Tulokset Distancestævne
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Søndag
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Distancestævne 2015 | Udskriftsdato | 25 oktober 2015 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 16:29 | |||
Arrangør | STT | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 oktober 2015 |
Løb 6, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Rasmus Thilleman | 2001 | A6 | 1:10.66 | 2:25.56 | 3:38.77 | 4:50.77 | |||
2 | Alexander Skarby Madsen | 2001 | A6 | 1:07.05 | 2:21.34 | 3:37.72 | 4:53.95 | |||
3 | Mathias Hatting Petersen | 2000 | VAT Copenhagen | 1:06.44 | 2:20.07 | 3:37.52 | 4:55.40 | |||
4 | Mark Viskum | 2001 | Søllerød Svømmeklub | 1:10.10 | 2:27.65 | 3:46.12 | 4:59.07 | |||
5 | Andreas L. Damgård | 2000 | Køge Svømmeklub | 1:11.22 | 2:28.74 | 3:44.75 | 4:59.19 | |||
6 | Kristian Heinz Buskov | 2000 | Køge Svømmeklub | 1:10.64 | 2:28.71 | 3:46.90 | 5:00.92 | |||
7 | Christian Kento Rasmussen | 2001 | Søllerød Svømmeklub | 1:21.55 | 2:49.91 | 4:17.69 | 5:42.93 | |||
- | Gustav B. Thorndahl | 2001 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 6, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Christoffer H. Andersen | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 1:02.85 | 2:10.85 | 3:18.59 | 4:26.69 | |||
2 | Alfred Klarskov | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:04.56 | 2:12.85 | 3:21.95 | 4:28.69 | |||
3 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:06.37 | 2:16.00 | 3:26.47 | 4:35.02 | |||
4 | Frederik Bojesen | 2002 | A6 | 1:05.35 | 2:17.39 | 3:29.56 | 4:40.33 | |||
5 | Bertram Dreyer Riis | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:07.04 | 2:18.71 | 3:30.93 | 4:42.16 | |||
6 | Jens Bomgaard | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:09.34 | 2:25.20 | 3:42.76 | 4:58.17 | |||
7 | Christoffer Weiss | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 1:13.06 | 2:30.18 | 3:45.76 | 4:58.40 | |||
8 | Morten Østergaard | 2002 | A6 | 1:13.48 | 2:31.13 | 3:46.75 | 5:02.39 | |||
9 | Carl Emil Hertz Bugge | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:11.12 | 2:29.20 | 3:46.75 | 5:02.64 | |||
10 | Frede Meincke | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:13.13 | 2:30.20 | 3:47.31 | 5:03.30 | |||
11 | Jeroen Grimmelikhuijzen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:11.75 | 2:31.91 | 3:52.42 | 5:08.25 | |||
12 | Jeppe Seelig Larsen | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:15.80 | 2:36.27 | 3:54.15 | 5:11.27 | |||
13 | Noah Koefoed Weiss | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:15.60 | 2:35.60 | 3:55.51 | 5:14.06 | |||
14 | Valdemar Brøns | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:13.93 | 2:34.32 | 3:55.39 | 5:15.57 | |||
15 | Asger Hugo Juul | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 1:17.04 | 2:39.26 | 4:00.41 | 5:16.48 | |||
16 | Janus Rosholm | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 1:16.57 | 2:38.26 | 4:00.08 | 5:19.20 | |||
17 | Joshua P. Sidebotham | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:15.72 | 2:40.15 | 4:04.59 | 5:26.57 | |||
18 | Marcus Hiort | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:22.22 | 2:48.81 | 4:09.56 | 5:29.12 | |||
19 | Nicolai Therkelsen | 2003 | A6 | 1:20.00 | 2:45.27 | 4:09.03 | 5:30.23 | |||
20 | Mark Brandt | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:19.78 | 2:43.87 | 4:07.32 | 5:32.47 | |||
21 | Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:18.31 | 2:45.83 | 4:14.26 | 5:37.05 | |||
22 | Karl Gustav B. Toft | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 1:18.57 | 2:45.01 | 4:12.19 | 5:37.29 | |||
23 | Andreas Holst Lange | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 1:17.53 | 2:44.08 | 5:40.21 | ||||
24 | Anas El Ayadi | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:22.29 | 2:51.51 | 4:18.68 | 5:43.30 | |||
25 | Jakob Hald | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:25.58 | 2:53.91 | 4:21.78 | 5:46.66 | |||
26 | Max Albertsen | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 1:21.55 | 2:49.22 | 4:19.25 | 5:48.74 | |||
27 | William Kristensen | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 1:23.15 | 2:55.65 | 4:31.07 | 6:01.99 | |||
28 | Mads Guldborg Knudsen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:26.98 | 3:00.89 | 4:34.14 | 6:04.04 | |||
29 | Kristoffer Sandfeld | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:24.16 | 2:57.11 | 4:34.21 | 6:08.95 | |||
- | Vilhelm Hørring Riegels | 2003 | Swim Team Tåstrup | DNS | ||||||
- | Linus Lindquist | 2002 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | ej berør v275m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 25 oktober 2015 |
Licens til Swim Team Taastrup | Udskriftstidspunkt | 16:29 |