Results for Lohiuinnit 2016
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Tulokset Laji 33 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (vliajat, ei pisteit) |
Kilpailu | Lohiuinnit 2016 | Tulostuspivmr | 29 toukokuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 11:59 | |||
Jrjestj | Oulun Lohet | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupivmr | 28 toukokuu 2016 |
Laji 33, 100m Selkuinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Cedric Decena | 2004 | Oulun Lohet | 40.09 | 1:22.92 | |||||
2 | Arttu Haipus | 2004 | Kempeleen Pyrint | 42.93 | 1:26.03 | |||||
3 | William Lundmark | 2004 | Skellefte Simsllskap 34 | 44.88 | 1:30.33 | |||||
4 | Aleksi Hmlinen | 2004 | Joensuun Uimaseura | 45.67 | 1:31.69 | |||||
5 | Rasmus Koskela | 2004 | Oulun Uinti 1906 | 45.00 | 1:32.23 | |||||
6 | Julius Schroderus | 2006 | Kempeleen Pyrint | 46.08 | 1:34.77 | |||||
7 | Visa Nissinen | 2004 | Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 46.38 | 1:35.81 | |||||
8 | Mikhail Vilesov | 2005 | Joensuun Uimaseura | 47.44 | 1:38.02 | |||||
9 | Topi Fordell | 2005 | Swimming Club Vuokatti | 47.93 | 1:38.64 | |||||
10 | Kalle Pesl | 2006 | Kempeleen Pyrint | 48.05 | 1:39.14 | |||||
11 | Lassi Lahtinen | 2004 | Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 49.73 | 1:39.41 | |||||
12 | Jimi Kenttl | 2004 | Oulun Uinti 1906 | 51.66 | 1:44.53 | |||||
13 | Atte Linnolahti | 2004 | Joensuun Uimaseura | 52.64 | 1:44.95 | |||||
14 | Jere Hannuksela | 2004 | Haukiputaan Heitto | 51.31 | 1:46.86 | |||||
15 | Jami Kenttl | 2004 | Oulun Uinti 1906 | 52.49 | 1:47.37 | |||||
16 | Elias Laukka | 2005 | Kempeleen Pyrint | 54.22 | 1:50.70 | |||||
17 | Onni Kelloniemi | 2004 | Kemijrven Kaiku | 56.44 | 1:53.86 | |||||
18 | Paavo Tapio | 2005 | Oulun Lohet | 53.38 | 1:57.39 | |||||
- | Eetu Haipus | 2004 | Kempeleen Pyrint | DSQ | ||||||
SW 6.3 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Jere Heikkil | 2004 | Kempeleen Pyrint | DSQ | ||||||
SW 6.3 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Veikka Ijs | 2004 | Oulun Lohet | DSQ | ||||||
SW 6.3 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Vili Rantasuo | 2004 | Oulun Lohet | DSQ | ||||||
SW 6.6 Maaliintulo vatsallaan | ||||||||||
Laji 33, 100m Selkuinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Jesse Anttila | 2002 | Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 34.37 | 1:10.18 | |||||
2 | Esa Hyrynkangas | 2002 | Oulun Lohet | 35.88 | 1:14.34 | |||||
3 | Oliver Kela | 2002 | Swimming Club Rovaniemi | 37.88 | 1:18.50 | |||||
4 | Robin Andersson | 2003 | Skellefte Simsllskap 34 | 40.90 | 1:23.11 | |||||
5 | Teppo Jestoi | 2003 | Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 41.34 | 1:24.54 | |||||
6 | Topi Myyry | 2003 | Joensuun Uimaseura | 41.93 | 1:26.45 | |||||
7 | Valtteri Setl | 2002 | Swimming Club Rovaniemi | 42.43 | 1:26.51 | |||||
8 | Benjamin Evans | 2003 | Swimming Club Vuokatti | 44.34 | 1:29.33 | |||||
9 | Eemeli Korhonen | 2003 | Kempeleen Pyrint | 44.27 | 1:29.67 | |||||
10 | Lauri Saarela | 2003 | Oulun Lohet | 44.73 | 1:30.72 | |||||
11 | Marcus Lundmark | 2002 | Skellefte Simsllskap 34 | 45.55 | 1:30.80 | |||||
12 | Egor Konev | 2003 | Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 46.52 | 1:31.03 | |||||
13 | Joona Suorsa | 2003 | Oulun Uinti 1906 | 44.73 | 1:32.86 | |||||
14 | Karlo Kilpinen | 2003 | Kemin Uimaseura | 45.17 | 1:35.14 | |||||
15 | Emil Ulander | 2003 | Skellefte Simsllskap 34 | 47.69 | 1:36.41 | |||||
- | Tudor Ratiu | 2003 | Swimming Club Rovaniemi | DSQ | ||||||
SW 6.3 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Laji 33, 100m Selkuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Topias Nygrd | 2000 | Oulun Uinti 1906 | 31.51 | 1:04.50 | |||||
2 | Perttu Somero | 2001 | Lahden Kaleva | 32.73 | 1:08.58 | |||||
3 | Onni Kartimo | 2000 | Swimming Club Rovaniemi | 33.76 | 1:10.87 | |||||
4 | Anton Ukkola | 2000 | Oulun Uinti 1906 | 36.01 | 1:14.14 | |||||
5 | Robin Ulander | 2001 | Skellefte Simsllskap 34 | 36.36 | 1:14.47 | |||||
6 | Arttu Pirneskoski | 2000 | Kemin Tyven Uimarit | 36.19 | 1:15.27 | |||||
7 | Veeti Veijonen | 2001 | Swimming Jyvskyl | 36.40 | 1:15.65 | |||||
8 | Samu Peltonen | 2000 | Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 38.64 | 1:18.05 | |||||
9 | Eemeli Puhakka | 2001 | Joensuun Uimaseura | 38.76 | 1:20.84 | |||||
10 | Petteri Maijala | 2001 | Swimming Club Rovaniemi | 39.39 | 1:22.40 | |||||
11 | Alexander Beresnev | 2001 | Skellefte Simsllskap 34 | 42.84 | 1:29.00 | |||||
Laji 33, 100m Selkuinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Juho Herva | 1998 | Oulun Lohet | 34.96 | 1:11.81 | |||||
2 | Miikka Willman | 1998 | Oulun Lohet | 35.90 | 1:13.57 | |||||
3 | Sietse Halbertsma | 1999 | Nordlysbyen Svmme- Og Triatlo | 35.67 | 1:13.91 | |||||
4 | Miikka Mattila | 1977 | Oulun Uinti 1906 | 50.10 | 1:43.80 | |||||
- | Janne Lantto | 1994 | Oulun Lohet | DSQ | ||||||
SW 6.3 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Tekij: WinGrodan 1.25.00 | Tulostuspivmr | 29 toukokuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 11:59 |