 | ||||||
- | Elin Lindkvist | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Lola Qvist | 2004 | Njurunda Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 06 september 2015 |
Licensierad till: Härnösands Simsällskap | Utskriftstid | 15:42 |
Resultat Gren 36 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Härnösim | Utskriftsdatum | 06 september 2015 | |||
Tävlingsort | Härnösand | Utskriftstid | 15:49 | |||
Arrangör | ||||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 september 2015 |
Gren 36, 50m Frisim Herrar, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Joel Berglund | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 28.49 | ||||||
2 | Robin Björklund | 2002 | Njurunda Simsällskap | 28.71 | ||||||
3 | Albin Hedlund | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 29.82 | ||||||
4 | Imre Arvidsson Lundblom | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 32.59 | ||||||
5 | Arvid Strömbro | 2002 | Umeå Simsällskap | 32.70 | ||||||
6 | Gustav Andersson | 2002 | Härjedalens Simklubb | 33.41 | ||||||
7 | Josef Nordén | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 34.81 | ||||||
8 | Karl Fällman | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 35.56 | ||||||
9 | Linus Hallgren | 2003 | Umeå Simsällskap | 36.10 | ||||||
10 | Oskar Albinsson | 2003 | Umeå Simsällskap | 36.22 | ||||||
11 | Vide Lundblad | 2003 | Njurunda Simsällskap | 38.39 | ||||||
12 | Roine Epäilys | 2003 | Simklubben Ägir | 40.44 | ||||||
13 | Unai Izarra | 2003 | Umeå Simsällskap | 43.78 | ||||||
14 | Petter Lidén | 2003 | Njurunda Simsällskap | 43.81 | ||||||
15 | Harry Högström Nordin | 2003 | Simklubben Ägir | 45.02 | ||||||
16 | Simon Mangare | 2003 | Umeå Simsällskap | 46.38 | ||||||
17 | Olle Lööf | 2002 | Simklubben Ägir | 46.61 | ||||||
- | Henrik Lidström | 2003 | Umeå Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 36, 50m Frisim Herrar, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Felix Luthman | 2004 | Umeå Simsällskap | 32.45 | ||||||
2 | Ludwig Svedin | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 32.57 | ||||||
3 | Jason Walterstad | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 34.62 | ||||||
4 | Iyas Kalash | 2004 | Umeå Simsällskap | 36.56 | ||||||
5 | Arvid Johansson | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 36.67 | ||||||
6 | Axel Södervall | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 38.42 | ||||||
7 | Ludvig Utterström | 2004 | Njurunda Simsällskap | 42.60 | ||||||
8 | Sebastian Svensson | 2006 | Härjedalens Simklubb | 46.99 | ||||||
9 | Joppe Berglin | 2006 | Njurunda Simsällskap | 47.56 | ||||||
10 | Viktor Vestman | 2005 | Härnösands Simsällskap | 1:01.01 | ||||||
- | Axel Andersson | 2004 | Umeå Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 06 september 2015 |
Licensierad till: Härnösands Simsällskap | Utskriftstid | 15:49 |
Resultat Gren 38 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Härnösim | Utskriftsdatum | 06 september 2015 | |||
Tävlingsort | Härnösand | Utskriftstid | 15:52 | |||
Arrangör | ||||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 september 2015 |
Gren 38, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Joel Westerlind | 1996 | Härnösands Simsällskap | 29.93 | 1:03.71 | 1:38.55 | 2:13.31 | |||
2 | Erik Björklund | 1998 | Njurunda Simsällskap | 29.74 | 1:06.04 | 1:43.15 | 2:20.23 | |||
3 | Johan Björklund | 1999 | Njurunda Simsällskap | 33.38 | 1:13.58 | 1:55.36 | 2:37.17 | |||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 06 september 2015 |
Licensierad till: Härnösands Simsällskap | Utskriftstid | 15:52 |
Resultat Gren 39 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Härnösim | Utskriftsdatum | 06 september 2015 | |||
Tävlingsort | Härnösand | Utskriftstid | 16:37 | |||
Arrangör | ||||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 september 2015 |
Gren 39, 100m Bröstsim Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Elise Öberg | 2002 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 36.02 | 1:19.26 | |||||
2 | Linn Strömberg | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 39.73 | 1:26.33 | |||||
3 | Nathalie Pettersson | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 40.61 | 1:27.21 | |||||
4 | Nellie Luthman | 2002 | Umeå Simsällskap | 41.73 | 1:29.78 | |||||
5 | Ingrid Sälg | 2002 | Umeå Simsällskap | 43.13 | 1:31.93 | |||||
6 | Melina Sundström | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 44.82 | 1:34.16 | |||||
7 | Hedda Ferm | 2002 | Umeå Simsällskap | 46.01 | 1:34.50 | |||||
8 | Ebba Worander | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 44.33 | 1:35.16 | |||||
9 | Isolde Svedjeland | 2002 | Umeå Simsällskap | 45.35 | 1:35.24 | |||||
10 | Yannis Lundberg | 2002 | Simklubben Ägir | 45.62 | 1:36.85 | |||||
11 | Levina Elfström | 2003 | KFUK-KFUM Kometerna | 44.48 | 1:37.62 | |||||
12 | Tess Viggeborn | 2003 | Simklubben Ägir | 46.54 | 1:38.48 | |||||
13 | Ella Barnoin | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 47.51 | 1:39.72 | |||||
14 | Selma Zachrisson | 2003 | Simklubben Ägir | 46.54 | 1:41.30 | |||||
15 | Emma Öberg | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 47.97 | 1:41.49 | |||||
16 | Agnes Gustafsson | 2003 | Umeå Simsällskap | 48.57 | 1:41.64 | |||||
17 | Elma Olofsson | 2003 | Umeå Simsällskap | 48.90 | 1:42.54 | |||||
18 | Sandra Nilsson | 2003 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 50.77 | 1:46.49 | |||||
19 | Sofia Boije | 2003 | Simklubben Ägir | 50.17 | 1:46.75 | |||||
20 | Tilde Wiborg | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 51.06 | 1:48.08 | |||||
21 | Petra Wennberg | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 51.14 | 1:48.31 | |||||
22 | Lea Edvardsson | 2003 | Umeå Simsällskap | 52.36 | 1:49.92 | |||||
23 | Cornelia Moberg | 2003 | Härjedalens Simklubb | 51.63 | 1:50.12 | |||||
24 | Tilde Sandin | 2002 | Umeå Simsällskap | 52.48 | 1:52.92 | |||||
25 | Astrid Gustafsson | 2003 | Umeå Simsällskap | 54.18 | 1:54.75 | |||||
26 | Lovisa Lundblad | 2003 | Njurunda Simsällskap | 54.28 | 1:55.67 | |||||
27 | Emelie Ohlin | 2003 | Umeå Simsällskap | 56.66 | 1:58.56 | |||||
28 | Jonna Egelskog | 2003 | Umeå Simsällskap | 57.12 | 2:01.57 | |||||
29 | Elvira Ögren | 2002 | Umeå Simsällskap | 58.81 | 2:01.92 | |||||
Gren 39, 100m Bröstsim Damer, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ebba Hann | 2004 | Simklubben Ägir | 43.99 | 1:33.32 | |||||
2 | Leia Beijron | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 47.37 | 1:38.05 | |||||
3 | Nea Hjortsberg | 2004 | Södertörns Simsällskap | 48.41 | 1:38.43 | |||||
4 | Nadja Rautiainen | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 50.46 | 1:44.63 | |||||
5 | Nora Sundström | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 50.47 | 1:45.08 | |||||
6 | Linnea Engström | 2004 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 51.69 | 1:46.64 | |||||
7 | Nova Norlander | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 50.08 | 1:48.68 | |||||
8 | Rebecca Lepik Thomasdotter | 2004 | Härjedalens Simklubb | 52.04 | 1:50.22 | |||||
9 | Elin Lindkvist | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 55.37 | 1:53.96 | |||||
10 | Anja Lind | 2004 | Härnösands Simsällskap | 54.17 | 1:54.23 | |||||
11 | Ronja Widell | 2004 | Härnösands Simsällskap | 55.16 | 1:54.57 | |||||
12 | Agnes Frestadius | 2005 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 55.88 | 1:54.99 | |||||
13 | Lilly Johnsson | 2005 | Älmhults Simsällskap | 57.66 | 2:00.86 | |||||
14 | Tyra Östberg | 2004 | Umeå Simsällskap | 56.96 | 2:00.87 | |||||
15 | Frida Wallin | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 59.44 | 2:03.52 | |||||
16 | Tilda Salomonsson | 2006 | Härjedalens Simklubb | 59.55 | 2:05.58 | |||||
17 | Sandra Trigell | 2005 | Umeå Simsällskap | 59.54 | 2:06.34 | |||||
18 | Olivia Ericson | 2006 | Sundsvalls Simsällskap | 59.57 | 2:06.73 | |||||
19 | Agnes Löfgren | 2005 | Umeå Simsällskap | 58.53 | 2:07.99 | |||||
20 | Kristina Vestman | 2004 | Härnösands Simsällskap | 1:06.67 | 2:19.91 | |||||
21 | Linnea Ljung | 2005 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 1:05.38 | 2:20.13 | |||||
22 | Freja Engström | 2007 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 1:08.78 | 2:21.68 | |||||
23 | Signe Domeij | 2005 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 1:13.79 | 2:35.18 | |||||
24 | Kaisa Ervasti | 2005 | KFUK-KFUM Kometerna | 1:08.71 | 2:35.86 | |||||
- | Ebba Ervasti | 2007 | KFUK-KFUM Kometerna | DSQ | ||||||
- | Iris Zachrisson | 2005 | Härjedalens Simklubb | DSQ | ||||||
- | Jonna Persson | 2004 | Härjedalens Simklubb | DSQ | ||||||
- | Molly Edén | 2006 | Härjedalens Simklubb | DSQ | ||||||
- | Nike Edèn | 2006 | Härjedalens Simklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 06 september 2015 |
Licensierad till: Härnösands Simsällskap | Utskriftstid | 16:37 |
Resultat Gren 40 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Härnösim | Utskriftsdatum | 06 september 2015 | |||
Tävlingsort | Härnösand | Utskriftstid | 16:49 | |||
Arrangör | ||||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 september 2015 |
Gren 40, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Robin Björklund | 2002 | Njurunda Simsällskap | 39.03 | 1:22.21 | |||||
2 | Joel Berglund | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 39.31 | 1:22.29 | |||||
3 | Jonathan Nilsson | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 41.99 | 1:28.52 | |||||
4 | Arvid Strömbro | 2002 | Umeå Simsällskap | 47.32 | 1:38.62 | |||||
5 | Josef Nordén | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 47.04 | 1:39.82 | |||||
6 | Linus Hallgren | 2003 | Umeå Simsällskap | 49.48 | 1:40.97 | |||||
7 | Karl Fällman | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 49.41 | 1:42.31 | |||||
8 | Henrik Lidström | 2003 | Umeå Simsällskap | 52.79 | 1:49.85 | |||||
9 | Vide Lundblad | 2003 | Njurunda Simsällskap | 51.14 | 1:51.20 | |||||
10 | Petter Lidén | 2003 | Njurunda Simsällskap | 52.23 | 1:51.84 | |||||
11 | Unai Izarra | 2003 | Umeå Simsällskap | 52.76 | 1:52.65 | |||||
12 | Oskar Albinsson | 2003 | Umeå Simsällskap | 52.91 | 1:54.57 | |||||
13 | Roine Epäilys | 2003 | Simklubben Ägir | 55.27 | 1:55.85 | |||||
14 | Harry Högström Nordin | 2003 | Simklubben Ägir | 57.20 | 1:59.63 | |||||
15 | Simon Mangare | 2003 | Umeå Simsällskap | 58.25 | 2:09.32 | |||||
- | Gustav Andersson | 2002 | Härjedalens Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 40, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Felix Luthman | 2004 | Umeå Simsällskap | 43.33 | 1:29.57 | |||||
2 | Ludwig Svedin | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 47.07 | 1:38.97 | |||||
3 | Arvid Johansson | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 49.91 | 1:48.14 | |||||
4 | Iyas Kalash | 2004 | Umeå Simsällskap | 53.35 | 1:50.75 | |||||
5 | Ludvig Utterström | 2004 | Njurunda Simsällskap | 1:01.10 | 2:07.21 | |||||
6 | Viktor Vestman | 2005 | Härnösands Simsällskap | 1:17.59 | 2:40.04 | |||||
- | Axel Andersson | 2004 | Umeå Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Axel Södervall | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Sebastian Svensson | 2006 | Härjedalens Simklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 06 september 2015 |
Licensierad till: Härnösands Simsällskap | Utskriftstid | 16:49 |
Resultat Gren 41 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Härnösim | Utskriftsdatum | 06 september 2015 | |||
Tävlingsort | Härnösand | Utskriftstid | 16:54 | |||
Arrangör | ||||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 september 2015 |
Gren 41, 50m Frisim Damer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Lina Bergqvist | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 28.25 | ||||||
2 | Julia Åhlen | 1997 | Simklubben Ägir | 29.42 | ||||||
3 | Maja Bollbring | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 29.45 | ||||||
4 | Hanna Mattsson | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 29.55 | ||||||
5 | Emmy Gulliksson | 1998 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 30.00 | ||||||
6 | Ulrica Sandgren | 1994 | Sundsvalls Simsällskap | 30.04 | ||||||
7 | Amelia Lundblom | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 30.56 | ||||||
7 | Victoria Öberg | 1999 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 30.56 | ||||||
9 | Martina Dahlbom | 1998 | Härnösands Simsällskap | 31.88 | ||||||
10 | Vilma Olsson | 1999 | Njurunda Simsällskap | 32.18 | ||||||
11 | Anna Norberg | 1999 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 33.49 | ||||||
12 | Julia Grandin | 1998 | KFUK-KFUM Kometerna | 39.34 | ||||||
13 | Ylva Söderholm | 1993 | KFUK-KFUM Kometerna | 40.94 | ||||||
14 | Maria Carlsson | 1983 | Njurunda Simsällskap | 46.09 | ||||||
Gren 41, 50m Frisim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Sofia Mannela | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 29.18 | ||||||
2 | Tove Wikström | 2001 | Härnösands Simsällskap | 30.04 | ||||||
3 | Tuva Balkerud | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 30.41 | ||||||
4 | Ellen Näslund | 2000 | Njurunda Simsällskap | 31.07 | ||||||
5 | Tuva Sandström | 2001 | Umeå Simsällskap | 31.31 | ||||||
6 | Nicolina Heed | 2001 | Härnösands Simsällskap | 31.70 | ||||||
7 | Cornelia Norén-Vosfeldt | 2001 | Härnösands Simsällskap | 32.05 | ||||||
8 | Hanna Öberg | 2000 | Sundsvalls Simsällskap | 32.06 | ||||||
9 | Lisa Drugge | 2001 | Umeå Simsällskap | 32.14 | ||||||
10 | Maja Jakobsson | 2000 | KFUK-KFUM Kometerna | 32.63 | ||||||
11 | Tilde Forslund | 2000 | Njurunda Simsällskap | 32.64 | ||||||
12 | Linnea Evertsson | 2001 | KFUK-KFUM Kometerna | 33.80 | ||||||
13 | Felicia Andersson | 2001 | KFUK-KFUM Kometerna | 34.91 | ||||||
14 | Linn Lidström | 2001 | Umeå Simsällskap | 37.87 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 06 september 2015 |
Licensierad till: Härnösands Simsällskap | Utskriftstid | 16:54 |
Resultat Gren 42 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Härnösim | Utskriftsdatum | 06 september 2015 | |||
Tävlingsort | Härnösand | Utskriftstid | 16:58 | |||
Arrangör | ||||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 september 2015 |
Gren 42, 50m Frisim Herrar, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Joel Westerlind | 1996 | Härnösands Simsällskap | 25.33 | ||||||
2 | Emil Gilliusson | 1993 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 25.48 | ||||||
3 | Petter Norén Vosfeldt | 1999 | Härnösands Simsällskap | 25.51 | ||||||
4 | Erik Björklund | 1998 | Njurunda Simsällskap | 25.77 | ||||||
5 | Emil Dahlberg | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 26.59 | ||||||
6 | Johan Björklund | 1999 | Njurunda Simsällskap | 26.67 | ||||||
7 | Tor Nicolaisen | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 27.09 | ||||||
8 | Pontus Lindh | 1996 | Härnösands Simsällskap | 28.66 | ||||||
9 | Gustav Ljungberg | 1991 | Njurunda Simsällskap | 31.44 | ||||||
10 | Klas Törmä | 1999 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 31.62 | ||||||
Gren 42, 50m Frisim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Christopher Andrén | 2000 | Simklubben Ägir | 25.39 | ||||||
2 | David Eby | 2001 | Simklubben Ägir | 27.20 | ||||||
3 | Viktor Näslund | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 27.60 | ||||||
4 | Johan Bäcklund | 2000 | Sundsvalls Simsällskap | 27.73 | ||||||
5 | Filip Borgström | 2001 | Njurunda Simsällskap | 28.33 | ||||||
6 | Johan Ekengren | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 29.52 | ||||||
7 | Felix Balkerud | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 30.16 | ||||||
8 | David Näslund | 2001 | Njurunda Simsällskap | 32.36 | ||||||
9 | Alexander Israelsson | 2001 | Umeå Simsällskap | 40.22 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 06 september 2015 |
Licensierad till: Härnösands Simsällskap | Utskriftstid | 16:58 |
Resultat Gren 43 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Härnösim | Utskriftsdatum | 06 september 2015 | |||
Tävlingsort | Härnösand | Utskriftstid | 17:37 | |||
Arrangör | ||||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 september 2015 |
Gren 43, 4X50m Medley Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sundsvall Damer Lag 1 | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 2:25.95 | ||||||
Emma Norlin | 2002 | 36.70 | 36.70 | |||||||
Ebba Worander | 2003 | 41.88 | 1:18.58 | |||||||
Nathalie Pettersson | 2002 | 35.28 | 1:53.86 | |||||||
Melina Sundström | 2002 | 32.09 | 2:25.95 | |||||||
2 | Sundsvall Damer Lag 2 | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 2:39.33 | ||||||
Nadja Rautiainen | 2004 | 40.72 | 40.72 | |||||||
Leia Beijron | 2004 | 45.67 | 1:26.39 | |||||||
Emma Öberg | 2003 | 37.71 | 2:04.10 | |||||||
Petra Wennberg | 2002 | 35.23 | 2:39.33 | |||||||
3 | Härnösand Damer [2002] | 2002 | Härnösands Simsällskap | 2:42.30 | ||||||
Anja Lind | 2004 | 41.92 | 41.92 | |||||||
Maja Bostedt | 2003 | 46.24 | 1:28.16 | |||||||
Johanna Persson | 2003 | 37.15 | 2:05.31 | |||||||
Josefin Karlsson | 2003 | 36.99 | 2:42.30 | |||||||
4 | Ägir | 2002 | Simklubben Ägir | 2:44.43 | ||||||
Yannis Lundberg | 2002 | 42.26 | 42.26 | |||||||
Ebba Hann | 2004 | 43.68 | 1:25.94 | |||||||
Tess Viggeborn | 2003 | 37.60 | 2:03.54 | |||||||
Tuva Wallskog | 2004 | 40.89 | 2:44.43 | |||||||
5 | Sundsvall Damer Lag 3 | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 2:56.60 | ||||||
Clara Renström Halling | 2004 | 46.23 | 46.23 | |||||||
Nora Sundström | 2004 | 48.99 | 1:35.22 | |||||||
Tilde Wiborg | 2003 | 42.19 | 2:17.41 | |||||||
Agnes Pettersson | 2004 | 39.19 | 2:56.60 | |||||||
6 | Njurunda Damer [2002] | 2002 | Njurunda Simsällskap | 3:00.20 | ||||||
Lola Qvist | 2004 | 46.40 | 46.40 | |||||||
Lovisa Lundblad | 2003 | 54.46 | 1:40.86 | |||||||
Lova Tjernström | 2004 | 41.33 | 2:22.19 | |||||||
Emelie Clarin | 2002 | 38.01 | 3:00.20 | |||||||
7 | Umeå SS Flickor Lag 3 | 2002 | Umeå Simsällskap | 3:02.85 | ||||||
Elvira Ögren | 2002 | 47.59 | 47.59 | |||||||
Jonna Egelskog | 2003 | 52.87 | 1:40.46 | |||||||
Lea Edvardsson | 2003 | 45.36 | 2:25.82 | |||||||
Tilde Sandin | 2002 | 37.03 | 3:02.85 | |||||||
8 | Härnösand Lag 2 | 2002 | Härnösands Simsällskap | 3:12.11 | ||||||
Kristina Vestman | 2004 | 58.16 | 58.16 | |||||||
Ronja Widell | 2004 | 51.09 | 1:49.25 | |||||||
Line Björlin | 2003 | 41.74 | 2:30.99 | |||||||
Ebba Wikström | 2006 | 41.12 | 3:12.11 | |||||||
9 | Härjedalen Lag1 | 2002 | Härjedalens Simklubb | 3:13.40 | ||||||
Rebecca Lepik Thomasdotter | 2004 | 47.35 | 47.35 | |||||||
Tilda Salomonsson | 2006 | 57.82 | 1:45.17 | |||||||
Cornelia Moberg | 2003 | 22.31 | 2:07.48 | |||||||
Nike Edèn | 2006 | 1:05.92 | 3:13.40 | |||||||
10 | Sundsvall Damer Lag 4 | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 3:17.11 | ||||||
Lena Svedberg | 2004 | 48.06 | 48.06 | |||||||
Elin Lindkvist | 2004 | 53.80 | 1:41.86 | |||||||
Olivia Ericson | 2006 | 53.85 | 2:35.71 | |||||||
Nova Norlander | 2004 | 41.40 | 3:17.11 | |||||||
11 | Sollefteå | 2002 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 3:21.49 | ||||||
Elise Öberg | 2002 | 33.48 | 33.48 | |||||||
Freja Engström | 2007 | 1:08.35 | 1:41.83 | |||||||
Agnes Frestadius | 2005 | 58.27 | 2:40.10 | |||||||
Linnea Engström | 2004 | 41.39 | 3:21.49 | |||||||
- | Kometerna Damer [2002] | 2002 | KFUK-KFUM Kometerna | DSQ | ||||||
Teomina Elfström | 2007 | 1:08.01 | 1:08.01 | |||||||
Cassandra Larsson | 2006 | 2:10.39 | 3:18.40 | |||||||
Levina Elfström | 2003 | 48.83 | 4:07.23 | |||||||
- | Umeå SS Flickor Lag 1 | 2002 | Umeå Simsällskap | DSQ | ||||||
Agnes Gustafsson | 2003 | 41.38 | 41.38 | |||||||
- | Umeå SS Flickor Lag 2 | 2002 | Umeå Simsällskap | DSQ | ||||||
Emelie Ohlin | 2003 | 45.65 | 45.65 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 06 september 2015 |
Licensierad till: Härnösands Simsällskap | Utskriftstid | 17:37 |
Resultat Gren 44 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Härnösim | Utskriftsdatum | 06 september 2015 | |||
Tävlingsort | Härnösand | Utskriftstid | 17:38 | |||
Arrangör | ||||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 september 2015 |
Gren 44, 4X50m Medley Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sundsvall Herrar Lag 1 | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 2:22.79 | ||||||
Albin Hedlund | 2003 | 35.97 | 35.97 | |||||||
Ludwig Svedin | 2004 | 45.06 | 1:21.03 | |||||||
Joel Berglund | 2002 | 29.86 | 1:50.89 | |||||||
Imre Arvidsson Lundblom | 2003 | 31.90 | 2:22.79 | |||||||
2 | Umeå SS Herrar [2002] | 2002 | Umeå Simsällskap | 3:03.33 | ||||||
Axel Andersson | 2004 | 43.92 | 43.92 | |||||||
Henrik Lidström | 2003 | 49.59 | 1:33.51 | |||||||
Iyas Kalash | 2004 | 47.99 | 2:21.50 | |||||||
Unai Izarra | 2003 | 41.83 | 3:03.33 | |||||||
- | Njurunda Herrar [2002] | 2002 | Njurunda Simsällskap | DSQ | ||||||
Joppe Berglin | 2006 | 52.89 | 52.89 | |||||||
Vide Lundblad | 2003 | 51.65 | 1:44.54 | |||||||
Ludvig Utterström | 2004 | 51.64 | 2:36.18 | |||||||
- | Umeå SS Pojkar Lag 1 | 2002 | Umeå Simsällskap | DSQ | ||||||
Oskar Albinsson | 2003 | 45.75 | 45.75 | |||||||
Felix Luthman | 2004 | 41.80 | 1:27.55 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 06 september 2015 |
Licensierad till: Härnösands Simsällskap | Utskriftstid | 17:38 |
Resultat Gren 45 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Härnösim | Utskriftsdatum | 06 september 2015 | |||
Tävlingsort | Härnösand | Utskriftstid | 17:36 | |||
Arrangör | ||||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 september 2015 |
Gren 45, 4X50m Medley Damer, Finaler 14 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sundsvall Damer Lag 1 | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 2:03.70 | ||||||
Maja Bollbring | 1999 | 32.95 | 32.95 | |||||||
Ulrica Sandgren | 1994 | 33.06 | 1:06.01 | |||||||
Lina Bergqvist | 1998 | 30.54 | 1:36.55 | |||||||
Gloria Muzito | 2002 | 27.15 | 2:03.70 | |||||||
2 | Sundsvall Damer Lag 2 | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 2:12.05 | ||||||
Hanna Mattsson | 1998 | 34.81 | 34.81 | |||||||
Hanna Öberg | 2000 | 35.96 | 1:10.77 | |||||||
Amelia Lundblom | 1999 | 31.67 | 1:42.44 | |||||||
Sofia Mannela | 2001 | 29.61 | 2:12.05 | |||||||
3 | Härnösand Damer [1916] | 1999 | Härnösands Simsällskap | 2:24.32 | ||||||
Martina Dahlbom | 1998 | 38.92 | 38.92 | |||||||
Tove Wikström | 2001 | 38.35 | 1:17.27 | |||||||
Cornelia Norén-Vosfeldt | 2001 | 34.68 | 1:51.95 | |||||||
Nicolina Heed | 2001 | 32.37 | 2:24.32 | |||||||
4 | Umeå SS Damer [1916] | 1999 | Umeå Simsällskap | 2:26.02 | ||||||
Ronja Nilsson | 1993 | 32.49 | 32.49 | |||||||
Tuva Sandström | 2001 | 39.34 | 1:11.83 | |||||||
Lisa Drugge | 2001 | 36.23 | 1:48.06 | |||||||
Linn Lidström | 2001 | 37.96 | 2:26.02 | |||||||
5 | Kometerna Damer [1916] | 1999 | KFUK-KFUM Kometerna | 2:41.69 | ||||||
Linnea Evertsson | 2001 | 44.35 | 44.35 | |||||||
Julia Grandin | 1998 | 48.12 | 1:32.47 | |||||||
Maja Jakobsson | 2000 | 34.91 | 2:07.38 | |||||||
Felicia Andersson | 2001 | 34.31 | 2:41.69 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 06 september 2015 |
Licensierad till: Härnösands Simsällskap | Utskriftstid | 17:36 |
Resultat Gren 46 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Härnösim | Utskriftsdatum | 06 september 2015 | |||
Tävlingsort | Härnösand | Utskriftstid | 17:35 | |||
Arrangör | ||||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 september 2015 |
Gren 46, 4X50m Medley Herrar, Finaler 14 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sundsvall Herrar Lag 1 | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 1:59.68 | ||||||
Emil Dahlberg | 1997 | 30.09 | 30.09 | |||||||
Felix Balkerud | 2001 | 33.41 | 1:03.50 | |||||||
Johan Bäcklund | 2000 | 30.06 | 1:33.56 | |||||||
Tor Nicolaisen | 1999 | 26.12 | 1:59.68 | |||||||
2 | Njurunda Herrar [1916] | 1997 | Njurunda Simsällskap | 2:01.15 | ||||||
Robin Björklund | 2002 | 32.05 | 32.05 | |||||||
Johan Björklund | 1999 | 34.35 | 1:06.40 | |||||||
Erik Björklund | 1998 | 26.94 | 1:33.34 | |||||||
Filip Borgström | 2001 | 27.81 | 2:01.15 | |||||||
3 | Härnösand Lag 1 | 1916 | Härnösands Simsällskap | 2:03.94 | ||||||
Joel Westerlind | 1996 | 29.09 | 29.09 | |||||||
Petter Norén Vosfeldt | 1999 | 30.62 | 59.71 | |||||||
Pontus Lindh | 1996 | 29.84 | 1:29.55 | |||||||
Hannes Wikström | 2003 | 34.39 | 2:03.94 | |||||||
4 | SK Ägir | 1999 | Simklubben Ägir | 2:33.83 | ||||||
Roine Epäilys | 2003 | 46.31 | 46.31 | |||||||
David Eby | 2001 | 34.62 | 1:20.93 | |||||||
Christopher Andrén | 2000 | 27.28 | 1:48.21 | |||||||
Olle Lööf | 2002 | 45.62 | 2:33.83 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 06 september 2015 |
Licensierad till: Härnösands Simsällskap | Utskriftstid | 17:35 |