Resultater for Østdanske Årgangsmesterskaber gr. 2
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Østdanske Årgang Gr. 2 | Udskriftsdato | 13 december 2015 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 10:24 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og VAT-CPH | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 december 2015 |
Løb 17, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Kvik Piger 1 | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:07.52 | ||||||
Sofie Findahl Andersen | 2003 | 33.46 | 33.46 | |||||||
Caroline Brink | 2003 | 35.72 | 1:09.18 | |||||||
Celia Puggaard | 2003 | 58.34 | 2:07.52 | |||||||
Tine Petersen | 2003 | 2:07.52 | ||||||||
2 | Gsc Piger 1 | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:08.31 | ||||||
Terese Kjøller Rudbeck | 2003 | 33.46 | 33.46 | |||||||
Sara Damkjær Bartels | 2004 | 37.38 | 1:10.84 | |||||||
Gro Grinda Rasmussen | 2003 | 28.89 | 1:39.73 | |||||||
Frederikke Marie Hansen | 2003 | 28.58 | 2:08.31 | |||||||
3 | Gentofte Piger 1 | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 2:08.88 | ||||||
Frederikke Falk-List | 2004 | 34.11 | 34.11 | |||||||
Clara Rybak-Andersen | 2003 | 35.67 | 1:09.78 | |||||||
Mia Rindshøj | 2003 | 31.05 | 1:40.83 | |||||||
Alberte V. Bisgaard | 2003 | 28.05 | 2:08.88 | |||||||
4 | A6 Piger 1 | 2003 | A6 | 2:13.05 | ||||||
Lærke Schelde-Mollerup | 2003 | 34.45 | 34.45 | |||||||
Pernille Elm Jensen | 2003 | 37.04 | 1:11.49 | |||||||
Luna Emilie Olsen | 2003 | 32.22 | 1:43.71 | |||||||
Liva Buchholt Johansen | 2003 | 29.34 | 2:13.05 | |||||||
5 | Hovedstadens Piger 1 | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:13.39 | ||||||
Clara Carlquist | 2003 | 1:11.68 | 1:11.68 | |||||||
Hannah Höesch | 2003 | 31.32 | 1:43.00 | |||||||
Sofie Maagøe | 2003 | 30.39 | 2:13.39 | |||||||
Mia Lindberg | 2003 | 2:13.39 | ||||||||
6 | Kvik Piger 2 | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:14.76 | ||||||
Amalie Nielsen | 2003 | 36.21 | 36.21 | |||||||
Emilie Meng | 2003 | 36.64 | 1:12.85 | |||||||
Amalie Michelsen | 2003 | 32.25 | 1:45.10 | |||||||
Sarah Sirek Hansen | 2003 | 29.66 | 2:14.76 | |||||||
7 | Gsc Piger 2 | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:15.61 | ||||||
Emma Hansen | 2004 | 34.03 | 34.03 | |||||||
Amalie Schou | 2003 | 39.56 | 1:13.59 | |||||||
Esther Else Grubert | 2003 | 31.61 | 1:45.20 | |||||||
Roseline Løkkegaard | 2004 | 30.41 | 2:15.61 | |||||||
8 | Sigma Piger 1 | 2003 | Sigma Swim | 2:15.73 | ||||||
Maria Lund | 2003 | 35.87 | 35.87 | |||||||
Julie K Rose | 2003 | 38.13 | 1:14.00 | |||||||
Therese Sand Frederiksen | 2003 | 31.91 | 1:45.91 | |||||||
Ingrid Lindemann | 2003 | 29.82 | 2:15.73 | |||||||
9 | Vat-Cph Piger 2 | 2003 | VAT Copenhagen | 2:21.05 | ||||||
Emma Thorsen | 2004 | 38.14 | 38.14 | |||||||
Lærke Blond | 2003 | 40.63 | 1:18.77 | |||||||
Anna Wrist-Elkjær | 2003 | 31.67 | 1:50.44 | |||||||
Thippe de Neergaard | 2003 | 30.61 | 2:21.05 | |||||||
10 | Sigma Piger 2 | 2003 | Sigma Swim | 2:21.26 | ||||||
Caroline Buhl Schrøder | 2003 | 36.76 | 36.76 | |||||||
Esther Marie Heunicke | 2003 | 38.96 | 1:15.72 | |||||||
Kajsa G. Christensen | 2004 | 34.73 | 1:50.45 | |||||||
Cornelia Bergqvist | 2003 | 30.81 | 2:21.26 | |||||||
11 | Hovedstadens Piger 2 | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:22.51 | ||||||
Luna Gammelgaard | 2003 | 35.63 | 35.63 | |||||||
Laura Vangkilde | 2004 | 41.32 | 1:16.95 | |||||||
Malou Soelberg | 2004 | 35.15 | 1:52.10 | |||||||
Naja Thomsen | 2003 | 30.41 | 2:22.51 | |||||||
12 | Gentofte Piger 2 | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 2:24.06 | ||||||
Signe Dyrskjøt Boesen | 2003 | 36.56 | 36.56 | |||||||
Viola Demuth Andersen | 2003 | 40.30 | 1:16.86 | |||||||
Asta Poulsen Dolan | 2004 | 34.35 | 1:51.21 | |||||||
Anne Sofie Evald | 2004 | 32.85 | 2:24.06 | |||||||
13 | Lyngby Piger 1 | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 2:24.50 | ||||||
Ella Stenholt | 2003 | 36.41 | 36.41 | |||||||
Maria Hagen | 2003 | 42.84 | 1:19.25 | |||||||
Lærke Vinneck Hansen | 2004 | 34.75 | 1:54.00 | |||||||
Sofia Norre Bendt | 2003 | 30.50 | 2:24.50 | |||||||
14 | Gti 2 Piger | 2003 | GTI | 2:24.87 | ||||||
Katja Skovdal Lorentzen | 2003 | 34.35 | 34.35 | |||||||
Julie Wolter | 2003 | 41.81 | 1:16.16 | |||||||
Emma Hebsgaard Nielsen | 2003 | 35.24 | 1:51.40 | |||||||
Nomi Schau | 2004 | 33.47 | 2:24.87 | |||||||
15 | Lyngby Piger 2 | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 2:26.32 | ||||||
Karoline Kortbæk | 2003 | 37.17 | 37.17 | |||||||
Laura Borre Jacobsen | 2004 | 43.19 | 1:20.36 | |||||||
Annika Lundin Brockdorff | 2003 | 34.26 | 1:54.62 | |||||||
Cathrine Toftelund Larsen | 2003 | 31.70 | 2:26.32 | |||||||
16 | Hørsholm Piger | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 2:27.45 | ||||||
Martha Hjuler Britze | 2004 | 37.44 | 37.44 | |||||||
Elena Westmark Holm | 2003 | 40.34 | 1:17.78 | |||||||
Camilla Kaavé | 2003 | 37.41 | 1:55.19 | |||||||
Caroline Salskov Jensen | 2005 | 32.26 | 2:27.45 | |||||||
17 | Triton Talent Piger | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:27.57 | ||||||
Kathrine Bang Rubak | 2004 | 40.25 | 40.25 | |||||||
Ida-Marie Frydenlund | 2003 | 39.79 | 1:20.04 | |||||||
Olivia Mammen | 2003 | 35.85 | 1:55.89 | |||||||
Liva Stjernholm | 2004 | 31.68 | 2:27.57 | |||||||
18 | Helsingør Piger 2 | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 2:28.31 | ||||||
Mathilde Hedager | 2004 | 37.89 | 37.89 | |||||||
Mia Mørk Kuramoto | 2003 | 41.78 | 1:19.67 | |||||||
Fiona Burmester | 2003 | 36.47 | 1:56.14 | |||||||
Freja Stenbæksgaard | 2003 | 32.17 | 2:28.31 | |||||||
19 | Gti 3 Piger | 2004 | GTI | 2:31.36 | ||||||
Esther Hek Hansen | 2004 | 38.56 | 38.56 | |||||||
Sidse M. Ø. Engsbro | 2004 | 44.18 | 1:22.74 | |||||||
Josefine Arbo Sørensen | 2004 | 35.10 | 1:57.84 | |||||||
Nicoline H. Baadsgaard | 2004 | 33.52 | 2:31.36 | |||||||
20 | Gentofte Piger 3 | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 2:31.72 | ||||||
Sia Nikoline Schrøder | 2003 | 36.73 | 36.73 | |||||||
Clara Toft | 2004 | 42.26 | 1:18.99 | |||||||
Josephine Holst Vinther | 2004 | 39.40 | 1:58.39 | |||||||
Isabella Victoria Nimb | 2004 | 33.33 | 2:31.72 | |||||||
21 | A6 Piger 2 | 2004 | A6 | 2:32.33 | ||||||
Clara Sass Husum | 2004 | 37.21 | 37.21 | |||||||
Freja Møller | 2004 | 43.68 | 1:20.89 | |||||||
Mathilda Hyldal Jung | 2004 | 39.07 | 1:59.96 | |||||||
Louise Dahl | 2003 | 32.37 | 2:32.33 | |||||||
22 | Frederiksværk Piger | 2003 | Frederiksværk Svømmeklub | 2:37.63 | ||||||
Amanda Christensen | 2004 | 41.28 | 41.28 | |||||||
Maja Marie Elmgreen | 2003 | 40.35 | 1:21.63 | |||||||
Mathilde Laustsen | 2003 | 40.29 | 2:01.92 | |||||||
Luna Trojlsgaard | 2004 | 35.71 | 2:37.63 | |||||||
- | Helsingør Piger 1 | 2003 | Helsingør Svømmeklub | DSQ | Fler.flyben v 75m | |||||
Cornelia Vâmosi | 2004 | 37.06 | 37.06 | |||||||
- | Vat-Cph Piger 1 | 2003 | VAT Copenhagen | DSQ | Tyvstart | |||||
Caroline Veggerby | 2003 | 34.55 | 34.55 | |||||||
Josephine B. U. Danielsen | 2003 | 40.06 | 1:14.61 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 13 december 2015 |
Licens til Glostrup Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 10:24 |