Resultat för Alm.Brand Bank Aalborg Cup
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Løb 28 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Alm Brand Aalborg Cup | Udskriftsdato | 08 november 2015 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 10:58 | |||
Arrangør | Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 november 2015 |
Løb 28, 100m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 0-1999 |
Sponsor: Man Fredrikshavn |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Jens Bach | 1997 | 637 | 25.85 | 52.22 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Giano Grillo | 1998 | 615 | 26.36 | 52.83 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Marc Calveras | 1996 | 599 | 26.41 | 53.31 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Kristoffer Moos | 1996 | 594 | 26.16 | 53.44 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Søren Villumsen | 1998 | 563 | 26.22 | 54.41 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Hannibal Steenfos | 1996 | 550 | 26.52 | 54.83 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Mikkel Strand | 1997 | 534 | 25.83 | 55.39 | |||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
8 | Andreas Vestergaard | 1999 | 533 | 27.30 | 55.41 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Peter Birk | 1996 | 526 | 26.60 | 55.64 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
10 | Andreas M. Porsmose | 1998 | 523 | 26.96 | 55.76 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Peter Gadsbøll | 1993 | 506 | 26.70 | 56.37 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
12 | Lasse Harde | 1998 | 493 | 27.39 | 56.88 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Morten Due Nielsen | 1999 | 485 | 27.42 | 57.17 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Sebastian Brun Koch | 1998 | 483 | 27.34 | 57.27 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Nikolaj J. Jørgensen | 1998 | 470 | 27.48 | 57.77 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Frederik Jessen | 1998 | 468 | 27.90 | 57.86 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
17 | Christopher Arnholtz | 1998 | 455 | 28.45 | 58.39 | |||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
18 | Mark Jensby Madsen | 1999 | 437 | 28.78 | 59.19 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
19 | Emil Poulsen | 1997 | 431 | 28.70 | 59.48 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
20 | Rasmus Hoffmann Jørgensen | 1998 | 418 | 28.50 | 1:00.09 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
21 | Andreas Attila Stenberg | 1999 | 416 | 29.23 | 1:00.19 | |||||
Drammen Svømmeklubb | ||||||||||
22 | Alexander Roe | 1997 | 388 | 29.76 | 1:01.58 | |||||
Svømmeklubben Koral | ||||||||||
23 | Angad Adrew Singh Sekhon | 1999 | 333 | 30.94 | 1:04.78 | |||||
Nedre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
24 | Andreas Rask Sørensen | 1999 | 329 | 31.37 | 1:05.08 | |||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
25 | Nicklas Christian Jensen | 1997 | 304 | 30.88 | 1:06.82 | |||||
Svømmeklubben Koral | ||||||||||
26 | Anders Ellehauge Ganderup | 1992 | 299 | 32.28 | 1:07.18 | |||||
Svømmeklubben Koral | ||||||||||
27 | Mads Hald | 1996 | 289 | 32.24 | 1:07.91 | |||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
28 | Morgan Nyrud | 1999 | 266 | 33.89 | 1:09.86 | |||||
Nedre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
- | Frederik V-Nielsen | 1995 | DNS | |||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 28, 100m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2000-2001 |
Sponsor: Man Fredrikshavn |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Andrej Jessen | 2000 | 483 | 27.76 | 57.24 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
2 | Lawrence Langley | 2001 | 471 | 27.72 | 57.74 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
3 | Anders Vestergaard | 2001 | 445 | 28.19 | 58.84 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Thomas Schiby | 2001 | 439 | 28.93 | 59.12 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Magnus Gertz | 2000 | 432 | 28.44 | 59.42 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Christian L H Frederiksen | 2001 | 432 | 28.99 | 59.43 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Christian Bonde | 2001 | 427 | 29.28 | 59.66 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Sebastian Møller Jürgense | 2001 | 424 | 28.86 | 59.80 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
9 | Kristoffer Heerulff | 2001 | 383 | 29.00 | 1:01.87 | Deltager ikke i finalen | ||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
10 | Thomas Frederiksen | 2000 | 378 | 29.89 | 1:02.15 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
11 | Alexander Dahl | 2000 | 375 | 29.32 | 1:02.29 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
12 | Steffen Jes Vestergaard | 2000 | 358 | 29.47 | 1:03.24 | |||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
13 | Haakon Nerland | 2000 | 348 | 29.66 | 1:03.83 | |||||
Nedre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
14 | Scott Stegenborg | 2000 | 348 | 30.63 | 1:03.86 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Benjamin B Nielsen | 2001 | 345 | 31.07 | 1:04.03 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
16 | Niklas T. Kristiansen | 2000 | 342 | 30.50 | 1:04.24 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Esben Røjkjær Rasmussen | 2001 | 339 | 30.25 | 1:04.45 | |||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
18 | Fredrik Bergeli | 2000 | 333 | 29.84 | 1:04.80 | |||||
Nedre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
19 | David Johansen | 2001 | 330 | 31.25 | 1:05.01 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
20 | Emil Viltoft Andersen | 2000 | 329 | 30.84 | 1:05.05 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
21 | Magnus V. Ancker | 2001 | 308 | 32.14 | 1:06.50 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
22 | Håvard Storbakken | 2001 | 302 | 32.07 | 1:06.94 | |||||
Nedre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
23 | Andreas Skak Thomsen | 2001 | 293 | 32.61 | 1:07.61 | |||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
24 | Jonathan L Kristensen | 2000 | 288 | 33.39 | 1:08.05 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
25 | Niels Christian Hansen | 2001 | 274 | 33.58 | 1:09.12 | |||||
Svømmeklubben Koral | ||||||||||
26 | Rasmus Pedersen | 2000 | 269 | 32.51 | 1:09.60 | |||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
27 | Mikail Calli | 2001 | 259 | 32.99 | 1:10.44 | |||||
Nedre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
28 | Hans-Christian Moe Gulliksen | 2001 | 252 | 33.57 | 1:11.12 | |||||
Nedre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
- | Marius Nørgaard | 2001 | DNS | |||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
- | Nicklas Pedersen | 2001 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 28, 100m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2002-2016 |
Sponsor: Man Fredrikshavn |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Oliver Nørgaard Frost | 2002 | 460 | 28.30 | 58.18 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Artúr Jegesi | 2002 | 432 | 28.41 | 59.42 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Mads Kloster | 2002 | 368 | 30.09 | 1:02.68 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
4 | Thor G. Nedergaard | 2002 | 340 | 31.00 | 1:04.33 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
5 | Sebastian Sønderholm | 2002 | 312 | 31.65 | 1:06.19 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
6 | Kristian B. Rasmussen | 2003 | 309 | 32.58 | 1:06.42 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
7 | Mathias Knudsen | 2003 | 297 | 32.77 | 1:07.34 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
8 | Nikolai Sander | 2003 | 292 | 32.04 | 1:07.67 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
9 | Ruben C. Nørgaard | 2002 | 276 | 33.79 | 1:08.97 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Nicholas Bundgaard | 2002 | 274 | 33.42 | 1:09.19 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
11 | Christian Kornum | 2003 | 273 | 33.08 | 1:09.25 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
12 | Lars Riisgaard-Jensen | 2004 | 272 | 33.09 | 1:09.30 | |||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
13 | Jonas L. Werther | 2002 | 268 | 33.15 | 1:09.62 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Jacob Lyse Søe | 2003 | 268 | 33.46 | 1:09.70 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
15 | Kasper Johnsen | 2003 | 249 | 34.36 | 1:11.41 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
16 | Mads Emil R. Hermansen | 2005 | 245 | 33.96 | 1:11.80 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
17 | Jens Riisgaard-Jensen | 2003 | 239 | 34.97 | 1:12.39 | |||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
18 | Christopher Z. Christense | 2003 | 234 | 34.90 | 1:12.84 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
19 | Victor Abel Brandi | 2003 | 228 | 35.05 | 1:13.48 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
20 | Joost Rijkhoff | 2004 | 225 | 35.48 | 1:13.78 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
21 | Jeppe Dall | 2002 | 220 | 35.92 | 1:14.38 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
22 | Malik Lodberg Klein | 2003 | 220 | 35.94 | 1:14.42 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
23 | Matias Kjær | 2002 | 214 | 35.40 | 1:15.03 | |||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
24 | Alexander Johnsen | 2003 | 206 | 36.78 | 1:16.07 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
25 | Sebastian B Lehmann | 2004 | 196 | 37.19 | 1:17.25 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
26 | Bjarke Bernberg | 2002 | 196 | 37.11 | 1:17.30 | |||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
27 | Sander Møller Jürgensen | 2004 | 195 | 36.84 | 1:17.37 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
28 | Tobias Nielsen | 2004 | 195 | 37.90 | 1:17.44 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
29 | Fredrik Erasmus Bonderup | 2002 | 192 | 37.05 | 1:17.85 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
30 | Sebastian Jacobsen | 2004 | 191 | 37.70 | 1:18.01 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
31 | Nikolai Levi Larsen | 2003 | 190 | 39.00 | 1:18.11 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
32 | Oscar Pedersen | 2004 | 188 | 36.75 | 1:18.34 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
33 | Sander van der Pool | 2002 | 182 | 37.56 | 1:19.28 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
34 | Viktor Nørrevang | 2003 | 178 | 38.32 | 1:19.77 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
35 | Oliver Pedersen | 2003 | 174 | 39.30 | 1:20.45 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
36 | Casper Johannesen | 2004 | 158 | 39.94 | 1:23.02 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
37 | Mikkel Pedersen | 2004 | 150 | 40.90 | 1:24.43 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
38 | Jonas Lindberg Nielsen | 2004 | 149 | 41.72 | 1:24.59 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
39 | Malthe Stahl Olsen | 2004 | 144 | 40.75 | 1:25.67 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
40 | Malte P Iversen | 2004 | 127 | 41.88 | 1:29.18 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
41 | Frederik P Justesen | 2003 | 126 | 41.68 | 1:29.54 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
42 | Christoffer P. Voldbjerg | 2005 | 122 | 42.96 | 1:30.55 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
43 | Mathias Kjær | 2003 | 121 | 44.87 | 1:30.69 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
44 | Danilo Møller | 2004 | 117 | 42.36 | 1:31.88 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
45 | Marcus Albæk | 2004 | 108 | 43.09 | 1:34.13 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
46 | Mathias Frahm Feldtmose | 2004 | 98 | 1:37.37 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
47 | Lauge Markmann Jensen | 2004 | 91 | 48.42 | 1:39.69 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
48 | Valdemar Degn | 2004 | 69 | 52.21 | 1:49.06 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 08 november 2015 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:58 |