Tulokset Alm.Brand Bank Aalborg Cup
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Lørdag formiddag
Resultat Løb 14 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Alm Brand Aalborg Cup | Udskriftsdato | 08 november 2015 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 08:49 | |||
Arrangør | Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 november 2015 |
Løb 14, 100m Medley Herrer, Indledende Årg. 0-1999 |
Sponsor: Løkken Idrætscenter |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Marc Calveras | 1996 | 598 | 27.33 | 1:00.17 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Morten Børre Petersen | 1996 | 580 | 27.53 | 1:00.78 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Jens Bach | 1997 | 580 | 27.65 | 1:00.79 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Marcus Brandborg | 1997 | 568 | 28.57 | 1:01.22 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Daniel Svane Halkjær | 1991 | 563 | 27.83 | 1:01.40 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Peter Birk | 1996 | 551 | 28.53 | 1:01.83 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
7 | Mikkel Strand | 1997 | 551 | 28.94 | 1:01.85 | |||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
8 | Daniel Pallesen | 1998 | 533 | 29.49 | 1:02.54 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Linus Koefoed Weiss | 1999 | 532 | 28.99 | 1:02.56 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
10 | Janus Meinert | 1995 | 523 | 29.90 | 1:02.93 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Andreas M. Porsmose | 1998 | 479 | 29.76 | 1:04.80 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Asger Winther | 1993 | 476 | 29.45 | 1:04.92 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
13 | Lasse Harde | 1998 | 467 | 30.61 | 1:05.34 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Anders Esbjerg Jensen | 1997 | 463 | 29.80 | 1:05.52 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
15 | Magnus Lerche | 1999 | 452 | 29.63 | 1:06.06 | |||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
16 | Nikolaj J. Jørgensen | 1998 | 442 | 30.41 | 1:06.56 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Ludvig Lind | 1998 | 438 | 31.23 | 1:06.75 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
18 | Niclas Henriksen | 1997 | 427 | 31.59 | 1:07.34 | |||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
19 | Anders Frimor Kirk | 1996 | 416 | 30.97 | 1:07.91 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
20 | Emil Poulsen | 1997 | 410 | 32.28 | 1:08.23 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
21 | Karl Meisner-Jensen | 1999 | 409 | 31.21 | 1:08.26 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
22 | Peter Enevold Sørensen | 1998 | 401 | 30.25 | 1:08.75 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
23 | Rasmus Hoffmann Jørgensen | 1998 | 391 | 32.02 | 1:09.34 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
24 | Thomas Kjær | 1998 | 376 | 32.44 | 1:10.23 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
25 | Alexander S. Halkjær | 1994 | 369 | 32.90 | 1:10.66 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
26 | Alexander Roe | 1997 | 330 | 33.12 | 1:13.31 | |||||
Svømmeklubben Koral | ||||||||||
27 | Andreas Rask Sørensen | 1999 | 317 | 35.40 | 1:14.37 | |||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
28 | Jonas Sørensen | 1995 | 301 | 33.44 | 1:15.59 | |||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
29 | Anders Ellehauge Ganderup | 1992 | 298 | 34.57 | 1:15.87 | |||||
Svømmeklubben Koral | ||||||||||
- | Frederik V-Nielsen | 1995 | DNS | |||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Frederik Jessen | 1998 | DSQ | ej samt berør v/75m | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Løb 14, 100m Medley Herrer, Indledende Årg. 2000-2001 |
Sponsor: Løkken Idrætscenter |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Gustav Yde | 2000 | 534 | 28.35 | 1:02.49 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
2 | Lawrence Langley | 2001 | 465 | 31.26 | 1:05.45 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
3 | David Hjort | 2000 | 460 | 28.68 | 1:05.69 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Anders Vestergaard | 2001 | 426 | 31.28 | 1:07.36 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Thomas Schiby | 2001 | 408 | 32.19 | 1:08.35 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Rune Nørgaard | 2000 | 406 | 31.79 | 1:08.47 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Mads L. Werther | 2000 | 401 | 32.36 | 1:08.74 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Sebastian Møller Jürgense | 2001 | 378 | 32.67 | 1:10.11 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
9 | Magnus V. Ancker | 2001 | 369 | 33.14 | 1:10.69 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
10 | Søren P. Rasmussen | 2001 | 357 | 33.24 | 1:11.48 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Lasse Jensen | 2000 | 349 | 33.90 | 1:12.01 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
12 | Alexander Dahl | 2000 | 339 | 35.35 | 1:12.71 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
13 | Mads Nielsen | 2000 | 333 | 31.38 | 1:13.11 | |||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
14 | Benjamin B Nielsen | 2001 | 322 | 35.39 | 1:13.94 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
15 | Fredrik Bergeli | 2000 | 319 | 33.32 | 1:14.20 | |||||
Nedre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
16 | David Johansen | 2001 | 300 | 34.03 | 1:15.74 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
17 | Niklas T. Kristiansen | 2000 | 297 | 35.04 | 1:16.00 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Niels Christian Hansen | 2001 | 275 | 35.82 | 1:17.95 | |||||
Svømmeklubben Koral | ||||||||||
19 | Jonathan L Kristensen | 2000 | 274 | 35.72 | 1:18.02 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
20 | Andreas Skak Thomsen | 2001 | 264 | 36.35 | 1:18.97 | |||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
21 | Christian Hovmark | 2001 | 262 | 39.32 | 1:19.19 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
22 | Nicklas Pedersen | 2001 | 249 | 37.02 | 1:20.51 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
23 | Rasmus Pedersen | 2000 | 232 | 37.44 | 1:22.52 | |||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
- | Haakon Nerland | 2000 | DNS | |||||||
Nedre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
- | Scott Stegenborg | 2000 | DSQ | ej samme niv.hænder | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Valdemar Kjærgaard | 2001 | DSQ | Nedd. v/50m | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Løb 14, 100m Medley Herrer, Indledende Årg. 2002-2016 |
Sponsor: Løkken Idrætscenter |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Oliver Nørgaard Frost | 2002 | 445 | 30.38 | 1:06.41 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Artúr Jegesi | 2002 | 375 | 30.97 | 1:10.31 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Ruben C. Nørgaard | 2002 | 294 | 34.97 | 1:16.23 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Nikolai Sander | 2003 | 282 | 34.55 | 1:17.29 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
5 | Christian Kornum | 2003 | 276 | 36.23 | 1:17.87 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
6 | Jonas L. Werther | 2002 | 267 | 36.15 | 1:18.72 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Christopher Z. Christense | 2003 | 258 | 37.14 | 1:19.58 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Christoffer B. Lauridsen | 2002 | 252 | 36.95 | 1:20.28 | |||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
9 | Nicholas Bundgaard | 2002 | 251 | 37.93 | 1:20.30 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
10 | Jacob Lyse Søe | 2003 | 251 | 37.12 | 1:20.35 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
11 | Elias Hanghøj Jonsson | 2002 | 248 | 36.13 | 1:20.71 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
12 | Thor Brunsgaard | 2003 | 238 | 37.53 | 1:21.80 | |||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
13 | Jens Riisgaard-Jensen | 2003 | 229 | 38.23 | 1:22.87 | |||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
14 | Matias Kjær | 2002 | 202 | 41.41 | 1:26.30 | |||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
15 | Malik Lodberg Klein | 2003 | 197 | 42.46 | 1:27.07 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
16 | Alexander Johnsen | 2003 | 194 | 42.30 | 1:27.46 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
17 | Mads Emil R. Hermansen | 2005 | 189 | 41.18 | 1:28.23 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
18 | Sander van der Pool | 2002 | 187 | 42.51 | 1:28.65 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
19 | Oscar Pedersen | 2004 | 183 | 41.07 | 1:29.21 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
20 | Victor Abel Brandi | 2003 | 180 | 40.93 | 1:29.67 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
21 | Asgar Knakkergaard | 2004 | 172 | 44.24 | 1:31.09 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
22 | Oliver Pedersen | 2003 | 170 | 42.11 | 1:31.38 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
23 | Tobias Nielsen | 2004 | 166 | 43.56 | 1:32.13 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
24 | Sander Møller Jürgensen | 2004 | 163 | 44.79 | 1:32.67 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
25 | Nikolai Levi Larsen | 2003 | 161 | 44.11 | 1:33.08 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
26 | Casper Johannesen | 2004 | 155 | 42.45 | 1:34.22 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
27 | Mikkel Pedersen | 2004 | 149 | 46.00 | 1:35.58 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
28 | Simon Kutsko Jensen | 2004 | 146 | 43.87 | 1:36.15 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
29 | Malthe Stahl Olsen | 2004 | 143 | 44.99 | 1:36.83 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
30 | Jonas Lindberg Nielsen | 2004 | 130 | 47.64 | 1:39.91 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
31 | Malte P Iversen | 2004 | 115 | 51.41 | 1:44.21 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
32 | Christoffer P. Voldbjerg | 2005 | 108 | 50.40 | 1:46.35 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
33 | Marcus Albæk | 2004 | 107 | 47.42 | 1:46.64 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
34 | Mathias Kjær | 2003 | 103 | 51.82 | 1:48.16 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
35 | Danilo Møller | 2004 | 97 | 53.97 | 1:50.16 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
36 | Lauge Markmann Jensen | 2004 | 92 | 54.23 | 1:52.04 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
- | Mathias Knudsen | 2003 | DSQ | 1 hånd i v. v/bryst | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 08 november 2015 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 08:49 |