Resultater for Regionale Ã…rgangsmesterskaber gruppe 2+3
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag
Resultat Løb 13 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | RÅM Gr 2 & 3 | Udskriftsdato | 31 oktober 2015 | |||
Stævne by | Næstved | Udskriftstidspunkt | 18:06 | |||
Arrangør | HG & Region Sydsjælland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 oktober 2015 |
Løb 13, 4X50m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Køge Piger 1 | 2003 | Køge Svømmeklub | 2:18.43 | ||||||
Clara Dreier | 2004 | 36.27 | 36.27 | |||||||
Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | 37.09 | 1:13.36 | |||||||
Anna Bull Guldbrandsen | 2004 | 34.91 | 1:48.27 | |||||||
Naya Modin Thomsen | 2003 | 30.16 | 2:18.43 | |||||||
2 | Køge Piger 2 | 2003 | Køge Svømmeklub | 2:27.77 | ||||||
Elisabeth Them Jensen | 2004 | 39.37 | 39.37 | |||||||
Benedicte Them Jensen | 2004 | 40.31 | 1:19.68 | |||||||
Kathrine Sofie Jensen | 2003 | 35.34 | 1:55.02 | |||||||
Maya Krogh Brønnicke | 2005 | 32.75 | 2:27.77 | |||||||
3 | Hovedstaden Piger 1 | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:28.98 | ||||||
Mathilde Hagihara | 2004 | 38.37 | 38.37 | |||||||
Laura Vangkilde | 2004 | 42.04 | 1:20.41 | |||||||
Malou Soelberg | 2004 | 36.64 | 1:57.05 | |||||||
Jasmin Philip | 2004 | 31.93 | 2:28.98 | |||||||
4 | Girls From The Block | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 2:29.90 | ||||||
Caroline Veggerby | 2003 | 35.85 | 35.85 | |||||||
Lærke Blond | 2003 | 40.86 | 1:16.71 | |||||||
Liva Lund Hansen | 2005 | 38.46 | 1:55.17 | |||||||
Clara Hartvig-Olsen | 2004 | 34.73 | 2:29.90 | |||||||
5 | Gti 2003 Piger | 2003 | GTI | 2:30.82 | ||||||
Emma Hebsgaard Nielsen | 2003 | 38.10 | 38.10 | |||||||
Julie Wolter | 2003 | 44.79 | 1:22.89 | |||||||
Katja Skovdal Lorentzen | 2003 | 34.21 | 1:57.10 | |||||||
Alma Foltmar-Michaelsen | 2004 | 33.72 | 2:30.82 | |||||||
6 | Gti 2004 Piger | 2004 | GTI | 2:31.42 | ||||||
Esther Hek Hansen | 2004 | 39.82 | 39.82 | |||||||
Sidse M. Ø. Engsbro | 2004 | 44.42 | 1:24.24 | |||||||
Josefine Arbo Sørensen | 2004 | 34.63 | 1:58.87 | |||||||
Nicoline H. Baadsgaard | 2004 | 32.55 | 2:31.42 | |||||||
7 | Hovedstaden Piger 2 | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:33.50 | ||||||
Maya Hatting Bärmann | 2004 | 38.64 | 38.64 | |||||||
Anna Eliasen Dehlholm | 2004 | 43.27 | 1:21.91 | |||||||
Rebecca Hoeck | 2004 | 38.24 | 2:00.15 | |||||||
Olivia Callesen | 2004 | 33.35 | 2:33.50 | |||||||
8 | Stv Piger 1 | 2003 | Swim Team Vestsjælland | 2:38.18 | ||||||
Matilde Mantzius Mosegård | 2003 | 36.04 | 36.04 | |||||||
Karoline Nielsen | 2004 | 44.71 | 1:20.75 | |||||||
Elida Thornsen | 2005 | 41.28 | 2:02.03 | |||||||
Maja Nykjær | 2003 | 36.15 | 2:38.18 | |||||||
9 | Hvidover Piger 1 | 2003 | Hvidovre Svømme Klub | 2:42.37 | ||||||
Frida Hvirring Kragh | 2004 | 40.24 | 40.24 | |||||||
Sofie Bak | 2003 | 43.37 | 1:23.61 | |||||||
Anna Marie Nielsen | 2004 | 38.26 | 2:01.87 | |||||||
Lærke Dann-Nielsen | 2005 | 40.50 | 2:42.37 | |||||||
10 | Haslev P1 | 2003 | Haslev Svømmeklub | 2:42.67 | ||||||
Olivia Møller | 2004 | 42.87 | 42.87 | |||||||
Mikka Holm | 2003 | 45.01 | 1:27.88 | |||||||
Sofie Nielsen | 2003 | 36.18 | 2:04.06 | |||||||
Anna Lind Petersen | 2004 | 38.61 | 2:42.67 | |||||||
11 | Piger Tvs 1 | 2004 | TVS Tårnborg IF | 2:49.15 | ||||||
Caroline Bjørn Hvilsom | 2005 | 45.06 | 45.06 | |||||||
Isabella Jacobsen | 2004 | 48.79 | 1:33.85 | |||||||
Sofie Ølgaard Hansen | 2004 | 39.00 | 2:12.85 | |||||||
Lucca Rademakers | 2004 | 36.30 | 2:49.15 | |||||||
12 | Rønne Piger 1 | 2003 | Rønne Svømme Klub | 2:50.69 | ||||||
Mille Bergmann | 2004 | 44.12 | 44.12 | |||||||
Alberte Stoltz | 2004 | 51.26 | 1:35.38 | |||||||
Mette Tofte Jørgensen | 2003 | 38.22 | 2:13.60 | |||||||
Rebecca Andersen | 2003 | 37.09 | 2:50.69 | |||||||
13 | Hvidover Piger 2 | 2003 | Hvidovre Svømme Klub | 3:08.20 | ||||||
Emma Bruhn | 2003 | 40.41 | 40.41 | |||||||
Nanna Udby Laugesen | 2004 | 53.45 | 1:33.86 | |||||||
Amalie Jensen | 2005 | 50.19 | 2:24.05 | |||||||
Filippa Jasmia Skikkild | 2005 | 44.15 | 3:08.20 | |||||||
14 | Stv Piger 2 | 2003 | Swim Team Vestsjælland | 3:13.17 | ||||||
Malene Gjermandsen | 2003 | 47.95 | 47.95 | |||||||
Silje Mathiasen | 2006 | 57.90 | 1:45.85 | |||||||
Ida Sjøgren Kaiser | 2004 | 43.26 | 2:29.11 | |||||||
Viola Nordstrøm | 2004 | 44.06 | 3:13.17 | |||||||
- | Hvidover Piger 3 | 2003 | Hvidovre Svømme Klub | afmeldt rettidigt | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
- | Hg Piger 04 | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Josefine Krumbak | 2004 | 36.44 | 36.44 | |||||||
Emilie Højen Meyer | 2004 | 41.89 | 1:18.33 | |||||||
Wilma Anker | 2004 | 32.98 | 1:51.31 | |||||||
- | Piger 2 Haslev | 2004 | Haslev Svømmeklub | DSQ | EFB. v/25m | |||||
- | Stt Piger | 2004 | Swim Team Tåstrup | DSQ | Tyvstart | |||||
Helena Fogh Kronborg | 2005 | 55.06 | 55.06 | |||||||
Sofie Korczak | 2004 | 58.32 | 1:53.38 | |||||||
Dicte Laurberg Vedel | 2006 | 47.21 | 2:40.59 | |||||||
- | Stt Piger | 2005 | Swim Team Tåstrup | DSQ | Tyvstart | |||||
Isabella M. Madsen | 2007 | 56.55 | 56.55 | |||||||
Emma Haagen | 2006 | 1:01.34 | 1:57.89 | |||||||
Rebecca Ella Madsen | 2006 | 58.31 | 2:56.20 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 31 oktober 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 18:06 |