Results for Alm.Brand Bank Aalborg Cup
Below are all results from the competition shown by session.
Fredag eftermiddag
Resultat Løb 5 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Alm Brand Aalborg Cup | Udskriftsdato | 08 november 2015 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 08:45 | |||
Arrangør | Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 november 2015 |
Løb 5, 100m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 0-2001 |
Sponsor: Aalborg Events |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Maria Grandt | 1998 | 644 | 1:12.21 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Ghita Kobbelgaard | 1995 | 613 | 1:13.40 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Amalie H. Falck-Schmith | 1989 | 611 | 1:13.46 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Tenna Jensen | 1998 | 608 | 1:13.60 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Mathilde Hager | 2001 | 596 | 1:14.07 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Emma-Sofie Hestbech | 1996 | 579 | 1:14.80 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Mari Hals | 1997 | 534 | 1:16.86 | ||||||
Øvre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
8 | Anne Sofie Sølvkjær | 2000 | 527 | 1:17.19 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
9 | Lisa Rijkhoff | 2001 | 523 | 1:17.37 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Eva Olsen | 2000 | 513 | 1:17.88 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Maria Søe Beith | 1996 | 488 | 1:19.20 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
12 | Maria M. Porsmose | 2000 | 475 | 1:19.92 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Rebecca Pallesen | 2000 | 469 | 1:20.24 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Mette Dyrhauge Winther | 1998 | 462 | 1:20.62 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
15 | Marie Eske | 1999 | 447 | 1:21.52 | ||||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
16 | Emma A Andersen | 2000 | 439 | 1:22.02 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Helena M. S. Sørensen | 2001 | 435 | 1:22.30 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Hannah Jensen | 2000 | 428 | 1:22.73 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
19 | Mette Baack | 2000 | 427 | 1:22.76 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
20 | Maria Rye | 2001 | 421 | 1:23.17 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
21 | Stine Nerland | 2001 | 420 | 1:23.22 | ||||||
Nedre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
22 | Smilla Lyhne | 2000 | 411 | 1:23.85 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
23 | Cecilie Tommerup Sørensen | 2001 | 403 | 1:24.38 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
24 | Nanna Rolle | 2000 | 390 | 1:25.35 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
25 | Clara Holst | 1999 | 387 | 1:25.51 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
26 | Maja Ibsen | 2001 | 360 | 1:27.61 | ||||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
27 | Amalie Falk Byrgesen | 1999 | 317 | 1:31.43 | OD1 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
28 | Anna Sarauw | 2001 | 300 | 1:33.12 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
29 | Freja Brogaard | 1999 | 285 | 1:34.73 | ||||||
Bjerre Herreds Svømmeklub | ||||||||||
30 | Julie Kramer | 2000 | 260 | 1:37.63 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
31 | Sofie Nielsen | 2001 | 242 | 1:40.02 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
- | Camilla Veile | 2000 | DNS | |||||||
Durup IF | ||||||||||
- | Signe Stærmose | 1999 | DNS | |||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Kathrin Poulsen | 2000 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
- | Merle F. V. Christensen | 1998 | DSQ | flyb. før v/vend 75m | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 5, 100m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Aalborg Events |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Victoria Pallesen | 2002 | 509 | 1:18.07 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Anne Bøjstrup Bertelsen | 2002 | 478 | 1:19.72 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Elisabeth Sølvkjær | 2002 | 470 | 1:20.16 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
4 | Camilla Brøgger-Andersen | 2002 | 449 | 1:21.38 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Amalije Kristensen | 2002 | 384 | 1:25.74 | Deltager ikke i finalen | |||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
6 | Signe Thomsen | 2003 | 326 | 1:30.53 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
7 | Anna Tvørfoss Nielsen | 2003 | 322 | 1:30.92 | Deltager ikke i finalen | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
8 | Freja Romanski | 2003 | 318 | 1:31.31 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
9 | Marta Woroniecka | 2003 | 306 | 1:32.52 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Mia Sommer Johansen | 2002 | 284 | 1:34.76 | ||||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
11 | Thea Holm Thomsen | 2003 | 269 | 1:36.59 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Lone Østmo Halfdansen | 2002 | 268 | 1:36.61 | ||||||
Nedre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
13 | Sofie Lynglund Agesen | 2002 | 268 | 1:36.68 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
14 | Charlotte S. Jensen | 2002 | 263 | 1:37.22 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
15 | Karoline L. Kristensen | 2003 | 262 | 1:37.37 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Serena Phuong-My Nguyen | 2002 | 251 | 1:38.78 | ||||||
Nedre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
17 | Louise Høeg | 2003 | 222 | 1:42.85 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Line Mygdam | 2003 | 221 | 1:43.13 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
19 | Mathilde Wisborg Fog | 2003 | 179 | 1:50.48 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
20 | Sisse Ø. Press | 2003 | 174 | 1:51.63 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
21 | Ida Sabroe | 2002 | 170 | 1:52.54 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
- | Sofia Bak | 2002 | DNS | |||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
- | Emma Nonbye | 2003 | DSQ | Bensp. ej vandr.plan | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
Løb 5, 100m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2004-2016 |
Sponsor: Aalborg Events |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Frida Hagstrup Vesterlund | 2004 | 317 | 1:31.43 | OD2 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Nicoline Dyrman | 2004 | 313 | 1:31.79 | ||||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mathilde Møller | 2004 | 302 | 1:32.85 | ||||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
4 | Fenja Romanski | 2005 | 272 | 1:36.24 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
5 | Kathrine Bech Nielsen | 2004 | 258 | 1:37.87 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
6 | Kristine Vestergaard | 2005 | 224 | 1:42.62 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
7 | Laura S. Olesen | 2005 | 224 | 1:42.68 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Laura Rønn Danielsen | 2004 | 211 | 1:44.70 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Freja Røjkjær Rasmussen | 2004 | 206 | 1:45.52 | ||||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
10 | Maria Dyrhauge Winther | 2004 | 199 | 1:46.69 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
11 | Laura Ildal Djørup | 2004 | 193 | 1:47.90 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Line Gjeldstrup | 2006 | 172 | 1:52.08 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Linea Lodberg Klein | 2005 | 170 | 1:52.55 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
14 | Louise Lie Thisted | 2005 | 152 | 1:56.75 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Josefine Nyholm | 2004 | 141 | 1:59.71 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Malou Lundkvist Bundgaard | 2004 | 119 | 2:06.53 | MD1 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
16 | Sara R. Boesen | 2005 | 119 | 2:06.53 | MD1 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Camilla Nørgaard Frost | 2005 | DSQ | Asym ben v/55 m | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Freja Friborg | 2004 | DSQ | 2 flybensp. e/start | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 08 november 2015 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 08:45 |