Resultat för Distancestævne
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Distancestævne 2015 | Udskriftsdato | 25 oktober 2015 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 12:02 | |||
Arrangør | STT | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 oktober 2015 |
Løb 1, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Mathilde Laugesen | 2001 | VAT Copenhagen | 1:12.17 | 2:33.90 | 4:08.23 | 5:20.13 | |||
2 | Martha Vitus Tversted | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 1:17.99 | 2:43.05 | 4:10.31 | 5:21.03 | |||
3 | Victoria Vorm | 2001 | VAT Copenhagen | 1:11.22 | 2:36.45 | 4:11.86 | 5:25.25 | |||
4 | Ida Jensdottir Fremming | 2002 | VAT Copenhagen | 1:18.69 | 2:48.08 | 4:19.99 | 5:41.64 | |||
5 | Xandra Huryn | 2001 | VAT Copenhagen | 1:16.24 | 2:48.86 | 4:26.20 | 5:44.21 | |||
6 | Josefine Nickelsen | 2001 | VAT Copenhagen | 1:19.99 | 2:44.50 | 4:31.88 | 5:56.65 | |||
7 | Sophie Gjelstrup | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 1:29.39 | 2:57.86 | 4:39.72 | 5:59.92 | |||
8 | Maya Nykjær | 2001 | Vordingborg Svømme Klub | 1:23.74 | 2:56.92 | 4:47.47 | 6:08.58 | |||
9 | Alberte R. Jakobsen | 2001 | VAT Copenhagen | 6:11.54 | ||||||
10 | Amalie Harplod Hansen | 2001 | Søllerød Svømmeklub | 1:38.40 | 3:15.76 | 5:06.62 | 6:36.92 | |||
11 | Zofia Kulon | 2001 | Søllerød Svømmeklub | 1:33.72 | 3:19.98 | 5:21.40 | 6:56.04 | |||
- | Cassandra L. L. Hansen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | DSQ | efb v 125m | |||||
- | Louisa Xu | 2001 | Søllerød Svømmeklub | DSQ | arm ej over vand v75 | |||||
Løb 1, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Clara Carlquist | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:16.49 | 2:37.17 | 4:09.99 | 5:22.95 | |||
2 | Sofie Maagøe | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:16.25 | 2:42.60 | 4:18.00 | 5:35.19 | |||
3 | Julie Laugesen | 2003 | VAT Copenhagen | 1:12.47 | 2:36.27 | 4:19.86 | 5:36.79 | |||
4 | Naja Thomsen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:21.55 | 2:48.88 | 4:28.37 | 5:46.20 | |||
5 | Mia Lindberg | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:25.80 | 2:55.64 | 4:33.38 | 5:47.21 | |||
6 | Pernille Elm Jensen | 2003 | A6 | 1:22.20 | 2:56.00 | 4:27.45 | 5:48.10 | |||
7 | Liva Buchholt Johansen | 2003 | A6 | 1:26.71 | 2:55.11 | 4:30.18 | 5:49.54 | |||
8 | Lærke Schelde-Mollerup | 2003 | A6 | 1:19.40 | 2:49.11 | 4:29.75 | 5:52.48 | |||
9 | Luna Gammelgaard | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:26.24 | 2:56.35 | 4:37.33 | 5:56.28 | |||
10 | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | Køge Svømmeklub | 1:24.54 | 3:00.07 | 4:37.60 | 5:58.80 | |||
11 | Luna Emilie Olsen | 2003 | A6 | 1:24.73 | 2:55.18 | 4:41.71 | 6:01.54 | |||
12 | Josephine B. U. Danielsen | 2003 | VAT Copenhagen | 1:27.54 | 3:00.94 | 4:39.71 | 6:04.26 | |||
13 | Emilia Naledi Madonsela | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:30.36 | 2:59.48 | 4:43.40 | 6:04.92 | |||
14 | Mathilde Hagihara | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:27.42 | 2:59.71 | 4:44.19 | 6:08.42 | |||
15 | Sara Damkjær Bartels | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:32.64 | 3:06.01 | 4:47.60 | 6:09.71 | |||
16 | Viktoria Freja Sørensen | 2004 | VAT Copenhagen | 1:27.87 | 2:59.86 | 4:48.22 | 6:10.03 | |||
17 | Rebecca Hoeck | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:23.24 | 2:56.01 | 4:46.29 | 6:10.14 | |||
18 | Kathrine Sofie Jensen | 2003 | Køge Svømmeklub | 1:21.57 | 2:53.62 | 4:43.13 | 6:10.87 | |||
19 | Anna Wrist-Elkjær | 2003 | VAT Copenhagen | 1:24.51 | 3:01.87 | 4:48.28 | 6:11.46 | |||
20 | Olivia Callesen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:34.61 | 3:08.31 | 4:52.77 | 6:14.47 | |||
21 | Emilie Nepper-Christensen | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 1:30.38 | 3:03.40 | 4:55.08 | 6:16.80 | |||
22 | Line Nøhr Petersen | 2003 | Køge Svømmeklub | 1:30.44 | 3:07.99 | 4:52.26 | 6:20.65 | |||
23 | Maya Solvej H. Bärmann | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:32.01 | 3:05.87 | 4:53.07 | 6:21.39 | |||
24 | Malou Soelberg | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:31.65 | 3:05.33 | 4:55.32 | 6:22.03 | |||
25 | Thea Pedersen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:41.03 | 3:09.28 | 4:58.60 | 6:24.09 | |||
26 | Jasmin Philip | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:36.42 | 3:10.38 | 5:01.91 | 6:24.95 | |||
27 | Frederikke Falk-List | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 1:29.41 | 3:04.67 | 4:58.17 | 6:31.25 | |||
28 | Laura Vangkilde | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:43.72 | 3:20.46 | 5:04.57 | 6:32.13 | |||
29 | Mathilde Mathiesen | 2004 | VAT Copenhagen | 1:41.99 | 3:15.90 | 5:07.24 | 6:32.52 | |||
30 | Laura L. Hørning | 2004 | VAT Copenhagen | 1:33.74 | 3:13.12 | 5:06.18 | 6:35.46 | |||
31 | Anna Eliasen Dehlholm | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:44.47 | 3:21.66 | 5:07.80 | 6:36.61 | |||
32 | Josefine Zebitz | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:43.90 | 3:23.46 | 5:11.73 | 6:38.88 | |||
33 | Rebecca Sangild | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 1:32.87 | 3:11.99 | 5:11.43 | 6:38.90 | |||
34 | Cathrine Østergaard Niels | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:43.77 | 3:21.80 | 5:10.79 | 6:40.66 | |||
35 | Pauline Drucker | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 1:38.43 | 3:21.33 | 5:14.22 | 6:50.78 | |||
36 | Carla Lyhne Weiner | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 1:41.14 | 3:24.58 | 5:23.40 | 6:54.85 | |||
37 | Julie Dahl | 2004 | VAT Copenhagen | 7:00.89 | ||||||
38 | Astrid Høffer | 2004 | VAT Copenhagen | 7:07.05 | ||||||
39 | Amalie Brammer Kærgaard | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:46.73 | 3:37.86 | 5:35.41 | 7:10.07 | |||
40 | Laura Nellemann | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 1:53.37 | 3:43.97 | 5:40.36 | 7:20.66 | |||
- | Anne Sofie Evald | 2004 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Anna Maria Madsen | 2004 | VAT Copenhagen | DSQ | asynkr. arm v225m | |||||
- | Anna Nørskov | 2004 | Søllerød Svømmeklub | DSQ | aynkr ben v210m | |||||
- | Hannah Höesch | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | ej samt ber v225m | |||||
- | Mathilde Kehlet | 2003 | Søllerød Svømmeklub | DSQ | asynkr arm v75m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 25 oktober 2015 |
Licens til Swim Team Taastrup | Udskriftstidspunkt | 12:02 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Distancestævne 2015 | Udskriftsdato | 25 oktober 2015 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 14:08 | |||
Arrangør | STT | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 oktober 2015 |
Løb 2, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Benjamin Ørnebjerg Larsen | 2000 | Køge Svømmeklub | 1:07.68 | 2:31.09 | 3:58.36 | 5:03.68 | |||
2 | Mathias Vestergaard | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:12.61 | 2:28.00 | 3:56.79 | 5:05.97 | |||
3 | Thor B. Hansen | 2000 | Køge Svømmeklub | 1:12.70 | 2:30.02 | 3:58.76 | 5:09.17 | |||
4 | Mathias Luplau | 2001 | Køge Svømmeklub | 1:14.11 | 2:33.88 | 4:10.99 | 5:15.35 | |||
5 | Andreas L. Damgård | 2000 | Køge Svømmeklub | 1:16.33 | 2:38.50 | 4:06.40 | 5:21.70 | |||
6 | Rasmus Thilleman | 2001 | A6 | 1:15.82 | 2:39.81 | 4:09.88 | 5:21.74 | |||
7 | Mert Kaya | 2001 | Køge Svømmeklub | 1:14.53 | 2:37.73 | 4:14.86 | 5:27.80 | |||
8 | Mark Viskum | 2001 | Søllerød Svømmeklub | 1:16.57 | 2:41.83 | 4:16.71 | 5:31.07 | |||
9 | Daniel Hartkopf | 2001 | Køge Svømmeklub | 1:20.87 | 2:47.65 | 4:16.40 | 5:32.14 | |||
10 | Rasmus Danielsen | 2001 | Køge Svømmeklub | 1:14.49 | 2:37.56 | 4:25.16 | 5:37.14 | |||
11 | Mathias Hatting Petersen | 2000 | VAT Copenhagen | 1:16.33 | 2:45.91 | 4:25.32 | 5:43.12 | |||
12 | Alexander Skarby Madsen | 2001 | A6 | 1:21.18 | 2:51.22 | 4:28.72 | 5:44.59 | |||
13 | Christian Kento Rasmussen | 2001 | Søllerød Svømmeklub | 1:34.47 | 3:12.48 | 5:08.90 | 6:38.69 | |||
- | Kristian Heinz Buskov | 2000 | Køge Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 2, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Christoffer H. Andersen | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 1:12.38 | 2:31.48 | 3:57.75 | 5:07.70 | |||
2 | Bertram Dreyer Riis | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:14.21 | 2:36.75 | 4:05.24 | 5:13.90 | |||
3 | Frederik Bojesen | 2002 | A6 | 1:11.96 | 2:32.04 | 4:05.55 | 5:14.93 | |||
4 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:17.25 | 2:36.50 | 4:07.58 | 5:15.46 | |||
5 | Rasmus Nickelsen | 2003 | VAT Copenhagen | 1:05.71 | 2:26.75 | 4:05.21 | 5:16.92 | |||
6 | Alfred Klarskov | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:15.62 | 2:40.25 | 4:12.49 | 5:18.65 | |||
7 | Asbjørn Floor-Bøjden | 2002 | VAT Copenhagen | 1:09.77 | 2:33.93 | 4:10.37 | 5:27.08 | |||
8 | Oskar Skov Grell | 2002 | VAT Copenhagen | 1:17.44 | 2:41.18 | 4:19.66 | 5:33.08 | |||
9 | Morten Østergaard | 2002 | A6 | 1:19.53 | 2:48.31 | 4:20.54 | 5:33.57 | |||
10 | Christoffer Weiss | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 1:16.46 | 2:42.87 | 4:18.63 | 5:35.83 | |||
11 | Thomas Langvad | 2002 | VAT Copenhagen | 1:25.19 | 2:48.30 | 4:24.53 | 5:37.63 | |||
12 | Jens Bomgaard | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:21.63 | 2:45.31 | 4:24.25 | 5:39.46 | |||
13 | Nicolai Therkelsen | 2003 | A6 | 1:23.58 | 2:51.76 | 4:26.40 | 5:42.95 | |||
14 | Carl Emil Hertz Bugge | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:22.88 | 2:47.98 | 4:29.62 | 5:43.91 | |||
15 | Jeroen Grimmelikhuijzen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:13.72 | 2:46.05 | 4:25.90 | 5:47.47 | |||
16 | Mikkel Jørgensen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:16.89 | 2:47.28 | 4:32.02 | 5:49.95 | |||
17 | Jeppe Seelig Larsen | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:18.35 | 2:52.72 | 4:28.45 | 5:50.86 | |||
18 | Noah Koefoed Weiss | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:30.27 | 2:55.56 | 4:37.42 | 5:55.30 | |||
19 | Oliver Skadhauge | 2002 | VAT Copenhagen | 1:24.55 | 2:54.25 | 4:34.21 | 5:59.98 | |||
20 | Karl Gustav B. Toft | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 1:25.54 | 2:55.73 | 4:35.83 | 6:00.97 | |||
21 | Rasmus Hatting Petersen | 2002 | VAT Copenhagen | 1:24.29 | 2:57.76 | 4:41.78 | 6:02.72 | |||
22 | Joshua P. Sidebotham | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:24.18 | 2:52.09 | 4:38.80 | 6:03.53 | |||
23 | Magnus Christensen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:24.59 | 3:00.19 | 4:39.88 | 6:03.76 | |||
24 | Frede Meincke | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:25.66 | 3:00.30 | 4:48.22 | 6:04.59 | |||
25 | Asger Hugo Juul | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 1:26.58 | 2:59.93 | 4:47.80 | 6:07.54 | |||
26 | Valdemar Brøns | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:25.09 | 2:54.56 | 4:47.54 | 6:08.75 | |||
27 | Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:26.13 | 2:56.71 | 4:49.56 | 6:10.67 | |||
28 | Marcus Hiort | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:31.91 | 3:06.33 | 4:53.64 | 6:16.87 | |||
29 | Max Albertsen | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 1:31.00 | 3:05.92 | 4:49.42 | 6:20.85 | |||
30 | Jeppe Wagner | 2003 | VAT Copenhagen | 1:36.72 | 3:13.79 | 5:05.86 | 6:31.33 | |||
31 | Kristoffer Sandfeld | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:39.48 | 4:18.43 | 5:59.36 | 6:42.26 | |||
32 | Mark Brandt | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:41.49 | 3:15.84 | 5:22.12 | 6:42.56 | |||
33 | Mads Guldborg Knudsen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:45.36 | 3:23.51 | 5:17.04 | 6:44.31 | |||
34 | Jakob Hald | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:47.06 | 3:23.60 | 5:17.07 | 6:44.40 | |||
35 | William Kristensen | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 1:31.83 | 3:12.26 | 5:20.50 | 6:49.42 | |||
- | Asger Johansen | 2003 | VAT Copenhagen | DSQ | brystben i fly v15m | |||||
- | Janus Rosholm | 2002 | Søllerød Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
- | Malte Hjalholt | 2003 | VAT Copenhagen | DSQ | efb v150m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 25 oktober 2015 |
Licens til Swim Team Taastrup | Udskriftstidspunkt | 14:08 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Distancestævne 2015 | Udskriftsdato | 25 oktober 2015 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 13:16 | |||
Arrangør | STT | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 oktober 2015 |
Løb 3, 800m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Signe Fich Hansen | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:08.70 | 2:21.82 | 3:34.79 | 4:48.05 | 9:44.27 | ||
6:01.68 | 7:15.59 | 8:30.49 | ||||||||
2 | Michelle Mortensen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:07.91 | 2:20.77 | 3:35.33 | 4:50.12 | 9:50.42 | ||
6:06.05 | 7:22.87 | 8:38.37 | ||||||||
3 | Frederikke Petri | 2001 | Søllerød Svømmeklub | 1:07.73 | 2:21.48 | 3:36.23 | 4:51.71 | 9:56.53 | ||
6:08.05 | 7:24.71 | 8:41.43 | ||||||||
4 | Cæcilie Buchholt Johansen | 2001 | A6 | 1:09.39 | 2:23.81 | 3:38.81 | 4:54.78 | 9:58.88 | ||
6:10.54 | 7:27.10 | 8:44.61 | ||||||||
5 | Ida T Mose | 2002 | VAT Copenhagen | 1:08.98 | 2:23.18 | 3:38.72 | 4:54.66 | 9:58.91 | ||
6:11.51 | 7:27.98 | 8:44.75 | ||||||||
6 | Charlotte Malberg | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:09.80 | 2:25.28 | 3:41.13 | 4:57.70 | 10:03.36 | ||
6:14.49 | 7:31.50 | 8:48.51 | ||||||||
7 | Nicoline Ingeman-Petersen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:12.57 | 2:31.67 | 3:49.02 | 5:04.70 | 10:10.61 | ||
6:22.08 | 7:40.53 | 8:57.62 | ||||||||
8 | Caroline Mathiesen | 2001 | VAT Copenhagen | 1:12.19 | 2:28.71 | 3:45.94 | 5:03.70 | 10:10.70 | ||
6:21.95 | 7:39.74 | 8:56.87 | ||||||||
9 | Sara Mortensen | 2001 | VAT Copenhagen | 1:10.35 | 2:27.07 | 3:45.12 | 5:03.56 | 10:17.77 | ||
6:21.47 | 7:41.11 | 9:00.29 | ||||||||
10 | Frida Hausting Jørgensen | 2001 | Søllerød Svømmeklub | 1:12.07 | 2:30.32 | 3:48.80 | 5:07.96 | 10:23.81 | ||
6:27.44 | 7:47.27 | 9:06.49 | ||||||||
11 | Kathrine S. Jørgensen | 2002 | VAT Copenhagen | 1:11.82 | 2:31.65 | 3:51.18 | 5:10.48 | 10:27.16 | ||
6:30.07 | 7:49.53 | 9:09.00 | ||||||||
12 | Sofie Hertzberg | 2002 | VAT Copenhagen | 1:14.24 | 2:32.34 | 3:51.38 | 5:10.23 | 10:28.82 | ||
6:29.60 | 7:49.48 | 9:09.02 | ||||||||
13 | Camilla Hougaard | 2002 | VAT Copenhagen | 1:17.60 | 2:39.08 | 4:01.77 | 5:25.16 | 10:54.11 | ||
6:47.30 | 8:10.54 | 9:33.96 | ||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 25 oktober 2015 |
Licens til Swim Team Taastrup | Udskriftstidspunkt | 13:16 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Distancestævne 2015 | Udskriftsdato | 25 oktober 2015 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 14:33 | |||
Arrangør | STT | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 oktober 2015 |
Løb 4, 1500m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status | |
500m | 600m | 700m | 800m | |||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Alexander Aslak Nørgaard | 2000 | Søllerød Svømmeklub | 1:03.01 | 2:08.75 | 3:15.29 | 4:22.72 | 16:47.16 | ||
5:30.46 | 6:38.10 | 7:46.01 | 8:54.05 | |||||||
10:02.15 | 11:09.63 | 12:17.78 | 13:25.43 | |||||||
14:33.69 | 15:41.84 | |||||||||
2 | Philip Krogh Brønnicke | 2000 | Køge Svømmeklub | 1:03.39 | 2:11.13 | 3:19.75 | 4:28.91 | 17:14.57 | ||
5:37.58 | 6:46.98 | 7:56.86 | 9:06.24 | |||||||
10:16.73 | 11:26.88 | 12:36.48 | 13:47.43 | |||||||
14:57.77 | 16:07.05 | |||||||||
3 | Alexander Rendlev | 2001 | VAT Copenhagen | 1:03.81 | 2:11.47 | 3:20.36 | 4:30.06 | 17:32.59 | ||
5:40.57 | 6:51.56 | 8:02.47 | 9:14.01 | |||||||
10:25.50 | 11:37.15 | 12:48.47 | 14:00.04 | |||||||
15:11.81 | 16:23.18 | |||||||||
4 | Benjamin Ørnebjerg Larsen | 2000 | Køge Svømmeklub | 1:05.06 | 2:14.77 | 3:24.86 | 4:36.42 | 17:51.51 | ||
5:47.85 | 6:59.61 | 8:11.13 | 9:23.24 | |||||||
10:35.98 | 11:48.62 | 13:02.13 | 14:15.05 | |||||||
15:28.17 | 16:40.70 | |||||||||
5 | Frederik Riedel Lentz | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:07.35 | 2:19.98 | 3:32.22 | 4:45.35 | 18:05.35 | ||
5:59.01 | 7:12.58 | 8:25.43 | 9:38.31 | |||||||
10:51.30 | 12:03.89 | 13:16.88 | 14:29.92 | |||||||
15:43.07 | 16:55.20 | |||||||||
6 | August Weilguny | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:07.13 | 2:19.56 | 3:32.26 | 4:45.74 | 18:06.16 | ||
5:59.04 | 7:11.71 | 8:24.49 | 9:37.89 | |||||||
10:50.52 | 12:03.35 | 13:16.45 | 14:29.41 | |||||||
15:42.86 | 16:55.46 | |||||||||
7 | August Bugge | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:09.80 | 2:21.96 | 3:34.10 | 4:46.01 | 18:12.98 | ||
5:58.11 | 7:10.69 | 8:23.65 | 9:36.57 | |||||||
10:50.58 | 12:04.16 | 13:17.92 | 14:32.06 | |||||||
15:46.98 | 17:00.48 | |||||||||
8 | Rasmus Langvad | 2000 | VAT Copenhagen | 1:06.81 | 2:20.66 | 3:34.69 | 4:48.42 | 18:16.73 | ||
6:02.29 | 7:16.29 | 8:29.77 | 9:43.68 | |||||||
10:57.05 | 12:10.91 | 13:24.93 | 14:39.87 | |||||||
15:53.03 | 17:07.10 | |||||||||
9 | Jacob Holm | 2000 | Køge Svømmeklub | 1:10.13 | 2:23.86 | 3:38.38 | 4:53.59 | 18:18.21 | ||
6:07.80 | 7:22.59 | 8:35.90 | 9:49.17 | |||||||
11:01.36 | 12:14.20 | 13:26.72 | 14:39.88 | |||||||
15:52.74 | 17:06.30 | |||||||||
10 | Mathias Luplau | 2001 | Køge Svømmeklub | 1:07.74 | 2:19.74 | 3:32.72 | 4:46.53 | 18:27.95 | ||
6:00.20 | 7:14.74 | 8:29.57 | 9:44.20 | |||||||
10:58.98 | 12:14.81 | 13:30.01 | 14:45.15 | |||||||
15:59.78 | 17:14.70 | |||||||||
11 | Luccas Dam Brenner | 2001 | VAT Copenhagen | 1:10.29 | 2:24.34 | 3:38.38 | 4:53.15 | 18:43.41 | ||
6:07.92 | 7:22.71 | 8:38.30 | 9:54.40 | |||||||
11:10.53 | 12:27.68 | 13:42.24 | 14:58.45 | |||||||
16:14.01 | 17:29.66 | |||||||||
12 | Daniel Hartkopf | 2001 | Køge Svømmeklub | 1:11.48 | 2:27.35 | 3:44.25 | 5:00.52 | 18:51.45 | ||
6:16.08 | 7:31.63 | 8:47.42 | 10:03.23 | |||||||
11:18.14 | 12:34.01 | 13:49.47 | 15:05.87 | |||||||
16:22.05 | 17:37.80 | |||||||||
13 | Daniel Dyrved | 2000 | VAT Copenhagen | 1:07.82 | 2:22.04 | 3:37.09 | 4:52.75 | 18:52.13 | ||
6:08.87 | 7:25.86 | 8:42.83 | 9:59.83 | |||||||
11:16.54 | 12:33.80 | 13:50.72 | 15:06.92 | |||||||
16:24.50 | 17:40.66 | |||||||||
14 | Victor N Andersen | 2000 | VAT Copenhagen | 1:10.37 | 2:24.70 | 3:39.42 | 4:55.18 | 19:00.46 | ||
6:11.36 | 7:29.26 | 8:46.32 | 10:03.83 | |||||||
11:21.72 | 12:39.85 | 13:56.88 | 15:14.74 | |||||||
16:32.15 | 17:47.73 | |||||||||
15 | Thor B. Hansen | 2000 | Køge Svømmeklub | 1:09.61 | 2:24.74 | 3:41.29 | 4:58.16 | 19:05.50 | ||
6:15.17 | 7:32.16 | 8:49.89 | 10:06.76 | |||||||
11:24.17 | 12:40.84 | 13:57.39 | 15:15.92 | |||||||
16:33.36 | 17:51.36 | |||||||||
16 | Valdemar Solok | 2001 | Søllerød Svømmeklub | 1:11.24 | 2:27.82 | 3:46.11 | 5:04.28 | 19:09.94 | ||
6:22.46 | 7:40.25 | 8:57.64 | 10:15.13 | |||||||
11:32.84 | 12:50.56 | 14:07.14 | 15:24.79 | |||||||
16:41.34 | 17:56.72 | |||||||||
17 | Mert Kaya | 2001 | Køge Svømmeklub | 1:10.54 | 2:26.83 | 3:43.73 | 5:01.69 | 19:18.37 | ||
6:19.63 | 7:37.97 | 8:56.44 | 10:14.72 | |||||||
11:33.61 | 12:51.21 | 14:11.34 | 15:28.52 | |||||||
16:46.91 | 18:05.33 | |||||||||
18 | Rasmus Danielsen | 2001 | Køge Svømmeklub | 1:12.98 | 2:31.08 | 3:49.04 | 5:08.17 | 19:23.01 | ||
6:25.83 | 7:44.03 | 9:02.75 | 10:21.29 | |||||||
11:39.75 | 12:57.77 | 14:15.71 | 15:33.36 | |||||||
16:51.33 | 18:08.54 | |||||||||
19 | Mathias Nørskov | 2001 | Søllerød Svømmeklub | 1:13.18 | 2:31.27 | 3:51.99 | 5:12.55 | 19:50.08 | ||
6:33.20 | 7:53.93 | 9:13.42 | 10:33.91 | |||||||
11:52.60 | 13:13.68 | 14:33.85 | 15:54.09 | |||||||
17:14.27 | 18:34.38 | |||||||||
20 | Nikolai Vaabengaard Olsen | 2001 | VAT Copenhagen | 1:17.14 | 2:40.51 | 4:04.87 | 5:30.24 | 21:03.43 | ||
6:54.83 | 8:19.87 | 9:45.48 | 11:12.09 | |||||||
12:37.22 | 14:04.00 | 15:29.53 | 16:55.91 | |||||||
18:23.09 | 19:47.30 | |||||||||
21 | Karl-Emil Rohr | 2001 | VAT Copenhagen | 1:18.91 | 2:45.49 | 4:13.20 | 5:41.41 | 21:51.75 | ||
7:10.71 | 8:39.17 | 10:07.80 | 11:37.16 | |||||||
13:07.19 | 14:33.39 | 16:01.85 | 17:29.58 | |||||||
18:57.65 | 20:26.39 | |||||||||
- | Scott Steenberg | 2000 | Farum Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 25 oktober 2015 |
Licens til Swim Team Taastrup | Udskriftstidspunkt | 14:33 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Distancestævne 2015 | Udskriftsdato | 25 oktober 2015 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 15:44 | |||
Arrangør | STT | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 oktober 2015 |
Løb 5, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Signe Fich Hansen | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:07.49 | 2:19.42 | 3:31.30 | 4:42.88 | |||
2 | Cassandra L. L. Hansen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:10.95 | 2:23.15 | 3:36.81 | 4:49.96 | |||
3 | Cæcilie Buchholt Johansen | 2001 | A6 | 1:08.41 | 2:21.37 | 3:36.17 | 4:50.29 | |||
4 | Johanne Hingebjerg | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:11.45 | 2:29.06 | 3:47.67 | 5:08.08 | |||
5 | Sophie Gjelstrup | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 1:16.23 | 2:37.05 | 3:58.48 | 5:19.13 | |||
6 | Amalie Harplod Hansen | 2001 | Søllerød Svømmeklub | 1:25.07 | 2:56.73 | 4:27.49 | 5:53.19 | |||
7 | Zofia Kulon | 2001 | Søllerød Svømmeklub | 1:25.31 | 3:00.62 | 4:37.22 | 6:11.05 | |||
8 | Louisa Xu | 2001 | Søllerød Svømmeklub | 1:30.31 | 3:13.04 | 4:55.63 | 6:36.51 | |||
Løb 5, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Julie Laugesen | 2003 | VAT Copenhagen | 1:10.45 | 2:26.44 | 3:43.86 | 4:57.80 | |||
2 | Sofie Maagøe | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:11.68 | 2:27.47 | 3:43.51 | 4:58.32 | |||
3 | Mia Lindberg | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:09.75 | 2:25.93 | 3:42.41 | 4:58.34 | |||
4 | Liva Buchholt Johansen | 2003 | A6 | 1:10.55 | 2:26.03 | 3:42.67 | 4:58.46 | |||
5 | Clara Carlquist | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:09.04 | 2:24.20 | 3:39.60 | 5:01.28 | |||
6 | Naja Thomsen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:11.60 | 2:29.14 | 3:47.50 | 5:03.72 | |||
7 | Lærke Schelde-Mollerup | 2003 | A6 | 1:14.53 | 2:33.05 | 3:50.83 | 5:05.95 | |||
8 | Esther Else Grubert | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:13.32 | 2:33.11 | 3:51.99 | 5:08.10 | |||
9 | Hannah Höesch | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:15.94 | 2:34.89 | 3:53.90 | 5:11.33 | |||
10 | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | Køge Svømmeklub | 1:13.53 | 2:32.79 | 3:52.89 | 5:11.35 | |||
11 | Luna Emilie Olsen | 2003 | A6 | 1:14.50 | 2:34.74 | 3:55.23 | 5:15.12 | |||
12 | Luna Gammelgaard | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:13.78 | 2:34.80 | 3:56.40 | 5:16.72 | |||
13 | Emilia Naledi Madonsela | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:14.93 | 2:36.26 | 3:57.58 | 5:21.23 | |||
14 | Pernille Elm Jensen | 2003 | A6 | 1:17.66 | 2:40.86 | 4:02.74 | 5:22.32 | |||
15 | Line Nøhr Petersen | 2003 | Køge Svømmeklub | 1:18.62 | 2:42.46 | 4:04.24 | 5:26.44 | |||
16 | Olivia Callesen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:18.57 | 2:43.33 | 4:07.48 | 5:28.18 | |||
17 | Rebecca Hoeck | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:19.93 | 2:45.33 | 4:08.10 | 5:28.31 | |||
18 | Kathrine Sofie Jensen | 2003 | Køge Svømmeklub | 1:19.35 | 2:43.87 | 4:06.41 | 5:29.56 | |||
19 | Thea Pedersen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:18.35 | 2:43.53 | 4:09.83 | 5:34.43 | |||
20 | Emilie Nepper-Christensen | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 1:20.83 | 2:46.51 | 4:13.40 | 5:37.52 | |||
21 | Maya Solvej H. Bärmann | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:20.33 | 2:46.11 | 4:12.83 | 5:39.42 | |||
22 | Sia Nikoline Schrøder | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 1:21.51 | 2:48.99 | 4:16.18 | 5:40.93 | |||
23 | Jasmin Philip | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:22.38 | 2:50.28 | 4:16.51 | 5:41.10 | |||
24 | Mathilde Hagihara | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:21.66 | 2:48.46 | 4:15.45 | 5:41.64 | |||
25 | Clara Toft | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 1:22.29 | 2:51.04 | 4:18.50 | 5:42.38 | |||
26 | Malou Soelberg | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:21.66 | 2:50.94 | 4:20.43 | 5:46.69 | |||
27 | Anna Eliasen Dehlholm | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:23.32 | 2:53.69 | 4:22.25 | 5:47.36 | |||
28 | Rebecca Sangild | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 1:20.55 | 2:52.57 | 4:24.91 | 5:50.46 | |||
29 | Norah Szczepanski | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 1:21.98 | 2:51.26 | 4:21.93 | 5:50.65 | |||
30 | Sophia Hyldtoft | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 1:25.10 | 2:55.89 | 4:27.23 | 5:52.72 | |||
31 | Laura Vangkilde | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:28.53 | 3:01.40 | 4:33.86 | 6:02.06 | |||
32 | Carla Lyhne Weiner | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 1:28.95 | 3:03.37 | 4:38.52 | 6:09.16 | |||
33 | Josefine Zebitz | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:31.56 | 3:05.92 | 4:39.42 | 6:10.54 | |||
34 | Mathilde Kehlet | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 1:28.76 | 3:02.89 | 4:39.16 | 6:10.61 | |||
35 | Anna Nørskov | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 1:28.70 | 3:04.55 | 4:41.00 | 6:14.71 | |||
36 | Pauline Drucker | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 1:32.01 | 3:12.18 | 4:52.36 | 6:29.35 | |||
37 | Laura Nellemann | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 1:32.91 | 3:13.79 | 4:54.20 | 6:32.08 | |||
38 | Sofie Korczak | 2004 | Swim Team Tåstrup | 1:46.29 | 3:42.01 | 5:41.66 | 7:39.99 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 25 oktober 2015 |
Licens til Swim Team Taastrup | Udskriftstidspunkt | 15:44 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Distancestævne 2015 | Udskriftsdato | 25 oktober 2015 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 16:29 | |||
Arrangør | STT | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 oktober 2015 |
Løb 6, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Rasmus Thilleman | 2001 | A6 | 1:10.66 | 2:25.56 | 3:38.77 | 4:50.77 | |||
2 | Alexander Skarby Madsen | 2001 | A6 | 1:07.05 | 2:21.34 | 3:37.72 | 4:53.95 | |||
3 | Mathias Hatting Petersen | 2000 | VAT Copenhagen | 1:06.44 | 2:20.07 | 3:37.52 | 4:55.40 | |||
4 | Mark Viskum | 2001 | Søllerød Svømmeklub | 1:10.10 | 2:27.65 | 3:46.12 | 4:59.07 | |||
5 | Andreas L. Damgård | 2000 | Køge Svømmeklub | 1:11.22 | 2:28.74 | 3:44.75 | 4:59.19 | |||
6 | Kristian Heinz Buskov | 2000 | Køge Svømmeklub | 1:10.64 | 2:28.71 | 3:46.90 | 5:00.92 | |||
7 | Christian Kento Rasmussen | 2001 | Søllerød Svømmeklub | 1:21.55 | 2:49.91 | 4:17.69 | 5:42.93 | |||
- | Gustav B. Thorndahl | 2001 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 6, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Christoffer H. Andersen | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 1:02.85 | 2:10.85 | 3:18.59 | 4:26.69 | |||
2 | Alfred Klarskov | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:04.56 | 2:12.85 | 3:21.95 | 4:28.69 | |||
3 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:06.37 | 2:16.00 | 3:26.47 | 4:35.02 | |||
4 | Frederik Bojesen | 2002 | A6 | 1:05.35 | 2:17.39 | 3:29.56 | 4:40.33 | |||
5 | Bertram Dreyer Riis | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:07.04 | 2:18.71 | 3:30.93 | 4:42.16 | |||
6 | Jens Bomgaard | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:09.34 | 2:25.20 | 3:42.76 | 4:58.17 | |||
7 | Christoffer Weiss | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 1:13.06 | 2:30.18 | 3:45.76 | 4:58.40 | |||
8 | Morten Østergaard | 2002 | A6 | 1:13.48 | 2:31.13 | 3:46.75 | 5:02.39 | |||
9 | Carl Emil Hertz Bugge | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:11.12 | 2:29.20 | 3:46.75 | 5:02.64 | |||
10 | Frede Meincke | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:13.13 | 2:30.20 | 3:47.31 | 5:03.30 | |||
11 | Jeroen Grimmelikhuijzen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:11.75 | 2:31.91 | 3:52.42 | 5:08.25 | |||
12 | Jeppe Seelig Larsen | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:15.80 | 2:36.27 | 3:54.15 | 5:11.27 | |||
13 | Noah Koefoed Weiss | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:15.60 | 2:35.60 | 3:55.51 | 5:14.06 | |||
14 | Valdemar Brøns | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:13.93 | 2:34.32 | 3:55.39 | 5:15.57 | |||
15 | Asger Hugo Juul | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 1:17.04 | 2:39.26 | 4:00.41 | 5:16.48 | |||
16 | Janus Rosholm | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 1:16.57 | 2:38.26 | 4:00.08 | 5:19.20 | |||
17 | Joshua P. Sidebotham | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:15.72 | 2:40.15 | 4:04.59 | 5:26.57 | |||
18 | Marcus Hiort | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:22.22 | 2:48.81 | 4:09.56 | 5:29.12 | |||
19 | Nicolai Therkelsen | 2003 | A6 | 1:20.00 | 2:45.27 | 4:09.03 | 5:30.23 | |||
20 | Mark Brandt | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:19.78 | 2:43.87 | 4:07.32 | 5:32.47 | |||
21 | Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:18.31 | 2:45.83 | 4:14.26 | 5:37.05 | |||
22 | Karl Gustav B. Toft | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 1:18.57 | 2:45.01 | 4:12.19 | 5:37.29 | |||
23 | Andreas Holst Lange | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 1:17.53 | 2:44.08 | 5:40.21 | ||||
24 | Anas El Ayadi | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:22.29 | 2:51.51 | 4:18.68 | 5:43.30 | |||
25 | Jakob Hald | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:25.58 | 2:53.91 | 4:21.78 | 5:46.66 | |||
26 | Max Albertsen | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 1:21.55 | 2:49.22 | 4:19.25 | 5:48.74 | |||
27 | William Kristensen | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 1:23.15 | 2:55.65 | 4:31.07 | 6:01.99 | |||
28 | Mads Guldborg Knudsen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:26.98 | 3:00.89 | 4:34.14 | 6:04.04 | |||
29 | Kristoffer Sandfeld | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:24.16 | 2:57.11 | 4:34.21 | 6:08.95 | |||
- | Vilhelm Hørring Riegels | 2003 | Swim Team Tåstrup | DNS | ||||||
- | Linus Lindquist | 2002 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | ej berør v275m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 25 oktober 2015 |
Licens til Swim Team Taastrup | Udskriftstidspunkt | 16:29 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Distancestævne 2015 | Udskriftsdato | 25 oktober 2015 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 16:38 | |||
Arrangør | STT | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 oktober 2015 |
Løb 7, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Victoria Vorm | 2001 | VAT Copenhagen | 34.06 | 1:12.38 | 1:52.06 | 2:31.62 | |||
2 | Michelle Mortensen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.92 | 1:14.10 | 1:56.27 | 2:36.99 | |||
3 | Mathilde Laugesen | 2001 | VAT Copenhagen | 33.36 | 1:12.56 | 1:55.75 | 2:39.26 | |||
4 | Charlotte Malberg | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.54 | 1:24.96 | 2:11.30 | 2:55.67 | |||
5 | Victoria Leth | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 38.92 | 1:24.37 | 2:11.40 | 2:57.64 | |||
6 | Xandra Huryn | 2001 | VAT Copenhagen | 35.79 | 1:20.44 | 2:11.31 | 3:01.71 | |||
7 | Maya Nykjær | 2001 | Vordingborg Svømme Klub | 39.46 | 1:26.03 | 2:14.96 | 3:03.32 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 25 oktober 2015 |
Licens til Swim Team Taastrup | Udskriftstidspunkt | 16:38 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Distancestævne 2015 | Udskriftsdato | 25 oktober 2015 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 16:43 | |||
Arrangør | STT | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 oktober 2015 |
Løb 8, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Alexander Rendlev | 2001 | VAT Copenhagen | 32.78 | 1:08.63 | 1:44.95 | 2:20.93 | |||
2 | Alexander Aslak Nørgaard | 2000 | Søllerød Svømmeklub | 32.74 | 1:09.15 | 1:46.49 | 2:23.97 | |||
3 | Alfred August Grubert | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 31.93 | 1:07.42 | 1:47.73 | 2:28.16 | |||
4 | August Bugge | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:37.07 | ||||||
5 | August Weilguny | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.74 | 1:12.07 | 1:54.58 | 2:37.75 | |||
6 | Mathias Vestergaard | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:39.41 | ||||||
7 | Jacob Holm | 2000 | Køge Svømmeklub | 2:46.51 | ||||||
8 | Valdemar Solok | 2001 | Søllerød Svømmeklub | 2:47.55 | ||||||
9 | Mathias Nørskov | 2001 | Søllerød Svømmeklub | 3:01.93 | ||||||
10 | Kristian Heinz Buskov | 2000 | Køge Svømmeklub | 3:13.88 | ||||||
- | Frederik Riedel Lentz | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.27 | 1:15.99 | 1:57.83 | 2:36.67 | EXTRA | ||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 25 oktober 2015 |
Licens til Swim Team Taastrup | Udskriftstidspunkt | 16:43 |