Resultater for Swim Open Stockholm
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Wednesday 30 March 2016 09:30
Results Event 3 (Heats) - Official
Results Event 3 (Heats) - Official |
|
|
Competition name |
Swim Open Stockholm |
|
Print Date |
30 March 2016 |
|
|
Competition place |
Stockholm |
|
Print Time |
12:10 |
|
|
Organizer |
Swedish Swimming Federation |
|
|
|
|
|
Pool |
50m |
|
|
|
|
|
Competition date |
30 March 2016 |
|
|
|
|
|
|
Event 3, 400m Freestyle Men, Heats |
WR: Paul Biedermann (1986) 3:40.07 2009-07-26 |
ER: Paul Biedermann (1986) 3:40.07 2009-07-26 |
NR: Anders Holmertz (1968) 3:46.77 1992-07-29 |
OS: 3:47.43 EM: 3:54.23 EJM: 3:57.13/3:59.88 |
|
|
Place |
Name |
Born |
Club |
Code |
100m |
200m |
300m |
|
Finish |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Henrik Christiansen |
1996 |
SSK Skjetten Svømming |
NOR |
55.56 |
1:53.57 |
2:51.88 |
|
3:49.88 |
|
2 |
Adam Paulsson |
1995 |
Simklubben Elfsborg |
SWE |
56.23 |
1:54.70 |
2:53.51 |
|
3:52.37 |
|
3 |
Victor Johansson |
1998 |
Jönköpings Simsällskap |
SWE |
56.01 |
1:55.12 |
2:54.72 |
|
3:53.49 |
NR Junior |
4 |
Truls Wigdel |
1999 |
Madla Svømmeklubb |
NOR |
55.84 |
1:55.34 |
2:56.02 |
|
3:54.81 |
|
5 |
Filip Zaborowski |
1994 |
Poland |
POL |
57.90 |
1:58.11 |
2:58.15 |
|
3:57.14 |
|
6 |
Eetu Piiroinen |
1995 |
Helsingfors Simsällskap |
FIN |
57.44 |
1:57.03 |
2:57.45 |
|
3:57.36 |
|
7 |
Kacper Klich |
1994 |
Poland |
POL |
58.09 |
1:58.70 |
2:58.78 |
|
3:58.10 |
|
8 |
Sebastian Ovesen |
1994 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
57.99 |
1:59.07 |
2:59.92 |
|
4:00.99 |
|
9 |
Gustaf Dahlman |
1997 |
Västerås Simsällskap |
SWE |
56.68 |
1:58.04 |
3:00.86 |
|
4:02.18 |
|
10 |
Daniel Kertes |
1999 |
Ängelholms Simsällskap |
SWE |
57.44 |
1:58.98 |
3:01.19 |
|
4:02.98 |
|
11 |
Marcus Krøyer Svendsen |
1997 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
57.28 |
1:58.41 |
3:00.35 |
|
4:03.48 |
|
12 |
Filip Grimberg |
1998 |
Jönköpings Simsällskap |
SWE |
58.13 |
2:00.43 |
3:02.94 |
|
4:04.06 |
|
13 |
Oskar Nordstrand |
1991 |
Helsingborgs Simsällskap |
SWE |
58.55 |
2:00.31 |
3:02.53 |
|
4:04.22 |
|
14 |
Christopher Jedel |
1995 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
SWE |
58.77 |
2:00.96 |
3:03.04 |
|
4:04.41 |
|
15 |
Markus Malm |
1997 |
Jönköpings Simsällskap |
SWE |
59.50 |
2:01.71 |
3:04.07 |
|
4:06.01 |
|
16 |
Erik Årsland Gidskehaug |
1997 |
Madla Svømmeklubb |
NOR |
58.27 |
2:00.65 |
3:03.62 |
|
4:06.62 |
|
17 |
Eivind Bjelland |
1998 |
Madla Svømmeklubb |
NOR |
59.02 |
2:01.74 |
3:05.23 |
|
4:08.42 |
|
18 |
Melker Olsson |
2000 |
Simklubben Elfsborg |
SWE |
1:00.25 |
2:02.41 |
3:05.32 |
|
4:09.88 |
|
19 |
Tim Samuelsen |
1997 |
Madla Svømmeklubb |
NOR |
1:01.01 |
2:04.40 |
3:07.32 |
|
4:10.38 |
|
20 |
Lukas Steiner |
1998 |
Västerås Simsällskap |
SWE |
58.92 |
2:02.80 |
3:06.94 |
|
4:11.37 |
|
21 |
Anton Björck-Teuscher |
1993 |
Simklubben S 02 |
SWE |
1:00.55 |
2:04.59 |
3:09.56 |
|
4:11.73 |
|
22 |
Robin Hanson |
2001 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
59.77 |
2:03.99 |
3:09.42 |
|
4:12.07 |
|
23 |
Hugo Cedervall |
1997 |
Simklubben Poseidon |
SWE |
1:01.64 |
2:05.78 |
3:09.77 |
|
4:12.18 |
|
24 |
Viktor Holm |
1996 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
59.26 |
2:02.49 |
3:07.36 |
|
4:12.96 |
|
25 |
Tim Lärkfeldt |
2000 |
Jönköpings Simsällskap |
SWE |
1:00.58 |
2:04.40 |
3:09.64 |
|
4:13.21 |
|
26 |
Hugo Eriksson |
1999 |
Turebergs Simklubb |
SWE |
59.89 |
2:03.52 |
3:08.59 |
|
4:13.26 |
|
27 |
William Ruud |
1999 |
Aalesunds SLK |
NOR |
1:00.50 |
2:05.52 |
3:10.36 |
|
4:13.79 |
|
28 |
Viktor Aanesen |
1999 |
SSK Skjetten Svømming |
NOR |
1:00.25 |
2:04.37 |
3:09.98 |
|
4:14.00 |
|
29 |
Gustav Swedenborg |
1998 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
59.55 |
2:03.69 |
3:09.34 |
|
4:15.24 |
|
30 |
Marcus Kindberg |
1993 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
59.98 |
2:04.69 |
3:10.33 |
|
4:15.32 |
|
31 |
Tor Leander |
1999 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
SWE |
1:00.84 |
2:04.80 |
3:10.43 |
|
4:15.69 |
|
32 |
Mads Midtbøll |
1998 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:00.48 |
2:05.83 |
3:11.63 |
|
4:16.13 |
|
33 |
Nils Lervik |
1997 |
Asker Svømmeklubb |
NOR |
59.20 |
2:04.59 |
3:10.84 |
|
4:16.52 |
|
34 |
Filip Björkholm |
1998 |
Västerås Simsällskap |
SWE |
1:00.91 |
2:06.50 |
3:12.82 |
|
4:17.36 |
|
35 |
William Lindblom |
1998 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
1:00.27 |
2:05.56 |
3:12.25 |
|
4:17.68 |
|
36 |
William Emil Houen |
2001 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
59.81 |
2:04.96 |
3:11.52 |
|
4:18.33 |
|
37 |
Marcus Holmquist |
2000 |
Jönköpings Simsällskap |
SWE |
1:01.64 |
2:07.10 |
3:13.56 |
|
4:19.76 |
|
38 |
Max Sundberg |
1999 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
1:01.21 |
2:07.44 |
3:15.23 |
|
4:20.23 |
|
39 |
Anton Sandberg |
1999 |
Täby Sim |
SWE |
1:02.58 |
2:09.78 |
3:17.06 |
|
4:21.79 |
|
40 |
Petter Hellzén |
2000 |
Ängelholms Simsällskap |
SWE |
1:01.62 |
2:08.36 |
3:15.65 |
|
4:22.67 |
|
41 |
Niclas Eriksson |
1998 |
Stockholmspolisens IF SF |
SWE |
1:01.28 |
2:06.37 |
3:14.28 |
|
4:22.92 |
|
42 |
Mattias R. Thorvik |
1998 |
Aalesunds SLK |
NOR |
1:02.08 |
2:09.23 |
3:16.68 |
|
4:23.02 |
|
43 |
Johannes Sköld |
1996 |
Simklubben S 02 |
SWE |
1:01.81 |
2:08.01 |
3:15.55 |
|
4:23.19 |
|
44 |
Linus Kahl |
2001 |
Wisby Simsällskap |
SWE |
1:01.22 |
2:07.81 |
3:16.24 |
|
4:23.29 |
|
45 |
Oliver Rehn |
2001 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:01.44 |
2:07.85 |
3:16.25 |
|
4:23.38 |
|
46 |
Johan Rydahl |
2001 |
Karlstads Simsällskap |
SWE |
1:01.75 |
2:09.54 |
3:17.05 |
|
4:23.47 |
|
47 |
Joel Westerlind |
1996 |
Härnösands Simsällskap |
SWE |
1:01.48 |
2:07.73 |
3:16.22 |
|
4:24.55 |
|
48 |
Samuel Rudqvist |
1999 |
Trollhättans Simsällskap |
SWE |
1:02.08 |
2:09.45 |
3:17.96 |
|
4:24.73 |
|
49 |
Sigurd Anfinset |
1998 |
Bergens Svømme Club |
NOR |
1:04.27 |
2:11.14 |
3:18.14 |
|
4:24.78 |
|
50 |
Oskar Hanstål |
1999 |
Ängelholms Simsällskap |
SWE |
1:00.98 |
2:07.91 |
3:16.29 |
|
4:24.92 |
|
51 |
Johan Björklund |
1999 |
Njurunda Simsällskap |
SWE |
1:02.26 |
2:09.64 |
3:18.14 |
|
4:24.95 |
|
52 |
Mattias Grynning |
1999 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
1:02.97 |
2:11.03 |
3:18.31 |
|
4:25.65 |
|
53 |
Viktor Svan |
2000 |
Jönköpings Simsällskap |
SWE |
1:02.96 |
2:10.89 |
3:19.44 |
|
4:27.54 |
|
54 |
Oskar Skarin |
1999 |
Simklubben Triton |
SWE |
1:03.30 |
2:11.77 |
3:20.49 |
|
4:28.05 |
|
55 |
William Westerlund Holappa |
1999 |
Simklubben Elfsborg |
SWE |
1:02.38 |
2:10.78 |
3:19.85 |
|
4:28.88 |
|
56 |
William Josefsson-Rudberg |
1998 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
1:02.79 |
2:11.36 |
3:21.12 |
|
4:29.61 |
|
57 |
Elias Fröde |
2001 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
1:02.06 |
2:11.88 |
3:21.38 |
|
4:30.26 |
|
58 |
Gustav Frödeberg |
1997 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
1:02.56 |
2:10.91 |
3:21.12 |
|
4:33.02 |
|
59 |
Simon Fröde |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
1:05.33 |
2:16.34 |
3:24.19 |
|
4:33.54 |
|
60 |
Rick Cuperus |
1999 |
Uddevalla Sim |
SWE |
1:04.55 |
2:13.99 |
3:25.17 |
|
4:34.99 |
|
61 |
Linus Andersson |
2001 |
Karlstads Simsällskap |
SWE |
1:02.92 |
2:13.64 |
3:25.50 |
|
4:35.66 |
|
62 |
Simon Brandt |
2000 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
1:04.32 |
2:14.55 |
3:25.53 |
|
4:35.92 |
|
63 |
Nikolaus Siotis |
2000 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
1:04.84 |
2:15.81 |
3:26.85 |
|
4:37.53 |
|
64 |
Nicolas Nolén |
2000 |
Simklubben Triton |
SWE |
1:02.29 |
2:12.08 |
3:25.44 |
|
4:39.49 |
|
65 |
David Wollersjö |
2000 |
Göteborg Sim |
SWE |
1:03.78 |
2:14.28 |
3:27.36 |
|
4:41.10 |
|
66 |
Alex Phu |
2000 |
Göteborg Sim |
SWE |
1:05.87 |
2:17.17 |
3:29.79 |
|
4:42.60 |
|
67 |
Johannes Strömberg |
2002 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
SWE |
1:05.97 |
2:18.98 |
3:32.53 |
|
4:43.55 |
|
68 |
Jonathan Hiltonsson |
2000 |
Simklubben Sydsim |
SWE |
1:04.25 |
2:17.83 |
3:32.20 |
|
4:45.91 |
|
69 |
Julius Gustavsson |
2002 |
Simklubben Laxen |
SWE |
1:07.90 |
2:21.57 |
3:35.78 |
|
4:46.28 |
|
70 |
Pontus Westberg |
2000 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
1:06.23 |
2:20.24 |
3:34.89 |
|
4:47.56 |
|
71 |
David Stålmarck |
2001 |
Stockholmspolisens IF SF |
SWE |
1:06.25 |
2:19.77 |
3:35.08 |
|
4:48.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Generated by WinGrodan 1.25.01 |
Print Date |
30 March 2016 |
Licensed to: IC Control |
Print Time |
12:10 |
|