Tulokset Østdanske Årgangsmesterskaber gr. 2
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Østdanske Årgang Gr. 2 | Udskriftsdato | 12 december 2015 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 15:16 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og VAT-CPH | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 december 2015 |
Løb 10, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nicklas Östman Pedersen | 2002 | Herlev Svømning | 29.52 | 1:01.41 | |||||
2 | Emil Kayerød-Rasmussen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 29.09 | 1:03.72 | |||||
3 | Frederik Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 30.67 | 1:04.99 | |||||
4 | Bertram Dreyer Riis | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.21 | 1:06.10 | |||||
5 | Casper Mørkhøj Hartington | 2002 | Greve Svømmeklub | 32.50 | 1:07.27 | |||||
6 | Frederik Møller | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 30.79 | 1:07.49 | |||||
7 | Jakob Strunge Nissen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.10 | 1:07.72 | |||||
8 | Kasper Bonnichsen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.76 | 1:07.81 | |||||
9 | Frederik Bojesen | 2002 | JGI Svømning | 32.05 | 1:07.85 | |||||
10 | Jeroen Grimmelikhuijzen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.31 | 1:08.68 | |||||
11 | Nicolai Wiuff | 2002 | Herlev Svømning | 31.70 | 1:08.76 | |||||
12 | Asbjørn Floor-Bøjden | 2002 | Swim Team Tåstrup | 31.85 | 1:08.88 | |||||
13 | Christoffer Weiss | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 32.86 | 1:10.44 | |||||
14 | Gustav Fabiansen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 33.52 | 1:10.81 | |||||
15 | Gustav Haugård Hansen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 32.77 | 1:10.85 | |||||
16 | Alfred Klarskov | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.49 | 1:11.96 | |||||
16 | Emil Steenberg | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.38 | 1:11.96 | |||||
18 | Mikkel Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 33.71 | 1:12.73 | |||||
19 | Mikkel Gummer | 2002 | Greve Svømmeklub | 34.37 | 1:12.79 | |||||
20 | August Schade Cantby | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 32.99 | 1:12.89 | |||||
21 | Jakob Alexander Jensen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.92 | 1:13.75 | |||||
22 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.20 | 1:14.36 | |||||
23 | Morten Østergaard | 2002 | Svømmeklubben Laksen | 34.69 | 1:14.52 | |||||
24 | Theodor L Munch-Jensen | 2002 | Solrød Svømmeklub | 32.96 | 1:15.47 | |||||
25 | Niels Skovbye Brandt | 2002 | Sigma Swim Allerød | 35.21 | 1:15.61 | |||||
26 | Oskar Skov Grell | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 36.59 | 1:16.43 | |||||
27 | Mads Enghave | 2002 | Ishøj Svømme Klub | 35.47 | 1:17.51 | |||||
28 | Altin Misimi | 2002 | Herlev Svømning | 35.64 | 1:21.83 | |||||
- | Casper Koch | 2002 | Tune I.F. Svømmeafdeling | DNS | ||||||
- | Tobias Dan Hansen | 2002 | Glostrup Svømme Klub | Akut syg | ||||||
Løb 10, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Rasmus Nickelsen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 28.83 | 1:02.33 | |||||
2 | Mikkel Jørgensen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 32.14 | 1:10.04 | |||||
3 | Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.55 | 1:12.49 | |||||
4 | Malte Egholm Brøns | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 34.53 | 1:13.82 | |||||
5 | Mikkel Mortensen | 2003 | Kalundborg SK | 33.93 | 1:13.89 | |||||
6 | Christopher G. Trandum | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 36.27 | 1:14.44 | |||||
7 | Lasse Darlem Brandt | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.18 | 1:15.32 | |||||
8 | Ole Hovmand | 2003 | Svømmeklubben Syd | 34.89 | 1:15.40 | |||||
9 | Kristian A. Kristoffersen | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 34.98 | 1:15.49 | |||||
10 | Lucas Emil Christensen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 35.22 | 1:16.63 | |||||
11 | Peter Vinge-Maigaard | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 34.94 | 1:17.06 | |||||
12 | Christoffer Rekling | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 36.54 | 1:17.70 | |||||
13 | Valentin Wahl | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.31 | 1:17.86 | |||||
14 | Kristoffer H. Jensen | 2003 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 36.32 | 1:18.00 | |||||
15 | Christian Boutrup | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 36.30 | 1:18.33 | |||||
16 | Oscar Thinghøjen | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 35.55 | 1:18.40 | |||||
17 | Lukas Majvig Andersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.43 | 1:18.65 | |||||
18 | Oliver Kjærsgaard Mølbak | 2004 | Greve Svømmeklub | 36.56 | 1:19.35 | |||||
19 | Casper Madsen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 37.14 | 1:19.69 | |||||
20 | Nickolas Kofoed Thestrup | 2003 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 37.24 | 1:20.98 | |||||
21 | Joshua P. Sidebotham | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.36 | 1:20.99 | |||||
22 | Villads Kruse | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 36.90 | 1:21.56 | |||||
23 | Bror Textor-Broch | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 37.22 | 1:21.66 | |||||
- | Nicolai Therkelsen | 2003 | Svømmeklubben Laksen | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 12 december 2015 |
Licens til Glostrup Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 15:16 |