Results for Alm.Brand Bank Aalborg Cup
Below are all results from the competition shown by session.
Lørdag formiddag
Resultat Løb 19 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Alm Brand Aalborg Cup | Udskriftsdato | 08 november 2015 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 08:57 | |||
Arrangør | Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 november 2015 |
Løb 19, 100m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 0-2001 |
Sponsor: Aalborg Events |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Emma Maagøe | 1999 | 598 | 31.47 | 1:05.52 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Maria M. Porsmose | 2000 | 539 | 33.48 | 1:07.83 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Johanne Skovgaard Terp | 1999 | 536 | 33.43 | 1:07.99 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
4 | Lisa Schøn | 1999 | 529 | 32.64 | 1:08.26 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Lenette Nielsen | 1997 | 523 | 33.18 | 1:08.55 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
6 | Johanne Marie Poulsen | 2001 | 513 | 34.07 | 1:08.99 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Maria Otilie Aasland | 1999 | 507 | 34.29 | 1:09.22 | |||||
Øvre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
8 | Louise Bach Andersen | 2001 | 505 | 34.15 | 1:09.34 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Nina Leisted Bertelsen | 2000 | 498 | 33.44 | 1:09.66 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
10 | Line Sloth Holm | 2001 | 486 | 34.72 | 1:10.21 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Luna Donde Feilberg | 2000 | 468 | 35.28 | 1:11.13 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
12 | Anette Poulsen | 1999 | 457 | 34.91 | 1:11.70 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
13 | Matilde Bodilsen | 2001 | 456 | 35.55 | 1:11.71 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
14 | Stefanie Brun Koch | 2001 | 446 | 35.50 | 1:12.24 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Josefine Bladt Wichmann | 2000 | 442 | 37.16 | 1:12.49 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
16 | Anna Mathiesen | 2000 | 440 | 36.49 | 1:12.56 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
17 | Amalie Thomsen | 1999 | 437 | 35.98 | 1:12.78 | |||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
18 | Ditte Toft Ibsen | 2001 | 435 | 35.82 | 1:12.86 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
19 | Sibel Simonsen | 2001 | 434 | 35.32 | 1:12.91 | |||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
20 | Katrine Kristensen | 1997 | 433 | 35.30 | 1:12.97 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
21 | Emma A Andersen | 2000 | 431 | 35.85 | 1:13.07 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
22 | Camilla Ottesen | 2000 | 431 | 1:13.08 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
23 | Caroline Christensen | 1999 | 428 | 36.22 | 1:13.27 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
24 | Laura Buur Rasmussen | 2001 | 426 | 36.39 | 1:13.37 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
24 | Selma Bruun | 2001 | 426 | 35.39 | 1:13.37 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
26 | Maria Søe Beith | 1996 | 422 | 35.48 | 1:13.61 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
27 | Smilla Lyhne | 2000 | 420 | 35.99 | 1:13.73 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
28 | Camilla Johannesen | 1999 | 413 | 1:14.14 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
29 | Lisa Rijkhoff | 2001 | 408 | 36.81 | 1:14.42 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
30 | Anne Nielsen | 1999 | 407 | 1:14.51 | ||||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
31 | Signe Søby Jensen | 2001 | 407 | 36.79 | 1:14.52 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
32 | Nete Lund Madsen | 2001 | 406 | 36.90 | 1:14.56 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
33 | Cecilie Dalgas | 2000 | 399 | 1:14.96 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
34 | Signe Villumsen | 2001 | 398 | 1:15.06 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
35 | Julie Lange Jørgensen | 2000 | 386 | 36.47 | 1:15.79 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
36 | Mette Dyrhauge Winther | 1998 | 382 | 1:16.09 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
37 | Merle F. V. Christensen | 1998 | 354 | 38.81 | 1:18.06 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
38 | Signe Rosendal | 2000 | 349 | 37.86 | 1:18.39 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
39 | Kirstine Frandsen | 2001 | 348 | 37.35 | 1:18.46 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
40 | Liv Hingeberg | 2001 | 348 | 39.03 | 1:18.47 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
41 | Lærke Juul Nielsen | 2000 | 340 | 38.80 | 1:19.12 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
42 | Maria Rye | 2001 | 319 | 39.58 | 1:20.80 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
43 | Simone Østergaard | 2000 | 312 | 40.34 | 1:21.41 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
44 | Amalie Falk Byrgesen | 1999 | 304 | 40.18 | 1:22.05 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
45 | Marthe Bratland | 2001 | 266 | 41.98 | 1:25.78 | |||||
Nedre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
46 | Siri Madelen Boldvik | 2001 | 254 | 42.25 | 1:27.16 | |||||
Nedre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
47 | Freja Brogaard | 1999 | 247 | 43.07 | 1:27.93 | |||||
Bjerre Herreds Svømmeklub | ||||||||||
48 | Elisabeth Maria Stenberg | 2001 | 240 | 43.49 | 1:28.86 | |||||
Nedre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
49 | Linn Helen Langvad Johansen | 2001 | 230 | 42.49 | 1:30.02 | |||||
Nedre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
50 | Josephine Strøm Hansen | 2000 | 186 | 45.39 | 1:36.65 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
51 | Mirantee Brimstrond | 2000 | 155 | 1:42.71 | 1:42.71 | |||||
Stidsholt IF | ||||||||||
- | Louise Bast Berg Aaby | 1998 | DSQ | db. armtag v. 25 m | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
- | Louise Sørensen | 2000 | DSQ | neddyk efter 15 m | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
- | Nora Moen Pettersen | 2001 | DSQ | ej fort. bev. 75 m | ||||||
Nedre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
- | Sofie Rasmussen | 1999 | DSQ | ej forts. bev. 75 m | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Løb 19, 100m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Aalborg Events |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mille Moeslund Lausen | 2002 | 490 | 34.42 | 1:10.05 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Marie Christensen | 2002 | 481 | 34.41 | 1:10.48 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
3 | Karoline Sørensen | 2002 | 435 | 35.42 | 1:12.89 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
4 | Maja Fridberg Madsen | 2002 | 424 | 36.09 | 1:13.51 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
5 | Emma Ildal Djørup | 2002 | 416 | 36.56 | 1:13.93 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Nicoline Kristiansen | 2002 | 403 | 1:14.73 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Lise Lindemann-Larsen | 2002 | 383 | 37.05 | 1:16.03 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
8 | Sofia Ingeberg | 2002 | 352 | 38.77 | 1:18.16 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
9 | Cecilie Lauridsen | 2003 | 341 | 38.30 | 1:18.99 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
10 | Cecilie Væver | 2002 | 341 | 37.83 | 1:19.03 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
11 | Emma Rasmussen | 2002 | 340 | 39.79 | 1:19.11 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
12 | Maiken Kjærsgaard | 2002 | 335 | 39.18 | 1:19.51 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
13 | Signe Thomsen | 2003 | 317 | 39.53 | 1:20.92 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
14 | Michelle Philipsen | 2003 | 285 | 40.94 | 1:23.92 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
15 | Karoline L. Kristensen | 2003 | 282 | 41.36 | 1:24.22 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Marta Woroniecka | 2003 | 279 | 40.74 | 1:24.46 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Camilla Tommerup Sørensen | 2003 | 274 | 41.22 | 1:24.99 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
18 | Mia Sommer Johansen | 2002 | 265 | 42.03 | 1:25.98 | |||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
18 | Sofie Lindstrøm Larsen | 2003 | 265 | 41.53 | 1:25.98 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
20 | Mathilde Skak Thomsen | 2003 | 253 | 41.69 | 1:27.24 | |||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
21 | Lone Østmo Halfdansen | 2002 | 242 | 43.05 | 1:28.60 | |||||
Nedre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
22 | Nikoline V Gallop | 2003 | 239 | 43.53 | 1:28.90 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
23 | Thea Holm Thomsen | 2003 | 233 | 43.52 | 1:29.63 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
24 | Matilde Dalgaard Lauridse | 2003 | 208 | 46.26 | 1:33.10 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
25 | Frida Riishøj Jensen | 2002 | 181 | 48.81 | 1:37.63 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
26 | Helene Mach | 2002 | 176 | 1:38.40 | 1:38.40 | |||||
Nedre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
27 | Sisse Ø. Press | 2003 | 145 | 48.78 | 1:45.12 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
- | Sara Falch | 2002 | DNS | |||||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
- | Julie Kappel Petersen | 2002 | DSQ | ej fort. bev. 75 m | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
- | Mathilde Wisborg Fog | 2003 | DSQ | ej fort. bev. 50 m | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
Løb 19, 100m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2004-2016 |
Sponsor: Aalborg Events |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Emma Kutsko Jensen | 2004 | 322 | 39.93 | 1:20.55 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Kathrine Bech Nielsen | 2004 | 292 | 40.55 | 1:23.24 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
3 | Astrid Hassing | 2004 | 290 | 40.39 | 1:23.38 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
4 | Laura S. Olesen | 2005 | 265 | 42.59 | 1:25.95 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Alberte Kempel Christense | 2004 | 261 | 42.81 | 1:26.32 | |||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
6 | Louise Lie Thisted | 2005 | 260 | 43.21 | 1:26.48 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Mathilde Møller | 2004 | 233 | 43.70 | 1:29.68 | |||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
8 | Freja Røjkjær Rasmussen | 2004 | 230 | 44.61 | 1:30.14 | |||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
9 | Frida Hagstrup Vesterlund | 2004 | 227 | 45.09 | 1:30.45 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Laura Ildal Djørup | 2004 | 227 | 44.45 | 1:30.47 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Jazmin Jensen | 2005 | 220 | 44.44 | 1:31.46 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Emma Holm Pedersen | 2005 | 190 | 47.04 | 1:35.92 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Maria Dyrhauge Winther | 2004 | 189 | 45.57 | 1:36.23 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
14 | Mathilde Bager | 2005 | 186 | 47.80 | 1:36.61 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Karoline Iversen | 2005 | 169 | 48.87 | 1:39.88 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Freya Worm | 2006 | 164 | 48.65 | 1:40.85 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
17 | Cecilie Nørgaard Frost | 2005 | 156 | 50.49 | 1:42.46 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Line Gjeldstrup | 2006 | 154 | 49.85 | 1:43.01 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
19 | Camilla Nørgaard Frost | 2005 | 153 | 50.70 | 1:43.25 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
20 | Marie Martens Christensen | 2004 | 150 | 1:43.90 | 1:43.90 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
21 | Linea Lodberg Klein | 2005 | 150 | 51.74 | 1:43.93 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
22 | Karoline Kjelstrup | 2006 | 142 | 52.25 | 1:45.76 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
23 | Josefine Høgh | 2005 | 135 | 53.60 | 1:47.49 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
24 | Petrea Hostrup Stærke | 2006 | 121 | 1:51.61 | 1:51.61 | |||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
25 | Sara R. Boesen | 2005 | 114 | 55.28 | 1:53.81 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
26 | Kathrine Nonbye | 2004 | 96 | 2:00.53 | 2:00.53 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
- | Freja Friborg | 2004 | DNS | |||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
- | Lærke Kjærsgaard | 2004 | DNS | |||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
- | Anne Laustsen | 2005 | DSQ | sv. på maven v. 50 m | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
- | Frida Lind | 2004 | DSQ | ej fort. bev. 75 m | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
- | Malou Lundkvist Bundgaard | 2004 | DSQ | ej forts. bevæg 25 m | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 08 november 2015 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 08:57 |