Results for Alm.Brand Bank Aalborg Cup
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Løb 20 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Alm Brand Aalborg Cup | Udskriftsdato | 08 november 2015 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 08:58 | |||
Arrangør | Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 november 2015 |
Løb 20, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 0-1999 |
Sponsor: BDO |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Linus Koefoed Weiss | 1999 | 531 | 29.44 | 1:00.40 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Morten Børre Petersen | 1996 | 522 | 29.59 | 1:00.75 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Sebastian Strandberg | 1994 | 521 | 29.73 | 1:00.79 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Emil Bonderup | 1998 | 507 | 29.84 | 1:01.36 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
5 | Sebastian Brun Koch | 1998 | 486 | 30.00 | 1:02.21 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Lars Lyhne | 1999 | 480 | 30.45 | 1:02.50 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Lasse Harde | 1998 | 475 | 29.69 | 1:02.69 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Jesper Frost Thomsen | 1997 | 473 | 30.80 | 1:02.78 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Morten Due Nielsen | 1999 | 467 | 30.32 | 1:03.07 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Søren Villumsen | 1998 | 463 | 30.70 | 1:03.25 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Peter Gadsbøll | 1993 | 456 | 30.40 | 1:03.57 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
12 | Frederik Jessen | 1998 | 449 | 31.28 | 1:03.87 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
13 | Asger Winther | 1993 | 415 | 31.18 | 1:05.56 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
14 | Magnus Lerche | 1999 | 403 | 32.15 | 1:06.24 | |||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
15 | Anders Esbjerg Jensen | 1997 | 380 | 32.68 | 1:07.55 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
16 | Ludvig Lind | 1998 | 370 | 32.45 | 1:08.12 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
17 | Niclas Henriksen | 1997 | 316 | 34.99 | 1:11.79 | |||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
18 | Thomas Kjær | 1998 | 310 | 34.96 | 1:12.24 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
19 | Christopher Arnholtz | 1998 | 310 | 35.35 | 1:12.26 | |||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
- | Marc Calveras | 1996 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 20, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2000-2001 |
Sponsor: BDO |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | David Hjort | 2000 | 444 | 31.23 | 1:04.11 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Marius Nørgaard | 2001 | 417 | 31.76 | 1:05.47 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
3 | Valdemar Kjærgaard | 2001 | 408 | 31.91 | 1:05.95 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Thomas Frederiksen | 2000 | 404 | 31.90 | 1:06.17 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
5 | Thomas Schiby | 2001 | 391 | 32.97 | 1:06.89 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Christian L H Frederiksen | 2001 | 354 | 33.86 | 1:09.18 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Sebastian Møller Jürgense | 2001 | 332 | 34.57 | 1:10.65 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
8 | Christian Bonde | 2001 | 309 | 35.23 | 1:12.32 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Søren P. Rasmussen | 2001 | 302 | 35.31 | 1:12.90 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Mads Nielsen | 2000 | 293 | 34.82 | 1:13.67 | |||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
11 | Magnus V. Ancker | 2001 | 290 | 36.24 | 1:13.88 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
12 | Jonathan L Kristensen | 2000 | 266 | 37.86 | 1:16.02 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Andreas Skak Thomsen | 2001 | 265 | 37.75 | 1:16.10 | |||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
14 | Hans-Christian Moe Gulliksen | 2001 | 245 | 36.82 | 1:18.21 | |||||
Nedre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
15 | Niels Christian Hansen | 2001 | 233 | 40.99 | 1:19.47 | |||||
Svømmeklubben Koral | ||||||||||
16 | Steffen Jes Vestergaard | 2000 | 221 | 37.31 | 1:20.90 | |||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
- | Håvard Storbakken | 2001 | DSQ | ej forts bev v/25m | ||||||
Nedre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
Løb 20, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2002-2016 |
Sponsor: BDO |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Artúr Jegesi | 2002 | 385 | 32.61 | 1:07.26 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Kristian B. Rasmussen | 2003 | 316 | 35.59 | 1:11.85 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
3 | Thor G. Nedergaard | 2002 | 293 | 36.35 | 1:13.65 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
4 | Thor Brunsgaard | 2003 | 273 | 36.97 | 1:15.35 | |||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
5 | Nikolai Sander | 2003 | 248 | 37.64 | 1:17.84 | Deltager ikke i finalen | ||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
6 | Jonas L. Werther | 2002 | 243 | 38.32 | 1:18.42 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Kasper Johnsen | 2003 | 242 | 38.12 | 1:18.44 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
8 | Ruben C. Nørgaard | 2002 | 234 | 38.46 | 1:19.39 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Elias Hanghøj Jonsson | 2002 | 233 | 39.24 | 1:19.49 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
10 | Christopher Z. Christense | 2003 | 220 | 40.32 | 1:20.99 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Oscar Pedersen | 2004 | 205 | 40.51 | 1:22.94 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
12 | Christoffer B. Lauridsen | 2002 | 198 | 40.86 | 1:23.84 | |||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
13 | Jeppe Dall | 2002 | 189 | 40.90 | 1:25.23 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
14 | Sebastian Jacobsen | 2004 | 174 | 43.64 | 1:27.64 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Joost Rijkhoff | 2004 | 171 | 42.93 | 1:28.03 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Victor Abel Brandi | 2003 | 166 | 43.56 | 1:28.92 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Bjarke Bernberg | 2002 | 165 | 43.17 | 1:29.09 | |||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
18 | Simon Kutsko Jensen | 2004 | 164 | 45.25 | 1:29.31 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
19 | Malik Lodberg Klein | 2003 | 162 | 44.15 | 1:29.60 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
20 | Oliver Pedersen | 2003 | 158 | 44.83 | 1:30.39 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
21 | Alexander Johnsen | 2003 | 158 | 44.92 | 1:30.40 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
22 | Sebastian B Lehmann | 2004 | 154 | 45.38 | 1:31.11 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
23 | Sander van der Pool | 2002 | 153 | 45.09 | 1:31.44 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
24 | Mikkel Pedersen | 2004 | 127 | 47.64 | 1:37.14 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
25 | Marcus Albæk | 2004 | 123 | 46.92 | 1:38.28 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
26 | Malte P Iversen | 2004 | 109 | 49.83 | 1:42.27 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
27 | Frederik P Justesen | 2003 | 108 | 49.69 | 1:42.56 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
28 | Lauge Markmann Jensen | 2004 | 81 | 53.36 | 1:53.06 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
29 | Mathias Kjær | 2003 | 76 | 58.68 | 1:55.36 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
30 | Valdemar Degn | 2004 | 74 | 58.22 | 1:56.09 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
- | Kenneth Dalsgaard | 2002 | DNS | |||||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
- | Lars Riisgaard-Jensen | 2004 | DSQ | ej forts bev v/50m | ||||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
- | Malthe Stahl Olsen | 2004 | DSQ | ej forts bev v/75m | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
- | Mathias Frahm Feldtmose | 2004 | DSQ | ej fortsat bev. v/50 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
- | Viktor Nørrevang | 2003 | DSQ | Ej berør v/50 m | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 08 november 2015 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 08:58 |