Tulokset IKM aluekilpailu, Varsinais-Suomi
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Sunnuntaiaamu
Tulokset Laji 30 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 30 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2015 alkukilpailut VS |
|
Tulostuspäivämäärä |
01 marraskuu 2015 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Salo |
|
Tulostusaika |
10:14 |
|
|
Järjestäjä |
SalU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
31 lokakuu 2015 |
|
|
|
|
|
|
Laji 30, P14,15,16 200m Sekauinti, Loppukilpailut 14 v |
P16 LRIKM-ennätys Matti Mattsson, PUS, 2:06,21 2009 |
P15 LRIKM-ennätys Tuomas Pokkinen, Cetus, 2:09,24 2010 |
P14 LRIKM-ennätys Santeri Hölttä, HSS, 2:11,12 2014 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Oskari Herpola |
2001 |
|
510 |
30.28 |
1:05.64 |
1:45.77 |
|
2:17.70 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:14.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Waltteri Valkeapää |
2001 |
|
427 |
31.19 |
1:10.61 |
1:53.47 |
|
2:26.07 |
|
|
Raision Urheilijat |
2:25.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Paavo Rannikko |
2001 |
|
269 |
37.49 |
1:22.93 |
2:09.76 |
|
2:50.50 |
|
|
Raision Urheilijat |
2:56.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Viktor Leinonen |
2001 |
|
235 |
40.77 |
1:26.99 |
2:16.64 |
|
2:58.17 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:59.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Otto Lindroos |
2001 |
|
184 |
47.15 |
1:34.94 |
2:30.15 |
|
3:13.51 |
|
|
Aurajoen Uinti |
3:21.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 30, P14,15,16 200m Sekauinti, Loppukilpailut 15 v |
P16 LRIKM-ennätys Matti Mattsson, PUS, 2:06,21 2009 |
P15 LRIKM-ennätys Tuomas Pokkinen, Cetus, 2:09,24 2010 |
P14 LRIKM-ennätys Santeri Hölttä, HSS, 2:11,12 2014 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lassi Grönroos |
2000 |
|
420 |
31.54 |
1:09.36 |
1:53.97 |
|
2:26.89 |
|
|
Salon Uimarit |
2:36.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 30, P14,15,16 200m Sekauinti, Loppukilpailut 16 v |
P16 LRIKM-ennätys Matti Mattsson, PUS, 2:06,21 2009 |
P15 LRIKM-ennätys Tuomas Pokkinen, Cetus, 2:09,24 2010 |
P14 LRIKM-ennätys Santeri Hölttä, HSS, 2:11,12 2014 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elias Kuusisto |
1999 |
|
551 |
29.78 |
1:04.04 |
1:43.10 |
|
2:14.26 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:11.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Otto Rannikko |
1999 |
|
542 |
27.67 |
1:03.62 |
1:44.47 |
|
2:14.95 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:16.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Joni Aaltonen |
1999 |
|
510 |
28.71 |
1:05.44 |
1:45.86 |
|
2:17.72 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:18.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Wilhelm Suominen |
1999 |
|
508 |
27.87 |
1:02.77 |
1:44.86 |
|
2:17.90 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:08.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Eetu Nyman |
1999 |
|
458 |
29.10 |
1:06.21 |
1:48.15 |
|
2:22.73 |
|
|
Vesihelmen Uimaseura |
2:22.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Jonas Fellman |
1999 |
|
408 |
31.04 |
1:06.95 |
1:53.40 |
|
2:28.38 |
|
|
IF Åland |
2:29.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.24.04 |
Tulostuspäivämäärä |
01 marraskuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit |
Tulostusaika |
10:14 |
|