Results for Vestkyst Cup 2015
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2015 | Udskriftsdato | 07 november 2015 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 07:30 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 november 2015 |
Løb 3, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1999 |
Sponsor: Odin Seafoods |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Martin Terp Olesen | 1994 | 573 | 24.38 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 24.00 | |||||||||
2 | Sigurd Kehlet | 1993 | 453 | 26.37 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 26.08 | |||||||||
3 | Søren Bisgaard | 1998 | 421 | 27.03 | ||||||
DeltaSwim | 26.80 | |||||||||
4 | Lau Lindquist | 1999 | 409 | 27.29 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 27.26 | |||||||||
5 | Christian Koch | 1998 | 398 | 27.54 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 26.98 | |||||||||
6 | Kasper Livbjerg | 1998 | 364 | 28.35 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 27.41 | |||||||||
7 | Daniel H. Johannesen | 1999 | 361 | 28.45 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 28.29 | |||||||||
8 | Casper Petersen | 1999 | 231 | 33.01 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 34.15 | |||||||||
- | Anders Bruun-Petersen | 1999 | DNS | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 26.95 | |||||||||
- | Kristian Avnskov Pedersen | 1999 | DNS | |||||||
Durup IF | 31.12 | |||||||||
- | Nicolai Maron | 1996 | DSQ | tyvstart | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 25.43 | |||||||||
Løb 3, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Sponsor: Odin Seafoods |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Andreas Hansen | 2000 | 496 | 25.58 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 25.86 | |||||||||
2 | Martin H. Abel | 2001 | 479 | 25.88 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 26.82 | |||||||||
3 | Mikkel Thagaard Jakobsen | 2000 | 447 | 26.48 | ||||||
Struer Svømmeklub | 26.93 | |||||||||
4 | Benjamin Peruchon | 2001 | 427 | 26.89 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 27.11 | |||||||||
5 | Oliver Christensen | 2000 | 406 | 27.34 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 27.59 | |||||||||
6 | Oliver Mølby | 2001 | 398 | 27.54 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 27.76 | |||||||||
7 | Anders Rasmussen | 2001 | 395 | 27.60 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 28.11 | |||||||||
8 | Jakob Grene | 2001 | 387 | 27.78 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 28.56 | |||||||||
9 | Oliver Frøsig | 2000 | 371 | 28.19 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 28.68 | |||||||||
10 | Kasper Høst Stenbæk | 2001 | 367 | 28.28 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 29.01 | |||||||||
11 | Emil Kragh | 2001 | 363 | 28.40 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 29.22 | |||||||||
12 | Jakob Mose | 2000 | 358 | 28.51 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 29.53 | |||||||||
13 | Mads Frydenholm | 2001 | 356 | 28.57 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 28.56 | |||||||||
14 | Nicolaj Løth Andersen | 2001 | 356 | 28.58 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 29.76 | |||||||||
15 | Parsa Hosini | 2001 | 354 | 28.63 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 28.80 | |||||||||
16 | Andreas Rasmussen | 2000 | 336 | 29.13 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 29.25 | |||||||||
17 | Kristoffer Erbo Kjær | 2001 | 331 | 29.26 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | 29.52 | |||||||||
18 | Emil Steenhold | 2000 | 331 | 29.28 | ||||||
DeltaSwim | 29.80 | |||||||||
19 | Nicklas Stølegaard | 2001 | 316 | 29.73 | ||||||
Vejen Svømmeklub | 29.89 | |||||||||
20 | Lukas Jeppesen | 2001 | 306 | 30.04 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 30.91 | |||||||||
21 | Martin Broch | 2001 | 303 | 30.14 | ||||||
DeltaSwim | ||||||||||
22 | Luis Velasquez | 2001 | 303 | 30.15 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 30.23 | |||||||||
23 | August Sparre Hangel | 2001 | 299 | 30.29 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 30.12 | |||||||||
24 | Jacob Petersen | 2000 | 279 | 31.00 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 31.12 | |||||||||
Løb 3, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Odin Seafoods |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Jonas Kjær | 2003 | 336 | 29.13 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 28.67 | |||||||||
2 | Malthe Elkjær | 2003 | 323 | 29.50 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | 29.63 | |||||||||
3 | Emil Frydenholm | 2002 | 311 | 29.89 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 29.74 | |||||||||
4 | Rasmus Kvorning Mikkelsen | 2002 | 308 | 29.98 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 31.01 | |||||||||
5 | Lauritz Baad Ellekjær | 2003 | 282 | 30.89 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 31.69 | |||||||||
6 | Daniel Damsbo | 2003 | 281 | 30.91 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 32.19 | |||||||||
7 | Anton Leth | 2002 | 276 | 31.09 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 33.41 | |||||||||
8 | Casper Brinch | 2002 | 274 | 31.18 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | 31.41 | |||||||||
9 | Tobias Boström | 2002 | 273 | 31.23 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 31.69 | |||||||||
10 | Alex Søndergaard | 2003 | 272 | 31.26 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 35.31 | |||||||||
10 | Aske Sommerlund Pedersen | 2003 | 272 | 31.26 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 30.83 | |||||||||
12 | Jonas Krammer Knudsen | 2003 | 253 | 32.00 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 31.53 | |||||||||
13 | Rasmus Terkelsen | 2002 | 249 | 32.20 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 31.58 | |||||||||
14 | Nicklas Bager | 2003 | 244 | 32.39 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 35.43 | |||||||||
15 | Christian Jørgensen | 2002 | 242 | 32.47 | ||||||
Struer Svømmeklub | 31.87 | |||||||||
16 | Magnus T. M. Jensen | 2002 | 241 | 32.52 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 33.74 | |||||||||
17 | Tobias Lyck Petersen | 2002 | 210 | 34.07 | ||||||
Vejen Svømmeklub | 33.80 | |||||||||
18 | Paw Jensby Madsen | 2002 | 195 | 34.89 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 33.57 | |||||||||
19 | Tobias Svenningsen | 2003 | 190 | 35.22 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 35.60 | |||||||||
20 | Anton Pedersen | 2003 | 190 | 35.23 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 42.17 | |||||||||
21 | Karl Johansen | 2002 | 181 | 35.81 | ||||||
DeltaSwim | 39.82 | |||||||||
22 | Kim Doan Nguyen | 2003 | 174 | 36.27 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 36.66 | |||||||||
23 | Sune Schaarup | 2003 | 174 | 36.28 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 37.49 | |||||||||
24 | Rasmus Antonsen | 2002 | 145 | 38.50 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 38.92 | |||||||||
25 | Mikkel Stilling | 2003 | 140 | 38.99 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 50.00 | |||||||||
26 | Frederik Friis Lange | 2002 | 110 | 42.20 | ||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
- | Sune Lyngesen | 2003 | DSQ | tyvstart | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 38.85 | |||||||||
Løb 3, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2015 |
Sponsor: Odin Seafoods |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Elias Marius Elsgaard | 2004 | 257 | 31.83 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 31.01 | |||||||||
2 | Anders Mose | 2004 | 228 | 33.12 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 33.98 | |||||||||
3 | Sebastian Jørgensen | 2005 | 227 | 33.19 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 34.62 | |||||||||
4 | Asger Mathiasen | 2004 | 189 | 35.28 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 36.96 | |||||||||
5 | Mathias Marbæk Nielsen | 2004 | 181 | 35.79 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 36.09 | |||||||||
6 | Gustav Hoxer | 2005 | 160 | 37.27 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 38.86 | |||||||||
7 | Lasse Metz Mondrup | 2004 | 156 | 37.59 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 39.14 | |||||||||
8 | Gustav Hansen | 2004 | 145 | 38.52 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 51.14 | |||||||||
9 | Casper Friis Bossen | 2004 | 140 | 39.00 | ||||||
Vejen Svømmeklub | 43.97 | |||||||||
10 | Frederik Kjølby | 2004 | 131 | 39.85 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | 38.58 | |||||||||
11 | Philip Vesterby | 2005 | 124 | 40.57 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 43.75 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.04 | Udskriftsdato | 07 november 2015 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 07:30 |