Results for Alm Brand Bank Cup
Below are all results from the competition shown by session.
Lørdag
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Alm Brand Bank Cup | Udskriftsdato | 06 februar 2016 | |||
Stævne by | Blovstrød | Udskriftstidspunkt | 13:50 | |||
Arrangør | Sigma Swim Allerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 februar 2016 |
Løb 8, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frederik Møller | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 2:23.37 | ||||||
2 | Frederik Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 2:24.34 | ||||||
3 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:25.72 | ||||||
4 | Sander Andkjær Doberck | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 2:32.19 | ||||||
5 | Mikkel Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 2:33.64 | ||||||
6 | Niels Skovbye Brandt | 2002 | Sigma Swim Allerød | 2:34.33 | ||||||
7 | Mattias Houen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 2:34.47 | ||||||
8 | August Ryom | 2002 | Køge Svømmeklub | 2:34.68 | ||||||
9 | Mathias Holm | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 2:35.39 | ||||||
10 | Christoffer Daugbjerg | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 2:39.55 | ||||||
11 | Sebastian Ejdesgaard | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 2:40.93 | ||||||
12 | Frederik Clausen | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 2:41.76 | ||||||
13 | Adrian Roed Schønning | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 2:42.36 | ||||||
14 | Mathias Riff Alexandersen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 2:44.98 | ||||||
15 | Johan Krohn Olsen | 2001 | Køge Svømmeklub | 2:48.57 | ||||||
16 | Oscar Lykke Fischer | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 2:52.79 | ||||||
17 | Kim Emil K. Petersen | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 2:56.61 | ||||||
Løb 8, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jonathan Eskildsen | 2003 | Køge Svømmeklub | 2:43.12 | ||||||
2 | Christoffer Rekling | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 2:46.37 | ||||||
3 | Villads Kruse | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 2:46.82 | ||||||
4 | Andreas Hoffmann | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 2:53.45 | ||||||
5 | Jakob Legaard | 2003 | Sigma Swim Allerød | 2:58.96 | ||||||
Løb 8, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mikkel Roed | 2004 | Køge Svømmeklub | 2:55.67 | ||||||
2 | Christian Røgind | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 3:27.34 | ||||||
3 | Kristian Slott Rasmussen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 3:49.62 | ||||||
4 | Emre Emil Tømmerby Kiliç | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 3:57.40 | ||||||
Løb 8, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mads Møller | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:05.14 | ||||||
2 | Sebastian Sand Gottlieb | 2005 | Sigma Swim Allerød | 3:16.89 | ||||||
3 | Stefan Helding Danielsen | 2005 | Køge Svømmeklub | 3:16.97 | ||||||
4 | Magnus Løfquist | 2005 | Sigma Swim Allerød | 3:27.11 | ||||||
5 | Malthe Funk Larsen | 2005 | Sigma Swim Allerød | 3:30.76 | ||||||
6 | Jakob Stærmose | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 3:32.61 | ||||||
7 | Gustav Abildgaard | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:34.12 | ||||||
8 | Thomas Jørgensen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 3:34.61 | ||||||
9 | Matthias Slot | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:40.58 | ||||||
10 | Magnus Guul | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 3:41.41 | ||||||
11 | Adam Bugge Frandsen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 3:45.45 | ||||||
- | Jonathan S. Samuelsson | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | Asynkrone arme v25m | |||||
Løb 8, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2006-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Halfdan Dahl Jespersen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:36.06 | ||||||
2 | Mathias Dalhøj Paulsen | 2006 | Sigma Swim Birkerød | 3:36.68 | ||||||
- | Jens Christian Tjagvad | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 06 februar 2016 |
Licens til Sigma Swim Allerød | Udskriftstidspunkt | 13:50 |