Resultater for Østdanske Årgangsmesterskaber gr. 2
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Østdanske Årgang Gr. 2 | Udskriftsdato | 13 december 2015 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 14:52 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og VAT-CPH | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 december 2015 |
Løb 24, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Nicklas Östman Pedersen | 2002 | Herlev Svømning | 29.73 | 1:02.56 | 1:45.45 | 2:19.57 | |||
2 | Carl-Emil Lønborg | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 31.35 | 1:08.10 | 1:48.57 | 2:22.91 | |||
3 | Jakob Strunge Nissen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.48 | 1:06.09 | 1:50.78 | 2:23.43 | |||
4 | Gustav Stjernholm | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.11 | 1:08.92 | 1:50.88 | 2:24.18 | |||
5 | Christoffer H. Andersen | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 33.11 | 1:10.61 | 1:51.90 | 2:25.24 | |||
6 | Bertram Dreyer Riis | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.99 | 1:10.04 | 1:52.95 | 2:25.92 | |||
7 | Frederik Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 31.84 | 1:10.91 | 1:56.93 | 2:28.10 | |||
8 | Alfred Højberg | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 32.62 | 1:09.75 | 1:54.03 | 2:28.13 | |||
9 | Casper Mørkhøj Hartington | 2002 | Greve Svømmeklub | 32.58 | 1:13.69 | 1:53.22 | 2:28.41 | |||
10 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.82 | 1:12.56 | 1:55.66 | 2:28.49 | |||
11 | Frederik Bojesen | 2002 | JGI Svømning | 32.46 | 1:10.83 | 1:56.51 | 2:29.42 | |||
12 | Kasper Bonnichsen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.84 | 1:09.87 | 1:55.68 | 2:29.76 | |||
13 | Asbjørn Floor-Bøjden | 2002 | Swim Team Tåstrup | 32.16 | 1:11.49 | 1:55.18 | 2:30.86 | |||
14 | Alfred Klarskov | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.98 | 1:12.86 | 1:59.17 | 2:31.80 | |||
15 | Nicolai Wiuff | 2002 | Herlev Svømning | 32.50 | 1:12.48 | 1:57.06 | 2:31.97 | |||
16 | Jeroen Grimmelikhuijzen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.37 | 1:12.55 | 1:58.69 | 2:32.29 | |||
17 | Gustav Fabiansen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 33.64 | 1:12.60 | 1:58.53 | 2:32.35 | |||
18 | Morten Østergaard | 2002 | Svømmeklubben Laksen | 34.32 | 1:14.59 | 1:58.35 | 2:33.13 | |||
19 | Benjamin Nørgaard Eriksen | 2002 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 33.66 | 1:12.86 | 2:00.24 | 2:36.80 | |||
20 | Thomas Langvad | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 35.74 | 1:15.69 | 2:01.93 | 2:37.60 | |||
21 | Mikkel Gummer | 2002 | Greve Svømmeklub | 33.84 | 1:17.80 | 2:03.28 | 2:39.07 | |||
22 | Jakob Alexander Jensen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.34 | 1:12.35 | 2:05.58 | 2:40.72 | |||
23 | Niels Skovbye Brandt | 2002 | Sigma Swim Allerød | 35.42 | 1:18.34 | 2:05.69 | 2:41.79 | |||
24 | Frede Meincke | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.81 | 1:21.18 | 2:12.49 | 2:49.32 | |||
25 | Mads Rønn Olesen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 39.05 | 1:20.86 | 2:13.07 | 2:53.03 | |||
- | Leo Badaker | 2002 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | E.F.B. ven.ef. 75m | |||||
- | Oskar Skov Grell | 2002 | Glostrup Svømme Klub | DSQ | 2 armtag u.vand 100m | |||||
Løb 24, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Rasmus Nickelsen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 28.69 | 1:06.48 | 1:51.42 | 2:24.99 | |||
2 | Mohammed Ghizzaui | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 32.40 | 1:13.02 | 1:55.70 | 2:32.68 | |||
3 | Joakim Køhn | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 33.99 | 1:14.96 | 2:02.66 | 2:38.37 | |||
4 | Christian Boutrup | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 36.11 | 1:17.90 | 2:03.10 | 2:39.07 | |||
5 | Nicolai Therkelsen | 2003 | Svømmeklubben Laksen | 36.76 | 1:17.71 | 2:04.25 | 2:40.68 | |||
6 | Malte Egholm Brøns | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 34.84 | 1:16.76 | 2:05.96 | 2:40.88 | |||
7 | Valentin Wahl | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.25 | 1:20.12 | 2:06.25 | 2:40.92 | |||
8 | Mikkel Hjelm | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.84 | 1:17.48 | 2:06.70 | 2:42.29 | |||
9 | Carl Emil Hertz Bugge | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.41 | 1:17.08 | 2:05.83 | 2:42.31 | |||
10 | Mikkel Jørgensen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 33.16 | 1:15.92 | 2:05.50 | 2:42.61 | |||
11 | Jet Lee Fuhrmann | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.59 | 1:17.60 | 2:05.87 | 2:43.43 | |||
12 | Lasse Darlem Brandt | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.24 | 1:17.23 | 2:08.84 | 2:44.56 | |||
13 | Lukas Majvig Andersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.60 | 2:09.68 | 2:47.24 | 2:47.24 | |||
14 | Rasmus Skarby Madsen | 2003 | Slangerup Svømmeklub | 37.20 | 1:19.30 | 2:11.55 | 2:47.79 | |||
15 | Kristian A. Kristoffersen | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 35.59 | 1:19.45 | 2:16.93 | 2:56.34 | |||
16 | Oliver Sperling | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 39.77 | 1:26.56 | 2:19.33 | 2:58.32 | |||
- | Gabriel Elmedyb | 2004 | Herlev Svømning | DSQ | Ryg afslut på mave | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 13 december 2015 |
Licens til Glostrup Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:52 |