Results for Danske Mesterskaber for Ã…rgangshold - uofficielle
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Lørdag
Resultat Løb 9 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMH-Å 2016 uofficiel | Udskriftsdato | 13 februar 2016 | |||
Stævne by | København | Udskriftstidspunkt | 12:08 | |||
Arrangør | Samarbejde mellem klubber | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 13 februar 2016 |
Løb 9, 100m Brystsvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Thea Blomsterberg | 2002 | 24 | 34.94 | 1:13.11 | |||||
Sigma Swim | 59:59.03 | |||||||||
2 | Caroline Brink | 2003 | 22 | 36.42 | 1:15.56 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 59:59.03 | |||||||||
3 | Clara Rybak-Andersen | 2003 | 20 | 36.64 | 1:16.06 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 59:59.03 | |||||||||
4 | Emilie Meng | 2003 | 18 | 36.89 | 1:17.55 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 59:59.04 | |||||||||
5 | Ida Jensdottir Fremming | 2002 | 17 | 36.77 | 1:17.85 | |||||
VAT Copenhagen | 59:59.03 | |||||||||
6 | Nicoline Ingeman-Petersen | 2002 | 16 | 37.17 | 1:17.94 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
7 | Julie K Rose | 2003 | 15 | 37.73 | 1:19.27 | |||||
Sigma Swim | 59:59.04 | |||||||||
8 | Louise Sjørup Jensen | 2003 | 14 | 38.86 | 1:21.85 | |||||
Elite Swim Vejle | 59:59.03 | |||||||||
9 | Charlotte Malberg | 2002 | 13 | 38.42 | 1:22.13 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
10 | Hannah Höesch | 2003 | 12 | 39.44 | 1:22.40 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
11 | Bjørk Nelsing Petersen | 2002 | 11 | 40.19 | 1:22.95 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 59:59.04 | |||||||||
12 | Sara Damkjær Bartels | 2004 | 10 | 39.52 | 1:24.30 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
13 | Kristine Hülsen | 2002 | 9 | 39.84 | 1:24.43 | |||||
Elite Swim Vejle | 59:59.04 | |||||||||
14 | Amalie Schou | 2003 | 8 | 41.22 | 1:26.90 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 59:59.05 | |||||||||
15 | Josephine B. U. Danielsen | 2003 | 7 | 40.62 | 1:27.27 | |||||
VAT Copenhagen | 59:59.04 | |||||||||
16 | Laura Vangkilde | 2004 | 6 | 42.21 | 1:28.50 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 59:59.05 | |||||||||
17 | Camille Nørby | 2004 | 5 | 41.56 | 1:29.48 | |||||
Sigma Swim | 59:59.05 | |||||||||
18 | Laura L. Hørning | 2004 | 4 | 42.24 | 1:30.05 | |||||
VAT Copenhagen | 59:59.05 | |||||||||
19 | Mille Maxwell Berthou | 2005 | 3 | 42.12 | 1:31.45 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 59:59.05 | |||||||||
20 | Clara Toft | 2004 | 2 | 43.03 | 1:31.94 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 59:59.05 | |||||||||
21 | Mia Hvarre | 2004 | 1 | 43.77 | 1:32.89 | |||||
Elite Swim Vejle | 59:59.05 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 13 februar 2016 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 12:08 |