Resultater for Region Midtjylland mesterskaber 2015
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Midtjylland | Udskriftsdato | 12 september 2015 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 10:07 | |||
Arrangør | Region Midtjylland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 september 2015 |
Løb 1, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Alexander Mortensen | 2004 | 268 | 34.46 | 1:13.18 | 1:54.15 | 2:34.07 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Theis Nelander | 2005 | 205 | 38.65 | 1:21.70 | 2:06.41 | 2:48.37 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
3 | Theis Dalgaard | 2004 | 177 | 38.63 | 1:24.32 | 2:12.06 | 2:56.72 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Daniel Gimm | 2004 | 139 | 40.27 | 1:30.38 | 2:22.43 | 3:11.70 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
5 | Nikolaj Pilgaard | 2004 | 138 | 44.85 | 1:30.73 | 2:19.80 | 3:12.19 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
6 | Andreas Weis Kallesøe | 2004 | 132 | 46.31 | 1:36.95 | 2:27.83 | 3:14.93 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
7 | Kasper Jensen | 2005 | 129 | 45.50 | 1:36.66 | 2:27.51 | 3:16.60 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
8 | Lasse Fethter | 2004 | 117 | 43.67 | 1:37.22 | 2:31.26 | 3:22.69 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
9 | Anton Christiansen | 2004 | 115 | 41.12 | 1:33.48 | 2:29.04 | 3:24.09 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
10 | Jens Kristian Suhnsen Nie | 2004 | 107 | 46.90 | 1:40.29 | 2:34.27 | 3:29.13 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
11 | Mads Simonsen | 2005 | 97 | 46.21 | 1:39.91 | 2:38.95 | 3:35.78 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
12 | Kasper Henriksen | 2004 | 89 | 47.30 | 1:46.27 | 2:45.48 | 3:41.92 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
13 | Andreas Gaardstad | 2005 | 88 | 50.47 | 1:48.67 | 2:47.48 | 3:42.70 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Ben Hegyl | 2004 | DNS | |||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Løb 1, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Christian Johannesen | 2003 | 262 | 34.30 | 1:13.43 | 1:54.54 | 2:35.10 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Jacob Lyse Søe | 2003 | 248 | 38.79 | 1:19.79 | 2:01.04 | 2:38.16 | |||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
3 | Marius Gystad | 2003 | 246 | 36.65 | 1:17.37 | 1:59.53 | 2:38.48 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Jakob Riisgaard | 2003 | 215 | 38.25 | 1:20.76 | 2:03.07 | 2:45.67 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Malthe Theisen | 2003 | 215 | 38.04 | 1:22.02 | 2:06.27 | 2:45.76 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
6 | Noah Lebæk Andersen | 2003 | 214 | 36.90 | 1:18.65 | 2:02.42 | 2:46.02 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
7 | Rasmus Pedersen | 2003 | 186 | 37.44 | 1:22.50 | 2:08.50 | 2:53.79 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
8 | Oliver Christensen | 2003 | 168 | 41.96 | 1:29.45 | 2:16.89 | 2:59.96 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Arthur Rytter Jacobsen | 2003 | 147 | 41.31 | 1:26.87 | 2:13.04 | 3:08.04 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
10 | Joachim Norup Frøjk | 2003 | 126 | 46.27 | 1:59.27 | 2:29.15 | 3:18.06 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
11 | John F. Kadijani | 2003 | 107 | 44.28 | 1:37.31 | 2:33.37 | 3:29.22 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Rasmus Remme Svendsen | 2003 | 90 | 47.05 | 1:46.66 | 2:46.83 | 3:41.71 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
13 | Jacob Sigsgaard | 2003 | 77 | 51.26 | 1:52.66 | 2:52.98 | 3:52.98 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
14 | Mikkel O. Mortensen | 2003 | 76 | 50.52 | 1:48.97 | 2:51.28 | 3:53.60 | |||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
Løb 1, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Thor G. Nedergaard | 2002 | 343 | 32.57 | 1:08.38 | 1:45.39 | 2:21.94 | |||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
2 | Patrick Zakaryan Olsen | 2002 | 306 | 33.51 | 1:12.29 | 1:51.35 | 2:27.39 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Gustav Fløche Fuglsang | 2002 | 306 | 34.03 | 1:11.91 | 1:50.58 | 2:27.40 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Ejnar Truelsen | 2002 | 296 | 34.22 | 1:12.78 | 1:51.93 | 2:28.94 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
5 | Nicki Kjellerup Andersen | 2002 | 283 | 34.17 | 1:13.17 | 1:53.54 | 2:31.18 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
6 | Anders Nedergaard Jensen | 2002 | 263 | 33.45 | 1:12.57 | 1:54.47 | 2:35.05 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
7 | Nicholas Bundgaard | 2002 | 252 | 36.16 | 1:16.39 | 1:57.63 | 2:37.20 | |||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
8 | Christian Jørgensen | 2002 | 236 | 34.69 | 1:16.69 | 1:59.96 | 2:40.62 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
9 | Valdemar D. Pedersen | 2002 | 215 | 38.25 | 1:21.04 | 2:04.14 | 2:45.65 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
10 | Rasmus Terkelsen | 2002 | 209 | 37.53 | 1:21.16 | 2:05.97 | 2:47.41 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Daniel Stauning Haargaard | 2002 | 200 | 38.22 | 1:22.57 | 2:06.35 | 2:49.71 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
12 | Rasmus Irmschler | 2002 | 170 | 43.12 | 1:30.39 | 2:16.93 | 2:59.32 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
13 | Rasmus Antonsen | 2002 | 128 | 43.76 | 1:34.13 | 2:26.48 | 3:16.90 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 1, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Jens Sørensen | 2001 | 576 | 27.84 | 58.58 | 1:29.93 | 1:59.38 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Victor Bjerre | 2001 | 412 | 31.86 | 1:06.47 | 1:40.69 | 2:13.53 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
3 | Sebastian Møller Jürgense | 2001 | 363 | 31.30 | 1:06.01 | 1:42.66 | 2:19.27 | |||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
4 | Anders Thingstrup Mehlsen | 2001 | 357 | 30.78 | 1:06.10 | 1:43.46 | 2:19.95 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
5 | Adam Tavs Andersen | 2001 | 306 | 33.56 | 1:11.46 | 1:49.84 | 2:27.41 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
6 | Christoffer Juul Jensen | 2001 | 277 | 34.83 | 1:12.26 | 1:52.59 | 2:32.40 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Mikkel Søby | 2001 | 267 | 33.24 | 1:12.84 | 1:54.14 | 2:34.22 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
8 | Frederik Gaardsted | 2001 | 264 | 35.50 | 1:14.98 | 1:55.70 | 2:34.77 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Evgeniy Osipov | 2001 | 175 | 39.27 | 1:25.82 | 2:14.57 | 2:57.61 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 1, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1917-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Oskar Jørgensen | 1998 | 590 | 27.95 | 58.15 | 1:28.03 | 1:58.44 | |||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
2 | Markus Kjeldsen | 2000 | 545 | 27.90 | 59.25 | 1:30.79 | 2:01.65 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Jonatan Balladone | 1997 | 442 | 30.55 | 1:03.07 | 1:36.66 | 2:10.44 | |||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
4 | Andreas Rasmussen | 2000 | 423 | 30.57 | 1:04.75 | 1:38.71 | 2:12.33 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Viktor Bull Kramer | 2000 | 415 | 31.02 | 1:05.75 | 1:40.25 | 2:13.15 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Mads Lillelund | 1998 | 325 | 32.64 | 1:09.55 | 1:46.74 | 2:24.44 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Martin Lønstrup | 1993 | 254 | 32.89 | 1:12.76 | 1:54.78 | 2:36.85 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 12 september 2015 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:07 |