Results for Alm Brand Bank Cup
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 36 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Alm Brand Bank Cup | Udskriftsdato | 07 februar 2016 | |||
Stævne by | Blovstrød | Udskriftstidspunkt | 16:19 | |||
Arrangør | Sigma Swim Allerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 februar 2016 |
Løb 36, 100m Medley Herrer, Finaler 14 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frederik Møller | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 1:07.51 | ||||||
2 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:07.77 | ||||||
3 | Alfred Klarskov | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:09.78 | ||||||
4 | Emil Tönshoff | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 1:09.88 | ||||||
5 | Niels Skovbye Brandt | 2002 | Sigma Swim Allerød | 1:11.06 | ||||||
6 | Emil Kildahl Døssing | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 1:11.23 | ||||||
7 | Sander Andkjær Doberck | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 1:11.91 | ||||||
8 | Mattias Houen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 1:12.67 | ||||||
9 | Mathias Holm | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 1:13.26 | ||||||
10 | Sebastian Ejdesgaard | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 1:13.31 | ||||||
11 | Christoffer Daugbjerg | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 1:13.37 | ||||||
12 | Adrian Roed Schønning | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 1:15.24 | ||||||
13 | Christian Galsøe | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 1:15.85 | ||||||
14 | Simon Blidarevic | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 1:16.51 | ||||||
15 | Johan Krohn Olsen | 2001 | Køge Svømmeklub | 1:18.49 | ||||||
16 | Nicklas Taylor | 2002 | Sigma Swim Allerød | 1:18.58 | ||||||
17 | Emil Krohn Olsen | 2001 | Køge Svømmeklub | 1:18.71 | ||||||
18 | Lucas Burmester | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 1:19.11 | ||||||
19 | Kristoffer Koch Pedersen | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 1:19.29 | ||||||
20 | Nicholas Svane | 2002 | Sigma Swim Allerød | 1:21.19 | ||||||
21 | Mikkel Kronborg Riis | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 1:21.57 | ||||||
22 | Alexander Stærkær | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 1:30.61 | ||||||
- | Laurids Holme | 2000 | Helsingør Svømmeklub | DSQ | Ryg ej afsl på ryg | |||||
Løb 36, 100m Medley Herrer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lucas Emil Christensen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 1:13.48 | ||||||
2 | Daniel Garne Larsen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 1:13.67 | ||||||
3 | Christoffer Rekling | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 1:16.37 | ||||||
4 | Villads Kruse | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 1:17.74 | ||||||
5 | Bertram Dalgas Frederikse | 2003 | Køge Svømmeklub | 1:20.59 | ||||||
6 | Silas Lykke | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 1:22.34 | ||||||
7 | Gustav Larsen | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 1:28.63 | ||||||
8 | Julius Højgaard Allin | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 1:29.87 | ||||||
9 | Oscar Jensen | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 1:31.78 | ||||||
10 | Oliver Schou Krogsgaard | 2003 | Korsør Sv & Livr. Klub | 1:51.89 | ||||||
- | Noah Olsson | 2003 | Korsør Sv & Livr. Klub | DSQ | udsv øm mave i ryg | |||||
- | Thorvald Bomholt Larsen | 2003 | Helsingør Svømmeklub | DSQ | mave lig i ryg 25m | |||||
Løb 36, 100m Medley Herrer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Oliver Schultz | 2004 | Køge Svømmeklub | 1:26.52 | ||||||
2 | Eigil Sigfusson | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 1:28.88 | ||||||
3 | Mads Naver | 2004 | Sigma Swim Allerød | 1:36.17 | ||||||
4 | Victor Bornemann | 2004 | Sigma Swim Allerød | 1:44.48 | ||||||
5 | Kristian Slott Rasmussen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 1:51.97 | ||||||
6 | Emre Emil Tømmerby Kiliç | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 1:52.08 | ||||||
- | Joakim Grøn-Henriksen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | DSQ | 2 brystben u va 50m | |||||
- | Mikkel Roed | 2004 | Køge Svømmeklub | DSQ | Mange flyb v brystst | |||||
- | William Leander Agerskov | 2004 | Sigma Swim Allerød | DSQ | Asynk arm fly 25m | |||||
Løb 36, 100m Medley Herrer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Morten Lindblom Andersen | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 1:27.61 | ||||||
2 | Stefan Helding Danielsen | 2005 | Køge Svømmeklub | 1:32.76 | ||||||
3 | Magnus Løfquist | 2005 | Sigma Swim Allerød | 1:33.18 | ||||||
4 | Theodor Wernberg Løvgreen | 2005 | Sigma Swim Allerød | 1:38.85 | ||||||
5 | Magnus Guul | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 1:39.98 | ||||||
6 | Jakob Stærmose | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 1:40.16 | ||||||
7 | Johan Galsøe | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 1:45.64 | ||||||
8 | Oliver Norvold | 2005 | Sigma Swim Allerød | 1:50.32 | ||||||
9 | Jeremy William Millard | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 1:51.04 | ||||||
Løb 36, 100m Medley Herrer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Noah Anker-Møller | 2006 | Sigma Swim Allerød | 1:47.21 | ||||||
2 | Frederik Gersby | 2006 | Sigma Swim Allerød | 1:52.75 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 07 februar 2016 |
Licens til Sigma Swim Allerød | Udskriftstidspunkt | 16:19 |