Resultat för Öviksracet 2015
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass 4
Resultat Gren 28 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Öviksracet 2015 | Utskriftsdatum | 06 december 2015 | |||
Tävlingsort | Örnsköldsvik | Utskriftstid | 10:05 | |||
Arrangör | Örnsköldsviks allmänna simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 december 2015 |
Gren 28, 100m Medley Damer, Finaler 10 år och yngre |
Sponsor: Nilssons Plåt |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Agnes Jonasson | 2005 | Hudiksvalls Simsällskap | 47.26 | 1:38.01 | |||||
2 | Alvina Hardegård | 2005 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 47.33 | 1:41.63 | |||||
3 | Lilly Johnsson | 2005 | Umeå Simsällskap | 46.82 | 1:42.97 | |||||
4 | Livia Hofmann | 2005 | Timrå Simklubb | 50.46 | 1:48.49 | |||||
5 | Olivia Ericson | 2006 | Sundsvalls Simsällskap | 48.59 | 1:48.60 | |||||
6 | Ida Martinell | 2005 | Björna Idrottsförening | 59.23 | 2:00.86 | |||||
7 | Alva Gustavsson | 2006 | Umeå Simsällskap | 58.73 | 2:05.94 | |||||
- | Signe Domeij | 2005 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 28, 100m Medley Damer, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: Nilssons Plåt |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Elina Lehtinen | 2003 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 36.68 | 1:20.81 | |||||
2 | Hanna Sahlin | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 37.74 | 1:21.11 | |||||
3 | Alice Öberg | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 38.81 | 1:22.12 | |||||
4 | Leia Beijron | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 43.13 | 1:27.12 | |||||
5 | Tindra Olavi | 2003 | Timrå Simklubb | 39.36 | 1:28.08 | |||||
6 | Amanda Jonasson | 2004 | Hudiksvalls Simsällskap | 41.79 | 1:28.14 | |||||
7 | Nellie Demir | 2004 | Hudiksvalls Simsällskap | 42.00 | 1:28.65 | |||||
8 | Emelie Ohlin | 2003 | Umeå Simsällskap | 41.11 | 1:29.50 | |||||
9 | Lea Edvardsson | 2003 | Umeå Simsällskap | 40.72 | 1:30.01 | |||||
10 | Sandra Nilsson | 2003 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 42.55 | 1:31.03 | |||||
11 | Isabelle Åström | 2004 | Timrå Simklubb | 45.27 | 1:33.53 | |||||
12 | Ella Kretz | 2004 | Kramfors-Alliansen | 45.69 | 1:34.78 | |||||
13 | Emma Åkerlund | 2003 | Timrå Simklubb | 46.93 | 1:36.13 | |||||
14 | Ella Ulander | 2003 | Björna Idrottsförening | 45.96 | 1:37.83 | |||||
15 | Emelie Carlzén | 2003 | Timrå Simklubb | 47.52 | 1:38.82 | |||||
16 | Clara Renström Halling | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 47.30 | 1:38.92 | |||||
17 | Nova Norlander | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 47.14 | 1:39.18 | |||||
18 | Jonna Egelskog | 2003 | Umeå Simsällskap | 49.68 | 1:45.15 | |||||
19 | Ingrid Grahn | 2004 | Umeå Simsällskap | 50.70 | 1:47.10 | |||||
20 | Alice Granström | 2003 | Umeå Simsällskap | 57.41 | 1:57.68 | |||||
21 | Ester Söderlind | 2004 | Björna Idrottsförening | 55.90 | 2:00.02 | |||||
- | Astrid Gustafsson | 2003 | Umeå Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Lena Svedberg | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Moa Eriksson | 2004 | Kramfors-Alliansen | DSQ | ||||||
- | Tyra Östberg | 2004 | Umeå Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 28, 100m Medley Damer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Nilssons Plåt |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Linn Strömberg | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 34.89 | 1:15.28 | |||||
2 | Ingrid Sälg | 2002 | Umeå Simsällskap | 35.81 | 1:16.17 | |||||
3 | Lisa Drugge | 2001 | Umeå Simsällskap | 35.86 | 1:17.27 | |||||
4 | Cornelia Norén-Vosfeldt | 2001 | Härnösands Simsällskap | 34.74 | 1:17.33 | |||||
5 | Wilma Henriksson | 2001 | Höga Kusten Simsällskap | 38.44 | 1:19.13 | |||||
6 | Isa Forsberg | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 37.67 | 1:21.79 | |||||
7 | Nellie Luthman | 2002 | Umeå Simsällskap | 40.44 | 1:23.54 | |||||
8 | Ella Barnoin | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 39.09 | 1:23.95 | |||||
9 | Nicolina Heed | 2001 | Härnösands Simsällskap | 37.83 | 1:24.04 | |||||
10 | Ebba Lundström | 2001 | Skellefte Simsällskap 34 | 39.61 | 1:24.37 | |||||
11 | Tilde Gulliksson | 2001 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 37.66 | 1:25.08 | |||||
12 | Hedda Ferm | 2002 | Umeå Simsällskap | 41.86 | 1:26.16 | |||||
13 | Cornelia Åström | 2002 | Timrå Simklubb | 41.29 | 1:26.84 | |||||
14 | Karin Hallén | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 42.72 | 1:27.32 | |||||
15 | Isolde Svedjeland | 2002 | Umeå Simsällskap | 44.07 | 1:30.40 | |||||
16 | Maja Ulander | 2001 | Björna Idrottsförening | 44.94 | 1:33.64 | |||||
17 | Agnes Lideskog | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 44.30 | 1:33.83 | |||||
18 | Ellen Larsson | 2001 | Skellefte Simsällskap 34 | 42.17 | 1:34.05 | |||||
19 | Tilde Sandin | 2002 | Umeå Simsällskap | 41.47 | 1:34.54 | |||||
20 | Anna Papp | 2001 | Hudiksvalls Simsällskap | 47.88 | 1:36.49 | |||||
21 | Klara Engblom | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 46.31 | 1:36.62 | |||||
22 | Linn Lidström | 2001 | Umeå Simsällskap | 46.20 | 1:38.51 | |||||
- | Freja Vestberg | 2002 | Höga Kusten Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 28, 100m Medley Damer, Finaler 15 - 99 år |
Sponsor: Nilssons Plåt |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Emmy Gulliksson | 1998 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 34.84 | 1:13.85 | |||||
2 | Johannalouise Eriksson | 2000 | Umeå Simsällskap | 35.16 | 1:15.60 | |||||
3 | Tova Moberg | 1998 | Hudiksvalls Simsällskap | 35.75 | 1:18.09 | |||||
4 | Emelia Boström | 2000 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 34.72 | 1:18.19 | |||||
5 | Alva Hägglund-Larsson | 1999 | Skellefte Simsällskap 34 | 36.33 | 1:19.45 | |||||
6 | Clara Hedman | 1999 | Umeå Simsällskap | 37.56 | 1:19.79 | |||||
7 | Alva Nilsson | 2000 | Skellefte Simsällskap 34 | 37.39 | 1:22.93 | |||||
8 | Martina Dahlbom | 1998 | Härnösands Simsällskap | 39.05 | 1:25.21 | |||||
9 | Fanny Forsberg | 1998 | Skellefte Simsällskap 34 | 41.57 | 1:26.10 | |||||
10 | Julia Forsgren | 1998 | Skellefte Simsällskap 34 | 40.52 | 1:27.05 | |||||
11 | Angelina Isaksson | 1997 | Skellefte Simsällskap 34 | 41.91 | 1:29.41 | |||||
12 | Cornelia Samuelsson | 2000 | Björna Idrottsförening | 43.88 | 1:31.45 | |||||
13 | Elin Åkerlund | 2000 | Timrå Simklubb | 42.87 | 1:31.95 | |||||
14 | Lovisa Larsson | 1999 | Björna Idrottsförening | 45.10 | 1:33.18 | |||||
15 | Linnea Lövgren | 2000 | Hörnefors Idrottsförening | 41.81 | 1:34.34 | |||||
16 | Cassandra Eriksson | 1999 | Hörnefors Idrottsförening | 45.52 | 1:36.35 | |||||
17 | Cassandra Olofsdotter | 2000 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 44.19 | 1:39.90 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 06 december 2015 |
Licensierad till: Örnsköldsviks Allmänna SS | Utskriftstid | 10:05 |