Resultat för Vestkyst Cup 2015
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Løb 25 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2015 | Udskriftsdato | 07 november 2015 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 17:13 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 november 2015 |
Løb 25, 10x50m Esbjerg Mix, Finaler |
Sponsor: Det Faglige Hus |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Team Awesome | 0 | 4:57.62 | |||||||
Elite Swim Vejle | 5:15.00 | |||||||||
Louise Hvarre | 2001 | 30.34 | 30.34 | |||||||
Magnus Funder | 2001 | 34.10 | 1:04.44 | |||||||
Michelle Jatta | 2001 | 34.91 | 1:39.35 | |||||||
Mads Sørensen | 2001 | 33.42 | 2:12.77 | |||||||
Line J. V. Hededal | 2001 | 29.29 | 2:42.06 | |||||||
Mathias Bech | 1996 | 26.06 | 3:08.12 | |||||||
Alberte Ehrenreich-Birn | 2003 | 29.91 | 3:38.03 | |||||||
Andreas Hansen | 2000 | 25.12 | 4:03.15 | |||||||
Sofie Theophil Petersen | 2003 | 29.59 | 4:32.74 | |||||||
Jakob Juul | 2000 | 24.88 | 4:57.62 | |||||||
2 | Esbjerg Mix 1 | 0 | 5:08.99 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 5:15.00 | |||||||||
Kasandra Isager | 2000 | 28.11 | 28.11 | |||||||
Oliver Christensen | 2000 | 38.79 | 1:06.90 | |||||||
Freja Winkler | 2001 | 37.39 | 1:44.29 | |||||||
Jakob Grene | 2001 | 34.34 | 2:18.63 | |||||||
Thilde Timmermand | 2002 | 31.07 | 2:49.70 | |||||||
Oliver Frøsig | 2000 | 28.90 | 3:18.60 | |||||||
Astrid Nielsen | 2002 | 29.54 | 3:48.14 | |||||||
Oliver Kramer Andersen | 1999 | 26.38 | 4:14.52 | |||||||
Emma Jørgensen | 2001 | 28.88 | 4:43.40 | |||||||
Martin H. Abel | 2001 | 25.59 | 5:08.99 | |||||||
3 | Esbjerg Mix 2 | 0 | 5:30.57 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 5:25.00 | |||||||||
Kristine la Cour Hjelholt | 2002 | 29.68 | 29.68 | |||||||
Mads Frydenholm | 2001 | 39.90 | 1:09.58 | |||||||
Katharina Schmidt Madsen | 2001 | 40.42 | 1:50.00 | |||||||
Anders Eenberg | 2001 | 37.23 | 2:27.23 | |||||||
Christina M. Glargaard | 2004 | 35.93 | 3:03.16 | |||||||
Jakob Mose | 2000 | 30.77 | 3:33.93 | |||||||
Alberte Sommerlund Pedersen | 2002 | 30.55 | 4:04.48 | |||||||
Jonas Kjær | 2003 | 28.46 | 4:32.94 | |||||||
Michelle Kramer Andersen | 2003 | 30.87 | 5:03.81 | |||||||
Oliver Mølby | 2001 | 26.76 | 5:30.57 | |||||||
4 | Team Great | 0 | 5:36.36 | |||||||
Elite Swim Vejle | 5:30.00 | |||||||||
Mia Hvarre | 2004 | 30.48 | 30.48 | |||||||
Anders Rasmussen | 2001 | 39.30 | 1:09.78 | |||||||
Louise Jensen | 2003 | 40.46 | 1:50.24 | |||||||
Emil Kragh | 2001 | 34.28 | 2:24.52 | |||||||
Svava Kj. Gregersen | 2004 | 35.20 | 2:59.72 | |||||||
Andreas Blaaberg | 2002 | 33.78 | 3:33.50 | |||||||
Alberte Kjølby | 2002 | 32.17 | 4:05.67 | |||||||
Malthe Elkjær | 2003 | 29.71 | 4:35.38 | |||||||
Signe Ilskov Pedersen | 2001 | 30.78 | 5:06.16 | |||||||
Casper Brinch | 2002 | 30.20 | 5:36.36 | |||||||
5 | Esbjerg Mix 3 | 0 | 5:59.83 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 5:35.00 | |||||||||
Carina Bro | 2001 | 29.31 | 29.31 | |||||||
Emil Frydenholm | 2002 | 48.75 | 1:18.06 | |||||||
Rikke Vagtborg Jensen | 2002 | 43.90 | 2:01.96 | |||||||
Esben F. Buchwaldt | 2002 | 37.77 | 2:39.73 | |||||||
Michelle Mølby | 2004 | 41.10 | 3:20.83 | |||||||
Luis Velasquez | 2001 | 32.45 | 3:53.28 | |||||||
Amalie Staghøj Andersen | 2004 | 34.30 | 4:27.58 | |||||||
Oliver Kjærgaard | 2001 | 29.92 | 4:57.50 | |||||||
Tenna Knigge | 2001 | 32.63 | 5:30.13 | |||||||
Parsa Hosini | 2001 | 29.70 | 5:59.83 | |||||||
6 | Vejen Mix 1 | 0 | 6:03.20 | |||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
Line Pedersen | 2003 | 33.03 | 33.03 | |||||||
Magnus Rundstrøm | 2001 | 44.64 | 1:17.67 | |||||||
Anna Vestergaard | 2001 | 45.57 | 2:03.24 | |||||||
Esben Jepsen | 1997 | 35.11 | 2:38.35 | |||||||
Emma Kjær Pedersen | 2001 | 36.54 | 3:14.89 | |||||||
Nicklas Stølegaard | 2001 | 35.63 | 3:50.52 | |||||||
Katrine Christensen | 1996 | 34.69 | 4:25.21 | |||||||
Jonathan Bos | 1998 | 30.00 | 4:55.21 | |||||||
Hildur Helgadottir | 2002 | 34.65 | 5:29.86 | |||||||
Tobias Lyck Petersen | 2002 | 33.34 | 6:03.20 | |||||||
7 | Hsk Mix | 0 | 6:11.68 | |||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
Alberte Hedevang Petersen | 2003 | 34.26 | 34.26 | |||||||
Casper Petersen | 1999 | 50.51 | 1:24.77 | |||||||
Fiona Hansen Hobolth | 2003 | 47.47 | 2:12.24 | |||||||
Benjamin Friis | 2002 | 39.90 | 2:52.14 | |||||||
Signe Frits Nielsen | 2002 | 40.06 | 3:32.20 | |||||||
Asbjørn Guldager | 2002 | 34.43 | 4:06.63 | |||||||
Kristina Liv Jensen | 2001 | 33.74 | 4:40.37 | |||||||
Jacob Petersen | 2000 | 30.44 | 5:10.81 | |||||||
Clara Mortensen | 2001 | 33.99 | 5:44.80 | |||||||
Mathias Kjær Nielsen | 2000 | 26.88 | 6:11.68 | |||||||
8 | Det Mixede Hold Til Mix | 1900 | 6:15.77 | |||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
Lærke Wittenberg | 2001 | 36.42 | 36.42 | |||||||
Lukas Jeppesen | 2001 | 39.73 | 1:16.15 | |||||||
Mia Schou Brock | 2000 | 42.44 | 1:58.59 | |||||||
Jeppe Søgaard Rasmussen | 2002 | 47.95 | 2:46.54 | |||||||
Flora Rubenius | 2005 | 45.66 | 3:32.20 | |||||||
Nikolaj Borup | 1997 | 30.58 | 4:02.78 | |||||||
Cecilie Bækkelund Knudsen | 2000 | 35.70 | 4:38.48 | |||||||
Lucas Grinderslev | 2001 | 30.86 | 5:09.34 | |||||||
Louise Jensen | 2003 | 36.63 | 5:45.97 | |||||||
Lucas Arumugam | 2000 | 29.80 | 6:15.77 | |||||||
9 | Esbjerg Mix 4 | 0 | 6:37.34 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 6:10.00 | |||||||||
Katrine Bech Poulsen | 2004 | 30.06 | 30.06 | |||||||
Elias Marius Elsgaard | 2004 | 56.32 | 1:26.38 | |||||||
Søs Freund | 2004 | 45.32 | 2:11.70 | |||||||
Jonas Krammer Knudsen | 2003 | 44.76 | 2:56.46 | |||||||
Isabell Rothgordt | 2005 | 46.27 | 3:42.73 | |||||||
Tobias Boström | 2002 | 34.81 | 4:17.54 | |||||||
Victoria Underbjerg | 2004 | 34.68 | 4:52.22 | |||||||
Anton Pedersen | 2003 | 35.68 | 5:27.90 | |||||||
Josephine Nielsen | 2003 | 35.73 | 6:03.63 | |||||||
Aske Sommerlund Pedersen | 2003 | 33.71 | 6:37.34 | |||||||
10 | Esbjerg Mix 5 | 0 | 7:00.40 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 6:15.00 | |||||||||
Maria Mathiesen | 2004 | 31.52 | 31.52 | |||||||
Mathias Marbæk Nielsen | 2004 | 59.44 | 1:30.96 | |||||||
Jasmina K. Jacobsen | 2003 | 46.29 | 2:17.25 | |||||||
Tobias Svenningsen | 2003 | 44.64 | 3:01.89 | |||||||
Natalie Da Silva Jensen | 2004 | 43.77 | 3:45.66 | |||||||
Anders Mose | 2004 | 41.95 | 4:27.61 | |||||||
Lizette Nikolajsen | 2003 | 34.54 | 5:02.15 | |||||||
Jonas Becker Skouboe | 2005 | 40.09 | 5:42.24 | |||||||
Sofie A. Wolf | 2006 | 1:18.16 | 7:00.40 | |||||||
Lasse Metz Mondrup | 2004 | 7:00.40 | ||||||||
- | Hurtigere End Kws Hold | 1900 | DNS | |||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 6:45.00 | |||||||||
Liselotte Baxter | 1998 | |||||||||
Morten Baxter | 1996 | |||||||||
Karoline Weltz Jørgensen | 2002 | |||||||||
Kasper Høst Stenbæk | 2001 | |||||||||
Louise Skovgaard Jensen | 2002 | |||||||||
Lærke Wittenberg | 2001 | |||||||||
Sandra Kristensen | 1999 | |||||||||
Oliver Sørensen | 1996 | |||||||||
Theresa Ringgaard Teist | 2000 | |||||||||
Lau Lindquist | 1999 | DNS | ||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.04 | Udskriftsdato | 07 november 2015 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:13 |