Tulokset Ullbergstrofén 2016
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Gren 8 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Ullbergstrofén 2016 | Utskriftsdatum | 30 april 2016 | |||
Tävlingsort | Göteborg | Utskriftstid | 10:58 | |||
Arrangör | Göteborg Sim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 29 april 2016 |
Gren 8, 100m Ryggsim Herrar, Försök 18 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | 50m | Tid | Status | |||
1 | Hampus Lovinge | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 29.53 | 1:00.24 | |||||
2 | John Olsson | 1995 | Simklubben Laxen | 30.41 | 1:02.43 | |||||
3 | Samuel Törnqvist | 1997 | Väsby Simsällskap | 30.32 | 1:03.28 | |||||
4 | Isak Meding | 1998 | Örebro Simallians | 30.80 | 1:03.84 | |||||
5 | Jonas Ulfskans | 1986 | Simklubben Laxen | 29.63 | 1:04.46 | Deltar ej i final | ||||
6 | Mattias Evaldsson | 1997 | Kalmar Simsällskap | 30.98 | 1:04.89 | |||||
7 | Alexander Triantafillou | 1997 | Göteborg Sim | 31.74 | 1:04.94 | |||||
8 | Gustav Norberg-Pettersson | 1996 | Simklubben Laxen | 31.98 | 1:06.34 | |||||
9 | Sean Johansson | 1997 | Örebro Simallians | 32.51 | 1:07.80 | |||||
10 | Christopher Jedel | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 33.09 | 1:08.52 | |||||
11 | Joel Eliasson | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 32.76 | 1:09.30 | |||||
12 | Erik Stoltz | 1998 | Ystads Simsällskap | 33.66 | 1:09.66 | |||||
13 | Erik Juliusson | 1998 | Höganäs Simsällskap | 34.05 | 1:10.20 | |||||
14 | Harald Madebrink | 1998 | Kalmar Simsällskap | 34.30 | 1:11.44 | |||||
15 | Philip Bergstedt | 1998 | Simklubben S 02 | 35.10 | 1:11.88 | |||||
16 | Albin Larsson | 1998 | Varberg Sim | 34.02 | 1:12.57 | |||||
- | Victor Zetterman | 1995 | Örebro Simallians | DSQ | ||||||
Gren 8, 100m Ryggsim Herrar, Försök 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | 50m | Tid | Status | |||
1 | Tor Leander | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 30.84 | 1:03.27 | |||||
2 | Victor Lovinge | 2000 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 32.22 | 1:05.03 | |||||
3 | Robin Johansson | 2000 | SK Stimmet | 32.28 | 1:05.94 | |||||
4 | Tim Lärkfeldt | 2000 | Jönköpings Simsällskap | 31.75 | 1:06.01 | |||||
5 | Anton Widholm | 1999 | Väsby Simsällskap | 31.96 | 1:06.31 | |||||
6 | Philip Chen | 2000 | S71 | 32.09 | 1:06.42 | |||||
7 | Marvin Kaminski | 1999 | Föreningen Sim Team Engelholm | 33.27 | 1:07.12 | |||||
8 | Marcus Wallén | 1999 | Skövde Simsällskap | 32.40 | 1:07.17 | |||||
9 | Robin Pettersson | 2000 | Värnamo Simsällskap | 32.12 | 1:07.21 | |||||
10 | Sebastian Petersson | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 32.85 | 1:07.32 | |||||
11 | Niklas Nyblom | 1999 | Väsby Simsällskap | 32.85 | 1:07.73 | |||||
12 | Atis Stikáns | 1999 | Kalmar Simsällskap | 33.23 | 1:07.84 | |||||
13 | Petter Hellzén | 2000 | Ängelholms Simsällskap | 33.03 | 1:08.19 | |||||
14 | Filip Christiansson | 1999 | Ystads Simsällskap | 32.12 | 1:08.21 | |||||
15 | Jesper Lundqvist | 1999 | Höganäs Simsällskap | 34.35 | 1:08.76 | |||||
16 | Viktor Svan | 2000 | Jönköpings Simsällskap | 33.67 | 1:10.17 | |||||
17 | Daniel Andersson | 1999 | Varberg Sim | 33.73 | 1:10.66 | |||||
18 | David Wollersjö | 2000 | Göteborg Sim | 34.63 | 1:11.58 | |||||
19 | Fredrik Emanuelsson | 1999 | Kungälvs Simsällskap | 34.17 | 1:12.14 | |||||
20 | Johannes Andersson | 1999 | Simklubben Laxen | 34.85 | 1:12.30 | |||||
21 | Noah Svensson | 1999 | Värnamo Simsällskap | 34.74 | 1:12.49 | |||||
22 | Frank Raunio | 2000 | Kalmar Simsällskap | 35.14 | 1:12.87 | |||||
23 | Tim Baastad | 2000 | Örebro Simallians | 34.71 | 1:13.85 | |||||
24 | Oscar Sundberg | 2000 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 36.52 | 1:13.92 | |||||
25 | Torsten Bohlin | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.64 | 1:14.03 | |||||
26 | Jakob Werner | 2000 | Karlskrona Simsällskap | 35.12 | 1:15.54 | |||||
27 | Rasmus Johansson | 2000 | Skövde Simsällskap | 36.11 | 1:15.56 | |||||
28 | Jacob Engström | 2000 | Höganäs Simsällskap | 37.62 | 1:17.20 | |||||
29 | Samuel Sjögren | 1999 | Göteborg Sim | 37.47 | 1:18.21 | |||||
30 | Erik Ahlstrand | 1999 | Göteborg Sim | 38.36 | 1:18.66 | |||||
31 | Alexander Klingspor | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 37.56 | 1:19.05 | |||||
- | Marcus Holmquist | 2000 | Jönköpings Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 8, 100m Ryggsim Herrar, Försök 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | 50m | Tid | Status | |||
1 | Max Engström | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 30.14 | 1:02.87 | |||||
2 | Johan Rydahl | 2001 | Karlstads Simsällskap | 31.94 | 1:05.26 | |||||
3 | Jonatan Carlsson | 2001 | Varberg Sim | 32.63 | 1:06.90 | |||||
4 | Erik Stensson | 2002 | Värnamo Simsällskap | 32.97 | 1:08.27 | |||||
5 | Viktor Sjöström | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 33.52 | 1:09.08 | |||||
6 | Gustav Vallin | 2001 | Göteborg Sim | 33.08 | 1:09.35 | |||||
7 | Max Svedberg | 2001 | Göteborg Sim | 33.74 | 1:10.17 | |||||
8 | Gustav Nislander | 2001 | Göteborg Sim | 34.14 | 1:10.65 | |||||
9 | Linus Andersson | 2001 | Karlstads Simsällskap | 33.70 | 1:10.86 | |||||
10 | Herman Harbo | 2001 | Haldens Svømmeklub | 34.92 | 1:10.95 | |||||
11 | Christer Melberg | 2001 | Haldens Svømmeklub | 35.37 | 1:12.14 | |||||
11 | Julius Gustavsson | 2002 | Simklubben Laxen | 35.38 | 1:12.14 | |||||
13 | Eldin Nukovic | 2002 | Jönköpings Simsällskap | 36.38 | 1:13.82 | |||||
14 | David Albringer | 2001 | Karlstads Simsällskap | 35.37 | 1:13.91 | |||||
15 | Linus Holmdahl | 2001 | S77 Stenungsund | 35.94 | 1:14.26 | |||||
16 | Gusten Helgesson | 2002 | Kalmar Simsällskap | 36.87 | 1:14.75 | |||||
17 | William Segerdahl | 2001 | Göteborg Sim | 36.34 | 1:14.84 | |||||
18 | Carl Lingström | 2002 | Kalmar Simsällskap | 37.37 | 1:16.45 | |||||
19 | Liam Johansson | 2001 | Alingsås SLS | 36.70 | 1:17.28 | |||||
20 | David Schuldt | 2002 | SK Stimmet | 37.38 | 1:17.38 | |||||
21 | Oscar Eliasson | 2001 | Alingsås SLS | 37.38 | 1:17.51 | |||||
22 | Linus Hagedorn | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 36.43 | 1:17.88 | |||||
23 | William Norland | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 38.03 | 1:18.20 | |||||
24 | Ludwig Lundborg | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 39.46 | 1:18.77 | |||||
25 | David Marcusson | 2001 | Kalmar Simsällskap | 38.25 | 1:18.83 | |||||
26 | Carl-Ruben Sjulander | 2001 | Simklubben S 02 | 38.33 | 1:19.13 | |||||
27 | Ted Niklasson | 2001 | Skövde Simsällskap | 37.76 | 1:19.35 | |||||
28 | Lorand Vari | 2002 | Göteborg Sim | 38.40 | 1:19.62 | |||||
29 | Marcus Barkrot | 2002 | Karlskrona Simsällskap | 38.25 | 1:20.31 | |||||
30 | Leo Pekberg | 2002 | Ängelholms Simsällskap | 38.98 | 1:20.69 | |||||
31 | Axel Rosencrantz | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 39.01 | 1:20.76 | |||||
32 | Pelle Huldén | 2002 | Varberg Sim | 41.16 | 1:24.69 | |||||
33 | Johan Olsson Fagerberg | 2001 | Göteborg Sim | 40.55 | 1:24.87 | |||||
34 | Oscar Ljungqvist | 2002 | Göteborg Sim | 39.46 | 1:25.21 | |||||
35 | Viggo Winberg | 2002 | Höganäs Simsällskap | 42.39 | 1:26.34 | |||||
36 | Linus Svensson | 2002 | SK Stimmet | 40.34 | 1:28.33 | |||||
37 | Sebastian Hedar | 2001 | Göteborg Sim | 46.91 | 1:36.31 | |||||
- | Lucas Häyhänen | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 8, 100m Ryggsim Herrar, Försök 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | 50m | Tid | Status | |||
1 | William Bevréus | 2003 | S71 | 34.60 | 1:11.38 | |||||
2 | Gustaf Stokholm | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 38.01 | 1:18.20 | |||||
3 | Wilmer Ingvarsson | 2003 | Ängelholms Simsällskap | 39.33 | 1:20.71 | |||||
4 | Eric Lundström Silke | 2003 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 38.89 | 1:21.25 | |||||
5 | Loke Egnell | 2003 | Göteborg Sim | 39.90 | 1:21.50 | |||||
6 | Hannes Wrenne | 2004 | Ronneby Simsällskap | 40.26 | 1:23.02 | |||||
7 | Ludvig Mathisen | 2003 | Karlstads Simsällskap | 41.92 | 1:24.32 | |||||
8 | Simon Persson | 2003 | Kappsimningsklubben Karpen | 40.70 | 1:24.83 | |||||
9 | Liam Lesmac | 2003 | Kappsimningsklubben Karpen | 42.13 | 1:27.95 | |||||
10 | Nikola Petrovic | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 44.65 | 1:29.55 | |||||
11 | Elias Sjölander | 2003 | Karlstads Simsällskap | 44.42 | 1:29.72 | |||||
12 | Leo Hovbrandt | 2003 | Göteborg Sim | 45.15 | 1:31.57 | |||||
13 | Noa Rydén | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 44.82 | 1:32.45 | |||||
14 | Anton Persson | 2006 | Kappsimningsklubben Karpen | 45.93 | 1:36.73 | |||||
15 | David Malm | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 47.76 | 1:38.55 | |||||
16 | Bardja Jamshidi | 2003 | Göteborg Sim | 52.48 | 1:45.44 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.04 | Utskriftsdatum | 30 april 2016 |
Licensierad till: Göteborg Sim | Utskriftstid | 10:58 |