Resultat för Julklappsdoppet 2015
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Resultat Gren 1 (Försök) - Officiell |
Tävling | Julklappsdoppet 2015 | Utskriftsdatum | 06 december 2015 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 11:17 | |||
Arrangör | Spårvägen Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 december 2015 |
Gren 1, 50m Fjäril Flickor C- D, Försök |
Sponsor: Martin Escobars minne |
2014: Sofie Walsh 2002 Stockholmspolisens Sim IF 31.77 |
2013: Emma Sundstrand 2001 Södertälje Simsällskap 31.50 2013: Emma Sundstrand 2001 Södert |
2012: Signe Nordegren 2000 Skuru Idrottsklubb 33.08 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Rebecca Sandström | 2003 | IFK Lidingö Simklubb | 32.16 | Deltar ej i final | |||||
2 | Mikaela Hedström | 2003 | Spårvägen Simförening | 33.81 | ||||||
3 | Nea Hjortsberg | 2004 | Södertörns Simsällskap | 33.94 | ||||||
4 | Olivia Bäckström | 2005 | Södertörns Simsällskap | 34.02 | ||||||
5 | Jennifer Nyblom | 2003 | Väsby Simsällskap | 34.09 | ||||||
6 | Emma Lundmark | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.21 | ||||||
7 | Heidi Saluveer | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 34.35 | ||||||
8 | Hanna Mehari | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 34.55 | ||||||
9 | Rebecca Gustafsson | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 34.94 | ||||||
10 | Emelie Lindström | 2003 | Väsby Simsällskap | 35.25 | ||||||
11 | Cornelia Lythell | 2003 | Spårvägen Simförening | 35.65 | ||||||
12 | Elsa Fogelsjöö | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 35.70 | ||||||
13 | Elin Bergman | 2003 | Väsby Simsällskap | 35.85 | ||||||
14 | Oliwia Kantecki | 2003 | Väsby Simsällskap | 36.39 | ||||||
15 | Roya Tittelbach | 2003 | Väsby Simsällskap | 36.47 | ||||||
16 | Felicia Heintz | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 36.50 | ||||||
17 | Veronica Lythell | 2003 | Spårvägen Simförening | 36.55 | ||||||
18 | Cecilia Viberg | 2003 | IFK Lidingö Simklubb | 37.36 | ||||||
19 | Tove Pettersson | 2004 | Väsby Simsällskap | 37.40 | ||||||
20 | Geshin Zarei | 2003 | Upsala Simsällskap | 37.64 | ||||||
21 | Thindra Åkerblom | 2003 | Norrtälje Simklubb | 38.15 | ||||||
22 | Elvira Montes | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.85 | ||||||
23 | Amanda Takala | 2004 | Väsby Simsällskap | 38.91 | ||||||
24 | Emilia Wullrich | 2003 | Spårvägen Simförening | 39.07 | ||||||
25 | Shirley Lidman | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 39.30 | ||||||
26 | Alva Udell | 2003 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 39.41 | ||||||
27 | Mandana Fardi | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 39.47 | ||||||
28 | Belize Vaamonde | 2004 | Spårvägen Simförening | 39.50 | ||||||
29 | Emma Alfredeen | 2003 | Upsala Simsällskap | 39.99 | ||||||
30 | Johanna Bagelius | 2004 | Spårvägen Simförening | 40.02 | ||||||
31 | Hanna Åkerman | 2004 | Väsby Simsällskap | 40.54 | ||||||
32 | Emelie Söderström | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 40.56 | ||||||
33 | Tuva Mattsson | 2004 | Norrtälje Simklubb | 40.57 | ||||||
34 | Moa Nyblom | 2005 | Väsby Simsällskap | 40.58 | ||||||
35 | Alexandra Alkas Alias | 2006 | Spårvägen Simförening | 40.83 | ||||||
36 | Leah Amtell | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 40.85 | ||||||
37 | Celina Hoffner | 2004 | Upsala Simsällskap | 41.59 | ||||||
38 | Elin Furingsten | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 41.81 | ||||||
39 | Rebecka Ishaq | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 41.90 | ||||||
40 | Lovisa Fantenberg | 2004 | Väsby Simsällskap | 42.05 | ||||||
41 | Alma Norgren | 2004 | Bålsta Simklubb | 42.13 | ||||||
42 | Elicia Allard | 2005 | Spårvägen Simförening | 42.29 | ||||||
43 | Katja Kutsenko | 2004 | IFK Lidingö Simklubb | 42.39 | ||||||
43 | Sofia Hansen | 2004 | Järfälla Simsällskap | 42.39 | ||||||
45 | Beata Kårén | 2003 | Spårvägen Simförening | 42.52 | ||||||
46 | Amanda Fabel | 2005 | Väsby Simsällskap | 42.89 | ||||||
47 | Emily Sandberg | 2004 | Bålsta Simklubb | 43.15 | ||||||
48 | Olivia Östlund | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 43.17 | ||||||
49 | Emilia Long | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 43.25 | ||||||
49 | Michelle Wissinger | 2004 | Väsby Simsällskap | 43.25 | ||||||
51 | Hanna Carlberg | 2003 | IFK Lidingö Simklubb | 43.45 | ||||||
52 | Emma Orrung | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 43.48 | ||||||
53 | Amy Smit | 2003 | Bålsta Simklubb | 43.53 | ||||||
54 | Lisen Myrelid | 2005 | Upsala Simsällskap | 43.60 | ||||||
55 | Nova Morota | 2005 | Spårvägen Simförening | 43.94 | ||||||
56 | Kajsa Franzén | 2004 | Upsala Simsällskap | 44.03 | ||||||
57 | Moa Zetterström | 2005 | Norrtälje Simklubb | 44.26 | ||||||
58 | Malin Kullman | 2004 | Spårvägen Simförening | 44.31 | ||||||
59 | Joanna Sundqvist | 2005 | Upsala Simsällskap | 44.58 | ||||||
60 | Meja Morota | 2003 | Spårvägen Simförening | 44.63 | ||||||
61 | Elsa Bäckström | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 44.68 | ||||||
62 | Veronica Olsson | 2005 | Spårvägen Simförening | 45.12 | ||||||
63 | Tea Persson | 2004 | Bålsta Simklubb | 45.20 | ||||||
64 | Isabelle Persson | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 45.34 | ||||||
65 | Leah Schöneberg | 2004 | Norrtälje Simklubb | 45.67 | ||||||
66 | Fiona Karlsson | 2004 | Ösmo Simsällskap | 45.69 | ||||||
67 | Tilde Lantz | 2004 | Upsala Simsällskap | 45.81 | ||||||
68 | Alice Lindgren | 2005 | Väsby Simsällskap | 46.00 | ||||||
69 | Malin Wahlén | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 46.32 | ||||||
70 | Elvira Weid | 2003 | Spårvägen Simförening | 46.47 | ||||||
71 | Emma Söderberg | 2004 | Järfälla Simsällskap | 47.44 | ||||||
72 | Jessika Westberg | 2003 | Järfälla Simsällskap | 47.48 | ||||||
73 | Tilde Pettersson | 2004 | Norrtälje Simklubb | 47.91 | ||||||
74 | Sophie Sundqvist | 2003 | Spårvägen Simförening | 48.04 | ||||||
75 | Isabelle Karlsson | 2006 | Spårvägen Simförening | 49.36 | ||||||
76 | Matilda Bergström | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 52.42 | ||||||
- | Anna Safaei | 2004 | Väsby Simsällskap | DNS | ||||||
- | Emma Gabell | 2004 | Ösmo Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Veronika Hiram | 2004 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 06 december 2015 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening | Utskriftstid | 11:17 |
Resultat Gren 1 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Julklappsdoppet 2015 | Utskriftsdatum | 06 december 2015 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 15:31 | |||
Arrangör | Spårvägen Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 december 2015 |
Gren 1, 50m Fjäril Flickor C- D, Finaler |
Sponsor: Martin Escobars minne |
2014: Sofie Walsh 2002 Stockholmspolisens Sim IF 31.77 |
2013: Emma Sundstrand 2001 Södertälje Simsällskap 31.50 2013: Emma Sundstrand 2001 Södert |
2012: Signe Nordegren 2000 Skuru Idrottsklubb 33.08 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Nea Hjortsberg | 2004 | Södertörns Simsällskap | 32.59 | ||||||
2 | Emma Lundmark | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 33.40 | ||||||
3 | Jennifer Nyblom | 2003 | Väsby Simsällskap | 33.47 | ||||||
4 | Mikaela Hedström | 2003 | Spårvägen Simförening | 33.61 | ||||||
5 | Heidi Saluveer | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 33.88 | ||||||
6 | Olivia Bäckström | 2005 | Södertörns Simsällskap | 34.22 | ||||||
7 | Rebecca Gustafsson | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 34.38 | ||||||
8 | Hanna Mehari | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 34.57 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 06 december 2015 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening | Utskriftstid | 15:31 |
Resultat Gren 2 (Försök) - Officiell |
Tävling | Julklappsdoppet 2015 | Utskriftsdatum | 05 december 2015 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 17:18 | |||
Arrangör | Spårvägen Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 december 2015 |
Gren 2, 50m Fjäril Pojkar C- D, Försök |
Sponsor: Martin Escobars minne |
2014: Marcus Johnsson 2002 Uppsala Simsällskap 31.74 |
2013: Jonas Malmring 2001 Spårvägens Simförening 30.51 |
2012: Anton Marijanovic 2000 Södertörns Simsällskap 31.20 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Mikael Söderberg | 2003 | Upsala Simsällskap | 32.59 | ||||||
2 | Mattias Kvist | 2003 | Ösmo Simsällskap | 33.41 | ||||||
3 | Daniel Löwenberg | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 35.37 | ||||||
4 | Sebastian Johansson | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 36.08 | ||||||
5 | Oliver Rasool | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 36.74 | ||||||
6 | Lukas Kelkay | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 37.01 | Deltar ej i final | |||||
7 | Rasmus Skyving | 2003 | Norrtälje Simklubb | 37.12 | ||||||
8 | Viktor Malmring | 2003 | Spårvägen Simförening | 37.18 | ||||||
9 | Axel Wange | 2003 | Simklubben Neptun | 37.42 | ||||||
10 | Eskil Jonsson | 2003 | Bålsta Simklubb | 37.48 | ||||||
11 | Axel Lewander | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 37.52 | ||||||
12 | Jesper Holmström | 2003 | Spårvägen Simförening | 37.57 | ||||||
13 | Daner Tapia | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.01 | ||||||
14 | Gustavs Cerps | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 38.10 | ||||||
15 | Evert Jonsson | 2003 | Bålsta Simklubb | 38.34 | ||||||
16 | Liam Björklund | 2003 | Ösmo Simsällskap | 38.99 | ||||||
17 | Gustav Annas | 2003 | Spårvägen Simförening | 39.01 | ||||||
18 | Linus Areblad | 2004 | Väsby Simsällskap | 39.89 | ||||||
19 | Erik Falk | 2003 | Älvsjö AIK Fritid | 39.95 | ||||||
20 | William Malmborg | 2003 | Väsby Simsällskap | 40.20 | ||||||
21 | Erik Bergman | 2004 | Väsby Simsällskap | 40.34 | ||||||
22 | Viktor Karell | 2003 | Norrtälje Simklubb | 40.66 | ||||||
23 | Oskar Fridsell | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 40.73 | ||||||
24 | Isak Wallström-Blomgren | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 40.84 | ||||||
25 | Rikard Fabel | 2003 | Väsby Simsällskap | 41.01 | ||||||
26 | Hjalmar Mueller | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 41.63 | ||||||
27 | Adi Ramovic | 2004 | Upsala Simsällskap | 41.96 | ||||||
28 | Victor Trägårdh | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 41.99 | ||||||
29 | Aron Alexanderson | 2003 | Spårvägen Simförening | 42.04 | ||||||
30 | Kevin Rathnasiri | 2003 | Väsby Simsällskap | 42.35 | ||||||
31 | Gustav Sartor | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 42.84 | ||||||
32 | Oliver Erneholm | 2003 | Järfälla Simsällskap | 42.96 | ||||||
33 | Tim Carlberg | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 43.11 | ||||||
34 | Markus Annas | 2004 | Spårvägen Simförening | 44.03 | ||||||
35 | Marcus Larsson | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 44.40 | ||||||
36 | Jannis Siotis | 2003 | Järfälla Simsällskap | 44.74 | ||||||
37 | Botvid Wiell | 2005 | Upsala Simsällskap | 46.49 | ||||||
38 | Casper Holmberg | 2004 | Spårvägen Simförening | 47.50 | ||||||
39 | Leon Lesniewski | 2004 | Järfälla Simsällskap | 47.71 | ||||||
40 | Jerren Abeyratne | 2004 | Järfälla Simsällskap | 48.96 | ||||||
41 | Carl Malm | 2005 | Spårvägen Simförening | 49.42 | ||||||
42 | Casper Rengart | 2006 | Väsby Simsällskap | 49.89 | ||||||
43 | Ludvig Alverfors | 2004 | Spårvägen Simförening | 49.95 | ||||||
44 | Oscar Flores | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 50.14 | ||||||
- | Lukas Jakobsson | 2005 | Bålsta Simklubb | DSQ | ||||||
- | Oliver Sundgren | 2003 | Väsby Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Siavash Vatani | 2003 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 05 december 2015 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening | Utskriftstid | 17:18 |
Resultat Gren 2 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Julklappsdoppet 2015 | Utskriftsdatum | 06 december 2015 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 15:33 | |||
Arrangör | Spårvägen Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 december 2015 |
Gren 2, 50m Fjäril Pojkar C- D, Finaler |
Sponsor: Martin Escobars minne |
2014: Marcus Johnsson 2002 Uppsala Simsällskap 31.74 |
2013: Jonas Malmring 2001 Spårvägens Simförening 30.51 |
2012: Anton Marijanovic 2000 Södertörns Simsällskap 31.20 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Mikael Söderberg | 2003 | Upsala Simsällskap | 32.21 | ||||||
2 | Mattias Kvist | 2003 | Ösmo Simsällskap | 33.53 | ||||||
3 | Sebastian Johansson | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 35.35 | ||||||
4 | Daniel Löwenberg | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 35.46 | ||||||
5 | Oliver Rasool | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 36.16 | ||||||
6 | Axel Wange | 2003 | Simklubben Neptun | 36.35 | ||||||
7 | Rasmus Skyving | 2003 | Norrtälje Simklubb | 37.36 | ||||||
8 | Viktor Malmring | 2003 | Spårvägen Simförening | 37.96 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 06 december 2015 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening | Utskriftstid | 15:33 |
Resultat Gren 3 (Försök) - Officiell |
Tävling | Julklappsdoppet 2015 | Utskriftsdatum | 05 december 2015 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 17:18 | |||
Arrangör | Spårvägen Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 december 2015 |
Gren 3, 50m Ryggsim Flickor D, Försök |
2014: Emma Gabell 2004 Ösmo Simsällskap 37.11 |
2013: Tone Sandsjö 2003 Wisby Simsällskap 37.76 |
2012: Sofia Walsh 2002 Älvsjö AIK Fritid 38.89 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Moa Nyblom | 2005 | Väsby Simsällskap | 41.90 | ||||||
2 | Alexandra Alkas Alias | 2006 | Spårvägen Simförening | 42.39 | ||||||
3 | Moa Zetterström | 2005 | Norrtälje Simklubb | 42.47 | Deltar ej i final | |||||
4 | Wilma Eld | 2005 | Spårvägen Simförening | 42.68 | ||||||
5 | Matilda Holmström | 2005 | Upsala Simsällskap | 42.78 | ||||||
6 | Lisen Myrelid | 2005 | Upsala Simsällskap | 43.28 | ||||||
7 | Nova Morota | 2005 | Spårvägen Simförening | 43.47 | ||||||
8 | Joanna Sundqvist | 2005 | Upsala Simsällskap | 43.69 | ||||||
9 | Alice Lindgren | 2005 | Väsby Simsällskap | 44.41 | Deltar ej i final | |||||
10 | Alma Thunberg | 2005 | Spårvägen Simförening | 44.52 | ||||||
11 | Veronica Olsson | 2005 | Spårvägen Simförening | 44.56 | ||||||
12 | Wilma Groth | 2005 | Spårvägen Simförening | 44.87 | ||||||
13 | Mathilda Almgren | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 45.01 | ||||||
14 | Elvira Flores | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 45.03 | ||||||
15 | Alva Furingsten | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 47.00 | ||||||
16 | Melody Read | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 47.52 | ||||||
17 | Alva Hellenius | 2006 | Spårvägen Simförening | 47.97 | ||||||
18 | Agnes Salmi | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 48.23 | ||||||
19 | Niyousha Rahimi | 2005 | Väsby Simsällskap | 49.38 | ||||||
20 | Möja Flink | 2005 | Kanaans Simsällskap | 49.41 | ||||||
21 | Yasmin Moayedi | 2005 | IFK Lidingö Simklubb | 49.57 | ||||||
22 | Jennifer Geaney | 2005 | Spårvägen Simförening | 50.00 | ||||||
23 | Julia Öhrling | 2006 | Hellas Simklubb | 50.16 | ||||||
24 | Vera Tjäder | 2005 | Spårvägen Simförening | 50.25 | ||||||
25 | Emma Lidell | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 50.32 | ||||||
26 | Lola Hjort Mowitz | 2006 | Spårvägen Simförening | 51.52 | ||||||
27 | Matilda Bergström | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 51.54 | ||||||
28 | Louise Mårtensson | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 52.38 | ||||||
29 | Sofia Lövqvist | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 52.40 | ||||||
30 | Clara Sundgren | 2005 | Väsby Simsällskap | 52.45 | ||||||
31 | Lina Ahlström | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 53.50 | ||||||
32 | Klara Högfeldt | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 53.67 | ||||||
33 | Karolina Nivenius | 2005 | Spårvägen Simförening | 54.18 | ||||||
34 | Linnea Bäckström | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 54.19 | ||||||
35 | Hanna Sköld | 2005 | Väsby Simsällskap | 54.78 | ||||||
36 | Elise Klingh | 2005 | Väsby Simsällskap | 56.15 | ||||||
37 | Vida Haesert | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 56.50 | ||||||
38 | Tilda Hägbom | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 56.99 | ||||||
39 | Greta Schei | 2006 | Spårvägen Simförening | 57.60 | ||||||
40 | Maj Unevik | 2006 | Väsby Simsällskap | 57.85 | ||||||
41 | Nellie Häger | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 59.78 | ||||||
42 | Tilde Reutman | 2006 | Spårvägen Simförening | 1:04.48 | ||||||
- | Julia Tingvall | 2005 | Norrtälje Simklubb | DNS | ||||||
- | Rebecka Javehed | 2006 | Väsby Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 05 december 2015 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening | Utskriftstid | 17:18 |
Resultat Gren 3 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Julklappsdoppet 2015 | Utskriftsdatum | 06 december 2015 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 15:56 | |||
Arrangör | Spårvägen Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 december 2015 |
Gren 3, 50m Ryggsim Flickor D, Finaler |
2014: Emma Gabell 2004 Ösmo Simsällskap 37.11 |
2013: Tone Sandsjö 2003 Wisby Simsällskap 37.76 |
2012: Sofia Walsh 2002 Älvsjö AIK Fritid 38.89 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Moa Nyblom | 2005 | Väsby Simsällskap | 40.57 | ||||||
2 | Nova Morota | 2005 | Spårvägen Simförening | 40.79 | ||||||
3 | Wilma Eld | 2005 | Spårvägen Simförening | 41.46 | ||||||
4 | Alexandra Alkas Alias | 2006 | Spårvägen Simförening | 41.69 | ||||||
5 | Matilda Holmström | 2005 | Upsala Simsällskap | 41.94 | ||||||
6 | Joanna Sundqvist | 2005 | Upsala Simsällskap | 42.02 | ||||||
7 | Lisen Myrelid | 2005 | Upsala Simsällskap | 42.39 | ||||||
8 | Alma Thunberg | 2005 | Spårvägen Simförening | 42.97 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 06 december 2015 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening | Utskriftstid | 15:56 |
Resultat Gren 4 (Försök) - Officiell |
Tävling | Julklappsdoppet 2015 | Utskriftsdatum | 05 december 2015 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 09:40 | |||
Arrangör | Spårvägen Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 december 2015 |
Gren 4, 50m Ryggsim Pojkar D, Försök |
2014: August Eriksson 2004 Turebergs Simklubb 38.02 |
2013: Simon Fröde 2003 Järfälla Simsällskap 34.73 |
2012: Carl Wennerholm 2002 Stockholms Kappsimningsklubb 37.91 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Daner Tapia | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 39.93 | ||||||
2 | Casper Rengart | 2006 | Väsby Simsällskap | 43.99 | ||||||
3 | Botvid Wiell | 2005 | Upsala Simsällskap | 44.94 | ||||||
4 | Alan Eriksson | 2005 | Spårvägen Simförening | 45.49 | ||||||
5 | Anton Graner | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 45.59 | ||||||
6 | Brandon Kellokoski | 2005 | Väsby Simsällskap | 48.13 | ||||||
7 | Zion Vaamonde | 2006 | Spårvägen Simförening | 48.70 | ||||||
8 | Gustav Åsbrink | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 48.77 | ||||||
9 | Lukas Jakobsson | 2005 | Bålsta Simklubb | 48.87 | ||||||
10 | Adrian Hellberg | 2005 | Spårvägen Simförening | 49.43 | ||||||
11 | Anton Jöngren | 2006 | Spårvägen Simförening | 49.56 | ||||||
12 | Vincent Flores | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 49.92 | ||||||
13 | David Berggren | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 49.97 | ||||||
14 | Viktor Bagelius | 2006 | Spårvägen Simförening | 50.80 | ||||||
15 | Jimmy Helmersson | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 51.28 | ||||||
16 | Maxim Jelagin | 2005 | IFK Lidingö Simklubb | 52.57 | ||||||
17 | Melker Högfeldt | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 53.59 | ||||||
18 | Viktor Jeppsson | 2005 | Väsby Simsällskap | 53.74 | ||||||
19 | Albin Wullrich | 2006 | Spårvägen Simförening | 54.19 | ||||||
20 | Eric Sjögren | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 54.42 | ||||||
21 | Eskil Bränström | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 55.55 | ||||||
22 | Casper Drozdz | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 56.19 | ||||||
23 | Oscar Flores | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 59.56 | ||||||
24 | Oliver Geaney | 2006 | Spårvägen Simförening | 1:00.50 | ||||||
25 | Wilmer Räni | 2005 | Spårvägen Simförening | 1:02.28 | ||||||
- | Manfred Bränström | 2005 | Skuru Idrottsklubb | DNS | ||||||
- | Isak Malmfors | 2005 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
- | Ludvig Lindberg | 2005 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
- | Nicholas Benyammine | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 05 december 2015 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening | Utskriftstid | 09:40 |
Resultat Gren 4 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Julklappsdoppet 2015 | Utskriftsdatum | 06 december 2015 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 16:00 | |||
Arrangör | Spårvägen Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 december 2015 |
Gren 4, 50m Ryggsim Pojkar D, Finaler |
2014: August Eriksson 2004 Turebergs Simklubb 38.02 |
2013: Simon Fröde 2003 Järfälla Simsällskap 34.73 |
2012: Carl Wennerholm 2002 Stockholms Kappsimningsklubb 37.91 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Daner Tapia | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 40.19 | ||||||
2 | Casper Rengart | 2006 | Väsby Simsällskap | 42.32 | ||||||
3 | Botvid Wiell | 2005 | Upsala Simsällskap | 42.71 | ||||||
4 | Alan Eriksson | 2005 | Spårvägen Simförening | 43.68 | ||||||
5 | Zion Vaamonde | 2006 | Spårvägen Simförening | 44.35 | ||||||
6 | Brandon Kellokoski | 2005 | Väsby Simsällskap | 46.90 | ||||||
7 | Gustav Åsbrink | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 47.28 | ||||||
- | Anton Graner | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 06 december 2015 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening | Utskriftstid | 16:00 |
Resultat Gren 5 (Försök) - Officiell |
Tävling | Julklappsdoppet 2015 | Utskriftsdatum | 05 december 2015 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 09:53 | |||
Arrangör | Spårvägen Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 december 2015 |
Gren 5, 50m Ryggsim Flickor C, Försök |
2014: Sofia Walsh 2002 Stockholmspolisens Sim IF 33.31 |
2013: Emma Sundstrand 2001 Södertälje Simsällskap 33.72 |
2012: Ebba Martin 2000 Stockholms Kappsimningsklubb 33.73 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Roya Tittelbach | 2003 | Väsby Simsällskap | 34.51 | ||||||
2 | Nea Hjortsberg | 2004 | Södertörns Simsällskap | 34.78 | ||||||
3 | Mikaela Hedström | 2003 | Spårvägen Simförening | 35.58 | ||||||
4 | Emma Lundmark | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.01 | ||||||
5 | Oliwia Kantecki | 2003 | Väsby Simsällskap | 36.16 | ||||||
6 | Rebecca Gustafsson | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 36.38 | ||||||
7 | Jennifer Nyblom | 2003 | Väsby Simsällskap | 36.67 | ||||||
8 | Elvira Schei | 2003 | Spårvägen Simförening | 37.05 | ||||||
9 | Tove Pettersson | 2004 | Väsby Simsällskap | 37.06 | ||||||
10 | Olivia Barrios | 2004 | Södertörns Simsällskap | 37.16 | ||||||
11 | Vera Hermansson | 2003 | Upsala Simsällskap | 37.67 | ||||||
12 | Elin Bergman | 2003 | Väsby Simsällskap | 37.88 | ||||||
13 | Aysha Camal Cerrato | 2004 | Södertörns Simsällskap | 37.97 | ||||||
14 | Geshin Zarei | 2003 | Upsala Simsällskap | 38.09 | ||||||
15 | Elsa Fogelsjöö | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 38.37 | ||||||
16 | Heidi Saluveer | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 38.57 | ||||||
17 | Josefine Åkerman | 2004 | Södertörns Simsällskap | 38.71 | ||||||
18 | Veronica Lythell | 2003 | Spårvägen Simförening | 38.72 | ||||||
19 | Emma Gabell | 2004 | Ösmo Simsällskap | 38.90 | ||||||
20 | Elvira Montes | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 39.01 | ||||||
21 | Alma Norgren | 2004 | Bålsta Simklubb | 39.29 | ||||||
22 | Veronika Hiram | 2004 | Södertörns Simsällskap | 39.43 | ||||||
23 | Thindra Åkerblom | 2003 | Norrtälje Simklubb | 39.48 | ||||||
24 | Belize Vaamonde | 2004 | Spårvägen Simförening | 39.68 | ||||||
25 | Hanna Mehari | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 39.99 | ||||||
26 | Johanna Bagelius | 2004 | Spårvägen Simförening | 40.12 | ||||||
27 | Emelie Söderström | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 40.19 | ||||||
28 | Shirley Lidman | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 40.38 | ||||||
29 | Rebecka Ishaq | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 40.56 | ||||||
30 | Sofia Voigt | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 41.06 | ||||||
31 | Alva Udell | 2003 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 41.16 | ||||||
32 | Emelie Lindström | 2003 | Väsby Simsällskap | 41.34 | ||||||
33 | Shirina Kellokoski | 2003 | Väsby Simsällskap | 41.35 | ||||||
34 | Filippa Lindskog | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 41.37 | ||||||
35 | Sara Torstensson | 2004 | Spårvägen Simförening | 41.41 | ||||||
36 | Sofia Hansen | 2004 | Järfälla Simsällskap | 41.45 | ||||||
37 | Amanda Takala | 2004 | Väsby Simsällskap | 41.61 | ||||||
38 | Hanna Åkerman | 2004 | Väsby Simsällskap | 41.71 | ||||||
39 | Olivia Östlund | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 41.76 | ||||||
40 | Tilde Rydström | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 41.85 | ||||||
41 | Stella Brinne Roos | 2004 | Älvsjö AIK Fritid | 41.90 | ||||||
42 | Tuva Mattsson | 2004 | Norrtälje Simklubb | 42.29 | ||||||
43 | Michelle Wissinger | 2004 | Väsby Simsällskap | 42.31 | ||||||
44 | Emily Sandberg | 2004 | Bålsta Simklubb | 42.35 | ||||||
45 | Mandana Fardi | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 42.49 | ||||||
46 | Felicia Heintz | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 42.64 | ||||||
47 | Lovisa Fantenberg | 2004 | Väsby Simsällskap | 42.68 | ||||||
48 | Emma Alfredeen | 2003 | Upsala Simsällskap | 42.80 | ||||||
49 | Leah Amtell | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 43.19 | ||||||
50 | Kajsa Franzén | 2004 | Upsala Simsällskap | 43.22 | ||||||
51 | Emma Orrung | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 43.57 | ||||||
52 | Beata Kårén | 2003 | Spårvägen Simförening | 43.86 | ||||||
53 | Klara Vernersson | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 43.96 | ||||||
54 | Tea Persson | 2004 | Bålsta Simklubb | 44.02 | ||||||
55 | Rebecca Velin | 2004 | Väsby Simsällskap | 44.11 | ||||||
56 | Katja Kutsenko | 2004 | IFK Lidingö Simklubb | 44.40 | ||||||
57 | Tilde Lantz | 2004 | Upsala Simsällskap | 44.76 | ||||||
58 | Elvira Weid | 2003 | Spårvägen Simförening | 44.78 | ||||||
59 | Elsa Bäckström | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 44.79 | ||||||
60 | Sinna Asmerom | 2003 | Spårvägen Simförening | 44.92 | ||||||
61 | Tolue Taheri | 2004 | IFK Lidingö Simklubb | 44.99 | ||||||
62 | Hanna Carlberg | 2003 | IFK Lidingö Simklubb | 45.16 | ||||||
63 | Jessika Mudyna | 2004 | Väsby Simsällskap | 45.26 | ||||||
64 | Celina Hoffner | 2004 | Upsala Simsällskap | 45.66 | ||||||
65 | Amy Smit | 2003 | Bålsta Simklubb | 45.93 | ||||||
66 | Malin Wahlén | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 46.00 | ||||||
67 | Sofia Zahradnickova | 2003 | IFK Lidingö Simklubb | 46.24 | ||||||
68 | Isabelle Persson | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 46.37 | ||||||
69 | Leah Schöneberg | 2004 | Norrtälje Simklubb | 46.47 | ||||||
70 | Emilia Long | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 46.53 | ||||||
70 | Emma Söderberg | 2004 | Järfälla Simsällskap | 46.53 | ||||||
72 | Fiona Karlsson | 2004 | Ösmo Simsällskap | 46.58 | ||||||
73 | Tilde Pettersson | 2004 | Norrtälje Simklubb | 46.70 | ||||||
74 | Elin Furingsten | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 46.79 | ||||||
75 | Jessika Westberg | 2003 | Järfälla Simsällskap | 47.02 | ||||||
76 | Cajsa Öhrling | 2004 | Hellas Simklubb | 47.86 | ||||||
77 | Fanny Aschan | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 48.02 | ||||||
78 | Kristina Chiuarzzo Åström | 2004 | Spårvägen Simförening | 48.13 | ||||||
79 | Emilia Malmhake | 2004 | Spårvägen Simförening | 49.22 | ||||||
80 | Hanna Dagberg | 2004 | Spårvägen Simförening | 49.51 | ||||||
81 | Lovisa Sjöberg | 2003 | Kanaans Simsällskap | 49.62 | ||||||
82 | Armita Mosavi | 2003 | Väsby Simsällskap | 50.09 | ||||||
83 | Jennifer Brodin | 2003 | Spårvägen Simförening | 50.95 | ||||||
84 | Ylva Aldrin | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 55.03 | ||||||
85 | Majken Westerberg | 2004 | Spårvägen Simförening | 55.49 | ||||||
- | Anna Safaei | 2004 | Väsby Simsällskap | DNS | ||||||
- | Stella Garbrant | 2004 | Väsby Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 05 december 2015 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening | Utskriftstid | 09:53 |
Resultat Gren 5 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Julklappsdoppet 2015 | Utskriftsdatum | 06 december 2015 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 16:01 | |||
Arrangör | Spårvägen Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 december 2015 |
Gren 5, 50m Ryggsim Flickor C, Finaler |
2014: Sofia Walsh 2002 Stockholmspolisens Sim IF 33.31 |
2013: Emma Sundstrand 2001 Södertälje Simsällskap 33.72 |
2012: Ebba Martin 2000 Stockholms Kappsimningsklubb 33.73 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Roya Tittelbach | 2003 | Väsby Simsällskap | 33.25 | ||||||
2 | Mikaela Hedström | 2003 | Spårvägen Simförening | 34.45 | ||||||
3 | Nea Hjortsberg | 2004 | Södertörns Simsällskap | 34.69 | ||||||
4 | Emma Lundmark | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.00 | ||||||
5 | Jennifer Nyblom | 2003 | Väsby Simsällskap | 35.19 | ||||||
6 | Oliwia Kantecki | 2003 | Väsby Simsällskap | 35.25 | ||||||
7 | Elvira Schei | 2003 | Spårvägen Simförening | 36.21 | ||||||
8 | Rebecca Gustafsson | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 36.33 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 06 december 2015 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening | Utskriftstid | 16:01 |
Resultat Gren 6 (Försök) - Officiell |
Tävling | Julklappsdoppet 2015 | Utskriftsdatum | 05 december 2015 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 10:02 | |||
Arrangör | Spårvägen Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 december 2015 |
Gren 6, 50m Ryggsim Pojkar C, Försök |
2014: Gustav Herikssen 2002 Spårvägen Simförening 33.98 |
2013: Anton Mylläri 2001 Ösmo Simsällskap 34.15 |
2012: Anton Marijanovic 2000 Södertörns Simsällskap 31.73 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Mattias Kvist | 2003 | Ösmo Simsällskap | 34.72 | ||||||
2 | Daniel Löwenberg | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 35.47 | ||||||
3 | Mikael Söderberg | 2003 | Upsala Simsällskap | 35.76 | ||||||
4 | Sebastian Johansson | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 37.01 | ||||||
5 | Eskil Jonsson | 2003 | Bålsta Simklubb | 37.73 | ||||||
6 | Adam Hansson Dylén | 2003 | Spårvägen Simförening | 38.50 | ||||||
7 | Linus Areblad | 2004 | Väsby Simsällskap | 38.56 | ||||||
8 | Oliver Rasool | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 38.62 | ||||||
9 | Oskar Fridsell | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.93 | ||||||
10 | Rasmus Skyving | 2003 | Norrtälje Simklubb | 38.95 | ||||||
11 | Siavash Vatani | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 39.40 | ||||||
12 | Malte Söderberg | 2004 | Södertörns Simsällskap | 39.60 | ||||||
13 | Liam Björklund | 2003 | Ösmo Simsällskap | 39.82 | ||||||
14 | Gustavs Cerps | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 39.97 | ||||||
15 | Victor Trägårdh | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 40.04 | ||||||
16 | Axel Wange | 2003 | Simklubben Neptun | 40.06 | ||||||
17 | Jannis Siotis | 2003 | Järfälla Simsällskap | 41.21 | ||||||
18 | Viktor Karell | 2003 | Norrtälje Simklubb | 41.53 | ||||||
19 | William Malmborg | 2003 | Väsby Simsällskap | 41.63 | ||||||
20 | Aron Alexanderson | 2003 | Spårvägen Simförening | 41.72 | ||||||
21 | Malte Haargaard | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 41.81 | ||||||
22 | Evert Jonsson | 2003 | Bålsta Simklubb | 41.87 | ||||||
23 | Lukas Kelkay | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 42.12 | ||||||
24 | Tim Carlberg | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 42.33 | ||||||
25 | Jesper Holmström | 2003 | Spårvägen Simförening | 42.80 | ||||||
26 | Oliver Erneholm | 2003 | Järfälla Simsällskap | 42.88 | ||||||
27 | Oliver Sundgren | 2003 | Väsby Simsällskap | 43.18 | ||||||
28 | Victor Bäckström | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 43.19 | ||||||
29 | Erik Bergman | 2004 | Väsby Simsällskap | 43.20 | ||||||
30 | Marcus Larsson | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 43.44 | ||||||
31 | Gustav Sartor | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 43.48 | ||||||
32 | Adi Ramovic | 2004 | Upsala Simsällskap | 43.81 | ||||||
33 | Simon Sjöberg | 2003 | Norrtälje Simklubb | 44.00 | ||||||
34 | Kevin Rathnasiri | 2003 | Väsby Simsällskap | 44.14 | ||||||
35 | Rikard Fabel | 2003 | Väsby Simsällskap | 45.44 | ||||||
36 | Casper Holmberg | 2004 | Spårvägen Simförening | 46.32 | ||||||
37 | Joel Alm | 2004 | Spårvägen Simförening | 46.34 | ||||||
38 | Simon Granath | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 47.82 | ||||||
39 | Jerren Abeyratne | 2004 | Järfälla Simsällskap | 47.88 | ||||||
40 | Leon Lesniewski | 2004 | Järfälla Simsällskap | 49.91 | ||||||
41 | Manfred Bränström | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 50.23 | ||||||
42 | Oskar van de Beek | 2004 | Väsby Simsällskap | 50.71 | ||||||
43 | Ludvig Alverfors | 2004 | Spårvägen Simförening | 54.74 | ||||||
44 | Anton Ovuka | 2004 | Väsby Simsällskap | 58.66 | ||||||
- | Ali Albahadili | 2004 | Spårvägen Simförening | DNS | ||||||
- | Axel Lewander | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | DNS | ||||||
- | John Ström | 2004 | Spårvägen Simförening | DNS | ||||||
- | Hugo Vanhainen | 2003 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 05 december 2015 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening | Utskriftstid | 10:02 |
Resultat Gren 6 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Julklappsdoppet 2015 | Utskriftsdatum | 06 december 2015 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 16:03 | |||
Arrangör | Spårvägen Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 december 2015 |
Gren 6, 50m Ryggsim Pojkar C, Finaler |
2014: Gustav Herikssen 2002 Spårvägen Simförening 33.98 |
2013: Anton Mylläri 2001 Ösmo Simsällskap 34.15 |
2012: Anton Marijanovic 2000 Södertörns Simsällskap 31.73 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Mattias Kvist | 2003 | Ösmo Simsällskap | 33.58 | ||||||
2 | Daniel Löwenberg | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 34.86 | ||||||
3 | Mikael Söderberg | 2003 | Upsala Simsällskap | 35.10 | ||||||
4 | Sebastian Johansson | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 36.47 | ||||||
5 | Eskil Jonsson | 2003 | Bålsta Simklubb | 36.69 | ||||||
6 | Linus Areblad | 2004 | Väsby Simsällskap | 37.19 | ||||||
7 | Oliver Rasool | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 37.82 | ||||||
8 | Adam Hansson Dylén | 2003 | Spårvägen Simförening | 39.21 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 06 december 2015 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening | Utskriftstid | 16:03 |
Resultat Gren 7 (Försök) - Officiell |
Tävling | Julklappsdoppet 2015 | Utskriftsdatum | 05 december 2015 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 10:25 | |||
Arrangör | Spårvägen Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 december 2015 |
Gren 7, 50m Bröstsim Flickor D, Försök |
2014: Ioanna Tsirona 2004 Väsby Simsällskap 44.16 |
2013: Tone Sandsjö 2003 Wisby Simsällskap 38.93 |
2012: Lena Årebo 2002 Linköpings Allmänna SS 45.21 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Olivia Bäckström | 2005 | Södertörns Simsällskap | 40.21 | ||||||
2 | Alva Barrios | 2005 | Södertörns Simsällskap | 43.46 | ||||||
3 | Tara Srikkanth | 2005 | Södertörns Simsällskap | 45.74 | ||||||
4 | Moa Nyblom | 2005 | Väsby Simsällskap | 46.21 | ||||||
5 | Matilda Holmström | 2005 | Upsala Simsällskap | 46.47 | ||||||
6 | Amanda Fabel | 2005 | Väsby Simsällskap | 46.72 | ||||||
7 | Lina Ahlström | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 47.79 | ||||||
8 | Alina Färm | 2005 | Spårvägen Simförening | 48.50 | ||||||
9 | Alva Hellenius | 2006 | Spårvägen Simförening | 49.31 | ||||||
10 | Alice Lindgren | 2005 | Väsby Simsällskap | 49.44 | ||||||
11 | Lisen Myrelid | 2005 | Upsala Simsällskap | 50.16 | ||||||
12 | Ella Holmberg | 2006 | Spårvägen Simförening | 50.24 | ||||||
13 | Moa Karlsson | 2005 | Hellas Simklubb | 50.81 | ||||||
14 | Anna Sjöberg | 2005 | Kanaans Simsällskap | 50.84 | ||||||
15 | Karolina Nivenius | 2005 | Spårvägen Simförening | 51.08 | ||||||
16 | Moa Zetterström | 2005 | Norrtälje Simklubb | 51.24 | ||||||
17 | Emma Lidell | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 51.46 | ||||||
18 | Vida Haesert | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 51.66 | ||||||
19 | Agnes Salmi | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 52.33 | ||||||
20 | Julia Tingvall | 2005 | Norrtälje Simklubb | 52.67 | ||||||
21 | Joanna Sundqvist | 2005 | Upsala Simsällskap | 53.11 | ||||||
22 | Isabelle Karlsson | 2006 | Spårvägen Simförening | 53.14 | ||||||
23 | Niyousha Rahimi | 2005 | Väsby Simsällskap | 53.61 | ||||||
24 | Milla Wahlund | 2006 | Väsby Simsällskap | 53.66 | ||||||
25 | Elicia Allard | 2005 | Spårvägen Simförening | 54.87 | ||||||
26 | Nellie Häger | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 55.21 | ||||||
27 | Rebecka Javehed | 2006 | Väsby Simsällskap | 55.26 | ||||||
28 | Möja Flink | 2005 | Kanaans Simsällskap | 55.70 | ||||||
29 | Tilda Hägbom | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 55.94 | ||||||
30 | Alva Furingsten | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 56.20 | ||||||
31 | Elise Klingh | 2005 | Väsby Simsällskap | 56.77 | ||||||
32 | Matilda Bergström | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 57.54 | ||||||
33 | Greta Schei | 2006 | Spårvägen Simförening | 58.09 | ||||||
34 | Maj Unevik | 2006 | Väsby Simsällskap | 58.73 | ||||||
35 | Märta Sjöberg | 2007 | Kanaans Simsällskap | 59.31 | ||||||
36 | Theodora Kidane | 2005 | Spårvägen Simförening | 59.81 | ||||||
37 | Clara Sundgren | 2005 | Väsby Simsällskap | 59.95 | ||||||
38 | Hanna Sköld | 2005 | Väsby Simsällskap | 1:00.31 | ||||||
39 | Sofie Hasselblad | 2006 | Spårvägen Simförening | 1:00.47 | ||||||
40 | Louise Mårtensson | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 1:00.53 | ||||||
41 | Vera Mattson | 2007 | Spårvägen Simförening | 1:01.39 | ||||||
42 | Vera Tjäder | 2005 | Spårvägen Simförening | 1:01.66 | ||||||
43 | Sofia Lövqvist | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:02.40 | ||||||
44 | Klara Högfeldt | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:02.88 | ||||||
45 | Engla Hellenius | 2008 | Spårvägen Simförening | 1:03.21 | ||||||
46 | Matilda Karlsson | 2007 | Spårvägen Simförening | 1:03.66 | ||||||
47 | Agnes Thunberg | 2007 | Spårvägen Simförening | 1:05.18 | ||||||
48 | Melody Read | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 1:08.03 | ||||||
49 | Signe Liljemark | 2007 | Spårvägen Simförening | 1:09.79 | ||||||
- | Astrid Öhlén | 2006 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
- | Linnea Bäckström | 2006 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 05 december 2015 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening | Utskriftstid | 10:25 |
Resultat Gren 7 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Julklappsdoppet 2015 | Utskriftsdatum | 06 december 2015 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 16:28 | |||
Arrangör | Spårvägen Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 december 2015 |
Gren 7, 50m Bröstsim Flickor D, Finaler |
2014: Ioanna Tsirona 2004 Väsby Simsällskap 44.16 |
2013: Tone Sandsjö 2003 Wisby Simsällskap 38.93 |
2012: Lena Årebo 2002 Linköpings Allmänna SS 45.21 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Olivia Bäckström | 2005 | Södertörns Simsällskap | 39.92 | ||||||
2 | Alva Barrios | 2005 | Södertörns Simsällskap | 42.85 | ||||||
3 | Tara Srikkanth | 2005 | Södertörns Simsällskap | 44.36 | ||||||
4 | Moa Nyblom | 2005 | Väsby Simsällskap | 45.25 | ||||||
5 | Amanda Fabel | 2005 | Väsby Simsällskap | 45.31 | ||||||
6 | Lina Ahlström | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 46.73 | ||||||
7 | Matilda Holmström | 2005 | Upsala Simsällskap | 46.84 | ||||||
8 | Alina Färm | 2005 | Spårvägen Simförening | 48.10 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 06 december 2015 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening | Utskriftstid | 16:28 |
Resultat Gren 8 (Försök) - Officiell |
Tävling | Julklappsdoppet 2015 | Utskriftsdatum | 05 december 2015 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 17:18 | |||
Arrangör | Spårvägen Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 december 2015 |
Gren 8, 50m Bröstsim Pojkar D, Försök |
2014: August Eriksson 2004 Turebergs Simklubb 42.76 |
2013: Simon Fröde 2003 Järfälla Simsällskap 42.60 |
2012: David Kågström 2002 Stockholms Kappsimningsklubb 45.07 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Daner Tapia | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 44.19 | ||||||
2 | Botvid Wiell | 2005 | Upsala Simsällskap | 49.99 | ||||||
3 | Casper Rengart | 2006 | Väsby Simsällskap | 50.75 | ||||||
4 | Gustav Åsbrink | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 50.79 | ||||||
5 | Eric Granström | 2006 | IFK Lidingö Simklubb | 50.82 | Deltar ej i final | |||||
6 | Liam Lehtonen Hebert | 2006 | Spårvägen Simförening | 51.46 | ||||||
7 | Vincent Flores | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 52.53 | ||||||
8 | Elton Söderberg | 2006 | Södertörns Simsällskap | 53.19 | ||||||
9 | Alan Eriksson | 2005 | Spårvägen Simförening | 53.43 | ||||||
10 | Nicholas Benyammine | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 53.55 | ||||||
11 | Leo Serse | 2006 | Kanaans Simsällskap | 54.66 | ||||||
12 | Zion Vaamonde | 2006 | Spårvägen Simförening | 55.52 | ||||||
13 | Carl Granström | 2006 | IFK Lidingö Simklubb | 56.65 | ||||||
14 | Anton Graner | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 57.13 | ||||||
15 | Wilmer Räni | 2005 | Spårvägen Simförening | 59.62 | ||||||
16 | Manfred Bränström | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 1:02.32 | ||||||
17 | Brandon Kellokoski | 2005 | Väsby Simsällskap | 1:02.34 | ||||||
18 | David Berggren | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:03.81 | ||||||
19 | Isak Malmfors | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 1:04.03 | ||||||
20 | Casper Drozdz | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:04.22 | ||||||
21 | Viktor Jeppsson | 2005 | Väsby Simsällskap | 1:04.75 | ||||||
22 | Jimmy Helmersson | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:05.37 | ||||||
23 | Eric Sjögren | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 1:06.55 | ||||||
24 | Oliver Geaney | 2006 | Spårvägen Simförening | 1:07.54 | ||||||
25 | Lukas Jakobsson | 2005 | Bålsta Simklubb | 1:07.91 | ||||||
- | Benjamin Bahajroy | 2005 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
- | Eskil Bränström | 2006 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
- | Maxim Jelagin | 2005 | IFK Lidingö Simklubb | DSQ | ||||||
- | Nathanael Alexandersson | 2006 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
- | Nikolaj Alkas Alias | 2008 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 05 december 2015 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening | Utskriftstid | 17:18 |
Resultat Gren 8 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Julklappsdoppet 2015 | Utskriftsdatum | 06 december 2015 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 16:30 | |||
Arrangör | Spårvägen Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 december 2015 |
Gren 8, 50m Bröstsim Pojkar D, Finaler |
2014: August Eriksson 2004 Turebergs Simklubb 42.76 |
2013: Simon Fröde 2003 Järfälla Simsällskap 42.60 |
2012: David Kågström 2002 Stockholms Kappsimningsklubb 45.07 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Daner Tapia | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 43.89 | ||||||
2 | Gustav Åsbrink | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 47.75 | ||||||
3 | Botvid Wiell | 2005 | Upsala Simsällskap | 48.06 | ||||||
4 | Vincent Flores | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 49.48 | ||||||
5 | Casper Rengart | 2006 | Väsby Simsällskap | 49.95 | ||||||
6 | Liam Lehtonen Hebert | 2006 | Spårvägen Simförening | 51.66 | ||||||
7 | Alan Eriksson | 2005 | Spårvägen Simförening | 52.60 | ||||||
8 | Elton Söderberg | 2006 | Södertörns Simsällskap | 54.15 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 06 december 2015 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening | Utskriftstid | 16:30 |
Resultat Gren 9 (Försök) - Officiell |
Tävling | Julklappsdoppet 2015 | Utskriftsdatum | 05 december 2015 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 10:44 | |||
Arrangör | Spårvägen Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 december 2015 |
Gren 9, 50m Bröstsim Flickor C, Försök |
2014: Tone Snadsjö 2003 Wisby Simsällskap 36.35 |
2013: Elin Swerlander 2001 Turebergs Simklubb 36.97 |
2012: Alba Croneborg 2000 Skuru Idrottsklubb 38.60 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Lisa Candelius | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 37.57 | ||||||
2 | Jennifer Nyblom | 2003 | Väsby Simsällskap | 37.78 | ||||||
3 | Olivia Barrios | 2004 | Södertörns Simsällskap | 38.19 | ||||||
4 | Nina Pavlovic Cano | 2004 | Södertörns Simsällskap | 38.79 | ||||||
5 | Hanna Åkerman | 2004 | Väsby Simsällskap | 39.30 | ||||||
6 | Roya Tittelbach | 2003 | Väsby Simsällskap | 39.45 | ||||||
7 | Cecilia Viberg | 2003 | IFK Lidingö Simklubb | 39.46 | ||||||
8 | Tindra Norling | 2003 | Södertörns Simsällskap | 40.08 | ||||||
9 | Josefine Åkerman | 2004 | Södertörns Simsällskap | 40.52 | ||||||
10 | Elin Bergman | 2003 | Väsby Simsällskap | 40.81 | ||||||
11 | Oliwia Kantecki | 2003 | Väsby Simsällskap | 41.01 | ||||||
12 | Hanna Mehari | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 41.20 | ||||||
13 | Veronica Lythell | 2003 | Spårvägen Simförening | 41.33 | ||||||
14 | Emma Parmander Haglund | 2004 | Södertörns Simsällskap | 41.55 | ||||||
15 | Cornelia Lythell | 2003 | Spårvägen Simförening | 41.79 | ||||||
16 | Hilma Brunnberg | 2003 | Kanaans Simsällskap | 42.76 | ||||||
17 | Michelle Wissinger | 2004 | Väsby Simsällskap | 42.81 | ||||||
18 | Thindra Åkerblom | 2003 | Norrtälje Simklubb | 43.13 | ||||||
19 | Rebecka Ishaq | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 43.21 | ||||||
20 | Tove Pettersson | 2004 | Väsby Simsällskap | 43.24 | ||||||
21 | Elsa Fogelsjöö | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 43.46 | ||||||
22 | Emilia Wullrich | 2003 | Spårvägen Simförening | 43.56 | ||||||
23 | Emelie Söderström | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 43.64 | ||||||
24 | Mikaela Hedström | 2003 | Spårvägen Simförening | 44.00 | ||||||
25 | Rebecca Gustafsson | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 44.07 | ||||||
26 | Heidi Saluveer | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 44.22 | ||||||
27 | Aysha Camal Cerrato | 2004 | Södertörns Simsällskap | 44.36 | ||||||
28 | Tilde Rydström | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 44.59 | ||||||
28 | Veronika Hiram | 2004 | Södertörns Simsällskap | 44.59 | ||||||
30 | Tilde Lantz | 2004 | Upsala Simsällskap | 44.70 | ||||||
31 | Sara Torstensson | 2004 | Spårvägen Simförening | 44.93 | ||||||
32 | Alva Udell | 2003 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 44.97 | ||||||
33 | Fiona Karlsson | 2004 | Ösmo Simsällskap | 45.02 | ||||||
34 | Vera Hermansson | 2003 | Upsala Simsällskap | 45.05 | ||||||
35 | Lovisa Fantenberg | 2004 | Väsby Simsällskap | 45.09 | ||||||
36 | Sofia Voigt | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 45.29 | ||||||
37 | Emma Lundmark | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 45.38 | ||||||
38 | Malin Kullman | 2004 | Spårvägen Simförening | 45.48 | ||||||
39 | Emelie Lindström | 2003 | Väsby Simsällskap | 45.64 | ||||||
40 | Elvira Montes | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 45.84 | ||||||
41 | Shirley Lidman | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 46.20 | ||||||
42 | Tea Persson | 2004 | Bålsta Simklubb | 46.29 | ||||||
43 | Emilia Long | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 46.56 | ||||||
44 | Jessika Westberg | 2003 | Järfälla Simsällskap | 46.71 | ||||||
45 | Sofia Zahradnickova | 2003 | IFK Lidingö Simklubb | 46.81 | ||||||
46 | Clara Serse | 2004 | Kanaans Simsällskap | 47.00 | ||||||
47 | Geshin Zarei | 2003 | Upsala Simsällskap | 47.07 | ||||||
48 | Amanda Takala | 2004 | Väsby Simsällskap | 47.14 | ||||||
49 | Kajsa Franzén | 2004 | Upsala Simsällskap | 47.21 | ||||||
50 | Stella Fochsen Karlsson | 2003 | Spårvägen Simförening | 47.34 | ||||||
51 | Sophie Sundqvist | 2003 | Spårvägen Simförening | 47.73 | ||||||
52 | Stella Brinne Roos | 2004 | Älvsjö AIK Fritid | 48.32 | ||||||
53 | Elin Furingsten | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 48.43 | ||||||
54 | Sofi Sylvander | 2004 | Hellas Simklubb | 48.55 | ||||||
55 | Alice Fahlén | 2003 | IFK Lidingö Simklubb | 48.69 | ||||||
56 | Jessika Mudyna | 2004 | Väsby Simsällskap | 48.82 | ||||||
57 | Emily Sandberg | 2004 | Bålsta Simklubb | 49.04 | ||||||
58 | Sofia Hansen | 2004 | Järfälla Simsällskap | 49.09 | ||||||
59 | Belize Vaamonde | 2004 | Spårvägen Simförening | 49.33 | ||||||
60 | Meja Morota | 2003 | Spårvägen Simförening | 49.39 | ||||||
61 | Amy Smit | 2003 | Bålsta Simklubb | 49.86 | ||||||
62 | Celina Hoffner | 2004 | Upsala Simsällskap | 50.09 | ||||||
63 | Alma Norgren | 2004 | Bålsta Simklubb | 50.61 | ||||||
64 | Nellie Granskog | 2004 | Spårvägen Simförening | 51.18 | ||||||
65 | Isabelle Persson | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 51.19 | ||||||
66 | Malin Wahlén | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 51.49 | ||||||
67 | Emma Söderberg | 2004 | Järfälla Simsällskap | 51.66 | ||||||
68 | Leah Schöneberg | 2004 | Norrtälje Simklubb | 51.86 | ||||||
69 | Hanna Carlberg | 2003 | IFK Lidingö Simklubb | 52.44 | ||||||
70 | Kristina Chiuarzzo Åström | 2004 | Spårvägen Simförening | 52.84 | ||||||
71 | Jennifer Brodin | 2003 | Spårvägen Simförening | 52.99 | ||||||
72 | Emilia Malmhake | 2004 | Spårvägen Simförening | 53.26 | ||||||
73 | Tolue Taheri | 2004 | IFK Lidingö Simklubb | 53.39 | ||||||
74 | Stella Garbrant | 2004 | Väsby Simsällskap | 54.15 | ||||||
75 | Fanny Aschan | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 55.38 | ||||||
76 | Majken Westerberg | 2004 | Spårvägen Simförening | 56.24 | ||||||
77 | Katja Kutsenko | 2004 | IFK Lidingö Simklubb | 56.62 | ||||||
78 | Ylva Aldrin | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 57.73 | ||||||
79 | Antonia Hindstam | 2004 | Spårvägen Simförening | 58.05 | ||||||
80 | Armita Mosavi | 2003 | Väsby Simsällskap | 58.36 | ||||||
81 | Johanna Elmqvist | 2004 | Kanaans Simsällskap | 59.70 | ||||||
82 | Paria Ajnegan | 2004 | Spårvägen Simförening | 1:02.92 | ||||||
83 | Estrid Söder | 2004 | Kanaans Simsällskap | 1:06.50 | ||||||
- | Jennifer Andersson | 2003 | Hellas Simklubb | DSQ | ||||||
- | Lovisa Sjöberg | 2003 | Kanaans Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Rebecca Velin | 2004 | Väsby Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 05 december 2015 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening | Utskriftstid | 10:44 |
Resultat Gren 9 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Julklappsdoppet 2015 | Utskriftsdatum | 06 december 2015 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 16:33 | |||
Arrangör | Spårvägen Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 december 2015 |
Gren 9, 50m Bröstsim Flickor C, Finaler |
2014: Tone Snadsjö 2003 Wisby Simsällskap 36.35 |
2013: Elin Swerlander 2001 Turebergs Simklubb 36.97 |
2012: Alba Croneborg 2000 Skuru Idrottsklubb 38.60 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Olivia Barrios | 2004 | Södertörns Simsällskap | 37.39 | ||||||
2 | Lisa Candelius | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 37.56 | ||||||
3 | Jennifer Nyblom | 2003 | Väsby Simsällskap | 37.70 | ||||||
4 | Roya Tittelbach | 2003 | Väsby Simsällskap | 38.44 | ||||||
5 | Hanna Åkerman | 2004 | Väsby Simsällskap | 38.47 | ||||||
6 | Cecilia Viberg | 2003 | IFK Lidingö Simklubb | 38.64 | ||||||
7 | Nina Pavlovic Cano | 2004 | Södertörns Simsällskap | 38.80 | ||||||
8 | Tindra Norling | 2003 | Södertörns Simsällskap | 40.06 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 06 december 2015 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening | Utskriftstid | 16:33 |
Resultat Gren 10 (Försök) - Officiell |
Tävling | Julklappsdoppet 2015 | Utskriftsdatum | 05 december 2015 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 17:19 | |||
Arrangör | Spårvägen Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 december 2015 |
Gren 10, 50m Bröstsim Pojkar C, Försök |
2014: Andreas Wallen 2002 Spårvägens Simförening 37.57 |
2013: Elias Fröde 2001 Järfälla Simsällskap 35.88 |
2012: Alexander Almasi 2000 Upsala Simsällskap 38.68 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Mikael Söderberg | 2003 | Upsala Simsällskap | 38.32 | ||||||
2 | Jakob Majta | 2003 | Södertörns Simsällskap | 39.17 | ||||||
3 | Malte Söderberg | 2004 | Södertörns Simsällskap | 39.46 | ||||||
4 | Sebastian Johansson | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 39.79 | ||||||
5 | Mattias Kvist | 2003 | Ösmo Simsällskap | 40.38 | ||||||
6 | Viktor Karell | 2003 | Norrtälje Simklubb | 41.16 | Deltar ej i final | |||||
7 | Gustav Annas | 2003 | Spårvägen Simförening | 41.49 | ||||||
8 | Viktor Malmring | 2003 | Spårvägen Simförening | 42.11 | ||||||
9 | Isak Wallström-Blomgren | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 42.48 | ||||||
10 | Rasmus Skyving | 2003 | Norrtälje Simklubb | 42.88 | ||||||
11 | Axel Wange | 2003 | Simklubben Neptun | 43.46 | ||||||
12 | Oliver Sundgren | 2003 | Väsby Simsällskap | 43.58 | ||||||
13 | Jannis Siotis | 2003 | Järfälla Simsällskap | 44.32 | ||||||
14 | Hjalmar Mueller | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 44.33 | ||||||
15 | Daniel Löwenberg | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 44.69 | ||||||
16 | Victor Trägårdh | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 45.13 | ||||||
17 | Oliver Rasool | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 45.23 | ||||||
18 | Evert Jonsson | 2003 | Bålsta Simklubb | 45.28 | ||||||
19 | Liam Björklund | 2003 | Ösmo Simsällskap | 45.30 | ||||||
20 | Erik Bergman | 2004 | Väsby Simsällskap | 45.79 | ||||||
21 | Markus Annas | 2004 | Spårvägen Simförening | 45.94 | ||||||
22 | Erik Falk | 2003 | Älvsjö AIK Fritid | 46.04 | ||||||
23 | Eskil Jonsson | 2003 | Bålsta Simklubb | 46.12 | ||||||
24 | Oliver Erneholm | 2003 | Järfälla Simsällskap | 46.25 | ||||||
25 | Lukas Kelkay | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 46.31 | ||||||
26 | Hugo Vanhainen | 2003 | Spårvägen Simförening | 46.53 | ||||||
27 | Tim Carlberg | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 46.78 | ||||||
28 | Ragnar Simonsson | 2004 | Väsby Simsällskap | 47.66 | ||||||
29 | Linus Areblad | 2004 | Väsby Simsällskap | 49.21 | ||||||
30 | Simon Sjöberg | 2003 | Norrtälje Simklubb | 49.38 | ||||||
31 | Adi Ramovic | 2004 | Upsala Simsällskap | 49.58 | ||||||
32 | Kevin Rathnasiri | 2003 | Väsby Simsällskap | 50.13 | ||||||
33 | William Malmborg | 2003 | Väsby Simsällskap | 50.48 | ||||||
34 | Marcus Larsson | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 51.45 | ||||||
35 | Oscar Danielsson | 2004 | IFK Lidingö Simklubb | 51.74 | ||||||
36 | Jonathan Bracké | 2004 | IFK Lidingö Simklubb | 51.83 | ||||||
37 | Marcus Hultman | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 52.38 | ||||||
38 | Jerren Abeyratne | 2004 | Järfälla Simsällskap | 53.98 | ||||||
39 | Leon Lesniewski | 2004 | Järfälla Simsällskap | 55.12 | ||||||
40 | Oskar van de Beek | 2004 | Väsby Simsällskap | 55.45 | ||||||
41 | Ludvig Alverfors | 2004 | Spårvägen Simförening | 55.69 | ||||||
- | Ali Albahadili | 2004 | Spårvägen Simförening | DNS | ||||||
- | Axel Lewander | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | DNS | ||||||
- | John Ström | 2004 | Spårvägen Simförening | DNS | ||||||
- | Anton Ovuka | 2004 | Väsby Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Joel Alm | 2004 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
- | Simon Granath | 2003 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 05 december 2015 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening | Utskriftstid | 17:19 |
Resultat Gren 10 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Julklappsdoppet 2015 | Utskriftsdatum | 06 december 2015 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 16:35 | |||
Arrangör | Spårvägen Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 december 2015 |
Gren 10, 50m Bröstsim Pojkar C, Finaler |
2014: Andreas Wallen 2002 Spårvägens Simförening 37.57 |
2013: Elias Fröde 2001 Järfälla Simsällskap 35.88 |
2012: Alexander Almasi 2000 Upsala Simsällskap 38.68 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Mikael Söderberg | 2003 | Upsala Simsällskap | 37.71 | ||||||
2 | Jakob Majta | 2003 | Södertörns Simsällskap | 37.73 | ||||||
3 | Sebastian Johansson | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 38.38 | ||||||
4 | Malte Söderberg | 2004 | Södertörns Simsällskap | 38.67 | ||||||
5 | Mattias Kvist | 2003 | Ösmo Simsällskap | 40.68 | ||||||
6 | Gustav Annas | 2003 | Spårvägen Simförening | 40.80 | ||||||
7 | Viktor Malmring | 2003 | Spårvägen Simförening | 41.08 | ||||||
8 | Isak Wallström-Blomgren | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 43.23 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 06 december 2015 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening | Utskriftstid | 16:35 |
Resultat Gren 11 (Försök) - Officiell |
Tävling | Julklappsdoppet 2015 | Utskriftsdatum | 05 december 2015 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 11:04 | |||
Arrangör | Spårvägen Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 december 2015 |
Gren 11, 50m Frisim Flickor D, Försök |
2014: Emma Gabell 2004 Ösmo Simsälsskap 32.75 |
2013: Tone Sandsjö 2003 Wisby Simsällskap 30.79 |
2012: Sofia Walsh 2002 Älvsjö AIK Fritid 33.72 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Olivia Bäckström | 2005 | Södertörns Simsällskap | 32.98 | ||||||
2 | Veronica Olsson | 2005 | Spårvägen Simförening | 35.14 | ||||||
3 | Tara Srikkanth | 2005 | Södertörns Simsällskap | 35.22 | ||||||
4 | Matilda Holmström | 2005 | Upsala Simsällskap | 35.85 | ||||||
5 | Moa Nyblom | 2005 | Väsby Simsällskap | 36.05 | ||||||
6 | Joanna Sundqvist | 2005 | Upsala Simsällskap | 36.06 | ||||||
7 | Alva Barrios | 2005 | Södertörns Simsällskap | 36.33 | ||||||
8 | Wilma Eld | 2005 | Spårvägen Simförening | 36.92 | ||||||
9 | Alice Lindgren | 2005 | Väsby Simsällskap | 37.15 | ||||||
10 | Alma Thunberg | 2005 | Spårvägen Simförening | 37.49 | ||||||
11 | Moa Zetterström | 2005 | Norrtälje Simklubb | 37.60 | ||||||
12 | Amanda Fabel | 2005 | Väsby Simsällskap | 38.08 | ||||||
13 | Nova Morota | 2005 | Spårvägen Simförening | 38.99 | ||||||
14 | Lisen Myrelid | 2005 | Upsala Simsällskap | 39.83 | ||||||
15 | Alva Furingsten | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 40.34 | ||||||
16 | Alina Färm | 2005 | Spårvägen Simförening | 40.40 | ||||||
17 | Mathilda Almgren | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 41.01 | ||||||
18 | Möja Flink | 2005 | Kanaans Simsällskap | 41.22 | ||||||
19 | Alva Hellenius | 2006 | Spårvägen Simförening | 41.54 | ||||||
20 | Klara Högfeldt | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 41.69 | ||||||
21 | Elvira Flores | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 41.79 | ||||||
22 | Ella Holmberg | 2006 | Spårvägen Simförening | 42.00 | ||||||
23 | Anna Sjöberg | 2005 | Kanaans Simsällskap | 42.25 | ||||||
24 | Wilma Groth | 2005 | Spårvägen Simförening | 42.41 | ||||||
25 | Melody Read | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 42.45 | ||||||
26 | Emma Lidell | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 42.85 | ||||||
27 | Lola Hjort Mowitz | 2006 | Spårvägen Simförening | 42.90 | ||||||
28 | Isabelle Karlsson | 2006 | Spårvägen Simförening | 42.94 | ||||||
29 | Niyousha Rahimi | 2005 | Väsby Simsällskap | 43.18 | ||||||
30 | Matilda Bergström | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 43.34 | ||||||
31 | Agnes Salmi | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 44.58 | ||||||
32 | Lina Ahlström | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 44.95 | ||||||
33 | Rebecka Javehed | 2006 | Väsby Simsällskap | 45.25 | ||||||
34 | Vera Tjäder | 2005 | Spårvägen Simförening | 45.36 | ||||||
35 | Jennifer Geaney | 2005 | Spårvägen Simförening | 45.60 | ||||||
36 | Milla Wahlund | 2006 | Väsby Simsällskap | 46.33 | ||||||
37 | Linnea Bäckström | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 46.47 | ||||||
38 | Julia Öhrling | 2006 | Hellas Simklubb | 47.12 | ||||||
39 | Sofia Lövqvist | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 47.13 | ||||||
40 | Louise Mårtensson | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 47.64 | ||||||
41 | Greta Schei | 2006 | Spårvägen Simförening | 48.29 | ||||||
42 | Hanna Sköld | 2005 | Väsby Simsällskap | 48.55 | ||||||
43 | Maj Unevik | 2006 | Väsby Simsällskap | 48.93 | ||||||
44 | Julia Tingvall | 2005 | Norrtälje Simklubb | 49.28 | ||||||
45 | Clara Sundgren | 2005 | Väsby Simsällskap | 50.26 | ||||||
46 | Agnes Thunberg | 2007 | Spårvägen Simförening | 51.70 | ||||||
47 | Tilda Hägbom | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 51.80 | ||||||
48 | Elise Klingh | 2005 | Väsby Simsällskap | 52.19 | ||||||
49 | Vida Haesert | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 52.21 | ||||||
50 | Märta Sjöberg | 2007 | Kanaans Simsällskap | 52.62 | ||||||
51 | Vera Mattson | 2007 | Spårvägen Simförening | 54.29 | ||||||
52 | Karolina Nivenius | 2005 | Spårvägen Simförening | 55.83 | ||||||
53 | Nellie Häger | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 57.71 | ||||||
54 | Signe Liljemark | 2007 | Spårvägen Simförening | 58.39 | ||||||
55 | Matilda Karlsson | 2007 | Spårvägen Simförening | 58.95 | ||||||
56 | Sofie Hasselblad | 2006 | Spårvägen Simförening | 59.91 | ||||||
57 | Tilde Reutman | 2006 | Spårvägen Simförening | 1:01.21 | ||||||
58 | Engla Hellenius | 2008 | Spårvägen Simförening | 1:02.63 | ||||||
59 | Astrid Öhlén | 2006 | Spårvägen Simförening | 1:05.40 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 05 december 2015 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening | Utskriftstid | 11:04 |
Resultat Gren 11 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Julklappsdoppet 2015 | Utskriftsdatum | 06 december 2015 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 16:59 | |||
Arrangör | Spårvägen Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 december 2015 |
Gren 11, 50m Frisim Flickor D, Finaler |
2014: Emma Gabell 2004 Ösmo Simsälsskap 32.75 |
2013: Tone Sandsjö 2003 Wisby Simsällskap 30.79 |
2012: Sofia Walsh 2002 Älvsjö AIK Fritid 33.72 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Olivia Bäckström | 2005 | Södertörns Simsällskap | 32.84 | ||||||
2 | Tara Srikkanth | 2005 | Södertörns Simsällskap | 34.06 | ||||||
3 | Veronica Olsson | 2005 | Spårvägen Simförening | 35.27 | ||||||
4 | Alva Barrios | 2005 | Södertörns Simsällskap | 35.46 | ||||||
5 | Moa Nyblom | 2005 | Väsby Simsällskap | 35.71 | ||||||
6 | Matilda Holmström | 2005 | Upsala Simsällskap | 35.90 | ||||||
7 | Joanna Sundqvist | 2005 | Upsala Simsällskap | 35.99 | ||||||
8 | Wilma Eld | 2005 | Spårvägen Simförening | 36.82 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 06 december 2015 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening | Utskriftstid | 16:59 |
Resultat Gren 12 (Försök) - Officiell |
Tävling | Julklappsdoppet 2015 | Utskriftsdatum | 05 december 2015 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 11:11 | |||
Arrangör | Spårvägen Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 december 2015 |
Gren 12, 50m Frisim Pojkar D, Försök |
2014: August Eriksson 2004 Turebergs Simklubb 32.19 |
2013: Simon Fröde 2003 Järfälla Simsällskap 30.74 |
2012: David Kågström 2002 Stockholms Kappsimningsklubb 31.75 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Daner Tapia | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.69 | ||||||
2 | Botvid Wiell | 2005 | Upsala Simsällskap | 38.61 | ||||||
3 | Lukas Jakobsson | 2005 | Bålsta Simklubb | 39.02 | ||||||
4 | Casper Rengart | 2006 | Väsby Simsällskap | 39.22 | ||||||
5 | Alan Eriksson | 2005 | Spårvägen Simförening | 40.28 | ||||||
6 | Nicholas Benyammine | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 40.56 | ||||||
7 | Anton Graner | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 40.63 | ||||||
8 | Liam Lehtonen Hebert | 2006 | Spårvägen Simförening | 40.86 | ||||||
9 | Zion Vaamonde | 2006 | Spårvägen Simförening | 41.02 | ||||||
10 | Brandon Kellokoski | 2005 | Väsby Simsällskap | 41.15 | ||||||
11 | Melker Högfeldt | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 41.22 | ||||||
12 | Carl Malm | 2005 | Spårvägen Simförening | 41.42 | ||||||
13 | Gustav Åsbrink | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 41.46 | ||||||
14 | Maxim Jelagin | 2005 | IFK Lidingö Simklubb | 41.57 | ||||||
15 | Oscar Flores | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 42.62 | ||||||
16 | Anton Jöngren | 2006 | Spårvägen Simförening | 43.48 | ||||||
17 | Vincent Flores | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 43.80 | ||||||
18 | Viktor Bagelius | 2006 | Spårvägen Simförening | 44.21 | ||||||
19 | Manfred Bränström | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 44.81 | ||||||
20 | Adrian Hellberg | 2005 | Spårvägen Simförening | 45.14 | ||||||
21 | Jimmy Helmersson | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 45.55 | ||||||
22 | David Berggren | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 45.70 | ||||||
23 | Viktor Jeppsson | 2005 | Väsby Simsällskap | 46.32 | ||||||
24 | Albin Wullrich | 2006 | Spårvägen Simförening | 47.29 | ||||||
25 | Isak Malmfors | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 47.48 | ||||||
26 | Benjamin Bahajroy | 2005 | Spårvägen Simförening | 49.02 | ||||||
27 | Casper Drozdz | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 49.42 | ||||||
28 | Leo Serse | 2006 | Kanaans Simsällskap | 49.61 | ||||||
29 | Nikolaj Alkas Alias | 2008 | Spårvägen Simförening | 51.93 | ||||||
30 | Eric Sjögren | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 52.47 | ||||||
31 | Oliver Geaney | 2006 | Spårvägen Simförening | 56.11 | ||||||
32 | Eskil Bränström | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 56.59 | ||||||
33 | Nathanael Alexandersson | 2006 | Spårvägen Simförening | 58.18 | ||||||
34 | Ludvig Lindberg | 2005 | Spårvägen Simförening | 1:00.34 | ||||||
- | Wilmer Räni | 2005 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 05 december 2015 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening | Utskriftstid | 11:11 |
Resultat Gren 12 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Julklappsdoppet 2015 | Utskriftsdatum | 06 december 2015 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 17:02 | |||
Arrangör | Spårvägen Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 december 2015 |
Gren 12, 50m Frisim Pojkar D, Finaler |
2014: August Eriksson 2004 Turebergs Simklubb 32.19 |
2013: Simon Fröde 2003 Järfälla Simsällskap 30.74 |
2012: David Kågström 2002 Stockholms Kappsimningsklubb 31.75 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Daner Tapia | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.21 | ||||||
2 | Lukas Jakobsson | 2005 | Bålsta Simklubb | 37.96 | ||||||
3 | Botvid Wiell | 2005 | Upsala Simsällskap | 38.78 | ||||||
4 | Casper Rengart | 2006 | Väsby Simsällskap | 39.11 | ||||||
5 | Liam Lehtonen Hebert | 2006 | Spårvägen Simförening | 39.70 | ||||||
6 | Alan Eriksson | 2005 | Spårvägen Simförening | 40.42 | ||||||
7 | Anton Graner | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 41.18 | ||||||
8 | Nicholas Benyammine | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 43.57 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 06 december 2015 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening | Utskriftstid | 17:02 |
Resultat Gren 13 (Försök) - Officiell |
Tävling | Julklappsdoppet 2015 | Utskriftsdatum | 05 december 2015 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 11:29 | |||
Arrangör | Spårvägen Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 december 2015 |
Gren 13, 50m Frisim Flickor C, Försök |
2014: Tone Snadsjö 2003 Wisby Simsällskap 29.31 |
2013: Elin Swerlander 2001 Turebergs Simklubb 28.93 |
2012: Alba Croneborg 2000 Skuru Idrottsklubb 29.51 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Saliha Colic | 2003 | Södertörns Simsällskap | 29.18 | ||||||
2 | Mikaela Hedström | 2003 | Spårvägen Simförening | 30.26 | ||||||
3 | Nea Hjortsberg | 2004 | Södertörns Simsällskap | 30.51 | ||||||
4 | Nina Pavlovic Cano | 2004 | Södertörns Simsällskap | 30.58 | ||||||
5 | Roya Tittelbach | 2003 | Väsby Simsällskap | 30.77 | ||||||
6 | Emma Gabell | 2004 | Ösmo Simsällskap | 31.01 | ||||||
7 | Oliwia Kantecki | 2003 | Väsby Simsällskap | 31.50 | ||||||
8 | Lisa Candelius | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 31.56 | ||||||
9 | Emma Lundmark | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 31.71 | ||||||
10 | Heidi Saluveer | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 31.91 | ||||||
11 | Elsa Fogelsjöö | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 31.95 | ||||||
12 | Elin Bergman | 2003 | Väsby Simsällskap | 32.14 | ||||||
13 | Olivia Barrios | 2004 | Södertörns Simsällskap | 32.15 | ||||||
14 | Jennifer Nyblom | 2003 | Väsby Simsällskap | 32.31 | ||||||
14 | Tove Pettersson | 2004 | Väsby Simsällskap | 32.31 | ||||||
16 | Hanna Mehari | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 32.44 | ||||||
17 | Elvira Schei | 2003 | Spårvägen Simförening | 32.49 | ||||||
18 | Cecilia Viberg | 2003 | IFK Lidingö Simklubb | 32.64 | ||||||
19 | Emelie Lindström | 2003 | Väsby Simsällskap | 32.66 | ||||||
20 | Rebecca Gustafsson | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 32.85 | ||||||
21 | Felicia Heintz | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 32.88 | ||||||
22 | Emilia Wullrich | 2003 | Spårvägen Simförening | 33.12 | ||||||
23 | Geshin Zarei | 2003 | Upsala Simsällskap | 33.60 | ||||||
24 | Linda Lövqvist | 2003 | Spårvägen Simförening | 33.71 | ||||||
25 | Josefine Åkerman | 2004 | Södertörns Simsällskap | 33.83 | ||||||
26 | Sara Torstensson | 2004 | Spårvägen Simförening | 34.14 | ||||||
27 | Vera Hermansson | 2003 | Upsala Simsällskap | 34.20 | ||||||
28 | Alva Udell | 2003 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 34.29 | ||||||
29 | Elvira Montes | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.30 | ||||||
30 | Amanda Takala | 2004 | Väsby Simsällskap | 34.32 | ||||||
31 | Veronika Hiram | 2004 | Södertörns Simsällskap | 34.33 | ||||||
32 | Olivia Östlund | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 34.42 | ||||||
33 | Hilma Brunnberg | 2003 | Kanaans Simsällskap | 34.50 | ||||||
34 | Emelie Söderström | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 34.63 | ||||||
35 | Lovisa Fantenberg | 2004 | Väsby Simsällskap | 34.70 | ||||||
36 | Shirley Lidman | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 34.73 | ||||||
37 | Aysha Camal Cerrato | 2004 | Södertörns Simsällskap | 34.86 | ||||||
38 | Celina Hoffner | 2004 | Upsala Simsällskap | 34.89 | ||||||
39 | Beata Kårén | 2003 | Spårvägen Simförening | 34.90 | ||||||
40 | Tea Persson | 2004 | Bålsta Simklubb | 34.91 | ||||||
41 | Rebecka Ishaq | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.98 | ||||||
42 | Tilde Lantz | 2004 | Upsala Simsällskap | 35.30 | ||||||
43 | Klara Vernersson | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 35.31 | ||||||
44 | Filippa Lindskog | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 35.45 | ||||||
45 | Michelle Wissinger | 2004 | Väsby Simsällskap | 35.46 | ||||||
46 | Stella Fochsen Karlsson | 2003 | Spårvägen Simförening | 35.50 | ||||||
47 | Emma Parmander Haglund | 2004 | Södertörns Simsällskap | 35.56 | ||||||
48 | Malin Kullman | 2004 | Spårvägen Simförening | 35.71 | ||||||
49 | Elsa Bäckström | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 35.75 | ||||||
50 | Sofia Voigt | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.80 | ||||||
51 | Emma Orrung | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 35.85 | ||||||
52 | Tuva Mattsson | 2004 | Norrtälje Simklubb | 36.10 | ||||||
53 | Alma Norgren | 2004 | Bålsta Simklubb | 36.22 | ||||||
54 | Emily Sandberg | 2004 | Bålsta Simklubb | 36.24 | ||||||
55 | Cornelia Schmidt | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 36.28 | ||||||
56 | Mandana Fardi | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 36.29 | ||||||
57 | Hanna Åkerman | 2004 | Väsby Simsällskap | 36.45 | ||||||
58 | Jessika Mudyna | 2004 | Väsby Simsällskap | 36.52 | ||||||
59 | Sofia Hansen | 2004 | Järfälla Simsällskap | 36.68 | ||||||
60 | Leah Amtell | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 36.69 | ||||||
61 | Emma Alfredeen | 2003 | Upsala Simsällskap | 36.70 | ||||||
62 | Stella Brinne Roos | 2004 | Älvsjö AIK Fritid | 36.98 | ||||||
62 | Tilde Rydström | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 36.98 | ||||||
64 | Leah Schöneberg | 2004 | Norrtälje Simklubb | 37.08 | ||||||
65 | Kajsa Franzén | 2004 | Upsala Simsällskap | 37.74 | ||||||
66 | Emilia Long | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 37.82 | ||||||
67 | Emma Söderberg | 2004 | Järfälla Simsällskap | 37.86 | ||||||
68 | Elin Furingsten | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 37.91 | ||||||
69 | Meja Morota | 2003 | Spårvägen Simförening | 38.13 | ||||||
70 | Fiona Karlsson | 2004 | Ösmo Simsällskap | 38.26 | ||||||
71 | Amy Smit | 2003 | Bålsta Simklubb | 38.28 | ||||||
72 | Sofia Zahradnickova | 2003 | IFK Lidingö Simklubb | 38.58 | ||||||
73 | Shirina Kellokoski | 2003 | Väsby Simsällskap | 38.59 | ||||||
74 | Hanna Carlberg | 2003 | IFK Lidingö Simklubb | 38.64 | ||||||
75 | Sophie Sundqvist | 2003 | Spårvägen Simförening | 38.72 | ||||||
76 | Rebecca Velin | 2004 | Väsby Simsällskap | 38.76 | ||||||
77 | Elvira Weid | 2003 | Spårvägen Simförening | 38.96 | ||||||
78 | Malin Wahlén | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 39.63 | ||||||
79 | Lovisa Sjöberg | 2003 | Kanaans Simsällskap | 39.73 | ||||||
80 | Alice Fahlén | 2003 | IFK Lidingö Simklubb | 39.86 | ||||||
80 | Tolue Taheri | 2004 | IFK Lidingö Simklubb | 39.86 | ||||||
82 | Katja Kutsenko | 2004 | IFK Lidingö Simklubb | 40.40 | ||||||
83 | Tilde Pettersson | 2004 | Norrtälje Simklubb | 40.41 | ||||||
84 | Estrid Söder | 2004 | Kanaans Simsällskap | 40.81 | ||||||
85 | Clara Serse | 2004 | Kanaans Simsällskap | 40.84 | ||||||
86 | Sinna Asmerom | 2003 | Spårvägen Simförening | 41.49 | ||||||
87 | Fanny Aschan | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 41.50 | ||||||
88 | Jessika Westberg | 2003 | Järfälla Simsällskap | 41.58 | ||||||
89 | Jennifer Andersson | 2003 | Hellas Simklubb | 42.02 | ||||||
90 | Kristina Chiuarzzo Åström | 2004 | Spårvägen Simförening | 42.15 | ||||||
91 | Majken Westerberg | 2004 | Spårvägen Simförening | 42.53 | ||||||
92 | Cajsa Öhrling | 2004 | Hellas Simklubb | 42.54 | ||||||
93 | Jennifer Brodin | 2003 | Spårvägen Simförening | 42.72 | ||||||
94 | Tindra Hives | 2004 | Spårvägen Simförening | 45.42 | ||||||
95 | Annika Gylling | 2004 | Spårvägen Simförening | 46.19 | ||||||
96 | Ylva Aldrin | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 46.56 | ||||||
97 | Emilia Malmhake | 2004 | Spårvägen Simförening | 46.74 | ||||||
98 | Hanna Dagberg | 2004 | Spårvägen Simförening | 47.21 | ||||||
99 | Antonia Hindstam | 2004 | Spårvägen Simförening | 47.37 | ||||||
100 | Stella Garbrant | 2004 | Väsby Simsällskap | 48.43 | ||||||
101 | Sofi Sylvander | 2004 | Hellas Simklubb | 48.96 | ||||||
102 | Armita Mosavi | 2003 | Väsby Simsällskap | 49.94 | ||||||
103 | Paria Ajnegan | 2004 | Spårvägen Simförening | 51.75 | ||||||
- | Anna Safaei | 2004 | Väsby Simsällskap | DNS | ||||||
- | Isabelle Persson | 2004 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
- | Johanna Elmqvist | 2004 | Kanaans Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 05 december 2015 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening | Utskriftstid | 11:29 |
Resultat Gren 13 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Julklappsdoppet 2015 | Utskriftsdatum | 06 december 2015 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 17:04 | |||
Arrangör | Spårvägen Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 december 2015 |
Gren 13, 50m Frisim Flickor C, Finaler |
2014: Tone Snadsjö 2003 Wisby Simsällskap 29.31 |
2013: Elin Swerlander 2001 Turebergs Simklubb 28.93 |
2012: Alba Croneborg 2000 Skuru Idrottsklubb 29.51 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Saliha Colic | 2003 | Södertörns Simsällskap | 28.95 | ||||||
2 | Roya Tittelbach | 2003 | Väsby Simsällskap | 30.32 | ||||||
3 | Mikaela Hedström | 2003 | Spårvägen Simförening | 30.36 | ||||||
4 | Nina Pavlovic Cano | 2004 | Södertörns Simsällskap | 30.49 | ||||||
5 | Emma Gabell | 2004 | Ösmo Simsällskap | 30.73 | ||||||
6 | Oliwia Kantecki | 2003 | Väsby Simsällskap | 30.88 | ||||||
7 | Nea Hjortsberg | 2004 | Södertörns Simsällskap | 31.15 | ||||||
8 | Lisa Candelius | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 31.43 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 06 december 2015 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening | Utskriftstid | 17:04 |
Resultat Gren 14 (Försök) - Officiell |
Tävling | Julklappsdoppet 2015 | Utskriftsdatum | 05 december 2015 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 11:39 | |||
Arrangör | Spårvägen Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 december 2015 |
Gren 14, 50m Frisim Pojkar C, Försök |
2014: Marcus Johnsson 2002 Uppsala Simsällskap 28.77 |
2013: David Erovic 2001 Södertälje Simsällskap 28.17 |
2012: Pontus Jonsson 2000 Stockholmspolisens Sim IF 29.41 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Mattias Kvist | 2003 | Ösmo Simsällskap | 28.80 | ||||||
2 | Mikael Söderberg | 2003 | Upsala Simsällskap | 28.93 | ||||||
3 | Daniel Löwenberg | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 31.12 | ||||||
4 | Rasmus Skyving | 2003 | Norrtälje Simklubb | 31.82 | ||||||
5 | Eskil Jonsson | 2003 | Bålsta Simklubb | 32.06 | ||||||
6 | Sebastian Johansson | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 32.72 | ||||||
7 | Isak Wallström-Blomgren | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 32.85 | ||||||
7 | Malte Söderberg | 2004 | Södertörns Simsällskap | 32.85 | ||||||
9 | Gustavs Cerps | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 33.04 | ||||||
10 | Jakob Majta | 2003 | Södertörns Simsällskap | 33.13 | ||||||
11 | Adam Hansson Dylén | 2003 | Spårvägen Simförening | 33.16 | ||||||
12 | Linus Areblad | 2004 | Väsby Simsällskap | 33.25 | ||||||
13 | Viktor Karell | 2003 | Norrtälje Simklubb | 33.30 | ||||||
14 | Siavash Vatani | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 33.38 | ||||||
15 | Jesper Holmström | 2003 | Spårvägen Simförening | 33.42 | ||||||
16 | Victor Trägårdh | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 33.58 | ||||||
17 | Liam Björklund | 2003 | Ösmo Simsällskap | 33.97 | ||||||
18 | Kevin Rathnasiri | 2003 | Väsby Simsällskap | 34.19 | ||||||
19 | Oliver Erneholm | 2003 | Järfälla Simsällskap | 34.35 | ||||||
20 | William Malmborg | 2003 | Väsby Simsällskap | 34.37 | ||||||
21 | Evert Jonsson | 2003 | Bålsta Simklubb | 34.46 | ||||||
22 | Aron Alexanderson | 2003 | Spårvägen Simförening | 34.59 | ||||||
23 | Victor Bäckström | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 34.70 | ||||||
24 | Marcus Larsson | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.80 | ||||||
25 | Oliver Rasool | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 34.82 | ||||||
26 | Axel Wange | 2003 | Simklubben Neptun | 34.84 | ||||||
27 | Lukas Kelkay | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 34.94 | ||||||
28 | Gustav Annas | 2003 | Spårvägen Simförening | 34.95 | ||||||
29 | Gustav Sartor | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 35.00 | ||||||
30 | Oskar Fridsell | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.02 | ||||||
31 | Erik Bergman | 2004 | Väsby Simsällskap | 35.64 | ||||||
31 | Malte Haargaard | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 35.64 | ||||||
33 | Jannis Siotis | 2003 | Järfälla Simsällskap | 35.97 | ||||||
34 | Hjalmar Mueller | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 36.04 | ||||||
35 | Adi Ramovic | 2004 | Upsala Simsällskap | 36.63 | ||||||
36 | Oliver Sundgren | 2003 | Väsby Simsällskap | 36.73 | ||||||
37 | Tim Carlberg | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.84 | ||||||
38 | Hugo Vanhainen | 2003 | Spårvägen Simförening | 37.79 | ||||||
39 | Casper Holmberg | 2004 | Spårvägen Simförening | 40.13 | ||||||
40 | Leon Lesniewski | 2004 | Järfälla Simsällskap | 40.38 | ||||||
41 | Markus Annas | 2004 | Spårvägen Simförening | 40.51 | ||||||
42 | Oscar Danielsson | 2004 | IFK Lidingö Simklubb | 41.19 | ||||||
43 | Marcus Hultman | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 41.69 | ||||||
44 | Jerren Abeyratne | 2004 | Järfälla Simsällskap | 42.28 | ||||||
45 | Simon Granath | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 43.26 | ||||||
46 | Ragnar Simonsson | 2004 | Väsby Simsällskap | 43.61 | ||||||
47 | Jonathan Bracké | 2004 | IFK Lidingö Simklubb | 43.78 | ||||||
48 | Joel Alm | 2004 | Spårvägen Simförening | 44.19 | ||||||
49 | Elmer Luttropp Gedda | 2004 | Spårvägen Simförening | 47.28 | ||||||
50 | Oskar van de Beek | 2004 | Väsby Simsällskap | 49.40 | ||||||
51 | Anton Ovuka | 2004 | Väsby Simsällskap | 49.57 | ||||||
- | Ali Albahadili | 2004 | Spårvägen Simförening | DNS | ||||||
- | Axel Lewander | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | DNS | ||||||
- | John Ström | 2004 | Spårvägen Simförening | DNS | ||||||
- | Simon Sjöberg | 2003 | Norrtälje Simklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 05 december 2015 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening | Utskriftstid | 11:39 |
Resultat Gren 14 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Julklappsdoppet 2015 | Utskriftsdatum | 06 december 2015 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 17:06 | |||
Arrangör | Spårvägen Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 december 2015 |
Gren 14, 50m Frisim Pojkar C, Finaler |
2014: Marcus Johnsson 2002 Uppsala Simsällskap 28.77 |
2013: David Erovic 2001 Södertälje Simsällskap 28.17 |
2012: Pontus Jonsson 2000 Stockholmspolisens Sim IF 29.41 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Mattias Kvist | 2003 | Ösmo Simsällskap | 28.79 | ||||||
2 | Mikael Söderberg | 2003 | Upsala Simsällskap | 28.99 | ||||||
3 | Daniel Löwenberg | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 30.44 | ||||||
4 | Malte Söderberg | 2004 | Södertörns Simsällskap | 32.31 | ||||||
5 | Eskil Jonsson | 2003 | Bålsta Simklubb | 32.58 | ||||||
6 | Rasmus Skyving | 2003 | Norrtälje Simklubb | 32.64 | ||||||
7 | Isak Wallström-Blomgren | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 33.11 | ||||||
8 | Sebastian Johansson | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 33.26 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 06 december 2015 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening | Utskriftstid | 17:06 |
Resultat Gren 15 (Försök) - Officiell |
Tävling | Julklappsdoppet 2015 | Utskriftsdatum | 05 december 2015 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 11:58 | |||
Arrangör | Spårvägen Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 december 2015 |
Gren 15, 100m Medley Flickor C- D, Försök |
2014: Tone Snadsjö 2003 Wisby Simsällskap 1:13.23 |
2013: Elin Swerlander 2001 Turebergs Simklubb 1:13.26 |
2012: Alba Croneborg 2000 Skuru Idrottsklubb 1:13.84 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Saliha Colic | 2003 | Södertörns Simsällskap | 34.04 | 1:14.71 | |||||
2 | Roya Tittelbach | 2003 | Väsby Simsällskap | 35.64 | 1:15.44 | |||||
3 | Nina Pavlovic Cano | 2004 | Södertörns Simsällskap | 37.05 | 1:17.63 | |||||
4 | Jennifer Nyblom | 2003 | Väsby Simsällskap | 36.09 | 1:17.80 | |||||
4 | Mikaela Hedström | 2003 | Spårvägen Simförening | 35.89 | 1:17.80 | |||||
6 | Nea Hjortsberg | 2004 | Södertörns Simsällskap | 37.30 | 1:18.58 | |||||
7 | Elin Bergman | 2003 | Väsby Simsällskap | 37.74 | 1:18.74 | |||||
8 | Hanna Mehari | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 38.53 | 1:19.82 | |||||
9 | Lisa Candelius | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 37.75 | 1:20.25 | |||||
10 | Emma Lundmark | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.87 | 1:20.53 | |||||
11 | Cornelia Lythell | 2003 | Spårvägen Simförening | 37.35 | 1:20.67 | |||||
12 | Elsa Fogelsjöö | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 37.61 | 1:20.71 | |||||
13 | Rebecca Gustafsson | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 37.65 | 1:21.14 | |||||
14 | Oliwia Kantecki | 2003 | Väsby Simsällskap | 37.64 | 1:21.98 | |||||
15 | Cecilia Viberg | 2003 | IFK Lidingö Simklubb | 38.81 | 1:23.32 | |||||
16 | Thindra Åkerblom | 2003 | Norrtälje Simklubb | 39.33 | 1:23.67 | |||||
17 | Tove Pettersson | 2004 | Väsby Simsällskap | 38.63 | 1:23.70 | |||||
18 | Vera Hermansson | 2003 | Upsala Simsällskap | 38.60 | 1:23.85 | |||||
19 | Hanna Åkerman | 2004 | Väsby Simsällskap | 40.58 | 1:24.55 | |||||
20 | Emelie Lindström | 2003 | Väsby Simsällskap | 39.93 | 1:24.64 | |||||
21 | Alva Udell | 2003 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 40.46 | 1:24.94 | |||||
22 | Heidi Saluveer | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 38.76 | 1:25.08 | |||||
23 | Emelie Söderström | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 41.58 | 1:26.27 | |||||
24 | Rebecka Ishaq | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 41.02 | 1:26.29 | |||||
25 | Shirley Lidman | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 39.89 | 1:26.37 | |||||
26 | Johanna Bagelius | 2004 | Spårvägen Simförening | 40.34 | 1:26.42 | |||||
27 | Geshin Zarei | 2003 | Upsala Simsällskap | 39.17 | 1:26.49 | |||||
28 | Amanda Takala | 2004 | Väsby Simsällskap | 39.89 | 1:26.57 | |||||
29 | Elvira Montes | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 39.03 | 1:27.76 | |||||
30 | Filippa Lindskog | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 42.80 | 1:28.77 | |||||
31 | Linda Lövqvist | 2003 | Spårvägen Simförening | 42.04 | 1:28.79 | |||||
32 | Felicia Heintz | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 41.65 | 1:28.80 | |||||
33 | Michelle Wissinger | 2004 | Väsby Simsällskap | 42.56 | 1:29.05 | |||||
34 | Hilma Brunnberg | 2003 | Kanaans Simsällskap | 43.52 | 1:29.14 | |||||
35 | Alexandra Alkas Alias | 2006 | Spårvägen Simförening | 42.26 | 1:30.19 | |||||
36 | Celina Hoffner | 2004 | Upsala Simsällskap | 44.79 | 1:31.10 | |||||
37 | Lovisa Fantenberg | 2004 | Väsby Simsällskap | 42.67 | 1:31.26 | |||||
38 | Emma Alfredeen | 2003 | Upsala Simsällskap | 44.86 | 1:31.57 | |||||
39 | Veronika Hiram | 2004 | Södertörns Simsällskap | 44.55 | 1:31.79 | |||||
40 | Kajsa Franzén | 2004 | Upsala Simsällskap | 44.54 | 1:32.25 | |||||
41 | Tilde Lantz | 2004 | Upsala Simsällskap | 45.82 | 1:32.26 | |||||
42 | Tilde Rydström | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 44.41 | 1:32.40 | |||||
43 | Moa Zetterström | 2005 | Norrtälje Simklubb | 44.84 | 1:33.15 | |||||
44 | Moa Nyblom | 2005 | Väsby Simsällskap | 43.04 | 1:33.20 | |||||
45 | Sofia Hansen | 2004 | Järfälla Simsällskap | 43.10 | 1:33.26 | |||||
46 | Emilia Long | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 45.46 | 1:33.56 | |||||
47 | Stella Brinne Roos | 2004 | Älvsjö AIK Fritid | 43.60 | 1:33.90 | |||||
48 | Alma Norgren | 2004 | Bålsta Simklubb | 44.17 | 1:34.33 | |||||
49 | Leah Amtell | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 43.88 | 1:34.62 | |||||
50 | Fiona Karlsson | 2004 | Ösmo Simsällskap | 45.25 | 1:34.69 | |||||
51 | Isabelle Persson | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 44.25 | 1:34.79 | |||||
52 | Emma Orrung | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 44.38 | 1:35.06 | |||||
53 | Joanna Sundqvist | 2005 | Upsala Simsällskap | 44.02 | 1:35.13 | |||||
54 | Alma Thunberg | 2005 | Spårvägen Simförening | 44.44 | 1:35.17 | |||||
55 | Emily Sandberg | 2004 | Bålsta Simklubb | 44.13 | 1:35.48 | |||||
56 | Elsa Bäckström | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 45.91 | 1:35.82 | |||||
57 | Tea Persson | 2004 | Bålsta Simklubb | 45.77 | 1:36.02 | |||||
58 | Jessika Mudyna | 2004 | Väsby Simsällskap | 44.43 | 1:36.15 | |||||
59 | Wilma Eld | 2005 | Spårvägen Simförening | 45.71 | 1:36.21 | |||||
60 | Lisen Myrelid | 2005 | Upsala Simsällskap | 44.68 | 1:36.30 | |||||
61 | Shirina Kellokoski | 2003 | Väsby Simsällskap | 44.05 | 1:36.57 | |||||
62 | Elin Furingsten | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 45.76 | 1:37.11 | |||||
63 | Malin Wahlén | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 45.53 | 1:37.69 | |||||
64 | Hanna Carlberg | 2003 | IFK Lidingö Simklubb | 45.91 | 1:37.93 | |||||
65 | Amanda Fabel | 2005 | Väsby Simsällskap | 45.60 | 1:38.08 | |||||
66 | Rebecca Velin | 2004 | Väsby Simsällskap | 47.06 | 1:40.05 | |||||
67 | Lovisa Sjöberg | 2003 | Kanaans Simsällskap | 48.36 | 1:40.60 | |||||
68 | Tilde Pettersson | 2004 | Norrtälje Simklubb | 48.34 | 1:41.92 | |||||
69 | Elicia Allard | 2005 | Spårvägen Simförening | 45.82 | 1:42.52 | |||||
70 | Alice Lindgren | 2005 | Väsby Simsällskap | 48.46 | 1:42.74 | |||||
71 | Wilma Groth | 2005 | Spårvägen Simförening | 48.61 | 1:43.07 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 05 december 2015 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening | Utskriftstid | 11:58 |
Resultat Gren 15 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Julklappsdoppet 2015 | Utskriftsdatum | 06 december 2015 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 17:28 | |||
Arrangör | Spårvägen Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 december 2015 |
Gren 15, 100m Medley Flickor C- D, Finaler |
2014: Tone Snadsjö 2003 Wisby Simsällskap 1:13.23 |
2013: Elin Swerlander 2001 Turebergs Simklubb 1:13.26 |
2012: Alba Croneborg 2000 Skuru Idrottsklubb 1:13.84 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Saliha Colic | 2003 | Södertörns Simsällskap | 33.87 | 1:13.55 | |||||
2 | Roya Tittelbach | 2003 | Väsby Simsällskap | 34.86 | 1:14.30 | |||||
3 | Elin Bergman | 2003 | Väsby Simsällskap | 35.49 | 1:15.41 | |||||
4 | Hanna Mehari | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 36.06 | 1:16.80 | |||||
5 | Mikaela Hedström | 2003 | Spårvägen Simförening | 34.56 | 1:17.66 | |||||
6 | Nea Hjortsberg | 2004 | Södertörns Simsällskap | 37.42 | 1:18.81 | |||||
7 | Jennifer Nyblom | 2003 | Väsby Simsällskap | 36.87 | 1:19.50 | |||||
8 | Nina Pavlovic Cano | 2004 | Södertörns Simsällskap | 37.24 | 1:19.62 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 06 december 2015 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening | Utskriftstid | 17:28 |
Resultat Gren 16 (Försök) - Officiell |
Tävling | Julklappsdoppet 2015 | Utskriftsdatum | 05 december 2015 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 12:09 | |||
Arrangör | Spårvägen Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 december 2015 |
Gren 16, 100m Medley Pojkar C- D, Försök |
2014: Andreas Wallen 2002 Spårvägen Simförening 1:13.44 |
2013: Linus Kahl 2001 Wisby Simsällskap 1:11.83 |
2012: Anton Marijanovic 2000 Södertörns Simsällskap 1:11.28 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Mikael Söderberg | 2003 | Upsala Simsällskap | 35.01 | 1:13.10 | |||||
2 | Mattias Kvist | 2003 | Ösmo Simsällskap | 35.06 | 1:15.30 | |||||
3 | Malte Söderberg | 2004 | Södertörns Simsällskap | 39.04 | 1:20.40 | |||||
4 | Sebastian Johansson | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 37.68 | 1:20.45 | |||||
5 | Daniel Löwenberg | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 35.89 | 1:20.49 | |||||
6 | Eskil Jonsson | 2003 | Bålsta Simklubb | 38.30 | 1:22.12 | |||||
7 | Rasmus Skyving | 2003 | Norrtälje Simklubb | 39.96 | 1:23.55 | |||||
8 | Adam Hansson Dylén | 2003 | Spårvägen Simförening | 38.97 | 1:23.59 | |||||
9 | Viktor Malmring | 2003 | Spårvägen Simförening | 42.34 | 1:24.31 | |||||
10 | Linus Areblad | 2004 | Väsby Simsällskap | 38.49 | 1:25.46 | |||||
11 | Gustavs Cerps | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 39.18 | 1:25.62 | |||||
12 | Evert Jonsson | 2003 | Bålsta Simklubb | 39.85 | 1:25.73 | |||||
13 | Axel Wange | 2003 | Simklubben Neptun | 39.88 | 1:26.13 | |||||
14 | Erik Falk | 2003 | Älvsjö AIK Fritid | 40.19 | 1:26.34 | |||||
15 | Victor Trägårdh | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 41.16 | 1:26.73 | |||||
16 | Liam Björklund | 2003 | Ösmo Simsällskap | 40.42 | 1:26.81 | |||||
17 | Viktor Karell | 2003 | Norrtälje Simklubb | 41.89 | 1:27.08 | |||||
18 | Oliver Erneholm | 2003 | Järfälla Simsällskap | 41.08 | 1:28.91 | |||||
19 | Isak Wallström-Blomgren | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 44.06 | 1:29.33 | |||||
20 | Hjalmar Mueller | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 43.71 | 1:29.35 | |||||
21 | Erik Bergman | 2004 | Väsby Simsällskap | 42.67 | 1:29.72 | |||||
22 | Lukas Kelkay | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 42.30 | 1:29.91 | |||||
23 | Jannis Siotis | 2003 | Järfälla Simsällskap | 41.85 | 1:30.95 | |||||
24 | Malte Haargaard | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 42.98 | 1:31.61 | |||||
25 | William Malmborg | 2003 | Väsby Simsällskap | 42.13 | 1:31.63 | |||||
26 | Kevin Rathnasiri | 2003 | Väsby Simsällskap | 43.60 | 1:33.44 | |||||
27 | Marcus Larsson | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 45.61 | 1:33.51 | |||||
28 | Gustav Sartor | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 45.36 | 1:35.62 | |||||
29 | Adi Ramovic | 2004 | Upsala Simsällskap | 45.82 | 1:35.80 | |||||
30 | Casper Rengart | 2006 | Väsby Simsällskap | 45.76 | 1:38.59 | |||||
31 | Botvid Wiell | 2005 | Upsala Simsällskap | 47.78 | 1:40.89 | |||||
32 | Vincent Flores | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 49.40 | 1:43.79 | |||||
33 | Lukas Jakobsson | 2005 | Bålsta Simklubb | 48.78 | 1:47.94 | |||||
34 | Anton Jöngren | 2006 | Spårvägen Simförening | 50.62 | 1:48.12 | |||||
34 | Ragnar Simonsson | 2004 | Väsby Simsällskap | 52.66 | 1:48.12 | |||||
36 | Maxim Jelagin | 2005 | IFK Lidingö Simklubb | 53.82 | 1:52.47 | |||||
- | Axel Lewander | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | DNS | ||||||
- | Liam Lehtonen Hebert | 2006 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
- | Tim Carlberg | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 05 december 2015 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening | Utskriftstid | 12:09 |
Resultat Gren 16 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Julklappsdoppet 2015 | Utskriftsdatum | 06 december 2015 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 17:31 | |||
Arrangör | Spårvägen Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 december 2015 |
Gren 16, 100m Medley Pojkar C- D, Finaler |
2014: Andreas Wallen 2002 Spårvägen Simförening 1:13.44 |
2013: Linus Kahl 2001 Wisby Simsällskap 1:11.83 |
2012: Anton Marijanovic 2000 Södertörns Simsällskap 1:11.28 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Mikael Söderberg | 2003 | Upsala Simsällskap | 34.59 | 1:12.50 | |||||
2 | Mattias Kvist | 2003 | Ösmo Simsällskap | 35.53 | 1:16.24 | |||||
3 | Malte Söderberg | 2004 | Södertörns Simsällskap | 38.43 | 1:18.69 | |||||
4 | Daniel Löwenberg | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 35.85 | 1:18.74 | |||||
5 | Adam Hansson Dylén | 2003 | Spårvägen Simförening | 37.62 | 1:20.12 | |||||
6 | Eskil Jonsson | 2003 | Bålsta Simklubb | 37.86 | 1:20.83 | |||||
7 | Sebastian Johansson | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 38.12 | 1:21.58 | |||||
8 | Rasmus Skyving | 2003 | Norrtälje Simklubb | 39.96 | 1:24.18 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 06 december 2015 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening | Utskriftstid | 17:31 |
Resultat Gren 17 (Försök) - Officiell |
Tävling | Julklappsdoppet 2015 | Utskriftsdatum | 05 december 2015 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 12:25 | |||
Arrangör | Spårvägen Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 december 2015 |
Gren 17, 4X50m Medley Mixed C-D, Försök |
2014: Stockholmspolisens Sim IF 2:17.45 |
2013: Spårvägens Simförening 2:17.60 |
2012: Turebergs Simklubb 2:19.23 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Spif SF Mix Lag 1 | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 2:21.14 | ||||||
Daniel Löwenberg | 2003 | 35.97 | 35.97 | |||||||
Sebastian Johansson | 2003 | 39.05 | 1:15.02 | |||||||
Hanna Mehari | 2003 | 34.58 | 1:49.60 | |||||||
Elsa Fogelsjöö | 2003 | 31.54 | 2:21.14 | |||||||
2 | Spårvägen Mix Lag 1 | 2003 | Spårvägen Simförening | 2:24.53 | ||||||
Elvira Schei | 2003 | 37.17 | 37.17 | |||||||
Viktor Malmring | 2003 | 40.37 | 1:17.54 | |||||||
Mikaela Hedström | 2003 | 33.73 | 1:51.27 | |||||||
Jesper Holmström | 2003 | 33.26 | 2:24.53 | |||||||
3 | Väsby SS Mix Lag 2 | 2003 | Väsby Simsällskap | 2:27.60 | ||||||
Linus Areblad | 2004 | 38.43 | 38.43 | |||||||
Hanna Åkerman | 2004 | 39.45 | 1:17.88 | |||||||
Roya Tittelbach | 2003 | 34.82 | 1:52.70 | |||||||
Kevin Rathnasiri | 2003 | 34.90 | 2:27.60 | |||||||
4 | Spårvägen Mix Lag 2 | 2003 | Spårvägen Simförening | 2:28.31 | ||||||
Veronica Lythell | 2003 | 38.08 | 38.08 | |||||||
Gustav Annas | 2003 | 41.61 | 1:19.69 | |||||||
Cornelia Lythell | 2003 | 36.02 | 1:55.71 | |||||||
Adam Hansson Dylén | 2003 | 32.60 | 2:28.31 | |||||||
5 | Väsby SS Mix Lag 1 | 2003 | Väsby Simsällskap | 2:30.61 | ||||||
Oliwia Kantecki | 2003 | 36.61 | 36.61 | |||||||
Jennifer Nyblom | 2003 | 38.42 | 1:15.03 | |||||||
Erik Bergman | 2004 | 41.20 | 1:56.23 | |||||||
William Malmborg | 2003 | 34.38 | 2:30.61 | |||||||
6 | Spif SF Mix Lag 2 | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 2:32.19 | ||||||
Oliver Rasool | 2003 | 39.40 | 39.40 | |||||||
Emelie Söderström | 2003 | 43.95 | 1:23.35 | |||||||
Heidi Saluveer | 2003 | 34.87 | 1:58.22 | |||||||
Victor Trägårdh | 2003 | 33.97 | 2:32.19 | |||||||
7 | Upsala S Mix [2003]1 | 2003 | Upsala Simsällskap | 2:33.62 | ||||||
Vera Hermansson | 2003 | 38.09 | 38.09 | |||||||
Adi Ramovic | 2004 | 48.15 | 1:26.24 | |||||||
Geshin Zarei | 2003 | 38.76 | 2:05.00 | |||||||
Mikael Söderberg | 2003 | 28.62 | 2:33.62 | |||||||
8 | Väsby SS Mix Lag 3 | 2003 | Väsby Simsällskap | 2:36.68 | ||||||
Casper Rengart | 2006 | 43.18 | 43.18 | |||||||
Oliver Sundgren | 2003 | 45.67 | 1:28.85 | |||||||
Emelie Lindström | 2003 | 35.70 | 2:04.55 | |||||||
Elin Bergman | 2003 | 32.13 | 2:36.68 | |||||||
9 | Bålsta SK Mix [2003] | 2003 | Bålsta Simklubb | 2:37.66 | ||||||
Alma Norgren | 2004 | 40.09 | 40.09 | |||||||
Tea Persson | 2004 | 45.52 | 1:25.61 | |||||||
Evert Jonsson | 2003 | 39.88 | 2:05.49 | |||||||
Eskil Jonsson | 2003 | 32.17 | 2:37.66 | |||||||
10 | Norrtälje Mix [2003] | 2003 | Norrtälje Simklubb | 2:38.46 | ||||||
Moa Zetterström | 2005 | 45.33 | 45.33 | |||||||
Viktor Karell | 2003 | 41.80 | 1:27.13 | |||||||
Thindra Åkerblom | 2003 | 38.48 | 2:05.61 | |||||||
Rasmus Skyving | 2003 | 32.85 | 2:38.46 | |||||||
11 | Spårvägen Mix Lag 4 | 0 | Spårvägen Simförening | 3:01.70 | ||||||
Casper Holmberg | 2004 | 47.25 | 47.25 | |||||||
Nellie Granskog | 2004 | 52.40 | 1:39.65 | |||||||
Johanna Bagelius | 2004 | 39.77 | 2:19.42 | |||||||
Joel Alm | 2004 | 42.28 | 3:01.70 | |||||||
12 | Spårvägen Mix Lag 3 | 0 | Spårvägen Simförening | 3:01.77 | ||||||
Markus Annas | 2004 | 43.10 | 43.10 | |||||||
Kristina Chiuarzzo Åström | 2004 | 53.56 | 1:36.66 | |||||||
Malin Kullman | 2004 | 40.94 | 2:17.60 | |||||||
Ludvig Alverfors | 2004 | 44.17 | 3:01.77 | |||||||
13 | Spårvägen Mix Lag 5 | 2003 | Spårvägen Simförening | 3:03.26 | ||||||
Alan Eriksson | 2005 | 47.40 | 47.40 | |||||||
Alina Färm | 2005 | 49.87 | 1:37.27 | |||||||
Veronica Olsson | 2005 | 44.23 | 2:21.50 | |||||||
Carl Malm | 2005 | 41.76 | 3:03.26 | |||||||
14 | Spårvägen Mix Lag 8 | 0 | Spårvägen Simförening | 3:06.73 | ||||||
Alva Hellenius | 2006 | 47.37 | 47.37 | |||||||
Anton Jöngren | 2006 | 57.08 | 1:44.45 | |||||||
Alexandra Alkas Alias | 2006 | 42.25 | 2:26.70 | |||||||
Liam Lehtonen Hebert | 2006 | 40.03 | 3:06.73 | |||||||
15 | Lidingö SK Mix [2003] | 2003 | IFK Lidingö Simklubb | 3:13.01 | ||||||
Hanna Carlberg | 2003 | 47.62 | 47.62 | |||||||
Carl Granström | 2006 | 54.72 | 1:42.34 | |||||||
Alice Fahlén | 2003 | 49.69 | 2:32.03 | |||||||
Maxim Jelagin | 2005 | 40.98 | 3:13.01 | |||||||
16 | Spårvägen Mix Lag 6 | 2003 | Spårvägen Simförening | 3:14.81 | ||||||
Adrian Hellberg | 2005 | 49.73 | 49.73 | |||||||
Wilma Eld | 2005 | 50.26 | 1:39.99 | |||||||
Elicia Allard | 2005 | 47.11 | 2:27.10 | |||||||
Wilmer Räni | 2005 | 47.71 | 3:14.81 | |||||||
- | Lidingö SK 2 Mix [2003] | 2003 | IFK Lidingö Simklubb | DSQ | ||||||
Yasmin Moayedi | 2005 | 48.99 | 48.99 | |||||||
Eric Granström | 2006 | 47.58 | 1:36.57 | |||||||
Cecilia Viberg | 2003 | 37.36 | 2:13.93 | |||||||
- | Spårvägen Mix Lag 7 | 2003 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
Zion Vaamonde | 2006 | 49.34 | 49.34 | |||||||
Ella Holmberg | 2006 | 50.72 | 1:40.06 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 05 december 2015 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening | Utskriftstid | 12:25 |
Resultat Gren 17 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Julklappsdoppet 2015 | Utskriftsdatum | 06 december 2015 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 18:01 | |||
Arrangör | Spårvägen Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 december 2015 |
Gren 17, 4X50m Medley Mixed C-D, Finaler |
2014: Stockholmspolisens Sim IF 2:17.45 |
2013: Spårvägens Simförening 2:17.60 |
2012: Turebergs Simklubb 2:19.23 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Spif SF Mix Lag 1 | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 2:20.01 | ||||||
Daniel Löwenberg | 2003 | 35.54 | 35.54 | |||||||
Sebastian Johansson | 2003 | 39.48 | 1:15.02 | |||||||
Hanna Mehari | 2003 | 34.22 | 1:49.24 | |||||||
Elsa Fogelsjöö | 2003 | 30.77 | 2:20.01 | |||||||
2 | Spårvägen Mix Lag 2 | 2003 | Spårvägen Simförening | 2:24.14 | ||||||
Veronica Lythell | 2003 | 37.81 | 37.81 | |||||||
Gustav Annas | 2003 | 39.76 | 1:17.57 | |||||||
Cornelia Lythell | 2003 | 34.49 | 1:52.06 | |||||||
Adam Hansson Dylén | 2003 | 32.08 | 2:24.14 | |||||||
3 | Väsby SS Mix Lag 2 | 2003 | Väsby Simsällskap | 2:24.38 | ||||||
Linus Areblad | 2004 | 36.99 | 36.99 | |||||||
Hanna Åkerman | 2004 | 38.65 | 1:15.64 | |||||||
Roya Tittelbach | 2003 | 34.84 | 1:50.48 | |||||||
Kevin Rathnasiri | 2003 | 33.90 | 2:24.38 | |||||||
4 | Spårvägen Mix Lag 1 | 2003 | Spårvägen Simförening | 2:26.43 | ||||||
Elvira Schei | 2003 | 36.72 | 36.72 | |||||||
Viktor Malmring | 2003 | 39.96 | 1:16.68 | |||||||
Mikaela Hedström | 2003 | 32.89 | 1:49.57 | |||||||
Markus Annas | 2004 | 36.86 | 2:26.43 | |||||||
5 | Väsby SS Mix Lag 1 | 2003 | Väsby Simsällskap | 2:27.57 | ||||||
Oliwia Kantecki | 2003 | 35.32 | 35.32 | |||||||
Jennifer Nyblom | 2003 | 39.77 | 1:15.09 | |||||||
Erik Bergman | 2004 | 38.73 | 1:53.82 | |||||||
William Malmborg | 2003 | 33.75 | 2:27.57 | |||||||
6 | Upsala S Mix [2003]1 | 2003 | Upsala Simsällskap | 2:28.92 | ||||||
Vera Hermansson | 2003 | 38.25 | 38.25 | |||||||
Mikael Söderberg | 2003 | 37.32 | 1:15.57 | |||||||
Geshin Zarei | 2003 | 36.13 | 1:51.70 | |||||||
Botvid Wiell | 2005 | 37.22 | 2:28.92 | |||||||
7 | Spif SF Mix Lag 2 | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 2:30.09 | ||||||
Oliver Rasool | 2003 | 39.11 | 39.11 | |||||||
Emelie Söderström | 2003 | 42.76 | 1:21.87 | |||||||
Heidi Saluveer | 2003 | 34.31 | 1:56.18 | |||||||
Victor Trägårdh | 2003 | 33.91 | 2:30.09 | |||||||
8 | Väsby SS Mix Lag 3 | 2003 | Väsby Simsällskap | 2:33.86 | ||||||
Casper Rengart | 2006 | 43.47 | 43.47 | |||||||
Oliver Sundgren | 2003 | 43.55 | 1:27.02 | |||||||
Emelie Lindström | 2003 | 35.60 | 2:02.62 | |||||||
Elin Bergman | 2003 | 31.24 | 2:33.86 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 06 december 2015 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening | Utskriftstid | 18:01 |
Resultat Gren 18 (Försök) - Officiell |
Tävling | Julklappsdoppet 2015 | Utskriftsdatum | 05 december 2015 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 14:42 | |||
Arrangör | Spårvägen Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 december 2015 |
Gren 18, 50m Fjärilsim Flickor B, Försök |
Sponsor: Martin Escobars minne |
2014: Elins Swerlander 2001 Turebergs Simklubb 29.71 |
2013: Alma Karlson 1999 Stockholms Kappsimningsklubb 29:69 |
2012: Emma Sundstedt 1998 Spårvägen Simförening 29.71 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Matilda Lantz | 2002 | Upsala Simsällskap | 31.27 | ||||||
2 | Sofia Karls | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 31.65 | ||||||
3 | Zafira Vaamonde | 2001 | Spårvägen Simförening | 32.28 | ||||||
4 | Maja Karlsson Karlström | 2002 | Spårvägen Simförening | 32.36 | ||||||
5 | Lucrezia Vespertini | 2002 | Väsby Simsällskap | 32.48 | ||||||
6 | Signe Rönn | 2001 | Södertörns Simsällskap | 32.77 | ||||||
7 | Stina Byström | 2002 | Upsala Simsällskap | 32.82 | ||||||
8 | Lovisa Malm | 2002 | Spårvägen Simförening | 32.87 | ||||||
9 | Linnea Lindgren | 2001 | Väsby Simsällskap | 32.99 | ||||||
10 | Tova Franzén | 2001 | Upsala Simsällskap | 33.11 | ||||||
11 | Claudia Carlson | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 33.48 | ||||||
12 | Noémi Andras | 2001 | Spårvägen Simförening | 33.71 | ||||||
13 | Kristin Jansson | 2001 | Spårvägen Simförening | 33.88 | ||||||
14 | Ani Helin Öncu | 2001 | Upsala Simsällskap | 34.25 | ||||||
15 | Victoria Danielsson | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 34.61 | ||||||
16 | Jemina Granholm | 2002 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 34.65 | ||||||
17 | Walda Jonsson | 2001 | Bålsta Simklubb | 34.71 | ||||||
18 | Matilda Pfeiff | 2001 | Väsby Simsällskap | 34.72 | ||||||
19 | Alwa Widmark | 2002 | Södertörns Simsällskap | 34.87 | ||||||
20 | Victoria Cantar | 2002 | Upsala Simsällskap | 34.90 | ||||||
21 | Michelle Aspberg | 2002 | Södertörns Simsällskap | 34.92 | ||||||
22 | Klara Alte | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 34.94 | ||||||
23 | Therese Arnqvist | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | 35.11 | ||||||
24 | Hanna Åsbrink | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 35.14 | ||||||
25 | Liv Tibblin Wahnberg | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 35.22 | ||||||
26 | Lupin Flink | 2002 | Kanaans Simsällskap | 35.30 | ||||||
27 | Josefin Olsson | 2001 | Väsby Simsällskap | 35.36 | ||||||
28 | Ella Langell Högblom | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 35.46 | ||||||
29 | Clara Sundqvist | 2001 | Spårvägen Simförening | 35.54 | ||||||
30 | Isabella Tegman | 2001 | Södertörns Simsällskap | 35.57 | ||||||
31 | Josefin Almgren | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 35.58 | ||||||
32 | Vanessa Hübinette | 2001 | Väsby Simsällskap | 35.74 | ||||||
33 | Alicia Kjerrman | 2001 | Spårvägen Simförening | 35.87 | ||||||
34 | Felicia Östlund | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 36.07 | ||||||
35 | Emma Lu | 2002 | Väsby Simsällskap | 36.38 | ||||||
36 | Madeleine Belanger | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | 36.80 | ||||||
37 | Sandra Lingman-Kronberg | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 37.07 | ||||||
38 | Isabell Barrios | 2002 | Södertörns Simsällskap | 37.22 | ||||||
38 | Sofia Holmberg | 2002 | Spårvägen Simförening | 37.22 | ||||||
40 | Julia Gunneriusson | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 37.58 | ||||||
41 | Alexandra Eriksson | 2002 | Spårvägen Simförening | 37.68 | ||||||
42 | Emma Pettersson | 2001 | Norrtälje Simklubb | 37.87 | ||||||
43 | Emilia Bengtsson | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 38.03 | ||||||
44 | Roxana Fardi | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 38.26 | ||||||
45 | Nikita Larsson | 2001 | Upsala Simsällskap | 38.38 | ||||||
46 | Jeanna Wiell | 2001 | Upsala Simsällskap | 38.71 | ||||||
47 | Emma Norin | 2002 | Upsala Simsällskap | 38.72 | ||||||
48 | Sofia Österberg | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 39.30 | ||||||
49 | Ioana Danes | 2002 | Spårvägen Simförening | 39.59 | ||||||
50 | Camila Valenzuela Jorquera | 2001 | Ösmo Simsällskap | 39.60 | ||||||
51 | Therese Taflin Jäghult | 2002 | Väsby Simsällskap | 39.98 | ||||||
52 | Alexandra Reiman | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 40.24 | ||||||
53 | Linn Claesson | 2002 | Ösmo Simsällskap | 40.89 | ||||||
54 | Susanna Nivenius | 2002 | Spårvägen Simförening | 41.57 | ||||||
55 | Amanda Nevall | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 41.83 | ||||||
56 | Anna Eriksson | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 41.93 | ||||||
57 | Amanda Sundqvist | 2002 | Upsala Simsällskap | 42.20 | ||||||
58 | Mia Milic | 2001 | Upsala Simsällskap | 42.27 | ||||||
59 | Annie Thylin | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 42.66 | ||||||
60 | Emmy Barmark Jardelid | 2002 | Väsby Simsällskap | 42.76 | ||||||
61 | Ella Bredenberg | 2001 | Upsala Simsällskap | 42.92 | ||||||
62 | Tove Hägerdal | 2002 | Spårvägen Simförening | 43.52 | ||||||
63 | Naomi Sterling | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 44.29 | ||||||
64 | Michelle Silberstein-Kantor | 2001 | Hellas Simklubb | 44.99 | ||||||
65 | Elsa Marsten | 2002 | Ösmo Simsällskap | 45.54 | ||||||
66 | Agnes Ovuka | 2001 | Väsby Simsällskap | 45.75 | ||||||
67 | Lovisa Königsson | 2002 | Upsala Simsällskap | 46.26 | ||||||
68 | Emelie Lindholm | 2002 | Väsby Simsällskap | 46.54 | ||||||
69 | Helena Elgqvist | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 48.33 | ||||||
- | Tova Sjöberg | 2001 | Norrtälje Simklubb | DNS | ||||||
- | Mea Nyberg Ronkainen | 2002 | Väsby Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 05 december 2015 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening | Utskriftstid | 14:42 |
Resultat Gren 18 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Julklappsdoppet 2015 | Utskriftsdatum | 06 december 2015 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 15:35 | |||
Arrangör | Spårvägen Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 december 2015 |
Gren 18, 50m Fjärilsim Flickor B, Finaler |
Sponsor: Martin Escobars minne |
2014: Elins Swerlander 2001 Turebergs Simklubb 29.71 |
2013: Alma Karlson 1999 Stockholms Kappsimningsklubb 29:69 |
2012: Emma Sundstedt 1998 Spårvägen Simförening 29.71 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Matilda Lantz | 2002 | Upsala Simsällskap | 31.16 | ||||||
2 | Sofia Karls | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 31.31 | ||||||
3 | Zafira Vaamonde | 2001 | Spårvägen Simförening | 31.44 | ||||||
4 | Lucrezia Vespertini | 2002 | Väsby Simsällskap | 31.89 | ||||||
5 | Maja Karlsson Karlström | 2002 | Spårvägen Simförening | 32.28 | ||||||
6 | Lovisa Malm | 2002 | Spårvägen Simförening | 32.34 | ||||||
7 | Stina Byström | 2002 | Upsala Simsällskap | 32.42 | ||||||
8 | Signe Rönn | 2001 | Södertörns Simsällskap | 33.03 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 06 december 2015 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening | Utskriftstid | 15:35 |
Resultat Gren 19 (Försök) - Officiell |
Tävling | Julklappsdoppet 2015 | Utskriftsdatum | 05 december 2015 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 14:50 | |||
Arrangör | Spårvägen Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 december 2015 |
Gren 19, 50m Fjärilsim Pojkar B, Försök |
Sponsor: Martin Escobars minne |
2014: Oskar Iwarsson 2000 Turebergs Simklubb 29.3 |
2013: Hugo Eriksson 1999 Turebergs Simklubb 28.11 |
2012: Sebastian Pantzar 1999 Tyresö Simsällskap 28.26 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Christopher Lindholm | 2002 | Väsby Simsällskap | 30.78 | ||||||
2 | Philip Bentzer | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 31.20 | ||||||
3 | Johan Javier Gutierrez | 2002 | Södertörns Simsällskap | 31.59 | ||||||
4 | Elias Wirdby Myren | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 31.74 | ||||||
5 | Kiflom Mogos | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | 31.99 | ||||||
6 | Gordon Ölund | 2002 | Spårvägen Simförening | 32.05 | ||||||
7 | Jesper Granath | 2002 | Wisby Simsällskap | 32.27 | ||||||
8 | Gabriel Henkel | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 32.29 | ||||||
8 | Martin Hallbäck | 2001 | Spårvägen Simförening | 32.29 | ||||||
10 | Gustav Gaunitz | 2001 | Spårvägen Simförening | 32.47 | ||||||
11 | Kevin Cheng | 2002 | Södertörns Simsällskap | 32.55 | ||||||
12 | Leo Jakobsson | 2002 | Bålsta Simklubb | 32.61 | ||||||
13 | Linus Thörn | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 32.80 | ||||||
14 | Ludvig Jansson | 2002 | Spårvägen Simförening | 33.03 | ||||||
15 | Erik Agnorelli | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 33.11 | ||||||
16 | Isac Böschen | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 33.53 | ||||||
17 | Jonatan Fischer | 2001 | Upsala Simsällskap | 33.92 | ||||||
18 | Edvin Wirdby Myren | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 34.03 | ||||||
19 | Douglas Reuterskiöld | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.08 | ||||||
20 | Alfons Frid | 2001 | Wisby Simsällskap | 34.50 | ||||||
21 | Alexis Camacho | 2001 | Södertörns Simsällskap | 34.58 | ||||||
22 | Marcus Thune | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | 34.74 | ||||||
23 | Morgan Malmfors | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 34.93 | ||||||
24 | Ludvig Grape Glennhage | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 34.97 | ||||||
25 | Juan Esbjörnsson | 2002 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 35.25 | ||||||
26 | Matyas Török | 2002 | Spårvägen Simförening | 35.99 | ||||||
27 | Elias Säfström | 2002 | Norrtälje Simklubb | 36.72 | ||||||
28 | Nils Bergman | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 36.86 | ||||||
29 | Manuel Apaza Cutile | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 37.50 | ||||||
30 | Elof Kjellberg Olsson | 2001 | Wisby Simsällskap | 37.96 | ||||||
31 | Sacke Jantunen | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 39.16 | ||||||
32 | Johannes Fällgren | 2002 | IFK Lidingö Simklubb | 39.26 | ||||||
33 | Nicholas Weis Shore | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 39.45 | ||||||
34 | Alexander Karlsson | 2002 | Upsala Simsällskap | 39.66 | ||||||
35 | Alexander Lehtonen Hebert | 2002 | Spårvägen Simförening | 39.81 | ||||||
36 | Ludvig Ahlström | 2002 | Väsby Simsällskap | 39.98 | ||||||
37 | Oskar Hedin | 2001 | Wisby Simsällskap | 39.99 | ||||||
38 | Jonathan Pålsson | 2002 | Spårvägen Simförening | 40.25 | ||||||
39 | Robin Serti | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 40.29 | ||||||
40 | Oscar Clevö | 2001 | Spårvägen Simförening | 41.01 | ||||||
41 | Hampus Frykman | 2002 | Bålsta Simklubb | 41.35 | ||||||
42 | Oskar Käll | 2002 | Spårvägen Simförening | 41.80 | ||||||
43 | Anton Olsson | 2001 | Väsby Simsällskap | 42.48 | ||||||
44 | Adrian Tittelbach | 2001 | Väsby Simsällskap | 45.47 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 05 december 2015 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening | Utskriftstid | 14:50 |
Resultat Gren 19 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Julklappsdoppet 2015 | Utskriftsdatum | 06 december 2015 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 15:37 | |||
Arrangör | Spårvägen Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 december 2015 |
Gren 19, 50m Fjärilsim Pojkar B, Finaler |
Sponsor: Martin Escobars minne |
2014: Oskar Iwarsson 2000 Turebergs Simklubb 29.3 |
2013: Hugo Eriksson 1999 Turebergs Simklubb 28.11 |
2012: Sebastian Pantzar 1999 Tyresö Simsällskap 28.26 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Christopher Lindholm | 2002 | Väsby Simsällskap | 30.58 | ||||||
2 | Gordon Ölund | 2002 | Spårvägen Simförening | 30.66 | ||||||
3 | Elias Wirdby Myren | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 31.35 | ||||||
4 | Philip Bentzer | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 31.47 | ||||||
5 | Gabriel Henkel | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 31.61 | ||||||
6 | Kiflom Mogos | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | 31.88 | ||||||
7 | Jesper Granath | 2002 | Wisby Simsällskap | 32.15 | ||||||
8 | Johan Javier Gutierrez | 2002 | Södertörns Simsällskap | 32.16 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 06 december 2015 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening | Utskriftstid | 15:37 |
Resultat Gren 20 (Försök) - Officiell |
Tävling | Julklappsdoppet 2015 | Utskriftsdatum | 05 december 2015 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 17:21 | |||
Arrangör | Spårvägen Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 december 2015 |
Gren 20, 50m Ryggsim Flickor B, Försök |
2014: Elin Swerlander 2001 Turebergs Simklubb 31.76 |
2013: Linnea Åkerman 1999 Strängnäs Simsällskap 32.71 |
2012: Linnéa Carlsson 1998 Upsala Simsällskap 31.39 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Zafira Vaamonde | 2001 | Spårvägen Simförening | 32.67 | ||||||
2 | Isabel Nordström | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 33.30 | ||||||
3 | Jeanna Wiell | 2001 | Upsala Simsällskap | 34.12 | ||||||
4 | Tova Franzén | 2001 | Upsala Simsällskap | 34.35 | Deltar ej i final | |||||
5 | Claudia Carlson | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 34.40 | ||||||
6 | Alwa Widmark | 2002 | Södertörns Simsällskap | 34.44 | ||||||
7 | Matilda Lantz | 2002 | Upsala Simsällskap | 34.47 | ||||||
8 | Linnea Lindgren | 2001 | Väsby Simsällskap | 34.54 | ||||||
9 | Hanna Åsbrink | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 34.79 | ||||||
10 | Jemina Granholm | 2002 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 35.19 | ||||||
11 | Therese Arnqvist | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | 35.53 | ||||||
12 | Madeleine Belanger | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | 35.61 | ||||||
13 | Tova Sjöberg | 2001 | Norrtälje Simklubb | 35.65 | ||||||
14 | Michelle Aspberg | 2002 | Södertörns Simsällskap | 35.86 | ||||||
15 | Lovisa Malm | 2002 | Spårvägen Simförening | 35.95 | ||||||
16 | Stina Byström | 2002 | Upsala Simsällskap | 36.06 | ||||||
17 | Maja Karlsson Karlström | 2002 | Spårvägen Simförening | 36.11 | ||||||
18 | Jonna Löding | 2002 | Upsala Simsällskap | 36.27 | ||||||
19 | Matilda Pfeiff | 2001 | Väsby Simsällskap | 36.40 | ||||||
20 | Victoria Cantar | 2002 | Upsala Simsällskap | 36.62 | ||||||
21 | Signe Rönn | 2001 | Södertörns Simsällskap | 36.66 | ||||||
22 | Emilia Bengtsson | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 36.70 | ||||||
23 | Andrea Mitrovic | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.71 | ||||||
24 | Lucrezia Vespertini | 2002 | Väsby Simsällskap | 36.83 | ||||||
25 | Vanessa Hübinette | 2001 | Väsby Simsällskap | 36.96 | ||||||
26 | Clara Sundqvist | 2001 | Spårvägen Simförening | 37.01 | ||||||
27 | Kristin Jansson | 2001 | Spårvägen Simförening | 37.02 | ||||||
27 | Walda Jonsson | 2001 | Bålsta Simklubb | 37.02 | ||||||
29 | Ani Helin Öncu | 2001 | Upsala Simsällskap | 37.10 | ||||||
30 | Isabell Barrios | 2002 | Södertörns Simsällskap | 37.32 | ||||||
31 | Victoria Danielsson | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 37.64 | ||||||
32 | Noémi Andras | 2001 | Spårvägen Simförening | 37.71 | ||||||
33 | Lupin Flink | 2002 | Kanaans Simsällskap | 37.99 | ||||||
34 | Malin Strand | 2001 | Södertörns Simsällskap | 38.03 | ||||||
35 | Nikita Larsson | 2001 | Upsala Simsällskap | 38.38 | ||||||
36 | Alexandra Reiman | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.45 | ||||||
37 | Alicia Kjerrman | 2001 | Spårvägen Simförening | 38.60 | ||||||
37 | Susanna Nivenius | 2002 | Spårvägen Simförening | 38.60 | ||||||
39 | Josefin Olsson | 2001 | Väsby Simsällskap | 38.89 | ||||||
40 | Malla Myrelid | 2002 | Upsala Simsällskap | 39.00 | ||||||
41 | Jessica Edlundh | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 39.29 | ||||||
42 | Ioana Danes | 2002 | Spårvägen Simförening | 39.89 | ||||||
43 | Linnea Jonsson | 2002 | Norrtälje Simklubb | 39.98 | ||||||
44 | Filippa Edström | 2002 | Upsala Simsällskap | 40.07 | ||||||
45 | Amanda Nevall | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 40.57 | ||||||
46 | Lovisa Königsson | 2002 | Upsala Simsällskap | 40.79 | ||||||
47 | Mia Milic | 2001 | Upsala Simsällskap | 41.29 | ||||||
48 | Ella Bredenberg | 2001 | Upsala Simsällskap | 41.41 | ||||||
49 | Emma Lu | 2002 | Väsby Simsällskap | 41.46 | ||||||
50 | Therese Taflin Jäghult | 2002 | Väsby Simsällskap | 41.63 | ||||||
51 | Emma Norin | 2002 | Upsala Simsällskap | 41.78 | ||||||
52 | Tove Hägerdal | 2002 | Spårvägen Simförening | 41.97 | ||||||
53 | Maja Palmqvist | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 41.98 | ||||||
54 | Linn Claesson | 2002 | Ösmo Simsällskap | 42.51 | ||||||
55 | Sofia Österberg | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 42.53 | ||||||
56 | Amanda Sundqvist | 2002 | Upsala Simsällskap | 42.76 | ||||||
57 | Sandra Lingman-Kronberg | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 42.96 | ||||||
58 | Anna Jonsson | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 42.99 | ||||||
59 | Ella Shay | 2001 | IFK Lidingö Simklubb | 43.15 | ||||||
60 | Camila Valenzuela Jorquera | 2001 | Ösmo Simsällskap | 43.24 | ||||||
61 | Elsa Marsten | 2002 | Ösmo Simsällskap | 43.25 | ||||||
62 | Emelie Lindholm | 2002 | Väsby Simsällskap | 43.35 | ||||||
63 | Matilda Lesse | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 43.39 | ||||||
64 | Emmy Barmark Jardelid | 2002 | Väsby Simsällskap | 43.76 | ||||||
65 | Alexandra Eriksson | 2002 | Spårvägen Simförening | 44.75 | ||||||
66 | Hanna Sjönell | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 44.88 | ||||||
67 | Johanna Granhällen | 2002 | Spårvägen Simförening | 45.03 | ||||||
68 | Naomi Sterling | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 45.36 | ||||||
69 | Jennie Wensmark | 2002 | Spårvägen Simförening | 45.63 | ||||||
70 | Oline Rehnström | 2002 | Väsby Simsällskap | 45.93 | ||||||
71 | Annie Thylin | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 46.15 | ||||||
72 | Rebecka Rosengart | 2001 | Hellas Simklubb | 46.87 | ||||||
73 | Agnes Ovuka | 2001 | Väsby Simsällskap | 48.12 | ||||||
74 | Helena Elgqvist | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 48.93 | ||||||
75 | Joey Jiang | 2002 | Väsby Simsällskap | 1:02.49 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 05 december 2015 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening | Utskriftstid | 17:21 |
Resultat Gren 20 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Julklappsdoppet 2015 | Utskriftsdatum | 06 december 2015 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 16:05 | |||
Arrangör | Spårvägen Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 december 2015 |
Gren 20, 50m Ryggsim Flickor B, Finaler |
2014: Elin Swerlander 2001 Turebergs Simklubb 31.76 |
2013: Linnea Åkerman 1999 Strängnäs Simsällskap 32.71 |
2012: Linnéa Carlsson 1998 Upsala Simsällskap 31.39 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Zafira Vaamonde | 2001 | Spårvägen Simförening | 32.09 | ||||||
2 | Isabel Nordström | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 33.13 | ||||||
3 | Jeanna Wiell | 2001 | Upsala Simsällskap | 33.92 | ||||||
4 | Claudia Carlson | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 33.99 | ||||||
5 | Alwa Widmark | 2002 | Södertörns Simsällskap | 34.02 | ||||||
6 | Linnea Lindgren | 2001 | Väsby Simsällskap | 34.09 | ||||||
7 | Matilda Lantz | 2002 | Upsala Simsällskap | 34.10 | ||||||
8 | Hanna Åsbrink | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 34.51 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 06 december 2015 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening | Utskriftstid | 16:05 |
Resultat Gren 21 (Försök) - Officiell |
Tävling | Julklappsdoppet 2015 | Utskriftsdatum | 05 december 2015 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 15:12 | |||
Arrangör | Spårvägen Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 december 2015 |
Gren 21, 50m Ryggsim Pojkar B, Försök |
2014: Oskar Iwarsson 2000 Turebergs Simklubb 30.50 |
2013: Hugo Eriksson 1999 Turebergs Simklubb 30.42 |
2012: Daniel Sjöblom Ahlström 1998 Spårvägen Simförening 29.14 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Philip Bentzer | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 32.14 | ||||||
2 | Gordon Ölund | 2002 | Spårvägen Simförening | 33.06 | ||||||
3 | Gustav Gaunitz | 2001 | Spårvägen Simförening | 33.61 | ||||||
4 | Johan Allberg | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 33.72 | ||||||
5 | Edvin Wirdby Myren | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 33.88 | ||||||
6 | Alexis Camacho | 2001 | Södertörns Simsällskap | 34.13 | ||||||
7 | Leo Jakobsson | 2002 | Bålsta Simklubb | 34.38 | ||||||
8 | Ludvig Jansson | 2002 | Spårvägen Simförening | 34.61 | ||||||
9 | Martin Hallbäck | 2001 | Spårvägen Simförening | 35.24 | ||||||
10 | Kevin Cheng | 2002 | Södertörns Simsällskap | 35.28 | ||||||
11 | Johan Javier Gutierrez | 2002 | Södertörns Simsällskap | 35.39 | ||||||
11 | Kiflom Mogos | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | 35.39 | ||||||
13 | Ludvig Grape Glennhage | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 35.60 | ||||||
13 | Oscar Frylmark | 2001 | Väsby Simsällskap | 35.60 | ||||||
15 | Alfons Frid | 2001 | Wisby Simsällskap | 35.94 | ||||||
16 | Edvin Eskilsson | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 35.97 | ||||||
16 | Jonatan Fischer | 2001 | Upsala Simsällskap | 35.97 | ||||||
18 | Aaron O´Malley | 2002 | Spårvägen Simförening | 35.99 | ||||||
19 | Erik Agnorelli | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 36.22 | ||||||
20 | Isac Böschen | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.32 | ||||||
21 | Elias Wirdby Myren | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 36.41 | ||||||
22 | Christopher Lindholm | 2002 | Väsby Simsällskap | 36.53 | ||||||
23 | Elias Säfström | 2002 | Norrtälje Simklubb | 36.67 | ||||||
24 | Douglas Reuterskiöld | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 37.12 | ||||||
25 | Juan Esbjörnsson | 2002 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 37.27 | ||||||
26 | Marcus Thune | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | 37.43 | ||||||
27 | Johannes Fällgren | 2002 | IFK Lidingö Simklubb | 38.73 | ||||||
28 | Jesper Granath | 2002 | Wisby Simsällskap | 38.90 | ||||||
29 | Manuel Apaza Cutile | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 39.10 | ||||||
30 | Alexander Karlsson | 2002 | Upsala Simsällskap | 39.21 | ||||||
31 | Matyas Török | 2002 | Spårvägen Simförening | 39.46 | ||||||
32 | Matteus Sandström | 2002 | Wisby Simsällskap | 39.56 | ||||||
33 | Adam Sjöborg | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 39.73 | ||||||
34 | Nils Backlund | 2002 | Spårvägen Simförening | 39.87 | ||||||
35 | Noah Sjöborg | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 39.98 | ||||||
36 | Oskar Hedin | 2001 | Wisby Simsällskap | 40.04 | ||||||
37 | Sacke Jantunen | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 40.05 | ||||||
38 | Oscar Clevö | 2001 | Spårvägen Simförening | 40.41 | ||||||
39 | Elliot Höft | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 40.50 | ||||||
40 | Anton Olsson | 2001 | Väsby Simsällskap | 41.31 | ||||||
40 | Nicholas Weis Shore | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 41.31 | ||||||
42 | Tiger Khan | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 41.37 | ||||||
43 | Alexander Lehtonen Hebert | 2002 | Spårvägen Simförening | 41.49 | ||||||
44 | Adrian Tittelbach | 2001 | Väsby Simsällskap | 41.55 | ||||||
45 | Hampus Frykman | 2002 | Bålsta Simklubb | 41.65 | ||||||
46 | Ludvig Ahlström | 2002 | Väsby Simsällskap | 41.72 | ||||||
47 | Ivar Simonsson | 2002 | Väsby Simsällskap | 41.79 | ||||||
48 | Jonathan Pålsson | 2002 | Spårvägen Simförening | 42.53 | ||||||
49 | Robin Serti | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 43.24 | ||||||
50 | Charles Randqvist | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 43.53 | ||||||
51 | Linus Berggren | 2001 | Älvsjö AIK Fritid | 45.70 | ||||||
52 | Erik Odenteg | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 51.45 | ||||||
- | Anton Hägbom | 2002 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
- | Elof Kjellberg Olsson | 2001 | Wisby Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 05 december 2015 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening | Utskriftstid | 15:12 |
Resultat Gren 21 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Julklappsdoppet 2015 | Utskriftsdatum | 06 december 2015 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 16:07 | |||
Arrangör | Spårvägen Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 december 2015 |
Gren 21, 50m Ryggsim Pojkar B, Finaler |
2014: Oskar Iwarsson 2000 Turebergs Simklubb 30.50 |
2013: Hugo Eriksson 1999 Turebergs Simklubb 30.42 |
2012: Daniel Sjöblom Ahlström 1998 Spårvägen Simförening 29.14 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Philip Bentzer | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 31.82 | ||||||
2 | Gordon Ölund | 2002 | Spårvägen Simförening | 32.24 | ||||||
3 | Johan Allberg | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 33.51 | ||||||
4 | Edvin Wirdby Myren | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 33.65 | ||||||
5 | Gustav Gaunitz | 2001 | Spårvägen Simförening | 33.67 | ||||||
6 | Leo Jakobsson | 2002 | Bålsta Simklubb | 33.81 | ||||||
7 | Alexis Camacho | 2001 | Södertörns Simsällskap | 34.21 | ||||||
8 | Ludvig Jansson | 2002 | Spårvägen Simförening | 35.31 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 06 december 2015 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening | Utskriftstid | 16:07 |
Resultat Gren 22 (Försök) - Officiell |
Tävling | Julklappsdoppet 2015 | Utskriftsdatum | 05 december 2015 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 15:36 | |||
Arrangör | Spårvägen Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 december 2015 |
Gren 22, 50m Bröstsim Flickor B, Försök |
2014: Elins Swerlander 2001 Turebergs Simklubb 34.96 |
2013: Julia Nilsson 1999 Spårvägen Sinförening 36.01 |
2012: Julia Nilsson 1999 Spårvägen Simförening 36.10 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Isabell Barrios | 2002 | Södertörns Simsällskap | 36.48 | ||||||
2 | Matilda Lantz | 2002 | Upsala Simsällskap | 36.78 | ||||||
3 | Felicia Östlund | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 37.26 | ||||||
4 | Ani Helin Öncu | 2001 | Upsala Simsällskap | 37.69 | ||||||
5 | Sophie Dellmark | 2001 | Älvsjö AIK Fritid | 37.98 | ||||||
6 | Nora Segerström | 2002 | Kanaans Simsällskap | 38.02 | ||||||
7 | Claudia Carlson | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 38.04 | ||||||
8 | Therese Arnqvist | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | 38.14 | ||||||
9 | Tova Wagenius | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | 39.20 | ||||||
10 | Linnea Lindgren | 2001 | Väsby Simsällskap | 39.27 | ||||||
10 | Maja Karlsson Karlström | 2002 | Spårvägen Simförening | 39.27 | ||||||
12 | Lucrezia Vespertini | 2002 | Väsby Simsällskap | 39.32 | ||||||
13 | Clara Sundqvist | 2001 | Spårvägen Simförening | 39.68 | ||||||
14 | Alwa Widmark | 2002 | Södertörns Simsällskap | 39.72 | ||||||
15 | Jeanna Wiell | 2001 | Upsala Simsällskap | 40.01 | ||||||
16 | Josefin Gardelin | 2001 | Spårvägen Simförening | 40.02 | ||||||
17 | Matilda Pfeiff | 2001 | Väsby Simsällskap | 40.27 | ||||||
18 | Alicia Kjerrman | 2001 | Spårvägen Simförening | 40.47 | ||||||
19 | Victoria Cantar | 2002 | Upsala Simsällskap | 40.76 | ||||||
20 | Lovisa Malm | 2002 | Spårvägen Simförening | 40.95 | ||||||
21 | Josefin Olsson | 2001 | Väsby Simsällskap | 41.03 | ||||||
22 | Ioana Danes | 2002 | Spårvägen Simförening | 41.25 | ||||||
23 | Julia Gunneriusson | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 41.30 | ||||||
24 | Walda Jonsson | 2001 | Bålsta Simklubb | 41.33 | ||||||
25 | Lina Albertsen | 2001 | Norrtälje Simklubb | 41.39 | ||||||
26 | Jonna Löding | 2002 | Upsala Simsällskap | 41.46 | ||||||
27 | Victoria Danielsson | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 41.67 | ||||||
28 | Stina Byström | 2002 | Upsala Simsällskap | 41.72 | ||||||
29 | Noémi Andras | 2001 | Spårvägen Simförening | 42.08 | ||||||
29 | Vanessa Hübinette | 2001 | Väsby Simsällskap | 42.08 | ||||||
31 | Ella Bredenberg | 2001 | Upsala Simsällskap | 42.58 | ||||||
32 | Nikita Larsson | 2001 | Upsala Simsällskap | 42.66 | ||||||
33 | Madeleine Belanger | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | 42.70 | ||||||
34 | Sandra Lingman-Kronberg | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 43.35 | ||||||
35 | Jennie Wensmark | 2002 | Spårvägen Simförening | 43.50 | ||||||
36 | Tova Franzén | 2001 | Upsala Simsällskap | 43.51 | ||||||
37 | Hanna Åsbrink | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 43.62 | ||||||
38 | Anna Jonsson | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 43.79 | ||||||
39 | Alicia Flygare | 2002 | IFK Lidingö Simklubb | 43.89 | ||||||
40 | Emma Norin | 2002 | Upsala Simsällskap | 44.09 | ||||||
41 | Josefin Almgren | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 44.23 | ||||||
42 | Malin Strand | 2001 | Södertörns Simsällskap | 44.34 | ||||||
43 | Emilia Bengtsson | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 44.50 | ||||||
44 | Johanna Granhällen | 2002 | Spårvägen Simförening | 44.94 | ||||||
45 | Kristin Jansson | 2001 | Spårvägen Simförening | 45.00 | ||||||
46 | Linn Claesson | 2002 | Ösmo Simsällskap | 45.04 | ||||||
47 | Alexandra Reiman | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 45.05 | ||||||
48 | Amanda Sundqvist | 2002 | Upsala Simsällskap | 45.10 | ||||||
49 | Sofia Holmberg | 2002 | Spårvägen Simförening | 45.28 | ||||||
50 | Camila Valenzuela Jorquera | 2001 | Ösmo Simsällskap | 46.12 | ||||||
51 | Linnea Jonsson | 2002 | Norrtälje Simklubb | 46.18 | ||||||
52 | Eszter Bracké | 2002 | IFK Lidingö Simklubb | 46.20 | ||||||
53 | Malla Myrelid | 2002 | Upsala Simsällskap | 46.22 | ||||||
54 | Therese Taflin Jäghult | 2002 | Väsby Simsällskap | 46.35 | ||||||
55 | Emmy Barmark Jardelid | 2002 | Väsby Simsällskap | 46.45 | ||||||
56 | Emma Lu | 2002 | Väsby Simsällskap | 46.46 | ||||||
57 | Maja Palmqvist | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 46.58 | ||||||
58 | Naomi Sterling | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 47.00 | ||||||
59 | Ella Shay | 2001 | IFK Lidingö Simklubb | 47.56 | ||||||
60 | Agnes Ovuka | 2001 | Väsby Simsällskap | 48.38 | ||||||
61 | Emelie Lindholm | 2002 | Väsby Simsällskap | 48.78 | ||||||
62 | Matilda Lesse | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 48.87 | ||||||
63 | Lovisa Königsson | 2002 | Upsala Simsällskap | 49.21 | ||||||
64 | Sofia Österberg | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 49.65 | ||||||
65 | Michelle Silberstein-Kantor | 2001 | Hellas Simklubb | 50.01 | ||||||
66 | Annie Thylin | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 50.12 | ||||||
67 | Alexandra Eriksson | 2002 | Spårvägen Simförening | 50.57 | ||||||
68 | Susanna Nivenius | 2002 | Spårvägen Simförening | 51.03 | ||||||
69 | Elsa Marsten | 2002 | Ösmo Simsällskap | 51.41 | ||||||
70 | Oline Rehnström | 2002 | Väsby Simsällskap | 52.10 | ||||||
71 | Tove Hägerdal | 2002 | Spårvägen Simförening | 52.82 | ||||||
72 | Helena Elgqvist | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 53.21 | ||||||
73 | Felicia Ohlsson-Leijon | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 56.40 | ||||||
74 | Mea Nyberg Ronkainen | 2002 | Väsby Simsällskap | 57.04 | ||||||
75 | Joey Jiang | 2002 | Väsby Simsällskap | 1:07.46 | ||||||
- | Hanna Sjönell | 2002 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
- | Signe Rönn | 2001 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 05 december 2015 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening | Utskriftstid | 15:36 |
Resultat Gren 22 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Julklappsdoppet 2015 | Utskriftsdatum | 06 december 2015 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 16:37 | |||
Arrangör | Spårvägen Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 december 2015 |
Gren 22, 50m Bröstsim Flickor B, Finaler |
2014: Elins Swerlander 2001 Turebergs Simklubb 34.96 |
2013: Julia Nilsson 1999 Spårvägen Sinförening 36.01 |
2012: Julia Nilsson 1999 Spårvägen Simförening 36.10 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Isabell Barrios | 2002 | Södertörns Simsällskap | 36.33 | ||||||
2 | Matilda Lantz | 2002 | Upsala Simsällskap | 36.48 | ||||||
3 | Felicia Östlund | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 36.90 | ||||||
4 | Ani Helin Öncu | 2001 | Upsala Simsällskap | 37.12 | ||||||
5 | Therese Arnqvist | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | 37.62 | ||||||
6 | Claudia Carlson | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 37.75 | ||||||
7 | Sophie Dellmark | 2001 | Älvsjö AIK Fritid | 37.92 | ||||||
8 | Nora Segerström | 2002 | Kanaans Simsällskap | 38.29 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 06 december 2015 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening | Utskriftstid | 16:37 |
Resultat Gren 23 (Försök) - Officiell |
Tävling | Julklappsdoppet 2015 | Utskriftsdatum | 05 december 2015 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 15:42 | |||
Arrangör | Spårvägen Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 december 2015 |
Gren 23, 50m Bröstsim Pojkar B, Försök |
2014: Fredrik Annergren 2001 Turebergs Simklubb 34.79 |
2013: Eric Olsson 1999 Kanaans Simsällskap 36.28 |
2012: Anton Carlsson 1998 Tyresö Simsällskap 34.38 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Adam Sehmi | 2001 | Södertörns Simsällskap | 34.57 | ||||||
2 | Johan Allberg | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 35.41 | ||||||
3 | Nikhil Srikkanth | 2001 | Södertörns Simsällskap | 36.05 | ||||||
4 | Robin Wallengren | 2002 | Södertörns Simsällskap | 36.81 | ||||||
5 | Philip Bentzer | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.41 | ||||||
6 | Linus Thörn | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 38.45 | ||||||
7 | Johan Javier Gutierrez | 2002 | Södertörns Simsällskap | 38.59 | ||||||
8 | Juan Esbjörnsson | 2002 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 38.67 | ||||||
9 | Douglas Reuterskiöld | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 39.02 | ||||||
10 | Ludvig Jansson | 2002 | Spårvägen Simförening | 39.15 | ||||||
11 | Martin Hallbäck | 2001 | Spårvägen Simförening | 39.19 | ||||||
12 | Aaron O´Malley | 2002 | Spårvägen Simförening | 39.20 | ||||||
13 | Kiflom Mogos | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | 39.30 | ||||||
14 | Nils Bergman | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 39.38 | ||||||
15 | Marcus Thune | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | 39.44 | ||||||
16 | Charles Randqvist | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 40.22 | ||||||
17 | Gustav Gaunitz | 2001 | Spårvägen Simförening | 40.53 | ||||||
18 | Erik Agnorelli | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 40.57 | ||||||
19 | Oskar Hedin | 2001 | Wisby Simsällskap | 40.68 | ||||||
20 | Jonatan Fischer | 2001 | Upsala Simsällskap | 41.23 | ||||||
21 | Elof Kjellberg Olsson | 2001 | Wisby Simsällskap | 41.26 | ||||||
22 | Christopher Lindholm | 2002 | Väsby Simsällskap | 41.32 | ||||||
23 | Alfons Frid | 2001 | Wisby Simsällskap | 41.47 | ||||||
24 | Elliot Höft | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 41.55 | ||||||
25 | Edvin Wirdby Myren | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 41.75 | ||||||
26 | Elias Wirdby Myren | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 41.85 | ||||||
27 | Jesper Granath | 2002 | Wisby Simsällskap | 42.00 | ||||||
28 | Matteus Sandström | 2002 | Wisby Simsällskap | 42.09 | ||||||
29 | Leo Jakobsson | 2002 | Bålsta Simklubb | 42.27 | ||||||
30 | Jonathan Pålsson | 2002 | Spårvägen Simförening | 42.41 | ||||||
31 | Åke Swahn | 2002 | Södertörns Simsällskap | 43.08 | ||||||
32 | Alexander Lehtonen Hebert | 2002 | Spårvägen Simförening | 43.30 | ||||||
33 | Mårten Wikman | 2002 | Spårvägen Simförening | 43.37 | ||||||
34 | Nils Backlund | 2002 | Spårvägen Simförening | 43.73 | ||||||
35 | Anton Hägbom | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 44.28 | ||||||
36 | Noah Sjöborg | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 44.99 | ||||||
37 | Ludvig Ahlström | 2002 | Väsby Simsällskap | 45.01 | ||||||
38 | Sacke Jantunen | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 45.09 | ||||||
39 | Manuel Apaza Cutile | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 45.97 | ||||||
40 | Nicholas Weis Shore | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 45.98 | ||||||
41 | Tiger Khan | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 46.29 | ||||||
42 | Adam Sjöborg | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 46.64 | ||||||
43 | Johannes Fällgren | 2002 | IFK Lidingö Simklubb | 47.13 | ||||||
44 | Anton Olsson | 2001 | Väsby Simsällskap | 49.50 | ||||||
45 | Hampus Frykman | 2002 | Bålsta Simklubb | 49.62 | ||||||
46 | Adrian Tittelbach | 2001 | Väsby Simsällskap | 50.15 | ||||||
- | Elias Säfström | 2002 | Norrtälje Simklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 05 december 2015 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening | Utskriftstid | 15:42 |
Resultat Gren 23 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Julklappsdoppet 2015 | Utskriftsdatum | 06 december 2015 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 16:40 | |||
Arrangör | Spårvägen Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 december 2015 |
Gren 23, 50m Bröstsim Pojkar B, Finaler |
2014: Fredrik Annergren 2001 Turebergs Simklubb 34.79 |
2013: Eric Olsson 1999 Kanaans Simsällskap 36.28 |
2012: Anton Carlsson 1998 Tyresö Simsällskap 34.38 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Adam Sehmi | 2001 | Södertörns Simsällskap | 34.84 | ||||||
2 | Nikhil Srikkanth | 2001 | Södertörns Simsällskap | 36.00 | ||||||
3 | Johan Allberg | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 36.77 | ||||||
4 | Johan Javier Gutierrez | 2002 | Södertörns Simsällskap | 37.82 | ||||||
5 | Linus Thörn | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 38.12 | ||||||
6 | Philip Bentzer | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.70 | ||||||
- | Juan Esbjörnsson | 2002 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Robin Wallengren | 2002 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 06 december 2015 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening | Utskriftstid | 16:40 |
Resultat Gren 24 (Försök) - Officiell |
Tävling | Julklappsdoppet 2015 | Utskriftsdatum | 05 december 2015 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 17:21 | |||
Arrangör | Spårvägen Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 december 2015 |
Gren 24, 50m Frisim Flickor B, Försök |
2014: Elin Swerlander 2001 Turebergs Simklubb 27.72 |
2013: Alma Karlson 1999 Stockholms Kappsimningsklubb 28.12 |
2012: Cassandra Engback 1999 Ösmo Simsällskap 28.50 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Zafira Vaamonde | 2001 | Spårvägen Simförening | 29.28 | ||||||
2 | Lucrezia Vespertini | 2002 | Väsby Simsällskap | 29.74 | ||||||
3 | Stina Byström | 2002 | Upsala Simsällskap | 29.83 | ||||||
4 | Kristin Jansson | 2001 | Spårvägen Simförening | 29.88 | ||||||
4 | Sophie Dellmark | 2001 | Älvsjö AIK Fritid | 29.88 | ||||||
6 | Victoria Cantar | 2002 | Upsala Simsällskap | 29.89 | Deltar ej i final | |||||
7 | Linnea Lindgren | 2001 | Väsby Simsällskap | 29.92 | ||||||
8 | Matilda Lantz | 2002 | Upsala Simsällskap | 30.19 | ||||||
9 | Isabel Nordström | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 30.32 | ||||||
10 | Jemina Granholm | 2002 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 30.48 | ||||||
11 | Josefin Almgren | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 30.50 | ||||||
12 | Signe Rönn | 2001 | Södertörns Simsällskap | 30.61 | ||||||
13 | Madeleine Belanger | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | 30.66 | ||||||
13 | Therese Arnqvist | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | 30.66 | ||||||
15 | Alwa Widmark | 2002 | Södertörns Simsällskap | 30.70 | ||||||
16 | Jeanna Wiell | 2001 | Upsala Simsällskap | 30.85 | ||||||
17 | Alicia Kjerrman | 2001 | Spårvägen Simförening | 30.99 | ||||||
18 | Maja Karlsson Karlström | 2002 | Spårvägen Simförening | 31.02 | ||||||
19 | Ani Helin Öncu | 2001 | Upsala Simsällskap | 31.08 | ||||||
20 | Jonna Löding | 2002 | Upsala Simsällskap | 31.26 | ||||||
21 | Claudia Carlson | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 31.36 | ||||||
22 | Michelle Aspberg | 2002 | Södertörns Simsällskap | 31.61 | ||||||
23 | Noémi Andras | 2001 | Spårvägen Simförening | 31.68 | ||||||
24 | Klara Alte | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 31.75 | ||||||
25 | Nora Segerström | 2002 | Kanaans Simsällskap | 31.78 | ||||||
26 | Emma Osterman | 2002 | Södertörns Simsällskap | 31.79 | ||||||
27 | Ella Langell Högblom | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 31.82 | ||||||
28 | Tova Franzén | 2001 | Upsala Simsällskap | 31.87 | ||||||
29 | Walda Jonsson | 2001 | Bålsta Simklubb | 32.02 | ||||||
30 | Lovisa Malm | 2002 | Spårvägen Simförening | 32.11 | ||||||
31 | Liv Tibblin Wahnberg | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 32.12 | ||||||
32 | Andrea Mitrovic | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 32.23 | ||||||
33 | Josefin Olsson | 2001 | Väsby Simsällskap | 32.26 | ||||||
34 | Clara Sundqvist | 2001 | Spårvägen Simförening | 32.38 | ||||||
34 | Vanessa Hübinette | 2001 | Väsby Simsällskap | 32.38 | ||||||
36 | Isabella Tegman | 2001 | Södertörns Simsällskap | 32.42 | ||||||
37 | Emilia Bengtsson | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 32.62 | ||||||
37 | Victoria Danielsson | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 32.62 | ||||||
39 | Isabell Barrios | 2002 | Södertörns Simsällskap | 32.65 | ||||||
40 | Sofia Holmberg | 2002 | Spårvägen Simförening | 32.68 | ||||||
41 | Emma Lu | 2002 | Väsby Simsällskap | 32.93 | ||||||
42 | Hanna Åsbrink | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 32.97 | ||||||
43 | Matilda Pfeiff | 2001 | Väsby Simsällskap | 33.15 | ||||||
44 | Tova Wagenius | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | 33.33 | ||||||
45 | Nikita Larsson | 2001 | Upsala Simsällskap | 33.45 | ||||||
46 | Lina Albertsen | 2001 | Norrtälje Simklubb | 33.64 | ||||||
47 | Roxana Fardi | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 33.71 | ||||||
48 | Malla Myrelid | 2002 | Upsala Simsällskap | 33.82 | ||||||
49 | Therese Taflin Jäghult | 2002 | Väsby Simsällskap | 34.09 | ||||||
50 | Linnea Jonsson | 2002 | Norrtälje Simklubb | 34.19 | ||||||
51 | Malin Strand | 2001 | Södertörns Simsällskap | 34.22 | ||||||
52 | Sandra Lingman-Kronberg | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.26 | ||||||
53 | Ioana Danes | 2002 | Spårvägen Simförening | 34.34 | ||||||
54 | Mia Milic | 2001 | Upsala Simsällskap | 34.38 | ||||||
55 | Amanda Sundqvist | 2002 | Upsala Simsällskap | 34.42 | ||||||
56 | Susanna Nivenius | 2002 | Spårvägen Simförening | 34.50 | ||||||
57 | Jessica Edlundh | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.52 | ||||||
58 | Emma Norin | 2002 | Upsala Simsällskap | 34.60 | ||||||
59 | Emma Pettersson | 2001 | Norrtälje Simklubb | 34.73 | ||||||
60 | Camila Valenzuela Jorquera | 2001 | Ösmo Simsällskap | 35.15 | ||||||
61 | Ella Bredenberg | 2001 | Upsala Simsällskap | 35.47 | ||||||
62 | Lovisa Königsson | 2002 | Upsala Simsällskap | 35.56 | ||||||
63 | Naomi Sterling | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.66 | ||||||
64 | Anna Eriksson | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 36.39 | ||||||
65 | Amanda Nevall | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.41 | ||||||
66 | Ella Shay | 2001 | IFK Lidingö Simklubb | 36.48 | ||||||
67 | Johanna Granhällen | 2002 | Spårvägen Simförening | 36.51 | ||||||
68 | Anna Jonsson | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.64 | ||||||
69 | Linn Claesson | 2002 | Ösmo Simsällskap | 36.78 | ||||||
70 | Alexandra Eriksson | 2002 | Spårvägen Simförening | 36.83 | ||||||
71 | Filippa Edström | 2002 | Upsala Simsällskap | 36.92 | ||||||
72 | Tove Hägerdal | 2002 | Spårvägen Simförening | 36.96 | ||||||
73 | Jennie Wensmark | 2002 | Spårvägen Simförening | 37.20 | ||||||
74 | Maja Palmqvist | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 37.33 | ||||||
75 | Emmy Barmark Jardelid | 2002 | Väsby Simsällskap | 37.34 | ||||||
76 | Rebecka Rosengart | 2001 | Hellas Simklubb | 37.50 | ||||||
77 | Emelie Lindholm | 2002 | Väsby Simsällskap | 37.51 | ||||||
78 | Eszter Bracké | 2002 | IFK Lidingö Simklubb | 37.92 | ||||||
79 | Sofia Österberg | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 38.25 | ||||||
80 | Michelle Silberstein-Kantor | 2001 | Hellas Simklubb | 38.39 | ||||||
81 | Elsa Marsten | 2002 | Ösmo Simsällskap | 38.75 | ||||||
82 | Annie Thylin | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 38.78 | ||||||
83 | Matilda Lesse | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 38.97 | ||||||
84 | Agnes Ovuka | 2001 | Väsby Simsällskap | 39.99 | ||||||
85 | Oline Rehnström | 2002 | Väsby Simsällskap | 40.13 | ||||||
86 | Hanna Sjönell | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 40.95 | ||||||
87 | Felicia Ohlsson-Leijon | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 42.67 | ||||||
88 | Joey Jiang | 2002 | Väsby Simsällskap | 46.41 | ||||||
89 | Mea Nyberg Ronkainen | 2002 | Väsby Simsällskap | 47.40 | ||||||
90 | Alicia Flygare | 2002 | IFK Lidingö Simklubb | 47.82 | ||||||
- | Alexandra Reiman | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 05 december 2015 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening | Utskriftstid | 17:21 |
Resultat Gren 24 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Julklappsdoppet 2015 | Utskriftsdatum | 06 december 2015 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 17:08 | |||
Arrangör | Spårvägen Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 december 2015 |
Gren 24, 50m Frisim Flickor B, Finaler |
2014: Elin Swerlander 2001 Turebergs Simklubb 27.72 |
2013: Alma Karlson 1999 Stockholms Kappsimningsklubb 28.12 |
2012: Cassandra Engback 1999 Ösmo Simsällskap 28.50 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Zafira Vaamonde | 2001 | Spårvägen Simförening | 29.03 | ||||||
2 | Lucrezia Vespertini | 2002 | Väsby Simsällskap | 29.16 | ||||||
3 | Linnea Lindgren | 2001 | Väsby Simsällskap | 29.35 | ||||||
4 | Kristin Jansson | 2001 | Spårvägen Simförening | 29.43 | ||||||
5 | Stina Byström | 2002 | Upsala Simsällskap | 29.59 | ||||||
6 | Matilda Lantz | 2002 | Upsala Simsällskap | 29.75 | ||||||
7 | Sophie Dellmark | 2001 | Älvsjö AIK Fritid | 29.88 | ||||||
8 | Isabel Nordström | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 30.14 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 06 december 2015 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening | Utskriftstid | 17:08 |
Resultat Gren 25 (Försök) - Officiell |
Tävling | Julklappsdoppet 2015 | Utskriftsdatum | 05 december 2015 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 16:05 | |||
Arrangör | Spårvägen Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 december 2015 |
Gren 25, 50m Frisim Pojkar B, Försök |
2014: Oskar Iwarsson 2000 Turebergs Simklubb 26.28 |
2013: Hugo Eriksson 1999 Turebergs Simklubb 26.64 |
2012: Sebastian Pantzar 1999 Tyresö Simsällskap 25.57 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ludvig Grape Glennhage | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 27.27 | ||||||
2 | Gordon Ölund | 2002 | Spårvägen Simförening | 27.59 | ||||||
3 | Adam Sehmi | 2001 | Södertörns Simsällskap | 27.91 | ||||||
4 | Johan Javier Gutierrez | 2002 | Södertörns Simsällskap | 28.09 | ||||||
5 | Philip Bentzer | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 28.44 | ||||||
6 | Gabriel Henkel | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 28.57 | ||||||
7 | Leo Jakobsson | 2002 | Bålsta Simklubb | 28.80 | ||||||
8 | Kevin Cheng | 2002 | Södertörns Simsällskap | 28.93 | ||||||
9 | Nikhil Srikkanth | 2001 | Södertörns Simsällskap | 29.12 | ||||||
10 | Johan Allberg | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 29.29 | ||||||
11 | Linus Thörn | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 29.48 | ||||||
12 | Robin Wallengren | 2002 | Södertörns Simsällskap | 29.58 | ||||||
13 | Edvin Wirdby Myren | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 29.86 | ||||||
14 | Elias Wirdby Myren | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 29.96 | ||||||
15 | Gustav Gaunitz | 2001 | Spårvägen Simförening | 30.02 | ||||||
16 | Isac Böschen | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 30.09 | ||||||
17 | Jesper Granath | 2002 | Wisby Simsällskap | 30.10 | ||||||
18 | Christopher Lindholm | 2002 | Väsby Simsällskap | 30.13 | ||||||
19 | Kiflom Mogos | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | 30.17 | ||||||
20 | Jonatan Fischer | 2001 | Upsala Simsällskap | 30.31 | ||||||
21 | Ludvig Jansson | 2002 | Spårvägen Simförening | 30.63 | ||||||
22 | Noah Sjöborg | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 30.65 | ||||||
23 | Oscar Frylmark | 2001 | Väsby Simsällskap | 30.67 | ||||||
24 | Martin Hallbäck | 2001 | Spårvägen Simförening | 30.72 | ||||||
25 | Marcus Thune | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | 30.82 | ||||||
26 | Erik Agnorelli | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 30.92 | ||||||
27 | Alfons Frid | 2001 | Wisby Simsällskap | 31.10 | ||||||
28 | Edvin Eskilsson | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 31.27 | ||||||
29 | Alexander Karlsson | 2002 | Upsala Simsällskap | 31.68 | ||||||
30 | Matyas Török | 2002 | Spårvägen Simförening | 31.78 | ||||||
30 | Nils Bergman | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 31.78 | ||||||
32 | Elof Kjellberg Olsson | 2001 | Wisby Simsällskap | 31.91 | ||||||
33 | Adam Sjöborg | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 32.02 | ||||||
33 | Charles Randqvist | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 32.02 | ||||||
35 | Aaron O´Malley | 2002 | Spårvägen Simförening | 32.10 | ||||||
36 | Elias Säfström | 2002 | Norrtälje Simklubb | 32.18 | ||||||
37 | Manuel Apaza Cutile | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 32.24 | ||||||
38 | Åke Swahn | 2002 | Södertörns Simsällskap | 32.39 | ||||||
39 | Morgan Malmfors | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 32.43 | ||||||
40 | Juan Esbjörnsson | 2002 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 32.73 | ||||||
41 | Elliot Höft | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 32.91 | ||||||
42 | Robin Serti | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 32.99 | ||||||
43 | Hampus Frykman | 2002 | Bålsta Simklubb | 33.00 | ||||||
44 | Johannes Fällgren | 2002 | IFK Lidingö Simklubb | 33.53 | ||||||
45 | Ludvig Ahlström | 2002 | Väsby Simsällskap | 33.56 | ||||||
46 | Ivar Simonsson | 2002 | Väsby Simsällskap | 33.69 | ||||||
47 | Matteus Sandström | 2002 | Wisby Simsällskap | 34.04 | ||||||
48 | Anton Olsson | 2001 | Väsby Simsällskap | 34.10 | ||||||
49 | Henrik Hedlin | 2001 | Väsby Simsällskap | 34.18 | ||||||
50 | Sacke Jantunen | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.22 | ||||||
51 | Linus Berggren | 2001 | Älvsjö AIK Fritid | 34.52 | ||||||
52 | Nicholas Weis Shore | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.76 | ||||||
53 | Nils Backlund | 2002 | Spårvägen Simförening | 34.78 | ||||||
54 | Oscar Clevö | 2001 | Spårvägen Simförening | 34.88 | ||||||
55 | Oskar Käll | 2002 | Spårvägen Simförening | 35.17 | ||||||
56 | Tiger Khan | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.18 | ||||||
57 | Mårten Wikman | 2002 | Spårvägen Simförening | 35.41 | ||||||
58 | Oskar Hedin | 2001 | Wisby Simsällskap | 35.48 | ||||||
59 | Alexander Lehtonen Hebert | 2002 | Spårvägen Simförening | 35.87 | ||||||
60 | Adrian Tittelbach | 2001 | Väsby Simsällskap | 36.23 | ||||||
61 | Anton Hägbom | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 36.99 | ||||||
62 | Jonathan Pålsson | 2002 | Spårvägen Simförening | 37.37 | ||||||
63 | Erik Odenteg | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 44.39 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 05 december 2015 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening | Utskriftstid | 16:05 |
Resultat Gren 25 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Julklappsdoppet 2015 | Utskriftsdatum | 06 december 2015 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 17:10 | |||
Arrangör | Spårvägen Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 december 2015 |
Gren 25, 50m Frisim Pojkar B, Finaler |
2014: Oskar Iwarsson 2000 Turebergs Simklubb 26.28 |
2013: Hugo Eriksson 1999 Turebergs Simklubb 26.64 |
2012: Sebastian Pantzar 1999 Tyresö Simsällskap 25.57 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Gordon Ölund | 2002 | Spårvägen Simförening | 27.09 | ||||||
2 | Johan Javier Gutierrez | 2002 | Södertörns Simsällskap | 27.27 | ||||||
3 | Ludvig Grape Glennhage | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 27.37 | ||||||
4 | Adam Sehmi | 2001 | Södertörns Simsällskap | 27.90 | ||||||
5 | Leo Jakobsson | 2002 | Bålsta Simklubb | 28.40 | ||||||
6 | Kevin Cheng | 2002 | Södertörns Simsällskap | 28.66 | ||||||
7 | Gabriel Henkel | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 28.72 | ||||||
8 | Philip Bentzer | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 28.80 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 06 december 2015 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening | Utskriftstid | 17:10 |
Resultat Gren 26 (Försök) - Officiell |
Tävling | Julklappsdoppet 2015 | Utskriftsdatum | 05 december 2015 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 16:28 | |||
Arrangör | Spårvägen Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 december 2015 |
Gren 26, 100m Medley Flickor B, Försök |
2014: Elin Swerlander 2001 Turebergs Simklubb 1:09.26 |
2013: Amanda Carlbom 2000 Södertörns Simsällskap 1:12.10 |
2012: Emma Sundstedt 1998 Spårvägen Simförening 1:11.61 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Zafira Vaamonde | 2001 | Spårvägen Simförening | 32.90 | 1:13.48 | |||||
2 | Matilda Lantz | 2002 | Upsala Simsällskap | 35.07 | 1:14.47 | |||||
3 | Claudia Carlson | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 34.55 | 1:14.86 | |||||
4 | Linnea Lindgren | 2001 | Väsby Simsällskap | 35.32 | 1:15.44 | |||||
5 | Stina Byström | 2002 | Upsala Simsällskap | 35.68 | 1:15.51 | |||||
6 | Felicia Östlund | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 36.72 | 1:16.09 | |||||
7 | Lovisa Malm | 2002 | Spårvägen Simförening | 34.75 | 1:16.46 | |||||
8 | Therese Arnqvist | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | 36.17 | 1:16.86 | |||||
9 | Maja Karlsson Karlström | 2002 | Spårvägen Simförening | 35.48 | 1:17.56 | |||||
10 | Alwa Widmark | 2002 | Södertörns Simsällskap | 35.83 | 1:17.61 | |||||
11 | Jemina Granholm | 2002 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 34.79 | 1:17.72 | |||||
12 | Signe Rönn | 2001 | Södertörns Simsällskap | 35.83 | 1:17.75 | |||||
13 | Kristin Jansson | 2001 | Spårvägen Simförening | 35.42 | 1:17.91 | |||||
14 | Klara Alte | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 37.49 | 1:18.44 | |||||
15 | Clara Sundqvist | 2001 | Spårvägen Simförening | 37.37 | 1:18.46 | |||||
15 | Jeanna Wiell | 2001 | Upsala Simsällskap | 36.94 | 1:18.46 | |||||
17 | Sophie Dellmark | 2001 | Älvsjö AIK Fritid | 37.72 | 1:18.48 | |||||
18 | Lucrezia Vespertini | 2002 | Väsby Simsällskap | 36.94 | 1:18.83 | |||||
19 | Isabell Barrios | 2002 | Södertörns Simsällskap | 37.34 | 1:19.09 | |||||
20 | Vanessa Hübinette | 2001 | Väsby Simsällskap | 37.01 | 1:19.27 | |||||
21 | Ani Helin Öncu | 2001 | Upsala Simsällskap | 38.99 | 1:19.43 | |||||
21 | Matilda Pfeiff | 2001 | Väsby Simsällskap | 36.52 | 1:19.43 | |||||
23 | Josefin Olsson | 2001 | Väsby Simsällskap | 37.86 | 1:19.53 | |||||
24 | Nora Segerström | 2002 | Kanaans Simsällskap | 37.29 | 1:19.64 | |||||
25 | Tova Franzén | 2001 | Upsala Simsällskap | 36.10 | 1:19.66 | |||||
26 | Liv Tibblin Wahnberg | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 37.42 | 1:20.03 | |||||
27 | Michelle Aspberg | 2002 | Södertörns Simsällskap | 36.35 | 1:20.11 | |||||
28 | Hanna Åsbrink | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 35.82 | 1:20.25 | |||||
29 | Victoria Danielsson | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 36.67 | 1:20.27 | |||||
30 | Walda Jonsson | 2001 | Bålsta Simklubb | 36.78 | 1:20.43 | |||||
31 | Isabella Tegman | 2001 | Södertörns Simsällskap | 36.11 | 1:21.04 | |||||
32 | Noémi Andras | 2001 | Spårvägen Simförening | 37.81 | 1:21.24 | |||||
33 | Jonna Löding | 2002 | Upsala Simsällskap | 38.80 | 1:21.53 | |||||
34 | Tova Sjöberg | 2001 | Norrtälje Simklubb | 36.56 | 1:21.96 | |||||
35 | Victoria Cantar | 2002 | Upsala Simsällskap | 37.20 | 1:21.98 | |||||
36 | Ella Langell Högblom | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 38.40 | 1:22.54 | |||||
37 | Josefin Gardelin | 2001 | Spårvägen Simförening | 37.69 | 1:22.73 | |||||
38 | Alicia Kjerrman | 2001 | Spårvägen Simförening | 38.89 | 1:22.99 | |||||
39 | Julia Gunneriusson | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 38.56 | 1:23.06 | |||||
40 | Emilia Bengtsson | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 37.82 | 1:23.22 | |||||
41 | Nikita Larsson | 2001 | Upsala Simsällskap | 37.61 | 1:23.38 | |||||
42 | Lupin Flink | 2002 | Kanaans Simsällskap | 37.79 | 1:23.63 | |||||
43 | Ioana Danes | 2002 | Spårvägen Simförening | 39.84 | 1:23.85 | |||||
44 | Tova Wagenius | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | 41.52 | 1:24.17 | |||||
45 | Emma Lu | 2002 | Väsby Simsällskap | 38.56 | 1:24.55 | |||||
46 | Malla Myrelid | 2002 | Upsala Simsällskap | 39.69 | 1:25.43 | |||||
47 | Sandra Lingman-Kronberg | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 41.09 | 1:25.82 | |||||
48 | Emma Pettersson | 2001 | Norrtälje Simklubb | 40.33 | 1:25.96 | |||||
49 | Lina Albertsen | 2001 | Norrtälje Simklubb | 42.35 | 1:26.11 | |||||
50 | Camila Valenzuela Jorquera | 2001 | Ösmo Simsällskap | 41.68 | 1:26.51 | |||||
51 | Sofia Holmberg | 2002 | Spårvägen Simförening | 41.01 | 1:26.74 | |||||
52 | Emma Norin | 2002 | Upsala Simsällskap | 41.50 | 1:27.34 | |||||
53 | Alexandra Reiman | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 41.22 | 1:28.00 | |||||
54 | Amanda Nevall | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 42.27 | 1:28.62 | |||||
55 | Therese Taflin Jäghult | 2002 | Väsby Simsällskap | 41.58 | 1:29.22 | |||||
56 | Linn Claesson | 2002 | Ösmo Simsällskap | 42.57 | 1:30.16 | |||||
57 | Amanda Sundqvist | 2002 | Upsala Simsällskap | 44.83 | 1:31.13 | |||||
58 | Susanna Nivenius | 2002 | Spårvägen Simförening | 42.10 | 1:31.51 | |||||
59 | Filippa Edström | 2002 | Upsala Simsällskap | 42.26 | 1:31.74 | |||||
60 | Alexandra Eriksson | 2002 | Spårvägen Simförening | 41.67 | 1:31.97 | |||||
61 | Roxana Fardi | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 41.95 | 1:32.01 | |||||
62 | Anna Jonsson | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 43.52 | 1:32.15 | |||||
63 | Lovisa Königsson | 2002 | Upsala Simsällskap | 42.81 | 1:32.31 | |||||
64 | Sofia Österberg | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 42.05 | 1:32.44 | |||||
65 | Emmy Barmark Jardelid | 2002 | Väsby Simsällskap | 44.92 | 1:32.50 | |||||
66 | Tove Hägerdal | 2002 | Spårvägen Simförening | 42.45 | 1:33.00 | |||||
67 | Anna Eriksson | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 43.35 | 1:33.12 | |||||
68 | Naomi Sterling | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 44.28 | 1:33.83 | |||||
69 | Jennie Wensmark | 2002 | Spårvägen Simförening | 45.93 | 1:34.49 | |||||
70 | Mia Milic | 2001 | Upsala Simsällskap | 42.56 | 1:34.55 | |||||
71 | Ella Shay | 2001 | IFK Lidingö Simklubb | 43.92 | 1:34.69 | |||||
72 | Annie Thylin | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 44.85 | 1:35.42 | |||||
73 | Rebecka Rosengart | 2001 | Hellas Simklubb | 47.19 | 1:36.02 | |||||
74 | Johanna Granhällen | 2002 | Spårvägen Simförening | 48.04 | 1:36.37 | |||||
75 | Agnes Ovuka | 2001 | Väsby Simsällskap | 47.52 | 1:38.46 | |||||
76 | Helena Elgqvist | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 48.54 | 1:41.44 | |||||
- | Elsa Marsten | 2002 | Ösmo Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Emelie Lindholm | 2002 | Väsby Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Linnea Jonsson | 2002 | Norrtälje Simklubb | DSQ | ||||||
- | Madeleine Belanger | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | DSQ | ||||||
- | Sofia Karls | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 05 december 2015 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening | Utskriftstid | 16:28 |
Resultat Gren 26 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Julklappsdoppet 2015 | Utskriftsdatum | 06 december 2015 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 17:34 | |||
Arrangör | Spårvägen Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 december 2015 |
Gren 26, 100m Medley Flickor B, Finaler |
2014: Elin Swerlander 2001 Turebergs Simklubb 1:09.26 |
2013: Amanda Carlbom 2000 Södertörns Simsällskap 1:12.10 |
2012: Emma Sundstedt 1998 Spårvägen Simförening 1:11.61 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Zafira Vaamonde | 2001 | Spårvägen Simförening | 32.32 | 1:12.25 | |||||
2 | Matilda Lantz | 2002 | Upsala Simsällskap | 34.62 | 1:13.37 | |||||
3 | Claudia Carlson | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 34.49 | 1:14.05 | |||||
4 | Lovisa Malm | 2002 | Spårvägen Simförening | 33.88 | 1:14.27 | |||||
5 | Stina Byström | 2002 | Upsala Simsällskap | 34.64 | 1:14.49 | |||||
6 | Linnea Lindgren | 2001 | Väsby Simsällskap | 34.40 | 1:14.56 | |||||
7 | Felicia Östlund | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 37.58 | 1:15.42 | |||||
8 | Therese Arnqvist | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | 35.38 | 1:15.48 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 06 december 2015 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening | Utskriftstid | 17:34 |
Resultat Gren 27 (Försök) - Officiell |
Tävling | Julklappsdoppet 2015 | Utskriftsdatum | 05 december 2015 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 16:40 | |||
Arrangör | Spårvägen Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 december 2015 |
Gren 27, 100m Medley Pojkar B, Försök |
2014: Oskar Iwarsson 2000 Turebergs Simklubb 1:06.37 |
2013: Hugo Eriksson 1999 Turebergs Simklubb 1:06.22 |
2012: Hugo Eriksson 1999 Turebergs Simklubb 1:06.77 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Philip Bentzer | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 32.79 | 1:11.95 | |||||
2 | Gordon Ölund | 2002 | Spårvägen Simförening | 32.97 | 1:12.05 | |||||
3 | Adam Sehmi | 2001 | Södertörns Simsällskap | 35.29 | 1:12.99 | |||||
4 | Linus Thörn | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 35.31 | 1:13.10 | |||||
5 | Alexis Camacho | 2001 | Södertörns Simsällskap | 35.16 | 1:13.64 | |||||
6 | Leo Jakobsson | 2002 | Bålsta Simklubb | 33.11 | 1:13.94 | |||||
7 | Christopher Lindholm | 2002 | Väsby Simsällskap | 34.67 | 1:15.94 | |||||
8 | Gustav Gaunitz | 2001 | Spårvägen Simförening | 34.33 | 1:16.18 | |||||
9 | Douglas Reuterskiöld | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.18 | 1:16.52 | |||||
10 | Jonatan Fischer | 2001 | Upsala Simsällskap | 34.14 | 1:16.53 | |||||
11 | Kiflom Mogos | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | 35.38 | 1:16.54 | |||||
12 | Ludvig Jansson | 2002 | Spårvägen Simförening | 34.95 | 1:16.84 | |||||
13 | Gabriel Henkel | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 37.64 | 1:16.91 | |||||
14 | Marcus Thune | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | 36.72 | 1:16.97 | |||||
15 | Elias Wirdby Myren | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 34.75 | 1:17.81 | |||||
16 | Aaron O´Malley | 2002 | Spårvägen Simförening | 36.82 | 1:18.00 | |||||
17 | Martin Hallbäck | 2001 | Spårvägen Simförening | 35.21 | 1:18.11 | |||||
18 | Jesper Granath | 2002 | Wisby Simsällskap | 36.64 | 1:18.50 | |||||
19 | Erik Agnorelli | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 35.64 | 1:18.75 | |||||
20 | Alfons Frid | 2001 | Wisby Simsällskap | 36.01 | 1:18.86 | |||||
21 | Juan Esbjörnsson | 2002 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 37.93 | 1:19.52 | |||||
22 | Edvin Wirdby Myren | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 34.45 | 1:20.42 | |||||
23 | Elias Säfström | 2002 | Norrtälje Simklubb | 36.05 | 1:21.50 | |||||
24 | Matyas Török | 2002 | Spårvägen Simförening | 38.59 | 1:22.69 | |||||
25 | Elof Kjellberg Olsson | 2001 | Wisby Simsällskap | 38.49 | 1:22.81 | |||||
26 | Alexander Karlsson | 2002 | Upsala Simsällskap | 39.29 | 1:23.22 | |||||
27 | Alexander Lehtonen Hebert | 2002 | Spårvägen Simförening | 40.15 | 1:24.97 | |||||
28 | Sacke Jantunen | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 39.72 | 1:25.05 | |||||
29 | Charles Randqvist | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 41.36 | 1:25.81 | |||||
30 | Ludvig Ahlström | 2002 | Väsby Simsällskap | 39.77 | 1:25.84 | |||||
31 | Matteus Sandström | 2002 | Wisby Simsällskap | 39.86 | 1:25.86 | |||||
32 | Manuel Apaza Cutile | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 39.95 | 1:26.81 | |||||
33 | Elliot Höft | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 39.22 | 1:27.71 | |||||
34 | Oskar Hedin | 2001 | Wisby Simsällskap | 41.00 | 1:27.88 | |||||
35 | Johannes Fällgren | 2002 | IFK Lidingö Simklubb | 40.50 | 1:28.14 | |||||
36 | Nicholas Weis Shore | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 40.64 | 1:28.25 | |||||
37 | Anton Olsson | 2001 | Väsby Simsällskap | 41.17 | 1:29.78 | |||||
38 | Ivar Simonsson | 2002 | Väsby Simsällskap | 41.79 | 1:29.92 | |||||
39 | Oskar Käll | 2002 | Spårvägen Simförening | 42.44 | 1:30.15 | |||||
40 | Hampus Frykman | 2002 | Bålsta Simklubb | 41.63 | 1:30.20 | |||||
41 | Tiger Khan | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 41.34 | 1:30.25 | |||||
42 | Jonathan Pålsson | 2002 | Spårvägen Simförening | 42.15 | 1:30.32 | |||||
43 | Linus Berggren | 2001 | Älvsjö AIK Fritid | 44.71 | 1:35.71 | |||||
- | Adrian Tittelbach | 2001 | Väsby Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Edvin Eskilsson | 2002 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
- | Nils Backlund | 2002 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 05 december 2015 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening | Utskriftstid | 16:40 |
Resultat Gren 27 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Julklappsdoppet 2015 | Utskriftsdatum | 06 december 2015 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 17:37 | |||
Arrangör | Spårvägen Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 december 2015 |
Gren 27, 100m Medley Pojkar B, Finaler |
2014: Oskar Iwarsson 2000 Turebergs Simklubb 1:06.37 |
2013: Hugo Eriksson 1999 Turebergs Simklubb 1:06.22 |
2012: Hugo Eriksson 1999 Turebergs Simklubb 1:06.77 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Gordon Ölund | 2002 | Spårvägen Simförening | 32.21 | 1:10.76 | |||||
2 | Philip Bentzer | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 32.32 | 1:10.86 | |||||
3 | Adam Sehmi | 2001 | Södertörns Simsällskap | 34.24 | 1:11.62 | |||||
4 | Leo Jakobsson | 2002 | Bålsta Simklubb | 32.60 | 1:12.39 | |||||
5 | Linus Thörn | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 35.85 | 1:13.61 | |||||
6 | Alexis Camacho | 2001 | Södertörns Simsällskap | 33.53 | 1:14.15 | |||||
7 | Christopher Lindholm | 2002 | Väsby Simsällskap | 34.29 | 1:14.62 | |||||
8 | Gustav Gaunitz | 2001 | Spårvägen Simförening | 34.28 | 1:16.64 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 06 december 2015 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening | Utskriftstid | 17:37 |
Resultat Gren 28 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Julklappsdoppet 2015 | Utskriftsdatum | 05 december 2015 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 16:51 | |||
Arrangör | Spårvägen Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 december 2015 |
Gren 28, 200m Frisim Flickor 14 Oy, Finaler |
Sponsor: Anders Holmertz Race |
2013: Emma Garmelius 1999 Spårvägens Simförening 2:15.75 |
2012: Emma Sundstedt 1998 Spårvägen Simförening 2:15.35 |
2011: Sofia von Sydow 1997 Skuru Idrottsklubb 2:18.67 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Stina Byström | 2002 | Upsala Simsällskap | 32.80 | 1:08.18 | 1:43.27 | 2:17.68 | |||
2 | Zafira Vaamonde | 2001 | Spårvägen Simförening | 31.97 | 1:07.52 | 1:43.38 | 2:20.05 | |||
3 | Matilda Lantz | 2002 | Upsala Simsällskap | 32.79 | 1:08.30 | 1:45.05 | 2:20.78 | |||
4 | Kristin Jansson | 2001 | Spårvägen Simförening | 33.25 | 1:09.84 | 1:46.24 | 2:21.30 | |||
5 | Linnea Lindgren | 2001 | Väsby Simsällskap | 32.25 | 1:08.49 | 1:45.79 | 2:23.40 | |||
6 | Felicia Östlund | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 32.90 | 1:09.00 | 1:46.90 | 2:23.99 | |||
7 | Isabel Nordström | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 33.15 | 1:09.25 | 1:46.92 | 2:24.92 | |||
8 | Lucrezia Vespertini | 2002 | Väsby Simsällskap | 32.99 | 1:09.17 | 1:47.36 | 2:26.12 | |||
9 | Lovisa Malm | 2002 | Spårvägen Simförening | 33.77 | 1:11.49 | 1:49.52 | 2:26.88 | |||
10 | Ani Helin Öncu | 2001 | Upsala Simsällskap | 33.83 | 1:10.65 | 1:49.49 | 2:28.88 | |||
11 | Emma Lundmark | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 33.58 | 1:11.40 | 1:50.94 | 2:28.93 | |||
12 | Jemina Granholm | 2002 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 32.63 | 1:09.37 | 1:48.91 | 2:29.59 | |||
13 | Sofia Holmberg | 2002 | Spårvägen Simförening | 34.53 | 1:12.22 | 1:51.69 | 2:29.63 | |||
14 | Elsa Fogelsjöö | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 34.02 | 1:11.79 | 1:51.58 | 2:30.89 | |||
15 | Victoria Cantar | 2002 | Upsala Simsällskap | 33.47 | 1:10.98 | 1:51.23 | 2:31.23 | |||
16 | Maja Karlsson Karlström | 2002 | Spårvägen Simförening | 34.21 | 1:13.09 | 1:53.20 | 2:31.81 | |||
17 | Walda Jonsson | 2001 | Bålsta Simklubb | 35.45 | 1:14.73 | 1:55.05 | 2:32.05 | |||
18 | Klara Alte | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 35.89 | 1:16.14 | 1:55.44 | 2:32.33 | |||
19 | Tova Franzén | 2001 | Upsala Simsällskap | 34.54 | 1:14.52 | 1:55.27 | 2:32.90 | |||
20 | Hanna Mehari | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 35.06 | 1:13.91 | 1:53.69 | 2:33.68 | |||
21 | Josefin Olsson | 2001 | Väsby Simsällskap | 34.45 | 1:13.47 | 1:54.40 | 2:34.74 | |||
22 | Therese Arnqvist | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | 35.14 | 1:14.82 | 1:55.65 | 2:35.69 | |||
23 | Victoria Danielsson | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 34.45 | 1:14.47 | 1:56.99 | 2:39.74 | |||
24 | Matilda Pfeiff | 2001 | Väsby Simsällskap | 35.89 | 1:17.08 | 2:00.00 | 2:41.89 | |||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 05 december 2015 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening | Utskriftstid | 16:51 |
Resultat Gren 29 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Julklappsdoppet 2015 | Utskriftsdatum | 05 december 2015 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 17:00 | |||
Arrangör | Spårvägen Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 december 2015 |
Gren 29, 200m Frisim Pojkar 14 Oy, Finaler |
Sponsor: Anders Holmertz Race |
2013: Hugo Eriksson 1999 Turebergs Simklubb 2:10.91 |
2012: Daniel Sjöblom Ahlström 1998 Spårvägen Simförening 2:04.28 |
2011: Petter Lindberg 1997 Skuru Idrottsklubb 2:08.26 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Leo Jakobsson | 2002 | Bålsta Simklubb | 31.14 | 1:05.74 | 1:41.23 | 2:14.83 | |||
2 | Ludvig Grape Glennhage | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 31.67 | 1:06.22 | 1:41.88 | 2:15.18 | |||
3 | Philip Bentzer | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 30.80 | 1:05.54 | 1:40.92 | 2:16.44 | |||
4 | Mikael Söderberg | 2003 | Upsala Simsällskap | 31.22 | 1:05.74 | 1:41.57 | 2:16.70 | |||
5 | Gabriel Henkel | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 32.42 | 1:07.50 | 1:43.46 | 2:16.80 | |||
6 | Linus Thörn | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 31.68 | 1:06.52 | 1:42.78 | 2:18.39 | |||
7 | Jesper Granath | 2002 | Wisby Simsällskap | 31.90 | 1:07.50 | 1:43.75 | 2:19.59 | |||
8 | Johan Allberg | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 33.48 | 1:10.47 | 1:47.12 | 2:22.94 | |||
9 | Alexis Camacho | 2001 | Södertörns Simsällskap | 32.17 | 1:09.27 | 1:48.68 | 2:24.89 | |||
10 | Aaron O´Malley | 2002 | Spårvägen Simförening | 34.06 | 1:10.71 | 1:48.05 | 2:25.12 | |||
11 | Elias Wirdby Myren | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 33.17 | 1:10.09 | 1:49.03 | 2:25.42 | |||
12 | Ludvig Jansson | 2002 | Spårvägen Simförening | 34.31 | 1:12.17 | 1:50.57 | 2:25.64 | |||
13 | Christopher Lindholm | 2002 | Väsby Simsällskap | 32.41 | 1:10.25 | 1:49.22 | 2:26.22 | |||
14 | Douglas Reuterskiöld | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.19 | 1:12.51 | 1:50.52 | 2:26.28 | |||
15 | Isac Böschen | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 32.63 | 1:11.34 | 1:51.44 | 2:29.50 | |||
16 | Edvin Eskilsson | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 34.15 | 1:12.86 | 1:53.45 | 2:32.10 | |||
17 | Eskil Jonsson | 2003 | Bålsta Simklubb | 34.86 | 1:14.03 | 1:53.67 | 2:32.24 | |||
18 | Jonatan Fischer | 2001 | Upsala Simsällskap | 33.43 | 1:12.36 | 1:53.18 | 2:32.80 | |||
19 | Martin Hallbäck | 2001 | Spårvägen Simförening | 33.16 | 1:12.23 | 1:52.91 | 2:33.08 | |||
20 | Ludvig Ahlström | 2002 | Väsby Simsällskap | 36.21 | 1:15.83 | 1:56.73 | 2:36.20 | |||
21 | Matyas Török | 2002 | Spårvägen Simförening | 34.23 | 1:13.91 | 1:55.19 | 2:36.28 | |||
22 | Sebastian Johansson | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 35.83 | 1:17.98 | 1:59.65 | 2:39.43 | |||
23 | Marcus Thune | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | 34.59 | 1:15.10 | 1:57.67 | 2:40.47 | |||
24 | Edvin Wirdby Myren | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 35.58 | 1:17.57 | 2:02.60 | 2:45.73 | |||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 05 december 2015 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening | Utskriftstid | 17:00 |
Resultat Gren 30 (Försök) - Officiell |
Tävling | Julklappsdoppet 2015 | Utskriftsdatum | 05 december 2015 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 17:55 | |||
Arrangör | Spårvägen Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 december 2015 |
Gren 30, 4X50m Medley Mixed B, Försök |
2014: Turebergs Simklubb 2:03.51 |
2013: Spårvägen Simförening 2:07.98 |
2012: Spårvägen Simförening 2:03.34 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Upsala S Mix [2001] | 2001 | Upsala Simsällskap | 2:17.12 | ||||||
Jonatan Fischer | 2001 | 36.83 | 36.83 | |||||||
Ani Helin Öncu | 2001 | 38.04 | 1:14.87 | |||||||
Matilda Lantz | 2002 | 31.66 | 1:46.53 | |||||||
Alexander Karlsson | 2002 | 30.59 | 2:17.12 | |||||||
2 | Spif SF Mix Lag2 | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | 2:17.40 | ||||||
Madeleine Belanger | 2001 | 35.29 | 35.29 | |||||||
Tova Wagenius | 2001 | 39.83 | 1:15.12 | |||||||
Kiflom Mogos | 2001 | 31.83 | 1:46.95 | |||||||
Marcus Thune | 2001 | 30.45 | 2:17.40 | |||||||
3 | Spif SF Mix Lag 1 | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | 2:17.64 | ||||||
Edvin Wirdby Myren | 2002 | 35.61 | 35.61 | |||||||
Therese Arnqvist | 2001 | 38.14 | 1:13.75 | |||||||
Elias Wirdby Myren | 2002 | 32.34 | 1:46.09 | |||||||
Victoria Danielsson | 2002 | 31.55 | 2:17.64 | |||||||
4 | Brss Lag 1 | 0 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 2:20.67 | ||||||
Emilia Bengtsson | 2001 | 37.46 | 37.46 | |||||||
Juan Esbjörnsson | 2002 | 38.36 | 1:15.82 | |||||||
Jemina Granholm | 2002 | 34.76 | 1:50.58 | |||||||
Erik Agnorelli | 2001 | 30.09 | 2:20.67 | |||||||
5 | Spårvägen Mix Lag 4 | 0 | Spårvägen Simförening | 2:21.01 | ||||||
Lovisa Malm | 2002 | 36.36 | 36.36 | |||||||
Maja Karlsson Karlström | 2002 | 39.45 | 1:15.81 | |||||||
Ludvig Jansson | 2002 | 33.73 | 1:49.54 | |||||||
Matyas Török | 2002 | 31.47 | 2:21.01 | |||||||
6 | Spårvägen Mix Lag 1 | 0 | Spårvägen Simförening | 2:25.75 | ||||||
Zafira Vaamonde | 2001 | 33.43 | 33.43 | |||||||
Jonathan Pålsson | 2002 | 42.75 | 1:16.18 | |||||||
Noémi Andras | 2001 | 34.42 | 1:50.60 | |||||||
Martin Hallbäck | 2001 | 35.15 | 2:25.75 | |||||||
7 | Spårvägen Mix Lag 3 | 0 | Spårvägen Simförening | 2:29.66 | ||||||
Susanna Nivenius | 2002 | 38.68 | 38.68 | |||||||
Ioana Danes | 2002 | 40.62 | 1:19.30 | |||||||
Gordon Ölund | 2002 | 32.89 | 1:52.19 | |||||||
Aaron O´Malley | 2002 | 37.47 | 2:29.66 | |||||||
- | Spårvägen Mix Lag 2 | 0 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 05 december 2015 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening | Utskriftstid | 17:55 |
Resultat Gren 30 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Julklappsdoppet 2015 | Utskriftsdatum | 06 december 2015 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 18:07 | |||
Arrangör | Spårvägen Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 december 2015 |
Gren 30, 4X50m Medley Mixed B, Finaler |
2014: Turebergs Simklubb 2:03.51 |
2013: Spårvägen Simförening 2:07.98 |
2012: Spårvägen Simförening 2:03.34 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Upsala S Mix [2001] | 2001 | Upsala Simsällskap | 2:13.07 | ||||||
Jonatan Fischer | 2001 | 33.99 | 33.99 | |||||||
Ani Helin Öncu | 2001 | 37.52 | 1:11.51 | |||||||
Matilda Lantz | 2002 | 31.66 | 1:43.17 | |||||||
Alexander Karlsson | 2002 | 29.90 | 2:13.07 | |||||||
2 | Spif SF Mix Lag2 | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | 2:14.07 | ||||||
Madeleine Belanger | 2001 | 34.32 | 34.32 | |||||||
Tova Wagenius | 2001 | 38.46 | 1:12.78 | |||||||
Kiflom Mogos | 2001 | 30.96 | 1:43.74 | |||||||
Marcus Thune | 2001 | 30.33 | 2:14.07 | |||||||
3 | Spif SF Mix Lag 1 | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | 2:14.24 | ||||||
Edvin Wirdby Myren | 2002 | 33.86 | 33.86 | |||||||
Therese Arnqvist | 2001 | 37.72 | 1:11.58 | |||||||
Elias Wirdby Myren | 2002 | 31.48 | 1:43.06 | |||||||
Victoria Danielsson | 2002 | 31.18 | 2:14.24 | |||||||
4 | Brss Lag 1 | 0 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 2:14.84 | ||||||
Emilia Bengtsson | 2001 | 36.12 | 36.12 | |||||||
Juan Esbjörnsson | 2002 | 37.30 | 1:13.42 | |||||||
Jemina Granholm | 2002 | 32.52 | 1:45.94 | |||||||
Erik Agnorelli | 2001 | 28.90 | 2:14.84 | |||||||
5 | Spårvägen Mix Lag 4 | 0 | Spårvägen Simförening | 2:18.18 | ||||||
Lovisa Malm | 2002 | 36.10 | 36.10 | |||||||
Maja Karlsson Karlström | 2002 | 38.09 | 1:14.19 | |||||||
Ludvig Jansson | 2002 | 32.81 | 1:47.00 | |||||||
Matyas Török | 2002 | 31.18 | 2:18.18 | |||||||
6 | Spårvägen Mix Lag 1 | 0 | Spårvägen Simförening | 2:18.61 | ||||||
Zafira Vaamonde | 2001 | 33.36 | 33.36 | |||||||
Jonathan Pålsson | 2002 | 42.03 | 1:15.39 | |||||||
Noémi Andras | 2001 | 33.23 | 1:48.62 | |||||||
Martin Hallbäck | 2001 | 29.99 | 2:18.61 | |||||||
7 | Spårvägen Mix Lag 3 | 0 | Spårvägen Simförening | 2:19.23 | ||||||
Susanna Nivenius | 2002 | 37.90 | 37.90 | |||||||
Ioana Danes | 2002 | 39.44 | 1:17.34 | |||||||
Gordon Ölund | 2002 | 31.64 | 1:48.98 | |||||||
Aaron O´Malley | 2002 | 30.25 | 2:19.23 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 06 december 2015 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening | Utskriftstid | 18:07 |
Resultat Gren 31 (Försök) - Officiell |
Tävling | Julklappsdoppet 2015 | Utskriftsdatum | 06 december 2015 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 09:03 | |||
Arrangör | Spårvägen Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 december 2015 |
Gren 31, 50m Fjärilsim Flickor A, Försök |
Sponsor: Martin Escobars minne |
2014: Jessica Berg 1998 Stockholmspolisens Sim IF 29.43 |
2013: Beatrice Vezzoli 1998 Turebergs Simklubb 29.70 |
2012: Jessica Billquist 1996 Spårvägen Simförening 30.09 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Lovisa Sved | 2000 | Simklubben Ena | 31.58 | ||||||
2 | Astrid Onno | 2000 | Spårvägen Simförening | 32.19 | ||||||
3 | Fanny Odin | 2000 | Spårvägen Simförening | 32.38 | ||||||
4 | Hermella Alem | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 32.52 | ||||||
5 | Maya Lindhe | 2000 | Södertörns Simsällskap | 32.66 | ||||||
6 | Andrea Belin | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 32.73 | ||||||
7 | Hedda Wettergren | 1999 | Stockholmspolisens IF SF | 32.98 | ||||||
8 | Felicia Axelsson Eklund | 2000 | Södertörns Simsällskap | 33.50 | ||||||
9 | Tilda Eklund | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 33.52 | ||||||
10 | Matilda Hägesten | 2000 | Älvsjö AIK Fritid | 33.78 | ||||||
11 | My Rundberg | 1999 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 33.81 | ||||||
12 | Lo Lindeblad | 2000 | Väsby Simsällskap | 33.86 | ||||||
13 | Anna Viinapuu | 2000 | Bålsta Simklubb | 33.98 | ||||||
14 | Wilma Hagmansson | 1999 | Spårvägen Simförening | 34.21 | ||||||
15 | Lisa Holmqvist | 1999 | Stockholmspolisens IF SF | 34.52 | ||||||
16 | Linda Svensson | 2000 | Spårvägen Simförening | 34.68 | ||||||
17 | Astrid Blomberg | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.91 | ||||||
18 | Frida Berndtson | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.13 | ||||||
19 | Amanda Malmsten | 2000 | Norrtälje Simklubb | 35.22 | ||||||
20 | Anna Elfvin | 2000 | Norrtälje Simklubb | 35.31 | ||||||
20 | Matilda Högberg-Klang | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 35.31 | ||||||
22 | Alva Westling | 1999 | Norrtälje Simklubb | 35.48 | ||||||
23 | Evelina Johansson | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 35.95 | ||||||
24 | Maike Kuhlins | 2000 | Spårvägen Simförening | 36.96 | ||||||
25 | Wilma Ekwall | 1999 | Spårvägen Simförening | 37.11 | ||||||
26 | Linn Andersson | 1999 | Norrtälje Simklubb | 37.93 | ||||||
27 | Elin Öberg | 2000 | Spårvägen Simförening | 38.57 | ||||||
28 | Thea Jonsson | 1999 | Stockholmspolisens IF SF | 38.87 | ||||||
29 | Mathilda Norlander | 1999 | Spårvägen Simförening | 39.58 | ||||||
30 | Michaela Lindström | 2000 | Spårvägen Simförening | 42.73 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 06 december 2015 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening | Utskriftstid | 09:03 |
Resultat Gren 31 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Julklappsdoppet 2015 | Utskriftsdatum | 06 december 2015 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 15:40 | |||
Arrangör | Spårvägen Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 december 2015 |
Gren 31, 50m Fjärilsim Flickor A, Finaler |
Sponsor: Martin Escobars minne |
2014: Jessica Berg 1998 Stockholmspolisens Sim IF 29.43 |
2013: Beatrice Vezzoli 1998 Turebergs Simklubb 29.70 |
2012: Jessica Billquist 1996 Spårvägen Simförening 30.09 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Lovisa Sved | 2000 | Simklubben Ena | 31.54 | ||||||
2 | Hermella Alem | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 31.57 | ||||||
3 | Astrid Onno | 2000 | Spårvägen Simförening | 31.69 | ||||||
4 | Fanny Odin | 2000 | Spårvägen Simförening | 32.21 | ||||||
5 | Maya Lindhe | 2000 | Södertörns Simsällskap | 32.27 | ||||||
6 | Andrea Belin | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 33.07 | ||||||
7 | Hedda Wettergren | 1999 | Stockholmspolisens IF SF | 33.26 | ||||||
- | Felicia Axelsson Eklund | 2000 | Södertörns Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 06 december 2015 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening | Utskriftstid | 15:40 |
Resultat Gren 32 (Försök) - Officiell |
Tävling | Julklappsdoppet 2015 | Utskriftsdatum | 06 december 2015 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 09:07 | |||
Arrangör | Spårvägen Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 december 2015 |
Gren 32, 50m Fjärilsim Pojkar A, Försök |
Sponsor: Martin Escobars minne |
2014: Jacob Danielsson 1998 Stockholmspolisens Sim IF 26.11 |
2013: William Lulek 1998 Skuru Idrotssklubb 27.10 |
2012: Samuel Törnqvist 1997 Väsby Simsällskap 27.36 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Oscar Norman | 1999 | Tyresö Simsällskap | 29.12 | ||||||
2 | Sebastian Tufvesson | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 29.38 | ||||||
3 | Adam Karlsson | 2000 | Norrtälje Simklubb | 29.79 | ||||||
4 | Elias Folkesson | 1999 | Norrtälje Simklubb | 29.84 | ||||||
5 | Erik Sidén | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 29.96 | ||||||
6 | Oskar Strömbeck | 1999 | Wisby Simsällskap | 30.34 | ||||||
7 | Alexander Koufakis | 2000 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 30.45 | ||||||
8 | Oliver Soneborg | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 30.53 | ||||||
9 | Dmitrij Denisenko | 2000 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 30.86 | ||||||
10 | Samuel Bladin | 1999 | Spårvägen Simförening | 31.09 | ||||||
11 | Daniel Thelenius | 2000 | Spårvägen Simförening | 31.17 | ||||||
12 | Emil Gunneriusson | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 31.47 | ||||||
13 | Tobias Hörlin | 2000 | Väsby Simsällskap | 31.52 | ||||||
14 | William Yttergren | 2000 | Wisby Simsällskap | 31.60 | ||||||
15 | Olle Hennert | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 31.82 | ||||||
16 | Kevin Fahlström | 2000 | Norrtälje Simklubb | 32.52 | ||||||
17 | Tobias Eknor | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 33.36 | ||||||
18 | Raul Apaza Cutile | 2000 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 33.80 | ||||||
19 | Adam Hoas | 1999 | Wisby Simsällskap | 43.95 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 06 december 2015 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening | Utskriftstid | 09:07 |
Resultat Gren 32 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Julklappsdoppet 2015 | Utskriftsdatum | 06 december 2015 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 15:42 | |||
Arrangör | Spårvägen Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 december 2015 |
Gren 32, 50m Fjärilsim Pojkar A, Finaler |
Sponsor: Martin Escobars minne |
2014: Jacob Danielsson 1998 Stockholmspolisens Sim IF 26.11 |
2013: William Lulek 1998 Skuru Idrotssklubb 27.10 |
2012: Samuel Törnqvist 1997 Väsby Simsällskap 27.36 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Oscar Norman | 1999 | Tyresö Simsällskap | 28.51 | ||||||
2 | Adam Karlsson | 2000 | Norrtälje Simklubb | 28.73 | ||||||
3 | Sebastian Tufvesson | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 29.19 | ||||||
4 | Erik Sidén | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 29.30 | ||||||
5 | Elias Folkesson | 1999 | Norrtälje Simklubb | 29.57 | ||||||
6 | Alexander Koufakis | 2000 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 29.79 | ||||||
7 | Oskar Strömbeck | 1999 | Wisby Simsällskap | 30.47 | ||||||
8 | Oliver Soneborg | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 30.72 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 06 december 2015 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening | Utskriftstid | 15:42 |
Resultat Gren 33 (Försök) - Officiell |
Tävling | Julklappsdoppet 2015 | Utskriftsdatum | 06 december 2015 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 09:12 | |||
Arrangör | Spårvägen Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 december 2015 |
Gren 33, 50m Fjärilsim Damer, Försök |
Sponsor: Martin Escobars minne |
2014: Jessica Billquist 1996 Spårvägens Simförening 28.46 |
2013: Ida Edin 1996 Spårvägens Simförening 29.68 |
2012: Nadja Salomonsson 1992 Väsby Simsällskap 27.97 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Emma Sundstedt | 1998 | Spårvägen Simförening | 28.26 | ||||||
2 | Louise Halldén | 1998 | Väsby Simsällskap | 30.10 | ||||||
3 | Filippa Berndtson | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 30.35 | ||||||
4 | Agnes Fährlin | 1998 | Spårvägen Simförening | 30.38 | ||||||
5 | Tove Sparrman | 1996 | Väsby Simsällskap | 30.52 | ||||||
6 | Sophia Norén | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 30.99 | ||||||
7 | Marie-Therese Öberg | 1986 | Ösmo Simsällskap | 31.14 | ||||||
8 | Malin Wallén | 1997 | Spårvägen Simförening | 31.26 | ||||||
9 | Therese Thor | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 31.67 | ||||||
10 | Caroline Adlerborn | 1998 | Spårvägen Simförening | 31.87 | ||||||
11 | Rebecca Höglind | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 31.98 | ||||||
12 | Amanda Kimander | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 32.12 | ||||||
13 | Lise Öberg | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 32.24 | ||||||
14 | Louise Hagström | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 32.82 | ||||||
15 | Wilma Tukonen | 1998 | Spårvägen Simförening | 33.56 | ||||||
16 | Fanny Strömstedt | 1996 | Spårvägen Simförening | 34.00 | ||||||
17 | Mikaela Eriksson | 1997 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 35.18 | ||||||
18 | Maja Reichard | 1991 | Spårvägen Simförening | 35.63 | ||||||
19 | Elin Österberg | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 36.27 | ||||||
20 | Fanny Rensbo | 1993 | Ösmo Simsällskap | 37.06 | ||||||
21 | Julia Norlin | 1998 | Upsala Simsällskap | 37.79 | ||||||
22 | Olivia Sundermeyer | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 37.85 | ||||||
23 | Helene Al-Ani | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.49 | ||||||
24 | Frida Lundberg | 1992 | Ösmo Simsällskap | 38.63 | ||||||
25 | Aline Agnvall | 1997 | Spårvägen Simförening | 40.51 | ||||||
26 | Xaioxai Lind | 1998 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 40.78 | ||||||
27 | Daphne Thörn | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 43.03 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 06 december 2015 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening | Utskriftstid | 09:12 |
Resultat Gren 33 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Julklappsdoppet 2015 | Utskriftsdatum | 06 december 2015 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 15:44 | |||
Arrangör | Spårvägen Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 december 2015 |
Gren 33, 50m Fjärilsim Damer, Finaler |
Sponsor: Martin Escobars minne |
2014: Jessica Billquist 1996 Spårvägens Simförening 28.46 |
2013: Ida Edin 1996 Spårvägens Simförening 29.68 |
2012: Nadja Salomonsson 1992 Väsby Simsällskap 27.97 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Emma Sundstedt | 1998 | Spårvägen Simförening | 28.27 | ||||||
2 | Louise Halldén | 1998 | Väsby Simsällskap | 29.81 | ||||||
3 | Agnes Fährlin | 1998 | Spårvägen Simförening | 29.99 | ||||||
4 | Filippa Berndtson | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 30.17 | ||||||
5 | Tove Sparrman | 1996 | Väsby Simsällskap | 30.27 | ||||||
6 | Malin Wallén | 1997 | Spårvägen Simförening | 30.50 | ||||||
7 | Caroline Adlerborn | 1998 | Spårvägen Simförening | 31.34 | ||||||
8 | Sophia Norén | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 31.80 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 06 december 2015 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening | Utskriftstid | 15:44 |
Resultat Gren 34 (Försök) - Officiell |
Tävling | Julklappsdoppet 2015 | Utskriftsdatum | 06 december 2015 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 09:16 | |||
Arrangör | Spårvägen Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 december 2015 |
Gren 34, 50m Fjärilsim Herrar, Försök |
Sponsor: Martin Escobars minne |
2014: Niklas Borin 1989 Turebergs Simklubb 24.79 |
2013: Niklas Borin 1989 Turebergs Simklubb 24.21 |
2012: Niklas Borin 1989 Turebergs Simklubb 24.88 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Christoffer Stolt | 1987 | Spårvägen Simförening | 25.55 | ||||||
2 | Gustav Frödeberg | 1997 | Väsby Simsällskap | 26.65 | ||||||
3 | Robert Palosaari | 1992 | Väsby Simsällskap | 26.68 | ||||||
4 | Henrik Bolle | 1996 | Turebergs Simklubb | 26.94 | ||||||
5 | Daniel Sjöblom Ahlström | 1998 | Spårvägen Simförening | 27.10 | ||||||
6 | Wilmer Tingbrand | 1998 | Södertörns Simsällskap | 27.28 | ||||||
7 | Zack Abelsson | 1998 | Södertörns Simsällskap | 27.38 | ||||||
8 | Martin Magnusson | 1995 | Norrtälje Simklubb | 27.83 | ||||||
9 | Tobias Westholm | 1996 | Norrtälje Simklubb | 27.96 | ||||||
10 | Alexej Filinau | 1998 | Södertörns Simsällskap | 28.06 | ||||||
11 | Mattias Freiholtz | 1996 | Spårvägen Simförening | 28.25 | ||||||
12 | Tim Andersson-Lind | 1989 | IFK Lidingö Simklubb | 28.41 | ||||||
13 | Robin Cederqvist | 1989 | Wisby Simsällskap | 29.48 | ||||||
14 | Jens Haraldsson | 1996 | Solna Sundbyberg SS 04 | 29.75 | ||||||
15 | Viktor Jändel | 1996 | Södertörns Simsällskap | 29.85 | ||||||
16 | Lars Hennert | 1961 | Solna Sundbyberg SS 04 | 30.82 | ||||||
17 | Marcus Haegmann | 1997 | Älvsjö AIK Fritid | 30.97 | ||||||
- | David Holm-Reise | 1997 | Spårvägen Simförening | DNF | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 06 december 2015 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening | Utskriftstid | 09:16 |
Resultat Gren 34 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Julklappsdoppet 2015 | Utskriftsdatum | 06 december 2015 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 15:46 | |||
Arrangör | Spårvägen Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 december 2015 |
Gren 34, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler |
Sponsor: Martin Escobars minne |
2014: Niklas Borin 1989 Turebergs Simklubb 24.79 |
2013: Niklas Borin 1989 Turebergs Simklubb 24.21 |
2012: Niklas Borin 1989 Turebergs Simklubb 24.88 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Christoffer Stolt | 1987 | Spårvägen Simförening | 25.95 | ||||||
2 | Robert Palosaari | 1992 | Väsby Simsällskap | 26.12 | ||||||
3 | Gustav Frödeberg | 1997 | Väsby Simsällskap | 26.31 | ||||||
4 | Henrik Bolle | 1996 | Turebergs Simklubb | 26.46 | ||||||
5 | Daniel Sjöblom Ahlström | 1998 | Spårvägen Simförening | 26.88 | ||||||
6 | Wilmer Tingbrand | 1998 | Södertörns Simsällskap | 27.12 | ||||||
7 | Tim Andersson-Lind | 1989 | IFK Lidingö Simklubb | 27.80 | ||||||
8 | Mattias Freiholtz | 1996 | Spårvägen Simförening | 27.93 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 06 december 2015 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening | Utskriftstid | 15:46 |
Resultat Gren 35 (Försök) - Officiell |
Tävling | Julklappsdoppet 2015 | Utskriftsdatum | 06 december 2015 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 09:25 | |||
Arrangör | Spårvägen Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 december 2015 |
Gren 35, 50m Ryggsim Flickor A, Försök |
2014: Elin Grenolm 1999 Spårvägen Simförening 31.55 |
2013: Alexandra Engsoo 1998 Skuru Idrottsklubb 31.53 |
2012: Amanda Kimander 1997 Skuru Idrottsklubb 31.36 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Lovisa Sved | 2000 | Simklubben Ena | 33.89 | ||||||
2 | Nelly Åkerblom | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 33.90 | ||||||
3 | Alva Westling | 1999 | Norrtälje Simklubb | 34.95 | ||||||
4 | Hermella Alem | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 34.96 | ||||||
5 | Fanny Odin | 2000 | Spårvägen Simförening | 35.33 | ||||||
6 | Astrid Onno | 2000 | Spårvägen Simförening | 35.49 | ||||||
7 | Anna Reinholdz | 1999 | Södertörns Simsällskap | 35.73 | ||||||
8 | Tilda Eklund | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 35.87 | ||||||
9 | Andrea Belin | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 35.89 | ||||||
10 | Rebecka Dagberg | 2000 | Spårvägen Simförening | 35.91 | ||||||
11 | Johanna Larsson | 1999 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 36.12 | ||||||
12 | Lo Lindeblad | 2000 | Väsby Simsällskap | 36.14 | ||||||
13 | Matilda Hägesten | 2000 | Älvsjö AIK Fritid | 36.36 | ||||||
14 | Vinona Bothe Karlsson | 1999 | Södertörns Simsällskap | 36.62 | ||||||
15 | Lisa Holmqvist | 1999 | Stockholmspolisens IF SF | 36.68 | ||||||
16 | Matilda Högberg-Klang | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 36.71 | ||||||
17 | Astrid Eliasson | 2000 | Södertörns Simsällskap | 37.03 | ||||||
18 | Anna Viinapuu | 2000 | Bålsta Simklubb | 37.07 | ||||||
19 | Agnes Thomée | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 37.24 | ||||||
20 | My Rundberg | 1999 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 38.13 | ||||||
21 | Frida Berndtson | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.27 | ||||||
22 | Maike Kuhlins | 2000 | Spårvägen Simförening | 38.76 | ||||||
23 | Evelina Johansson | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 38.95 | ||||||
24 | Astrid Blomberg | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 39.11 | ||||||
25 | Anna Elfvin | 2000 | Norrtälje Simklubb | 39.65 | ||||||
25 | Linn Andersson | 1999 | Norrtälje Simklubb | 39.65 | ||||||
27 | Elin Öberg | 2000 | Spårvägen Simförening | 39.84 | ||||||
28 | Thea Jonsson | 1999 | Stockholmspolisens IF SF | 39.85 | ||||||
29 | Wilma Ekwall | 1999 | Spårvägen Simförening | 41.00 | ||||||
30 | Linda Svensson | 2000 | Spårvägen Simförening | 41.13 | ||||||
31 | Michaela Lindström | 2000 | Spårvägen Simförening | 44.44 | ||||||
32 | Sandra Ekroth | 1999 | Hellas Simklubb | 48.37 | ||||||
- | Yardagul Kop | 2000 | Kanaans Simsällskap | DNS | ||||||
- | Hedda Wettergren | 1999 | Stockholmspolisens IF SF | DSQ | ||||||
- | Mathilda Norlander | 1999 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 06 december 2015 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening | Utskriftstid | 09:25 |
Resultat Gren 35 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Julklappsdoppet 2015 | Utskriftsdatum | 06 december 2015 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 16:10 | |||
Arrangör | Spårvägen Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 december 2015 |
Gren 35, 50m Ryggsim Flickor A, Finaler |
2014: Elin Grenolm 1999 Spårvägen Simförening 31.55 |
2013: Alexandra Engsoo 1998 Skuru Idrottsklubb 31.53 |
2012: Amanda Kimander 1997 Skuru Idrottsklubb 31.36 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Nelly Åkerblom | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 33.53 | ||||||
2 | Hermella Alem | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 33.56 | ||||||
3 | Lovisa Sved | 2000 | Simklubben Ena | 33.65 | ||||||
4 | Astrid Onno | 2000 | Spårvägen Simförening | 35.08 | ||||||
5 | Tilda Eklund | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 35.35 | ||||||
6 | Fanny Odin | 2000 | Spårvägen Simförening | 35.43 | ||||||
7 | Lo Lindeblad | 2000 | Väsby Simsällskap | 35.59 | ||||||
- | Matilda Hägesten | 2000 | Älvsjö AIK Fritid | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 06 december 2015 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening | Utskriftstid | 16:10 |
Resultat Gren 36 (Försök) - Officiell |
Tävling | Julklappsdoppet 2015 | Utskriftsdatum | 06 december 2015 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 09:30 | |||
Arrangör | Spårvägen Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 december 2015 |
Gren 36, 50m Ryggsim Pojkar A, Försök |
2014: Daniel Sjöblom Ahlström 1998 Spårvägen Simförening 27.92 2014: Daniel Sjöblom Ahlst |
2013: Elias Altman 1998 Saltsjöbadens Idrottsförening 27.83 |
2012: Samuel Törnqvist 1997 Väsby Simsällskap 27.88 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Oscar Norman | 1999 | Tyresö Simsällskap | 31.14 | ||||||
2 | Elias Folkesson | 1999 | Norrtälje Simklubb | 31.39 | ||||||
3 | Alexander Koufakis | 2000 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 31.77 | ||||||
4 | Erik Sidén | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 32.04 | ||||||
5 | Rudolfs Stupane | 1999 | Spårvägen Simförening | 33.50 | ||||||
6 | Daniel Thelenius | 2000 | Spårvägen Simförening | 34.73 | ||||||
7 | Oskar Strömbeck | 1999 | Wisby Simsällskap | 35.08 | ||||||
8 | Tobias Eknor | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.40 | ||||||
8 | William Yttergren | 2000 | Wisby Simsällskap | 35.40 | ||||||
10 | Oliver Soneborg | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 35.47 | ||||||
10 | Tobias Hörlin | 2000 | Väsby Simsällskap | 35.47 | ||||||
12 | Samuel Bladin | 1999 | Spårvägen Simförening | 36.94 | ||||||
13 | Raul Apaza Cutile | 2000 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 38.77 | ||||||
14 | Petter Nors | 1999 | Hellas Simklubb | 44.78 | ||||||
15 | Adam Hoas | 1999 | Wisby Simsällskap | 44.87 | ||||||
- | Marcus Wilhelmsson | 2000 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
- | Oskar Hägglund | 1999 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 06 december 2015 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening | Utskriftstid | 09:30 |
Resultat Gren 36 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Julklappsdoppet 2015 | Utskriftsdatum | 06 december 2015 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 16:12 | |||
Arrangör | Spårvägen Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 december 2015 |
Gren 36, 50m Ryggsim Pojkar A, Finaler |
2014: Daniel Sjöblom Ahlström 1998 Spårvägen Simförening 27.92 2014: Daniel Sjöblom Ahlst |
2013: Elias Altman 1998 Saltsjöbadens Idrottsförening 27.83 |
2012: Samuel Törnqvist 1997 Väsby Simsällskap 27.88 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Elias Folkesson | 1999 | Norrtälje Simklubb | 31.02 | ||||||
2 | Oscar Norman | 1999 | Tyresö Simsällskap | 31.07 | ||||||
3 | Erik Sidén | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 31.62 | ||||||
4 | Alexander Koufakis | 2000 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 31.92 | ||||||
5 | Rudolfs Stupane | 1999 | Spårvägen Simförening | 33.08 | ||||||
6 | Daniel Thelenius | 2000 | Spårvägen Simförening | 35.11 | ||||||
7 | William Yttergren | 2000 | Wisby Simsällskap | 35.56 | ||||||
8 | Oskar Strömbeck | 1999 | Wisby Simsällskap | 35.93 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 06 december 2015 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening | Utskriftstid | 16:12 |
Resultat Gren 37 (Försök) - Officiell |
Tävling | Julklappsdoppet 2015 | Utskriftsdatum | 06 december 2015 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 09:33 | |||
Arrangör | Spårvägen Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 december 2015 |
Gren 37, 50m Ryggsim Damer, Försök |
2013: Jessica Billquist 1996 Spårvägens Simförening 31.02 |
2012: Nadja Salomonsson 1992 Väsby Simsällskap 29.64 |
2011: Nadja Salomonsson 1992 Väsby Simsällskap 30.31 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Malin Wallén | 1997 | Spårvägen Simförening | 31.84 | ||||||
2 | Louise Halldén | 1998 | Väsby Simsällskap | 32.20 | ||||||
3 | Tove Sparrman | 1996 | Väsby Simsällskap | 32.55 | ||||||
4 | Filippa Berndtson | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 32.93 | ||||||
5 | Sophia Norén | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 33.42 | ||||||
6 | Amanda Kimander | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 33.47 | ||||||
7 | Marie-Therese Öberg | 1986 | Ösmo Simsällskap | 33.71 | ||||||
8 | Agnes Fährlin | 1998 | Spårvägen Simförening | 33.95 | ||||||
9 | Fanny Strömstedt | 1996 | Spårvägen Simförening | 33.98 | ||||||
10 | Therese Thor | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.21 | ||||||
11 | Rebecca Höglind | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.94 | ||||||
12 | Louise Hagström | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 35.99 | ||||||
13 | Wilma Tukonen | 1998 | Spårvägen Simförening | 38.43 | ||||||
14 | Aline Agnvall | 1997 | Spårvägen Simförening | 38.65 | ||||||
15 | Elin Österberg | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 38.70 | ||||||
16 | Olivia Sundermeyer | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 38.95 | ||||||
17 | Maja Reichard | 1991 | Spårvägen Simförening | 41.15 | ||||||
18 | Julia Norlin | 1998 | Upsala Simsällskap | 41.74 | ||||||
19 | Xaioxai Lind | 1998 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 43.81 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 06 december 2015 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening | Utskriftstid | 09:33 |
Resultat Gren 37 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Julklappsdoppet 2015 | Utskriftsdatum | 06 december 2015 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 16:14 | |||
Arrangör | Spårvägen Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 december 2015 |
Gren 37, 50m Ryggsim Damer, Finaler |
2013: Jessica Billquist 1996 Spårvägens Simförening 31.02 |
2012: Nadja Salomonsson 1992 Väsby Simsällskap 29.64 |
2011: Nadja Salomonsson 1992 Väsby Simsällskap 30.31 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Malin Wallén | 1997 | Spårvägen Simförening | 31.48 | ||||||
2 | Louise Halldén | 1998 | Väsby Simsällskap | 32.61 | ||||||
3 | Filippa Berndtson | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 32.74 | ||||||
4 | Tove Sparrman | 1996 | Väsby Simsällskap | 32.86 | ||||||
5 | Fanny Strömstedt | 1996 | Spårvägen Simförening | 34.05 | ||||||
6 | Sophia Norén | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.14 | ||||||
7 | Rebecca Höglind | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.26 | ||||||
8 | Louise Hagström | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 35.31 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 06 december 2015 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening | Utskriftstid | 16:14 |
Resultat Gren 38 (Försök) - Officiell |
Tävling | Julklappsdoppet 2015 | Utskriftsdatum | 06 december 2015 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 09:37 | |||
Arrangör | Spårvägen Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 december 2015 |
Gren 38, 50m Ryggsim Herrar, Försök |
2013: Adam Karlsson 1994 Spårvägens Simförening 26.09 |
2012: Niklas Borin 1989 Turebergs Simklubb 24.79 |
2011: Niklas Borin 1989 Turebergs Simklubb 25.99 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Daniel Sjöblom Ahlström | 1998 | Spårvägen Simförening | 28.19 | ||||||
2 | Andreas Fürst | 1990 | Väsby Simsällskap | 29.17 | ||||||
3 | Gustav Frödeberg | 1997 | Väsby Simsällskap | 29.38 | ||||||
4 | Alexej Filinau | 1998 | Södertörns Simsällskap | 29.51 | ||||||
5 | Robert Palosaari | 1992 | Väsby Simsällskap | 29.65 | ||||||
6 | Tobias Henriksson | 1996 | Spårvägen Simförening | 29.67 | ||||||
7 | Wilmer Tingbrand | 1998 | Södertörns Simsällskap | 30.89 | ||||||
8 | David Holm-Reise | 1997 | Spårvägen Simförening | 33.33 | ||||||
9 | Tim Andersson-Lind | 1989 | IFK Lidingö Simklubb | 33.66 | ||||||
10 | Viktor Jändel | 1996 | Södertörns Simsällskap | 36.76 | ||||||
- | Peter Toldner | 1972 | Spårvägen Simförening | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 06 december 2015 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening | Utskriftstid | 09:37 |
Resultat Gren 38 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Julklappsdoppet 2015 | Utskriftsdatum | 06 december 2015 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 16:16 | |||
Arrangör | Spårvägen Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 december 2015 |
Gren 38, 50m Ryggsim Herrar, Finaler |
2013: Adam Karlsson 1994 Spårvägens Simförening 26.09 |
2012: Niklas Borin 1989 Turebergs Simklubb 24.79 |
2011: Niklas Borin 1989 Turebergs Simklubb 25.99 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Daniel Sjöblom Ahlström | 1998 | Spårvägen Simförening | 27.89 | ||||||
2 | Robert Palosaari | 1992 | Väsby Simsällskap | 28.81 | ||||||
3 | Gustav Frödeberg | 1997 | Väsby Simsällskap | 28.85 | ||||||
4 | Andreas Fürst | 1990 | Väsby Simsällskap | 29.07 | ||||||
5 | Tobias Henriksson | 1996 | Spårvägen Simförening | 29.32 | ||||||
6 | Alexej Filinau | 1998 | Södertörns Simsällskap | 29.73 | ||||||
7 | Wilmer Tingbrand | 1998 | Södertörns Simsällskap | 30.74 | ||||||
8 | Tim Andersson-Lind | 1989 | IFK Lidingö Simklubb | 32.44 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 06 december 2015 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening | Utskriftstid | 16:16 |
Resultat Gren 39 (Försök) - Officiell |
Tävling | Julklappsdoppet 2015 | Utskriftsdatum | 06 december 2015 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 09:50 | |||
Arrangör | Spårvägen Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 december 2015 |
Gren 39, 50m Bröstsim Flickor A, Försök |
2014: Agnes Fähriln 1998 Spårvägens Simförening 33.52 |
2013: Lovisa Malmgren 1997 Spårvägens Simförening 35.21 |
2012: Jessica Billquist 1996 Spårvägen Simförening 33.38 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Henrietta Mossop | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 37.04 | ||||||
2 | Andrea Belin | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 37.37 | ||||||
3 | Wilma Hagmansson | 1999 | Spårvägen Simförening | 38.42 | ||||||
4 | Fanny Odin | 2000 | Spårvägen Simförening | 38.59 | ||||||
5 | Frida Berndtson | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 39.53 | ||||||
6 | Evelina Johansson | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 39.96 | ||||||
7 | Tilda Eklund | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 40.15 | ||||||
8 | My Rundberg | 1999 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 40.20 | ||||||
9 | Vinona Bothe Karlsson | 1999 | Södertörns Simsällskap | 40.29 | ||||||
10 | Astrid Onno | 2000 | Spårvägen Simförening | 40.45 | ||||||
11 | Alva Westling | 1999 | Norrtälje Simklubb | 40.66 | ||||||
12 | Hermella Alem | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 40.83 | ||||||
13 | Anna Viinapuu | 2000 | Bålsta Simklubb | 41.09 | ||||||
14 | Lovisa Sved | 2000 | Simklubben Ena | 41.65 | ||||||
15 | Astrid Blomberg | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 42.05 | ||||||
16 | Linda Svensson | 2000 | Spårvägen Simförening | 43.36 | ||||||
17 | Maike Kuhlins | 2000 | Spårvägen Simförening | 43.45 | ||||||
18 | Matilda Hägesten | 2000 | Älvsjö AIK Fritid | 43.59 | ||||||
19 | Hedda Wettergren | 1999 | Stockholmspolisens IF SF | 43.83 | ||||||
20 | Johanna Larsson | 1999 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 45.34 | ||||||
21 | Josefina Agrest | 1999 | Älvsjö AIK Fritid | 45.35 | ||||||
22 | Michaela Lindström | 2000 | Spårvägen Simförening | 47.12 | ||||||
23 | Eleonor Rosengart | 2000 | Hellas Simklubb | 48.37 | ||||||
24 | Frida Therkhildsen | 1999 | Södertörns Simsällskap | 48.44 | ||||||
25 | Mathilda Norlander | 1999 | Spårvägen Simförening | 50.62 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 06 december 2015 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening | Utskriftstid | 09:50 |
Resultat Gren 39 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Julklappsdoppet 2015 | Utskriftsdatum | 06 december 2015 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 16:42 | |||
Arrangör | Spårvägen Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 december 2015 |
Gren 39, 50m Bröstsim Flickor A, Finaler |
2014: Agnes Fähriln 1998 Spårvägens Simförening 33.52 |
2013: Lovisa Malmgren 1997 Spårvägens Simförening 35.21 |
2012: Jessica Billquist 1996 Spårvägen Simförening 33.38 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Henrietta Mossop | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 36.54 | ||||||
2 | Andrea Belin | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 36.66 | ||||||
3 | Wilma Hagmansson | 1999 | Spårvägen Simförening | 37.07 | ||||||
4 | Frida Berndtson | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.13 | ||||||
5 | Fanny Odin | 2000 | Spårvägen Simförening | 38.92 | ||||||
6 | Tilda Eklund | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 39.38 | ||||||
7 | Vinona Bothe Karlsson | 1999 | Södertörns Simsällskap | 39.92 | ||||||
8 | Astrid Onno | 2000 | Spårvägen Simförening | 40.59 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 06 december 2015 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening | Utskriftstid | 16:42 |
Resultat Gren 40 (Försök) - Officiell |
Tävling | Julklappsdoppet 2015 | Utskriftsdatum | 06 december 2015 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 09:54 | |||
Arrangör | Spårvägen Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 december 2015 |
Gren 40, 50m Bröstsim Pojkar A, Försök |
2014: Daniel Sjöblom Ahlström 1998 Spårvägens Simförening 31.34 |
2013: Daniel Sjöblom Ahlström 1998 Spårvägens Simförening 31.97 |
2012: Adam Alstermark 1996 Norrtälje Simklubb 31.66 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Sebastian Tufvesson | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 32.73 | ||||||
2 | Olof Askling | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 33.51 | ||||||
3 | Oskar Strömbeck | 1999 | Wisby Simsällskap | 33.65 | ||||||
4 | Oscar Norman | 1999 | Tyresö Simsällskap | 34.93 | ||||||
5 | Erik Sidén | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 35.24 | ||||||
6 | Adam Karlsson | 2000 | Norrtälje Simklubb | 35.72 | ||||||
7 | Lucas Hultman | 1999 | Skuru Idrottsklubb | 35.73 | ||||||
8 | Kevin Fahlström | 2000 | Norrtälje Simklubb | 35.89 | ||||||
9 | Emil Gunneriusson | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 36.28 | ||||||
10 | Olle Hennert | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.72 | ||||||
11 | Oliver Soneborg | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 37.06 | ||||||
12 | Tobias Hörlin | 2000 | Väsby Simsällskap | 37.72 | ||||||
13 | Tobias Eknor | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.78 | ||||||
14 | William Yttergren | 2000 | Wisby Simsällskap | 39.08 | ||||||
15 | Samuel Bladin | 1999 | Spårvägen Simförening | 39.25 | ||||||
16 | Oskar Hägglund | 1999 | Södertörns Simsällskap | 40.07 | ||||||
17 | Raul Apaza Cutile | 2000 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 42.94 | ||||||
18 | Marcus Wilhelmsson | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 43.35 | ||||||
19 | Petter Nors | 1999 | Hellas Simklubb | 44.82 | ||||||
20 | Adam Hoas | 1999 | Wisby Simsällskap | 46.60 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 06 december 2015 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening | Utskriftstid | 09:54 |
Resultat Gren 40 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Julklappsdoppet 2015 | Utskriftsdatum | 06 december 2015 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 16:44 | |||
Arrangör | Spårvägen Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 december 2015 |
Gren 40, 50m Bröstsim Pojkar A, Finaler |
2014: Daniel Sjöblom Ahlström 1998 Spårvägens Simförening 31.34 |
2013: Daniel Sjöblom Ahlström 1998 Spårvägens Simförening 31.97 |
2012: Adam Alstermark 1996 Norrtälje Simklubb 31.66 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Olof Askling | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 32.30 | ||||||
2 | Sebastian Tufvesson | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 32.59 | ||||||
3 | Oskar Strömbeck | 1999 | Wisby Simsällskap | 33.64 | ||||||
4 | Kevin Fahlström | 2000 | Norrtälje Simklubb | 33.89 | ||||||
5 | Oscar Norman | 1999 | Tyresö Simsällskap | 34.62 | ||||||
6 | Lucas Hultman | 1999 | Skuru Idrottsklubb | 34.95 | ||||||
7 | Adam Karlsson | 2000 | Norrtälje Simklubb | 35.36 | ||||||
8 | Erik Sidén | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 35.56 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 06 december 2015 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening | Utskriftstid | 16:44 |
Resultat Gren 41 (Försök) - Officiell |
Tävling | Julklappsdoppet 2015 | Utskriftsdatum | 06 december 2015 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 09:59 | |||
Arrangör | Spårvägen Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 december 2015 |
Gren 41, 50m Bröstsim Damer, Försök |
2014: Jessica Billquist 1996 Spårvägen Simförening 31.96 |
2013: Ida Jaraquemada 1996 Stockholmspolisens Sim IF 33.58 |
2012: Nadja Salomonsson 1992 Väsby Simsällskap 32.27 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Sophia Norén | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 33.02 | ||||||
2 | Fanny Strömstedt | 1996 | Spårvägen Simförening | 33.87 | ||||||
3 | Agnes Fährlin | 1998 | Spårvägen Simförening | 35.23 | ||||||
4 | Filippa Berndtson | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.74 | ||||||
5 | Marie-Therese Öberg | 1986 | Ösmo Simsällskap | 35.94 | ||||||
6 | Malin Wallén | 1997 | Spårvägen Simförening | 36.94 | ||||||
7 | Rebecca Höglind | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 37.14 | ||||||
8 | Louise Hagström | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 37.69 | ||||||
9 | Fanny Rensbo | 1993 | Ösmo Simsällskap | 38.61 | ||||||
10 | Maja Reichard | 1991 | Spårvägen Simförening | 38.63 | ||||||
11 | Tove Sparrman | 1996 | Väsby Simsällskap | 38.66 | ||||||
12 | Louise Halldén | 1998 | Väsby Simsällskap | 39.43 | ||||||
13 | Josefin Öster | 1997 | Södertörns Simsällskap | 40.84 | ||||||
14 | Julia Norlin | 1998 | Upsala Simsällskap | 40.94 | ||||||
15 | Wilma Tukonen | 1998 | Spårvägen Simförening | 41.40 | ||||||
16 | Aline Agnvall | 1997 | Spårvägen Simförening | 43.42 | ||||||
17 | Olivia Sundermeyer | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 43.70 | ||||||
18 | Xaioxai Lind | 1998 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 48.33 | ||||||
19 | Frida Lundberg | 1992 | Ösmo Simsällskap | 48.54 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 06 december 2015 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening | Utskriftstid | 09:59 |
Resultat Gren 41 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Julklappsdoppet 2015 | Utskriftsdatum | 06 december 2015 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 16:47 | |||
Arrangör | Spårvägen Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 december 2015 |
Gren 41, 50m Bröstsim Damer, Finaler |
2014: Jessica Billquist 1996 Spårvägen Simförening 31.96 |
2013: Ida Jaraquemada 1996 Stockholmspolisens Sim IF 33.58 |
2012: Nadja Salomonsson 1992 Väsby Simsällskap 32.27 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Sophia Norén | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 32.61 | ||||||
2 | Fanny Strömstedt | 1996 | Spårvägen Simförening | 33.84 | ||||||
3 | Agnes Fährlin | 1998 | Spårvägen Simförening | 34.28 | ||||||
4 | Filippa Berndtson | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.83 | ||||||
5 | Rebecca Höglind | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.23 | ||||||
6 | Louise Hagström | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 37.19 | ||||||
7 | Tove Sparrman | 1996 | Väsby Simsällskap | 38.47 | ||||||
8 | Louise Halldén | 1998 | Väsby Simsällskap | 38.60 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 06 december 2015 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening | Utskriftstid | 16:47 |
Resultat Gren 42 (Försök) - Officiell |
Tävling | Julklappsdoppet 2015 | Utskriftsdatum | 06 december 2015 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 10:02 | |||
Arrangör | Spårvägen Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 december 2015 |
Gren 42, 50m Bröstsim Herrar, Försök |
2014: Henrik Bolle 1996 Turebergs Simklubb 30.58 |
2013: Johan Dahlgren 1986 Stockholmspolisens Sim IF 29.48 |
2012: Christoffer Andersson 1994 Tyresö Simsällskap 29.86 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Andreas Fürst | 1990 | Väsby Simsällskap | 29.79 | ||||||
2 | Robert Palosaari | 1992 | Väsby Simsällskap | 30.42 | ||||||
3 | Oskar Nilsson | 1995 | Åkersberga Simsällskap | 30.43 | ||||||
4 | Martin Magnusson | 1995 | Norrtälje Simklubb | 31.05 | ||||||
5 | Alexej Filinau | 1998 | Södertörns Simsällskap | 31.84 | ||||||
6 | Tobias Henriksson | 1996 | Spårvägen Simförening | 32.52 | ||||||
7 | Mattias Freiholtz | 1996 | Spårvägen Simförening | 32.85 | ||||||
8 | Robin Cederqvist | 1989 | Wisby Simsällskap | 32.89 | ||||||
9 | Gustav Frödeberg | 1997 | Väsby Simsällskap | 33.11 | ||||||
10 | Jens Haraldsson | 1996 | Solna Sundbyberg SS 04 | 33.66 | ||||||
11 | Lars Hennert | 1961 | Solna Sundbyberg SS 04 | 33.81 | ||||||
12 | Felix Ericsson | 1997 | Ösmo Simsällskap | 34.77 | ||||||
13 | Tim Andersson-Lind | 1989 | IFK Lidingö Simklubb | 36.52 | ||||||
14 | Viktor Jändel | 1996 | Södertörns Simsällskap | 39.38 | ||||||
- | Wilmer Tingbrand | 1998 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 06 december 2015 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening | Utskriftstid | 10:02 |
Resultat Gren 42 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Julklappsdoppet 2015 | Utskriftsdatum | 06 december 2015 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 16:49 | |||
Arrangör | Spårvägen Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 december 2015 |
Gren 42, 50m Bröstsim Herrar, Finaler |
2014: Henrik Bolle 1996 Turebergs Simklubb 30.58 |
2013: Johan Dahlgren 1986 Stockholmspolisens Sim IF 29.48 |
2012: Christoffer Andersson 1994 Tyresö Simsällskap 29.86 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Robert Palosaari | 1992 | Väsby Simsällskap | 29.45 | ||||||
2 | Andreas Fürst | 1990 | Väsby Simsällskap | 29.66 | ||||||
3 | Martin Magnusson | 1995 | Norrtälje Simklubb | 30.85 | ||||||
4 | Alexej Filinau | 1998 | Södertörns Simsällskap | 31.93 | ||||||
5 | Robin Cederqvist | 1989 | Wisby Simsällskap | 32.37 | ||||||
6 | Tobias Henriksson | 1996 | Spårvägen Simförening | 32.83 | ||||||
7 | Mattias Freiholtz | 1996 | Spårvägen Simförening | 32.98 | ||||||
- | Oskar Nilsson | 1995 | Åkersberga Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 06 december 2015 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening | Utskriftstid | 16:49 |
Resultat Gren 43 (Försök) - Officiell |
Tävling | Julklappsdoppet 2015 | Utskriftsdatum | 06 december 2015 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 10:53 | |||
Arrangör | Spårvägen Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 december 2015 |
Gren 43, 50m Frisim Flickor A, Försök |
2014: Anna Hassler 1998 Skuru Idrottsklubb 28.22 |
2013: Emma Sundstedt 1998 Spårvägens Simförening 27.75 |
2012: Anna Sandäng 1996 Täby Sim 27.99 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Andrea Belin | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 29.02 | ||||||
2 | Maya Lindhe | 2000 | Södertörns Simsällskap | 29.54 | ||||||
3 | Hermella Alem | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 29.81 | ||||||
4 | Anna Viinapuu | 2000 | Bålsta Simklubb | 29.92 | ||||||
5 | Alva Westling | 1999 | Norrtälje Simklubb | 29.95 | ||||||
6 | Lovisa Sved | 2000 | Simklubben Ena | 30.07 | ||||||
7 | Fanny Odin | 2000 | Spårvägen Simförening | 30.29 | ||||||
8 | Nelly Åkerblom | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 30.42 | ||||||
9 | Amanda Malmsten | 2000 | Norrtälje Simklubb | 30.45 | ||||||
9 | Astrid Onno | 2000 | Spårvägen Simförening | 30.45 | ||||||
11 | Tilda Eklund | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 30.68 | ||||||
12 | Lo Lindeblad | 2000 | Väsby Simsällskap | 30.76 | ||||||
13 | Hedda Wettergren | 1999 | Stockholmspolisens IF SF | 31.01 | ||||||
14 | My Rundberg | 1999 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 31.16 | ||||||
15 | Lisa Holmqvist | 1999 | Stockholmspolisens IF SF | 31.32 | ||||||
16 | Johanna Larsson | 1999 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 31.58 | ||||||
17 | Anna Reinholdz | 1999 | Södertörns Simsällskap | 31.59 | ||||||
18 | Wilma Hagmansson | 1999 | Spårvägen Simförening | 31.70 | ||||||
19 | Frida Berndtson | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 31.85 | ||||||
20 | Anna Elfvin | 2000 | Norrtälje Simklubb | 31.89 | ||||||
21 | Matilda Högberg-Klang | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 32.06 | ||||||
22 | Henrietta Mossop | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 32.17 | ||||||
23 | Astrid Blomberg | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 32.94 | ||||||
24 | Alva Höglund | 2000 | Södertörns Simsällskap | 32.97 | ||||||
24 | Linda Svensson | 2000 | Spårvägen Simförening | 32.97 | ||||||
26 | Maike Kuhlins | 2000 | Spårvägen Simförening | 33.07 | ||||||
27 | Elin Öberg | 2000 | Spårvägen Simförening | 33.37 | ||||||
28 | Agnes Thomée | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 33.49 | ||||||
29 | Evelina Johansson | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 33.51 | ||||||
30 | Thea Jonsson | 1999 | Stockholmspolisens IF SF | 33.63 | ||||||
31 | Wilma Ekwall | 1999 | Spårvägen Simförening | 33.70 | ||||||
32 | Linn Andersson | 1999 | Norrtälje Simklubb | 34.03 | ||||||
33 | Astrid Eliasson | 2000 | Södertörns Simsällskap | 34.13 | ||||||
34 | Josefina Agrest | 1999 | Älvsjö AIK Fritid | 35.92 | ||||||
35 | Michaela Lindström | 2000 | Spårvägen Simförening | 36.03 | ||||||
36 | Frida Therkhildsen | 1999 | Södertörns Simsällskap | 37.08 | ||||||
37 | Mathilda Norlander | 1999 | Spårvägen Simförening | 38.14 | ||||||
38 | Eleonor Rosengart | 2000 | Hellas Simklubb | 40.04 | ||||||
39 | Sandra Ekroth | 1999 | Hellas Simklubb | 41.38 | ||||||
- | Yardagul Kop | 2000 | Kanaans Simsällskap | DNS | ||||||
- | Rebecka Dagberg | 2000 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 06 december 2015 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening | Utskriftstid | 10:53 |
Resultat Gren 43 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Julklappsdoppet 2015 | Utskriftsdatum | 06 december 2015 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 17:12 | |||
Arrangör | Spårvägen Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 december 2015 |
Gren 43, 50m Frisim Flickor A, Finaler |
2014: Anna Hassler 1998 Skuru Idrottsklubb 28.22 |
2013: Emma Sundstedt 1998 Spårvägens Simförening 27.75 |
2012: Anna Sandäng 1996 Täby Sim 27.99 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Andrea Belin | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 28.63 | ||||||
2 | Maya Lindhe | 2000 | Södertörns Simsällskap | 29.37 | ||||||
3 | Anna Viinapuu | 2000 | Bålsta Simklubb | 29.60 | ||||||
4 | Hermella Alem | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 29.64 | ||||||
5 | Nelly Åkerblom | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 30.38 | ||||||
6 | Fanny Odin | 2000 | Spårvägen Simförening | 30.66 | ||||||
7 | Amanda Malmsten | 2000 | Norrtälje Simklubb | 30.71 | ||||||
8 | Lovisa Sved | 2000 | Simklubben Ena | 30.89 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 06 december 2015 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening | Utskriftstid | 17:12 |
Resultat Gren 44 (Försök) - Officiell |
Tävling | Julklappsdoppet 2015 | Utskriftsdatum | 06 december 2015 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 10:12 | |||
Arrangör | Spårvägen Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 december 2015 |
Gren 44, 50m Frisim Pojkar A, Försök |
2014: Jacob Danielsson 1998 Stockholspolisens IF 25.18 |
2013: Elias Altman 1998 Saltsjöbadens Idrottsförening 24.55 |
2012: Axel Bååthe 1997 Skuru Idrottsklubb 25.46 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alexander Koufakis | 2000 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 26.53 | ||||||
2 | Sebastian Tufvesson | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 26.73 | ||||||
3 | Adam Karlsson | 2000 | Norrtälje Simklubb | 26.82 | ||||||
4 | Oscar Norman | 1999 | Tyresö Simsällskap | 27.00 | ||||||
5 | Oskar Strömbeck | 1999 | Wisby Simsällskap | 27.16 | ||||||
6 | Erik Sidén | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 27.18 | ||||||
7 | Elias Folkesson | 1999 | Norrtälje Simklubb | 27.51 | ||||||
8 | Emil Gunneriusson | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 27.57 | ||||||
9 | Olof Askling | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 27.62 | ||||||
10 | Tobias Hörlin | 2000 | Väsby Simsällskap | 28.09 | ||||||
11 | Oliver Soneborg | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 28.16 | ||||||
12 | Olle Hennert | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 28.20 | ||||||
13 | Rudolfs Stupane | 1999 | Spårvägen Simförening | 28.37 | ||||||
14 | Daniel Thelenius | 2000 | Spårvägen Simförening | 28.45 | ||||||
15 | Kevin Fahlström | 2000 | Norrtälje Simklubb | 28.52 | ||||||
16 | Samuel Bladin | 1999 | Spårvägen Simförening | 28.70 | ||||||
17 | Oskar Hägglund | 1999 | Södertörns Simsällskap | 28.89 | ||||||
18 | William Yttergren | 2000 | Wisby Simsällskap | 29.14 | ||||||
19 | Raul Apaza Cutile | 2000 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 29.92 | ||||||
20 | Lucas Hultman | 1999 | Skuru Idrottsklubb | 29.99 | ||||||
21 | Adam Hoas | 1999 | Wisby Simsällskap | 34.66 | ||||||
22 | Petter Nors | 1999 | Hellas Simklubb | 36.02 | ||||||
23 | Marcus Wilhelmsson | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 37.74 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 06 december 2015 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening | Utskriftstid | 10:12 |
Resultat Gren 44 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Julklappsdoppet 2015 | Utskriftsdatum | 06 december 2015 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 17:14 | |||
Arrangör | Spårvägen Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 december 2015 |
Gren 44, 50m Frisim Pojkar A, Finaler |
2014: Jacob Danielsson 1998 Stockholspolisens IF 25.18 |
2013: Elias Altman 1998 Saltsjöbadens Idrottsförening 24.55 |
2012: Axel Bååthe 1997 Skuru Idrottsklubb 25.46 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Sebastian Tufvesson | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 26.68 | ||||||
2 | Oscar Norman | 1999 | Tyresö Simsällskap | 26.80 | ||||||
3 | Emil Gunneriusson | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 26.88 | ||||||
4 | Adam Karlsson | 2000 | Norrtälje Simklubb | 26.98 | ||||||
5 | Elias Folkesson | 1999 | Norrtälje Simklubb | 27.03 | ||||||
6 | Erik Sidén | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 27.34 | ||||||
7 | Oskar Strömbeck | 1999 | Wisby Simsällskap | 27.65 | ||||||
- | Alexander Koufakis | 2000 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 06 december 2015 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening | Utskriftstid | 17:14 |
Resultat Gren 45 (Försök) - Officiell |
Tävling | Julklappsdoppet 2015 | Utskriftsdatum | 06 december 2015 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 10:17 | |||
Arrangör | Spårvägen Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 december 2015 |
Gren 45, 50m Frisim Damer, Försök |
2014: Helin Rahim 1995 Spårvägens Simförening 27.27 |
2013: Jessica Billquist 1996 Spårvägens Simförening 27.36 |
2012: Nadja Salomonsson 1992 Väsby Simsällskap 26.17 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Emma Sundstedt | 1998 | Spårvägen Simförening | 26.71 | ||||||
2 | Tove Sparrman | 1996 | Väsby Simsällskap | 27.59 | ||||||
3 | Louise Halldén | 1998 | Väsby Simsällskap | 28.03 | ||||||
4 | Malin Wallén | 1997 | Spårvägen Simförening | 28.17 | ||||||
5 | Marie-Therese Öberg | 1986 | Ösmo Simsällskap | 28.26 | ||||||
6 | Filippa Berndtson | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 28.58 | ||||||
7 | Sophia Norén | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 28.73 | ||||||
8 | Fanny Strömstedt | 1996 | Spårvägen Simförening | 29.07 | ||||||
9 | Louise Hagström | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 29.44 | ||||||
10 | Lise Öberg | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 29.45 | ||||||
11 | Mikaela Eriksson | 1997 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 30.44 | ||||||
12 | Caroline Adlerborn | 1998 | Spårvägen Simförening | 30.47 | ||||||
12 | Therese Thor | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 30.47 | ||||||
14 | Amanda Kimander | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 30.64 | ||||||
15 | Wilma Tukonen | 1998 | Spårvägen Simförening | 31.17 | ||||||
16 | Fanny Rensbo | 1993 | Ösmo Simsällskap | 31.40 | ||||||
17 | Olivia Sundermeyer | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 32.30 | ||||||
18 | Rebecca Höglind | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 32.53 | ||||||
19 | Julia Norlin | 1998 | Upsala Simsällskap | 32.54 | ||||||
20 | Elin Österberg | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 32.92 | ||||||
21 | Maja Reichard | 1991 | Spårvägen Simförening | 33.15 | ||||||
22 | Daphne Thörn | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 33.92 | ||||||
23 | Aline Agnvall | 1997 | Spårvägen Simförening | 34.51 | ||||||
24 | Shahro Mousavi | 1998 | Södertörns Simsällskap | 34.80 | ||||||
25 | Helene Al-Ani | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.93 | ||||||
26 | Xaioxai Lind | 1998 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 35.09 | ||||||
- | Frida Lundberg | 1992 | Ösmo Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 06 december 2015 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening | Utskriftstid | 10:17 |
Resultat Gren 45 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Julklappsdoppet 2015 | Utskriftsdatum | 06 december 2015 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 17:16 | |||
Arrangör | Spårvägen Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 december 2015 |
Gren 45, 50m Frisim Damer, Finaler |
2014: Helin Rahim 1995 Spårvägens Simförening 27.27 |
2013: Jessica Billquist 1996 Spårvägens Simförening 27.36 |
2012: Nadja Salomonsson 1992 Väsby Simsällskap 26.17 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Emma Sundstedt | 1998 | Spårvägen Simförening | 27.18 | ||||||
2 | Tove Sparrman | 1996 | Väsby Simsällskap | 27.64 | ||||||
3 | Louise Halldén | 1998 | Väsby Simsällskap | 27.74 | ||||||
4 | Malin Wallén | 1997 | Spårvägen Simförening | 27.76 | ||||||
5 | Filippa Berndtson | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 28.41 | ||||||
6 | Sophia Norén | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 28.87 | ||||||
7 | Fanny Strömstedt | 1996 | Spårvägen Simförening | 29.21 | ||||||
8 | Louise Hagström | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 29.35 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 06 december 2015 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening | Utskriftstid | 17:16 |
Resultat Gren 46 (Försök) - Officiell |
Tävling | Julklappsdoppet 2015 | Utskriftsdatum | 06 december 2015 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 10:20 | |||
Arrangör | Spårvägen Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 december 2015 |
Gren 46, 50m Frisim Herrar, Försök |
2014: Niklas Borin 1989 Turebergs Simklubb 23.50 |
2013: Niklas Borin 1989 Turebergs Simklubb 23.08 |
2012: Axel Wangel 1994 Turebergs Simklubb 23.86 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Christoffer Stolt | 1987 | Spårvägen Simförening | 24.04 | ||||||
2 | Henrik Bolle | 1996 | Turebergs Simklubb | 24.11 | ||||||
3 | Anton Blomquist | 1995 | Åkersberga Simsällskap | 24.35 | ||||||
4 | Gustav Frödeberg | 1997 | Väsby Simsällskap | 24.52 | ||||||
5 | Daniel Sjöblom Ahlström | 1998 | Spårvägen Simförening | 24.64 | ||||||
6 | Robert Palosaari | 1992 | Väsby Simsällskap | 24.91 | ||||||
7 | Martin Magnusson | 1995 | Norrtälje Simklubb | 24.99 | ||||||
8 | Andreas Fürst | 1990 | Väsby Simsällskap | 25.23 | ||||||
9 | Mattias Freiholtz | 1996 | Spårvägen Simförening | 25.38 | ||||||
10 | Zack Abelsson | 1998 | Södertörns Simsällskap | 25.45 | ||||||
11 | Alexej Filinau | 1998 | Södertörns Simsällskap | 25.49 | ||||||
12 | Wilmer Tingbrand | 1998 | Södertörns Simsällskap | 26.36 | ||||||
13 | Tobias Westholm | 1996 | Norrtälje Simklubb | 26.47 | ||||||
14 | David Holm-Reise | 1997 | Spårvägen Simförening | 27.28 | ||||||
15 | Tim Andersson-Lind | 1989 | IFK Lidingö Simklubb | 27.61 | ||||||
16 | Viktor Jändel | 1996 | Södertörns Simsällskap | 27.85 | ||||||
17 | Lars Hennert | 1961 | Solna Sundbyberg SS 04 | 28.32 | ||||||
18 | Jens Haraldsson | 1996 | Solna Sundbyberg SS 04 | 28.55 | ||||||
19 | Robin Cederqvist | 1989 | Wisby Simsällskap | 29.21 | ||||||
20 | Felix Ericsson | 1997 | Ösmo Simsällskap | 30.40 | ||||||
21 | Marcus Haegmann | 1997 | Älvsjö AIK Fritid | 30.46 | ||||||
- | Peter Toldner | 1972 | Spårvägen Simförening | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 06 december 2015 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening | Utskriftstid | 10:20 |
Resultat Gren 46 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Julklappsdoppet 2015 | Utskriftsdatum | 06 december 2015 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 17:18 | |||
Arrangör | Spårvägen Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 december 2015 |
Gren 46, 50m Frisim Herrar, Finaler |
2014: Niklas Borin 1989 Turebergs Simklubb 23.50 |
2013: Niklas Borin 1989 Turebergs Simklubb 23.08 |
2012: Axel Wangel 1994 Turebergs Simklubb 23.86 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Henrik Bolle | 1996 | Turebergs Simklubb | 23.60 | ||||||
2 | Christoffer Stolt | 1987 | Spårvägen Simförening | 24.10 | ||||||
3 | Gustav Frödeberg | 1997 | Väsby Simsällskap | 24.15 | ||||||
4 | Anton Blomquist | 1995 | Åkersberga Simsällskap | 24.31 | ||||||
5 | Robert Palosaari | 1992 | Väsby Simsällskap | 24.49 | ||||||
6 | Daniel Sjöblom Ahlström | 1998 | Spårvägen Simförening | 25.04 | ||||||
7 | Andreas Fürst | 1990 | Väsby Simsällskap | 25.26 | ||||||
8 | Martin Magnusson | 1995 | Norrtälje Simklubb | 25.28 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 06 december 2015 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening | Utskriftstid | 17:18 |
Resultat Gren 47 (Försök) - Officiell |
Tävling | Julklappsdoppet 2015 | Utskriftsdatum | 06 december 2015 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 10:31 | |||
Arrangör | Spårvägen Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 december 2015 |
Gren 47, 100m Medley Flickor A, Försök |
2014: Agnes Fähriln 1998 Spårvägens Simförening 1:08.89 |
2013: Malin Wallén 1997 Spårvägens Simförening 1:08.59 |
2012: Enya Mcpheat 1997 Skuru Idrottsklubb 1:09.03 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Fanny Odin | 2000 | Spårvägen Simförening | 34.80 | 1:14.29 | |||||
2 | Hermella Alem | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 34.39 | 1:14.53 | |||||
3 | Tilda Eklund | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 34.94 | 1:15.49 | |||||
4 | Astrid Onno | 2000 | Spårvägen Simförening | 35.77 | 1:16.00 | |||||
5 | Lovisa Sved | 2000 | Simklubben Ena | 34.38 | 1:16.44 | |||||
6 | Frida Berndtson | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.44 | 1:16.86 | |||||
7 | My Rundberg | 1999 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 36.17 | 1:17.26 | |||||
8 | Andrea Belin | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 36.26 | 1:17.65 | |||||
9 | Henrietta Mossop | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 37.82 | 1:18.03 | |||||
10 | Anna Viinapuu | 2000 | Bålsta Simklubb | 36.86 | 1:18.16 | |||||
11 | Lisa Holmqvist | 1999 | Stockholmspolisens IF SF | 36.08 | 1:18.33 | |||||
12 | Wilma Hagmansson | 1999 | Spårvägen Simförening | 36.76 | 1:18.38 | |||||
13 | Amanda Malmsten | 2000 | Norrtälje Simklubb | 36.52 | 1:18.63 | |||||
14 | Felicia Axelsson Eklund | 2000 | Södertörns Simsällskap | 36.07 | 1:18.70 | |||||
15 | Nelly Åkerblom | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 36.29 | 1:18.94 | |||||
16 | Vinona Bothe Karlsson | 1999 | Södertörns Simsällskap | 36.41 | 1:20.00 | |||||
17 | Johanna Larsson | 1999 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 38.48 | 1:22.24 | |||||
18 | Astrid Blomberg | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.28 | 1:22.60 | |||||
19 | Wilma Ekwall | 1999 | Spårvägen Simförening | 38.30 | 1:23.03 | |||||
20 | Matilda Högberg-Klang | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 37.68 | 1:23.19 | |||||
21 | Hedda Wettergren | 1999 | Stockholmspolisens IF SF | 38.28 | 1:23.75 | |||||
22 | Astrid Eliasson | 2000 | Södertörns Simsällskap | 38.58 | 1:24.63 | |||||
23 | Linda Svensson | 2000 | Spårvägen Simförening | 39.51 | 1:25.38 | |||||
24 | Lo Lindeblad | 2000 | Väsby Simsällskap | 37.66 | 1:25.83 | |||||
25 | Maike Kuhlins | 2000 | Spårvägen Simförening | 38.64 | 1:26.22 | |||||
26 | Elin Öberg | 2000 | Spårvägen Simförening | 38.71 | 1:26.93 | |||||
27 | Mathilda Norlander | 1999 | Spårvägen Simförening | 42.21 | 1:31.93 | |||||
28 | Michaela Lindström | 2000 | Spårvägen Simförening | 43.56 | 1:32.41 | |||||
- | Anna Reinholdz | 1999 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Linn Andersson | 1999 | Norrtälje Simklubb | DSQ | ||||||
- | Maya Lindhe | 2000 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Rebecka Dagberg | 2000 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
- | Thea Jonsson | 1999 | Stockholmspolisens IF SF | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 06 december 2015 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening | Utskriftstid | 10:31 |
Resultat Gren 47 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Julklappsdoppet 2015 | Utskriftsdatum | 06 december 2015 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 17:40 | |||
Arrangör | Spårvägen Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 december 2015 |
Gren 47, 100m Medley Flickor A, Finaler |
2014: Agnes Fähriln 1998 Spårvägens Simförening 1:08.89 |
2013: Malin Wallén 1997 Spårvägens Simförening 1:08.59 |
2012: Enya Mcpheat 1997 Skuru Idrottsklubb 1:09.03 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Hermella Alem | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 33.89 | 1:12.94 | |||||
2 | Fanny Odin | 2000 | Spårvägen Simförening | 34.18 | 1:13.56 | |||||
3 | Tilda Eklund | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 34.10 | 1:14.03 | |||||
4 | Astrid Onno | 2000 | Spårvägen Simförening | 35.30 | 1:16.12 | |||||
5 | Henrietta Mossop | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 36.91 | 1:16.37 | |||||
6 | Andrea Belin | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 35.76 | 1:16.65 | |||||
7 | Frida Berndtson | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.25 | 1:16.85 | |||||
- | Lovisa Sved | 2000 | Simklubben Ena | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 06 december 2015 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening | Utskriftstid | 17:40 |
Resultat Gren 48 (Försök) - Officiell |
Tävling | Julklappsdoppet 2015 | Utskriftsdatum | 06 december 2015 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 10:40 | |||
Arrangör | Spårvägen Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 december 2015 |
Gren 48, 100m Medley Pojkar A, Försök |
2014: Daniel Sjöblom Ahlström 1998 Spårvägens Simförening 1:00.67 |
2013: Daniel Sjöblom Ahlström 1998 Spårvägens Simförening 1:01.79 |
2012: Samuel Törnqvist 1997 Väsby Simsällskap 1:02.30 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Oscar Norman | 1999 | Tyresö Simsällskap | 31.42 | 1:06.63 | |||||
2 | Sebastian Tufvesson | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 31.42 | 1:07.17 | |||||
3 | Olof Askling | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 31.28 | 1:07.58 | |||||
4 | Erik Sidén | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 31.31 | 1:08.13 | |||||
5 | Oskar Strömbeck | 1999 | Wisby Simsällskap | 33.25 | 1:10.20 | |||||
6 | Elias Folkesson | 1999 | Norrtälje Simklubb | 31.74 | 1:10.38 | |||||
7 | Olle Hennert | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 33.07 | 1:10.41 | |||||
8 | Adam Karlsson | 2000 | Norrtälje Simklubb | 33.41 | 1:11.60 | |||||
9 | William Yttergren | 2000 | Wisby Simsällskap | 33.97 | 1:12.11 | |||||
10 | Emil Gunneriusson | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 34.25 | 1:12.47 | |||||
11 | Tobias Hörlin | 2000 | Väsby Simsällskap | 34.51 | 1:12.57 | |||||
12 | Oliver Soneborg | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 34.12 | 1:13.86 | |||||
13 | Daniel Thelenius | 2000 | Spårvägen Simförening | 34.03 | 1:17.30 | |||||
14 | Tobias Eknor | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.78 | 1:17.92 | |||||
15 | Kevin Fahlström | 2000 | Norrtälje Simklubb | 35.90 | 1:18.48 | |||||
16 | Raul Apaza Cutile | 2000 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 36.75 | 1:21.77 | |||||
17 | Adam Hoas | 1999 | Wisby Simsällskap | 46.66 | 1:36.36 | |||||
- | Samuel Bladin | 1999 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 06 december 2015 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening | Utskriftstid | 10:40 |
Resultat Gren 48 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Julklappsdoppet 2015 | Utskriftsdatum | 06 december 2015 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 17:43 | |||
Arrangör | Spårvägen Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 december 2015 |
Gren 48, 100m Medley Pojkar A, Finaler |
2014: Daniel Sjöblom Ahlström 1998 Spårvägens Simförening 1:00.67 |
2013: Daniel Sjöblom Ahlström 1998 Spårvägens Simförening 1:01.79 |
2012: Samuel Törnqvist 1997 Väsby Simsällskap 1:02.30 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Olof Askling | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 30.45 | 1:05.01 | |||||
2 | Sebastian Tufvesson | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 30.90 | 1:06.21 | |||||
3 | Oscar Norman | 1999 | Tyresö Simsällskap | 30.86 | 1:07.16 | |||||
4 | Erik Sidén | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 31.49 | 1:08.23 | |||||
5 | Olle Hennert | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 32.48 | 1:09.35 | |||||
6 | Adam Karlsson | 2000 | Norrtälje Simklubb | 32.28 | 1:09.93 | |||||
7 | Elias Folkesson | 1999 | Norrtälje Simklubb | 32.19 | 1:10.62 | |||||
8 | Oskar Strömbeck | 1999 | Wisby Simsällskap | 33.70 | 1:12.06 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 06 december 2015 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening | Utskriftstid | 17:43 |
Resultat Gren 49 (Försök) - Officiell |
Tävling | Julklappsdoppet 2015 | Utskriftsdatum | 06 december 2015 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 10:43 | |||
Arrangör | Spårvägen Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 december 2015 |
Gren 49, 100m Medley Damer, Försök |
2014: Jessica Billquist 1996 Spårvägens Simförening 1:05.18 |
2013: Ida Edin 1996 Spårvägens Simförening 1:09.03 |
2012: Nadja Salomonsson 1992 Väsby Simsällskap 1:03.62 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Emma Sundstedt | 1998 | Spårvägen Simförening | 30.37 | 1:06.40 | |||||
2 | Sophia Norén | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 32.70 | 1:08.94 | |||||
3 | Malin Wallén | 1997 | Spårvägen Simförening | 32.34 | 1:08.96 | |||||
4 | Louise Halldén | 1998 | Väsby Simsällskap | 32.26 | 1:10.48 | |||||
5 | Fanny Strömstedt | 1996 | Spårvägen Simförening | 33.89 | 1:10.65 | |||||
6 | Tove Sparrman | 1996 | Väsby Simsällskap | 32.30 | 1:11.28 | |||||
7 | Marie-Therese Öberg | 1986 | Ösmo Simsällskap | 33.41 | 1:11.94 | |||||
8 | Agnes Fährlin | 1998 | Spårvägen Simförening | 33.62 | 1:12.48 | |||||
9 | Filippa Berndtson | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 32.91 | 1:13.50 | |||||
10 | Louise Hagström | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 34.51 | 1:13.92 | |||||
11 | Lise Öberg | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 34.16 | 1:14.33 | |||||
12 | Amanda Kimander | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 34.15 | 1:14.68 | |||||
13 | Rebecca Höglind | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.21 | 1:15.81 | |||||
14 | Wilma Tukonen | 1998 | Spårvägen Simförening | 36.65 | 1:19.33 | |||||
15 | Mikaela Eriksson | 1997 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 36.96 | 1:21.39 | |||||
16 | Olivia Sundermeyer | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 38.43 | 1:23.36 | |||||
17 | Maja Reichard | 1991 | Spårvägen Simförening | 38.78 | 1:23.68 | |||||
18 | Aline Agnvall | 1997 | Spårvägen Simförening | 40.54 | 1:26.91 | |||||
19 | Julia Norlin | 1998 | Upsala Simsällskap | 42.23 | 1:27.52 | |||||
20 | Shahro Mousavi | 1998 | Södertörns Simsällskap | 42.07 | 1:31.28 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 06 december 2015 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening | Utskriftstid | 10:43 |
Resultat Gren 49 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Julklappsdoppet 2015 | Utskriftsdatum | 06 december 2015 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 17:46 | |||
Arrangör | Spårvägen Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 december 2015 |
Gren 49, 100m Medley Damer, Finaler |
2014: Jessica Billquist 1996 Spårvägens Simförening 1:05.18 |
2013: Ida Edin 1996 Spårvägens Simförening 1:09.03 |
2012: Nadja Salomonsson 1992 Väsby Simsällskap 1:03.62 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Emma Sundstedt | 1998 | Spårvägen Simförening | 31.05 | 1:06.74 | |||||
2 | Malin Wallén | 1997 | Spårvägen Simförening | 31.68 | 1:07.80 | |||||
3 | Sophia Norén | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 32.71 | 1:09.45 | |||||
4 | Louise Halldén | 1998 | Väsby Simsällskap | 32.67 | 1:10.55 | |||||
5 | Tove Sparrman | 1996 | Väsby Simsällskap | 32.61 | 1:10.62 | |||||
6 | Agnes Fährlin | 1998 | Spårvägen Simförening | 33.36 | 1:11.28 | |||||
7 | Fanny Strömstedt | 1996 | Spårvägen Simförening | 34.11 | 1:11.41 | |||||
8 | Filippa Berndtson | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 33.49 | 1:14.23 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 06 december 2015 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening | Utskriftstid | 17:46 |
Resultat Gren 50 (Försök) - Officiell |
Tävling | Julklappsdoppet 2015 | Utskriftsdatum | 06 december 2015 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 10:47 | |||
Arrangör | Spårvägen Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 december 2015 |
Gren 50, 100m Medley Herrar, Försök |
2014: Niklas Borin 1989 Turbergs Simklubb 57.06 2014: Niklas Borin 1989 Turbergs Simklubb |
2013: Fabian Bergman 1994 Saltsjöbadens Idrottsförening 57.90 |
2012: Fabian Bergman 1994 Saltsjöbadens Idrottsförening 58.41 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Robert Palosaari | 1992 | Väsby Simsällskap | 29.01 | 1:00.93 | |||||
2 | Daniel Sjöblom Ahlström | 1998 | Spårvägen Simförening | 28.39 | 1:00.98 | |||||
3 | Martin Magnusson | 1995 | Norrtälje Simklubb | 29.22 | 1:01.67 | |||||
4 | Andreas Fürst | 1990 | Väsby Simsällskap | 29.25 | 1:02.17 | |||||
5 | Alexej Filinau | 1998 | Södertörns Simsällskap | 29.23 | 1:02.22 | |||||
6 | Oskar Nilsson | 1995 | Åkersberga Simsällskap | 30.74 | 1:04.92 | |||||
7 | Gustav Frödeberg | 1997 | Väsby Simsällskap | 28.99 | 1:05.03 | |||||
8 | Anton Blomquist | 1995 | Åkersberga Simsällskap | 29.60 | 1:05.15 | |||||
9 | Wilmer Tingbrand | 1998 | Södertörns Simsällskap | 29.53 | 1:06.28 | |||||
10 | Zack Abelsson | 1998 | Södertörns Simsällskap | 30.08 | 1:07.34 | |||||
11 | Tobias Westholm | 1996 | Norrtälje Simklubb | 31.34 | 1:07.91 | |||||
12 | Robin Cederqvist | 1989 | Wisby Simsällskap | 32.95 | 1:09.70 | |||||
13 | Viktor Jändel | 1996 | Södertörns Simsällskap | 32.79 | 1:11.18 | |||||
14 | Tim Andersson-Lind | 1989 | IFK Lidingö Simklubb | 32.52 | 1:12.24 | |||||
15 | Marcus Haegmann | 1997 | Älvsjö AIK Fritid | 34.92 | 1:16.86 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 06 december 2015 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening | Utskriftstid | 10:47 |
Resultat Gren 50 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Julklappsdoppet 2015 | Utskriftsdatum | 06 december 2015 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 17:49 | |||
Arrangör | Spårvägen Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 december 2015 |
Gren 50, 100m Medley Herrar, Finaler |
2014: Niklas Borin 1989 Turbergs Simklubb 57.06 2014: Niklas Borin 1989 Turbergs Simklubb |
2013: Fabian Bergman 1994 Saltsjöbadens Idrottsförening 57.90 |
2012: Fabian Bergman 1994 Saltsjöbadens Idrottsförening 58.41 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Robert Palosaari | 1992 | Väsby Simsällskap | 28.22 | 59.40 | |||||
2 | Daniel Sjöblom Ahlström | 1998 | Spårvägen Simförening | 28.33 | 1:00.21 | |||||
3 | Andreas Fürst | 1990 | Väsby Simsällskap | 29.10 | 1:00.90 | |||||
4 | Alexej Filinau | 1998 | Södertörns Simsällskap | 28.99 | 1:01.89 | |||||
5 | Martin Magnusson | 1995 | Norrtälje Simklubb | 28.73 | 1:02.14 | |||||
6 | Oskar Nilsson | 1995 | Åkersberga Simsällskap | 30.70 | 1:03.85 | |||||
7 | Anton Blomquist | 1995 | Åkersberga Simsällskap | 28.72 | 1:04.00 | |||||
8 | Gustav Frödeberg | 1997 | Väsby Simsällskap | 28.97 | 1:05.19 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 06 december 2015 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening | Utskriftstid | 17:49 |
Resultat Gren 51 (Försök) - Officiell |
Tävling | Julklappsdoppet 2015 | Utskriftsdatum | 06 december 2015 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 10:53 | |||
Arrangör | Spårvägen Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 december 2015 |
Gren 51, 4X50m Medley Mixed A o ä, Försök |
2014: Spårvägens Simförening 1:52.25 |
2013: Spårvägens Simförening 1:51.65 |
2013: Spårvägens Simförening 1:51.65 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Spårvägen Mix Lag 2 | 0 | Spårvägen Simförening | 2:02.36 | ||||||
Malin Wallén | 1997 | 32.17 | 32.17 | |||||||
Agnes Fährlin | 1998 | 35.91 | 1:08.08 | |||||||
Daniel Sjöblom Ahlström | 1998 | 28.18 | 1:36.26 | |||||||
Mattias Freiholtz | 1996 | 26.10 | 2:02.36 | |||||||
2 | Norrtälje Mix Gul | 0 | Norrtälje Simklubb | 2:07.38 | ||||||
Alva Westling | 1999 | 35.35 | 35.35 | |||||||
Katja Svarfvar | 1996 | 37.40 | 1:12.75 | |||||||
Tobias Westholm | 1996 | 29.15 | 1:41.90 | |||||||
Martin Magnusson | 1995 | 25.48 | 2:07.38 | |||||||
3 | Norrtälje Mix Grön | 0 | Norrtälje Simklubb | 2:14.93 | ||||||
Elias Folkesson | 1999 | 32.80 | 32.80 | |||||||
Amanda Malmsten | 2000 | 40.67 | 1:13.47 | |||||||
Adam Karlsson | 2000 | 29.52 | 1:42.99 | |||||||
Anna Elfvin | 2000 | 31.94 | 2:14.93 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 06 december 2015 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening | Utskriftstid | 10:53 |
Resultat Gren 51 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Julklappsdoppet 2015 | Utskriftsdatum | 06 december 2015 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 18:12 | |||
Arrangör | Spårvägen Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 december 2015 |
Gren 51, 4X50m Medley Mixed A o ä, Finaler |
2014: Spårvägens Simförening 1:52.25 |
2013: Spårvägens Simförening 1:51.65 |
2013: Spårvägens Simförening 1:51.65 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Spårvägen Mix Lag 3 | 0 | Spårvägen Simförening | 1:56.03 | ||||||
Tobias Henriksson | 1996 | 29.76 | 29.76 | |||||||
Fanny Strömstedt | 1996 | 33.73 | 1:03.49 | |||||||
Emma Sundstedt | 1998 | 28.85 | 1:32.34 | |||||||
Christoffer Stolt | 1987 | 23.69 | 1:56.03 | |||||||
2 | Spårvägen Mix Lag 2 | 0 | Spårvägen Simförening | 1:58.15 | ||||||
Malin Wallén | 1997 | 31.97 | 31.97 | |||||||
Agnes Fährlin | 1998 | 34.99 | 1:06.96 | |||||||
Daniel Sjöblom Ahlström | 1998 | 26.60 | 1:33.56 | |||||||
Mattias Freiholtz | 1996 | 24.59 | 1:58.15 | |||||||
3 | Norrtälje Mix Gul | 0 | Norrtälje Simklubb | 2:10.24 | ||||||
Martin Magnusson | 1995 | 29.58 | 29.58 | |||||||
Kevin Fahlström | 2000 | 35.74 | 1:05.32 | |||||||
Anna Elfvin | 2000 | 34.92 | 1:40.24 | |||||||
Amanda Malmsten | 2000 | 30.00 | 2:10.24 | |||||||
- | Spårvägen Mix Lag 4 | 0 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 06 december 2015 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening | Utskriftstid | 18:12 |