Results for Härnösim
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session 1
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Härnösim | Utskriftsdatum | 05 september 2015 | |||
Tävlingsort | Härnösand | Utskriftstid | 15:56 | |||
Arrangör | ||||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 september 2015 |
Gren 4, 100m Frisim Herrar, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Joel Berglund | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 28.59 | 1:00.46 | |||||
2 | Robin Björklund | 2002 | Njurunda Simsällskap | 28.84 | 1:02.52 | |||||
3 | Albin Hedlund | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 32.59 | 1:08.51 | |||||
4 | Imre Arvidsson Lundblom | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 33.67 | 1:09.72 | |||||
5 | Jonathan Nilsson | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 33.83 | 1:10.56 | |||||
6 | Arvid Strömbro | 2002 | Umeå Simsällskap | 35.09 | 1:11.57 | |||||
7 | Gustav Andersson | 2002 | Härjedalens Simklubb | 33.98 | 1:13.10 | |||||
8 | Hannes Wikström | 2003 | Härnösands Simsällskap | 36.39 | 1:17.35 | |||||
9 | Linus Hallgren | 2003 | Umeå Simsällskap | 36.82 | 1:19.06 | |||||
10 | Karl Fällman | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 38.14 | 1:19.21 | |||||
11 | Oskar Albinsson | 2003 | Umeå Simsällskap | 38.38 | 1:21.26 | |||||
12 | Josef Nordén | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 39.29 | 1:22.54 | |||||
13 | Mattias Gillgren | 2003 | Njurunda Simsällskap | 37.78 | 1:23.95 | |||||
14 | Vide Lundblad | 2003 | Njurunda Simsällskap | 41.45 | 1:28.77 | |||||
15 | Roine Epäilys | 2003 | Simklubben Ägir | 42.40 | 1:30.20 | |||||
16 | Unai Izarra | 2003 | Umeå Simsällskap | 44.11 | 1:34.06 | |||||
17 | Henrik Lidström | 2003 | Umeå Simsällskap | 44.20 | 1:35.32 | |||||
18 | Harry Högström Nordin | 2003 | Simklubben Ägir | 44.80 | 1:37.58 | |||||
19 | Simon Mangare | 2003 | Umeå Simsällskap | 44.62 | 1:37.95 | |||||
20 | Petter Lidén | 2003 | Njurunda Simsällskap | 45.97 | 1:38.86 | |||||
Gren 4, 100m Frisim Herrar, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Felix Luthman | 2004 | Umeå Simsällskap | 34.78 | 1:12.76 | |||||
2 | Ludwig Svedin | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 34.25 | 1:12.88 | |||||
3 | Jason Walterstad | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 35.81 | 1:15.76 | |||||
4 | Iyas Kalash | 2004 | Umeå Simsällskap | 40.36 | 1:24.98 | |||||
5 | Axel Andersson | 2004 | Umeå Simsällskap | 41.11 | 1:26.82 | |||||
6 | Axel Södervall | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 41.21 | 1:27.99 | |||||
7 | Ludvig Utterström | 2004 | Njurunda Simsällskap | 45.08 | 1:34.69 | |||||
8 | Anton Sjödin | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 45.93 | 1:38.44 | |||||
9 | Sebastian Svensson | 2006 | Härjedalens Simklubb | 47.04 | 1:43.18 | |||||
- | Arvid Johansson | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 05 september 2015 |
Licensierad till: Härnösands Simsällskap | Utskriftstid | 15:56 |